PDA

Επιστροφή στο Forum : Lipo-6 Black (Nutrex)



Σελίδες : [1] 2

The Rock
07-11-09, 01:15
Τι γνώμη έχετε για το προϊόν ? Το έχετε χρησιμοποιήσει ? Είναι τόσο δυνατό όσο έχω διαβάσει ότι είναι ?

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6367&d=1257545619 (http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6367&d=1257545619)



Supplement Facts:

120 Black-Caps
Serving Size: 3 Black-Caps
Servings Per Container: 40
Amount Per Serving % Daily Value
Fat Oxidation Dual-Stimulator 150mcg
3,3 Diiodo-L-thyronine *
3,5 Diiodo-L-thyronine *
Lipolytic Acceleration Matrix 4.5mg
11-Hydroxy-Yohimbine *
Alpha-Yohimbine *
Yohimbine HCL *
Metabolic Heat Generating Blend 20mg
Methylsynephrine *
Synephrine HCL *
Brown Adipose Tissue Heat Activator 150mg
B-Phenylethylamine HCL *
N-Methyl-B-Phenylethylamine HCL
*
R-Beta-Methylphenylethylamine HCL *
Free Fatty Acid Releasing Complex 200mg
Caffeine Anhydrous *
1-Methylcaffeine *
*Daily Value not established


Other Ingredients: Vegetable Cellulose†, Glycerin, Purified Water, Polysorbate 80, Hypromellose q.s.p., FD&C Blue 1, FD&C Red 40, FD&C Yellow 6.
† This product utilizes only natural vegetable capsules that are free of animal products.

Niiick
07-11-09, 02:36
τουμπανο τελειο που το βρηκες αυτο? αγγλια?

The Rock
07-11-09, 02:58
τουμπανο τελειο που το βρηκες αυτο? αγγλια?
Εμ που αλλού !!! :green::green::green:

manos_
07-11-09, 03:25
Το mitotropin ειναι καλυτερο παντως.

The Rock
07-11-09, 03:56
Το mitotropin ειναι καλυτερο παντως.
Που κολλάει αυτό ?
τεσπα ενημερωτικά είναι στα ίδια διάβασα επίπεδα με αυτό που αναφέρεις ...

manos_
07-11-09, 04:07
Που κολλαει λεει....κολλαει στο να το δει καποιος που θα πιστεψει οτι ειναι το καλυτερο αυτο να γλυτωσει τα λεφτα του.Αμα το ψαξεις καλυτερα θα δεις οτι ειναι πολυ πιο δυνατο και πληρες.

The Rock
07-11-09, 04:13
Το έχεις δοκιμάσει ? Γιατί εγώ για προσωπικές εμειρίες ρωτάω ... γιατί αν ξέρεις λίγο το συγκεκριμένο περιέχει ουσίες που είναι πιο ισχυρές και θερμογεννετικές από το προϊόν στο οποίο αναφέρεσαι .. ότι διαβάζω σου λέω ,τώρα αν λέει ο καθένας ότι θέλει τότε άστο ...

sctp
07-11-09, 12:38
Απ'οσο εχω διαβασει σε αλλα forums,λενε πως ακομα και η απλη εκδοση η και 6χ ειναι "καλυτερη" απο την black

Niiick
07-11-09, 14:45
το 6x το χω παρει καλο ητανε τωρα το αλλο εγω εχω διαβασει καλα λογια και βαση συστατικων καλο φενεται. τωρα αμα το μιτοτροπιν ειναι καλυτερο? ανουσια συγκριση εδω μιλαμε για αλλο συμπληρωμα. παντως γενικα δε 8α κανει το θαυμα εγω προσωπικα το ειχα τσιμπησει οταν ειχα λιπωσει σχετικα αρκετα δηλαδη >13 κιλα απ το υψος μου μπας και μου κοψει και λιγο την ορεξη:welcome:

Muscleboss
07-11-09, 23:20
τουμπανο τελειο που το βρηκες αυτο? αγγλια?

υπάρχει και ελλάδα.

δε το έχω δοκιμάσει αλλά θα το χρησιμοπιήσει σε λίγες μέρες ένας δικός μου και θα δώ τι λέει.

ΜΒ

The Rock
07-11-09, 23:29
υπάρχει και ελλάδα.

δε το έχω δοκιμάσει αλλά θα το χρησιμοπιήσει σε λίγες μέρες ένας δικός μου και θα δώ τι λέει.

ΜΒ
Να ρωτήσω αν μπορείς να μου πεις που το βρήκε Ελλάδα ? Αν θες από δω ή από μήνυμα αν σου είναι εύκολο ... :green:

Muscleboss
08-11-09, 15:39
θα το μάθεις σύντομα απο το φόρουμ. απλά έχω μια επιφύλαξη σχετικά με την έγκριση του ΕΟΦ σε αυτο το προιόν.
Δε γνωρίζω αν έχει πάρει, ή αν μπορεί να πάρει έγκριση.

ΜΒ

sTeLaKoS
29-11-09, 14:26
Κάτι νεότερο Boss?

MuscleBuildingMachine
29-11-09, 15:42
Έχετε Δίκιο! πολύ ισχυρό προιόν με δυσκολία έγκρισης από τον Ε.Ο.Φ!!

MuscleBuildingMachine
29-11-09, 15:43
*Ξέχασα να αναφέρω ότι το έχω επίσης εντοπίσει σε Ελληνικά εδάφη:turtle:

Polyneikos
30-11-09, 10:56
Έχετε Δίκιο! πολύ ισχυρό προιόν με δυσκολία έγκρισης από τον Ε.Ο.Φ!!

Απ΄οτι ξερω δεν είναι εγκεκριμενο απ΄οτον Ε.Ο.Φ. λόγω καποιων συγκεκριμενων συστατικων.

The Rock
30-11-09, 11:33
Απ΄οτι ξερω δεν είναι εγκεκριμενο απ΄οτον Ε.Ο.Φ. λόγω καποιων συγκεκριμενων συστατικων.
Στην Ελλάδα θα απογορεύσουν και το νερό σε λίγο :green:

James
03-12-09, 15:10
To Lipo 6 black είναι από τους δυνατότερους λιποδιαλύτες,όποιος μπορεί να το εξασφαλίσει αξίζει να το δοκιμασει !!

MuscleBuildingMachine
03-12-09, 19:51
Ποιό συστατικό το καθιστά τόσο ισχυρό?
Υπάρχει πιθανότητα να προκαλέσει ανεπιθύμητες παρενέργειες?
Αν Ναι,Μπορειτε να αναφερεται μερικές?(π.χ ζαλάδα-υπέρταση-ταχυπαλμία κτλπ)

The Rock
03-12-09, 20:16
Ποιό συστατικό το καθιστά τόσο ισχυρό?
Υπάρχει πιθανότητα να προκαλέσει ανεπιθύμητες παρενέργειες?
Αν Ναι,Μπορειτε να αναφερεται μερικές?(π.χ ζαλάδα-υπέρταση-ταχυπαλμία κτλπ)
Όλα ,είναι συνδιαστικό δρά από πολλές "γωνίες"

MuscleBuildingMachine
03-12-09, 20:19
Και για ποιές ηλικίες Προορίζεται? Άνω των 18 να φανταστώ?:weights:

MuscleBuildingMachine
03-12-09, 20:19
*:)

The Rock
03-12-09, 20:25
Και για ποιές ηλικίες Προορίζεται? Άνω των 18 να φανταστώ?:weights:
Ναι απλά για λόγους σωστής χρήσης ...

MuscleBuildingMachine
03-12-09, 20:34
Αν είχες την ευκαιρία και σου δινόταν το παραπάνω προιόν δωρεάν(πράγμα σπάνιο πιστεύω:) Θα το χρησιμοποιούσες? Θυμήσου πως δεν έχει την εγκριση του Ε.Ο.Φ:turtle:

MuscleBuildingMachine
03-12-09, 20:36
*Αν θες,τσέκαρε και το νέο τόπικ που άνοιξα,είναι για MUSCLETECH οπότε πιστεύω να σου αρέσει:rolf:

The Rock
03-12-09, 20:39
Αν είχες την ευκαιρία και σου δινόταν το παραπάνω προιόν δωρεάν(πράγμα σπάνιο πιστεύω:) Θα το χρησιμοποιούσες? Θυμήσου πως δεν έχει την εγκριση του Ε.Ο.Φ:turtle:
Ο ΕΟΦ δεν λέει κάτι.
Χρησιμοποιώ πολυ δυνατότερα από αυτό :green:

MuscleBuildingMachine
03-12-09, 20:48
Ο ΕΟΦ δεν λέει κάτι.
Χρησιμοποιώ πολυ δυνατότερα από αυτό

Ωραίος:thumbup:

Sourlas
03-12-09, 21:47
Ο ΕΟΦ δεν λέει κάτι.
Χρησιμοποιώ πολυ δυνατότερα από αυτό :green:

Όπως?

the_big_litho
04-12-09, 00:23
Eχω χρησιμοποιησει το απλο lipo6 και ηταν με διαφορα το πιο αποδοτικο λιποτροπικο ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ του εμποριου που εχω παρει.

lakedaimon
15-02-10, 13:56
εγω το τελειωσα πριν 2 μερες εκανε καλη δουλεια.

Kntrns_MD
18-02-10, 00:56
Το χρησιμοποιώ εδώ και λίγες μέρες. Μπορώ να πώ με βεβαιότητα ότι δουλεύει! Τελική κριτική θα κάνω μετά το τέλος της χρήσης του.

Littlejohn
18-02-10, 01:39
Πράγματι δουλεύει. Εκτός από καλό λιποτροπικό, δίνει και καλές τσίτες κατά την προπόνηση.

Μόνο μειονέκτημα ότι για να βγάλεις ένα καλό κύκλο ( 6 κάψουλες την ημέρα για 8 εβδομάδες) δεν σου φτάνει ένα κουτί.

Qlim4X
18-02-10, 12:05
Δοκημασα να το φερω απ εξω αλλα μου λενε δεν μπορουν τα το στιλουν γιατι δεν εχει αδεια εδω.

σε πιο μαγαζη το εχετε βρει?

michael-nrg
18-02-10, 16:21
Οπως και το animal cuts ετσι κι αυτο δεν σιμφερει οικονομικα γτ βγαζει γυρω στις 21 μερες, αρα θα χρειαστουμε 2 κουτια,
ειχα χρησιμοποιησει το lipo6x παλια σε περιοδο που ειχα κολλυσει στα κιλα και δουλεψε καλα.... και αποτι λενε το απλο το lipo6 δουλευει καλυτερα.

axwell
24-02-10, 20:32
Το πηρα και εγω αλλα παιρνω 2 χαπια το πρωι και 2 το βραδυ λετε να παιρνω 3???

michael-nrg
24-02-10, 22:36
Το πηρα και εγω αλλα παιρνω 2 χαπια το πρωι και 2 το βραδυ λετε να παιρνω 3???

το βραδυ????? την νυχτα πως την βγαζεις, κοιμασε ???

Littlejohn
25-02-10, 00:07
Στο κουτί, κάτω από τις οδηγίες χρήσης, γράφει να λαμβάνεται το αργότερο 6 ώρες πρίν τον ύπνο.
Είναι δυνατό και μπορεί να προκαλέσει διαταραχές στον ύπνο... Γιατί δεν ακολουθάτε τις οδηγίες χρήσης :?:

axwell
26-02-10, 14:32
ρε παιδια εχω ξαναπαρει λιποδιαλιτες και οταν λεω βραδυ εννοω 6-7 το αργοτερο... απλα επειδη απο εκει που τους πηρα με ειπε να παιρνω 2 το πρωι και 2 το απογευμα και στο κουτι ειδα λεει 3 + 3...

michael-nrg
26-02-10, 15:08
ρε παιδια εχω ξαναπαρει λιποδιαλιτες και οταν λεω βραδυ εννοω 6-7 το αργοτερο... απλα επειδη απο εκει που τους πηρα με ειπε να παιρνω 2 το πρωι και 2 το απογευμα και στο κουτι ειδα λεει 3 + 3...


Ναι η ανωτατη δοσολογια ειναι 3 και 3 αφου το λεει και το προιον... απλα μην πας κατευθειαν στα 3 και 3. Ξεκινα και συνεχισε με την δοσολογια που λεει το κουτι μεχρι να φτασεις την μεγηστη δοσολογια. αν δεις οτι σε πειραζει με 3 και 3 ξανακατεβα στα 2 και 2.

Littlejohn
26-02-10, 15:50
ρε παιδια εχω ξαναπαρει λιποδιαλιτες και οταν λεω βραδυ εννοω 6-7 το αργοτερο... απλα επειδη απο εκει που τους πηρα με ειπε να παιρνω 2 το πρωι και 2 το απογευμα και στο κουτι ειδα λεει 3 + 3...

Αν είσαι πάνω από 90 κιλά, πάρε 3+3...Αν είσαι κάτω από 90, πάρε 2+2...

Αν γυμνάζεσαι βραδινές ώρες, να το παίρνεις 1 ώρα μετά το πρωινό γεύμα και 1 ώρα μετά το προ-προπονητικό σου γεύμα ή μία ώρα πρίν την προπόνηση.

Αν γυμνάζεσαι πιο νωρίς, φτιάξε έτσι το πρόγραμμα λήψης, έτσι ώστε να παίρνεις την πρώτη ``δόση`` 1 ώρα πριν την προπόνηση. Την δεύτερη δόση πάρτην απόγευμα. Απλώς πρόσεξε πάντα η λήψη να απέχει τουλάχιστον 1 ώρα από γεύμα...

axwell
27-02-10, 12:53
ειμαι 88 κιλα... ξεκινησα με 1+1 τις πρωτες 2 μερες και τωρα παιρνω 2+2... και τα εχω προγραματισει ετσι οπως τα λεει ο littlejohn.. ευχαριστω για τη βοηθεια παντως :)

bandicoot
03-04-10, 04:25
einai gia to lipos ayto gt dn exw katalabei :S

Svein
03-04-10, 11:01
einai gia to lipos ayto gt dn exw katalabei :S

Λιποτροπικο = σκευασματα που βοηθουν στην καυση του λίπους !

bandicoot
03-04-10, 13:47
δηλαδη εγω που εχω λιπος στιν κοιλια το οποιο δεν φευγει μιλαμε με τιποτα μ εχει σπασει τα νευρα :/ θα με βοιθησει???να το δοκιμασω?? ευχαριστω...

GEORGEXX1
03-04-10, 14:13
Αν εισαι σε προγραμμα γυμναστικης-αεροβιας πανω απο τρια χρονια, ναι να το παρεις.
Αν οχι, το κυριοτερο ειναι να αλλαξεις την σχεσει σου με το φαγητο, και μετα το ξαναβλεπεις το θεμα.

αυτη ειναι η γνωμη μου.

sTeLaKoS
03-04-10, 14:20
Υπό προϋποθέσεις, ναι.
Πρώτη, να κάνεις σωστή υποθερμιδική δίαιτα 6 γευμάτων βασισμένα σε πρωτείνη και λιγότερους υδατάνθρακες.
Δεύτερη να κάνεις αρκετή αεροβική άσκηση.

Χωρίς τα 2 παραπάνω οι λιποδιαλύτες δε κάνουνε τίποτα.

Καλώς όρισες στο φόρουμ.

bandicoot
03-04-10, 14:55
παιδια σορρυ αν σας εχω πριξει :S αλλα εχετε να μου προτεινετε καμια διαιτα την οποια λετε παραπανω....και κανενα προγραμμα αεροβικης...αμα εχετε links plz πειτε μ ευχαριστω για την βοιθεια :)

sTeLaKoS
03-04-10, 15:03
παιδια σορρυ αν σας εχω πριξει :S αλλα εχετε να μου προτεινετε καμια διαιτα την οποια λετε παραπανω....και κανενα προγραμμα αεροβικης...αμα εχετε links plz πειτε μ ευχαριστω για την βοιθεια :)


Δες μερικά, ψάξε στο φόρουμ θα βρεις πολλα θέματα.

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=5923
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=1050
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=6233

bandicoot
03-04-10, 15:08
thx :)

albertob30
03-04-10, 15:32
παιδια σορρυ αν σας εχω πριξει :S αλλα εχετε να μου προτεινετε καμια διαιτα την οποια λετε παραπανω....και κανενα προγραμμα αεροβικης...αμα εχετε links plz πειτε μ ευχαριστω για την βοιθεια :)

ψαξε στο φορουμ στο τμημα της διατροφης εχει διατροφη γραμμωσης .. δες εκει..

bots
16-04-10, 22:27
καλησπερα ειμαι 82 κιλα και λεω να παρω το lipo 6. μου ειπαν να παρω 1 μιση ωρα πριν το πρωινο και 1 μιση ωρα πριν το μεσημερινο και μετα να το κανω 1 και 2.ποια ειναι η γνωμη σας ??? ευχαριστω

veteran29
27-04-10, 20:52
το lipo6 η το lipo6 black?
ειναι διαφορετικα

Polyneikos
27-04-10, 21:55
Και στο Lipo6 και στο Lipo6 Black (υπάρχει και το Lipo6x) η δοσολογία είναι μεχρι 4 καψουλες,ξεκινώντας από τις 2 αναγνωριστικα,1 και 1 δηλαδη ....



