PDA

Επιστροφή στο Forum : θεωρείτε το ντοπινκ κλέψιμο???



Σελίδες : [1] 2

mantus3
24-10-09, 22:52
Θεωρείτε το dopping κλέψιμο και γιατί?

mantus3
24-10-09, 22:57
κατα την γνωμη μου ειναι απλα ενα μεσο για να πετιχεις καποιους στοχους... το ρισκο πολες φορες μεγαλο, αραγε δεν ειναι κ αυτο απο μονο του ενας ακομα αγωνας?

Polyneikos
25-10-09, 00:17
Δυσκολευομαι να απαντησω γιατί υπάρχουν και άλλες παραμετροι.
Αν πχ. στους Ολυμπιακους αγωνες που γίνονται καμπανιες ολοκληρες για το ντόπινγκ,κυνηγανε Θανου και Κεντερη για να τους αποκλεισουν και να το παρουν οι Αμερικανοι εύκολα τελικα εκει το ντόπινγκ θεωρείται κλεψιμο..
Αν σε εναν αγωνα ποδοσφαιρου και η μια ομαδα αποφασισε να παρει ουσίες για να αναδειχθει νικήτρια είναι κλεψιμο..
Αν όλα γίνονται επι ίσοις όροι π.χ. σε εναν αγωνα bbing που είναι κοινως αποδεκτο και άγραφος κανονας ότι όλοι θα παρουν αασ εκει δεν το θεωρω κλέψιμο.Αν βεβαια οι ίδιοι πανε να συγκριθουν με νατουραλ παλι εκει θα το θεωρουσα κλέψιμο.Δεν ξερω αν γίνομαι αντιληπτος.


το ρισκο πολες φορες μεγαλο, αραγε δεν ειναι κ αυτο απο μονο του ενας ακομα αγωνας?

Έίναι ένας αγωνας,να διατηρήσεις την υγεία σου ακεραια...

Niiick
25-10-09, 07:16
οχι..

is it still cheating if everyones doing it?

vAnY
25-10-09, 10:56
:(για μενα σαφως και ειναι κλεψιμο. γιατι δηλαδη ενας να ντοπαρεται για να φτασει πιο γρηγορα στο προορισμο του? δεν ειναι αδικια απεναντι σε αλλον που θαναι "καθαρος"?

NASSER
25-10-09, 11:48
Τη πορεια που επιλεγει ο καθενας να φτασει στους στοχους του ειναι καθαρα προσωπικο θεμα και δεν αφορα κανεναν αλλο. Στο να ντοπαρεται καποιος για να κανει καλο σωμα δεν επιρρεαζει κανεναν.
Σε επιπεδο πρωταθλητισμου πλεον ολοι ειναι ντοπε, θελετε δεν θελετε πρεπει να το χωνεψετε. Το μονο που κανει η ντομα σε αυτη τη φαση ειναι να θετει ψηλα τον πυχη θεαματικοτητας. Ο καλος και το ταλεντο δεν αδικείται αλλα αναδεικνύεται παντα. Δηλαδη αν 10 αθλητες ετρεχαν καθαροι θα ειχαν μια καταταξη. Την ιδια καταταξη θα εχουν και αν ντοπαριζονταν ολοι.

Ballbreaker
25-10-09, 11:57
Δηλαδη αν 10 αθλητες ετρεχαν καθαροι θα ειχαν μια καταταξη. Την ιδια καταταξη θα εχουν και αν ντοπαριζονταν ολοι.

Αυτο ειναι ενα ψεμμα που λενε και οι ιδιοι οι αθλητες στον εαυτο τους.
Η πραγματικοτητα ειναι οτι η φαρμακευτικη υποστηριξη περιπλέκει τα δεδομενα,γιατι καποιος μπορει να μην εχει προσβαση στα φαρμακα για οικονομικους λογους,καποιος δεν ξερει να τα παιρνει σωστα,καποιος δεν αντιδρα σε αυτα τοσο καλα οσο καποιος αλλος.

NASSER
25-10-09, 12:04
Αυτο ειναι ενα ψεμμα που λενε και οι ιδιοι οι αθλητες στον εαυτο τους.
Η πραγματικοτητα ειναι οτι η φαρμακευτικη υποστηριξη περιπλέκει τα δεδομενα,γιατι καποιος μπορει να μην εχει προσβαση στα φαρμακα για οικονομικους λογους,καποιος δεν ξερει να τα παιρνει σωστα,καποιος δεν αντιδρα σε αυτα τοσο καλα οσο καποιος αλλος.

Γενικευμενα μιλαμε γιατι δεν ξερουμε ουτε την ποσοτητα ουτε την ποιοτητα. Ξεκολα...

Μαρία
25-10-09, 12:18
Σε επιπεδο πρωταθλητισμού οχι,γιατί εκει ειναι και καθιερωμένο ασχετα αν δεν υπάρχει παραδοχή επι του θεματος,θα ηταν κλεψιμο αν ισχυε η αποψη να ηταν ολοι καθαροί στην πραγματικότητα και λειτουργούσαν και τα αντιντόπινγκ.Αλλά σε εναν κόσμο αθλητών που κανουν πρωταθλητισμό είναι δεδομένο και οχι κλεψιμο.Σε εναν κόσμο αθλητών που θα θέλαν να κανουν πρωταθλητισμό αλλα καθαροι ναι για αυτούς είναι κλέψιμο.Ο καθένας κανει τις επιλογές του με βαση τις προτεραιότητες του και την κρίση του και πορεύεται με αυτες.

Levrone
25-10-09, 12:20
σε επιπεδο πρωταθλητισμου οχι..

σε επιοπεδο ερασιτεχνιοκο ομως ειναι κλεψιμο. και θεωρω οτι εγω που δεν παιρνω και απλα γυμναζομαι "κλεβω" το θυμα που παιρνει ντοπα οχι για αγωνιστικους λογους αλλα για να γυμναζεται απλα οπως εγω!

iwvi7
25-10-09, 12:30
Και εγώ το ίδιο πιστεύω ,κλέψιμο είναι όταν κάποιος κατέβει σε κάποιον αγώνα και έχει απέναντι του κάποιον ο οποίος είναι φυσικός , όταν και όλοι είναι ντοπέ δεν είναι κλέψιμο είναι κοινώς αποδεχτό και ο καθένας προσπαθεί για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα

savage
25-10-09, 21:11
Nαι ειναι κλεψιμο!!!
Σε ερασιτεχνικο επειπεδο κλεβεις τον εαυτο σου κ την υγεια σου,σε επειπεδο πρωταθλητισμου κλεβεις το ονειρο των παιδιων να σε συναγωνιστουν,χωρις να χρειαστει να μπουν στο δηλητηριο!!!

drago
25-10-09, 21:49
Για μενα οταν ειναι σε υψηλο επιπεδο, που ολοι ντοπαρονται οκ. σε ποιο χαμηλου επιπεδου αγωνες ναι ειναι κλεψημο.

το καλο θα ηταν να γινται αυστηροι ελεγχοι ωστε να ξερουμε τουλαχιστον ποιοι αγωνες ειναι καθαροι και ποιοι οχι.

savage
25-10-09, 22:10
Για μενα οταν ειναι σε υψηλο επιπεδο, που ολοι ντοπαρονται οκ. σε ποιο χαμηλου επιπεδου αγωνες ναι ειναι κλεψημο.

το καλο θα ηταν να γινται αυστηροι ελεγχοι ωστε να ξερουμε τουλαχιστον ποιοι αγωνες ειναι καθαροι και ποιοι οχι.

Ναι συμφωνοι,ολοι ντοπαρονται σε επιπεδο πρωταθλητισμου.Αλλα πως θα τους συναγωνιστω εγω κ ο καθε "εγω" που εχω το ταλεντο,αλλα δε γουσταρω να βαλω δηλητηριο στο αιμα μου?Η πρεπει να παρω κ γω λοιπον,η πρεπει να καθομαι να τους κοιταω.
Αυτη ακριβως η νοοτροπια "ελα μωρε,αφου ολοι παιρνουν,τοτε οκ δεν υπαρχει προβλημα",ειναι που δημιουργει το προβλημα.Γιατι ξεκινας τον αθλητισμο απο μικρος,βαζεις τα μαθηματα σε δευτερο πλανο,το μονο που κανεις ειναι να τρεχεις(αν κανεις στιβο) η να σηκωνεις βαρη (αν κανεις αρση βαρων), κ φτανεις καποια στιγμη στα 17-18 σου χρονια , κ σου λενε"εχεις φτασει το ταβανι σου.τωρα πρεπει να παρεις για να συναγωνιστεις τους αλλους".Κι εκει τι κανεις?Θα παρεις φαρμακο,γιατι πααιρνουν κ οι αλλοι!!!Γιατι το τραινο των σπουδων κ της επαγγελματικης αποκαταστασης εχει πεταξει προ πολλου, κ συ το μονο που εχεις μαθει να κανεις ειναι να αθλεισαι, κ το αγαπας κ ολας!Οποτε θα πεσεις κ συ στο δηλητηριο,ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΕΙΣ,ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ.

Polyneikos
25-10-09, 22:16
Για αυτό υπάρχουν και οι γονείς φίλε savage , για να καθοδηγουν τα παιδια τους.Εγω προσωπικα στο παιδί μου ποτέ δεν θα έδειχνα τον αθλητισμο σαν μονοδρομο,περισσότερο σαν χόμπυ και μια υγιεινη δραστηριότητα θα το περναγα και πάνω απ΄ολα οι σπουδες,η κοινωνικη παιδεία και η καλλιέργεια.
Είναι σημαντικο οι γονείς να μην προσπαθουν να ικανοποιησουν την δικη τους ματαιοδοξία μεσω των παιδιων τους ή τα χαμένα όνειρα της δικιας τους εφηβείας...

Μαρία
25-10-09, 22:34
"ελα μωρε,αφου ολοι παιρνουν,τοτε οκ δεν υπαρχει προβλημα",ειναι που δημιουργει το προβλημα.Γιατι ξεκινας τον αθλητισμο απο μικρος,βαζεις τα μαθηματα σε δευτερο πλανο,το μονο που κανεις ειναι να τρεχεις(αν κανεις στιβο) η να σηκωνεις βαρη (αν κανεις αρση βαρων), κ φτανεις καποια στιγμη στα 17-18 σου χρονια , κ σου λενε"εχεις φτασει το ταβανι σου.τωρα πρεπει να παρεις για να συναγωνιστεις τους αλλους".Κι εκει τι κανεις?Θα παρεις φαρμακο,γιατι πααιρνουν κ οι αλλοι!!!Γιατι το τραινο των σπουδων κ της επαγγελματικης αποκαταστασης εχει πεταξει προ πολλου, κ συ το μονο που εχεις μαθει να κανεις ειναι να αθλεισαι, κ το αγαπας κ ολας!Οποτε θα πεσεις κ συ στο δηλητηριο,ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΕΙΣ,ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ.

Ναι αλλα δεν πιστευω οτι οσοι ασχολουνται απο μικροι με τον αθλητισμο επικεντρώνονται μονο σε αυτο για επαγγελματική αποκατασταση γιατι δεν ειναι βεβαιο και σιγουρο.Απλά προσπαθεις σε σχεση με τα άλλα παιδια να τα συνδυάσεις ολα και εκει ειναι το οτι χανεις στιγμες απο την ζωή σου(τελειωνεις στις 10 τα φροντιστηρια γιατι πρεπει να πας για προπόνηση,δεν ξενυχτας,δν κανεις φοιτητικη ζωη γιατι εισαι πτωμα),.Οταν μεγαλώνεις και βλεπεις πως ειναι τα πράγματα η επιλογή ειναι παλι δική σου,αν εχασες το τραινο των σπουδων η της επαγγελματικής αποκαταστασης ειναι γιατι εγινε κακος απολογισμος.(δηλ το ταλεντο ποδοσφαιριστης πχ ηξερε απο παιδι οτι θα καταξιωθει ωστε να βάλει σε δευτερη μοιρα τα υπόλοιπα?και αν παθαινε σοβαρο τραυματισμο στα 16?και αν η μοιρα επιφύλασσε άλλα?).Αν παρεις η οχι δεν σε αναγκαζει κανενας,κριση υπάρχει και ο καθενας κρινει.Δεν λεω οτι ειμαι υπερ αλλα συμβιβαζομαι με τα δεδομενα που υπάρχουν.Αν το μονο που εχεις μαθει ειναι να αθλείσαι τοτε αυτο δεν θα σταματήσει ποτε.Σταματηα στα 23 τον πρωταθλητισμο(στιβο,για ευνοητους λόγους)ειπα θα αραξω για 1 χρονο και αντεξα 5 μηνες εκτος και απο τοτε κανω μονη μου,σαν να κανω πρωταθλητισμο με το ιδιο παθος).Απλά κανεις τις επιλογές σου με τα θετικά και τα αρνητικά αλλα δεν πιστευω οτι το ντοπινγκ φταίει και στην πορεια της εξελιξης των επιλογων που εχει ο καθενας στην ζωή του.

Levrone
25-10-09, 22:35
απλα δεν υπαρχει αθλητισμος στην Ελλαδα..και οποιος σπρωξει το παιδι του προς τα εκει μαλλον κανει λα8ος..

προσωπικα μονο στο σχολειο θα το εσπρωχνα και απο κει και περα , μολις τελειωσει, ας παρει το δρομο του..

μα ολοι μας θα θελαμε να κατεβουμε σε ενα αγωνα..εστω για το χαβαλε, αλλα οπως λετε, αν αναγκαστω "να μπω" για να κατεβω , επειδη ο αλλος θα με φαει λαχανο, προτιμω να μην κατεβω καν..

και οσους παιρνουν και κατεβαινουν και παιρνουν επαθλα και βγαζουν λεφτα απο χορηγους τους λεω μπραβο..οσους παιρνουν απλα για να πουνε οτι αγωνιστηκαν οταν μετα απο 1-2 χρονια δε θα υπαρχουν καν στο γυναστηριο (γιατι ποτε δεν εμαθαν για προπονηση, διατροφη, προσπα8εια, αγωνα) απλα τους θεωρω ΑΝΟΗΤΟΥΣ.

υγ.σε αγωνιστικο επιπεδο, σε σοβαρο αγωνιστικο επιπεδο δεν ειναι απατη τα φαρμακα..δηλαδη ο Φελπς παιρνει και οι αλλοι οχι? απλα απατη εχει καταντησει ο αθλητισμος...γι αυτο λοιπον, κανεις βαρη, να εισαι δυνατος, να αισθανεσαι σε θεση να περασεις μεσα απο τοιχο αν χρειαστει, να εχεις και 2 κατακτησεις παραπανω (αναποφευκτα) και απο κει και περα εχεις τη δουλεια σου και ζεις..τωρα αν δεν εχεις και αλλα ιδανικα ε παρε και φαρμακα για να το παιζεις μαγκας στο γυμναστηριο.. εμενα η "τροφη" μου ειναι το πιασιμο που νιωθω την επομενη μερα..

Levrone
25-10-09, 23:21
οσους παιρνουν απλα για να πουνε οτι αγωνιστηκαν οταν μετα απο 1-2 χρονια δε θα υπαρχουν καν στο γυναστηριο (γιατι ποτε δεν εμαθαν για προπονηση, διατροφη, προσπα8εια, αγωνα) απλα τους θεωρω ΑΝΟΗΤΟΥΣ.


ισως εκει εντοπιζεται η κλοπη.. ατομα που ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΧΕΣΗ με το γυμναστηριο, που δεν ξερουν βασικα πραγματα, που δεν εχουν θυσιασει τιποτα για την προπονηση, και εχουμε ολοι μας δει τετοια, για λογους μαγκιας και προβολης θα παρουν "τα απαραιτητα" και θα πανε σε ενα αγωνα και εσυ που εισαι καθε μερα εκει μεσα και θα συνεχισεις να εισαι , τους κοιτας απο κατω σα χανος.. εκει για μενα ειναι κλοπη..

σαφως υπαρχει και ο αντιλογος "παρε και συ ρε μαγκα αν θες να κατεβεις"..οκ, το δεχομαι..παω πασο αλλα δεν παιρνω.

savage
26-10-09, 00:00
Για αυτό υπάρχουν και οι γονείς φίλε savage , για να καθοδηγουν τα παιδια τους.Εγω προσωπικα στο παιδί μου ποτέ δεν θα έδειχνα τον αθλητισμο σαν μονοδρομο,περισσότερο σαν χόμπυ και μια υγιεινη δραστηριότητα θα το περναγα και πάνω απ΄ολα οι σπουδες,η κοινωνικη παιδεία και η καλλιέργεια.
Είναι σημαντικο οι γονείς να μην προσπαθουν να ικανοποιησουν την δικη τους ματαιοδοξία μεσω των παιδιων τους ή τα χαμένα όνειρα της δικιας τους εφηβείας...

Αυτο που λες ειναι πολυ σωστο Κωστα.Πολλα παιδια εχουν χαντακωθει επειδη οι γονείς τους προσπαθουν να ικανοποιησουν την δικη τους ματαιοδοξία μεσω των παιδιων τους ή τα χαμένα όνειρα της δικιας τους εφηβείας...
Αλλα εγω μιλω για την περιπτωση οπου το παιδι θελει κ μπορει να πρωταγωνιστησει στο αθλημα(στιβος,αρση βαρων κτλ),βασει ταλεντου κ προδιαγραφων.Γιατι να αναγκαστει να σταματησει τον αθλητισμο(στην περιπτωση παντα που δεν θελει να παρει φαρμακα)?
Γιατι να χαθει αλλο ενα ταλεντο?

savage
26-10-09, 00:09
Ναι αλλα δεν πιστευω οτι οσοι ασχολουνται απο μικροι με τον αθλητισμο επικεντρώνονται μονο σε αυτο για επαγγελματική αποκατασταση γιατι δεν ειναι βεβαιο και σιγουρο.Απλά προσπαθεις σε σχεση με τα άλλα παιδια να τα συνδυάσεις ολα και εκει ειναι το οτι χανεις στιγμες απο την ζωή σου(τελειωνεις στις 10 τα φροντιστηρια γιατι πρεπει να πας για προπόνηση,δεν ξενυχτας,δν κανεις φοιτητικη ζωη γιατι εισαι πτωμα),.Οταν μεγαλώνεις και βλεπεις πως ειναι τα πράγματα η επιλογή ειναι παλι δική σου,αν εχασες το τραινο των σπουδων η της επαγγελματικής αποκαταστασης ειναι γιατι εγινε κακος απολογισμος.(δηλ το ταλεντο ποδοσφαιριστης πχ ηξερε απο παιδι οτι θα καταξιωθει ωστε να βάλει σε δευτερη μοιρα τα υπόλοιπα?και αν παθαινε σοβαρο τραυματισμο στα 16?και αν η μοιρα επιφύλασσε άλλα?).Αν παρεις η οχι δεν σε αναγκαζει κανενας,κριση υπάρχει και ο καθενας κρινει.Δεν λεω οτι ειμαι υπερ αλλα συμβιβαζομαι με τα δεδομενα που υπάρχουν.Αν το μονο που εχεις μαθει ειναι να αθλείσαι τοτε αυτο δεν θα σταματήσει ποτε.Σταματηα στα 23 τον πρωταθλητισμο(στιβο,για ευνοητους λόγους)ειπα θα αραξω για 1 χρονο και αντεξα 5 μηνες εκτος και απο τοτε κανω μονη μου,σαν να κανω πρωταθλητισμο με το ιδιο παθος).Απλά κανεις τις επιλογές σου με τα θετικά και τα αρνητικά αλλα δεν πιστευω οτι το ντοπινγκ φταίει και στην πορεια της εξελιξης των επιλογων που εχει ο καθενας στην ζωή του.

Φυσικα κ δεν ειναι100% σιγουρο οτι θα διακριθεις στον αθλητισμο,Μαρια.Αλλα ειναι ομως 100% σιγουρο πως αν δεν αφιερωθεις σε αυτο που κανεις 100% απο μικρη ηλικια,ΔΕΝ ΘΑ ΔΙΑΚΡΙΘΕΙΣ.
Οποτε αν εχεις διαγνωστει με το αναλογο ταλεντο,τα δινεις ολα ωστε να πρωταγωνιστησεις στο χωρο του αθλητισμου.Αλλα ειναι κριμα να σου κοβουν το ονειρο σου,γιατι πρεπει να μπεις μια διαδικασια που δε θες, και απ'οτι καταλαβα το ιδιο επαθες κ συ.Δεν νομιζω πως σταματησες επειδη βαρεθηκες.

savage
26-10-09, 00:30
απλα δεν υπαρχει αθλητισμος στην Ελλαδα..
εννοειται πως δεν υπαρχει αθλητισμος.αφου δεν εχουμε αθλητικη παιδεια,πως θα εχουμε αθλητισμο?
μονο πρωταθλητισμος υπαρχει εδω.οχι αθλητισμος.Η πολιτεια απαιτει Μεταλλια με καθε κοστος κ τιμημα,για να ξεχαστει ο λαος απο τα χιλιαδες προβληματα του.Κ ο λαουτζικος σαν καλα κοροιδα που ειμαστε,βγαινει να πανηγυρισει στην Ομονεια,μεθυσμενος απο το οπιο που λεγεται "τα μεταλλια κ επιτυχιες",χωρις να φανταζεται ο αφελης τι υπαρχει πισω απο αυτες τις επιτυχιες.Και δηλωνει εμβροντητος οταν μαθαινει για τους ντοπε αθλητες.
Οσο για τον αθλητισμο κ τα ιδανικα του,μαλλον με τα χρονια,η χωρα που γεννησε αυτα τα ιδανικα τα ξεχασε πρωτη απ'ολα.Δεν υπαρχει αθλητισμος στην Ελλαδα.Δεν υπαρχει αθλητισμος ουτε στα σχολεια,ουτε στα πανεπιστημια οπως υπαρχει στην Αμερικη κ σε πολλες αλλες χωρες, κ δεν ενδιαφερεται η πολιτεια να στηριξει την διαδοση του αθλητισμου.
Για να αθληθεις πλεον,οχι μονο δεν σε παρακινουν,αλλα πρεπει να βαλεις το χερι στην τσεπη η να τσακωθεις!!
Τι εννοω?Θα καταλαβετε...
Θες να παιξεις ποδοσφαιρο?Απαγορευεται στα κανονικα γηπεδα.Ακομα κ εκτος των ωρων προπονησεων.Ειναι για τις ομαδες!!!Ειπαμε ολα στο βωμο του πρωταθλητισμου.Αρα τιο κανεις?Πας για 5χ5 η 8χ8.
Εδω εγω που ημουν μεχρι περσι αθλητης μπασκετ,με δελτιο,σε ομαδα χαμηλης κατηγοριας μου απαγορευοταν η εισοδος το καλοκαιρι στο γηπεδο της ομαδας που επαιζα απο τον φυλακα.ΝΑΙ!!!ΚΑΛΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ!!!Δεν με αφηναν να παω να κανω ατομικη προπονηση.Απαγορευεται εκτος των ωρων προπονησης.Εχουμε γηπεδα για να τα κοιταμε δηλαδη!!Αυτο λενε οι νομοι!!!
Θες να κανεις βαρη η να τρεξεις?Για πηγαινε μια βολτα απο τον Αγιο Κοσμα κ αν σε αφησουν ελα να μου το πεις.Γιατι εμενα με εδιωχναν ακομα κ οταν ελειπαν οι αθλητες της Εθνικης.ΝΑΙ ΦΟΒΗΘΗΚΑΝ ΜΗΠΩΣ ΤΟΥΣ ΦΑΩ ΤΟ ΤΑΡΤΑΝ Κ ΤΙΣ ΜΠΑΡΕΣ!!!
Οποτε τι κανεις?Γραφεσαι γυμναστηριο.Δηλαδη πληρωνεις!!!
Ετσι ειναι κυριοι!!! Η πολιτεια δεν κανει καμια μεριμνα για τον αθλητισμο.Δεν υπαρχουν χωροι αθλησης για τον πολιτη!!!!! ΤΕΛΟΣ!!!!

mantus3
26-10-09, 13:25
δηλαδη φιλε savage επιδι δεν σαφηνουν να αθληθεις το ριχνεις στα αναβολικα? παραξενος ο λογισμος σου... καλος η κακος η ιδιοτικη προτοβουλια ειναι κινητηριος δυναμη στο αθλητισμο... κακα τα ψεματα, ειτε λογο χοριγιων ειτε λογο εγκαταστασεων.. απο κ κ περα, καποια αθληματα θεωρουντε ομαδικα οποτε λογικο να μην σαφηνουν οπως ειπες να εχεις προσβαση στις εγκαταστασεις. οσο για τα βαροι, πολοι ασχετοι εχουν τραυματιστει κ μετα οι υπευθηνοι ψαχνοντουσαν... :weights:

savage
26-10-09, 16:08
δηλαδη φιλε savage επιδι δεν σαφηνουν να αθληθεις το ριχνεις στα αναβολικα?

Eσυ αυτο καταλαβες δηλαδη???:unsure::(
Εγω απλως σχολιασα το τελευταιο post του Κωστα Levrone,πανω στο ζητημα "αθλητισμος στην Ελλαδα".Στην ουσια ηταν off topic.
Την γνωμη μου για τα αναβολικα την εγραψα στα προηγουμενα post μου.
Αν επισης η πολιτεια μεριμνουσε να υπαρχουν χωροι αθλησης,αρα κ γυμναστες,κανεις δεν θα τραυματιζοταν.Και επισης δεν θα υπηρχαν τοσοι ανεργοι γυμναστες.
Επισης ο λογος που δεν σε αφηνουν να αθληθεις ειναι οχι γιατι φοβουνται μηπως χτυπησεις(δεκαρα τσακιστη δεν δινουν).Ο λογος ειναι οτι οι φυλακες των γηπεδων στην πλειοψηφεια τους την εχουν δει "νταβατζηδες των γηπεδων".Νομιζουν πως τα γηπεδα ειναι δικα τους επειδη κρατουν τα κλειδια τους για καποιες ωρες.

Levrone
26-10-09, 17:16
Κωστας Lerone χαιρω πολυ :turtle::turtle::turtle:

No Cash
26-10-09, 18:40
συμφωνω με savage παραπανω απο 100%!!!

τα υπολοιπα μου φαινονται παιδαριωδη μεχρι το κοκκαλο!


επειδη παιρνουν ολοι σε καποιους αγωνες παει να πει πως δεν ειναι κλεψιμο?εγω ρε αδερφε θελω να κατεβω χωρις να παρω...!γιατι να μην μπορω να συναγωνιστω επι ισοις οροις?!


σα να λεμε.. ολοι πηγαινουν πανω απο τα ορια ταχυτητας.... αρα δεν ειναι παρανομο.... θα παω κι εγω! :rolf:

savage
26-10-09, 21:12
σα να λεμε.. ολοι πηγαινουν πανω απο τα ορια ταχυτητας.... αρα δεν ειναι παρανομο.... θα παω κι εγω! :rolf:

:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:
πες τα ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΕ!!!
δεν μπορουσες να φερεις καλυτερο παραδειγμα.

savage
26-10-09, 21:13
Κωστας Lerone χαιρω πολυ :turtle::turtle::turtle:
Η χαρα ειναι ολη δικη μου.

savage ο βαπτιστης!!! :rolf::rolf::rolf:

Machiavelli
27-10-09, 10:48
Όχι, δεν είναι κλέψιμο. Απλώς ο καθαρός θα κερδίσει στο "είναι" και ο μη στο "φαίνεσθαι" ακόμα κι θα έπρεπε να κερδίσει και στο "είναι", πλέον δεν μπορεί. Ακόμα χειρότερα, όταν χάνεται και το φαίνεσθαι.

ΜrΚommatias
29-10-09, 17:54
Για αυτό υπάρχουν και οι γονείς φίλε savage , για να καθοδηγουν τα παιδια τους.Εγω προσωπικα στο παιδί μου ποτέ δεν θα έδειχνα τον αθλητισμο σαν μονοδρομο,περισσότερο σαν χόμπυ και μια υγιεινη δραστηριότητα θα το περναγα και πάνω απ΄ολα οι σπουδες,η κοινωνικη παιδεία και η καλλιέργεια.
Είναι σημαντικο οι γονείς να μην προσπαθουν να ικανοποιησουν την δικη τους ματαιοδοξία μεσω των παιδιων τους ή τα χαμένα όνειρα της δικιας τους εφηβείας...
Συμφωνω με τον Polyneiko.Oι γονεις πρεπει να εχουν σημαντικο ρολο στην καθοδηγηση των παιδιων;)

psv
30-10-09, 00:34
Συμφωνω εν μερει με τον savage.Δηλαδη αυτος που ειναι γεννημενος φυσικος πρωταθλητης γιατι να βγει δευτερος ή να παρει αναβολικα?Χρωσταει τπτ?

spirospros
03-11-09, 13:14
Τιποτα δεν είναι κλεψιμο από την στιγμή που είμαστε στο 2009 κ υπαρχει τέτοια εξέλιξη στα πάντα

οι πάντες περνουνε ότι θεωρεί ο καθένας σωστό κ χρήσιμο άρα

το θέμα είναι ότι αυτός που γνωρίζει καλύτερα αυτός θα προχωρήσει - όλοι τα ίδια περνουμε απλά ο γνωστής τα συνδιαζει καλύτερα με καλύτερο αποτέλεσμα :welcome:

KATERINI 144
03-11-09, 13:40
στο ββ δεν είναι κλέψιμο γιατί το βλεπουν και οι πέτρες, στα υπόλοιπα αθλήματα που δε φαίνεται είναι το πρόβλημα.

aqua_bill
09-11-09, 01:32
σαφως και ειναι κλεψιμο.οτιδηποτε γινετε με μη φυσικο τροπο ειναι κατακριταιο.Η ομορφια του αθλητισμου ειναι να ξεπερνας τα ορια του εαυτου σου και να συναγωνιζεσαι τους αλλους υπο ισους ορους.Η ντοπα ειναι νοθεια.Σπρωχνεις εναν ανθρωπο εκει που απο φυσικου του δε μπορει να φτασει και τον ονομαζεις και προτυπο και θελεις να του μοιασεις.απορω πως οι ανθρωποι εχουν προτυπα πειραματοζωα που θελουν να διεκδυκουν πρωτιες χωρις να το αξιζουν...ακομα και αν ολοι εχου προσβαση στα φαρμακα αυτο που βλεπουμε δεν ειναι ο εαυτος του αλλα η χημεια που τον εκανε ετσι επειδη το ταλεντο δεν ηταν αρκετο.

savage
25-03-10, 02:42
:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:

Haris Pilton
25-03-10, 03:31
Στον πρωταθλητισμό.
Κλεψιμο θα ηταν,εαν περιμεναμε φυσιολογικες επιδόσεις και εβγαιναν μεγαλύτερες.
Αλλα οσο δεν γινονται ρεκορ και λοιπα,ΚΑΝΕΙΣ δεν ασχολειται.
Αρα οτι ζηταμε παίρνουμε.
Θα ελεγα οτι ολοι περνούν αρα δεν ειναι κλεψιμο,αλλα δεν μου ερχεται ωραια.

Στο BB ισχυει κατι παρομοιο,θα ηταν κλεψιμο αν περιμεναμε φυσιολογικα σώματα και έβγαιναν αφύσικα.
Αλλα απο την στιγμη που θελουμε 130 κιλα μυς,αυτο περνουμε,αρα δεν το θεωρώ κλεψιμο.
Επισης σε ερασιτεχνικο επιπεδο ο καθενας κανει οτι γουσταρει,για την παρτυ του,το μοντελο λιμοκτονει στα 40 κιλα και ο BBer το αναποδο,και τα δυο ακρότητες,αλλα οτι θελει ο καθενας κανει για τον εαυτο του,και το σωμα του.
Αν γινονται πρότυπα,εδω μπενουν θεματα ψυχολογίας,ζηλειας,φθονου,marketing κτλ.
Εδω θα θεσω παραλληλισμό με ταχυτητας και οριων,που προαναφερθηκε.

Αν οντως θες φεραρι αφοσιώνεσαι να την παρεις πας η θυσία,τωρα αν τον φθονείς και τον ζηλευεις τον τυπο με την φεραρι επειδή εσυ εχεις παπακι αυτο ειναι αλλου παπα ευαγγελιο.
Αλλο το θελω και αλλο το φθονώ.

savage
25-03-10, 03:51
συμφωνω σε πολλα.στην ουσια εμεις ωθουμε τους αθλητες να παρουν τα αντερα τους,γιατι αν καποιος κατεβει χωρις φαρμακι να τρεξει 100 μετρα πχ και τα τρεξει σε 10.60 θα πουμε ολοι "τι ψοφιμι".ολα στο βωμο του "θεαματος λοιπον".

Michaelangelo
25-03-10, 09:42
Σε θέμα συναγωνισμού, ειδικά σε τομέα που θεωρητικά δεν επιτρέπεται, ναι, είναι κλέψιμο! Τώρα σε αγώνες BB που όλοι είναι μέσα στη ντόρα, εκεί μάλλον όχι!

