PDA

Επιστροφή στο Forum : X-Factor (Molecular Nutrition)



pikolo
11-01-08, 15:34
ακουδα καλα λογια για αυτον τον συνδιασμο?τι λετε?


http://i236.photobucket.com/albums/ff140/pikolo335/X-Factor-BTL-WebLG.jpg



Every serious bodybuilder knows the awesome feeling of training in the zone. Banging off reps with a serious stack of plates on the bar, your muscles burning with a pump so intense you swear your skin is going to rip. Yeah, being in the zone is a big time thrill, and for sure helps you build freakish muscle. But, the zone is nothing without the "X". The zone is how you train. The "X-Factor" is how you grow!

If a powerful physique is what you want, then nothing is more important than the "X". What we are talking about is revolutionary. It is the single greatest anabolic discovery of the new century. It will take your body to a new dimension, with more muscle, reduced body fat, and freaky pumps that will shred your clothes into a pile of threads. We are talking about a serious discovery made by one of the only men on the planet capable of such a powerful discovery. A man so dedicated to anabolic research that he literally wrote the book on it. We are talking about William Llewellyn, performance-enhancement scientist, ANABOLICS 2000 - 2005 author, and CEO of Molecular Nutrition. He is no lightweight when it comes to anabolic research and discovering new muscle building substances. Holder of several U.S. Patents on anabolic compounds, Llewellyn adds his newest and greatest anabolic discovery to the list. - "X-Factor"

How Was X-Factor™ Discovered?

The search for the "X" began over a decade ago, when Llewellyn was seeking the missing connection between training and muscle growth. He was looking for the link, the signal, or biochemical event that started the anabolic cascade after the muscle fiber is stimulated and stressed from intense exercise. He dubbed this unknown factor the anabolic "X-Factor", and was determined to find it.

Miraculously, 35,108 hours of intense research and 5,832 published clinical studies later he uncovered the mysterious "X-Factor". The "X-Factor" is a biochemical released from the muscle tissue during intense exercise. This anabolic-response amplification nutrient Llewellyn discovered is called arachidonic acid. This discovery was so significant to muscle building that Llewellyn appropriately named the substance "X-Factor™", and applied for a U.S. Patent on his work.

Benefits Of X-Factor Include:


Increase Protein Synthesis Rates (Muscle Growth)
Significant Fat Loss
Dramatic Strength Gains
Increased Pumps
Increased Androgen Receptor Levels
Amplified IGF-1 Signaling
Increased Post-Workout Soreness
What Is X-Factor™?

X-Factor™ is a powerful muscle building and definition-enhancing supplement that amplifies the muscle's anabolic response to physical activity. X-Factor™ is the patented bio-chemical - arachidonic acid. By intensifying the release of the body's main tissue-repair messengers (prostaglandins), X-Factor™ creates a powerful shift in post-exercise physiology, promoting muscle growth, strength increases, muscle endurance, and fat loss. X-Factor is a natural dietary supplement, and was approved a U.S. Patent on January 11, 2005 (# 6,841,573) for the purpose of increasing muscle mass in humans.

While supplementing muscle reserves with X-Factor™, productivity from resistance exercise is significantly amplified. As the body's reserves of X-Factor™ reach peak levels of effectiveness, users notice greater post-workout soreness, more intense and lasting pumps, and dramatic gains in muscle size and strength. X-Factor™ also intensifies lipolysis, producing an uncommon and highly desirable environment where fat loss coincides with muscle growth.

X-Factor™ increases the production of tissue-repairing prostaglandins during exercise.

Prostaglandins, which are produced in the body from arachidonic acid, are the core mediators of skeletal muscle growth. They are formed during intense exercise, and are responsible for controlling protein breakdown and synthesis rates, promoting vasodilation (increasing nutrient availability to damaged muscles), augmenting androgen receptor concentrations (allowing testosterone to be more active in local tissues), and amplifying IGF-1 signaling.

By sustaining higher levels of arachidonic acid in muscle tissue, X-Factor™ delivers powerful benefits to bodybuilders and athletes alike. It accelerates fast twitch muscle fiber growth, facilitates rapid strength and power increases, boosts muscular endurance, and reduces fat mass. And because it contains a powerful but natural polyunsaturated fatty acid, is not banned (nor tested for) by competitive sport organizations.

Before the release of X-Factor™, natural anabolic supplements provided mainly temporary fixes, such as enhancing blood flow or water storage in the muscles with nutrients like arginine and creatine. With X-Factor™ it is finally possible to notice dramatic and lasting gains in solid muscle tissue, without drugs or hormones. It is a supplement so effective that amateur and professional competitive athletes are legitimately using it!

What Is "Anabolic Response Amplification"?

Anabolic Response Amplification refers to a process in which the body's core physiological response to weight training is amplified.

It was only recently discovered that tissue repair during the post-training recovery window is initiated and controlled by arachidonic acid. Arachidonic acid is stored in the outer phospholipid layer of each muscle cell, and is released as the cell is disrupted during exercise. Many fatty acids are released during this process, and the higher the concentration is of arachidonic acid is, the more will be liberated. Once freed, the arachidonic acid is rapidly converted to prostaglandins, which are strong cell-signaling molecules. Prostaglandins are responsible for altering the rate of protein synthesis (supporting repair and growth), and working with nitric oxide to dilate the microcapillaries feeding the muscles (increasing blood flow, oxygen delivery, and glucose uptake). Arachidonic acid also intensifies IGF-1 signaling, and supports muscle hypertrophy by increasing satellite cell (myoblast) fusion in muscle fibers. By amplifying arachidonic acid levels in the skeletal muscle tissue, X-Factor™ generates an anabolic response amplification effect. The muscle cells are bombarded with prostaglandin signaling during each weight-training session, causing local cellular physiology to drastically shift in favor of muscle anabolism. The body responds to the training with much greater physiological ferocity, resulting in rapid gains of muscle size, strength, endurance, and power.

How To Take X-Factor™

Take 4 capsules per day if you are 200lbs or over, and 3 capsules daily if you are under. The capsules can be taken with meals, and are best divided into 3 or 4 separate applications (1 capsule, 3-4 times per day). Take for 50 days, followed by a break of at least 50 days. X-Factor™ is safe to take by both healthy men and women.

Because X-Factor™ intensifies protein turnover in exercised muscles, you may need to increase your total daily protein and calorie intake in order to gain significant muscle bulk. This often falls in the range of a 500-1000 calorie per day increase.

X-Factor™ relies on the body's ability to convert arachidonic acid to active prostaglandins in order to be effective. This conversion can be hindered by the consumption of anti-inflammatory drugs, supplements, or food products. The following is a list of things to minimize the intake of while taking X-Factor™:


Pain medications containing acetaminophen, Ibuprofen, or Aspirin
NSAIDs (Non-Steroidal Anti-Inflammatory Drugs)
Omega 3 fatty acids
Flax and Fish oil supplements
N-Acetyl-Cysteine (NAC)
Conjugated Linoleic Acid (CLA)
Avoid the regular consumption of foods known to be high in omega 3 fatty acids or anti-inflammatory nut

jiujitSu
11-01-08, 16:29
Αραχιδονικο ? λολ νομιζα ξεχαστηκε αυτο πια..

Lets see !
Για 50 μερες θες 2 κουτακια συνολο 100$ με αποτελεσμα:
+ enhanced anaerobic capacity
+ lessen the inflammatory response to training

0 greater gains in strength
0 greater gains in muscle mass
0 influence on markers of muscle hypertrophy
:clapping:

pikolo
11-01-08, 16:49
μαπα το καρπουζι....επρεπε να το περιμενω...

RUHL
11-01-08, 16:55
Aντε πικολο τελιωνε παρε στερεοειδη :lol: real muscle development,strength και γενικοτερα θα γινεις Cutler θες και αλλη διαφημηση :lol: :lol: :moderator:

Duke-Nukem
11-01-08, 17:25
κάπόυ το είχαμε ξανααναφέρει το X-Factor.........
http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=339&highlight=xfactor
RUHL: Δεν θα φτάνουν τα μοσχεύματα :shock:

petros872
27-10-09, 05:22
παιδια που εχουμε προσβαση για το x factor??υπαρχει σε μαγαζια στην αθηνα η μονο απο ιντερνετ?

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6032&stc=1&d=1256669537





ποια ειναι η γνωμη σας για το x factor advanced??


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6033&stc=1&d=1256669616


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6034&stc=1&d=1256669629

Polyneikos
27-10-09, 21:57
Σε αυτό σίγουρα έχει αποψη ο Muscleboss,είχε δημιουργήσει τόπικ κατα την χρήση του συγκεκριμενου συμπληρωματος :
Muscleboss: The X-Factor project (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=1722)
Προσωπικα δεν εχω άποψη !!

Bane
28-10-09, 01:47
Το συκώτι απ τον χασάπη είναι πολύ πιο φθηνό πάντος

george8gr
28-10-09, 02:19
δηλαδη bane ?
για εξηγησε λιγο παραπανω

Bane
28-10-09, 03:27
http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=607399&highlight=arachidonic

sctp
28-10-09, 10:13
Δλδ με λιγα λογια,πρωτον απ'οσο γνωριζω δεν εχει αποδειχθει οτι το AA βοηθαει στην αυξηση της μυικης μαζας και δευτερον μην σπαταλας αυτα τα 120~$ για το αγορασεις,αλλα αλλαξε τη διατροφη σου ετσι ωστε να αυξησεις την προσληψη ΑΑ.

mg of arachidonic acid per 100 g of food, and error ranges:

891 free range duck egg yolks ±172 = 719 to 1063
390 chicken egg yolks ±72 = 318 to 462
294 ox liver (aka beef liver) ±64 = 230 to 358
153 lamb kidney ±11 = 142 to 164
100 Atlantic salmon (no skin) ±92 = 8 to 192
75 skinless turkey (breast, leg, and whole bird) ±24 = 51 to 99
63 turkey with skin (breast, leg, and whole bird) ±13 = 50 to 76
56 pork (leg steak, aka leg cutlet, fresh ham steak) ±8 = 48 to 64
56 skinless chicken legs ±3 = 53 to 59
49 lamb fillet ±7 = 42 to 56
35 beef (rump steak, aka round steak, rump roast) ±5 = 30 to 40
31 skinless chicken breast ±2 = 29 to 33

petros872
28-10-09, 18:23
το μοσχαρισιο κρεας ειναι υψηλο σε κρεατινη..δεν ακουσα κανεναν να λεει οτι αντι για συμπληρωμα κρεατινης φαε πολυ μοσχαρι..εκτος του οτι δεν ειναι και τοσο ευκολο να τρως συκωτια και μυαλα...αυτο που θελω να πω ειναι οτι ο συνδιασμος των συστατικων που περιεχονται στο προιον με ενα συγκεκριμενο προγραμμα γυμναστικης και διατροφης ισως να βοηθαει αρκετα στην αυξηση της μυικης μαζας(που ειναι και ο στοχος μου).παντως αποτι βλεπω οι αποψεις σας διαφερουν απο αυτες που ακουγα για το ιδιο προιον...εισεις παιδια εχετε προσωπικη εμπειρια απο το προιον?? :unsure::unsure:

Bane
28-10-09, 19:56
το μοσχαρισιο κρεας ειναι υψηλο σε κρεατινη..δεν ακουσα κανεναν να λεει οτι αντι για συμπληρωμα κρεατινης φαε πολυ μοσχαρι..εκτος του οτι δεν ειναι και τοσο ευκολο να τρως συκωτια και μυαλα...αυτο που θελω να πω ειναι οτι ο συνδιασμος των συστατικων που περιεχονται στο προιον με ενα συγκεκριμενο προγραμμα γυμναστικης και διατροφης ισως να βοηθαει αρκετα στην αυξηση της μυικης μαζας(που ειναι και ο στοχος μου).παντως αποτι βλεπω οι αποψεις σας διαφερουν απο αυτες που ακουγα για το ιδιο προιον...εισεις παιδια εχετε προσωπικη εμπειρια απο το προιον?? :unsure::unsure:

1ον για την κρεατίνη θες κάπου 1 κιλό μοσχαρίσιο την μέρα, εδώ μιλάμε για 100 κάτι γραμμάρια συκώτι κ.τ.λ. την μέρα
2ον είναι οικονομικά ασύμφορο να τρως τόσο επιπλέον μοσχάρι μόνο και μόνο για την κρεατίνη(που την βρίσκεις έυκολα και 20Ε το κιλό). Αντίθετα το X-Factor στοιχίζει τα διπλά.

petros872
29-10-09, 14:18
λοιπον παιδες...αποφασισα να το χρησιμοποιησω τελικα..θα σας ενημερωσω εν καιρω για τα αποτελεσματα...:welcome::welcome:

Adinamos
15-11-10, 11:33
Το περιμενω απο μερα σε μερα.. Για τα 75 κιλα μου πιστευεται 3 δοσεις τη μερα ειναι οκ? Θα δοκιμασω 1 κουτι μαλλον και οχι 2 οπως προτεινεται, τι λετε?

salpas18
15-11-10, 11:41
Το περιμενω απο μερα σε μερα.. Για τα 75 κιλα μου πιστευεται 3 δοσεις τη μερα ειναι οκ? Θα δοκιμασω 1 κουτι μαλλον και οχι 2 οπως προτεινεται, τι λετε?

oxi παρε δυο αργει λιγο να δουλεψει και για καλητερα αποτελεσματα θελει 2

Adinamos
15-11-10, 12:22
oxi παρε δυο αργει λιγο να δουλεψει και για καλητερα αποτελεσματα θελει 2

3 δοσεις τη μερα? Η να το ριξω στις 2?

salpas18
15-11-10, 12:30
3 δοσεις τη μερα? Η να το ριξω στις 2?

στα 3 καλα εισαι αποτι ξερω αλλα θα σου πουν και τα παιδια για καλητερα εγω μετα απο 2 βδομαδες να παρεις και 4 αλλα τα παιδια ξερουν καλητερα και αν δεν κανο λαθος ο MB εχει και ανοιχτο θεμα γιαυτο εδω!

salpas18
15-11-10, 12:45
διαβασε αυτο εδω ειναι καλο!!
http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?t=1722

Adinamos
15-11-10, 12:58
Το εχω διαβασει αρκετες φορες!;)
Θενξ παντος.

salpas18
15-11-10, 13:10
Το εχω διαβασει αρκετες φορες!;)
Θενξ παντος.

:toast:

beefmeup
15-11-10, 13:37
Το περιμενω απο μερα σε μερα.. Για τα 75 κιλα μου πιστευεται 3 δοσεις τη μερα ειναι οκ? Θα δοκιμασω 1 κουτι μαλλον και οχι 2 οπως προτεινεται, τι λετε?

οχι..τουλαχιστον εγω δεν θα εμπαινα στην διαδικασια για τετοια χρηση σε αυτες τις δοσεις..
θες 2 κουτια οπωσδηποτε για να κανεις κατι..
αλλιως αν ειναι να περνεις μονο 500γρ,τρωγε παραπανω συκωτι για κανα μηνα..

εδω συζηταμε με τον μητσοντεβιλ,κ κατι παραπανω σε δοσεις δλδ περιπου στα 1250,ανα μερα κ οχι 1γρ(4 χαπια) που προτεινει ο κατασκευαστης..υπαρχουν αναφορες γιαυτο το λεμε..

ειναι κατι που θα σου δουλεψει μετα τον 1ο μηνα σιγουρα,μιας κ δεν σου δινει αμεσα κερδη..λειτουργει συσσορευτικα στο σωμα,κ γιαυτο θελει χρονο..

salpas18
15-11-10, 14:47
οχι..τουλαχιστον εγω δεν θα εμπαινα στην διαδικασια για τετοια χρηση σε αυτες τις δοσεις..
θες 2 κουτια οπωσδηποτε για να κανεις κατι..
αλλιως αν ειναι να περνεις μονο 500γρ,τρωγε παραπανω συκωτι για κανα μηνα..

εδω συζηταμε με τον μητσοντεβιλ,κ κατι παραπανω σε δοσεις δλδ περιπου στα 1250,ανα μερα κ οχι 1γρ(4 χαπια) που προτεινει ο κατασκευαστης..υπαρχουν αναφορες γιαυτο το λεμε..

ειναι κατι που θα σου δουλεψει μετα τον 1ο μηνα σιγουρα,μιας κ δεν σου δινει αμεσα κερδη..λειτουργει συσσορευτικα στο σωμα,κ γιαυτο θελει χρονο..

το ηξερα οτι θα απαντουσες αργα η γρηρορα :P και εγω διαβαζα καπιοι που επερναν 5-6 καπς την μερα και ειχαν καλητερες αποδοσεις αλλα ειπα να μην το πω κατα δω και με κραξουν!

beefmeup
15-11-10, 14:49
το ηξερα οτι θα απαντουσες αργα η γρηρορα :P και εγω διαβαζα καπιοι που επερναν 5-6 καπς την μερα και ειχαν καλητερες αποδοσεις αλλα ειπα να μην το πω κατα δω και με κραξουν!

α,ρε σαλπα εισαι θεουλης..χαχαχα!!

σιγα ρε,ποιος θα κραξει??λες κ εμεις τα γραφουμε ολα ολοσωστα κ εγκυκλοπαιδικα..
μια γνωμη θα ελεγες,κ αφου την ειχες διαβασει κ ολας καπου γιατι οχι..:P

salpas18
15-11-10, 14:56
α,ρε σαλπα εισαι θεουλης..χαχαχα!!

σιγα ρε,ποιος θα κραξει??λες κ εμεις τα γραφουμε ολα ολοσωστα κ εγκυκλοπαιδικα..
μια γνωμη θα ελεγες,κ αφου την ειχες διαβασει κ ολας καπου γιατι οχι..:P

ε ξερω εγω τι λεω ειναι κατι κορακια εδω που νομιζουν οτι τα ξερουν ολα! ΚΑΙ αν δουν ενα λαθος που το νομηζουν αυτη λαθος για τους λογους τους το κανουν ολοκληρο θεμα τεσπα! σορρυ για το οφφ!

Devil
15-11-10, 15:04
ε ξερω εγω τι λεω ειναι κατι κορακια εδω που νομιζουν οτι τα ξερουν ολα! ΚΑΙ αν δουν ενα λαθος που το νομηζουν αυτη λαθος για τους λογους τους το κανουν ολοκληρο θεμα τεσπα! σορρυ για το οφφ!

οχι ετσι κι αλλιως θα σε κραζαμε γιατι θες να κανεις μ***κιες με την κρεατινη...:green::green::green::green:

τεσπα... on topic.... αυτα που ειπαι ο beef

δλδ εγω παιζει και να επερνα 3 κουτια... αλλιως τσιμπας 2 και κανεις μικρες αλλαγες στη διατροφη... του στυλ βαζεις μερικα αυγα ολοκληρα και αλλαζεις το κρεας απο κοτοπουλο σε κακκινο κρεας;)

salpas18
15-11-10, 16:13
οχι ετσι κι αλλιως θα σε κραζαμε γιατι θες να κανεις μ***κιες με την κρεατινη...:green::green::green::green:

τεσπα... on topic.... αυτα που ειπαι ο beef

δλδ εγω παιζει και να επερνα 3 κουτια... αλλιως τσιμπας 2 και κανεις μικρες αλλαγες στη διατροφη... του στυλ βαζεις μερικα αυγα ολοκληρα και αλλαζεις το κρεας απο κοτοπουλο σε κακκινο κρεας;)

:clap: :turtle::turtle::turtle:

Adinamos
29-11-10, 20:18
Ειμαι στην 1 βδομαδα και το μοναδικο που εχω δει ειναι κοκκινα σπυρακια σ' ολο μου τον ανω κορμο + προσωπο. Εχω γινει π****να... Λογικο?

dhmhtrhs
29-11-10, 20:54
η διατροφη σου ειναι χαμηλη σε λιπη???

Adinamos
29-11-10, 23:06
Οχι ιδιεταιρα θα ελεγα.... κανονικα πραγματα.

dhmhtrhs
29-11-10, 23:48
τα συμπληρωματα με ΑΑ θελουν πολυ χαμηλη καταναλωση σε λιπαρα εως και καθολου...να διαβαζεις καλυτερα πριν αγορασεις κατι..δεν ξερω αν οφειλονται σ αυτο τα σπυρακια αλλα δεν ξερω και αν δεν οφειλονται...περιορισε τα λιπαρα να δεις τι γινεται αλλιως βλεπεις...

dhmhtrhs
29-11-10, 23:50
X-Factor™ relies on the body's ability to convert arachidonic acid to active prostaglandins in order to be effective. This conversion can be hindered by the consumption of anti-inflammatory drugs, supplements, or food products. The following is a list of things to minimize the intake of while taking X-Factor™:


Pain medications containing acetaminophen, Ibuprofen, or Aspirin
NSAIDs (Non-Steroidal Anti-Inflammatory Drugs)
Omega 3 fatty acids
Flax and Fish oil supplements
N-Acetyl-Cysteine (NAC)
Conjugated Linoleic Acid (CLA)
Avoid the regular consumption of foods known to be high in omega 3 fatty acids or anti-inflammatory nut

τα εχεις διαβασει αυτα??

Adinamos
30-11-10, 00:28
Ναι τα χω κοψει αυτα. Τωρα ενα ψαρακι που εφαγα προχτες λες να φταιει αυτο?

beefmeup
30-11-10, 00:37
αυτο για τα λιπαρα δεν ισχυει απαραιτητα..πλεον το νεο μπλεντ που βγαινει εχει μεσα,κ αλλου ειδους λιπαρα,δεν ειναι σαν το παλιο.

αποτι λεγαμε κ με τον μητσοντεβιλ,καπου εκαναν μια μελετη κ ειδαν οτι τελικα δουλευει καλυτερα με μικρες ποσοτητες λιπαρων.
απλα δεν την εχω,κ δεν θυμαμαι..αν το δει ο μητσος μπορει να την εχει προχειρη.

dhmhtrhs
30-11-10, 00:40
Ναι τα χω κοψει αυτα. Τωρα ενα ψαρακι που εφαγα προχτες λες να φταιει αυτο?

δεν νομιζω...πρεπει να το ψαξεις ομως νομιζω...

Devil
05-12-10, 20:57
αυτο για τα λιπαρα δεν ισχυει απαραιτητα..πλεον το νεο μπλεντ που βγαινει εχει μεσα,κ αλλου ειδους λιπαρα,δεν ειναι σαν το παλιο.

αποτι λεγαμε κ με τον μητσοντεβιλ,καπου εκαναν μια μελετη κ ειδαν οτι τελικα δουλευει καλυτερα με μικρες ποσοτητες λιπαρων.
απλα δεν την εχω,κ δεν θυμαμαι..αν το δει ο μητσος μπορει να την εχει προχειρη.

nop δεν την εχω

αλλα παιζει να την εχουν στο σιτε της εταιριας... δεν ειμαι σιγουρος

Slack `N Track
17-04-11, 22:21
Q10 και λοιπα αντι-οξειδωτικα μπορουν να λαμβανοντε παρεα με το ArA ?

beefmeup
17-04-11, 22:41
Q10 και λοιπα αντι-οξειδωτικα μπορουν να λαμβανοντε παρεα με το ArA ?

τωρα παιζεις με λεπτομεριες νομιζω..

καποια αντιοξ εχουν κ αντιφλεγομονωδη δραση,αλλα το θεμα ειναι το κατα ποσο δουλευουν τα αντιοξ ετσι κ αλλιως πανω μας..
κ δεν δουλευουν κ πολυ μεταξυ μας..οποτε.

Slack `N Track
17-04-11, 23:02
τωρα παιζεις με λεπτομεριες νομιζω..

καποια αντιοξ εχουν κ αντιφλεγομονωδη δραση,αλλα το θεμα ειναι το κατα ποσο δουλευουν τα αντιοξ ετσι κ αλλιως πανω μας..
κ δεν δουλευουν κ πολυ μεταξυ μας..οποτε.

Μπα δεν ειμαι λεπτολογος καθε αλλο...χοντροκοπια κατασταση ειμαι :)

Απλα επειδη διαβασα αρκετα warnings και εσυ μαλλιστα ειχες γραψει (αν δεν κανω λαθος) πως χρειαζεται προσοχη στο τι τρως και περνεις γενικα, για αυτο ρωταω.

Παρελαβα 2 κουτια και λεω να ξεκινησω απο αυριο. Οποτε εαν εχεις κανα tip πανω στην χρηση του, ευπροσδεκτο.

beefmeup
17-04-11, 23:06
ναι αλλα απο τοτε που το ειχα παρει εγω εχουν αλλαξει λιγο τα πραγματα ως προς την ληψη του..
εκει που ελεγαν οτι δεν κανει να τρως ψαρολαδα τωρα λενε οτι κ να τρως λιγο δεν κανει κακο..
αλλαξαν κ το μπλεντ στις νεες εκδοσεις..οποτε..

απλα μην το παρακανεις με οτι εχει αντιφλεγομονδη δραση,κ θα σαι οκ..

τι δοσεις θα παρεις?

Slack `N Track
17-04-11, 23:36
ναι αλλα απο τοτε που το ειχα παρει εγω εχουν αλλαξει λιγο τα πραγματα ως προς την ληψη του..
εκει που ελεγαν οτι δεν κανει να τρως ψαρολαδα τωρα λενε οτι κ να τρως λιγο δεν κανει κακο..
αλλαξαν κ το μπλεντ στις νεες εκδοσεις..οποτε..

απλα μην το παρακανεις με οτι εχει αντιφλεγομονδη δραση,κ θα σαι οκ..

τι δοσεις θα παρεις?

Λεω να αρχισω με τεσσερα caps πριν την προπονηση. Βεβαια ειμαι σχετικα ψηλα σε πρωτεινη, εχω ψηλα και την διατροφη μου τον τελευταιο μηνα. Αν δεν δω δουλεια στα μεσα του πρωτου μπουκαλιου, θα παω στα 6 (4 προ-2 μετα)

Ξεκιναω απο 97 κιλα που ειμαι τωρα με στοχο τα 108-110 και μετα θα ξεκινησω το "καθαρισμα".

noz1989
18-04-11, 11:25
Λεω να αρχισω με τεσσερα caps πριν την προπονηση. Βεβαια ειμαι σχετικα ψηλα σε πρωτεινη, εχω ψηλα και την διατροφη μου τον τελευταιο μηνα. Αν δεν δω δουλεια στα μεσα του πρωτου μπουκαλιου, θα παω στα 6 (4 προ-2 μετα)

Ξεκιναω απο 97 κιλα που ειμαι τωρα με στοχο τα 108-110 και μετα θα ξεκινησω το "καθαρισμα".
Ρε συ, δεν ειναι φαρμακο.... συμπληρωμα ειναι...

εκτος και αν βαλεις και αλλα πραγματα μεσα,οποτε παω πασο..:toast:

Devil
18-04-11, 11:31
Λεω να αρχισω με τεσσερα caps πριν την προπονηση. Βεβαια ειμαι σχετικα ψηλα σε πρωτεινη, εχω ψηλα και την διατροφη μου τον τελευταιο μηνα. Αν δεν δω δουλεια στα μεσα του πρωτου μπουκαλιου, θα παω στα 6 (4 προ-2 μετα)

Ξεκιναω απο 97 κιλα που ειμαι τωρα με στοχο τα 108-110 και μετα θα ξεκινησω το "καθαρισμα".

οχι... ολα πριν απο την προπονηση.... και τις μερες οφφ με αδειο στομαχι το πρωι...

den23
19-08-11, 00:39
ξέρουμε γιατί σε κανένα από τα ευρωπαϊκά site δεν υπάρχει το συγκεκριμένο??? σε όλα είναι out of stock... έγινε κάτι η είναι τυχαίο???:unsure::unsure:

Devil
19-08-11, 01:07
ξέρουμε γιατί σε κανένα από τα ευρωπαϊκά site δεν υπάρχει το συγκεκριμένο??? σε όλα είναι out of stock... έγινε κάτι η είναι τυχαίο???:unsure::unsure:

μαλλον πουλαει πολυ....:green:

den23
02-09-11, 12:33
μαλλον πουλαει πολυ....:green:

ba δεν νομίζω να είναι γι αυτό... ακόμα είναι out of stock σε όλα... κρίμα και ήθελα να το βάλω στο stack... δεν πειράζει σε κάνα τρίμηνο άμα το βρω σε κάνα ευρωπαϊκό site φυσικά...

geo28
18-11-11, 19:16
μια ερευνα για το αραχιδονικο..

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18045476

CONCLUSION:AA supplementation during resistance-training may enhance anaerobic capacity and lessen the inflammatory response to training.However, AA supplementation did not promote statistically greater gains in strength, muscle mass, or influence markers of muscle hypertrophy.

Y.Γ:αυτο δεν ειναι που υποτιθεται δουλευει?

Devil
18-11-11, 19:36
μια ερευνα για το αραχιδονικο..

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18045476

CONCLUSION:AA supplementation during resistance-training may enhance anaerobic capacity and lessen the inflammatory response to training.However, AA supplementation did not promote statistically greater gains in strength, muscle mass, or influence markers of muscle hypertrophy.

Y.Γ:αυτο δεν ειναι που υποτιθεται δουλευει?

We would also like to thank Molecular Nutrition (Jupiter, FL) for provided funding for this project.:rolf::rolf::rolf:

και τους πληρωσε ο llewellyn και του το βγαλαν και μουφα.....:turtle::turtle::turtle:


θα προτιμουσα αλλο placebo group βεβαια...


edit...

ναι υποθετικα δουλευει... βασικα και σε εμενα δουλεψε.... αλλα ολο το stack και δεν ηταν μονο αυτο... αλλα πολλα... οποτε δεν ξερω τι ποσοστο οφειλετε στο ArA... βεβαια στην ερευνα υπηρχε αυξηση και σε lbm και σε κιλα... αλλα λιγο πολυ ηταν τα ιδια με το placebo...

στο placebo group βεβαια εχουν κανει @@κια.... εβαλαν πηγη απο linoleic acid... οπου γινετε στον οργανισμο ArA... αν και μου φαινετε απιθανο να δουλεψε σαν το ArA... πιο πιθανο μου φαινετε να μην δουλεψε κανενα απ τα 2....

θα ηθελα πολυ να δω ερευνα ArA vs epa+dha....

geo28
18-11-11, 20:08
ε,ενταξει αν επαιρνες πολλα λογικα δε μπορεις να σαι σιγουρος αν δουλεψε,που λογικα δε δουλεψε..
ta gains ηταν φυσιολογικα για 2 μηνες που κρατησε το trial,τιποτα αξιοσημειωτες αλλαγες που μπορει να οφειλονται
στη μεταβλητη του ara,οποτε μαλλον τουλαχιστον απ αυτη την ερευνα μαπα το καρπουζι,κ ειχα σκεφτει να το δοκιμασω..

ασχετο,για daa υπαρχουν ερευνες?

Devil
18-11-11, 20:24
ε,ενταξει αν επαιρνες πολλα λογικα δε μπορεις να σαι σιγουρος αν δουλεψε,που λογικα δε δουλεψε..
ta gains ηταν φυσιολογικα για 2 μηνες που κρατησε το trial,τιποτα αξιοσημειωτες αλλαγες που μπορει να οφειλονται
στη μεταβλητη του ara,οποτε μαλλον τουλαχιστον απ αυτη την ερευνα μαπα το καρπουζι,κ ειχα σκεφτει να το δοκιμασω..

ασχετο,για daa υπαρχουν ερευνες?

ναι οντως... δεν εδειξε τιποτα το ιδιαιτερο...

εγω θα το ξαναδοκιμασω αλλη μια φορα.... αλλα σε cutting φαση αυτη τη φορα...

η πλακα ειναι οτι με ολο το στακ που ειχα κανει ειχα φτασει τα +2 κιλα περιπου απο αυτα που ειμαι τωρα... χωρις τιποτα ιδιαιτερο σε λιπος.... νερα ειχα αρκετα για ενα διατημα.... μετα το καλοκαιρι ειχα επανελθει λιγο πολυ στα φυσιολογικα κιλα μου...αλλα με καλητερο bodycomposition... και τωρα που ειμαι χωρις ArA... εχω ακομα καλητερο bodycomposition... απο δυναμη τιποτα το ιδιαιτερο... τωρα ειμαι σε καλητερα επιπεδα...

ναι υπαρχουν...τις εχει βαλει ο beef στο θεμα για το daa..

Roid Rage
19-11-11, 01:54
Ενταξει, τι σημαινει; οτι μονο με συμπληρωμα εχεις αποτελεσμα; Καθε χρονο ιδια περιοδο δεν υποτιθεται οτι εισαι καλυτερα απο περσι;
Εγω παντως το θεωρω το μονο (αναβολικο) συμπληρωμα που δουλευει.

Devil
19-11-11, 04:26
Ενταξει, τι σημαινει; οτι μονο με συμπληρωμα εχεις αποτελεσμα; Καθε χρονο ιδια περιοδο δεν υποτιθεται οτι εισαι καλυτερα απο περσι;
Εγω παντως το θεωρω το μονο (αναβολικο) συμπληρωμα που δουλευει.

βασικα το ποστ σου τι σημαινει....? review κανω στο xfactor και σιγκριση απο περσι οταν το χρησιμοποιησα και φετος που δεν το χρησιμοποιησα...

οχι δεν υποτιθετε οτι πρεπει να ειμαι καλητερα απο περσι... και περσι πειραματιζομουν και φετος πειραματιζομαι και με διατροφη και με προπονηση και με συμπληρωματα κτλ κτλ.... δεν ξερω που θα με βγαλει καθε χρονο...

ον τοπικ...

εγω δεν μπορω να πω οτι δουλεψε/ει... απο τα reviews (αμερικη) δουλευει... απο τις ερευνες οχι....
σε εμενα δουλεψε αλλα οχι μονο του... οποτε δεν μπορω να πω με σιγουρια τιποτα...
παντως αν σε καποιον περισευουν λεφτα ισως και να αξιζει μια προσπαθεια...

Adinamos
21-11-11, 03:13
Ειχα κανει περυσι εναν κυκλο απο δαυτο, αλλα μιας και απ' οτι βλεπω δεν εγραψα ποτε δυο λογια θα τα γραψω τωρα: :)
Λοιπον απ οτι θυμαμαι μου ειχε δωσει λιγα κιλακια και σε ασκησεις και σε σωματικο βαρος. Μια μικρη αυξηση σε δυναμη επισης.
Επισης ειχα αρκετα σπυρια-κοκκινιλες και αρκετα εντονο πιασιμο μετα απο καθε σετ.
Γενικα ομως μου φανηκε κατωτερο των προσδοκιων ειδικα για τα λεφτα που κοστιζει.
Μαλλον δεν θα ξαναπαιρνα ποτε, κυριως λογο τιμης.

beefmeup
14-03-12, 16:35
λοιπον ξεκιναω σημερα 2 κουτακια απο δαυτο,αλλα οχι το advanced..αυτο με το σκετο αΡα μεσα..
για 2 βδομαδες θα κανω φορτωμα με 4 καπς ανα μερα,καθε μερα,κ μετα απο εκει θα περνω 5 καπς μονο τις μερες προπονησης..
στο εν τω μεταξυ τρωω κ συκωτι περιπου 2 φορες την βδομαδα για συμπληρωμα..:green:

θα δοκιμασω κατι αλλο που προτεινε ο μητσος(κ αν δεν δουλεψει τον γ@μησ@:turtle:)..η πρωτη διαφορα ειναι στον τροπο ληψης που εγραψα απο πανω..
κ η δευτερη οτι θα το στακαρω με alcar,κ το wtf(alri)(εχει μεσα GMS)
2γρ alcar+1 δοση wtf+ 4 καπς x factor ολα μαζι 45 λεπτα πριν την προπονα..

αυτα κ βλεπουμε..θα ξαναποσταρω αν δω καμια διαφορα..η αν ζησω τεσπα..:P

COBRA_STYLE
14-03-12, 16:37
πωωω μπομπα..χαμος θα γινει...αν και για το ara δεν εχω πειστει οτι δουλευει:green:

να φανταστω το σκωτ θα το τρως στις off μερες ε?:green:

beefmeup
14-03-12, 16:40
για το σκωτ,καπως ετσι που λες..
για το αΡα,το ειχα παρει το 2006 οπως εχω ξαναγραψει κ ειχα μεινει μαλακας..απο ολα οσα ειχα παρει μεχρι τοτε ηταν το μοναδικο που μου ειχε κανει διαφορα..
οψωμεθα..:bbbiceps:

Dimitrios
14-03-12, 16:41
λοιπον ξεκιναω σημερα 2 κουτακια απο δαυτο,αλλα οχι το advanced..αυτο με το σκετο αΡα μεσα..
για 2 βδομαδες θα κανω φορτωμα με 4 καπς ανα μερα,καθε μερα,κ μετα απο εκει θα περνω 5 καπς μονο τις μερες προπονησης..
στο εν τω μεταξυ τρωω κ συκωτι περιπου 2 φορες την βδομαδα για συμπληρωμα..:green:

θα δοκιμασω κατι αλλο που προτεινε ο μητσος(κ αν δεν δουλεψει τον γ@μησ@:turtle:)..η πρωτη διαφορα ειναι στον τροπο ληψης που εγραψα απο πανω..
κ η δευτερη οτι θα το στακαρω με alcar,κ το wtf(alri)(εχει μεσα GMS)
2γρ alcar+1 δοση wtf+ 4 καπς x factor ολα μαζι 45 λεπτα πριν την προπονα..

αυτα κ βλεπουμε..θα ξαναποσταρω αν δω καμια διαφορα..η αν ζησω τεσπα..:P

Και εγώ θα ξεκινήσω σε 3 βδομάδες το X και μάλιστα ο Devil σε συζήτησή μας μου είχε προτείνει πάνω κάτω τα ίδια. Αναμένουμε αποτελέσματα για να ξέρουμε και εμείς τι θα κάνουμε..:green:
btw Γιατί δεν πήρες το adance; Αν εξαιρέσεις κάτι λαδάκια το ίδιο δεν είναι; Στο λέω γιατί φοβάμαι μην δεν βρω στοκ στο απλό όταν παραγγείλω...:P

εντιτ: αυτό με το συκώτι μπορείς να μου το εξηγήσεις λίγο;:unsure:

beefmeup
14-03-12, 16:43
Στο λέω γιατί φοβάμαι μην δεν βρω στοκ στο απλό όταν παραγγείλω...:P

στοκ δεν υπαρχει ηδη..:green:
τπυλαχιστον απο εκει που το πηρα εγω..
γιατι κ την πρωτη φορα που ειχα παρει,το απλο μονο υπηρχε..

το σκωτ εχει μεγαλες συγκεντρωσεις σε αρα..

COBRA_STYLE
14-03-12, 16:44
μητσο το σκωτακι:P εχει και αυτο ara.Γιαυτο θα το τρωει.Ισως για οικονομια στις caps:unsure:

Dimitrios
14-03-12, 16:46
στοκ δεν υπαρχει ηδη..:green:
τπυλαχιστον απο εκει που το πηρα εγω..
γιατι κ την πρωτη φορα που ειχα παρει,το απλο μονο υπηρχε..

το σκωτ εχει μεγαλες συγκεντρωσεις σε αρα..

Ωραία πράγματα... λογικά από την φίλη μας τη λιονταρίνα ε;:(
Για το συκώτι δεν το ήξερα καθόλου... θα το τσεκάρω να το εντάξω αν είναι.:P
Είχες δει κανένα side π.χ. ακμή;

beefmeup
14-03-12, 16:49
Ωραία πράγματα... λογικά από την φίλη μας τη λιονταρίνα ε;:(
Για το συκώτι δεν το ήξερα καθόλου... θα το τσεκάρω να το εντάξω αν είναι.:P
Είχες δει κανένα side π.χ. ακμή;

οχι εγω απο αμερικη ψωνιζω..
παρενεργεις δεν ειχα δει τπτ..βεβαια απο ακμη που ρωτας,σπυρακια δεν ειχα ποτε,ουτε καν στην εφηβεια οποτε χλωμο το κοβω ετσι κ αλλιως να μου εκανε το χ φακτορ..

Dimitrios
14-03-12, 16:55
οχι εγω απο αμερικη ψωνιζω..
παρενεργεις δεν ειχα δει τπτ..βεβαια απο ακμη που ρωτας,σπυρακια δεν ειχα ποτε,ουτε καν στην εφηβεια οποτε χλωμο το κοβω ετσι κ αλλιως να μου εκανε το χ φακτορ..

Ίδωμεν λοιπόν.. glycerol εκτός από το wtf(τραγικό όνομα...:rolf:) και το glycergrow μπορώ να πάρω και απλή γλυκερίνη από φαρμακείο να στακάρω;

Devil
14-03-12, 17:35
Ίδωμεν λοιπόν.. glycerol εκτός από το wtf(τραγικό όνομα...:rolf:) και το glycergrow μπορώ να πάρω και απλή γλυκερίνη από φαρμακείο να στακάρω;

δεν ειναι το ιδιο.... με το ara θες glycerol monostearate....;)

Devil
14-03-12, 17:41
λοιπον ξεκιναω σημερα 2 κουτακια απο δαυτο,αλλα οχι το advanced..αυτο με το σκετο αΡα μεσα..
για 2 βδομαδες θα κανω φορτωμα με 4 καπς ανα μερα,καθε μερα,κ μετα απο εκει θα περνω 5 καπς μονο τις μερες προπονησης..
στο εν τω μεταξυ τρωω κ συκωτι περιπου 2 φορες την βδομαδα για συμπληρωμα..:green:

θα δοκιμασω κατι αλλο που προτεινε ο μητσος(κ αν δεν δουλεψει τον γ@μησ@:turtle:)..η πρωτη διαφορα ειναι στον τροπο ληψης που εγραψα απο πανω..
κ η δευτερη οτι θα το στακαρω με alcar,κ το wtf(alri)(εχει μεσα GMS)
2γρ alcar+1 δοση wtf+ 4 καπς x factor ολα μαζι 45 λεπτα πριν την προπονα..

αυτα κ βλεπουμε..θα ξαναποσταρω αν δω καμια διαφορα..η αν ζησω τεσπα..:P


λοιπον ξεκινησα και εγω προχτες......

μονο τις μερες προπονησης..... περιπου 45' πριν... 3γρ ALCAR + 5cps XF + 4-5grGMS


@beef.... αμα δε δου λεψει....http://www.youtube.com/watch?v=6mJMtAedLOg :green::turtle:

αμα δουλεψει παλι.... θα μου κανεις δωρακι 2-3 κουτακια....:green::turtle:

beefmeup
28-03-12, 14:25
μετα απο φορτωμα με καθε μερα ληψη για 12 μερες συνεχωμενες,παρατηρησα ενα ~5% αυξηση σε δυναμη στα κιλα που κανω..
η πιο σαπια προπονηση μου,βγαινει κ χωρις να το θελω με αυξημενα κιλα στις μεγαλες ασκησεις,αλλα κ σε καποιες για μικροτερες ομαδες..

απο δω κ περα εχω αρχισει να το περνω μονο τις μερες προπονησης..για να δουμε..


α,κ εδω κ ενα μηνα περιπου εχω ελλατωσει θερμιδες..περισοτερο απο σαβουριτσα που κατεβαζα..

Dimitrios
28-03-12, 14:29
μετα απο φορτωμα με καθε μερα ληψη για 12 μερες συνεχωμενες,παρατηρησα ενα ~5% αυξηση σε δυναμη στα κιλα που κανω..
η πιο σαπια προπονηση μου,βγαινει κ χωρις να το θελω με αυξημενα κιλα στις μεγαλες ασκησεις,αλλα κ σε καποιες για μικροτερες ομαδες..

απο δω κ περα εχω αρχισει να το περνω μονο τις μερες προπονησης..για να δουμε..


α,κ εδω κ ενα μηνα περιπου εχω ελλατωσει θερμιδες..περισοτερο απο σαβουριτσα που κατεβαζα..

Ωραίος beef έτσι φτιάξε με.:P
Ακολουθείς κανονικά το πρωτόκολλο που ανέφερες και πάνω ε;
Από σωματικά κιλά έχεις δει καμία αύξηση; Τίποτα έντονα πιασίματα;

beefmeup
28-03-12, 14:32
δεν ζυγιζομαι συχνα,οποτε δεν μπορω να ξερω..

για πιασιματα,μπα τπτ..τπτ περισοτερο αποτι συνηθως δλδ..

ναι το περνω οπως ειχα γραψει..μολις μου τελειωσει το wtf,θα συνεχισω με το glycergrow..
δεν περνω ουτε κρεατινες,ουτε αλανινες ουτε τπτ..τα εκοψα ολα πριν ξεκινησω αυτο για να δω τι θα δω..
αμινο μετα την προπονα μαζι με υ/α,κ 1 με 2 σκουπ πρωτεινη μεσα στην μερα αναλογα τα γευματα..
μαζι περνω μια μουλτι,eleuthero,q10,κ ενζυμα..αυτα.

Dimitrios
28-03-12, 14:53
δεν ζυγιζομαι συχνα,οποτε δεν μπορω να ξερω..

για πιασιματα,μπα τπτ..τπτ περισοτερο αποτι συνηθως δλδ..

ναι το περνω οπως ειχα γραψει..μολις μου τελειωσει το wtf,θα συνεχισω με το glycergrow..
δεν περνω ουτε κρεατινες,ουτε αλανινες ουτε τπτ..τα εκοψα ολα πριν ξεκινησω αυτο για να δω τι θα δω..
αμινο μετα την προπονα μαζι με υ/α,κ 1 με 2 σκουπ πρωτεινη μεσα στην μερα αναλογα τα γευματα..
μαζι περνω μια μουλτι,eleuthero,q10,κ ενζυμα..αυτα.

Πάνω κάτω τα ίδια θα κάνω και εγώ.
Περιμένω μπας και το βρω σε στοκ απο Αμερικα αλλιώς αναγκαστικά από Ευρώπη να μας πιάσουν τον .....:green:
Έχεις υπολογίσει πόσες μέρες θα σου βγουν τα κουτιά ή όχι; Γιατί νομίζω ότι με το κανονικό πρωτόκολο λήψης 2 κουτιά δεν φτάνουν με την καμία...:(

beefmeup
28-03-12, 14:54
με την πρωτη εκδοση που εχει κ στο αρχικο ποστ 2 κουτια ηθελες..
αλλα τωρα το γ@μησαν κ ψοφησε..
το καθε κουτι σου βγαζει για 15 μερες συνεχομενης ληψης..μιλαω για το απλο,οχι το advanced..

Dimitrios
28-03-12, 15:07
με την πρωτη εκδοση που εχει κ στο αρχικο ποστ 2 κουτια ηθελες..
αλλα τωρα το γ@μησαν κ ψοφησε..
το καθε κουτι σου βγαζει για 15 μερες συνεχομενης ληψης..μιλαω για το απλο,οχι το advanced..

Αυτό ακριβώς. Έλεος...
Αν βρω από αμέρικα μπορεί να πάρω 3 να κάνω πρωτόκολο 4 την ημέρα. Που και πάλι δεν βγάνει 50 αλλά 45... Αλλά αν πάρω από ευρώπη θα πάρω 2 και ακριβώς το δικό σου και θα βάλω και σκωτάκι...:green:

Devil
28-03-12, 19:42
μετα απο φορτωμα με καθε μερα ληψη για 12 μερες συνεχωμενες,παρατηρησα ενα ~5% αυξηση σε δυναμη στα κιλα που κανω..
η πιο σαπια προπονηση μου,βγαινει κ χωρις να το θελω με αυξημενα κιλα στις μεγαλες ασκησεις,αλλα κ σε καποιες για μικροτερες ομαδες..

απο δω κ περα εχω αρχισει να το περνω μονο τις μερες προπονησης..για να δουμε..


α,κ εδω κ ενα μηνα περιπου εχω ελλατωσει θερμιδες..περισοτερο απο σαβουριτσα που κατεβαζα..

χμμμ...

κατσε να γραψω και γω κανα 2 λογακια.... το χω παρει 8 φορες μεχρι στιγμης... απο δυναμη εχει ανεβει αλλα θα γινοταν ετσι κι αλλιως...

το καλο ειναι η φλεβικοτητα που εχω με αυτη την ιστορια..... λιγο υπερβολικη για τα γουστα μου βεβαια....

απο βαρος τιποτα το ιδιαιτερο ακομα..... ειδομεν....

Georges
30-03-12, 12:16
Βeef alcar ποιά μάρκα παίρνεις;

Dimitrios
30-03-12, 15:30
Βeef alcar ποιά μάρκα παίρνεις;

Σε συζήτηση με τον Devil που είχα μου είχε πει ότι δεν υπάρχει θέμα. Ό,τι και να πάρεις.
Εγώ που μετά το Πάσχα θα αρχίσω τον κύκλο έχω ήδη πάρει Alcar της Now σε σκόνη.;) Καλό value for money.;)

sofos
30-03-12, 15:33
χμμμ...

κατσε να γραψω και γω κανα 2 λογακια.... το χω παρει 8 φορες μεχρι στιγμης... απο δυναμη εχει ανεβει αλλα θα γινοταν ετσι κι αλλιως...

το καλο ειναι η φλεβικοτητα που εχω με αυτη την ιστορια..... λιγο υπερβολικη για τα γουστα μου βεβαια....

απο βαρος τιποτα το ιδιαιτερο ακομα..... ειδομεν....

αυτο το χει γραψει και ο ματ πορτερ σ ενα του αρθρο οτι αν κανεις διαιτα που περιεχει αραχιδονικο(αρκετο μεσα ως πηγη λιπαρων) θα χεις καλυτερα πρηξιματα και φλεβικοτητα :turtle::green:

After 1 week of switching from high dosages of fish oil and olive oil to an arachidonic acid rich diet, the changes to my physique were dramatic. My muscles began to swell and fill out, my vein protrusion was magnified, and my physique tightened up considerably. As the weeks flew by I got into better condition while maintaining muscular fullness even without the presence of carbohydrates. This solidified my thoughts regarding saturated fats being beneficial for ectomorphic hard gainers, and high fish oil being favorable for the huskier, endomorph body types.

beefmeup
30-03-12, 16:45
Βeef alcar ποιά μάρκα παίρνεις;

primaforce..:puke::puke::puke::puke:

Devil
30-03-12, 19:24
αυτο το χει γραψει και ο ματ πορτερ σ ενα του αρθρο οτι αν κανεις διαιτα που περιεχει αραχιδονικο(αρκετο μεσα ως πηγη λιπαρων) θα χεις καλυτερα πρηξιματα και φλεβικοτητα :turtle::green:

After 1 week of switching from high dosages of fish oil and olive oil to an arachidonic acid rich diet, the changes to my physique were dramatic. My muscles began to swell and fill out, my vein protrusion was magnified, and my physique tightened up considerably. As the weeks flew by I got into better condition while maintaining muscular fullness even without the presence of carbohydrates. This solidified my thoughts regarding saturated fats being beneficial for ectomorphic hard gainers, and high fish oil being favorable for the huskier, endomorph body types.

το αρθρο του το ειχα διαβασει στο site της PP.... ειναι για γελια....

απο εκει και περα η διατροφη μου εχει αρκετο ARA λογικα... τις μερες οφφ συνηθως ειμαι με κανα μισο κιλο κοκκινο κρεας, 5-6 αυγα, μπεικον... κτλ κτλ...

moikan
01-04-12, 23:21
παιδια ποια συστηνεται ως την καλυτερη δοσολογια;
μετα τα γευματα η πριν
τις μερες της προπονησης;

Devil
01-04-12, 23:31
παιδια ποια συστηνεται ως την καλυτερη δοσολογια;
μετα τα γευματα η πριν
τις μερες της προπονησης;

προσωπικα θεωρω πως ειναι καλητερα πριν την προπονηση με αδειο στομαχι....

οταν λεω αδειο εννοω 2-3 ωρες μετα το φαγητο...

moikan
01-04-12, 23:47
προσωπικα θεωρω πως ειναι καλητερα πριν την προπονηση με αδειο στομαχι....

οταν λεω αδειο εννοω 2-3 ωρες μετα το φαγητο...

και τα 4;
ευχαριστω εκ των προτερων

Devil
01-04-12, 23:49
και τα 4;
ευχαριστω εκ των προτερων

ναι... ισως και παραπανω....

κοιτα το ποστ 64 πιο πισω...

δοκιμαζω αυτο το προτοκολο ληψης αυτη την περιοδο.... ειδομεν...

moikan
01-04-12, 23:56
ναι... ισως και παραπανω....

κοιτα το ποστ 64 πιο πισω...

δοκιμαζω αυτο το προτοκολο ληψης αυτη την περιοδο.... ειδομεν...

οκ το ειδα
να σαι καλα
προτεινεις 2 κουτια ετσι;
γιατι θα το παραγγειλω και αν ειναι να τα φερουν μαζι

Devil
01-04-12, 23:59
οκ το ειδα
να σαι καλα
προτεινεις 2 κουτια ετσι;
γιατι θα το παραγγειλω και αν ειναι να τα φερουν μαζι

δεν προτεινω.... παιρνεις αναλογα με την τσεπη σου.... ειναι ακριβο συμπληρωμα....

απλα προτεινω ενα διαφορετικο τροπο ληψης.... οπου εχει περισσοτερη βαση απο αυτον που προτεινει η εταιρια....;)

moikan
02-04-12, 00:02
δεν προτεινω.... παιρνεις αναλογα με την τσεπη σου.... ειναι ακριβο συμπληρωμα....

απλα προτεινω ενα διαφορετικο τροπο ληψης.... οπου εχει περισσοτερη βαση απο αυτον που προτεινει η εταιρια....;)

και μια τελευταια ερωτηση
μπορω να το συνδιασω με αμοινοξεα που παιρνω πριν την προπονηση η να τα αφησω για μετα
θενκς για τις απαντησεις

Devil
02-04-12, 00:11
και μια τελευταια ερωτηση
μπορω να το συνδιασω με αμοινοξεα που παιρνω πριν την προπονηση η να τα αφησω για μετα
θενκς για τις απαντησεις

τι αμινοξεα ειναι?

Dimitrios
02-04-12, 00:43
Συνονόματε devil να σε ρωτήσω κάτι;
Αν ακολουθήσω το πρωτόκολλο που έχουμε πει αλλά με το advance τελικά όχι το απλό λες να υπάρξει μεγάλη διαφορά;
Πάνω κάτω σου δίνει την ίδια ποσότητα αραχιδωνικού, νομίζω και λίγο παραπάνω, αλλά έχει και κάτι λαδάκια.
Στο λέω γιατί με 2 μπουκάλια από δ'αυτο(200 σοφτς) μου βγαίνουν 50 μέρες αλλά με το απλό θέλω 3..

Devil
02-04-12, 17:49
Συνονόματε devil να σε ρωτήσω κάτι;
Αν ακολουθήσω το πρωτόκολλο που έχουμε πει αλλά με το advance τελικά όχι το απλό λες να υπάρξει μεγάλη διαφορά;
Πάνω κάτω σου δίνει την ίδια ποσότητα αραχιδωνικού, νομίζω και λίγο παραπάνω, αλλά έχει και κάτι λαδάκια.
Στο λέω γιατί με 2 μπουκάλια από δ'αυτο(200 σοφτς) μου βγαίνουν 50 μέρες αλλά με το απλό θέλω 3..

για πιο προτοκολο λες απο τα 3?

το 1ο ειναι κλασσικα 4cps τη μερα... για 50 μερες... αυτο που λεει η εταιρια... που δεν νομιζω οτι ειναι και τοσο σωστο....

το 2ο ειναι αυτο που κανει ο beefmeup... δλδ 12-14μερες 4cps τη μερα μεχρι να πιασει συγκεντρωση.... και απο εκει και περα μονο πριν την προπονηση....

και το 3ο ειναι αυτο που κανω εγω.... 5-6cps μονο τις μερες προπονησης.... κανα 30-40' πριν παω gym...

Dimitrios
02-04-12, 21:20
για πιο προτοκολο λες απο τα 3?

το 1ο ειναι κλασσικα 4cps τη μερα... για 50 μερες... αυτο που λεει η εταιρια... που δεν νομιζω οτι ειναι και τοσο σωστο....

το 2ο ειναι αυτο που κανει ο beefmeup... δλδ 12-14μερες 4cps τη μερα μεχρι να πιασει συγκεντρωση.... και απο εκει και περα μονο πριν την προπονηση....

και το 3ο ειναι αυτο που κανω εγω.... 5-6cps μονο τις μερες προπονησης.... κανα 30-40' πριν παω gym...

Το 3ο θα κάνω εγώ. Βασικά θα ξεκινήσω με 4 την ημέρα και μετά από 2 βδομάδες θα πάω λογικά μόνο τις μέρες προπόνησης και λέω να παίξω 5-6.
Θα είμαι κομπλέ και με το advance Πιστεύω έτσι;:unsure:

beefmeup
03-04-12, 11:41
αρα το δευτερο θα κανεις..:P

Dimitrios
03-04-12, 12:12
αρα το δευτερο θα κανεις..:P

:green: Βασικά ένα συνδυασμό θα κάνω. Αρχικά ναι θα το πάω όπως και εσύ beef και μετά λέω να το μεγαλώσω. ίδωμεν. Δεν πιστεύω πάντως να έχουν μεγάλη διαφόρα το advance και το απλό. Αν εξαιρέσεις θα λαδάκια η δραστική ουσία ίδια ποσότητα είναι.

btw αν μπορείς πέρνα αν μπορείς από τις παραγγελίες να σβήσεις μια πατάτα που έκανα...:turtle:

Δανάη
03-04-12, 12:57
beef τελικα δουλεψε και σε μενα,το αρχισα στις 28 μαρτιου,γενικα ειδα οτι ανεβηκα αλλα μιας και δεν κραταω log δεν μπορω να ξερω ακριβως τι κερδισα,αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι χθες στο διζυγο εκανα βυθίσεις 3 σετ των 6 επαναλήψεων ανετα ενω συνηθως εκανα 3 σετ των 5,με την 5η επαναληψη να βγαινει με τρομερη δυσκολια

beefmeup
03-04-12, 12:59
σουπερ,σουπερ..:unsure:
κ γω καπως ετσι ξεκινησα να βλεπω διαφορα..εβγαζα πιο ανετα τα παντα στα ιδια κιλα,κ μετα απο μια δυο προπονες τσιμπησα κιλα στις περισοτερες κ ειδα οτι με επερνε..
το περνεις καθε μερα τελικα?

Δανάη
03-04-12, 14:01
οχι, μονο τις μέρες προπόνησης συμφωνα με τις οδηγιες της εταιρειας με το φαγητο, 4 caps ολα πριν την προπονηση οπως μου ειχες πει ;),επισης δεν παρατηρησα καμια παρενεργεια

Devil
03-04-12, 19:42
:green: Βασικά ένα συνδυασμό θα κάνω. Αρχικά ναι θα το πάω όπως και εσύ beef και μετά λέω να το μεγαλώσω. ίδωμεν. Δεν πιστεύω πάντως να έχουν μεγάλη διαφόρα το advance και το απλό. Αν εξαιρέσεις θα λαδάκια η δραστική ουσία ίδια ποσότητα είναι.

btw αν μπορείς πέρνα αν μπορείς από τις παραγγελίες να σβήσεις μια πατάτα που έκανα...:turtle:


παιζει να υπαρχει και διαφορα..... τα Ω3 που εχει μεσα ειναι @@ρια.... αλλα τεσπα.... μπορεις να δοκιμασεις ανετα...;)

Dimitrios
03-04-12, 22:03
παιζει να υπαρχει και διαφορα..... τα Ω3 που εχει μεσα ειναι @@ρια.... αλλα τεσπα.... μπορεις να δοκιμασεις ανετα...;)

Μάλιστα... θα κάνω υπομονή μέχρι τέλος της βδομάδας να δω αν θα τα πετύχω στην αμερική πουθενά γιατί δεν υπάρχουν πουθενά σε στοκ. Αλλιώς θα πάρω αναγκαστικά το advance..
Έπρεπε να είχα κάνει τα κουμάντα μου νωρίτερα...:spank::banghead:

moikan
04-04-12, 14:37
τι αμινοξεα ειναι?

atomic7 φορμουλα
της universal

Devil
04-04-12, 15:25
atomic7 φορμουλα
της universal

οκ κομπλε ειναι.... μπορεις...;)

moikan
04-04-12, 15:31
οκ κομπλε ειναι.... μπορεις...;)

θενκς για την απαντηση

Dimitrios
16-04-12, 14:30
Ξεκινάω και εγώ αυτή τη βδομάδα με αυτό επιτέλους.
Μια ερώτηση μόνο: Λέτε να έχω θέμα με τη S2D που παίρνω δεδομένου ότι έχει μια χ ποσότητα ω3? Να προσθέσω ότι θα παίρνω το Advanced.

beefmeup
16-04-12, 20:10
μπα,εγω δεν θα ανησυχουσα τοσο..
οι ποσοτητες ειναι μικρες..

Dimitrios
17-04-12, 01:39
μπα,εγω δεν θα ανησυχουσα τοσο..
οι ποσοτητες ειναι μικρες..

Ευχαριστώ beef. Επιτέλους το ξεκινάω. Άντε να δούμε...:green:
Εσύ πώς πας; Συνεχίζουν τα θετικά αποτελέσματα;

moikan
16-05-12, 14:46
μια ερωτηση παιδια
οπως εγραψα και σε αλλο θρεντ εχω μια αλλεργια στο κοκκινο κρεας (a-gal)
θα δουλεψει το παρων συμπληρωμα το ιδιο αν δεν τρωω κοκκινο κρεας και αντικαταστησω με φυτικες πηγες πρωτεινης
ευχαριστω εκ των προτερων

Devil
16-05-12, 16:21
μια ερωτηση παιδια
οπως εγραψα και σε αλλο θρεντ εχω μια αλλεργια στο κοκκινο κρεας (a-gal)
θα δουλεψει το παρων συμπληρωμα το ιδιο αν δεν τρωω κοκκινο κρεας και αντικαταστησω με φυτικες πηγες πρωτεινης
ευχαριστω εκ των προτερων

ναι...

moikan
16-05-12, 18:30
ναι...

να σαι καλα φιλε

Devil
16-06-12, 17:38
Τα πήρες όλα σκέτα ή με ΑΚΒΑ ή με Ω3 ? Από φλεγμονές κτλ πως πήγες όλα καλά?

πηρα 3 κουτια απο το απλο το 60αρι.... 5cps μονο τις μερες προπονησης... δλδ 4 φορες την εβδομαδα περιπου....
κανα 45-30' πριν την προπο μαζι με 2γρ lclt και κανα 5γρ gms....

απο φλεγμονες τιποτα... ουτε doms... γενικα sides δεν ειχα....

κιλα μπηκαν και σε δυναμη και σε μαζα (οχι καθαρα βεβαια...) αλλα δεν νομιζω να το ξαναχρησιμοποιησω.... πολυ ακριβο πλεον...

η βασικη διαφορα που βλεπω επανω μου αυτη τη στιγμη που ειμαι οφφ απο ArA εδω και καιρο (1 μηνα+) ειναι οτι ειμαι λιγοτερο pumped...
δλδ με αυτη την αηδια φαινομουν πιο ''γεματος'' και με καλητερη φλεβικοτητα...

STIVAS
16-06-12, 17:50
Πράγματι πολύ ακριβό…
3 κουτιά Xfactor =170 euro = 43 κιλά συκωτάκι

Devil
16-06-12, 17:54
Πράγματι πολύ ακριβό…
3 κουτιά Xfactor =170 euro = 43 κιλά συκωτάκι

οχι νταξ ειπαμε.... καπου στα 100 βγηκαν και τα 3...

STIVAS
16-06-12, 18:02
Από το Αμερική φαντάζομαι γιατί Ευρώπη έχει 55-60 ευρώ περίπου το ένα… εγώ δύο φορές τα δοκίμασα την πρώτη από τις λευκοτριένες μου έβγαλε ένα μικρό άσμα και γάγγλιο… Την δεύτερη που το πήρα μαζί με AKBA τίποτε αλλά προτιμώ το συκωτάκι και AKBA για δύο μήνες παρά αυτό…

Devil
16-06-12, 20:50
Από το Αμερική φαντάζομαι γιατί Ευρώπη έχει 55-60 ευρώ περίπου το ένα… εγώ δύο φορές τα δοκίμασα την πρώτη από τις λευκοτριένες μου έβγαλε ένα μικρό άσμα και γάγγλιο… Την δεύτερη που το πήρα μαζί με AKBA τίποτε αλλά προτιμώ το συκωτάκι και AKBA για δύο μήνες παρά αυτό…

selective για τις LOX δεν ειναι το AKBA? η' η μπαλα παιρνει και τις COX?

νταξ δεν λεω καλο το συκωτακι αλλα με προβληματιζει ολιγον... αλλα ειναι ωραιο το ατιμο...:turtle:

STIVAS
16-06-12, 21:28
LOX

beefmeup
17-06-12, 12:01
ΑΤην δεύτερη που το πήρα μαζί με AKBA

αν κ δεν ειχα ποτε προβλημα με την ληψη του αrα,αυτο σε τι δοσεις το πηρες?

STIVAS
17-06-12, 15:03
Έπαιρνα Life Extension, 5-Lox Inhibittor, with ApresFlex, 100mg, 60 Veggie Caps , ένα την ημέρα με προοπτική να ανεβάσω την δόση αλλά δεν χρειάστηκε και όσο το έπαιρνα δεν θυμάμαι να είχα την παραμικρή ενόχληση και σε joints.

Boswellia είχε χρησιμοποιήσει και ο Llewellyn στο Advanced μαζί με Ω3 σε blend. Αντί αυτού αν έβαζε σκέτη μία τέτοια κάψουλα 5-Lox με AKBA για κάθε ένα γραμμάριο ΑrΑ αλλά σε ξεχωριστές κάψουλες και όχι μέσα στο Ara blend , τότε πιστεύω ότι θα είχε πετύχει καλύτερα αυτό που ήθελε αλλά το κόστος του X-Factor θα ήταν σίγουρα πάνω από 70 ευρώ το κουτί.Τα Ω3 μεταβάλλουν το ratio που πρέπει να έχει ώστε να δουλέψει το συγκεκριμένο. Αν έχεις ένα ratio Ω3 και Ω6 ένα προς ένα (ισορροπημένο) δεν θα δουλέψει. Έτσι χρειάζεται ένα ratio όπου τα Ω6 να είναι περίπου πάνω από 20 φορές μεγαλύτερο από τα Ω3.

Βασικά το ΑrA πιάνει καλύτερα αυτούς που το έχουν σε μεγαλύτερη έλλειψη στον οργανισμό τους ενώ αντίθετα σε αυτούς που δεν το έχουν ή τους υπόλοιπους που η διατροφή τους είναι πλούσια σε Ω6 σε συνδυασμό με υδατάνθρακες υψηλού GI (όπως ο μέσος Έλληνας και Αμερικάνος κτλ.) και πάρουν και επιπλέον ΑrA είναι φυσιολογικό να τους βγάλει sides.Για αυτό τον λόγο πρέπει κάπως να το συνδυάζουμε και με την διατροφή μας. Απαιτεί πολύ προσεκτική διατροφή το συγκεκριμένο συμπλήρωμα και για αυτό δεν έπιασε και τόσο.

COBRA_STYLE
17-06-12, 23:30
πολλα λεφτα για το τιποτα...

mika68
19-06-12, 15:22
Παιδες μια ερωτησουλα. Προσεξα πως ολοι το βαζετε σε περιοδο φορτωματος και για ογκο. Σε περιοδο γραμωσης φοριεται? Κραταει νερα καθολου?

beefmeup
19-06-12, 23:03
με νερα που λες δεν θα χεις θεμα..
αλλη δραση εχει στο σωμα.

mika68
20-06-12, 15:29
Για αρχη ευχαριστω για την αμεση απαντηση.
Εχω διαβασει τα προηγουμενα posts τοσο εδω οσο και σε αλλα σαιτ του εξωτερικου. Το θεμα μου ειναι πως σχεδον ολοι το βαζουν σε περιοδο ογκου.Σε περιοδο γραμμωσης με πιο προσεγμενη και καθαρη διατροφη θα δουλεψει το ιδιο?

Devil
21-06-12, 05:13
Για αρχη ευχαριστω για την αμεση απαντηση.
Εχω διαβασει τα προηγουμενα posts τοσο εδω οσο και σε αλλα σαιτ του εξωτερικου. Το θεμα μου ειναι πως σχεδον ολοι το βαζουν σε περιοδο ογκου.Σε περιοδο γραμμωσης με πιο προσεγμενη και καθαρη διατροφη θα δουλεψει το ιδιο?

οταν λες το ιδιο....?

απο οσο ξερω πολλοι κυριως στο εξωτερικο το βαζουν σε περιοδο γραμμωσης..... λενε οτι κοβουν πιο ευκολα.... απο εκει και περα δεν εχω εμπειρια σε γραμμωση....

mika68
21-06-12, 14:16
Απλα ειχα διαβασει πως διατροφη πλουσια σε λιπαρα βοηθαει στην καλυτερη αφομοιωση του.
Οπως και να εχει σε ευχαριστω.
Το εχει βαλει κανεις αλλος σε προγραμμα γραμμωσης?

Devil
21-06-12, 14:55
Απλα ειχα διαβασει πως διατροφη πλουσια σε λιπαρα βοηθαει στην καλυτερη αφομοιωση του.
Οπως και να εχει σε ευχαριστω.
Το εχει βαλει κανεις αλλος σε προγραμμα γραμμωσης?

για την καλυτερη αποροφυση του καλο ειναι να ακολουθησεις το πλανο που εχουμε γραψει πιο πανω... με καρνιτινη και gms.... και αδειο στομαχι....

Dimitrios
30-06-12, 21:45
Να κάνω και εγώ ένα μικρό καθυστερημενο review. 50 μέρες έτρεξα 4 caps Advanced/3 scoop Glycergrow/2,5 gr ALCA όλα περίπου 45 λεπτά πριν την προπόνηση. Τις οφ μέρες 2-2 με πρωινό και μεσημεριανό.

Αποτελέσματα πάρα πολύ καλά. Έβαλα κάποια ποιοτικά κιλά(όσο βέβαια ήταν δυνατόν μιας και μιλάμε για συμπλήρωμα) και ανέβηκα και αρκετά σε δύναμη. Επίσης είχα μια μικρή φλεβικότητα. Αν είχα μικρότερο ποσοστό λίπους λογικά θα ήταν πιο έντονη. Εν ολίγης σκέφτομαι να ακολουθήσω το ίδιο ακριβώς προτόκολλο και το χειμώνα όπου θα είμαι φουλ υπερθερμιδικά γιατί τώρα ήμουν ισοθερμιδικά.

s0k0s
27-07-12, 15:47
Διοτι δεν εχω καταλαβει, τι ακριβως κανει τουτο το συμπληρωμα;

beefmeup
27-07-12, 18:50
Διοτι δεν εχω καταλαβει, τι ακριβως κανει τουτο το συμπληρωμα;

διαβασε μαν..ολα υπαρχουν.

Muscleboss: The X-Factor project (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?1722-Muscleboss-The-X-Factor-project)

s0k0s
27-07-12, 20:48
διαβασε μαν..ολα υπαρχουν.

Muscleboss: The X-Factor project (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?1722-Muscleboss-The-X-Factor-project)

:toast::toast: Οκ ευχαριστω!

livistros
02-06-13, 21:18
παιδες μια ερωτηση
αν στακαρω στο κυκλο μου με το x factor το horny goat της on υα υπαρξει καποιο προβλημα στην αφομοιωση;
ευχαριστω εκ των προτερων

GEOP13
05-08-13, 15:52
θα μπορούσε να συνδυαστεί με Lipo6 black ? με το σκεπτικό να κρατήσει μυς ή να προσθέσει μυς όσο "καθαρότερα" γίνεται?

leftis
05-08-13, 16:52
θα μπορούσε να συνδυαστεί με Lipo6 black ? με το σκεπτικό να κρατήσει μυς ή να προσθέσει μυς όσο "καθαρότερα" γίνεται?


Όχι. Το αν θα βάλεις κιλά ή θα χάσεις έχει να κάνει με τις θερμίδες σου. Το lipo δεν είναι μαγικό. Απλά σου καίει παραπάνω θερμίδες. Αν θες "καθαρα" κιλά πάρε μόνο το x-factor και φάε 200-300 πάνω από τις θερμίδες συντήρησης σου.

GEOP13
05-08-13, 19:10
lefti tnx που απάντησες , εγώ το lipo έλεγα να το βάλω για να "τραβάει" τα νερά που ίσως πάει να βάλει το ΧF..

leftis
05-08-13, 19:43
lefti tnx που απάντησες , εγώ το lipo έλεγα να το βάλω για να "τραβάει" τα νερά που ίσως πάει να βάλει το ΧF..

Άμα σε απασχολούν μόνο τα νερά, νερά είναι θα φύγουν μόλις τελειώσεις τον κύκλο. Η αλλιώς πάρε άλλα προιόντα πολύ πιο φθηνά που είναι ειδικά για να διώχνεις τα νερά. Μην "κάψεις" το lipo για αυτό. Αυτό θα έκανα εγώ.











/off

JOHN65
08-09-13, 23:57
παιδες,στα 71 κιλα ποιο τροπο ληψης προτεινετε?εχω αρχισει με 4 πριν την προπονα και 3 τις οφ μερες..τι λετε?εχω δυο κουτια απο δαυτο..μηπως να μειωνα σε δυο τις οφ μερες και να εβαζα 5 πριν την προπονα?

mika68
09-09-13, 17:51
Όχι. Το αν θα βάλεις κιλά ή θα χάσεις έχει να κάνει με τις θερμίδες σου. Το lipo δεν είναι μαγικό. Απλά σου καίει παραπάνω θερμίδες. Αν θες "καθαρα" κιλά πάρε μόνο το x-factor και φάε 200-300 πάνω από τις θερμίδες συντήρησης σου.

Το συγκεκριμένο δεν έχει να κάνει με νερά. Αυτό μη σε ανησυχεί

edie veneths
30-09-13, 21:42
Για σας ισχύει ότι το συγκεκριμένο προϊόν ((X-Factor της Molecular Nutrition ηηη το X-Factor της Advanced ))είναι προφλεγμονοδει και ότι μπορεί να βγάλεις εξαιτίας τους όγκους στο σώμα σου ? βεβαία έχω ακούσει ότι αυτή η όγκοι αν προκύψουν είναι καλοήθεις !!
Ποια η άποψη σας ! ευχαριστώ για τον χρόνο σας !!

edie veneths
02-10-13, 16:17
Παιδιά αν θέλουμε να λαμβάνουμε το συγκεκριμένο ω6 λιπαρό οξύ από συκώτι και όχι από συμπληρώματα ποια είναι η ποσότητα? δηλαδή ποσά γρ συκωτιού πρέπει να καταναλώνουμε την μέρα ?
Ευχαριστώ προκαταβολικά !!!

ArgoSixna
02-10-13, 18:09
100gr

edie veneths
02-10-13, 23:36
100gr με μιας η να τα σπάσω σε δυο μικρότερα γεύματα 50γρ+ 50γρ?
Επίσης ποτέ το κάνουμε αυτό-αυτά τα γεύματα πριν την προπόνηση μετά η οποιαδήποτε στιγμή τις μέρας ?
Ευχαριστώ !!

ArgoSixna
02-10-13, 23:48
πριν την προπονηση .
Εγω θα δοκιμαζα 150μερες προπονησης , 100 η καθολου τις οφφ. Δοκιμασε το για 4βδομαδες αν δεν θες να αγορασεις x factor

edie veneths
03-10-13, 12:20
ευχαριστω θα το δοκιμασω !!

edie veneths
04-10-13, 19:53
Γεια σας ξανά , το Arachidonic Acid(Το βασικό συστατικό του x - factor) επηρεάζει μήπως σηκωτι,νεφρά,πιεση,λιπίδια η το οτιδήποτε άλλο ?μήπως πρέπει να περνούμε κάποιο προστατευτικό? (μπορεί να λέω κοτσανες αλλά καλυτέρα να μάθω παρά να είμαι αβέβαιος με το τι θα πρόκυψη)
Επίσης έχει ειπωθεί ότι με αυτό την ουσία μπορεί να βγάλεις όγκος στο σώμα σου αυτοί η όγκοι λογικά θα είναι καλοήθεις ?
σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας !!

vasilisot
04-10-13, 23:01
Οχι δεν υπαρχει κανενα προβλημα...(σ ολα τα ερωτηματα). ;-)

edie veneths
05-10-13, 13:23
Ευχαριστώ φιλέ μου

MANOS123
26-10-13, 17:42
Καλησπέρα παιδια να κανω μια ερωτηση ενταξη καλο το x-factor και το test της universal αλλα πως θα εμποδισουμε της ανεπιθημητες παρενέργειες από την DHT ?

200sx
27-10-13, 01:29
Αν θέλετε τα μέγιστα οφέλη του X-Factor ακολουθήστε το παρακάτω κύκλο

45 λεπτά πριν την προπόνηση
6 caps X-Factor

2 gr L-Carnitine

6 gr Glycerol Monostearate http://www.musclebody.gr/nitrika/267-glycergrow.html


L-Carnitine to reduce platelet aggression
Glycerol Monostearate for emulsification purposes, enhanced absorption

:thumbup:

COBRA_STYLE
28-10-13, 01:48
Καλησπέρα παιδια να κανω μια ερωτηση ενταξη καλο το x-factor και το test της universal αλλα πως θα εμποδισουμε της ανεπιθημητες παρενέργειες από την DHT ?

που κολλαει η DHT?

MANOS123
03-11-13, 19:34
που κολλαει η DHT?
Από την στιγμη που μας ανεβαζει την Τεστο δεν υπαρχει πιθανότητα ένα μερος της να γινει DHT?? Αν λεω κοτσανα sorry :bbbiceps:

COBRA_STYLE
03-11-13, 20:31
Δεν εχει καμια σχεση με την τεστο αυτο το συμπληρωμα φιλε...η ολη δουλεια γινεται μεσω της αυξησης προσταγλανδινων που οδηγει σε αυξηση των φλεγμονων...ειναι μια σειρα διαδικασιων μεσα στο σωμα.

MANOS123
04-11-13, 01:31
Δεν εχει καμια σχεση με την τεστο αυτο το συμπληρωμα φιλε...η ολη δουλεια γινεται μεσω της αυξησης προσταγλανδινων που οδηγει σε αυξηση των φλεγμονων...ειναι μια σειρα διαδικασιων μεσα στο σωμα. Εχεις δικιο ποιο πολύ αναφερομουν στο TEST της Universal απλα εβαλα και το x-factor λογο ΑΑ

200sx
06-11-13, 20:53
Τo Animal Test φυσικά έχει πολυ μικρότερη δόση Arachidonic Acid :)

ArgoSixna
19-11-13, 13:15
Προτινουν στακ με activate xtreme ή triazole.

Ενα ωραιο στακ θα ητανε : βδομαδες
x factor 1-8
activate xtreme 1-4
triazole 3-6
activate 7-10
triazole 9-12

ειτε

xfactor 1-8
activate xtreme 1-8

ή

xfactor 1-8
triazole 1-8

Τι να περιμενει κανεις απο αυτα?

Πιασμενους/πονεμενους μυες οσο καιρο θα περνετε το x factor. Αν δεν μπορειτε να ζησετε με αυτο ΜΑΚΡΥΑ. Ζομπι φαση
απωλεια λιπους αν δεν κοροιδευετε τον εαυτο σας :thumbup: Αν δεν τηρειτε εστω μια τυπικη διατροφη ΜΑΚΡΥΑ.
ΠΟΛΥ πρηξιμο στις προπονησεις. Σε φαση να μην βγαινουν τα παλια κιλα , θελει ποοολυ καλο ζεσταμα και μετα σηκωνεις περισοτερα :unsure:
Αυξημενη λιμπιντο, αν δεν εχετε κοπελα ΜΑΚΡΥΑ. Αν η κοπελα σας σπουδαζει σε αλλη πολη ΜΑΚΡΥΑ.
Aυξημενη διαθεση , καλυτερη αποθεραπεια(ισως στις βδομαδες που το περνετε να βοηθαει με το xfactor)
Καλυτερες αποδοσεις στο γυμναστηριο και εκτος :turtle::turtle::green:

Οσο θα τα χρησιμοποιω θα ειμαι στις 2200-2700 θερμιδες αναλογως την μερα/προπονηση.

pre wo : 2-3 φορες την βδομαδα θα βαζω 1 καψουλα detonate gaspari
Intra wo: Amino X , 2-4γρ cm , 4σταγονες stevia
Post wo: 25γρ tpw isolate

Ένα πολύ ακριβό στακ ~300 ευρω για 3 μηνες .
Ειναι το πρωτο μου ολοκληρωμενο στακ στα 3 χρονια που γυμναζομαι.(Εχω χρησιμοποιουσει αρκετα συμπληρωματα , stand alone με ικανοποιητικα ως ενα σημειο αποτελεσματα). Εκανα 8 βδομαδες προετοιμασιας στις 2500-2700 θερμιδες , για να πεσω στα 77πραγματικα κιλα.
Συνεχιζω λοιπον με τον "κυκλο" μεχρι 7/2/2014.


Αν ειμαι καταλληλος για να αφησω σωστο review των προιοντων? ΟΧΙ.

200sx
19-11-13, 14:53
Εγώ πάλι θα στακαρα το xfactor μαζί με nolvadren.. ίσως και pr-xt...
Υδροχλωρική ή νιτρική ή κρεαλκαλική ή orotine κρεατίνη..
Glycer Growth...

Και διατροφή υπερθερμιδική γιατί θα το έκανα για όγκο..
Βέβαια αντίστοιχα με υποθερμιδική διατροφή και κάνα λιποδιαλύτη αντί νιτρικού θα έκανα γράμμωση.. :thumbup: :thumbup:

andreasaxo
11-01-14, 01:33
Εγώ πάλι θα στακαρα το xfactor μαζί με nolvadren.. ίσως και pr-xt...
Υδροχλωρική ή νιτρική ή κρεαλκαλική ή orotine κρεατίνη..
Glycer Growth...

Και διατροφή υπερθερμιδική γιατί θα το έκανα για όγκο..
Βέβαια αντίστοιχα με υποθερμιδική διατροφή και κάνα λιποδιαλύτη αντί νιτρικού θα έκανα γράμμωση.. :thumbup: :thumbup:
Θα χρειαζοταν και αποθεραπεια μετα.

200sx
11-01-14, 11:36
Συμπληρωματα ειναι.. Καμια αποθεραπεία δεν χρειάζεται..

RAMBO
12-01-14, 13:47
Ειναι τοσα λεφτα για τα τετοια συμπληρωματα που στο τελος δεν αξιζει

livistros
12-01-14, 15:48
θα μπορουσε να στακαριστει στην μιση δοση(δηλαδη 3 καπς) με το animal τεστ;; γιατι το animal δεν εχει πολυ αραχιδονικο

panosralliart
11-02-14, 22:52
καλησπερα πηρα το xfactor και απο πισω λεει οτι δεν κανει για αυτους που εχουν ασθμα.εγω που εχω τι μπορει να μου προκαλεσει?aerolin μπορω να παρω αν χρειστει?

Mikekan
11-02-14, 23:23
Το ρισκάρεις? Δηλαδή αν σου πω εγώ θα προκαλέσει το x το ψ ή δεν θα πάθεις τίποτα, θα με εμπιστευτείς και θα το πάρεις?

Δεν παίζουμε ρε παιδιά με την υγεία μας! Για να το λέει φίλε μου κάποιο λόγο θα έχει!

ArgoSixna
11-02-14, 23:38
Ειτε εχεις προβλημα με το ασθμα ειτε οχι , αν μπορεις να το πας πισω και να παρεις αμινοξεα. Να πιασουν τουλαχιστον τοπο τα λεφτα :welcome:

No Fear
12-02-14, 08:20
Οντως το προτιμοτερο ειναι να το πας πισω και να παρεις κατι αλλο,μην ρισκαρεις σε καμια περιπτωση!!!

panosralliart
12-02-14, 23:16
Παιδια το συμπληρωμα το ειχα ανοιξει.το ξεκινησα και βλεπουμε.και μερικα νιτρικα λενε για το ασθμα αλλα περνω χρονια χωρις παρενεργειες.αμα δω κατι περιεργο θα το δωσω σε κανενα φιλο μου.παντος 2 μερες που το πηρα πριξιμο εχω δει σιγουρα.

No Fear
13-02-14, 08:30
Kαλο θα ηταν να συμβουλευτεις εναν γιατρο.Μην περιμενεις να δεις κατι τοσο νωρις,2 φιλοι που ετρεξαν ενα stack με X Factor,Test Force 2 και Triazole,ειδα δουλεια μετα την 1η εβδομαδα.

T0ny
01-07-14, 02:14
ποιος τελικά μπορεί να μας πει ποιο από όλα τα x-factor είναι αυτό που αξίζει περισσότερο βάση τσέπης και αποτελεσμάτων ή έστω συστατικών?Ένα ολοκληρωμένο review υπάρχει για όλες τις φόρμουλες?

beefmeup
01-07-14, 20:06
αυτο που σε ενδιαφερει σαν ουσια στο συμπληρωμα αυτο ειναι το aRa..οποτε το απλο x factor που εχει μονο αυτο σαν συστατικο ειναι οκ..
το αλλο εχει μεσα απλα περισοτερα λιπαρα οξεα διαφορων τυπων,αλλα αυτο δεν παιζει ρολο..το εβγαλαν ετσι γιατι ενω αρχικα ειχε ειπωθει οτι τα ω-3 λιπαρα κανουν hinder gains στο aRa ,κατι το οποιο στην πορεια αποδειχθηκε οτι δεν ισχυει τελικα..
κ γιαυτο εβγαλαν κ την advanced φορμουλα..
αν τα λεφτα ειναι ιδια κ για τα 2 παρε το advanced αν κ ειναι περισοτερο θεμα μαρκετινγκ...

kotsoum
01-07-14, 22:39
Εχοντας δοκιμασει και τα 2, νομιζω οτι το advanced εδωσε πιο πολλα gains. Βεβαια το ειχα συνδιασει με υπερθερμιδικη, ενω τωρα χρησιμοποιω το απλο με ελαφρα υποθερμιδικη-ισοθερμιδικη.
Παρα πολυ καλο και δυνατο συμπληρωμα, value for money κατ'εμε.

Billys51
10-01-15, 00:38
Λοιπον μιας που απο εβδομαδα περιμενω το x-factor advanced (συσκευασια 200 softgels) για πληρη κυκλο ας κανω ενα πλανο σχετικα με τον τροπο ληψης που σκεφτομαι να κανω.Οι μερες προπονησεις ειναι Δ(ον)/Τ(ον)/Τ(οφφ)/Π(ον)/Π(ον)/Σ(ον)/Κ(οφφ).Απο οτι εχω δει στο πινακακι συστατικων του advanced για 1 softgel εχει ενα μπλεντ 825 μγ απο τα οποια γραφει 40% αραχιδονικο οξυ απο κατω επομενως το 1 softgel εχει 330μγ arachidonic.Επισης να πω οτι τα σεναρια ληψης που σκεφτομαι ειναι 2 και πειτε μου ποιο θεωρειται πιο αποτελεσματικο.

Σκεψη 1η: 2 πρωτες εβδομαδες απο 4softgels (4x330=1320mg ara) καθε μερα.Eφοσον περασουν οι 2 εβδομαδες και εχει πιασει συγκεντρωση το αΡα στο σωμα μετα θα μεινουν 200-56=144 gels.Θα συνεχισω τις υπολοιπες με 5 softgels(5χ330=1650μγ αΡα) μονο στις μερες που εχω προπονα (δλδ εκτος τεταρτη και κυριακη) δλδ για αλλες 5 εβδομαδες (5χ25=125 τζελ) και 4 μερες (προπο) ακομη.Συνολο κυκλου:53 μερες.

Σκεψη 2η: Ο κλασσικος κυκλος 4 τζελ για 50 μερες (1320μγ αΡα καθε μερα δλδ).

Οποιοσδηποτε τροπος ληψης επιλεγει θα συνδυαστει με το glycergrow μιας που εχει glycerol monostearate και βοηθαει στην καλυτερη απορροφηση του αραχιδονικου.Το glycergrow δν ξερω αν θα το παιρνω καθε μερα μαλλον 3 φορες τν εβδομαδα θα παιρνω απο 3 σκουπ που ειναι η δοση του.

Ερωτησεις:Στην διατροφη μου καθημερινα απο γαλακτοκομικα εχω 300μλ γαλα 1,5% , 400γρ γιαουρτι, 1 φετα κασερι..Τα λιπαρα απο αυτα εφοσον δν ειναι ω3 λογικα δν πειραζουν ετσι?

Οποιαδηποτε βοηθεια , tips σχετικα με την χρηση του ή κατι αλλο που πρεπει ισως να αποφυγω ευπροσδεκτο παιδες! :green:

Οι παραπανω σκεψεις βεβαια με την προυποθεση οτι το καθε softgel εχει 330μγ αΡα αλλιως αλλαζουν τα πραγματα...

Billys51
11-01-15, 10:38
Καμια ιδεα κανεις?:unsure:

beefmeup
11-01-15, 17:24
διαλεξε ενα απο τους 2 τροπους που σου ταιριαζει καλυτερα κ ξεκινα.
δεν υπαρχει κατι αλλο να αναλυθει οπως σου ειπα κ στο αλλο θεμα..
το αν ειναι καλυτερος ο πρωτος η ο δευτερος τροπος δεν θα το μαθεις ποτε αν δεν δοκιμασεις κ τους 2..σαν συμπληρωμα θα κανει αυτο που κανει ειτε ετσι,ειτε αλλιως.

Billys51
11-01-15, 17:30
Οκ κατάλαβα. Δες λίγο στο πιο πάνω ποστ την ερώτηση και πες μ αν μπορείς και επίσης αν έχω στην διατροφή μου λίγο ελαιόλαδο ας πούμε 1 κουταλια σούπας μόνο θα πειράξει? Αα κ επίσης το κάθε τζελακι έχει 330μγ αΡα ή 250 όπως το παλιό?

Παραθέτω και μια έρευνα σχετικά με το Αραχιδονικο..

beefmeup
11-01-15, 17:33
Αα κ επίσης το κάθε τζελακι έχει 330μγ αΡα ή 250 όπως το παλιό?



καλα δεν το ειπαμε αυτο?
παλι τα ιδια ρωτας?
:unsure:

λιπαρα μπορεις να τρως κανονικα,το θεμα ειναι να μην το παρακανεις.

Billys51
11-01-15, 18:36
Το ξαναρωτησα για να σιγουρευτω γτ παιζει μεγαλο ρολο αν το 1 τζελ εχει 250 μγ ή 330 μγ..τεσπα:green:
Το ξεκιναω απο αυριο-μεθαυριο και για τις 2 πρωτες εβδομαδες θα εχω 4 τζελ την μερα 30-40 λεπτα πριν την προπονηση και για την συνεχεια βλεπουμε..Αναλογως πως θα παει :P..Θερμιδες μια μικρη αυξηση ακομη (+100-150 γτ ηδη απο τον Σεπτεμβρη ειμαι υπερθερμιδικα) αλλα λογω χφακτορ θα ανεβασω λιγο εξαιτιας της αυξημενης μυικης φλεγμονης που προκαλει.Οι 100-150 θερμιδες θα ειναι απο πρωτεινη (καμια 10-15γρ) και ολα τα υπολοιπα υδατ.Επισης οπως εχω ξαναπει 2-3 φορες την εβδομαδα μαζι με τα τζελακια θα μπαινει και glycergrow.Aντε να δουμε τι θα δουμε απο τουτο το μαραφετι :green::green::P

herculas
12-01-15, 00:08
Αύξηση των φλεγμονών και τραυματισμοί που πιθανόν υπάρχουν πως αλληλεπιδρούν ?

Billys51
12-01-15, 00:40
Καταρχας να ξεκαθαρισουμε οτι οποιαδηποτε φλεγμονη το χ-φακτορ θα την αυξησει.Απο κει κ περα το advanced εχει καποια ω3 κ αλλα πραγματακια τα οποια βοηθουν σε αυτο το φαινομενο.Εχω δει απο reviews στο εξωτερικο οτι με την παλια εκδοση ισως να βλεπαν dry joints αλλα με το advanced εξαλειφθηκε κατα πολυ το φαινομενο αυτο.Φυσικα παντα πριν την προπονηση κανουμε ενα καλο ζεσταμα ποσο μαλλον οταν τρεχουμε τετοιου ειδους συμπληρωμα ;)

Billys51
12-01-15, 15:12
Παρέλαβα σήμερα το advanced αλλα όταν άνοιξα το κουτι ειχε το μπουκαλακι του μόνο δεν το ειχε μέσα στο πορτοκαλί κουτί του. Υπάρχει πρόβλημα μήπως?

Billys51
13-01-15, 18:56
Τις οφφ μέρες το παίρνουμε με άδειο στομάχι το πρωί?

beefmeup
13-01-15, 20:56
μπορεις σε σπαστες δοσεις μεσα στην μερα.

Billys51
13-01-15, 21:22
Μάλιστα ευχαριστώ πολύ! Μήπως μπορείς να δεις το ποστ #169 και να μ απαντήσεις?

Billys51
16-01-15, 18:45
Λοιπον ενα μικρο review.Το ξεκινησα την Δευτερα ειμαι στην 5η μερα με 4 τζελς πριν την προπονηση.Ανεβασμενη δυναμη και γενικα προοδος υπαρχει ειτε σε επαναληψεις ειτε σε κιλα.Επισης βλεπω ανεβασμενη ορεξη (?) δν ξερω πως να το δικαιολογησω αυτο αλλα ισχυει και μια μικρη αυξηση σε φλεβικοτητα (για την ακριβεια οι φλεβες πεταγονται το ιδιο απλα πως να το εξηγησω σαν να εγινε πιο διαφανο το δερμα και φενονται καλυτερα:unsure:).Ισως ειναι νωρις να βγαλω συμπερασματα αλλα μεχρι στιγμης ικανοποιημενος :thumbup:
Και μια ερωτηση:Αν παιρνουμε τα τζελς μαζι με το φαγητο και δν περιμενουμε 2+ ωρες για να εχουμε "αδειο" στομαχι παει χαμενο?:unsure:

Billys51
23-01-15, 16:45
11η μέρα χθες με 4 τζελ πριν την προπο. Σε όλες τις ασκήσεις που έκανα για στήθος ήμουν ανεβασμένος από δύναμη. Ενδεικτικά σε όσα κιλά έκανα για 8-10 επαναληψεις τώρα βγαίνανε 12αρια. Ίσως σε μερικά μ βγαίνανε 13-14. Συνεχίζω ευχαριστημένος. Ανέβηκα και μισό κιλό περίπου σωματικο βάρος. Απλά δν έχω τόσο τρομερα doms όπως λένε μερικοί λόγω αραχιδονικου. Τα doms πάνω κάτω είναι τα ίδια και όταν δν έπαιρνα χφακτορ. Είναι φυσιολογικό?

PVT Nero
31-01-15, 16:23
Καλησπερα παιδια,κανω χρηση του σημπληρωματος αυτου εδω και 16 μερες.οι εντυπωσεις μου μεχρι στιγμης εξαιρετικες.ανεβικα σε δυναμη αρκετα καθως εχω ανεβει και 1 κιλο σε σωματικο βαρος.παρατηρω ενα παρατεταμενο πριξιμο ειδικα στα χερια και νοιωθω και φαινομαι πιο γεματος απο ποτε.επισης παρα πολυ φλεβικοτητα,ειδικα μετα την προπονηση το βραδυ.το μονο αρνητικο ειναι τα ντομς.χτες πχ εκανα προπονηση ποδιων και σημερα δεν μπορω να περπατησω που λεει ο λογος.ειναι λες και ειχα να κανω γυμναστικη 2 μηνες.η αληθεια ειναι οτι δεν με ενοχλει ιδιαιτερα αυτο γιατι ειναι ενας εξτρα λογος να πιστευω οτι το παραπανω συμπληρωμα δουλευει.

ArgoSixna
31-01-15, 18:50
Παρε το bio-gro απο isatori να μην ξανανιωσεις doms.

Billys51
31-01-15, 19:32
κ εγω τα ιδια φιλε μεγαλη αυξηση σε δυναμη απλα τα ντομς ειναι πανω κατω τα ιδια με αυτα που ειχα πριν ξεκινησω χ φακτορ..Δν ξερω γτ ομως.:unsure: Παντως σωματικο βαρος ενω δν εχω παρει τιποτα το τρελο (αντε μισο κιλο) η δυναμη εχει ανεβει αρκετα.

PVT Nero
31-01-15, 22:33
παντως παιδια τρελη δυναμη,εχω εντυπωσιαστει.

make your dream true
02-03-15, 02:23
Καλησπέρα στην παρέα.
Λοιπόν,θελω να χρησιμοποιήσω και εγω το συγκεκριμένο συμπλήρωμα αλλα μου είπε ενα παλικάρι,πως ειναι καλό να στακαριστεί με γλυκερίνη και καρνιτίνη για καλύτερη απορρόφηση.Και το άλλο που μου είπε είναι ότι πρέπει να γίνει πρώτα συγκέντρωση και μετα θα δεις αυτο που είναι να δεις,που σημαίνει πως πρέπει να πάρω 2 κουτιά των 100.Τι ισχύει τελικά ?

beefmeup
02-03-15, 21:25
θελεις σιγουρα 2 κουτια ,με ενα δεν πας πουθενα..
για τα αλλα που ρωτας ισχυουν αλλα δεν ειναι κ απολυτως απαραιτητα..
διαβασε λιγο πιο πισω το θεμα τα εχουμε αναλυσει ολα με τους συνδιασμους που μπορει να γινουν.

Billys51
06-03-15, 19:24
Λοιπον να κανω ενα review μιας και σημερα τελειωσε ο κυκλος...Εμεινα αρκετα ικανοποιημενος απο την χρηση του.Λιγο ακριβο σαν συμπληρωμα ομως τιμιο καθως κανει αυτα που υποσχεται :thumbup: Ειδα αυξηση σε δυναμη (αρκετα ικανοποιητικη θα ελεγα) , λιγο παραπανω φλεβικοτητα , μειωση λιπους δν μπορω να ξερω αν εγινε αλλα σιγουρα πιστευω αλλαξε η αναλογια λιπους-μυων γιατι ο καθρεφτης δν λεει ψεμματα :P Επισης να πω οτι οσο το ετρεχα δν ανεβασα πολυ το σωματικο μου βαρος (0,5 κιλο το πολυ) ομως τα κιλα που σηκωσα ηταν αυξημενα σε σχεση με πριν οποτε θελω να πιστευω οτι μπηκε lean mass..Σιγουρα θα το ξανα δοκιμασω στο μελλον ! :thumbup::weights::weights:

Billys51
06-03-15, 19:27
Επισης ξεχασα να πω οτι δεν ειχα τα τρελα DOMS οπως αναφερουν πολλοι , σιγουρα μετα απο καποιες προπονησεις πιανομουν αρκετα αλλα οχι τρελα πραγματα..Αλλωστε τα doms δν ειναι σημαδι μυικης αναπτυξης.Παντως το συμπληρωμα δουλευει! :thumbup:

Και μια ερωτηση...Μετα απο ποσες μερες μπορω να ξεκινησω κανονικα τα ψαρια κτλ δεδομενου οτι (λογικα) δεν εξαφανιζεται κατευθειαν το αραχιδονικο απο το σωμα μολις το σταματαμε.

beefmeup
06-03-15, 19:36
ουτε εγω ειχα παρατηρησει ιδιαιτερα doms τις φορες που το ειχα παρει,αλλα οπως ειδες κ εσυ μικρο ρολο παιζει.
καλυτερα σε κανα 2μηνο οφ.

Billys51
06-03-15, 19:39
ουτε εγω ειχα παρατηρησει ιδιαιτερα doms τις φορες που το ειχα παρει,αλλα οπως ειδες κ εσυ μικρο ρολο παιζει.
καλυτερα σε κανα 2μηνο οφ.

Δλδ σε 2 μηνες απο σημερα να ξεκινησω ψαρια και γενικα ω3? Τοσο πολυ? :unsure:

beefmeup
06-03-15, 19:40
ωπ σορυ,το ξαναδιαβασα σωστα..
για το συμπληρωμα νομισα ρωτουσες..
οχι τα υπολοιπα κανονικα τα τρως,δεν εχεις θεμα.

Billys51
06-03-15, 19:53
Ναι εννοείτε για το συμπλήρωμα θέλει τουλάχιστον ένα 2μηνο οφφ συμφωνώ!Εγώ προσωπικά θα το ξανα χρησιμοποιούσα μετά από παρά πολύ μεγαλύτερο οφφ από 2 μήνες πάντως.
Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε [emoji106] [emoji106]

panakos
06-09-15, 11:54
παιδια καλημερα!!!
σημερα ανοιξα το ενα κουτι που ειχα παραγγειλει πριν λιγο καιρο,και καθως εβγαλα τις καψουλες ειχαν λαδι πολυ γυρω γυρψ και μοιριζαν λιγο ασχημα...
ημερομινημια ληξης εχει 10/2016..
τι λετε να κανω να το ξεκινησω κανονικα?

panakos
06-09-15, 12:16
Εσάς έτσι ήταν παιδιά τα χάπια όλα τόσο λαδερά ???:unsure:

Alkean
06-09-15, 12:48
Οχι δεν θα επρεπε να ειναι ετσι,μηπως τα ειχες σε μερος που ειχε ζεστη?

panakos
06-09-15, 12:54
Σε ντουλάπι ταειχα μεσαστο σπίτι..
Ήλιος δεν τα χτύπησε ωστενα πεις ότι έχει αλλοιωθεί.. Λεσ να το πετάξω ?

Alkean
07-09-15, 01:48
Εγω πρωσοπικα θα το γυριζα πισω για αλλαγη φιλε μου γιατι το πληρωσες οσο το πληρωσες γιατι να ειναι σε αυτη τη κατασταση,εγω δεν επαιρνα το ρισκο

ArgoSixna
07-09-15, 02:53
εχεις φωτο?

PVT Nero
07-09-15, 05:34
Το είχα πάθει και γω αυτό και ανακάλυψα ότι απλά είχε ανοίξει ένα χαπάκι και είχε χυθεί μέσα στο κουτί και έτσι γεμισαν όλα.

panakos
07-09-15, 09:42
Παντελή και φώτο να βγάλω φίλε μου δενθακαταλαβεις κάτι διότι είναι μια χαρά εξωτερικά δεν έχουν κάτι.
Εμένα απλά μουκανει και τρομερή εντύπωση η πάρα πολύ άσχημη μυρωδιά σε σημείο που πραγμαρικα βρωμάει το δωματιο μου μόλις ανοίγω το κουτι

PVT Nero
07-09-15, 21:10
βαλτα σε ενα ενα ταππερακι που να κλεινει και σκουπισετα τα.εγω αυτο εκανα και για να μην μυριζουν τα χερια μου ασχημα οταν τα πιανω χρησιμοποιουσα ενα κουταλι.

panakos
08-09-15, 22:11
τελικα παιδια μαλλον εσαπσε καποιο οπως ειπε ο φιλος απο πανω!!
ειμαι στην δευτερη μερα σε 4 καψουλες ανα μερα και συνεχιζουμε δυναμικα!!
1.87 υψος 87 κιλα

ktm620
15-11-16, 22:27
New look... ( pardon για τον φωτισμό...:green: )


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=111505&stc=1

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=111506&stc=1

nikosBMW
02-10-19, 00:43
παιδες εχω στα χερια μου το x factor και σκεφτομαι να το στακαρω με το complete pre της warrior labs.. το θεμα μου ειναι ,οτι το pre εχει μεσα και vitamin c . λετε να επηρεαζει την δραστικοτητα του αρα ,η να προχωρισω στο στακαρισμα??οποιος μπορει ας απαντησει πλζ

Predator1995
12-10-19, 22:46
καλησπερα σε ολους, μετα απο αρκετη σκεψη εχω καταλληξει να χρησιμοποιησω το x factor στο off season μου αξιζει σαν συμπληρωμα?? να το αγορασω η οχι?? και επισης απο test booster εχετε καποιο να μου προτεινετε που να δουλευει?? εχω μπερδευτει με αυτα που διαβαζω (betator Anima M stack κλπ)

nikosBMW
13-10-19, 20:26
καλησπερα σε ολους, μετα απο αρκετη σκεψη εχω καταλληξει να χρησιμοποιησω το x factor στο off season μου αξιζει σαν συμπληρωμα?? να το αγορασω η οχι?? και επισης απο test booster εχετε καποιο να μου προτεινετε που να δουλευει?? εχω μπερδευτει με αυτα που διαβαζω (betator Anima M stack κλπ)
εγω το δοκιμαζω τωρα το μονο που εχω παρατηρησει ειναι πολλα σπυρακια και ενα πριξιμο που μενει , πιστευω αξιζει αν και ακριβο. αν καταλαβα θες να το στακαρεις με τεστ μπουστερ. ενα καλο ειναι το alphamax xt της performax labs , και το m test της cel

COBRA_STYLE
13-04-20, 18:14
εγω το δοκιμαζω τωρα το μονο που εχω παρατηρησει ειναι πολλα σπυρακια και ενα πριξιμο που μενει , πιστευω αξιζει αν και ακριβο. αν καταλαβα θες να το στακαρεις με τεστ μπουστερ. ενα καλο ειναι το alphamax xt της performax labs , και το m test της cel

Για δωσε ενα τελικο feedback αν μπορεις.

GEOZN8
17-06-20, 01:23
Ενδιαφέρον άμα ξέρει να μας πει μπας και βρούμε τίποτα της προκοπής :green:

eliot
22-06-20, 15:35
Καλησπέρα σε όλους!
Έχω στα χέρια μου ένα κουτί (σχεδόν γεμάτο) το οποίο έχει ημ λήξης Μάιος του 2020..
Το παίρνω ή μπα?
Ευχαριστώ πολύ!

COBRA_STYLE
23-06-20, 23:36
Ε ναι,σιγα...τσιμπα το.

GEOZN8
22-07-20, 05:01
Καλημέρα.Βρίσκομαι είδη σε υποθερμιδική. Τα απλό X-Factor με το σκέτο ARA μπορεί να στακαριστει μαζι με το Nοlvadren XT - DAA και το Yοhimbine που παίρνω είδη η καλύτερα αφού τελειώσω αυτά τα 2 ?? :P

GEOZN8
07-08-20, 15:14
Καλησπέρα σαςςς. Έχω στα χέρια μου το X Factor daily. Ξέρει κάποιος να μου πει την σωστή δοσολογία ώστε να με πιάνει?
Στο απλό είναι 5-6 κάψουλες.. Στο daily πόσες?? :unsure:

GEOZN8
27-08-20, 01:28
Καλησπέρα σαςςς. Έχω στα χέρια μου το X Factor daily. Ξέρει κάποιος να μου πει την σωστή δοσολογία ώστε να με πιάνει?
Στο απλό είναι 5-6 κάψουλες.. Στο daily πόσες?? :unsure:

Καλησπέρα. Ξέρεις κανείς να μου πει η όχι??

Polyneikos
27-08-20, 18:05
o Beef ασχολείται με αυτές τις σκόνες :P:P

υ.γ. Εφόσον πρόκειται για άλλο συμπλήρωμα από το εν λόγω του τόπικ, καλό θα ήταν να ανοιγες ξεχωριστό τοπικ με συστατικα , φωτο κτλ

nikosBMW
28-11-20, 15:01
Καλημέρα.Βρίσκομαι είδη σε υποθερμιδική. Τα απλό X-Factor με το σκέτο ARA μπορεί να στακαριστει μαζι με το Nοlvadren XT - DAA και το Yοhimbine που παίρνω είδη η καλύτερα αφού τελειώσω αυτά τα 2 ?? :P

πολυ καλο στακ θα το στακαρω και γω φετος με yohimbine και stanoplex 300 της cel..