PDA

Επιστροφή στο Forum : Θα τα καταφερω να κανω παρεα μαζι σας!!!!!!



manosvdm
22-10-09, 08:37
;

Polyneikos
22-10-09, 09:35
Μπραβο βρε συ Μανο,πολύ καλή προσπαθεια και τρομερη η πρόοδος σου!!
Συνέχισε έτσι !!:clap::clap:

Muscleboss
22-10-09, 09:44
Power Mano! καλή προσπάθεια, συνέχισε έτσι. Υπαρχουν ακομα σημαντικά περιθώρια βελτίωσης! :thumbup:

ΜΒ

Ballbreaker
22-10-09, 10:20
Εδιωξες το λιπος (πολυ πραμα)τωρα ηρθε η ωρα να φερεις τους μυες :bbbiceps:
Θα χρειαστει ομως να τονωσεις την διατροφη σου.

-beba-
22-10-09, 10:34
Συγχαρητήρια για την προσπάθειά σου και την πρόοδό σου. Συνέχισε έτσι δυναμικά. Μπράβο σου και πάλι.:clap::clap::clap:

NASSER
22-10-09, 11:24
Μανο συγχαρητηρια για την προσπαθεια σου. Μην βιαζεσαι, αργα και σταθερα μπορεις να κανεις ενα σωμα που θα ζηλευουν πολλοι.
Οσο για την επικεφαλιδα-και φυσικα μπορεις να κανεις παρεα μαζι μας οπως και να εισαι! Σε περιμενουμε πιο ενεργο στο φορουμ και φυσικα παρον στις συναντισεις του φορουμ!!!

manosvdm
22-10-09, 12:26
30 XRONIA καλιεργουσα αυξανοντας αυτο το λιπος παρολο που εχο χασει και δυο φορες κιλα
αυτη ομως ηταν η ποιο μεθοδικη και αποτελεσματικη και εχω φερει την διατροφη στα μετρα μου

κανω και το ζιγκ ζαγκ

τον τελευταια 2 μηνο ανεβηκα προοδευτικα απο τις 2000 στις 2400 και με την ζακ μερα στις 2900 μονο απο υδατανθρακες

ολο το 6μηνο τα λιπαρα ειναι απο 25-30% απο κασιους ομα και απο ελαιολαδο και απο αλλες καλλες τροφες

ΕΧΩ δρομο πολυ ακομα αλλα τα αποτελεσματα ειναι ΘΕΑΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΝΕΒΑΣΤΗΚΑ
ΟΣΟ ΑΠΟ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ποτε στην ζωη μου δεν ειαμουν καλυτερα.


ευχαριστω πολυ για τα καλα λογια

TRIANTAFYLLOU
22-10-09, 19:11
μη μασας καθόλου εδω τουλάχιστον θα δείς ζωντανά παραδείγματα με αποτελέσματα θεαματικα , διάβασε στο φόρουμ εφάρμωσε και γυμνάσου και θα έχεις τέτοια βελτίωση που θα το χαρείς πραγματικά καλή συνέχεια :thumbup:

manosvdm
23-10-09, 20:01
Ειναι ανυσηχυτικο που σχεδον μερα με την μερα βλεπω εντονες διαφορες πανω μου κυριως στην λιπολυση

βλεπω μεγαλη διαφορα στην κοιλια μου
επιτελους συρικνωνετε με μεγαλυτερο ρυθμο

ειναι καλο αυτο
βεβαια τωρα γινετε ζικ ζακ με εναλαγη υδατανθρακων 200 και 300

Exci
23-10-09, 21:19
Ειναι ανυσηχυτικο που σχεδον μερα με την μερα βλεπω εντονες διαφορες πανω μου κυριως στην λιπολυση

βλεπω μεγαλη διαφορα στην κοιλια μου
επιτελους συρικνωνετε με μεγαλυτερο ρυθμο

Τι εννοεις ειναι ανυσηχιτικο?

manosvdm
24-10-09, 06:23
εννοω οτι συρικνονετε ποιο γρηγορα απο οσο γινοταν μεχρι τωρα

βεββαια εχει πλεων μπει το ΙΝΤΕΡΒΑΛ σε κανονικο ρυθμο 2 φορες την ευβδομαδα και το cardio 3 φορες

manosvdm
23-11-09, 11:41
Νοεμβριος 2009



χειμωνας 2009 φθινοπωρο 2009


καλοκαιρι 2008
[

vAnY
23-11-09, 12:37
:bowdown: ουαου τρομερη αλλαγη βρε συ!! Εισαι παραδειγμα προς μιμηση για ολους τους παχυσαρκους αντρες που λενε ¨ε τωρα τι να κανω, ειναι πια αργα" .. μπραβο !!!!:clap::clap:

sTeLaKoS
23-11-09, 13:06
Φύγαν και προγούλια και τα πάντα. Μπράβο ρε 'συ Μάνο. Συγχαρητήρια.
Συνέχισε γερά, ο χρόνος μέχρι το επόμενο καλοκαίρι είναι πολύς. Προλαβαίνεις να κάνεις θαύματα με αυτό το ρυθμό!

KATERINI 144
23-11-09, 13:35
μπραβο και απο μενα, το θετικο ειναι πως αδυνατιζεις με τον σωστο τροπο, κανεις διατροφη και γυμναζεσαι, ωραιος :thumbup:

manosvdm
23-11-09, 13:53
Φύγαν και προγούλια και τα πάντα. Μπράβο ρε 'συ Μάνο. Συγχαρητήρια.
Συνέχισε γερά, ο χρόνος μέχρι το επόμενο καλοκαίρι είναι πολύς. Προλαβαίνεις να κάνεις θαύματα με αυτό το ρυθμό!

stelakos εσυ εισαι στην φωτο;

sTeLaKoS
23-11-09, 14:05
Όχι όχι! O Layne Norton είναι, Natural Pro Bodybuilder (IFPA & NGA). Έίχα φώτο μου παλιά στο avatar αλλά την έβγαλα. Σύντομα θα επανέλθω με νεότερες.

Machiavelli
29-11-09, 12:40
Στις 3 τελευταίες φωτογραφίες είναι σαν να έγινες 5-10 χρόνια νεότερος σε 1 χρόνο.

manosvdm
29-11-09, 17:02
:clap:ναι και η φωτο γραφια εχει τραβηχτει 2 μηνες σχεδον πριν που ειμαουν +5κιλα

αυτο το ΣΚ αισθανθηκα πολυ ικανοποιημενος και ευτιχισμενος για αυτο με την παρεα γιορτασα τα 30 κιλα κατω απο 120 στα 90.:turtle:

εφτιαξα πιτσα με ζυμη λεπτη και τραγανη απο κατω (ΛΕΥΚΟ ΑΛΕΥΡΙ:shock:)
τυρι light ντοματα πιπερια φετα light και μανιταρια
και ενα ποτηρι κρασι:toast:

δυστηχος σε μια γιωρτη που ειμουν με κερασανε και γαμοπιλαφο:green:

ενταξει δεν θα ξαναγινουν ολα μαζι αυτα.

Σημερα ομως επανορθωσα εβαλα τον εξοπλισμο μου εκανα mountain bike (150μ ανηφορικα) me interval για 30 λεπτα σκληρο ποδηλατοκαι μετα καταπια και μερικα βαρη και εκαψα γυρω στις 700 θερμιδες:weights:

ελπιζω να το εσωσα

jGod
29-11-09, 17:10
απλά συγχαρητήρια απο μενα!:thumbup:

manosvdm
30-11-09, 11:54
επειδη ποτε στην ζωη δεν εκανα βαρη και εχω ξεκινησει το τελευταιο 6 μηνο
παρατηρησα κατι

παντα γυμναζομουνεκτος απο 5 χρονια ,ποτε ομως βαρη
ετρεχα, μπασκετ , ποδηλατο, κολυμπι ολα σε εξαντλιτικους ρυθμους με χαλια παντα διατροφη

τωρα που εχασα τα 30 κιλα βλεπω οτι εχω καλο μυιικο συστημα στα ποδια και στα δικεφαλα τρικεφαλα ομους αλλα στην πλατη ειμαι για κλαματα.

εχω σκετικα ανοιχτα φτερα αλλα δεν διακρινω μυικο συστημα πλατης (και κατω απο μασχαλη εως πλαγιους κοιλιακους) κατω απο το λιπος
που σε σχεση και με την κοιλια θα επρεπε νομιζω να ειναι λιγοτερο.

ακομα σοβαρα μονοζυγο δεν παιζει
μιλαω μονο για ασκησεις στο σπιτι
η ασκηση που κανω και ποναει πραγματικα μεχρι τελικης ειναι κοπηλατικη με στραβομπαρα (δεν την αλλαζω)ορθιος και λιγοτερο ποναει με αλτηρες μπρουμητα στο παγκο
τι αλλο μπορω να κανω για να με εκτιναξει στην πλατη;

προσπαθω να αποφυγω το γυμναστηριο λογο οικογενειακων υποχρεωσεων:bbbiceps:

εχω παρατηρησει οτι ειμαι σωματοτυπος κυριος μεσομορφος με ενδομορφια στο λαιμο.ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΦΤΑΣΑ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ ΕΩΣ ΕΔΩ.

-beba-
30-11-09, 12:01
Γιατί δεν δοκιμάζεις dead lift? Είναι καλή άσκηση και όχι μόνο για την πλάτη.
Επίσης μπορείς να πάρεις μονόζυγο, αυτό που μπαίνει στο κάσωμα της πόρτας. Είναι πρακτικό και οικονομικό. Στερέωσέ το καλά όμως άν πάρεις.
Αυτά από μένα.

manosvdm
30-11-09, 15:07
θα δοκιμασω το dead lift αλλα μου αρεσουν οι ασκησεις που επικεντρωνουν σε μια ομαδα μονο και δεν επηρεαζουν τις υπολοιπες, νομιζω ετσι γυμναζεις καλυτερα την περιοχη που σε ενδιαφερει και με αυτην την περιοχη θελω να ασχοληθω πολυ αυτον το χειμωνα
:thumbup:

ΜrΚommatias
30-11-09, 15:13
Ευγε :clap::clap::clap:

manosvdm
30-11-09, 16:29
καποια αλλη ασκηση για πλατη χαμηλα κυριως;(με αλτηρες προτιμω)

πειτε μου ονομασια και θα βρω στο tube

NASSER
30-11-09, 22:30
καποια αλλη ασκηση για πλατη χαμηλα κυριως;(με αλτηρες προτιμω)

πειτε μου ονομασια και θα βρω στο tube

κωπηλατικη με αλτηρα ισως....

manosvdm
30-11-09, 23:01
κωπηλατικη με αλτηρα ισως....
xχρησιμοποιω την στραβομπαρα που νομιζω εχει καλυτερα αποτελεσματα

NASSER
30-11-09, 23:13
xχρησιμοποιω την στραβομπαρα που νομιζω εχει καλυτερα αποτελεσματα

Πρεπει να δοκιμαζεις την ασκηση... δεν μπορεις να κρινεις αν δεν εχεις δοκιμασει καθως στον καθενα λειτουργει διαφορετικα η καθε ασκηση.

manosvdm
03-12-09, 01:11
να και περσυ τον Μαρτη


και τωρα
[

Polyneikos
03-12-09, 10:26
Μανο κατι συμβαινει με τις φωτο σου.Προσπαθησε να τις ανεβαζεις μεσω του φόρουμ,αν δεν ξερεις στειλε πμ για οδηγίες,μεσω ιmageshak αφαιρουνται συχνα και χανονται....:thumbup:

manosvdm
03-12-09, 15:27
Polyneikos θεωρεις οτι αυτες οι φωτογραφιες δειχνουν οτι πρεπει να χασω 17 κιλα(λιπος);βεββαια δεν σου δειχνω τα ποδια αλλα πιστευω οτι ειναι καλυτερα, θα προσπαθησω το βραδυ να ανεβασω ποδια γάμπες φωτο:turtle:

manosvdm
04-12-09, 12:34
ΕΔΩ ΣΕ ΠΕΡΙΟΔΟ ΟΓΚΟΥ:shock::P:toast:
:clap::clap::clap::clap:

manosvdm
07-12-09, 21:32
ΑΠΙΣΥΕΤΟ ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΑΛΗΘΙΝΟ:shock:

28-2-2008

aqua_bill
07-12-09, 21:40
:shock::shock: αλλος ανθρωπος..ποσο καιρο ησουν στον "ογκο"??? χιλια μπραβο γαι τη θεληση και την προσπαθεια σου

manosvdm
07-12-09, 21:45
4 ΧΡΟΝΙΑ:toast:

flinstone
07-12-09, 21:46
μπραβο σου. και να μην ξαναγινεις οπως παλια.

gj
07-12-09, 21:47
Μαγκα μου εχω να σου πω τιγκα συγχαρητηρια απο εμενα...
Μου θυμιζεις πολυ εμενα... Ετσι ημουν και γω και τα χασα ολα απλα μου μεινε καβατζα η κοιλια :P:P Βασικα το δερμα της κοιλιας...αποτομη αλλαγη βαρους βλεπεις. Εσυ παντως πρεπει να το δουλεψες σωστα γιατι ουτε χαλαρωση βλεπω ουτε καν ραγαδες. Συγχαρητηρια και παλι ....

manosvdm
07-12-09, 22:49
μια χαλαρωση την εχω αλλα πιστευω οτι ειναι σε μικρο βαθμο.
ολα αυτα εγιναν μεσα σε 7 μηνες.
ενταντικα βαρη κανω το τελευταιο 3μηνο

θελω να πιστευω οτι τα βαρη και οι κοιλιακοι θα μου αποδωσουν μεχρι την ανοιξη.

gj
07-12-09, 23:37
Και γω εκει πονταρω για την παρτυ μου :P
Μετα λογω εγχειρησης κομενα για αρκετο καιρο και μονο κολυμπι ...
Καλη μας επιτυχια :):thumbup:

Antoin
08-12-09, 00:37
Πολλα μπραβο και απο μενα Μανο...Εχεις πραγματικα ριξει ιδρωτα και αυτο φενετε.. Πολλα συγχαρητηρια και απο μενα....

manosvdm
08-12-09, 06:52
[QUOTE=gj;121280]Και γω εκει πονταρω για την παρτυ μου :P
Μετα λογω εγχειρησης κομενα για αρκετο καιρο και μονο κολυμπι ...
Καλη μας επιτυχια :)
:thumbup:ευχ

\ευχομαι περαστικα και καλη επιτυχια

ευχαριστω πολυ ολους για τα καλα λογια

DNS
09-12-09, 14:28
το μόνο που έχω να πώ στον καλό μου φίλο και κουμπάρο και μέσα από το forum είναι ενα ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΆΒΟ για οτι έχει κάνει μέσα στους 7 μήνες
είσαι άξιος για ότι έχεις καταφέρει μέχρι σήμερα και ειλικρινά οι φωτογραφίες μιλάνε από μόνες τους...

:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:


ΜΠΡΆΒΟ ΣΟΥ ΜΑΝΟ
:toast:

Υ.Γ. μακάρι να σε φτάσω :weights::weights:

vAnY
09-12-09, 14:47
:clap::bowdown::bowdown: τα λογια ειναι περιττα.... ΜΠΡΑΒΟ !!!!

σου ευχομαι να μεινεις ετσι και μαλιστα να γινεις ακομα καλυτερος..., σε θαυμαζω εισαι αποδειξη οτι οταν καποιος εχει πεισμα και θελει κατι πολυ, μπορει!:clap::thumbup:

-beba-
10-12-09, 11:48
Μπράβο σου.:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:

flinstone
10-12-09, 15:35
εκτασεις πλατης . οταν την μαθεις καλα βαλε και προσθετο βαρος . προσεχε ομως γιατι δεν ειναι τοσο ευκολη οσο φενετε.

manosvdm
12-12-09, 23:39
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΙ ΕΜΠΕΙΡΟΙ ΒΟΗΘΗΣΤΕ
Η ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΛΙΠΟΜΕΤΡΗΣΗ ΕΓΙΝΕ ΣΑΒΒΑΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΚΑΙ ΤΡΕΞΙΜΟ
ΠΟΣΟ ΑΞΙΠΟΙΣΤΗ ΚΡΙΝΕΤΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΛΙΠΟΜΕΤΡΗΣΗ ΒΑΣΗ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΤΕ ΣΤΙΣ ΕΙΚΟΝΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ Η ΜΕΤΡΗΣΗ.

http://img171.imageshack.us/img171/5858/lipometrisi.jpg (http://img171.imageshack.us/i/lipometrisi.jpg/)

gj
13-12-09, 19:35
Aρκετα λογικο...
Την λιπομετρηση πως την καναν ? Με αυτο το μακριναρι που σου βαζουν στο μπρατσο στη μεσα μερια εκει που είναι το "μαλακό" κοματι??

manosvdm
13-12-09, 21:43
η μετρηση εγινε απο μηχανημα ΤΑΝΙΤΑ BC 418 μπορεις να το δεις και στο ιντερνετ
ειναι βιομετρικο μηχανημα κοστιζει περιπου 4000
εχει στα ποδια και δυο χειρολαβες

απλα μου φαινετε περιεργο οτι αυτο εβγαλε 18,1% ενω η απλη ζυγαρια μου λεει 26kg apo ta 90 που ειμαι.(δηλαδη η ζυγαρια μου λεει οτι ειμαι 30%λιπος)

ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΝΤΥΠΩΣΗ ΠΟΥ ΑΥΤΟ ΕΙΔΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΜΟΥ ΧΕΡΙ ΩΠΟΥ ΔΕΝ ΦΕΝΕΤΕ Η ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΦΛΕΒΑ ΕΝΩ ΣΤΟ ΔΕΞΙ ΦΑΙΝΕΤΕ ΕΝΤΟΝΑ
ΕΦΟΣΟΝ ΕΠΙΑΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ
ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΚΟΡΜΟ(ΚΟΙΛΙΑ) (ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΤΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΛΙΠΟΣ19%)

ΑΠΛΑ ΕΓΩ ΡΩΤΑΩ ΤΟΥΣ ΕΜΠΙΡΟΥΣ ΑΝ ΘΕΩΡΟΥΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΙΚΟΝΕΣ ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΣΑ ΘΕΩΡΟΥΝ ΟΤΙ ΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 20

gj
14-12-09, 02:37
Προσοπικα το πιστευω... Με τις λιπομετρισεις εχω μια εξοικιωση με το ματι γιατι οπως σου χα πει σαν και σενα ημουν και παρακολουθουσα το λιπος να μπαλατζαρει.
Τις ζυγαριες μην τις κοιτας καθολου. Υπολογιζουν οτι να ναι . Εγω οταν πηρα κρεατινη και ανεβασα 3 κιλα την πρωτη βδομαδα εκανα λιπομετρησηετσι απο απορια και μου δειξε οτι ανεβασα 1% στο λιπος σε 1 βδομαδα :rolf::rolf::rolf: Έλεος :P:P:P:P
Γιαυτο τωρα ψαχνομαι να βρω κανα μηχανημα τις προκοπης (αλλα να μην κανει και 4000 ευρω:P) Εχω μπανισει μια που το κρατας και καλα και δειχνει ... αξιζει ή είναι πατάτα... Σρυ μαν που χρησιμοποιησα το τοπικ σου για να κανω την ερωτηση απλα μιας και το φερε η κουβέντα ....:P

manosvdm
27-12-09, 23:22
Αυτες τις ημερες προσπαθω να ειμαι σε ισοζυγιο θερμιδων.
ηθελα να ρωτησω να μου πιτε εαν παραμεινω για ενα με 2 μηνες σε θερμιδες συντηρησης και κανω βαρη και διατροφη οπως μεχρι τωρα τι θα πετυχω;

υποψη οτι τους τελευταιους 7 μηνες που τρεφομαι απο 2000-2400 ειδα παντου να φευγει λιπος και το μυικο μου συστημα να μεγαλωνει και να φαινετε ετσι οπως δεν το ειχα δει ποτε στην ζωη μου.

ξερω οτι για ογκο θελει παραπανω αλλα εγω επειδη εχω και ενα μικρο χαλαρωμα στην κοιλια δεν μπορω να βαλω παραπανω.

εχασα 35 κιλα, πρεπει να συνεχισω να χανω η να μεινω για ενα μεγαλω διαστημα σε συντηρηση και να προπονουμε κανονικα

ζικ ζακ κανω παντα μεχρι τωρα, τους υδαντανθρακες.

thegravijia
27-12-09, 23:43
Αυτες τις ημερες προσπαθω να ειμαι σε ισοζυγιο θερμιδων.
ηθελα να ρωτησω να μου πιτε εαν παραμεινω για ενα με 2 μηνες σε θερμιδες συντηρησης και κανω βαρη και διατροφη οπως μεχρι τωρα τι θα πετυχω;

υποψη οτι τους τελευταιους 7 μηνες που τρεφομαι απο 2000-2400 ειδα παντου να φευγει λιπος και το μυικο μου συστημα να μεγαλωνει και να φαινετε ετσι οπως δεν το ειχα δει ποτε στην ζωη μου.

ξερω οτι για ογκο θελει παραπανω αλλα εγω επειδη εχω και ενα μικρο χαλαρωμα στην κοιλια δεν μπορω να βαλω παραπανω.

εχασα 35 κιλα, πρεπει να συνεχισω να χανω η να μεινω για ενα μεγαλω διαστημα σε συντηρηση και να προπονουμε κανονικα

ζικ ζακ κανω παντα μεχρι τωρα, τους υδαντανθρακες.

για μενα φθασε το λιπος 10% και μετα αρχισε να βαζεις ογκο σιγα σιγα..

manosvdm
28-12-09, 09:49
ναι συμφωνω αλλα αλλο ρωτησα, επειδη υπαρχει μια σχετικη χαλαρωση στην κοιλια
βεββαια η μεζουρα σιγα σιγα αφαιρει ιντσες, ρωταω αν πρεπει να μεινω στο ιδιο ζικ ζακ ακομα και αν χρειαστουν 10 και 12 μηνες.

ειδη ειμαι στους 8 μηνες εκ των οποιων οι 4 τελευταιοι αυστηρο ζικ ζακ.

Να συνεχισω μεχρι να κατεβω χαμηλά;
και με τι ρυθμο την ευδομαδα; 0,5κιλο 0,8κιλο η 1 κιλο;

ΘΑ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕ ΝΑ ΔΩ ΠΟΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ:bowdown:

manosvdm
04-01-10, 11:51
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ.
εΥΤΥΧΩΣ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΩ ΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΛΙΠΟΣ.
ΓΕΝΙΚΑ ΒΡΗΚΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΓΕΡΟ CARB UP.

ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΨΩΜΙ ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΤΙΜΗΤΙΚΗ ΤΟΥ.
Βαρος88,3
λιπος 23% κοιλια
λιπος 20% υπολοιπο σωμα.(μετρηση παλια που εδειχνε 17& ειχε γινει βραδυ και σε carb up μερα)

ξερει κανεις να μου πει τι θα κανω με την χαλαρωση στην κοιλιακη χωρα, ναι μεν ειναι αρκετα ικανοποιητικη μετα απο 35 κιλα χασιμο βαρους,
ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΗΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΝΕΡΟΥΛΗ.

δεν μπορω να καταλαβω που οφειλεται;
εχω ξεκινηση και εντονο mountain bike cross cantry για να ριξω αυτην την ριμαδοχαλαρωση
πιστευεται οτι οταν φτασω στο 17% την κοιλια θα εχει φτιαξει η χαλαρωση
και ποσο βαρος ειναι απο 23% σε 17%;

-beba-
04-01-10, 12:13
ξερει κανεις να μου πει τι θα κανω με την χαλαρωση στην κοιλιακη χωρα, ναι μεν ειναι αρκετα ικανοποιητικη μετα απο 35 κιλα χασιμο βαρους,
ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΗΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΝΕΡΟΥΛΗ.

δεν μπορω να καταλαβω που οφειλεται;
εχω ξεκινηση και εντονο mountain bike cross cantry για να ριξω αυτην την ριμαδοχαλαρωση
πιστευεται οτι οταν φτασω στο 17% την κοιλια θα εχει φτιαξει η χαλαρωση
και ποσο βαρος ειναι απο 23% σε 17%;
Δύσκολο να βελτιώσεις την χαλάρωση της κοιλιάς. Βλέποντας βέβαια τις φωτό νομίζω ότι υπερβάλεις λίγο με την χαλάρωση. Αν φτάσεις στο 17% λίπος πιστευω ότι θα βελτιωθεί η εικόνα της κοιλιάς.
Για να βρείς πόσο είναι το βάρος της διαφοράς του 23% με το 17% κάνεις το εξής. Πολλαπλασιάζεις το 0,06 επί το βάρος σου. Σε προηγούμενο πόστ διάβασα ότι είσαι 90 κιλά. Οπότε 0,06*90=5,4 κιλά λίπος πρέπει να χάσεις για να φτάσεις στο 17%.
Κάτι που μπορείς να κάνεις για να βελτιώσεις την "νερουλή" όπως περιγράφεις κοιλιά είναι το εξής. Μάθε να σφίγεις το υπογάστριο, δηλαδή το μέρος της κοιλιάς από τον αφαλό και κάτω γιατί φαντάζομαι εκεί θα έχεις περισσότερο πρόβλημα.Κάνε το σαν άσκηση 5σετ των 15 επαναλήψεων. Επίσης γενικά κάνοντας διάφορες ασκήσεις στο γυμναστήριο φρόντιζε ταυτόχρονα να σφίγγεις την κοιλιά και το υπογάστριο. Πιστεύω θα σε βοηθήσουν πολύ.

manosvdm
04-01-10, 22:45
beba ευχαριστω πολυ για τις λεπτομερειες.
αλλα νομιζα οτι κανοντας αυτο το σετ κοιλιακων θα ειμουν καλα
τωρα εσυ μου λες να κανω κι αλλα:(

9tDZRogSbbU

υποψη οτι στην μεζουρα βλεπω 1 ιντσα καθε μηνα περιπου

μηπως η γλυκοζη 40γρ(μεταπροπονητικα) δεν με βοηθαει;
νοιθω απλα οτι μου τονωνει το μυικο συστημα
αντιθετος ο tom venuto sto burn the fat feed the muscle δεν αναφερει την γλυκοζη πουθενα.

τι γινετε τωρα ;

απο την αλλη ειναι σωστο για 0,5 κιλο ανα ευδομαδα απωλεια
να πρεπει να κανω ξημερωματα cardio,να κανω βαρη,ποδηλτα να σχεδιαζω τροφες, να τρωω γλυκοζη και πρωτεινες και να κυνηγαω το φαγητο με το ρολοι και ολα αυτα για μισο κιλο την ευδομαδα;

αν πρεπει να γινει ετσι θα σας εμπιστευθω γιατι εχω και γαιδουρινη υπομονη αλλα αν ειμαι 88 τωρα και πρεπει να παω 80 σημαινει οτι χρειαζομαι 12 ευβδομαδες.

Να συνεχισω με αυτο τον ρυθμο;

επειδη εχω βαρακια και στραβομπαρα διαδρομο και ποδηλατα μου φτανουν αυτα;

απο 23% στο 15 ειναι 0,08*88=7 κιλακια
η χαλαρωση θα εχει φυγει;

-beba-
05-01-10, 11:35
Αυτό που σου περιέγραψα εγώ να σφίγγεις το υπογάστριο δεν είναι ανάγκη να το κάνεις στο γυμναστήριο ή την ώρα της γυμναστικής. Μπορείς να το κάνεις οποιαδήποτε ώρα της ημέρας. Ομως είναι πολύ σημαντικό να σφίγγεις την κοιλιά σου όταν κάνεις ασκήσης. Ακόμα και όταν περπατάς μπορείς να σφίγγεις την κοιλια.
Τους κοιλικούς πρέπει να τους κάνεις. Δεν ξέρω αν χρειάζεται σε κάθε προπόνηση. Ισως κάποιος έμπειρος πρέπει να σου απαντήση σε αυτό.
Επίσης το να σφίγγεις διάφορες μυικές ομάδες είναι γυμναστική. Και οι πόζες είναι γυμναστική. Εγώ τα κάνω συχνά και τα δυό.
Η γλυκόζη στο μεταπροπονητικό ρόφημα είναι το πλέον απαραίτητο στοιχείο στη διατροφή σου.Σαφώς και δεν πρέπει να το σταματήσεις.
Η πρωινή αερόβια γυμναστική περίπου 50 λεπτά χωρίς να έχεις φάει βοηθάει πολύ στην καυση του λίπους.
Η διατροφή είναι το πρώτο που μας βοηθάει να έχουμε ένα όμορφο σώμα. Μπορεί να σε δυσκολέψει λίγο στην αρχή αλλά μετά το συνηθίζεις. Και μην ξεχνάς πως ο οργανισμός μας είναι ένας τέλειος μηχανισμός. Οταν τον τροφοδοτείς με τα σωστά καυσιμα στην σωστή ώρα δουλευει πολύ καλύτερα. Οταν του παρέχεις όλα τα στοιχεία που χριάζεται δεν σε πιάνουν μετά κατι περίεργες λιγούρες μέσα στη νύχτα που θέλεις μετα να φάς ότι βρεθεί μπροστά σου. Τουλάχιστον σε μένα έτσι λειτουργεί.
Μην σκέφτεσαι το μισό κιλό την βδομάδα ούτε την ένδειξη του μετρητή λίπους. Κοίταζε τον εαυτό σου στον καθρέπτη. Εκεί θα δείς πράγματα που σε ικανοποιούν και επίσης λεπτομέρειες που πρέπει να διορθώσεις. Εγώ τον καθρέπτη έχω ώς κρητήριο για την προοδό μου καθώς και για βελτιώσεις που χρειάζομαι.
Ουτως η άλλως δεν χαίρεσαι όταν στέκεσαι μπροστά στον καθρέπτη και βλέπεις τις αλλαγές που έχεις κάνει ως σήμερα? Ομολογώ πως είναι αξιοθαυμαστες.:clap::clap:

Νομίζω πως μια ίσια μπάρα και ένας πάγκος είναι απαραίτητα ακόμα για το προσωπικό σου γυμναστήριο. Υπάρχει ένα τοπικ με "γυμναστήριο στο σπίτι". Δες το και πάρε ιδέες.
Οσο για την χαλάρωση.........εγώ στις φωτό δεν τη βλέπω να είναι έντονη. Ισως να φύγει. Ισως πάλι όχι τελείως. Δεν έχεις παρά να συνεχίσεις την διατροφή και την γυμναστική και θα το διαπιστώσεις. Παντως εγώ με αυτό που βλέπω στην φωτό πιστευω πως θα βελτιωθεί πάρα πολύ.

manosvdm
05-01-10, 19:03
σε ευχαριστω πολυ και παλι για ολες αυτες τις χρησιμες πληροφοριες.
απλα επειδη μεχρι πριν 2 μηνες κατεβαινα με 1 κιλο την ευβδομαδα, ξερεις τωρα που κατεβαινω με 0,5 κιλο μου ψιλο κακοφαινετε βεββαια καθε μισο κιλο τωρα νοιωθω οτι ειναι ποιο αποτελεσματικο και οπτικα.

Αλλα τα αποτελεσματα ειναι πλεων ορατα
παρακατω μερικες προσφατες:thumbup:

-beba-
06-01-10, 13:18
Στγχαρητήρια.:clap::clap::clap:
Σε αυτές τις φωτό φαίνεται καλύτερα το μικρό προβλημα με την κοιλιά.
Συνέχισε διατροφή και γυμναστική.
Στο κάτω κάτω αν μείνει μια πολύ μικρή χαλάρωση μπορείς να κάνεις μια πλαστική.
Είναι σχετικά απλή διαδικασία.

manosvdm
06-01-10, 14:13
Στο κάτω κάτω αν μείνει μια πολύ μικρή χαλάρωση μπορείς να κάνεις μια πλαστική.
:bbbiceps::shock:

GEORGEXX1
06-01-10, 19:12
Αν θες την γνωμη μου.
Τσαμπα ανχωνεσε, θυμησου με τη
κιλα ξεκινησες και που εισαι τωρα.
Απλα δεν εχεις φτασει σε συμειο να αρχισεις
να καις απο τα αποθυκευμενα λιποι.
οσο πας και καλυτερευεις υπομονη
προγραμα και διατροφη
και ολα ο.κ

manosvdm
06-01-10, 21:03
Αν θες την γνωμη μου.
Τσαμπα ανχωνεσε, θυμησου με τη
κιλα ξεκινησες και που εισαι τωρα.
Απλα δεν εχεις φτασει σε συμειο να αρχισεις
να καις απο τα αποθυκευμενα λιποι.
οσο πας και καλυτερευεις υπομονη
προγραμα και διατροφη
και ολα ο.κ


ευχαριστω ετσι πιστευω τελικα και εγω
απλα νομιζω οτι κατι ψιλοαλλαγουλες με την διατροφη μπορω να κανω

οπως νομιζω οτι αν κοψω το μπασματι μεταπροπονητικα και το αντικαταστησω με ψωμι ολικης αλεσης δικιας μου παραγωγης θα επιταχυνω την διαδικασια.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΔΥΣΤΗΧΟΣ ΤΟ ΕΧΩ ΔΙΑΓΡΑΨΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ

iwvi7
06-01-10, 21:15
:clap: συγχαρητήρια και από μένα για την προοδό σου ! Πάρα πολύ καλά! Και γω πιστευω πως είναι θέμα χρόνου πλεον! ;) υπομονή και επιμονή! και δε νομίζω πως θα χρειαστεί πλαστικη.....

-beba-
07-01-10, 11:06
Στο κάτω κάτω αν μείνει μια πολύ μικρή χαλάρωση μπορείς να κάνεις μια πλαστική.
:bbbiceps::shock:

Μην αγχώνεσαι. Πολύ πιθανό να μην την χρειαστείς. Πάντως είναι πολύ απλή διαδικασία.

NASSER
07-01-10, 18:04
Ωραιο ποδηλατο... εγω στη θεση σου θα το ειχα λιωσει στις βολτες.
Εχεις κανει καλη δουλεια και πρεπει να συνεχισεις να τελειωσεις αυτο που ξεκινησες.
Διατροφη-προπονηση-ποδηλατο θα ειναι το μυαλο σου και ο κρητης σου θα ειναι ο καθρεφτης. Αυτα απο μενα.

manosvdm
07-01-10, 20:35
Ωραιο ποδηλατο... εγω στη θεση σου θα το ειχα λιωσει στις βολτες.
Εχεις κανει καλη δουλεια και πρεπει να συνεχισεις να τελειωσεις αυτο που ξεκινησες.
Διατροφη-προπονηση-ποδηλατο θα ειναι το μυαλο σου και ο κρητης σου θα ειναι ο καθρεφτης. Αυτα απο μενα.

και που να δεις το καινουργιο μου ποδηλατο:)

ΜΗΠΩΣ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΑΛΑΤΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΠΟΥ ΒΑΖΩ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ;

NASSER
07-01-10, 23:23
και που να δεις το καινουργιο μου ποδηλατο:)

ΜΗΠΩΣ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΑΛΑΤΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΠΟΥ ΒΑΖΩ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ;

Ελάττωσε το αλατι οσο γινεται σε ολα τα γευματα και να αυξησεις τη ληψη νερου.
Γενικα το μονο εμποδιο σου ειναι ο χρονος. Θελει υπομονη... δεν γινεται ολα να γινουν απο τη μια στιγμη σην αλλη και δεν το θελεις αυτο... ΥΠΟΜΟΝΗ

manosvdm
08-01-10, 09:31
Ελάττωσε το αλατι οσο γινεται σε ολα τα γευματα και να αυξησεις τη ληψη νερου.
Γενικα το μονο εμποδιο σου ειναι ο χρονος. Θελει υπομονη... δεν γινεται ολα να γινουν απο τη μια στιγμη σην αλλη και δεν το θελεις αυτο... ΥΠΟΜΟΝΗ

απλα εχω δει διαφορες μεταμορφωσεις να γινονται μεσα σε 12 ευβδομαδες και αναρωτιεμαι ποτε θα ερθει η σειρα μου και ποτε θα ξεκινησουν αυτες οι 12 ευβδομαδες που θα με καθαρισουν απο το 22% στο 15 και 12%:(:(

manosvdm
13-01-10, 22:28
κατι αρχιζει να γινεται.:bbbiceps::bbbiceps:

manosvdm
18-01-10, 16:55
τωρα που ειμαι στο 20% και θελο να παω στο 12-15% μπορω τρωω φρουτο το πρωι;

γιατι στη διατροφη γραμμωσης λεει οχι φρουτα.

NASSER
19-01-10, 01:39
φαε κανα φρουτακι. Δεν ειναι κακο.

Υ.Σ. να σου αλλαξω τον τιτλο του τοπικ? ''τα καταφερες να κανεις παρεα μαζι μας'' Τι αλλο θελεις :green::P:):thumbup:

Jud0ka
19-01-10, 02:08
well done m8!!!!

manosvdm
19-01-10, 09:58
γ

manosvdm
27-06-10, 23:16
ΟΙ ΔΙΑΦΩΝΙΕΣ ΕΝΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΣΥΝΕΤΙΖΟΥΝ.
ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΠΛΕΩΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ.


http://img5.imageshack.us/img5/2256/91341152407218570147933.jpg (http://img5.imageshack.us/i/91341152407218570147933.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
http://img32.imageshack.us/img32/5480/28493128765111958314793.jpg (http://img32.imageshack.us/i/28493128765111958314793.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)http://img442.imageshack.us/img442/3618/snc00265.jpg (http://img442.imageshack.us/i/snc00265.jpg/)
http://img199.imageshack.us/img199/5641/snc00421o.jpg (http://img199.imageshack.us/i/snc00421o.jpg/)
http://img97.imageshack.us/img97/8465/snc00424m.jpg (http://img97.imageshack.us/i/snc00424m.jpg/)
http://img153.imageshack.us/img153/5796/snc00414m.jpg (http://img153.imageshack.us/i/snc00414m.jpg/)

http://img27.imageshack.us/img27/8725/snc00411o.jpg (http://img27.imageshack.us/i/snc00411o.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

sogoku
27-06-10, 23:36
Εχω παθει ζημια αδερφε εισαι παραδειγμα προς ολους....

gmalamos
27-06-10, 23:39
Μεγαλε εμεινα καγκελο..bravo..

KATERINI 144
27-06-10, 23:39
μανο το ειπες και το εκανες, πολλα μπραβο απο μενα :clap::clap::clap::clap:

CROCOJET
27-06-10, 23:49
Φίλε είχα διαβάσει ποστ σου πολύ καιρό πριν αρχίσω να γράφω στο φορουμ. Σου αξίζουν συγχαρητήρια για ότι έχεις καταφέρει. Καλό είναι να υπενθυμίζεις σε όλους πώς κατάφέρες και άλλαξες έτσι επίπεδο. Χρειάστηκε αφοσίωση και μεγάλη προσπάθεια.

Τεράστιο RESPECT από μένα :clap::clap::clap::clap::clap::clap:

vAnY
27-06-10, 23:51
:bowdown::bowdown: ουααααου Μανο πραγματικα μπραβο, τελικα τα καταφερες....
ετσι γιατι οποιος θελει πραγματικα ΜΠΟΡΕΙ. :thumbup:

Lasen
27-06-10, 23:53
Μπραβο σου φιλε,εκπληκτικη αλλαγη αντε και εις ανωτερα

dionisos
27-06-10, 23:57
Φωτεινό παράδειγμα! Συνέχισε με το ίδιο πείσμα!

manosvdm
28-06-10, 00:14
ΚΑΤΑΝΟΗΣΑ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΓΡΑΜΜΩΣΗ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΟΓΚΟ.:bbbiceps:

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΓΚΗ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ1:turtle:

ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΘΕΛΕΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΕΠΙΜΟΝΗ(ΕΙΔΙΚΑ ΤΙΣ ΑΣΧΗΜΕΣ ΜΕΡΕΣ).
ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΜΕ

manosvdm
28-06-10, 10:40
Καλό είναι να υπενθυμίζεις σε όλους πώς κατάφέρες και άλλαξες έτσι επίπεδο. Χρειάστηκε αφοσίωση και μεγάλη προσπάθεια.

Τεράστιο RESPECT από μένα :clap::clap::clap::clap::clap::clap:

αγαπη για τον εαυτο μου, που νομιζα οτι ειχα τα πρηγουμενα χρονια!!!!!:banghead::banghead:

AGGELOS.K
28-06-10, 16:01
Μάνο πολλά μπράβο και απο μένα ρε φίλε έφτασες εκεί που ήθελες:clap::clap:
Πραγματικά άλλος άνθρωπος:thumbup:

Eddie
28-06-10, 20:39
Τρελη αλλαγη,μπραβο!!!!

-beba-
28-06-10, 20:59
Μπράβο Μάνο!!!:clap::clap::clap::clap::clap:
:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

Polyneikos
29-06-10, 18:30
Μπραβο Μανο,αν μη τι αλλο έχεις κότσια !!:toast:

Muscleboss
29-06-10, 20:04
Συγχαρητήρια και από εμένα Μάνο! :clap:
Συνεχίζουμε να περιμένουμε ακόμα περισσότερα εδώ που έφτασες! :bodybuilder2:

ΜΒ

Psychopath
29-06-10, 20:10
Απίστευτη αλλαγή. Χίλια μπράβο. Πιστεύω, οι κόποι σου σε αντάμειψαν με τον καλύτερο τρόπο. Και πάλι μπράβο. Εύχομαι και εις ανώτερα (μυϊκά κιλά, έτσι;;)). Θα ήθελα να δω τα πρόσωπα των γνωστών σου, ειδικά αυτών, που δεν σε είχαν δει ενδιάμεσα...:P:P:)

TRIANTAFYLLOU
29-06-10, 21:04
και γω τώρα είδα το τόπικ και ομολογώ είσαι παράδειγμα πρός μίμηση , συγχαριτήρια για ότι έχεις καταφέρει και καλή συνέχεια .

αυτα είναι τα πιο τρανταχτα και εμψυχωτικά παραδείγματα για όλους, ειδικά για όσους δεν πιστεύουν ότι μπορεί να καταφέρουν τέτοια αλλαγή :clap::clap::clap::clap:

manosvdm
29-06-10, 22:24
παιδια σας ευχαριστω πολυ ολους, πραγματικα τα λογια σας με κανουν περηφανο και τα ειχα αναγκη, μιας και ολο αυτο το διαστημα ειχα αφοσιωθει στο εργο, ελειψα μονο επικοινωνιακα απο το φορουμ, μιας και παρακολουθουσα καποια αρθρα που γραφοντουσαν, λιγο πολυ και ο διαξιφισμος μου μαζι με καποια ατομα με εκαναν ακομα ποιο πεισματαρει, αλλα ποτε δεν κρατησα κακια , εκατσα σκεφτηκα ολα αυτα που ειπαμε και δουλεψα.,τωρα πραγματικα νοιωθω περηφανος για ολες μου τις επιλογες και επιμονες που ειχα μεχρι τωρα μιας, και οι αντιδρασεις ολου του κοσμου ειναι πολυ αστειες.

4 πραγματα θα σας πω

1. οσοι εχουν να με δουν 1 ολοκληρο χρονο δεν με αναγνωριζουν ειδικα στην δουλεια μου πελατες.(μα εντελος δεν με γνωριζουν ομως).αντιδρασεις του τυπου , ειναι εδω ο μανος;

2.επειδη ολο αυτο το διαστημα με ρωτανε πολοι τα μυστικα της επιτυχιας και φυσικα καποιο ρωτανε επιμονα, αλλα ειναι ενεπιδεκτης μαθησεως, δηλαδη τους μιλαω για μπροκολο, κοτοπουλ, αυγα, cardio morning,βαρη και τετοια και ποτε δεν κανουν τιποτα
και επειδη τους ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ.εχω παραταξει στο γραφειο πανω ενα περιοδικο muscular development me διαφημησεις προιοντων,και ενα κουτι με καψουλες ιχθυελαιου και μολις τους λεω οτι χρησιμοποιοω χαπια και τετοια ουτε που με ξαναρωτανε.
τι νομιζατε τους λεω οτι με το φαγητο γινονται αυτα, κα ετσι απαλασομαι απο δαυτους, μιας και με θεωρουν χαπακια ΑΝΑΒΟΛΙΚΑΚΙΑ.:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P

3. οι γιαγια μου μολις με βλεπει βαζει τα κλαματα και λεει τι εχεις παθει παιδι μου, κατσε να σου βαλω να φας κατι θα πεσεις κατω,προσφατα κατι θειες ειχαν να με δουν ενα χρονο και αυτες και μολις με ειδαν μου στρωναν τις καρεκλες να μου βαλουν να φαω και προσπαθουσαν να μου αποδειξουν πως ειμαι κουρασμενος και αδυναμος οποτε ευκαιρια να μου βαλουν να φαω κατι, για να παρω δυναμεις.

4. το αφεντικο μου ισχυριζετε οτι ειχα σοβαρο προβλημα υγειας:shock: και αναγκαζτηκα να χασω τοσα κιλα

ΠΑΙΔΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΛΕΙΣΑ 50 ΚΙΛΑ ΜΕΙΩΝ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΟΙΩΘΩ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟΣ ΑΠΟ ΠΟΤΕ.(ΑΧ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΝΑΒΟΛΙΚΑ):rolf::turtle::weights:

καλα το κλασικο σλογκαν ευκολα χανονται να δω πως θα τα κρατησεις παει και ερχετε, ομως αυτο το ακουω εδω και 20 κιλα πριν και αυτοι που μου τα λεγαν εχουν παρει καμια 10αρια:P:P:P:P

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΠΟ ΚΟΝΤΑ:clap::clap::clap:
ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΩΣ ΕΔΩ, ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΧΑΛΙ ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ ............. ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΙΝΟ ΞΥΠΝΜΑ ΣΤΟΝ ΔΙΑΔΡΟΜΟ..........

GEORGEXX1
29-06-10, 22:29
μπραβο σου.:clap::clap::clap:

gmalamos
29-06-10, 22:31
:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:

manosvdm
30-06-10, 22:32
εκπληκτικο, σημερα στο γυμναστηριο με ρωτησαν, ευγενικα βεββαια αν γνωριζω τιποτα απο φαρμακα, και δυστηχος εκανα το λαθος και ειπα οτι εχω παρει λιγο κρεατινη για κανα2 μηνο και τα σεναρια φαντασιας μαλλον οργιασαν.:shock:

Mitsen
30-06-10, 23:35
Φιλε Mάνο, δεν σε γνωρίζω αλλα θα σου πω ένα πράγμα και AN θες πιστεψετo...
Δάκρυσα! Έχεις το λόγο μου!

MΠΡΑΒΟ σου φιλε μου! Το καλύτερο δώρο που έχεις κάνει στον εαυτό σου. Παράδειγμα προς μίμηση για πολλούς. Από τα 2-3 άτομα στο forum με την μεγαλύτερη αλλαγή!
:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:

Mitsen
30-06-10, 23:40
εκπληκτικο, σημερα στο γυμναστηριο με ρωτησαν, ευγενικα βεββαια αν γνωριζω τιποτα απο φαρμακα, και δυστηχος εκανα το λαθος και ειπα οτι εχω παρει λιγο κρεατινη για κανα2 μηνο και τα σεναρια φαντασιας μαλλον οργιασαν.:shock:

Κρεατίνη? πωωωω το δυνατότερο αναβολικό:P:P:P

Μάνο, κρύβε λόγια!
Μην αναφερεις τίποτα, ζούμε δυστυχώς σε μια κομπλεξικη κοινονια, μεσα στην ημιμάθεια! οπισθοδρομική, κάι με παρωπίδες.

Μην ξανακάνεις το λάθος να αναφέρεις για συμπληρώματα παρα μονο σε άτομα που γνωρίζουν.;)

COBRA_STYLE
01-07-10, 00:13
ρε σεις δεν μου εμφανιζει τις φωτος του μανου...γτ???

Mitsen
01-07-10, 00:21
ρε σεις δεν μου εμφανιζει τις φωτος του μανου...γτ???

Είναι στη σελίδα 3

savage
01-07-10, 02:32
Συγχαρητηρια και απο μενα.Μια τετοια επιτυχια εχει πολυ μεγαλη βαρυτητα.Δε μιλαμε για απλα καλυτερο αισθητικο αποτελεσμα,αλλα για αλλαγη τροπου ζωης.Μπραβο φιλε.Respect!!:thumbup:

manosvdm
01-07-10, 11:43
Κρεατίνη? πωωωω το δυνατότερο αναβολικό:P:P:P

Μάνο, κρύβε λόγια!
Μην αναφερεις τίποτα, ζούμε δυστυχώς σε μια κομπλεξικη κοινονια, μεσα στην ημιμάθεια! οπισθοδρομική, κάι με παρωπίδες.

Μην ξανακάνεις το λάθος να αναφέρεις για συμπληρώματα παρα μονο σε άτομα που γνωρίζουν.;)

ποπο ρε φιλε πραγματικα, μονο σε οσους γνωριζουν, ειναι απιστευτη η αμαθεια δεν ειναι καν ημιμαθεια, ο κοσμος δεν μπορει να καταλαβει οτι το σχολειο ειναι η προοδος του ανθρωπου και το BODYBUILDING ειναι ΣΧΟΛΕΙΟ.

το να γυμναζεσε εξυπνα, σωστα, να τρως οσο καλα γινετε(δεν ξερεις τι εχει μεσα το μπροκολο και το κοτοπουλο) ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΖΕΣΕ:thumbup:
και να μελετας συνεχεια αυτοματος εχεις προοδο και σωματικη και πνευματικη, για καποιους αλλους αυτο εχει υποψιες για φαρμακα.
ποτε ξανα συζητηση με κανεναν, αλλα ειναι κριμα να σε βλεπουν οι τρυγυρω ενω εχεις λιωσει στο cardio, στην μαγειρικη, στην ΤΣΕΠΗ, στην προπονηση και ο αλλος να καταβροχθιζει γλυκα πιτσες μπυρες και να σου λεει ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ NATURAL.

NATURAL =ΠΙΤΣΑ, ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΜΙΚΡΟΓΕΥΜΑΤΑ , ΜΠΥΡΑ, ΠΙΤΟΓΥΡΑ, ΓΛΥΚΑ, KAI OLA TO BRADY ME ΛΑΖΟΠΟΥΛΟ ΜΠΑΛΑ ΚΑΙ EUROVISION ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΧΩΡΙΣ ΜΕΤΡΟ ΚΑΙ 25-50% ΛΙΠΟΣ

ΤΕΡΑΣ Η ΣΑΦΡΑΚΙΑΣΜΕΝΟ (οπως με αποκαλουν)= ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ, ΑΠΟΧΗ ΑΠΟ TV KAI FACEBOOK WHEY PROTEIN, CREATINE, ΓΛΥΚΟΖΗ, ΑΠΑΧΟ ΚΡΕΑΣ, ΟΛΙΚΗ ΑΛΕΣΗ, CALORIE TARGETING AND TAPERING, ΤΑΠΕΡΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ, ΟΣΠΡΙΑ ΠΡΑΣΙΝΑ ΛΑΧΑΝΙΚΑ, ΦΡΟΥΤΑ, ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΕ ΜΕΤΡΟ ΚΑΙ ΛΙΠΟΣ ΑΠΟ 5-15%

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΕΓΩ ΠΡΟΤΙΜΩ ΤΕΡΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΙΜΩ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΤΕΤΟΙΟ ΤΕΡΑΣ.

gmalamos
01-07-10, 17:03
Κατι τετοια κατορθωματα ειδα και σκεφτηκα αυτο..http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=9263

Geo84
03-07-10, 10:30
Ένα μεγάλο μπράβο και από εμένα φίλε μου πραγματικά είναι απίστευτο το μεγαλείο της ψυχής σου.

:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

Όσο για τα τελευταία που είπες και γω έχω έρθει σε αυτή την απόγνωση αρκετές φορές. Έχω αρχίσει να μη δίνω σημασία εδώ και πολύ καιρό όμως επειδή είμαι ευερέθιστος πολλές φορές τσατίζομαι. Αναρωτιέμαι αν ποτέ θα αλλάξει γνώμη αυτός ο κόσμος για το άθλημα που λέγεται ββ και να κόψει αυτά που θεωρεί νατουραλ.

Να προσθέσω και κάτι ακόμα. Στην κοινωνία που ζούμε το τσιγάρο που είναι θάνατος είναι κοινωνικά αποδεκτό και τα συμπληρώματα διατροφής όχι.......

Είμαι και γω περήφανος που είμαι τέρας και σαφρακιασμένο.

My 2 cents...

G3orge
04-07-10, 11:56
Συνχαρητιρια φιλε μου εισαι παραδειγμα θελησης και αποφασιστηκοτητας
Συνεχισε ετσι και θα επιτυχεις οποιον στοχο θελεις οχι μονο στο σωμα σου αλλα παντου!!!

manosvdm
05-07-10, 08:41
σας ευχαριστω πολυ ολους για τα καλα σας λογια.. :welcome::welcome:

Tasos Green
15-07-10, 23:01
Μανο χιλια μπραβο σου!!! τεραστια προοδος.... οτι και να σου πω ειναι λιγο!:thumbup::thumbup::clap::clap:

manosvdm
15-08-10, 12:22
πριν απο 2 καλοκαιρια
http://img839.imageshack.us/img839/2391/2008y.jpg (http://img839.imageshack.us/i/2008y.jpg/)

φετος το καλοκαιρι
http://img299.imageshack.us/img299/8582/dscn1373o.jpg (http://img299.imageshack.us/i/dscn1373o.jpg/)
http://img716.imageshack.us/img716/8540/dscn1376it.jpg (http://img716.imageshack.us/i/dscn1376it.jpg/)
http://img341.imageshack.us/img341/7041/dscn1390e.jpg (http://img341.imageshack.us/i/dscn1390e.jpg/)
http://img225.imageshack.us/img225/6437/dscn1450a.jpg (http://img225.imageshack.us/i/dscn1450a.jpg/)
http://img97.imageshack.us/img97/8465/snc00424m.jpg (http://img97.imageshack.us/i/snc00424m.jpg/)
ΕΔΩ ΠΛΕΩΝ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΕΧΩ ΣΤΑΝΑΤΗΣΗ ΤΟ PRVINO CARDIO KAI ΕΧΩ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΗΣΗ ΜΕ 2-3 INTERVAL KAI ΣΧΙΝΑΚΙ.

Silver
16-08-10, 12:15
πριν απο 2 καλοκαιρια
http://img839.imageshack.us/img839/2391/2008y.jpg (http://img839.imageshack.us/i/2008y.jpg/)

φετος το καλοκαιρι
http://img299.imageshack.us/img299/8582/dscn1373o.jpg (http://img299.imageshack.us/i/dscn1373o.jpg/)




ΕΔΩ ΠΛΕΩΝ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΕΧΩ ΣΤΑΝΑΤΗΣΗ ΤΟ PRVINO CARDIO KAI ΕΧΩ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΗΣΗ ΜΕ 2-3 INTERVAL KAI ΣΧΙΝΑΚΙ.




:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:


Η επανω με τη κατω φοτο ειναι το ιδιο ατομο?????????? Θα τρελαθω!!!!!!!!!

GEORGEXX1
16-08-10, 12:24
αποδειξη το τη μπορει να κανει οποιος εχει θεληση και α#$#$@.

μπραβο manosvdm

Titanium
16-08-10, 14:51
:clap::clap::clap::clap::clap: Μπραβοοοοοοοοο:clap::clap::clap::clap::clap:

Devil Randime
16-08-10, 15:07
[QUOTE=manosvdm;221863]πριν απο 2 καλοκαιρια
http://img839.imageshack.us/img839/2391/2008y.jpg (http://img839.imageshack.us/i/2008y.jpg/)

φετος το καλοκαιρι
http://img299.imageshack.us/img299/8582/dscn1373o.jpg (http://img299.imageshack.us/i/dscn1373o.jpg/)
http://img716.imageshack.us/img716/8540/dscn1376it.jpg (http://img716.imageshack.us/i/dscn1376it.jpg/)
http://img341.imageshack.us/img341/7041/dscn1390e.jpg (http://img341.imageshack.us/i/dscn1390e.jpg/)
http://img225.imageshack.us/img225/6437/dscn1450a.jpg (http://img225.imageshack.us/i/dscn1450a.jpg/)


Μπραβο ρε φιλε! ΑΠΙΣΤΕΥΤH μεταφορφωση πραγματικά. Αυτο δειχνει τι κανει το πεισμα να πετυχαινεις τους στοχους σου, η επιμονη, θεληση αλλα σιγουρα και η υπομονη. Μπραβο. Δειχνεις οτι αγαπας πολυ τον ευατο σου σε σχεση με αλλους που δεν εχουν διαθεση για ζωη... Μπραβο!! :thumbup: :green:

manosvdm
16-08-10, 15:50
και πιστευω οτι θα μπορουσα και καλυτερα αν δεν ειμουν εξαρτημενος απο την ζυγαρια.
παρολο που χρησιμοποιουσα και τις 2 μεθοδους λιπομετρησης caliper και ηλεκτρικο
με παρεσυραν παντα περισσοτερο τα κιλα στην ζυγαρια που εχανα και διαπιστωσα εδω και κανα δημηνο ποσο κορτιζολικος ειχα γινει.
τωρα γυμναζομαι λιγοτερο και εχω μπει στον ογκο σιγα σιγα.

vAnY
16-08-10, 18:10
μπραβο Μανο ευγε πραγματικα καλος !!! :thumbup::thumbup:

Dreiko
16-08-10, 19:57
παραδειγμα προς μιμιση.....και ζωντανη αποδειξη οτι ολα γινονται αν πραγματικα το θελεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:
χιλια μπραβο και απο μενα!!!!:clapping::clapping::clapping::clapping::clapping::clapping:

manosvdm
17-08-10, 08:13
ευχαριστω πολυ ολους σας πραγματικα τα λογια σας με κανουν ακομα ποιο χαρουμενο
thanks και παλι:green::green::green::green::green:

Silver
17-08-10, 12:23
Δεν εχω λογια.....

Παιδεια, πραγματικα νομιζω ειναι το πιο δυσκολο πραγμα αυτο που κατορθωσε ο φιλος μας..... Το ειναι καποιος λεπτος και να θελει να δωσει μια μυικη τονωση ειναι ευκολο..... το ειναι καποιος υπερβαρος και εχει γινει λεπτος με την ιδια μυικη τονωση εεε ειναι ασυλλιπτο!!!!!!!!!!!!!!!!


ε υ γ ε ! ! !

sogoku
17-08-10, 13:25
Μανο το οτι δεν χαλαρωσε το δερμα σου[ με εξαιρεση ελαχιστα στο κατω μερος της κοιλιας πραγμα καθολου ενοχλητικο εως αμελητεο ]σε τι οφειλεται νομιζεις?Στην αργη μειωση βαρους και στην προσαρμοστικοτητα του δερματος σου?

Μπραβο και παλι.

Silver
17-08-10, 13:46
Μανο το οτι δεν χαλαρωσε το δερμα σου[ με εξαιρεση ελαχιστα στο κατω μερος της κοιλιας πραγμα καθολου ενοχλητικο εως αμελητεο ]σε τι οφειλεται νομιζεις?Στην αργη μειωση βαρους και στην προσαρμοστικοτητα του δερματος σου?

Μπραβο και παλι.

Οντως ενα απο εκθαυμβοτικα αποτελεσματα ειναι το δερμα, σχεδον καμια χαλαρωση δερματος εκτο απο το κατω μερος της κοιλια ( πραγμα λογικο γιατι εκει ειχε τεραστια ποσοτητα λιπους). Προσωπικα εμενα ειχε χαλαρωση πολυ με αποτελεσμα να κανω επεμβαση

manosvdm
17-08-10, 15:27
οφειλετε στην μεγαλη μελετη που εριξα ωστε να μην κινδυνευω να τα παρω ευκολα και φυσικα στο μεγαλο σχολειο που λεγετε BURN THE FAT FEED THE MUSCLE TOY ΤΟΜ BENOYTO.

ΜΕΡΙΚΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΕΙΝΑΙ.
0. ΠΙΣΤΟΣ 14 ΜΗΝΕΣ(ΠΕΡΝΟΥΣΑ ΟΜΩΣ ΩΡΑΙΑ)
1. ΚΑΘΕ ΒΔΟΜΑΔΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ.
2. ΕΙΔΑΛΜΑΤΑ ΑΘΛΗΤΩΝ
3. CARDIO ΠΡΩΙ ΣΕ ΚΛΙΣΗ 5-6 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΕΥΒΔΟΜΑΔΑ
4. ΑΛΛΑΓΕΣ ΚΑΤΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ ΣΕ ΤΡΕΞΙΜΟ ΚΑΙ INTEBAL ΣΕ ΥΨΗΛΗ ΕΝΤΑΣΗ(ΟΧΙ ΛΑΛΑΚΙΕΣ).
5. 5ΜΕΡΕΣ ΤΗΝ ΕΥΔΟΜΑΔΑ 2200-2400 ΚΑΙ 2 ΗΜΕΡΕΣ 3000 ΘΕΡΜΙΔΕΣ(1-3)
6. ΔΙΑΙΤΑ ΖΩΝΗΣ BARY SEARS ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΓΕΥΜΑΤΑ 40ΥΔ 30ΠΤ 30 ΛΙΠΑΡΑ
7. ΠΟΛΛΟΙ ΞΗΡΟΙ ΚΑΡΠΟΙ
8. ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ STEAK ΣΤΑ FRIDAYS. ME JACK DANIELS
9. FITDAY SOFTAWARE GIA ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΓΕΥΜΑΤΩΝ

ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ 4ΜΗΝΟ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ FISH OIL ALASKA ΑΠΟ ΕΒΑΥ 900ΚΑΨΟΥΛΕΣ 33 ΕΥΡΩ.
ΤΡΟΜΕΡΟΣ ΣΥΜΜΑΧΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΑΤΑΣ ΤΗΝ ΙΝΣΟΥΛΙΝΗ ΧΑΜΗΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΕΒΑζΕΣ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ.

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΡΕΜΑΣΕΙ ΕΝΑ ΔΕΡΜΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΟΧΕΥΕΙΣ ΠΑΝΤΑ ΜΟΝΟ ΣΕ FAT LOSS, ΥΠΟΜΟΝΗ KAI ΕΠΙΜΟΝΗ.
ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΗΝΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 3 ΚΙΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΤΟ FAT CALLIPER DEN ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΥΞΗΣΗ ΛΙΠΟΥΣ KAI H MIKRH ΧΑΛΑΡΩΣΗ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΕΛΑΧΙΣΤΟΠΟΙΗΘΗΚΕ.

σε προσωπικη ερωτηση προς tom venuto που εκανα μεσω facebook kai ton ρωτησα τι γινετε με το δερμα πουτ περισεψε κοινος σαρπει το ονομαζουνε, μετα απο 1 μηνα μου εστειλε μηνυμα με αρθρογραφια σχετικα με την αντιμετωπιση.

το κυριοτερο ηταν συνεχιση διατροφικου πλανου και αυξηση ογκου με το μαλακο, καταπιεση κορτιζολης, και με τον καιρο το δερμα θα ερθει και θα τεντωσει.
συμφωνα με το αρθρο οφειλετε σε απωλεια μυικης μαζας καποιας περιοδου η πετσα και το λιπος που περισευει.
οτνα 30χρονια εισαι λιπαρος δεν γινετε απο την μια χρονια στην αλλη να τσιτωσεις.

ΑΠΟ 42% ΕΦΤΑΣΑ ΣΤΟ 11% ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΛΟΓΟ ΧΑΛΑΡΩΣΗΣ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΤΕ ΧΕΡΙΑ ΚΑΙ ΠΟΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΙΟ ΚΑΤΩ.
ΤΩΡΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΟΓΚΟ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ

ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΒΑΡΗ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΟΥ ΚΕΦΑΛΙΟΥ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ IRONMAN MAGAZINE WEB και η πασιγνωστη μεθοδος προπονησης στην αμερικη xrep kai pof(potition of flexion)
συνδιασμος ασκησεων για μεγιστα φυσικα ορμονικα ωφελη αυξητικης και igf-1 και τεστο)

http://www.x-rep.com/
http://www.x-traordinaryworkouts.com/x%2Dtraordinaryworkouts/?CFID=26824158&CFTOKEN=30179039
http://www.ironmanmagazine.com/site/

Rise above
17-08-10, 17:59
:clap::clap:

wonderboy
17-08-10, 18:02
φιλε απλα μπραβο,τιποτε αλλο!

Silver
19-08-10, 13:51
Και παλι μπραβο..... και ενα διπλο μπραβο για την σωστη διαδρομη που πηρες ....

manosvdm
19-08-10, 14:06
Και παλι μπραβο..... και ενα διπλο μπραβο για την σωστη διαδρομη που πηρες ....

παντως φιλε παρατηρω οτι η μικρη χαλαρωση παρολο που ειμαι σε ογκο(τρωω ελαφρα παπαπανω και εκοψα τα πρωινα cardio) αρχιζει και αραιωνει και πιστευω οτι στην δευτερη μου προσπαθεια για γραμμωση απο του χρονου θα και με συνδιασμο τον ελεγχομενο ογκο και την διατροφη θα φτασω σε αριστο επιπεδο.

δεν το φοβαμαι καθολου:thumbup:

Silver
19-08-10, 14:35
παντως φιλε παρατηρω οτι η μικρη χαλαρωση παρολο που ειμαι σε ογκο(τρωω ελαφρα παπαπανω και εκοψα τα πρωινα cardio) αρχιζει και αραιωνει και πιστευω οτι στην δευτερη μου προσπαθεια για γραμμωση απο του χρονου θα και με συνδιασμο τον ελεγχομενο ογκο και την διατροφη θα φτασω σε αριστο επιπεδο.

δεν το φοβαμαι καθολου:thumbup:


Να ξερεις οτι εισαι παραδειγμα προς αναφορα....... Εισα το πλεο Νο1 παραδειγμα που αναφερω ...... Εγω παντος απο τοτε που εχασα τα κιλα μου παλεβω με την χαλαρωση η οποια μου σπαει τα νευρα..... ετοιμαζομαι ( κυριος οικονομικα) για 2η επεμβαση απτα πλαγια και γραμμη ολη πλατη στο υψος των ραχιαιων

manosvdm
19-08-10, 15:07
το αρθρο του venuto για τα καταλοιπα της διαιτας

http://www.burnthefat.com/loose_skin.html


απο τα κορυφαια σημεια του αρθρου
13. Leave surgery as a last resort. We've seen literally dozens of people in our Burn The Fat Community lose over 100 pounds and have minimal loose skin afterwards (see a great example below). Don't consider surgery a foregone conclusion and don't consider surgery at all until after you've lost all the body fat and then there is still loose skin remaining. Skin removal is not a minor operation, so leave it as a last resort... and get a second opinion.

14. Know your body fat percentage before even thinking about surgery. Loose skin is one thing, but still having a lot of body fat is another. Be honest with yourself and do that by taking your body fat measurement. This can be done with skinfold calipers or a variety of other devices (calipers might not be the best method if you have large folds of loose skin. Look into impedance analysis, underwater weighing, DEXA or Bod Pod).

Suppose for example, a man drops from 35% body fat all the way down to 20%. He should be congratulated, but I would tell him, "Don't complain about loose skin yet, your body fat is still high. Press onward and keep getting leaner and be sure to focus on strength training to increase lean body mass as well."

Average body fat for men is in the mid teens (16% or so). Average body fat for women is in the 20-25% range. Good body fat for men is 10-12%, and single digits is extremely lean. Men shouldn't expect to look "ripped" with 100% tight skin on the abs unless they have single digit body fat. Women shouldn't expect to have tight abdominal skin unless they are in the low to mid teens in body fat.

So the key to getting tighter skin is to improve your body composition (muscle to fat ratio), and lose more body fat, slowly and sensibly, up to the point where your body composition rating is BETTER than average (in the "good" to "great" category, not just "okay"). Only AFTER you reach your long term body fat percentage goal should you give thought to "excess skin removal."


εγω δεν εφτασα ακομα σε μονοψηφιο για να ανυσηχο
μηπως και εσυ δεν εφτασες;

manosvdm
19-08-10, 15:24
Loose Skin After Weight Loss στο google και υπαρχει μεγαλη αρθρογραφεια

απο τα πλεων σημαντικα ειναι το επιμονο καυτο μπανιο και οι μαλαξεις που επιτρεπουν την διεγερση της ελαστικοτητας, επισης και θαλασινο νερο βοηθαει πολυ.

manosvdm
20-08-10, 15:08
Τελος Ιουνιου σταματημα της διατας μετα απο 14 μηνες
Ξεκινημα Ογκου με συντηρηση και Διακοπες τον Ιουλιου και σταματημα του πρωινου cardio
Ιντερβαλ και sxoinaki mono 2 fores την ευβδομαδα για λογους συντηρησης
27-6 75 κιλα
15-8 78 κιλα(κουλα πραγματα)
ΠΟΛΛΑ ΦΡΟΥΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ

ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΑΝΕΒΑΖΩ ΘΕΡΜΙΔΕΣ

ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΔΕΡΜΑΤΟΣ

ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΕΙΩΘΕΙΚΕ ΑΙΣΘΗΤΑ Η ΧΑΛΑΡΩΣΗ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ

http://img191.imageshack.us/img191/2875/73297274.jpg (http://img191.imageshack.us/i/73297274.jpg/) εδω πιεζει εσωρουχο και εδω πιεζει μαγιο
http://img188.imageshack.us/img188/1588/95594411.jpg (http://img188.imageshack.us/i/95594411.jpg/)http://img225.imageshack.us/img225/1341/72224887.jpg (http://img225.imageshack.us/i/72224887.jpg/)

νομιζω οτι αν βαλω τωρα ποια μερικα μυικα κιλα θα με βοηθησουν πολυ στην μετεπειτα πορεια για πληρη καθαρισμα

Vinn
20-08-10, 15:18
Πολυ πολυ καλος!!!:thumbup: Συγχαρητηρια φιλε μου για την προσπαθεια σου!!
Παμε full για ογκο τωρα.. :weights::weights:

Silver
20-08-10, 17:27
Μανο... νομιζω απο δω και περα.. ο μυικος ογκος θα σε αναδειξει παρα πολυ.... Ξερεις τι κανει, ευχομαι πολυ δυναμη και αντοχη ( την υπομονη την εχεις )

manosvdm
22-08-10, 15:59
Μανο... νομιζω απο δω και περα.. ο μυικος ογκος θα σε αναδειξει παρα πολυ.... Ξερεις τι κανει, ευχομαι πολυ δυναμη και αντοχη ( την υπομονη την εχεις )

οχι δεν ξερω τι κανει ο μυικος ογκος και ποτε στην ζωη μου δεν εχω κανει
παντα η γυμναστικη που εκανα ηταν τυπικη χωρις καμια ουσια και χωρις καθολου διατροφικη υποστηριξη

εδω και 14 μηνες ειναι η πρωτη οπυσιωδης περιοδος γυμναστικης της ζωης μου αλλα κυριως αδυνατισματος.

ελπιζω ο ογκος να με βοηθησει.

arisfwtis
22-08-10, 16:34
αρχισες ογκο η εισαι ακομα σε διατροφη για να χασεις κιλα?
πραγματικα εντυπωσιακη διαφορα
φανταζομαι τι σοκ θα εχουν παθει οι δικοι σου μετα απο τετοια αλλαγη:green:

manosvdm
22-08-10, 18:35
οχι εχασα σε 14 μηνες 50 κιλα ειμαι γυρω στο 11% και ξεκιναω ογκο μεχρι 15% λιπος.
βεββαια ολα αυτα βλεποντας και κανοντας.

εδω και ενα μηνα εχω βαλει 2-3 κιλα χωρις αυξηση λιπους
ισα ισα καλυτερη επιδερμιδα κιλας
αρχιζει και απαλασετε απο χαλαρωση

Silver
24-08-10, 01:12
οχι δεν ξερω τι κανει ο μυικος ογκος και ποτε στην ζωη μου δεν εχω κανει
παντα η γυμναστικη που εκανα ηταν τυπικη χωρις καμια ουσια και χωρις καθολου διατροφικη υποστηριξη

εδω και 14 μηνες ειναι η πρωτη οπυσιωδης περιοδος γυμναστικης της ζωης μου αλλα κυριως αδυνατισματος.

ελπιζω ο ογκος να με βοηθησει.


;) Θα δεις στην πορεια,,,,

manosvdm
02-09-10, 11:38
2 ΕΥΒΔΟΜΑΔΑ ΟΓΚΟΥ 76,5
ΒΑΡΟΣ ΑΜΕΤΑΒΛΗΤΟ :clap::clap::clap::clap::clap::green::green::green::green::green:

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ 2 ΕΥΒΔΟΜΑΔΩΝ
2900 ΘΕΡΜΙΔΕΣ 7 ΜΕΡΕΣ 4 WORKOUT(45 LEPTVN) + 2 CΑΡΔΙΟ 25 ΛΕΠΤΩΝ

40%ΥΔΑΤΑΝΘΡΑΚΕΣ(300ΓΡ),,35% ΠΡΩΤΕΙΝΕΣ(240), 25% ΛΙΠΑΡΑ(80ΓΡ)(6%ΚΟΡΕΣΜΕΝΑ)

ΛΕΩ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΩ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 3200 ΚΑΙ 45%ΥΔΑΤΝΘΡΑΚΑ ΚΑΙ 20 ΛΙΠΑΡΑ

ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ;

arisfwtis
02-09-10, 11:59
αδερφε ασχετο
αλλα νομιζω οτι εχεις και τανιτα(ζυγαρια) και caliber (αν θυμαμαι καλ ετσι ειχα διαβασει)

υπαρχουν διαφορες στα αποτελεσματα τους?

manosvdm
02-09-10, 12:06
ΥΕΑΠ
καλα η τανιτα τωρα που εχω ξαναβαλει υδατανθρακες επειρεαζετε πολυ στο ποσοστο λιπους
απλα επειδη κρατα αρχειο μεσα ειναι καλη ενδειξη πορειας μεσα στον χρονο

το calliper δειψνει αμεταβλητο λιπος προς το παρων.
:toast:

ναι παντα ειχαν διαφορες πανω ------- κατω 1% και ποτε παραπανω.....

DiKey
02-09-10, 16:00
1000 Μπραβο και λιγα ειναι αδερφε, εισαι απλα ΗΡΩΑΣ! respect :bowdown::bowdown::bowdown:

manosvdm
02-09-10, 20:01
1000 Μπραβο και λιγα ειναι αδερφε, εισαι απλα ΗΡΩΑΣ! respect :bowdown::bowdown::bowdown:

thanks φιλε αλλα εγω δεν τελιοποιησα οπως εσυ, συγχαρητηρια και σε εσενα

εγω πρεπει να πω για καποιο διαστημα στον ογκο..... και απο το 11
το final countdown..

manosvdm
02-09-10, 20:04
2 ΕΥΒΔΟΜΑΔΑ ΟΓΚΟΥ 76,5
ΒΑΡΟΣ ΑΜΕΤΑΒΛΗΤΟ :clap::clap::clap::clap::clap::green::green::green::green::green:

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ 2 ΕΥΒΔΟΜΑΔΩΝ
2900 ΘΕΡΜΙΔΕΣ 7 ΜΕΡΕΣ 4 WORKOUT(45 LEPTVN) + 2 CΑΡΔΙΟ 25 ΛΕΠΤΩΝ

40%ΥΔΑΤΑΝΘΡΑΚΕΣ(300ΓΡ),,35% ΠΡΩΤΕΙΝΕΣ(240), 25% ΛΙΠΑΡΑ(80ΓΡ)(6%ΚΟΡΕΣΜΕΝΑ)

ΛΕΩ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΩ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 3200 ΚΑΙ 45%ΥΔΑΤΝΘΡΑΚΑ ΚΑΙ 20 ΛΙΠΑΡΑ

ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ;


εκτος απο αλευρι ολικης, κουακερ, φακες(οσπρια), μακαρονια ολικης, πατατες, γλυκοπατατες, ρυζια, εχουμε κατι ποιο ευκολομαγειρευτο η το ριχνουμε στις σοκολατες κατι που σιχαινομαι
η λετε να τρωω το αλευρι ολικης που το εχω ποιο ευκολο απο ολα οπως σε ψωμακι δικο μου η σε βαφλα στυλ.....;

DiKey
02-09-10, 21:08
thanks φιλε αλλα εγω δεν τελιοποιησα οπως εσυ, συγχαρητηρια και σε εσενα

εγω πρεπει να πω για καποιο διαστημα στον ογκο..... και απο το 11
το final countdown..

εδω θα ειμαστε και θα δεις οτι οποιος εχει θεληση κ προσπαθει τα καταφερνει παντα :toast: και ειμαι σιγουρος πως ολοι οσοι προσπαθουμε θα καταφερουμε τους στοχους μας :)

noz1989
02-09-10, 23:01
απο αιματολογικες πως πας?

ουρια, κρεατινιη, τρανσαμινασες κλπ?

Εισαι πουθενα εκτος οριων?

manosvdm
02-09-10, 23:38
τρανσαμιναση ανεβασμενη παντα
μονο η μια

αυτη που οφειλετε συνηθος απο την προπονηση

οσες φορες την εχω κανει ηταν μετα απο προπονησεις

ποτε δεν μεσολαβησε διαστημα 15 ημερων

τωρα ωπου να ναι θα κανω και επαναληπτηκες

μεχρι τωρα πηγαινα καλα.....

Silver
03-09-10, 01:32
Μανο φιλε μου πως νιωθεις ??? 2η βδομαδα εε??? ωραια

manosvdm
03-09-10, 10:02
Μανο φιλε μου πως νιωθεις ??? 2η βδομαδα εε??? ωραια


σκασμενος:green::green::green::green:

Silver
04-09-10, 15:16
σκασμενος:green::green::green::green:



Σςςςςςς προχωραααα :rolf::rolf::rolf::rolf:

manosvdm
09-09-10, 10:06
γμτ το κερατο μου.
πανω απο 3000 γυρω στις 3200 και 45%υδατανθρακες
και το βαρος αμεταβλητο
3η ευβδομαδα 76,5

λετε να φταιει οτι δεν εχω χρονο για ξεκουραση
δηλ. ο υπνος ειναι διακεκομενος και γυρω στις 6 ωρες
και αυτην την περιοδο γεβνικα τρεχω απο εδω και απο εκει
αλλα τα γευματα μου ειναι κομπλε 7 την ημερα

4 προπονησεις την ευβδομαδα

παραθετω ενα πλανο διατροφης μου


πρωινο
25γρ γλυκοζη
70 κουακερ τελευταια γυρισα σε mousli
30 on whey
fystikoboythro
γαλα 250 μλ

δεκατιανο
80-100 γρ κριτσινια πολυσπορα ολικης
μμιφτεκι κοτοπουλο γαλοπουλας δικη μου παραγωγης
aktinidio

12.30
200γρ ρυζι μπασματι brown απο ΜΠΑΧΑΡ(ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ)
μμιφτεκι κοτοπουλο γαλοπουλας δικη μου παραγωγης
Λιγους ξηρους καρμπους

15;:00 pre workout
80 -100 γρ ψωμι ολικης αλεσης δικης μου παραγωγης
25γρ τρικαλινο
4 φετες γαλοπουλα
γαλα η μπανανα

προπονηση

1800αμεσως μετα στα αποδυτηρια(45 λεπτα workout)
60gr malto dejtro KAI 5 GR KREATINH ΕΣΤΕΡ
30gr prvteinh

1900-1930
250γρ πατατες η μακαρονια
5αυγα + 1 κροκο
η ψαρι η κρεας

2100 κανα σνακ για να σπρωξω τις θερμιδες ποιο πανω

2300 πριν κοιμηθω
200γρ γιαουρτι με λιγη whrey
FYSTIKOBOYTHRO Η ΑΜΥΓΔΑΛΟΒΟΥΤΗΡΟ

ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 350-380 ΥΔΑΤΑΝΘΡΑΚΕΣ ΘΕΡΜΙΔΕς 3200 ΠΕΡΙΠΟΥ
ΟΙ ΠΡΩΤΕΙΝΕς ΓΥΡΩ ΣΤΑ 220 ΚΑΙ ΤΑ ΛΙΠΑΡΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 80ΓΡ

ΑΠΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ ΙΧΘΥΕΛΑΙΟ CLA ΚΑΙ ΜΕΛΑΤΟΝΙΝΗ
2 ΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ
ΝΟΙΩΘΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΠΟΥΧΤΙΣΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΣΚΑΣΜΕΝΟ.:bbbiceps::unsure:

sogoku
09-09-10, 11:24
Bαζε καμια σαβουριτσα ρε μην κολωνεις 2 με 3 φορες την εβδομαδα ελεγχομενα.
Χωσε κανα μαυρο μακαρονι μην μασας.Ετσι θα εκανα εγω και θα εβλεπα πως πηγαινε.

manosvdm
09-09-10, 12:43
Bαζε καμια σαβουριτσα ρε μην κολωνεις 2 με 3 φορες την εβδομαδα ελεγχομενα.
Χωσε κανα μαυρο μακαρονι μην μασας.Ετσι θα εκανα εγω και θα εβλεπα πως πηγαινε.

μπα σαβουριτσα δεν κατεβαινει ευκολα
προτιμο να ανεβαζω τιποτα musli οι φαβλες δικες μου ολικης
αλλα αυτο το κανω ειδη και δεν με ποιανει

μαλλον η ξεκουραση φταιει.:(

beefmeup
09-09-10, 12:46
μαλλον η ξεκουραση φταιει.:(

δεν εχει να κανει τοσο..δοκιμασε να αλλαξεις για 2 βδομαδες τους υ/ες σου κ βαλε μακαρονια μεσα,οπως σου ειπαν κ τα παιδια πιο πανω.

manosvdm
09-09-10, 14:38
δηλαδη αντι για ψωμακι μακαρονια
ή μονο στο μεταπροπονητικο εννοεις;

beefmeup
09-09-10, 14:42
δηλαδη αντι για ψωμακι μακαρονια
ή μονο στο μεταπροπονητικο εννοεις;

οχι μονο,αλλα κ στο δεκατιανο σου..δοκιμασε για 15 μερες κ βλεπεις..δεν χρειαζεται να ειναι μαυρα.κ τα λευκα ειναι οκ,αλλα προσεχε τις ποσοτητες..

manosvdm
09-09-10, 14:52
ΩΠΑ ΛΕΥΚΑ ΣΙΤΗΡΑ ΔΗΜΙΤΡΙΑΚΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΣΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΟΥ

EINAI ΣΤΑ 12 ΑΠΟΓΟΡΕΥΜΕΝΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΥΝ ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΑ ΠΟΙΟ ΓΝΩΣΤΑ ΒΙΒΛΙΑ BODYBUILDING.