Το ίδιο είναι να πηγαίνεις με το μηχανάκι και το ίδιο να κανεις "παρακαμψικαι" να έχεις και φεράρι?

gj
25-03-10, 14:33
Bάλε και την επιλογή μ@λ@κι@ και κλαπ@ρχιδιά να ψηφίσω και εγώ :P

vAnY
25-03-10, 16:11
σαφως και ειναι κλεψιμο.οτιδηποτε γινετε με μη φυσικο τροπο ειναι κατακριταιο.Η ομορφια του αθλητισμου ειναι να ξεπερνας τα ορια του εαυτου σου και να συναγωνιζεσαι τους αλλους υπο ισους ορους.Η ντοπα ειναι νοθεια.Σπρωχνεις εναν ανθρωπο εκει που απο φυσικου του δε μπορει να φτασει και τον ονομαζεις και προτυπο και θελεις να του μοιασεις.απορω πως οι ανθρωποι εχουν προτυπα πειραματοζωα που θελουν να διεκδυκουν πρωτιες χωρις να το αξιζουν...ακομα και αν ολοι εχου προσβαση στα φαρμακα αυτο που βλεπουμε δεν ειναι ο εαυτος του αλλα η χημεια που τον εκανε ετσι επειδη το ταλεντο δεν ηταν αρκετο.

:thumbup: συμφωνω απολυτα μαζι σου

mpambis
25-03-10, 20:19
Θεωρώ πως είναι κλέψιμο. Είναι άδικο για έναν αθλητή που δεν θέλει να ρισκάρει να μην μπορεί να ανταγωνιστεί άλλους που ''το ρισκάρουν''.

D.ANTONIADIS
26-03-10, 17:25
STON KOSMO POU ZOUME OPI KLEVOUN SE OLA ITE MAS ARESI ITE OXI AYTH EINAI I ALITHIA.

Ramrod
01-04-10, 18:22
Απάντησα ναι, αλλά μόνο επειδή επίσημα απαγορεύεται...Απο τη στιγμή που σε ένα άθλημα παίρνουν όλοι τότε προφανώς είναι και αυτό μια παράμετρος απόδοσης. Το θεωρώ κλέψιμο στην παρούσα φάση γιατί επίσημα δε θεωρείται "νόμιμη" παράμετρος στους αγώνες και κατ επέκταση μπορεί κάποιος(λεμε τωρα) απο φόβο και μόνο να μην το έχει κάνει...σε αυτή την περίπτωση υστερεί απέναντι στον άλλο που έχει...

Devil Randime
07-08-10, 15:30
:(για μενα σαφως και ειναι κλεψιμο. γιατι δηλαδη ενας να ντοπαρεται για να φτασει πιο γρηγορα στο προορισμο του? δεν ειναι αδικια απεναντι σε αλλον που θαναι "καθαρος"?

Με βρίσκει απολύτως σύμφωνο αυτό... +1 :thumbup:

StefPat
07-08-10, 15:34
Συμφωνω με τον Polyneiko.Oι γονεις πρεπει να εχουν σημαντικο ρολο στην καθοδηγηση των παιδιων;)

Κι εγώ συμφωνώ, αλλά όταν έχω ψαχτεί στο θέμα! Όχι όταν ακούνε κάτι να το κοπανάνε στα παιδιά χωρίς να ξέρουν.. ;) Εάν όχι, τότε ας να ψάχνουν μαζί, θα βοηθήσει κι τους 2 να εμπλουτίσουν τις γνώσεις τους, γιατί ένας μεγάλος θα μπορεί να καταλάβει περισσότερα κι πιο σωστά κάποια πράγματα που ένας μικρότερος θα του ήταν πιο δύσκολο να τα κατανοήσει (δύσκολες λέξεις κ.λπ)

stavrozgr
07-08-10, 17:25
Είναι κλεψιμο και θα είναι !

Ακομα και σε επιπεδο πρωταθλητισμου !

Διαφωνω καθετα με εσας που λέτε οτι στον πρωταθλητισμο δεν ειναι
κλεψιμο !

Παλιος ποδηλατης ειμαι με δεκα χρονια ποδηλασιας στην πλάτη μου !
Επειδη δεν επεξα αυτο το παιχνιδι δεν μπορεσα να ανεβω εκει που ηθελα !
και πιστευω πως μπορουσα γιατι κοντραριζομουν ασχημα με το παιδι
που καναμε μαζι προπονηση και που μεχρι πριν λιγο καιρο ήταν στην εθνική !

Ακομα και τωρα που εφυγε τον ρωτησα πως μου εκανε αυτο το ξεκολημα μεσα
σε λιγους μηνες και τι παιζοταν εκει αλλα απαντηση....

δεν ξερω γιατι απεφυγε να απαντηση....

Παντα μεσα μου θα με τρωει το σαρακι και παντα θα με ποναει αυτο !
ηθελα να ανεβω αλλα χωρις την χρηση αασ... και ξερουμε ολοι μας
οτι κατι τετοιο συμβαινει πολυ πολυ σπανια !!!

τωρα ειναι η δεν ειναι αδικία ?

Devil Randime
07-08-10, 18:11
Στην ποδηλασία ρε φίλε (μιας και ήσουν), επισημος χορηγός της ομαδας δεν είναι η EAS?
Δεν νομιζω να εννοουν αυτα ως AAΣ...?

silk
08-08-10, 08:08
το θεωρω κλεψιμο.η συγκριση δυο αθλητων οποιου αθληματος ,ενος νατουραλ και ενος φαρμακωμενου ειναι σαν να συγκρινεις μηλα με πορτοκαλια.
στο ββ ας πουμε ειναι περιεργα τα πραγματα.βλεπω ενα λιγο μεγαλητερο μου στο γυμ που ειναι σκυλι στην διατροφη σκυλι στην προπονηση πηρε και αασ αλλα τιποτα..απλα δεν το χει.το σπρωχνει αλλα δεν.βλεπω και ενα λιγο μικροτερο μου γυρω στα 18 ο οοποιος ειναι και αυτος στρατιοτης στηνδιατροφη σκυλι στην προπονηση σκυλι στα παντα.δεν χανει αεροβιο και τετοια κολπα.ο τυπος ειναι αστερι.αν συγκρινεις αυτους τουσ δυο ομως κερδιζει ο νατουραλ γιατι απλα το χει.

stavrozgr
13-08-10, 00:30
Στην ποδηλασία ρε φίλε (μιας και ήσουν), επισημος χορηγός της ομαδας δεν είναι η EAS?
Δεν νομιζω να εννοουν αυτα ως AAΣ...?

αλλο συμπληρωματα και αλλο αασ ;)

σαν αλογα τους κανουν !!!

και σκεφτητε τι αδικο ηταν για τους υπολοιπους που ο αρμστρονγκ
επερνε αναβολικα νομιμα λογο του καρκινου που ειχε...
οποιος εχει διαβασει το βιβλιο του ξερει....

beefmeup
13-08-10, 00:36
δεν ειναι,γιατι απτην στιγμη που το κανου ολοι,απλα εξισωνεις το επιπεδο.

εδω υπαρχουν ατομα που κατεβαινουν σε drug free αγωνες κ ειναι ντοπε.
κ πολλοι απο αυτους το εχουν παραδεχτει χρονια μετα,κ στο ββ.
οποτε τι να λεμε τωρα?

καλο ειναι να υπαρχει διαχωρισμος κατηγοριων,αλλα υπαρχουν κ τα masking agents,κ τα νεα designer.
παντα το αντιντοπε τεστ θα ειναι ενα βημα πισω απτην ντοπα,γιατι ετσι ειναι.

κ για επιπεδο προταθλητισμου,μην κοροιδευομαστε..στα υπεραθληματα(κατοσταρια-αρσεις κλπ)δεν υπαρχει ουτε ΕΝΑΣ που να μην ειναι ντοπε εστω κ για λιγο στην προετοιμασια του.

thanasis reaction
13-08-10, 00:53
η γνωμη μου ειναι οτι στον πρωταθλητισμο επιτρεπονται ολα,στον αθλητισμο οχι.

PMalamas
10-02-11, 00:12
ναι στα περισσοερα αθληματα..

Goofonly
19-11-11, 15:34
Μιας που είναι και των ημερών το ζήτημα... Ναι, το θεωρώ κλέψιμο. Μου ήταν δύσκολο να απαντήσω αλλά θα εξηγήσω την άποψή μου.

Θεωρώ πως ο καθένας θα μπορούσε να το κάνει, για αυτό εάν απαντούσα όχι δεν θα ήτανε λάθος.
Ο λόγος που απάντησα ναι είναι γιατί για εμένα νικητής είναι αυτός που μόνο με φυσικά μέσα κατακτάει και την πρωτιά. Όχι με τέτοιες χημείες.

Gaspari
19-11-11, 15:54
Nαι ειναι κλεψιμο!!!
Σε ερασιτεχνικο επειπεδο κλεβεις τον εαυτο σου κ την υγεια σου,σε επειπεδο πρωταθλητισμου κλεβεις το ονειρο των παιδιων να σε συναγωνιστουν,χωρις να χρειαστει να μπουν στο δηλητηριο!!!

Θα συμφωνήσω με αυτό.

Ναι έβαλα.

mitsoulas
16-01-12, 16:11
Ναι ειναι κλεψιμο , αλλα σημερα ολοι παιρνουν την ντοπα τους για την πρωτια.

worfel
16-01-12, 16:31
ειναι κλέψιμο όταν απαγορεύεται απο την ομοσπονδια που κανει τους αγωνες. πχ στην INFB ναι είναι κλέψιμο, στο IFBB σαφώς όχι (αν και παλι ειναι απαγορευμενα στην θεωρια).

γνωστός μου στα 18 που παιζει σε ερασιτεχνικη ομαδα αναγκάστηκε να παρει. χωρις αυτα του λέει ο προπονητης δεν είσαι ανταγωνιστικός

lonsdale
16-01-12, 16:51
:bowdown::) Ο φίλος σου απλα είναι τραγικός.με τι άθλημα ασχολείται?όντως πρέπει να σαι ανταγωνιστικός για να αντέξεις τις συνθήκες μιας ερασιτεχνικής ομάδας που όλοι παίζουν για τον χαβαλέ τους και για την αγάπη τους για το συγκεκριμένο άθλημα.

av_dimitris
16-01-12, 16:57
εγω παλι δεν το θεωρω κλεψιμο. αν θες να πετυχεις κατι σε επιπεδο πρωταθλητισμου θα παρεις!!!

vaggan
22-01-12, 10:07
Nαι ειναι κλεψιμο!!!
Σε ερασιτεχνικο επειπεδο κλεβεις τον εαυτο σου κ την υγεια σου,σε επειπεδο πρωταθλητισμου κλεβεις το ονειρο των παιδιων να σε συναγωνιστουν,χωρις να χρειαστει να μπουν στο δηλητηριο!!!σου εχω νεα δεν υπαρχει επιπεδο πρωταθλητισμου τη σημερον ημερα χωρις ντοπα..οποτε κανενος το ονειρο δεν κλεβεις...για να ξυπναμε μερικοι απο εδω μεσα...αυτοι που ειναι πρωτοι με ντοπα αν υποθεσουμε οτι κοβοταν η ντοπα απο τα αθληματα παλι πρωτοι θα ηταν η ντοπα δεν σε κανει πρωταθλητη σε βοηθαει να τελειοποιησεις το τελειο σε επιπεδο πρωταθλητισμου μιλαω παντα....τωρα αν παιρνεις ντοπιτσα για να βγεις στην παραλια και να κανεις το κομματι σου δεν εισαι κλεφτης ανωριμος εισαι...

ggeorge
22-01-12, 12:05
Nαι ειναι κλεψιμο!!!
Σε ερασιτεχνικο επιπεδο κλεβεις τον εαυτο σου κ την υγεια σου,σε επιπεδο πρωταθλητισμου κλεβεις το ονειρο των παιδιων να σε συναγωνιστουν,χωρις να χρειαστει να μπουν στο δηλητηριο!!!

αυτο ακριβως.. :bowdown:

tasos2
22-01-12, 13:15
σου εχω νεα δεν υπαρχει επιπεδο πρωταθλητισμου τη σημερον ημερα χωρις ντοπα..οποτε κανενος το ονειρο δεν κλεβεις...για να ξυπναμε μερικοι απο εδω μεσα...αυτοι που ειναι πρωτοι με ντοπα αν υποθεσουμε οτι κοβοταν η ντοπα απο τα αθληματα παλι πρωτοι θα ηταν η ντοπα δεν σε κανει πρωταθλητη σε βοηθαει να τελειοποιησεις το τελειο σε επιπεδο πρωταθλητισμου μιλαω παντα....τωρα αν παιρνεις ντοπιτσα για να βγεις στην παραλια και να κανεις το κομματι σου δεν εισαι κλεφτης ανωριμος εισαι...

Nαι αλλα μπορει καποιοι γονιδιακα να ηταν καλυτεροι και να ειχαν περισσοτερη διαθεση για να προσπαθησουν σε προπονηση διατροφη αλλα να μην θελουν να παρουν ΑΑΣ για λογους υγειας. Αυτοι δεν θα πανε ποτε σε αγωνες γιατι οι αλλοι με τα ΑΑΣ θα τους επισκιασουν. Επομενως αυτοι με τα ΑΑΣ εκλεψαν γιατι αναγκασαν καποιους να μην παρουν μερος.

ggeorge
22-01-12, 13:35
Ποιο χαζο επιχειρημα... το οτι ολοι περνουν οποτε παλι ο καλυτερος κερδιζει δεν υπαρχει...

1. ειστε σιγουροι οτι ολοι περνουν; Προφανως και οχι....
2. Ειστε σιγουροι οτι περνουν ολοι τα ιδια; Προφανως και οχι. Για πολλους λογους. Οικονομικους, τεχνολογικους κλπ

Φυσικα και δεν ισχυει οτι ο καλυτερος κερδιζει τουλαχιστον σε αθληματα στηβου που αντιμετωπιζεις το χρόνο. Γιατί στο στηβο δεν αντιμετωπιζεις αυτους που τρεχεις (ή οτι αλλο κανεις) εκεινη τη στιγμη αλλα ολους τους αλλους που εχουν τρεξει τα τελευταια 100 χρόνια (τυχαιο νουμερο, δε ξερω το ακριβες) που κρατουνται επιδοσεις, γιατί βλεπετε υπαρχουν και τα ρεκορ.

Οσο προχωραει η τεχνολογία τοσο και θα καλυτερευουν οι επιδοσεις.
Οποτε καποιος που τρεχει σημερα (πχ ο Τζαμαικανος στα 100 και 200 ) σιγουρα θα εχει καλυτερους χρόνους απο τον αντιστοιχο πριν απο 20 χρόνια (καρλ λιουις πχ) Για ποιο λογο να θεωρειται καλυτερος αφου ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΥΓΚΡΙΣΗ (αν θεωρησουμε οτι και οι δυο περνουν)

Θα κερδιζε σιγουρα ο Μπολντ τον Λιουις αν τρεχαν με τις ιδιες συνθηκες πριν απο 20 χρόνια;
ΟΠΟΤΕ ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΨΙΑ.

Στο ΒΒ επειδη δεν υπαρχουν ρεκορ κλπ ειναι λιγο διαφορετικο αλλα και παλι ειναι ...

ares
22-01-12, 14:25
Aπο bb δεν ξερω πολλα,εδω αρχισα να μαθαινω σιγα σιγα. Ετσι αυθορμητα η σκεψη που μου ερχεται τωρα ειναι η εξης: Eγω παιζω ενα διαδικτυακο παιχνιδι το οποιο οσο περναει ο καιρος τεινει να γινεται ολο κ πιο εμπορικο με την εννοια οτι οι χρηστες premium(αυτοι που πληρωνουν για να εχουν καποια περισσοτερα bonus σε σχεση με αυτους που παιζουν free) εχουν φτασει να εχουν οφελη στα πιο βασικα σημεια του παιχνιδιου οπως μειωση σε χρονο παραγωγης στρατου και 20%ισχυροτερα στρατευματα. Bεβαια τους κανει κακο στην τσεπη αλλα στο τελος νικανε στο παιχνιδι. Ετσι μου εσκασε στο μυαλο οταν ειδα το θεμα. Βαζω στη θεση των premium παικτων εκεινους που παιρνουν ντοπα, στη θεση των "τσαμπατζηδων" εκεινους που δεν παιρνουν και βγαζω το αποτελεσμα. Κλεψια αλλα με τις ευλογιες τις εταιρειας στο παιχνιδι. Και εδω κλεψια με τις ευλογιες δεν ξερω ποιων αλλα δεν παυει να ειναι κλεψια εναντι των νατουραλ. Εχω τη θεληση και τη δυνατοτητα να ντοπαρομαι δλδ κανω advance γρηγοροτερα και καλυτερα απο καποιον που δε ντοπαρεται.
Νικητης:ο premium παικτης-ο ντοπε-
Αν φανηκε παραλογη η συγκριση που εκανα δειξτε κατανοηση, ειμαι καμμενος gamer σχεδον απο τα 15 μου πανω απο 2 χρονια τωρα δλδ :green:

vaggan
22-01-12, 20:06
Nαι αλλα μπορει καποιοι γονιδιακα να ηταν καλυτεροι και να ειχαν περισσοτερη διαθεση για να προσπαθησουν σε προπονηση διατροφη αλλα να μην θελουν να παρουν ΑΑΣ για λογους υγειας. Αυτοι δεν θα πανε ποτε σε αγωνες γιατι οι αλλοι με τα ΑΑΣ θα τους επισκιασουν. Επομενως αυτοι με τα ΑΑΣ εκλεψαν γιατι αναγκασαν καποιους να μην παρουν μερος.δικο τους προβλημα αν δεν θελουν..το παιχνιδι την σημερον ημερα ετσι παιζεται οσο ωμο και αν ακουγεται αυτο.δεν μπορουμε να γυρισουμε στον αραμπα απο την στιγμη που εχουμε δει αυτοκινητο εγω ξερω αθλητες που ενω επαιρναν ντοπα μετα εριχναν την χασουρα τους στο οτι δεν επαιρναν και τοσα πολλα η μερικοι μετα αποποιηθηκαν την χρηση τους και εγιναν και πολεμιοι!!!!η υποκρισια σε ολο της το μεγαλειο.

vaggan
22-01-12, 20:26
Ποιο χαζο επιχειρημα... το οτι ολοι περνουν οποτε παλι ο καλυτερος κερδιζει δεν υπαρχει...

1. ειστε σιγουροι οτι ολοι περνουν; Προφανως και οχι....
2. Ειστε σιγουροι οτι περνουν ολοι τα ιδια; Προφανως και οχι. Για πολλους λογους. Οικονομικους, τεχνολογικους κλπ

Φυσικα και δεν ισχυει οτι ο καλυτερος κερδιζει τουλαχιστον σε αθληματα στηβου που αντιμετωπιζεις το χρόνο. Γιατί στο στηβο δεν αντιμετωπιζεις αυτους που τρεχεις (ή οτι αλλο κανεις) εκεινη τη στιγμη αλλα ολους τους αλλους που εχουν τρεξει τα τελευταια 100 χρόνια (τυχαιο νουμερο, δε ξερω το ακριβες) που κρατουνται επιδοσεις, γιατί βλεπετε υπαρχουν και τα ρεκορ.

Οσο προχωραει η τεχνολογία τοσο και θα καλυτερευουν οι επιδοσεις.
Οποτε καποιος που τρεχει σημερα (πχ ο Τζαμαικανος στα 100 και 200 ) σιγουρα θα εχει καλυτερους χρόνους απο τον αντιστοιχο πριν απο 20 χρόνια (καρλ λιουις πχ) Για ποιο λογο να θεωρειται καλυτερος αφου ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΥΓΚΡΙΣΗ (αν θεωρησουμε οτι και οι δυο περνουν)

Θα κερδιζε σιγουρα ο Μπολντ τον Λιουις αν τρεχαν με τις ιδιες συνθηκες πριν απο 20 χρόνια;
ΟΠΟΤΕ ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΨΙΑ.

Στο ΒΒ επειδη δεν υπαρχουν ρεκορ κλπ ειναι λιγο διαφορετικο αλλα και παλι ειναι ...

1.εσυ εισαι σιγουρος οτι οι αθλητες που παιρνουν μερος σε σε παγκοσμια πρωταθληματα δεν παιιρνουν?
2.αντε και εγω σου λεω οτι ειναι νατουραλ ολοι παλι ο οικονομικος παραγωντας θα αποτελουσε τροχοπεδη για καποιους γιατι δεν θα μπορουσε να πληρωσει για την ποιοτικοτερη διατροφη,τα σωστα συμπληρωματα τους καλυτερους προπονητες,ολα αυτα τελος παντων που θα του διναν εστω και το ελαχιστο πλεονεκτημα οποτε παλι καποιοι θα αδικουνταν.και ο μπολντ ντοπε ηταν και ο λουης ντοπε ηταν αλλα και καθαροι να ηταν και τον κερδιζε ο μπολντ τον λιουης παλι δεν θα σημαινε οτι ηταν μεγαλυτερο ταλεντο απο αυτον γιατι η διατροφη ο αθλητικος εξοπλισμος και οι προπονητικες τεχνικες και τα συμπληρωματα διατροφης εχουν παρουσιασει αλματωδη αναπτηξη σε σχεση με πριν 20 και 30 χρονια μονο αν αγωνιζονταν στο ιδιο timeline θα μπορουσαμε να εξαγαγουμε πιο ασφαλη συμπερασματα για το ποιος ηταν καλυτερος...πραγμα αδυνατον

ggeorge
22-01-12, 21:34
1. Εσυ είσαι σιγουρος οτι περνουν; Επειδη περνουν οι περισσοτεροι δηλαδη... περνουν ολοι;
2 Πλακα μας κανεις; Δε εχουν να φανε μια μπριζολα; Ασε που προφανως και οι πρωταθλητες τα εχουν ολα πληρωμενα...


η διατροφη ο αθλητικος εξοπλισμος και οι προπονητικες τεχνικες και τα συμπληρωματα διατροφης εχουν παρουσιασει αλματωδη αναπτηξη σε σχεση με πριν 20 και 30 χρονια μονο αν αγωνιζονταν στο ιδιο timeline θα μπορουσαμε να εξαγαγουμε πιο ασφαλη συμπερασματα για το ποιος ηταν καλυτερος...πραγμα αδυνατον

Οποτε ας χαπακωθουμε ολοι... Και ο καλυτερος κερδίζει... Ωραια λογική...

mantus3
22-01-12, 22:00
Δεν ξέρω κανέναν πρωταθλητή στην χώρα μας που να τα έχει όλα πληρωμένα… όπως επίσης δεν ξέρω και κάποιον που να βγήκε και να είπε ότι παίρνει, σε όποιο άθλημα και να ήταν…

Οπότε ρε παιδιά μην μπαίνετε σε αυτό το τριπάκι, το θέμα είναι απλό, είναι κλέψιμο η όχι;

giannis64
22-01-12, 22:04
αν είναι κλεψιά, τότε όσοι κάνετε ντοπα,να εξομολογηθείτε για να συγχωρεθούν η αμαρτίες σας..:P

vaggan
23-01-12, 11:06
1. Εσυ είσαι σιγουρος οτι περνουν; Επειδη περνουν οι περισσοτεροι δηλαδη... περνουν ολοι;
2 Πλακα μας κανεις; Δε εχουν να φανε μια μπριζολα; Ασε που προφανως και οι πρωταθλητες τα εχουν ολα πληρωμενα...



Οποτε ας χαπακωθουμε ολοι... Και ο καλυτερος κερδίζει... Ωραια λογική...απο την στιγμη που μπαινουν στο τρυπακι του πρωταθλητισμου την σημερον ημερα?αμα γινουν σωστα και μακροχρονα ντοπινγκ κοντρολ ολοι ντοπαρισμενοι θα βγουν ακομα και οι αθλητες της σκοποβολης:green:
2 με μια μπριζολα θα γινεις πρωταθλητης?η θα αγωνηστεις σε επιπεδο πρωταθλητισμου εστω νατουραλ?οι πρωταθλητες μπορει να τα εχουν ολα πληρωμενα αλλα μεχρι να γινεις πρωταθλητης????
3 ποιος ειπε ρε φιλε να χαπακωθουμε ολοι?εισαι σε επιπεδο πρωταθλητου?η εχεις βλεψεις να γινεις?και να σε ρωτησω και κατι,παρακολουθεις ολυμπιακους αγωνες,παγκοσμια πρωταθληματα τσαμπιονς λιγκ η αγωνες μποντυμπιλντινγκ?ποιο αθλημα σου αρεσει και ποιους πρωταθλητες θαυμαζεις???

GREEK POWER
23-01-12, 11:17
Ρε παιδια σταματηστε το σχολιασμο αυτου του θρετ , υποτιμαει τη νοημοσυνη μας .:doh:

ggeorge
23-01-12, 11:18
Εχεις ιδεα τι σημαινει ολυμπιακο ιδεώδες;

Τι με ενδιαφέρει τι γινεται τωρα; Ειναι σωστο ή λαθος; Αυτο με ενδιαφερει...
Το που καταντησαμε το ξερω... Αλλα εσυ το εγκρίνεις αυτο απ' ότι καταλαβαίνω...

vaggan
23-01-12, 11:21
Εχεις ιδεα τι σημαινει ολυμπιακο ιδεώδες;

Τι με ενδιαφέρει τι γινεται τωρα; Ειναι σωστο ή λαθος; Αυτο με ενδιαφερει...
Το που καταντησαμε το ξερω... Αλλα εσυ το εγκρίνεις αυτο απ' ότι καταλαβαίνω...αγορι μου θα απαντησεις στο ερωτημα μου η θα λες τα δικα σου τωρα???

vaggan
23-01-12, 11:22
Ρε παιδια σταματηστε το σχολιασμο αυτου του θρετ , υποτιμαει τη νοημοσυνη μας .:doh:εσυ παλι γιατι ζοριζεσαι μια συζητιση on topic κανουμε:P:P:P:P

GREEK POWER
23-01-12, 11:37
Ακομα και αυτα γελανε.........http://rc-cafe.blogspot.com/2012/01/blog-post_291.html:welcome:

ggeorge
23-01-12, 14:30
ασε δε βγαζει πουθενα η συζητηση ...

Ευχομαι μονο να μη πας για πρωταθλητης καποια στιγμή εστω και στην τοξοβολια... Για την υγεια σου το λεω...

vaggan
23-01-12, 15:57
ασε δε βγαζει πουθενα η συζητηση ...

Ευχομαι μονο να μη πας για πρωταθλητης καποια στιγμή εστω και στην τοξοβολια... Για την υγεια σου το λεω...δεν παω για πρωταθλητισμο οποτε δεν μπαινω καν στη διαδικασια

ggeorge
23-01-12, 16:01
σωστος...

murder
23-01-12, 16:26
μια μλκια ειναι παιδια .....συγγνωμη που μιλαω ετσι αλλα επειδη κανω πρωταθλιτισμο πολλα χρονια και εχω σχετικες εμπειριες εχω καταλαβει οτι ειναι το χειροτερο πραγμα που μπορεινα κανει ο καθενας στον οργανισμο του..και γιατι οταν κανεις κατι τετοιο δεν εχεισ υχνος α3ιας και τιμης..ολες οι επτχιες τα μεταλια και η δο3α ειναι ενα ψεμα και δεν ειναι πραγματικο ..πρεπει ο καθενασ να καταβαλει προσπαθειες για να γινει κλτεροσ και να 3επερασει το επιπεδο του με προπονισεις και πιστη σε αυτο που κανει..μονο ετσι γινεσε κλτερος...(και η βασικοτερη προυποθεση να το αγαπας..γιατι οταν το αγαπας και το πιστευεις δεν μπαινες καν στν κοπο να κανεισ τετοιο πραγμα...φιλικα ομιρος !!:welcome:

tasos2
26-01-12, 00:38
δικο τους προβλημα αν δεν θελουν..το παιχνιδι την σημερον ημερα ετσι παιζεται οσο ωμο και αν ακουγεται αυτο.δεν μπορουμε να γυρισουμε στον αραμπα απο την στιγμη που εχουμε δει αυτοκινητο εγω ξερω αθλητες που ενω επαιρναν ντοπα μετα εριχναν την χασουρα τους στο οτι δεν επαιρναν και τοσα πολλα η μερικοι μετα αποποιηθηκαν την χρηση τους και εγιναν και πολεμιοι!!!!η υποκρισια σε ολο της το μεγαλειο.

Προφανως και ειναι δικο τους προβλημα που δεν θελουν. Αυτο ομως δεν αλλαζει την κατασταση οτι οι αλλοι ειναι κλεφτες μιας και αφαιρουν το δικαιωμα απο καποιον να συμμετασχει που μπορει να ειναι εκ γενετης καλυτερος τους. Δεν καταλαβαινω γιατι το λες.

Ουτε πισω θα γυρισουμε γιατι θα χασει χρημα η βιομηχανια του "αθλητισμου" (σε εισαγωγικα παντα. Εγω προσωπικα δεν το θεωρω αθλητισμο αυτο το πραμα). Αλλα ουτε αυτο αλλαζει την κατασταση οτι οι χρηστες ΑΑΣ ειναι κλεφτες.

Το χειροτερο ειναι οταν περηφανευονται και λενε "εγω εχω γονιδια και προπονουμαι πολυ σκληρα. Εσυ παρε και ΑΑΣ αν θες, δε θα γινεις σαν εμενα" τη στιγμη που αυτος μπορει να μην εχει κανει ποτε του προπονηση χωρις ΑΑΣ. Κατσε ρε μαγκα, εσυ διαβασες το DNA μου και το ξερεις ή νομιζεις οτι κανεις αλλος δεν αντεχει τη ζωη που κανεις? Κοψε εσυ τα ΑΑΣ να δουμε πως θα γινεις.

kleiza7
26-01-12, 04:16
Το οτι "ολοι κλεβουν" δεν σημαινει οτι αν κλεψεις και εσυ εισαι αθωος...αυτο εχω να πω εγω για το θεμα.
Και ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ εχει ξεφτιλιστει μεγαλος αριθμος ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΩΝ μεχρι τοτε ονοματων...
και ακομα περισσοτεροι βεβαια ειναι οι...κρυφοι, που για πολλους λογους(και οχι μονο λογω τυχης ΠΡΟΦΑΝΩΣ) δεν εχουν πιαστει-αποκαλυφθει...

Ντροπη παντως. οταν ακουω οτι ενας αθλητης πιανεται ντοπε, το χαιρομαι και λιγο... ειτε ειναι Ελληνας ειτε οτιδηποτε. Δεν θα πεσω να τον φαω.
Το εκανε. Το πληρωσε.

Και αυτα τα "ντοπαριστηκε για την Ελλαδα" ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ , ειναι μεγιστες μα@$@$2κιες. δηλαδη και οι αλλοι δεν νοτοπαρονται για τις χωρες τους αν ειναι ετσι?

ΓΙΑ ΠΑΡΤΥ ΤΟΥΣ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ! ΓΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΒΟΛΗ!
ΓΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΠΑΩ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΝΤΟΠΙΝΓΚ.

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΡΑΣΤΕΣ ΤΟΥ ΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΟΥΝ ΑΛΛΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ, ΧΩΡΙΣ ΠΑΤΡΙΔΑ, ΟΜΑΔΑ, ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΟΡΙΑ.
Επειδη ειναι νεαροι σε ηλικια, δεν θα τους σταυρωσουμε ουτε θα τους κρεμασουμε. Λαθη κανουμε ΟΛΟΙ. και ευκολα φουσκωνουν τα μυαλα καποιου. αυτο ειναι το μονο σιγουρο...

Επισης στο 99% των περιπτωσεων, οι ντοπαρισμενοι αθλητες ειναι ΟΝΤΩΣ αθλητες με προσοντα που γιατο και επελεγησαν (με τη συγκαταθεση τους παντα) να παιξουν στο κολπο.
Εμενα και να μου κανεις ενεσεις για αλογα θα φαω πολλους γυρους....

αλλα ειναι ανηθικο οπως και να εχει...
$Επαγγελματικος αθλητισμος...$ Αυτο τα λεει ολα.......

vaggan
26-01-12, 10:13
Το οτι "ολοι κλεβουν" δεν σημαινει οτι αν κλεψεις και εσυ εισαι αθωος...αυτο εχω να πω εγω για το θεμα.
Και ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ εχει ξεφτιλιστει μεγαλος αριθμος ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΩΝ μεχρι τοτε ονοματων...
και ακομα περισσοτεροι βεβαια ειναι οι...κρυφοι, που για πολλους λογους(και οχι μονο λογω τυχης ΠΡΟΦΑΝΩΣ) δεν εχουν πιαστει-αποκαλυφθει...

Ντροπη παντως. οταν ακουω οτι ενας αθλητης πιανεται ντοπε, το χαιρομαι και λιγο... ειτε ειναι Ελληνας ειτε οτιδηποτε. Δεν θα πεσω να τον φαω.
Το εκανε. Το πληρωσε.

Και αυτα τα "ντοπαριστηκε για την Ελλαδα" ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ , ειναι μεγιστες μα@$@$2κιες. δηλαδη και οι αλλοι δεν νοτοπαρονται για τις χωρες τους αν ειναι ετσι?

ΓΙΑ ΠΑΡΤΥ ΤΟΥΣ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ! ΓΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΒΟΛΗ!
ΓΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΠΑΩ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΝΤΟΠΙΝΓΚ.

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΡΑΣΤΕΣ ΤΟΥ ΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΟΥΝ ΑΛΛΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ, ΧΩΡΙΣ ΠΑΤΡΙΔΑ, ΟΜΑΔΑ, ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΟΡΙΑ.
Επειδη ειναι νεαροι σε ηλικια, δεν θα τους σταυρωσουμε ουτε θα τους κρεμασουμε. Λαθη κανουμε ΟΛΟΙ. και ευκολα φουσκωνουν τα μυαλα καποιου. αυτο ειναι το μονο σιγουρο...

Επισης στο 99% των περιπτωσεων, οι ντοπαρισμενοι αθλητες ειναι ΟΝΤΩΣ αθλητες με προσοντα που γιατο και επελεγησαν (με τη συγκαταθεση τους παντα) να παιξουν στο κολπο.
Εμενα και να μου κανεις ενεσεις για αλογα θα φαω πολλους γυρους....

αλλα ειναι ανηθικο οπως και να εχει...
$Επαγγελματικος αθλητισμος...$ Αυτο τα λεει ολα.......κλεφτη θα θεωρησω καποιον στον αθλητισμο οταν τον πιασουν ντοπε που ομως θα αποδειχτει οτι ειναι μονο αυτος ντοπε μετα απο μακρα και εξονυχιστικη ερευνα σε ολους τους αθλητες και εκεινοι βγουν καθαροι.
..απο την στιγμη ομως που σε ενα παγκοσμιο πρωταθλημα ολοι κλεβουν ποιον κλεφτη θα πιασεις???δεν εισαι συμφωνος με οσα βλεπεις???λυση υπαρχει και ειναι αυτη...γυρνα τον διακοπτη και μην παρακολουθεις γιατι αν βλεπεις εστω και ενα αθλητικο γεγονος την σημερον ημερα τα οσα λες ερχονται σε τρομερη αντιφαση με τα οσα κανεις..αυτο προσπαθουσα να εξηγησω στο μελος george πιο πανω και απεφυγε να απαντησει για εμενα αυτο ειναι υποκρισια...δεν μπορεις απο την μια να θαυμαζεις υπεραθλητες και απο την αλλη να κραζεις το ντοπινγκ.πιστευω να καλυψα και τον φιλο τασο πιο πανω

kleiza7
26-01-12, 14:40
κλεφτη θα θεωρησω καποιον στον αθλητισμο οταν τον πιασουν ντοπε που ομως θα αποδειχτει οτι ειναι μονο αυτος ντοπε μετα απο μακρα και εξονυχιστικη ερευνα σε ολους τους αθλητες και εκεινοι βγουν καθαροι.
..απο την στιγμη ομως που σε ενα παγκοσμιο πρωταθλημα ολοι κλεβουν ποιον κλεφτη θα πιασεις???δεν εισαι συμφωνος με οσα βλεπεις???λυση υπαρχει και ειναι αυτη...γυρνα τον διακοπτη και μην παρακολουθεις γιατι αν βλεπεις εστω και ενα αθλητικο γεγονος την σημερον ημερα τα οσα λες ερχονται σε τρομερη αντιφαση με τα οσα κανεις..αυτο προσπαθουσα να εξηγησω στο μελος george πιο πανω και απεφυγε να απαντησει για εμενα αυτο ειναι υποκρισια...δεν μπορεις απο την μια να θαυμαζεις υπεραθλητες και απο την αλλη να κραζεις το ντοπινγκ.πιστευω να καλυψα και τον φιλο τασο πιο πανω

Τον Κομπε τον θαυμαζεις γιατι μεταξυ ντοπαρισμενων ξεχωριζει.
Τον Τεοντοσιτς τον θαυμαζω γιατι μεταξυ ΚΑΙ ντοπαρισμενων παιζει εγκεφαλικα και εχει τρομερη μπασκετικη ευφυια. Και το κορμι του ειναι σχεδον, αγυμναστο.

Ντοπαρονται ομως πολλοι..Εδω ρε παιδια συναντας γνωστους σου και καταλαβαινεις οτι εχουν κανει χρηση απαγορευμενων.ΓΙΑ ΤΡΑΓΙΚΟΥΣ ΣΚΟΠΟΥΣ! ή ακομα και στα τοπικα ποδοσφαιρου και μπασκετ παιρνουν πιτσιρικαδες για να ξεχωρισουν. Σκεφτειτε τι γινεται εκει ψηλα...
Ομως υπαρχει ενας διαχωρισμος. Βλεπεις π.χ τον Ιακωβακη. αθληταρας μεγαλος. Θα βγει 2ος, 4ος, τελευταιος, ξανα 4ος, 1ος....Θα μεινει εκτος. θα εχει τα πανω του και τα κατω του. και βλεπεις αλλον ελληνα προκλητικο αθλητη και οπου πηγαινε χτυπαγε και απο ενα χρυσο... ε για κατσε ρε φιλε.... προκαλεις.... εμφανιζεσαι σε τουρνουα 1 φορα το χρονο και κανεις ρεκορ. αθλητης εισαι εσυ?


Στον στιβο αλλαζουν τα πραγματα... και φανταζομαι οτι το ποσοστο που κανει χρηση απαγορευμενων ουσιων ειναι τρομακτικο! ! ! ! σε καθε κουρσα!

επαναλαμβανω λοιπον να το δεις $ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ$ τα ιδια λεμε αλλου διαφωνουμε...

οτιΟΧΙ κλεβεις αν εχεις ντοπαριστει. Δηλαδη αμα μπουμε σε ενα σουπερμαρκετ 30 ατομα και το κλεβουμε εγω ο 1/30 δεν ειμαι κλεφτης επειδη κλεβουν και οι αλλοι?
Μηπως ειναι και λιγο αλλοθι το οτι "και οι αλλοι ντοπαρονται"?

ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΣΦΑΛΜΕΝΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΑΘΛΗΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΤΕΙ ΝΤΟΠΑΡΙΣΜΕΝΟΙ ΗΤΑΝ...ΤΑ ΘΥΜΑΤΑ. ΟΙ ΚΑΚΟΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ, ΚΟΥΒΑΝΟΙ, ΡΩΣΟΙ, ΚΙΝΕΖΟΙ, ΓΕΡΜΑΝΟΙ, ΝΤΟΠΑΡΙΣΤΗΚΑΝ ΠΡΩΤΟΙ ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΑΣ? ΑΝΑΓΚΑΣΜΕΝΟΙ ΗΤΑΝ...ΧΑΧΑΧΑΧ

Ε ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ.
ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ. ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΤΥ ΤΟΥΣ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΟΣΟΙ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ. ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΑΠΟ ΑΘΛΗΜΑ, ΟΜΑΔΑ, ΧΡΩΜΑ, ΠΑΤΡΙΔΑ...
ΟΠΟΤΕ ΚΛΕΦΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ.
Ολοι οσοι λενε, "ο διπλανος μου που τρεχει ειναι ντοπε αρα θα παρω κι εγω" ΚΛΕΒΕΙ!

Dreiko
26-01-12, 16:21
Για να προλαβω καποια γεγονοτα απλα να σας θυμισω οτι λεμε τη γνωμη μας χωρις αυτο να σημαινει οτι πρεπει να την συμμεριζεται ο καθενας,
καποιοι συμφωνουν καποιοι διαφωνουν....c'est la vie....
Αρα ειναι ατοπο να προσπαθουμε να πεισουμε τον αλλον οτι εμεις εχουμε δικιο...
Σας ευχαριστω!

kleiza7
26-01-12, 16:34
Για να προλαβω καποια γεγονοτα απλα να σας θυμισω οτι λεμε τη γνωμη μας χωρις αυτο να σημαινει οτι πρεπει να την συμμεριζεται ο καθενας,
καποιοι συμφωνουν καποιοι διαφωνουν....c'est la vie....
Αρα ειναι ατοπο να προσπαθουμε να πεισουμε τον αλλον οτι εμεις εχουμε δικιο...
Σας ευχαριστω!

Εχεις απολυτο δικιο σε αυτο που λες c'est la vie που λενε και οι γαλλοι και ο μαχαιριτσας

vaggan
26-01-12, 16:57
Τον Κομπε τον θαυμαζεις γιατι μεταξυ ντοπαρισμενων ξεχωριζει.
Τον Τεοντοσιτς τον θαυμαζω γιατι μεταξυ ΚΑΙ ντοπαρισμενων παιζει εγκεφαλικα και εχει τρομερη μπασκετικη ευφυια. Και το κορμι του ειναι σχεδον, αγυμναστο.

Ντοπαρονται ομως πολλοι..Εδω ρε παιδια συναντας γνωστους σου και καταλαβαινεις οτι εχουν κανει χρηση απαγορευμενων.ΓΙΑ ΤΡΑΓΙΚΟΥΣ ΣΚΟΠΟΥΣ! ή ακομα και στα τοπικα ποδοσφαιρου και μπασκετ παιρνουν πιτσιρικαδες για να ξεχωρισουν. Σκεφτειτε τι γινεται εκει ψηλα...
Ομως υπαρχει ενας διαχωρισμος. Βλεπεις π.χ τον Ιακωβακη. αθληταρας μεγαλος. Θα βγει 2ος, 4ος, τελευταιος, ξανα 4ος, 1ος....Θα μεινει εκτος. θα εχει τα πανω του και τα κατω του. και βλεπεις αλλον ελληνα προκλητικο αθλητη και οπου πηγαινε χτυπαγε και απο ενα χρυσο... ε για κατσε ρε φιλε.... προκαλεις.... εμφανιζεσαι σε τουρνουα 1 φορα το χρονο και κανεις ρεκορ. αθλητης εισαι εσυ?


Στον στιβο αλλαζουν τα πραγματα... και φανταζομαι οτι το ποσοστο που κανει χρηση απαγορευμενων ουσιων ειναι τρομακτικο! ! ! ! σε καθε κουρσα!

επαναλαμβανω λοιπον να το δεις $ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ$ τα ιδια λεμε αλλου διαφωνουμε...

οτιΟΧΙ κλεβεις αν εχεις ντοπαριστει. Δηλαδη αμα μπουμε σε ενα σουπερμαρκετ 30 ατομα και το κλεβουμε εγω ο 1/30 δεν ειμαι κλεφτης επειδη κλεβουν και οι αλλοι?
Μηπως ειναι και λιγο αλλοθι το οτι "και οι αλλοι ντοπαρονται"?

ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΣΦΑΛΜΕΝΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΑΘΛΗΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΙΑΣΤΕΙ ΝΤΟΠΑΡΙΣΜΕΝΟΙ ΗΤΑΝ...ΤΑ ΘΥΜΑΤΑ. ΟΙ ΚΑΚΟΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ, ΚΟΥΒΑΝΟΙ, ΡΩΣΟΙ, ΚΙΝΕΖΟΙ, ΓΕΡΜΑΝΟΙ, ΝΤΟΠΑΡΙΣΤΗΚΑΝ ΠΡΩΤΟΙ ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΑΣ? ΑΝΑΓΚΑΣΜΕΝΟΙ ΗΤΑΝ...ΧΑΧΑΧΑΧ

Ε ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ.
ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ. ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΤΥ ΤΟΥΣ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΟΣΟΙ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ. ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΑΠΟ ΑΘΛΗΜΑ, ΟΜΑΔΑ, ΧΡΩΜΑ, ΠΑΤΡΙΔΑ...
ΟΠΟΤΕ ΚΛΕΦΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ.
Ολοι οσοι λενε, "ο διπλανος μου που τρεχει ειναι ντοπε αρα θα παρω κι εγω" ΚΛΕΒΕΙ!τωρα ξερεις τι εκανες???αποποιησες την χρηση ντοπας για καποιους αθληταραδες και καταδικασες καποιους αλλους..με λαθος τροπο σκεφτεσαι.δηλαδη ρε φιλε οποιος παιρνει ντοπα στο γυμναστηριο τον λες κλεφτη???γιατι τι νοιωθεις να σου κλεβει την δοξα??το χρημα??τι??αντι να λυπηθεις οτι με την χρηση τους ολοι αυτοι που πανε στο γυμναστηριο πιθανως σε λιγα χρονια μπορει να αποκτησουν προβληματα υγειας εσυ καθεσαι και λες κλεφτη τον ενα και τον αλλο..θες να σου πω ποιο ειναι το προβλημα σου το πραγματικο???μιας και εβαλες στο απυροβλητο αθληταραδες τυπου ιακωβακη κομπε και αλλους.το προβλημα σου ειναι οτι φοβασαι μηπως καποιος που παιρνει ντοπα στο γυμναστηριο διχνει καλυτερος απο σενα και τον κοιτανε περισσοτερο τα αλλα μελη και σπαζεσαι γιατι αυτος με ενα χρονακι εκανε αυτο που εκανες η πιθανοτερο που δεν εκανες σε πεντε...θα σου δωσω μια συμβουλη.κοιτα την παρτη σου κανε την γυμναστικουλα σου και ασε τους αλλους να κανουν οτι θελουν στο κορμι τους εσενα δεν σε αφορα...μην ξεκατινιαζεσαι στο γυμναστηριο σαν μερικους που καθονται και σχολιαζουν αλλα μελη τι παιρνει και τι δεν παιρνει στρωσου στην προπονηση και μην κοιτας κανεναν στην ουσια ο μονος που ανταγωνιζεσαι ειναι ο εαυτος σου ασε τους αλλους να κλεβουν οπως λες στο κατω κατω απο την υγεια τους κλεβουν:)

vaggan
26-01-12, 17:09
Για να προλαβω καποια γεγονοτα απλα να σας θυμισω οτι λεμε τη γνωμη μας χωρις αυτο να σημαινει οτι πρεπει να την συμμεριζεται ο καθενας,
καποιοι συμφωνουν καποιοι διαφωνουν....c'est la vie....
Αρα ειναι ατοπο να προσπαθουμε να πεισουμε τον αλλον οτι εμεις εχουμε δικιο...
Σας ευχαριστω!λαθος εισαι. δηλαδη να λεμε την γνωμη μας μονο χωρις να επιχηρηματολογουμε πανω στην γνωμη που εχουμε??φυσικα και θα προκυψουν και διαφωνιες....c'est la vie...γιαυτο υπαρχει και οδιαλογος και απο την στιγμη που ειμαστε ον τοπικ δεν βλεπω να υπαρχει προβλημα

Dreiko
26-01-12, 17:24
λαθος εισαι. δηλαδη να λεμε την γνωμη μας μονο χωρις να επιχηρηματολογουμε πανω στην γνωμη που εχουμε??φυσικα και θα προκυψουν και διαφωνιες....c'est la vie...γιαυτο υπαρχει και οδιαλογος και απο την στιγμη που ειμαστε ον τοπικ δεν βλεπω να υπαρχει προβλημα

για αυτο μην εισαι απολυτος.

να λες τη γνωμη σου,να διαφωνεις,εγω δεν ειπα οτι υπαρχει προβλημα με αυτα,ισα ισα το ιδιο πραγμα λεμε...
μαλλον δεν καταλαβες(δεν εδωσες σημασια?) το ποστ μου....
εγω ειπα 2 πραγματα για να προλαβω καταστασεις,γιατι αμα υπηρχε ηδη προβλημα,που λες και συ,θα ειχα ριξει ηδη infraction....
ηταν ενα ποστ-επισημανση που εκανα πανω στο θεμα για να προφυλαξω μελη του φορουμ απο τυχον εκτροχιασμο...
το quote σου ηταν περιττο και ατοπο κατα τη γνωμη μου...

Τελος των off topic.

vaggan
26-01-12, 20:49
για αυτο μην εισαι απολυτος.

να λες τη γνωμη σου,να διαφωνεις,εγω δεν ειπα οτι υπαρχει προβλημα με αυτα,ισα ισα το ιδιο πραγμα λεμε...
μαλλον δεν καταλαβες(δεν εδωσες σημασια?) το ποστ μου....
εγω ειπα 2 πραγματα για να προλαβω καταστασεις,γιατι αμα υπηρχε ηδη προβλημα,που λες και συ,θα ειχα ριξει ηδη infraction....
ηταν ενα ποστ-επισημανση που εκανα πανω στο θεμα για να προφυλαξω μελη του φορουμ απο τυχον εκτροχιασμο...
το quote σου ηταν περιττο και ατοπο κατα τη γνωμη μου...

Τελος των off topic.ok λαθος μου τοτε συγνωμη.:welcome:

worfel
26-01-12, 21:14
δεν το θεωρώ κλέψιμο. οπως δεν θεωρω κλεψιμο το να εχεις "σκονάκι" και να αντιγράφεις σε εξετάσεις. ειναι ρισκα. αλλωστε ποιος ειπε οτι η ζωη ειναι δικαιη?

tasos2
27-01-12, 00:38
δεν το θεωρώ κλέψιμο. οπως δεν θεωρω κλεψιμο το να εχεις "σκονάκι" και να αντιγράφεις σε εξετάσεις. ειναι ρισκα. αλλωστε ποιος ειπε οτι η ζωη ειναι δικαιη?

Εχεις δικιο! Το να περασει καποιος ασχετος σε καλυτερη σχολη απο σενα λογω αντιγραφης-σκονακιου κανοντας σε να φαινεσαι αχρηστος (ενω ο μονος αχρηστος ειναι αυτος) και στεροντας σου μια θεση που δεν του αξιζει οσο εσενα δεν ειναι κλεψιμο. Ειναι θεμιτο γιατι κι αυτος παιρνει τα ρισκα του και μπορει να τον πιασουν. Εγω λεω οταν πιανεται καποιος να αντιγραφει να περναει απευθειας εκει που θελει και οταν πιανεται αθλητης ντοπαρισμενος να του δινουν απευθειας το μεταλλιο γιατι εχει χαλασει η ψυχικη τους υγεια με το αγχος μη τους πιασουν οποτε τους αξιζει

kleiza7
27-01-12, 01:01
τωρα ξερεις τι εκανες???αποποιησες την χρηση ντοπας για καποιους αθληταραδες και καταδικασες καποιους αλλους..με λαθος τροπο σκεφτεσαι.δηλαδη ρε φιλε οποιος παιρνει ντοπα στο γυμναστηριο τον λες κλεφτη???γιατι τι νοιωθεις να σου κλεβει την δοξα??το χρημα??τι??αντι να λυπηθεις οτι με την χρηση τους ολοι αυτοι που πανε στο γυμναστηριο πιθανως σε λιγα χρονια μπορει να αποκτησουν προβληματα υγειας εσυ καθεσαι και λες κλεφτη τον ενα και τον αλλο..θες να σου πω ποιο ειναι το προβλημα σου το πραγματικο???μιας και εβαλες στο απυροβλητο αθληταραδες τυπου ιακωβακη κομπε και αλλους.το προβλημα σου ειναι οτι φοβασαι μηπως καποιος που παιρνει ντοπα στο γυμναστηριο διχνει καλυτερος απο σενα και τον κοιτανε περισσοτερο τα αλλα μελη και σπαζεσαι γιατι αυτος με ενα χρονακι εκανε αυτο που εκανες η πιθανοτερο που δεν εκανες σε πεντε...θα σου δωσω μια συμβουλη.κοιτα την παρτη σου κανε την γυμναστικουλα σου και ασε τους αλλους να κανουν οτι θελουν στο κορμι τους εσενα δεν σε αφορα...μην ξεκατινιαζεσαι στο γυμναστηριο σαν μερικους που καθονται και σχολιαζουν αλλα μελη τι παιρνει και τι δεν παιρνει στρωσου στην προπονηση και μην κοιτας κανεναν στην ουσια ο μονος που ανταγωνιζεσαι ειναι ο εαυτος σου ασε τους αλλους να κλεβουν οπως λες στο κατω κατω απο την υγεια τους κλεβουν:)

Εχεις γονιδια του Χορταρεα και θα μου πεις ποιο ειναι το προβλημα μου το πραγματικο? :) εδω γελαμε
Εντομεταξυ μαλλον εσυ πας να γυρισεις το θεμα στα ΑΑΣ-bodybuilding γιατι οπως βλεπεις μιλαω για αλλα αθληματα.
Δεν ανεφερα πουθενα το bodybuilding. τι κολλημα εφαγες και το αναφερεις και μου λες οτι τους...ζηλευω στο βαθος της ψυχης μου(?) ειναι σοβαρα πραγματα αυτα. αλλο να κανουμε κουβεντα και αλλο να λεμε υποθεσεις και μαντεψιες.

Επισης επειδη μαλλον ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ
ΣΤΟ ΝΒΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΕ ΒΑΛΙΤΣΑΚΙ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΣ ΕΝΕΣΕΙΣ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ. Η DREAM TEAM ΔΕΝ ΚΑΤΑΔΕΧΕΤΑΙ ΝΑ ΤΗΣ ΚΑΝΟΥΝ antidoping control στους ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ή ΣΕ ΜΟΥΝΤΟΜΠΑΣΚΕΤ.
Γιαυτο σου λεω οτι τον Κομπε τον θαυμαζω. γιατι και με τη βουλα οι ουσιες που χρησιμοποιει ειναι ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΠΡΟΣ ΧΡΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΤΟΥ ΑΝΤΙΠΑΛΟ.

Κατι που ΔΕΝ συμβαινει παγκοσμιως με τους αθλητες του στιβου κ.τ.λ

Το οτι οι αγωνες εχουν γινει διαγωνισμος Χημειας δεν βλεπω να σε προβληματιζει.

Επισης σε παρακαλω πολυ γιατι δεν ΑΝΤΕΧΩ αλλη ξερολιαση ρε φιλε!
πως απο τα μηνυματα μου εφτασες στο συμπερασμα οτι στο συμναστηριο μου σχολιαζω με αλλους τα σωματα των αλλων που εχουν κανει χρηση ουσιων κ.τ.λ..
Πραγματικα ρε γαμωτο δεν μπορω αλλο!!!!
Μιλαμε για αθλητες που ντοπαρονται και με το ζορι προσπαθεις να το αναγεις σε προσωπικο μου θεμα και με προκαλεις. τι υπερασπιζεσαι τοσο πολυ την ντοπα? με το να λες οτι ειναι επιβλαβεις αυτες οι ουσιες για την υγεια αλλα κατα τα αλλα στα @@ μας δεν παιρνεις θεση. και με τους μεν και με του δε να εισαι καλα.

Στο θεμα μας. Η ποδοσφαιρικη ομαδα της περσινης σουπερλιγκ που ο ιδιος ο προεδρος της ειπε "Τετοια εδινα κι εγω στους δικους μου και δεν μπορουσαν να κοιμηθουν" ειχε ή δεν ειχε πλεονεκτημα απεναντι σε αλλες στα μεταξυ τους παιχνιδια? μιλαγε θετικα ή δεν μιλαγε θετικα η ποδοσφαιρικη ελλαδα για την "μικρη" αλλα "πολυ καλη ομαδα" της επαρχιας???
Μια ομαδα της μικρης κατηγοριας μπασκετ που καποιοι παικτες της εχουν κανει χρηση ουσιων απαγορευμενων απο τον κανονισμο και τρεχουν πανω κατω σαν μηχανακια 40 λεπτα ΔΕΝ εχει σαφες πλεονεκτημα απεναντι σε αθλητες που ΔΕΝ εχουν κανει χρηση? και μιλαμε για παιδια 18-28... γιατι να σου στερησουν την ανοδο λεω εγω τωρα? αυτο ειναι δικαιο?
ή πρεπει να παρουν και αυτη το φαρμακακι για να τους καταφερουν? πως μου λες λοιπον οτι ειναι προσωπικο?
Οταν μου δωσεις απαντηση για αυτα τα ερωτηματα και κατα ποσο ειναι "ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΟΥΣΙΕΣ" τα ξαναλεμε. Γιατι νομιζω οτι υπαρχουν και οι χαμμενοι καποιες φορες και επειδη δεν ειναι ΝΒΑ δεν εχουν ολοι ουτε την προσβαση σε αυτα ουτε φυσικα και την θεληση στον βωμο της επιτυχιας να ρισκαρουνε ζωες και υγεια.

Which side are you on? Η ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ Ή ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ.... ασπρο ή μαυρο.... οχι ασπρο εκει που μας συμφερει και μαυρο εκει που δεν μας συμφερει.
Τελειωνοντας να σου πω πως οπου θεωρειται ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΠΑΝΩ Η ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΚΑΙ ΣΥΜΦΟΝΗΜΕΝΟ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΑΘΛΟΥΜΕΝΩΝ ΓΙΑ ΕΛΕΘΕΡΗ ΧΡΗΣΗ ΟΥΣΙΩΝ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΨΙΜΟ... Οπως στο NBA. btw, η αμερικη το Μουντομπασκετ το πηρε αηττητη! χαχαχα ωραια πραγματα και δικαια....

Το γυμναστηριο που μου αναφερεις για να σου δωσω την απαντηση οχι συμφωνω μαζι σου δεν ειναι κλεψιμο. διοτι δεν συναγωνιζεσαι καποιον οπως λες..


δεν το θεωρώ κλέψιμο. ποιος ειπε οτι η ζωη ειναι δικαιη?

αρα δεν το θεωρεις κλεψιμο. αλλα δεν το θεωρεις και δικαιο. τελεια.....

TRIANTAFYLLOU
27-01-12, 02:12
πόσο απλα είναι τα πράματα, παλιά που λίγοι ξέραμε και ήταν άνισος ο αγώνας, ναι ήταν ο ορισμός της κλοπής , με τα σημερινά δεδομένα που είναι κοινό μυστικό σε επίπεδο πρωταθλητισμού σε όλα τα αθλήματα δεν είναι πλέον κλέψιμο , εφόσον όλοι με τα ίδια όπλα πολεμάν και πάντα ο καλύτερος και το ταλέντο θα ξεχωρίσει .

αλλα επιτρέψτε μου να ξέρω πολύ καλά και να έχω βιώσει την εποχή που πραγματικά ήταν κλέψιμο , λόγω άγνοιας .

τώρα όποιος μιλάει για κλεψιμο είναι άκυρος και αν είναι αθλητής , μπορεί να χαρακτηριστεί και ώς κλαψομο*νης και όποιος νομίζει ότι ο χώρος του αθλητισμού και υψηλού πρωταθλητισμού είναι καθαρός , απλα δεν έχει επαφή με την πραγματικότητα .

το λίγο η πολύ δεν έχει σημασία , δηλαδή και να πεί ο άλλος εγω πήρα λίγο , όντως ισχύει , αλλα ποιόν θα του τον βάλουν λίγο και μετα μπορεί να πεί δεν είμαι τρύπιος :P:P

TRIANTAFYLLOU
27-01-12, 02:17
όσο για τούς κατσαπλιάδες που δεν κάνουν πρωταθλητισμό αλλα παίρνουν για το καλοκαίρι η για τις γκόμενες , αυτό δεν θεωρείτε κλέψιμο εφόσον το κάνουν καλώς η κακώς για την πάρτυ τους , τώρα αν τούς ρωτήσει κανείς και πούν εγω δεν παίρνω τίποτε , τότε πάλι δεν είναι κλέφτες αλλα ψεύτες , γιατι τούς δικούς τους κόλους κάνουν "χιλιοτρύπητο λαγύνι που σταλια νερό δε χύνει" .
κλέψιμο είναι όταν σε κόσμο αγγελικά πλασμένο και επίπεδο πρωταθλητισμού όπως πολλα χρόνια πρίν που κανείς δεν ήξερε και 1 παίρνει και κερδίζει κάποιον καθαρό , εκεί ναι είναι

kleiza7
27-01-12, 02:59
Ηλια συμφωνω με αρκετα οσα λες. και ειναι και η σκληρη αληθεια.. καλως η κακως. πιο πολυ μου αρεσει ο τροπος που τα λες. 1+1=2 ;)

απλα να σου πω μια περιπτωση. επειδη doping δεν ειναι μονο οι Ολυμπιακοι αγωνες. Ουτε οι τελικοι final-4. ουτε ΜΟΝΟ κυπελλα.
Το παραδειγμα που εφερα για τα τοπικα ποδοσφαιρου και μπασκετ δεν ειναι ουτε απο το μυαλο μου ουτε τυχαια. π.χ καποιος κανει χρηση εφεδρινης(οκ οχι αναβολικο ομως σιγουρο διεγερτικο και απαγορευμενο) και μιλαμε για τσιτα τα γκαζια οσο ειναι στο γηπεδο... αυτο δεν ειναι λιγο unfair? Και ας μιλαμε για μικρο επιπεδο....
σκεψου τωρα αυτο να συμβαινει(που συμβαινει) σε Α1, Α ΕΘΝΙΚΗ, ΠΟΛΟ ΒΟΛΕΥ Κ.Τ.Λ

Αδυνατω να πιστεψω οτι για παραδειγμα στην ελληνικη Α1 μπασκετ ΟΟΟΟΟΟΛΟΙ κανουν χρηση ουσιων.
Σε ενα 100αρι, 200αρι 400αρι και παει λεγοντας, σε αρση βαρων, κ.τ.λ οκ θα συμφωνησω μαζι σου. αλλα στον ομαδικο αθλητισμο οσοι κανουν χρηση εχουν ενα ++++ απεναντι στους αλλους ειτε ανταγωνιστικα να ειναι απο την ιδια ομαδα.ειτε με τους αντιπαλους... εμενα αυτο για "κλεψια" μου μοιαζει και ας το εκφραζω λιγο παιδικα.

Κατα τα αλλα ++++ σε ολα λες. γενικοτερα ειναι λεπτες οι ισοροπιες. και το κυριοτερο. θα μπορουσε να συνεχιστει ΑΙΩΝΙΑ ενας διαλογος για αυτο το θεμα. γιατι πλεον επηρεαζει πολλες πτυχες της αθλητικης- και μη-ζωης. αποδειξη του ποσο εχει μπει για τα καλα το doping και ποσο εχει απομυθοποιηθει η χρηση του. οπως λες καποτε ησασταν ανυποψιαστοι και τωρα ειναι και δεδομενο. δεν το λεω ουτε για καλο ουτε για κακο. αλλα επειδη εισαι και νεος ανθρωπος και δεν μου μιλας για πριν απο 100 χρονια βλεπεις ποσο ραγδαια προσωραει το θεμα αυτο.

Απλα ειμαι πολυ περιεργος να δω τα επομενα χρονια που θα καταληψει τοσο σε ατομικο επιπεδο οσο και σε επαγγελαμτικο-αγωνιστικο-αθλητικο το θεμα doping... δεν γινεται δηλαδη να βλεπουμε ολυμπιακους αγωνες και να κοροιδευομαστε μεταξυμας για αλλα 100 χρονια!! καπως θα γυρισει το θεμα... και τι καινουργιο θα βρεθει για τη βελτιστοποιηση της αποδοσης καθως ειναι ολοκληρη ΕΠΙΣΤΗΜΗ χωρις υπερβολες!!!

Καραφλό Ακτινίδιο
27-01-12, 03:19
Ρε παιδια , έτσι οπως το λέτε ακουγεται απλά αστείο

Να δώσω ένα παράδειγμα , ας πούμε ότι έχουμε το χωριο Α και το χωριό Β ,στο χωριο Α όλοι είναι με τον σταυρό στο χέρι και όταν πάνε στην εκκλησια , ένας κλέβει από το παγκαρι και κατευθειαν γίνεται , δακτυλοδικτουμενος , συζητιεται το θεμα , ποσο κακο είναι και πόσο αμαρτια κτλπ

Στο Β χωριο όλοι είναι λοποδυτες και όταν πάνε εκκλησια αδιάζουν το παγκαρι γιατί όλοι κλέβουν , ετσι και να σε δει κάποιος δεν τρέχει τιποτα, θα πεις μωρε όλοι πέρνουν και βάζουν στην τσεπη.. δεν ειναι κλεψια ..

Και βέβαια είναι κλεψια , αλλά μιας και το βλέπουμε καθημερινά και το κάνει και διπλανος μας , το έχουμε συνηθισει . Η δυναμη της συνηθειας μας κάνει κατι που δεν ειναι φυσιολογικο , εμείς να το βλέπουμε ως φυσιολογικό..

Ο υποφαινόμενος που τα λέω όλα αυτα, θέλω να πω πως δεν είμαι κατα των ΑΑΣ , ίσα ίσα σε αγωνες ΜΜΑ που έχω κάνει έχω χρησιμοποιήσει διεγερτικές ουσιες (οχι ΑΑΣ) σε 2 από τους 7 μου αγώνες .Το πήρα γιατί είχα δυσκολους αντιπάλους και ήθελα το κατι παραπάνω , το ήξερα πως και εκείνοι πέρνανε , αυτό όμως δεν παύει να το κάνει μη νομοτυπο και μη αποδεκτό

TRIANTAFYLLOU
28-01-12, 00:19
ανέφερα για επίπεδα πρωταθλητισμού , αλλα και πάλι στο ββ παράδειγμα δεν πά να πάρει ότι θέλει ό άλλος για επίπεδα φίτνες μιλάμε και όπως 'ήταν παλια τα πρώτα χρόνιοα που κατέβαινα σε αγώνες , κατέβαζα κάτι πιτσιρικάδες με καλουπάκια σαν μπιμπελό , με τα ρούχα τούς έβλεπες και δεν τούς έπιανε το μάτι σου και πάνω στην σκηνή αντικειμενικά κέρδιζαν κατι με στηθάρες και χερούκλες γιατι απλα ήταν πιο συμμετρικοί και ολοκληρωμένοι.
βέβαια σε επίπεδο ανδρών δεν θα μπορούσαν να σταθούν σε ββ γιατι ήθελαν περισσότερο κρέας , αυτα ώς αναφορα το ββ.

σε άλλα αθλήματα πχ όπως το ταεκβοντο , πήρε κάποιος πχ εφεδρίνη αν και πιάνετε στα τεστ , αλλα επειδή δεν θα τούς κάναν έκανε την μαιμουνιά και έφαγε το ξύλο της αρκούδας και όταν τελείωσε ο αγώνας , με λέει ηλία πήρα εφεδρίνη αλλα με έβγαλε μια υπερένταση που έτρεμα ολόκληρος και δεν μπορούσα να βγάλω τεχνική , δηλαδή σε κάποια αθλήματα δεν είναι δεδομένο ότι θα πάρεις κάτι και θα βγεί θετικό.

απο την άλλη ναί μπορεί να συμβαίνει και κάποιοι να έχουν αυτό το κάτι παραπάνω , αλλα εφόσον δεν γίνονται τέστ τελειώνει το θέμα εκεί γιατι δεν κάνει να πούμε και δεν μπορούμε να αποδείξουμε τίποτε .

εδω σε όλους τούς τομείς της ζωής υπάρχουν κλέφτες ψεύτες και απατεώνες , που μέχρι να πιαστούν είναι αμέμπτου ηθικής , στον αθλητισμό δεν θα γίνονται? και όταν δεν υπάρχει αντιντοπινκ , δεν θα σκευτεί ο άλλος την ήθική και το δεν πρέπει ακόμη και καλός χριστιανός να είναι , αλλα θα πεί μην το μάθουν

γιατι λένε αυτός που θα κάνει την απάτη παίρνει μια αμαρτία , αλλα αυτός που υποπτεύετε και βάζει με το μυαλό του κάποιους σαν ύποπτους παίρνει πολλες , γιατι λέει , μήπως κι αυτός? μήπως κι εκείνος παίρνουν? γιατι κάποιους μπορεί να τούς κατηγορεί και άδικα .

αλλα μιας και μιλάμε για ατομικα αθλήματα και αθλητες που δεν κατεβαίνουν σε αγώνες , αλλα παίρνουν λίγο μαρμελάδα πχ να βγούν στην παραλία , πράγμα συνηθισμένο , εκεί ας κάνει ότι θέλει ο καθένας , μπορούμε να πούμε λάθος , χαζομάρα αλλα δεν μας πέφτει και λόγος

beefmeup
28-01-12, 15:30
μπορει το ντοπικγκ να μην ειναι κλεψιμο αν το κανουν ολοι,αλλα αυτο απο κατω ειναι σιγουρα αν ισχυει..κ κοροιδια..

τον L.Rea βεβαια δεν βλεπω κ στεναχωριεμαι..ισως ειναι σε αλλο επεισοδιο..:green:


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=6HBN2eI9Hto

COBRA_STYLE
28-01-12, 15:36
Eμεινα γιαυτο που λεει για το Norton.Οχι οτι τον περιμενα νατουραλ,για κανενα λογο,αλλα χτυπησε καπως:shock:

giannis64
28-01-12, 15:44
http://www.youtube.com/watch?v=Hfec8Myi048

TRIANTAFYLLOU
28-01-12, 19:03
μπορει το ντοπικγκ να μην ειναι κλεψιμο αν το κανουν ολοι,αλλα αυτο απο κατω ειναι σιγουρα αν ισχυει..κ κοροιδια..

τον L.Rea βεβαια δεν βλεπω κ στεναχωριεμαι..ισως ειναι σε αλλο επεισοδιο..:green:


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=6HBN2eI9Hto

καλα μπήκα στο νόημα όχι πως καταλαβαίνω τα αγγλικά ,αλλα κατάλαβα , αυτοί όλοι είναι γιαλατζή νάτουραλ τα χω πεί πολλες φορές , αλλα δεν φταίνε αυτοί , φταίνε οι άλλοι που είναι πραγματικα νάτουραλ και οι υποστηρικτές τους που νομίζουν ότι αυτοί οι αγώνες είναι αγγελικά πλασμένοι .
είπαμε το ψέμα πονάει περισσότερο απο την αλήθεια , οι αποτυχημένοι μη νάτουραλ μετα γίνονται επιτυχημένοι νάτουραλ , έως αποδείξεως αντιθέτου :P:P

vaggan
28-01-12, 20:58
Εχεις γονιδια του Χορταρεα και θα μου πεις ποιο ειναι το προβλημα μου το πραγματικο? :) εδω γελαμε
Εντομεταξυ μαλλον εσυ πας να γυρισεις το θεμα στα ΑΑΣ-bodybuilding γιατι οπως βλεπεις μιλαω για αλλα αθληματα.
Δεν ανεφερα πουθενα το bodybuilding. τι κολλημα εφαγες και το αναφερεις και μου λες οτι τους...ζηλευω στο βαθος της ψυχης μου(?) ειναι σοβαρα πραγματα αυτα. αλλο να κανουμε κουβεντα και αλλο να λεμε υποθεσεις και μαντεψιες.

Επισης επειδη μαλλον ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ
ΣΤΟ ΝΒΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΕ ΒΑΛΙΤΣΑΚΙ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΣ ΕΝΕΣΕΙΣ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ. Η DREAM TEAM ΔΕΝ ΚΑΤΑΔΕΧΕΤΑΙ ΝΑ ΤΗΣ ΚΑΝΟΥΝ antidoping control στους ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ή ΣΕ ΜΟΥΝΤΟΜΠΑΣΚΕΤ.
Γιαυτο σου λεω οτι τον Κομπε τον θαυμαζω. γιατι και με τη βουλα οι ουσιες που χρησιμοποιει ειναι ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΠΡΟΣ ΧΡΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΤΟΥ ΑΝΤΙΠΑΛΟ.

Κατι που ΔΕΝ συμβαινει παγκοσμιως με τους αθλητες του στιβου κ.τ.λ

Το οτι οι αγωνες εχουν γινει διαγωνισμος Χημειας δεν βλεπω να σε προβληματιζει.

Επισης σε παρακαλω πολυ γιατι δεν ΑΝΤΕΧΩ αλλη ξερολιαση ρε φιλε!
πως απο τα μηνυματα μου εφτασες στο συμπερασμα οτι στο συμναστηριο μου σχολιαζω με αλλους τα σωματα των αλλων που εχουν κανει χρηση ουσιων κ.τ.λ..
Πραγματικα ρε γαμωτο δεν μπορω αλλο!!!!
Μιλαμε για αθλητες που ντοπαρονται και με το ζορι προσπαθεις να το αναγεις σε προσωπικο μου θεμα και με προκαλεις. τι υπερασπιζεσαι τοσο πολυ την ντοπα? με το να λες οτι ειναι επιβλαβεις αυτες οι ουσιες για την υγεια αλλα κατα τα αλλα στα @@ μας δεν παιρνεις θεση. και με τους μεν και με του δε να εισαι καλα.

Στο θεμα μας. Η ποδοσφαιρικη ομαδα της περσινης σουπερλιγκ που ο ιδιος ο προεδρος της ειπε "Τετοια εδινα κι εγω στους δικους μου και δεν μπορουσαν να κοιμηθουν" ειχε ή δεν ειχε πλεονεκτημα απεναντι σε αλλες στα μεταξυ τους παιχνιδια? μιλαγε θετικα ή δεν μιλαγε θετικα η ποδοσφαιρικη ελλαδα για την "μικρη" αλλα "πολυ καλη ομαδα" της επαρχιας???
Μια ομαδα της μικρης κατηγοριας μπασκετ που καποιοι παικτες της εχουν κανει χρηση ουσιων απαγορευμενων απο τον κανονισμο και τρεχουν πανω κατω σαν μηχανακια 40 λεπτα ΔΕΝ εχει σαφες πλεονεκτημα απεναντι σε αθλητες που ΔΕΝ εχουν κανει χρηση? και μιλαμε για παιδια 18-28... γιατι να σου στερησουν την ανοδο λεω εγω τωρα? αυτο ειναι δικαιο?
ή πρεπει να παρουν και αυτη το φαρμακακι για να τους καταφερουν? πως μου λες λοιπον οτι ειναι προσωπικο?
Οταν μου δωσεις απαντηση για αυτα τα ερωτηματα και κατα ποσο ειναι "ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΟΥΣΙΕΣ" τα ξαναλεμε. Γιατι νομιζω οτι υπαρχουν και οι χαμμενοι καποιες φορες και επειδη δεν ειναι ΝΒΑ δεν εχουν ολοι ουτε την προσβαση σε αυτα ουτε φυσικα και την θεληση στον βωμο της επιτυχιας να ρισκαρουνε ζωες και υγεια.

Which side are you on? Η ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ Ή ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ.... ασπρο ή μαυρο.... οχι ασπρο εκει που μας συμφερει και μαυρο εκει που δεν μας συμφερει.
Τελειωνοντας να σου πω πως οπου θεωρειται ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΠΑΝΩ Η ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΚΑΙ ΣΥΜΦΟΝΗΜΕΝΟ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΑΘΛΟΥΜΕΝΩΝ ΓΙΑ ΕΛΕΘΕΡΗ ΧΡΗΣΗ ΟΥΣΙΩΝ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΨΙΜΟ... Οπως στο NBA. btw, η αμερικη το Μουντομπασκετ το πηρε αηττητη! χαχαχα ωραια πραγματα και δικαια....

Το γυμναστηριο που μου αναφερεις για να σου δωσω την απαντηση οχι συμφωνω μαζι σου δεν ειναι κλεψιμο. διοτι δεν συναγωνιζεσαι καποιον οπως λες..



αρα δεν το θεωρεις κλεψιμο. αλλα δεν το θεωρεις και δικαιο. τελεια.....στην ζωη δεν υπαρχει μονο το ασπρο και το μαυρο υπαρχει και το γκρι...αν διαβασεις ολα μου τα ποστ θα δεις οτι η γνωμη μου ταυτιζεται πολυ με του τριανταφυλου αλλα εκει δεν σε παιρνει να την πεις γιατι θα φας μπαν.εισαι κατα του ντοπινγκ αλλα εχεις ινδαλμα τον κλειζα?φασκεις και αντιφασκεις σε ολα δεν ξερω ποιος ειναι ο χορταρεας αλλα μαλλον εσυ κανεις υποθεσεις και μαντεψιες..απο τον τροπο και μονο που απαντας καταλαβα οτι σε ετσουξε και κοψε λιγο το γλυψιμο ειναι ντροπη:P:P:Pμην μπεις στην διαδικασια να απαντησεις δεν θα μπω καν στο κοπο να διαβασω τα λογιδρια σου με ατομα που φασκουν και αντιφασκουν δεν εχω να πω τιποτα χρησημοποιησε την ωρα σου κανωντας προπονηση και οχι γραφωντας λογιδρια γιαυτους που δεν πιανεις ουτε στο δαχτυλο σου ριχνωντας τα ολα στο ντοπινγκ με λενε ριζο και οπως θελω τα γυριζω αντε γεια:welcome::welcome:

vaggan
28-01-12, 21:11
Εχεις απολυτο δικιο σε αυτο που λες c'est la vie που λενε και οι γαλλοι και ο μαχαιριτσαςεχεις απολυτο δικιο και συνεχιζεις??? γιαυτο λεω οτι φασκεις και αντιφασκεις:green::green:

giannis64
28-01-12, 22:08
εε ρε κατακαιμενη αραχοβα.. ποσοι μας σας κοροιδευουν, η νομιζουν πως το κανουν.

και λεει ο πιτσιρικας.. να, σαν αυτον θελω να γινω που δεν περνει τιποτα.. ααα καλααα!!

κλεφτες ειναι αυτοι που το παιζουν νατουραλ, αλλα κατα βαθος προσπαθουν να πισουν και τους εαυτους τους..

TRIANTAFYLLOU
29-01-12, 04:31
στην ζωη δεν υπαρχει μονο το ασπρο και το μαυρο υπαρχει και το γκρι...αν διαβασεις ολα μου τα ποστ θα δεις οτι η γνωμη μου ταυτιζεται πολυ με του τριανταφυλου αλλα εκει δεν σε παιρνει να την πεις γιατι θα φας μπαν.εισαι κατα του ντοπινγκ αλλα εχεις ινδαλμα τον κλειζα?φασκεις και αντιφασκεις σε ολα δεν ξερω ποιος ειναι ο χορταρεας αλλα μαλλον εσυ κανεις υποθεσεις και μαντεψιες..απο τον τροπο και μονο που απαντας καταλαβα οτι σε ετσουξε και κοψε λιγο το γλυψιμο ειναι ντροπη:P:P:Pμην μπεις στην διαδικασια να απαντησεις δεν θα μπω καν στο κοπο να διαβασω τα λογιδρια σου με ατομα που φασκουν και αντιφασκουν δεν εχω να πω τιποτα χρησημοποιησε την ωρα σου κανωντας προπονηση και οχι γραφωντας λογιδρια γιαυτους που δεν πιανεις ουτε στο δαχτυλο σου ριχνωντας τα ολα στο ντοπινγκ με λενε ριζο και οπως θελω τα γυριζω αντε γεια:welcome::welcome:

παιδια να ξεκαθαρίσω κανείς δεν υπάρχει περίπτωση να φάει μπάν επειδή έχει κάποια διαφορετική άποψη και την εκφράζει κόσμια χωρίς άσχημες εκφράσεις και κακοπροαίρετα , σε ένα φόρουμ ο καθένας μπορεί αν βέβαια έχει άποψη να δίνει απαντήσεις και αν δεν ξέρει να κάνει ερωτήσεις , αλλα να μην ξέρει και να επιμένει σε μια γνώμη που δεν μπορεί να την στηρίξει με επιχειρήματα είναι άκυρο και απο ένα σημείο και μετα μπορεί να χαρακτηριστεί και κακοβουλος :toast::toast:

vaggan
29-01-12, 10:52
παιδια να ξεκαθαρίσω κανείς δεν υπάρχει περίπτωση να φάει μπάν επειδή έχει κάποια διαφορετική άποψη και την εκφράζει κόσμια χωρίς άσχημες εκφράσεις και κακοπροαίρετα , σε ένα φόρουμ ο καθένας μπορεί αν βέβαια έχει άποψη να δίνει απαντήσεις και αν δεν ξέρει να κάνει ερωτήσεις , αλλα να μην ξέρει και να επιμένει σε μια γνώμη που δεν μπορεί να την στηρίξει με επιχειρήματα είναι άκυρο και απο ένα σημείο και μετα μπορεί να χαρακτηριστεί και κακοβουλος :toast::toast:σε εμενα εγινε κακοπροαιρετος εριστικος και ειρωνικος πραγμα που αν το εκανε σε ενα μοντ θα ετρωγε μπαν.αυτο εννοω τεσπα το θεμα εληξε και παλι φιλοι:toast::toast:

agisilaos
29-01-12, 13:48
δεν το θεωρώ κλέψιμο. οπως δεν θεωρω κλεψιμο το να εχεις "σκονάκι" και να αντιγράφεις σε εξετάσεις. ειναι ρισκα. αλλωστε ποιος ειπε οτι η ζωη ειναι δικαιη?

τοσο συντομα κ αληθινα...............................:(

gustavo
29-01-12, 14:11
Παρακολουθώντας τη ροή των απαντήσεων αλλά και τα αποτελέσματα της δημοσκόπησης, μου κάνει προκαλεί εντύπωση η εμμονή ορισμένων στην υποστήριξη του doping. Δεν είναι κατακριτέο. Αντιθέτως, ο καθένας διαλέγει αυτό που θέλει. Όμως δεν είναι δυνατό να επιβάλεις τις προτιμήσεις σου στους άλλους, όσο σωστές και αν τις θεωρείς.

Προσωπικά θεωρώ το doping κλέψιμο από την στιγμή που υπάρχουν άλλοι που δεν το κάνουν. Δε γίνεται να συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. Σε επίπεδο πρωταθλητισμού (BBing) όμως που ΔΕΝ γίνεται αλλιώς, αλλάζουν τα δεδομένα..

Φιλικά :welcome:

vaggan
29-01-12, 17:08
Παρακολουθώντας τη ροή των απαντήσεων αλλά και τα αποτελέσματα της δημοσκόπησης, μου κάνει προκαλεί εντύπωση η εμμονή ορισμένων στην υποστήριξη του doping. Δεν είναι κατακριτέο. Αντιθέτως, ο καθένας διαλέγει αυτό που θέλει. Όμως δεν είναι δυνατό να επιβάλεις τις προτιμήσεις σου στους άλλους, όσο σωστές και αν τις θεωρείς.

Προσωπικά θεωρώ το doping κλέψιμο από την στιγμή που υπάρχουν άλλοι που δεν το κάνουν. Δε γίνεται να συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. Σε επίπεδο πρωταθλητισμού (BBing) όμως που ΔΕΝ γίνεται αλλιώς, αλλάζουν τα δεδομένα..

Φιλικά :welcome:εχει μαλλιασει η γλωσσα μου να το λεω απο την στιγμη που αγωνιζεσαι στο υψηλοτερο επιπεδο ολοι χρησημοποιουν κατι. δεν υπαρχει αθλημα στο υψηλοτερο επιπεδο που αλλος παιρνει και αλλος δεν παιρνει..με το να λεμε για το πως εχει η κατασταση την σημερον ημερα δεν παει να πει οτι υποστηριζουμε το ντοπινγκ.τα παντα ειναι θεμα επιλογων.και δεν ειναι μονο το μποντυμπιλντινγκ παντου ειναι ακομα και στη σκοποβολη.

moumia
17-02-13, 12:18
ναι
δεν είναι σωστό...

Dejan
21-02-13, 09:57
Στον υψηλό αθλητισμό έτσι όπως είναι διαμορφωμένη η κατάσταση τις τελευταίες δεκαετίες πλέον το φαινόμενο του doping είναι δεδομένο. Είτε σε υψηλό επίπεδο κάποιοι είτε σε χαμηλότερο. Τώρα για τα περί anti-doping είναι απλά για να αλληλοκοροϊδεύονται. Ακόμη και οι ίδιοι οι ελεγκτικοί μηχανισμοί γνωρίζουν ότι είναι σχετικά εύκολο να αποφύγεις έναν έλεγχο διότι πολύ απλά στον αγώνα φροντίζεις να είσαι καθαρός....

Χριστοφορος123
21-02-13, 17:13
Το ντοπινγκ, κανει τα αδυνατα δυνατα.
Οποτε για μενα ναι αυτο θεωρειται κλεψιμο

Fratsou
21-02-13, 17:13
Σε επαγγελματικο επιπεδο σαφως και οχι,ολοι με τα ιδια οπλα πολεμουν.
Οπως ειπε και ενας προπονητης:Ενα γαιδουρι οσο φαρμακο κι αν το ποτισεις αλογο κουρσας δεν γινεται γι αυτο μετα το φαρμακο παιζει ρολο η προσπαθεια του αθλητη και τα γενιτικα του

gretyl666
21-02-13, 17:28
όχι για τους ίδιους λόγους με τον παραπάνω.

TRIANTAFYLLOU
21-02-13, 20:50
εγω πρέπει να το έχω ξανααναφερει , πάντα το θεωρούσα κλέψιμο ,άδικο και ματαιότης , αλλα με το πέρασμα των χρόνων όταν είδα τι γινετε και μεσα σε επίπεδο υψηλού πρωταθλητισμου ακόμη και για τα ολυμπιακα αθήματα μεταξυ των αθλητων είναι κοινό μυστικό , τότε ενω δεν μου αρέσει δεν μπορω να το θεωρήσω κλοπή γιατι όλοι με τα ίδια οπλα πολεμάνε , κλοπή είναι να είναι όλοι φυσικοι και μερικοι να "κλέβουν" χρησιμοποιώντας ουσίες και άδικο θα έλεγα και αν πιάνετε κανείς όχι αποκλεισμό 2 χρόνια αλλα εφ όρου ζωής , αλλα έτσι όπως έγιναν τα πράματα πως να το θεωρήσεις κλοπή .

περισσότερο το θεωρούσα κλοπή παλιότερα όταν πασχίζαν αθλητες για κάποια διάκριση με κόπους και θυσίες και είχες τους ανατολικούς κυρίως αθλητες να σαρώνουν τα μετάλεια σαν υπεράνθρωποι , γιατι τοτε οι γνώσεις περι αυτου ήταν ελάχιστες και όλοι νομίζαν αυτοι κανουν καλύτερες προπονησεις και είναι ταλέντα απο την φύση τους , εκεί μιλάμε έπρεπε να υποστουν κυρώσεις αυστηρες

ενω τωρα τι να λέμε να το κάνουμε σαν τη μαιμού που είδε τον κ*λο της και τρόμαξε? άλλωστε στην φυση του ανθρώπου είναι απο αρχαιοτατων χρόνων να προσπαθει με διάφορα μεσα να ανεβασει τις επιδ'όσεις του , το καναν και οι αρχαίοι με διάφορα βότανα τοτε γιατι δεν υπήρχε η τεχνολογία , σήμερα δεν θα γίνετε που και τεχνολογια υπάρχει και τα ήθη είναι πιο χαλαρά? σε πιο τομεα στην κοινωνεία μας δεν υπάρχει η λεγόμενη πο*στια , ακόμα και ο αθλητισμός που προάγει ποιότητα ζωής και ήθος δεν έμεινε στην απέξω

billy89
21-02-13, 21:44
Το ντόπινγκ στον πρωταθλητισμό δεν είναι κλέψιμο, ας μην εθελοτυφλούμε όλοι οι αθλητές σε κορυφαίο επίπεδο ντοπάρονται. Πιάσανε τον Άρμστρονγκ και κάνουν όλοι τις μωρές παρθένες, του αφαίρεσαν τα μετάλλια, ε τότε να τα αφαιρέσουμε από όλους ή να μην ξαναδώσουμε σε κανένα. Όλοι νάτουραλ είναι μέχρι αποδείξεως του εναντίου και μετά ρωτάς πώς γίνεται οι στιβικές να έχουν κάτι τραπέζια πιο μεγάλα από τα δικά μου ε όλα γίνονται.

Επίσης για μένα δεν υπάρχει νάτουραλ bodybuilding σε αγωνιστικό επίπεδο, δηλαδή μάτια έχουμε και βλέπουμε αυτοί παίζουν με την νοημοσύνη μας, άλλωστε ως γνωστόν αρκεί να είσαι καθαρός την ημέρα του αγώνες τι κύκλους τρίγωνα και τετράγωνα έκανες πριν δε μετράει αν έχει φύγει το ζουμί μέχρι τότε. Οπότε για μένα ούτε εκεί είναι κλέψιμο δηλαδή θα τιμωρήσουμε τον κακό συγχρονισμό ενός που τον πιάσανε σε σχέση με έναν που βγήκε "καθαρός"? Έτσι επιβραβεύουμε τον καλύτερο κλέφτη!

Τώρα σε επίπεδο σχολικού πρωταθλήματος πχ ναι εκεί είναι κλέψιμο γιατί η πλειοψηφία εκεί είναι φυσικοί οπότε είναι αθέμιτος ανταγωνισμός αλλά εδώ που τα λέμε αν ντοπάρεσαι για το σχολικό πρωτάθλημα το χεις χάσει το παιχνίδι, πάρε το μετάλλιο χάρισμα σου που λένε...

Τέλος σε επίπεδο γυμναστηρίου δεν υπάρχει φυσικά κλέψιμο γιατί δεν είναι αγώνες αλλά εκεί είναι καγκουριά για μένα να παίρνεις και να το παίζεις νάτουραλ ή ακόμα χειρότερα να την λες στους νάτουραλ και να περηφανεύεσαι τα κιλά που κάνεις εντός κύκλου. Ο καθένας, αν θέλει οι άλλοι να σέβονται τις επιλογές του και να μην του κολλανε την ταμπέλα του φαρμακωμένου πρέπει να σέβεται κι αυτός τις επιλογές των άλλων να ακολουθήσουν διαφορετικό δρόμο με ότι αυτό συνεπάγεται.

Το bodybuilding έχει να κάνει με τα βάρη και τη σωματική διάπλαση είτε το κάνεις με τον α είτε με το β τρόπο και είναι λάθος για μένα να κρίνονται όλοι εκ του αποτελέσματος.

Jumaru
10-06-13, 12:04
Πήγα να ανοίξω την ίδια δημοσκόπηση και είδα ότι υπήρχε.
Η αφορμή για το θέμα ήταν ο κολλητός μου που με μια θεραπειούλα που κρατάει ένα δίμηνο κάθε χρόνο φτιάχνεται καλύτερα απότι θα μπορέσω εγώ σε 50 χρόνια τρώγοντας κότες τόνους αμύγδαλα και μαρούλια και σκαρφαλώνοντας τον Όλυμπο για ζέσταμα.
Είδα πρόσφατα και το ντοκιμαντέρ bigger stronger faster και θεωρώ πως φυσικά και είναι 'κλέψιμο' η χρήση αναβολικών και δεν δικαιολογεί το 'όλοι το κάνουν' κανέναν.
Σκοπός του αθλητισμού είναι να δείξεις ότι με ότι σου έδωσε ο θεός και τα α**δια που κουβαλάς τι μπορείς να κατορθώσεις και όχι με ότι κατάφερε να κάνει ο χημικός σε αυτό που σου έδωσε ο Θεός.
Δεν λέω φυσικά πως δεν γυμνάζονται και δεν κουράζονται, αλλά όταν εσύ φτύνεις αίμα ο άλλος το πάει περίπατο και ξαφνικά ο κύριος γουίνστρολ στην παραλία είναι ο γυμνασμένος και εσύ με παραπάνω χρόνια βάρη φαίνεσαι ο "α το παλικάρι μάλλον δουλεύει οικοδομή και έχει καλό σωματότυπο"
Δεν μπαίνω σε θέματα πρωταθλητισμού ολυμπιακών αγώνων κτλ, που εκεί εννοείται το καλύτερο χημικό κερδίζει.
Πιο πολύ με χαλάει το γεγονός ότι πλέον έχουν καταφέρει να διαστρεβλώσουν την εικόνα του σώματος στο μυαλό μας, θεωρούμε τέλειο αυτό που δεν θα έπρεπε να υπάρχει καν σαν εικόνα εξ αρχής και όλα αυτά για να τα κονομάνε οι εταιρείες.

ΠανοςΒ
10-06-13, 12:18
Φιλε μου και γιατί να σε νοιάζει τι λένε στην παραλία για σενα? Την προσπάθεια για τους άλλους ή για σένα την κάνεις?

Ον τοπικ τωρα. Είναι όσο κλέψιμο οσο και η whey συγκρινόμενη με το κοτοπουλάκι. Απλά είναι εργαλεία στην φαρέτρα του κάθενος για να πετυχει τον στόχο του παίρνοντας τα ρίσκα του.
Σε επιπεδο πρωταθλητισμου ολοι ειναι βουτηγμένοι.

Σε επιπεδο ερασιτεχνικό στα γυμναστηριο πάλι δε με ενοχλεί. Εγω συναγωνίζομαι τον εαυτό μου και μονο αυτόν. Θελω αυριο να είμαι καλυτερα απο ότι είμαι σημερα. Δε με νοιάζει αν ο διπλα μου επέλεξε αλλα εργαλεια. Σεβομαι την επιλογή του.

tasos2
10-06-13, 12:21
Jumaru εχεις δικιο σε ολα. Αυτοι που δεν γυμναζονται σοβαρα και δεν τους αρεσει και παιρνουν μονο για την παραλια και δεν το λενε ρεζιλευουν το αθλημα γιατι πρωτον το κανουν να φαινεται παιχνιδακι και δευτερον το κανουν να φαινεται non keepable αφου ειναι σαν τρανσφορμερς, τη μια σαν να ειναι πρωταθλητες και την αλλη σαν να μην εχουν γυμναστει ποτε. Και φυσικα αυτοι ειναι που παραπληροφορουν οτι τα συμπληρωματα σε κανουν κοναν γιατι ντρεπονται να πουν τι παιρνουν πραγματικα.

η απολυτη ξεφτιλα ομως ειναι αυτοι που θα περηφανευτουν απο μονοι τους στους νατουραλς οτι ειναι καλυτεροι

Και καποιος που ειπε απο πανω οτι τα γαιδουρια ο,τι φαρμακο και να παρουν δεν γινονται αλογα κουρσας, εδω δε μιλαμε για γαιδουρια σε σχεση με αλογα, ουτε για ντομπερμαν σε σχεση με πεκινουα, ουτε για ανθρωπους σε σχεση με γοριλλες. Μιλαμε για ανθρωπους σε σχεση με ανθρωπους. Οι γενετικες διαφορες υπαρχουν αλλα δεν ειναι τοσο μεγαλες, και ουτε υπαρχουν θαυματα της φυσης, εκτος αν μιλαμε για τη γνωστη γονιδιακη μεταλλαξη με την μυοστατινη η οποια θεωρειται ασθενεια και οχι θαυμα και συμβαινει μια στο δισεκατομμυριο

Lao
10-06-13, 12:24
Θεωρείτε το dopping κλέψιμο και γιατί?

Δεν θέλει πολλή σκέψη.

- Αν δεν ντοπάρονται όλοι, τότε προφανώς και είναι κλέψιμο.

- Αν ντοπάρονται όλοι, τότε φυσικά και δεν είναι.

tasos2
10-06-13, 12:26
- Αν ντοπάρονται όλοι, τότε φυσικά και δεν είναι.

Να συμπληρωσω, αν παιρνουν ολοι τα ιδια και στις ιδιες ποσοτητες

tasos2
10-06-13, 12:30
Ον τοπικ τωρα. Είναι όσο κλέψιμο οσο και η whey συγκρινόμενη με το κοτοπουλάκι.

η whey δε θα σου δωσει ουτε περισσοτερους μυς σε σχεση με το κοτοπουλο (στην πραγματικοτητα θα σου δωσει λιγοτερους) ουτε θα χασεις μυς αν την κοψεις και τρως στη θεση της κοτοπουλο απλως σου γλιτωνει καποιο χρονο επομενως δεν ειναι κλεψιμο.

Jumaru
10-06-13, 12:42
Φιλε μου και γιατί να σε νοιάζει τι λένε στην παραλία για σενα? Την προσπάθεια για τους άλλους ή για σένα την κάνεις?

Βασικά είπα τι σκέφτεται ο κόσμος στην παραλία αλλά και όπως το πήρες εσύ δεν με χαλάει, απλά να σου πω ότι είναι πάντα καλό να αναγνωρίζονται οι κόποι ενός ανθρώπου.



Και καποιος που ειπε απο πανω οτι τα γαιδουρια ο,τι φαρμακο και να παρουν δεν γινονται αλογα κουρσας, εδω δε μιλαμε για γαιδουρια σε σχεση με αλογα, ουτε για ντομπερμαν σε σχεση με πεκινουα, ουτε για ανθρωπους σε σχεση με γοριλλες. Μιλαμε για ανθρωπους σε σχεση με ανθρωπους +1



Να συμπληρωσω, αν παιρνουν ολοι τα ιδια και στις ιδιες ποσοτητες

Αν ντοπάρονται όλοι και στις ίδιες ποσότητες πάμε στο ιδανικό, που πολύ εύκολα θα μπορούσε να είναι το να μη παίρνει κανένας τίποτα, απλά θα έχουμε μικρότερες μάζες και μεγαλύτερους χρόνους/επιδόσεις σε αθλήματα, αλλά καθαρότερους οργανισμούς και μυαλά.

ΠανοςΒ
10-06-13, 13:07
O κόσμος μπορει να λέει πολλα. Η κοινή γνωμη τις περισσότερες φορές λάθος ειναι. Ο κοπος του καθενός μας εχει αξία ν'αναγνωρίζεται απο ανθρωπους που σεβόμαστε και οχι απο τον καθένα. Οταν ένας ανθρωπος δε σε ξερει τότε η γνωμη του εχει μικρη αξία είτε θετική είτε αρνητική.

billy89
10-06-13, 13:11
Φιλε μου και γιατί να σε νοιάζει τι λένε στην παραλία για σενα? Την προσπάθεια για τους άλλους ή για σένα την κάνεις?

Ον τοπικ τωρα. Είναι όσο κλέψιμο οσο και η whey συγκρινόμενη με το κοτοπουλάκι. Απλά είναι εργαλεία στην φαρέτρα του κάθενος για να πετυχει τον στόχο του παίρνοντας τα ρίσκα του.
Σε επιπεδο πρωταθλητισμου ολοι ειναι βουτηγμένοι.

Σε επιπεδο ερασιτεχνικό στα γυμναστηριο πάλι δε με ενοχλεί. Εγω συναγωνίζομαι τον εαυτό μου και μονο αυτόν. Θελω αυριο να είμαι καλυτερα απο ότι είμαι σημερα. Δε με νοιάζει αν ο διπλα μου επέλεξε αλλα εργαλεια. Σεβομαι την επιλογή του.

Καλώς ή κακώς το bb είναι άθλημα επίδειξης, μετράει η εικόνα σε ένα τρίτο μάτι.

Όταν εσύ έχεις κάνει κόπους και στερήσεις σε προπόνηση και διατροφή για να βάλεις μερικά μυικά κιλά και ο άλλος βάζει τα ίδια και περισσότερα, σε μικρότερο χρονικό διάστημα και πιο εύκολα, αντικειμενικά τη δική σου εικόνα χαλάει ακόμα και αν δε σε νοιάζει τι λένε οι τρίτοι.

Πάνε μια βόλτα στις φωτογραφίες μελών... σε σώματα που κάνει μπαμ ότι είναι στο φάρμακο αλλά το παίζουν παναγίες (δε μιλάω γι' αυτούς που το παραδέχονται και μπράβο τους). 9/10 σχόλια θα είναι του τύπου "πωωω, απίστευτος, φοβερός, ανεπανάληπτος, πες μας τι κάνεις από προπόνηση και διατροφή", και μιλάμε για άτομα που έχουν υποτίθεται σχέση με το χώρο και ξέρουν πάνω κάτω τι παίζει.

stef25
10-06-13, 13:25
Παίδες δεν τίθεται θέμα ΄΄κλεψίματος΄΄ σε καμία περίπτωση....Άνθρωποι που ντοπάρονται είναι πραγματικά για λύπηση, κατά τη γνώμη μου χρήζουν ψυχιατρικής παρακολούθησης...Θυσιάζουν ό τι πολυτιμότερο έχει κάθε άνθρωπος, δλδ την υγεία του, για ποιο λόγο?Για μια εικόνα!!!Πρόκειται για ψύχωση, μην σας φανεί περίεργο ότι αυτές οι περιπτώσεις ομοιάζουν με τις αντίστοιχες της νευρικής ανορεξίας...Μιλάμε για ψυχική ανισορροπία...Όσο για αγωνιστικούς και πρωταθλητές, ουδέν σχόλιο...

ΠανοςΒ
10-06-13, 13:34
Ναι ρε συ το βλέπω τι γίνεται, αλλα και πάλι οποιος κοροιδεύει, κοροιδευει πάνω απο όλα τον ιδιο του τον εαυτο. Μια δυο τρεις θα τον παρουν πρέφα. Δεν ειδες και με τον Παυλο τι εγινε.

Στους αγωνες συμφωνω μετραει το τριτο μάτι. Αλλά στον αγνό χομπίστα δε θα επρεπε. Οταν κάποιος έχει παλέψει με νύχια και με δόντια να κατέβει απο 50% λιπος στο 25% λιπος, σιγά τα λάχανα αν του πεί το γκομενάκι στην παραλία για το χαλαρό σώμα του. Για μένα πχ είναι πιο αξιέπαινος απο καποιον που ηταν ηδη στεγνός και εβαλε 4-5 κιλα και εδειξε το σώμα του.


Δεδομένο το ότι πάντοτε στη ζωή μας θα υπάρχει κάποιος καλυτερος, ομορφότερος, δυνατότερος κλπ κλπ, δε με νοιάζει τι κάνουν οι άλλοι. Θελω απλά αυριο να είμαι καλυτερος απο χθές.

COBRA_STYLE
10-06-13, 14:19
Ολοι δικιο εχετε,απλα εγω θελω να σταθω σε 2 πραγματα που αναφερθηκανε:

1oν,ειναι πολυ μεγαλη η κονομα απο την πωληση στεροειδων,πεπτιδιων κτλ και ειδικα στην Ελλαδα ορισμενοι dealers τα κονομανε πολυ χοντρα...κυριως λογω αγνοιας των περισσοτερων "αγοραστων" οι οποιοι πιανονται κοροιδα.

2ον,αυτο με το γαιδουρι και το αλογο κουρσας ειναι μεγαλη παπατζα και καραμελα για να κοροιδευουνε τον κοσμο.Αρεσει δεν αρεσει,τον σπουδαιοτερο ρολο τον παιζει το φαρμακο και μετα ακολουθουν ολα τα αλλα.

Αυτοι που συζητατε πιο πανω,που ειναι κομματια και μεταλλασσονται σε 2-3 μηνες δεν ειναι ουτε υπερανθρωποι ουτε κανουν κατι μαγικο ουτε κανουν κατι παραπανω απο εναν σοβαρα εκγυμναζομενο νατουραλ..ισα ισα με λιγοτερη προσπαθεια,γινεσαι και καλυτερος..οποτε ας σταματησει αυτη η π@ρλαπιπ@ δεν πιανει.

Χριστοφορος123
10-06-13, 14:31
Δεν θέλει πολλή σκέψη.

- Αν δεν ντοπάρονται όλοι, τότε προφανώς και είναι κλέψιμο.

- Αν ντοπάρονται όλοι, τότε φυσικά και δεν είναι.

Ναι αλλα δε χρησιμοποιει και ο καθενας τις ιδιες ποσοτητες..για να μην ειναι κλεψιμο πρεπει ολοι να χρησιμοποιουνε τις ιδιες

vaggan
10-06-13, 14:33
Δεν θέλει πολλή σκέψη.

- Αν δεν ντοπάρονται όλοι, τότε προφανώς και είναι κλέψιμο.

- Αν ντοπάρονται όλοι, τότε φυσικά και δεν είναι.


Να συμπληρωσω, αν παιρνουν ολοι τα ιδια και στις ιδιες ποσοτητεςκραταμε αυτα τα δυο ειναι το ζουμι δεν ειναι μονο αν ντοπαρεσαι κλειδι ειναι και ΠΟΣΟ ντοπαρεσαι

vaggan
10-06-13, 14:39
Καλώς ή κακώς το bb είναι άθλημα επίδειξης, μετράει η εικόνα σε ένα τρίτο μάτι.

Όταν εσύ έχεις κάνει κόπους και στερήσεις σε προπόνηση και διατροφή για να βάλεις μερικά μυικά κιλά και ο άλλος βάζει τα ίδια και περισσότερα, σε μικρότερο χρονικό διάστημα και πιο εύκολα, αντικειμενικά τη δική σου εικόνα χαλάει ακόμα και αν δε σε νοιάζει τι λένε οι τρίτοι.

Πάνε μια βόλτα στις φωτογραφίες μελών... σε σώματα που κάνει μπαμ ότι είναι στο φάρμακο αλλά το παίζουν παναγίες (δε μιλάω γι' αυτούς που το παραδέχονται και μπράβο τους). 9/10 σχόλια θα είναι του τύπου "πωωω, απίστευτος, φοβερός, ανεπανάληπτος, πες μας τι κάνεις από προπόνηση και διατροφή", και μιλάμε για άτομα που έχουν υποτίθεται σχέση με το χώρο και ξέρουν πάνω κάτω τι παίζει.+1 αλλα πεσμου εναν που ποσταρε φωτο και φαινοταν το σωμα του πολυ καλο και δηλωσε οτι παιρνει φαρμακα??κανενας μονο ο παυλος το εκανε και ειδες τι επαθε οποτε καλα κανουν και δεν το παραδεχονται και το παιζουν παναγιες οπως λες γιατι μερικοι απαξιωνουν το αποτελεσμα καποιου οταν ειναι στο φαρμακο

tasos2
10-06-13, 14:47
κανενας μονο ο παυλος το εκανε και ειδες τι επαθε οποτε καλα κανουν και δεν το παραδεχονται τελικα γιατι μερικοι απαξιωνουν το αποτελεσμα καποιου οταν ειναι στο φαρμακο

Ο παυλος δεχτηκε κριτικη επειδη απαξιωσε τους υπολοιπους που γυμναζονται φυσικα λεγοντας οτι το εχει στο γονιδιο του και οτι ο κυκλος δεν τον βοηθησε σχεδον καθολου και απλα οι αλλοι ειναι κατωτεροι και οχι επειδη πηρε φαρμακα. Το ιδιο εγινε και με τον Qlim4X εκανε περιπου το ιδιο (οχι βεβαια τοσο χοντροκομμενα οσο ο παυλος) και γι αυτο ειπωθηκαν καποια σχολια

TRIANTAFYLLOU
10-06-13, 15:20
το έχουμε χιλιοαναλύσει σ αυτο το τόπικ το θέμα και επειδη επανήλθε θα πούμε πάλι μια απο τα ίδια
το θεμα είναι να μην φοβόμαστε να παίζουμε με τις λέξεις , εγω το θεωρώ κλέψιμο σε νορμάλ επίπεδο .
σε επίπεδο πρωταθλητισμού εφόσον όλοι με τα ίδια όπλα πολεμάν άσχετα λίγο η πολύ δεν μπορούμε να το πούμε κλέψιμο , αλλα και κεί διαφοροποιείτε γιατι άλλοι πέρνουν τ άντερά τους και άλλοι με ψιλοπράγματα φτάνουν στο ίδιο επίπεδο

αλλα σε καμία περίπτωση δεν μπορούμε να βάλουμε τα συμπληρώματα στον ίδιο παρανομαστή γιατι απλα ένας που τρώει σωστα και δεν παίρνει συμπληρώματα με κάποιον που παίρνει δεν θα δούν και τραγικές διαφορες ούτε αναβολίζετε το σώμα με σκοπό να ξεκολίσει απο τις φυσιολογικές του δυνατότητες

εγω πάντα το θεωρούσα και το θεωρώ κλέψιμο και απο κεί και πέρα ο καθένας κανει τις επιλογές του , γιατι όπως λέμε σε ερασιτεχνικό και μη αγωνιστικό επίπεδο 2 φίλοι γυμνάζονται με φυσικό τρόπο ο ένας είναι ταλέντο αλλα ο άλλος που δεν είναι αν θα πάρει θα τον ξεπεράσει και σ αυτη την περίπτωση ενω φαινομενικα ο ένας δείχνει καλύτερος πιο μυώδης και γυμνασμένος , ο τρόπος όμως θεωρείτε κλεψια , αν όμως και οι 2 πολεμάν με τα ίδια όπλα , ακόμα και σ αυτη την περίπτωση το ταλέντο θα ξεχωρίσει

και 10 άτομα να ντοπάρουμε με τα ίδια πράγματα και την ίδια προπόνηση να κάνουν πάλι το ταλέντο θα ξεχωρίσει και σ αυτη την περίπτωση δεν μπορούμε να μιλάμε για κλοπή

tasos2
10-06-13, 16:31
Και σε επιπεδο πρωταθλητισμου σημερα, παρολο που σε εναν συγκεκριμενο αγωνα παιρνουν ολοι οποτε δε λεμε οτι καποιος κλεβει, αν καποιος διεκδικει παγκοσμιο ρεκορ που σημαινει οτι συγκρινεται με παλιους αθλητες που ειχαν κανει ρεκορ τοτε παλι ειναι κλεψιμο γιατι παλια δεν ειπαιρναν ή επαιρναν λιγοτερο εξελιγμενα. Γιατι πχ να θεωρειται ο ουσειν μπολτ ο γρηγοροτερος ολων των εποχων και να επισκιασει τα παλια ρεκορ? Αφου μπορει ο γρηγοροτερος της δεκαετιας του 60 να ηταν πιο γρηγορος αν ζουσε στη σημερινη εποχη. Οποτε για παγκοσμια ρεκορ το θεωρω κλεψιμο

amateur666
10-06-13, 17:30
Ναι αλλα δε χρησιμοποιει και ο καθενας τις ιδιες ποσοτητες..για να μην ειναι κλεψιμο πρεπει ολοι να χρησιμοποιουνε τις ιδιες

τότε δεν θα είχε νόημα...

οπως ο καθε σπριντερ κάνει την δικη του ξεωριστη προπόνηση με τ δικό του προπονητη ο καθένας..κατι παρόμοιο ισχύει κ με τα φαρμακα..

βλέπε usain bolt..

TRIANTAFYLLOU
10-06-13, 17:37
απλα δεν γίνετα να μιλάμε υποθετικα και να συγκρίνουμε διαφορετικές εποχες , αλλα είναι στη φυση του ανθρώπου να βρίσκει τρόπους να ανεβάσει επιδόσεις με ορθο η ανορθόδοξο τρόπο , ακόμη και παλια με ότι μεσα διέθεταν προσπαθούσαν να ανεβάσουν τα ρεκόρ τους

αντε λέμε στον πρωταθλητισμό το κάνει κάποιος μιας και σημασία δεν έχει ούτε η υγεία ούτε η ηθική αλλα η νίκη (κακώς βεβαια αλλα έτσι είναι) εδω άλλος το κάνει να ικανοποιήσει την ματαιοδοξία του και έχει κι αυτός λόγους και επιχειρήματα , οπότε είναι καθαρα υποκειμενικό και πως το βλέπει κανείς , εμείς παλια το βλέπαμε σαν κλεψια , απάτη κυριολεκτικά γιατι λέγαμε χωρίς αυτα δεν υπήρχε περίπτωση να φτάσουμε σε πολύ υψηλά επίπεδα , αλλα πλέον είναι κοινό μυστικό στον πρωταθλητισμό ότι υπάρχουν και ας πα να γίνονται ενα σωρο αντιντόπινκ

και το θέμα είναι για να μην είναι η απόλυτη ξεφτυλα να υπάρχει σοβαρος λόγος και ουσία για να το κάνει κάποιος και όχι για τα πανηγύρια

vaggan
10-06-13, 18:39
απλα δεν γίνετα να μιλάμε υποθετικα και να συγκρίνουμε διαφορετικές εποχες , αλλα είναι στη φυση του ανθρώπου να βρίσκει τρόπους να ανεβάσει επιδόσεις με ορθο η ανορθόδοξο τρόπο , ακόμη και παλια με ότι μεσα διέθεταν προσπαθούσαν να ανεβάσουν τα ρεκόρ τους

αντε λέμε στον πρωταθλητισμό το κάνει κάποιος μιας και σημασία δεν έχει ούτε η υγεία ούτε η ηθική αλλα η νίκη (κακώς βεβαια αλλα έτσι είναι) εδω άλλος το κάνει να ικανοποιήσει την ματαιοδοξία του και έχει κι αυτός λόγους και επιχειρήματα , οπότε είναι καθαρα υποκειμενικό και πως το βλέπει κανείς , εμείς παλια το βλέπαμε σαν κλεψια , απάτη κυριολεκτικά γιατι λέγαμε χωρίς αυτα δεν υπήρχε περίπτωση να φτάσουμε σε πολύ υψηλά επίπεδα , αλλα πλέον είναι κοινό μυστικό στον πρωταθλητισμό ότι υπάρχουν και ας πα να γίνονται ενα σωρο αντιντόπινκ

και το θέμα είναι για να μην είναι η απόλυτη ξεφτυλα να υπάρχει σοβαρος λόγος και ουσία για να το κάνει κάποιος και όχι για τα πανηγύριακατσε ρε ηλια γιατι παλια οι αθλητες την δεκαετια του 80 δεν επαιρναν φαρμακα?πως θεωρεις κατι κλεψια απο την στιγμη που το κανεις γενικα μιλαω οχι προσωπικα για σενα

TRIANTAFYLLOU
10-06-13, 19:15
και βέβαια πέρναν μπορει όχι όπως σήμερα και με τις εξελιγμένες μεθόδους αλλα πέρναν κατι ψιλα , γι αυτο λέω ενω γενικά θεωρείτε κλεψια , αλλα σε επίπεδο πρωταθλητισμού επειδη πλέον είναι ευρεως διαδεδομενο και κοινό μυστικό όπως ανέφερα δεν θεωρείτε , αλλα σε επίπεδο μη πρωταθλητισμου πάντα θα θεωρείτε γιατι ο χρήστης απο τον μη κάνει μπάμ και βλέπουμε περιστατικα να κράζουν μερικοι φουσκωτοι άλλους που είναι αδύνατοι και τούς κοροιδευουν χωρίς κάποια πρόκληση , αυτοι αν μη τι άλλο είναι υποκριτες

αλλα όταν κάποιος πέρνει μπορει να πέρνει λίγα σε σχέση με άλλους και λιγότερο επιβαρυντικά για την υγεία αλλα απο την στιγμή που παίρνεις είναι σαν να τον "πάρει" λίγο κάποιος και μετα να πεί λίγο μου τον έβαλε δεν είμαι πισογλέντης .

αλλα αν σε ενα γυμναστηριο κάποιος που είναι κλάσεις ανώτερος μυικά και τούμπανο που λέμε και ενας άλλος γυμνάζετε σκληρά προσέχει αλλα με φυσικο τρόπο και δεν είναι τούμπανο όπως ένας που παίρνει δεν είναι άδικο να συγκρίνουμε και να αποδίδουμε τα εύσημα σ αυτον που κάνει ακριβως τα ίδια και ίσως λιγότερα με τον νάτουραλ ενω παίρνει τα κινίνα του ?
αυτο κανονικα θεωρείτε οτι κλέβει ό άλλος σ αυτη την περιπτωση , αλλα σε αγώνες πως να το πείς όταν όλοι βάζουν το δάχτυλο στη μαρμελάδα

vaggan
10-06-13, 19:52
και βέβαια πέρναν μπορει όχι όπως σήμερα και με τις εξελιγμένες μεθόδους αλλα πέρναν κατι ψιλα , γι αυτο λέω ενω γενικά θεωρείτε κλεψια , αλλα σε επίπεδο πρωταθλητισμού επειδη πλέον είναι ευρεως διαδεδομενο και κοινό μυστικό όπως ανέφερα δεν θεωρείτε , αλλα σε επίπεδο μη πρωταθλητισμου πάντα θα θεωρείτε γιατι ο χρήστης απο τον μη κάνει μπάμ και βλέπουμε περιστατικα να κράζουν μερικοι φουσκωτοι άλλους που είναι αδύνατοι και τούς κοροιδευουν χωρίς κάποια πρόκληση , αυτοι αν μη τι άλλο είναι υποκριτες

αλλα όταν κάποιος πέρνει μπορει να πέρνει λίγα σε σχέση με άλλους και λιγότερο επιβαρυντικά για την υγεία αλλα απο την στιγμή που παίρνεις είναι σαν να τον "πάρει" λίγο κάποιος και μετα να πεί λίγο μου τον έβαλε δεν είμαι πισογλέντης .

αλλα αν σε ενα γυμναστηριο κάποιος που είναι κλάσεις ανώτερος μυικά και τούμπανο που λέμε και ενας άλλος γυμνάζετε σκληρά προσέχει αλλα με φυσικο τρόπο και δεν είναι τούμπανο όπως ένας που παίρνει δεν είναι άδικο να συγκρίνουμε και να αποδίδουμε τα εύσημα σ αυτον που κάνει ακριβως τα ίδια και ίσως λιγότερα με τον νάτουραλ ενω παίρνει τα κινίνα του ?
αυτο κανονικα θεωρείτε οτι κλέβει ό άλλος σ αυτη την περιπτωση , αλλα σε αγώνες πως να το πείς όταν όλοι βάζουν το δάχτυλο στη μαρμελάδαμα αυτο λεω και εγω πως γινεται να κλεβαν τοτε λοιπον και απο την αλλη να κατακρινετε την κλεψια? τωρα δεν θα αναλυσουμε το λιγο κλεψιμο η το πολυ κλεψιμο απο την στιγμη που παιρνεις τοθεωρεις κλεψιμο συμφωνα με αυτο που λες πιο πανω..σε αυτο που λες συγκριση φυσικου με μη φυσικου ειναι σιγουρα αδικο αλλα καλως η κακος το bodybuilding εχει να κανει με την εικονα οποτε σαφως τα βλεμματα θα πεσουν στον μη φυσικο. στην παραλια οταν βγαινεις κανεις δεν νοιαζεται για το τι παιρνεις αλλα για το πως διχνεις αδικο η οχι ετσι ειναι.παντως ειδικα το ντοπινγκ παραλιας αυτο και αν δεν ειναι κλεψιμο γιατι τι θα κλεψει ενας ντοπε απο εναν που δεν ντοπαρεται??τα βλεμματα?:Pαστεια πραγματα τωρα

COBRA_STYLE
10-06-13, 20:01
Στην παραλια βαγγαν,ο ντοπε θα κλεψει σαφως...θα κλεψει τις γυναικες του νατουραλε:green::turtle:

billy89
10-06-13, 20:08
Νομίζω ότι μπερδεύουμε το θέμα γιατί βάζουμε τη λέξη "κλέψιμο" που δεν ταιριάζει απόλυτα.

Όταν μιλάμε για αγώνες και πρωταθλητισμό δεν υπάρχει κλέψιμο αφού είναι πασιφανές, και ένα παραπάνω στο bb, ότι το κάνουν όλοι. Και δεν έχει ούτε λίγο ούτε πολύ ή παίρνεις ή δεν παίρνεις.

Όταν μιλάμε για καταστάσεις γυμναστηρίου και παραλίας, εκεί δεν είναι κλέψιμο προφανώς γιατί τι να κλέψεις αλλά είναι καγκουριά ανάλογα και με το χαρακτήρα του ατόμου.

Ένας ο οποίος είναι συγκροτημένος χαρακτήρας, αγαπάει το bb και έχει σωστή συμπεριφορά στους γύρω του τότε δε με ενδιαφέρει καθόλου τι βάζει και τι δε βάζει ας είναι και τέρας και ας μαζεύει τα βλέμματα.

Ένας που ήταν κάγκουρας πριν το φάρμακο, μετά το φάρμακο θα γίνει κάγκουρας στο τετράγωνο, επιδεικνύοντας το αποτέλεσμα που το πέτυχε κατά πάσα πιθανότητα πιο εύκολα από σένα. Αυτός είναι δυσφήμιση και για το άθλημα και για όλους όσους ασχολούνται με αυτό.

vaggan
10-06-13, 20:28
Στην παραλια βαγγαν,ο ντοπε θα κλεψει σαφως...θα κλεψει τις γυναικες του νατουραλε:green::turtle:παπακια ισα ισα που δεν γουσταρουν τους φουσκωτους

TRIANTAFYLLOU
10-06-13, 20:30
αν πχ εγω σκοτωσω η κλέψω δεν σημαίνει ότι θα πω ΄'οτι κάνω το σωστο με αυτο το πνεύμα μιλάω , και παλιότερα και στα νεότερα χρόνια υπήρχαν και θα υπάρχουν απλα με την εξέληξη τα πράματα δεν καλυτερεύουν αλλα επιδεινόνωνται


παλια θυμαμε κυκλοφορούσαν κατι μπλουζάκια που γράφαν πάνω με μεγάλα γράμματα αλλα στα αγγλικα dianabol the brekfast of the champion , πλέον αυτο δεν είναι ανέκδοτο αλλα η πραγματικότητα , δηλαδη η εξέλιξη όχι απλα δεν συνέτησε αλλα εκανε να ξεφύγουν τα πράματα ειδικα στο ββ

πχ στην φόρμουλα έχει τα αμάξια που κυκλοφορούν στις πίστες με τεράστιες επιδόσεις , αυτα δεν τα βλέπουμε στούς δρόμους όμως και για πιο λόγο άλλωστε , στο ββ φτασαμε όποιος πάει στο γυμναστηριο να πρέπει σωνει και καλα να γινει τούμπανο να χτυπάει στο ματι να ρίξει τις γκόμενες κτλ , αν όμως ενας μη τούμπανο του φαει την γκόμενα εκεί να δείτε πίκρα , γιατι αυτες που κολάν στο περιτύλισμα και μόνο δεν αξίζουν παρα μόνο για κανα τσαλάκωμα , γιατι να μην κρυβόμαστε πίσω απο το δάχτυλο όλα γίνονται για να αρέσει ο καθένας , γιατι στους αγωνες λέμε αντε για την νίκη αλλα εκτος αγώνων ποιός ο λόγος ?

και μην κρυβόμαστε είπαμε πισω απο το δάχτυλο απλα είναι τα πράματα τα είπα τα ξαναείπα και θα τα ξαναπώ το ζαλίσαμε το τοπικ , δυο παιδια που γυμνάζονται στο γυμναστηριο σκληρα και οι δυο αν ό ένας πάρει δεν θα λένε πω ρε μπράβο πώς έγινε έτσι το παλικάρι άξιος κτλ
ο άλλος δηλαδη στο πηγάδι κατούρησε? ποια η διαφορα του ενός απο του άλλου ο ένας βάζει το δάχτυλο στη μαρμελαδα ό άλλος όχι αυτη είναι η διαφορα και πόσο δύκολο είναι να το καταλάβει κανείς , τόσο πια δύσκολο είναι ?

και υπάρχουν περιπτώσεις που αυτός που παίρνει αν δεν παίρνει δεν έχει όρεξη ούτε προπόνηση να κάνει και ο άλλος συνεχίζει σαν τον σκύλο .
ποιός λοιπόν είναι ο μάγκας ?
αυτα που λέω να τα ακούτε γιατι το έργο το ξερω ούτε τα διάβασα πουθενα ούτε τίποτε τα έχω φάει στη μαπα , υπάρχουν πολλες τετοιες περιπτώσεις

θυμαμε πρίν χρόνια κάποιος είχε τετοια ανθυποβολη απο τα συμπληρώματα που όταν τον τελείωναν και αργούσε η παραγγελία ερχόταν και έλεγε χαρακτηριστικα "το τι έγινε ήρθαν?" το έλεγε "τέηνε ήρθαν? " καλα ρε τον λέω εσυ προπόνηση γιατι δεν κάνεις αυτα περιμένεις? κατι ανάλογο και με τα άλλα τα νταλαβέρια

TRIANTAFYLLOU
10-06-13, 20:32
παπακια ισα ισα που δεν γουσταρουν τους φουσκωτους

οι έξυπνες γιατι οι χαζές που είναι και πο*τσ*μεζέδες γουσταρουν άσχετα αν σε πολλες περιπτωσεις θα απογοητευτούν
όλα είναι θεμα ανθρώπου αν ό άλλος είναι τενεκές και μπράτσα να κάνει πάλι τενεκές με μπρατσα θα είναι , αμα δεν την πάρεις εγγεφαλικα όσο κασμά και να βαράει κάποιος δουλεια δεν κάνει και άλλος θα κάνει μερεμέτια :P

tasos2
10-06-13, 22:05
Οι γυναικες θελουν αντρες που συμβαδιζουν με τη ζωη τους που σημαινει καθημερινο ξενυχτι μεχρι το πρωι ή 2-3 φορες τη βδομαδα αν ειναι εργαζομενες, 1-2 γευματα την ημερα, πιτσες για βραδυ ή τιποτα αν κανουν διαιτα, και στην καλυτερη γυμναστηριο για κοινωνικοποιηση με χαλαρο διαδρομο και 5κιλα βαρακια. Ενας που φαινεται πολυ μυωδης εχει φαει ακυρο με τη μια χωρις να κατσουν να τον γνωρισουν εκτος αν τους πεισει οτι θα εγκαταλειψει τον προηγουμενο λανθασμενο τροπο ζωης του. Οποτε μαλλον αυτος που ειναι παχυσαρκος ή αδυνατος ή στη χειροτερη να εχει σωμα σταρ ελλας, κλεβει γιατι χωρις προσπαθεια εχει πολυ μεγαλυτερες πιθανοτητες σε αυτον τον τομεα. Οποιοι κανουν μποντυμπιλντινγκ γι αυτο το λογο καλυτερα να το σταματησουν εξαλλου ειναι ο λαθος τροπος ζωης, ο σωστος ειναι αυτος που περιεγραψα παραπανω

COBRA_STYLE
10-06-13, 22:07
Εισαι αρκετα απολυτος θα'λεγα στο τι θελουν οι γυναικες.Τις τσουβαλιαζεις για πραγματα που δεν ισχυουν...

Υπαρχει ενα χαος χαρακτηρων που μπορεις να συναντησεις....απο γυναικες που να θελουν το ενα ακρο,μεχρι γυναικες που θελουν το αλλο ακρο και γυναικες που θελουν κατι ενδιαμεσο.Τωρα λεω το ποσο κανει 1+1 αλλα τι να κανουμε..

tasos2
10-06-13, 22:08
Εισαι αρκετα απολυτος θα'λεγα στο τι θελουν οι γυναικες.Τις τσουβαλιαζεις για πραγματα που δεν ισχυουν...

Εχεις δικιο, απλα μου ετυχε ενα παρομοιο περιστατικο προσφατα και εχω λιγο τα νευρα μου

TRIANTAFYLLOU
11-06-13, 00:54
παιδια δεν έχει να κάνει με το ββ αν υπάρχουν αληθινα αισθηματα σε δέχετε όπως είσαι αρκεί βέβαια να την αγγίξεις εγγεφαλικα και να την ικανοποιείς ερωτικα , γιατι δεν νοείτε να έχω σώμα φυσικη κατάσταση μουλαριού και αυτο κάπως να μην μπορώ να το μεταφράσω , αν ήμουν χαμάλης η δούλευα χειρονακτικα θα λεγα με βοηθάει στη δουλεια που κάνω και έχω φυσική κατάσταση , αν όμως δεν κάνω αυτη τη δουλεια θα θελω αυτο το σωμα να μεταφράζετε σε επιδόσεις , είναι ψυχολογικο το θέμα και στη φύση του άντρα , η τουλάχιστον ήταν , γιατι η ικανοποίηση του άντρα έρχετε μεσω της γυναίκας

εγω μια ζωή ββ κάνω ποτε δεν είχα πρόβλημα στις σχέσεις μου κάθε άλλο , αλλα και ποτε δεν έγινα αντικοινωνικός η να ξενερώσει με την συμπεριφορά μου , απλα εγω έτρωγα αυτα που έπρεπε ακόμα και σε ταβέρνα να πηγαίναμε και αυτη έτρωγε τα δικά της , στο ξενύχτι δεν με έπιανε κανένα γατάκι , κανονικός βάμπηρας
και όλα τα άλλα τα ακούω βερεσέ

άλλωστε ο γυμνασμένος άντρας η γυναίκα έχει και περισσότερες ορμες και επιδόσεις και εκεί όσο αντέχει το άλογο καλπάζεις και πιστέψτε όχι καμια δεν λέει , αρκεί να μην ξεχνάει κάποιος το πιο ερωτικό σημείο της γυναίκας που είναι το μυαλό

εδω έχει ζευγαρια που ο άντρας κανει 2 δουλειες κουράζετε ψυχολογία χάλια και είναι μαζί και αγαπημένοι και μείς με το ββ να μην μπορούμε σε 2 γαιδούρια άχυρο να μοιράσουμε?

morgoth
11-06-13, 08:56
είναι κάπως να σηκώνεις τα σιδερα ολο το χρόνο, να κοντευεις να βγάλεις αιμοροίδες απο τα ζόρια :P, και να σκάει ο αλλος μεσα σε ενα μηνα με φλέβες καλώδια, σκληράδα και μουσκουλα μέχρι τα αυτιά :green: Αλλά οτι κανεις το κάνεις για παρτη σου οπότε δε δινεις σημασια και συνεχιζεις... Οσον αφορά τη παραλία που διακρινω ενα αγχος στους μικροτερους.. Χαμογελο, θαρρος και καλή διαθεση μετράει.. Οχι ποσα cm χερι έχεις.. ;)

beefmeup
11-06-13, 14:19
αντε παμε παλι..:P

το κλεψιμο ειναι μονο αν περνεις κ δηλωνεις νατουραλ κ κατεβαινεις σε διαγωνισμους με ατομα που δεν περνουν..υπαρχουν κ τετοιοι..
αν τωρα περνεις κ κατεβαινεις στο ολυμπια,εκει δεν ειναι κλεψιμο,εξισορροπιση λεγεται γιατι ολοι οι αλλοι περνουν κ θα σουν μακακας να μην επερνες.
τωρα αυτο με τις δοσεις,μικρες/μεγαλες δεν εχει νοημα να το εξετασουμε...η περνεις η δεν περνεις..ολιγον εγγυος δεν υπαρχει.
ακομα κ καποτε να επερνες κ τωρα οχι,παλι αβαντα θα χεις σε σχεση με καποιον που δεν επερνε ποτε.
αυτα οσον αφορα τους αγωνιστικους..

οσον αφορα τα μεταξυ μας μεταξα,κανεις δεν κλεβει κανενα.

Polyneikos
11-06-13, 14:29
Αν πάρεις τα δικά σου πραγματάκια, δεν θεωρείται κλέψιμο, αν τώρα βουτήξεις του αλλου την ώρα που λείπει ή μέσα από μια τσάντα στα αποδυτήρια, είναι κλεψιά .....:green:

Gun&Roses
11-06-13, 15:18
Όπως σε κάθε άθλημα οι δυνατότητες που έχει κάθε άνθρωπος από την φύση του και η προσπάθεια που έχει κάνει σε όλα τα επίπεδα για το άθλημα του θα τον φέρει σε ανταγωνισμό με τον συναθλητή του και αυτός που θα είναι καλύτερος γενικά σε αυτό που κάνει θα κερδίσει.. ή μάλλον αυτό είναι πολύ ρομαντικό ε;; Γιατί έχει χρόνια που μπήκε "το φάρμακο" στην μέση και ανεβάζει και κατεβάζει αθλητές.. Τι θα πει όλοι οι πρωταθλητές παίρνουν; Αυτοί που το λένε αυτό είναι βαθιά νυχτωμένοι.. Όχι γιατί δεν παίρνουν όλοι αλλά το θέμα είναι και το τι παίρνουν! Ξέρετε τι παιχνίδια παίζονται; Ξέρετε ότι χώρες ψάχνουν για πάρτι των αθλητών τους για να υψωθεί η δικιά τους σημαία, τις καλύτερες ουσίες μη αναγνωρίσιμες σε έλεγχο; Φάρμακο με φάρμακο μπορεί να κάνει μεγάλη διαφορά.. Από αρχαία χρόνια έπαιρναν ουσίες οι αθλητές αλλά απλά βελτίωναν λίγο την απόδοση τους.. τώρα φάρμακο με φάρμακο σε πάει από το 1 στο 10.. Άσε που καταργούνται οι αξίες του αθλητισμού.. Άρα για μένα είναι μεγάλη κλεψιά.. αυτό για τους επαγγελματίες γενικά..

