PDA

Επιστροφή στο Forum : Εταιρίες Συμπληρωμάτων & Περιοδικά...



wolf
08-01-07, 09:30
Επειδη κ εδω υπαρχουν συμφεροντα...
Οταν εχεις ενα περιοδικό εννοείται πως η Super πρωτεινη που θα σε κανει ΒΟΥΝΟ με κοιλιακους κ τελοιο σώμα θαναι αυτο που πουλάς εσυ...!

Για να ξερουμε λοιπον οταν διαβαζουμε:

ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ - ΕΤΑΙΡΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΩΝ

Muscle Mag - MuscleTech
Muscle & Fitness - Weider
Flex - Weider και αυτη
Muscle Media - EAS
Muscular Development - Twinlab
Pump - SoCal
Testosterone - Biotest

οχι πως δεν εχουν καλά προιόντα,μην παρεξηγηθώ,απλα να το χουμε στο μυαλο μας

ajax
08-01-07, 18:10
:wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Gasturb
08-01-07, 23:45
Nice Wolf..

Gasturb

billys15
09-01-07, 00:06
Εγω μπορω να βρω μονο το musclemag και το muscular development εδω.Και παιρνω μονο το πρωτο,γιατι το δευτερο δεν μου φαινεται καλο και ενημερωτικο.

Gasturb
09-01-07, 03:19
musclemag και το muscular development.. παιρνω μονο το πρωτο,γιατι το δευτερο δεν μου φαινεται καλο και ενημερωτικο.

:shock: :shock: πάρτο αλλιως, θα βρεις ....

Billy15 να σoυ δώσω το rank.. <<.Muscletech's Junior. >>.. ή θα παρεξηγηθείς?? :)

Gt

Sourlas
09-01-07, 13:11
Προσωπικα πλεον δεν περνω περιοδικα. Μονο forums. :wink:

wolf
09-01-07, 14:58
Εγω οταν ξεκίνησα επαιρνα το Musclemag και Νιτροτεκ...
Τωρα τπτ απτα 2,αλλα διαβαζω στο τζιμ εχει εξωτερικου πολυ πραμα

billys15
09-01-07, 19:47
:shock: :shock: πάρτο αλλιως, θα βρεις ....

Billy15 να σoυ δώσω το rank.. <<.Muscletech's Junior. >>.. ή θα παρεξηγηθείς?? :)

Gt

Οχι δεν με πειραζει :D .Απλα βρισκω το musclemag καλυτερο επειδη σου δινει καποια προγραμματα,συμβουλες,συνταγες κλπ.

Muscleboss
09-01-07, 20:37
Εγω μπορω να βρω μονο το musclemag και το muscular development εδω.Και παιρνω μονο το πρωτο,γιατι το δευτερο δεν μου φαινεται καλο και ενημερωτικο.

Λάθος επιλογή!

ΜΒ

billys15
09-01-07, 20:59
Απ'οτι φαινεται πρεπει να αλλαξω περιοδικο ε; :lol: το muscular development ειναι οντως καλο ή δεν αξιζει κι αυτο;

Gasturb
09-01-07, 21:20
Mα αυτό σου είπε ο ΜΒ και εγώ με το 'πάρτο αλλιως, θα βρεις.. ', το md διάβαζε καλύτερα, ασε το musclemag να το διαβάζει ο Jay Cutler...

Gt

billys15
09-01-07, 22:14
ΟΚ θα παω να το παρω να δω πως ειναι.Αλλα να ξερετε κατι.Αν δε μ'αρεσει,τα λεφτα μου πισω!!! :green: :green:.Οχι σοβαρα τωρα θα δω πως ειναι.Αφου λετε οτι ειναι καλυτερο κατι θα ξερετε

Gasturb
09-01-07, 22:19
Αλλα να ξερετε κατι.Αν δε μ'αρεσει,τα λεφτα μου πισω!!!

Tα παράπονα στον Sourla - ΜΒ και GT δεν ευθύνονται :green:

Gt

muaythaispirit
13-01-07, 21:45
καλα το mushlemag δεν το ξαναπαιρνω ..
χαλια δεν διαβαζεται ..
οτι αρθρο και να εχει θα τελειωσει με συμπερασμα να παρεις κατι mushletech το εχω σιχαθει τελειως!
για μενα το καλυτερο περιοδικο με διαφορα ειναι το muscular development...
και μην ακουω βλακεις για τwin lab κτλ ακομα και αν ειναι αληθεια το περιοδικο ειναι σοβαροτατο καμια σχεση με ηλιθια διαφημιση λες και ειμαστε χαζοι

billys15
13-01-07, 22:07
το musclemag....οτι αρθρο και να εχει θα τελειωσει με συμπερασμα να παρεις κατι muscletech


Οντως αυτο ειναι πολυ σπαστικο! Αρχιζει με σκοπο να σου μαθει κατι και τελειωνει σε στυλ "...γι'αυτο το hydroxycut της muscletech θα σας βοηθησει στον στοχο σας..."

stevengr
13-01-07, 22:34
καλα το mushlemag δεν το ξαναπαιρνω ..
χαλια δεν διαβαζεται ..
οτι αρθρο και να εχει θα τελειωσει με συμπερασμα να παρεις κατι mushletech το εχω σιχαθει τελειως!
για μενα το καλυτερο περιοδικο με διαφορα ειναι το muscular development...
και μην ακουω βλακεις για τwin lab κτλ ακομα και αν ειναι αληθεια το περιοδικο ειναι σοβαροτατο καμια σχεση με ηλιθια διαφημιση λες και ειμαστε χαζοι

Το muscular development κυκλοφορει Ελλαδα; Αν ναι ειναι μηναιο ή 2μηνου;

Gasturb
13-01-07, 22:35
Ναι Stevengr, μαζί με το FitnessRX κάθε 2 μήνες

Gt

billys15
25-01-07, 15:31
Το πηρα τελικα το md.Καλο ειναι,δε λεω.Εχει ερευνες κλπ και σε ενημερωνει.

btw ξερετε μηπως καμια σελιδα που να διαβαζουμε περιοδικο bb online?

Polyneikos
28-07-08, 18:18
ρε παιδια το musclemag το έχει ξεφτιλίσει..
Σου έχει τους - τίγκα- φαρμακωμένους - επαγγελματίες - σε περίοδο αγωνων - ,οπότε καταλαβαίνετε σε τι κατάσταση είναι,και σου λένε ότι με την τάδε πρωτεϊνη πήρα 9 κιλα μυΙκό όγκου σε 20 - 30 ημέρες.
Σου ξεκινάει την προπόνηση ενός επαγγελματία και εν τέλει σου βάζει 4 κλασσικες ασκήσεις που τις ξέρει και ο αρχάριος και στις υπόλοιπες σελίδες σου αραδιάζει με τι συμπληρώματα κατάφερε να έχει 60 πόντους χέρια.Έλεος !!!
Αυτό είναι το πιο ακίνδυνο και να γελας γιατι το πιο επικινδυνο που κάνουν είναι ότι δημιουργουν ψευδαισθήσεις και λάθος πρότυπα στους αναγνώστες και όταν έχουμε πάρει 4 - 5 κουτια από τα προϊόντα τους και δεν έχουμε δει τα παράλογα που μας τάζουν, και α)απογοητεύεσαι και β)ανάλογατ ον χαρακτήρα του καθενός μας παρασύρεσαι.
Γιατί κακά τα ψέμματα δεν θεωρώ σωστό και ότι καλύτερο να βλέπω παιδιά στα γυμναστήρια 20 χρ. με 1 το πολύ 2 χρόνια στην πλάτη τους προπόνησης και να λένε ότι έχουν πιασει ταβάνι από την προπόνηση τους και ότι δύσκολα ανεβαίνουν πια και να ψάχνονται για φαρμακα...
Δεν κατακρίνω όσους παίρνουν αας - προς θεού - αλλά τουλάχιστον να ξέρουν ποιοι τα παίρνουν,γιατί τα παίρνουν και με σωστές καθοδηγήσεις από υπεύθυνα άτομα και όχι από ψευτογιατρους και ψευτοπροπόνητες...
Συγνώμη αν δείχνω ότι ξεφυγα από το τοπικ αλλά ηθελα να γραφτεί αυτο γιατί το βλέπω σε γυμναστηρια από άτομα που πιστευουν ότι με 2 - 3 κύκλους θα πιάσουν αυτους που γίνονται εξώφυλλα.

KATERINI 144
28-07-08, 21:56
^^^^σωστος. :thumbup:

TRIANTAFYLLOU
28-07-08, 22:35
+1000 σ αυτά που λέτε :clap: :clap:

jiujitSu
29-07-08, 00:04
Στις μερες μας ουτε τα φορουμ δεν πρεπει να εμπιστευεστε.

Δεν ειναι λιγες οι εταιριες που πληρωνουν ατομα για να διατηρουν λογαριασμους σε επωνυμα φορουμ κανοντας ενα σοβαστο αριθμο ποστς .
Οταν δε βγαζουν ενα καινουργιο "αναβολικο" συμπληρωμα με της σουπερ ανακαλυψη οτι πχ το ταδε στεροειδες της αφρικανικης κατσαριδας λειτουργει και στον ανθρωπινο οργανισμο βλεπεις 4-5 τετοια σπιουνακια να πεταγονται και να λενε οτι το δοκιμασαν και πηραν 4kg σε 1 μηνα κτλ.
Μολις το δοκιμασουν οι υπολοιποι και αρχισουν να λενε οτι δεν δουλευει κτλ ξαταπεταγονται αυτοι και λενε αααα εγω ειδα διαφορα οταν περασα τα 3γραμμαρια την μερα και οχι στα 0.5 που λεει το κουτι.

Ασε τις απατες με τα fake συμπληρωματα που τα ονοματα τους θυμιζουν γνωστα αναβολικα.

agios
26-08-08, 20:37
Πως θα μπορούσε να είναι διαφορετικά τα πράγματα αφού αυτά τα περιοδικά είναι αμερικάνικα. Γίνεται τίποτα στην Αμερική χωρίς προώθηση του σπόνσορα?
Το θέμα είναι ότι είμαστε μεγάλα παιδιά με λίγο μυαλό και κάποια εμπερέία στα γυμναστήρια οπότε είμαστε σε θέση να αξιολογήσουμε και τα άρθρα και τις διαφημίσεις.
Και εγώ παλιά έπαιρνα το musclemag αλλά από ένα σημείο και μετά το βαρέθηκα γιατί όπως είπατε και εσείς κάθε άρθρο κατέληγε σε κάποιο προιόν της muscletech.
Τον τελευταίο χρόνο παίρνω το flex (την αμερικάνικη έκδοση) και ενώ περιμένεις να είναι γεμάτο με διαφημίσεις μόνο weider εντούτοις έχει όλων των εταιρειών και χωρίς να χρησιμοποιεί τις μεθόδους του musclemag αλλά απλή διαφημιστική καταχώρηση.

mantus3
05-09-08, 17:53
για να διατηριθει ενα περιωδικο σε μια μικρη αγορα οπως η Ελληνικη πρεπει να κανει πολες θυσιες.... οσο για τις διαφημισεις, κ τα αμερικανικα εχουν κ μαλιστα παρα μα παρα πολες....

τωρα αν θα ειναι ΜD η muslemag ποσος με ενδιαφερει. μιας που τα περνω κ τα 2, αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι ανα περιοδους κ τα 2 βγαζουν κοριφεα τευχοι.... οπως κ πολες φορες κ τα 2 ειναι για πεταμα. οσο για τις διαφημισεις κ τις καταληξεις των αρθρων, κ τα 2 εκδιδοντε απο εισαγογεις συγκεκριμενων εταιριων, η καλητερα ιδιοκτιτων καταστηματων... οποτε ειναι λογικο το ενα να διαφιμιζει μια αλησιδα κ το αλλο καποια αλλη...
σορυ αν παρεξηγουντε καποιοι αλλα οι περισοτεροι στην χωρα μας δεν το κανουν για το αθλημα αλλα για την τσεπουμα τους....

Spyro D
06-09-08, 02:27
Το musclemag ειναι πολυ καλο για οσους ξερουν καποια βασικα πραγματα.[πχ.οτι δεν μπορεις να βαλεις ΠΟΤΕ 5-10κιλα με κρατινη σε ενα μηνα κτλ.....]Εχει πολυ καλα αρθρα με πολυ ομορφες φωτο αλλα μεχρι εκει!Το ασχημο ειναι οταν το διαβαζουν αρχαριοι κ νομιζουν οτι μπορουν με τα προιοντα που διαφιμιζει θα κατεβουν στο olympia..... :spank:

J.P.
30-01-09, 17:25
οσο για τις διαφημισεις κ τις καταληξεις των αρθρων, κ τα 2 εκδιδοντε απο εισαγογεις συγκεκριμενων εταιριων, η καλητερα ιδιοκτιτων καταστηματων... οποτε ειναι λογικο το ενα να διαφιμιζει μια αλησιδα κ το αλλο καποια αλλη...
σορυ αν παρεξηγουντε καποιοι αλλα οι περισοτεροι στην χωρα μας δεν το κανουν για το αθλημα αλλα για την τσεπουμα τους....

Παιδία εγώ είναι κανούργιος στο forum. Χαιρετώ λοιπόν! Ο φίλος όμως έχω την εντύπωση ότι κάνει λάθος. Για το Muscular Development δεν έχω καταλάβει να υποστηρίζει κάποια εταιρεία και σίγουρα δεν ανήκει σε ιδιοκτήτη κάποιας εταιρείας, ούτε καταστήματος. Για το Musclemag συμφωνώ αλλά ποτέ δεν το έκρυψε. Υποστηρίζει τα προϊόντα του.

NASSER
30-01-09, 17:32
J.P. καλωσορισες στο φορουμ και καλη διαμονη.

Δεν καταλαβα που διαφωνεις με τα προαναφερομενα απο τον mantus3. Τα ιδια μαλλον λετε στην ουσια.

Muscleboss
30-01-09, 17:33
Ίσως δεν διευκύνησε καλά ο Mantus, έχω πεί επανελημένα νομίζω για την πρότιμιση μου και τη σοβαρότητα που δείχνει σε τέτοια θέματα το Muscular Development.

MB

mantus3
30-01-09, 17:56
παιδια εγω μιλαω γενικα για τα περιοδικα.. κακα τα ψεματα, αυτοι που ενδιαφεροντε να δραστιριοποιηθουν επιχειρηματικα στον χορο δεν ειναι κ πολοι... οποτε λογικο ειναι καποια περιοδικα να ανήκουν σε κάποιους εισαγωγείς

Muscleboss
30-01-09, 17:59
^ το MD από όσο γνωρίζω δεν ανήκει σε κάποιον εισαγωγέα και στις σελίδες του θα βρίες προιόντα πολλών εταιριών και εισαγωγέων.

ΜΒ

J.P.
30-01-09, 18:03
^ το MD από όσο γνωρίζω δεν ανήκει σε κάποιον εισαγωγέα και στις σελίδες του θα βρίες προιόντα πολλών εταιριών και εισαγωγέων.

ΜΒ

Αυτό ακριβώς εννοούσα.

TRIANTAFYLLOU
30-01-09, 22:04
συμφωνώ για το MD έχει γενικό καταλογο με κάποια προιόντα χορηγών και όχι μόνο συγκεκριμένα και έχει πολλά εμπεριστατωμένα άρθρα και τα γνωρίζω από πρώτο χέρι , δηλαδή τον τρόπο που λειτουργεί το περιοδικό .

kostaspsa
01-02-09, 13:55
Το MD ειναι για μενα το καλυτερο περιοδικο bodybuilding αναμεσα σε αυτα που κυκλοφορουν βεβαια. Επισης και το φορουμ του μαζι με του promuscle ειναι απο τα κορυφαια.