σε καμια περιπτωση δεν θελω βαρος απο αυτες τις τροφες.

μαυρα μακαρονια τρωω και μαλιστα αρκετα, τωρα να τα ανεβασω κι αλλο δεν εχω προβλημα:toast:

beefmeup
09-09-10, 15:04
ΩΠΑ ΛΕΥΚΑ ΣΙΤΗΡΑ ΔΗΜΙΤΡΙΑΚΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΣΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΟΥ

EINAI ΣΤΑ 12 ΑΠΟΓΟΡΕΥΜΕΝΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΥΝ ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΑ ΠΟΙΟ ΓΝΩΣΤΑ ΒΙΒΛΙΑ BODYBUILDING.



αυτο φιλε πρωτη φορα το ακουω..εγω χρονια τωρα μονο τετοια τρωω σχεδον.
τεσπα,εσυ ξερεις.

manosvdm
09-09-10, 15:44
αυτο φιλε πρωτη φορα το ακουω..εγω χρονια τωρα μονο τετοια τρωω σχεδον.
τεσπα,εσυ ξερεις.

ξανακοιτωντας ενα απο τα βιβλια λεει για το λευκο ψωμι και δεν διευκρινιζει τα λευκα μακαρονια
ομως απο οτι ξερω λευκο μακαρονι ειναι απο το σιταρι και μαλιστα αποφλοιωμενο οποτε ειναι κι αυτο κατι παρομοιο.

απλα απο οτι καταλαβαινω εσυ λες οτι ετσι θα τρωω και λιγοτερη ποσοτητα οποτε δεν θα ζωριζω το στομαχι;

απο την αλλη βεββαια ειναι καλο να τρωω 3200 και να μην παιρνω βαρος, αλλα σιγουρα κατι πρπει να αλλαξω!!!!

Silver
11-09-10, 18:05
ξανακοιτωντας ενα απο τα βιβλια λεει για το λευκο ψωμι και δεν διευκρινιζει τα λευκα μακαρονια
ομως απο οτι ξερω λευκο μακαρονι ειναι απο το σιταρι και μαλιστα αποφλοιωμενο οποτε ειναι κι αυτο κατι παρομοιο.

απλα απο οτι καταλαβαινω εσυ λες οτι ετσι θα τρωω και λιγοτερη ποσοτητα οποτε δεν θα ζωριζω το στομαχι;

απο την αλλη βεββαια ειναι καλο να τρωω 3200 και να μην παιρνω βαρος, αλλα σιγουρα κατι πρπει να αλλαξω!!!!


Mανο σχεδον παει ενας μηνας!!!! Πω πας!!!!??!!! Πλυν των θερμιδων και των γραμμαριων!! ο Καθρευτης ΤΙ?? σου λεει????

manosvdm
11-09-10, 19:44
ποιος καθρεφτης:green::green::green:
ειχα κατι κηπουρικες δουλειες 7 μερες τωρα
και δεν λεω να ανεβασω κιλα
καλα απο ξεκουραση ξεχασμενο πραγμα:bowdown::bowdown::bowdown:

βεββαια εχω αρχισει και βλεπω να γινετε δουλεια στα δικεφαλα και στα τρικεφαλα
που τα δουλεβω λιγοτερο απο ολα και την πκατουλα που αρχιζει να ανοιγει:thumbup::thumbup:

σκεφτομαι να δουλευω καθε μυικη ομαδα μια φορα την ευβδομαδα;);)
γιατι μεχρι τωρα επεφτε η μια ομαδα δυο φορες:shock:

beefmeup
11-09-10, 19:58
γιατι μεχρι τωρα επεφτε η μια ομαδα δυο φορες:shock:

αμ,γιαυτο δεν βαζεις κιλα.

Silver
12-09-10, 21:08
πεταξες και τους καθρευτες???? σε εχω ικανο χαχαχαχα!!!
μη ξεχνας να βγαζεις φοτοΣ!!!!!!!!!!!!


Καλη Συνεχεια α α α α α :weights::bbbiceps::weights: :thumbup:

manosvdm
13-09-10, 09:03
αμ,γιαυτο δεν βαζεις κιλα.

και εσυ το πιστευεις αυτο για να δουμε!!!!!!:toast:

manosvdm
16-09-10, 09:51
μαλλον ξεκινησα
σημερα κατεγραψε τα 76,9 κιλα η Ζυγαρια απο 76,4 περασμενη Πεμπτη

υποψην απο 74 κιλα μεσα Ιουλη ειμαι τωρα 77 κιλα
εχω ανεβαση πολυ την δυναμη μου, δεν νοιωθω πλεων καθολου εξουθενομενος

και επιτελους τα χερια μου αρχιζουν και παιρνουν, εκοψα και την μια προπονηση
και τωρα κανω 3 φορες και 2 cardio.

Ομως δεν σας κρυβω οτι παρολο που to caliper deixnei μικρη ανοδο του λιπους της ταξεως του 0,5 - 1 % μετα απο 2 μηνες στην ιδια περιοδο η ψηφιακη ζυγαρια δειχνει σχεδον 3% παραπανω λιπος, δηλαδη η ζυγαρια μου λεει οτι εχω παρει μονο ΛΙΠΟΣ
και αντιθετος εχω χασει μυικο ιστο:shock:
παρολα αυτα σε περιμετρο κοιλιας εχει αλλαξει λιγο , 1 ιντσα σε αυτο το 2μηνο(33,5 ιντσες 85 εκατοστα))(και λογικο μου φαινετε με τοσο υδατανθρακα πλεων 350 καθημερινος)

ΟΜΩΣ ΕΧΩ ΤΡΟΜΕΡΑ ΦΟΥΣΚΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΥΣΦΟΡΙΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ

manosvdm
19-09-10, 21:58
ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΜΗΝΕΣ ΣΕ ΠΕΡΙΟΔΟ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΟΓΚΟΥ

http://s4.postimage.org/fZxZS-c1d44e3f.jpg (http://www.postimage.org/)
http://s3.postimage.org/CPuLi-4ee40e95.jpg (http://www.postimage.org/)
http://s3.postimage.org/CPCeJ-82c1e9b2.jpg (http://www.postimage.org/)
http://s3.postimage.org/CPEJS-d355fb87.jpg (http://www.postimage.org/)
http://s3.postimage.org/CPJJ9-2765d7cf.jpg (http://www.postimage.org/)
http://s3.postimage.org/CPWbS-ef9dea85.jpg (http://www.postimage.org/)
http://s3.postimage.org/CQ7FA-b43c4806.jpg (http://www.postimage.org/)

ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΑΡΕΣΤΗΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΕΦΑΛΑ ΜΟΥ
ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΝΙΣΧΥΣΩ ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sogoku
20-09-10, 00:47
Τι ασκησεις-σετ-ενταση κανεις για δικεφαλα?

manosvdm
20-09-10, 08:33
το τελευταιο μηνα εκανα 2 ασκησεις
3 σετ me μπαρα 9 - 7 - 5 επαναληψεων με μαξιμουμ κιλα στις 5 επαναληψεις και αμεσως μετα 1 σετ 7 επαναληψεις αρνητικες 6 δευτερολεπτων

και η αλλη ασκηση ηταν Hummer 4x10 σε καθε χερι
στο γυμναστηριο και μετα την προπο εχω ωραια πρηξιματα αλλατην αλλη μερα ξεπρηζοντε.

τωρα ειπα να δοκιμασω 1 φορα την ευβδομαδα 2 ασκησεις 2-3 σετ με μαξιμουμ κιλα.

γενικα επειδη ημουν σε απωλεια βαρους 15 μηνες ελξεις με πολλα κιλα δεν εκανα ποτε μεχρι τωρα;;;

γενικα πλην των ποδιων μου που την ακουν οτι και να κανω στο ανωτερο μερος υπαρχει μια δυσκολια αναπτυξηςhttp://s4.postimage.org/hxCrJ-09c51765.jpg (http://www.postimage.org/)

απο τις αρχες ιουλιου εχω κοψει τα cardio και εχω διπλασιασει τους υδατανθρακες. απο βαρος 3 εβαλα κιλα με πολυ ζορι και απο οτι φαινετε στα ποδια μου

musclemike
22-09-10, 16:19
αν και αργοπορημενα διαβασα ολα το ποστ σου κ εμεινα καγκελο τα θερμα μου συγχαρητηρια!!!

manosvdm
23-09-10, 11:24
Καταμετρηση 2μηνου(1,5 μηνα ουσιαστικα)

Αυξηση βαρους 3 κιλα συνολο 77,7
εξωγκωθηκα 1 ιντσα αξηζη την μικρη αυξηση λιπους μολις 1 %

ΠΟΛΥ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟΣ ΝΟΙΩΘΩ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΗΣ ΣΩΜΑΤΟΔΟΜΗΣ ΜΟΥ



δικεφαλο 1 ιντσα συνολο 13,5 ιντσες

λαιμος σταθερος

περιφερεια στηθος 1 ιντσα συνολο 39,8 το δινω ποιο πολυ στο ανοιγμα της πλατης

κοιλια 33,5 σταθερο χωρις αυξηση (φοβερη πιεση ομως απο μεσα και δυσφορια καποιες φορες)το δικαιολογο στην ποσοτητα φαγητου

καρπος 0,5 ιντσα

γλουτοι (κολος):green: 0,5 ιντσα 39 συνολο

τετρακεφαλος 0,3 22 συνολο (εδω εχω τονωση αλλα και θολωμα)

γαμπα 15 η μια 14,5 η αλλη πτωση στη μια αμεταβλητη η αλλη περιεργη κατασταση εχω κανει δυνατες προπονησεις ομως

caliper metrhsh 12.7 ΑΥΞΗΣΗ 1%

αφαλος καθετη 20μμ
suprailiac 16mm
thigh 8mm
tricep 6-8mm

ελαστικοτητα δερματος ΧΑΛΑΡΗ AKOMA:unsure::unsure::unsure::unsure:

beefmeup
23-09-10, 11:30
φιλε μου μια ιδεα αν θες.

εχεις μπλεξει με τους αριθμους κ τα νουμερα σαν να σουν λογιστης.

μην με παρεξηγησεις ετσι?δεν το λεω με κακη εννοια,αλλα σε τοσο μικρα χρονικα διαστηματα που μετριεσαι δεν θα βλεπεις διαφορες κ ειναι λογικο.
κανε οτι κανεις απο προπονα διατροφη,καλα,κ σε βαθος χρονου ξαναμετρησου.

εγω στην ζυγαρια παιζει να ανεβαινω 5 φορες το χρονο..ουτε καν χρειαζεται γιατι βλεπω απτο σωμα μου,που παει..κ οι λιπομετρησες δεν εχουν κ τοσο νοημα σε τοσο μικρα χρονικα διαστηματα..

καλυτερα μην ξοδευεις ενεργεια εκει,κ σου δημιουργουνται παραπανω αποριες γιατο που πας με το σωμα σου..εμπιστεψου τον καθρεπτη;)

manosvdm
23-09-10, 13:05
καλη η ιδεα σου αλλα επειδη ειναι η πρωτη φορα στην ζωη μου σε ογκο καλο θα ειναι να μετριεμαι μην γινει καμια λαλλακια μιας και ειναι καινουργια πραγματα για μενα
αλλωστε φιλαρακο ολα τα βιβλια που εχω διαβασει λενε να μετριομαστε παντα και καθε 15 μερες τουλαχιστον

οταν καταγραφεις και μετρας πετυχαινεις τους στοχους ποιο γρηγορα::::::thumbup:

Manos1989
23-09-10, 13:23
Για το δέρμα χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω,θα σου πω ότι σύμφωνα με τα λεγόμενα 2 κορυφαίων γιατρών στην Ελλάδα(Φουστάνος,Λύρας)δεν μπορεί να φτιάξει ούτε με διατροφή ούτε με γυμναστική.
Ηλπιζα κι εγώ ότι θα μπορούσε αλλά τελικά κατέφυγα στην κοιλιοπλαστική.
Βέβαια εγώ έχασα 75 κιλά,αλλά εάν έχει χαλαρώσει το δέρμα σου,δεν νομίζω να έχει διαφορά.:unsure:

manosvdm
23-09-10, 13:44
Για το δέρμα χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω,θα σου πω ότι σύμφωνα με τα λεγόμενα 2 κορυφαίων γιατρών στην Ελλάδα(Φουστάνος,Λύρας)δεν μπορεί να φτιάξει ούτε με διατροφή ούτε με γυμναστική.
Ηλπιζα κι εγώ ότι θα μπορούσε αλλά τελικά κατέφυγα στην κοιλιοπλαστική.
Βέβαια εγώ έχασα 75 κιλά,αλλά εάν έχει χαλαρώσει το δέρμα σου,δεν νομίζω να έχει διαφορά.:unsure:

δεν απογοητευομαι καθολου αλλωστε το στοιχημα με τον ευατο μου εχει μεγαλη χρονικη διαρκεια!!!!!!

υπαρχει μια μικρη χαλαρωση για την οποια δεν με απασχολει καθολου μιας και το λιπος μου 12% θεωρειτε πολυ για τα δεοδομενα του αθληματος οποτε οταν κθα φτασω ποιο χαμηλα στην δευτερη προσπαθεια γραμμωσης την ερχομενη ανοιξη τοτε θα δουμε αν εχω καποιο προβλημα
προς το παρον ο στοχος ειναι αυξηση ογκου με οσο τον δυνατον μικροτερη λιπογενεση και οχι πανω απο 15%

αλλωστε δεν περιμενα ποτε οτι απο το 40% θα εφτανα στο 12% σε χρονο DT και μονο με δοατροφη αεροβια και βαρη

μην τα θελουμε και ολα με την πρωτη
το οτι εχασες 75 κιλα μπορει να ειναι και μια κατασταση βιασυνης η οποια πιθανων να σε εκανε να χασεις και μυικο ιστο με τον οποιο θα μπορουσες να καταπολεμησει ςποιο ευκολα το λιπος σου.
μεσα απο τις διατες με τα πολλα κιλα ο πρωταρχικος στοχος ειναι η οσο το δυνατον διατηρηση του μυικου ιστου
οσο τον κρατας και τον διατηρεις και φυσικα οταν τον αυξανεις τους μυς σου τοσο ποιο ευκολα θα διωχνεις λιπος απο πανω σου.

πανω απ ολα δεν χρειαζετε βιασυνη αλλα τακτικη συνεχομενη προσπαθεια ΣΤΟΧΟΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ και ΥΠΟΜΟΝΗ.

το εχω ξαναπει χοντροι δεν γιναμε σε ενα χρονο για να γινουμε ΦΕΤΕΣ σε 1 χρονο.:thumbup:

beefmeup
23-09-10, 14:42
αλλωστε φιλαρακο ολα τα βιβλια που εχω διαβασει λενε να μετριομαστε παντα και καθε 15 μερες τουλαχιστον


:thumbup::thumbup::thumbup:

Manos1989
23-09-10, 14:55
δεν απογοητευομαι καθολου αλλωστε το στοιχημα με τον ευατο μου εχει μεγαλη χρονικη διαρκεια!!!!!!

υπαρχει μια μικρη χαλαρωση για την οποια δεν με απασχολει καθολου μιας και το λιπος μου 12% θεωρειτε πολυ για τα δεοδομενα του αθληματος οποτε οταν κθα φτασω ποιο χαμηλα στην δευτερη προσπαθεια γραμμωσης την ερχομενη ανοιξη τοτε θα δουμε αν εχω καποιο προβλημα
προς το παρον ο στοχος ειναι αυξηση ογκου με οσο τον δυνατον μικροτερη λιπογενεση και οχι πανω απο 15%

αλλωστε δεν περιμενα ποτε οτι απο το 40% θα εφτανα στο 12% σε χρονο DT και μονο με δοατροφη αεροβια και βαρη

μην τα θελουμε και ολα με την πρωτη
το οτι εχασες 75 κιλα μπορει να ειναι και μια κατασταση βιασυνης η οποια πιθανων να σε εκανε να χασεις και μυικο ιστο με τον οποιο θα μπορουσες να καταπολεμησει ςποιο ευκολα το λιπος σου.
μεσα απο τις διατες με τα πολλα κιλα ο πρωταρχικος στοχος ειναι η οσο το δυνατον διατηρηση του μυικου ιστου
οσο τον κρατας και τον διατηρεις και φυσικα οταν τον αυξανεις τους μυς σου τοσο ποιο ευκολα θα διωχνεις λιπος απο πανω σου.