Πάμε στους ερασιτέχνες τώρα.. Εγώ πάω στο γυμναστήριο και καιρό με τον καιρό βλέπω βελτίωση.. όχι απαραίτητα πάντα σε μυικά κιλά αλλά στο πόσο εύκολα μπορεί να βγάλω μια προπόνηση που έκανα παλαιότερα και ας έχω μείνει στα ίδια κιλά σωματικού βάρους.. Και ερωτώ.. αν πάω και ντοπαριστώ για μία φορά τι ξενέρα θα φάω μετά μόλις τελειώσει ο κύκλος και θα αρχίσει η πτώση;; Άρα θα πρέπει να γίνω "πρεζάκι" και να ξανακάνω κύκλους.. Γιατί βλέπω μερικούς που κάνουν μερικές φορές τον χρόνο χρήση και την μία είναι τούμπανα μετά πάλι σαν πριν και πάει λέγοντας.. γιατί κακά τα ψέμματα φυσικά δεν μπορείς να κρατήσεις αυτό που έκανες με χημεία.. Για να μην μιλήσουμε για παρενέργειες... ;)

Όσο για τα γκομενάκια που είπατε.. Τις αρέσει απλά ένα ωραίο γυμνασμένο σώμα.. Για ψεύτικους άντρες που περιμένουν να μαγκέψουν μόλις φουσκώσουν η μαγκιά τους περνάει σε λίγο άντρες επίσης και θα γοητεύονται από αυτή την μαγκιά πάλι ψεύτικες γυναίκες... :welcome:

Ultra_b
11-06-13, 15:21
Εγω το ντοπινκγ το θεωρο κλεψιμο μονο σε κατηγοριες αγονων που απαγορευεται.... Και ομως εκει πηγαινουν αθλητες που εχουν κανει χρηση τον μισω χρονω και πηγαινουν και καλα "καθαροι" ή πηγαινουν αθλητες που καναν χρονια χρηση και απλα το εχουν σταματησει τον τελευταιο χρονο... ε αυτο ναι ειναι κλεψιμο... Αλλα σε κατηγοριες που επιτρεπετε ή για την παρτυ του καποιος δεν θεωρητε κλεψιμο.....

Απλα το κακο για αυτους που παιρνουν και δεν το πανε αγωνιστικα ειναι οτι φαινεται! και μερικοι λενε οτι ειναι καθαροι.. ε αυτο ειναι το ποιο αστειο.. :P:P:P

Gun&Roses
11-06-13, 15:27
Απλα το κακο για αυτους που παιρνουν και δεν το πανε αγωνιστικα ειναι οτι φαινεται! και μερικοι λενε οτι ειναι καθαροι.. ε αυτο ειναι το ποιο αστειο.. :P:P:P

Και όχι μόνο αυτό αλλά επειδή δεν μπήκαν στην διαδικασία να δουν που μπορεί να φθάσει το σώμα τους φυσικά, δεν είχαν τα γεννητικά ή δεν μπόρεσαν θεωρούν σχεδόν πάντα και κάποιον νάτουραλ ότι έχει πάρει ντε και καλά.. :P

Gun&Roses
11-06-13, 15:35
Οι νάτουραλ που ξέρουν τι κάνουν και γιατί το κάνουν και τους ευχαριστεί και ξέρουν τι θέλουν δεν ζηλεύουν σε καμία περίπτωση αυτούς που κάνουν χρήση.. Το έχουν λύσει το πρόβλημα αυτό, πίστεψε με.. Ξέρω πως αν πάρω κόκα θα κάνω να κοιμηθώ 2 μέρες και θα κάνω όλες τις δουλειές που έχω παραμελήσει εδώ και καιρό και αν πάρω πρέζα θα γράψω στα @@ το ποσό που θα μου βγει να πληρώσω στην εφορία γιατί θα πλέω σε πελάγη ευτυχίας αλλά δεν θα το κάνω ποτέ αυτό για τους γνωστούς λόγους...

Συγνώμη που ανέφερα τέτοια πράγματα σε ένα τέτοιο ειδικά φόρουμ αλλά πιο πολύ καλό κάνει και για το ντόπινγκ που συζητάμε σαν παράδειγμα και γενικά σαν σκέψη νομίζω..

TRIANTAFYLLOU
11-06-13, 15:50
μια διευκρίνηση όταν μιλάμε για κλέψιμο δεν μιλάμε για ποινικό κομματι , αλλα για ηθικό δεν νομίζω να υπονοεί κατι τέτοιο το τοπικ , γιατι τοτε θα έπρεπε όλους τους ββερ και αθλητες υψηλού πρωταθλητισμού και όχι μόνο που πιάνονται ντοπαρισμένους να τους βάζουν μεσα και να πετάξουν και το κλειδί:P:P

ούτε σε επίπεδο πρωταθλητισμού υπάρχει κατι τετοιο , εφόσον μεταξυ κατεργαρέων ειλικρήνεια .
το θεμα είναι πως επειδη έχουν πέσει οι ηθικοί φραγμοί και θα πω κατι μπας και γινω κατανοητός τι ενοώ (αν κάποιος σκοτωσει η θέλει να σκοτώσει κάποιον αν το κάνει ξέρει αν πιαστει θα πάει φυλακή, αν δεν πιαστει και είναι σίγουρος ότι δεν θα πιαστει δεν θα το κάνει γιατι δεν είναι σωστο , είναι αμαρτια όπως το πάρει κανείς , αν όμως δεν έχει ηθικούς φραγμούς απλα το κανει ξεροντας δεν θα πιαστει )
οποτε το ντόπινκ αν δεν είναι αγωνιστικός κάποιος κάνει ότι θέλει και λογαριασμό δεν δίνει σε κανέναν , απλα πράγματα , αλλα σε θεμα σύγκρισης και εκθειασμου όπως το παράδειγμα που ανέφερα πιο πανω μεταξυ 2 ίδια γυμναζόμενων ο χρήστης θα έχει ανεβει περισσότερο και θα κριθεί θετικα σαν να είναι πιο ταλέντο πιο σκληρα γυμναζόμενος απο τον άλλο , αυτο είναι ένα είδος απάτης γιατι δεν ισχύει τιποτε απο αυτα

και έτσι όπως πήρε ανεξέλεγκτες διαστασεις το ντόπινκ και όταν μιλάμε για ντοπινκ μιλάμε για φάρμακα και τα φάρμακα δεν αντιδραν σε όλους το ίδιο ούτε έχουν τις ίδιες παρενέργειες , στο τελος θα μιλάμε γι αυτα όπως μιλάμε για τα συμπληρώματα και το φαγητο σαν μέρος της ενασχόλησης με το ββ και άλλη βαρύτητα έχει να τα λέει οποιοσδήποτε αυτα και άλλη ενας αγωνιστικός ββερ, ξερω τι λέω δε μιλάω κουτουρού αερολογίες

Gun&Roses
11-06-13, 16:04
Σε επαγγελματικο επιπεδο σαφως και οχι,ολοι με τα ιδια οπλα πολεμουν.
Οπως ειπε και ενας προπονητης:Ενα γαιδουρι οσο φαρμακο κι αν το ποτισεις αλογο κουρσας δεν γινεται γι αυτο μετα το φαρμακο παιζει ρολο η προσπαθεια του αθλητη και τα γενιτικα του

Δεν μιλάμε για διαφορετικά πράγματα όμως.. μιλάμε για αθλητές που είναι καλοί σε κάτι πολύ συγκεκριμένο και στο ίδιο επίπεδο.. Άμα βάζαμε τοξοβόλο να κάνει σβουράκια σε μονόζυγο οκ πάω πάσο.. ότι και να έπαιρνε αυτόν που κάνει ενόργανη δεν τον περνούσε..



1oν,ειναι πολυ μεγαλη η κονομα απο την πωληση στεροειδων,πεπτιδιων κτλ και ειδικα στην Ελλαδα ορισμενοι dealers τα κονομανε πολυ χοντρα...κυριως λογω αγνοιας των περισσοτερων "αγοραστων" οι οποιοι πιανονται κοροιδα.



Άμα σου πω ότι πιο πολλά κερδίζουν οι εταιρίες συμπληρωμάτων; Γιατί βγαίνει ο επαγγελματίας και σου λέει ότι με προπόνηση και διατροφή και σου έχει και στο πρόγραμμα πότε πίνει και την whey του και σου λέει έγινε έτσι με αυτά.. οπότε τρέχουν τα παιδάκια να πάρουν σκονούλααα! :rolf:




και έτσι όπως πήρε ανεξέλεγκτες διαστασεις το ντόπινκ και όταν μιλάμε για ντοπινκ μιλάμε για φάρμακα και τα φάρμακα δεν αντιδραν σε όλους το ίδιο ούτε έχουν τις ίδιες παρενέργειες , στο τελος θα μιλάμε γι αυτα όπως μιλάμε για τα συμπληρώματα και το φαγητο σαν μέρος της ενασχόλησης με το ββ και άλλη βαρύτητα έχει να τα λέει οποιοσδήποτε αυτα και άλλη ενας αγωνιστικός ββερ, ξερω τι λέω δε μιλάω κουτουρού αερολογίες

Ένας γνωστός πριν λίγο καιρό ήξερε μια χαρά τι να πάρει και πόσο να πάρει αλλά δεν ήξερε μάλλον καλά γιατί είχε πόνο στο στήθος και όταν πήγε σε αυτόν που του τα έδωσε του είπε ότι άρχισε η γαλάκτωση γιατί δεν τα έκανε λέει καλά... :rolf: Τότε με έπρηζε που έπαιρνε να πάρω και εγώ.. τώρα που τα σταμάτησε με ρωτάει πάλι από την αρχή αν παίρνω τίποτα.. :rolf:

Ultra_b
11-06-13, 16:07
και έτσι όπως πήρε ανεξέλεγκτες διαστασεις το ντόπινκ και όταν μιλάμε για ντοπινκ μιλάμε για φάρμακα και τα φάρμακα δεν αντιδραν σε όλους το ίδιο ούτε έχουν τις ίδιες παρενέργειες , στο τελος θα μιλάμε γι αυτα όπως μιλάμε για τα συμπληρώματα και το φαγητο σαν μέρος της ενασχόλησης με το ββ και άλλη βαρύτητα έχει να τα λέει οποιοσδήποτε αυτα και άλλη ενας αγωνιστικός ββερ, ξερω τι λέω δε μιλάω κουτουρού αερολογίες


Κοιταξε... αν δεν ειχαν επιπτωσεις τα φαρμακα στον οργανισμο ΝΑΙ θα συμφωνουσα απολητα μαζι σου... Απο την στιγμη ομως που εχουν... δεν υπαρχει λογος να διακινδινεψεις να παρεις εαν δεν το πας αγωνιστικα... Για μενα μιλαω παντα. αλλα πιστευω οτι ειναι και το σωστο.. Ποιος ο λογος να βαλεις την ζωη σου σε κινδυνο ? Τι θα κερδισεις? Ενα ποιο ωραιο σωμα ? που και παλι οι μισοι θα λενε ο "χαπακομενος" " ο φαρμακομενοσ " κτλπ.... Δεν αξιζει :)

TRIANTAFYLLOU
11-06-13, 16:13
Κοιταξε... αν δεν ειχαν επιπτωσεις τα φαρμακα στον οργανισμο ΝΑΙ θα συμφωνουσα απολητα μαζι σου... Απο την στιγμη ομως που εχουν... δεν υπαρχει λογος να διακινδινεψεις να παρεις εαν δεν το πας αγωνιστικα... Για μενα μιλαω παντα. αλλα πιστευω οτι ειναι και το σωστο.. Ποιος ο λογος να βαλεις την ζωη σου σε κινδυνο ? Τι θα κερδισεις? Ενα ποιο ωραιο σωμα ? που και παλι οι μισοι θα λενε ο "χαπακομενος" " ο φαρμακομενοσ " κτλπ.... Δεν αξιζει :)

ρε παιδια εγω άλλο πράμα είπα? μηπως δεν τα διαβάζετε καλα ? είπα το φαρμακο είναι φάρμακο και ποτε δεν ανταποκρίνετε το ίδιο στον καθένα , εγω μπορει να παρω κατι ψιλοπράματα και να βάλω μυικα κιλα και άλλος για το ίδιο αποτέλεσμα να πιεί όλο το βόσπορο
επίσης και στο θέμα των παρενεργειών που είναι και μακροπρόθεσμες και ψυχολογικές παρενέργειες , διαφέρει απο άτομο σε άτομο , διαβαζετε λίγο πιο προσεκτικα βαρεθηκα να γράφω τα ίδια συνέχεια

niksamaras
12-06-13, 01:00
Εγω προσωπικα το θεωρω κλεψιμο ΜΟΝΟ σε αγωνισματα στα οποια απαγορευεται η χρηση που ομως δεν υπαρχει σημαντικο χρηματικο επαθλο (νατουραλ αγωνες ΒΒ πχ). Οταν υπαρχει σημαντικο χρηματικο επαθλο, δεν πανε να βαλουνε 48 εκατομμυρια ταμπελες οτι απαγορευεται και δεν πανε να κανουνε και οσα τεστ θελουνε, ο αθλητης που πραγματικα τον ενδιαφερει να κερδισει θα ψαχτει και θα βρει τροπο την ωρα του αγωνα να ειναι καθαρος. Τωρα, για ανθρωπους απλους του γυμναστηριου, σε καμια περιπτωση δεν το θεωρω κλεψιμο, μιας και να υπαρχει κλεψιμο πρεπει να υπαρχει και διαγωνισμος.

loufas
12-06-13, 14:02
κατα την δικη μου γνωμη!
ενας σοβαρος αθλητης ανεξαρτητου αθληματος θελει να γινει καλητερος και να εχει τις καλητερες επιδοσεις διακρισεις στον κοσμο!
εφ οσον τα αναβολικα μπορουν να σε ανεβασουν και τωρα πια εχει γινει μονοδρομος το θεμα!δεν ειναι κακο η λαθος να κανεις χρηση αυτων για να γινεις καλητερος!

loufas
12-06-13, 14:16
και επιση χωρις ντοπινγ δε φτανεις ποτε σε πρωταθλητισμο!
βρειτε μου εναν μρολυμπια που δε πηρε στεροιδη η εναν σπριντερ η καποιον τελως παντων προταθλητη πριν εξαιρεσεων βεβαια κατι σκοπευτες και πινγκ πονγκ και τετοια!
βεβαια ολα αυτα με ταλεντο και προσπαθεια πολλων χρονων!

tasos2
12-06-13, 15:03
πριν εξαιρεσεων βεβαια κατι σκοπευτες και πινγκ πονγκ και τετοια!


Και στη σκοποβολη παιρνουν για την σταθεροποιηση των μυων ωστε να μην τρεμει το χερι. Στο πινγκ πονγκ δε ξερω αλλα ειμαι σιγουρος. Πρωταθλητισμος και natural δεν πανε μαζι σε οποιοδηποτε αθλημα

loufas
14-06-13, 01:41
[QUOTE=tasos2;725014]Και στη σκοποβολη παιρνουν για την σταθεροποιηση των μυων ωστε να μην τρεμει το χερι.
αυτο δε το ηξερα καν!!

HIAB XS
14-06-13, 07:14
******** Χρησιμοποιουνται σε αθληματα που απαιτουν ακριβια κ ευστοχια οπως η σκοποβολη κ η τοξοβολια!

***Μαθήματα φαρμακολογίας σε άλλα φόρουμ, όχι εδώ. ***

Levrone
14-06-13, 09:41
κατα την δικη μου γνωμη!
ενας σοβαρος αθλητης ανεξαρτητου αθληματος θελει να γινει καλητερος και να εχει τις καλητερες επιδοσεις διακρισεις στον κοσμο!
εφ οσον τα αναβολικα μπορουν να σε ανεβασουν και τωρα πια εχει γινει μονοδρομος το θεμα!δεν ειναι κακο η λαθος να κανεις χρηση αυτων για να γινεις καλητερος!

oτι θα τα χρησιμοποιησεις και θα σε κανουν καλυτερο ειναι σωστο.
Το οτι ειναι μονοδρομος ειναι επισης σωστο.
Αυτο δεν σημαινει οτι δεν ειναι κλεψιμο.

Για μενα η ερωτηση επρεπε να ειναι ως εξης :

Aναμεσα σε δυο ανθρωπους που γυμναζονται με βαρη , σαν αυτους που βλεπουμε σε ενα γυμναστητριο , και ο ενας παιρνει αναβολικα και ο αλλος οχι , θεωρειτε οτι καποιος απ τους δυο "κλεβει" ????

Σε καθε αλλη διατυπωση της ερωτησης ο ενας θα σου πει

-μα κανει πρωταθλητισμο
-μα το κανουν και οι αλλοι
-μα το απαιτουν οι περιστασεις
-μα θα ασχοληθει επαγγελματικα
μα μα μα..

Ας ηταν λοιπον λοιπον επικεντρωμενο το ερωτημα στη χρηση αναβολικων σχετικα με το bodybuilding καθαρα ερασιτεχνικου χαρακτηρα.

vaggan
14-06-13, 09:58
oτι θα τα χρησιμοποιησεις και θα σε κανουν καλυτερο ειναι σωστο.
Το οτι ειναι μονοδρομος ειναι επισης σωστο.
Αυτο δεν σημαινει οτι δεν ειναι κλεψιμο.

Για μενα η ερωτηση επρεπε να ειναι ως εξης :

Aναμεσα σε δυο ανθρωπους που γυμναζονται με βαρη , σαν αυτους που βλεπουμε σε ενα γυμναστητριο , και ο ενας παιρνει αναβολικα και ο αλλος οχι , θεωρειτε οτι καποιος απ τους δυο "κλεβει" ????

Σε καθε αλλη διατυπωση της ερωτησης ο ενας θα σου πει

-μα κανει πρωταθλητισμο
-μα το κανουν και οι αλλοι
-μα το απαιτουν οι περιστασεις
-μα θα ασχοληθει επαγγελματικα
μα μα μα..

Ας ηταν λοιπον λοιπον επικεντρωμενο το ερωτημα στη χρηση αναβολικων σχετικα με το bodybuilding καθαρα ερασιτεχνικου χαρακτηρα.οχι δεν ειναι κλεψιμο τι θα πει κλεψιμο απο την στιγμη που το κανεις για την παρτυ σου το σωμα?εκτος και αν ο φαρμακιας κλεβει τα λεφτα του νατουραλ για να βγαλει τις ντοπες:Pκλεψιμο ειναι μονο στην περιπτωση που καποιος παιρνει σε εναν αγωνα ενω καποιος αλλος δεν παιρνει που ειναι ουτοπια βεβαια γιατι στους αγωνες ολοι παιρνουν.το θεμα στο bb και στα αλλα σπορ ειναι καθαρα οικονομικο αυτος που εχει ενα σχετικα καλο καλουπι και θα ΧΩΣΕΙ φραγκα θα ειναι παντα καλυτερος απο αυτον με τα λιγοτερα φαρμακα αυτα που ο αλλος παιρνει ψιλοπραματα και υπερτερει του αλλου που παιρνει τα κερατα του ειναι ιστοριες για αγριους μιλαμε για αθλητες ιδιων κατηγοριων παντα

Levrone
14-06-13, 11:54
οχι δεν ειναι κλεψιμο τι θα πει κλεψιμο απο την στιγμη που το κανεις για την παρτυ σου το σωμα?εκτος και αν ο φαρμακιας κλεβει τα λεφτα του νατουραλ για να βγαλει τις ντοπες:Pκλεψιμο ειναι μονο στην περιπτωση που καποιος παιρνει σε εναν αγωνα ενω καποιος αλλος δεν παιρνει που ειναι ουτοπια βεβαια γιατι στους αγωνες ολοι παιρνουν.το θεμα στο bb και στα αλλα σπορ ειναι καθαρα οικονομικο αυτος που εχει ενα σχετικα καλο καλουπι και θα ΧΩΣΕΙ φραγκα θα ειναι παντα καλυτερος απο αυτον με τα λιγοτερα φαρμακα αυτα που ο αλλος παιρνει ψιλοπραματα και υπερτερει του αλλου που παιρνει τα κερατα του ειναι ιστοριες για αγριους μιλαμε για αθλητες ιδιων κατηγοριων παντα

κατσε ρε Βαγγο,
γυμναζομαστε οι δυο μας,
και μια μερα αποφασιζεις εσυ να φορτωσεις φαρμακα,
και ξεφευγεις..

Ε τι σημαινει? Οτι αυριο θα υποκλιθω στην μυικη σου αναπτυξη και στο σωμα σου?
Ή οτι πετυχες περισσοτερα απο μενα?

Σκατα πετυχες. Αυτο ειναι "κλεψιμο"..
Αυτο εννοω.

tasos2
14-06-13, 12:01
Βασικα οταν μιλαμε για χομπιστες και οχι για πρωταθλητισμο, υπαρχει "κλεψιμο" του θαυμασμου απο τριτους. Μπορει πολλοι να το κανουμε για εμας και να μη μας νοιαζει τι λενε οι αλλοι, αλλα υπαρχουν και καποιοι που τους ενδιαφερει

vaggan
14-06-13, 12:03
κατσε ρε Βαγγο,
γυμναζομαστε οι δυο μας,
και μια μερα αποφασιζεις εσυ να φορτωσεις φαρμακα,
και ξεφευγεις..

Ε τι σημαινει? Οτι αυριο θα υποκλιθω στην μυικη σου αναπτυξη και στο σωμα σου?
Ή οτι πετυχες περισσοτερα απο μενα?

Σκατα πετυχες. Αυτο ειναι "κλεψιμο"..
Αυτο εννοω.γιατι ρε συ κωστα αυτος που θα παρει φαρμακα θα τα παρει για να υποκλιθουν οι αλλοι που δεν παιρνουν?τι του κλεβει δηλαδη την δοξα η το χρημα αν θεωρει ο νατουραλ ερασιτεχνης οτι τον κλεβει ο αννατουραλ ερασιτεχνης του γυμναστηριου εχει σιγουρα θεματα και αργα η γρηγορα θα καταληξει και αυτος στην χρηση φαρμακου ασε που δεν μπορεις να αποδιξεις ποτε οτι ο γυμναστηριακος τυπος παιρνει φαρμακα εκτος και αν τον δηλωσει ο ιδιος(εξαιρετικα σπανιο) απλα υποπτευεσαι οπως επισης μπορει αυτος που το παιζει νατουραλ να παιρνει φαρμακα απλα να μην μπορει να πιασει τον δηλωμενο φαρμακακια και να τον κατηγορει απο ζηλεια οτι ο αλλος παιρνει παρτο αυγο και κουρευτο δηλαδη

vaggan
14-06-13, 12:07
Βασικα οταν μιλαμε για χομπιστες και οχι για πρωταθλητισμο, υπαρχει "κλεψιμο" του θαυμασμου απο τριτους. Μπορει πολλοι να το κανουμε για εμας και να μη μας νοιαζει τι λενε οι αλλοι, αλλα υπαρχουν και καποιοι που τους ενδιαφερειαν το κανουν για θαυμασμο εχουν θεματα και θα μπουν και αυτοι στο φαρμακο

Levrone
14-06-13, 12:12
γιατι ρε συ κωστα αυτος που θα παρει φαρμακα θα τα παρει για να υποκλιθουν οι αλλοι που δεν παιρνουν?τι του κλεβει δηλαδη την δοξα η το χρημα αν θεωρει ο νατουραλ ερασιτεχνης οτι τον κλεβει ο αννατουραλ ερασιτεχνης του γυμναστηριου εχει σιγουρα θεματα και αργα η γρηγορα θα καταληξει και αυτος στην χρηση φαρμακου ασε που δεν μπορεις να αποδιξεις ποτε οτι ο γυμναστηριακος τυπος παιρνει φαρμακα εκτος και αν τον δηλωσει ο ιδιος(εξαιρετικα σπανιο) απλα υποπτευεσαι οπως επισης μπορει αυτος που το παιζει νατουραλ να παιρνει φαρμακα απλα να μην μπορει να πιασει τον δηλωμενο φαρμακακια και να τον κατηγορει απο ζηλεια οτι ο αλλος παιρνει παρτο αυγο και κουρευτο δηλαδη

ωραια να στο πω απλα..
Εγω θαυμαζω την προσπαθεια..
Το φαρμακο δεν το θεωρω προσπαθεια..

Το θεωρω "λαδωσα το διαιτητη" να στο πω ετσι..

vaggan
14-06-13, 12:32
ωραια να στο πω απλα..
Εγω θαυμαζω την προσπαθεια..
Το φαρμακο δεν το θεωρω προσπαθεια..

Το θεωρω "λαδωσα το διαιτητη" να στο πω ετσι..ειπαμε οταν μιλαμε για αγωνες και ο αλλος ντοπε και ο αλλος οχι ναι και εγω μαζι σου αλλα αν μιλαμε για παραλιες γυμναστηρια και δεν ξερω και εγω τι δεν υπαρχει λαδωσα τον διαιτητη εξαλλου ειπαμε στα γυμναστηρια δεν μπορει να αποδιξει κανενας τιποτα για κανεναν μονο να εικαζει:welcome:ποσα χρονια γυμναζεσαι κωστα? μπορει να πει καποιος?10 εμενα μου φαινεσαι ντοπε μπορει να γυρισει να σου πει απο κει και περα στο μυαλο του σε εχει ντοπε ανεξαρτητος του τι εισαι και εσυ και εγω και αντε μετα εσυ αποδειξε οτι δεν εισαι

ΠανοςΒ
14-06-13, 12:56
Κώστα και γω την προσπάθεια θαυμάζω , αλλά το φαρμάκωμα δεν προυποθέτει την απουσία προσπάθειας.

Απλά αλλάζουν τα στανταρντς συγκρισης. Εγω θαυμάζω ενα σώμα για την παραπάνω μυικότητα του γιατί ειναι γεγονός, αλλά δεν θα το συγκρίνω με ενα αφαρμάκωτο. Δεν υπάρχει μέτρο συγκρισης.

Levrone
14-06-13, 13:05
ειπαμε οταν μιλαμε για αγωνες και ο αλλος ντοπε και ο αλλος οχι ναι και εγω μαζι σου αλλα αν μιλαμε για παραλιες γυμναστηρια και δεν ξερω και εγω τι δεν υπαρχει λαδωσα τον διαιτητη εξαλλου ειπαμε στα γυμναστηρια δεν μπορει να αποδιξει κανενας τιποτα για κανεναν μονο να εικαζει:welcome:ποσα χρονια γυμναζεσαι κωστα? μπορει να πει καποιος?10 εμενα μου φαινεσαι ντοπε μπορει να γυρισει να σου πει απο κει και περα στο μυαλο του σε εχει ντοπε ανεξαρτητος του τι εισαι και εσυ και εγω και αντε μετα εσυ αποδειξε οτι δεν εισαι

αντρα μου γιατι το περιπλεκουμε?

ειπαμε, στους αγωνες ολοι παιρνουν. Τους αφηνουμε απ εξω.

Μιλαμε για δυο ανθρωπους που ο ενας παραδεχεται οτι παιρνει και ο αλλος δηλωνει οτι δεν παιρνει.
Τωρα το τι πιστευουμε για εναν τυπο στο γυμναστηριο που νομιζουμε οτι παιρνει ειναι αλλο θεμα.

Και οταν λεω κλεψιμο δεν εννοω οτι κλεβεις τη δοξα του αλλου.
Τον ιδιο σου τον εαυτο κλεβεις.
Πετυχαινεις κατι που... δεν το πετυχες καν εσυ.
Εχεις μια μεγαλη πλατη που σου ανηκει αλλα δε σου "ανηκει" , γιατι χωρις φαρμακα δε θα την εφτιαχνες , αρα "εκλεψες"..

vaggan
14-06-13, 13:19
αντρα μου γιατι το περιπλεκουμε?

ειπαμε, στους αγωνες ολοι παιρνουν. Τους αφηνουμε απ εξω.

Μιλαμε για δυο ανθρωπους που ο ενας παραδεχεται οτι παιρνει και ο αλλος δηλωνει οτι δεν παιρνει.
Τωρα το τι πιστευουμε για εναν τυπο στο γυμναστηριο που νομιζουμε οτι παιρνει ειναι αλλο θεμα.

Και οταν λεω κλεψιμο δεν εννοω οτι κλεβεις τη δοξα του αλλου.
Τον ιδιο σου τον εαυτο κλεβεις.
Πετυχαινεις κατι που... δεν το πετυχες καν εσυ.
Εχεις μια μεγαλη πλατη που σου ανηκει αλλα δε σου "ανηκει" , γιατι χωρις φαρμακα δε θα την εφτιαχνες , αρα "εκλεψες"..ακριβως αυτο πιστευω ο καθε ανθρωπος που παιρνει φαρμακο το ξερει μεσα του απλα δεν το παραδεχεται ουτε καν στον εαυτο του και μιλαει γαι διατροφες σουπερ ντουπερ συμπληρωματα που τον βοηθησαν και αλλα πολλα το φαρμακο κακα τα ψεμματα σε κανει να ξεπερασεις το γεννετικο σου δυναμικο κατα πολυ και εφοσον ακομα και ο jay cutler μιλαει οτι παιρνει μονο συμπληρωματα μασλτεκ φαντασου ποσο χωρος υπαρχει για ολους τους υπολοιπους των γυμναστηριων στο τι μπορει να ισχυριζονται

Levrone
14-06-13, 13:32
ακριβως αυτο πιστευω ο καθε ανθρωπος που παιρνει φαρμακο το ξερει μεσα του απλα δεν το παραδεχεται ουτε καν στον εαυτο του και μιλαει γαι διατροφες σουπερ ντουπερ συμπληρωματα που τον βοηθησαν και αλλα πολλα το φαρμακο κακα τα ψεμματα σε κανει να ξεπερασεις το γεννετικο σου δυναμικο κατα πολυ και εφοσον ακομα και ο jay cutler μιλαει οτι παιρνει μονο συμπληρωματα μασλτεκ φαντασου ποσο χωρος υπαρχει για ολους τους υπολοιπους των γυμναστηριων στο τι μπορει να ισχυριζονται

ειναι δυναμη το φαρμακο φιλε!
Μετατρεπει απλους αθλουμενους σε "αθλητες",
χτιζει προσωπικοτητες, ιδανικα και "ρολο υπαρξης" (ξερεις ειμαι αθλητης εγω οχι ενας απλος ανθρωπος που γυμναζεται),
προσδιδει γνωση , εμπειρια , ακομα και υφος χιλιων καρδιναλιων μολις μετα απο ενα κυκλο.

Ο Jay Cutler μην ξεχναμε οτι υποχρεωνεται απο συμβολαια να λεει οτι παιρνει μονο Μασλτεκ.
Οι γνωστοι αγνωστοι "τιποτες" που το κρυβουν τι λογο εχουν να το κανουν?


ΥΓ : Ρεεεεε , ξεχασες τα γονιδια!!!!!!

COBRA_STYLE
14-06-13, 13:34
Εχουν λογο να το κανουν και οι απλοι αθλουμενοι που λες...για να αποφυγουν την κοινωνικη κατακραυγη και το να γινουν δακτυλοδεικτουμενοι.

beefmeup
14-06-13, 13:42
:green:

απο ποιον να γινουν δακτυλοτετοιο ρε συ?

COBRA_STYLE
14-06-13, 13:52
Μεσα στο γυμναστηριο,στον περιγυρο τους κτλ...γιατι πεφτει δουλεμα χοντρο μετα τις περισσοτερες φορες...το βλεπω και κει που παω.

beefmeup
14-06-13, 13:55
ξερεις αν ειμουν 95 κιλα με 12% λιπος στο υψος μου τι γνωμη θα ειχα για το "δουλεμα" πισω απο την πλατη μου?
γιατι δουλεμα μπροστα απτην πλατη μου χλωμο το βλεπω να εκανε κανεις..;)

εχω την εντυπωση σε αυτο που λες,οτι αυτοι που τρωνε δουλεμα το ζηταει ο οργανισμος τους κ θα ετρωγαν ετσι κ αλλιως στην ζωη τους,ειτε επερναν ειτε οχι..

Levrone
14-06-13, 13:58
Εχουν λογο να το κανουν και οι απλοι αθλουμενοι που λες...για να αποφυγουν την κοινωνικη κατακραυγη και το να γινουν δακτυλοδεικτουμενοι.

απο κει να καταλαβεις τον τροπο σκεψης..
Να μπεις στα φαρμακα δε σε νοιαζει και σε νοιαζει τι θα πει ο αλλος..
Η ενοχη προσωποποιημενη..

COBRA_STYLE
14-06-13, 14:05
ξερεις αν ειμουν 95 κιλα με 12% λιπος στο υψος μου τι γνωμη θα ειχα για το "δουλεμα" πισω απο την πλατη μου?
γιατι δουλεμα μπροστα απτην πλατη μου χλωμο το βλεπω να εκανε κανεις..;)

εχω την εντυπωση σε αυτο που λες,οτι αυτοι που τρωνε δουλεμα το ζηταει ο οργανισμος τους κ θα ετρωγαν ετσι κ αλλιως στην ζωη τους,ειτε επερναν ειτε οχι..
Ναι το ζηταει σε αυτους που βλεπω,γιατι το λενε σε 1 ατομο,μετα διαδιδεται και μαθαινουν ολοι...αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα,ειναι οτι καθονται και καγκουριαζουν,ποζαρουν κτλ στους καθρεφτες σα καραγκιοζηδες...οπου εκει δε χανω την ευκαιρια και ξεκιναω να κανω καλα αυτο που ξερω:turtle:

απο κει να καταλαβεις τον τροπο σκεψης..
Να μπεις στα φαρμακα δε σε νοιαζει και σε νοιαζει τι θα πει ο αλλος..
Η ενοχη προσωποποιημενη..

Εγω δε θα κρινω την επιλογη του να μπει καποιος,δε με ενδιαφερει...απλα αυτο που βλεπω ειναι οτι απλα θελουν να κανουν την καβλα τους(για τον χ,ψ λογο) και δε θελουν να χουν ατομα απο πανω να τους ζαλιζουν τον ερωτα.

vaggan
14-06-13, 14:06
ξερεις αν ειμουν 95 κιλα με 12% λιπος στο υψος μου τι γνωμη θα ειχα για το "δουλεμα" πισω απο την πλατη μου?
γιατι δουλεμα μπροστα απτην πλατη μου χλωμο το βλεπω να εκανε κανεις..;)

εχω την εντυπωση σε αυτο που λες,οτι αυτοι που τρωνε δουλεμα το ζηταει ο οργανισμος τους κ θα ετρωγαν ετσι κ αλλιως στην ζωη τους,ειτε επερναν ειτε οχι..εχεις δικιο εδω ειναι και θεμα προσωπικοτητας πολλες φορες βεβαια οτι προσωπικοτητα και να εχεις το θαψιμο θα πεσει αλλα ξαναλεω και παιδια που μπορει να δουλευουν χρονια το σωμα τους με φυσικο τροπο σε μερικους να φαινεται υπερβολη και να πιστευουν οτι παιρνουν οποτε...παρτο αυγο και ξουρα το:green:αν ειναι να πουν θα πουν αλλα αλλο να εικαζουν και αλλο να βγεις εσυ και να παραδεχεσαι δημοσια οτι παιρνεις εκει θα φας το κραξιμο της αρκουδας

vaggan
14-06-13, 14:09
απο κει να καταλαβεις τον τροπο σκεψης..
Να μπεις στα φαρμακα δε σε νοιαζει και σε νοιαζει τι θα πει ο αλλος..
Η ενοχη προσωποποιημενη..αγαπη μου παντα εισαι ενοχικος οταν εισαι απλα αθλουμενος και θελεις να προσθεσεις με φαρμακο μερικες εξτρα ιντσες εντελως αχρειαστης μυικης μαζας

tasos2
14-06-13, 14:10
Aφου δεν εχει σημασια για τους φυσικους τι θα λενε οι αλλοι, εκτος αν εχουν ψυχολογικα προβληματα οπως ειπωθηκε, τοτε τι σημασια εχει και για τους μη φυσικους αν ο αλλος θα απαξιωσει την προσπαθεια τους? Εγω αμα επαιρνα δε θα εβαζα ταμπελα οτι παιρνω αλλα αν με ρωταγε καποιος στο γυμναστηριο θα ελεγα ναι, και φυσικα κι εδω στο φορουμ θα το ελεγα απο την πρωτη στιγμη.

Γιατι εγω τη βρισκω να με θαυμαζουν (εχω θεματα) αλλα για αυτα που εχω κανει ακριβως. Το να με θαυμασουν παραπανω απο οσο μου αξιζει δε μου λεει τιποτα

Levrone
14-06-13, 14:19
εχεις δικιο εδω ειναι και θεμα προσωπικοτητας πολλες φορες βεβαια οτι προσωπικοτητα και να εχεις το θαψιμο θα πεσει

Kαλα αν δεν εχεις παρει οοοοτι και να λενε για σενα δε σε νοιαζει..
Στην αρχη , αντε να σε πειραξει λιγο, αλλα μετα σαν τιμη το βλεπεις.
Αν εσυ δεν εχεις παρει δεν πανε να λενε...

beefmeup
14-06-13, 14:21
βαγγελη εγω πχ αν πω οτι περνω,στους γνωστους μου ουτε κραξιμο θα φαω ουτε τπτ..τωρα οι υπολοιποι δεν ξερω τι λετε,κ μου φαινονται περιεργα ολα αυτα..
υπαρχουν περιπτωσεις με ακραιες αντιδρασεις σαν αυτες που λες περι κραξιματος,αλλα αυτες ειναι εξαιρεσεις κ παλι εχει να κανει με το ατομο που θα το μαθει..

εκει που θα πεσει κραξιμο,ειναι αν εγω βγαινω κ λεω την δευτερα οτι ειμαι νατουραλ,κ την παρασκευη λεω οτι κατι εχω παρει..

vaggan
14-06-13, 14:26
βαγγελη εγω πχ αν πω οτι περνω,στους γνωστους μου ουτε κραξιμο θα φαω ουτε τπτ..τωρα οι υπολοιποι δεν ξερω τι λετε,κ μου φαινονται περιεργα ολα αυτα..
υπαρχουν περιπτωσεις με ακραιες αντιδρασεις σαν αυτες που λες περι κραξιματος,αλλα αυτες ειναι εξαιρεσεις κ παλι εχει να κανει με το ατομο που θα το μαθει..

εκει που θα πεσει κραξιμο,ειναι αν εγω βγαινω κ λεω την δευτερα οτι ειμαι νατουραλ,κ την παρασκευη λεω οτι κατι εχω παρει..αχαχαχαχαχαχααχ μην πεις τιποτα σε καταλαβα απο την φωνη:green:

Kolorizos
14-06-13, 17:33
ρε παιδια δεν ντοπαρεται κανενας ολοι φυσικοι ειναι
απλα εμπλουτιζουν τη φυσικη τους τεστοστερονη..:P:P:P:P:P

loufas
14-06-13, 22:31
πρωταθλητισμος=θυσιες!και οι θυσιες εκτος απο υδροτα και αιμα ειναι και τα φαρμακα!κατι που δε κατηγορω!και το παιδι μου αν τυχει και φτασει σε ενα επιπεδο υψηλο θα το αφηνα να παρει!το ντοπινκ ειναι μες στο προγραμμα!

liveris
14-06-13, 23:02
το να θυσιασεις την υγεια σου το θεωρω τραγικο..επισης η ευκολια που θα αφηνες το παιδι σου να το κανει ειναι επικινδυνη για μενα..
απο κει κ περα στον πρωταθλητισμο δεν το θεωρω κλεψιμο γιατι δεν αποτελει εξαιρεση ,ειναι ο κανονας οποτε τι να κλεψεις κ απο ποιον!
σε εμας τωρα που ασχολουμαστε ερασιτεχνικα κλεψιμο θεωρω αυτον που παιρνει κ δεν το λεει κ το παζει αθωα περιστερα..
αυτος που το παραδεχεται δεν νομιζω οτι κλεβει αφου πλεον ολοι μπορουν να εχουν προσβαση σε αυτα αν ψαχτουν ..
αυτο που θελω να πω ειναι οτι η εννοια του κλεψιματος ειναι οταν κανεις κατι εν αγνοια του αλλου...

loufas
14-06-13, 23:10
το να θυσιασεις την υγεια σου το θεωρω τραγικο..επισης η ευκολια που θα αφηνες το παιδι σου να το κανει ειναι επικινδυνη για μενα..
απο κει κ περα στον πρωταθλητισμο δεν το θεωρω κλεψιμο γιατι δεν αποτελει εξαιρεση ,ειναι ο κανονας οποτε τι να κλεψεις κ απο ποιον!
σε εμας τωρα που ασχολουμαστε ερασιτεχνικα κλεψιμο θεωρω αυτον που παιρνει κ δεν το λεει κ το παζει αθωα περιστερα..
αυτος που το παραδεχεται δεν νομιζω οτι κλεβει αφου πλεον ολοι μπορουν να εχουν προσβαση σε αυτα αν ψαχτουν ..
αυτο που θελω να πω ειναι οτι η εννοια του κλεψιματος ειναι οταν κανεις κατι εν αγνοια του αλλου...
εδω βλεπεις γονεις που δινουν στο παιδι τους τσιγαρο να καπνισουν και το μαθαινουν που ειναι καταστροφικο για την υγεια!
τωρα απο εμας που ειμαστε ερασιτεχνες ποιος χ#$#$@κε?αν ειναι λιγο πιο φουσκωτος ο φιλος διπλα μου η ο 55αρης που κανει την αεροπλανικη ασκηση για να με πεισει οτι ειναι natural!τι να κλεψει απο μενα?σε αγωνα θα παμε?

tasos2
14-06-13, 23:31
το να θυσιασεις την υγεια σου το θεωρω τραγικο..επισης η ευκολια που θα αφηνες το παιδι σου να το κανει ειναι επικινδυνη για μενα..


Μη νομιζεις οτι τα αναβολικα στεροειδη ειναι πολυ πιο επικινδυνα απο το τσιγαρο και το αλκοολ. Οταν μιλαμε για το ιδιο επιπεδο καταχρησης ειναι κοντα...

Levrone
14-06-13, 23:39
Μη νομιζεις οτι τα αναβολικα στεροειδη ειναι πολυ πιο επικινδυνα απο το τσιγαρο και το αλκοολ. Οταν μιλαμε για το ιδιο επιπεδο καταχρησης ειναι κοντα...

ειναι λαθος αυτο που γραφεις.
Το καταλαβαινεις.

liveris
14-06-13, 23:43
Μη νομιζεις οτι τα αναβολικα στεροειδη ειναι πολυ πιο επικινδυνα απο το τσιγαρο και το αλκοολ. Οταν μιλαμε για το ιδιο επιπεδο καταχρησης ειναι κοντα...

ρε παιδια τι συζηταμε τωρα για τα τσιγαρα η για τα αναβολικα?ειπα εγω οτι το τσιγαρο ειναι καλο??δλδ επειδη καπνιζουν πολλοι ειναι δικαιολογια αυτο για να παιρνετε αναβολικα?

ασε που συγκρινετε τελειως αλλα πραγματα..

tasos2
15-06-13, 00:15
ειναι λαθος αυτο που γραφεις.
Το καταλαβαινεις.

ΜΙλαμε για ιδιο επιπεδο καταχρησης

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9c/Rational_scale_to_assess_the_harm_of_drugs_%28mean_physical_harm_and_mean_dependence%29.svg

tasos2
15-06-13, 00:18
ειπα εγω οτι το τσιγαρο ειναι καλο??δλδ επειδη καπνιζουν πολλοι ειναι δικαιολογια αυτο για να παιρνετε αναβολικα?


Βασικα ειναι επιχειρημα για να μην εχει ο κοσμος την αντιληψη οτι τα αναβολικα ειναι σαν τα ναρκωτικα ενω το αλκοολ και το τσιγαρο ειναι απλα μια καταχρηση

loufas
15-06-13, 00:18
με λιγα λογια παιδια για να λεμε την αληθεια μπροστα στο αλκοολ και το τσιγαρο τα αναβολικα ειναι παρεξηγημενα!
τα εχουμε ταυτησει πως αν παρεις πας πεθανες!ενω βλεπουμε αθλητες που φτασανε στα βαθια γεραματα!αν ενας αθλητης παει καλα και εχει τα φοντα να γινει πρωταθλητης δεν ειναι κακο να παρει!εκει μετα μιλαμε για κλεψιμο

Levrone
15-06-13, 00:24
ΜΙλαμε για ιδιο επιπεδο καταχρησης

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9c/Rational_scale_to_assess_the_harm_of_drugs_%28mean_physical_harm_and_mean_dependence%29.svg

Μπραβο ωραια!

Κοψτε και το καπνισμα τοτε!

Δε διαφωνω.

loufas
15-06-13, 00:24
που στο κατω κατω τα αναβολικα τα κοβεις!περνεις ενα δυο πεντε χρονια ξερω εγω σου φευγει η κ@λα και λες τελος εχουμε παιδια τωρα σταματαμε την γυμναστικη!
ελα εδω εσυ φιλε τωρα που μιλας!ναι εεεεσυ βεβαιως!!!για κοψε το τσιγαρο να σε δω!σε τρωει το αιμα σου!το χεις για ευκολο?
ελα εδω εσυ φιλαρακι εεεσυ ναι!!πινεις βλεπω μια τραμπουζανα!για κοψε το ποτο!
με λιγα λογια κυκλοφορουν στην αγορα τα απογορευμενα!
απολαυστε υπευθυνα!!!

Flintz
16-10-13, 15:28
Εγω στην αποψη μου ειμαι καπου στην μεση... απ την μια θεωρω οτι το οτι καποιος που περνει αναβολικα δεν σημενει απαρετητα οτι δεν πρεπει να τρεφετε σωστα η να γυμναζετε δυνατα. Εξαλου οπως προαναφερθηκε,το κανουν ολοι,αν αυτος εχει ελπιδες να νικησει με το να χρησιμοπηισει αναβολικα, γιατι να μην το κανει και να μεινει στην απ εξω? επιδη δεν ειναι σωστο? πφ ουτε καν ομως...
Εκει που με ενοχλει λιγο η χρηση τον αναβολικων ειναι στο νεο ρευμα που εχει δημιουργηθει με τα λεγωμενα "fitness model" τυπου jeff seid,lazar angelov,greg plitt klp.Με ενοχλει γιατι λενε οτι ειναι φυσικοι,ενο εμφανεστατα δεν ειναι... Ενο τα σωματα τους ειναι προτυπα-στοχος για πολλους (και για μενα επισης) με ενοχλει το γεγονος οτι οταν φτασω στο επιπεδο τους (genetic max ενοω) δεν θα διχνω οπος αυτοι (αναφερομε κυριος στο υπερβολικο κοψημο/τεραστιοι δελτοιδοις.)
Η χρηση τους για γυμναστηριο και μονο , δεν το εχω φιλοσοφησει πολυ...θεωρο οτι απλα δεν αξιζει το ρισκο και τα λεφτα ισα ισα για να εχεις ενα ωραιο σωμα για το γυμναστηριο που στο τελος τελος της ημερας κανενας δεν νοιαζετε να το βλεπει παρα μονο εσυ και αντε 4-5 ατομα max.


Για να συνοψησω,αν πληρωνεσε για να το κανεις,τοτε ναι ειμαι υπερ! οπως ολοι και εσυ που λεμε...ναι ειναι πολυ καταρυπτηκο και δημιουργει εναν φαυλο κυκλο. Αλλα δυστηχος κανενας δεν νοιαζετε πιστευο πραγματικα να το αλλαξει ολο αυτο διοτη πεζοντε συμφεροντα με διαφημισεις/τηλεθεασεις

kendal
21-10-13, 10:29
ντοπα = Δεν εισαι εσυ αρα σε ακυρωνω

leftis
21-10-13, 10:38
Για το bodybuilding συγκεκριμένα δεν το θεωρώ κλέψιμο. Είτε κατεβαίνεις σε αγώνες είτε όχι, κάνεις ότι θες με το σώμα σου.
Απλά εκνευρίζομαι με αυτούς που ξεκινάνε χωρίς καμία βάση και σκέφτονται το ντοπινκ.
Αν κάποιος γυμνάζεται για πολλά χρόνια χωρίς βοηθήματα, και θέλει να αναβαθμιστεί γιατί όχι? Εκεί δεν μιλάμε για μια επιπόλαια κίνηση.

vaggan
21-10-13, 10:59
Για το bodybuilding συγκεκριμένα δεν το θεωρώ κλέψιμο. Είτε κατεβαίνεις σε αγώνες είτε όχι, κάνεις ότι θες με το σώμα σου.
Απλά εκνευρίζομαι με αυτούς που ξεκινάνε χωρίς καμία βάση και σκέφτονται το ντοπινκ.
Αν κάποιος γυμνάζεται για πολλά χρόνια χωρίς βοηθήματα, και θέλει να αναβαθμιστεί γιατί όχι? Εκεί δεν μιλάμε για μια επιπόλαια κίνηση.επιπολαια ειναι ολα απλα ειναι λιγο καλυτερα απο το να μπεις σε φαρμακο κατευθειαν το να θελεις να βαλεις ουσιες στο σωμα σου επικυνδυνες για να εχεις λιγους εξτρα ποντους εντελως αχρηστης μυικης μαζας για να διχνεις καλυτερα στην παραλια ειναι επιπολαιο και ποταπο ειτε το θελουμε να το παραδεχτουμε ειτε οχι

kendal
21-10-13, 11:04
επιπολαια ειναι ολα απλα ειναι λιγο καλυτερα απο το να μπεις σε φαρμακο κατευθειαν το να θελεις να βαλεις ουσιες στο σωμα σου επικυνδυνες για να εχεις λιγους εξτρα ποντους εντελως αχρηστης μυικης μαζας για να διχνεις καλυτερα στην παραλια ειναι επιπολαιο και ποταπο ειτε το θελουμε να το παραδεχτουμε ειτε οχι

εσενα σε παω βαγγο εισαι πολυ σωστος μεχρι τωρα με βαση αυτα που εχω δει:clap:

leftis
21-10-13, 11:37
επιπολαια ειναι ολα απλα ειναι λιγο καλυτερα απο το να μπεις σε φαρμακο κατευθειαν το να θελεις να βαλεις ουσιες στο σωμα σου επικυνδυνες για να εχεις λιγους εξτρα ποντους εντελως αχρηστης μυικης μαζας για να διχνεις καλυτερα στην παραλια ειναι επιπολαιο και ποταπο ειτε το θελουμε να το παραδεχτουμε ειτε οχι


Αυτό είναι απλή υπόθεση. Ο καθένας έχει τους λόγους του.
Συμφωνώ όμως ότι στις περισσότερες τον περιπτώσεων, είναι αχρείαστα και απλά ταίζουν τον ναρκισσισμό.

billy89
21-10-13, 11:47
Δε γίνεται από τη μια να κράζουμε το φάρμακο και από την άλλη να βλέπουμε φαρμακωμένα σώματα αγωνιστικών αθλητών και μη και να λέμε μπράβο.

kendal
21-10-13, 11:57
Δε γίνεται από τη μια να κράζουμε το φάρμακο και από την άλλη να βλέπουμε φαρμακωμένα σώματα αγωνιστικών αθλητών και μη και να λέμε μπράβο.

το να αρέσει σε κάποιον ένα τέτοιο σώμα δεν σημαίνει πως ασπάζεται και συμφωνεί με την φιλοσοφία και τον τρόπο επίτευξης του

stef25
21-10-13, 12:00
Δε γίνεται από τη μια να κράζουμε το φάρμακο και από την άλλη να βλέπουμε φαρμακωμένα σώματα αγωνιστικών αθλητών και μη και να λέμε μπράβο.

+1:thumbup: είπαμε..... η διγλωσσία σε όλο της το μεγαλείο...

vaggan
21-10-13, 12:05
Δε γίνεται από τη μια να κράζουμε το φάρμακο και από την άλλη να βλέπουμε φαρμακωμένα σώματα αγωνιστικών αθλητών και μη και να λέμε μπράβο.ο φαρμακωμενος αθλητης αγωνιζεται για χρημα δοξα αναγνωριση ο παραλιακιας και ο μεσος αθλουμενος γιατι να βαλει φαρμακο για να τον δουνε στην παραλια και οι φιλοι του στο γυμναστηριο???γιαυτο λεω οτι ειναι ποταπο και καθαρα ναρκισσιστικο οποτε ποια διγλωσσια???ο ενας εχει καποια ιδανικα ο αλλος τι εχει?

stef25
21-10-13, 12:17
ο φαρμακωμενος αθλητης αγωνιζεται για χρημα δοξα αναγνωριση ο παραλιακιας και ο μεσος αθλουμενος γιατι να βαλει φαρμακο για να τον δουνε στην παραλια και οι φιλοι του στο γυμναστηριο???γιαυτο λεω οτι ειναι ποταπο και καθαρα ναρκισσιστικο οποτε ποια διγλωσσια???ο ενας εχει καποια ιδανικα ο αλλος τι εχει?

Από πότε συνιστά ιδανικό το χρήμα?'Οσο για τη δόξα και την αναγνώριση, θα μπορούσε να σου απαντήσει ένας φαρμακωμένος ερασιτέχνης ότι και η παραλία, το γυμναστήριο, το μπαρ ακόμα και το forum του bodybuilding.gr αποτελούν χώρους όπου μπορεί να επιδιώξει κάποιος τη δόξα, την αναγνώριση και τον θαυμασμό...Οπότε η κοινή συνισταμένη του ναρκισσισμού παραμένει η ίδια....

billy89
21-10-13, 12:21
Ναι ρε Βαγγέλη αλλά όλοι κάπως ξεκινάνε... Τρώγοντας έρχεται η όρεξη. Άμα δε μπεις να δεις πώς ανταποκρίνεσαι πώς θα αποφασίσεις αν θα κατέβεις ή όχι σε αγώνες?

Και τέλος πάντων για αθλητές να στο δώσω. Αλλά για μη αθλητές? Για παραλιάκηδες? Κάθε τόσο μπαίνει στο φόρουμ κάποιος φαρμακωμένος, κάνει ένα λογαριασμό, πρώτο (και μοναδικό) ποστ στις φώτο μελών, παίρνει διθυραμβικά σχόλια και αφού ικανοποίησε τον ναρκισσισμό του εξαφανίζεται. Ε αυτά μου τη δίνουνε.

vaggan
21-10-13, 12:21
Από πότε συνιστά ιδανικό το χρήμα?'Οσο για τη δόξα και την αναγνώριση, θα μπορούσε να σου απαντήσει ένας φαρμακωμένος ερασιτέχνης ότι και η παραλία, το γυμναστήριο, το μπαρ ακόμα και το forum του bodybuilding.gr αποτελούν χώρους όπου μπορεί να επιδιώξει κάποιος τη δόξα, την αναγνώριση και τον θαυμασμό...Οπότε η κοινή συνισταμένη του ναρκισσισμού παραμένει η ίδια....ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑ τι λες ρε συ το πιστευεις τωρα αυτο που λες???ιδια ξερουν πχ τον γκιννη και ιδιοι τον ταδε φορουμιστα???ωραια οχι ιδανικο το χρημα ΣΤΟΧΟΣ

vaggan
21-10-13, 12:27
Ναι ρε Βαγγέλη αλλά όλοι κάπως ξεκινάνε... Τρώγοντας έρχεται η όρεξη. Άμα δε μπεις να δεις πώς ανταποκρίνεσαι πώς θα αποφασίσεις αν θα κατέβεις ή όχι σε αγώνες?

Και τέλος πάντων για αθλητές να στο δώσω. Αλλά για μη αθλητές? Για παραλιάκηδες? Κάθε τόσο μπαίνει στο φόρουμ κάποιος φαρμακωμένος, κάνει ένα λογαριασμό, πρώτο (και μοναδικό) ποστ στις φώτο μελών, παίρνει διθυραμβικά σχόλια και αφού ικανοποίησε τον ναρκισσισμό του εξαφανίζεται. Ε αυτά μου τη δίνουνε.ε δεν ειναι αυτο ποταπο?

stef25
21-10-13, 12:42
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑ τι λες ρε συ το πιστευεις τωρα αυτο που λες???ιδια ξερουν πχ τον γκιννη και ιδιοι τον ταδε φορουμιστα???ωραια οχι ιδανικο το χρημα ΣΤΟΧΟΣ

Όπως πολύ εύστοχα έγραψε και ο Billy και ο επαγγελματίας ως ερασιτέχνης ξεκίνησε και αρχικά επεδίωκε την δόξα και την αναγνώριση στην παραλία και στο γυμναστήριο...Και φυσικά δεν μπορεί να γίνουν όλοι επαγγελματίες και πρωταθλητές...
Θα στο θέσω όμως και αλλιώς..Πόσοι απ αυτούς που κατεβαίνουν στους αγώνες αποκτούν τη δόξα και την αναγνώριση που λες???Πόσους ,τουλάχιστον στην Ελλάδα, τους ξέρουν πέρα από τους fun του bodybuilding και ο απλός καθημερινός κόσμος...
Θα σου πω λοιπόν ότι για τη μεγάλη μάζα, αυτός που κατεβαίνει σε αγώνες και ο παραλιάκιας δεν έχουν καμία διαφορά στη συνείδησή τους...
Οπότε για ποια δόξα μιλάμε???Πολύ περιορισμένη....:welcome:

vaggan
21-10-13, 12:55
ενταξει το bodybuilding δεν ειναι αθλημα που το ξερουν πολλοι καλως η κακως πχ τον ντοριαν γειτς ο μεσος ανθρωπος που δεν εχει τριβη με το σπορ δεν τον ξερει ομως στο χωρο μας τον ξερουν πολυ καλα αυτη ειναι η αναγνωρισημοτητα το bb take it or leave it τωρα αν εσυ θες να φαρμακωθεις για να βγεις στην παραλια και σε φορουμ για να κερδισεις αναγνωριση φαρμακωσου εγω θα σε αναγνωρισω μια χαρα θα σου δωσω και τιτλο το θεμα ειναι ομως ποιος παραδεχεται οτι φαρμακωθηκε για παραλια???

tasos2
21-10-13, 15:35
Εμενα παλι δεν μου τη δινουν αυτοι που παιρνουν για την παραλια αλλα αυτοι που διαδιδουν οτι ειναι φυσικοι και οταν τους ρωτανε αν εχουν εξωτερικη βοηθεια η απαντηση τους ειναι οτι χρησιμοποιουν συμπληρωματα διατροφης. Αυτοι ειναι μεγαλη πληγη.

Επισης μου τη δινουν υπερβολικα οσοι ειχαν σωμα μηδεν, ξεκινησανε φαρμακο, γινανε 5πλασιοι σε μαζα μεσα σε λιγους μηνες και μετα βγαινουν και τη λενε σε φυσικους κατακρινοντας το μεγεθος τους. Κι αυτη ειναι αλλη μια μεγαλη πληγη που εχει καταστρεψει το αθλημα και την δημοτικοτητα του

kendal
21-10-13, 16:00
Εμενα παλι δεν μου τη δινουν αυτοι που παιρνουν για την παραλια αλλα αυτοι που διαδιδουν οτι ειναι φυσικοι και οταν τους ρωτανε αν εχουν εξωτερικη βοηθεια η απαντηση τους ειναι οτι χρησιμοποιουν συμπληρωματα διατροφης. Αυτοι ειναι μεγαλη πληγη.

Επισης μου τη δινουν υπερβολικα οσοι ειχαν σωμα μηδεν, ξεκινησανε φαρμακο, γινανε 5πλασιοι σε μαζα μεσα σε λιγους μηνες και μετα βγαινουν και τη λενε σε φυσικους κατακρινοντας το μεγεθος τους. Κι αυτη ειναι αλλη μια μεγαλη πληγη που εχει καταστρεψει το αθλημα και την δημοτικοτητα του

:thumbup:

stef25
21-10-13, 16:05
Ρε παιδιά πραγματικά χρειάζεται να το δηλώσει κάποιος οτι φαρμακώνεται??? Πιστεύω δεν υπάρχει άτομο που να έχει μια επαφή με το σπορ και να μην μπορεί να καταλάβει εάν κάποιος παίρνει χημεία ή οχι.
Οι περιπτώσεις αυτές είτε κάνουν μπαμ εκ πρώτης όψεως,είτε το καταλαβαίνεις απ τα συμφραζόμενα(χρόνια προπόνησης κλπ...)
'Εχουμε φτάσει σε ένα σημείο να το παίζουμε μωρές παρθένες και να ζητάμε διευκρινίσεις για πράγματα που βγάζουν μάτι....
Ο απλός κόσμος που δεν ασχολείται με τη σωματοδόμηση μπλέκει τις βούρτσες με τις π.....
Και αυτό γιατί όπως πολύ σωστά είπε ο tasos οι φαρμακωμένοι όταν τους ρωτούν τι παίρνουν το παίζουν Κινέζοι και αρχίζουν να μιλάνε για συμπληρώματα πρωτείνης, αμινοξέων κλπ....

vaggan
21-10-13, 16:12
Ρε παιδιά πραγματικά χρειάζεται να το δηλώσει κάποιος οτι φαρμακώνεται??? Πιστεύω δεν υπάρχει άτομο που να έχει μια επαφή με το σπορ και να μην μπορεί να καταλάβει εάν κάποιος παίρνει χημεία ή οχι.
Οι περιπτώσεις αυτές είτε κάνουν μπαμ εκ πρώτης όψεως,είτε το καταλαβαίνεις απ τα συμφραζόμενα(χρόνια προπόνησης κλπ...)
'Εχουμε φτάσει σε ένα σημείο να το παίζουμε μωρές παρθένες και να ζητάμε διευκρινίσεις για πράγματα που βγάζουν μάτι....
Ο απλός κόσμος που δεν ασχολείται με τη σωματοδόμηση μπλέκει τις βούρτσες με τις π.....
Και αυτό γιατί όπως πολύ σωστά είπε ο tasos οι φαρμακωμένοι όταν τους ρωτούν τι παίρνουν το παίζουν Κινέζοι και αρχίζουν να μιλάνε για συμπληρώματα πρωτείνης, αμινοξέων κλπ....και εγω σου λεω οτι υπαρχουν ατομα που παιρνουν και διχνουν χαλια και αλλοι που δεν παιρνουν και διχνουν σαν να παιρνουν παρτο αυγο και κουρευτω δηλαδη δεν βγαινει ακρη με το να ψαχνουμε ποιος κανει τι θες να παρεις φαρμακο και νοιωθεις καλα με την επιλογη σου?παρτο δεν θες μην το παιρνεις

leftis
21-10-13, 17:02
Εμενα παλι δεν μου τη δινουν αυτοι που παιρνουν για την παραλια αλλα αυτοι που διαδιδουν οτι ειναι φυσικοι και οταν τους ρωτανε αν εχουν εξωτερικη βοηθεια η απαντηση τους ειναι οτι χρησιμοποιουν συμπληρωματα διατροφης. Αυτοι ειναι μεγαλη πληγη.

Επισης μου τη δινουν υπερβολικα οσοι ειχαν σωμα μηδεν, ξεκινησανε φαρμακο, γινανε 5πλασιοι σε μαζα μεσα σε λιγους μηνες και μετα βγαινουν και τη λενε σε φυσικους κατακρινοντας το μεγεθος τους. Κι αυτη ειναι αλλη μια μεγαλη πληγη που εχει καταστρεψει το αθλημα και την δημοτικοτητα του


Και γιατί να το δηλώσει? Για να φάει στη μάπα τον τεράστιο κομπλεξισμό του μέσου Έλληνα? Πολύ καλά κάνει και δεν το λέει όποιος πέρνει.
Όποιος ασχολείται, μπορεί να καταλάβει πότε ένα σώμα είναι φυσικό και πότε όχι.
Τα ΑΑΣ είναι τεράστιο ταμπού ειδικά στην Ελλάδα. Και δυστυχώς υπάρχει τεράστια παραπληροφόρηση. Αν σου βγεί το όνομα θα είσαι για πάντα ο "καμμένος, ο "αναβολικάκιας" και λοιπά κομπλεξικά σχόλια.

tasos2
21-10-13, 17:32
Και γιατί να το δηλώσει? Για να φάει στη μάπα τον τεράστιο κομπλεξισμό του μέσου Έλληνα? Πολύ καλά κάνει και δεν το λέει όποιος πέρνει.
Όποιος ασχολείται, μπορεί να καταλάβει πότε ένα σώμα είναι φυσικό και πότε όχι.
Τα ΑΑΣ είναι τεράστιο ταμπού ειδικά στην Ελλάδα. Και δυστυχώς υπάρχει τεράστια παραπληροφόρηση. Αν σου βγεί το όνομα θα είσαι για πάντα ο "καμμένος, ο "αναβολικάκιας" και λοιπά κομπλεξικά σχόλια.

Nα μην πει τιποτα ρε φιλε, οχι να βγει απο μονος του και να πει ειμαι φυσικος χωρις να τον ρωτησουν, και αν τον ρωτησουν να αλλαξει θεμα και να μην απαντησει, ο αλλος θα καταλαβει οτι τον φερνει σε δυσκολη θεση και δεν θα επιμεινει.

