PDA

Επιστροφή στο Forum : Ξεκινόντας απο το 0... (NickV)



NikosV
31-10-09, 03:06
Γειά σας παιδιά...είμαι καινούριο σχετικά μέλος παρόλο αυτά διαβάζω απο τότε που έχω γραφτεί στο forum...! Μαθαίνω....και προσπαθώ...!

Ξεκινήσαμε το 2004 όπου είμασταν 105kg....με ύψος 1.70! Φυσικά λίπος παντου..!:(

Ξεκινήσαμε μια διατροφή απο μια διατροφολόγο και φτάσαμε στα 88-90 kg σε διάστημα 8 μηνών. Απο το 2005 έως 2009 Φεβρουάριο ήμουν απο 84-88 kg εκεί έπαιζα...

Ώς που πήρα απόφαση τον Φεβρούαριο(2η φωτό) να αλλάξω τον εαυτό μου και να φύγουν τα περιττά κιλά απο πάνω μου... Full γυμναστήριο με αρκετά λαθακια μέχρι να μάθουμε....full αερόβιο και ασκήσεις με βάρη(χαλαρά)....

Φτάνει Ιούνιος και έχω φτάσει στα 75 περίπου κιλά.. Τότε ξεκινήσαμε μια αυστηρή διατροφή χωρίς παρεκτροπές και καλύτερο πρόγραμμα...

Τον Αύγουστο είχα φτάσει 72 κιλά. Τα οποία κιλά τα διατηρούσαμε όλο το καλοκαίρι...Αρχές Οκτώβρη άρχισα ένα πρόγραμμα-διατροφή όγκου...
3η φωτό.... με πολύ νερό...:P στα 75 κιλά... Θα ανεβάσω σύντομα και φωτό απο πόδια...

Το πρόβλημα μου εστιάζεται κυρίως στην περιοχή της κοιλιάς...όπου είναι αρκετά χαλαρή....(δεν είναι όταν είμαι όρθιος αλλά όταν κάθομαι είναι χαλαρή...)Τους κοιλιακούς τους νοιώθω...αλλά... Γυμνάζω πιο καλά τους κοιλιακούς μου τώρα και ελπίζω πως με τον καιρό το πρόβλημα να διορθωθεί.. Θα ήθελα την γνώμη σας πάνω σε αυτό το θέμα...

Επίσης ήθελα να ρωτήσω τι πρόγραμμα μου προτείνετε...και που θέλω δουλειά... Έχω στο μυαλό μου 2 πράγματα 1 μήνα όγκο, 1 μήνα γράμμωση, 1 μήνα όγκο, 1 μήνα γράμμωση... είναι λάθος κάτι τέτοιο;;

Hercules
31-10-09, 03:10
συγχαρητηρια φιλε,αξιεπαινος!αυτο που λες ενα μηνα ογκο ενα μηνα γραμμωση το εχω ακουσει απο πολλους που το κανουν,ειναι κατι διαφορετικο απ το συνηθισμενο ογκο το χειμωνα γραμμωση το καλοκαιρι

NikosV
31-10-09, 03:16
συγχαρητηρια φιλε,αξιεπαινος!αυτο που λες ενα μηνα ογκο ενα μηνα γραμμωση το εχω ακουσει απο πολλους που το κανουν,ειναι κατι διαφορετικο απ το συνηθισμενο ογκο το χειμωνα γραμμωση το καλοκαιρι

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου...! Ειλικρινά όσους βλέπω και έχουν παραπάνω κιλά τους παροτρύνω δειχνοντας 2-3 φωτό μου... Αλλάζεις γίνεσαι άλλος άνθρωπος...Με το γυμναστήριο έχω αρρώστια πλέον... Αυτό που με ανησυχεί είναι η περιοχή της κοιλιάς...που είναι χαλαρή...κάποιοι μου είπαν πως μπορεί να μην διορθωθεί ποτέ και να χρειαστεί κοιλιοπλαστική κάτι τέτοια... προς το παρόν γυμνάζω τους κοιλιακούς με πιο πολλές ασκήσεις και πιο πολύ ένταση...;)
:unsure:

Hercules
31-10-09, 03:30
φιλε μου καταρχας ποσο χρονων ειναι,γυρω στα 20?το δυσκολο κομματι για το χασιμο των κιλων το περασες με επιτυχια και μπραβο σου,τωρα εχεις ολη τη ζωη μπροστα σου να διορθωσεις αυτο το μικροπροβλημα που λες με την κοιλια,ασε που δεν φαινεται να ειναι τιποτα σημαντικο τουλαχιστον απ τις φωτο.προχωρα αργα και σταθερα και θα φτασεις εκει που θες,απλα να κοιτας να γυμναζεις τη περιοχη της κοιλιας απο ολες τις γωνιες(πλαγιοι κοιλιακοι,ροκανισματα,ανασηκωσεις ποδιων..) και ραχιαιους σε συνδιασμο με αεροβικη παντα.οταν κανεις ογκο να τρως πολυ ποιοτικα γευματα για να μην κρατας λιπος

ovelix
31-10-09, 10:28
αλλος ανθρωπος εγινες μπραβο ρε μαγκα

-beba-
31-10-09, 10:31
Συγχαρητήρια. Θεαματική αλλαγή!

Levrone
31-10-09, 10:57
ειναι ωραιο απο κει που βλεπεις εναν τυπο στην πρωτη φωτο να τον βλεπεις στην 4η να ποζαρει, και να λες "μα μιλαμε για τον ιδιο ανθρωπο???"

καλως ορισες! εισαι ωραιο παραδειγμα για πολλους που δεν εκτιμανε τη ζωη!

ωρα καλη!

savage
31-10-09, 12:26
Σαν πρωην χοντρος κ γω,θα ηθελα να σε συγχαρω.Ξερω πως ειναι η ολη διαδικασια κ ξερω πως νιωθεις.Αλλος ανθρωπος,με απιστευτη ψυχολογια.Μην σε νοιαζει ουτε η χαλαρωση ουτε τιποτα.Θα βρουν τον δρομο τους ολα.Εδω εφαγες τον γαιδαρο.Στην ουρα θα κολλησεις?:toast:

ΜrΚommatias
31-10-09, 13:32
Πολλα μπραβο:clap::clap::clap: στην προσπαθεια που εχεις κανει!!!Οσο για το προγραμμα προπονησης θα σου ελεγα να κανεις 2 μηνες ογκο (οχι παρα πολλα κιλα) και 3 μηνες γραμμωση:thumbup:

Lasen
31-10-09, 14:05
Συγχαρητηρια φιλε για την αλλαγη και γω μια απο τα ιδια περασα.

Οσο για τη χαλαρωση μη σε απασχολει τοσο , σε εμενα το φαινομενο υποχωρησε πολυ γρηγορα χωρις να ακολουθησω καποιο συγκεκριμενο προγραμμα για την ολη περιοχη(ισως να βοηθησε και η ηλικια 18-19).

Εκανα κοιλιακους μονο 1 φορα τη βδομαδα 6 σετ αλλα με επιπλεον βαρος,βεβαια επαιρναν πολυ εργο απο αρσεις θανατου και σκουωτ.

Ισως βεβαια να μην ειναι καν χαλαρωση αυτο που βλεπεις αλλα να ειναι λιπος και νερα.Οποτε συνεχισε την προσπαθεια σου και πιστευω το προβλημα θα εξαλειφθει σε μεγαλο βαθμο.

NikosV
31-10-09, 18:42
Σας ευχαριστώ ΟΛΟΥΣ για τα καλά σας λόγια!

Πραγματικά άλλος άνθρωπος όπως είπατε...! Ο χειμώνας ήρθε και μας περιμένει σκληρή δουλειά....! Σας ευχαριστώ για τις συμβουλές σας...! Μου δίνετε δύναμη να συνεχίσω...! :thumbup:

Συνεχίζω και όσο πάω βλέπω τον εαυτό μου γενικότερα να βελτιώνεται! :)

Όσο για τους κοιλιακούς θα τους δουλέψω και απο διαφορετικές γωνίες...αυτό που έκανα μέχρι στιγμής είναι μόνο ροκανίσματα...!

Ειλικρινά βλέπω ανθρώπους με πολλά κιλά και προσπαθώ να τους ενθαρρύνω να κάνουν κάποια κίνηση να πετάξουν αυτά τα άχρηστα κιλά απο πάνω τους και να αλλάξουν ριζικά την ζωής τους... ;)
:toast::toast:

AVSS
31-10-09, 22:20
ΜΠΡΑΒΟ!!!:clap::clap::clap::clap:

_kwstas_
01-11-09, 07:41
Μπραβο ρε αρχοντα μετα απο καιρο βλεπω το φορουμ ωραιος.. Καλως ηρθες στον κοσμο του Βοδι building!!!! ειναι πολυ ομορφος!!!!! ολοι εχουμε περασει απο σταδιο με περιτα κιλα και ειναι πολυ δυσκολο... να εισαι εγκλοβισμενος μεσα στα κιλα σου.. εγω θα σου πω για το θεμα της κοιλιας να μην ανυσηχεις γιατι στην κοιλια ειναι το πρωτο μερος που διμιουργουντε λυποσακοι και περνεις το ποιο πολυ λυπος.. συνεπως θα ειναι και το τελευταιο σημειο που θα φτιαχτει στο σωμα σου.. εγω μετα απο 11 χρονια που γυμναζομαι φετος ειδα σφυχτη την κοιλια μου και φανικαν οι κιλιακοι μου μετα απο γραμμωση. Και πυστευα μεχρι πρωτινος οτι δεν υπαρχουνε.. οσο για τον ογκο που λες θα σου πρωτινα να κανεις χειμωνα ογκο και καλοκαιρι γραμμωση.. ενα μινα ογκο ενα μινα γραμμωση σημαινει οτι θα αυξομιωνεις συνεχεια το βαρος σου.. και αυτο δεν ειναι καλο για το μεταβολισμο.. φιλικα παντα..

DusWS
01-11-09, 14:42
αν σου πω οτι εμεινα αφωνος θα με πιστεψεις?

πολυ καλη δουλεια και φαινεται οτι εδωσες τον πραγματικο σου εαυτο για να κατορθωσεις το συχνα για τους περισσοτερους ακατορθωτο η απλα το απιαστο.

η κοιλιακη χωρα μη σε χαλαει θα στρωνει μερα με τη μερα σιγα σιγα...δεν ειναι προβλημα και να σου πω αν δεν το ελεγες ουτε θα το παρατηρουσα...για το λογο οτι συνολικα εισαι οκ αρα μικρο το κακο..αν οντως ειναι ετσι.

balantis
01-11-09, 16:48
Απίστευτο και εγώ σαν πρώην χοντρός σε συγχαίρω φίλε μου. Και για πια κοιλία μιλάς τέλειος έχεις γίνει μπράβο σου!!!

takis4
26-11-09, 17:47
Μπράβο και πάλι μπράβο..............Επειδή και γω είμαι στο ξεκίνημα μου για να χάσω το λίπος απο το σωσίβιο πραγματικά σου λέω ότι πήρα πολύ θάρρος τώρα. Δεν έχω λόγια να περιγράψω το αποτέλεσμα σου......Μπράβο για ακόμη μία φορά

NikosV
02-12-09, 15:53
Μπράβο και πάλι μπράβο..............Επειδή και γω είμαι στο ξεκίνημα μου για να χάσω το λίπος απο το σωσίβιο πραγματικά σου λέω ότι πήρα πολύ θάρρος τώρα. Δεν έχω λόγια να περιγράψω το αποτέλεσμα σου......Μπράβο για ακόμη μία φορά

Χαίρομαι που σου έδωσα θάρρος για να χάσεις το σωσίβιο! Start New life... ;)

TRIANTAFYLLOU
02-12-09, 18:43
εγω έχω να πώ μπράβο και μπράβο σε όποιον εχει καταφέρει κατι ανάλογο είσαι πολύ καλά και να ξέρεις η επαναφορά του δέρματος αργεί λίγο παραπάνω συνεχώς θα βελτιώνετε η κατάσταση και σε όσο μικρότερη ηλικία κάνεις αυτό το εγχείρημα τόσο καλύτερα αποτελέσματα θα έχεις και απο κεί και πέρα αν δεν φύγει τελείως πηγαίνεις και σε τεχνικά μέσα , αν και γω πιστεύω θα μεταλαχτείς και άλλο .

αυτό που λές ενα μηνα όγκο ενα γράμωση αν σε πιάνει δεν είναι κακό γιατι δεν ξεφεύγεις πολύ στα κιλά και βοηθάει και ψυχολογικά , αν σου φέρνει αποτέλεσμα καλά κάνεις και το εφαρμόζεις , είπαμε υπάρχουν πολλοί δρόμοι που οδηγούν στον προρισμό επιλέγουμε αυτό που μας ταιριάζει:clap::clap::clap:

yoritake
06-12-09, 18:20
Γεια σου και συγχαρητηρια για τη μεταμορφωση,

μηπως θα μπορουσες να πεις δυο λογια παραπανω, δινοντας
πιο αναλυτικα διαιτα και προγραμματα ασκησης απο την αρχη της προσπάθειας σου;

yokozuna
16-12-09, 20:18
Εγω σαν νυν χοντρος και μέλλοντικά σα και σένα θα σου δώσω συγχαρητήρια ρε μάγκα. Σε παραδέχομαι. Είναι το μόνο που δεν έχω καταφέρει ακόμα να πετύχω στη ζωή μου. Μετά και από αυτό που είδα νασαι σίγουρος ότι σε έχω πρότυπο. Και πάλι μπράβο.

NikosV
19-12-09, 13:59
Yokuzuna Χαίρομαι που σου δίνω την δύναμη να κάνεις την μεγάλη αλλαγή στον ευατό σου!:thumbup:

yoritake Ακολούθησα αυστηρά πρόγραμμα γράμμωσης υπολογισμένο και βγαλμένο απο το forum σύμφωνα για τον σωματότυπό μου. Απο ασκήσεις δεν έκανα συγκεκριμένες...δηλαδή περίπου ανα μήνα άλλαζα το πρόγραμμα μου. Θα δείς με τον καιρό ποιό είναι το κατάλληλο πρόγραμμα για σένα με το οποίο θα έχεις τα επιθυμητά αποτελέσματα στο σώμα σου.

Να προσθέσω άλλη μια φωτόγραφία για το πως είμαι τώρα...
Είμαι στα 76κιλά και μόλις τελείωσα περίοδο όγκου και είμαι σε περίοδο γράμμωσης γιατί στην περιοχή της κοιλιάς we got a problem! :P

yokozuna
19-12-09, 16:07
Θες ξύρισμα..:P:P

psv
22-12-09, 13:20
Μπραβο φιλε απιστευτος!!!Τρομερη η ολη αλλαγη απο την πρωτη ως την τελευταια φωτο,αλλα εγω θα σταθω πιο πολυ στην αλλαγη απο την δευτερη στην τριτη...Καλα μιλαμε εκανες αλλαγη που αλλοι σκεφτονται να παρουν αας για να κανουν...Μπραβο

AGGELOS.K
23-12-09, 23:15
1000 + μπράβο:thumbup: για την υπομονή και την επιμονή σου συνεχισε ετσι και ο καιρός θα σε ανταμείψει όπως ήδη σου έχει δωσει πολλα
Καλή συνέχεια στους στόχους σου:weights: