PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόγραμμα εβδομάδας



GeorgeTF
05-01-07, 12:30
Καλημέρα!θα ήθελα να ρωτήσω κάτι για το πρόγραμμα εβδομάδας
το πρόγραμμα μου είναι 3 μέρες την εβδομάδα προπόνηση με βάρη

δευτέρα ---->στήθος δικέφαλα
τρίτη ---> kick-box
τετάρτη ----> πλάτη τρικέφαλα
πεμπτη --->kickbox
παρασκευη ---->πόδια όμοους

τα σετ σε όλες τις ασκήσεις είναι 4 kai oi επανάλήψεις είναι 12

θέλω την γνώμη σας για τισ επαναλήψεις 4 set με 12 επαναλήψεις είναι καλά?
βασικά θέλω να πάρω κάποιο όγκο ogo με σιμπλυρώματα φυσικά και διατροφή τα οποία ακολουθώ
αλλά αυτό που με ενδιαφέρει είναι αν είναι σωστές οι επαναλήψεις (12) για ευκινισία και για όκγο

περιμένω προτάσεις σας
thanks

Andrew
05-01-07, 13:01
φιλε το δικο μου προγραμμα ειναι (για ογκο)

Δευτερα= Στηθος+Δικεφαλοι

Τεταρτη=Πλατη+Ομοι

Παρασκευη=Ποδια+Τρικεφαλοι

Οι επαναληψεις μου ειναι 4χ10 (εννοειτε στο προγραμμα κυλιακοι,ραχιεοι,ποδηλατο και δρομος)

οποτε δοκιμασε το 4χ10

GeorgeTF
05-01-07, 14:38
βασικά και εγώ αυτό έλεγα να κανο δηλαδή 4χ10 και μετα κανα μισάωρο διάδρομο αλλά δεν ξέρω πόσο θα μου κάνει!εσενά σου κάνει?

billys15
05-01-07, 14:41
Και το 4χ10 και το 4χ12 δουλευουν για ογκο,αλλα γιατι δεν δοκιμαζετε κατι σε πυραμιδα; Δηλαδη ας πουμε 12-10-8-8,για να μην συνηθιζει κιολας ο μυς στις επαναληψεις

Billy
05-01-07, 15:06
δεν μου λέτε κάτι,
για την αυξηση της μυικής μάζας δεν χρειάζεται να κάνουμε τις λεγόμενες compound ασκήσεις που συμμετέχουν όσο περισσότεροι μύς γίνεται;

GeorgeTF
05-01-07, 15:13
και η πυραμίδα καλή είναι θα το δω και αυτό

Andrew
05-01-07, 15:51
George το προγραμμα το βρισκο σπουδαιο αν και ουτε 1 εβδομαδα δεν εκλεισα μαζι του :twisted: αλλαζω προγραμμα καθε 2 μηνες παλια το προγραμμα μου χοριζοταν σε 2 μερη π.χ
εκανα την 1 μερα ποδια+δικεφαλους+τρικεφαλους και την αλλη ομους+πλατη+στηθος
και με 4χ12 επαναληπσεις.
Τορα για τον δρομο 30 λεπτα μετα απο τα βαρη δε ξερω ειμαι και γω σε δηλημα αλλα αν ειναι για λιπος που θελεις γενικα νομιζο θα σασεις οπος και εγω,οχι οτι εχω τεραστια ποσοτητα λιπους αλλα το λιπος στην κοιλιακη χωρα με ενοχλα :evilno: