PDA

Επιστροφή στο Forum : Η κρεατίνη μπορεί να ευθύνεται για καρκίνο!



Gasturb
09-01-07, 05:15
Περιορίστε την υπερβολική χρήση της..

Η κρεατίνη μπορεί να ευθύνεται για καρκίνο ! (http://health.in.gr/news/article.asp?lngArticleID=30974)


Gasturb

GeorgeTF
09-01-07, 13:12
Απο το ίδιο forum λέει
Προηγούμενη έρευνα, πάντως, έδειξε ότι η κρεατίνη μπορεί να προστατεύσει τον εγκέφαλο από βλάβες, οι οποίες έχουν προέλθει από τραυματισμό.
Άντε τώρα να βγάλεις άκρη
για πείτε την αποψη σας

wolf
09-01-07, 14:59
Απο το ίδιο forum λέει
Προηγούμενη έρευνα, πάντως, έδειξε ότι η κρεατίνη μπορεί να προστατεύσει τον εγκέφαλο από βλάβες, οι οποίες έχουν προέλθει από τραυματισμό.
Άντε τώρα να βγάλεις άκρη
για πείτε την αποψη σας
:army2: καλή φαση,οταν θα χτυπαμε το κεφαλι μας στο τοιχο που θα παθουμε καρκινο απτην κρεατινη δε θα "μασαμε μια"... :bodybuilder2:

GeorgeTF
09-01-07, 16:20
καλά έχω πάθει πλάκα ε!!!!!!στο διαβάστε επίσης λέει τα απίστευτα ακόμα και για protein
καληηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηή φαση

Duke-Nukem
09-01-07, 17:23
μονολεκτικά : βλακείες
βγαίνει ο κάθε δήθεν γιατρός και λέει κατι και αμέσως θεωρήται σαν σωστό και τεκμηριομένο.
Αποτελέσματα ερευνών γιατί δεν λένε άραγε; η κρεατίνη από πότε είναι νόμιμο στεροειδές απ΄κ την στιγμή που δεν υπάρχει συσχέτιση μεταξύ τους; το ένα αποτελεί αμινοξύ και το άλλο ορμόνη.

Xorxhs
09-01-07, 19:59
hmm...τωρα εγω να πιστψω εσενα ή το γιατρο που ονομαζεται Γαλλική Υπηρεσία Ιατρικής Ασφάλειας για τη Διατροφή? :P

Duke-Nukem
09-01-07, 20:09
χωρίς αποδείξεις μην πιστεύεις. με την ίδια λογική μακροχρόνια όλα δημιουργουν προβλήματα,α κομά και το νερό, η αυξημένη κατανάλωση καθημερινά προκαλεί νεφρικές παθήσεις.

Gasturb
09-01-07, 21:09
Παίδες ψυχραιμία..

Πιστεύω ότι η κρεατίνη λίγο πολύ διχάζει γιατί απλά υπάρχουν έρευνες που αποδέχονται ότι η κρεατίνη ειναι ασφαλή και ιατρικές ομάδες που λένε ότι πρέπει να αποφεύγεται για τους αθλητές. Από ότι γνωρίζω 'καπνός χωρις φωτιά δεν υπάρχει' και πιστεύω ότι και οι 2 πλευρές έχουν τον λόγο τους να υποστηρίξουν την θέση τους. Έτσι λοιπόν η αλήθεια είναι καπου στη μέση..

Γιαυτο έγραψα..


Περιορίστε την υπερβολική χρήση της..
και όχι 'Σταματήστε την τελείως..'

Αν με ρωτήσετε τώρα αν παίρνω εγώ.. απλά θα σας πω έχω να πάρω απο τον Μαϊο όχι λόγω φόβου ή οικονομίας αλλα για μένα προσωπικα δεν ειναι must supplement και βλέπω αποτελέσματα και χωρίς αυτήν.


Gasturb

Duke-Nukem
09-01-07, 21:26
όταν λέει υπερβολική χρήση της σε τι ποσότητες αναφέρεται;

Gasturb
09-01-07, 21:46
όταν λέει υπερβολική χρήση της σε τι ποσότητες αναφέρεται;

Εγώ παντως όταν λέω υπερβολική εννοω 4 - 5 μηνες χρήση της το χρόνο με την λογική φυσικά 1 μήνα οn - 1 μήνα off. Δεν το έχω διαβάσει σε έρευνα αλλά υποστηρίζω ότι μια λογική χρήση για κάποιον που θέλει τόσο την κρεατίνη ειναι max 3 φορές τον χρόνο. Λάθος ή σωστό ο καθένας ας το κρίνει διαφορετικά.

Αλλά ρεσυ Duke αφού δεν παίρνεις κρεατίνη τόσους μήνες τι σκάς!?? :lol:

Gt

muaythaispirit
12-01-07, 14:31
φυσικο νομιμο στεροιδες χεχε καλο!

Albert_Wesker
15-01-07, 05:03
ΜΥΘΟΣ. ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ. Η κρεατίνη απλα θέλει πολύ νερό. η κρεατίνη είναι φυσιολογικό μέρος της πολύ βραχείας διαδιακασίας παραγωγής ενέργειας(σύστημα φωσφορικής κρεατίνης)
Θα πειράξει αν φας παραπάνω όπως θα πειράξει κάθε πρωτείνη(λευκώματα κοκ)
]
πιείτα πολύ νερό με κρεατίνη μετά το τζίμ για να πρηστείτε. αυτό κάνει η κρεατίνη. απλά

ANONIO
26-01-07, 19:13
Albert_Wesker νωμιζω οτι κανεισ λαθος, το νερο με την κρεατινη το πινουμε κυριως για τα νεφρα αλλα και επειδη η κρεατινη κανει κατακρατηση υγρων και χρειαζομαστε ενυδατωση για αυτο πινουμε το νερο στην κρεατινη. αυτα που λεσ νομιζψ οτι δεν στεκουνε, εχεισ δοκιμασει κρεατινη, και πεσ μου μετα, δεν νομιζω να εχεισ πρηστει απο την κρεατινη και απο την πρωτεινη αλλα απο την προπονηση αφου η προπονηση ειναι το 70% των αποτελεσματων που εχεισ.