Για λιποδιάλυση: 2 υγρές κάψουλες 30’ πριν το πρωινό ή την πρωινή προπόνηση και 2 κάψουλες το απόγευμα. Ξεκινήστε μόνο με 2 κάψουλες τη μέρα, 1 πρωί και μία βράδυ και αυξήστε ανά δύο μέρες 1 κάψουλα μέχρι το μέγιστο των 4 κάψουλες τη μέρα.
* Για προχωρημένους αθλητές.
Ακραία λιποδιάλυση: 2 υγρές κάψουλες 3 φορές την ημέρα, 30’ πριν από τα γεύματα. Ξεκινήστε με 2 κάψουλες την ημέρα και αυξήστε 1 κάψουλα ανά δύο ημέρες μέχρι να φτάσετε το μέγιστο των 6 κάψουλες την ημέρα. Μην υπερβαίνετε τις 6 κάψουλες την ημέρα. Μην καταναλώνετε λιγότερο από 6 ώρες πριν τον ύπνο.
Για αυξημένη ενέργεια: 2 υγρές κάψουλες 30’ πριν την προπόνηση.

Polyneikos
28-04-10, 18:08
Δεν θελω να πω μεγαλα λόγια ακομα,απλα από τις πρώτες 2 ημερες που το παίρνω μου έχει δημιουργήσει μεγαλες προσδοκίες αυτο το συμπλήρωμα,"ξυπναει" τον οργανισμο μου πολύ και η αεροβική 2 μερες τωρα έχει βγει περίπατο και με καλύτερες επιδοσεις αποσταση/χρονος.
Ειδωμεν,,,

manos_
29-04-10, 00:02
Δεν θελω να πω μεγαλα λόγια ακομα,απλα από τις πρώτες 2 ημερες που το παίρνω μου έχει δημιουργήσει μεγαλες προσδοκίες αυτο το συμπλήρωμα,"ξυπναει" τον οργανισμο μου πολύ και η αεροβική 2 μερες τωρα έχει βγει περίπατο και με καλύτερες επιδοσεις αποσταση/χρονος.
Ειδωμεν,,,

Για να δουμε τι λεει και αυτο.Εγω εχω κολησει στο μιτοτροπιν που λογικα ειναι περιπου τα ιδια.Καλα στην αρχη ολα πιανουν εγω θελω να δω καποιο που να μην σκαλωνει μετα το 20ημερο.

Polyneikos
29-04-10, 00:52
Kαλά σίγουρα,μετα τις 20 ημερες όλα τα συνηθίζεις αρκετα γιατι ο οργανισμος είναι προσαρμοστικός πολυ,πολλοί πεφτουν μετα στην παγίδα της αυξησης της δόσης,,Παντως σε αυτα τα supps τελικα ίσως το μεγαλύτερο παιχνίδι δεν είναι τόσο η λιποδιαλυση όσο η καταστολή της όρεξης...Ειδωμεν..

Littlejohn
29-04-10, 04:17
To black, κόβει πολύ την όρεξη , είναι αλήθεια. Αλλά εγώ δεν το θεωρώ πλεονέκτημα, μιας και σ`εμένα με έκανε να μην έχω όρεξη για ούτε τα κανονικά γεύματα που έπρεπε έτσι και αλλιώς να φάω...

Πέρα απ`αυτό, απ`ότι έχω διαβάσει από πολλούς άλλους χρήστες, φαίνεται ότι είναι από τα ελάχιστα λιποτροπικά που δεν τα συνηθίζει εύκολα ο οργανισμός... Αρκεί να καταναλώνεται σε κύκλους...

veteran29
29-04-10, 18:22
Δεν θελω να πω μεγαλα λόγια ακομα,απλα από τις πρώτες 2 ημερες που το παίρνω μου έχει δημιουργήσει μεγαλες προσδοκίες αυτο το συμπλήρωμα,"ξυπναει" τον οργανισμο μου πολύ και η αεροβική 2 μερες τωρα έχει βγει περίπατο και με καλύτερες επιδοσεις αποσταση/χρονος.
Ειδωμεν,,,

Polyneikos αναφερεσαι στο lipo6 black(η σε καποια αλλο απο τα 3?)

Polyneikos
29-04-10, 20:27
Σε αυτα που αναφερεται το τόπικ,στα black.

blackgym
06-05-10, 19:21
πηρα το black σημερα ξεκιναω 2 + 2 ειμαι στα 85 κιλα θα βαζω φωτος καθε δυο εβδομαδες αυριο θα βαλω φωτος απο τις 2 πρωτες εβδομαδες διετας που εχω κανει μονο με πρωτεινη και διατροφη και θα δουμε τα αποτελεσματα μαζι..παντος τσουζει η τιμουλα του.για να δουμε (αναφερω 5 φορες αεροβιο 35 λεπτο σε μετρια ενταση 135-145 παλμους ) με 16-17 % body fat

beefmeup
06-05-10, 19:28
πηρα το black σημερα ξεκιναω 2 + 2 ειμαι στα 85 κιλα θα βαζω φωτος καθε δυο εβδομαδες αυριο θα βαλω φωτος απο τις 2 πρωτες εβδομαδες διετας που εχω κανει μονο με πρωτεινη και διατροφη και θα δουμε τα αποτελεσματα μαζι..παντος τσουζει η τιμουλα του.για να δουμε (αναφερω 5 φορες αεροβιο 35 λεπτο σε μετρια ενταση 135-145 παλμους ) με 16-17 % body fat

bro,μια γνωμη..

αν αυτη που λες ειναι η φουλ δοση μην ξεκινησεις με αυτη..

περνε την μιση για καμια βδομαδα,κ ανεβασε σταδιακα.

Socratis84
14-05-10, 18:02
καλησπέρα σε όλους πήρα σήμερα το lipo6black και η συσκευασία του λέει 3 κάψουλες το πρωί και 3 το απόγευμα.. όχι 2 και 2 που αναφέρατε προηγούμενος.. στο κατάστημα που αγόρασα το προϊόν μου είπε να περνώ 3 κάψουλες πριν την προπόνηση το απόγευμα μονο.. εσείς τι προτείνεται?

Polyneikos
14-05-10, 19:50
Φιλε Σωκρατη καλως ήρθες στο φόρουμ..Λοιπον παρατηρησα την συσκευασια και εχει ς δικιο,ενω σε διαφορα sites το προτείνουν 2 + 2 και ενα πρωτοκολλο για ακραια διατροφη και γραμμωση σου λενε 2+2+2 το κουτι αναφερει 3+3.
Εγω θα σου πρότεινα ξεκινα τοις πρωτες 3-4 μερες 1+1,καθιερωσε μετα το 2+2 και μετα δοκιμασε το 3+3 ,όταν πλεον το σωμα σου πιστευεις ότι εχεις συνηθισει την φόρμουλα..Μην το κανεις απευθειας γιατι μπορεί να νιωσεις αβολα...Το πολύ σημαντικο που προτείνει η εταιρια είναι να το παίρνεις πριν από τα γευματα 30΄ τουλαχιστον,όχι μαζι με το φαγητο για μεγιστα αποτελεσματα..
Εγω θα σου προτεινα να τα πίνεις και το πρωι για την ενεργοποιηση του μεταβολισμου σου και καμια ωρα πρίν την προπόνηση ...
Εγω το παίρνω 20 μερες περιπου και πιστευω ότι δουλευει αρκετα για λιποδιαλύτης του εμπορίου,μου δίνει αρκετη ενεργεια,κραταει τον μεταβολισμο υψηλα και το κυριότερο μου βγαζει ενεργεια και διαρκεια στην αεροβικη μετα τα βαρη που δεν ηταν και το καλυτερο μου λόγω σωματικης κόπωσης γενικης και λίγης ξεκουρασης...

blackgym
14-05-10, 22:34
Φιλε Σωκρατη καλως ήρθες στο φόρουμ..Λοιπον παρατηρησα την συσκευασια και εχει ς δικιο,ενω σε διαφορα sites το προτείνουν 2 + 2 και ενα πρωτοκολλο για ακραια διατροφη και γραμμωση σου λενε 2+2+2 το κουτι αναφερει 3+3.
Εγω θα σου πρότεινα ξεκινα τοις πρωτες 3-4 μερες 1+1,καθιερωσε μετα το 2+2 και μετα δοκιμασε το 3+3 ,όταν πλεον το σωμα σου πιστευεις ότι εχεις συνηθισει την φόρμουλα..Μην το κανεις απευθειας γιατι μπορεί να νιωσεις αβολα...Το πολύ σημαντικο που προτείνει η εταιρια είναι να το παίρνεις πριν από τα γευματα 30΄ τουλαχιστον,όχι μαζι με το φαγητο για μεγιστα αποτελεσματα..
Εγω θα σου προτεινα να τα πίνεις και το πρωι για την ενεργοποιηση του μεταβολισμου σου και καμια ωρα πρίν την προπόνηση ...
Εγω το παίρνω 20 μερες περιπου και πιστευω ότι δουλευει αρκετα για λιποδιαλύτης του εμπορίου,μου δίνει αρκετη ενεργεια,κραταει τον μεταβολισμο υψηλα και το κυριότερο μου βγαζει ενεργεια και διαρκεια στην αεροβικη μετα τα βαρη που δεν ηταν και το καλυτερο μου λόγω σωματικης κόπωσης γενικης και λίγης ξεκουρασης...

+1 .. σε 2 και 2 μια εβδομαδα τωρα επεξα και 3 +3 3 μερες και τρελαθηκα στιν τσιτα..ιδη εχω αρχισει και γραμμωνο εγω

akishellas
15-05-10, 11:12
Καλημερα μια ερωτηση για αυτο το προιον κανει περιπου την ιδια δουλεια με το clen. ?
Η σε αλλη κατηγορια ειναι το ενα κ το αλλο απλα να το ξεδιαλυνω διοτι ψαχνω κατι για τωρα να παρω,επισης το bodybuilders.gr αλλαξε η μετονομασια σε bodybuilding ,εγινε κατι ?Παντως ο λογ/μος μου ξαναγινε απο την αρχη ,ευχαριστω .

beefmeup
15-05-10, 11:14
Καλημερα μια ερωτηση για αυτο το προιον κανει περιπου την ιδια δουλεια με το clen. ?
Η σε αλλη κατηγορια ειναι το ενα κ το αλλο απλα να το ξεδιαλυνω διοτι ψαχνω κατι για τωρα να παρω,επισης το bodybuilders.gr αλλαξε η μετονομασια σε bodybuilding ,εγινε κατι ?Παντως ο λογ/μος μου ξαναγινε απο την αρχη ,ευχαριστω .

οταν λεμε..."clen"???
τι ενοουμε??

akishellas
15-05-10, 11:18
clenbuterol ,το θεμα ειναι απλα θελω να δω αν κανουν περιπου την ιδια δουλεια η στηριζεται σε αλλη φιλοσοφια το ενα κ το αλλο ,επισης ψαχνω τωρα πληροφοριες για το lipo6 γενικα κ ειδα το απλο ,στις αρχες του ποστ διαβασα καλα λογια για το απλο κ η δοσολογια του ειναι απο τι λεει "Από μια κάψουλα μετά από κάθε κύριο γεύμα ή πριν την προπόνηση. Μην υπερβείτε τις 3 κάψουλες ημερησίως. "

Οποτε το μαυρο θελει απο 4-6 καψουλες κ αυτο το μαξιμουμ 4 , ειχε δει καποιος καλα αποτελεσματα με το απλο ?
Επισης το lipo6 το απλο του πουλανε λιιιιγο πιο ακριβο απο το μαυρο η μηπως αυτο δεν ειναι το παλιο ?

beefmeup
15-05-10, 11:38
clenbuterol ,το θεμα ειναι απλα θελω να δω αν κανουν περιπου την ιδια δουλεια η στηριζεται σε αλλη φιλοσοφια το ενα κ το αλλο ,επισης ψαχνω τωρα πληροφοριες για το lipo6 γενικα κ ειδα το απλο ,στις αρχες του ποστ διαβασα καλα λογια για το απλο κ η δοσολογια του ειναι απο τι λεει "Από μια κάψουλα μετά από κάθε κύριο γεύμα ή πριν την προπόνηση. Μην υπερβείτε τις 3 κάψουλες ημερησίως. "

Οποτε το μαυρο θελει απο 4-6 καψουλες κ αυτο το μαξιμουμ 4 , ειχε δει καποιος καλα αποτελεσματα με το απλο ?
Επισης το lipo6 το απλο του πουλανε λιιιιγο πιο ακριβο απο το μαυρο η μηπως αυτο δεν ειναι το παλιο ?

στο φαρμακο "clen",αναφερεσαι η σε αλλο συμπληρωμα με παρομοια ονομασια κ τα εχεις μπερδεψει??

akishellas
15-05-10, 11:49
Στο φαρμακο... οχι παντως στο σιροπι. Απλα ρωτω μηπως ειναι θερμογενετικο κ το lipo οπως οπως το clen που σου ανεβαζει την θερμοκρασια του σωματος .
Βασικα το θεμα μου ειναι αν οντως κανει δουλεια απο καποιον που εχει δοκιμασει κ τα δυο δηλ. lipo6 - clen κ το τι διαφορα εχει δει απο τον καθενα π.χ. απο το lipo6 πιο πολυ νευρο στην τσιτα ?
Επισης πιοο απο τα δυο Lipo6 ειναι πιο καλυτερο τελικα το μαυρο η το αλλο ?

gj
15-05-10, 11:55
Το clenbuterol ειναι φάρμακο για τους ασθενείς του άσθματος και είναι παράνομο. Ειναι πολύ παρόμοιο με την εφεδρίνη. Φαντάζομαι θα κανει καλύτερη δουλειά.

Εγω θέλω κάτι να ρωτησω ον τοπικ από αυτους που έχουν δοκιμασει lipo6, lipo6black, mitotropin. Ποιο προτείνετε???

akishellas
15-05-10, 12:15
Εννοειται μαζι με διατροφη κ τρεξιμο 3 με 4 φορε την μερα απλα θελω να δω κατι πιο δραστικο λογο της ηλικιας μου ( 33 ) ειμαι 169 72,5 κιλα .
Εδω κ ενα χρονο που εχω αρχισει γυμναστηριο απο 77-78 κιλα εχω παραμεινει στα 72-73 κιλα χωρις πολυ αεροβικη (τρεξιμο 4 φορες τον μηνα ) .
θερμογενετικο η lipo δεν εχω δοκιμασει ποτε μου . Μιας που ενα φιλαρακι μου απο βδομαδα θα μπει δυνατα... με δικα του μεσα(ας πουμε κολπα -το χει ξανακανει) κ θα αρχιξουμε απο βδομαδα σχεδον καθημερινο τρεξιμο σκεφτικα να παρω κατι νορμαλ για μενα λογο ηλικιας λογο λιγου χρονου ενασχολησης μου με το γυμαστηριο(αλλο που επαιζα χρονια ποδοσφαριο οσον αφορα την αεροβικη) κ λογο που πρεπει να προσεχω τα μαλακια μουυυυ.
Οποτε για το clen εχω ακουσει καλα λογια ,πειτε μας κ για τα Lipo ποιο ειναι εντελει το καλυτερο ?

Polyneikos
15-05-10, 12:23
Φίλε κατ΄αρχην καλως ήρθες στο φόρουμ.Διαβασε ξανα τους κανονες που σου εσταλησαν με μηνυμα και θα δεις ότι απαγορευεται να μιλαμε στο φόρουμ για απαγορευμενες ουσίες οπως είναι το clenbuterol..
Είναι αστοχο να συγκρινουμε απαγορευμενες ουσίες με συμπληρωματα διατροφης και θα σε παρακαλεσω να μην ξανακανεις αλλη αναφορα..Εδω μιλαμε μονο για το Lipo6 Black,γενικες ερωτησεις περι συμπληρωματων στην Ενότητα Συμπληρωματα.Ευχαριστω για την κατανοηση
Περνα αν θες από τα νεα μελη να συστηθεις.:thumbup:

akishellas
15-05-10, 12:58
Eχεις δικιο απλα ηθελα μια βοηθεια αλλα οκ.
Οποιος μπορει ας βοηθθησει για τα lipo 6 ποιο απο τα δυο ειναι καλυτερο ?Ευχαριστω .

Polyneikos
15-05-10, 13:34
Η Nutrex βγαζει τα Lipo6,Lipo-6X & Lipo6 Black.Αναμφισβητητα αυτα που δουλευουν περισσότερο είναι τα Βlack

Qlim4X
15-05-10, 13:56
Η Nutrex βγαζει τα Lipo6,Lipo-6X & Lipo6 Black.Αναμφισβητητα αυτα που δουλευουν περισσότερο είναι τα Βlack


απο ελλαδα που μπορουμε να το βρουμε?


οσο για το clen ναι ειναι θερμογενιτικο αλλα εχει ενα ελατομα. σου αυξανει την ορεξη.

gj
15-05-10, 13:58
Η Nutrex βγαζει τα Lipo6,Lipo-6X & Lipo6 Black.Αναμφισβητητα αυτα που δουλευουν περισσότερο είναι τα Βlack

Πω πω ότι να ναι αυτη η nutrex. Εχει και δυο είδη black. Ενα με κόκινο καπάκι και ένα με κιτρινοπό. Ποιες είναι οι διαφορές τους???

Polyneikos
15-05-10, 14:09
Tο κιτρινωπο είναι το γυναικείο black και το λενε Lipo6 Black HERS,οπως εχει και το απλο που υπάρχει σε γυναικεία εκδοση με μωβ ανοικτο χρωμα μπουκαλι και μωβ καπακι...:green:

gj
15-05-10, 14:22
Πω πω να σαι καλά... πηγα να το παραγγείλω :P:P:P:P

Πω με έξοδα αποστολής πάει στα 60 ευρώ :( Να το πάραγγείλω λες ρε polyneike?? Θα τα αξίζει τα λεφτάκια του??

akishellas
15-05-10, 15:29
Αυτο το site το ξερετε ?
**************************************

εχει παρει κανεις απο εδω κ ποιο απο τα 3 ειναι αυτο που κανει εντελει δουλεια διοτι το μονο μαυρο που εχει ειναι το hers .


***Σε παραπάνω μήνυμα ο Polykeikos σου είπε να διαβάσεις τους κανόνες. Προφανώς δε το έκανες. Απαγορεύονται τα λινκ από site πέρα των χορηγών*** Mods Team***

Machiavelli
15-05-10, 20:04
Το clenbuterol ειναι φάρμακο για τους ασθενείς του άσθματος και είναι παράνομο.

Και το Lipo-6 Black υποθέτω πως θα είναι παράνομο σε αγώνες με anti-dopping control.

Polyneikos
15-05-10, 21:44
Πολλα συμπληρωματα που εμεις τα ονομαζουμε αθωα ή τα παίρνουμε κατα κόρον κοβονται στα control λόγω καποιας ελαχιστης ουσίας που μπορεί να περιεχουν μεσα...Απλα ακόμα και στο αθλημα μας το clebunterol είναι χαρακτηρισμενο στα αασ...

gj
15-05-10, 22:04
Και το Lipo-6 Black υποθέτω πως θα είναι παράνομο σε αγώνες με anti-dopping control.

Λόγο συνεφρίνης ???

Machiavelli
15-05-10, 23:24
Λόγο συνεφρίνης ???

Δε ξέρω τώρα τι λέει η wada και για την συνεφρίνη αλλά έχει μέσα ορμόνες προδρόμους άλλων ορμονών. Δεν νομίζω να επιτρέπει κάτι τέτοιο.
Polyneikos σίγουρα, το clenbuterol είναι πάντα αναβολικό αλλά και η thyronine πάντα ορμόνη.

Littlejohn
16-05-10, 02:47
Αυτό όλο που γίνεται με το clen, για μένα είναι μεγάλη απάτη. Το χαρακτηρίζουν ``αασ`` ενώ δεν είναι και το βγάζουν απαγορευμένη ουσία, γιατί στην μαύρη αγορά πουλάει το βάρος του σε χρυσό και η νομιμοποίηση του θα έφερνε οικονομικό πλήγμα σε κάποιους, καθώς η αξία του θα έπεφτε κατακόρυφα.

Είναι τραγικό, όταν στην αγορά κυκλοφορούν νόμιμα προ-ορμονικά άνδρο- συμπληρώματα να ωθούν ένα πολύ πιο ``ήπιο`` προιόν στην μαύρη αγορά, μόνο και μόνο γιατί πουλάει...

-------------------------------------

Από εκεί και πέρα, πιστεύω ότι αν αποδείξεις έμπρακτα ότι πάσχεις από άσθμα, περνάς από το ντόπινγκ, καθώς το clen συνταγογραφείται κανονικά από γιατρό (αν και οι πνευμονολόγοι, εμπειρικά σας λέω ότι το θεωρούν ξεπερασμένο). Απλώς από χώρα σε χώρα και αναλόγως νομοθεσίας, αλλάζει η μορφή του φαρμάκου που μπορούν να σου συνταγογραφήσουν. Για παράδειγμα στην Ελλάδα επιτρέπεται η μορφή σπρέι (με χορήγηση μέσω inhaler) ενώ απαγορεύεται το Hcl (χαπάκι ή σιρόπι)...

--------------------------------------

Πάντως το όλο θέμα με το ντόπινγκ control , σηκώνει πολύ κουβέντα... Πέφτει πολύ ``κόψιμο και ράψιμο`` στα μέτρα κάποιων...

blackgym
16-05-10, 14:05
σε 10 μερες εχω δει καλη διαφορα με το λιποτροπικο..στις 3+3 καψουλες ειμαι σε αναμμενα καρβουνα..κανω 2+2 γιατι δεν την παλευω..καλη ενεργεια στο αεροβιο μετα απο βαρη και χασιμο υγρων κιλων λιπος..

sTeLaKoS
16-05-10, 20:57
σε 10 μερες εχω δει καλη διαφορα με το λιποτροπικο..στις 3+3 καψουλες ειμαι σε αναμμενα καρβουνα..κανω 2+2 γιατι δεν την παλευω..καλη ενεργεια στο αεροβιο μετα απο βαρη και χασιμο υγρων κιλων λιπος..

Από όρεξη για φαγητό πως πας; Αυξημένη ή μειωμένη;

blackgym
16-05-10, 21:37
Από όρεξη για φαγητό πως πας; Αυξημένη ή μειωμένη;

αυτο ηθελα να συμπληρωσω οτι μου τιν εχει μειωση και ειναι απιστευτη η καυση λιπους ουτε με clebuterol δεν ειχα τοσο γρηγορα διαφορα..

flowin_through
16-05-10, 21:55
Επειδη το ψηνω και εγω και καποια στιγμη στο τελος καλοκαιριου θα το παρω, εχει κανεις εμπειρια σε συγκριση με το Μιτοτροπιν? Γιατι ενω ειχα ακουσει οτι ειναι μισο κλικ παρακατω, απο εμπειρο ατομο ακουσα οτι ειναι πολλα περισσοτερα κλικ παρακατω. Και Μιτο δε θελω να παρω γιατι γενικα τη Gaspari δεν την εμπιστευομαι..

Blackgym βλεπεις καυση λιπους ΚΑΙ ενεργεια στο gym?
Επειδη λες οτι εχεις δει καλη διαφορα... ποση ειναι αυτη? δλδ. ποσα κιλα εχεις χασει
και ποσα πιστευεις θα εχανες χωρις αυτο?
Θα το παιρνεις για ενα μηνα? Αν θες κανε και μια εκτιμηση κατα ποσο σε κουρασε στο ΚΝΣ ή δημιουργησε ανοχη σε stims... (ή οποιος αλλος ξερει)

albertob30
16-05-10, 22:00
απο ολους τους λιποδιαλυτες που αναφερθηκαν πριν ποιος ειναι κατα την γνωμη σας ο καλυτερος ? mitropin , lipo6 black , Arson ? ξερει καποιος?

akishellas
17-05-10, 10:22
αυτο ηθελα να συμπληρωσω οτι μου τιν εχει μειωση και ειναι απιστευτη η καυση λιπους ουτε με clebuterol δεν ειχα τοσο γρηγορα διαφορα..

:P:P:P αυτο την απαντηση εψαχνα .

Πες μου ομως εμφανισες κατι που να το θεωρεις ως παρενεργεια ? Στις δεκα μερες πες ακριβως πως το χρησιμοποιησες ? Ξεκινησες με λιγοτερη δοσολογια κ μετα αυξησες στο μαξιμουμ 3-3 κ καθε ποτε ? Αεροβικη ποση ωρα κανεις ?

veteran29
17-05-10, 10:38
απο ολους τους λιποδιαλυτες που αναφερθηκαν πριν ποιος ειναι κατα την γνωμη σας ο καλυτερος ? mitropin , lipo6 black , Arson ? ξερει καποιος?
γιατι πιστευεις πως ολοι οι λιποδιαλυτες δουλευουν σε ολους τους αθλητες?
ειναι κατι υποκειμενικο κ εξαρταται απο πολλους παραγοντες.προπονηση διατροφη κλπ.δεν εινα ενα μεγεθος απολυτο σ εμανα δουλευει σ εσενα οχι στον αλλο λιγο κλπ.
επισης αυτο το τοπικ ειναι για το συγκεκριμενο λιποδιαλυτη και οχι για να συγκρινουμε.καθε προιον εχει τη δικη του αναλυση στο site και ο καθενας κανει τη συγκριση του.
φιλικα πανος

manos_
17-05-10, 12:29
Το clenbuterol ειναι φάρμακο για τους ασθενείς του άσθματος και είναι παράνομο. Ειναι πολύ παρόμοιο με την εφεδρίνη. Φαντάζομαι θα κανει καλύτερη δουλειά.

Εγω θέλω κάτι να ρωτησω ον τοπικ από αυτους που έχουν δοκιμασει lipo6, lipo6black, mitotropin. Ποιο προτείνετε???

Το clen:green:

beefmeup
17-05-10, 12:32
αυτο ηθελα να συμπληρωσω οτι μου τιν εχει μειωση και ειναι απιστευτη η καυση λιπους ουτε με clebuterol δεν ειχα τοσο γρηγορα διαφορα..

bro,αυτο που λες δεν σε εχει πραξενεψει καθολου??

akishellas
17-05-10, 12:33
Ε ρε γαμωτο ο ενας το clen o αλλος lipo ,τι να κανω :unsure:?

beefmeup
17-05-10, 12:35
Ε ρε γαμωτο ο ενας το lcen o αλλος lipo ,τι να κανω :unsure:?

φιλε το ενα ειναι φαρμακο κ το αλλο συμπληρωμα..αν θες να παρεις φαρμακο,παρε.
αν οχι,παρε το λιπο..γιατι βασανιζεσαι??

αν κ μεταξυ μας δεν νομιζω οτι το λιπο θα δουλεψει καλυτερα απο clen..

manos_
17-05-10, 12:39
Ε ρε γαμωτο ο ενας το clen o αλλος lipo ,τι να κανω :unsure:?

Παρε eca τι νομιζεις οτι οι δυνατοι λιποδιαλυτες του εμποριου ειναι ποιο αθωοι

akishellas
17-05-10, 12:48
Μα γιαυτο το ρωταω διοτι πιστευω οτι κ το lipo ολο κ κατι θα εχει μεσα αποκλειεται να ειναι τοσο αθωο κ να κανει δουλεια , απλα σιγουρο κ καλα αποτελεσματα εχω ακουσει για το clen (που δεν θεωρειται ανα..κο) κ λιγοτερες παρενεργειες απο το ECA γενικα απο την εφεδρινη .
Απλα αν οντως κανει δουλεια το lipo με πιο αθωα :unsure: συστατικα τοτε να μη προβω να ψαξω για τα αλλα δυο . Επισης κατι αλλο που οποιος θελει p.m. τα δυο τελευταια που τα βρισκεις εδω ελλαδα κ ποσο ωστε να παρω μια γνωμη ?

manos_
17-05-10, 12:51
Anyway δεν ειναι σωστο να μιλαμε για απαγορευμενες ουσιες εδω, σορρυ απο μενα που το ξεχασα.

Machiavelli
17-05-10, 12:57
akishellas ποιος σου είπε ότι είναι αθώο το lipo6 black; Έχει μέσα ορμόνες μεταβολίτες άλλων ορμονών. Το ότι δεν απαγορεύεται η εμπορία τους δε λέει κάτι.
Ουσιαστικά κι αυτό φάρμακο είναι. Υπάρχουν οργανισμοί που θα αντιδράσουν πιο άσχημα με το ένα και οργανισμοί που θα αντιδράσουν πιο άσχημα με το άλλο.

akishellas
17-05-10, 13:00
Εγινε φιλε μου σε ευχαριστω ,λογικα κατι θα ειχε, οποτε το πιο ασφαλες ... :( σε συνδιασμο με αεροβικη κ διατροφη ,τι θα προτεινατε ?

Qlim4X
17-05-10, 13:13
προτιμισε ενα λιποδιαλιτι που χτιπαει απο πολες μεριες (θερμογενιτικα,διουριτικα,εγκεφαλικα)

το eca θα σε χτιπιση εγκεφαλικα κοβοντας την ορεξη σου αλλα μπορει να εχεις θεμα με την εφεδρινη. απολια υπνου κτλ.

για το clen ειναι αρκετα θερμογενιτικο αλλα εχει ενα μιονεκτιμα οτι σου ανεβαζει την ορεξη αλλα και οτι σε υψηλες δοσεις προκαλη τρεμουλο

akishellas
17-05-10, 13:17
Τελικα θα στραφω μαλλον προς την μερια του lipo,ευχαριστω .

Littlejohn
17-05-10, 14:48
Εγώ θα σου πρότεινα να τους αφήσεις τους λιποδιαλύτες για άλλη ώρα (εκτός αν έχεις κατεβάσει το λίπος σε μονοψήφια νούμερα και έχεις κολλήσει).

Καλή διατροφή και σωστή αερόβια, είναι ο καλύτερος λιποδιαλύτης απ`όλους...

----------------------------------------------------------

blackgym
17-05-10, 15:56
λοιπον να απαντησω σε ολα τα ερωτηματα..το cle ειναι παρανομο προσφερει καθαρα λιποδιαλυση..το λιπο black pou δοκιμαζω 2 εβδομαδες τωρα σε 2+2 προς το παρων εχω χασει 3 κιλα πανω κατω να βγαλεις τα νερα 2 κιλα σιγουρα , η διαφορα ειναι οτι σου δινει διαρκεια στην προπονηση αντοχη και σου κοβει την ορεξη σε ενα 25% σιγουρο δεν εχεισ το αισθημα πεινας και βεβαια οφειλεται και σε ψυχολογικο οπως θελω να βγω παραλια σε λιγο καιρο και πρεπει να συνγκντρωθω να τελιωσω την διετα..παντος κανει δουλεια ..εχω δοκιμασει και τα stacker και θα δοκιμασω και τα μιτροπιν τα οποια εχω ακουσει τα καλυτερα λογια

οσο αφορα το προγραμμα που κανω ειναι

καθε μερα προπονηση εκτος κυριακη 4-5 φορες αεροβιο στους 130 παλμου-140 μετα τα βαρη , ειμαι και 30 μην το λαβει καποιο υποψη αν ειναι μικροτερος η μεγαλυτερος (για τους παλμους) και κανω 25-35 λεπτα διαδρομο επικλινη 20% πολυ γρηγορο βαδι διλαδη να υδρωνω συνεχεια..αν καποιος εχει χαμηλο μεταβολισμο ασ βαλει μπουφαν αντιενεμικο και φορμα βοηθαει..

blackgym
17-05-10, 16:06
Εγώ θα σου πρότεινα να τους αφήσεις τους λιποδιαλύτες για άλλη ώρα (εκτός αν έχεις κατεβάσει το λίπος σε μονοψήφια νούμερα και έχεις κολλήσει).

Καλή διατροφή και σωστή αερόβια, είναι ο καλύτερος λιποδιαλύτης απ`όλους...

----------------------------------------------------------

αυτο που λες δεν πεζει τη μονοψηφιο λες? ετσι πας σε μονοψηφιο και σε διψηφιο που ειμαι εγω ? λιποδιαλυτη περνεισ ενα μηνα κατω απο 15% οχι κατω απο 10..τι να το κανεις? 9% εισαι κομματια

Littlejohn
17-05-10, 16:34
Φυσικά μιλάω για ποσοστά λίπους... Προσωπικά δεν καταλαβαίνω για ποιό λόγο να πάρεις λιποδιαλύτες, όταν βρίσκεσαι πάνω από 10%-12% λίπος, που υπάρχουν ακόμα πολλά πράγματα που μπορείς να κάνεις για να κοπείς παραιτέρω...

Δλδ άμα πάρεις στο 15% λιποδιαλύτη, στο 9-10% αν ο στόχος σου είναι ακόμα πιο κάτω, τι πρέπει να πάρεις?

blackgym
17-05-10, 16:42
Φυσικά μιλάω για ποσοστά λίπους... Προσωπικά δεν καταλαβαίνω για ποιό λόγο να πάρεις λιποδιαλύτες, όταν βρίσκεσαι πάνω από 10%-12% λίπος, που υπάρχουν ακόμα πολλά πράγματα που μπορείς να κάνεις για να κοπείς παραιτέρω...

Δλδ άμα πάρεις στο 15% λιποδιαλύτη, στο 9-10% αν ο στόχος σου είναι ακόμα πιο κάτω, τι πρέπει να πάρεις?

η φωτο ειναι 10-9% πιστευεις οτι χρειαζεται κατι παραπανω?

Machiavelli
17-05-10, 16:49
Υποκειμενικά είναι αυτά. Ούτε 9% ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ, αν θες πας και για 6.

blackgym
17-05-10, 16:52
Υποκειμενικά είναι αυτά. Ούτε 9% ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ, αν θες πας και για 6.

για αυτο περνεις και λιποδιαλυτη γιατι βοηθαει στην λιποδιαλυση μαζι με αεροβια και διατροφη φυσικα δεν παει μονο του ποτε. 6% ειναι υπερβολες ενα καλο ειναι το 9-10 για παραλια για το αθλημα επαγγελματικα ειναι αλλοι οι κανονες!

Littlejohn
17-05-10, 17:14
Δεν διαφωνώ ότι 9-10% είναι πολύ καλό ποσοστό. (Αν και μη ξεχνάς ότι ορισμένοι άνθρωποι, κοιλιακούς δεν εμφανίζουν καλά ακόμα και σ`αυτά τα ποσοστά λίπους...)

Από την άλλη όμως, το δικό μου κριτήριο δεν είναι η παραλία. Το βλέπω πιο ``αγωνιστικά`` το θέμα, ακόμα και αν γίνεται σε εντελώς ερασιτεχνική βάση...

blackgym
17-05-10, 17:30
Δεν διαφωνώ ότι 9-10% είναι πολύ καλό ποσοστό. (Αν και μη ξεχνάς ότι ορισμένοι άνθρωποι, κοιλιακούς δεν εμφανίζουν καλά ακόμα και σ`αυτά τα ποσοστά λίπους...)

Από την άλλη όμως, το δικό μου κριτήριο δεν είναι η παραλία. Το βλέπω πιο ``αγωνιστικά`` το θέμα, ακόμα και αν γίνεται σε εντελώς ερασιτεχνική βάση...


παω πασο..τοτε πεξε συνδιασμους για λιποδιαλυση

gj
17-05-10, 17:57
Υποκειμενικά είναι αυτά. Ούτε 9% ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ, αν θες πας και για 6.

+1...

Eξαρτάται και το σώμα του καθενός και τι θέλει...

akishellas
18-05-10, 10:08
Kαλημερα παιδια ,λοιπον πως εχουν τα παραγματα ,ειμαι 33 με πολυ μικρη κιλιτσα ,το ωραρια μου λογο δουλειας δεν ειναι κ τοσο καλο διοτι μπορει να δουλευω νυχτα η απογευμα η πρωι με αποτελεσμα δεν μπορω να ξεκουραζομαι οπως θελω κ οταν πηγαινω προπονηση δεν εχω τοση ενεργεια οπως θελω ,οταν λοιπον μετα τα βαροι παω να κανω διαδρομο η να τρεξω στο γηπεδο θα το κανω το πολυ ενα 20-25 λεπτο κ αυτο θα κοιταω συνεχεια την ωρα πως θα περασει το βαριεμαι πολυ ,το κανω σαν αγγαρεια κ δεν εχω διαθεση .
Ξεχωριστα μια φορα περιπου την βδομαδα πηγαινω για μπαλα εκει τρεχω μεχρι να μεινω... διοτι το περιμενω πως κ πως να παιξω μπαλα κ τρεχω διοτι εχω ενα σκοπο να νικησω κ να κυνηγησω την μπαλα η καποιον αντιπαλο ,ναι ξερω τι θα πειτε αλλα δεν μπορω να το κανω αυτο στο διαδρομο η απλα στο τρεξιμο για γηπεδο διοτι μονο που το σκεφτομαι ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΑΘΕΣΗ .
Θελω λοιπον κατι να μου ανεβασει την διαθεση κ την αντοχη .
blackgym γραφεις πρωτα αεροβικη κ μετα βαροι αν δεν κανω λαθος ,ειναι σωστος αυτος ο συνδιασμος ? Διοτι ολοι το αντιθετο υπερασπιζοντε .
Littlejohn το καταλαβαινω αυτο που λες αλλα καταλαβε πως στα 33 ειναι πιο δυσκολο ο αλλος να χασει κιλακια ειδικα το σωσιβιακι .

blackgym
18-05-10, 10:47
Kαλημερα παιδια ,λοιπον πως εχουν τα παραγματα ,ειμαι 33 με πολυ μικρη κιλιτσα ,το ωραρια μου λογο δουλειας δεν ειναι κ τοσο καλο διοτι μπορει να δουλευω νυχτα η απογευμα η πρωι με αποτελεσμα δεν μπορω να ξεκουραζομαι οπως θελω κ οταν πηγαινω προπονηση δεν εχω τοση ενεργεια οπως θελω ,οταν λοιπον μετα τα βαροι παω να κανω διαδρομο η να τρεξω στο γηπεδο θα το κανω το πολυ ενα 20-25 λεπτο κ αυτο θα κοιταω συνεχεια την ωρα πως θα περασει το βαριεμαι πολυ ,το κανω σαν αγγαρεια κ δεν εχω διαθεση .
Ξεχωριστα μια φορα περιπου την βδομαδα πηγαινω για μπαλα εκει τρεχω μεχρι να μεινω... διοτι το περιμενω πως κ πως να παιξω μπαλα κ τρεχω διοτι εχω ενα σκοπο να νικησω κ να κυνηγησω την μπαλα η καποιον αντιπαλο ,ναι ξερω τι θα πειτε αλλα δεν μπορω να το κανω αυτο στο διαδρομο η απλα στο τρεξιμο για γηπεδο διοτι μονο που το σκεφτομαι ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΑΘΕΣΗ .
Θελω λοιπον κατι να μου ανεβασει την διαθεση κ την αντοχη .
blackgym γραφεις πρωτα αεροβικη κ μετα βαροι αν δεν κανω λαθος ,ειναι σωστος αυτος ο συνδιασμος ? Διοτι ολοι το αντιθετο υπερασπιζοντε .
Littlejohn το καταλαβαινω αυτο που λες αλλα καταλαβε πως στα 33 ειναι πιο δυσκολο ο αλλος να χασει κιλακια ειδικα το σωσιβιακι .

πρωτα βαρη και μετα αεροβια η πρωι αεροβια

akishellas
18-05-10, 11:30
οσο αφορα το προγραμμα που κανω ειναι

καθε μερα προπονηση εκτος κυριακη 4-5 φορες αεροβιο στους 130 παλμου-140 μετα τα βαρη , ειμαι και 30 μην το λαβει καποιο υποψη αν ειναι μικροτερος η μεγαλυτερος (για τους παλμους) και κανω 25-35 λεπτα διαδρομο επικλινη 20% πολυ γρηγορο βαδι διλαδη να υδρωνω συνεχεια..αν καποιος εχει χαμηλο μεταβολισμο ασ βαλει μπουφαν αντιενεμικο και φορμα βοηθαει..


εδω μπερδευτηκα φιλε μου γιαυτο σε ρωτησα ,σε ευχαριστω .

manos_
26-05-10, 19:12
Απλα ελεος για την τιμη του συγκεκριμενου στον χορηγο τα xtreme.90 ΕΥΡΩ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!!!

panos21
26-05-10, 19:22
Απλα ελεος για την τιμη του συγκεκριμενου στον χορηγο τα xtreme.90 ΕΥΡΩ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!!!

εμενα δεν μου δειχνει το lipo black αλλα μονο το κλασικο lipo 6x:(

deluxe
27-05-10, 00:00
Ειχα παρει παλαιοτερα και το lipo6 και το lipo6x, αλλα δε ειδα αποτελεσματα, γιατι εκανα μλκς.. Τωρα που πηγαινω καθε ημερα γυμναστηριο και κανω διατροφη και αεροβια, πιστευω να δω αποτελεσματα. Απλα εχω καποιες αποριες.

Ποιο απο τα 3 να διαλεξω; Δε θελω να εχω παρενεργειες. Μαλλον θα παω για το lipo6x. Επισης οταν λεμε 30 λεπτα πριν το πρωινο, θα εχουμε καποιο προβλημα με την τουαλετα μετα το πρωινο; Γιατι εγω τρωω πρωινο και παω στη δουλεια.

Σε περιπτωση που παμε γυμναστηριο μετα το πρωινο, τι δοσολογια ακολουθουμε; 2 το πρωι πριν το πρωινο ή πριν το γυμναστηριο; Και τις αλλες 2 ποτε; Ή παιρνουμε 2 πριν το πρωινο και 2 πριν το γυμναστηριο; Αλλα ετσι θα εχουμε παρει 4 καψουλες μεσα σε λιγοτερο απο 4 ωρες.

Κολλαει ο λιποδιαλυτης μαζι με νιτρικο; Ή οταν τελειωσω το κυκλο με το νιτρικο να ξεκινησω το lipo6; Παιρνω no-xplode τωρα και θα το παιρνω για αλλες 20 ημερες. Μετα θελω να παρω λιποδιαλυτη για αλλες 20 ημερες.

Τελος, εχω αυτα τα χαπακια καφεινης που τα επαιρνα παλια πριν την αεροβια συνηθως. Εχουν μεινει κοντα στα 60 χαπακια. Πως να τα συνδιασω; Σιγουρα με το lipo6 δε γινεται, αλλα με το νιτρικο;

aqua_bill
04-06-10, 14:38
παει μια εβδομαδα που χρησιμοποιω το προιον αυτο.Ξεκινησα με ενα δισκιο πρωι 30 λεπτα το πρωινο και ενα 30 λεπτα πρι το γυμναστηριο και την επομενη μερα το αυξησα σε δυο και δυο.Ειδα πολυ μεγαλη διαφορα στην αντοχη μου. Ξεκολλησα γενικα απο τα κιλα που εβαζα:weights: Αυτος ηταν και ο στοχος μου μιας και δεν πιστευω πως υπαρχουν μαγικα που σε αδυνατιζουν αν δεν τρως σωστα και δεν κανεις και αεροβια. Επισης ¨στεγνωσα¨ απο υγρα. Το μονο αρνητικο ηταν η νευρικοτητα που ειχα τις πρωτες μερες μαλλον επειδη δεν επινα ποτε καφε και το σκευασμα περιεχει καφεινη αλλα τωρα ολα οκ.:thumbup:


***συγχωνεύτηκε με το παρόν θέμα mods team***

** sorry!! το ειχα ψαξει πολυ και εχω διαβασει ολα τα θεματακια αλλα τωρα τελευταια δεν βρησκω τα παλια θεματα κανοντας αναζητηση. Δεν μου τα βγαζει ειχε και η beba ενα θεμα που κανει αναφορα στο ιδιο αλλα ουτε αυτα βρηκα...τεσ πα. Ευχαριστω για τη μεταφορα**

KATERINI 144
04-06-10, 14:53
ωραιο το review και χρήσιμο aqua_bill αλλα δεν εψαξες αν προϋπάρχει ιδιο θεμα. Αναζήτηση !
(http://www.forum.bodybuilding.gr/search.php)

sporos7
04-06-10, 19:52
γεια σας παιδια, εγω σημερα πηγα και πηρα το προιον και απ οτι μου ειπε ο πωλητης εκει η κανονικη δοσολογια που δινει και στο σκευασμα ειναι 3+3 αλλα καλυτερα για μενα ειναι να περνω 1 το πρωι 30` πριν το γευμα και ακομη 3 30` πριν την απογευματινη προπονηση.. τι γνωμη εχετε γι αυτο ? πολλα δεν ειναι απ ευθειας 4 για πρωτη μερα?

Polyneikos
04-06-10, 22:44
Τις πρωτες 4-5 ημερες παρε από 1 την φορα,αν δεν καταλαβαινεις ουτε μια ελαφρια διεγερση παει να πει ότι ο οργανισμος σου είναι εξοικιωμενος σε τετοιου είδους συμπληρωματα αρα προχωρας στο 2 + 2.
Για μενα καλύτερο πρωτοκολλο είναι 2 + 2 + 2 ,όταν φτασεις στα εξι αλλα η εταιρία το προτείνει 3 + 3 ,σιγουρα δεν το λεει τυχαια,
Σιγουρα παντως όχι απευθειας την μεγαλύτερη δόση.

sporos7
04-06-10, 22:48
βασικα ο κυκλος που γινεται ειναι 4-6 εβδομαδες και μετα σταματας την ληψη για τις επομενες 4-6 εβδομαδες σωστα?

veteran29
04-06-10, 22:51
κωστα , ελαφρα υπερδιεγερση? ξεκινησα με 2κ2 και εφαγα τα σιδερα.τωρα μετα απο 1 βδομαδα 2κ2κ2 και τρωω και τους τοιχους ασε που τσακωθηκα με οτι πεταει περπαταει κολυμπαει κ σερνεται...!!!!!!!!!!!!!!!
και το βραδυ το ματι γαριδα. στο γυμναστηριο δεν φτανουν οι ασκησεις να εκτονωθεις.
κατα τη γνωμη μ 2κ2κ2 ειναι υπεραρκετο για καποιον ιδιαιτερα αρχαριο προς μεσο...(εχω περασει απο hydroxycut hardcore kai lipo6 γκρι σταδιακα)
πολυ δυνατο σκευασμα (μπραβο μ π δεν τσακωθηκα με τα πληκτρα του λαπτοπ----ακομα τουλαχιστον----)

Polyneikos
04-06-10, 22:53
Το πιο ασφαλες ειναι αυτο.

manos_
04-06-10, 22:54
γεια σας παιδια, εγω σημερα πηγα και πηρα το προιον και απ οτι μου ειπε ο πωλητης εκει η κανονικη δοσολογια που δινει και στο σκευασμα ειναι 3+3 αλλα καλυτερα για μενα ειναι να περνω 1 το πρωι 30` πριν το γευμα και ακομη 3 30` πριν την απογευματινη προπονηση.. τι γνωμη εχετε γι αυτο ? πολλα δεν ειναι απ ευθειας 4 για πρωτη μερα?

Πες μου οτι εδωσες 90 ευρω.....

Polyneikos
04-06-10, 22:55
κωστα , ελαφρα υπερδιεγερση? ξεκινησα με 2κ2 και εφαγα τα σιδερα.τωρα μετα απο 1 βδομαδα 2κ2κ2 και τρωω και τους τοιχους ασε που τσακωθηκα με οτι πεταει περπαταει κολυμπαει κ σερνεται...!!!!!!!!!!!!!!!
και το βραδυ το ματι γαριδα. στο γυμναστηριο δεν φτανουν οι ασκησεις να εκτονωθεις.
κατα τη γνωμη μ 2κ2κ2 ειναι υπεραρκετο για καποιον ιδιαιτερα αρχαριο προς μεσο...(εχω περασει απο hydroxycut hardcore kai lipo6 γκρι σταδιακα)
πολυ δυνατο σκευασμα (μπραβο μ π δεν τσακωθηκα με τα πληκτρα του λαπτοπ----ακομα τουλαχιστον----)


:turtle::turtle:

veteran29
04-06-10, 22:55
σταδιακα κ προοδευτικα... να μην συνηθιζει κ σε υπερβολικη δοση αμεσως

sporos7
04-06-10, 22:57
Πες μου οτι εδωσες 90 ευρω.....

βασικα 70ευρω την πηρα αλλα κανονικα ειναι 90 ναι

veteran29
04-06-10, 22:57
Πες μου οτι εδωσες 90 ευρω.....

μιλαμε για lipo6 η lipo6 black?

sporos7
04-06-10, 22:58
lipo6 black

veteran29
04-06-10, 23:01
lipo6 black

ok μια δοκιμη θα σε πεισει.εξαλλου σε καθεναν δεν λειτουργουν ολα με τον ιδιο τροπο κ δεν εχουν την ιδια αποτελεσματικοτητα.

sporos7
04-06-10, 23:02
παιδια κατι αλλο που ηθελα να ρωτησω για οποιον την εχει παρει .. μεσα εκτος απο τα χαπια υπαρχει κατι αλλο που δεν καταλαβα τι ειναι,ειναι σε φακελακι

veteran29
04-06-10, 23:04
παιδια κατι αλλο που ηθελα να ρωτησω για οποιον την εχει παρει .. μεσα εκτος απο τα χαπια υπαρχει κατι αλλο που δεν καταλαβα τι ειναι,ειναι σε φακελακι

ειναι για να μην κραταει υγρασια κλπ μεσα η συσκευασια.κοιτα μην το πιεις κ αυτο...δεν θα χασεις λιπος!!!!!!!!!!!!!!!!:P

Manos1989
04-06-10, 23:05
παιδια κατι αλλο που ηθελα να ρωτησω για οποιον την εχει παρει .. μεσα εκτος απο τα χαπια υπαρχει κατι αλλο που δεν καταλαβα τι ειναι,ειναι σε φακελακι

Δεν ξέρω αλλά πιθανολογώ διουρητικά για τις 2-3 τελευταίες μέρες του κύκλου.

sporos7
04-06-10, 23:06
χαχαχα λες να παει και αυτο "καταλαθος" στον βωμο?;)

veteran29
04-06-10, 23:09
χαχαχα λες να παει και αυτο "καταλαθος" στον βωμο?;)

για δοκιμασε μπορει σ αυτο να ναι ολη η ....ουσια του πραγματος....:rolf:

Polyneikos
04-06-10, 23:26
ειναι για να μην κραταει υγρασια κλπ

^^:thumbup:

ellaki
04-06-10, 23:27
χαχα αφου λεει πανω DO NOT EAT!!! :turtle: :turtle: :turtle:

manos_
04-06-10, 23:29
Δεν ειπα οτι δεν ειναι καλο ειπα οτι η τιμη ειναι για γιαουρτια.

veteran29
04-06-10, 23:30
χαχα αφου λεει πανω DO NOT EAT!!! :turtle: :turtle: :turtle:

χαχαχα δεν λεει ομως do not drink .........ελα συγκεντρωσου κ μην μπερδευεσαι και το πιεις

Polyneikos
05-06-10, 08:49
Πες μου οτι εδωσες 90 ευρω.....

Mανο η τιμη του είναι αρκετα πιο κατω,το βρίσκεις εντός Ελλαδος κοντα στα 50..

Χρήστος Κ.
05-06-10, 20:08
Μόλις τελείωσα ενα κουτί, πολύ ενέργεια ρε παιδί μου και δεν πέρασα τα 2+2! Από αποτέλεσμα όμως όχι τραγικά, μάλλον περίμενα πολλά γιατί δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει λιποδιαλύτες.

flowin_through
05-06-10, 22:23
Μόλις τελείωσα ενα κουτί, πολύ ενέργεια ρε παιδί μου και δεν πέρασα τα 2+2! Από αποτέλεσμα όμως όχι τραγικά, μάλλον περίμενα πολλά γιατί δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει λιποδιαλύτες.

Αναμενομενο.
Ποσα κιλα δλδ?

Χρήστος Κ.
06-06-10, 14:24
Αναμενομενο.
Ποσα κιλα δλδ?

2 κιλά αλλά από οπτικής πλευράς τουλάχιστον δεν έχασα μυικά.

Drsarru
07-06-10, 20:36
Guys πέρνω το CYTOLEAN V2 τις GASPARI το οποίο λέει να μην ξεπερνάει η δόση του τις 4 βδομάδες,ενώ μετα το τελος των βδομάδων ειναι καλό να συνεχισεις μέχρι το τέλος του κύκλου με το Mitotropin...Οκ πέζουν ρόλοι διαφήμισης κτλπ αλλα αυτο που θέλω να ρωτησω ειναι αν προτείνετε το lipo6 αντι το mito.....

sTeLaKoS
07-06-10, 23:22
αλλα αυτο που θέλω να ρωτησω ειναι αν προτείνετε το lipo6 αντι το mito.....

Κανείς δε μπορεί να σου απαντήσει με σιγουριά. Αυτά τα δυο είναι τα κορυφαία προϊόντα αυτής της κατηγορίας.

flowin_through
07-06-10, 23:36
Guys πέρνω το CYTOLEAN V2 τις GASPARI το οποίο λέει να μην ξεπερνάει η δόση του τις 4 βδομάδες,ενώ μετα το τελος των βδομάδων ειναι καλό να συνεχισεις μέχρι το τέλος του κύκλου με το Mitotropin...Οκ πέζουν ρόλοι διαφήμισης κτλπ αλλα αυτο που θέλω να ρωτησω ειναι αν προτείνετε το lipo6 αντι το mito.....

Το αναποδο ισχυει. Πρωτα Μιτο, μετα Σιτο.

Το lipo6 εχει αποψεις που το κατατασσουν χμμ της πλακας...
σε σχεση με το μιτο.
Θα ξερω σε λιγους μηνες.

panzor
08-06-10, 13:45
παιδιά το lipo6 είναι πιο δυνατό από sida?

sporos7
04-07-10, 19:08
γεια σας παιδια, ηρθε και εμενα η σειρα μου να σας γραψω μετα απο 1μηνα κυκλου με το LIPO-6-BLACK , με σωστη διατροφη τηρουμενη κατα γραμμα και γυμναστηριο 4-5 φορες την εβδομαδα εχω χασει 6κιλα και νιωθω πολυ καλυτερα , εχω φτασει τα 64κιλα και αρκετα στεγνος μπορω να πω σε σχεση με πριν, εχω λιγο λιπος στην περιοχη της κοιλιας που αυτο το θεωρω απολυτα φυσιολογικο γιατι με 1μηνα μονο δουλεια δεν περιμενεις θαυματα:) σε 15 μερες αρχιζω ογκο για να βαλω οσο ποιο πολλα καθαρα κιλα μπορω για να αναδειχθει περισσοτερο το σωμα μου.. σας ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες και θα σας ξαναπω αποτελεσματα απο αλλη ενοτητα πλεον:)

silk
22-07-10, 15:52
δευετρη μερα σημερα κ πηρα φουλ δοση.τσιτωματα παντως δεν δινει.και παλι καλα κοιμομασετ τ βραδυ.αλλα στις δυο μερες χω κανει δευτερο δωματιο την τουαλετα.σε τετοια φαση π σκεφτομαι ν βαλω τον ανεμιστηρα αν συνεχιστει αυτο το πραγμα.

vAnY
22-07-10, 15:55
δευετρη μερα σημερα κ πηρα φουλ δοση.τσιτωματα παντως δεν δινει.και παλι καλα κοιμομασετ τ βραδυ.αλλα στις δυο μερες χω κανει δευτερο δωματιο την τουαλετα.σε τετοια φαση π σκεφτομαι ν βαλω τον ανεμιστηρα αν συνεχιστει αυτο το πραγμα.

:thumbup:καλα θα κανεις!

silk
22-07-10, 16:27
ναι θελω ν πω ειναι φυσιολογικο αυτο το πραγμα?αλλος ελεγε οτι δεν τν παλευε με φουλ δοση εγω ανετα ως πολυ ανετα.

uncleben55
28-07-10, 01:48
μια μικρη βοηθεια.
εγω παιρνω cla και περιμενω να μου ερθει και το Black.
θα εχω καλυτερα αποτελεσματα αν παιρνω και τα δυο η να σταματησω το cla?

andreasaxo
29-07-10, 10:58
Παιδιά θέλω να υποβάλω μια απορία μου.
Ένας συνδυασμός των Lipo 6 Black-Animal Pump και Animal M-Stak τι αποτελέσματα θα έχει;:hantel::box1::evil2::moderator:

vAnY
29-07-10, 11:30
κανενα νεοτερο review απο καποιους που να δοκιμασαν το lipo6 black? ενδιαφερομαι να παρω γι αυτο ρωταω....;)

constantine...
30-07-10, 20:49
thes na ginis piraulos?

constantine...
30-07-10, 20:50
ego pantos tha simfoniso me tin toualeta to pira se sindiasmo me orlistati kai pethanaaaaaaaaaaa apla.

***Κανόνας του φόρουμ είναι να γράφεις ελληνικά. Mods Team***

Polyneikos
30-07-10, 21:17
ego pantos tha simfoniso me tin toualeta to pira se sindiasmo me orlistati kai pethanaaaaaaaaaaa apla.

Μαλλον η ορλιστατη σε εστειλε τουαλετα,γενικα είναι κακος συνδυασμος αυτός που κανεις....
To Lipo6 κανει δουλεια άπό μανο του,δεν χρειαζεται ενισχυτικα..Την ορλιστατη χρησιμοποιησε της περιστασιακα μετα από ενα cheat meal (θεωρωντας ότι κανεις διατροφη γραμμωσης )

Polyneikos
30-07-10, 21:19
Παιδιά θέλω να υποβάλω μια απορία μου.
Ένας συνδυασμός των Lipo 6 Black-Animal Pump και Animal M-Stak τι αποτελέσματα θα έχει;:hantel::box1::evil2::moderator:

Τoo much,το Μ-Stak θα σου ανοίξει την όρεξη λογικα,εσυ παίρνοντας το Lipo θεωρητικα θελεις να γραμμωσεις με υποθερμιδικη δίαιτα,επίσης να παίρνεις ενα διεγερτικο λιποδιαλύτη με ενα νιτρικο δεν ειναι και τόσο καλή ιδεα,θα αναψεις κοκκινο !!

giannaras4
25-08-10, 20:10
Καλησπερα μαγκες αγορασα το παραπανω προιον 70 euros σημερα...
Η υπαλληλος μου ειπε να περνω ενα μολις ξυπνησω με αδειο στομαχι...και ενα πριν την ασκηση για δυο μερες και μετα να το αυξησω 2+2...
Απο οσο καταλαβα ειστε ολοι ψιλοφετες και θελετε να στεγνωσετε εντελως...εγω που ειμαι 95 κιλακια τι λετε με σωστη διατοφη θα κανει τπτ? :rolf:

deluxe
25-08-10, 20:19
Αμα κανεις και αεροβιο, θα κανει.

asteris78
30-08-10, 15:57
Παιδια εγω το παρελαβα χθες , δεν ξερω αν κανει δουλεια το συγκεκριμενο . Με προβληματισαν λιγο τα εξης :

Hydroxy-Yohimbine *
Alpha-Yohimbine *
Yohimbine HCL *

θα εχουμε καμια περενεργεια ?:unsure:

arisfwtis
30-08-10, 16:11
το black εχει τ2 μεσα ετσι?
απλο το λιπο6 δν εχει σωστα?

deluxe
30-08-10, 16:26
Απ'οτι βλεπω στα συστατικα, ναι εχει. Τουμπανο φαινεται παντως.. Σα το μιτροτροπιν.

giannaras4
08-09-10, 00:28
HELLO....2 βδομαδες το περνω με αεροβιο προγραμμα 3 με 4 φορεσ την βδομαδα ειμαι μειον 6 κιλα...σιγουρα εχω χασει και υγρα αλλα υπαρχει διαφορα....
Μιωθω οτι ιδρωνω τουλαχιστο 50% πιο πολυ....Αλλα ρε παιδια με την δοση 3+3 ΠΟΛΛΑ ΝΕΥΡΑ.....:P:P:P:P:P

Devil
09-09-10, 09:23
Παιδια εγω το παρελαβα χθες , δεν ξερω αν κανει δουλεια το συγκεκριμενο . Με προβληματισαν λιγο τα εξης :

Hydroxy-Yohimbine *
Alpha-Yohimbine *
Yohimbine HCL *

θα εχουμε καμια περενεργεια ?:unsure:

κανε μια αναζητιση στο φορουμ υπαρχουν thread



το black εχει τ2 μεσα ετσι?
απλο το λιπο6 δν εχει σωστα?

το black εχει , το αλλο νομιζω οτι δεν εχει

asteris78
11-09-10, 18:31
κανε μια αναζητιση στο φορουμ υπαρχουν thread


αναζητηση ? δε χρειαζεται πλεον!:cool::banana:

chr04
12-09-10, 00:25
Ερώτηση.

Θα μπορούσε το συγκεκριμένο συμπλήρωμα να προκαλέσει γαστρορραγία; Με χρήση 2 το πρωι και 2 πριν το γυμναστήριο;

arisfwtis
12-09-10, 00:28
εγω ειχα ενοχλησεις στο λαιμο
και το σταματησα(επαιρνα το απλο το λιπο6)

ποσο καιρο το παιρνεις?

manos_
12-09-10, 00:32
Ερώτηση.

Θα μπορούσε το συγκεκριμένο συμπλήρωμα να προκαλέσει γαστρορραγία; Με χρήση 2 το πρωι και 2 πριν το γυμναστήριο;

για γαστροραγια δεν ξερω αλλα αυτο μου σκισε το στομαχι πριν πολλους μηνεςςςςς και εκανα πολυ καιρο να συνελθω.

chr04
12-09-10, 00:54
Εχει 2-3 μέρες.

Σήμερα έφαγα ψάρι και πορτοκαλάδα, ο συνδυασμός ήταν λίγο δυναμικός για το στομάχι και έκανα εμετό και βγήκε λίγο αίμα. Δεν έχω ενοχλήσεις στο στομάχι γενικότερα. Έχω ξάδερφο γιατρό και του τηλεφώνησα και μου είπε ότι ίσως να ήταν κανένα έλκος που έσπασε. Αν αισθανθώ τίποτα περίεργο να πάω νοσοκομείο, αλλά μια χαρά είμαι από το μεσημέρι.

manos_
12-09-10, 00:57
Εχει 2-3 μέρες.

Σήμερα έφαγα ψάρι και πορτοκαλάδα, ο συνδυασμός ήταν λίγο δυναμικός για το στομάχι και έκανα εμετό και βγήκε λίγο αίμα. Δεν έχω ενοχλήσεις στο στομάχι γενικότερα. Έχω ξάδερφο γιατρό και του τηλεφώνησα και μου είπε ότι ίσως να ήταν κανένα έλκος που έσπασε. Αν αισθανθώ τίποτα περίεργο να πάω νοσοκομείο, αλλά μια χαρά είμαι από το μεσημέρι.

το στομαχι ειναι μεγαλο βασανο δυστυχως ειναι να μην σκαλωσει ειδικα για εμας που κανουμε βαρη.Μπορεις να παρεις κανα παριετ αλλα θα χεις χαλια αποροφηση συστατικων.Και μην πιεζεις κοιλιακους κτλ για λιγο.Μην τρως μεγαλα γευματα για να μην κατεβαζεις πολλα οξεα για λιγο ουτε χυμους λιπαρα κτλ και λογικα θα ειναι οκ.

Ramrod
12-09-10, 01:29
Εχει 2-3 μέρες.

Σήμερα έφαγα ψάρι και πορτοκαλάδα, ο συνδυασμός ήταν λίγο δυναμικός για το στομάχι και έκανα εμετό και βγήκε λίγο αίμα. Δεν έχω ενοχλήσεις στο στομάχι γενικότερα. Έχω ξάδερφο γιατρό και του τηλεφώνησα και μου είπε ότι ίσως να ήταν κανένα έλκος που έσπασε. Αν αισθανθώ τίποτα περίεργο να πάω νοσοκομείο, αλλά μια χαρά είμαι από το μεσημέρι.

man δεν είμαι γιατρός αλλά έχω ξεράσει και εγώ αίμα πέρυσι(μετά απο μεθύσι). Φίλη μου νοσηλευτρια μου είπε πως μάλλον ήταν απο την πίεση στον οισοφάγο. Επίσης πήρα το παθολόγο μου τηλέφωνο (ήταν κυριακή και δεν είχα καμία όρεξη να τρέξω σε νοσοκομείο) και μου είπε να προσέχω αν τα περιτώματα μου είναι μαυρα (ένδειξη εσωτερικής αιμοραγίας στο γαστρεντερικό σύστημα).

Τελικά το τσέκαρα και ήταν όλα μια χαρά:green:
Έφαγα σούπες και λαπάδες κανα 2-3 μέρες και δε με ξαναενόχλησε...

giannaras4
16-09-10, 02:04
για γαστροραγια δεν ξερω αλλα αυτο μου σκισε το στομαχι πριν πολλους μηνεςςςςς και εκανα πολυ καιρο να συνελθω.

WTF................με τρομαζεται ρε μαγκες....λες να παθουμε κανα κακο...????
εγω παντως το μονο που αισθανομαι μετα την γυμναστικη ενα ελαφρη κοιλοπονο και λιγη ανακατοσουρα.....ΚΕΕP ON TOUCH... :turtle: :turtle: :turtle:

SKIPER
27-09-10, 13:07
Μόλις αγόρασα το Lipo 6 black το οποίο έχει κατέβει από τα ράφια στην Ελλάδα μιας και ο ΕΟΦ δεν το εγκρίνει πια.
Μέχρι τώρα ότι έσω πάρει με εφεδρίνη ή μη ήταν για αρχή 1 χάπι 30' λεπτά πριν από το πρωινό και το μεσημεριανό και 1 χάπι 30' πριν το γυμναστηριο για τις 3 πρώτες ήμερες. Στην συνέχεια 2 χάπια κάθε φορά.
Το Lipo 6 black αναγράφει δοσολογία για πρωί και πριν το γυμναστήριο μόνο.
Η δοσολογία του για γυναίκα 1,68 cm, 60 kgr ποια πρέπει να είναι?
ευχαριστώ

jGod
27-09-10, 13:32
ξεκινα με μια καψουλα για 4-5 μερες και αν δεις οτι δεν σε πιανει..δηλαδη δν εχεις τσιτες..τρεμουλα ..υπερβολικη εφιδρωση κτλ αυξησε σε 2 την ημερα ή μπορείς και να το πας με 1 καψουλα τις μερες π δν γυμναζεσε κ 2 τις υπολοιπες.

SKIPER
27-09-10, 16:14
Ξεκίνησα με 1 κάψουλα το πρωί χωρίς να έχω πρόβλημα με τσίτωμα κτλ. θα πάρω και 1 κάψουλα πριν την προπονηση (6:00μμ) να δω πως θα με πάει την ώρα της προπόνησης και αργα το βραδυ.
thanks

aris1988
05-01-11, 18:56
γνωριζει καποιος αν το lipo6 black περιεχει τ2 η θυρονινη?και αν τα ιδια συστατικα τα περιεχει και το απλο lipo

Devil
05-01-11, 19:02
γνωριζει καποιος αν το lipo6 black περιεχει τ2 η θυρονινη?και αν τα ιδια συστατικα τα περιεχει και το απλο lipo

ναι το black εχει... 3,5 Diiodo-L-Thyronine

το απλο νομιζω οχι

aris1988
28-02-11, 01:02
ενημερωτικα αν ξερει καποιος να μου απαντησει που το χει χρησιμοποιησει με τη χρηση του προιοντος για ενα μηνα υπαρχει περιπτωση να βλαψει ανεπανορθωτα το θυροειδη?

lef
28-02-11, 01:08
ενημερωτικα αν ξερει καποιος να μου απαντησει που το χει χρησιμοποιησει με τη χρηση του προιοντος για ενα μηνα υπαρχει περιπτωση να βλαψει ανεπανορθωτα το θυροειδη?

οτι θα τον επηρεασει θα τον επηρεασει
τωρα το ανεπανορθωτα δεν μπορει να στο πει κανεις
αλλα αξιζει να το ρισκαρεις ρε φιλε,πανε σε κατι αλλο που δεν παιζει με θυροειδη

aris1988
28-02-11, 01:18
συμφωνω απολυτωως φιλε μου αλλωστε χρησιμοποιω το απλο και ειμαι πολυ ικανοποιημενος απλα επειδη πολλοι που το χουν παρει και χουν κανει μετα εξετασεις δεν ειχαν τιποτα πειραγμενο για αυτο ροταω..

lef
28-02-11, 01:22
συμφωνω απολυτωως φιλε μου αλλωστε χρησιμοποιω το απλο και ειμαι πολυ ικανοποιημενος απλα επειδη πολλοι που το χουν παρει και χουν κανει μετα εξετασεις δεν ειχαν τιποτα πειραγμενο για αυτο ροταω..

ειναι στο ατομο
και εγω με αυτην την λογικη πηρα καποτε το μιτοτροπιν αλλα ελα που εμενα τον επηρεασε.στις τελευταιεσς μου εξετασεις ηταν σε καλυτερο επιπεδο αλλα οχι και τελειες:toast:

deluxe
01-03-11, 17:27
ειναι στο ατομο
και εγω με αυτην την λογικη πηρα καποτε το μιτοτροπιν αλλα ελα που εμενα τον επηρεασε.στις τελευταιεσς μου εξετασεις ηταν σε καλυτερο επιπεδο αλλα οχι και τελειες:toast:Τι εννοεις στον επηρεασε; Τι εξετασεις εκανες; Στις γενικες αιματος θα εδειχνε καποιο προβλημα;

lef
01-03-11, 17:59
Τι εννοεις στον επηρεασε; Τι εξετασεις εκανες; Στις γενικες αιματος θα εδειχνε καποιο προβλημα;

αιματολογικες εκανες αλλα το ζητας να σου βγαλουν αποτελεσματα και για θυροειδη.στην γενικη δεν βγαζει

deluxe
01-03-11, 19:04
Τι επιπτωσεις ειχες; Τι γινεται αν αλλαξει ο θυροειδης σου; Πως μπορω να το καταλαβω; Ειχα παρει το μιτοτροπιν το καλοκαιρι, αλλα δεν εχω δει κατι.

duke2gr
03-03-11, 03:04
Το ότι ο θυρεοειδής θα επηρεαστεί είναι σίγουρο, αλλιώς το συμπλήρωμα δεν θα είχε αποτέλεσμα.

Στις εξετάσεις αίματος θα αναμένεις να δεις λίγο ανεβασμένες τις Τ3 και Τ4 και ελαττωμένη την TSH (η θυρεοτρόπος ορμόνη που ευθύνεται για την έκκριση των άλλων δύο να το πω χονδρικά), γιατί αφού ο οργανισμός παίρνει εξωγενώς την ορμόνη, ο υποθάλαμος καταστέλεται και δε δίνει σήμα για παραγωγή T3 και Τ4. Τώρα εδώ είναι το θέμα μας. Συνήθως, ακόμα και οι ασθενείς που χορηγούμε παραπάνω Τ4 απ' ότι χρειάζεται, παραμένουν ευθυρεοειδικοί. Αν παρατηρηθούν οι μεταβολές που ανέφερα παραπάνω, η διακοπή χορήγησης του φαρμάκου είναι συνήθως αρκετή για να επιστρέψει ο θυρεοειδής σε φυσιολογική λειτουργία μετά από μερικές ημέρες. Λέω συνήθως! Γιατί υπάρχει και πιθανότητα (μικρή, δε λέω) το όλο σύστημα υποθάλαμος-υπόφυση να κατασταλεί μόνιμα. θεωρώ ότι οι πιθανότητες αυτές είναι εξαιρετικά μικρές με τα ίχνη Τ2 που περιέχει το Lipo6Black, αλλά σίγουρα αυξάνονται αρκετά αν πάρεις παραπάνω από το προβλεπόμενο ή αν δεν ακολουθείς τον κύκλο και κάνεις κατάχρηση. Το ίδιο αν αποφασίσεις να κάνεις κανένα ευφάνταστο stack...

Άραγε ένας θυρεοειδής που μπαίνει σε διαδικασία υπερλειτουργίας κινδυνεύει να ξυπνήσει μικρούς όζους και να κάνει βρογχοκήλες σε βάθος χρόνου? Άραγε υπάρχει περίπτωση σε άτομα με γενετική προδιάθεση σε αυτοάνοσα νοσήματα να ξυπνήσουν αυτοάνοσες θυρεοειδίτιδες? Άραγε αυξάνεται η πιθανότητα ανάπτυξη καρκινικών κυττάρων όταν αυτά υπερλειτουργούν και γιατί όχι να αρχίσουν να υπερδιαιρούνται... Μήπως ο φαρμακευτικός υποθυρεοειδισμός που υπάρχει μικρή περίπτωση να δημιουργηθεί μετά τη διακοπή του συμπληρώματος χρειαστεί το άτομο να λαμβάνει ες αεί Τ4 για να είναι ευθυρεοειδικό?
Όλα αυτά είναι υπό συζήτηση και ίσως ένας καλά καταρτισμένος Ενδοκρινολόγος να βοηθούσε τη συζήτηση. Όχι ότι θα μπορούσα να πειστώ εύκολα ακόμα και να μου έλεγε "μην ανησυχείς, πάρε άφοβα"

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ

1) Κίνδυνοι υπάρχουν, αλλά όλα είναι άθροισμα πιθανοτήτων. Αν οι εξετάσεις θυρεοειδούς σας ήταν πάντα φυσιολογικές και δεν υπάρχει ιστορικό θυρεοειδοπάθειας στο σόι, είναι μικρές οι πιθανότητες να δημιουργήσετε μόνιμο πρόβλημα, με βάση τις ως τώρα γνώσεις της Ιατρικής. Ακόμα και τότε όμως μην παίρνετε παραπάνω από αυτό που προτείνει η εταιρία (ίσως παρακάτω μάλιστα) και μην κάνετε stack με άλλα σκευάσματα που διεγείρουν τον θυρεοειδή, αλλά και άλλα διεγερτικά γενικότερα.

2) Αν δείτε τις εξετάσεις αίματος επηρεασμένες κατά την θεραπεία, μην τα βάφετε μαύρα λες και ήρθε το τέλος του κόσμου. Είναι μάλλον αναμενόμενο. Αν οι τιμές είναι εξαιρετικά επηρεασμένες, διακόψτε και επαναλλάβετε τις εξετάσεις μετά από 2 εβδομάδες. Λογικά όλα θα είναι καλά.

3) Χρησιμοποιήστε το συμπλήρωμα με δική σας εθύνη. Ξέρετε τα υπέρ, ξέρετε τα κατά. Όπου γέρνει η ζυγαριά για εσάς.

4) Αν αποφασίσετε να πάρετε (όπως εγώ) ευχηθείτε να μην είστε εσείς οι άτυχοι :)

5) ΑΝ ΕΙΣΤΕ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 21, ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ THREAD!

Daniel
03-03-11, 03:11
Παιδες αβιαστα παρηγγειλα το εν λογω λιποτροπικο απο Αμερικη, αλλα διαβαζοντας διαφορα σχολια αρχιζω και εχω δευτερες σκεψεις σχετικα με το αν θα το ξεκινησω η οχι που σημαινει οτι ισως μου μεινει να το κοιταω τελικα!!! Ειμαι 85 κιλα 1,95 υψος και γυρω στο 15% λιπος. Καποιος ειπε οτι γιαυτα τα επιπεδα λιπους το Lipo ισως ειναι υπερβολικο και νομιζω οτι εχει δικιο. Το αλλο θεμα που μ'απασχολει ειναι που περιεχει Τ2 και πραγματικα δεν ξερω αν θελω μπω σαυτην την διαδικασια. Να αρκεστω στο Phenylstack που το εχω ξαναχρησιμοποιησει ή να το ξεκινησω;

Manos1989
03-03-11, 10:40
Καλά παιδιά ούτε εγώ συνιστώ πλέον οτιδήποτε επηρεάζει τον θυροειδή αλλά νομίζω ότι οι πιθανότητες να δημιουργήσεις μόνιμο πρόβλημα είναι τραγικά απειροελάχιστες με Τ2....
Εδώ με Τ3 και επανέρχεσαι μια χαρά...

SGP
07-03-11, 18:01
παιδια τι ειναι πιο "ασφαλη" και πιο αποτελεσματικο??το lipo black η το ******** σε σιροπι απο το φαρμακειο??

beefmeup
07-03-11, 18:06
παιδια τι ειναι πιο "ασφαλη" και πιο αποτελεσματικο??το lipo black η το ******** σε σιροπι απο το φαρμακειο??

το ενα ειναι σιροπι κ το αλλο λιποδιαλυτης..
τα πιο ασφαλη ειναι η προσεγμενη διατροφη,κ ασκηση.
κ δεν αναγραφουμε φαρμακα.

SGP
07-03-11, 18:15
συγνωμη που εγραψα φαρμακο αλλα σε ενα θεμα στο φορουμ αναφερεται κανονικα το ονομα αυτου του σιροπιου...απλα επειδη λετε τοσα για το lipo ρωτισα μηπως ειναι καλυτερο το αλλο

beefmeup
07-03-11, 18:18
συγνωμη που εγραψα φαρμακο αλλα σε ενα θεμα στο φορουμ αναφερεται κανονικα το ονομα αυτου του σιροπιου...απλα επειδη λετε τοσα για το lipo ρωτισα μηπως ειναι καλυτερο το αλλο

ναι νταξ,καμια φορα ξεφευγει κ τπτ:green:

για μενα μην παρεις τπτ απτα 2..παρε κατι πιο απλο σε λιποδιαλυτη.

aris1988
08-03-11, 09:11
Το ότι ο θυρεοειδής θα επηρεαστεί είναι σίγουρο, αλλιώς το συμπλήρωμα δεν θα είχε αποτέλεσμα.

Στις εξετάσεις αίματος θα αναμένεις να δεις λίγο ανεβασμένες τις Τ3 και Τ4 και ελαττωμένη την TSH (η θυρεοτρόπος ορμόνη που ευθύνεται για την έκκριση των άλλων δύο να το πω χονδρικά), γιατί αφού ο οργανισμός παίρνει εξωγενώς την ορμόνη, ο υποθάλαμος καταστέλεται και δε δίνει σήμα για παραγωγή T3 (μέρος της οποίας στη συνέχεια γίνεται Τ4). Τώρα εδώ είναι το θέμα μας. Συνήθως, ακόμα και οι ασθενείς που χορηγούμε παραπάνω Τ4 απ' ότι χρειάζεται, παραμένουν ευθυρεοειδικοί. Αν παρατηρηθούν οι μεταβολές που ανέφερα παραπάνω, η διακοπή χορήγησης του φαρμάκου είναι συνήθως αρκετή για να επιστρέψει ο θυρεοειδής σε φυσιολογική λειτουργία μετά από μερικές ημέρες. Λέω συνήθως! Γιατί υπάρχει και πιθανότητα (μικρή, δε λέω) το όλο σύστημα υποθάλαμος-υπόφυση να κατασταλεί μόνιμα. θεωρώ ότι οι πιθανότητες αυτές είναι εξαιρετικά μικρές με τα ίχνη Τ2 που περιέχει το Lipo6Black, αλλά σίγουρα αυξάνονται αρκετά αν πάρεις παραπάνω από το προβλεπόμενο ή αν δεν ακολουθείς τον κύκλο και κάνεις κατάχρηση. Το ίδιο αν αποφασίσεις να κάνεις κανένα ευφάνταστο stack...

Άραγε ένας θυρεοειδής που μπαίνει σε διαδικασία υπερλειτουργίας κινδυνεύει να ξυπνήσει μικρούς όζους και να κάνει βρογχοκήλες σε βάθος χρόνου? Άραγε υπάρχει περίπτωση σε άτομα με γενετική προδιάθεση σε αυτοάνοσα νοσήματα να ξυπνήσουν αυτοάνοσες θυρεοειδίτιδες? Άραγε αυξάνεται η πιθανότητα ανάπτυξη καρκινικών κυττάρων όταν αυτά υπερλειτουργούν και γιατί όχι να αρχίσουν να υπερδιαιρούνται... Μήπως ο φαρμακευτικός υποθυρεοειδισμός που υπάρχει μικρή περίπτωση να δημιουργηθεί μετά τη διακοπή του συμπληρώματος χρειαστεί το άτομο να λαμβάνει ες αεί Τ4 για να είναι ευθυρεοειδικό?
Όλα αυτά είναι υπό συζήτηση και ίσως ένας καλά καταρτισμένος Ενδοκρινολόγος να βοηθούσε τη συζήτηση. Όχι ότι θα μπορούσα να πειστώ εύκολα ακόμα και να μου έλεγε "μην ανησυχείς, πάρε άφοβα"

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ

1) Κίνδυνοι υπάρχουν, αλλά όλα είναι άθροισμα πιθανοτήτων. Αν οι εξετάσεις θυρεοειδούς σας ήταν πάντα φυσιολογικές και δεν υπάρχει ιστορικό θυρεοειδοπάθειας στο σόι, είναι μικρές οι πιθανότητες να δημιουργήσετε μόνιμο πρόβλημα, με βάση τις ως τώρα γνώσεις της Ιατρικής. Ακόμα και τότε όμως μην παίρνετε παραπάνω από αυτό που προτείνει η εταιρία (ίσως παρακάτω μάλιστα) και μην κάνετε stack με άλλα σκευάσματα που διεγείρουν τον θυρεοειδή, αλλά και άλλα διεγερτικά γενικότερα.

2) Αν δείτε τις εξετάσεις αίματος επηρεασμένες κατά την θεραπεία, μην τα βάφετε μαύρα λες και ήρθε το τέλος του κόσμου. Είναι μάλλον αναμενόμενο. Αν οι τιμές είναι εξαιρετικά επηρεασμένες, διακόψτε και επαναλλάβετε τις εξετάσεις μετά από 2 εβδομάδες. Λογικά όλα θα είναι καλά.

3) Χρησιμοποιήστε το συμπλήρωμα με δική σας εθύνη. Ξέρετε τα υπέρ, ξέρετε τα κατά. Όπου γέρνει η ζυγαριά για εσάς.

4) Αν αποφασίσετε να πάρετε (όπως εγώ) ευχηθείτε να μην είστε εσείς οι άτυχοι :)

5) ΑΝ ΕΙΣΤΕ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 21, ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ THREAD!




εγω που χα κανει εξετασεις και ειχα κανονικα τ3,τ4 αλλα αυξημεννο tsh αν το παρω θα μου κανει καλο???
:P:P:P???

Manos1989
08-03-11, 09:59
εγω που χα κανει εξετασεις και ειχα κανονικα τ3,τ4 αλλα αυξημεννο tsh αν το παρω θα μου κανει καλο???
:P:P:P???

Οσο το παίρνεις ίσως ναι......όταν το σταματήσεις θα είσαι ακόμα χειρότερα.

aris1988
08-03-11, 13:44
τι ενοεις θα ειμαι ακομα χειροτερα γιατι και ανεβασμενο που τον ειχα ουτε αδτνατιζα ουτε παχαινα ουτε ειχα τιποταπαρενεργειες ουτε καν πηγασε γιατρο να το κοιταξω κακως βεβαια..αλλα επειδη μου πε ο μικροβιολογος οτι αφου ειναι μια χαρα τ2 και τ3 δεν ειναι κατι ανυσηχητικο αλλα ναπαω να με κοιταξειενδοκρινολογος ειπα να το αφησω και οταν δω καμια παρενεργεια η να παχαινω χωρις να τρωω να το κοιταξω..προς το παρων παντως ειχα κανει τις εξετασεις πριν το καλοκαιρι κι ολο το καλοκαιρι που σαβουριαζα οτι να νε καθε βραδυ τουλαχιστον 1 βαφλα και 3ποτα πηρα 3 κιλα που ηταν λογικο και λιγα συμφων με αφτα που τρωγα.μεταπου τα σταματησα εχασα 2 κιλα και ενα μηνατωρα που παιρνω lipo6 απλο εχω χασει αλλα 2 και χωρις να το παιρνω καισωστα γιατι μια φορα ειχα αρρωστησει και φοβομουν να το παιρνω μαζι μετην αντιβιωση και αλλα μια φορα ειχα παει αθηνα για δουλειςσ 4 μερες και παλι δε το παιρνα και απο σημερα λεω ναξεκινησω και το black αλλα παιρνοντας μονο πριν το γυμναστηριο 2 καψουλες για ενα μηνα και μετα θα ξαναπαω για εξετασεις..

duke2gr
09-03-11, 02:36
χεχε η θεραπεία του υποθυρεοειδισμού είναι η φαρμακευτική λήψη Τ4 που στα κύτταρα της περιφέρειας θα γίνει Τ3.

η πρότασή σου μπορεί να γίνει μια ωραία εργασία, να το δοκιμάσομυε :)

duke2gr
09-03-11, 02:40
Παρεπιπτόντως συμπλήρωσα μια εβδομάδα με 1+1, τα πήρα δεν τα πήρα το ίδιο και το αυτό για την ώρα (και από παρενέργειες και από ζυγαριά).

Από αύριο 2+2 και ΝΑ-ΔΟΥ-ΜΕ!

Daniel
10-03-11, 01:22
να παρει αυτο ειναι που μου τη σπαει σε καποια πραματα. Ειναι το παιρνω και οτι γινει εγινε...και μενα που μου εχει μεινει τωρα ενα κουτι αθικτο απο δαυτο τι θα το κανω; Να το κοιταω να δω αν αδυνατησω; Σοβαρα τωρα (ελπιζω φιλτατοι mods admins να μη με ξαποστειλετε) αν ενδιαφερεται κανεις να μου το πει να του το κανω πασα! :P

SGP
11-03-11, 03:25
να παρει αυτο ειναι που μου τη σπαει σε καποια πραματα. Ειναι το παιρνω και οτι γινει εγινε...και μενα που μου εχει μεινει τωρα ενα κουτι αθικτο απο δαυτο τι θα το κανω; Να το κοιταω να δω αν αδυνατησω; Σοβαρα τωρα (ελπιζω φιλτατοι mods admins να μη με ξαποστειλετε) αν ενδιαφερεται κανεις να μου το πει να του το κανω πασα! :P

οταν λες πασα??? :P

bandicoot
12-03-11, 04:27
paidia otan lete 3+3 ennoeite 3 meta to prwino kai 3 meta to messimeriano?? :unsure:

***Γράφουμε μόνο Ελληνικά, συμμορφώσου με τους κανόνες του φόρουμ*** Mods Team***

odycsd
12-03-11, 14:46
εγώ λέω πάρτε τα πάντα χωρίς να το σκέφτεστε, πολύ φοβάστε όλοι εδώ μέσα..εντάξει θα ζήσετε !
Όταν διαβάζω τα τόπιπ εδω μέσα του mito και του lipo black εκνευριζομαι πραγματικά..
for the record τωρα το είχα χρησιμοποιήσει για 40 μέρες - 240 caps πιο παλία (τον νοέμβρη κάπου) οι εξετάσεις μετα απο 2 μήνες απο την διακοπη είχαν βγει εντελώς κανονικές

@bandicoot είναι 3 το πρωί εντελώς νυστικός μόλις ξυπνάς το παίρνεις και τρως μετα απο 30 λεπτά, και αλλα 3 το απόγευμα πριν την προπόνηση με άδειο στομάχι πάλι (δλδ να μην έχεις φάει κανα 2 ώρο πριν). Βέβαια μην ξεκινήσεις με 3+3 από την πρώτη μέρα, ξενικάς, 1+1, 2+2, 2+2, 3+3 ...

bandicoot
12-03-11, 16:17
εγώ λέω πάρτε τα πάντα χωρίς να το σκέφτεστε, πολύ φοβάστε όλοι εδώ μέσα..εντάξει θα ζήσετε !
Όταν διαβάζω τα τόπιπ εδω μέσα του mito και του lipo black εκνευριζομαι πραγματικά..
for the record τωρα το είχα χρησιμοποιήσει για 40 μέρες - 240 caps πιο παλία (τον νοέμβρη κάπου) οι εξετάσεις μετα απο 2 μήνες απο την διακοπη είχαν βγει εντελώς κανονικές

@bandicoot είναι 3 το πρωί εντελώς νυστικός μόλις ξυπνάς το παίρνεις και τρως μετα απο 30 λεπτά, και αλλα 3 το απόγευμα πριν την προπόνηση με άδειο στομάχι πάλι (δλδ να μην έχεις φάει κανα 2 ώρο πριν). Βέβαια μην ξεκινήσεις με 3+3 από την πρώτη μέρα, ξενικάς, 1+1, 2+2, 2+2, 3+3 ...
ωραια ομως εγω κανω την προπονηση το πρωι επειδη δουλευω απογευμα πως να τα παιρνω???

odycsd
12-03-11, 17:01
πάλι με τον ίδιο τρόπο το πρωί νυστικός μόλις σηκωθείς, και το άλλο το απόγευμα με 6-8 ώρες διαφόρα απο την πρωινή δόση κατα προτίμηση και πάλι νυστικός δλδ γευμα, μετα απο 2 - 2.30 ώρες που έχει αδείασει το στομάχι λιπο6, μετα απο 30 λεπτά μπορείς να φας. Το παίρνεις με άδειο στομάχι για καλύτερη απορόφηση.

bandicoot
12-03-11, 17:28
πάλι με τον ίδιο τρόπο το πρωί νυστικός μόλις σηκωθείς, και το άλλο το απόγευμα με 6-8 ώρες διαφόρα απο την πρωινή δόση κατα προτίμηση και πάλι νυστικός δλδ γευμα, μετα απο 2 - 2.30 ώρες που έχει αδείασει το στομάχι λιπο6, μετα απο 30 λεπτά μπορείς να φας. Το παίρνεις με άδειο στομάχι για καλύτερη απορόφηση.

ευχαριστω πολυ και αν δεν σου κανει κοπο αν μπορεις να μου απαντησεις σε αλλη μια ερωτηση :P http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?13561-%CE%A3%CF%85%CE%BC%CF%80%CE%BB%CE%B7%CF%81%CF%89%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1&p=339984#post339984

andreasaxo
23-03-11, 15:03
Ποιο η ποια είναι τα συστατικά από τα αναγραφόμενα που κόβουν την όρεξη;
Έχω φάει μια ψηλό φρίκη, δεν το περίμενα, μου την έχει κόψει απίστευτα και δεν είναι placebo.
Έχω χρησιμοποιήσει το και καλά δυνατό mitotropin και μου έσπαγε το στομάχι, πάθαινα ξεκάρφωτες καταθλίψεις και πεινούσα απίστευτα, από ιδρώτα ήταν super όμως.
Έχω χρησιμοποιήσει το animal cuts, από μόνο του δεν μου έκοβε καθόλου την όρεξη, αντιθέτως, από ιδρώτα έτσι κι’ετσι, σε συνδυασμό όμως με το stak μου έκοβε τρομερά την όρεξη για φαγητό, δεν ξέρω πώς γινόταν αυτό.
Έχω χρησιμοποιήσει το sida cordifolia της reflex, μάπα το καρπούζι.
Δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζετε με το lipo 6 black, σας παρακαλώ εξηγήστε μου.
Τρίτη μέρα τώρα και ούτε καν που γουργουρίζει το στομάχι μου, μόνο μεσημέρι τρώω.
Τελικά έχω αρχίσει να πιστεύω ότι όντος είναι θέμα οργανισμού για το ποιο λυποδιαλιτικο θα δουλέψει, προς το παρόν κατατάσσω πρώτο σε όσα έχω δοκιμάσει το lipo 6 black και δεύτερο των συνδυασμό animal cuts και animal stak πίσω από αυτά το χάος.

Devil
23-03-11, 16:39
με το μπ....λο που εχει μεσα απο stims.... λογικο μου φαινετε.... ειναι αρκετα δυνατο....

andreasaxo
23-03-11, 19:59
με το μπ....λο που εχει μεσα απο stims.... λογικο μου φαινετε.... ειναι αρκετα δυνατο....

Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις πιο τελικά από τα συστατικά του ξεγελά των οργανισμό και δεν πεινώ;

Devil
23-03-11, 20:13
Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις πιο τελικά από τα συστατικά του ξεγελά των οργανισμό και δεν πεινώ;

δυσκολο.... δεν ξερω... γενικα τα stims προκαλουν αυτο το εφε....

thegravijia
28-03-11, 21:51
εγω εχω τωρα καμια βδομαδα που το περνω και αμα περνω 4 καψουλες ΔΕΝ μπορω να κοιμηθω με τν καμια ομως
στις 2 κατι γινεται

andreasaxo
28-03-11, 22:27
εγω εχω τωρα καμια βδομαδα που το περνω και αμα περνω 4 καψουλες ΔΕΝ μπορω να κοιμηθω με τν καμια ομως
στις 2 κατι γινεται

Εγώ το ακολουθώ πιστά το πρωτόκολλο, 3+3 κάψουλες.

28782878
30-03-11, 18:55
λοιπον σημερα εκανα παραγκελια απο αυτο το διαβολακι και μαλιστα 2+1 δωρο για να δουμε αν θα κανει δουλιτσα!!!

cheat14
30-03-11, 21:40
paideia kai go simera pira to lipo6 black...gia mena pados i kaluteri dosologia einai auti pou "douleuei" ston kathena analoga me ton organismo tou, sigoura proitnoune kapies endixtikes dosologies alla dn einai apoluto auto...

thegravijia
30-03-11, 22:55
η δοσολογια γιαενα ατομο 85κιλων ποσο ειναι?

Polyneikos
31-03-11, 09:05
η δοσολογια γιαενα ατομο 85κιλων ποσο ειναι?

Bασιλη σου εκανα καποια Postς quote,δεν ξερω αν θα βοηθησουν.
Γενικα δεν υπάρχει καποια αντοστοιχία κιλων-δοσολογίας,δεν προτείνεται τουλαχιστον από την εταιρια,εχει να κανει συνηθως με την αντοχη του καθενος και την προσαρμοστικότητα στα stims Που περιεχονται μεσα σε αυτα τα σκευασματα.


Και στο Lipo6 και στο Lipo6 Black (υπάρχει και το Lipo6x) η δοσολογία είναι μεχρι 4 καψουλες,ξεκινώντας από τις 2 αναγνωριστικα,1 και 1 δηλαδη ....


Για λιποδιάλυση: 2 υγρές κάψουλες 30’ πριν το πρωινό ή την πρωινή προπόνηση και 2 κάψουλες το απόγευμα. Ξεκινήστε μόνο με 2 κάψουλες τη μέρα, 1 πρωί και μία βράδυ και αυξήστε ανά δύο μέρες 1 κάψουλα μέχρι το μέγιστο των 4 κάψουλες τη μέρα.
* Για προχωρημένους αθλητές.
Ακραία λιποδιάλυση: 2 υγρές κάψουλες 3 φορές την ημέρα, 30’ πριν από τα γεύματα. Ξεκινήστε με 2 κάψουλες την ημέρα και αυξήστε 1 κάψουλα ανά δύο ημέρες μέχρι να φτάσετε το μέγιστο των 6 κάψουλες την ημέρα. Μην υπερβαίνετε τις 6 κάψουλες την ημέρα. Μην καταναλώνετε λιγότερο από 6 ώρες πριν τον ύπνο.
Για αυξημένη ενέργεια: 2 υγρές κάψουλες 30’ πριν την προπόνηση.







Φιλε Σωκρατη καλως ήρθες στο φόρουμ..Λοιπον παρατηρησα την συσκευασια και εχει ς δικιο,ενω σε διαφορα sites το προτείνουν 2 + 2 και ενα πρωτοκολλο για ακραια διατροφη και γραμμωση σου λενε 2+2+2 το κουτι αναφερει 3+3.
Εγω θα σου πρότεινα ξεκινα τοις πρωτες 3-4 μερες 1+1,καθιερωσε μετα το 2+2 και μετα δοκιμασε το 3+3 ,όταν πλεον το σωμα σου πιστευεις ότι εχεις συνηθισει την φόρμουλα..Μην το κανεις απευθειας γιατι μπορεί να νιωσεις αβολα...Το πολύ σημαντικο που προτείνει η εταιρια είναι να το παίρνεις πριν από τα γευματα 30΄ τουλαχιστον,όχι μαζι με το φαγητο για μεγιστα αποτελεσματα..
Εγω θα σου προτεινα να τα πίνεις και το πρωι για την ενεργοποιηση του μεταβολισμου σου και καμια ωρα πρίν την προπόνηση ...
Εγω το παίρνω 20 μερες περιπου και πιστευω ότι δουλευει αρκετα για λιποδιαλύτης του εμπορίου,μου δίνει αρκετη ενεργεια,κραταει τον μεταβολισμο υψηλα και το κυριότερο μου βγαζει ενεργεια και διαρκεια στην αεροβικη μετα τα βαρη που δεν ηταν και το καλυτερο μου λόγω σωματικης κόπωσης γενικης και λίγης ξεκουρασης...




εγω εχω τωρα καμια βδομαδα που το περνω και αμα περνω 4 καψουλες ΔΕΝ μπορω να κοιμηθω με τν καμια ομως
στις 2 κατι γινεται

Το σίγουρο είναι ότι δεν παμε απευθειας στις max δόσεις και πιθανον να υπαρχει θεμα όταν καποιος κανει βραδυνες προπονησεις και τα περνει αργα...

neilone
31-03-11, 11:56
Μολις το παρηγγειλα και εγω...διατροφη εχω + gym 4 φορες...ας βαλει ο θεος το χερι του να φτασο το 11% (λιπος):P:P:P:P:P

θα γινω κουραστικος λιγο..μου λετε λιγο ξανα για το 3+3 :bowdown:

Μια ερωτηση ακομα με τι θα μπορουσα να το συνδιασω το λιπο6 για καλητερα αποτελεσματα.

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Manos1989
31-03-11, 12:04
Μολις το παρηγγειλα και εγω...διατροφη εχω + gym 4 φορες...ας βαλει ο θεος το χερι του να φτασο το 11% (λιπος):P:P:P:P:P

θα γινω κουραστικος λιγο..μου λετε λιγο ξανα για το 3+3 :bowdown:

Μια ερωτηση ακομα με τι θα μπορουσα να το συνδιασω το λιπο6 για καλητερα αποτελεσματα.

ευχαριστώ εκ των προτέρων

με κάτι μη διεγερτικό.....όπως ΤΤΑ(π.χ DCP);)

andreasaxo
31-03-11, 14:01
θα γινω κουραστικος λιγο..μου λετε λιγο ξανα για το 3+3 :bowdown:
Είναι 3 κάψουλες με το που ξυπνήσεις με νεράκι, χωρίς να έχεις βάλει τίποτα άλλο στο στόμα σου και μισή ώρα μετά την κατάποση των κάψουλων μπορείς πλέον να πάρεις το πρωινό σου η την πρωτεΐνη σου.
Εγώ έχω υπενθύμιση, στης 7 που θα κτυπήσει σηκώνομαι και πίνω της 3 κάψουλες, την ξανά πέφτω και στην δεύτερη υπενθύμιση μετά από 35 με 40 λεπτά σηκώνομαι και παίρνω την πρωτεΐνη μου και αναχωρώ για την δουλειά.
Το απόγευμα που έχω gym, μισή ώρα πριν το gym παίρνω της άλλες 3 κάψουλες, τώρα εδο συμβαίνει το εξής, πρέπει αυτή η δεύτερη δόση να χορηγείτε 6 ωρες πριν των βραδινό ύπνο σου και 2 με 3 ώρες μετά το τελευταίο γεύμα σου πριν το gym.
Δηλαδή, εγώ έχω gym στης 6, στης 5:30 παίρνω της κάψουλες ώστε να μπορεί να με πάρει ο ύπνος κατά της 12 που πέφτω.
Παράλληλα κοιτώ το τελευταίο γεύμα μου πριν το gym (που είναι το μεσημεριανό μου), να είναι στης 2, οπότε μέχρι της 5:30 που πρέπει να πάρω της δεύτερη δοσολογία κάψουλων έχουν περάσει 3:30 ώρες, οπότε είμαι o.k.

Μια ερωτηση ακομα με τι θα μπορουσα να το συνδιασω το λιπο6 για καλητερα αποτελεσματα.
Την δεύτερη δοσολογία κάψουλων την παίρνω πίνοντας την με δυο scoup shock therapy.
Δεν καταλαβαίνω τίποτα στο gym, κτήνος.

neilone
31-03-11, 17:54
oooο ευχαριστω πολυ ανδρεα & μανο :turtle:

28782878
31-03-11, 23:45
lipo 6 black ultra concetrate με το αΠΛΟ ΤΟ LIPO 6 BLACK τι διαφορες εχουν ξερει κανεις???

andreasaxo
01-04-11, 00:43
lipo 6 black ultra concetrate με το αΠΛΟ ΤΟ LIPO 6 BLACK τι διαφορες εχουν ξερει κανεις???

Είναι ποιο ισχυρό αφού με μόλις 2 κάψουλες την ημέρα έχεις τα αποτελέσματα που έχεις με της 6 κάψουλες του απλού lipo 6 black.

RECEPTOR CLEANSING PHENYLPROPANOIDS 100mg *
Rosmary LE 2% Carnosic/Rosmarinic Acid *
Polygonum Cuspidatum 50% Resveratrol *

RECEPTOR REPROGRAMMING MONOTERPENES & TRITERPENES 300mg *
D-Limonene 98% *
Squalene 99.5% *
Cypress Oil *
Menthol Crystals 98% *

ULTRA CONCENTRATED FAT DESTROYING COMPLEX 277.1mg *
Caffeine Anhydrous *
Methylhexaneamine *
Advantra Z®† Citrus Aurantium (60% Synephrine) *
Yohimbine HCL *
3,5 Diiodo-L-Thyronine *

aepiskeptis
01-04-11, 17:21
κλωτσαει το συμπαθητικο και γι αυτο δεν πεινας

και εχεις ενεεεεεεεεεεεεργεια

andreasaxo
01-04-11, 23:33
κλωτσαει το συμπαθητικο και γι αυτο δεν πεινας

και εχεις ενεεεεεεεεεεεεργεια

Συγώμη;

Polyneikos
02-04-11, 13:06
Το νευρικο σύστημα εννοεί,το συμπαθητικο συστημα είναι μερος του..

beatshooter
06-04-11, 00:12
Ερωτηση σχετικα με την χορηγηση:Ξυπνω πρωι πινω τις καψουλες και μετα μπορω να παω,χωρις να φαω κατι αλλο,για πρωινη αεροβια?Πρεπει να περασει καποια ωρα για να αρχισω την αεροβια(υποθετω ναι για να αρχισει η πεψη του χαπιου)

beefmeup
06-04-11, 00:49
Ερωτηση σχετικα με την χορηγηση:Ξυπνω πρωι πινω τις καψουλες και μετα μπορω να παω,χωρις να φαω κατι αλλο,για πρωινη αεροβια?Πρεπει να περασει καποια ωρα για να αρχισω την αεροβια(υποθετω ναι για να αρχισει η πεψη του χαπιου)

αν το αντεχει το στομαχι σου,πας χωρις να φας τπτ αλλο.

μιση ωρα πριν την αεροβια ειναι οκ αν το περνεις.

thegravijia
06-04-11, 01:00
Ερωτηση σχετικα με την χορηγηση:Ξυπνω πρωι πινω τις καψουλες και μετα μπορω να παω,χωρις να φαω κατι αλλο,για πρωινη αεροβια?Πρεπει να περασει καποια ωρα για να αρχισω την αεροβια(υποθετω ναι για να αρχισει η πεψη του χαπιου)
kai γω απο δω και περα καθε μερα ετσι θα κανω
θα περνω 3 καψουλες +ενα καφε κ μια ωρα αεροβιο νηστικος

δηλ μετα απο κανα μεσαωρο αφου πηρα τις καψουλες να κανω αεροβιο

beatshooter
06-04-11, 20:31
Ενας φιλος μου περνει αμινοξεα συν τον λιποδιαλυτη και παει για αεροβιο.Τα αμινοξεα για να μην καταβολιστει.Ισχυει η κανει μλκια?

beefmeup
06-04-11, 20:33
Ενας φιλος μου περνει αμινοξεα συν τον λιποδιαλυτη και παει για αεροβιο.Τα αμινοξεα για να μην καταβολιστει.Ισχυει η κανει μλκια?

ναι,δεν εχει προβλημα αν τα περνει κ τα 2 μαζι.

duke2gr
09-04-11, 17:06
Λοιπόν παιδιά ξέχασα να βάλω μια αναφορά στο σκεύασμα, αλλά κάλιο αργά παρά ποτέ....

Πήρα ένα μόνο κουτί ενώ είχα δύο και το σταμάτησα. Το γιατί παρακάτω.

7 ημέρες 1+1: Τίποτα. Ούτε δυσκολία στον ύπνο, ούτε καμιά ιδιαίτερα υψηλή απόδοση συγκριτικά, ούτε τίποτα. Καμία βελτίωση σε καθρέπτη και ζυγαριά. Cool μεγάλε, μια βδομαδούλα είναι...

5 ημέρες 2+2: Επίσης δεν βλέπω καμία διαφορά ...

Ξεκινάμε 3+3: Τις πρώτες 3-4 ημέρες η όρεξη κάνει κατακόρυφη πτώση. Δεν έχω καμία όρεξη να φάω πάνω από 3 γεύματα. Μετά τις 4 ημέρες επανέρχομαι, αλλά τα γεύματα είναι πάλι λιγότερα. Αρτηριακή Πίεση και σφύξεις στα φυσιολογικά μου (120-80mmHg - 55bpm). Από ύπνο λίγο αρχίζω να τη βλέπω... το μεσημέρι γίνεται εξαιρετικά δύσκολος, το βράδυ κοιμάμαι μεν, όχι όμως όσο χαλαρά όσο πριν. Εννοείται ότι όσο πιο κουρασμένος ήμουν τόσο πιο εύκολα...Η υπερένταση κάνει την εμφάνισή της. Με το που τελειώνει το κουτί, το σταματάω 4 ημέρες (καθυστέρηση παραγγελίας από Αγγλία). Αυτές τις 4 ημέρες διαπιστώνω πονοκεφάλους (καφεΐνη μάλλον). Την 5η πάω να πάρω πάλι 3+3.... ΛΑΘΟΣ. Υπερένταση στο κόκκινο, άγχος άνω του επιτρεπτού. STOP

Για να είμαι λίγο ξεκαθαρος όμως. Γενικά έχω ευαισθησία στην καφεΐνη, το γνώριζα αυτό. Πιστεύω ότι τόση καφεΐνη για μένα είναι too much, πόσο μάλλον σε συνδυασμό με άλλα διεγερτικά. Έπρεπε ή να μη σταματήσω, ή να ξανααρχίσω σιγά σιγά ή απλώς για μένα αυτός ο μικρός κύκλος ήταν αρκετός. Επίσης, αυτή την περίοδο παίζει πολύ υψηλό stress επαγγελματικής φύσης.

Όσο για ζυγαριά/καθρέπτη: σε συνδυασμό με καλή διατροφή και γυμναστικούλα, η εικόνα στον καθρέπτη βελτιώθηκε αισθητά. Η ζυγαριά από 80.5 πήγε 78.3, πιστεύω με minimum damage.

Θα το ξαναδοκιμάσω όταν είμαι πιο χαλαρός, αλλά νομίζω θα μείνω στο 2+2

Πάμε για αποθεραπεία με Lean Xtreme και βλέπουμε :)

deluxe
10-04-11, 23:45
Γιατι να κανεις αποθεραπεια;

duke2gr
11-04-11, 02:57
νομίζω δεν είναι κακή ιδέα μετά από τη διέγερση του Λίπο. Μην αρχίσει να πέφτει ο μεταβολισμός και το ίδιο φαΐ δεν καίγεται :(

andreasaxo
11-04-11, 09:23
Εγώ έχω χάσει αρκετά μετά από 3 εβδομάδες χρήσης του προϊόντος.
Από την πρώτη μέρα να ξεκαθαρίσω ότι ακολουθω πιστά το πρωτόκολλο, 3+3.
Ήμουν 93 κιλά και χθες με έδηξε η ζυγαριά 88,3.
Αύριο μου τελειώνει το κουτή αλλά από την παρασκευή παρήγγειλα το δεύτερο.
Εφόσον η εταιρία λέει ότι μέχρι και 8 εβδομάδες μπορεί να χρησιμοποιηθεί σερί και κάνη αναφορά για 4 εβδομάδες off, με παρακίνησε αυτό και παρήγγειλα και το δεύτερο κουτί.
Να επισημάνω τα εξής, ξεκίνησα να ακολουθήσω από 1 Απριλίου τρίμηνο πρόγραμμα που περιλαμβάνει διπλό πρόγραμμα στην ουσία, πάντα 4 μέρες την εβδομάδα gym απλά την μια εβδομάδα ακολουθήσω πρόγραμμα γράμμωσης και την άλλη εβδομάδα πρόγραμμα όγκου, αυτόν τον κύκλο κάνω και θα των κάνω για 3 μήνες.
Της 3 από της 4 μέρες gym κάνω κοιλιακούς.
3 Φορές την εβδομάδα έχω αερόβια, είτε στο gym με την χρίση ποδήλατου (ο διάδρομος είναι χαλασμένος), είτε με το 5x5, πάντως φροντίζω να έχω 3 φορές απαραιτήτως κάθε εβδομάδα αερόβια.
Και τέλος το ποιο σημαντικό από όλα, είμαι στην νηστεία της Σαρακοστής, έχω χάση αυτά τα κυλά που έχω χάσει παίρνοντας μόνο υδατάνθρακα, δουλεύω full πρωτεΐνη σόγιας.
Δεν προσέχω ιδιαίτερα, απλά μου έχει κόψει την όρεξη, δεν τρώω κάθε πρωί τρία κουλούρια Θεσσαλονίκης όπως έτρωγα πριν, δεν τρώω κανένα γιατί δεν πεινώ καθόλου.

andreasaxo
13-04-11, 09:32
Μπορεί σε κάποιον που δεν έχει θυροειδη να του εμφανίσει κάποια στιγμή το lipo 6 black;

gmalamos
13-04-11, 12:17
Μπορεί σε κάποιον που δεν έχει θυροειδη να του εμφανίσει κάποια στιγμή το lipo 6 black;

Ναι..

deluxe
13-04-11, 12:52
Καποια στιγμη ή την περιοδο που το χρησιμοποιει;

Δεν εχω ακουσει παντως ποτε καποιο τετοιο περιστατικο.

sofos
13-04-11, 14:58
Καποια στιγμη ή την περιοδο που το χρησιμοποιει;

Δεν εχω ακουσει παντως ποτε καποιο τετοιο περιστατικο.

διαβασε καλυτερα στο φορουμ,γιατι εγω ειδα αρκετοι κανανε εξετασεις επειτα απο lipo black και δν ηταν κ οι καλυτερες ;)

andreasaxo
13-04-11, 16:00
Δεν πάνε καλά τα πράγματα λοιπόν.
Χθες κατά την διάρκεια που έκανα squats ένιωσα ένα σφίξιμο, έναν κόμπο στον οισοφάγο.
Δεν έδωσα και πολύ σημασία, συνέχισα.
Ακόμα των έχω μέχρι τώρα. Από το πρωί με της σκέψεις που έχω κάνη κοντεύω να τα κάνω πάνω μου.
Το σύμπτωμα που έχω παρουσιάζετε στον υπερθυρεοειδισμό.
Η κοπέλα μου μου λέει ότι αυτό συμβαίνει και από το άγχος μερικές φορές.
Ότι δεν είμαι στα καλύτερα μου αυτήν την περίοδο και ότι στενοχωριέμαι για κάποια προσωπικά μου είναι αλήθεια.
Το περίεργο που με βάζει σε σκέψεις είναι ότι με έπιασε κατά την διάρκεια της προπόνησης, φοβάμαι ρε γαμοτο και λόγο δουλειάς δεν προλαβαίνω να δω τι εξετάσεις χρειάζονται.

andreasaxo
13-04-11, 17:15
εγω ειχα ενοχλησεις στο λαιμο
και το σταματησα(επαιρνα το απλο το λιπο6)

ποσο καιρο το παιρνεις?

Τι είδους ενοχλήσεις στον λαιμό είχες;

gmalamos
13-04-11, 17:40
Δεν πάνε καλά τα πράγματα λοιπόν.
Χθες κατά την διάρκεια που έκανα squats ένιωσα ένα σφίξιμο, έναν κόμπο στον οισοφάγο.
Δεν έδωσα και πολύ σημασία, συνέχισα.
Ακόμα των έχω μέχρι τώρα. Από το πρωί με της σκέψεις που έχω κάνη κοντεύω να τα κάνω πάνω μου.
Το σύμπτωμα που έχω παρουσιάζετε στον υπερθυρεοειδισμό.
Η κοπέλα μου μου λέει ότι αυτό συμβαίνει και από το άγχος μερικές φορές.
Ότι δεν είμαι στα καλύτερα μου αυτήν την περίοδο και ότι στενοχωριέμαι για κάποια προσωπικά μου είναι αλήθεια.
Το περίεργο που με βάζει σε σκέψεις είναι ότι με έπιασε κατά την διάρκεια της προπόνησης, φοβάμαι ρε γαμοτο και λόγο δουλειάς δεν προλαβαίνω να δω τι εξετάσεις χρειάζονται.

Θεμα αγχους πρεπει να ναι μην σε ανησυχει τοσο..

andreasaxo
13-04-11, 17:43
Θεμα αγχους πρεπει να ναι μην σε ανησυχει τοσο..

Ευχαριστώ!!!

deluxe
14-04-11, 03:08
διαβασε καλυτερα στο φορουμ,γιατι εγω ειδα αρκετοι κανανε εξετασεις επειτα απο lipo black και δν ηταν κ οι καλυτερες ;)Για ποιες ενδειξεις αναφερεσαι;

Ειχα κανει και εγω μετα απο το mitotropin, αλλα δε ειδα κατι εξω απο τα ορια.

gmalamos
14-04-11, 09:25
Ευχαριστώ!!!

Σκεψου πως τα λιπο διεγειρουν το κνσ που σημαινει οτι οσο πιο νευρικος εισαι λογω καθημερινοτητας ρουτινας κλπ κλπ τοσο πιο πολυ γινεσαι.

bodydarma
14-04-11, 13:48
Δεν πάνε καλά τα πράγματα λοιπόν.
Χθες κατά την διάρκεια που έκανα squats ένιωσα ένα σφίξιμο, έναν κόμπο στον οισοφάγο.


Αμα εχει κάποιος μεγάλο όζο στο θυροειδή μπορεί να εμποδίζει την κατάποση ή ακόμα και την αναπνοή. Αλλά αυτά δε γίνονται σε μια βδομάδα...
Μπορεις και μονος σου στον καθρέπτη να το δεις, σήκωσε ψηλά το σαγόνι και καταπινε και παρατήρησε τον λαιμό σου αν ειναι ομοιομορφος και απο τις δυο πλευρές ή αν βλέπεις κάποιο εξόγκομα κάπου...
Πάντως για να σου φύγουν οι αμφιβολίες καλό είναι να πας σε εναν ενδοκρινολόγο να σου κάνει ψηλάφηση του θυροειδούς και θα σου πει αν χρειαζεσαι και υπερηχο.
Τα χάπια καλύτερα να τα σταματήσεις για να μην αγχώνεσαι περισσότερο...
τουλάχιστον μεχρι να δεις τι είναι.

andreasaxo
14-04-11, 16:40
Έχω παρατηρήσει τα εξής.
Κατά την διάρκεια του ύπνου όλα τέλεια, ακόμα κι’όταν ξυπνήσω το πρωί είναι όλα ο.k σε σημείο που λέω (ωραία, έφυγε αυτό το σφίξιμο), με το που σηκωθώ από το κρεβάτι και κινηθώ λίγο αρχίζει πάλι.
Χθες στο gym είδα ότι όσο περισσότερα κιλά βάζω για μια άσκηση, τόσο περισσότερο ζορίζομαι να ανασάνω και πιέζομαι.
Αυτά τα συμπεράσματα έχω βγάλει μέχρι τώρα.
Κάποια άτομα που μίλησα μου είπαν ότι το έχουν πάθει κατά την διάρκεια του gym από το πολύ ζόρι και ότι πρέπει να είναι κανένα νεύρο η κάτι τέτοιο.
Για να δώσω με ακρίβεια να καταλάβετε τι είναι αυτό θα σας πω το εξής παράδειγμα.
Όλοι μας έχουμε κλάψει κάποιες φορές, όταν προσπαθούμε να μην το δήξουμε και σφιγγόμαστε για να μην φανεί, τότε έχουμε ένα έντονο σφίξιμο στον οισοφάγο σαν να μας πνίγη κάτι.
Αυτό νιώθω αλλά ελαφριά.

sofos
14-04-11, 17:43
Έχω παρατηρήσει τα εξής.
Κατά την διάρκεια του ύπνου όλα τέλεια, ακόμα κι’όταν ξυπνήσω το πρωί είναι όλα ο.k σε σημείο που λέω (ωραία, έφυγε αυτό το σφίξιμο), με το που σηκωθώ από το κρεβάτι και κινηθώ λίγο αρχίζει πάλι.
Χθες στο gym είδα ότι όσο περισσότερα κιλά βάζω για μια άσκηση, τόσο περισσότερο ζορίζομαι να ανασάνω και πιέζομαι.
Αυτά τα συμπεράσματα έχω βγάλει μέχρι τώρα.
Κάποια άτομα που μίλησα μου είπαν ότι το έχουν πάθει κατά την διάρκεια του gym από το πολύ ζόρι και ότι πρέπει να είναι κανένα νεύρο η κάτι τέτοιο.
Για να δώσω με ακρίβεια να καταλάβετε τι είναι αυτό θα σας πω το εξής παράδειγμα.
Όλοι μας έχουμε κλάψει κάποιες φορές, όταν προσπαθούμε να μην το δήξουμε και σφιγγόμαστε για να μην φανεί, τότε έχουμε ένα έντονο σφίξιμο στον οισοφάγο σαν να μας πνίγη κάτι.
Αυτό νιώθω αλλά ελαφριά.

κανε εξετασεις καλυτερα γιατι αυτα ισως ειναι καποια συμπτωματα,πανε σ εναν ενδοκρινολογο πες τι πηρες κ πες του να σε γραψει εξετασεις να κανεις,να δεις τι παιζει...

andreasaxo
14-04-11, 19:51
Δεν έχουμε ενδοκρινολόγο εδω στην Νάξο.
Θα πάω πρωτίστως το Σάββατο για αιματολογικές.
Τι εξετάσεις να ζητήσω να μου κάνει ο μικροβιολόγος;

bodydarma
14-04-11, 21:51
Δεν έχουμε ενδοκρινολόγο εδω στην Νάξο.
Θα πάω πρωτίστως το Σάββατο για αιματολογικές.
Τι εξετάσεις να ζητήσω να μου κάνει ο μικροβιολόγος;

Πήγαινε σε εναν παθολόγο τότε και πες του τα συμπτώματα και θα σου πει εκείνος αν χρειαζεται να κάνεις εξετάσεις και ποιες...

sofos
26-04-11, 21:18
Δεν έχουμε ενδοκρινολόγο εδω στην Νάξο.
Θα πάω πρωτίστως το Σάββατο για αιματολογικές.
Τι εξετάσεις να ζητήσω να μου κάνει ο μικροβιολόγος;

πηγες για εξετασεις τελικα φιλαρακι?σε ρωταω για να δουμε τι παιζει τελικα μ αυτο το ατιμο το lipo black..