PDA

Επιστροφή στο Forum : PSV(Παρακαλω οποιος θελει ας πει τη γνωμη του)



psv
23-10-09, 12:42
Ξεκινησα σοβαρα την ενασχοληση μου με τα βαρη τον περασμενο χειμωνα.Τοτε δηλαδη που με τη βοηθεια του φορουμ καταφερα να φτιαξω και να ακολουθησω ενα προγραμμα διατροφης και προπονησης.Ολα πηγαιναν καλα μεχρι τον μαιο,οποτε και χρειαστηκε να νοσηλευτω για μια εβδομαδα περιπου με αθλια διατροφη και προφανως χωρις προπονηση.

Οταν βγηκα,η κατασταση ηταν χαλια.Δεν μπορουσα να σηκωσω ουτε τα μισα κιλα απο,τι σηκωνα πριν.Αυτο με πηρε απο κατω και ετσι αποφασισα να κανω ενα μπρεικ.

Μεχρι τα τελη αυγουστου ομως,ειχα φτασει στα 89 κιλα απο τα 77(χωρις καμια προπονηση σ'αυτο το διαστημα).Το παραδεχομαι οτι ετρωγα σαν γουρουνι απο το πρωι μεχρι το βραδυ.Δεν υπαρχει δικαιολογια.

Στα τελη αυγουστου λοιπον,αποφασισα να ξεκινησω στερητικοτατη διαιτα με αποτελεσμα τωρα να ειμαι 76 κιλα.

Οι φωτο τραβηχτηκαν σημερα το πρωι.Παρακαλω οποιος θελει να πει ειλικρινα τη γνωμη του.

Θα συνεχισω λιγο ακομα τη διαιτα και απο την αλλη δευτερα ξεκιναω ογκο με προγραμμα διατροφης και προπονησης δικα μου.

NASSER
23-10-09, 16:44
Εγω λεω να μην συνεχισεις ιαιτα και να προσπαθησεις να αυξησεις τον ογκο σου. Μαζι μρ τη διατροφη θα πρεπει να αυξησεις τις προπσαθειες σου στο γυμναστηριο, να ανεβασει κιλα στις βασικες ασκησεις να φτανεις σε κοπωση και επειτα να ξεκουραζεσαι καλα.
Απο τις φωτο φαινεται πως εχεις κανει καποια προσπαθεια αλλα εχεις δρομο ακομα.

psv
23-10-09, 17:23
Σ'ευχαριστω πολυ νασερ που απαντησες.Θα ακολουθησω τις συμβουλες σου:weights:

Polyneikos
23-10-09, 20:43
Ποιοτικη διατροφη - σκληρη κ μεθοδική προπόνηση και τα βασικα συμπληρωματα φίλε μου....
Μου κανει εντυπωση αυτό που εγραψες ότι μετα από 1 βδομαδα νοσηλειας δεν μπορουσες να σηκωσεις ούτε τα μισα.Ελπίζω να μην ήταν κατι σοβαρό..
Εχεις δρόμο ακόμα αλλά η θεληση δημιουργει θαύματα,It's up to you !
Περιμενουμε την πρόοδο σου !:weights::bbbiceps:

psv
23-10-09, 20:57
Τοτε ηταν σοβαρο,τωρα ομως ειναι ενταξει η κατασταση.Σ'ευχαριστω που σχολιασες.Ναι,φετος το εχω παρει αποφαση να προσπαθησω πολυ.Με προβληματιζει ομως αυτο που εγραψες για τη θεληση που δημιουργει θαυματα.Πιστευεις δηλαδη οτι θα ειναι δυσκολοτερο για μενα να φτιαξω ενα ωραιο σωμα απ'ο,τι για καποιον αλλο?Ενα ''θαυμα'' δηλαδη?

Αυτος ηταν βασικα και ο λογος που εβαλα τις φωτο.Θα ηθελα τη γνωμη σας σχετικα με το ποσο καλα μπορω να τα παω.Εχω ακουσει μεχρι τωρα διαφορα και διαφορα οτι ειμαι ενδομορφος και να μην κανω τον κοπο να προσπαθησω και οτι και σωστη διατροφη να κανω παλι δυσκολα θα γινει και ενα σωρο που με εχουν ριξει.Οχι απο εμπειρους βεβαια.Γι'αυτο ρωταω εσας.Θα με ενδιεφερε πολυ η γνωμη σας.

Muscleboss
24-10-09, 14:30
psv, μη σε νοιάζει αυτη τη στιγμή πόσα κιλά μπορεί να πάς.

Μείνε προσηλωμένος στις βασικές αρχές του αθλήματός μας. Σκληρή ποπόνηση, σωστή διατροφή και ξεκούραση και κατάλληλα συμπληρώματα.

Όχι, δεν είναι θαυμα το να φτιάξες σώμα, ούτε κουτσος είσαι ουτε κουλός. Μια χαρά μπορεί να τα πάς εφόσων πειθαρχήσεις στο πρόγραμμά σου και αφιοσιωθείς στο στόχο σου.

Νομίζω οτι δεν είσαι σε φάση που χρειάζεσαι ειδικές συμβουλές, για το τι να προπονήσεις περισότερο και λεπτομέρειες στη διατροφή σου. Χρειάζεσαι μόνο αποφασιστικότητα και προσήλωση και τα αποτελέσματα μπορεί να είναι εκπληκτικά μέχρι το καλοκαίρι. Και κλείσε τα αυτιά σου στα υπόλοιπα...

ΜΒ

psv
24-10-09, 15:34
Σ'ευχαριστω πολυ ΜΒ.Θα ανεβασω ξανα φωτογραφιες σε μερικους μηνες,αφου παρω καποια κιλα...