PDA

Επιστροφή στο Forum : Vitrix (Nutrex)



Polyneikos
01-11-09, 11:31
Xαζευα λίγο το site του Xtreme Stores και είδα ένα προϊον της Nutrex,το Vitrix,το οποιο αυξανει λεει την φυσικη τεστοστερόνη χωρίς να είναι προορμονούχο..

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6261&stc=1&d=1257064119

όχι ότι με ενδιαφερει άμεσα η αγορα του αλλά θα με ενδιαφερε να εχω μια εικονα,επίσης δεν υπηρχε η αναφορα του μεσα στο φόρουμ οπότε είπα να ανοιξω ένα τόπικ.Εχει καποιος άποψη ή εικονα;Τελικα αυτα τα προϊόντα κανουν τίποτα σε οργανισμους που δεν έχουν και δεν θελουν να καταφύγουν σε επιλογές αασ;Πόσο ασφαλή είναι;Πόσο επηρεαζουν την φυσικη παραγωγη της τεστοστερόνης μετα την διακοπή ενος τετοιου προϊοντος (Δεδομενου ότι λενε πως δεν χρειαζεται να κανεις κυκλο αλλά μπορείς να το παιρνεις και συνεχόμενα).


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6262&stc=1&d=1257064126


Ακολουθει η αναφορα του Xtreme Stores για το συγκεκριμενο συμπλήρωμα,δεν είναι προσωπικη μου άποψη :


Το VITRIX είναι το Νο 1 Αμερικάνικο συμπλήρωμα διατροφής για την απόλυτα φυσική αύξηση της τεστοστερόνης και προσφέρεται σε υγρές κάψουλες για ακόμα μεγαλύτερη ασφάλεια και ταχύτερη απορρόφηση.

Οι υγρές κάψουλες είναι η πιο σύγχρονη μέθοδος παραγωγής συμπληρωμάτων διατροφής αφού με αυτό τον τρόπο διασφαλίζεται η υψηλή ποιότητα, η ασφάλεια και η ταχεία απορρόφηση από τον οργανισμό, όταν μάλιστα παράγεται και κυκλοφορεί από την πρώτη εταιρία που εφάρμοσε τη συγκεκριμένη μέθοδο, την NUTREX, τότε τα αποτελέσματα είναι 100% εγγυημένα.

Το Vitrix δεν είναι στεροειδές ή προορμονικό συμπλήρωμα. Συνεργάζεται με το σώμα και όχι εναντίον του, γι' αυτό άλλωστε δεν είναι αναγκαία η χρήση του σε «κύκλους» όπως σχεδόν όλα τα αντίστοιχα συμπληρώματα, που σημαίνει ότι μπορείς να το λαμβάνεις για όσο χρονικό διάστημα επιθυμείς, χωρίς να υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα.

Littlejohn
01-11-09, 15:35
Απλό test-boost χωρίς προορμόνες είναι...Δεν ξέρω κατά πόσο τέτοιου είδους συμπληρώματα είναι εντέλη και αποτελεσματικά.
Εγώ είμαι στην φάση δοκιμών με novadex xt (που είναι παρόμοιο), αλλά είμαι και λίγο άπιστος θωμάς και δε περιμένω πολλά.
Ήδη στην μία εβδομάδα που το παίρνω δεν έχω προσέξει κάποια αλλαγή, εκτός από το πρωινό ξύπνημα που έχει γίνει βάρβαρη διαδικασία. Βέβαια λένε ότι στα test-boosters θα δεις διαφορές από την εβδομάδα 4 και μετά. Είδωμεν λοιπόν...

Αν δε δουλέψει το novadex, θα δοκιμάσω στα καπάκια το Vitrix ...

Όσο για την ασφάλεια, τέτοιων προιόντων. Πιστεύω ότι από την στιγμή που δεν είναι προ-ορμόνες, δε νομίζω ότι επηρεάζουν αρνητικά την φυσική παραγωγή τεστοστερόνης μετά τον κύκλο. Εξάλλου όσοι τα χρησιμοποιούν δεν κάνουν καν pct και δεν έχουν κανένα πρόβλημα...

manos_
01-11-09, 19:32
To ειχα παρει για μερικες μερες για επαναφορα της τεστο στα φυσιολογικα καλο ειναι.Εχει υγρο αποσταγμα τριβολου με υψηλα πολυ υψηλα ποσοστα saponins protodioscin που ειναι τα δραστικα συστατικα και απο τα αλλα συστατικα to agnus castus μειωνει την προλακτινη που εχει οιστρογονικη δραση τα αλλα ανεβαζουν φυσικη παραγωγη τεστο.

kutsup
02-11-09, 09:16
Δεν κάνουν τίποτε πέραν του placebo effect. Όσο για το novedex είναι αντιοιστρογόνο (να δεν κάνω λάθος έχει τη βάση του στο ATD) οπότε δουλεύει διαφορετικά από τα testosterone boosters.

Littlejohn
02-11-09, 11:21
Και εγώ το μπέρδεψα και εσύ.:green: Εγώ παίρνω novedex xt (gaspari), εσύ προφανώς μιλάς για το Nolvadex, το οποίο ναι είναι αντι-οιστρογόνο...

:welcome:

kutsup
02-11-09, 11:45
Και εγώ το μπέρδεψα και εσύ.:green: Εγώ παίρνω novedex xt (gaspari), εσύ προφανώς μιλάς για το Nolvadex, το οποίο ναι είναι αντι-οιστρογόνο...


Για το ίδιο μιλάμε όχι για το nolvadex (tamoxifen).

