PDA

Επιστροφή στο Forum : ΒΒ και κάπνισμα



Σελίδες : [1] 2

Gasturb
04-01-07, 15:11
Κάνωντας την αρχή.. έχω 15 μήνες που το έκοψα και αν με ρωτήσετε αν θέλω να το ξαναρχίσω κατηγορηματικά σας απαντώ : ΟΧΙ!

Gasturb

Nick3
05-01-07, 00:09
Όχι βέβαια.
Αν και κάποτε κάπνιζα...http://www.websmileys.com/sm/smoking/rauch23.gif

stevengr
05-01-07, 01:05
Το εχω κοψει εδω και αρκετα χρονια. Και ουτε το θελω πλεον.

TANKARD
05-01-07, 19:13
6 Χρόνια κάπνιζα μισό πακετο την ημέρα....Κανά 3μήνο δεν το'χα ακουμπήσει αλλά τώρα στις γιορτές κ τελευταίες μέρες που μπλέξαμε με...χωρισμούς ίσως να'ναι όντως ο καλύτερος φίλος....
Δεν ΚΟΒΕΤΑΙ το γα------ :x

Gasturb
05-01-07, 19:26
με...χωρισμούς ίσως να'ναι όντως ο καλύτερος φίλος....
Αν και http://forum.bodybuilding.gr/upload/Emoticons/offtopic.gif.... Tankard άσε το τσίγαρο και βρες τους πραγματικούς σου φίλους σίγουρα βοηθάνε περισσότερο..

Gt

wolf
06-01-07, 00:31
Συνεχιζω τα πακετακια μου,τιποτα δεν εχει αλλαξει απτην προηγουμενη φορα που το συζητουσαμε:
http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=329&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

GeorgeTF
06-01-07, 16:18
εγώ θέλω να το κόψω αλλά είναι δύσκολο!βασικά το κ** τσιγάρο μόνο μια και έξω το κόβεις όχι σιγά σιγά

ajax
06-01-07, 17:34
Σωστος ο george!Οταν καπνιζα και εγω μικροτερος το εκοψα μαχαιρι,βεβαια μου ερχοταν που και που καμια λιγουρα (ακομα και μετα απο χρονια!!!)αλλα πειθαρχισα!! 8)

Gasturb
06-01-07, 17:48
βασικά το τσιγάρο μόνο μια και έξω το κόβεις όχι σιγά σιγά

Εγώ σταδιακά, αργά και σταθερά γιατί αλλίως θα πλάκωνα τους ξηρούς καρπούς όλη μέρα και θα κατέληγα σαν το avatar του φίλου μου Acheron..

Gt

kapaidonis
25-01-07, 20:24
Αν και το 'χα κόψει 3 χρόνια το ξεκίνησα από ****** και συνεχίζω.

muaythaispirit
01-02-07, 17:27
κανα μπριζολακι εστω να γουσταρουμε ???
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

Sourlas
02-02-07, 18:47
Δεν έχω δοκιμάσει ποτε ούτε σαν γεύση (που δεν εχει βεβεα :lol: :lol: ) ασχέτως αθλητισμού.
Ποτε δεν το γούσταρα.

muaythaispirit
03-02-07, 02:19
ναργιλε εστω?? :P :lol: :lol:

Gasturb
03-02-07, 02:22
Λέει πολυ muaythaispirit... Εγώ που ξεμπέρδεψα με τον παλιοτσίγαρο, ένα ναργιλέ όποτε τύχει χαλαρά... :army2:

Gt

muaythaispirit
03-02-07, 02:35
το εχω καταλαβει οτι εισαι τρελοπαιδο εσυ χαχαχαχα

Gasturb
09-04-07, 04:10
Μικρή η διαφορά υπέρ των αντικαπνιστών - πολύ κακώς ή μάλλον κάκιστως! http://yelims2.free.fr/Demons/Demon25.gif

Πρέπει να αρχίσω αντικαπνιστική εκστρατεία μέσω του φόρουμ δεν πάει άλλο! http://yelims2.free.fr/Demons/Demon31.gif

Gt

ouzo
09-04-07, 11:20
Φανατικός αντί! Το να κάνεις bbing και να καπνίζεις συγχρόνως είναι σαν να οδηγάς ένα σπορ αμάξι έχοντας ανεβασμένο το χειρόφρενο στην πρώτη σκάλα.

v@g
09-04-07, 11:37
Τσου! Δεν καπνίζω!! Αν και το είχα αρχίσει πριν 6 χρόνια για 2 μήνες, ευτυχώς δε μου άρεσε!

Crimson
10-04-07, 10:42
Κάπνιζα 12 χρόνια!

Ξαφνικά μια Παρασκευή ανακάλυψα ότι θέλω να το κόψω.... Την επόμενη μέρα (Σάββατο 4 Φεβρουαρίου 2006) κάπνισα το τελευταίο τσιγάρο & έκτοτε δεν ξανακάπνισα... (εκτός από 2 πουράκια στο γάμο της κολλητής μου!)....

Δεν δυσκολεύτηκα ιδιαίτερα μολονότι κάπνιζα κοντά 2 πακέτα τη μέρα!....

Teo70
10-04-07, 15:06
Κάπνιζα φανατικά πολλά χρόνια περίπου 2 πακέτα τη μέρα.
Το έχω κόψει γύρω στα 4-5 χρόνια και έχω δει αισθητή διαφορά σε ποιότητα ζωής.
Εχω να πώ ότι είναι πολύ δύσκολο να το κόψεις, ιδιαίτερα άμα καπνίζεις γιά πολλά χρόνια.

Nick3
10-04-07, 16:16
Μου κάνει εντύπωση ρε σεις.2 πακέτα τη μέρα???Δηλαδή είσαστε με ένα τσιγάρο στο χέρι όλη την ώρα?
Ντέρτια....

Teo70
11-04-07, 13:30
Μου κάνει εντύπωση ρε σεις.2 πακέτα τη μέρα???Δηλαδή είσαστε με ένα τσιγάρο στο χέρι όλη την ώρα?
Ντέρτια....

Ασε... με τον καφέ φεύγουνε πολλά :? δεν έχεις ακούσει που λένε ότι ο καφές είναι ο ρουφιάνος του τσιγάρου.

Crimson
11-04-07, 13:49
Μου κάνει εντύπωση ρε σεις.2 πακέτα τη μέρα???Δηλαδή είσαστε με ένα τσιγάρο στο χέρι όλη την ώρα?
Ντέρτια....

Nαι!

Antonio
11-04-07, 14:33
Εγώ το έκοψα αναγκαστικά λόγω του κατάγματος που είχα πρίν ένα χρόνο (Ναι ναι πέζει σοβαρότατο ρόλο-βλ. οστεοπόρωση) και γενικά μου είπε να μην καπνισω για μεγάλο χρονικό διάστημα, όπως και θα κάνω αλλά θέλω να το ξεκινήσω!!

Εε ένα τσιγαράκι με τον καφέ πάει... Ούτως η άλλως επειδή μπορώ για χρόνια το κρατούσα σε αυτό το επίπεδο. 3-4 τσιγάρα την μέρα.
Βέβαια οφείλω να ομολογήσω οτι επηρεάζει δραματικά την απόδοση και αυτό φαίνεται σε βαρβάτες ασκήσεις (βλ. σκουότ)αλλά εντάξη. Κανείς δεν είναι τέλειος 8)

Gasturb
17-12-07, 08:41
http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?p=20786#20786

KATERINI 144
17-12-07, 15:30
ναι ψήφησα, τη να πω ψέματα!? :thumbdown:

RUHL
17-12-07, 15:44
http://imageshack.gr/files/1q8072kdb7yifwmr8e30.jpg (http://imageshack.gr/view.php?file=1q8072kdb7yifwmr8e30.jpg)


oχι ουτε καπνισα ουτε θα καπνησω

pikolo
17-12-07, 16:13
Δεν εχω βαλει ποτε τσιγαρο στο στωμα μου!Αν και πολοι φιλοι μ κανουν. :rifle:

Gasturb
17-12-07, 16:24
ναι ψήφησα, τη να πω ψέματα!? :thumbdown:

:spank: :spank:

RUHL
17-12-07, 17:20
Δεν ηθελα να το πω απο την αρχη αλλα το δηλωνω και τον καταγγελω ο ΚΑΤΕΡΙΝΗ 144 οταν βγηκαμε για δειαλημα στους βαλκανικους μου ειπε γιατι δεν καπνηζεις τι ειναι αυτα πρεπει να το αρχησεις :cursing: :cursing: :cursing: :cursing:

Gasturb
17-12-07, 17:26
α τον αλήτη!!! :lol:

KATERINI 144
17-12-07, 20:36
Δεν ηθελα να το πω απο την αρχη αλλα το δηλωνω και τον καταγγελω ο ΚΑΤΕΡΙΝΗ 144 οταν βγηκαμε για δειαλημα στους βαλκανικους μου ειπε γιατι δεν καπνηζεις τι ειναι αυτα πρεπει να το αρχησεις :cursing: :cursing: :cursing: :cursing:

ρε μη λες ψεματα στον κοσμο, :evil: αποκλείεται να το είπα αυτο (και αν το είπα ηταν σίγουρα για πλάκα, και επάνω στην πλάκα ξέχασα να πω πως αυτοί που καπνίζουν ειναι οι μεγαλύτεροι ****** , μέσα σαυτους είμαι και εγώ ε ) :spank:

@ Gas δεν το περίμενα απο σένα αυτό :angry: http://imageshack.gr/files/eq5c6wtw70hh8y1ydwf8.gif



:geek:

gpol
17-12-07, 21:40
:oops: :oops: :oops:

Vson
26-04-08, 04:54
τρωγε σαν κτηνος γυμνασου κ καπνιζε , δεν σε πειραζει τοτε χεχε
προσωπικα εμενα το τσιγγαρο (αν και καπνιζω μολις 5 χρονια :P?) δεν με πειραζει,αυτο που εχω παρατηρησει ομως ειναι οτι πρεπει να τρωω περισοτερο απ οτι οταν δεν καπνιζα , λετε να σκοτωνει το φαγητο; :joker:

θα'θελα πολυ να μην καπνιζω για 1000 + 1 λογους αλλα το λατρευω :puke:

SOLID
26-04-08, 12:13
Ουτε καν το εχω δοκιμασει και δεν υπαρχει περιπτωση ποτε να το δοκιμασω.

nickcompact
29-09-08, 19:40
δυστηχως καπνιζω και εγω εδω και πολλα χρονια...
οντως επιβαρυνει τον οργανισμο και σιγουρα θα λειτουργουσα καλυτερα
χωρις αυτο,ομως εχει γινει πλεον συνηθεια και δεν βλεπω να εχω τη δυναμη αλλα και τη διαθεση να το κοψω.... :green:

slaine
29-09-08, 20:44
δεν έχω δοκιμάσει καν... :thumbdown:

Steve KinG STyLe
29-09-08, 22:04
Ποποοο να δειτε τα παιδια τις ηλικιας μου..... :cursing: :cursing: :cursing:
ΤΟ bb σωζει ζωες και την τσεπη σας!!!! :idea:

nikokrit
30-11-08, 16:55
Kαπνιζω δυστυχως...γ..ω την τυχη μου..δεν κοβεται :x

isis
30-11-08, 19:11
μόνο 2 πακέτα την ημέρα , στο 3ο θα αρχίσω να ανησυχώ! 8)

billys15
30-11-08, 19:41
μόνο 2 πακέτα την ημέρα , στο 3ο θα αρχίσω να ανησυχώ! 8)

:rolf: :rolf: :rolf: :rolf:

slaine
30-11-08, 19:53
δεν υπάρχει ενέσιμο τσιγάρο???? :P

stavro
30-11-08, 21:29
μόνο 2 πακέτα την ημέρα , στο 3ο θα αρχίσω να ανησυχώ! 8)

μια απο τα ιδια :banghead: :banghead:
ευτηχως ειναι των 20 δεν πιστευω τα δικασου να ειναι 25αρια

isis
30-11-08, 22:06
δεν υπάρχει ενέσιμο τσιγάρο???? :P

θα τους πω να μου το βγάλουν σε ενέσιμο από εδώ και πέρα! 8)

JohnyB
09-01-09, 17:08
Το εκοψα μαχαιρι την πρωτη μερα που πατησα στο γυμναστηριο!!!!!!
Καλο και στην υγεια και στην τσεπη φυσικα!!!!!!
Το θεμα ειναι οτι ενω καπνιζα παλια τωρα με ενοχλει και μου βρομαει!!!!!!

tezaman
09-01-09, 18:10
δεν έχω δοκιμάσει καν... :thumbdown:

+1 ούτε και γώ

mitsakos
11-01-09, 11:32
εχω δοκιμασει οτι εχει καπνο...
αλλα δεν καπνιζω.μονο κανεναν ναργυλε καμια φορα γιατι μου αρεσει η καπνα του και να κανω κυκλακια με τον καπνο :lol:

kutsup
12-01-09, 17:20
Το έκοψα πριν 3+ χρόνια. Μεγάλη μα....κία τελικά. Και κατά τη γνώμη μου δεν υπάρχει πιο άσχημο θέαμα από το να βλέπεις αθλητη ΒΒ σε αγώνες να καπνίζει.
Ακυρώνει ότι προαπαθεί να περάσει με την εμφάνιση του περί υγειούς σώματος (το έκανα και αυτό για να μην βαράτε).

Papaflesas
18-01-09, 18:20
σιγα μωρε και εγω που ειμαι 17 κανω κανα 2 την ημερα[οχι σαββατοκυριακα] στο σχολειο και ετσι.... :nana: :clown:

slaine
18-01-09, 18:23
σιγα μωρε και εγω που ειμαι 17 κανω κανα 2 την ημερα[οχι σαββατοκυριακα] στο σχολειο και ετσι.... :nana: :clown:
θλιβερότατο

tezaman
18-01-09, 19:51
σιγα μωρε και εγω που ειμαι 17 κανω κανα 2 την ημερα[οχι σαββατοκυριακα] στο σχολειο και ετσι.... :nana: :clown:
θλιβερότατο

είσαι cool έτσι? σου κάθονται περισσότερες γκόμενες?

peris
18-01-09, 22:45
papaflesa αμα κανεις στο σχολειο εισαι ο μαγκας του σχολειου ε τι να πει κανεις με αυτα που ακουμε :lol: :lol: :lol: :lol: :1laugh:

συνελθε δε το λεω για το καπνισμα αλλα για το τροπο που σκεφτεσαι :box1: :box:

tezaman
18-01-09, 22:53
+1 Πέρις 8)

mantus3
18-01-09, 23:46
σιγα μωρε και εγω που ειμαι 17 κανω κανα 2 την ημερα[οχι σαββατοκυριακα] στο σχολειο και ετσι.... :nana: :clown:
θλιβερότατο

είσαι cool έτσι? σου κάθονται περισσότερες γκόμενες?

teza σε αυτη την ηλικια μπορει, αργοτερα ειναι που τους βρομαει... :chinese: :chinese: :chinese:

psv
19-01-09, 01:10
σιγα μωρε και εγω που ειμαι 17 κανω κανα 2 την ημερα[οχι σαββατοκυριακα] στο σχολειο και ετσι.... :nana: :clown:
θλιβερότατο

είσαι cool έτσι? σου κάθονται περισσότερες γκόμενες?

teza σε αυτη την ηλικια μπορει, αργοτερα ειναι που τους βρομαει... :chinese: :chinese: :chinese:


Οντως...Αλλα οι γκομενες που θα του κατσουν επειδη καπνιζει φαντασου τι μυαλο θα'χουν...Εγω παντως προσπαθω να το κοψω τωρα και εχω να καπνισω ενα μηνα περιπου.Οσοι δεν το εχουν δοκιμασει,χιλια μπραβο.Αν το δοκιμασεις την εκατσες...Εγω αυτο ειπα ''Θα δοκιμασω ενα και τερμα''και βασανιστικα τοσο.

tezaman
19-01-09, 02:21
δεν το βάζω στο στόμα μου το μαμιμένο :rocking:

slaine
19-01-09, 17:13
όσοι κάπνιζαν στο σχολείο για μαγκιά να μην πω πως κατέληξαν... άσε που τους μισούς τους είχα δείρει και ας μην κάπνιζα... :wave:

tezaman
19-01-09, 17:17
λογικό 8)

Eimai_fetes
19-01-09, 17:47
Η ηθελα να μου πει καποιος, τι κανει το καπνισμα οσο αφορα την γυμναστικη (με διατροφη κ πρωτεινες...)
Δηλ. εγω καπνιζω 1 πακετο στις 4-5 μερες (κ αυτο ΑΝ βγω το βραδυ).
Γενικοτερα καπνιζω ΜΟΝΟ αν πινω καφε (1-2 φορες την εβδομαδα) κ αν βγω το βραδυ κ πιο κανα redbull η καμια Σουρωτη (1-2 φορες την εβδομαδα).
Κ αυτο μην φανταστειτε τιποτα τραγικο.... 5-6 τσιγαρα πχ στην καθε μου εξοδο...

Αλλα το τσιγαρο πχ φρεναρει τον μεταβολισμο κ δεν χανεις ?

psv
19-01-09, 17:49
Η ηθελα να μου πει καποιος, τι κανει το καπνισμα οσο αφορα την γυμναστικη (με διατροφη κ πρωτεινες...)
Δηλ. εγω καπνιζω 1 πακετο στις 4-5 μερες (κ αυτο ΑΝ βγω το βραδυ).
Γενικοτερα καπνιζω ΜΟΝΟ αν πινω καφε (1-2 φορες την εβδομαδα) κ αν βγω το βραδυ κ πιο κανα redbull η καμια Σουρωτη (1-2 φορες την εβδομαδα).
Κ αυτο μην φανταστειτε τιποτα τραγικο.... 5-6 τσιγαρα πχ στην καθε μου εξοδο...

Αλλα το τσιγαρο πχ φρεναρει τον μεταβολισμο κ δεν χανεις ?

http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=4262

Εδω τα εξηγει μια χαρα ο slaine.Πολυ λεπτομερειακα

slaine
19-01-09, 17:51
κάνε search με τους όρους "τσιγάρο" και "κάπνισμα" και θα βρεις πολλά. έχω γράψει κάποια σχετικά αλλά τώρα βιάζομαι για να στα πω με καλούν κατι μπριζόλες!!! :food: :^^:

napstor
19-01-09, 23:32
όσοι κάπνιζαν στο σχολείο για μαγκιά να μην πω πως κατέληξαν... άσε που τους μισούς τους είχα δείρει και ας μην κάπνιζα... :wave:εγω ολους 8)

slaine
19-01-09, 23:46
όχι όλους γιατί κάποιους του φυσούσα και φεύγανε 8)

kyriakos23
28-01-09, 04:45
πολυ!

makis88
02-03-09, 03:18
εγω ρε παιδια καπνιζω αλλα με οριο... δεν κοβετε ευκολα αν και θα το ηθελα... :cursing:

TRIANTAFYLLOU
03-03-09, 01:17
στο ββ και αρση βαρών δεν έχει τις ίδιες συνέπειες γιατί είναι αναερόβια αθλήματα , αλλα σε καμία περίπτωση δεν βοηθάει εκτός ψυχολογικά ότι χαλαρώνει, επίσης ανεβάζει τον αιματοκρίτη , έχει ο οργανισμός αυξημένη ανάγκη για βιταμίνη c κάνει κακό στο αναπνευστικό και στην καρδιά αυτό βέβαια ανάλογα με την ποσότητα που διαφέρει ο βαθμός της ζημιάς , πάντως σε προπονήσεις υψηλής έντασης φαίνετε η επίδραση του καπνίσματος και επίσης δημιουργεί ψυχολογική εξάρτηση.

ετσι με απλα λόγια για μένα τυχεροί είναι αυτοί που δεν μπήκαν στη διαδικασία του καπνίσματος η το έκοψαν και δεν έχουν πλέον το σύνδρομο της στέρησης.

tezaman
03-03-09, 01:36
και το σημαντικότερο................... ΡΧΝΕΙ ΤΗΝ ΤΕΣΤΟΣΤΕΡΟΝΗ :doh: :doh:

RAMBO
22-03-09, 19:46
εγω ειμαι φανατικοσ αντικαπνιστησ ειπαμε Η ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ Η ΠΑΙΖΟΥΜΕ!

psv
23-03-09, 02:53
εγω ρε παιδια καπνιζω αλλα με οριο... δεν κοβετε ευκολα αν και θα το ηθελα... :cursing:


Κατα τη γνωμη μου πρεπει να εχεις ισχυρο κινητρο για να το κοψεις.Εγω ας πουμε το εκοψα πριν 3 μηνες επειδη θα μαυριζαν τα δοντια μου συντομα και θα ηταν πολυ αντιαισθητικο και το κυριοτερο επειδη καπνιζοντας εξεθετα και αλλους στο τσιγαρο κανοντας τους παθητικους καπνιστες.Και αν καποιος παθαινε κατι ή ειχε καποιο προβλημα δεν θα συγχωρουσα ποτε τον εαυτο μου.

vagg
25-03-09, 00:42
καπνιζω και με ξενερωνει και μαλλον θα μου το κοψουν οι γιατροι οταν ερθει η ωρα

psilos3
27-03-09, 01:37
Δυστυχώς οχι μόνο καπνίζω , αλλα το βρίσκω και πάρα πολύ ωραίο.
Το καλό είναι οτι με το στριφτό που κάνω εδω και 1 χρόνο εχω περιορίσει πολύ τα τσιγάρα που κανω ημερισίως.

Θα βάλω μεγάλο στόχο να το κόψω και σύντομα μάλιστα!

psv
03-04-09, 03:51
Θα βάλω μεγάλο στόχο να το κόψω και σύντομα μάλιστα!

lol.Πολλοι το εχουν πει αυτο...Σου ευχομαι να τα καταφερεις παντως,αν και παρα πολυ δυσκολο...Οπως πιστευα παντα και συνεχιζω να πιστευω θελει πολυ καλη ψυχολογικη κατασταση...

savage
19-08-09, 01:07
Φανατικος αντικαπνιστης.Δεν το εχω βαλει ποτε στο στομα μου!!!Οπως λεει κ ο Ραμπο "Η κανουμε γυμναστικη η παιζουμε!!!":thumbup:

Levrone
25-08-09, 02:43
δεν εχω δοκιμασει ποτε και δε λεει κιολας..

stelios17
25-08-09, 02:54
Ουτε εγω....
Γιατι απλα εχει ολα τα αρνητικα !
Ειναι και εξοδο!
Ειναι και ΕΠΙΒΛΑΒΕΣ για την υγεια ...!
Παντως σιγουρα εχει αρνητικα αποτελεσματα στις επιδοσεις του αθλητη..!

Levrone
25-08-09, 02:56
Παντως σιγουρα εχει αρνητικα αποτελεσματα στις επιδοσεις του αθλητη..!

και του πνευμονα!:welcome:

4RIS
07-09-09, 18:34
Ουτε κάπνιζα ουτε θα καπνίσω!

anjelica
07-09-09, 20:21
ναι ψήφησα, τη να πω ψέματα!? :thumbdown:

πως να το πεις το ψεμα??? αφου υπαρχουν φωτογραφικες αποδειξεις!!! Σε εχει πιασει ο φακος στη Κατερινη. Εγω το εχω κοψει απο 2003.

KATERINI 144
07-09-09, 22:54
τοτε δεν ειχα φωτογραφίες με αποδεικτικά στοιχεία στο φορουμ, αμεσως μη χάσεις εσύ :spank::spank::spank:

vAnY
08-09-09, 10:53
:green: ουτε καπνιζω κι ουτε ΘΑ καπνισω ποτε..εχω δοκιμασει, δεν μου αρεσε καθολου, το σταματησα.;)
ο ναργιλες μου αρεσει ομως που και που ...ειδικα εκει στην αλεξανδρας εχει ενα ωραιοτατο καφε μπαρ με φοβερη διακοσμηση που εχουν...

KATERINI 144
08-09-09, 20:40
μισο τωρα γιατι με μπερδεψες βανεσα, και ο ναργιελες καπνο εχει μεσα πως γινεται να σ'αρεσει αλλα να μη σ'αρεσει το τσιγαρο?! :-?

οτι βγει στη μοδα είστε μου φαίνεται, να δω αμα βγει και η μαντιλα θα τη βαλετε?!


:rolf::rolf::rolf::rolf:

vagg
09-09-09, 00:21
ο καπνοσ του ναργιλε ειναι συνηθως πιο ελαφρυς και αρωματικος..

anjelica
09-09-09, 00:51
τοτε δεν ειχα φωτογραφίες με αποδεικτικά στοιχεία στο φορουμ, αμεσως μη χάσεις εσύ :spank::spank::spank:

εχω τα ματια μου 14!!!!! δεμ μου ξεφευγει τπτ!!!!!

TRIANTAFYLLOU
09-09-09, 01:06
εγω κάπνιζα μανιωδώς μέχρι τα 21 μου και βαρια τσιγάρα αλλα το έκοψα όταν αρχισα συστηματικα γυμναστήριο , γιατι σιχάθηκα τον εαυτό μου είχα δύναμη αλλα κοβόμουν απο το αναπνευστικό και το εκοψα μαχαίρι ούτε σιγα σιγα ουτε τίποτε .
τωρα καπνίζω κάπου κάπου αλλα πριν κανενα χρόνο που έβγαινα πολύ τακτικα σε κλάμπ ήταν σαν να κάπνιζα αφού ημουν στην κάπνα συνέχεια .

ο ναργιλές όμως μ αρέσει και έχει το πλεονέκτημα οτι φιλτράρετε ο καπνός επειδή περνάει απ το νερό και είναι λιγότερο επιβαρυντικός , αλλα είναι και ωραίο γούστο να τον απολαμβάνεις βλέποντας και ενα όμορφο θέαμα :toast::toast:

anjelica
09-09-09, 01:28
εγω κάπνιζα μανιωδώς μέχρι τα 21 μου και βαρια τσιγάρα αλλα το έκοψα όταν αρχισα συστηματικα γυμναστήριο , γιατι σιχάθηκα τον εαυτό μου είχα δύναμη αλλα κοβόμουν απο το αναπνευστικό και το εκοψα μαχαίρι ούτε σιγα σιγα ουτε τίποτε .
τωρα καπνίζω κάπου κάπου αλλα πριν κανενα χρόνο που έβγαινα πολύ τακτικα σε κλάμπ ήταν σαν να κάπνιζα αφού ημουν στην κάπνα συνέχεια .

ο ναργιλές όμως μ αρέσει και έχει το πλεονέκτημα οτι φιλτράρετε ο καπνός επειδή περνάει απ το νερό και είναι λιγότερο επιβαρυντικός , αλλα είναι και ωραίο γούστο να τον απολαμβάνεις βλέποντας και ενα όμορφο θέαμα :toast::toast:

και εγω οριστικα(εκοβα και στης εγκυμοσυνες+θηλασμο) το εκοψα οταν δεν ενοιωθα καλα πανο στο διαδρομο,πολυ μου κακοφανικε που λαχανιαζα μετα απο 10 λεπτα τρεξημο.

Levrone
09-09-09, 01:37
πολυ μου κακοφανικε που λαχανιαζα μετα απο 10 λεπτα τρεξημο.

ε ειναι και της ηλικιας αυτο! :nana:

TRIANTAFYLLOU
09-09-09, 01:38
και εγω οριστικα(εκοβα και στης εγκυμοσυνες+θηλασμο) το εκοψα οταν δεν ενοιωθα καλα πανο στο διαδρομο,πολυ μου κακοφανικε που λαχανιαζα μετα απο 10 λεπτα τρεξημο.


αυτό λογικό είναι και όταν υπάρχει τέτοιος λόγος σοβαρός όπως μια εγκυμοσύνη δεν νοιώθεις και το σύνδρομο της στέρησης , παραυτα όμως υπάρχει δυνατότητα 2-3 τσιγάρα την ημέρα σε περιπτωσεις που δεν μπορούν και έχουν εντονη επιθυμία , να τα κάνουν γιατί υπάρχει η δυνατότητα να φιλτράρει ο πλακούντας .

η γυμναστική όμως είναι ενα κίνητρο πιστεύω να το κόψει κάποιος η τουλάχιστον να το ελλατώσει αρκετα γενικα είναι μια κακή συνήθεια

Levrone
09-09-09, 01:44
να τα κάνουν γιατί υπάρχει η δυνατότητα να φιλτράρει ο πλακούντας


μια λεπτομερεια..
η νικοτινη διαπερνα τη μεμβρανη του πλακουντα και απεκκρινεται στο μητρικο γαλα.:thumbup:

anjelica
09-09-09, 01:57
μια λεπτομερεια..
η νικοτινη διαπερνα τη μεμβρανη του πλακουντα και απεκκρινεται στο μητρικο γαλα.:thumbup:

εχω δει και ενα δοκιμαντερ που εβλεπεις πως αντιδρει το εμβριο στο καπνο,μαζευετε και δυσκολευετε να παρει οξυγονο,εεε τωρα πως να καπνιζεις,εγω καταλαβαινω να μην σε νοιαζει για τον εαυτο σου,οταν ομως ευθυνεσε για την υγεια του παιδιου σου δεν εχει μπορω δεν μπορω,μονο πρεπει.αλλα φταινε και γιατροι,που και ο δικος μου ελεγε ελα μωρε 5 τσιγαρακια μπορεις να τα κανεις:shock:

Levrone
09-09-09, 02:02
εχω δει και ενα δοκιμαντερ που εβλεπεις πως αντιδρει το εμβριο στο καπνο,μαζευετε και δυσκολευετε να παρει οξυγονο,εεε τωρα πως να καπνιζεις,εγω καταλαβαινω να μην σε νοιαζει για τον εαυτο σου,οταν ομως ευθυνεσε για την υγεια του παιδιου σου δεν εχει μπορω δεν μπορω,μονο πρεπει.αλλα φταινε και γιατροι,που και ο δικος μου ελεγε ελα μωρε 5 τσιγαρακια μπορεις να τα κανεις:shock:

ο γιατρος και καλα εννοει οτι η δοση ειναι μικρη με 5 τσιγαρα και οπως το πε ο Ηλιας, δεν τρεχει και κατι.
αλλα το σωστο ειναι να το αποφευγεις παντελως..

anjelica
09-09-09, 02:05
ε ειναι και της ηλικιας αυτο! :nana:

2003 λεμε ηταν:nana: ειμουν μωρο ακομα γιατρε και παραμενω:turtle:

thegravijia
09-09-09, 02:10
εγω σημερα εκανα 2 ..ειχα βγει για φαγητο και μαζι με μια μπυρα και κοτοπουλο αλα κρεμ..πανε 2 τσιγαρα μετα..
αλλα πιο πολυ το κανα για να χαλαρωσω γιατι σημερα τελειωσα με την εξεταστικη...
παλιοτερα οτι καπνιζονταν το κανα,..τι να πω ψεματα...:rolf:

RAMBO
09-09-09, 07:23
δεν ηπαρχει δεν μπορω ηπαρχει δεν θελω(καπου βαθια μεσα μου):chinese:

kyriakos23
09-09-09, 07:38
εγω δεν μπορω κ εκανα 3 πακετα σημερα:turtle::turtle:

billys15
09-09-09, 10:46
τοτε δεν ειχα φωτογραφίες με αποδεικτικά στοιχεία στο φορουμ


:evil2::evil2:
....................

anjelica
09-09-09, 11:04
εγω δεν μπορω κ εκανα 3 πακετα σημερα:turtle::turtle:

ηρθε ωρα να το κοψεις:toast: και εγω οταν εφτασα στα 3 ειπα κατι δεν παει καλα:)

dream420
10-09-09, 00:15
Ενταξει ρε πως κανετε ετσι ξερετε ποσοι μεγαλοι ΒΒ καπνιζαν και καπνιζουν? Παντως η ειρωνια μαγκες θα ειναι να παθουμε καναν καρκινο στον πνευμονα απο το κολοτσιγαρο και να την εχουμε γλυτωσει απο ολα τα αλλα rofl

TRIANTAFYLLOU
10-09-09, 00:56
εγω γι αυτο το έκοψα θέλω να πεθάνω υγιείς .:rolf::rolf::rolf:

είναι μια άχρηστη συνήθεια αλλα υπάρχουν άνθρωποι που πραγματικα τους αρέσει και νοιώθουν καλα , με πολλα προβλήματα οικονομικα κοινωνικα , σχέσεων κτλ και το τσιγάρο τους ηρεμεί , αυτόν σας ρωτάω τι να τον πείς μην καπνίζεις θα χαλάσεις την υγεία σου ? δυστηχως τις παρενέργειες του άγχους δεν μπορούμε να τις μετρήσουμε αλλα αυτούς τους ανθρώπους το σύνδρομο της στέρησης η μάλον αυτό που τους δίνει η νικοτίνη είναι μεγαλύτερο και αντισταθμίζει τα όποια προβλήματα .

έπειτα εγω προσωπικα έχω γνωρίσει ανθρώπους που μόνιμα είχαν ένα τσιγαρο στα χείλη , δεν είχαν ποτε αναπτήρα γιατί άναβαν απο το προηγούμενο το επόμενο και πάντα δικά τους καπνα παραγωγής και πέθαναν απο βαθια γεράματα , αλλα ξέρετε τι δεν είχαν άγχος.

παλιά δεν υπήρχαν ψυχολόγοι μόνο ψυχίατροι γιατί απλα δεν είχε κανένας ψυχολογικα προβλήματα , ρωτησα εναν παππού λέω άγχος είχες ποτε όχι τωρα αλλα παλιά και μου λέει τι είναι αυτό ?

εμείς όταν είχαμε να φαμε είμασταν καλά αν είχαμε και μια γυναίκα ξέρεις να κάνουμε παιχνίδια ε τότε πραγματικα είμασταν ευτιχισμένοι

με απλα πράγματα ήταν καλα ο κόσμος τροφή στέγη και ενα σύντροφο

και τωρα μιλάμε για το τσιγάρο που είναι κακό αλλα μεγαλύτερο κακό κάνει το στρές και ο τρόπος ζωής δηλαδή η έλειψη κίνησης σε συνδιασμό με το άγχος .

όλοι αυτοί που σας λέω μέχρι τα γεράματα δουλευαν στα χωράφια αυτό ήταν το μυστικό είχαν ρέγουλα και όχι άγχος μόλις αποκαταστούσαν τα παιδιά τους όλα οκ .

πχ ενας αθλητής να πώ ββερ κάνει σωστή διατροφη δεν καπνίζει δεν πίνει κάποιοι κάνγκουρες δεν μαμαν κιόλας να μην χαλάσει το κορμί , αλλά κατα τα άλλα παίρνει ενα τσουβάλι φάρμακα , εσεις μπορεί να μην τα ξέρετε αλλα εγω έχω χάσει φίλους και ούκ ολίγους και κάποια άτομα μπορεί να τα γνωρίζετε και κάποια όχι δεν θέλω να πώ ονόματα και όλα αυτα σε συνδιασμό με στρεσογόνα ζωή κάνουν πολύ μεγαλύτερη ζημια .

για αυτό εχει μαλιάσει το στόμα μου να λέω πάν μέτρον άριστον χρειάζετε αυτογνωσία και να καταλάβουν κάποιοι πως πρέπει να εχουμε το μυαλό μας και να μην παρασυρόμαστε και λέμε αυτός κάπνιζε 3 πακέτα και εζησε 100 χρόνια εγω με τα 2 πακετα θα πάω 110 δεν είναι έτσι σε όλα τα πράγματα είτε είναι τσιγάρο είτε χρήση ουσιών και δυστυχώς η ευτυχώς τα μαντατα έρχονται αργα

Exci
10-09-09, 01:19
εγω γι αυτο το έκοψα θέλω να πεθάνω υγιείς .:rolf::rolf::rolf:

είναι μια άχρηστη συνήθεια αλλα υπάρχουν άνθρωποι που πραγματικα τους αρέσει και νοιώθουν καλα , με πολλα προβλήματα οικονομικα κοινωνικα , σχέσεων κτλ και το τσιγάρο τους ηρεμεί , αυτόν σας ρωτάω τι να τον πείς μην καπνίζεις θα χαλάσεις την υγεία σου ? δυστηχως τις παρενέργειες του άγχους δεν μπορούμε να τις μετρήσουμε αλλα αυτούς τους ανθρώπους το σύνδρομο της στέρησης η μάλον αυτό που τους δίνει η νικοτίνη είναι μεγαλύτερο και αντισταθμίζει τα όποια προβλήματα .

έπειτα εγω προσωπικα έχω γνωρίσει ανθρώπους που μόνιμα είχαν ένα τσιγαρο στα χείλη , δεν είχαν ποτε αναπτήρα γιατί άναβαν απο το προηγούμενο το επόμενο και πάντα δικά τους καπνα παραγωγής και πέθαναν απο βαθια γεράματα , αλλα ξέρετε τι δεν είχαν άγχος.

παλιά δεν υπήρχαν ψυχολόγοι μόνο ψυχίατροι γιατί απλα δεν είχε κανένας ψυχολογικα προβλήματα , ρωτησα εναν παππού λέω άγχος είχες ποτε όχι τωρα αλλα παλιά και μου λέει τι είναι αυτό ?

εμείς όταν είχαμε να φαμε είμασταν καλά αν είχαμε και μια γυναίκα ξέρεις να κάνουμε παιχνίδια ε τότε πραγματικα είμασταν ευτιχισμένοι

με απλα πράγματα ήταν καλα ο κόσμος τροφή στέγη και ενα σύντροφο

και τωρα μιλάμε για το τσιγάρο που είναι κακό αλλα μεγαλύτερο κακό κάνει το στρές και ο τρόπος ζωής δηλαδή η έλειψη κίνησης σε συνδιασμό με το άγχος .

όλοι αυτοί που σας λέω μέχρι τα γεράματα δουλευαν στα χωράφια αυτό ήταν το μυστικό είχαν ρέγουλα και όχι άγχος μόλις αποκαταστούσαν τα παιδιά τους όλα οκ .

πχ ενας αθλητής να πώ ββερ κάνει σωστή διατροφη δεν καπνίζει δεν πίνει κάποιοι κάνγκουρες δεν μαμαν κιόλας να μην χαλάσει το κορμί , αλλά κατα τα άλλα παίρνει ενα τσουβάλι φάρμακα , εσεις μπορεί να μην τα ξέρετε αλλα εγω έχω χάσει φίλους και ούκ ολίγους και κάποια άτομα μπορεί να τα γνωρίζετε και κάποια όχι δεν θέλω να πώ ονόματα και όλα αυτα σε συνδιασμό με στρεσογόνα ζωή κάνουν πολύ μεγαλύτερη ζημια .

για αυτό εχει μαλιάσει το στόμα μου να λέω πάν μέτρον άριστον χρειάζετε αυτογνωσία και να καταλάβουν κάποιοι πως πρέπει να εχουμε το μυαλό μας και να μην παρασυρόμαστε και λέμε αυτός κάπνιζε 3 πακέτα και εζησε 100 χρόνια εγω με τα 2 πακετα θα πάω 110 δεν είναι έτσι σε όλα τα πράγματα είτε είναι τσιγάρο είτε χρήση ουσιών και δυστυχώς η ευτυχώς τα μαντατα έρχονται αργα
:clap:

vAnY
10-09-09, 07:52
μισο τωρα γιατι με μπερδεψες βανεσα, και ο ναργιελες καπνο εχει μεσα πως γινεται να σ'αρεσει αλλα να μη σ'αρεσει το τσιγαρο?! :-?

οτι βγει στη μοδα είστε μου φαίνεται, να δω αμα βγει και η μαντιλα θα τη βαλετε?!


:rolf::rolf::rolf::rolf:

βρε δεν συγκρινεται ο ναργιλες με το καπνισμα! ο ναργιλες ειναι ΠΟΛΥ πιο ελαφρυς ΚΑΙ εχει αρωμα... εχω βγει με φιλο καπνιστη και οταν δοκιμασε το ναργιλε μου ειπε πως δεν καταλαβαινει η γευση, ειναι πολυ ελαφρυ.
:unsure: βεβαια αυτιο δεν σημαινει οτι εινια λιγοτερο βλαβερο... αλλα μια φορα στο τοσο... καλα ειναι:thumbup:

vagg
10-09-09, 08:43
βρε δεν συγκρινεται ο ναργιλες με το καπνισμα! ο ναργιλες ειναι ΠΟΛΥ πιο ελαφρυς ΚΑΙ εχει αρωμα... εχω βγει με φιλο καπνιστη και οταν δοκιμασε το ναργιλε μου ειπε πως δεν καταλαβαινει η γευση, ειναι πολυ ελαφρυ.
:unsure: βεβαια αυτιο δεν σημαινει οτι εινια λιγοτερο βλαβερο... αλλα μια φορα στο τοσο... καλα ειναι:thumbup:

ισα ισα για να αναπτησεις αντισωματα...:rolf:

vAnY
10-09-09, 11:24
ισα ισα για να αναπτησεις αντισωματα...:rolf:

:P εεετσι

Μαρία
10-09-09, 12:03
Και εγώ καπινιζω πράγμα που δεν με τιμάει παρ΄οτι τρέχω κιόλας.Κακή συνήθεια αλλα έχω πει θα το κόψω οταν κανω παιδί είναι το ισχυρότερο κίνητρο για μένα και από τον αθλητισμό.

KATERINI 144
11-09-09, 09:38
βρε δεν συγκρινεται ο ναργιλες με το καπνισμα! ο ναργιλες ειναι ΠΟΛΥ πιο ελαφρυς ΚΑΙ εχει αρωμα... εχω βγει με φιλο καπνιστη και οταν δοκιμασε το ναργιλε μου ειπε πως δεν καταλαβαινει η γευση, ειναι πολυ ελαφρυ.
:unsure: βεβαια αυτιο δεν σημαινει οτι εινια λιγοτερο βλαβερο... αλλα μια φορα στο τοσο... καλα ειναι:thumbup:καλα που πατε και καπνιζεται?! κάπνισε ναργιλε σε τεκε και το ξανασυζητάμε αν ειναι ελαφρύ η οχι βανεσα :rolf::rolf::rolf::rolf:

TRIANTAFYLLOU
11-09-09, 17:01
:rolf::rolf:
καλα που πατε και καπνιζεται?! κάπνισε ναργιλε σε τεκε και το ξανασυζητάμε αν ειναι ελαφρύ η οχι βανεσα :rolf::rolf::rolf::rolf:
[/COLOR]


αυτό βέβαια εχει να κάνει και με τι είδους χορταρικό θα βάλεις μέσα:rolf::rolf::rolf:

spirospros
21-10-09, 12:03
Ποτε τσιγάρο μακρυά

IliasZervas
27-01-10, 07:46
Φανατικός αντί! Το να κάνεις bbing και να καπνίζεις συγχρόνως είναι σαν να οδηγάς ένα σπορ αμάξι έχοντας ανεβασμένο το χειρόφρενο στην πρώτη σκάλα.

Η πρώτη σκάλα στο χειρόφρενο ποτέ δεν πιάνει! Είναι σαν να μην το τραβάς! Άρα καπνίζεις ελεύθερα!! :P χαχαχα (δεν κάνω ΒΒ απλά προσπαθώ για ένα καλύτερο σώμα)

albertob30
27-01-10, 13:59
Η πρώτη σκάλα στο χειρόφρενο ποτέ δεν πιάνει! Είναι σαν να μην το τραβάς! Άρα καπνίζεις ελεύθερα!! :P χαχαχα (δεν κάνω ΒΒ απλά προσπαθώ για ένα καλύτερο σώμα)

+1 axaxaxa

Haris Pilton
27-01-10, 16:10
Η πρώτη σκάλα στο χειρόφρενο ποτέ δεν πιάνει! Είναι σαν να μην το τραβάς! Άρα καπνίζεις ελεύθερα!! :P χαχαχα (δεν κάνω ΒΒ απλά προσπαθώ για ένα καλύτερο σώμα)

Εξωτερικά,καλύτερο σώμα θα εννοείς,γιατί εσωτερικά......

zarras
27-01-10, 17:00
καπνιζω τα παντα, ευχαριστω πολυ.


υγ, τα φτανω ως τη μεση και μετα τα πεταω γιατι τα βαριεμαι

Γιωργος Β.
27-01-10, 17:03
Το ποτο μπορω να πω οτι κοβεται πιο ευκολα..Αλλα το *** το τσιγαρο ελαττωνεται αλλα πολυ δυσκολα κοβεται...
Κανει πολυ κακο το τσιγαρο στο ΒΒ παιδια?

D.ANTONIADIS
27-01-10, 18:32
:rolf::rolf:


αυτό βέβαια εχει να κάνει και με τι είδους χορταρικό θα βάλεις μέσα:rolf::rolf::rolf:


ILIA,KSERIS MONO POURA KAI KYRIOS STIN DIETA TO MYSTIKO TOU TASOU KAI DIKO MOU KOVI THN PINA:toast:

Μαρία
27-01-10, 18:44
Το ποτο μπορω να πω οτι κοβεται πιο ευκολα..Αλλα το *** το τσιγαρο ελαττωνεται αλλα πολυ δυσκολα κοβεται...
Κανει πολυ κακο το τσιγαρο στο ΒΒ παιδια?


Γενικα το τσιγαρο κανει κακο οχι μονο στο BB αλλα γενικα!


Υ.Γ Τωρα εγω το εκοψα οταν εμαθα οτι ειμαι εγκυος,μεχρι τοτε κανονικα καπνιζα πακετο + την ημερα και τα χλμ στα τρεξιματα κανονικα ολα οκ αλλα δεν καμαρωνω κιόλας γι΄αυτο!

Haris Pilton
27-01-10, 19:03
Κάπνιζα,και το'κοψα,ολα στο μυαλό είναι! :)

flinstone
27-01-10, 20:45
το εχω κόψει τώρα κι ένα χρόνο. αλλά όπως και να το κάνουμε ρε παιδιά είναι ωραίο το τσιγάρο.

The Rock
27-01-10, 21:34
Δεν το χω δοκιμάσει καν.

Μαρία
27-01-10, 21:37
το εχω κόψει τώρα κι ένα χρόνο. αλλά όπως και να το κάνουμε ρε παιδιά είναι ωραίο το τσιγάρο.


Αχχχχχχχχχχχχ ειδες τι ειναι η μανα,τι θυσιες κανει για το παιδι της ?????:turtle:

vAnY
27-01-10, 22:24
....δοκιμασα, δεν μου αρεσε (απορω πως αρεσει σε οσους καπνιζουν) ..δεν το συνεχισα ..ετσι απλα...:)

Γιωργος Β.
27-01-10, 22:25
Αρχικό μήνυμα απο flinstone Εμφάνιση μηνυμάτων
το εχω κόψει τώρα κι ένα χρόνο. αλλά όπως και να το κάνουμε ρε παιδιά είναι ωραίο το τσιγάρο.

Μεταξυ μας τωρα φιλε flinstone τα λεμε αυτα που καπνιζουμε και δεν μπορουμε να το κοψουμε..Γενικοτερα το τσιγαρο ειναι μια βλακεια που αρχισαμε μικροι στα τρελα τα χρονια και μας εχει γινει μια κακια συνηθεια που δεν κοβεται ευκολα...Αυτο παει για ολουσ καπνιστες και μη..Ολα ειναι στο μυαλο και στον τροπο ζωης.. :thumbup:

Haris Pilton
27-01-10, 22:30
Αν κάποιος δυσκολεύεται απίστευτα να το κόψει(στην ουσία δεν θέλει) μπορεί να ψάξει στο google για το ηλεκτρονικό τσιγάρο,η να πάει σε ένα κατάστημα με ηλεκτρικές συσκευές,σχεδόν όλες οι μεγάλες αλυσίδες έχουν.

Αποφεύγεις ισα με 800 καρκινογόνες ουσίες και απλά κρατάς την νικοτίνη που επηρεάζει "μονο" καρδιά.Και μπορείς να καπνίσεις και παντού!!! :thumbup:

sTeLaKoS
27-01-10, 22:53
....δοκιμασα, δεν μου αρεσε (απορω πως αρεσει σε οσους καπνιζουν) ..δεν το συνεχισα ..ετσι απλα...:)

+1 :thumbup:

-beba-
28-01-10, 14:02
Εχω και εγώ την κακή συνήθεια να καπνίζω.
Κάποιες φορές εκνευρίζομαι που έχω αυτή τη συνήθεια, αλλά μου αρέσει κιόλας.
Ειδικά με καφέ και πότο είναι τέλειο.
Εχω καπνίσει και αργιλέ είναι πολύ ωραίο αλλά με αποκοιμήζει το γουργούρισμα του νερού. Πούρο έχω δοκιμάσει αλλά μου πέφτει πολύ βαρύ.
Ισως κάποια στιγμή στο μέλλον να αποφασίσω να το κόψω. Φοβάμαι όμως πως θα τρώω όλη μέρα............

Haris Pilton
28-01-10, 14:06
Nα μην φοβάσαι τίποτα μπέμπα!Όλα στο μυαλό σου είναι,εγώ το έκοψα,και έχω χάσει και κιλα.
Το μυαλό σου μπορεί να κάνει τα πάντα!!

-beba-
28-01-10, 19:05
Nα μην φοβάσαι τίποτα μπέμπα!Όλα στο μυαλό σου είναι,εγώ το έκοψα,και έχω χάσει και κιλα.
Το μυαλό σου μπορεί να κάνει τα πάντα!!

Το μυαλό μου μπορεί, αλλά δεν θέλει.

Μαρία
28-01-10, 21:45
Εχω και εγώ την κακή συνήθεια να καπνίζω.
Κάποιες φορές εκνευρίζομαι που έχω αυτή τη συνήθεια, αλλά μου αρέσει κιόλας.
Ειδικά με καφέ και πότο είναι τέλειο.
Εχω καπνίσει και αργιλέ είναι πολύ ωραίο αλλά με αποκοιμήζει το γουργούρισμα του νερού. Πούρο έχω δοκιμάσει αλλά μου πέφτει πολύ βαρύ.
Ισως κάποια στιγμή στο μέλλον να αποφασίσω να το κόψω. Φοβάμαι όμως πως θα τρώω όλη μέρα............


Μπεμπα και εγω ειχα μια σχεση εξαρτησης με το τσιγαρο και σε πληροφορω πως μεχρι και οι φιλες μου δεν πιστευαν οτι θα το εκοβα ποτε....ειδικα για μενα.....που ουτε το τρεξιμο δεν ηταν λογος να το κοψω(στον ημιμαραθωνιο Υμηττου περσι 21χλμ ανεβασμα κατεβασμα το βουνο ετρεχα και σκεφτομουν ποτε θα τερματισω να κανω κανα τσιγαρο γιατι χαρμανιασα 2ωρες δεν καμαρωνω γι΄αυτο που λεω)
Παντα ελεγα θα το κοψω οταν κανω παιδι.......και ετσι εγινε επι τοπου!!!Τις επομενες βδομαδες ειχα πολλα νευρα αλλα τωρα δεν μου λειπει γιατι συνήθισα να μην το εχω.

Geo84
28-01-10, 21:51
Για μας που έχουμε τρομερή θέληση και έχουμε μάθει να στερούμαστε πράγματα και να αντιστεκόμαστε επιτυχώς σε απολαύσεις πιστεύω το να κόψουμε το τσιγάρο είναι πιο ευκολο. Κάπνιζα 7 χρόνια και λόγω του ββ και του νέου τρόπου ζωης αποφάσισα να το κόψω. Απλά μια μέρα είπα σήμερα παίρνω το τελευταίο πακέτο. Για πλάκα ξεκίνησε αλλά όντως έτσι έγινε. Μπορώ να πω ότι ήταν πολύ πιο εύκολο από όσο νόμιζα. Αρνούμαι να δεχτώ ότι είναι βιολογικό καθώς εμένα βιολογικά δε με επηρέασε καθόλου. Είναι όλα στο μυαλό και όποιος λέει ότι δε μπορεί να το κόψει απλά δε θέλει.

-beba-
29-01-10, 10:47
Για να είμαι ειλικρεινής τόσο με εσάς όσο και με τον εαυτό μου δεν θέλω να το κόψω. Μου αρέσει και το θεωρώ μια πολύ ωραία απόλαυση. Αυτό που θα ήθελα είναι να καπνίζω πέντε τσιγάρα την ημέρα. Αυτό θα με έκανε πολύ χαρούμενη.

TRIANTAFYLLOU
29-01-10, 22:39
Για να είμαι ειλικρεινής τόσο με εσάς όσο και με τον εαυτό μου δεν θέλω να το κόψω. Μου αρέσει και το θεωρώ μια πολύ ωραία απόλαυση. Αυτό που θα ήθελα είναι να καπνίζω πέντε τσιγάρα την ημέρα. Αυτό θα με έκανε πολύ χαρούμενη.


είναι καθαρα εγκεφαλικη υπόθεση το κάπνισμα και μια χαζή συνήθεια , το λέω εγω που κάποτε ήμουν φανατικός καπνιστης τωρα κάπου κάπου απο κανενα με το ποτο η κανενα αργιλέ αν κάτσει παρεα .

αλλα μπέμπα αφού σου αρεσει και δεν θέλεις να το κόψεις ελάτωσέ το κατ αρχήν και λάβε μέτρα προστασίας μειώνοντας τις παρενεργειες παίρνοντας μια πίπα και να καπνίζεις πάντα με πίπα δεν λέμε σαν καπετάνιος αλλα αυτες που είναι μικρές και δεν δείχνουν άσχημα απλα μειώνουν τις συνέπειες του καπνίσματος :thumbup:

-beba-
30-01-10, 11:37
αλλα μπέμπα αφού σου αρεσει και δεν θέλεις να το κόψεις ελάτωσέ το κατ αρχήν και λάβε μέτρα προστασίας μειώνοντας τις παρενεργειες παίρνοντας μια πίπα και να καπνίζεις πάντα με πίπα δεν λέμε σαν καπετάνιος αλλα αυτες που είναι μικρές και δεν δείχνουν άσχημα απλα μειώνουν τις συνέπειες του καπνίσματος :thumbup:

Ισως να το δοκιμάσω.............................
Σε ευχαριστώ για την συμβουλή.

-beba-
05-02-10, 13:24
Λοιπόν σήμερα πήρα μια σπουδαία απόφαση. Από την Πέμπτη που έρχεται θα έλλατώσω το κάπνισμα. Για την ακρίβεια θα καπνίζω 1-2 τσιγάρα το πρωί με τον καφέ και 1-2 το βράδυ με ποτό.

Μαρία
05-02-10, 13:26
Λοιπόν σήμερα πήρα μια σπουδαία απόφαση. Από την Πέμπτη που έρχεται θα έλλατώσω το κάπνισμα. Για την ακρίβεια θα καπνίζω 1-2 τσιγάρα το πρωί με τον καφέ και 1-2 το βράδυ με ποτό.

Καλη αρχη αντε και εσυ να μπεις σιγα σιγα στο κλαμπ των μη καπνιστων...:thumbup:

thegravijia
05-02-10, 13:27
Λοιπόν σήμερα πήρα μια σπουδαία απόφαση. Από την Πέμπτη που έρχεται θα έλλατώσω το κάπνισμα. Για την ακρίβεια θα καπνίζω 1-2 τσιγάρα το πρωί με τον καφέ και 1-2 το βράδυ με ποτό.
καθε μερα ποτα πινεις?

-beba-
05-02-10, 13:41
καθε μερα ποτα πινεις?

Εεε το βραδάκι να μην πιώ ενα ποτάκι? Ετσι για τη ψυχοσωματική ισορροπία...

Εε μη γίνουμε και ρομπότ.

-beba-
05-02-10, 13:41
Καλη αρχη αντε και εσυ να μπεις σιγα σιγα στο κλαμπ των μη καπνιστων...:thumbup:

Σε ευχαριστώ Μαρία.

sTeLaKoS
05-02-10, 15:25
Μπράβο Μπέμπα, μεγάλη απόφαση. Καλή δύναμη!

.....κι αν έχεις νεύρα και θες κάπου να ξεσπάσεις εδώ είμαστε εμείς! :toast:

Haris Pilton
05-02-10, 15:33
Συγχαριτιρια μπεμπα!

Αλλα να ξερεις,με την ελατωση του καπνισματος το μονο που καταφερνεις ειναι την σταθερωποιηση της επιβαρυμένης καταστασης του οργανισμου σου.

Αν θες να καλυτερευσει και να αποφυγεις τον κυνδινο του καρκινου η λυση ειναι να το κοψεις μαχαιρι για παντα.

-beba-
05-02-10, 15:57
Μπράβο Μπέμπα, μεγάλη απόφαση. Καλή δύναμη!

.....κι αν έχεις νεύρα και θες κάπου να ξεσπάσεις εδώ είμαστε εμείς! :toast:

Σε ευχαριστώ Στέλιο.
Νεύρα εγώ.................ποτέ. Δεν νευριάζω σχεδόν ποτέ.

-beba-
05-02-10, 15:59
Συγχαριτιρια μπεμπα!

Αλλα να ξερεις,με την ελατωση του καπνισματος το μονο που καταφερνεις ειναι την σταθερωποιηση της επιβαρυμένης καταστασης του οργανισμου σου.

Αν θες να καλυτερευσει και να αποφυγεις τον κυνδινο του καρκινου η λυση ειναι να το κοψεις μαχαιρι για παντα.

Χάρη που τον είδες τον καρκίνο? Εχω να ζήσω πολλά πολλά χρόνια ακόμα. Θα φτάσω τα 110 χρόνια. Λυπάμαι το ταμείο που θα μου πληρώνει την σύνταξη. χαχαχα.

RAMBO
05-02-10, 16:00
εισαι ακομα πανω στο ανθοσ τησ ηλικιασ σου

thegravijia
05-02-10, 16:00
Συγχαριτιρια μπεμπα!

Αλλα να ξερεις,με την ελατωση του καπνισματος το μονο που καταφερνεις ειναι την σταθερωποιηση της επιβαρυμένης καταστασης του οργανισμου σου.

Αν θες να καλυτερευσει και να αποφυγεις τον κυνδινο του καρκινου η λυση ειναι να το κοψεις μαχαιρι για παντα.


Σε ευχαριστώ Στέλιο.
Νεύρα εγώ.................ποτέ. Δεν νευριάζω σχεδόν ποτέ.
ασε που αΠΟκτας πιο και πολλες αντοχες στο κρεβατι κοβοντας το τσιγαρο...;););)

-beba-
05-02-10, 16:03
εισαι ακομα πανω στο ανθοσ τησ ηλικιασ σου

Σε ευχαριστώ Ράμπο.

sTeLaKoS
05-02-10, 16:05
Αλλα να ξερεις,με την ελατωση του καπνισματος το μονο που καταφερνεις ειναι την σταθερωποιηση της επιβαρυμένης καταστασης του οργανισμου σου.

Αν θες να καλυτερευσει και να αποφυγεις τον κυνδινο του καρκινου η λυση ειναι να το κοψεις μαχαιρι για παντα.

Κουνήσου απ΄τη θέση σου παιδί μου!!!!!!!!!!

-beba-
05-02-10, 16:05
ασε που αΠΟκτας πιο και πολλες αντοχες στο κρεβατι κοβοντας το τσιγαρο...;););)

Μάλλον τα έχεις μπερδέψει λίγο τα πράγματα..................αυτό ίσως να ισχύει για τους άντρες. Οι γυναίκες δεν αντιμετωπίζουν ποτέ πρόβλημα με αντοχή...........

thegravijia
05-02-10, 16:07
Μάλλον τα έχεις μπερδέψει λίγο τα πράγματα..................αυτό ίσως να ισχύει για τους άντρες. Οι γυναίκες δεν αντιμετωπίζουν ποτέ πρόβλημα με αντοχή...........
οχι ναι δεν διαφωνω - γενικη παρατηρηση ηταν προς ολους.

-beba-
05-02-10, 16:08
οχι ναι δεν διαφωνω - γενικη παρατηρηση ηταν προς ολους.

Προς τον αδρικό πληθυσμό του φόρουμ εννοείς...............

thegravijia
05-02-10, 16:33
Προς τον αδρικό πληθυσμό του φόρουμ εννοείς...............
βρε μπεμπα ...αστο το κρεβατι.
και το γυμναστηριο θα δεις μετα απο καποιο διαστημα οτι θα εχεις περισσοτερες αντοχες αμα το κοψεις τελειως.
παντως παιζει να παρεις καποια κιλα αμα το κοψεις.
ετσι επαθα και γω οταν το εκοψα.

τωρα κανω 1-2 το μηνα.

-beba-
05-02-10, 16:35
βρε μπεμπα ...αστο το κρεβατι.
και το γυμναστηριο θα δεις μετα απο καποιο διαστημα οτι θα εχεις περισσοτερες αντοχες αμα το κοψεις τελειως.
παντως παιζει να παρεις καποια κιλα αμα το κοψεις.
ετσι επαθα και γω οταν το εκοψα.

τωρα κανω 1-2 το μηνα.

Μη μου λες πως θα πάρω κιλά γιατί θα αλλάξω την απόφαση μου.....

thegravijia
05-02-10, 16:38
Μη μου λες πως θα πάρω κιλά γιατί θα αλλάξω την απόφαση μου.....
χαχαχα δεν ξερω σιγουρα .παντως το εχω ακουσει απο πολλους οτι παιρνουν οταν το κοβουν

-beba-
05-02-10, 16:41
χαχαχα δεν ξερω σιγουρα .παντως το εχω ακουσει απο πολλους οτι παιρνουν οταν το κοβουν

Η μπέμπα ποτέ!!!

Μαρία
05-02-10, 16:59
Η μπέμπα ποτέ!!!


Ολα στο μυαλο ειναι,εγω οταν το εκοψα ειχα για 1-2 βδομαδες τρελα νευρα (κακομοιρε Νασερ)και οσο το θεμα κιλων δεν εχω αποψη μιας και ειχα-εχω πριξιμο και κατακρατηση φουλ απο την εγκυμοσυνη....ολα στο μυαλο ειναι μπεμπα στο θεμα κιλων μην αγχωνεσαι.





(και πριν το κοψω εκανα τρελα χλμ τρεξιμο οσον αφορα την αντοχη)

-beba-
05-02-10, 17:02
Ολα στο μυαλο ειναι,εγω οταν το εκοψα ειχα για 1-2 βδομαδες τρελα νευρα (κακομοιρε Νασερ)και οσο το θεμα κιλων δεν εχω αποψη μιας και ειχα-εχω πριξιμο και κατακρατηση φουλ απο την εγκυμοσυνη....ολα στο μυαλο ειναι μπεμπα στο θεμα κιλων μην αγχωνεσαι.





(και πριν το κοψω εκανα τρελα χλμ τρεξιμο οσον αφορα την αντοχη)

Ετσι νομίζω και εγώ.

KATERINI 144
05-02-10, 17:52
Έρευνα η οποία δημοσιεύτηκε πρόσφατα στην Ταϊβάν έδειξε ότι η κατανάλωση τουλάχιστον ενός φλιτζανιού πράσινο τσάι καθημερινά, ενδείκνυται στην πρόληψη του καρκίνου που προκαλείται από το κάπνισμα...

Στη μελέτη διαπιστώθηκε ότι όσοι δεν πίνουν πράσινο τσάι έχουν πενταπλάσιες πιθανότητες να εμφανίσουν καρκίνο των πνευμόνων, σε σχέση με όσους πίνουν. Και εκείνοι που δεν πίνουν πράσινο τσάι, αλλά καπνίζουν, διατρέχουν 13 φορές μεγαλύτερο κίνδυνο να νοσήσουν, σε σύγκριση με όσους πίνουν τουλάχιστον ένα φλιτζάνι πράσινο τσάι καθημερινά.

Αυτό συμβαίνει γιατί το τσάι έχει αντιοξειδωτικές ουσίες οι οποίες μπορούν να εμποδίσουν τη δημιουργία καρκινικών κυττάρων στον πνεύμονα.

-beba-
05-02-10, 17:54
Έρευνα η οποία δημοσιεύτηκε πρόσφατα στην Ταϊβάν έδειξε ότι η κατανάλωση τουλάχιστον ενός φλιτζανιού πράσινο τσάι καθημερινά, ενδείκνυται στην πρόληψη του καρκίνου που προκαλείται από το κάπνισμα...

Στη μελέτη διαπιστώθηκε ότι όσοι δεν πίνουν πράσινο τσάι έχουν πενταπλάσιες πιθανότητες να εμφανίσουν καρκίνο των πνευμόνων, σε σχέση με όσους πίνουν. Και εκείνοι που δεν πίνουν πράσινο τσάι, αλλά καπνίζουν, διατρέχουν 13 φορές μεγαλύτερο κίνδυνο να νοσήσουν, σε σύγκριση με όσους πίνουν τουλάχιστον ένα φλιτζάνι πράσινο τσάι καθημερινά.

Αυτό συμβαίνει γιατί το τσάι έχει αντιοξειδωτικές ουσίες οι οποίες μπορούν να εμποδίσουν τη δημιουργία καρκινικών κυττάρων στον πνεύμονα.

Λυσάξατε πια με τον καρκίνο............................

Haris Pilton
05-02-10, 18:51
Το καλο σου θελουμε Μπεμπουλα!

Το ιδιο υσχιει και για την βιταμινη C,ωπος και με το πρασινο τσαι,βοηθανε πολυ τους καπνιστες.


Εγω αν δεν ετρωγα ενα γερο σοκ απο αυτα που αγνοούσα οσο καιρο καπνιζα,περι υγειας,δεν θα το εκοβα ποτε.

Σου συνηστω απειρα το ηλεκτρονικο τσιγαρο μπεμπα,καπνιζε οσο γουσταρεις μετα και θα γουσταρεις και καλυτερα,γιατι εχει περισοτερη νικοτινη,αλλα ΜΟΝΟ νικοτινη,καμια αλλη απο τις 800+ καρκινογονες ουσιες.
Και εχει και σχετικα μικρες επιπτωσεις στην υγεια η νικοτινη,αυτη καθε αυτη.

TRIANTAFYLLOU
05-02-10, 18:57
ενταξει μωρε μην γινόμαστε και υποχόνδριοι πια απλα αυτοι που δεν καπνίζουν θα πεθανουν υγιείς όλα στο μυαλό είναι πάρτε το χαμπάρι , ενας που δεν καπνίζει και δεν κανει καταχρήσεις όταν καταβάλετε απο στρες και θελει να καπνίσει αλλα λέει δεν κανει και τετοια ενω πιθανόν απο κανενα τσιγαρο να ένοιωθε καλύτερα αυτός μπορει να την "κάνει" και πιο μπροστα απο εναν καπνιστη γι αυτο ας μην τα ψηρίζουμε απλα καλα είναι να μην καπνίζει κάποιος , αλλα να ταν μόνο αυτο

-beba-
05-02-10, 19:02
Το καλο σου θελουμε Μπεμπουλα!

Το ιδιο υσχιει και για την βιταμινη C,ωπος και με το πρασινο τσαι,βοηθανε πολυ τους καπνιστες.


Εγω αν δεν ετρωγα ενα γερο σοκ απο αυτα που αγνοούσα οσο καιρο καπνιζα,περι υγειας,δεν θα το εκοβα ποτε.

Σου συνηστω απειρα το ηλεκτρονικο τσιγαρο μπεμπα,καπνιζε οσο γουσταρεις μετα και θα γουσταρεις και καλυτερα,γιατι εχει περισοτερη νικοτινη,αλλα ΜΟΝΟ νικοτινη,καμια αλλη απο τις 800+ καρκινογονες ουσιες.
Και εχει και σχετικα μικρες επιπτωσεις στην υγεια η νικοτινη,αυτη καθε αυτη.

Χάρη θα βγάλω την παντοφλα................:spank::spank::spank::spank:
Δεν φτάνει που με έχει πρήξει ένας φίλος μου σήμερα για το τσιγάρο έχω και εσένα.Θέλεις πολύ ξύλο λέμε.

-beba-
05-02-10, 19:03
ενταξει μωρε μην γινόμαστε και υποχόνδριοι πια απλα αυτοι που δεν καπνίζουν θα πεθανουν υγιείς όλα στο μυαλό είναι πάρτε το χαμπάρι , ενας που δεν καπνίζει και δεν κανει καταχρήσεις όταν καταβάλετε απο στρες και θελει να καπνίσει αλλα λέει δεν κανει και τετοια ενω πιθανόν απο κανενα τσιγαρο να ένοιωθε καλύτερα αυτός μπορει να την "κάνει" και πιο μπροστα απο εναν καπνιστη γι αυτο ας μην τα ψηρίζουμε απλα καλα είναι να μην καπνίζει κάποιος , αλλα να ταν μόνο αυτο

Υγεία να έχουμε να καπνίζουμε Ηλία...αν και εγώ αποφάσισα να καπνίζω από 2 εώς 4 τσιγάρα το 24ωρο.

TRIANTAFYLLOU
05-02-10, 19:04
χαχαχα δεν ξερω σιγουρα .παντως το εχω ακουσει απο πολλους οτι παιρνουν οταν το κοβουν


ε τότε για να μην παίρνουν κιλα ας πάρουν μια πίπα όταν καπνίζουν να μειώσουν τις παρενέργειες του καπνίσματος και να κατακρατούνται όλα τα βλαβερα για τον οργανισμό συστατικα :thumbup::thumbup::thumbup:

Haris Pilton
05-02-10, 19:07
ενταξει μωρε μην γινόμαστε και υποχόνδριοι πια απλα αυτοι που δεν καπνίζουν θα πεθανουν υγιείς όλα στο μυαλό είναι πάρτε το χαμπάρι , ενας που δεν καπνίζει και δεν κανει καταχρήσεις όταν καταβάλετε απο στρες και θελει να καπνίσει αλλα λέει δεν κανει και τετοια ενω πιθανόν απο κανενα τσιγαρο να ένοιωθε καλύτερα αυτός μπορει να την "κάνει" και πιο μπροστα απο εναν καπνιστη γι αυτο ας μην τα ψηρίζουμε απλα καλα είναι να μην καπνίζει κάποιος , αλλα να ταν μόνο αυτο

Υσχιει και αυτο που λες Ηλια,οταν καποιος εχει ανχος συχνα,και ενα τσιγαρο θα μπορουσε να τον ηρεμισει,ισως και οντως το τσιγαρο να ηταν καλυτερη λυση απο το να εχει ανχος.

Καθως το ανχος ειναι το αισθημα φυγης που εχει κληρονομισει ο ανθρωπος οταν ηταν μαιμου :P ,και επρεπε να τρεξει να φυγει απο το συμβαν,το οποιο συμπεριλαμβανει πολες κακες συνεπειες καθως η καθημερινοτηα μας επιβαλει το ανχος ενω κανονικα θα επρεπε να υπαρχει σπανια...

Ολα στο μυαλο ειναι,ναι !Αλλά παιζουν πολλα ρολο,ειτε καθοριστικο η οχι...

Και ναι δεν ειναι μονο αυτο.Αλλα καλο ειναι να μειωνουμε οσο μπορουμε τις πιθανοτητες για πραγματα που στην ουσια ξερουμε οτι θα συμβουν εαν συνεχισουμε ετσι.

Μετρον,αριστον!

Haris Pilton
05-02-10, 19:09
Χάρη θα βγάλω την παντοφλα................:spank::spank::spank::spank:
Δεν φτάνει που με έχει πρήξει ένας φίλος μου σήμερα για το τσιγάρο έχω και εσένα.Θέλεις πολύ ξύλο λέμε.

Σε καταλαβενω,οσοι μου ελεγαν να το κοψω,μου ερχοταν να τους κοψω το κεφαλι.
Μεχρι που το εκοψα μονος μου :P

-beba-
05-02-10, 19:15
Σε καταλαβενω,οσοι μου ελεγαν να το κοψω,μου ερχοταν να τους κοψω το κεφαλι.
Μεχρι που το εκοψα μονος μου :P

Αντε πάλι....τη γλύτωσες την παντόφλα.

KATERINI 144
05-02-10, 21:31
Υγεία να έχουμε να καπνίζουμε Ηλία...αν και εγώ αποφάσισα να καπνίζω από 2 εώς 4 τσιγάρα το 24ωρο.
α για τοσο πολυ μιλάμε!! χαχαχαχχαχα σιγα ρε μπεμπα μη παθεις τιποτα, εσυ δεν καπνιζεις κουκλα μου....

savage
06-02-10, 01:03
Αντε πάλι....τη γλύτωσες την παντόφλα.

εγω ομως σου λεω να το κοψεις μαχαιρι. κι αν τολμας ελα με την παντοφλα!!!!:rolf::rolf:

-beba-
06-02-10, 12:50
εγω ομως σου λεω να το κοψεις μαχαιρι. κι αν τολμας ελα με την παντοφλα!!!!:rolf::rolf:

Ερχομαι με το τσόκαρο.....................................το κλασικό, το ξύλινο.:turtle::turtle:
Θα το προσπαθήσω πάντως..................να το κόψω..........

savage
06-02-10, 13:31
Ερχομαι με το τσόκαρο.....................................το κλασικό, το ξύλινο.:turtle::turtle:


ωραια,ειμαι προετοιμασμενος.φοραω κρανος κ πανοπλια.:turtle:

-beba-
06-02-10, 13:32
ωραια,ειμαι προετοιμασμενος.φοραω κρανος κ πανοπλια.:turtle:

:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

aaabasilis
24-02-10, 15:53
ψηφισα ναι,χωρις ομως να θεωρω τον εαυτο μου καπνιστη.απλα καμια φορα αν μου ρθει,θα κανω μια τρακα καποιον φιλο κ θα κανω ενα τσιγαρο.φου κ φου..

av_dimitris
08-03-10, 13:58
παιδια εχω μια απορια. ηθελα να ρωτησω αν το καπνισμα επηρεαζει στην αυξηση των μυων? ευχαριστω

KATERINI 144
08-03-10, 14:56
δες εδω: ΒΒ και κάπνισμα (http://www.forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=588&highlight=%CE%BA%CE%AC%CF%80%CE%BD%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%B1)

εντιτ: μεταφέρθηκε.

-beba-
08-03-10, 15:29
Εχει κλείσει ένας μήνας από όταν σταμάτησα να καπνίζω.

thegravijia
08-03-10, 15:42
την παλευεις μπεμπα ? θα το κρατησεις?
κοψε και τα ποτα σιγα σιγα ...:thumbup:

-beba-
08-03-10, 15:47
την παλευεις μπεμπα ? θα το κρατησεις?
κοψε και τα ποτα σιγα σιγα ...:thumbup:

Το τσιγάρο είναι υπόθεση που έχει λείξει πλέον για μένα.
Ποτό δεν έπινα ποτέ πολύ. Σίγουρα όταν θα βγώ έξω θα πιώ ένα με δύο ποτάκια που νιώθω πως μου κάνουν και καλό κιόλας. :toast::toast::toast:
Εχω περιορίσει και τις κακές συναναστροφές που με παρασέρνανε σε ξενύχτια και ξίδια...................

savage
09-03-10, 03:16
Το τσιγάρο είναι υπόθεση που έχει λείξει πλέον για μένα.


ευγε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:clap::clap::clap::clap::clap:

-beba-
09-03-10, 10:32
Σε ευχαριστώ Νίκο.

Xxlakis
18-06-10, 22:02
Εγω καπνιζω κοντα 17 χρονια 2 πακετα τη μερα μεσο ορο ενω παραλληλα γυμναζομουνα κανονικα(αυτο μαλλον πρεπει να με εχει σωσει) και δοξα το θεο αν και 35 χρονων οι προπονησεις βγαινουνε με πολυ ενταση και λαχανιασμα μηδεν στην αεροβια....παιζει να το κοψω για λιγο να δω αν θα αυξηθουνε οι επιδοσεις μου παντως...απλη περιεργεια...

thegravijia
18-06-10, 22:09
Εγω καπνιζω κοντα 17 χρονια 2 πακετα τη μερα μεσο ορο ενω παραλληλα γυμναζομουνα κανονικα(αυτο μαλλον πρεπει να με εχει σωσει) και δοξα το θεο αν και 35 χρονων οι προπονησεις βγαινουνε με πολυ ενταση και λαχανιασμα μηδεν στην αεροβια....παιζει να το κοψω για λιγο να δω αν θα αυξηθουνε οι επιδοσεις μου παντως...απλη περιεργεια...
κοψτο ρε μαγκα 4.00ευρω τοχουνε παει .ελεος...
θα σωθεις οικονομικα.

TEFAAtzis
18-06-10, 22:35
κοψτο ρε μαγκα 4.00ευρω τοχουνε παει .ελεος...
θα σωθεις οικονομικα.

μακροπροθεσμα θα σωθει και απο υγεια

dionisos
18-06-10, 23:10
Αυτόν τον μήνα κλείνω ένα χρόνο που το έκοψα, ώρες-ώρες όμως μου λείπει η διαδικασία να βγάλω το χαρτάκι από τη θήκη και να στρίψω ένα τσιγάρο! Αλλά δεν πρόκειται να το ξαναρχίσω!

Haris Pilton
18-06-10, 23:15
Το χω κόψει 7-9 μηνες τώρα,δε θυμάμαι.
Μου λείπει γιατι τη λολοβαραω ολη μέρα.

Γερή απόλαυση ,και απίθανο ξελαμπικαρισμα μετά από 3-4ωρες μαθήματα.
Οταν ξαναβρώ το motivation μου ,θα σταματήσω να το σκέφτομαι.

Xxlakis
19-06-10, 10:02
κοψτο ρε μαγκα 4.00ευρω τοχουνε παει .ελεος...
θα σωθεις οικονομικα.


μακροπροθεσμα θα σωθει και απο υγεια

Παντως εχω διαβασει πως λογο μειωμενης οξυγονωσης των μυων απο το καπνισμα η μυικη αναπτυξη επιβαρυνεται.Αναρωτιεμαι ποσο ομως.Παντως αμα το κοψω υποθετω πως λογω της ασκησης ο οργανισμος θα επανελθει αρκετα γρηγορα.

GEORGEXX1
19-06-10, 10:27
ενω σε ολα τα ποστ ορμαμε και γραφουμε ολοι σαν του τρελους
σε αυτο απο εχθες εγραψαν τεσσερα ατομα μονο.

τη εγινε παιδια;; εχουμε τυψεις για την μαμακια μας;;;
βαλτε και εμενα μεσα.

KATERINI 144
19-06-10, 10:37
τη να γραψουμε γιωργο? εγω ξεκίνησα στα 25 οχι στα 17 αλλα τα ιδια καπνιζω, σχεδον 2 γεμιστηρες τη μερα.......

KATERINI 144
19-06-10, 10:45
τουλάχιστον οσοι δεν μπορουμε να το κόψουμε ας εχουμε υπόψιν αυτο:

Μήνυμα ελπίδας για την πρόληψη του καρκίνου του πνεύμονα δίνουν οι επιστήμονες σε όσους καταναλώνουν μεγάλες ποσότητες βιταμίνης Β6.

Σύμφωνα με νέα έρευνα, οι τροφές που έχουν βιταμίνη Β6, όπως οι μπανάνες, τα ψάρια και οι πατάτες, μειώνουν στο μισό τις πιθανότητες κάποιου να πάθει καρκίνο του πνεύμονα, ακόμη και αν αυτός καπνίζει.

Ωστόσο, οι επιστήμονες υποστηρίζουν ότι η αιτία που μειώνεται ο κίνδυνος του καρκίνου του πνεύμονα, μπορεί να οφείλεται στη σωστή διατροφή των ανθρώπων. Ενώ, ταυτόχρονα, προειδοποιούν τους καπνιστές, λέγοντας ότι δεν μπορούν να καπνίζουν ακατάπαυστα και να αποφύγουν τον κίνδυνο μόνο και μόνο επειδή τρώνε αυτές τις τροφές.

Παρόλα αυτά, οι επιστήμονες είναι ιδιαίτερα αισιόδοξοι για το μέλλον της έρευνας και την ουσιαστική πρόληψη από τον καρκίνο του πνεύμονα. "Τα ευρήματα αυτά είναι πραγματικά συναρπαστικά, καθώς είναι σημαντικά για την κατανόηση της διαδικασίας του καρκίνου του πνεύμονα και μπορούν να βοηθήσουν στην πρόληψη του", λέει ένας γιατρός στην Παγκόσμια Cancer Research Fund στο BBC.

Qlim4X
19-06-10, 11:10
καπνιζω 8 χρονια.

δεν ξερω πως μου την εδωσε παντος και εδω και μια ευδομαδα δεν εχω βαλει τσιγαρο στο στωμα μου.

πραγματικα νοιωθω αλλος ανθροπος. κοιμαμε καλυτερα, μπορω να μυρισω, δεν εχει απεσια γευση το στωμα μου.

ηταν δυσκολη ευδομαδα γιατι τα νευρα μου δεν ηταν και τοσο καλα. επεισης για να ξεμπιυκοσουν να πνευμονια μου ενας θεος ξερει τι βιχα και τι πρασιναδα εχω βγαλη.

δεν ξερω αν θα το σταματισω οριστικα η θα το ξανα αρχισω αλλα εκανα την αρχη.

;)

KATERINI 144
19-06-10, 11:17
αν το εκοψες μια βδομαδα ο οργανισμος σου δεν το ζητάει, μονο η συνήθεια, θα ειναι μεγαλο λαθος να το ξαναρχίσεις.

beefmeup
19-06-10, 11:19
ρε θηριο,καθαριζεις 2 πακετα την μερα??ουαου..

εγω που εκανα την μαλακια κ ενω δεν καπνιζα ποτε,το αρχισα πριν 10 μηνες στα 31..?

ειμαι μεγαλος μαλακας το ξερω,εν χρειαζεται να μου το πειτε..απτη αλλη κανω ενα πακετο τη βδομαδα περιπου..

KATERINI 144
19-06-10, 11:22
ακομα ουτε καν το τραβας μεσα, αλλα ουτε θα καταλαβεις ποτε θα φτασεις τα δυο πακετα...........πετα το οσο ειναι καιρος!!!!!!

Qlim4X
19-06-10, 11:23
αν το εκοψες μια βδομαδα ο οργανισμος σου δεν το ζητάει, μονο η συνήθεια, θα ειναι μεγαλο λαθος να το ξαναρχίσεις.

ολα στο μυαλο ειναι. και το ριμαδι ειναι αρκετα δυνατο για να κανει πολα. θεληση να εχεις.

beefmeup
19-06-10, 11:25
ακομα ουτε καν το τραβας μεσα, αλλα ουτε θα καταλαβεις ποτε θα φτασεις τα δυο πακετα...........πετα το οσο ειναι καιρος!!!!!!

αυτο ξαναπες το..ειμαι κγω μλκας ωρες ωρες,αλλα στην δουλεια κ μετα απο περιοδο ζορισματος ηταν ενα ντουμανι,κ εγω το νουμερο ξεκινησα..

τεσπα,θα το σταματησω..ηδη εχω δει,(κακη)διαφορα σε προπονησεις,στα ζορια ασθμενω,λιγουλακι παρα πανω απο παλια..

nikos*
19-06-10, 17:29
μαγκες δε θα το πιστεψετε,ο πατερας μου 30 χρονια καπνιστης 4-5 πακετα ημερισιως και εδω και 2 μηνες το εχει σταματησει και κανει περπατημα 4 ωρες + ανετα...και οταν καπνιζε τις εκανε αλλα τωρα ακομα πιο χαλαρα...και λεω βρε γαμωτη,πως αντεχει 55 χρονων ανθρωπος....εγω παντος με τσιγαρα και μ***κιες ελαχιστη σχεση εχω...πριν 2 χρονια εκανα κανα τσιγαρο και επινα και διαφορα,αλλα τωρα που το πηρα σοβαρα λεω κομμενες οι μ***κιες και απο τοτε δε ξανακουμπησα ουτε τσιγαρο ουτε ποτο

Titanium
19-06-10, 20:06
δεν εχω δοκιμασει καν και ουτε προκιτε....:bbbiceps::bbbiceps::bbbiceps:

TEFAAtzis
19-06-10, 20:20
δεν εχω δοκιμασει καν και ουτε προκιτε....:bbbiceps::bbbiceps::bbbiceps:

και γω το ιδιο φιλε μου:toast:

gmalamos
19-06-10, 22:34
Δυστυχως ενα πακετο το κανω..Οταν βγαινω βραδυ ασ το καλυτερα..:cursing:

giorgospet
19-06-10, 22:50
καπνιζω 8 χρονια.

δεν ξερω πως μου την εδωσε παντος και εδω και μια ευδομαδα δεν εχω βαλει τσιγαρο στο στωμα μου.

πραγματικα νοιωθω αλλος ανθροπος. κοιμαμε καλυτερα, μπορω να μυρισω, δεν εχει απεσια γευση το στωμα μου.

ηταν δυσκολη ευδομαδα γιατι τα νευρα μου δεν ηταν και τοσο καλα. επεισης για να ξεμπιυκοσουν να πνευμονια μου ενας θεος ξερει τι βιχα και τι πρασιναδα εχω βγαλη.

δεν ξερω αν θα το σταματισω οριστικα η θα το ξανα αρχισω αλλα εκανα την αρχη.

;)

Ομοίως , το έχω κόψει τώρα και μια εβδομάδα΄. (δυστυχώς το κόβω συχνά και το ξαναρχίζω)

-beba-
22-06-10, 08:55
καπνιζω 8 χρονια.

δεν ξερω πως μου την εδωσε παντος και εδω και μια ευδομαδα δεν εχω βαλει τσιγαρο στο στωμα μου.

πραγματικα νοιωθω αλλος ανθροπος. κοιμαμε καλυτερα, μπορω να μυρισω, δεν εχει απεσια γευση το στωμα μου.

ηταν δυσκολη ευδομαδα γιατι τα νευρα μου δεν ηταν και τοσο καλα. επεισης για να ξεμπιυκοσουν να πνευμονια μου ενας θεος ξερει τι βιχα και τι πρασιναδα εχω βγαλη.

δεν ξερω αν θα το σταματισω οριστικα η θα το ξανα αρχισω αλλα εκανα την αρχη.

;)

Η αρχή είναι το ήμιση του παντός καλικαντζαράκι. Αν τα κατάφερες μια βδομάδα συνέχισε. Η πρώτη βδομάδα είναι δύσκολη. Μετά έχεις συνηθήσει χωρίς τσιγάρο και το σκέπτεσαι όλο και λιγότερο. Θα σου υπενθυμήσω ότι το έχω κόψει εδώ και 4,5 μήνες περίπου και κάπνιζα μανιωδώς.
Καλή επιτυχία μπλέ ανθρωπάκι.:toast::toast::toast:

Τα ίδια ισχύουν και για σένα giorgospet. Καλή επιτυχία και σε σένα.

Qlim4X
22-06-10, 09:47
Η αρχή είναι το ήμιση του παντός καλικαντζαράκι. Αν τα κατάφερες μια βδομάδα συνέχισε. Η πρώτη βδομάδα είναι δύσκολη. Μετά έχεις συνηθήσει χωρίς τσιγάρο και το σκέπτεσαι όλο και λιγότερο. Θα σου υπενθυμήσω ότι το έχω κόψει εδώ και 4,5 μήνες περίπου και κάπνιζα μανιωδώς.
Καλή επιτυχία μπλέ ανθρωπάκι.:toast::toast::toast:

Τα ίδια ισχύουν και για σένα giorgospet. Καλή επιτυχία και σε σένα.


ωρες ωρες περνανε κατοι διαολοι μεσα μου αλλα δεν το αφηνω να με νικηση.

σε ευχαριστο μπεμπα μου!

Psychopath
22-06-10, 10:26
Μια σύντομη αναζήτηση στο google (http://www.google.gr/images?q=lungs+after+smoking&um=1&hl=el&tbs=isch:1&ei=_mQgTJekEMaHOJOYkeEP&sa=N&start=0&ndsp=20). Αν μπορείτε μετά από αυτά, μπράβο...

-beba-
22-06-10, 10:30
ωρες ωρες περνανε κατοι διαολοι μεσα μου αλλα δεν το αφηνω να με νικηση.

σε ευχαριστο μπεμπα μου!

Κουράγιο Καλικαντζαράκι.:toast::toast::toast:

KATERINI 144
22-06-10, 11:40
Μια σύντομη αναζήτηση στο google (http://www.google.gr/images?q=lungs+after+smoking&um=1&hl=el&tbs=isch:1&ei=_mQgTJekEMaHOJOYkeEP&sa=N&start=0&ndsp=20). Αν μπορείτε μετά από αυτά, μπράβο...
καλα κανεις και βαζεις τετοιες φωτο μπας και το παρουμε αποφαση.

GEORGEXX1
22-06-10, 11:44
καλα κανεις και βαζεις τετοιες φωτο μπας και το παρουμε αποφαση.

μην μασας φωτη εμεις θα τρωμε παραπανω:

Σύμφωνα με νέα έρευνα, οι τροφές που έχουν βιταμίνη Β6, όπως οι μπανάνες, τα ψάρια και οι πατάτες, μειώνουν στο μισό τις πιθανότητες κάποιου να πάθει καρκίνο του πνεύμονα, ακόμη και αν αυτός καπνίζει.

Δεν μας βολευει πιο καλα αυτο ;;;;;:rolf::rolf::rolf:

γιαννης93
22-06-10, 12:12
ε καλα μονο το ακραιο τον καρκινο σκεφτεσαι? υπαρχουν κιαλα.

GEORGEXX1
22-06-10, 12:17
ε καλα μονο το ακραιο τον καρκινο σκεφτεσαι? υπαρχουν κιαλα.


οχι ρε Γιαννακη πλακα κανω,δεν υπαρχει μεγαλυτερη αηδια απο το καπνισμα.

Psychopath
23-06-10, 15:13
Πάντως, και μεις που ζούμε στις μεγάλες πόλεις (να δω πότε θα πάρω το πτυχίο να ξεκουμπιστώ:cursing:) τα 'χουμε φορτωμένα τα πλεμονάκια μας...
Ειδικά καμιά βόλτα στο κέντρο, ποδήλατο ή τρέξιμο είναι ...αναζοωγόνηση:P

deluxe
24-06-10, 22:50
Το καπνισμα μειωνει την κορτιζολη; Μηπως για αυτο δυσκολευομαι τοσο καιρο να δω εντυπωσιακα αποτελεσματα;

Διαβαζα σε καποια ξενα forums οτι εκτος οτι δυσκολευεσαι με την αεροβια, βαζεις και πιο δυσκολα μυες. Ισχυει;

Το ιδιο ειναι 5 τσιγαρα με 20 την ημερα; Να μου πειτε και 1 τσιγαρο βλαπτει..

Andrikos
24-06-10, 23:17
μην μασας φωτη εμεις θα τρωμε παραπανω:

Σύμφωνα με νέα έρευνα, οι τροφές που έχουν βιταμίνη Β6, όπως οι μπανάνες, τα ψάρια και οι πατάτες, μειώνουν στο μισό τις πιθανότητες κάποιου να πάθει καρκίνο του πνεύμονα, ακόμη και αν αυτός καπνίζει.

Δεν μας βολευει πιο καλα αυτο ;;;;;:rolf::rolf::rolf:

Δεν ξέρω το ύφος των ποστ σου γενικά αλλά υποθέτω πως αστειεύεσαι. Πάντως τα συμπληρώματα βιταμίνης Α αποδεδειγμένα αυξάνουν τις πιθανότητες για εμφάνιση καρκινώματος στους καπνιστές , γι' αυτόν τον λόγο σταμάτησε άρον άρον μία σχετική έρευνα μεγάλου μεγέθους.

Jeik
24-06-10, 23:52
ισχυει αυτο (για τη βιταμινη Α) και για ΜΗ καπνιστες???

Andrikos
25-06-10, 00:44
ισχυει αυτο (για τη βιταμινη Α) και για ΜΗ καπνιστες???

Όχι αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι η βιταμίνη Α είναι ασφαλής σε πολύ μεγάλες δόσεις.
Στην Ελλάδα υπάρχουν πολλοί παθητικοί καπνιστές οπότε και εκεί ενδεχομένως να υπάρχει ζήτημα με αλληλεπιδράσεις.
Βέβαια το πιο διαδεδομένο σε όλο τον κόσμο είναι ο συνδυασμός αλκοόλ και τσιγάρου που έχει συσχετιστεί με μερικές μορφές καρκίνου όπως του οισοφάγου.

Εδώ να ζητήσω κατανόηση από τους καπνιστές, δεν ποστάρω για να κάνω τον ιεροκήρυκα, απλά θεωρώ αυτό το τόπικ ευκαιρία να ειπωθούν μερικά χρήσιμα πράγματα.

Jeik
25-06-10, 01:01
μεχρι 10000 ΙU είναι οκ να παίρνω ημερησίως?Ισχυει και για β-καροτενιο αυτο?

Haris Pilton
25-06-10, 01:09
Τζεικ ,μη τρελαίνεσαι ως παθητικός καπνιστής ,τι να πουν και οι καπνιστές που βάζουν 3000 ουσίες μέσα τους.
Αμφιβάλω αν φταίει τόσο η βιτ Α.

TRIANTAFYLLOU
25-06-10, 01:20
το κάπνισμα καταστρέφει η καλύτερα δημιουργεί ανάγκη για πρόσληψη βιταμίνης C γι αυτο οι καπνιστές καλό είναι να τρώνε φρέσκα φρούτα και λαχανικα για να παίρνουν την βιταμίνη και λέω φρέσκα γιατι αυτη η βιταμίνη χάνετε και γι αυτο οι ναυτικοί παλια που δεν υπήρχαν τα συμπληρώματα πάθαιναν σκορβούτο , επειδη τα τροφιμα ακόμη και σε ψυγείο χάνουν μεγάλο μέρος της βιταμίνης c και ας μην είναι χαλασμένα

η βιταμίνη α καταστρέφετε απο τις υψηλές θερμοκρασίες και απο τον ατμοσφαιρικό αέρα είναι λιποδιαλυτή βιταμίνη

επίσης η βιταμίνη α ενω είναι χρήσιμη στον οργανισμό σε μεγάλες δόσεις προκαλεί υπερβιταμίνωση γι αυτο κάποιες τροφες που λέγετε έχουν μεγάλη ποσότητα ,όπως το συκώτι κάποιων ζώων και κυρίως αυγά ψαριών μουρουνέλαιο , αλλα καλό είναι να μην καταναλώνετε σε μεγάλες ποσότητες , γιατι υπάρχει κίνδυνος υπερβιταμίνωσης , αλλα σε μεγάλες ποσότητες γύρω στίς 100000iu ενω χρειάζόμαστε μέσω όρο 4000-5000iu την ημέρα .

αλλα για να γίνει αυτό πρέπει εκτός απο συμπλήρωμα να φάει κάποιος συκώτι πολικής αρκούδας αν δεν κάνω λάθος που περιέχει πολύ μεγάλη ποσότητα , γι αυτο προσοχή στην λήψη α

επίσης υπάρχει μια καλή πηγή βιταμίνης α το β καροτένιο που λέγετε και προβιταμίνη α και τα καροτένια μετατρέπονται σε α και βρίσκετε στα καρότα σε μεγάλη ποσότητα .

το κάπνισμα παρ όλο που στα βάρη δεν φαίνονται τόσο οι αρνητικές συνέπειες , αλλα περισσότερο σε καρδιαγγειακές ασκήσεις , παρ όλα αυτα έχει επίδραση γιατι μειώνει την φυσική κατάσταση και την κυκλοφορία του αίματος στα μικρά αγγεία και στην πρόσληψη οξυγόνου , γι αυτο και στους χρόνιους καπνιστες δημιουργεί και προβλήματα στύσης στις γυναίκες κυταρίτιδα , λόγω μη καλής οξυγόνωσης των μικρών αγγείων , άρα και δεν δικαιολογείτε σε ββερ που καπνίζουν και λένε σε μας δεν πειράζει και γω κάνω απο κανένα πλέον γιατι πρίν χρόνια κάπνιζα πάρα πολύ , αλλα δεν σημαίνει πως είναι και καλό

Mitsen
25-06-10, 01:39
Πωπω Ηλία! Διάβαζα το post σου με ανοιχτό το στόμα!
Πολύ ωραίες όλες οι πληροφορίες σου όπως πάντα όταν μοιράζεις τις γνώσες σου μαζί μας!:clap:

Εγώ στα 23 σχεδόν μου χρονια, δυο φορες έβαλα τσιγάρο στο στόμα μου.
Μια στην υλικά των 6-7 για μια κοπέλα και πριν κάτι χρονια μια τζούρα για μαγκια.:P
Δεν υπήρξα ποτε μου καπνιστής και ούτε θα υπάρξω! Άλλωστε τι σόι ψαροντουφεκάδες θάμασταν?:P:P:green:

giorgospet
25-06-10, 08:20
1 τσιγάρο καταστρέφει 25mg vit C .

gmalamos
25-06-10, 08:23
Πωπω Ηλία! Διάβαζα το post σου με ανοιχτό το στόμα!
Πολύ ωραίες όλες οι πληροφορίες σου όπως πάντα όταν μοιράζεις τις γνώσες σου μαζί μας!:clap:

Εγώ στα 23 σχεδόν μου χρονια, δυο φορες έβαλα τσιγάρο στο στόμα μου.
Μια στην υλικά των 6-7 για μια κοπέλα και πριν κάτι χρονια μια τζούρα για μαγκια.:P
Δεν υπήρξα ποτε μου καπνιστής και ούτε θα υπάρξω! Άλλωστε τι σόι ψαροντουφεκάδες θάμασταν?:P:P:green:

Στα 6 σου εκανες τσιγαρο για μια κοπελα..:shock:??Φηλαδη στα 15 τι εκανες ανοιξες ενα jack daniels..???:P

Devil
25-06-10, 08:54
1 τσιγάρο καταστρέφει 25mg vit C .

απο 25 μεχρι 100mg βιταμινης C ;)

Niiick
25-06-10, 10:46
Καταλαβα τζαμπα πινω γραμμαρια c θα με φαλιρισει η now :(

Δηλαδη οταν κλεινει το 24ωρο ειμαι μειον σε βιταμινη C. πινω ενα γραμμαριο αλλα εχω πλην 2 γραμμαρια( -2) :turtle::turtle:

sTeLaKoS
25-06-10, 16:02
^^ Εδώ τώρα θα έρθει ο The Rock και θα πει: Σας τα λεγε ο Μίλος και τον αμφισβητούσατε!

"Πίνετε 5-6g vit C τη μέρα!"


:turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:

Rock, φιλικά και με διάθεση για χιούμορ :green: :welcome:

Mitsen
25-06-10, 19:14
Στα 6 σου εκανες τσιγαρο για μια κοπελα..:shock:??Φηλαδη στα 15 τι εκανες ανοιξες ενα jack daniels..???:P

Καλά μην φανταστείς ότι το έπαιρνα κάτω...
Το έβαζα στο στόμα μου και φύσαγα! Έβλεπα ότι άναβε μπροστά και νόμιζα ότι κάπνιζα. Η πλακα είναι ότι φυσούσα όταν τόxα στο στόμα μου και ξεφυσούσα πάλι όταν το έβγαζα:P

Το ξύλο που έφαγα από το πατέρα μου τότε ακόμα το θυμάμαι και δεν νομίζω να το ξεχάσω!

TRIANTAFYLLOU
25-06-10, 19:28
Καλά μην φανταστείς ότι το έπαιρνα κάτω...
Το έβαζα στο στόμα μου και φύσαγα! Έβλεπα ότι άναβε μπροστά και νόμιζα ότι κάπνιζα. Η πλακα είναι ότι φυσούσα όταν τόxα στο στόμα μου και ξεφυσούσα πάλι όταν το έβγαζα:P

Το ξύλο που έφαγα από το πατέρα μου τότε ακόμα το θυμάμαι και δεν νομίζω να το ξεχάσω!


όλοι τα περάσαμε αυτα έχω φάει καιγω πολύ βούρδουλα , όταν μια μερα πήρα τα τσιγάρα του μπαμπά μου και πήγαμε να καπνίσουμε και σκάει μύτη και τρεχαμε να κρυφτούμε σαν τα ποντίκια :P:P

gmalamos
27-06-10, 09:48
όλοι τα περάσαμε αυτα έχω φάει καιγω πολύ βούρδουλα , όταν μια μερα πήρα τα τσιγάρα του μπαμπά μου και πήγαμε να καπνίσουμε και σκάει μύτη και τρεχαμε να κρυφτούμε σαν τα ποντίκια :P:P

:spank::spank:

Qlim4X
27-06-10, 11:51
Οι μερες περνανε και μου λυπει η παρεα του αλλα σωματικα αισθανομε πολυ καλητερα χωρις αυτο.

κανο διαδρομο και στην μιση ωρα δεν εχω λαχανιαση ενο παλια στα 15 λεπτα η γλωσσα ηταν στο πατομα.

σε συνεβρεσεις 2 ατομον οι αντοχες εχουν ανεβει στα υψοι

σταματισαν οι υπογλυκεμιες τα βραδια.


:turtle:

Xxlakis
27-06-10, 13:20
Οποτε δοκιμαζω να το κοψω αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα...(Εχω κανει απο μικρος εξετασεις και αντιμετωπιζω αυξημενη εκκριση τεστοστερονης και το τσιγαρο με ηρεμουσε)...στο γυμναστηριο φορτωνω κιλα σαν γαιδουρι και δεν νοιωθω...βλεπω θυληκο και το παντελονι μου μικραινει κατι νουμερα...δεν μπορω να κατσω σε μια μερια ησυχος...βασανο κανονικα...το εχω κοψει εδω και μια βδομαδα παλι μπας και δω προκοπη αλλα τα κλασσικα.

Mitsen
27-06-10, 16:03
Χωρίς να ήμουν ποτε εθισμένος στην νικοτίνη, προσωπικά πιστεύω ότι η θέληση στο να κόψουμε το κάπνισμα βρίσκεται μέσα μας.
Όπως το πνεύμα μας κυριαρχεί και καθοδηγεί τις επιλογές μας στη διατροφή έχω την εντύπωση ότι το ίδιο ισχύει και στο κάπνισμα.

Είχα διαβάσει πριν λίγους μήνες -εντελώς τυχαία- για το τι δημιουργείται στον ανρωπινο οργανισμό μόλις σταματήσει το κάπνισμα, το ξέθαψα και σας το παρουσιάζω ευελπιστώντας να δώσω κουράγιο σε όσους προσπαθούν να το κόψουν και ένα μικρό κίνητρο σε όσους δεν έχουν αρχίσει ακόμα τις προσπάθειες!:toast:

Τι συμβαίνει όταν κόψετε το κάπνισμα:

Σε 20 λεπτά:
Η πίεση του αίματος και οι σφυγμοί πέφτουν στο κανονικό.
Η θερμοκρασία των άκρων ανεβαίνει στο κανονικό.

Σε 8 ώρες:
Το μονοξείδιο του άνθρακα στο αίμα πέφτει στο κανονικό.
Το οξυγόνο ανεβαίνει στα φυσιολογικά επίπεδα.

Σε 24 ώρες:
Μειώνεται η πιθανότητα καρδιακής προσβολής.

Σε 48 ώρες:
Ενδυναμώνει η γεύση και η όσφρηση.

Σε 72 ώρες:
Η αναπνοή αρχίζει να λειτουργεί ομαλότερα.
Αυξάνεται η χωρητικότητα των πνευμόνων.

Από 2 εβδομάδες έως 3 μήνες:
Η κυκλοφορία του αίματος βελτιώνεται.
Το περπάτημα γίνεται ευκολότερο.
Η λειτουργία των πνευμόνων αυξάνεται κατά 30%.

Από 1 έως 9 μήνες:
Σταματάει ο βήχας και η κούραση.
Η αναπνοή διαρκεί περισσότερο.
Αρχίζει η ανάπλαση του ενδοθηλίου των βρόγχων.

Μετά από 5 χρόνια:
Ο θάνατος από καρκίνο του πνεύμονα στο μέσο καπνιστή (ένα πακέτο την ήμερα) μειώνεται (κατά 50%) από 137 ανά 100.000 σε 72 ανά 100.000.

Μετά από 10 χρόνια:
Οι προκαρκινικές κυψέλες αντικαθίστανται.
Οι πιθανότητες άλλων καρκίνων (στόματος, λάρυγγα, οισοφάγου), κύστεων (νεφρών και παγκρέατος) μειώνονται.

(και δεν αναφέρθηκα καν για το οικονομικό!
μονο να υπολογίσει κάποιος τα μηνιαία έξοδα για τσιγάρα, νομίζω πως είναι ένα ποσο που αν μύτη άλλο δεν θα το περιφρονούσαμε στις μέρες μας;))

just chris
19-09-10, 09:49
εγω κανω 7 τσιγαρα την ημερα κ δεν τα κοβω.....ολοι εχουμε τα παθη μας.ελατε τωρα....μεταξυ μας δλδ!

tommygunz
28-09-10, 15:54
Εγώ 2 τελευταίες εβδομάδες εξεταστικής και δεν άντεξα, το ξανάρχισα. Ακούω και κάτι Ντέρτι fm το βράδυ και η κατάσταση σηκώνει τσιγάρο από μόνη της!

Είναι που δεν μπορώ να πάω και γυμναστήριο βασικά λόγω πολλών μαθημάτων που δίνω. Από βδομάδα που ξεκινάω πάλι γυμναστήριο και τελειώνει η εξεταστική σταματάω, δεν έχω πρόβλημα να μην καπνίζω όσο έχω να ασχολούμαι με άλλα πράγματα. 10-15 στριφτά την ημέρα είμαι τώρα και κανονικό τσιγάρο πλέον δεν μπορώ να καπνίσω, δεν το νιώθω καν + δεν έχουν και ωραία γεύση.

gmalamos
28-09-10, 16:02
Εγώ 2 τελευταίες εβδομάδες εξεταστικής και δεν άντεξα, το ξανάρχισα. Ακούω και κάτι Ντέρτι fm το βράδυ και η κατάσταση σηκώνει τσιγάρο από μόνη της!

Είναι που δεν μπορώ να πάω και γυμναστήριο βασικά λόγω πολλών μαθημάτων που δίνω. Από βδομάδα που ξεκινάω πάλι γυμναστήριο και τελειώνει η εξεταστική σταματάω, δεν έχω πρόβλημα να μην καπνίζω όσο έχω να ασχολούμαι με άλλα πράγματα. 10-15 στριφτά την ημέρα είμαι τώρα και κανονικό τσιγάρο πλέον δεν μπορώ να καπνίσω, δεν το νιώθω καν + δεν έχουν και ωραία γεύση.

Ετσι στριφτα..Κατσε να κανω και γω ενα τωρα..:green:

just chris
28-09-10, 16:03
Ετσι στριφτα..Κατσε να κανω και γω ενα τωρα..:green:

αμα σου πω οτι αυτη τη στιγμη που το διαβαζω αυτο....κανω ενα golden virginia....τι θα πεις:P

tommygunz
28-09-10, 16:04
Ετσι στριφτα..Κατσε να κανω και γω ενα τωρα..:green:

Άντε να το φουντώσουμε μαζί φίλε μου!
Μετά από φαΐ τραβιέται το άτιμο...

Craven και τα μυαλά στο μπλέντερ!

gmalamos
28-09-10, 16:07
Μα κανενας old holborn..??Φτου σας!!

tommygunz
28-09-10, 16:10
Πάντως δεν περίμενα να υπάρχουν και άλλα μέλη στο φόρουμ που να είναι στρίφτερς... με εκπλήσετε!

gmalamos
28-09-10, 16:11
Πάντως δεν περίμενα να υπάρχουν και άλλα μέλη στο φόρουμ που να είναι... με εκπλήσετε!

στρίφτερς..:rolf::rolf:Πως λεμε bodybuilders!!

tommygunz
28-09-10, 16:13
Στρίφτερμαν και σφίχτερμαν, 2 σε 1!

mekefi
01-10-10, 03:57
καπνισμα = μαζοχισμος

loufas
12-11-10, 01:15
το καπνισμα ειναι μια μαλακια που πρεπει απο ολους να κοπει. καπνισα και γω καποτε το εκοψα σπαθι.ολοι κανανε παραπονα για το τσιγαρο στις καφεριες που τους το στερουν. για το οτι τους κοψαν τους μισθους δε μιλησαν.
λες να μας ψεκαζουν ρε π....στη οπως λεει ο λιακοπουλος? δε εξηγηται αλλιως

gym
12-11-10, 01:17
ουτε να το μυριζω δεν θελω...αηδια...δεν εχω δοκιμασει ποτε κ ουτε θελω!!!!!

Gaspari
12-11-10, 16:36
Έχω δοκιμάσει.. Πήρα κ ενα drum άσπρο μια φορά. Το κάνα κυρίως επιδή μ'άρεσε να στρίβω, γιαυτό κ τώρα στρίβω επαγγελματικά... :green:

Πλέον τίποτα. Ίσως μια φορά το 2μηνο ίσως κ παραπάνω να ανάψουμε 3-4 αργιλέδες με την παρέα.

Libertarian
23-01-11, 21:25
Κάπνιζα αρκετά από το λύκειο μέχρι πέρυσι που το έκοψα για να ξεκινήσω να γυμνάζομαι. Τι να λέμε; Άλλος άνθρωπος..

Doctorg
05-02-11, 18:56
http://lh3.ggpht.com/_9F9_RUESS2E/SwrW24_NVXI/AAAAAAAABqc/WoB_AWg65rQ/s800/Clever-and-Creative-Antismoking-ads-by-lucaszoltowski.jpg


http://lh3.ggpht.com/_9F9_RUESS2E/SwrAqs--1XI/AAAAAAAABoc/R90xnkHzrTA/s800/Clever-and-Creative-Antismoking-ads-Shotgun.jpg


http://lh5.ggpht.com/_9F9_RUESS2E/SwrB8Et6VPI/AAAAAAAABoo/LOnJ7_2Vgao/s800/Clever-and-Creative-Antismoking-ads-gun.jpg


http://lh5.ggpht.com/_9F9_RUESS2E/SwrCyfZ1RQI/AAAAAAAABow/KQHXC4wQwts/s800/Clever-and-Creative-Antismoking-ads-deathbed.jpg


http://lh3.ggpht.com/_9F9_RUESS2E/SwrFLdmLm3I/AAAAAAAABo4/ZmDYPB6uFFI/s800/Clever-and-Creative-Antismoking-ads-breast.jpg


http://lh4.ggpht.com/_9F9_RUESS2E/SwrGuX9oazI/AAAAAAAABpE/_31PGSkE4Zc/s800/Clever-and-Creative-Antismoking-ads-suicide.jpg


http://lh5.ggpht.com/_9F9_RUESS2E/SwrbsfG5W8I/AAAAAAAABrI/fXKb9f602NQ/s800/Clever-and-Creative-Antismoking-shoot-yourself.jpg


http://lh6.ggpht.com/_9F9_RUESS2E/SwrIfusZMkI/AAAAAAAABpU/FnggxZI8HIc/s800/Clever-and-Creative-Antismoking-ads-cemetery.jpg


http://lh3.ggpht.com/_9F9_RUESS2E/SwrbsmtuHTI/AAAAAAAABrM/8cC2shW7sCc/s800/Clever-and-Creative-Antismoking-ads-quick-slow.jpg

PMalamas
05-02-11, 19:20
http://lh3.ggpht.com/_9F9_RUESS2E/SwrW24_NVXI/AAAAAAAABqc/WoB_AWg65rQ/s800/Clever-and-Creative-Antismoking-ads-by-lucaszoltowski.jpg


http://lh3.ggpht.com/_9F9_RUESS2E/SwrAqs--1XI/AAAAAAAABoc/R90xnkHzrTA/s800/Clever-and-Creative-Antismoking-ads-Shotgun.jpg


http://lh5.ggpht.com/_9F9_RUESS2E/SwrB8Et6VPI/AAAAAAAABoo/LOnJ7_2Vgao/s800/Clever-and-Creative-Antismoking-ads-gun.jpg


http://lh5.ggpht.com/_9F9_RUESS2E/SwrCyfZ1RQI/AAAAAAAABow/KQHXC4wQwts/s800/Clever-and-Creative-Antismoking-ads-deathbed.jpg


http://lh3.ggpht.com/_9F9_RUESS2E/SwrFLdmLm3I/AAAAAAAABo4/ZmDYPB6uFFI/s800/Clever-and-Creative-Antismoking-ads-breast.jpg


http://lh4.ggpht.com/_9F9_RUESS2E/SwrGuX9oazI/AAAAAAAABpE/_31PGSkE4Zc/s800/Clever-and-Creative-Antismoking-ads-suicide.jpg


http://lh5.ggpht.com/_9F9_RUESS2E/SwrbsfG5W8I/AAAAAAAABrI/fXKb9f602NQ/s800/Clever-and-Creative-Antismoking-shoot-yourself.jpg


http://lh6.ggpht.com/_9F9_RUESS2E/SwrIfusZMkI/AAAAAAAABpU/FnggxZI8HIc/s800/Clever-and-Creative-Antismoking-ads-cemetery.jpg


http://lh3.ggpht.com/_9F9_RUESS2E/SwrbsmtuHTI/AAAAAAAABrM/8cC2shW7sCc/s800/Clever-and-Creative-Antismoking-ads-quick-slow.jpg

ΠΟΤΕ! Αντικαπνιστης χρονια..
πολυ καλες φωτος.

eras
05-02-11, 20:23
ηθελα πολυ καιρο να το κοψω αλλα δεν το επαιρνα αποφαση ( βασικα ενοιωθα εντελως ΜΑΛΑΚΑΣ να πληρωνω για να καταστρεφω τον εαυτο μου )

αρχισα να ξαναασχολουμε με βαρη μετα απο χρονια και αυτο ηταν η αφορμη να το παρω αποφαση να το κοψω οριστικα

η διακοπη του καπνισματος λειτουργησε σαν το καλυτερο αναβολικο πανω μου:thumbup:

NASSER
05-02-11, 22:06
Εχω ψηφίσει στο παρελθον αλλά δεν ξέρω σε τι φάση ημουν καθως το εχω κόψει επανειλημμένα και το ξεκίνησα επανειλημμένα.
Προς το παρόν κάνω 2 εως 3 τσιγάρα στριφτά αργά το απογευμα και το βράδυ πριν τον ύπνο.

chaniotis.manos
06-02-11, 00:47
εγω ειμαι στριφτερ!!!old holborn κιτρινος παντα!!και τωρα που το λεω...κατσε να στριψω και ενα!χα χα χα!!βασικα εγω προσωπικα καπνιζα για 10 χρονια 3 πακετα 25αρια τη μερα.το εκοψα για 6 χρονια μαχαιρι!ουτε ενα τσιγαρο δεν εκανα σε αυτη την 6 ετια.αλλα δυστυχως εκανα το λαθος και το ξαναρχισα με ενα τσιγαρο καθε σαββατο....μετα το εκανα ενα καθε μερα....μετα ενα πρωι ενα μεσημερι και ενα το βραδυ....και τωρα πλεον απο οτι καταλαβατε χτυπαω ανετα το τσαμπιονς λιγκ του holborn ανετα!!!κακως το ξαναρχισα δεν λεω,αλλα τωρα.......δυσκολα να το βλεπω να το ξανακοβω!!!

red dead
27-03-11, 16:45
πόσοι καπνίζουν????

Devil
27-03-11, 16:47
1ος.... :green: αλλα υπαρχει τετοιο θεμα.... κανε ενα search....

red dead
27-03-11, 17:04
Έχω δοκιμάσει αλλά δεν μ έκανε ιδιαίτεροι εντύπωση αρα οχιιι!!:):):)

TheWorst
27-03-11, 21:38
Οχι , ουτε θα το δοκιμασω ..

humanoid
27-03-11, 22:41
Τερμα εθισμενος..απο αυτο θα παω σιγουρα

κουλης
27-03-11, 23:00
2-3 Πουρακια το σαββατοκυριακο και αυτο αμα βγω και παω για κανα καφε με την παρεα

Niiick
28-03-11, 01:20
Ωραιες φωτογραφιες να φοβερισεις κανα 14χρονο να μη καπνισει ποτε, ειδικα αυτη που ειναι ο αλλος στο δωματιο που ειναι σε στυλ saw κρεμασμενος απ το τσιγαρο ολα τα λεφτα:green:

LazosOArianos
12-04-11, 00:33
Ωραιες φωτογραφιες να φοβερισεις κανα 14χρονο να μη καπνισει ποτε, ειδικα αυτη που ειναι ο αλλος στο δωματιο που ειναι σε στυλ saw κρεμασμενος απ το τσιγαρο ολα τα λεφτα:green:

το εκοψα! (15 ειμαι)

Spyros1993
12-04-11, 01:58
ουτε να το μυριζω δεν θελω...αηδια...δεν εχω δοκιμασει ποτε κ ουτε θελω!!!!!

me too! :)