PDA

Επιστροφή στο Forum : Xenadrine RFA-X (Cytogenix)



Nick Sotiralis
26-10-09, 21:17
το εχει δοκιμασει κανεις?:unsure:

*** edit by Polyneikos ****


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6010&stc=1&d=1256585064






*** edit by Polyneikos ****

Polyneikos
26-10-09, 21:30
Παιδια διαβαστε λίγο τους κανονες σχετικα με ενα ποστ πριν το ξεκινατε.
Μορφή των Posts (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=485)



Αγαπητά μέλη,

Θα παρακαλούσα το κάθε νέο θέμα (topic) που ανοίγει εδώ, να περιγράφει ένα κ μόνο συμπλήρωμα με την φωτογραφία και τις αντίστοιχες πληροφορίες της συστασής του. Επίσης ο τίτλος να μην είναι πολύ γενικός αλλά να αναφέρει την εταιρική ονομασία του συμπληρώματος το οποιο αξιολογείται, για την μεγαλύτερη μετέπειτα ευκoλία όλων μας.

Gasturb

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΒΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΤΕ ΤΟ ΣΩΣΤΟ topic :

1) Τιτλος topic : Ονομα Συμπληρωματος (Εταιρια) πχ Super Whey (Ultratronics)

Μεσα στο topic :
2) Φωτογραφια

3) Συστατικα ετικετας ή ακομα καλυτερα φωτογραφια ετικετας

4) Προσωπικες σας αποψεις, ερωτησεις κτλ κτλ


Προσωπικα έχω διορθωσει πολλα τόπικς ,όπως και πολλοι άλλοι mods,μην τα ξαναλεμε !!!

MuscleBuildingMachine
03-12-09, 01:39
Πολυσυζητημένος Λιποδιαλύτης ισχυριζόμενος ότι υπόσχεται πόλυ καθάρα και το δυνατόν καλύτερα αποτελέσματα! Έχει γυρω στα 3 χρόνια έρευνας πανεστημίου οι οποίοι και το εγκρίνουν ως ''Αποδεκτό από κάθε ηλικία''!

Ακόμα είναι εγκεκριμένο από τον Ε.Ο.Φ, πράγμα που το καθιστά ανώτερο, από κάθε άλλο προιόν στο είδος του!!

Μερικά επιπλέον στοιχεία δόθηκαν για να ξέρουμε γιατί είδους Λιποδιαλύτη μιλάμε

http://ecx.images-amazon.com/images/I/515zQvr7qZL._Nutritionsandfitnes_.jpg


http://www.a1supplements.com.au/database/files/Xenadrine%20RFA-X%20Ingredient%20Panel%20AUS.jpg


Τι γνωρίζεται για τα συστατικά του?
Αποπίδουν εξίσου καλά όσο η εταιρία ισχυρίζεται?
Με ποιό άλλο προιόν Λιποδιαλυσης μπορεί να συγκριθεί?


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

The Rock
03-12-09, 02:06
Μπα ,δεν έχει τίποτα μέσα το ιδιαίτερο ,καφεϊνη,πολυφαινόλες πράσινου τσαγιού και κάτι βότανα που περισσότερο αντιοξειδοτικά χρησιμεύουν παρά για λιποδιάλυση.
Οι λιποδιαλύτες δεν κάνουν απολύτως τίποτα,τα θερμογεννετικά κάνουν.

goutsos
03-12-09, 04:19
να σε ρωτήσω κάτι?σε αυτά που λές και συμβουλέυεις πώς είσαι τόσο σίγουρος?


από που πηγάζει αυτή η αλαζονεία?και μιλάο για όλα τα πόστ σου

συγγνώμη κίολας αλλά ιδιαίτερα στο επιστημονικό κομμάτι της σωματοδόμησης υπάρχουν πολλές διαφορετικές και αντικρουόμενες απόψεις οι οποίες φαίνεται να δουλεύουν για κάποιους.τόσο peer to peer studies έχεις και είσαι τόσο σίγουρος?
και αν ναι αυτά τα studies που έχεις λένε ότι η καφείνη και το εκχύλισμα πράσινου τσαγιού δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο?σε λιποτρόπικα με θερμογενετικά.