RAW
07-11-09, 04:34
Χρησιμοποίησα στο παρελθόν, περίπου πρίν 2 χρόνια, ένα σκέυασμα τέτοιου είδους, το οποίο δηλαδή προδιαθέτει τον οργανισμό να παράγει ο ίδιος παραπάνω τεστοστερόνη. Περιείχε επίσης και κάποια "συστατικά" τα οποία μπλοκάραν την παραπάνω τεστοστερόνη να μετατραπεί σε οιστρογόνα.
Μετά απο συνεχή χρήση 2 μηνών παρατήρησα αύξηση της δύναμης και της αντοχής στην προπόνηση καθώς και σε άλλες δραστηριότητες χωρίς να χρησιμοποιώ άλλο συμπλήρωμα διατροφής εκείνη την περίοδο. Θέλοντας να παρακολουθήσω τα αποτελέσματα και με αριθμούς, έκανα αμέσως αιματολογικές-ορμονικές εξετάσεις στα αποτελέσματα των οποίων η τεστοστερόνη μου είχε ανεβεί αρκετές μονάδες - δέ θυμάμαι ακριβώς τον αριθμό αλλά είχε ανέβει αρκετά.
Το σκέυασμα δηλαδή δούλεψε. Βέβαια δέν ξέρω άν πρέπει να γινέται συνεχή χρήση τέτοιου είδους συμπληρωμάτων γιατί δέν ξέρω άν τα αντιοιστρογόνα που περιέχουν μπορούν συνεχώς και κατά πόσο να εμποδίζουν την παραπάνω τεστοστερόνη απο το να αρωματοποιηθεί.

finalgates
08-11-09, 18:07
παντως οποιος το παρει ας κανει ενα review!

hunteranimator
06-06-10, 01:12
παντως οποιος το παρει ας κανει ενα review!
Σημερα μολης το αγορασα χεχε ημουν σε δηλημα gh max? stacker t?vitrix τελικα το vitrix ειναι πιο δυνατο με βαση τα ξενα φορουμς εχει 90 καψουλες η δοσολογια ειναι 3 καψουλες την μερα μια μετα απο καθε κυριο γευμα.Απλα επειδει κυριως εχει φυτικες ουσιες δεν κανει να κανεις χρηση πανω απο ενα μηνα γιατι ο οργανισμος θα τις συνηθηση και δεν θα αποδιδει τοσο η και σχεδον καθολου.1 μηνα κανεις χρηση 2-3 μηνες δεν κανεις χρηση και το κανεις 2-3 φορες το χρονο και ξανα παλι του χρονου[αυτο ειναι το σωστο δεν ειναι τοσο αθωο δεν ειναι καραμελες].Λεει οτι μππορεις να το παρεις οποτε θες γιατι δεν ειναι σαν τα αλλα που θελουν κυκλους για να δουλεψουν η για να μην αποκτησεις παρενεργειες.Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩς ΟΛΑ ΕΧΟΥΝΕ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΑΧΡΗΣΕΙΣ.Απλα ακομα και αν το παρεις ετσι χυμα οποτε να ειναι δεν θα παθεις και τιποτα αλλα αμα το παιρνεις συνεχεια δεν θα αποδιδει και στο τελος.Ξεκιναω αυριο τον 1 μου κυκλο και θα γραψω εντυπωσεις [ενοειτε πως θα εχω μια καλη διατροχη δυνατη και συχνη προπονηση και πολυ ξεκουραση

Devil
06-06-10, 02:22
Σημερα μολης το αγορασα χεχε ημουν σε δηλημα gh max? stacker t?vitrix τελικα το vitrix ειναι πιο δυνατο με βαση τα ξενα φορουμς εχει 90 καψουλες η δοσολογια ειναι 3 καψουλες την μερα μια μετα απο καθε κυριο γευμα.

που το ειδες γραμμενο? στο πρωτο ποστ η ετικετα γραφει 6 καψουλες την ημερα


Απλα επειδει κυριως εχει φυτικες ουσιες δεν κανει να κανεις χρηση πανω απο ενα μηνα γιατι ο οργανισμος θα τις συνηθηση και δεν θα αποδιδει τοσο η και σχεδον καθολου.1 μηνα κανεις χρηση 2-3 μηνες δεν κανεις χρηση και το κανεις 2-3 φορες το χρονο και ξανα παλι του χρονου[αυτο ειναι το σωστο δεν ειναι τοσο αθωο δεν ειναι καραμελες].

δεν αποδιδει καθολου θες να πεις
οι καραμελες αποδιδουν καλητερα απο το tribulus

Λεει οτι μππορεις να το παρεις οποτε θες γιατι δεν ειναι σαν τα αλλα που θελουν κυκλους για να δουλεψουν η για να μην αποκτησεις παρενεργειες.Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩς ΟΛΑ ΕΧΟΥΝΕ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΑΧΡΗΣΕΙΣ.Απλα ακομα και αν το παρεις ετσι χυμα οποτε να ειναι δεν θα παθεις και τιποτα αλλα αμα το παιρνεις συνεχεια δεν θα αποδιδει και στο τελος.Ξεκιναω αυριο τον 1 μου κυκλο και θα γραψω εντυπωσεις [ενοειτε πως θα εχω μια καλη διατροχη δυνατη και συχνη προπονηση και πολυ ξεκουραση
αν εχεις ολα αυτα τοτε αυτο δεν σου χρειαζετε απλα


λοιπον για να εχεις καποιο κερδος απο αυτο θα πρεπει να παιρνεις μισο μπουκαλι την ημερα πραγμα αδυνατο

ειναι πολυ χαμηλη η δωση που εχει για να πεις οτι κανει κατι

τα δυο συστατικα που περιεχει και δουλευουν ειναι το epidemium και το long jack

οι protodiosins για να δουλεψουν απαιτουν μεγαλες δωσεις πραγμα που δεν εχει το συγκεκριμενο προιον

παρ'ολα αυτα θα ηθελα ενα review

noz1989
06-06-10, 04:55
Μονο ***** δινει!!!! Τιποτα αλλο δεν προσφερει!!

΄***Πρόσεχε τις εκφράσεις σου,είμαστε αθλητικο φόρουμ.Mods Team***

Sorry!

hunteranimator
06-06-10, 10:54
devil κοιτα το site των χtreme stores λενε 3 καψουλες και ο πωλητης μου ελεγε με την καμια μην παρεις πανω απο 3 δεν ειναι για εσενα[και δεν ειμαι και κανενας πουρες]κανει μονο 3! καψουλες!κοιτα απλα επειδει εκανα χρηση του storm της universal το οποιο εχει νιτρικο και κρεατινη και τελειωσα τον κυκλο οποτε τι κανω?οεο?και ετσι σκεφτηκα να χρησιμοποιησω καποιον αυξητη τεστοστερονης μιας και δεν μπορω σε αυτον τον μηνα να παρω νιτρικο η κρεατινη[οχι οτι θα παθω και τιποτα]και επειδει ειχα δει σε πολλα ξενα φορουμς πολυ καλα λογια εως υπερδιαγαλαξιακα λογια και κρητικες[θα μπορουσαν να ηταν βαλτοι-στυμενα τα σχολια δεν αποκλειετε αλλα με δελεασε χοντρα μιας και ειμαι ψαρακας στο συμπληρωματα] ε ε και ειπα να το παρω το vitrix επησης λεει στην συκσευασια οτι περιεχει 1000mg liquid german tribulus terrestris την στιγμη που πολλα tribulus δινουνε καπου στα 500mg τριβολο.Τωρα θελω να πιστευω οτι θα κανει πολυ πολυ καλη δουλεια αλλιως θα κλαιω τα 55 ευρουλακια μου.τελος εγω θα περνω 3 καψουλες και προς το τελος θα περνω 6 και μολις τελιωσει το κουτι θα κανω ενα εξωνιχιστηκο review

Machiavelli
06-06-10, 11:10
Οι 6 κάψουλες δίνουν 1000 mg απ' αυτό που λες. Θέλει 180 κάψουλες για να σε πιάσει, είδικα με 3 που θα το πας εσύ δεν πρόκειται να κάνει πολλά.
Το 'χω ξαναπεί, μη μιλάτε με πωλητές.

hunteranimator
06-06-10, 12:33
Οι 6 κάψουλες δίνουν 1000 mg απ' αυτό που λες. Θέλει 180 κάψουλες για να σε πιάσει, είδικα με 3 που θα το πας εσύ δεν πρόκειται να κάνει πολλά.
Το 'χω ξαναπεί, μη μιλάτε με πωλητές.
φιλε Machiavelli βασηκα ειμαι καινουργιος στα συμπληρωματα[για να καταλαβεις πριν ενα μηνα καταλαβα οτι η κρεατινη δεν ειναι αναβολικο που θα σου φερει ανικανοτητα και ο λογος ειναι οτι υπαρχει απιστευτη παραπληροφορηση]για πιο λογο ομως να μην μιλαω η να μην ακουω τον πωλητη? αφου υποτιθετε οτι ειναι μορφωμενος [στα θεματα αυτα]κτλ και ειναι εκει απλα για να σε βοηθησει και να σε συμβουλεψει σωστα.Αν θα τον ενδιεφερε να πουλησει θα μου ελεγε να περνω 6 η 12 καψουλες την ημερα.Και στο site των extreme stores λεει και εκει 3 καψουλες γιατι ομως?<<παντα φιλικα>>δεν σου κανω κοντρα απλα ειναι ευλογες αποριες μου

Machiavelli
06-06-10, 12:49
Ναι ρε καλά κάνεις και ρωτάς.
Για ποιο λόγο υποτίθεται ότι είναι μορφωμένος; Πήγαινε ρώτα τον 1-1 για τις ουσίες που περιέχει μέσα να δούμε τι έχει να πει.
Η nutrex προτείνει 6/ημέρα και από την στιγμή που είναι natural τελείως ίσως να μη δουλέψει ούτε καν έτσι.

J.P.
06-06-10, 13:25
http://fitforyou.gr/product.php?id=Vitrix&cat=101#

http://www.nutrex.com/nutrex/vitrix.asp

Όντως έξι δόσεις είναι η σινιστόμενη δοσολογία. Πιστεύω ότι οι καλύτερες πηγές για τέτοιες απαντήσεις είναι τα site των εταιρειών και όχι οι προσωπικές απόψεις φίλων και γνωστών.

hunteranimator
18-06-10, 19:40
Όντως έξι δόσεις είναι η σινιστόμενη δοσολογία.
περνω το vitrix 12 μερες 6 χαπια στις αρχες ειχα πολυ δυναμη μπορω να πω οτι εντυπωσιαστικα!!!! εκανα 110 κιλα παγκο απιθανο για εμενα 3 φορες τελιως κατω τελειως πανω η μπαρα χωρις βοηθεια τρελαθηκα!!!! μετα ομως στην συνεχεια παλι τα ιδια καμια διαφορα στην δυναμη αλλα μπορω να πω οτι οι σεξουαλικες μου επιθυμιες 3 πλασιαστικαν επισης αποχτυσα μερικες τρυχες στην πλατη πραγμα ενοχλητικο αρκετα!!!!επισης στην αρχη οι ορχεις μου ειχαν ειχαν ψηλοπρασινηση πραγμα που με φρικαρε και ειχε γινει καπως μελανο το αλλο το μεγαλο.......... ευτυχως υποχωρισε εκανα εξετασεις ολα καλα ολα φυσιολογικα η τεστοστερονη ειναι αυξημενη.με λιγα λογια δεν αξιζει.......αξιζει ομως σαν αφροδισιακο του βαζω 9 στα 10 για μυς του βαζω 3/10 ισως ειναι και νωρις για να κρινω αλλα αμα ειναι να αποχτας τριχες στην πλατη και να σου τονιζετε καπως η τρυχοπτωση στο κεφαλι[που ειναι κληρονομικη σε εμενα] ε ε δεν αξιζει για κανενα λογο.

Devil
18-06-10, 19:58
Όντως έξι δόσεις είναι η σινιστόμενη δοσολογία.
περνω το vitrix 12 μερες 6 χαπια στις αρχες ειχα πολυ δυναμη μπορω να πω οτι εντυπωσιαστικα!!!! εκανα 110 κιλα παγκο απιθανο για εμενα 3 φορες τελιως κατω τελειως πανω η μπαρα χωρις βοηθεια τρελαθηκα!!!! μετα ομως στην συνεχεια παλι τα ιδια καμια διαφορα στην δυναμη αλλα μπορω να πω οτι οι σεξουαλικες μου επιθυμιες 3 πλασιαστικαν επισης αποχτυσα μερικες τρυχες στην πλατη πραγμα ενοχλητικο αρκετα!!!!επισης στην αρχη οι ορχεις μου ειχαν ειχαν ψηλοπρασινηση πραγμα που με φρικαρε και ειχε γινει καπως μελανο το αλλο το μεγαλο

:green::green::green::green::green::green::green:
τι λες ρε μαστορα?
:turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:


.......... ευτυχως υποχωρισε εκανα εξετασεις ολα καλα ολα φυσιολογικα η τεστοστερονη ειναι αυξημενη

για ποσταρε τις εξετασεις;) [σκαναρισμενες]

με λιγα λογια δεν αξιζει.......αξιζει ομως σαν αφροδισιακο του βαζω 9 στα 10 για μυς του βαζω 3/10 ισως ειναι και νωρις για να κρινω αλλα αμα ειναι να αποχτας τριχες στην πλατη και να σου τονιζετε καπως η τρυχοπτωση στο κεφαλι[που ειναι κληρονομικη σε εμενα] ε ε δεν αξιζει για κανενα λογο.

και ολα αυτα σε 12 μερες...................?????

Bane
18-06-10, 20:21
Οτιδήποτε ανεβάζει την τεστοστερόνη μπορεί σε ευαίσθητα άτομα να έχει τις παρενέργεις τις αυξημένης τεστοστερόνης(καμή, αλοπεκία, τριχοφυία κτλ)

Devil
18-06-10, 20:51
Οτιδήποτε ανεβάζει την τεστοστερόνη μπορεί σε ευαίσθητα άτομα να έχει τις παρενέργεις τις αυξημένης τεστοστερόνης(καμή, αλοπεκία, τριχοφυία κτλ)

ναι αλλα δεν πρασινιζει τους ορχεις!!!:green::green::green:

θυμαμαι οτι ενας γνωστος μου που επαιρνε tribulus ειχε αρχισει να εχει συμπτωματα gyno (πονους στις ρογες), βεβαια οι δωσεις ηταν αρκετα μεγαλες
διεκοψε τη χρηση την τριτη μερα

Niiick
18-06-10, 20:51
Μπορει αυτο το συμπληρωμα να ανεβασει τεστοστερονη εκτος απο λιμπιντο ομως? Για αυτο ειμαι επιφυλακτικος οσον αφορα τα σχολια του φιλου μας.

Devil
18-06-10, 20:56
Μπορει αυτο το συμπληρωμα να ανεβασει τεστοστερονη εκτος απο λιμπιντο ομως? Για αυτο ειμαι επιφυλακτικος οσον αφορα τα σχολια του φιλου μας.

ας περιμενουμε τις εξετασεις του hunteranimator και θα δουμε...;)

Niiick
18-06-10, 20:59
και παλι ρε φιλε ποιος ξερει το baseline του συγκεκριμενου παιδιου να δουμε εαν ανεβηκαν?

Παντως αμα μπουμε στο λογικη οτι οντως αυτα τα συμπληρωματα την ανεβαζουν τοτε τα πραγματα περιπλεκονται..και γιατι να μενουν οι παρενεργεις σε gyno και τριχοπτωση και να μην περνανε σε σοβαροτερες? Εαν οντως ανεβαινει θα περναμε σε σοβαροτερες,οι μικροτερες ειναι αυτες, θα εκλεινε τον καθεναν.

Devil
18-06-10, 21:02
niiick μιλας γενικα για ολες αυτες τις ουσιες testbooster η' για το vitrix?

beefmeup
18-06-10, 21:05
και παλι ρε φιλε ποιος ξερει το baseline του συγκεκριμενου παιδιου να δουμε εαν ανεβηκαν?

Παντως αμα μπουμε στο λογικη οτι οντως αυτα τα συμπληρωματα την ανεβαζουν τοτε τα πραγματα περιπλεκονται..και γιατι να μενουν οι παρενεργεις σε gyno και τριχοπτωση και να μην περνανε σε σοβαροτερες? Εαν οντως ανεβαινει θα περναμε σε σοβαροτερες,οι μικροτερες ειναι αυτες, θα εκλεινε τον καθεναν.

ολα αυτα που λες νικ,με το vitrix δεν υπαρχουν..σαν τον ερυθρολευκο αγιο βασιλη ενα πραμα..

Niiick
19-06-10, 15:30
niiick μιλας γενικα για ολες αυτες τις ουσιες testbooster η' για το vitrix?

Γενικα μιλαω μιας και γενικα εγινε η κουβεντα για testboosters


ολα αυτα που λες νικ,με το vitrix δεν υπαρχουν..σαν τον ερυθρολευκο αγιο βασιλη ενα πραμα..


Ομορφη η παρομοιωση σου beefmeup, αλλα μιλαμε σε ενα υποθετικο υποβαθρο πανω στις εμπειριες που ανεφερε ο devil για τον φιλο του και για αυτα που ειπε πως ειδε ο hunteranimator. Δεν ειπα εγω πως θα παθει κανεις gyno ή τριχοπτωση απο τετοια συμπληρωματα ουτε το υποστηριζω,αλλοι το ειπαν και κανουμε κουβεντα.

beefmeup
19-06-10, 16:11
Γενικα μιλαω μιας και γενικα εγινε η κουβεντα για testboosters




Ομορφη η παρομοιωση σου beefmeup, αλλα μιλαμε σε ενα υποθετικο υποβαθρο πανω στις εμπειριες που ανεφερε ο devil για τον φιλο του και για αυτα που ειπε πως ειδε ο hunteranimator. Δεν ειπα εγω πως θα παθει κανεις gyno ή τριχοπτωση απο τετοια συμπληρωματα ουτε το υποστηριζω,αλλοι το ειπαν και κανουμε κουβεντα.

ναι,κανεις δεν αντιλεγει,στο θεμα κουβεντα..:toast:

αλλα ξερεις τι??σε καποια ποστ καποιοι λενε οτι,καποια συστατικα δεν δουλευουν ουτε για πλακα,για αυξηση τεστο,κ σε καποια αλλα ποστ λενε οτι δουλευουν..

γιαυτο δεν αναφερθηκα ΓΕΝΙΚΑ οπως εσυ στα τεστ μπουστ,αλλα στο συγκεκριμενο προιον,κ εκανα την παρομοιωση μου..

τωρα για τον φιλο hunteranimator,απτην στιγμη που ειχε πρασσινα μελη στο σωμα του,κ το αποδιδει στο προιον,δεν ξερω τι να πω..μηπως ειχε καμια βερμουδα πρασσινη κ ξεβαψε στο επιμαχο σημειο??

hunteranimator
20-06-10, 01:12
φιλε devil ειναι πολυ λογικο:P να γελασει καποιος ετσι οπως τα ειπα.Οταν ειπα πρασινησε δεν εγινε πρασινο σαν του ξωτικου σαν μαρουλι[δεν ειμαι χελονονιτζακι] απλα ψηλοπρασινησε οπως ειναι μια μελανια σαν ενα ελαφρυ μελανο[πρασινο ελαφρυ χρωμα] της εξετασεις τις πεταξα εφοσον ηταν καλες,βεβαια για αυτο που ειπα εχω μια αλλη αποδειξη...τα ειχα βγαλει φωτο..... :1laugh: αλλα να τα κανω post θα ητανε καπως ξεφτηλα αλλα αν καποιος θελει δει την αποδειξη ας μου στειλει μυνημα απο οσο θυμαμαι η ολικη ητανε 5,1 ng/ml και η ελευεθερη 34,2 pg/ml.Θα προσπαθησω να εξηγησω καπως καλητερα την κατασταση μου....ειμαι 22 χρονων ημουν στο προδιαβητικο σταδιο για 2 χρονια περιπου και εκανα μια φαρμακευτικη αγωγη επι 6 μηνες με ενα φαρμακο που λεγοτανε λουκομπεη απο τοτε που εγινα καλα εχουν περασει καπου στους 8 μηνες ομως παντα θα κυνδυνευω εαν ξανασυνεχισω τα γλυκα και τους πολλους υδατανθαρακες [για ενα μεγαλο διαστημα]και καμια φορα το ψηλοζοριζω[σπανιος]και για αυτο το λογο κανω συχνα εξετασεις,αυτος ειναι και ο λογος που δεν κραταω τις εξετασεις εαν ειναι καλες.Οσο για την διατροφη μου φροντιζω καθημερινα να τροω μελι με καρυδια και πολλα μυδια καπου στα 30 ειναι κατι σαν διατροφικη συνταγη αυξησης τις τεστοστερονης[το κανω γιατι με ενδιαφερει πολυ να εχω αυξημενη τεστο και βλεπω μεγαλες αλλαγες].Πιστευω οτι αυτο εγινε γιατι μαλλον οι θυλακες μπορει να δεχτηκαν καποια πιεση?υπερφωρτωση για το επιπεδο μου?τραυματισμος?+και οι τρυχοφυηα στην πλατη μου [μερικες τριχες ειναι χοντρες σαν αυτες στα γενια]λογικα κατι τετοιο γιατι το στηριζω στο οτι στις αρχες την 1 βδομαδα ειχα πολυ αυξημενη δυναμη αλλα και σε σεξουαλικες επυθημιες.

Devil
20-06-10, 03:36
φιλε devil ειναι πολυ λογικο:P να γελασει καποιος ετσι οπως τα ειπα.Οταν ειπα πρασινησε δεν εγινε πρασινο σαν του ξωτικου σαν μαρουλι[δεν ειμαι χελονονιτζακι] απλα ψηλοπρασινησε οπως ειναι μια μελανια σαν ενα ελαφρυ μελανο[πρασινο ελαφρυ χρωμα]

σορρυ αλλα τοτε ειναι χτυπημα δεν νομιζω οτι φταιει το supp
και εφοσον ειδες οτι ''πρασινησε'' εσυ συνεχισες να το παιρνεις κανονικα?

της εξετασεις τις πεταξα εφοσον ηταν καλες,βεβαια για αυτο που ειπα εχω μια αλλη αποδειξη...τα ειχα βγαλει φωτο..... :1laugh: αλλα να τα κανω post θα ητανε καπως ξεφτηλα αλλα αν καποιος θελει δει την αποδειξη ας μου στειλει μυνημα απο οσο θυμαμαι η ολικη ητανε 5,1 ng/ml και η ελευεθερη 34,2 pg/ml.

σε εμενα δεν λεει τιποτα αν δεν δω τα χαρτια (καταλαβαινεις οτι ειμαστε σε forum και ο καθενας μπορει να γραφει οτι θελει)

καλητερο θα ηταν να τις ποσταρεις εδω (αν θες) για να μπορουν να τις δουν και οι επωμενοι


Θα προσπαθησω να εξηγησω καπως καλητερα την κατασταση μου....ειμαι 22 χρονων ημουν στο προδιαβητικο σταδιο για 2 χρονια περιπου και εκανα μια φαρμακευτικη αγωγη επι 6 μηνες με ενα φαρμακο που λεγοτανε λουκομπεη απο τοτε που εγινα καλα εχουν περασει καπου στους 8 μηνες ομως παντα θα κυνδυνευω εαν ξανασυνεχισω τα γλυκα και τους πολλους υδατανθαρακες [για ενα μεγαλο διαστημα]και καμια φορα το ψηλοζοριζω[σπανιος]και για αυτο το λογο κανω συχνα εξετασεις,αυτος ειναι και ο λογος που δεν κραταω τις εξετασεις εαν ειναι καλες.

λυπαμαι
αλλα μετα τη θεραπια ολα καλα? κανενα προβλημα?

Οσο για την διατροφη μου φροντιζω καθημερινα να τροω μελι με καρυδια και πολλα μυδια καπου στα 30 ειναι κατι σαν διατροφικη συνταγη αυξησης τις τεστοστερονης[το κανω γιατι με ενδιαφερει πολυ να εχω αυξημενη τεστο και βλεπω μεγαλες αλλαγες].

καταλαβαινω οτι θελει ιδιαιτερη προσοχη η διατροφη σου, αλλα τα μυδια τα τρως λογο του ψευδαργυρου που εχουν?

Πιστευω οτι αυτο εγινε γιατι μαλλον οι θυλακες μπορει να δεχτηκαν καποια πιεση?υπερφωρτωση για το επιπεδο μου?τραυματισμος?

σε εχασα! δλδ?

+και οι τρυχοφυηα στην πλατη μου [μερικες τριχες ειναι χοντρες σαν αυτες στα γενια]λογικα κατι τετοιο γιατι το στηριζω στο οτι στις αρχες την 1 βδομαδα ειχα πολυ αυξημενη δυναμη αλλα και σε σεξουαλικες επυθημιες.

οκ για σεξουαλικη επιθημια αλλα δυναμη δεν με πειθεις.... sorry

manos_
20-06-10, 08:53
Ειναι αρκετα καλο αλλα πανακριβο σε σημειο που ακυρωνει το πρωτο σκελος αυτης της προτασης.Τωρα αυτο με τα πρασινα μελη,τον hulk και τον spiderman μαλλον ειναι συμπτωση εκτος και αν εχουμε καποια αντιδραση του σωματος στα συστατικα,o bane θα ξερει ισως.Νταξει αυτα πανε την τεστο σου να δουλευει στα optimal επιπεδα του οργανισμου σου το θεωρω απιθανο να ξεφυγει παραπανω,δηλαδη αντε να πιασεις την τεστο που ειχες στα 18 διολου ευκαταφρονητο δηλαδη.

Niiick
20-06-10, 15:21
Να πω την αληθεια εγω δεν πολυπιστευω σε τετοια προιοντα..Το ερευνιτικο backround δεν ειναι καλο, και οι γνωμες χρηστων δεν ειναι και οι βελτιστες.. τωρα αμα σε καποιον δουλευει,πασο:welcome:

Bane
20-06-10, 15:25
Εχω ακούσει και έχω διαβάσει για παρενέργεις αλλά για πράσινα @@ πραγματικά πρώτη φορά στην ζωή μου

Devil
20-06-10, 15:43
Εχω ακούσει και έχω διαβάσει για παρενέργεις αλλά για πράσινα @@ πραγματικά πρώτη φορά στην ζωή μου

για ολα υπαρχει η πρωτη φορα;) χεχεχεχε:green::green::green:

hunteranimator
20-06-10, 16:28
φιλε devil να σου πω την αληθεια ουτε εγω μπορω να το πιστεψω ο μοναδικος τροπος για να δοκιμασεις και να πιστεις ειναι απλος απλα το αγοραζεις[55,77 eyro 6 χαπια με αδειο στομαχι ].Αν και πιστευω[ισως να κανω και λαθος] πως ο καλητερος τροπος για επιτευξη μεγιστης μεγαλης μυηκης δυναμης και ογκου ειναι μια καλη πρωτειηνη μια κρεατινη KRE - ALKALYN ενα νιτρικο Plasmajet με ECDY-20 και MULTI MAX της MDY και τοτε να παρει καποιος και το vtrix η καποιο αλλο αντιστοιχο

Devil
20-06-10, 16:54
φιλε devil να σου πω την αληθεια ουτε εγω μπορω να το πιστεψω ο μοναδικος τροπος για να δοκιμασεις και να πιστεις ειναι απλος απλα το αγοραζεις[55,77 eyro 6 χαπια με αδειο στομαχι ].Αν και πιστευω[ισως να κανω και λαθος] πως ο καλητερος τροπος για επιτευξη μεγιστης μεγαλης μυηκης δυναμης και ογκου ειναι μια καλη πρωτειηνη μια κρεατινη KRE - ALKALYN ενα νιτρικο Plasmajet με ECDY-20 και MULTI MAX της MDY και τοτε να παρει καποιος και το vtrix η καποιο αλλο αντιστοιχο

λοιπον ψηλε εγω να το αγορασω δεν υπαρχει περιπτωση
55 ευρο εγω δεν δινω για τετοιο πραγμα
επειδι εχω δοκιμασει παλιοτερα το tribulus σε πολυ μεγαλήτερη δωση (διοτι η % τις protodiosin ηταν χαμηλη νομιζω) και ειχα ξωδεψει περιπου τα διπλα απο εσενα
ξερω οτι δεν δουλευει συμφωνα με αυτα που λεει

το review που εκανες στο προιον απλα δεν υπαρχει

το ''νιτρικο'' σε δυναμη η ογκο απλα δεν κολλαει
το ecdy δεν το εχω δοκιμασει αλλα απο ξενα reviews απλα δεν κανει τιποτα
η kre-alklyn απλα ειναι μια μουφα καλητερα η μονο
αρα τι σου μενει η πρωτεινη που ειναι τροφη και ενα multi οπου παντα υπαρχει

Bane
20-06-10, 17:30
το ecdy δεν το εχω δοκιμασει αλλα απο ξενα reviews απλα δεν κανει τιποτα


Αντιθετα το καλό ecdy κανει παρα πολλα

Devil
20-06-10, 17:33
Αντιθετα το καλό ecdy κανει παρα πολλα

για πες περισσοτερα

τι εννοεις με καλο ecdy? τι % πρεπει να εχει?

hunteranimator
20-06-10, 20:08
ρε σι devil με εχεις βραχυκυκλωσει γιατι δεν κανει δουλεια το νιτρικο?αν δεις σε ξενα review πατα στο google plasmajet review θα δεις οτι του βαζουνε καπου 8,5/10 8/10 η 7,5/10 και πολυ χρηστες λενε οτι ειναι ουαου και τα λοιπα[στα αγγλικα ολα αυτα] οτι σου προσφερει μονιμα πριξηματα ογκου κτλ και για την kre-alkalyn λενε οτι ειναι η καλητερη κρεατινη και οτι δεν μετατρεπετε ουτε καν σε κρεατινινη γιατι ειναι πολυ αποροφυσιμη και μπαινει ολη στους μυς.Και τελος για το ecdy-20 λενε σε πολλα reviews&foroums οτι για να σου δουλεψει θελει να προπονησε πραγματικα πολυ&σκληρα και να τρως πολυ πρωτεινη για να μαζευτει πολυ αζωτο και οτι μπορουν να σου 20 πλασιασθει η μυηκη διαπλαση[μου φαινετε λιγο μουφα]κοιτα σε τελικη αναλυση εγω εχω παρει μονο 2 διαφορετικες πρωτεινες 2 φορες στην ζωη μου[τωρα ξεκινησα]και ενα storm[πολυ καλο] και ενα νιτρικο six star[μουφα για εμενα] τιποτα αλλο δεν τα εχω δοκιμασει αυτα που ειπα απλα εχω ακουσει και εχω δει τοσες πολλες φωτος απο μεταμορφωσεις που εχω πισθει φοβερα.

Devil
21-06-10, 00:06
hunteranimator το νιτρικο δυναμη δεν δινει μονο pump δινει
δεν γινεται μια αργινινη,cintrulin η οτι αλλο βαζουν μεσα να σου δινει δυναμη

kre-alkalyn= cretine monohydrate + bicarbonate

δεν εχει διαφορα απο την κανονικη(μονο)
η' μαλλον εχει ειναι πιο ακριβη και εχει μικροτερες δωσεις και ειναι λιγοτερο αποτελεσματικη

καλα αυτο για το ecdy ουτε καν !!!!!

al1975
20-02-11, 16:25
Αν και το τόπικ είναι σχετικα παλιο sorry σήμερα το είδα για να δώ τι είναι το VITRIX.Ανακάλυψα όπως είναι προφανές οτι βσίζεται στο tribulus.

Οποτε να μοιραστώ μαζί σας μια παρενέργεια.Το πήρα πριν 3 χρόνια όταν και άρχισα να χρησιμοποιώ συμπληρώματα.Ο τύπος που μου το πούλησε μου είπε πως θα με βοηθούσε να ξεκινήσω να φτιάχνω μυς διότι η τεστοστερόνη θα έδινε εντολή στο σώμα μου για αυτό τον λόγο.Ετσι το πήρα 3 χάπια την μέρα.Μετά απο 1 μήνα άρχισε να με πονά το στήθος μου και κάτω απο την ρόγα έπιανα ένα λίπωμα...Φυσικά πανικοβλήθηκα και μετά απο εξετάσεις και ακτινογραφίες μου είπαν οτι έπασχα κατι σαν γυναικομαστία και οργανισμός μου παράγει κύστες και μπορεί να χρειαστεί εγχείριση για να φύγει η κύστη η οποία μπορεί να μεγαλώσει.

Μέχρι΄πρίν απο λίγο καιρό δεν ήξερα οτι έφταιγε το tribulus το οποίο μετά απο ένα μπουκάλι το σταμάτησα γιατι δεν είχα δει κάτι πάνω μου και όχι για τις κύστες γιατί όπως είπα δεν το ήξερα τότε.Μίλησα με ένα φίλο μου γιατρό και η κουβέντα έφτασε στα συμπληρώματα που παίρνω για να μου πεί την γνώμη του.Όταν του είπα για το tribulus μου είπε οτι χρήση του πρέπει να γίνει υπο προυποθέσεις.Εξηγω,κάνεις πρώτα εξετάσεις να δεις αν η φυσική σου τεστοστερώνη είναι ελλειπής και τότε πάιρνεις για ένα διάστημα ώς θεραπεία το χάπι.Αν η φυσική σου είναι αρκετή για την άσκηση που κάνεις και παρόλα αυτά πάρεις επιπλέον τα χάπι τότε ο οργανισμός σου για να αντιμετοπίσει την έξτρα τεστοστερώνη παράγει οιστρογόνα, γυναικείες ορμόνες δηλαδή και η συσσώρευση οιστρογώνων μετφράζεται σε κύστες στο στήθος μας...Η λύση είναι παράλληλα να παίρνει και αντιοιστρογόνα αν θες οπωσδήποτε υπερπαραγωγή τετστοστερώνης στο σώμα σου.Αυτα μου είπε και μου φάνηκαν λογικά και αποδεικνείονται, τουλάχιστον στην περιπτωσή μου, απο το ότι μόλις σταμάτησα την λήψη έφυγαν και οι κύστες και δεν ήταν ιδέα μου, έχω ακτινογραφίες να μου τις θυμίζουν...Ξέχασα να να σας πώ ότι το πρώτο συμπτωμα είναι να κοκκινίζουν και να γίνονται ευέσθητες και με φαγούρα οι ρόγες στο στήθος.

Έυχομαι να τα βρήκατε χρήσιμα και αν κάποιος ξέρει κάτι διαφορετικό ας μου απαντήσει μήπως κατηγωρώ άδικα το συμπλήρωμα αυτό.

Devil
20-02-11, 19:17
βασικα το tribulus δεν κανει τιποτα... δεν ανεβαζει τεστο.... αλλα ανεβαζει τα οιστρογονα αν θυμαμαι καλα....

εισαι το δευτερο ατομο που ακουω και ειχε σχεδον τα ιδια συπτοματα με το tribulus... ο αλλος το ειχε κοψει στο 3ημερο γιατι τον εκαιγαν οι ρογες του...

thanks για το review σου:thumbup:

Polyneikos
20-02-11, 19:34
Δηλαδη μιλαμε για αρωματαση από το tribulus αν καταλαβα καλα;Ειναι δυνατον σε τοσες λίγες μερες και από σχετικα μικρες ποσότητες;Ενδιαφερον,θελει ψαξιμο.

Devil
20-02-11, 20:00
Δηλαδη μιλαμε για αρωματαση από το tribulus αν καταλαβα καλα;Ειναι δυνατον σε τοσες λίγες μερες και από σχετικα μικρες ποσότητες;Ενδιαφερον,θελει ψαξιμο.

yeap... το tribulus αυξανει το DHEA... το DHEA γινετε σχετικα ευκολα οιστρογονα... ειδικα σε νεους...

υπαρχουν μερικες μελετες που διχνουν οτι το tribulus δεν κανει απολυτος τιποτα.... σε αλλες διχνουν οτι αυξανει την τεσστοστερονη αλλα αυξανει και παρα πολυ τα οιστρογονα.... αρα ναι μεν μπορει να εχουμε αυξηση της τεστο αλλα εχουμε και αυξηση των οιστρογονων αρα το ratio testo/estro μικρενει...

gmalamos
20-02-11, 21:31
Εχω προ καιρου σταματησει να ασχολουμαι με αυτη τη κατηγορια προιοντων..

aris1988
25-08-11, 15:29
μολις κατεφτασε!!το συγκεκριμενο προιον μετα τη 1η παραγγελια μου στο e-shop το πηρα καθαρα απο περιεργεια να δω εαν δω και τι διαφορα θ δω..αλλα εχω ενα ερωτημα να σας κανω που μολις μου ειρθε πειτε οτι στο σωμα μου δε βλεπω καμια διαφορα οπως λενε οι περισοτεροι αλλα βλεπω στην ερωτικη μου διαθεση που η αληθεια ειναι πως οντως λογο καλοκαιριου ειναι αυξημενη αλλα πειτε πως ανεβενει κι αλλο οταν τελειωσει το κουτι θα χω την ιδια σεξουαλικη διαθεση που χα πριν πατω το προιον η θα νε μειωμενη?

Devil
26-08-11, 07:14
μολις κατεφτασε!!το συγκεκριμενο προιον μετα τη 1η παραγγελια μου στο e-shop το πηρα καθαρα απο περιεργεια να δω εαν δω και τι διαφορα θ δω..αλλα εχω ενα ερωτημα να σας κανω που μολις μου ειρθε πειτε οτι στο σωμα μου δε βλεπω καμια διαφορα οπως λενε οι περισοτεροι αλλα βλεπω στην ερωτικη μου διαθεση που η αληθεια ειναι πως οντως λογο καλοκαιριου ειναι αυξημενη αλλα πειτε πως ανεβενει κι αλλο οταν τελειωσει το κουτι θα χω την ιδια σεξουαλικη διαθεση που χα πριν πατω το προιον η θα νε μειωμενη?

ιδια...

Χρήστος Τριανταφύλλου
22-07-12, 20:27
Vitrix vs Animal stak (Universal)

Αφου δοκιμασα κ τα δυο(χωριστα) για 1 1/2 μηνα περιπου με πιο εντονη προπονηση ,ψηφιζω καθαρα vitrix.
Aισθανομουν καποια διαφορα σε δυναμη κ πρηξιμο. Με το animal stak δεν ειδα κατι το ιδιαιτερο ,τουλαχιστο για μενα.