πανω απ ολα δεν χρειαζετε βιασυνη αλλα τακτικη συνεχομενη προσπαθεια ΣΤΟΧΟΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ και ΥΠΟΜΟΝΗ.

το εχω ξαναπει χοντροι δεν γιναμε σε ενα χρονο για να γινουμε ΦΕΤΕΣ σε 1 χρονο.:thumbup:

Πόσο δίκιο έχεις στο τελευταίο:P
Ευτυχώς που διαβάζω κάτι τέτοια γτ επανέρχομαι στην πραγματικότητα!
Πάντως να σου πω οτι τα 75 κιλά χάθηκαν σε διάστημα 17 μηνών γιαυτό ακριβώς το λόγο,προσπαθούσα να σώσω το δέρμα.
Σου ευχομαι να το πετύχεις χωρίς νυστέρι μιας και παρότι δεν είναι επίπονο ούτε μετά την εγχείρηση,σε κρατάει εντελώς Off για 1 μήνα και ΣΚΑΤΑ εμφανισιακά για 3:(

manosvdm
23-09-10, 15:04
Πόσο δίκιο έχεις στο τελευταίο:P
Ευτυχώς που διαβάζω κάτι τέτοια γτ επανέρχομαι στην πραγματικότητα!
Πάντως να σου πω οτι τα 75 κιλά χάθηκαν σε διάστημα 17 μηνών γιαυτό ακριβώς το λόγο,προσπαθούσα να σώσω το δέρμα.
Σου ευχομαι να το πετύχεις χωρίς νυστέρι μιας και παρότι δεν είναι επίπονο ούτε μετά την εγχείρηση,σε κρατάει εντελώς Off για 1 μήνα και ΣΚΑΤΑ εμφανισιακά για 3:(

δεν υπαρχει το νυστερι για μενα
χειρουργειο για αυτο τον λογο δεν μπαινω με τιποτα

ειμαι ικανοποιημενος με την εικονα μου και απο εκει και περα αν μπορω να το τελιοποιησω θα προσπαθησω μεσο της γυμναστικης και της διατροφης
απο εκει και περα τιποτα αλλο.

savage
23-09-10, 17:48
δεν υπαρχει το νυστερι για μενα
χειρουργειο για αυτο τον λογο δεν μπαινω με τιποτα

ειμαι ικανοποιημενος με την εικονα μου και απο εκει και περα αν μπορω να το τελιοποιησω θα προσπαθησω μεσο της γυμναστικης και της διατροφης
απο εκει και περα τιποτα αλλο.

:clap::clap:

Silver
29-09-10, 17:41
Μανο!!!!!!!!!!!!!!! Πως τα πας φιλε??????

Nocturnal
30-09-10, 10:34
Καλημερα φιλε μου!Να σου πω και εγω απο μεριας μου τα συγχαρητηρια μου για την καταπληκτικη προσπαθεια που εχεις κανει.Απλα φοβερος!Οι κακοθελητες να ξερεις παντα θα υπαρχουν καθως και αυτοι που θα παλεψουν να υπονομευσουν την προσπαθεια σου αναγοντας την σε κατι το αφυσικο σε κατι το οποιο δεν γινεται και μπλα μπλα μπλα....Συνεχισε ετσι,ξερω πολυ καλα οτι το σωμα που εχεις στο μυαλο σου θα το πετυχεις που να χτυπιουνται κατω..χαχα!
Υ.Γ Καλα εκανες και σταματησες να δινεις συμβουλες σε ατομα με προβλημα βαρους καθως οι ιδιοι πιστευουν οτι την ωρα που θα τους πεις τι εκανες για να χασουν τα κιλα την επομενη μερα θα ξυπνησουν μοντελα.Δεν λεω οτι ο καθε ανθρωπος δεν θελει καθογηση αλλα οταν απο μονος του δεν ψαχνει λιγες πληροφοριες η εστω να κανει μια μικρη προσπαθεια τοτε οτι και να κανεις παλι τα ιδια γινονται.Εγω αυτο που λεω πλεον σε ολους αυτους ειναι "ΡΑΨΤΟ ΤΟ ΡΗΜΑΔΙ" γιατι αλλιως δεν καταλαβαινουν.Και παλι συγχαρητηρια περιμενω βελτιωμενες φωτος!:turtle:

manosvdm
30-09-10, 13:27
ευχαριστω πολυ ολους σας για τις ευχες και τα καλα σας λογια.

φιλε σιλβερ παω πολυ καλα μεχρι τωρα, δεν δειψνω να εχω λιπωση καθολου ομως ενα θολωματακι απο τους 400 υδατανθρακες το εχω.

Ανησυχω ομως γιατι εφτασα τις προηγουμενες μερες με 3300 θερμιδες και παρεμεινα στα ιδια κιλα.
ειμαι 77,7.

ομως φοβαμαι να παω στις 3500 καθε μερα.
η αληθεια ειναι οτι επιτελους ΜΕΓΑΛΩΣΑ ΚΑΤΑ 3 ΠΟΙΟΤΙΚΑ ΚΙΛΑ και φαινετε ΩΡΑΙΑ ΠΑΝΩ ΜΟΥ.
ΣΤΟ γυμναστηριο ειμαι ο ΑΝΑΒΟΛΙΚΑΚΙΑΣ και ολοι προσπαθουν να μου την πουν γιατι κανω deadlift χωρις ζωνη

η φαση ειναι οταν με βλεπουν να τελειωνω το προγραμμα σε 40 λεπτα και αμεσως τρεχω να πιω τα ροφηματα μου

ε τοτε ολοι καταλαβαινουν γιατι πηρα 3 κιλα:shock::shock::shock::shock::shock:
ετσι τα παιρνουν κι αυτοι.........:spank: εγω στεναχωριεμαι γιατι δεν πηρα 2 κιλα σε 1 μηνα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:green::green::green::green:

τι να πω ΤΟ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΩ νομιχω οτι εχω μπει σε καλο δρομο:::::::::::::bbbiceps:
δφυστηχως βρισκομαι σε γυμναστηριο με χαμηλη ποιοτητα αθλητων, 100% ασχετοι που οτι εχουν κανει ειναι επειδη ειναι πολλα χρονια εκει μεσα και περνουν μονο πρωτεινη.
ο ρυθμος αναπτυξης τους ειναι απογοητευτικος!!!!!!!!!!

manosvdm
15-10-10, 09:13
5 κιλα σε 2 1/2 μηνες:thumbup::thumbup::thumbup::green::green::green::green::green:

εχω παρατηρησει οτι το σωμα μου εχει αναγκη απο τακτικη αλλαγη προγραμματος και ασκησεων.

δηλαδη μετα απο 3 ευβδομαδες προσπαθω να αλλαζω τακτικη γιατι παρατηρω οτι φτανω σε ενα οριο που δεν μπορω να σηκωσω κατι παραπανω, οποτε με βοηθαει πολυ η αλλαγη ασκησης.

manosvdm
20-10-10, 23:23
θ

manosvdm
20-10-10, 23:25
μετα απο 3 μηνες στον ογκο και τα πρωτα αποτελεσματα
πριν
http://img225.imageshack.us/img225/6437/dscn1450a.jpg (http://img225.imageshack.us/i/dscn1450a.jpg/)
μετα
http://img233.imageshack.us/img233/1791/snc00604.jpg (http://img233.imageshack.us/i/snc00604.jpg/)
http://img193.imageshack.us/img193/6408/snc00603.jpg (http://img193.imageshack.us/i/snc00603.jpg/)
http://img716.imageshack.us/img716/9384/snc00602e.jpg (http://img716.imageshack.us/i/snc00602e.jpg/)
http://img63.imageshack.us/img63/8388/snc00601.jpg (http://img63.imageshack.us/i/snc00601.jpg/)

αυξηση βαρους απο 74,5 στα 80κιλα και περιπου 1,5%λιπος περιπου 13,6%
καπου εδω τελειωνει ο πρωτος κυκλος ογκου
διαρκεια ηταν 3 μηνες και περιλαμβανε σταδιακη αυξηση θερμιδων απο 2700-3400
χρηση αιθελικης κρεατινης για 45 μερες στην μεση του κυκλου
παω για παυση και ξεκουραση 7 ημερων και μειωση υδατανθρακα για ενα μικρο ξεκαθαρισμα και ξεκουραση και απο νοεμβριο ξεκιναω τον δευτερο κυκλο με σκοπο στο τελος γεναρη αλλα 5 κιλα. δηλαδη 85 κιλα

το μονο που με στεβαχωρησε ειναι το εντονο θολωμα στους τετρακεφαλους που με 400γρ καθε μερα υδατανθρακα δεν περιμενα καλυτερη καταληξη.υποψη ειδικα στους τετρακεφαλους η μετρηση με τον δερματοπτυχομετρο δεν αλλαξε καθολου δηλαδη 8μμ.
στην κοιλιακη χωρα υπηρξε σαφως ανοδος του δερματιπτυχομετρου αλλα οχι σε ανυσηχυτηκια επιπεδα.

manosvdm
21-10-10, 09:21
αλλα πολυ ουρηση το βραδυ ρε παιδι μου...................
:green::green::green::green::green::green:

vAnY
21-10-10, 10:50
Μανο μπραβο:bowdown: εχεις καταφερει τρομερη αλλαγη απο τις πρωτες φωτο που σε θυμαμαι, παχυσαρκο. Εχεις υπομονη κι επιμονη, μεγαλη αρετη.:thumbup:

manosvdm
21-10-10, 11:12
thanks vany!!!!!:thumbup:

-beba-
21-10-10, 19:58
:clap::clap::clap::clap::clap:

manosvdm
22-10-10, 22:38
μολις επεστρεψα απο τα fridays:green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::turtle::turtle::turtle:

manosvdm
05-11-10, 22:14
http://img193.imageshack.us/img193/7146/snc00624.jpg (http://img193.imageshack.us/i/snc00624.jpg/)
http://img703.imageshack.us/img703/7168/snc00625.jpg (http://img703.imageshack.us/i/snc00625.jpg/)
http://img442.imageshack.us/img442/4251/snc00626y.jpg (http://img442.imageshack.us/i/snc00626y.jpg/)
http://img251.imageshack.us/img251/955/snc00636.jpg (http://img251.imageshack.us/i/snc00636.jpg/)

εχω ξεπερασει τα 80 κιλα πλεων

ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 3ΩΡΕΣ ΣΕΡΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΙΑΚΟΨΩ
ειδικα της μερες προπονησης εχω τρομερη υπερενταση

ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ TO ZMA
η μελατονινη δεν μου εκανε παντως τιποτα

Manos1989
05-11-10, 23:35
Δεν είναι ότι καλύτερο αυτό που θα προτείνω αλλά πραγματικά δουλεύει απίστευτα καλά!
Zaditen από φαρμακείο.Αντι ισταμινικό είναι βασικά αλλά έριχνα 10ωρα συνεχόμενου ύπνου και νύσταζα ακόμα!(ανάλογα τις δόσεις βέβαια)
Αυτό σε περίπτωση που δεν σε πιάνει τίποτα και δεν ξέρεις τι άλλο να κάνεις :P

manosvdm
05-11-10, 23:43
Δεν είναι ότι καλύτερο αυτό που θα προτείνω αλλά πραγματικά δουλεύει απίστευτα καλά!
Zaditen από φαρμακείο.Αντι ισταμινικό είναι βασικά αλλά έριχνα 10ωρα συνεχόμενου ύπνου και νύσταζα ακόμα!(ανάλογα τις δόσεις βέβαια)
Αυτό σε περίπτωση που δεν σε πιάνει τίποτα και δεν ξέρεις τι άλλο να κάνεις :P

θα το εχω στα υποψη:toast:

destroyerody94
06-11-10, 00:40
Μήπως φταίει ότι κουράζεις πολύ το ΚΝΣ? γιατί λες οτί κυρίως τις μέρες της προπόνησης έχεις ακόμα περισσότερη υπερένταση και πρόβλημα στον ύπνο, επίσης οι εξωτερικοί παράγοντες παίζουν πολύ μεγάλο ρόλο ( ψυχολογία, διάθεση, προβλήματα που σε απασχολούν κτλπ)..

vAnY
06-11-10, 02:18
Mανο μπραβο και παλι για τη προοδο σου !!!:thumbup:

Υ.Γ: Εαν μπορεσω να πω κατι ομως, με ολο το σεβασμο και το θαρρος, καθολου κακοπροεραιτα, σαν συμβουλη δες το: εχεις κανει κορμαρα, εχεις και πολυ ομορφα ματια απ'οτι βλεπω... ειναι κριμα να εχεις ενωμενα φρυδια... θα εδειχνες πολυ κουκλος εαν εκανες αποτριχωση να τα "χωρισεις".. πιστεψε με... :thumbup:
Φιλικοτατα....:thumbup::thumbup:

Eddie
06-11-10, 02:20
Εισαι σε καλο δρομο Μανο!!:thumbup:

Ποια μελατονινη πηρες?Ποσα μιλι?

manosvdm
06-11-10, 09:16
thanks vany αποτριχωση δεν εχω σκεφτει αλλα καποια στιγμη που μου τα εβγαλε η γυναικα μου και νευριασα απο τον πονο:shock::shock:, και σε 10 μερες ειχαν ξανεβγει.


παντως εχεις δικιο και πρεπει να το ξαναδοκιμασω.

μελατονινη THS ONπηρα 10 μερες και δεν εκανε τιποτα
τωρα σκεφτομαι να το παρω σε συνδιασμο ZMA

traffic
08-11-10, 02:22
συγχαρητήρια...!!!Πραγματικα!!!!Οσο για την φωτο με nikon D3 kai 24-70
δεν θα κανω σχολιο!!! χαχαχα!!! :clap: :thumbup:

manosvdm
08-11-10, 10:47
trafic ευχαριστω πολυ αλλα που ειδες οτι εχω τετοια μηχανη αφου δεν εχω βαλει καμια φωτο τραβηγμενη με αυτην

manosvdm
08-11-10, 10:49
απιστευτος συνδιασμος ΜΕΛΤΟΝΙΝΗΣ ΚΑΙ ZMA
σαν πουλακι κοιμηθηκα 3 μερες μετα απο 14 ΜΗΝΕΣ
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ
:green::green::green::green::green::green::green:

traffic
08-11-10, 21:21
εχεις στην 3η σελιδα μια φωτο απο παλια που την εχεις στο λαιμο!πριν χασεισ τα κιλα κτλπ ;)

manosvdm
10-11-10, 11:03
εχεις στην 3η σελιδα μια φωτο απο παλια που την εχεις στο λαιμο!πριν χασεισ τα κιλα κτλπ ;)

aaaaaaaaa

vAnY
10-11-10, 12:17
επειδη εχω κι εγω ενα θεμα με τον υπνο, πηρα μελατονινη απο φαρμακειο με το ονομα circadin, δουλευει πολυ καλα απο μονο του!:thumbup:

manosvdm
10-11-10, 13:09
η μελατονινη με βοηθαει στα μπαμ του υπνου, στο ποσο βαθης θα ειναι με βοηθεαει το zma,
ειχα τρομερη υπερενταση κατα την διαρκεια της νυκτας και εχω αρχισει και ηρεμο εκτος αοπ εχθεες βεβαια που μια μηχανη μου τσακισε το σκυλι:shock: ευτυχος ειναι μετρια:bowdown: το σκυλι αλλα με την χθεσινη ενταση ουτε zma ουτε μελατονθνη δεν με επιασε!!!!!

Eddie
10-11-10, 14:43
επειδη εχω κι εγω ενα θεμα με τον υπνο, πηρα μελατονινη απο φαρμακειο με το ονομα circadin, δουλευει πολυ καλα απο μονο του!:thumbup:

Δε πιστευω να τα πληρωνεις χωρις συμμετοχη?Ειναι κοροιδια,πολλα λεφτα..υπερβολικα πολλα θα ελεγα.

Ειναι λιγο παραξενο αλλα το circadin που ειναι 2mg δε με επιανε με τιποτα..Μετα δοκιμασα της NOW των 1mg και με επιανε.Απιστευτο..

manosvdm
15-11-10, 22:37
3 ημερες αυπνος το μεγαλυτερο στρες της ζωης μου χασιμο 2 κιλων δε 24 ωρες.

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ ΚΑΤΑΒΟΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΝΟΡΕΞΙΑ ΜΕΧΡΙ ΕΜΕΤΟΥ.....

αιτια η αναγκαστικη θανατωση του ζωου μας
ενας σκυλος βαλσαμο για την οικογενεια μου χαθηκε εξετιας 2 ανεγκεφαλων νεαρων που ετρεχαν σε στενα της λουτσας.
ξερω υπαρχουν και χειροτερες στεναχωριες αλλα ειμαι ευαισθητος με καθε μορφη ζωης σε αυτον τον πλανητη που ζουμε.....

Eddie
15-11-10, 22:41
3 ημερες αυπνος το μεγαλυτερο στρες της ζωης μου χασιμο 2 κιλων δε 24 ωρες.

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ ΚΑΤΑΒΟΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΝΟΡΕΞΙΑ ΜΕΧΡΙ ΕΜΕΤΟΥ.....

αιτια η αναγκαστικη θανατωση του ζωου μας
ενας σκυλος βαλσαμο για την οικογενεια μου χαθηκε εξετιας 2 ανεγκεφαλων νεαρων που ετρεχαν σε στενα της λουτσας.
ξερω υπαρχουν και χειροτερες στεναχωριες αλλα ειμαι ευαισθητος με καθε μορφη ζωης σε αυτον τον πλανητη που ζουμε.....

Οχι ρε φιλε..μακαρι να μη βρεθω ποτε σε αυτη τη θεση.

Ωρες ωρες (για να μη πω τις περισσοτερες και φανω καπως) πιο πολυ λυπαμαι για τα ζωα και ιδιαιτερα τα σκυλια παρα για ανθρωπους.

Περαστικα man,και μια ειναι η λυση..τρεξε να παρεις αλλο.Θα σου φυγει ο πονος πολυ πιο γρηγορα.

manosvdm
16-11-10, 10:59
Οχι ρε φιλε..μακαρι να μη βρεθω ποτε σε αυτη τη θεση.

Ωρες ωρες (για να μη πω τις περισσοτερες και φανω καπως) πιο πολυ λυπαμαι για τα ζωα και ιδιαιτερα τα σκυλια παρα για ανθρωπους.

Περαστικα man,και μια ειναι η λυση..τρεξε να παρεις αλλο.Θα σου φυγει ο πονος πολυ πιο γρηγορα.


δεν ξαναπαιρνω φιλε με τιποτα
το εχω παθει 3 φορες και μυαλο δεν εβαλα τελικα
τωρα ομως που μεγαλωσα δεν αλλαζω γνωμη

DiKey
16-11-10, 14:24
Μπραβο σου ρε μαγκα :weights:

manosvdm
16-11-10, 14:50
Μπραβο σου ρε μαγκα :weights:
:thumbup:

manosvdm
21-11-10, 10:02
82.3 kg
lean mass 71 kg
fat caliper 13.8

αυξηση βαρους απο 77 στα 82ek ton opoion 3 kg lean mass

manosvdm
22-11-10, 12:47
15 Ιουλιου 74,5 skiny με
11.5% λιπος
lean mass 67kg


21 Νοεμβριου 82,5
Συνολικη αυξηση βαρους 8 κιλα me
Lean mass 71kg
13,8 λιπος
(0,5 % αυξηση λιπος περιπου τον μηνα)

Συνεχιζω με τον ιδιο ρυθμο μεχρι 15% max λιπος
υπολογιζω περιπου μεσα Γεναρη στα 86 κιλα

giorgos kriti
22-11-10, 15:29
τρομερη αλλαγη πολλα μπραβο!!!εισαι παραδειγμα..;):clap::clap::clap:

Silver
24-11-10, 20:25
MANOOOOOOOOOOO!! ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ , φιλε μου ακομα μια αφορα τα καταφερες ................

Πολύ χαίρομαι για σένα!!!!!

manosvdm
24-11-10, 23:39
σας ευχαριστω πολυ!!!!!!

manosvdm
14-12-10, 18:59
ΔΥΣΤΗΧΟΣ
μετα και απο μια περιοδο ογκου που την θεωρω πετυχημενη αφου σε ενα διαστημα 4 μηνων καταφερα να βαλω 7 κιλα με μονο 3% εναποθηση λιπους καταφερω να ΒΓΩ ΕΚΤΟΣ περιοδου εδω 14 μερες αφου επιβαρυνθηκε πολυ η υγεια μου.

ξεκινησε με αισθηση παλμου στις προπονησεις και συνεχιστηκε για μια ευβδομαδα και κατα την διαρκεια της ημερας.
υπηρξαν και καποιοες παροδικες αρρυθμιες.
καρδιογραφημα ειχα πολυ καλο ενω η πιεση μου ηταν φυσιολογικη.
τιποτα δεν εδειχνε οτι την επομενη ευβδομαδα δεν θα μπορουσα να παρω τα ποδια μου και οτι θα ημουν με δεκατα αρκετα διαστηματα.
ειμαι στην δευτρεη ευβομαδα αναρωσης με τρομερο πονοκεφαλο και με καθολου ικανοτητα αυτοσυντηρησης.

εκει που κατεληξα ειναι οτι η συσωρευμενος κακος υπνος την περιοδο κΑΙ ΤΩΝ ΕΝΤΑΤΙΚΩΝ ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΩΝ ΟΔΗΓΗΣΕ σε μια κατασταση εκτος ελεγχου με αποτελεσμα
να κολησω και μια ιωση απο το οικοιο περιβαλλον μου.

χρονοδιαγραμμα
1 ευβδομαδα: κουλαμαρα ωμου και προσπαθεια ανακουφησεις μεσα απο προπονησεις.
2. ευβδομαδα εισθηση παλμου και μειωση δυναμεων
3. ιωση και αποχωρηση απο το γυμναστηριο 10 μερες
4. προσπαθεια διατηρησης βαρουσς αλλα οχι αναλογιας υγρων τελικα.


αντε να δω πως θα επανελθω απο ερχομενη ευβδομαδα!!!!!!!!!!!!!!!!
:1laugh::1laugh::1laugh::cursing::cursing::cursing::cursing:

vAnY
14-12-10, 19:13
:(Μανο περαστικα σου ευχομαι, αν και σε καταλαβαινω πως νιωθεις που δεν μπορεις να ανταπεξελθεις στο γυμναστηριο, τα εχεις παρει στο κρανιο και ψυχολογικα θα σου κοστιζει πολυ....
κανε υπομονη οι αλλαγες που εχεις κανει στο σωμα σου τοσο καιρο δεν θα χαλασουν επειδη αρρωστησες για καποιο χρονικο διαστημα, το καλυτερο ειναι να ξεκουραστεις κυριως και θα επιστρεψεις δρυμητερος στο γυμναστηριο ετσι.... Δεν παιζουμε με την υγεια γινε καλα, αυτο εχει σημασια!!!!:toast:

manosvdm
15-12-10, 10:33
thanks αυτο προσπαθω να κανω

manosvdm
18-12-10, 15:47
καταστροφη μεγαλη
σημερα 1η προπονηση μετα απο 10μερες πληρης αποχης.

προπονηση εισαγωγης για ολες τις μυικες δυναμεις και 20 λεπτα καρδιο
φυσικα με πολυ λιγα κιλα(δεν μπορουσα και παραπανω ειναι αληθεια)

μεγαλη απογοητευση πως η δυναμη μου εκανε φτερα μετα το κρεβατιασμα τοσων ημερων.............

beefmeup
18-12-10, 16:46
καταστροφη μεγαλη
σημερα 1η προπονηση μετα απο 10μερες πληρης αποχης.

προπονηση εισαγωγης για ολες τις μυικες δυναμεις και 20 λεπτα καρδιο
φυσικα με πολυ λιγα κιλα(δεν μπορουσα και παραπανω ειναι αληθεια)

μεγαλη απογοητευση πως η δυναμη μου εκανε φτερα μετα το κρεβατιασμα τοσων ημερων.............

εχω την εντυπωση οτι η δυναμη ειναι ακομα εκει,απλα ο οργανισμος σου δεν εχει αναρρωσει πληρως,κ εχεις αυτο το θεμα..
εκτιμω οτι σε λιγες μερες θα επανελθεις..

manosvdm
19-12-10, 09:07
μακαρι η επομενη ευβδομαδα κρισημη

manosvdm
26-12-10, 23:33
http://img338.imageshack.us/img338/9238/dsc00030bu.jpg (http://img338.imageshack.us/i/dsc00030bu.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

εδω ειμαι πεσμενος πλεων απο 15 μερο διαλειμα λογω κοπωσης και ιωσης
κολημενος εδω και ενα μηνα πλεων στα 82 κιλα
εφτασα στα ορια μου μαλλον ξεκιναω γραμωση αρχες γεναρη μιας και το caliper εδειξε σχεδον 15%

Legacy
27-12-10, 02:33
φιλε φανταστικος... πολλα μπραβο :clap:

manosvdm
02-01-11, 21:23
σημερα ξεκινησα γραμμωση
ειμαι λιγο ποιο κατω απο 15% 83,3κιλα(tanita 18,7 ahahahahahahaaha)
στοχος το 7-8 % γυρω στα 7 κιλα βαρος στα τελη μαρτιου

2ος στοχος αποφυγη αυτη την φορα του excesive cardio μονο με 4 προπονησεις 1 ωρας με 20 λεπτο cardio sto telos
1η ευβδομαδα 2500-2700 θερμιδες.........με 40 40 20

Wolve
04-01-11, 01:45
σημερα ξεκινησα γραμμωση
ειμαι λιγο ποιο κατω απο 15% 83,3κιλα(tanita 18,7 ahahahahahahaaha)
στοχος το 7-8 % γυρω στα 7 κιλα βαρος στα τελη μαρτιου

2ος στοχος αποφυγη αυτη την φορα του excesive cardio μονο με 4 προπονησεις 1 ωρας με 20 λεπτο cardio sto telos
1η ευβδομαδα 2500-2700 θερμιδες.........με 40 40 20

τελειος μεγαλε, συνεχισε ετσι :clap:

καλη επιτυχια στο στοχο σου για γραμμωση :toast: :green:

manosvdm
04-01-11, 08:23
ευχαριστω μαγκες
wolve εσυ εισαι στην φωτο;

Wolve
04-01-11, 16:16
ευχαριστω μαγκες
wolve εσυ εισαι στην φωτο;

ναι φιλε μου, και στις δυο :toast:

Silver
04-01-11, 22:12
Μάνο φίλε μπραβο σου ακομια φόρα :-)

Για πιο λόγο πας για γραμμωση???? Καθαρη διατροφη λίπος δε φοβάτε!!

manosvdm
04-01-11, 22:23
Μάνο φίλε μπραβο σου ακομια φόρα :-)

Για πιο λόγο πας για γραμμωση???? Καθαρη διατροφη λίπος δε φοβάτε!!

εφτασα στο 15% απο 12
και ειναι ενας τροπος για να αμυνθω.

δυστηχος ακομα και στο 15% παρολο που ειμαι καλα κομενος στα χερια και αρκετα στα ποδια ολη η αθξηση λιπους παει στην κοιλια μου.

και εχω την ταση να κραταω και πολλα νερα και ειδικα παλι στην κοιλια.
αλλωστε εβαλα καλα και πολλα κιλα και ειρθε η ωρα να το αποδειξω.
απο 15 θελω να παω στο 8 και εχω στοχο το 3μηνο

δοκιμαζω αυτη την φορα και ενα προγραμμα απο IRONMAN MAGAZINE
http://www.x-rep.com/xshop.htm
και εκτελω αυτο το βιβλιο Unleash the New You--Bigger and Leaner--With Almost Zero Cardio

δεν βοιαζομαι πλεων και οι δοκιμες ειναι επιτρεπτες σε αυτο το επιπεδο

ΕΙΔΩΜΕΝ ΣΕ 6 ΕΥΒΔΟΜΑΔΕΣ TO ΜΙΣΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ.:weights::weights::weights:

Silver
12-01-11, 20:06
ευχομαι ολα καλα να πανε ;-) :-)

manosvdm
12-01-11, 21:18
thanks silver :thumbup:

εσυ πως πας σε τι φαση βρισκεσε;:weights:

Johnys
23-01-11, 23:19
Φίλε μου θέλω να σε ρωτήσω κάτι μετά από την απώλεια βάρους που είχες υπήρξαν τίποτα επιπλοκές στο σώμα σου πχ να κρεμάσει σε κανένα σημείο το δέρμα και τέτοια ?
Και συγχαρητήρια για την προσπάθεια σου και για όσα κατάφερες

manosvdm
24-01-11, 08:27
οχι δεν κρεμασε τιποτα γιατι διεκδικουσα απο την αρχη την διατηρηση της μυικης μαζας
κανοντας βαρη απο τους πρωτους μηνες, και χρησιμοποιωντας στην δοατροφη μου την μεθοδο ζιγ ζακ

μονο με αυτη την μεθοδο μπορεις να κανεις διατα για 14-18 μηνες και να κερδιζεις κατι απο τα βαρη.

εκανα διατα 3 ημερες και μετα 1 μερα ετρωγα στην συντηρηση και αυτο για 1 χρονο και βαλε.
επετυχα υψηλα επιπεδα λεπτινης.

απλα μετα απο 16 μηνες στα τελευταια κιλα εχανα υγρα κατι που σταματησε την απωλεια λιπους και κολησα στο 12.
τωρα εκανε ογκο 5 μηνες πηρα 7 κιλα πολυ καλα ποιοτικα και πηγα 15%

τωρα που ξεκινησα καρδιο βλεπω οτι δουλευει καλα η γραμμωση και χωρις να κανω 40 λεπτα ακομα στους διαδρομους το πρωι....

Johnys
24-01-11, 16:31
κατάλαβα.... σε ευχαριστώ πολύ :)

manosvdm
04-04-11, 22:11
http://img846.imageshack.us/img846/7162/dsc00162c.jpg (http://img846.imageshack.us/i/dsc00162c.jpg/)

http://img683.imageshack.us/img683/8617/dsc00163zv.jpg (http://img683.imageshack.us/i/dsc00163zv.jpg/)

http://img31.imageshack.us/img31/442/dsc00168vu.jpg (http://img31.imageshack.us/i/dsc00168vu.jpg/)

http://img684.imageshack.us/img684/1388/dsc00171ud.jpg (http://img684.imageshack.us/i/dsc00171ud.jpg/)

μετα απο ενα 3μηνο απλα μειωμενεοι υδατανθρακεσ και πολυ λιγο καρδιο

τωρα ξεκιναω την τελικη ευθεια για το 8%

ειμαι γυρω στο 12%

manosvdm
03-06-11, 00:47
http://img801.imageshack.us/img801/4092/dsc00201pv.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/801/dsc00201pv.jpg/)
http://img28.imageshack.us/img28/2338/39006420515086233574321.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/28/39006420515086233574321.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img651.imageshack.us/img651/4254/dsc00202hw.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/651/dsc00202hw.jpg/)
το ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΟ ΤΟ ΠΕΤΥΧΑΜΕ ΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧ........
http://img560.imageshack.us/img560/9138/dsc00209d.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/560/dsc00209d.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)


Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
http://img703.imageshack.us/img703/4810/dsc00206nr.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/703/dsc00206nr.jpg/)


http://img5.imageshack.us/img5/2256/91341152407218570147933.jpg (http://img5.imageshack.us/i/91341152407218570147933.jpg/)

sogoku
03-06-11, 12:07
Επεσες και αλλο βλεπω.....Μπραβο.Σου αξιζουν πολλα συγχαρητηρια για την υπομονη και το αποτελεσμα.Τι πλανο ειχες αυτον τον καιρο?Τι σκοπευεις να κανεις τωρα?

manosvdm
03-06-11, 12:14
καλοκαιρι παω να χασω αλλα 2 κιλακκια χωρις ιδιαιτερο ζηλο και πο σεπτεμβρη παλι ογκο με περισσοτερο σοβαροτητα

t.s.t
04-06-11, 00:17
Η κοποι μας στο τελος ανταμειβονται,μπραβο που το παλευεις με τοσο ζηλο:thumbup:

alexandermp
09-03-13, 06:03
Εγώ ξεκινώ τώρα την προσπάθεια και αγώνα για απώλεια κιλών και πραγματικά παραδείγματα όπως το δικό σου, είναι παραδείγματα προς μίμηση. Συγχαρητήρια! :clap: