PDA

Επιστροφή στο Forum : η εξελιξη μου σε 1 χρονο



geoeva01
20-10-09, 05:03
καλησπερα σε ολους σας ειμαι καινουργιο μελος με λενε γιωργο ασχολουμαι με το μποντιμπιλτιγκ ενα χρονο και κατι μηνες ειμαι 177 υψος 27 χρονων ξεκινησα 83 κιλα και στις φωτο σας δειχνω την εξελιξη μου απο το μηδεν στον 1 χρονο ακριβως θα ηθελα να μου πειτε την αποψη σας που χρειαζομαι βελτιωση και πως θα καταφερω να βαλω εξτρα 2-3 μυικα κιλα δεν με ενδιαφερει ο πολυς μυικος ογκος θελω φιτνες σωμα στις φωτο με φουλ γραμμωση ημουν 75 κιλα και θα ηθελα να ειμαι μεχρι το καλοκαιρι 76-77 και πιο κομμενος να σας αναφερω οτι το τελευταιο τριμηνο ειμαι σχεδον ο ιδιος δεν εχω δει μεγαλες διαφορες και νομιζω οτι εχω κολλησει επισης εναν τροπο να μεγαλωσω τα χερια μου κανω παρα πολυ καλη διατροφη σχεδον αγωνιστικη και προπονηση 5 φορες την εβδομαδα με συγχωρειτε αν εχω κανει καποιο λαθος στο ποσταρισμα οπως επισης και για το προσωπο ευχαριστω εκ των προταιρων


εντελως αγυμναστος 83 κιλα

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=5634&stc=1&d=1256015917


στο 2 μηνο 73 κιλα

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=5635&stc=1&d=1256015917



στους 5 μηνες 78 κιλα

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=5636&stc=1&d=1256015917





διαφορα απο περιοδο γραμμωσης και ογκου
80-75 κιλα

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=5637&stc=1&d=1256015917

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=5638&stc=1&d=1256015917

οι υπολοιπες φωτο ειναι στον χρονο 75 κιλα

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=5639&stc=1&d=1256015917



http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=5640&stc=1&d=1256015917



http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=5641&stc=1&d=1256015917




http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=5642&stc=1&d=1256015917

Machiavelli
20-10-09, 06:54
Συγχαρητήρια! Εντυπωσιακή αλλαγή μέσα σε ένα χρόνο. Απ' ότι φαίνεται το έχεις, μη το αφήσεις.

Polyneikos
20-10-09, 08:33
Γιωργο καλως ήρθες στην παρέα μας .Αν θες περνα και από την Ενότητα Νεα Μελη να σε καλοσωρίσει ο κόσμος.Οι αλλαγες που εκανες στο σωμα σου είναι τρομερες,μεσα σε 1 χρόνο ίσως καλύτερα δεν γίνοταν,προφανως το "είχες" το θεμα αλλα μεχρι πρότινος δεν το είχες κοιταξει.Συγχαρητηρια λοιπον!
Είναι λογικο με την πάροδο του χρόνου οι αλλαγες να γίνονται πιο δύσκολα και πιο αργα αλλά μην ξεχνας ότι ασχολείσαι 1 χρόνο,η ποιότητα όμως ερχεται με την γυμναστικη και τα χρόνια και δεν θα πρεπει να σε ανησυχει.Go for it !:thumbup:

υ.γ. Σου διορθωσα λιγο τις φωτογραφίες,να προτιμας να τις ανεβαζεις μεσω του φόρουμ(αν θες στειλε πμ να σου πω πως θα το κανεις) γιατί καποια στιγμη το imageshak τις αφαιρεί και μετα εξαφανιζονται και από το φόρουμ

Muscleboss
20-10-09, 10:57
Μπράβο φίλε, Συγχαρητήρια! Καλωσήρθες στη παρέα μας. :thumbup:

ΜΒ

NASSER
20-10-09, 11:14
Πολυ καλη προσπαθεια εχεις κανει. Συγχαρητηρια! Καλο θα ηταν ομως να δωσεις και λιγη εμφαση στα ποδια.
Καλως ηρθες στο φορουμ :welcome:

savage
20-10-09, 11:56
Γεια χαρα κ απο μενα.Πραγματικα πολυ μεγαλη αλλαγη.Η απωλεια λιπους σε σνδυασμο με την αυξηση μυικης μαζας κ την αποτριχωση,σε εκαναν να μοιαζεις αλλος ανθρωπος.Μπραβο σου!!!:thumbup:
Οπως ειπε κ ο Νασσερ,ισως θα επρεπε να δουλεψεις λιγο περισσοτερο τα ποδια σου,ενω θα ηθελα να σε δω κ σε ποζα πλατης,να δουμε πως ειναι κ η πλατη σου.Παντως οπως κ να εχει.εισαι σε παρα μα παρα πολυ καλο δρομο!!!

-beba-
20-10-09, 12:32
Συγχαρητήρια και από μένα. Είναι καταπληκτική η πρόοδός σου. Μπράβο σου.

george8gr
20-10-09, 14:09
εξαιρετικη η αλλαγη
αν θες ανεβασε και τη διατροφη και την προπονηση σου που σε εφτασαν ως εδω

Kolorizos
20-10-09, 15:17
μπραβο σου...αλλα θα ηθελα να ρωτησω κατι.τι συμπληρωματα χρησιμοποιησες????

geoeva01
20-10-09, 15:30
καταρχας σας ευχαριστω ολους για τα καλα σας λογια και για το καλως ορισμα οσον αφορα τα ποδια και την πλατη ειναι 2 μυικες ομαδες που δεν δουλευω πολυ γιατι αρπαζω παρα πολυ γρηγορα και στα 2 και δεν δειχνω συμμετρικος πλεον οσο για τα ποδια σε καμια φοτο δεν τα εχω σφιξει δεν ξερω να ποζαρω κιολας θα ανεβασω βεβαια καμια αλλη φωτο που φαινονται καλυτερα να μου πειτε οσο για τα τα χερια εχετε να προτεινετε και συγκεκριμενο για να τα μεγαλωσω? απο διατροφη εκανα ολο τον χρονο 6 γευματα σε περιοδο ογκου και 7 συνδιασμο πρωτεινης υδατανθρακα και καλων λιπαρων πολυ προσεκτικα και καθε κυριακη μονο ετρωγα σαβουρα (σε τεραστες ποσοτητες κιολας) οσο για το συμπληρωμα πινω ολο τον χρονο πρωτεινη καθαρη μαζι με υδατανθρακα πχ χυμο και αμινοξεα αρκετο καιρο πολυβιταμινες 2μηνες εχω παρει συνολικα κρεατινη ενα τριμπουλους 1 ζμα και ενα νιτρκο οξειδιο επισης φροντιζω να παιρνω 2,5 γραμμ πρωτεινης ανα κιλο μου την ημερα συνολικα απο φαι και συμπληρωμα οσο για την προπονηση εκανα 2 μυικες ομαδες την ημερα με αρκετη ενταση αλλα μεγαλα διαλειματα(λαθος μου αλλα δεν την παλευα ) 5 φορες την βδομαδα στο πρωτο 6μηνο εκανα και 6 φορες αλλα τραυματιζομουν πολυ και το εκοψα
πο

liakos_4
20-10-09, 15:50
πάρα πολύ καλός,μπράβο σου και από εμένα.το αρχικό σου σώμα μου θυμίζει το δικό μου τώρα οπότε τα αποτελέσματα είναι πολύ ενθαρρυντικά!και πάλι συγχαρητήρια!!!

Polyneikos
20-10-09, 17:31
Γιωργο για να παρεις 2-3 πόντους στα χερια ίσως να χρειαστεί να παρεις 4-5 μυικα κιλα ακόμα ,δεν υπάρχει ένας απόλυτος κανονας,απλα συνήθως υπαρχει αυτη η αναλογία....Αυτο που έχεις να κανεις είναι να αρχίσεις να πειραματίζεσαι με την προπόνηση χεριων και να τα "βομβαρδίζεις" συνεχως με διαφορετικες μεθόδους έτσι ώστε να μην προσαρμόζονται ποτε σε ένα μοτίβο προπόνησης και να αντιδρουν...(Δεν εννοω να αλλαζεις καθε προπόνηση αλλά να αλλαζεις τακτικη ανα μηνα πχ.)Δοκίμασε πολλά σετ,λίγα σετ,superset,τρισετ,drop set,παίξτα μαζι τρ-δικ,ξεχωριστα κτλ,πρόσεχε όμως να μη δωσεις περισσότερο βαρος απ΄οτι πρεπει και τα υπερπροπονεις στο τελος γιατί μπορεί να μη νεχεις τα επιθυμητα αποτελέσματα...Αυτη είναι η ταπεινη μου άποψη,μπορουν να σε συμβουλευσουν και αλλα παιδια.Keep fit !:weights:

Kolorizos
20-10-09, 20:32
ευχαριστω..για να χασεις την μπακα τι εκανες??:toast:

kyriakos23
20-10-09, 20:48
απι8ανος!!:thumbup:

The Rock
20-10-09, 20:57
Γιωργο για να παρεις 2-3 πόντους στα χερια ίσως να χρειαστεί να παρεις 4-5 μυικα κιλα ακόμα ,δεν υπάρχει ένας απόλυτος κανονας,απλα συνήθως υπαρχει αυτη η αναλογία....Αυτο που έχεις να κανεις είναι να αρχίσεις να πειραματίζεσαι με την προπόνηση χεριων και να τα "βομβαρδίζεις" συνεχως με διαφορετικες μεθόδους έτσι ώστε να μην προσαρμόζονται ποτε σε ένα μοτίβο προπόνησης και να αντιδρουν...(Δεν εννοω να αλλαζεις καθε προπόνηση αλλά να αλλαζεις τακτικη ανα μηνα πχ.)Δοκίμασε πολλά σετ,λίγα σετ,superset,τρισετ,drop set,παίξτα μαζι τρ-δικ,ξεχωριστα κτλ,πρόσεχε όμως να μη δωσεις περισσότερο βαρος απ΄οτι πρεπει και τα υπερπροπονεις στο τελος γιατί μπορεί να μη νεχεις τα επιθυμητα αποτελέσματα...Αυτη είναι η ταπεινη μου άποψη,μπορουν να σε συμβουλευσουν και αλλα παιδια.Keep fit !:weights:
Το παλικάρι τα λέει σωστά !!! Ποικιλία ...και όχι βασικές ασκήσεις κατα βάση .. παίξε διάφορες ..

geoeva01
20-10-09, 21:43
ευχαριστω..για να χασεις την μπακα τι εκανες??:toast:
πολυ σκληρη διατροφη οπως εγραψα παραπανω και γυμναστικη εντονη εφευγα απο το γυμναστηριο και ημουν οφ

Yorgos
20-10-09, 21:53
Φοβερός αυτός ο 1 χρόνος! Μπράβο!
Αφού κατάφερες αυτό το να ανέβεις στα χέρια δεν θα σε δυσκολέψει πολύ.

korasanis
20-10-09, 22:47
Μπραβω φιλε .εισαι πολυ καλος!!!keep pumping

Exci
20-10-09, 23:02
Νομιζω ειναι ενα παρα πολυ καλο αποτελεσμα δεδομενου του χρονικου περιθωριου. Nice!

KATERINOULA
21-10-09, 03:50
Μπράβο!!!!!!!!
θεαματική αλλαγή!

TRIANTAFYLLOU
21-10-09, 05:09
μπράβο για την προσπάθειά σου και για το αποτέλεσμα που είναι υπεράνω κάθε αμφισβήτησης , εμένα προσωπικα δεν μου φαίνετε παραξενο για κάποιον που εχει όρεξη και δουλεύει συστηματικα , το αποτέλεσμα είναι δεδομένο.

καλή συνέχεια και με ακόμη περισσότερες γνώσεις θα έχεις το μέγιστο αποτέλεσμα:thumbup:

AVSS
21-10-09, 15:12
Μπραβο ειχεις κανει φοβερη δουλεια!!:clap:

Billy
21-10-09, 18:43
συγχαρητήρια και από εμένα,
μήπως θα σου είναι εύκολο, φίλε Γιώργο, να ποστάρεις αναλυτικά την Διατροφή σου και το πρόγραμμα γυμναστική σου;;

Levrone
21-10-09, 19:04
μπραβο αντρα μου, πολυ καλος! και η μεγαλυτερη μαγκια ειναι που αρχισες χωρις προηγουμενη επαφη, και σε ενα χρονο εφερες αυτο το αποτελεσμα!

Zuki1000k6
26-10-09, 13:03
Καταπληκτικη προοδος!!!!:thumbup:


Αν δεν σου ειναι κοπος γραψε τι προγραμμα εκανες για τους κοιλιακους.:)
Με βαρος η χωρις?Μια η δυο φορες την εβδομαδα???:)

aqua_bill
26-10-09, 17:53
:shock: φορεβη διαφορα!!!

geoeva01
30-10-09, 19:11
Καταπληκτικη προοδος!!!!:thumbup:


Αν δεν σου ειναι κοπος γραψε τι προγραμμα εκανες για τους κοιλιακους.:)
Με βαρος η χωρις?Μια η δυο φορες την εβδομαδα???:)

κοιλιακους εκανα καθε μερα απο λιγους για να μην τους καψω βαρος εβαζα μονο στους κατω κοιλιακους ακουμπαγα αγκωνες και σηκωνα τα ποδια με ενα βαρακι για αντισταση για τους κατω εκανα σε παγκο με κλιση αργες επανναληψεις 2 σταδιων εφτανα στο μισο της επανναληψης σταματαγα μισο δευτερο και πανω

monte22
30-10-09, 19:22
ξεκινησες να κανεις ογκο και μετα γραμμωση ή το αντιθετο??

Giannis9
03-11-09, 03:23
πωω ρε φιλε...πολυ καλος..
και εγω ενα χρονο εκλεισα πριν ενα μηνα αλλα η διαφορα μασ στην διατροφη και στα συμπληρωματα κανει μπαμ...πες κανα προγραμμα σου και τη διαρκεια ογκου και γραμμωσης..ποσο χρονων εισαι?
αχχ αυτο το φαιιι:(