PDA

Επιστροφή στο Forum : γιατι ολοι?



kyriakos23
08-11-09, 01:35
λοιπον καθε τοσο ερχονται νεα μελη που οι περισοτεροι δεν ξερουν καν τι ειναι πρωτεινη οπως δεν ηξερα και εγω και ολοι κ στην συνεχεια μαθαμε.
μετα απο λιγες μερες στο φορουν αρχιζυν ολοι τις ιδιες και ασχετες απαντησεις η το πεζουν υπευθηνοι του φορουμ.
π.χ διαβασε το ταδε ποστ,θα πεταξεις τα χρηματα σου και πολλα αλλα που αν τα γραψω θα θελο 10 σελιδες.
ρε παιδια καταρχας δεν λεω ολοι οι ποερισοτεροι θα εχουν ενα κορμι καμια σχεση με ενα που κανη βαρη,δεν εχουν τις γνωσεις κ.τ.λ κ.τ.λ και ενας που μπενει εδω δεν ξερει το φορουμ καταρχας το μαθενει οπως κ δεν ξεκιναμε ολοι επαγγελματιες,δλδ ο ανθρωπος θελει να μαθει.
και για εμενα ειναι ευκολο τωρα να κατσω κ να το πεζω οτι τα ξερω ολα η να λεω τις ιδιες απαντησεις που εγινε σαν ποιημα.
σας κουρασα το ξερω αλλα εχει καιρο που το σκεφτομε αυτο κ στοιχημα οτι αν οχι ολοι πολλοι τα σκεφτονται αυτα.
ελεος πια

NASSER
08-11-09, 02:22
Κυριακο καλα κανεις οταν κατι σε ενοχλει να το αναφερεις. Το οτι βλεπεις καποιες απαντησεις να επαναλαμβανονται ειναι επειδη και καποιες ερωτησεις επαναλαμβανονται! Και η καθοδηγηση παντα απο τους υπευθυνους του φορουμ γινεται απο το μηδεν.
Εδω νεοι και παλιοι ειμαστε για να μαθαινουμε! Και κατω απο το πολυ καλο και φιλικο περιβαλλον πυ προσπαθουμε να διατηρουμε, το φορουμ γινεται μια καλη παρεα και πηγη γνωσεων και ενημερωσης.
Το οτι καποιων η συμπεριφορα δεν μπορει να αρεσει σε καποιους ειναι επομενω. Δεν μπορουν να μας αρεσουν ολα. Αλλα και γιαυτο προσπαθουμε παντα να φέρνουμε μια ισορροπία και πιστευω πως τα καταφερνουμε.
Το φορουμ δεν κανει διακρυσεις στα μελη και υποστηριζει παντα τις σωστες τοποθετησεις. Γιαυτο οτι σας ενοχλει καλο ειναι να μας το αναφέρετε ειτε δημοσια ειτε απευθυνομενοι στους moderator και administrator του φορουμ.

Machiavelli
11-11-09, 15:04
Επειδή θεωρώ ότι με αφορά λέω να απαντήσω. Πρώτα απ' όλα τα 3 άτομα που θεωρώ πιο γνώστες δεν είναι υπεύθυνοι του φόρουμ (φυσικά δε θέλω να θίξω κανέναν υπεύθυνο, πόσο μάλλον κάποιους που δείχνει το σώμα τους και η πορεία του τι είναι κι όχι εγώ ή κάποιος άλλος), αυτό το αναφέρω για το ότι το παίζουμε υπεύθυνοι δίνοντας οδηγίες, πως και τι. Δεύτερον καθοδηγήσεις του τύπου "διαβασε το ταδε ποστ" όπως λες αυτολεξεί kyriakos23 δείχνουν πιο πολύ ότι ΔΕΝ ξέρουμε και όχι ότι "να κατσω κ να το πεζω οτι τα ξερω ολα η να λεω τις ιδιες απαντησεις που εγινε σαν ποιημα", μακάρι να μπορούσαμε να τα πούμε μόνοι μας, εγώ δε μπορώ. Τρίτον καθοδηγήσεις όπως "θα πεταξεις τα χρηματα σου" θέλω να πιστεύω ότι δίνονται κατόπιν προσωπικής άποψης κάποιου προϊόντος, οπότε είναι άποψη απλώς και στο section Αξιολόγηση συμπληρωμάτων αυτό ζητάται. Τέταρτον δεν υπάρχει λόγος να το παίξει κανείς ότι τα ξέρει όλα, και γιατί θα γίνει γελοίος και γιατί στην τελική δεν έχει κανένα όφελος (οικονομικό ας πούμε) γι' αυτόν.
Δε ξέρω γιατί σε ενοχλεί να βλέπεις κάποιον να βοηθάει έναν άλλον, όσον αφορά τις άσχετες απαντήσεις μπορείς απλά να πεις στην εκάστοτε περίπτωση ότι δεν είναι έτσι και να τεκμηριώσεις αναλόγως. Διαθέτουμε χρόνο για να μάθουμε βοηθώντας δε νομίζω ποτέ να έφερε κάποιος αντίρρηση τεκμηριωμένη σε εμένα ή σε κάποιον που είναι τόσο λίγο καιρό όσο εγώ στο φόρουμ ή ακόμα και σε έναν πολύ έμπειρο και αυτός απλώς είπε "όχι είναι έτσι όπως τα λέω εγώ γιατί τα ξέρω όλα".

drago
11-11-09, 17:45
κι εγω το κανω αυτο μερικες φορες.

συνηθως γιατι εχω κανει καποια λαθη προσφατα και βλεπω αλλους να πανε να τα κανουν, η γιατι απλα θελω να συνησφερω.

εσυ ως 'παλιος', θαπρεπε να χαιρεσε που αναλαμβανουν και νεοτεροι να απαντανε και δεν χρειαζεται να γραφεις τα ιδια και τα ιδια 100 φορες. Στην τελικη αν δεις οτι καποιος συμβουλευει βλακεις καποιον αλλο, δεν σε κραταει κανεις απ το να επεμβεις.

επισης, το φορουμ εχει moderators για να αναλαβουν οποιον παρεκτρεπεται...

NASSER
11-11-09, 17:49
Machiavelli εγω σαν πιο εμπειρος στο να διαβαζω και να αντιμετωπίζω τα γραφομενα του φορουμ, μπορω να πω πως τα ατομα που εσυ θεωρεις γνωστες, για μενα ειναι ημιμαθείς-επικίνδυνοι.
Οι πραγματικοι γνωστες δεν γραφουν πολλα...Δεν χρειαζεται να γραφει πολλα καποιος για να δειξει πως ειναι γνωστης. Επειτα η καθοδηγηση καθε πρωταρη θελει απλα βηματα και λιανα λογια.
Τελος θα πρεπει να εμπιστευεστε πρωτα τους υπευθυνους του φορουμ γιατι και αυτοι κατόπιν κριτηρίων εκλεχθησαν να ειναι υπευθυνοι και οχι μονο για να διαγραφουν και να μεταφερουν ποστ και τοπικ. Στοχος του φορουμ ειναι να ειναι κοντα στα μελη ωστε να νιωθουν οικιοτητα και ανεση να δεχονται τη συμβουλη "διαβασε το ταδε ποστ" ή "θα πεταξεις τα χρηματα σου". Εδω στεκει και το παραπονο του kyriakos23.

NASSER
11-11-09, 17:52
κι εγω το κανω αυτο μερικες φορες.

συνηθως γιατι εχω κανει καποια λαθη προσφατα και βλεπω αλλους να πανε να τα κανουν, η γιατι απλα θελω να συνησφερω.

εσυ ως 'παλιος', θαπρεπε να χαιρεσε που αναλαμβανουν και νεοτεροι να απαντανε και δεν χρειαζεται να γραφεις τα ιδια και τα ιδια 100 φορες. Στην τελικη αν δεις οτι καποιος συμβουλευει βλακεις καποιον αλλο, δεν σε κραταει κανεις απ το να επεμβεις.

επισης, το φορουμ εχει moderators για να αναλαβουν οποιον παρεκτρεπεται...


drago μαρεσει η αντιμετωπιση σου :thumbup:
Ειναι συμαντικο να βοηθας τον αλλο να μην επαναλαβει λαθη που εχουμε κανει στο παρελθον. Γιατι και η εμπειρια εχει μεγαλη βαρυτητα. Δεν αρκει να διαβασεις καποια αρθρα ή βιβλια αμα δεν τα εφαρμωσεις.

thegravijia
11-11-09, 17:58
Machiavelli εγω σαν πιο εμπειρος στο να διαβαζω και να αντιμετωπίζω τα γραφομενα του φορουμ, μπορω να πω πως τα ατομα που εσυ θεωρεις γνωστες, για μενα ειναι ημιμαθείς-επικίνδυνοι.
Οι πραγματικοι γνωστες δεν γραφουν πολλα...Δεν χρειαζεται να γραφει πολλα καποιος για να δειξει πως ειναι γνωστης. Επειτα η καθοδηγηση καθε πρωταρη θελει απλα βηματα και λιανα λογια.
Τελος θα πρεπει να εμπιστευεστε πρωτα τους υπευθυνους του φορουμ γιατι και αυτοι κατόπιν κριτηρίων εκλεχθησαν να ειναι υπευθυνοι και οχι μονο για να διαγραφουν και να μεταφερουν ποστ και τοπικ. Στοχος του φορουμ ειναι να ειναι κοντα στα μελη ωστε να νιωθουν οικιοτητα και ανεση να δεχονται τη συμβουλη "διαβασε το ταδε ποστ" ή "θα πεταξεις τα χρηματα σου". Εδω στεκει και το παραπονο του kyriakos23.
αμα βλεπεις και λεμε καμια πατατα να διορθωνεις...!

NASSER
12-11-09, 00:34
αμα βλεπεις και λεμε καμια πατατα να διορθωνεις...!

Εσυ μια χαρα τα πας :thumbup:
Φυσικα και θα σας διορθωνω και θα σας το επεξηγω. Δεν μπορουμε να τα ξερουμε ολα!

Machiavelli
12-11-09, 10:11
Machiavelli εγω σαν πιο εμπειρος στο να διαβαζω και να αντιμετωπίζω τα γραφομενα του φορουμ, μπορω να πω πως τα ατομα που εσυ θεωρεις γνωστες, για μενα ειναι ημιμαθείς-επικίνδυνοι.
Οι πραγματικοι γνωστες δεν γραφουν πολλα...Δεν χρειαζεται να γραφει πολλα καποιος για να δειξει πως ειναι γνωστης. Επειτα η καθοδηγηση καθε πρωταρη θελει απλα βηματα και λιανα λογια.
Τελος θα πρεπει να εμπιστευεστε πρωτα τους υπευθυνους του φορουμ γιατι και αυτοι κατόπιν κριτηρίων εκλεχθησαν να ειναι υπευθυνοι και οχι μονο για να διαγραφουν και να μεταφερουν ποστ και τοπικ. Στοχος του φορουμ ειναι να ειναι κοντα στα μελη ωστε να νιωθουν οικιοτητα και ανεση να δεχονται τη συμβουλη "διαβασε το ταδε ποστ" ή "θα πεταξεις τα χρηματα σου". Εδω στεκει και το παραπονο του kyriakos23.

Τα άτομα που αναφέρομαι πάντως, δε γράφουν πολλά. Αλλά όπως είπα εγώ τα θεωρώ αυτά, δε είναι κανόνας. Το που στέκει το παράπονο του kyriakos23 δε το κατάλαβα δυστυχώς.
Συμφωνώ με τον drago.