PDA

Επιστροφή στο Forum : Yψηλή Kρεατίνινη



SiCkOheL
11-10-09, 20:25
:unsure:

Levrone
11-10-09, 20:34
λοιπόν.σήμερα μίλαγα με ένα φίλο μου ο ποιος η έχει σκοπό να με τρελάνει η κάτι δεν πάει καλά. ο οποιος μου λέει είχε καιρό να κάνει gym και όταν ξανάρχισε μετά από λίγο καιρό πήρε N.Ο για 3 ημερες και πήγε και έκανε εξετάσεις και τα αποτελέσματα ήταν πως είχε τιμές ΚΡΕΑΤΊΝΗΣ και όχι κρεατινίνης όπως εγώ ξέρω προσωπικά και ενώ το max είναι 120 του βγήκε 970 μπορεί κάποιος να δώσει μια normal απάντηση για το τι μπορεί να γίνεται :unsure:

πρωτον ειναι κρεατ-νινη
δευτερον εχει τιμες στον αντρα 0,7-1,3 mg/dl
τριτον τι κανουν τα νιτρικα σε αυτη δεν το ξερω

SiCkOheL
11-10-09, 20:39
πρωτον ειναι κρεατ-νινη
δευτερον εχει τιμες στον αντρα 0,7-1,3 mg/dl
τριτον τι κανουν τα νιτρικα σε αυτη δεν το ξερω

ναι sorry για το I παραπάνω
έγραψα ότι έγραφε το χαρτί του για τις max τιμές (120)
Σύμφωνα με εκείνον πάντα

thegravijia
11-10-09, 20:53
εγω πηρα νιτροτεκ για 2.5 μερες και εγινα σαν τον γκοτζιλα .που τον εχει σημερα στον αλφα...

αποκλειεται να εχει τετοια τιμη .

SiCkOheL
11-10-09, 21:01
εγω πηρα νιτροτεκ για 2.5 μερες και εγινα σαν τον γκοτζιλα .που τον εχει σημερα στον αλφα...

αποκλειεται να εχει τετοια τιμη .

xaxaxaxaa :rolf:
δεν μπορώ να σκεφτώ λόγο που να μου λέει ψέματα όμως :unsure:

thegravijia
11-10-09, 21:06
πρωτον ειναι κρεατ-νινη
δευτερον εχει τιμες στον αντρα 0,7-1,3 mg/dl
τριτον τι κανουν τα νιτρικα σε αυτη δεν το ξερω
το οριο ειναιι 1.3 και αυτος ειχε 9.0 ..κατσε ρε συ ...αποκλειεται...
η διαφορα ειναι πολυ μεγαλη...
δεν το πιστευω...
ο γιατρος τι του ειπε/?

SiCkOheL
11-10-09, 21:14
το οριο ειναιι 1.3 και αυτος ειχε 9.0 ..κατσε ρε συ ...αποκλειεται...
η διαφορα ειναι πολυ μεγαλη...
δεν το πιστευω...
ο γιατρος τι του ειπε/?


το κλασικό ρητό
Σταματα να παίρνεις ότι παίρνεις xaxaxaxa

Levrone
11-10-09, 21:21
πρωτον ειναι κρεατ-νινη


ΚΡΕΑΤΙ-ΝΙΝΗ.

εφαγα ενα ι

isis
11-10-09, 21:34
λοιπόν.σήμερα μίλαγα με ένα φίλο μου ο ποιος η έχει σκοπό να με τρελάνει η κάτι δεν πάει καλά. ο οποιος μου λέει είχε καιρό να κάνει gym και όταν ξανάρχισε μετά από λίγο καιρό πήρε N.Ο για 3 ημερες και πήγε και έκανε εξετάσεις και τα αποτελέσματα ήταν πως είχε τιμές ΚΡΕΑΤΊΝΗΣ και όχι κρεατινίνης όπως εγώ ξέρω προσωπικά και ενώ το max είναι 120 του βγήκε 970 μπορεί κάποιος να δώσει μια normal απάντηση για το τι μπορεί να γίνεται :unsure:

τα νιτρικά γενικώς ανεβάζουν ουρία και κρεατινίνη. Ο γιατρός του φίλου σου πιθανότατα θα του είπε ότι η κρεατινίνη είναι ένα υποπροϊόν της κρεατίνης και μπερδεύτηκε.Τώρα σε 3 ημέρες να του ανέβασε τη κρεατινίνη , τόσο πολύ? Πρέπει να πήρε λίπασμα. Για ρώτα ποια μάρκα πήρε , για να δούμε λίγο την ένωση και αρχίσουμε να γελάμε! :green::green::green:

SiCkOheL
11-10-09, 21:49
τα νιτρικά γενικώς ανεβάζουν ουρία και κρεατινίνη. Ο γιατρός του φίλου σου πιθανότατα θα του είπε ότι η κρεατινίνη είναι ένα υποπροϊόν της κρεατίνης και μπερδεύτηκε.Τώρα σε 3 ημέρες να του ανέβασε τη κρεατινίνη , τόσο πολύ? Πρέπει να πήρε λίπασμα. Για ρώτα ποια μάρκα πήρε , για να δούμε λίγο την ένωση και αρχίσουμε να γελάμε! :green::green::green:


Inner Armour NitrO2 Blast

sctp
11-10-09, 23:26
Με 9.7 κρεατινινη θα τον ειχαν ηδη στο νοσοκομειο πιστευω :( τωρα οσο αναφορα το συμπληρωμα περιεχει μονο σε tri-creatine malate κανει η οποια βρισκεται σε παρα πολλα γνωστα συμπληρωματα

Niiick
12-10-09, 01:56
Πρέπει να πήρε λίπασμα.


:green::green::green::green:

isis
12-10-09, 09:38
Inner Armour NitrO2 Blast

Μάλλον μπερδεύτηκε ο φίλος σου ή έπαιρνε και τίποτα άλλο μαζί. Ακόμα και η νιτρική κρεατίνη ενωμένη με κετογλουταρικό οξύ δεν ανεβάζει τόσο τη κρεατινίνη και σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα.

vagg
12-10-09, 12:49
καμια φορα στισ εξετασεις γινονται και λα8η...

Γιώργος Ν. Τουλιάτος
13-10-15, 19:19
Η κρεατίνη που υπάρχει στα νιτρικά ως εστερική μορφή συνήθως,μεταβολίζεται σε κρεατινίνη ορού.
Αυξημένος ΔΜΣ οδηγεί σε αύξηση της απόλυτης τιμής κρεατινίνης ορού,λόγω μεγαλύτερης μυικής μάζας.
Η πιο αξιόπιστη μέθοδος μέτρησης νεφρικής λειτουργίας,είναι η 24ωρη κάθαρση κρεατινίνης ούρων