PDA

Επιστροφή στο Forum : Γινονται και τα δυο ??



ARISTOTELIS
02-11-09, 14:59
Καλημερα !

Θα ηθελα να με βοηθησετε (όπως κάνετε παντα και αποτελεσματικα)
σε ενα προβληματισμο μου...
Μετα απο εξετασεις που εκανα το Οκτ και επειδη το παρακανα την προηγουμενη σεζον με πρωτεινες, πολυ κρεας, αυγα κτλ κτλ, θεωρησα φυσικο και επομενο να εχω αυξημενους δεικτες στις εξετασεις αιματος, πχ χοληστερινη, κρεατινινη, κ.ο.κ.
Τωρα λοιπον που θελω να αρχισω, για αυτη την σεζον, την διατροφη μου για αυξηση βαρους κτλ, πως γινεται να κανω αυτο που λεει ο γιατρος μου, κοψε κρεας, κτλ κτλ και απο την αλλη να πρεπει να εχει τετοια η διατροφη μου μεσα για την γυμναστικη που θελω να κανω ??
Τι κανουμε σε αυτες τις περιπτωσεις ??? :unsure:

Ευχαριστω !!

NASSER
03-11-09, 00:05
Καλημερα !

Θα ηθελα να με βοηθησετε (όπως κάνετε παντα και αποτελεσματικα)
σε ενα προβληματισμο μου...
Μετα απο εξετασεις που εκανα το Οκτ και επειδη το παρακανα την προηγουμενη σεζον με πρωτεινες, πολυ κρεας, αυγα κτλ κτλ, θεωρησα φυσικο και επομενο να εχω αυξημενους δεικτες στις εξετασεις αιματος, πχ χοληστερινη, κρεατινινη, κ.ο.κ.
Τωρα λοιπον που θελω να αρχισω, για αυτη την σεζον, την διατροφη μου για αυξηση βαρους κτλ, πως γινεται να κανω αυτο που λεει ο γιατρος μου, κοψε κρεας, κτλ κτλ και απο την αλλη να πρεπει να εχει τετοια η διατροφη μου μεσα για την γυμναστικη που θελω να κανω ??
Τι κανουμε σε αυτες τις περιπτωσεις ??? :unsure:

Ευχαριστω !!

Aπο κρεατικα θα πρεπει να προτιμας κοτοπουλο και γαλοπουλα. Τα ψαρικα ολα μπορεις να τα καταναλωνεις αφοβα.
οι πηγες υδατανθρακα ειναι αυτες που ολοι γνωριζουμε αλλα θα πρεπει να μαγειρευονται ολες οι τροφες οσο γινεται χωρις λαδια!
Μπορεις να εχεις και 2 φορες τη βδομαδα οσπρια, βοηθανε πολυ στην ισορροπια του οργανισμου!
Μπορεις να ξεκινησεις με απλη διατροφη και απο συμπληρωματα μονο πρωτεινη για αρχη, και καποια στιγμη να κανεις παλι εξετασεις να δεις που βρισκεσαι.

Επειτα εκτος απο προπονηση θα πρεπει να εχεις σιγουρα στο προγραμμα σου και αεροβικη! Τουλαχιστον δυο φορες τη βδομαδα!!!

ARISTOTELIS
03-11-09, 11:45
@NASSER Σ' ευχαριστω !
Θα αντικαταστησω το μοσχαρι με κοτοπουλο-οσπρια-ψαρι.
Μοσχαρι 2 φορες την εβδομαδα το πολυ...! :thumbup: