PDA

Επιστροφή στο Forum : νεα στη παρεα



ionna_dma
11-10-09, 23:01
καλησπερα! με λενε ιωαννα ειμαι 23 χρονων και θα ηθελα να μου δωσετε καποιες συμβουλες σχετικα με το τρεξικο και γενικα την αντοχη. εχω κανει αιτηση σε μια προκυρηξη οπου σε 2 μηνες περιπου ειναι τα αθληματα.αλλα υστερω στα περισσοτερα απο αυτα.. τα 1000 μετρα δεν τα φτανω καν, αλλα τα 800 τα κανω 4.20 λεπτα (αλλα οχι παντα λογω του οτι ποναω αριστερα χαμηλα,η σπληνα να υποθεσω). ενω πρεπει 4.30 τα 1000. το αλμα μηκος ειναι 3.60 και το κανω 2 μετρα! σφαιρα δεν εχω δοκιμασει αλλα εκει πιστευω θα τα καταφερω. τα 100μετρα τα κανω 18" ενω ειναι 17". και το αλμα υψος δεν το εχω δοκιμασει ακομαθελει 1,05 μετρα. ειμαι 1.68 υψος και 59 κιλα. στο σπιτι εχω ελλειπτικο και ποδηλατο. θα ηθελα αν μπορει καποιος να μου δωσει ενα προγραμμα και να μου πει αν εχω επλιδες να τα καταφερω!! ευχαριστω πολυ!!!

Μαρία
11-10-09, 23:07
καλησπερα! με λενε ιωαννα ειμαι 23 χρονων και θα ηθελα να μου δωσετε καποιες συμβουλες σχετικα με το τρεξικο και γενικα την αντοχη. εχω κανει αιτηση σε μια προκυρηξη οπου σε 2 μηνες περιπου ειναι τα αθληματα.αλλα υστερω στα περισσοτερα απο αυτα.. τα 1000 μετρα δεν τα φτανω καν, αλλα τα 800 τα κανω 4.20 λεπτα (αλλα οχι παντα λογω του οτι ποναω αριστερα χαμηλα,η σπληνα να υποθεσω). ενω πρεπει 4.30 τα 1000. το αλμα μηκος ειναι 3.60 και το κανω 2 μετρα! σφαιρα δεν εχω δοκιμασει αλλα εκει πιστευω θα τα καταφερω. τα 100μετρα τα κανω 18" ενω ειναι 17". και το αλμα υψος δεν το εχω δοκιμασει ακομαθελει 1,05 μετρα. ειμαι 1.68 υψος και 59 κιλα. στο σπιτι εχω ελλειπτικο και ποδηλατο. θα ηθελα αν μπορει καποιος να μου δωσει ενα προγραμμα και να μου πει αν εχω επλιδες να τα καταφερω!! ευχαριστω πολυ!!!

Καλησπέρα ξανα!!!
Μια διευκρίνηση 1000άρι δίνεις ή 800άρι?Ποιο πρεπει να βγει σε 4.30?

ioannis1
11-10-09, 23:09
την μετακινηση την εκανα εγω μαρια την αναλαμβανεις σαν εμπειρη..

ionna_dma
11-10-09, 23:10
το 1000!!

Μαρία
11-10-09, 23:24
την μετακινηση την εκανα εγω μαρια την αναλαμβανεις σαν εμπειρη..

χα,χα,χα σε ευχαριστω ioannis1!!!!:thumbup:


το 1000!!

Για τα κιλά και το υψος καλα είσαι,το θέμα είναι η προπόνηση!!!
Στάδιο θες η γήπεδο+γυμναστήριο!Πιστευω να προσέχεις και την διατροφή σου!
Επίσης και χρόνος να αφιερώνεις προπονήσεις και πολύ πείσμα,να το βάλεις σαν στόχο!!!
Προσωπικα καλό θα ήταν να είχες και καποιον να σε βλέπει και να σε τσιτώνει και να σε διορθώνει!!!
Αν σου δίνω πρόγραμμα θα το τηρείς σωστά?Αυτό είναι το θέμα(το βασικό).
Κατι τελευταίο εγω μενω Κορινθία είσαι κοντα?Σε ρωταω γιατί θα μπορούσα καποια στιγμή να σε εβλεπα,τι κανεις και πως το κάνεις και να σε διορθωνα σε οτιδήποτε.(δεν τιθεται θεμα οικονομικο για τον λόγο του οτι δεν θα μπορέσω ποτε να δω αυτο που σπόυδασα ως επαγγελμα και στο λεω αυτο για να μην νομίσεις οτι υπάρχει κατι άλλο στο ολο θέμα βοήθειας,είναι ευχαρίστηση μου και κυρίως με άτομα που δεν κοροιδευουν και είναι αποφασισμένα να προπονηθούν για τον στόχο τους).Περιμένω να μου δωσεις κ άλλες πληροφορίες!!!:)

ionna_dma
11-10-09, 23:27
μαρια μου στηριζομαι σε σενα!! εχω τοσο πολυ αναγκη να μπω και τρελαινομαι που δεν μπορω να τα καταφερω στα αθληματα... και να φανταστεις πιο μικρη ημουν πολυ καλη σε αυτα! αναμενω απαντηση σου!! σε ευχαριστω που ασχολεισαι!

ionna_dma
11-10-09, 23:33
αν μου δωσεις προγραμμα θα προσπαθησω να το κανω οσο πιο σωστα μπορω. ειμαι απο αμαλιαδα! λογω του οτι δουλευω σε σουπερ μαρκετ και το προγραμμα ειναι ποτε πρωι ποτε απογευμα δεν θα μπορω να πηγαινω παντα στο γηπεδο, αν γινεται να ασχολειθω και στο σπιτι με τα οργανα που ενεφερα? απο θεμα επιτηρησης συνηθως πηγαινω με το φιλο μου! (μου σπαει καμια φορα τα νευρα αλλα ενταξει :) )

ionna_dma
11-10-09, 23:34
και απο πεισμα..... αλλο τιποτα!!

NASSER
12-10-09, 00:13
Καλως ηρθες στο φορουμ :welcome:

TRIANTAFYLLOU
12-10-09, 03:10
καλώς ήρθες να ακούσεις την μαρία που είναι το αντικείμενό της , αλλα εχω να σου πώ μην χάνεις χρόνο δεν φτανει να λές μόνο θελω πολύ αλλα να κάνεις και προσπάθεια .

θα μου πείς γιατι τα λέω έχω πολλες περιπτωσεις στο γυμναστήριο που θελαν να περάσουν τα αθλήματα κάποιες ερχόταν πρίν μια εβδομάδα και φυσικά δεν έκαναν τίποτε να φανταστείς πήγαμε στο γηπεδο να τσεκάρω χρόνους και πήρα μια σφαίρα μαζί την σφαίρα με το ενα χερι 4 μέτρα με το αριστερο 2 , το χιλιάρι δεν το εβγαζαν καθόλου το μήκος , όταν πατούσαν στην βαλβίδα δεν έφταναν καν στο σκάμα και μετακίνησα την βαλβίδα , αυτες δεν είχαν ελπίδες .

άλλες περιπτωσεις που ερχόταν έστω πρίν 2 μήνες αλλα παλιότερα είχαν ασχοληθει με αθλητισμό καταφεραν και τα πέρασαν όλα αλλα έκαναν προπόνηση και γυμναστήριο διάδρομο για αντοχη και ταχύτητα και βαρη και 1 φορα και αργότερα 2 την εβδομάδα εκαναν τεστ σε πραγματικες συνθήκες και στο τελος τα κατάφεραν αποδεδειγμένα και πέρασαν κανονικα στις σχολές .
μια είχε πρόβλημα με το ύψος ενα πόντο και την είπα να ραψει πάτους απο παπούτσια μέσα απο τις κάλτσες και επειδη την μέτρησαν μονο με καλτσες που να φανταστουν οτι εχει κατι ηταν 169,5 και χάρησαν μισό πόντο και όλα οκ

μην το σκεύτεσε καθόλου μην χάνεις χρόνο και ξεκίνα καλύτερα σε ενα γυμναστήριο και στο γήπεδο όπως σου πεί η μαρία:thumbup:

Levrone
12-10-09, 03:48
Ιωαννα καλως ηρθες στο φορουμ!!!

χμ!!! σιγα σιγα γινεστε πολλες εδω μεσα και πρεπει να σας ψεκασουμε! :turtle:


α!και καλη επιτυχια στο στοχο σου!!!

Polyneikos
12-10-09, 08:45
Ιωαννα καλως ήρθες στην παρέα μας !!:toast:

anjelica
12-10-09, 09:36
Καλως ηρθες!!!!:toast:

Muscleboss
12-10-09, 11:55
Ιωαννα καλωσήρθες, θα τα μάθεις ολα μέσα σπο το φόρουμ! :welcome:

ΜΒ

mantus3
12-10-09, 17:24
:welcome::welcome::welcome:

ionna_dma
12-10-09, 19:56
γεια σας παιδια!! ευχαριστω πολυ για το καλωσορισμα και για τη βοηθεια!!

-beba-
13-10-09, 12:07
Καλώς ήρθες και απο μένα.
Τρέμετε άνδρες. Σε λίγο το bodybuilding forum θα είναι γυναικοκρατούμενο.

TRIANTAFYLLOU
13-10-09, 17:22
Καλώς ήρθες και απο μένα.
Τρέμετε άνδρες. Σε λίγο το bodybuilding forum θα είναι γυναικοκρατούμενο.


χαχαχαχα αυτό τωρα κακό είναι ? δεν ξερω . θα προτιμούσαμε και ο πλανήτης να είχε 1000 αντρες και 5 δισεκατομύρια γυναίκες οι άντρες να είχαν διοικητικά καθήκοντα όμως :turtle::turtle::turtle:

kyriakos23
13-10-09, 18:20
Καλωσορισες