Και στο κατω κατω αν θεωρεις παραπληροφορηση να λενε αυτουνου οτι ειναι καμμενος και φαρμακωμενος, τοτε εγω τι να πω που με λενε ετσι επειδη παιρνω πρωτεινη ή κρεατινη σε συμπληρωμα (και σ αυτο φταιει η παραπληροφορηση του αλλου)? Και σκεψου οτι ο αλλος τουλαχισοτν εχει το σωμα των ονειρων του, εμενα και μου βγηκε το ονομα και δεν θα το αποκτησω ποτε

Και μην το λες οτι οποιος ασχολειται το καταλαβαινει, εχω στο γυμναστηριο μου ατομα που εχουν και καλο σωμα και καποια χρονια προπονησης που δεν το καταλαβαινουν, ερχονται τυποι 100 κιλα 5% λιπος με φλεβες και τους λενε οτι πηραν καποια αμινοξεα και οταν τους λεω εγω δεν εγιναν ετσι απο τα αμινοξεα αλλα απο τις ορμονες, μου λενε οτι δεν παιρνει ορμονες γιατι ετσι τους ειπε, και μετα μου λενε ειναι θεμα γονιδιων (λες και εμεις ειμαστε παραπληγικοι) και χρονων ασχολιας λες και οσο μεγαλωνεις γινεσαι καλυτερος δηλαδη στα 80 θα εχεις πιασει κορυφη.

billy89
21-10-13, 18:18
Και γιατί να το δηλώσει? Για να φάει στη μάπα τον τεράστιο κομπλεξισμό του μέσου Έλληνα? Πολύ καλά κάνει και δεν το λέει όποιος πέρνει.
Όποιος ασχολείται, μπορεί να καταλάβει πότε ένα σώμα είναι φυσικό και πότε όχι.
Τα ΑΑΣ είναι τεράστιο ταμπού ειδικά στην Ελλάδα. Και δυστυχώς υπάρχει τεράστια παραπληροφόρηση. Αν σου βγεί το όνομα θα είσαι για πάντα ο "καμμένος, ο "αναβολικάκιας" και λοιπά κομπλεξικά σχόλια.

Θεωρητικά κανένας δεν έχει υποχρέωση να δηλώσει τίποτα αλλά για μένα πραγματικοί μάγκες είναι αυτοί που δεν το κρύβουν, δεν είπαμε να το βροντοφωνάζουν όπου σταθούν και όπου βρεθούν αλλά τουλάχιστον να το παραδέχονται.

Ούτως ή άλλως ο κομπλεξισμός του ελληνάρα προχωράει πολύ πέρα από τα φάρμακα.
Αν παίρνεις θα σε πει... φαρμακωμένο.
Αν παίρνεις συμπληρώματα θα σε πει... το ίδιο:P
Αν δεν παίρνεις ούτε συμπληρώματα... ε κάτι θα βρει να σε πει! Περίεργο, νάρκισσο, κλαρινογαμπρό κοκ.

Γενικά σ' αυτή τη χώρα μόνο αν καπνίζεις και πίνεις είσαι σωστός...

kendal
21-10-13, 18:56
καντε βαρη οχι πολεμο!!!!!!!!!!!!!:P

vaggan
21-10-13, 20:02
Και γιατί να το δηλώσει? Για να φάει στη μάπα τον τεράστιο κομπλεξισμό του μέσου Έλληνα? Πολύ καλά κάνει και δεν το λέει όποιος πέρνει.
Όποιος ασχολείται, μπορεί να καταλάβει πότε ένα σώμα είναι φυσικό και πότε όχι.
Τα ΑΑΣ είναι τεράστιο ταμπού ειδικά στην Ελλάδα. Και δυστυχώς υπάρχει τεράστια παραπληροφόρηση. Αν σου βγεί το όνομα θα είσαι για πάντα ο "καμμένος, ο "αναβολικάκιας" και λοιπά κομπλεξικά σχόλια.εγω προσωπικα πιστευω οτι εισαι στο φαρμακο ασχολουμαι γιαυτο το λεω:P αναπτυχθηκες τρομερα γρηγορα δεν σου κανω επιθεση μια και το φερε η κουβεντα αφου ειπες οτι οποιος ασχολειται καταλαβαινει

stone garden
21-10-13, 20:03
το ιδιο σκληρα γυμναζετε και ενας που ειναι ντοπε απλα εχει τα αναμενομενα αποτελεσματα παρα πολυ πιο γρηγορα.

leftis
21-10-13, 20:15
εγω προσωπικα πιστευω οτι εισαι στο φαρμακο ασχολουμαι γιαυτο το λεω:P αναπτυχθηκες τρομερα γρηγορα δεν σου κανω επιθεση μια και το φερε η κουβεντα αφου ειπες οτι οποιος ασχολειται καταλαβαινει

Γιατί να το πάρω σαν επίθεση? :green: Πρώτη φορά μου το λένε, και πραγματικά χαίρομαι.
Δεν είμαι στο φάρμακο, και ουτε θα είχα θέμα να το πω εφ'όσον δεν με ξέρει κανείς εδω μέσα. :welcome:

vaggan
21-10-13, 20:23
Γιατί να το πάρω σαν επίθεση? :green: Πρώτη φορά μου το λένε, και πραγματικά χαίρομαι.
Δεν είμαι στο φάρμακο, και ουτε θα είχα θέμα να το πω εφ'όσον δεν με ξέρει κανείς εδω μέσα. :welcome:αν κατονομασω μελη που ηταν εντελως απρωσοποι και ελεγαν οτι ειναι νατουραλ θα παθεις πλακα:green:και να το κανες φιλε δεν θα το παραδεχοσουν γιατι ακομα και σε ενα απροσωπο φορουμ μπορει να σε αποκαλεσουν αναβολικακια και ενεσακια λεφτης ο ενεσακιας πχ αν θελουν να στο βγαλουν θα στο βγαλουν οπου και να σαι και σενα και εμενα και ολων μας

Χριστοφορος123
21-10-13, 20:30
Γιατί να το πάρω σαν επίθεση? :green: Πρώτη φορά μου το λένε, και πραγματικά χαίρομαι.
Δεν είμαι στο φάρμακο, και ουτε θα είχα θέμα να το πω εφ'όσον δεν με ξέρει κανείς εδω μέσα. :welcome:

Κ εσυ φαρμακωμενος ρε ; :P Πλακα κανω εννοειται
Εγω το θεωρω κλεψιμο

vaggan
21-10-13, 20:36
Κ εσυ φαρμακωμενος ρε ; :P Πλακα κανω εννοειται
Εγω το θεωρω κλεψιμοτι κλεβεις το φαι του αλλου?μην λετε χαζα

Χριστοφορος123
21-10-13, 20:43
:unsure: Δεν καταλαβα αυτο το ποστ

vaggan
21-10-13, 20:45
:unsure: Δεν καταλαβα αυτο το ποστδεν ειναι κλεψιμο μεταξυ αθλουμενων ρε χριστοφορε καπιτο???

loukiss
21-10-13, 20:47
εγω το θεωρω εξελιξη που πρεπει να αξιοποιηθει αν ειναι εφικτο.

αν εισαι προσεκτικος και εχεις και τα φραγκα για ποιο λογο να κολλησεις σε κατι τετοιο ;;

εφοσον το αγαπας και θες να αφιερωθεις σε αυτο δωσε οσο γινεται .

Το 99.999% αν σας ελεγαν τωρα οτι θα σας δωσουν δωρακι cycles για 5 χρονια με pct και AI δωρεαν , θα τα περνατε με καλη καρδια. Αυτα τα περι ηθικης και τα "εγω το κανω για το ταξιδι ειναι λογια να αγαπιομαστε"..

Αυτοι που το κανουμε επειδη γουσταρουμε (το life style) γουσταρουμε το ταξιδι αλλα γουσταρουμε το ταξιδι ακομα παραπανω οταν βλεπουμε αποτελεσματα... Κανεις σοβαρος δεν πηρε και ειπε , ωπα εδω ειμαστε τελειωσαμε τωρα. Αυτοι φαινονται μετα τα cycles και μετα απ ολα... Δεν μιλαμε για αυτους προφανως.

Εν τελη, μην κοροιδευουμε τον εαυτο μας.. Αυτη ειναι η αποψη μου

Ειρηνη υμιν

Χριστοφορος123
21-10-13, 20:51
δεν ειναι κλεψιμο μεταξυ αθλουμενων ρε χριστοφορε καπιτο???

Για μενα ειναι..σκεψου το προηγουμενο mr olympia ο Κεφαλιανος φανηκε οτι εκανε το πιο φτηνο cycle ενω οι υπολοιποι με τους χορηγους τους πηρανε 10πλασια φαρμακα.Ας ειχανε παρει ολοι τα ιδια θα καταλαβαινες διαφορα

stef25
21-10-13, 20:56
εγω προσωπικα πιστευω οτι εισαι στο φαρμακο ασχολουμαι γιαυτο το λεω:P αναπτυχθηκες τρομερα γρηγορα δεν σου κανω επιθεση μια και το φερε η κουβεντα αφου ειπες οτι οποιος ασχολειται καταλαβαινει

Δλδ ρε vaggan γιατί ο leftis να μην ανήκει στη κατηγορία που κατέταξες και κάποιους άλλους πρόσφατα, τουτέστιν τους γεννετικά προικισμένους και τις μελισσούλες που κάνουν τα μέλια???
και θα πρέπει αυτός να φαρμακώνεται και οι άλλοι να έχουν το άγγιγμα του Μύδα???

(Υ.Γ. προσωπικά θεωρώ την ανάπτυξη-εξέλιξη του lefti καρανάτσουραλ...)

leftis
21-10-13, 21:06
Δλδ ρε vaggan γιατί ο leftis να μην ανήκει στη κατηγορία που κατέταξες και κάποιους άλλους πρόσφατα, τουτέστιν τους γεννετικά προικισμένους και τις μελισσούλες που κάνουν τα μέλια???
και θα πρέπει αυτός να φαρμακώνεται και οι άλλοι να έχουν το άγγιγμα του Μύδα???

(Υ.Γ. προσωπικά θεωρώ την ανάπτυξη-εξέλιξη του lefti καρανάτσουραλ...)


Καλό είναι παιδιά να συνεχιστέι αυτό στα Εκτός Θέματος. Και εγώ εκεί απάντησα στον βαγγαν. Το τόπικ είναι καθαρά για τον αν το ντοπινγκ είναι κλέψιμο όχι για τον αν ειναι ο leftis natty :green:

vaggan
22-10-13, 02:11
Για μενα ειναι..σκεψου το προηγουμενο mr olympia ο Κεφαλιανος φανηκε οτι εκανε το πιο φτηνο cycle ενω οι υπολοιποι με τους χορηγους τους πηρανε 10πλασια φαρμακα.Ας ειχανε παρει ολοι τα ιδια θα καταλαβαινες διαφοραρε μην λες οτι να ναι χαλαρωσε που ξερεις εσυ τι βαζει η τι δεν βαζει ο καθενας γινατε ολοι ειδημωνες με ενα χρονακι προυπηρεσια ο κεφαλιανος αν θελεις να μαθεις επιασε ταβανι δεν παει αλλο το σωμα του δεν μπορει να φορτωσει αλλες μαζες ακου εκει εκανε φτηνο κυκλο τι αλλο θα ακουσουμε

vaggan
22-10-13, 02:14
Δλδ ρε vaggan γιατί ο leftis να μην ανήκει στη κατηγορία που κατέταξες και κάποιους άλλους πρόσφατα, τουτέστιν τους γεννετικά προικισμένους και τις μελισσούλες που κάνουν τα μέλια???
και θα πρέπει αυτός να φαρμακώνεται και οι άλλοι να έχουν το άγγιγμα του Μύδα???

(Υ.Γ. προσωπικά θεωρώ την ανάπτυξη-εξέλιξη του lefti καρανάτσουραλ...)ποιον χαρακτηρησα νατουραλ που? δειξε μου και να χρησιμοποιω ξεκαθαρα αυτη την λεξη

billy89
22-10-13, 02:25
^ Ξέρει τι λέει ο Stef για μελισσούλες εκτός αν εκεί τρόλαρες πολύ επιτυχημένα:green:

stef25
22-10-13, 10:00
ποιον χαρακτηρησα νατουραλ που? δειξε μου και να χρησιμοποιω ξεκαθαρα αυτη την λεξη

Vaggan έχεις καταλάβει πολύ καλά σε ποια περίπτωση αναφέρομαι...Αν όχι διάβασε τα πρόσφατα post σου και θα καταλάβεις...Δεν αναφέρω όνομα για να μην θεωρηθεί ότι του κάνω προσωπική επίθεση....
Αλλά μας έχεις καραφλιάσει μεγάλε τον τελευταίο καιρό...
Χαρακτηρίζεις ένα παλικάρι 18 χρονών με 2 χρόνια ενασχόλησης και πάνω στα ντουζένια του, ως φαρμακωμένο γιατί έβαλε κρέας πάνω του μαζί με λίγο λιπάκι.....
Και τον τύπο που είναι 30φεύγα, με 1 χρόνο μόνο προπόνησης που έγινε τούμπανο με κοιλιακούς φέτες και φλέβα στο Θεό, τον λες γεννετικά προικισμένο και μέλισσα που κάνει μέλι....
Δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά...

tasos2
22-10-13, 10:19
ρε μην λες οτι να ναι χαλαρωσε που ξερεις εσυ τι βαζει η τι δεν βαζει ο καθενας γινατε ολοι ειδημωνες με ενα χρονακι προυπηρεσια ο κεφαλιανος αν θελεις να μαθεις επιασε ταβανι δεν παει αλλο το σωμα του δεν μπορει να φορτωσει αλλες μαζες ακου εκει εκανε φτηνο κυκλο τι αλλο θα ακουσουμε

Ωπα κατσε βαγγ, καταρχην ταβανι δεν υπαρχει, ετσι πιστευαν ολοι για τον κολεμαν το 2002 που ηταν κοντα 40 χρονων και εκανε 20τοσα χρονια προπονηση, και σε ενα χρονο προφανως ειτε πηρε παραπανω ειτε πηρε κατι καινουργιο (ρισκαροντας πιο πολυ σε παρενεργειες) και κατεβηκε με 15 μυικα κιλα παραπανω.

Δεν υπαρχει οριο οταν υπαρχει εξωγενης χορηγηση, υπαρχει μονο η αντοχη του οργανισμου στις παρενεργειες και που τελειωνει το ρισκο που ειναι διατεθημενος να παρει κανεις και τα χρηματα που μπορει να διαθεσει.

Και προφανως αλλα ρισκα θα παρει ο Phil Heath που εχει πισω του την muscletech, μια κορυφαια επιστημονικη ομαδα γιατρων και περιθωρια για τεραστια κερδη απο αυτο το αθλημα και αλλα ο Κεφαλιανος που ουτε τους ιδιους χορηγους εχει ουτε κερδιζει τοσα λεφτα απο εκει

vaggan
22-10-13, 10:20
Vaggan έχεις καταλάβει πολύ καλά σε ποια περίπτωση αναφέρομαι...Αν όχι διάβασε τα πρόσφατα post σου και θα καταλάβεις...Δεν αναφέρω όνομα για να μην θεωρηθεί ότι του κάνω προσωπική επίθεση....
Αλλά μας έχεις καραφλιάσει μεγάλε τον τελευταίο καιρό...
Χαρακτηρίζεις ένα παλικάρι 18 χρονών με 2 χρόνια ενασχόλησης και πάνω στα ντουζένια του, ως φαρμακωμένο γιατί έβαλε κρέας πάνω του μαζί με λίγο λιπάκι.....
Και τον τύπο που είναι 30φεύγα, με 1 χρόνο μόνο προπόνησης που έγινε τούμπανο με κοιλιακούς φέτες και φλέβα στο Θεό, τον λες γεννετικά προικισμένο και μέλισσα που κάνει μέλι....
Δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά...σοβαρα πραματα δεν ειναι αυτα που λες εσυ και προσπαθεις χωρις να εχεις τα κοτσια να κατονομασεις να κατηγορησεις καποιον που δεν συμμετεχει στην συζητηση που αποκαλεσα και ποιον ΕΠΙ ΛΕΞΗ νατουραλ το οτι δεν κανουν ολες οι μελισσες μελι ισχυει και για την κατηγορια της φαρμακοδιεγερσης αλλοι θα αναπτυξουν καλο σωμα με φαρμακα και αλλοι με φαρμακα και παλι θα δειχνουν σαν σκατα το πιασες τωρα?αλλος ειναι πεντε χρονια σε αυτα και δεν εχει καλο σωμα και αλλος με ενα χρονο γινεται φοβερος

vaggan
22-10-13, 10:31
Ωπα κατσε βαγγ, καταρχην ταβανι δεν υπαρχει, ετσι πιστευαν ολοι για τον κολεμαν το 2002 που ηταν κοντα 40 χρονων και εκανε 20τοσα χρονια προπονηση, και σε ενα χρονο προφανως ειτε πηρε παραπανω ειτε πηρε κατι καινουργιο (ρισκαροντας πιο πολυ σε παρενεργειες) και κατεβηκε με 15 μυικα κιλα παραπανω.

Δεν υπαρχει οριο οταν υπαρχει εξωγενης χορηγηση, υπαρχει μονο η αντοχη του οργανισμου στις παρενεργειες και που τελειωνει το ρισκο που ειναι διατεθημενος να παρει κανεις και τα χρηματα που μπορει να διαθεσει.

Και προφανως αλλα ρισκα θα παρει ο Phil Heath που εχει πισω του την muscletech, μια κορυφαια επιστημονικη ομαδα γιατρων και περιθωρια για τεραστια κερδη απο αυτο το αθλημα και αλλα ο Κεφαλιανος που ουτε τους ιδιους χορηγους εχει ουτε κερδιζει τοσα λεφτα απο εκειμην συγκρινεις κολεμαν με κεφαλιανο καμια σχεση η μηπως νομιζεις τασο πως αν εσυ και εγω ειχαμε την δυνατοτητα να παρουμε ολες αυτες τις μεγαδωσεις φαρμακων θα γινομασταν κατι αντιστοιχο βγαλτο απο το μυαλο σου και εδω ειναι αυτο που ειπα ολες οι μελισσες δεν κανουν μελι ακομα και με τα φαρμακα η γεννετικη ειναι πολυ σημαντικη ο κεφαλιανος δεν θα μπορεσει ποτε να κανει πλαταρα ωστε να χτυπησει μεγαλους αγωνες ακομα και αν ειχε ολη την γραμμωση του κοσμου δειχνει μικροσκοπικος ο κολμαν ηταν βροντοσαυρος μπροστα του μπορουσε να βαλει πολλα κιλα επανω του και να τα γραμμωνει με την καταληλλη βοηθεια δεν ειναι πειρα ολα τα φαρμακα του κοσμου και κατεβηκα στο ολυμπια

tasos2
22-10-13, 11:35
μην συγκρινεις κολεμαν με κεφαλιανο καμια σχεση η μηπως νομιζεις τασο πως αν εσυ και εγω ειχαμε την δυνατοτητα να παρουμε ολες αυτες τις μεγαδωσεις φαρμακων θα γινομασταν κατι αντιστοιχο βγαλτο απο το μυαλο σου και εδω ειναι αυτο που ειπα ολες οι μελισσες δεν κανουν μελι ακομα και με τα φαρμακα η γεννετικη ειναι πολυ σημαντικη ο κεφαλιανος δεν θα μπορεσει ποτε να κανει πλαταρα ωστε να χτυπησει μεγαλους αγωνες ακομα και αν ειχε ολη την γραμμωση του κοσμου δειχνει μικροσκοπικος ο κολμαν ηταν βροντοσαυρος μπροστα του μπορουσε να βαλει πολλα κιλα επανω του και να τα γραμμωνει με την καταληλλη βοηθεια δεν ειναι πειρα ολα τα φαρμακα του κοσμου και κατεβηκα στο ολυμπια

Eγω επειδη εχω παραδειγμα ανθρωπου με μηδεν γενετικα (προηγουμενως ηταν πολυ μικροσωμος) να πιανει τετοιες διαστασεις και να πιανει δουλεια σαν μπραβος ξερω οτι και εγω και εσυ μπορουμε να τις πιασουμε απλα μπορει να χρειαστουμε λιγο παραπανω ποσοτητες σε σχεση με τον κολεμαν. Μιλαμε ομως για μαζα και γραμμωση, θεματα συμμετριας που ειναι καθοριστικα για το mr olympia ειναι που δεν αλλαζουν ευκολα γι αυτο και ο ruhl δεν ανεβηκε ποτε ψηλα παρολο που ηταν πιο τεραστιος απο αλλους που βγηκαν mr olympia.

Και ο κολεμαν σαν εφηβος δεν ηταν και κανενας βροντοσαυρος, αδυνατο τον ελεγες, απλα ηταν μυωδης απο τοτε αλλα εκανε απο τα 13 του βαρη. Ο φιλ χιθ το ιδιο στα 26 του που επαιζε μπασκετ απλα ειχε καλες αναλογιες.

Σου θυμιζω την ερευνα για τα γενετικα ορια οπου οι διαφορες σε μεγιστη αλιπη μαζα που μπορει να πιασει ο μεσος ορος σε σχεση με αυτην που μπορει να πιασει ο ανθρωπος με τα καλυτερα γονιδια που υπαρχουν διαφερει γυρω στα 5-6 κιλα οποτε αν παμε στις διαπλασεις των 120-130 κιλων η διαφορα αυτη θα ειναι αμελητεα.

Και δε γινεται καποιος να παιρνει χρονια και να ειναι χαλια το σωμα του. Αν εχεις δει κατι τετοιο τοτε ή ηταν μουφα αυτα που επαιρνε, ή η διατροφη του ηταν 500 θερμιδες απο σκουπιδια οποτε δεν υπηρχε υλικο για αναπτυξη μυικης μαζας.

vaggan
22-10-13, 12:08
Eγω επειδη εχω παραδειγμα ανθρωπου με μηδεν γενετικα (προηγουμενως ηταν πολυ μικροσωμος) να πιανει τετοιες διαστασεις και να πιανει δουλεια σαν μπραβος ξερω οτι και εγω και εσυ μπορουμε να τις πιασουμε απλα μπορει να χρειαστουμε λιγο παραπανω ποσοτητες σε σχεση με τον κολεμαν. Μιλαμε ομως για μαζα και γραμμωση, θεματα συμμετριας που ειναι καθοριστικα για το mr olympia ειναι που δεν αλλαζουν ευκολα γι αυτο και ο ruhl δεν ανεβηκε ποτε ψηλα παρολο που ηταν πιο τεραστιος απο αλλους που βγηκαν mr olympia.

Και ο κολεμαν σαν εφηβος δεν ηταν και κανενας βροντοσαυρος, αδυνατο τον ελεγες, απλα ηταν μυωδης απο τοτε αλλα εκανε απο τα 13 του βαρη. Ο φιλ χιθ το ιδιο στα 26 του που επαιζε μπασκετ απλα ειχε καλες αναλογιες.

Σου θυμιζω την ερευνα για τα γενετικα ορια οπου οι διαφορες σε μεγιστη αλιπη μαζα που μπορει να πιασει ο μεσος ορος σε σχεση με αυτην που μπορει να πιασει ο ανθρωπος με τα καλυτερα γονιδια που υπαρχουν διαφερει γυρω στα 5-6 κιλα οποτε αν παμε στις διαπλασεις των 120-130 κιλων η διαφορα αυτη θα ειναι αμελητεα.

Και δε γινεται καποιος να παιρνει χρονια και να ειναι χαλια το σωμα του. Αν εχεις δει κατι τετοιο τοτε ή ηταν μουφα αυτα που επαιρνε, ή η διατροφη του ηταν 500 θερμιδες απο σκουπιδια οποτε δεν υπηρχε υλικο για αναπτυξη μυικης μαζας.τασο ισως ο δικος σου οταν τον βλεπεις μονο του να φαινεται τεραστιος δεν αμφιβαλλω αλλα διπλα σε επαγγελματιες τον εχεις δει?πιστευεις οτι εχει επαγγελματικο επιπεδο?παραθεσε μια φωτο και το συζηταμε.οχι απλα χαλια πολυ χαλια ασχετα αν ειναι πολυ ογκωδης και να εφτιαξε τεραστια χερια αλλα κατα τα αλλα μεση σαν πιθαρι πνιγμενη στα ξυγκια στηθος πολυ χαλια χωρις μπλουζα και ασχηματιστο και γενικα ακαλουπωτος κακοφτιαγμενος επειδη εβαλε 20 κιλα μυς δεν παει να πει οτι εκανε σωμα για γελαδι μια χαρα ειναι αλλα αυτο δεν ειναι σωμα

tasos2
22-10-13, 13:43
τασο ισως ο δικος σου οταν τον βλεπεις μονο του να φαινεται τεραστιος δεν αμφιβαλλω αλλα διπλα σε επαγγελματιες τον εχεις δει?πιστευεις οτι εχει επαγγελματικο επιπεδο?παραθεσε μια φωτο και το συζηταμε.οχι απλα χαλια πολυ χαλια ασχετα αν ειναι πολυ ογκωδης και να εφτιαξε τεραστια χερια αλλα κατα τα αλλα μεση σαν πιθαρι πνιγμενη στα ξυγκια στηθος πολυ χαλια χωρις μπλουζα και ασχηματιστο και γενικα ακαλουπωτος κακοφτιαγμενος επειδη εβαλε 20 κιλα μυς δεν παει να πει οτι εκανε σωμα για γελαδι μια χαρα ειναι αλλα αυτο δεν ειναι σωμα

Στο ματι απο κοντα φαινεται ετσι, προφανως επειδη στην τηλεοραση δε φαινεται καποιος οπως απο κοντα, οι πρωταθλητες σιγουρα θα εχουν εμφανη διαφορα σε ογκο διπλα του, αλλα σκεψου οτι απλα γουσταρε και δουλευε σαν μπραβος και τα εκανε μονος του και ειχε φτασει εκει, φαντασου να ειχε και τους προπονητες και γιατρους του phil heath και τον χρονο να ασχοληθει σαν επαγγελματιας (αφου δουλευε μπραβος σε πορτα σημαινει οτι ξενυχταγε καθε μερα και λοιπα).

Αυτος ρε συ που λες, μπορει να τρωει 30 πιτσες τη μερα που ξερω εγω τι διατροφη κανει. Απο θεμα μυικης μαζας αποκλειεται να ειναι λιγος (το ειπες και μονος σου) απο εκει και περα ειναι και αλλα πραγματα που πρεπει να κανεις αλλα ειναι στοιχειωδη.
Αυτο σου ειπα απο θεμα μυικης μαζας μπορεις να φτασεις οπου θες, οχι συμμετριας και αναλογιων, σου εφερα παραδειγμα και με τον ruhl που ειχε πιο πολλη μυικη μαζα απο καποιους mr olympia αλλα δεν πλησιασε καν να το παρει

vaggan
22-10-13, 14:03
Στο ματι απο κοντα φαινεται ετσι, προφανως επειδη στην τηλεοραση δε φαινεται καποιος οπως απο κοντα, οι πρωταθλητες σιγουρα θα εχουν εμφανη διαφορα σε ογκο διπλα του, αλλα σκεψου οτι απλα γουσταρε και δουλευε σαν μπραβος και τα εκανε μονος του και ειχε φτασει εκει, φαντασου να ειχε και τους προπονητες και γιατρους του phil heath και τον χρονο να ασχοληθει σαν επαγγελματιας (αφου δουλευε μπραβος σε πορτα σημαινει οτι ξενυχταγε καθε μερα και λοιπα).

Αυτος ρε συ που λες, μπορει να τρωει 30 πιτσες τη μερα που ξερω εγω τι διατροφη κανει. Απο θεμα μυικης μαζας αποκλειεται να ειναι λιγος (το ειπες και μονος σου) απο εκει και περα ειναι και αλλα πραγματα που πρεπει να κανεις αλλα ειναι στοιχειωδη.
Αυτο σου ειπα απο θεμα μυικης μαζας μπορεις να φτασεις οπου θες, οχι συμμετριας και αναλογιων, σου εφερα παραδειγμα και με τον ruhl που ειχε πιο πολλη μυικη μαζα απο καποιους mr olympia αλλα δεν πλησιασε καν να το παρειναι ρε συ ενταξει αλλα ο ρουλ εχει κερδισει επαγγελματικο αγωνα ειναι επιπεδου και ας μην ηταν τιτλουχος εμενα μου αρεσε πολυ ο ρουλ που ανεφερες αν ημουν κριτικη επιτροπη θα τον ειχα πολυ ψηλοτερα ειναι και λιγο υποκειμενικο το ολο θεμα αλλα τωρα αυτος ο συγγενης αν δεν δω δεν μπορω να σου απαντησω με σιγουρια μπραβιλικια και δουλειες με κανονικα ωραρια ομως σε πληροφορω εχουν το 99% των επαγγελματιων και χηθ φανταζομαι στους πρωτους αγωνες του δεν ειχε πισω του γιατρους και χορηγιες

tasos2
22-10-13, 14:23
ναι ρε συ ενταξει αλλα ο ρουλ εχει κερδισει επαγγελματικο αγωνα ειναι επιπεδου και ας μην ηταν τιτλουχος εμενα μου αρεσε πολυ ο ρουλ που ανεφερες αν ημουν κριτικη επιτροπη θα τον ειχα πολυ ψηλοτερα ειναι και λιγο υποκειμενικο το ολο θεμα αλλα τωρα αυτος ο συγγενης αν δεν δω δεν μπορω να σου απαντησω με σιγουρια μπραβιλικια και δουλειες με κανονικα ωραρια ομως σε πληροφορω εχουν το 99% των επαγγελματιων και χηθ φανταζομαι στους πρωτους αγωνες του δεν ειχε πισω του γιατρους και χορηγιες

Για τον συγγενη μου απλα θα σου πω οτι ηταν 100-110 κιλα με 1.65 υψος και οχι εμφανες λιπος. Ειχε την εικονα των επαγγελματιων, πουκαμισο xx large ετοιμο να σκιστει, τραπεζοειδεις μεχρι τα αυτια και λοιπα. Ξαφνικα ομως μεσα σε λιγους μηνες ολα αυτα χαθηκαν ενω τα ειχε για 5-6 χρονια, ακομα τον λες "φουσκωτο" αλλα καμια σχεση με πριν (η δικαιολογια του ηταν οτι εκανε διαιτα επιτηδες γιατι και αυτος με την πρωτεινη και την κρεατινη θα εγινε ετσι οπως και οι αλλοι "προικισμενοι").

Και μιας και με επαγγελματιες δεν μπορω να συγκρινω γιατι δεν εχω δει απο κοντα να δω το πραγματικο τους μεγεθος, θα σου πω οτι στο δευτερο Ατλας τους εβαζε ολους κατω σε ογκο (δεν ειμαι σιγουρος αν εβαζε και τον Τριπολιτσιωτη, αυτο παιζει), φαινομενικα και τον Τσουνο αν και αυτο μπορει να ευθυνεται στο οτι ο Τσουνος ειναι πολυ ψηλος ενω ο αλλος πολυ κοντος

vaggan
22-10-13, 16:29
Για τον συγγενη μου απλα θα σου πω οτι ηταν 100-110 κιλα με 1.65 υψος και οχι εμφανες λιπος. Ειχε την εικονα των επαγγελματιων, πουκαμισο xx large ετοιμο να σκιστει, τραπεζοειδεις μεχρι τα αυτια και λοιπα. Ξαφνικα ομως μεσα σε λιγους μηνες ολα αυτα χαθηκαν ενω τα ειχε για 5-6 χρονια, ακομα τον λες "φουσκωτο" αλλα καμια σχεση με πριν (η δικαιολογια του ηταν οτι εκανε διαιτα επιτηδες γιατι και αυτος με την πρωτεινη και την κρεατινη θα εγινε ετσι οπως και οι αλλοι "προικισμενοι").

Και μιας και με επαγγελματιες δεν μπορω να συγκρινω γιατι δεν εχω δει απο κοντα να δω το πραγματικο τους μεγεθος, θα σου πω οτι στο δευτερο Ατλας τους εβαζε ολους κατω σε ογκο (δεν ειμαι σιγουρος αν εβαζε και τον Τριπολιτσιωτη, αυτο παιζει), φαινομενικα και τον Τσουνο αν και αυτο μπορει να ευθυνεται στο οτι ο Τσουνος ειναι πολυ ψηλος ενω ο αλλος πολυ κοντοςουτε τσουνος ουτε τριπολιτσιωτης ειναι στην γεννετικη ελιτ του μποντυμπιλντινκ απεχουν χιλιομετρα μακρυα απο τους επαγγελματιες καταρχην ο τριπολιτσιωτης ειναι μεν τεραστιος για τα δεδομενα αλλα δεν μπορω να πω οτι μου εκανε τρομερη εντυπωση στηθια ας πουμε δεν εχει ποδια ναι ειναι πολυ καλος τωρα στους αγωνες ο τσουνος φαινοταν τρομερα εντυπωσιακος αλλα απεχωρησε λογω προβληματος ετον μανωλη καραμανλακη που ειναι ενας μεσος επαγγελματιας κανενας απο αυτους δεν μπορει να τον χτυπησει σε σωμα και δεν μιλαω σε ογκο μονο αλλα σαν αισθητικη ογκου μαζας συμμετριας και μην αρχισουμε τωρα να λεμε τι βαζει ο καθενας και ποσο γιατι αυτα ειναι μονο υποθεσεις και κανεις δεν ξερει ποσο και τι βαζει ο καθενας...παντως μου χεις εξαψει την περιεργεια πεστου να βαλει μια φωτο στο φορουμ αλλα σου λεω δεν ειναι μονο η μαζα ειναι και πως φαινεται αυτη η μαζα

stone garden
22-10-13, 18:38
110 κιλα 1,65 χωρις λιπος αμα δε το δω με τα ματια μου δε το πιστευω.

billy89
22-10-13, 18:47
Αυτά τα στατς είναι κάτι το αξιοσημείωτο μιλάμε για 40-45 κιλά πάνω από το ύψος, Τάσο μήπως υπερβάλλεις λίγο?