The Rock
03-12-09, 04:27
Εγώ είπα την άποψη μου,δεν υποχρέωσα κανένα να την ακολουθήσει:green:
Η καφεϊνη σε συνδιασμό με κάποιες διεγερτικές ουσίες λειτουργεί με αποτελέσματα. Αυτό που λέω είναι ότι ουσίες που λειτουργούν αυξάνοντας τον μεταβολικό ρυθμό ή επιδρούν στις ορμόνες του θυροειδή είτε παίζουν παιχνιδάκια με τα μιτοχόνδρια είτε και συνεργαστικά κάποια από αυτά κάνουν ουσιαστική δουλειά.
Δεν έχω να συζητήσω κάτι περαιτέρω:green:
Χαιρετώ

goutsos
03-12-09, 08:54
επειδή δεν βγάζω νόημα από τα λεγόμενα σου μπορείς να το εξηγήσεις λίγο?
σε ποιες ουσίες αναφέρεσαι οι οποίες κάνουν κάποια δουλειά?


επίσης το δεν έχω να συζητήσω κάτι παιρετέρω δεν το κατάλαβα και αυτό ακριβώς εννοούσα τι αλαζονεία είναι αυτή?...εξήγησε και σε μας που δεν ξέρουμε τί θέλει να πεί ο ποιητής.

Machiavelli
03-12-09, 10:30
Τι να πούμε γι' αυτό το συμπλήρωμα, τα λέει όλα η συσκευασία "test subjects slashed over 19 lbs. fast".
Έχω δοκιμάσει από φίλο 3-4 μέρες, συμβατικός λιποδιαλύτης, κακό δεν κάνει αλλά τίποτα το εξαιρετικό.

James
03-12-09, 15:02
Ενας απλος λιποδιαλύτης και από ότι θυμαμαι αρκετα ακριβος...Επίσης δεν καταλαβαινω από που προκυπτει στο ότι είναι εγκεκριμενος απο Εοφ(σχεδόν όλα τα συμπληρωματα ειναι...) τον κατατασσει στους κορυφαιους του είδους...

The Rock
03-12-09, 15:13
επειδή δεν βγάζω νόημα από τα λεγόμενα σου μπορείς να το εξηγήσεις λίγο?
σε ποιες ουσίες αναφέρεσαι οι οποίες κάνουν κάποια δουλειά?


επίσης το δεν έχω να συζητήσω κάτι παιρετέρω δεν το κατάλαβα και αυτό ακριβώς εννοούσα τι αλαζονεία είναι αυτή?...εξήγησε και σε μας που δεν ξέρουμε τί θέλει να πεί ο ποιητής.
Όχι βρε παλικάρι τι παρεξηγείσαι με το παραμικρό ? Απλά έχω ξανακάνει εξηγήσεις σε τέτοια θέματα,δεν είναι αλαζονεία απλά ειλικρινά δεν έχω κάτι να πω.
Οι ουσίες που αναφέρομαι είναι είτε ψυχοδραστικές και μοιάζουν με μεθεμφεταμίνες κα ιέχουν διεγετικές ιδιότητες στο ΚΝΣ είτε άλλες που επιδρούν στις Τ3-Τ4 του θυροειδή. Καμία από αυτές δεν εμπεριέχεται σε αυτό και είναι αυτές που δουλεύουν αποτελεσματικά ειδικά αν αυτές εμπεριέχονται σε ένα σκεύασμα και λειτουργούν συνεργαστικά είναι ότι καλύτερο.
Προσωπική άποψη και συγνώμη αν φάνηκα αλαζονικός κάτι που δεν επεδίωξα,γραπτός λόγος βλέπεις.

MuscleBuildingMachine
03-12-09, 19:46
Κάποιοι ισχυρίζονται πως όντως αυτός ο λιδοδιαλύτης είναι θερμογενετικός, Πραγματικά όμως,ακόμα δεν έχω καταλάβει το σημαίνει αυτή η λέξη:green:!

Μήπως ξέρει κανείς να μου εξηγήσει?

The Rock
03-12-09, 20:45
Λιποδιαλύτες είναι κάποιες ουσίες που λειτουργούν απλά "παίζοντας" με το καφέ λιπώδη ιστό κατά βασή και καλά. ΝΑ στο πω απλά δλδ.

Τα θερμογεννετικά είναι αυτά που λειτουργούν ,γτ δρουν αυξάνοντας τον μεταβολικό ρυθμό,την θερμοκρασία του σώματος και "καίει" ο οργανισμός έτσι πολύ περισσότερες θερμίδες. Αυτές η ουσίες είναι διεγερτικές. ΣΕ συμπληρώματα τέτοιου τύπου βάζουν μέσα ώστε να δουλεύουν συνεργαστικά ουσίες που επηρεάζουν τις ορμόνες του θυροειδή(τ3-4). Και λίγο πιο ψαγμένες και όχι τόσο συχνές είναι ουσίες πο προσθέτωνται σε αυτά τα προϊόντα που επηρεάζουν τα μιτοχόνδρια και την οξείδωση λίπους.

Απλά θέλουν μια γνώση όσον αφορά την σωστή δοσολογία γτ το τι λέει η κάθε εταιρεία δεν λέει κάτι τόσο πολύ αν ξέρει κάποιος την δοσολογία της κάθε ουσίας ξεχωριστά. Θέλει σωστό πρωτόκολλο λήψης ώστε να λειτουργεί αποτελεσματικά όλο το διάστημα του κύκλου από την αρχή μέχρι το τέλος,κατάλληλο διάλλειμα και αυτά βασικά .

Οι παρενέργειες είναι : αυξημένη θερμοκρασία,ταχυκαρδίες και άλλες φορές αρρυθμίες,εφίδρωση και συνεχή ένταση . Αυτά για τα θερμογεννετικά σε πολύ πολύ γενικές γραμμές

MuscleBuildingMachine
03-12-09, 20:51
Thanks Man! Επιτέλους Τώρα έχω 1 πιο καθάρη άποψη για αυτήν την έννοια:toast:

goutsos
04-12-09, 04:46
:toast:

Niiick
04-12-09, 15:50
Λιποδιαλύτες είναι κάποιες ουσίες που λειτουργούν απλά "παίζοντας" με το καφέ λιπώδη ιστό κατά βασή και καλά. ΝΑ στο πω απλά δλδ.

Τα θερμογεννετικά είναι αυτά που λειτουργούν ,γτ δρουν αυξάνοντας τον μεταβολικό ρυθμό,την θερμοκρασία του σώματος και "καίει" ο οργανισμός έτσι πολύ περισσότερες θερμίδες. Αυτές η ουσίες είναι διεγερτικές. ΣΕ συμπληρώματα τέτοιου τύπου βάζουν μέσα ώστε να δουλεύουν συνεργαστικά ουσίες που επηρεάζουν τις ορμόνες του θυροειδή(τ3-4). Και λίγο πιο ψαγμένες και όχι τόσο συχνές είναι ουσίες πο προσθέτωνται σε αυτά τα προϊόντα που επηρεάζουν τα μιτοχόνδρια και την οξείδωση λίπους.

Απλά θέλουν μια γνώση όσον αφορά την σωστή δοσολογία γτ το τι λέει η κάθε εταιρεία δεν λέει κάτι τόσο πολύ αν ξέρει κάποιος την δοσολογία της κάθε ουσίας ξεχωριστά. Θέλει σωστό πρωτόκολλο λήψης ώστε να λειτουργεί αποτελεσματικά όλο το διάστημα του κύκλου από την αρχή μέχρι το τέλος,κατάλληλο διάλλειμα και αυτά βασικά .

Οι παρενέργειες είναι : αυξημένη θερμοκρασία,ταχυκαρδίες και άλλες φορές αρρυθμίες,εφίδρωση και συνεχή ένταση . Αυτά για τα θερμογεννετικά σε πολύ πολύ γενικές γραμμές


Ωραιο ποστ, με ρεγουλα
ΣΕ συμπληρώματα τέτοιου τύπου βάζουν μέσα ώστε να δουλεύουν συνεργαστικά ουσίες που επηρεάζουν τις ορμόνες του θυροειδή(τ3-4). Γενικα ο θυροειδης δε συγχωρει και καλο θα ειναι να μην τον τρελλαινουμε συχνα και να τον πηγαινουμε τσιτες.

The Rock
04-12-09, 16:05
Ωραιο ποστ, με ρεγουλα
ΣΕ συμπληρώματα τέτοιου τύπου βάζουν μέσα ώστε να δουλεύουν συνεργαστικά ουσίες που επηρεάζουν τις ορμόνες του θυροειδή(τ3-4). Γενικα ο θυροειδης δε συγχωρει και καλο θα ειναι να μην τον τρελλαινουμε συχνα και να τον πηγαινουμε τσιτες.
Σου άρεσε το πόστ ? Διαφωνείς κάπου ?
Εγώ μιλάω για L-tyrosine3,3' Diiodo-L-Thyronine, 3,5-Diiodo-L-Thyronine ,guggulsterones κλπ
Έχεις κάτι διαφορετικό στο μυαλό σου ?

Niiick
04-12-09, 16:37
Οχι δε διαφωνω διαφωτιστικο το ποστ σου και εγω σε αυτα τα συστατικα αναφερομουνα αντε και καποια ακομα τωρα δεν εχει νοημα να τα λεμε ενα ενα.
Εγω πηγα να την πατησω με κατι ''αλλο'' και εχω αυτο σαν baseline στο νου μου και πραγματικα με 2 ευρω που κανει η levothyroxine sodium θα αδυνατισεις τοσο οσο με ουτε γω ξερω ποσα λιποδιαλυτικα/θερμογενετικα και αν.Δεν χρησιμοποιειται ευρεως γιατι δε παιζουμε με αυτα..
Απλα ξερεις που παει ο νους μου? Αν με ετοιμη συνθετικη οντως σε σκιζει ασχημα και δεν επανερχεται ποτε,(που αμα δε ξερεις τι κανεις αυτο συμβαινει και δεν ειναι τοσο σπανιες οι περιπτωσεις) τοτε με συστατικα που ανεβαζουν κατακορυφα αυτες τις ορμονες και το κανουμε συχνα ισως καποια στιγμη να μην την παλεψει. Εβαλα φιλο μου για εξετασεις μετα απο thermonex,που δε θυμαμαι καν τωρα τι συστατικα εχει,και TSH Τ3 Τ4 ειχε αισθητα διαφορετικες τιμες απ οτι ειχε ολη του τη ζωη.Βαλε και το ιωδιο απ τις πολυβιταμινες που σχεδον ολοι περνουν καθημερινα σε megadoses και ουτε καν το ξερουν βαλε και το αλατι βαλε βαλε βαλε u get my point.
Εγω εννοειται δε λεω σε κανεναν τι να παιρνει και γιατι, ενηλικοι ειμαστε απλα με λιγη ''οικονομια'' αυτα τα συμπληρωματα.

The Rock
04-12-09, 16:48
Τι τιμέ είχε δηλαδή ? Τσέκαρα το προϊόν που είπες ότι χρησιμοποίησε και είδα ότι "παίζει" 1)Με Ορμόνες Θυροειδή 2)Με Θερμογεννεση

Να είμαι ειλικρινής δεν έχω μελετήσει τόσο τον θυροειδή και ουσίες που τον επηρεάζουν τόσο όσο οι παραπάνω διεγερτικές. Είναι στα άμεσα σχέδιά μου βέβαια .

Niiick
04-12-09, 16:50
Τωρα που να θυμαμαι νουμερο υψηλες παντως μετα στρωσανε.

Monk
16-10-10, 20:59
Λιποδιαλύτης XENADRINE XARDCORE RFA-X 120CAPS






XENADRINE RFA-X
Το διάσημο XENADRINE RFA-X της CYTOGENIX. Ένα πασίγνωστο όνομα στην κατηγορία των λιποδιαλυτικών σκευασμάτων. Το προϊόν που βοήθησε εκατομμύρια Αμερικανούς και όχι μόνο, να χάσουν σωματικό λίπος αποτελεσματικά και με ασφάλεια.
Ας δούμε όμως πως ¨λειτουργεί¨ το XENADRINE RFA-X και για πιο λόγο το επιλέγουν εκατομμύρια καταναλωτές στην Αμερική και στην Ευρώπη ως φυσικό σύμμαχο στην προσπάθειά τους για απώλεια λίπους.
Το XENADRINE RFA-X περιέχει:
1.L-TYROSINE και ακετυλο L-TYROSINE ένα αμινοξύ που αποτελεί πρόδρομο ουσία για μια σειρά νευροδιαβιβαστών που διεγείρουν τις βασικές ορμόνες καύσης λίπους (επινεφρίνη, νορεπινεφρίνη).
2. Εκχύλισμα πράσινου τσαγιού που εκτός από την ισχυρή θερμογένεση που προκαλεί αποτελεί και ισχυρό αντιοξειδωτικό καταπολεμώντας τις ελεύθερες ρίζες. Οι πολυφαινόλες του πράσινου τσαγιού υποστηρίζουν την απώλεια βάρους μέσω της αύξησης των δαπανών ενέργειας.
3.Yerba Mate: Αυτό το βότανο περιέχει μια απαλή μορφή καφεΐνης καθώς και βιταμίνες, μέταλλα και 15 αμινοξέα! Τονώνει την ενέργεια χωρίς να προκαλεί υπερένταση.
4.Άνυδρη καφεΐνη που επιταχύνει το μεταβολισμό, αυξάνει τη θερμογένεση και συμβάλει στην απώλεια λίπους (μετατρέπει το αποθηκευμένο λίπος σε ενέργεια)
Η CYTOGENIX χρόνια τώρα εξελίσσει τις φόρμουλες του XENADRINE - με βάση τις τελευταίες ανακαλύψεις στο χώρο της διατροφής και άθλησης - καθιστώντας το προϊόν ωε εξαιρετικά αποτελεσματικό, ασφαλές και χωρίς εφεδρίνη!


Περιεχόμενα συστατικά
Xtreme definition
Green tea leaf extract 460mg
Caffeine anhydrus 300mg
Theorboma cacao extract 10mg
Coffea arabica 5mg

Myodrene
L-leucine 200mg
L-tyrosine 10mg
Cynara scolymus 5mg
Hibiscus flower 5mg

Cytomelt
Wasabia japonica root 10mg
Red rasbery 5mg
Capsicum annuum fruit 5mg
Tumeric root 5mg
Chicory root extract 5mg

Ampli FX
Zingiber root extract 5mg
Bamboo bark 5mg
White tea leaf 5mg

ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 120 ΚΑΨΟΥΛΕΣ






Τι γνώμη έχετε για αυτόν τον λιποδιαλύτη ?

giannis64
16-10-10, 21:26
Xenadrine RFA-X (Cytogenix) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=5932)

Polyneikos
17-10-10, 13:11
Τον εχω δοκιμασει,μετρια πράγματα...Παντως εχει ωραια διαφήμιση:green: