PDA

Επιστροφή στο Forum : Πατατα με τόνο



kounis12
17-10-09, 16:32
Γεια σας παιδια θα ηθελα να μοιραστω μαζι ασς αυτη την συνταγη η οποια ειναι ειναι γρηγορη και πολυ νοστιμη.


http://img245.imageshack.us/img245/7639/patata.png



Υλικά :

1 μέτρια πατάτα , τόνος , μπρόκολο ,τριμμένο τυρί

Πλένεις τις πατάτες καλά με σφουγγάρι.. Προθερμαίνεις το φούρνο στους 220 βαθμούς και ψήνεις τις πατάτες 45 λεπτά. Αφού ψηθούν, τις κόβεις από πάνω(κατά μήκος),αδειάζεις το περιεχόμενο της πατάτας, το λιώνεις με ένα πιρούνι μέχρι να γίνει πολτός και το ανακατεύεις με τον τόνο και το μπρόκολο. Γεμίζεις τη πατάτας με τη γέμιση και πασπαλίζεις με λίγο τυρί. Ξαναψηνεις για άλλα 25 λεπτά.

ΘΡΕΠΤΙΚΗ ΑΞΙΑ :

Θερμίδες : 390 Υδατάνθρακες : 58 γραμμάρια Πρωτεΐνη : 35 γραμμάρια Λιπαρά : 3,2 γραμμάρια

Εχω πολλες ακομα να ανεβασω πειτε αν σας αρεσε !!!

Levrone
17-10-09, 17:53
δωσεεεε!!!!

ctrlfreak
17-10-09, 17:58
1 ώρα ψήσιμο θέλει πως είναι γρήγορη? Γμτ πάλι κρύο θα το φάω. Την πατάτα
σε αλουμινόχαρτο την βάζεις??

kounis12
17-10-09, 19:42
ΟΧΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΛΕΝΕΙΣ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΣΦΟΥΓΓΑΡΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝΕ ΤΑ ΧΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΑΖΕΙΣ ΣΤΟ ΦΟΥΡΝΟ ΓΙΑ 45 ΛΕΠΤΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ 25 ΛΕΠΤΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.

*** Γραφουμε με μικρους χαρακτηρες. Μods Team ***

vAnY
22-10-09, 10:44
.... κι οσοι βαριουνται να περιμενουν 45 λεπτα, υπαρχει κι ο φουρνος μικροκυματων...:green:

Muscleboss
22-10-09, 11:32
τα σπάει η πατάτα με τόνο... έτρωγα συνέχεια στην αγγλία γιατι ήταν το μοναδικό υγειινό και ψηλό σε πρωτείνη γεύμα που πρόσφερε το πανεπιστημιακό εστιατόριο... διπλό πάντα γιατί η μία δεν μου έκανε τίποτα :thumbup:

ΜΒ

albertob30
23-10-09, 17:57
ανεβασε κιαλλες με εχεις φτιαξει ηδη..!!!!!:thumbup::):)

drago
23-10-09, 18:53
τα σπάει η πατάτα με τόνο... έτρωγα συνέχεια στην αγγλία γιατι ήταν το μοναδικό υγειινό και ψηλό σε πρωτείνη γεύμα που πρόσφερε το πανεπιστημιακό εστιατόριο... διπλό πάντα γιατί η μία δεν μου έκανε τίποτα :thumbup:

ΜΒ

χαχα, ομοιοπαθης βλεπω...

εγω εβαζα beans. παραδοσιακα πραγματα... :rolf:

λοιπον παιδια σχετικα με την jacket potatoe, βαζεις μεσα οτι σου γουσταρει. απο βουτηρο, τυρι, ζανπον, μπεικον και λοιπα υγειηνα υλικα :toast: