PDA

Επιστροφή στο Forum : Aminovit (All Stars)



souezass
15-10-09, 23:34
http://www.bodybuildingclub.gr/photos/products/thumbs_large/618_57_aminovit.jpg

την αγορασε ενας φιλος μου σημερα.με πηρε τηλεφωνο πριν απο λιγο και με ρωτησε.εγω επειδη δεν γνωριζα του ειπα πως συντομα θα μαθω.ετσι και εγω ρωταω εσας μηπως γνωριζετε τιποτα γιαυτην την πρωτεινη.:turtle:

sTeLaKoS
16-10-09, 09:53
Ξέρω μόνο οτι έχει περιεκτικότητας πρωτεΐνης 65%.. Δε την εχω πάρει ποτέ.

EDIT: Και ενα παλαιοτερο post του tolismann, http://forum.bodybuilding.gr/showpost.php?p=54719&postcount=16
Το πόσο σοβαρά θα το λάβεις είναι δικο σου θέμα.

Επίσης, δεν έχει "έγκριση ΕΟΦ", απλή γνωστοποιηση έγινε (όπως και στις περισσοτερες)

Stephany Thes
16-10-09, 11:33
την χρησιμοποιώ ως τώρα,υπέροχη γεύση η βανίλια αλλά ναι αυτό για την πρωτεινη είναι σωστό.. Εχει μέσα & δεξτρόζη & διάφορα, για γράμμωση δεν κάνει...

souezass
16-10-09, 13:53
Ξέρω μόνο οτι έχει περιεκτικότητας πρωτεΐνης 65%.. Δε την εχω πάρει ποτέ.

EDIT: Και ενα παλαιοτερο post του tolismann, http://forum.bodybuilding.gr/showpost.php?p=54719&postcount=16
Το πόσο σοβαρά θα το λάβεις είναι δικο σου θέμα.

Επίσης, δεν έχει "έγκριση ΕΟΦ", απλή γνωστοποιηση έγινε (όπως και στις περισσοτερες)


ΕΥΧΑΡΕΙΣΤΩ.

drago
16-10-09, 19:11
H πρωτεινη αυτη δεν ειναι whey. ειναι καζεινη με dextrose. δεν λεω, υπηρξαν ανθρωποι που εγιναν γομαρια με Aminovit, αλλα τωρα οσο καναι ειναι παλαις τεχνολογιας.

αυτο που εμενα με ειχε προβληματισει, και ας απαντησει οποιος ξερει, ειναι οτι αυτη η πρωτεινη δεν υπαρχει καθολου στο site της All Stars. Μπορει να το εξεγησει κανεις αυτο???

Anithos
17-10-09, 10:39
απλα γιατι η All Stars εχει σταματησει να την βγάζει απο καιρο τωρα.
Αλλα η συγκεκριμενη εταιρεία -καταστηματα -που την πουλανε εχουν βρει καποιο τροπο και την βγαζουν και την πουλανε και καλα ειναι η ιδια ,.....

sTeLaKoS
17-10-09, 16:37
Xm.... Δλδ παίζει να είναι μαϊμου All Star? Αυτό εννοείς?

Stephany Thes
17-10-09, 17:25
δεν είναι καζεινη η αμινοβιτ!! Μπορεί όντως να έχουν σταματήσει να τη βγάζουν,να μην έχει ζήτηση...

drago
17-10-09, 19:11
απλα γιατι η All Stars εχει σταματησει να την βγάζει απο καιρο τωρα.
Αλλα η συγκεκριμενη εταιρεία -καταστηματα -που την πουλανε εχουν βρει καποιο τροπο και την βγαζουν και την πουλανε και καλα ειναι η ιδια ,.....

κι εμενα κατι μου βρωμαγε στην υποθεση. γιατι, ποσο στοκ να εχουν πια. εχουν αγορασει δλδ τα δικαιοματα και κανουν δικη τους παραγωγη???

drago
17-10-09, 19:13
δεν είναι καζεινη η αμινοβιτ!! Μπορεί όντως να έχουν σταματήσει να τη βγάζουν,να μην έχει ζήτηση...

εισαι σιγουρη??? κοιταξα τωρα αλλα δεν εχω κανενα κουτι, τι γραφει οτι ειναι? whey?

Stephany Thes
18-10-09, 18:45
ναι καλά λες. λακτοπρωτεινη γράφει,δε το είχα παρατηρήσει παλιότερα

Anithos
18-10-09, 21:36
κι εμενα κατι μου βρωμαγε στην υποθεση. γιατι, ποσο στοκ να εχουν πια. εχουν αγορασει δλδ τα δικαιοματα και κανουν δικη τους παραγωγη???

τωρα αν εχουν αγορασει τα δικαιώματα δεν ξερω ή κατα ποσο μπορουν να βγαζουν και να κυκλοφορουν απο μονοι τους ενα προιον ...και αν προσεξατε η cybergenics η αλλη εταιρεια που πουλανε τα συγκαικριμενα καταστηματα εχει κλεισει απο χρονια στην αμερική και αυτοι εχουν τα ιδια προιοντα που ειχε με δικές του ετικετες απεξω.

Petros_sbk
03-11-09, 23:31
την κοιτουσα καιρο σημερα την ειδα απο κοντα και επειδη ακριβως δεν ειναι WHEY
δεν την πηρα!
παντως στο συγκεκριμενο καταστημα-αλυσιδα υπαρχουν αρκετα προιοντα που δεν τα βλεπεις επισημα στο site τον εταιριων τους και δυσκολα βρισκεις πληροφοριες για αυτα στο net!δεν το ηξερα για την aminovit!ενας λυποδιαλυτης της six star δεν φενετε πουθενα στο intrenet !μια γλουταμινη της all stars και η cybergenics οπως λεει ο anithos!
κατι βρομαει στην υποθεση....:unsure:

Bane
04-11-09, 01:36
Υπάρχει και η πιθανότητα του απούλυτου stock/λειγμένων. Καλού κακού στείλτε ένα mail στην μητρική εταιρεία.

RAMBO
11-11-09, 12:41
και αν βγαλεισ ακρη εμενα να με χε..ς

TakisV
18-01-10, 15:27
απλα γιατι η All Stars εχει σταματησει να την βγάζει απο καιρο τωρα.
Αλλα η συγκεκριμενη εταιρεία -καταστηματα -που την πουλανε εχουν βρει καποιο τροπο και την βγαζουν και την πουλανε και καλα ειναι η ιδια ,.....


κι εμενα κατι μου βρωμαγε στην υποθεση. γιατι, ποσο στοκ να εχουν πια. εχουν αγορασει δλδ τα δικαιοματα και κανουν δικη τους παραγωγη???

Σε προσφατο email στη ALL STAR Γερμανιας σχετικα με την ΑMINOVIT μου απαντησαν:

the product AMINOVIT is a special product we produced for Greece, we don't have it for German market.


Τωρα κατα ποσο ειναι special προιον...δεν ξερω!!!Αν ηταν special λογικα θα εβγαινε και στη Γερμανια.Εκτος εαν η εννοια του special στην Γερμανια ειναι διαφορετικη απ την Ελλαδα.
Σε 2ο email γιατι δεν υπαρχει στην αγορα της Γερμανιας (γι αυτο εκανα edit) μου απαντησαν το κατωθι:



It's a special product produced for greek market, according to the claims of our distributor.

For Germany we have other protein/carbohydrate products...

Tα συμπερασματα δικα σας.

drago
18-01-10, 21:37
απλα ισως την επερνε κοσμος χρονια και δεν ηθελε να σταματησει ο εδω...

ενταξη τουλαχιστον απαντησαν οτι την παρηγαγαν αυτοι. βεβαια δεν λενε που αλλα τεσπα. οποτε δεν παιζει για λειγμενα, αφου το λεει καθαρα ο λουντβιχ οτι συνεχισαν παραγωγη για ελλαδα.

παντως, ο συνδιασμος καζεινης και dextrose δεν πρεπει να εχει και πολυ νοημα τη σημερον ημερα. τοτε βεβαια δεν ειχε βγει στη φορα η whey ακομα, οποτε αυτα ειχανε, αυτα συνδιαζανε.

TakisV
19-01-10, 04:21
Πιθανόν στην Ελλάδα να υπάρχει ακόμα κοινό που την αγοράζει αλλιώς δεν μπορώ να δώσω άλλη εξήγηση, εγώ ξέρω προσωπικά άτομο που την παίρνει 3 χρόνια και δεν την αλλάζει.
Φυσικά όχι γιατί έχει δοκιμάσει κάποια άλλη και δεν του άρεσε αλλά γιατί πιστεύει ότι είναι κορυφαία κατά την άποψη του. Και σωματικά είναι καλός αλλά τον έχει σώσει τα πολλά γεύματα σταθερού φαγητού που τρώει και όχι το συγκεκριμένο προϊόν αυτό είναι σίγουρο .
Φυσικά αν έπαιρνε μια πρωτεΐνη νέας τεχνολογίας σίγουρα θα ήταν καλύτερος αλλά κάποιοι είναι καλός ή κακώς κολλημένοι με κάτι και δύσκολα το αλλάζουν.
Μπορεί να είναι συναισθηματικά δεμένοι με το συγκεκριμένο προϊόν, τι να πω.
Εγώ προσωπικά ποτέ μου δεν το είχα σε εκτίμηση ακόμα και στις εποχές που ήταν στα πάνω του.

Bane
20-01-10, 11:30
Σε προσφατο email στη ALL STAR Γερμανιας σχετικα με την ΑMINOVIT μου απαντησαν:

the product AMINOVIT is a special product we produced for Greece, we don't have it for German market.


Τωρα κατα ποσο ειναι special προιον...δεν ξερω!!!Αν ηταν special λογικα θα εβγαινε και στη Γερμανια.Εκτος εαν η εννοια του special στην Γερμανια ειναι διαφορετικη απ την Ελλαδα.
Σε 2ο email γιατι δεν υπαρχει στην αγορα της Γερμανιας (γι αυτο εκανα edit) μου απαντησαν το κατωθι:



It's a special product produced for greek market, according to the claims of our distributor.

For Germany we have other protein/carbohydrate products...

Tα συμπερασματα δικα σας.


Δεν είναι κάτι περίεργο ή ασυνήθιστο ένας distributor να ζητήσει από μια εταιρεία μια αποκληστική παρτίδα για λόγους marketing.

TakisV
21-01-10, 08:23
Σίγουρα δεν είναι περίεργο να έχει αποκλειστικότητα την στιγμή που έχει πελάτες που την προτιμούν. Αλλιώς δεν νομίζω να την έφερνε.
Απλά αλλού ήθελα να καταλήξω σχετικά με αυτό το συμπλήρωμα. Ότι δεν είναι και ότι καλύτερο κυκλοφορεί (κατά την γνώμη μου), γιατί άμα ήταν θα είχε απήχηση αν όχι παγκόσμια τουλάχιστον ευρωπαϊκά και θα συνέχιζε η μαμά εταιρία να το παράγει.
Σ αυτό πιστεύω να έχεις την ίδια άποψη.

Nick Sotiralis
10-04-10, 01:29
εγω την αγορασα σε συνδιασμο με whey plex και λεω να την βαλω το βραδυ πριν τον υπνο (βρισκομαι σε φαση στεγωματος) κανει λετε????

drago
10-04-10, 03:35
εγω την αγορασα σε συνδιασμο με whey plex και λεω να την βαλω το βραδυ πριν τον υπνο (βρισκομαι σε φαση στεγωματος) κανει λετε????

oxi

Nick Sotiralis
11-04-10, 02:23
ωραια... αν ειναι θα την βαλω στο πρωινο και πριν τον υπνο θα βαλω iso gold μεταπροπονητικα λεω να βαζω 2 scoop whey plex τι λετε και εσεις?

Nick Sotiralis
23-05-10, 00:02
σε φαση στεγνωματος για δεκατιανο μαζι με 2 φετες του τοστ (μαυρο ψωμι)????

Eddie
23-05-10, 00:21
σε φαση στεγνωματος για δεκατιανο μαζι με 2 φετες του τοστ (μαυρο ψωμι)????

1ον-Φαση στεγνωματος και ψωμι,οτι χρωμα και να εχει,κομματι δυσκολο.

2ον-Αυτην η πρωτεινη δε κανει για γραμμωση μιας και εχει αρκετους υδατανθρακες και μικρη περιεκτικοτητα σε πρωτεινη,65%.Ποσο μαλλον πριν τον υπνο.

Nick Sotiralis
23-05-10, 00:26
1ον-Φαση στεγνωματος και ψωμι,οτι χρωμα και να εχει,κομματι δυσκολο.

2ον-Αυτην η πρωτεινη δε κανει για γραμμωση μιας και εχει αρκετους υδατανθρακες και μικρη περιεκτικοτητα σε πρωτεινη,65%.Ποσο μαλλον πριν τον υπνο.

οκ στο δεκατιανο για υδατανθρακα τι προτεινεις?

Eddie
23-05-10, 00:28
οκ στο δεκατιανο για υδατανθρακα τι προτεινεις?

Δε ξερω να σου απαντησω.Εγω απο υδατανθρακα μονο βρωμη,καφε ρυζι και σαλατες.Ενιοτε καμια βραστη πατατα.

Lao
05-03-11, 16:01
Ξέρω ότι κάνω ανασκαφή αλλά δεν μπόρεσα να συγκρατηθώ :green:

Θυμήθηκα τα παιδικά μου χρόνια, ήταν η 1η πρωτεϊνη που πήρα, ever! 65άρα και πολύ καλή all around λύση. Η σοκολάτα της από τις καλύτερες που έχω δοκιμάσει, η βανίλια αίσχος.

Μόνο και μόνο για συναισθηματικούς λόγους θα τσίμπαγα μία.:turtle:

Ξέρει κανείς αν πουλιέται ακόμα πουθενά;

Doctorg
09-03-12, 13:29
Πριν μια δεκαετία περίπου μπορεί και παραπάνω, σε διακοπές, είχα πάρει αυτήν την πρωτεΐνη και είχα μείνει πολύ ευχαριστημένος. Αφού θυμάμαι χαρακτηριστικά επέστρεψα πίσω και έψαχνα να την αγοράσω και δεν την έβρισκα. Όπως λέει και ο Lao παραπάνω ήταν από τις πρώτες πρωτεΐνες που είχα πάρει.

COBRA_STYLE
09-03-12, 14:33
Πωλειται σε καταστηματα εδω,την εχω δει.

Anithos
10-03-12, 11:14
αν την βαλεις στο σεικερ με νερο και την χτυπησεις θα γινει σαν στοκος,λογω καζεινης πηζει πολυ.

toubano
13-04-12, 12:15
Οχι επειδη εχω aminovit ειναι αρκετα αραιη και μπορω να πω ειναι μια χαρα πρωτεινη για ογκο επισης η γευση της σοκολατα ειναι και γ**ω.

Spiros1994
30-12-12, 23:25
:shock: Η πρωτη πρωτεινη που ειχα δοκιμασει οταν αρχισα να ασχολουμαι η γευση βανιλια απλα αθλια στο γαλα και στο νερο ουτε λογος να την πιεις εμοιαζε με τσιμεντο με σιδηροστοκο μεσα :P