PDA

Επιστροφή στο Forum : SizeOn (Gaspari Nutrition)



RUHL
14-01-09, 20:50
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6600&stc=1&d=1258119864

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6601&stc=1&d=1258119874

slaine
14-01-09, 21:20
ντάξ νομίζω δε χρειάζεται να πω τίποτις. άλλη μία φόρμουλα κρεατίνης... :thumbdown: πολλή ζάχαρη είδα εν πρώτοις.

μονουδατική απλά :bowdown:

RUHL
14-01-09, 23:49
αυτο ειναι μετα-προπονετικο η πανω στην προπονηση πιστευωο να το ξερετε για αυτο η ζαχαρη που εχει δεν ειναι ασχημη ιδεα

polydeykis
15-01-09, 02:48
παιδιά εγώ αυτό έχω τώρα, αρκετά καλό, σε συδυασμό με το super pump το παίρνω, με βολεύει και δουλεύει!! :-)

η τιμή του είναι λίγο αλμυρή...

slaine
15-01-09, 02:49
παιδιά εγώ αυτό έχω τώρα, αρκετά καλό, σε συδυασμό με το super pump το παίρνω, με βολεύει και δουλεύει!! :-)

η τιμή του είναι λίγο αλμυρή...
δε σε χάλασε η τιμή μικρέ. άσχετο εσύ κατά τη διάρκεια της προπόνησης τα παίρνεις? ή όπως λέγαμε πριν/μετά

polydeykis
15-01-09, 02:51
26 χρονων μικρος? χα χα χα παππου!!

το παίρνω κατά τη διάρκεια με 1 λίτρο νερού, και πρέπει να το έχεις πιει μέχρι την μέση της προπόνησης, δηλ αν κάνω 16 σετ στηθος, μέχρι τα 8 το χω πιει, ενα σκουπ

και 45 λεπτα πριν το super pump

καλό ειναι, δουλευει

είδες φωτο διαφορά ε??

RUHL
06-02-09, 23:46
Πωπω το πηρα σημερα πανω στην προπονηση 45 λεπτα πριν ειχα πηει το no shotgun και πανω στην προπονηση οπως γραφει το σιζε ον περνεις αυτο

Γευση λεμονι

Ψιλομαπα η γευση ναι θυμηζε λεμονι αλλα ειχε ακομα μια χαρακτηριστικη γευση και για καποιο λογω η σκονη δεν διαλυονταν δεν μηλαω για κοκους αλλα πως με κατι κρεατινες γινετε σαν αμος ετσι αλλα σε λιγοτερο και ΛΙΓΟ πιχτω μου θυμηζε σαν να βαζεις σε χυμο λεμονιου λιγο ριζαλευρο κατι τετοιο δεν το ιπια ολο δεν την παλεψα μετα την μεση της προπονησης αρχησε να με ψιλοπειραζει το στομαχι και λεω ας το αφησω καλυτερα δεν αξηζει

Το επινα γουλιες γουλιες αλλα προσωπικα δεν παλεψα την γευση με τιποτα και επινα και εξτρα νερο απο πησω με καθε γουλια

:puke: μην το παρετε :puke:

TEFAAtzis
23-08-09, 17:42
SizeOn!!!Το εχει δοκιμασει κανεις?Εχω ακουσει πολυ καλα σχολια


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=4405&stc=1&d=1251039524


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=4406&stc=1&d=1251039535

**** Όταν ανοιγουμε τόπικ για ένα συγκεκριμενο συμπλήρωμα,φροντίζουμε να δίνουμε μια λεπτομερη περιγραφή,όπως φωτογραφίες,συστατικα κτλ.Επίσης τοποθετείται στην Αξιολόγηση Συμπληρωματων.Mods Team ****

primordial
12-11-09, 14:01
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6600&stc=1&d=1258119864

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6601&stc=1&d=1258119874




Ξεκινώντας, θα ήθελα να πώ ότι είναι το πρώτο thread που κάνω για αξιολόγηση ενός προϊόντος. Εάν έχω κάποια πατάτα (a.k.a. Υδατάνθρακας :green::green:....), ζητώ εκ των προτέρων την κατανόησή σας.

Στο θέμα μας...

Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για το συγκεκριμένο προϊόν, και γενικότερα η Gapari είναι μία brand πολύ αξιόλογη.
Θα ήθελα την γνώμη σας πάνω στο Size On και για να εκφράσω και τον δισταγμό μου πάνω σε αυτό, είναι η ποσότητα της ζάχαρης (maltodextrin from corn) όπως αναφέρει. Θα πρέπει να αποτελεί ανασταλτικό παράγοντα κατά την γνώμη σας για την αγορά του....??? Εννοείται πως θα συνδυαστεί με πολύ προσεγμένη διατροφή, πρωτεϊνη & γλουταμίνη...!!!

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για όποια βοήθεια μου διαθέσετε....:toast::toast:

Niiick
12-11-09, 18:30
στη μια δοση εχει 14.5 γραμμαρια ζαχαρες. τι να σου κανουν το τοσο κακο πια? οι περισοτεροι απο εμας μεταπροπονητικα βαζουμε πολυ περισοτερο και αυτο το προιον εγω μαλλον μεταπροπονητικα θα το εβαζα. εχω ακουσει ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ για αυτο το προιον και οχι απο φορουμς ή απο το μπαμπη το σουγια αλλα απο ατομα που γνωριζω και ειναι χρονια στο αθλημα. αμα εχεις τα λεφτα (επειδη η gaspari γενικα ειναι τσιμπημενη) εγω λεω δοκιμασε το και αν δεν πληρει τις προσδοκιες σου απλα μην ξαναπαρεις. αλλα δοκιμασε το ειναι η δικια μου γνωμη! το χω και γω μεστο προγραμα αλλα προεχουν αλλα!8-)

primordial
12-11-09, 19:38
Σκεφτόμουν να το χρησιμοποιώ κατά την διάρκεια της προπόνησης, όπως προτείνουν. Για μεταπροπονητικό, ο μόνος λόγος που με κολλάει είναι το πώς θα μπορούσα να το εντάξω στο σύνολο του μεταπροπονητικού μου, το οποίο περιέχει πρωτεϊνούλα + γλουταμίνη + 1μιση κουταλιά μέλι ή 1 μπανάνα. Μάλλον θα κρατήσω πρωτεϊνη & γλουταμίνη και ααφαιρώ τα παρελκόμενα.....!!! Όπως και να έχει σε ευχαριστώ για την πρόθεσή σου...:)

Niiick
12-11-09, 22:22
τι ευχαριστεις για αυτο ειμαστε εδω μεσα να βοηθαμε ο ενας τον αλλον.
Ρε φιλε εχω διαβασει αυτο που λεει η εταιρια και τι να σου πω εμενα κατα τη διαρκεια μονο νερο μ αρεσει να πινω και αυτο οχι πολυ,αν και μια αφυδατωση της ταξης του 2% προκαλει πτωση αποδοσης 10%:shock::shock:

επεισης αν θυμαμαι η εταιρια ελεγε ή κατα τη διαρκεια ή πριν τον υπνο? κατι τετοιο? παρομοιο μεταπροπονητικο κανουμε εγω θα τα εβαζα και τα δυο με οποια σειρα μου πηγαινε!:welcome:

-beba-
13-11-09, 10:35
Εγώ είχα ένα φακελάκι-δείγμα size-on και έβαλα το μισό σε ένα μεγάλο μπουκάλι με νερό και το ήπια κατά την διάρκεια της προπόνησης. Την ημέρα που το ήπια ήμουν πολύ κουρασμένη όταν πήγα στο γυμναστήριο. Ομολογώ ότι αρχίζοντας την προπόνηση ένιωθα πιο ξεκούραστη. Κατά την διάρκεια της προπόνησης ένιωσα ακόμα καλύτερα και τελειώνοντας την προπόνηση διαπίστωσα πως μπορούσα να ξαναρχίσω από την αρχή. Δεν ξέρω βέβαια άν αυτό συνέβηκε τυχαία ή αν οφείλεται στο size-on.

MuscleBuildingMachine
13-11-09, 16:35
Το παραπάνω προιόν είναι αρκετά καλό και χρήσιμο για την καθημερινή προπόνηση σου με βάρη!! Αν και Κρεατίνη ΆΡΙΣΤΗΣ ποιότητας να υπογραμμίσω πως πρέπει να είσαι άνω των 18 για το χρησιμοποιήσεις!! Αν πάλι είσαι της θεωρίας ότι '''Ενταξει μορε τιθα πάθω,ΣΙΓΆ'''Αυτο είναι δικό σου θέμα!!

Ακόμα ξέρω πως μπορείς να το 'βαράς' και αμέσως μετά την προπόνηση πράγμα εξίσου καλό όπως το να το 'βαράς' κατά την διαρκεια της προπόνησης.

Καλα αποτελέσματα!
Ενημέρωσε μας ΣΥΝΤΟΜΑ:)

MuscleBuildingMachine
13-11-09, 16:54
**Τσέκαρε αυτό Πριν ΤΟ χρησιμοποιήσεις**


!!!Warnings: Not suggested for use in children under the age of 18 or in people who have been diagnosed with hypertension, kidney disease, or thalassemia!!!


!!!Προειδοποιήσεις: Δεν προτείνεται για χρήση σε παιδιά κάτω των 18 ετών ή σε άτομα που έχουν διαγνωστεί με υπέρταση, νεφρική νόσο, ή θαλασσαιμία. Μην χρησιμοποιείτε εάν έγκυος.!!!

primordial
13-11-09, 19:38
MuscleBuildingMachine **Τσέκαρε αυτό Πριν ΤΟ χρησιμοποιήσεις**


!!!Warnings: Not suggested for use in children under the age of 18 or in people who have been diagnosed with hypertension, kidney disease, or thalassemia!!!


!!!Προειδοποιήσεις: Δεν προτείνεται για χρήση σε παιδιά κάτω των 18 ετών ή σε άτομα που έχουν διαγνωστεί με υπέρταση, νεφρική νόσο, ή θαλασσαιμία. Μην χρησιμοποιείτε εάν έγκυος.!!!

Τα 18 τα έκλεισα πρίν 12 χρόνια....... & τελευταία φορά που κοίταξα η κοιλιά μου ήταν φουσκωμένη μόνο από 2 κομμάτια στήθος γαλοπούλας, 2 βραστες πατάτες, λίγο μπρόκολο και αρκετά καρότα...:green::green:.........

Σήμερα δοκίμασα ένα δειγματάκι της size on που έφτασε στα χέρια μου. Να σημειώσω ότι 2 ώρες πρίν την προπόνηση έφαγα 2 ψωμάκια του τοστ (ολικής) με 3 φέτες γαλοπούλα και 2 τυρί, ένα μήλο και μιση ώρα πρίν την προπόνηση ένα scoop whey με νερό. Το σέηκερ με το size on το ετοίμασα και το πήρα μαζί μου.

Οφείλω να ομολογήσω ότι η προπόνηση ήταν λίγο πιο γρήγορη σε σχέση με άλλες μέρες με μικρότερα διαλλείμματα αλλά τα σετ σταθερά σε ρυθμό. Επιδίωξα να έχω αυτόν τον ρυθμ΄για να δώ πώς θα ανταποκριθώ. Όλα οκ. Κιλά δεν ανέβασα αλλά πρόσθεσα τουλάχιστον άλλες 2 με 3 επαναλήψεις σε κάθε άσκηση. Σήμερα έπαιζα πλάτη & τρικέφαλα. Αυτό που μου έκανε εντυπωση και με προβλημάτισε αρκετά, ήταν ότι παρά τον ρυθμό της προπόνησης ίδρωσα ελάχιστα εώς καθόλου σε σχέση με προηγούμενη φορά.

Τώρα, σχεδόν 1μιση ώρα μετά την προπόνηση, νοιώθω λίγο πιασμένος....!!! Αυτό που δεν μου άρεσε πολύ ήταν η γεύση. Δοκίμασα το arctic lemon ice ή κάπως έτσι τεσπα και ήταν πάάάάάρα πολύ γλυκό. Ειδικά πρός το τέλος το έπινα και με έπινε. Αλλα όπως λέω πάντα η γεύση είναι εντελώς υποκειμενικό θέμα. Αυτάάά...!!!

Mitsos
28-11-09, 03:01
παιδια εχω ψαξει να βρω την ακριβης περιεκτηκοτητα του size on tis gaspari nutrition σε κρεατινη ανα δοση αλλα διαπιστωσα πωσ δεν γραφει τπτ...κ σε αρκετα αλλα δεν εχει ενδειξεις...μηπως ξερετε γιατι το κανανε αυτο??ειναι αξιοπιστω αυτο το προιον???

Maxwell Wolfen
14-12-09, 20:52
χαιρετω

μηπως ξερει κάποιος τι ακριβως κανει το size on? τι δοσολογία χρειαζεται και αν ειναι αναγκαιο να κανεις κυκλους με το συγκεκριμενο προιον??

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

gj
14-12-09, 21:51
χαιρετω

μηπως ξερει κάποιος τι ακριβως κανει το size on? τι δοσολογία χρειαζεται και αν ειναι αναγκαιο να κανεις κυκλους με το συγκεκριμενο προιον??

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=6077&highlight=size+gaspari
Τι δοσολογια θα την βρεις μονος σου αναλογα με τις αναγκες σου.

Maxwell Wolfen
15-12-09, 14:32
Παντως η δοσολογια λεει για μετα τη προπονηση οποτε για να το λενε κατι θα ξερουνε....

Το προιον θελει κυκλους του τυπου 1 μηνα μεσα 1 εξω??

Maxwell Wolfen
11-01-10, 16:08
ρε παιδια εχω παρει το size on σε ταμπλετες μορφη.Ξερει κανεις ποσο πρεπει να περνουμε και ποτε?

kaiowas
11-01-10, 19:00
ρε παιδια εχω παρει το size on σε ταμπλετες μορφη.Ξερει κανεις ποσο πρεπει να περνουμε και ποτε?

Το κουτί δεν γράφει οδηγίες?

Maxwell Wolfen
11-01-10, 21:33
Το κουτί δεν γράφει οδηγίες?

λεει 6 ταμπλετες το πρωι αλλα πολλοι λενε οτι πρεπει να τα παιρνεις μετα την προπονηση.για αυτο ρωταω.

No Cash
01-02-10, 19:13
θα το χρησιμοποιησω το διαολι σε κανα δυο εβδομαδες...


τι δοσολογια προτεινετε?θα δοκιμασω να το πινω κατα τη διαρκεια της προπονησης.... μου αρεσει και σαν ιδεα... και με επηρεαζει αρκετα το placebo effect.... εδω αν δεν πινω νερο κατα τη διαρκεια της προπονησης νοιωθω οτι κατι δεν παει καλα και τρεχω στο ψυγειο... :rolf:

-panos-
19-02-10, 12:50
το πηρα κι εγω κι το εχω αρχισει εδω και 3 ημερες.
αν και νωρις ακομα νιωθω απο τωρα οτι εχει ξεκινησει να δουλευει!!!
πειτε καμια γνωμη με τι αλλο μπορει να συνδυαστει για μεγιστα αποτελεσματα???

Svein
19-02-10, 23:34
Το πηρα και εγω.... συνδυασετο με SuperPump250 !

polydeykis
20-02-10, 16:02
Μάγκες το size on που το είχα πάρει πέρσι σε συνδυασμό με super pump 250 ήταν γαματο...τουμπάνιασμα, σε ξεκουράζει πιο γρηγορα αναμεσα στα σετ...βεβαια αυτο με προυποθεση οτι δεν κανεις προτερη χρηση κρεατινης για παραπανω απο μηνα, γιατι δε θα δεις και μεγαλη διαφορα...βασικα ενα πολυ καλο ειναι οτι η ζαχαριτσα που εχει και μερικοι φωναζουν γιαυτο, ειναι καλο γιατι τα επιπεδα ινσουλινης πεφτον τραγικα στις προπονησεις και ετσι κι αλλιως πρεπει να τα σηκωσουμε μετα με ροφημα υψηλου γλυκαιμικου δεικτη (αλλιως κανει παρτυ η κορτιζολη, η ορμονη του μυικου καταβολισμου)

polydeykis
20-02-10, 16:04
το πηρα κι εγω κι το εχω αρχισει εδω και 3 ημερες.
αν και νωρις ακομα νιωθω απο τωρα οτι εχει ξεκινησει να δουλευει!!!
πειτε καμια γνωμη με τι αλλο μπορει να συνδυαστει για μεγιστα αποτελεσματα???


Τα γνωστά:

Δυνατό πρωινό, καλή ξεκούραση, κομμένα αλκοόλ και τηγανητά, καλη πηγη πρωτεινων και φυσικα ορθως κατανεμημενη προπονηση

-panos-
25-02-10, 18:35
το θεμα ειναι ομως πως θα τα περνω..
το size on το πινω κατα την διαρκεια της προπονησης οπως λεει στο κουτι.
αν παρω και το super pump μιση ωρα πριν δεν μου κολαει και πολυ..
εσεις τι λετε?

michael-nrg
25-02-10, 19:16
το θεμα ειναι ομως πως θα τα περνω..
το size on το πινω κατα την διαρκεια της προπονησης οπως λεει στο κουτι.
αν παρω και το super pump μιση ωρα πριν δεν μου κολαει και πολυ..
εσεις τι λετε?

Παρε το superpump πριν την προπονηση και το size on μετα...εγω αυτο εκανα οταν τα ειχα παρει ενα καιρο...

-panos-
25-02-10, 20:30
Παρε το superpump πριν την προπονηση και το size on μετα...εγω αυτο εκανα οταν τα ειχα παρει ενα καιρο...

ειχες τα επιθυμητα αποτελεσματα?
θα μου το προτεινες να το κανω δηλαδη?

michael-nrg
25-02-10, 22:18
ειχες τα επιθυμητα αποτελεσματα?
θα μου το προτεινες να το κανω δηλαδη?


κοιτα εγω δεν μπορω να σου ποροτεινω κατι...αυτος που ξερει καλυτερα αν θα δουλεψει η οχι ειναι ο οργανισμος σου. Εγω που το εκανα ετσι δουλεψε, σε συνδιασμο παντα με διατροφη.... απλα δεν θα εδεινα ξανα τα λεφτα σε φορμουλα κρεατινης παρα μονο σε μονουδρικη. οσο για το superpump θα σου δουλεψει σιγουρα εαν δεν εχεις ξαναπαρει κιολας

Svein
02-04-10, 17:05
Review

Γευση 7/10
Αποτελεσμα 7.5/10
Τιμη 3.5/10

Τελειώνοντας το κουτη εχω να πω πωσ πραγματι μπορει να ειναι η καλύτερη φορμουλα κρεατινης ! Παρολα αυτα ειδα μικρες διαφορες σε σχεση με την μονουδρικη ( με φορτομα μαλιστα καλυτερα αποτελεσματα ειχε η καθαρη! ) στην δυναμη ! Παντος στο θεμα αποθεραπιας κανει καλή δουλεία ! Μετα απο διπλές προπονησεις την επομενη μερα ένιωθα αρετα ακμεος και ετιμος για προπονηση ! Το συνδιασα με SuperPump που μου έδινε αρκετα μεγαλυ ώθηση (λογο μικρο τραυματισμου ακολουθισα φαρκευτικη αγωγη και γιαυτο δεν το συνδύασα με SuperPump σε δυο προπονησης και ειδα πέσιμο...! ) . Η τιμη αστρονομικη στην ελλαδα , τωρα μαλιστα που η Gaspary εβγαλε ενα πιο εξελιγμένο Size On που δεν το εχουμε φερει στο ελλαδισταν !. Οποτε αμα το βριτε σε καλη τιμη χτυπιστετο :thumbup::thumbup::thumbup: !

sfakas
04-06-10, 10:54
Παιδια παιρνω κ γω size on αλλα σε ταμπλετες.παιρνω 6 ταμπλετες το πρωι,οπως λεει η δοσολογια.προτεινετε κατι αλλο κατα τις μερες προπονησεων?τις μερες που δεν προπονουμαι να παιρνω η οχι και αν ναι ποσο?ευχαριστω!!!!!

TEFAAtzis
04-06-10, 15:17
εχει κανεις καμια πληροφορια για τις δυο καινουριες size on που κυκλοφορησαν???
Η μια λεγετα size on max performance και η αλλη size on pre contest!!!

flowin_through
04-06-10, 15:21
Εχω ακουσει καλες εντυπωσεις (δεν τα εχω δοκιμασει), αλλα θα μου πεις : και εγω εχω ακουσει οτι οι Αμερικανοι πατησαν στο φεγγαρι, πρεπει να το πιστεψω?

TEFAAtzis
04-06-10, 15:25
Εχω ακουσει καλες εντυπωσεις (δεν τα εχω δοκιμασει), αλλα θα μου πεις : και εγω εχω ακουσει οτι οι Αμερικανοι πατησαν στο φεγγαρι, πρεπει να το πιστεψω?

το θεμα ειναι ποια η διαφορα τους με το παλιο και γενικα τι συγκεκριμενο και ξεχωριστο περιεχει το καθενα και βγαλαν 2 διαφορετικα???

flowin_through
04-06-10, 15:36
Ε αν το ψαξεις λιγο παραπανω θα καταλαβεις.
Το max performance εχει παραπανω υδατανθρακες για δυναμη, ενω το pre contest ειναι χωρις θερμιδες για χρηση κατα τη γραμμωση και για κατα τη διαρκεια της προπονησης. Υποτιθεται οτι δουλευει και χωρις τους εξτρα υδατανθρακες που θελουν οι κρεατινες για να πιασουν.
Πιστευω οτι ειναι πολυ υπερκοστολογημενα. Να`μαστε καλα να ξοδευουμε. Ούραααα!

primordial
04-06-10, 19:15
Ε αν το ψαξεις λιγο παραπανω θα καταλαβεις.
Το max performance εχει παραπανω υδατανθρακες για δυναμη, ενω το pre contest ειναι χωρις θερμιδες για χρηση κατα τη γραμμωση και για κατα τη διαρκεια της προπονησης. Υποτιθεται οτι δουλευει και χωρις τους εξτρα υδατανθρακες που θελουν οι κρεατινες για να πιασουν.
Πιστευω οτι ειναι πολυ υπερκοστολογημενα. Να`μαστε καλα να ξοδευουμε. Ούραααα!

+1

Να είμαι ειλικρινής στην αρχή ψήθηκα να δοκιμάσω την pre contest, αλλά ενόψη καλοκαιριού κ άλλης μίας αποτυχημένης προσπάθειας επανένταξης την άφησα για το ξεκίνημα από Σεπτέμβρη.

Έχω διαβάσει πολύ καλά reviews για την συγκεκριμένη κ σκέφτομαι να την συνδυάσω με Arginine, 1,3 Dimethylamylamine, Caffeine.

Κάποια άποψη - γνώμη - κριτική για τον συνδυασμό μπορώ να έχω....????

xerxhs
02-08-10, 14:49
kalispera file ti kaneis? tha ithela na se rwtisw kati gia auto to proion....apo oti exw katalabei prepei na einai polu kalo kai na aksizei ton kopo na to parei kaneis alla to thema einai an kratas auto pou kerdises swmatika kai meta tin diakopi tou proiontos h tha xaseis arketa??? rwtaw gt periexei kreatini kai an dn kaneis kali diatrofi meta apo kathe proion kreatinis tote kerdizeis elaxista pragmata...sumvainei loipon to idio kai me auto to proion?????


**** Γραφε με ελληνικους χαρακτηρες,ειναι κανονας του φόρουμ.Mods Team ****

xerxhs
04-08-10, 14:33
Το πηρα και εγω.... συνδυασετο με SuperPump250 !

καλησπερα φιλε ειναι καλος συνδοιασμος δηλαδη το size on με το super pump250???

aris1988
19-08-10, 04:05
παιδεια για λειστε μου μια απορια διαβαζα στο e-shop του forum μας τισ οδηγιες χρησεις της size on και της size on tablets.δεν ειναι το ιδιο προιον απλα το ενα βγαινει σε ταμπλετες και το αλλο σε σκονη γιατι αφτο που νε σε σκονη λεει να το παιρνουμε κατα τη διαρκεια της προπονησης και να μη το παιρνουν ατομα με θυροειδη καρδιακα προβληματα κτλ.ενω το size on tablets λεει μια φορα τη μερα 6-8 χαπια χωρις να λεει την ωρα της προπονησης και απλα λει να χρησιμοποιητε απο υγιεις.τι διαφορες εχουν?

deluxe
19-08-10, 08:50
Το size-on ειναι intra συμπληρωμα κυριως, δλδ χρησιμοποιειται κατα την διαρκεια της προπονησης. Εχει πολλα προϊοντα, με το καλυτερο να ειναι το size-on PC ( Pre-Contest ). Τα αλλα ποτε δε τα συμπαθησα, καθως εχουν μεσα υπερβολικες ποσοτητες υδατανθρακων και ζαχαρων.

Βεβαια λενε οτι και ο υδατανθρακας χρειαζεται σε προπονησεις 1-2 ωρων μαζι με αεροβια. Τωρα δε ξερω..

aris1988
19-08-10, 16:34
και το size on tablets τι ειναι?ποια ηη δαφορα του ενος προιοντοσ με το αλλο?

deluxe
19-08-10, 19:52
Σχεδον το ιδιο πραμα ειναι, απλα τις ταμπλετες δε μπορεις να τις παιρνεις κατα την διαρκεια.. Απλα της παιρνεις πριν τη προπονηση.

Για εμενα δε αξιζει και πολλα.

aris1988
19-08-10, 20:01
thanks deluxe αν θες προτεινε μου καποια κρεατινητη θελω ποιο πολυ για δυναμη και οχι τοσο για ογκο οχι πως με χαλαει ο ογκος αλλα δε θελω να γεμισω νερα..

deluxe
20-08-10, 08:57
Παρε καποια μονοϋδρικη και αν ειναι και micronized ακομα καλυτερα. Πολυ καλη ειναι της dynamize. Μετα εχει και η reflex την creapure.

PARAFOUSKOMENO AIDONI
27-08-10, 12:43
σκεφτομαι να δοκιμασω καποια απο τι τις 2 καινουργιες φορμουλες του sze on(μαλλον το maximum perfomance).θα ηθελα να ροτησω αν μπορω να κανω χρηση για 2 μηνες μιας και θα απεχω απο νιτρικα για τ ιδιο διαστημα λογω συνεχομενης χρησης μηνων..και θα ηθελα την γνωμη καποιου που το εχει δοκιμασει...

Maxwell Wolfen
20-09-10, 00:22
βασικα εχω και γω μια απορια για το maximum performance

αν το χρησιμοποιησω μετα την προπονηση θα μπορω να παρω ταυτοχρονα και τους μεταπροπονητικους υδατανθρακες?δλδ μπανανα μελι
εχς δει οτι εχει γυρω στα 40 γραμμαρια υδατανθρακα η μια δοση size on maximum perf.

beefmeup
20-09-10, 00:28
βασικα εχω και γω μια απορια για το maximum performance

αν το χρησιμοποιησω μετα την προπονηση θα μπορω να παρω ταυτοχρονα και τους μεταπροπονητικους υδατανθρακες?δλδ μπανανα μελι
εχς δει οτι εχει γυρω στα 40 γραμμαρια υδατανθρακα η μια δοση size on maximum perf.

αν περνεις πανω απο 40 μεταπροπο βαλε αναλογα.αφαιρεσε ποσοτητα αποτι αλλο περνεις για να βγαλεις οσο θες.

αν οχι μεινε εκει..

Panagiot1s
20-09-10, 02:42
Παιδια το εχω δοκιμασει και εγω το size on σε σκονη και ειχα πολυ καλα αποτελεσμα. Την τριτη εβδομαδα ανεβηκα κατακορυφα σε δυναμη στο γυμναστηριο. Την αλλη εβδομαδα θα ξεκινησω δικο μου κυκλο για ενα μηνα με κρεατινη μονουδρικη δεξτροζη μαλτοδεξτρινη και λιποικο οξυ. Θα συγγρινω αποτελεσματα και θα σας πω.

TEFAAtzis
22-09-10, 23:23
παιδες σκεφτομαι να χτυπησω απο τα xtr τωρα που εχουν σε προσφορα το size on max performance.Τι λετε?Αξιζει???49 ευρα το εχει

COBRA_STYLE
22-09-10, 23:34
παιδες σκεφτομαι να χτυπησω απο τα xtr τωρα που εχουν σε προσφορα το size on max performance.Τι λετε?Αξιζει???49 ευρα το εχει
βουρ στον πατσα ρεεεεεε

TEFAAtzis
22-09-10, 23:48
κανεις αλλος???Ουτως η αλλως δεν θα το χρησημοποιησω τωρα.Σκεφτομαι πιο μετα να κανω εναν συνδιασμο size on - plasmazet - BCAA.

Adinamos
23-09-10, 00:22
Η προτεινομενη χρηση του ειναι intra workout.... Εσυ πως θελεις να το χρησιμοποιεις?

chaniotis.manos
23-09-10, 00:37
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6600&stc=1&d=1258119864

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6601&stc=1&d=1258119874

οτι ειναι και το super pump.απλα αυτο το παιρνεις εντος προπονησης.ενα κλασικο σκαστηρι ειναι και αυτο.οσο καλα λογια ακουγοντια για το παμπ...τα ιδια ακουγοντια και για αυτο.

TEFAAtzis
23-09-10, 00:46
για post το θελω

panosralliart
04-10-10, 17:49
καλησπερα παιδια.πηρα την size on max performance.θα ηθελα να ρωτησω αν θα πρεπει να περνω και τις μερες που δεν παω γυμναστηριο

sfakas
04-10-10, 18:18
καλησπερα παιδια.πηρα την size on max performance.θα ηθελα να ρωτησω αν θα πρεπει να περνω και τις μερες που δεν παω γυμναστηριο
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΦΙΛΕ....ΚΑΛΟΦΑΓΩΤΗ Η ΚΡΕΑΤΙΝΗ :)
ΟΤΑΝ ΔΝ ΓΥΜΝΑΖΕΣΑΙ ΘΑ ΠΕΡΝΕΙΣ ΕΝΑ ΣΚΟΥΠ ΠΡΙΝ ΠΑΣ ΓΙΑ ΥΠΝΟ

GyM=life
22-11-10, 13:12
απ'οτι εχω διαβασει τλκ βοηθαει πλ...και σκεφτομαι να το δοκιμασω...αλλα πως να το περνω..δλδ pre-workout περνω το complete pump+αμινοξεα κατα την διαρκεια το size on και σαν post-workout complete-8+κρεατινη και γλουταμινη! ειναι οκ ?τι να αλλαξω!?

Στελιος
22-11-10, 16:49
απ'οτι εχω διαβασει τλκ βοηθαει πλ...και σκεφτομαι να το δοκιμασω...αλλα πως να το περνω..δλδ pre-workout περνω το complete pump+αμινοξεα κατα την διαρκεια το size on και σαν post-workout complete-8+κρεατινη και γλουταμινη! ειναι οκ ?τι να αλλαξω!?

to much δεν ειναι η κρεατινη που παιρνεις?
complete pump exei 3,3 sto scoup εχει και το size on και μετα παλι κρεατινη..
εγω δεν θα επερνα κατα την διαρκεια

GyM=life
22-11-10, 17:04
to much δεν ειναι η κρεατινη που παιρνεις?
complete pump exei 3,3 sto scoup εχει και το size on και μετα παλι κρεατινη..
εγω δεν θα επερνα κατα την διαρκεια

δλδ λες καλυτερα να περνω κρεατινη μετα και να μην παρω καθολου κατα την διαρκεια οκ

Στελιος
22-11-10, 17:12
ναι γιατι παιρνεις πριν και μετα , δεν νομιζω να χρειαζεται και κατα την διαρκεια ειναι το much , εκτος και εαν βγαλεις την μονουδατικη μετα και παρεις αυτο (αλλα σαν την μονουδατικη δεν εχει), επισης δεν ξερω ποσο κρεατινη εχει μεσα το size on γενικα πολλα συστατικα η gaspari δεν τα αναγραφει και αυτο ειναι ενοχλιτικο

GyM=life
22-11-10, 17:13
οκ τοτε ευχαριστω!

thepistol
24-11-10, 01:10
Μολις τελειωσα το πρωτο κουτι (pre contest) αρκετα καλη φορμουλα και η γευση πορτοκαλι πολυ ευγεστη!
να παρω και δευτερο καπακια ή ειναι καλυτερα να κανω ενα μηνα οff?

Adinamos
26-11-10, 13:01
Μπορεις να παρεις δευτερο κουτι ανετα. Δες και το μαξ περφορμανς με τους υδατανθρακες αν δεν εχεις προβλημα με θερμιδες. Για ογκο ειναι τελειο.

king
01-12-10, 22:31
θολώνει πολύ..φουσκώνει καλά..dinei τόνους δύναμης..

WiseDragon
02-12-10, 13:06
απ'οτι εχω διαβασει τλκ βοηθαει πλ...και σκεφτομαι να το δοκιμασω...αλλα πως να το περνω..δλδ pre-workout περνω το complete pump+αμινοξεα κατα την διαρκεια το size on και σαν post-workout complete-8+κρεατινη και γλουταμινη! ειναι οκ ?τι να αλλαξω!?

Αν παρεις την κανονικη δοσολογια pump και size on δεν χρειαζεσαι εξτρα κρεατινη μετα σε καμμια περιπτωση, και τα 2 προιοντα ηδη περιεχουν.

Τις off μερες θα προτεινα να μην το χρησιμοποιεις, παρολο που η ετικετα λεει οτι μπορεις να το παρεις πριν τον υπνο, βαζεις αχρηστους υδατανθρακες στον οργανισμο σου συν οτι η βιταμινη C που περιεχει μπορει να σου φερει αυπνια, απλα παρε μια απλη κρεατινη και γλουταμινη ξεχωριστα, θα σου ερθει και πιο οικονομικα.

Eddie
02-12-10, 16:12
Εγω δοκιμασα ενα δειγματακι απο αυτο,σε γευση βατομουρο και μου αρεσε παρα πολυ!!Σαν χυμος ηταν!

Rafas
04-06-11, 17:35
Εγώ είχα ένα φακελάκι-δείγμα size-on και έβαλα το μισό σε ένα μεγάλο μπουκάλι με νερό και το ήπια κατά την διάρκεια της προπόνησης. Την ημέρα που το ήπια ήμουν πολύ κουρασμένη όταν πήγα στο γυμναστήριο. Ομολογώ ότι αρχίζοντας την προπόνηση ένιωθα πιο ξεκούραστη. Κατά την διάρκεια της προπόνησης ένιωσα ακόμα καλύτερα και τελειώνοντας την προπόνηση διαπίστωσα πως μπορούσα να ξαναρχίσω από την αρχή. Δεν ξέρω βέβαια άν αυτό συνέβηκε τυχαία ή αν οφείλεται στο size-on.

Προσωπικα μου εχει συνεβει αρκετες φορες και χωρις τη χρηση καποιου σημπληρωματος...

themisdas
08-09-11, 10:13
η δοσολογια για τις μερες προπονησης λεει 1 σκοοπ κατα την διαρκεια της προπονας, τις οφ ημερες δεν παίρνουμε καθολου?

Adinamos
08-09-11, 12:43
3g creatine mono στις οφφ μερες και εισαι μια χαρα.

Kaloutsikos
09-09-11, 17:25
3g creatine mono στις οφφ μερες και εισαι μια χαρα.

Οποτε λες οτι πρεπει να εχει και ακομα μια κρεατινη για τις οφ μερες;

themisdas
09-09-11, 22:23
η δοσολογια για τις μερες προπονησης λεει 1 σκοοπ κατα την διαρκεια της προπονας, τις οφ ημερες δεν παίρνουμε καθολου?


3g creatine mono στις οφφ μερες και εισαι μια χαρα.


καποια αλλη γνωμη?

Adinamos
09-09-11, 22:29
Οποτε λες οτι πρεπει να εχει και ακομα μια κρεατινη για τις οφ μερες;

Ενταξει μπορεις να μη χρησιμοποιησεις μονουδρικη καθολου, αλλα για 10-12Ε εγω δε θα το σκεφτομουν.;)

stoup
11-09-11, 04:34
λοιπον παιδεσ ακουστε την απωρεια μου....
μετα το καλοκαιρινο διαλημα τωρα λεω να ξαναξεκινησω τα βαρη(1 μηνα διαλημα)
το size on το εχω αγορασει ηδη το max performance
το θεμα μου ειναι το εξησ.....να το ξεκινησω αμεσωσ ή να περιμενω πρωτα καμια 15 μερεσ να ψηλοπιασω τα προιγουμενα μου ορια και να το παρω τοτε?????

Kaloutsikos
11-09-11, 11:58
λοιπον παιδεσ ακουστε την απωρεια μου....
μετα το καλοκαιρινο διαλημα τωρα λεω να ξαναξεκινησω τα βαρη(1 μηνα διαλημα)
το size on το εχω αγορασει ηδη το max performance
το θεμα μου ειναι το εξησ.....να το ξεκινησω αμεσωσ ή να περιμενω πρωτα καμια 15 μερεσ να ψηλοπιασω τα προιγουμενα μου ορια και να το παρω τοτε?????

Εγω θα ελεγα να το παρεις απο τωρα για να μπεις πιο γρηγορα στα κιλα σου.

marios89
21-05-12, 23:38
παιδια χρειαζομε την βοη8εια σας...μεχρι τωρα μολις τελειωνα το γυμναστηριο επινα το size-on pre-contest(gaspari) και μολισ πιγενα σπιτι(μετα απο κανενα 15λεπτο) επινα και την προτεινη WHEY tis ON..8ελω να ρωτησω γινετε να ενωσω αυτα τα δυο συμπληροματα μαζι?? δλδ να τα βαλω στο ιδιο shaker και να το πινω μαζι μετα το γυμναστηριο..??
8ελω την γνωμη σας γιατι ενα αλλο παιδι που ρωτησα μου ειχε πει οτι αυτο ειναι λα8ος γιατι ο οργανισμος μου δεν 8α μπορει να κσεχωρισει προτεινη,κρεατινη.....και οτι αλλο εχει μεσα το sizeon με αποτελεσμα να μην περνω τα καταλληλα συστατικα και να πυγαινουν χαμενα..εσεις τι λετε????

Fratsou
21-05-12, 23:42
Φιλε απ'οτι ειχα ρωτησει μου ειπαν οτι το size on το παιρνεις κατα την διαρκεια της προπονησης.
Πιο συγκεκριμενα μεχρι τα μισα της προπονησης να το εχεις τελειωσει.

marios89
22-05-12, 00:12
ναι το ακουσα και εγω αλλα αλλοι λενε κατα την διαρκεια , αλλοι λενε μετα δεν ξερω τι να αποφασισω..και επειδι πινω και νιτρικο για πριν το γυμναστιριο ιπα το sizeon να το πινω μετα

beefmeup
22-05-12, 10:22
μαριε δεν ηταν αναγκη για νεο θεμα.

αν εγω επερνα το size σαν ποστ δεν θα εβαζα τπτ μαζι του..

marios89
22-05-12, 11:48
μαριε δεν ηταν αναγκη για νεο θεμα.

αν εγω επερνα το size σαν ποστ δεν θα εβαζα τπτ μαζι του..

διλαδι μου προτεινεις να το πινω μονο του μολισ τελειωσω το γυμναστηριο και μετα που 8α παω σπιτι να περνω και την προτεινη?? οπος εκανα??

beefmeup
22-05-12, 11:49
ναι καπως ετσι..
το ψιλοζαχαρωνα κ γω αυτο,οποτε ειχα περιπου μια ιδεα για το πως θα το περνω..καλυτερα ειναι ετσι,δεν εχει νοημα μαζι με πρωτεινη.

marios89
22-05-12, 12:07
οκ φιλε νασε καλα!

marios89
25-05-12, 21:08
παιδια το sizeon μετα που 8α τελειωσει πρεπει να γινει διακοπη ενας μηνας η μπορω να παρω 2 σινεχομενα?

marios89
26-05-12, 13:23
κανενας?

COBRA_STYLE
30-05-12, 11:47
Δεν γινεται να σου απαντησει κανεις πρεπει ή δεν πρεπει...γιατι δεν υπαρχει καπου οτι πρεπει/δεν πρεπει να κανεις off.

εγω θα σου'λεγα αφου τελειωσεις το 1 κουτι,κανε 2-4 weeks off και αμα θες ξαναμπες.

tsoumi7
21-04-13, 15:10
Παιδιά πήρα 4 κουτιά max performance θα κάνω 4 μήνες μέσα

nikolinos11
31-05-13, 12:17
παιδια θελει φορτωμα αυτο ? και ειναι καλο να το παιρνω μετα την προπονηση?

kotsoum
31-05-13, 12:24
παιδια θελει φορτωμα αυτο ? και ειναι καλο να το παιρνω μετα την προπονηση?

Οχι δε θελει φορτωμα. Καλυτερα μετα την προπονηση να παιρνεις.

nikolinos11
31-05-13, 13:09
α και πιανει χωρις φορτωμα ...?

nikolinos11
31-05-13, 13:10
καμια μονουδρικη εχετε να μου προτεινετε ετσι αποτελεσματικη και καλη?

tsoumi7
31-05-13, 15:31
Φίλε μονουδρικες υπάρχουν πολλές καλές.για μένα πάρε το size on θα σε ανεβάσει σε δύναμη και σε αποθεραπεία

nikolinos11
01-06-13, 00:09
ok euxaristw gia tis plirofories .dld meta einai oti prepei to size on (sorry pou grafw agglika alla exei xalasei to pc)

tsoumi7
01-06-13, 12:51
Ναι φίλε μετά την προπόνηση να την πάρεις.αμα την συνδιασεις με ένα καλό νιτρικο να ξέρεις τα πριξιματα που θα έχεις όλη μέρα θα σ τρελανουν

nikolinos11
01-06-13, 13:06
α δηλαδη δε χρειαζετε τπτ αλλο ,εννοω μονουδατικη .το παιρνω σκετο η με νιτρικα . οκ ευχαριστω φιλαρακι.και τις μερες που δεν παω τζυμ παιρνω?

tsoumi7
01-06-13, 13:36
Ναι δεν. Χρειάζεται να πάρεις μονουδρικη έχει μέσα αυτή.ναι άμα θέλεις συνδιασετο με νιτρικο.τις μέρες που δν κανείς για μένα μην πάρεις γιατί θα μειωθούν οι δόσεις

nikolinos11
01-06-13, 13:57
ομως ετσι δε χανεις ογκο?

tsoumi7
01-06-13, 14:03
Τραβά πάρε μια φθηνή μονουδρικη φίλε μ ν πίνεις όταν δεν πας για προπόνηση.εκτος και αν βγενεις οικονομικά πάρε to size on

nikolinos11
01-06-13, 16:39
ayto me bgazei kapou 24 meres apo oti eida . pantos euxaristw gia ti bohtheia .to xei tora to xtreme stores me prosfora 38 eura nomizw
paw na parw kamia ntouzina na xw

***Γράφουμε μόνο Ελληνικά. Mods Team***

nikolinos11
04-06-13, 16:37
παιδια να ρωτισω ,υπαρχει περιπτωσει να παχυνεις με την κρεατινη.εννοω να βγαλεις λιπος.γτ ακουσα και τετοια σημερα

Mikekan
04-06-13, 16:45
Όχι ρε παίχτη, μήπως πρέπει να κάνεις λίγο έρευνα μόνος σου και να σταματήσεις να ακούς τον ένα και τον άλλο. Ζούμε στην εποχή του ίντερνετ!

nikolinos11
04-06-13, 16:54
γιαυτο ακριβως ρε φιλε αλλοσ λεει οτι παχαινεις αλλοσ οτι κραμανε τα παντα ,αλλος οτι μετα χανεισ τα παντα και μενεις στασιμοσ .εγω παλη κανω απο μικρο παιδι και επερνε ευκολα ογκο.μαλλον επειδη ειμαι και 1.63 χαχαχα,αλλα ρωταω εδω να δω τι παιζει αμα σασ ενοχλει σορρυ απλα ηθελα μια εγκυρη γνωμη

mazas
17-10-13, 04:09
τελικα αυτο το προιον ειναι post η intra η και τα 2?ακομη δεν μου εχει λυθει η αποροια,παντως στην ετικετα αναγραφεται οτι ειναι για κατα τη διαρκεια της προπονησης.

Source Of Energy
01-12-13, 17:14
Καλησπερα σε ολους!!
Προσωπικα το εχω δοκιμασει (μεσα στην προπονηση) 1scoop στα 750ml νερο και θεωρω πως ηταν αρκετα γλυκο για την δοσολογια που εβαζα!
Σαν προφιλ συστατικων για καποιον που θελει αυξηση βαρους ειναι ιδανικο.. απλα προτεινω σαν δοσολογια περισοτερο νερο τουλαχιστον 1LT..
Επισης (χωρις να τα συγκρινω βεβαια) εμεινα αρκετα ικανοποιημενος για συμπληρωμα μεσα στην προπονηση απο το mineral light της inko.Σαν γευση, συγκεντρωσεις και συστατικα πολυ καλο, επισης πολυ ελαφρυ και ελαχιστη ζαχαρη!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

Lainus
01-12-13, 18:07
Αυτό το ρημάδι ήθελα να το πάρω αλλά είδα στο επίσημο site του gaspari ότι δεν ενδείκνυται για άτομα με μεσογειακή αναιμία (εγώ έχω το στίγμα)... Παίζει να ξέρει κανένας γιατί?? Κρίμα και φαινόταν καλό εργαλείο...

LuNaT1C
15-07-14, 12:52
Το topic φαίνεται αρχαίο αλλά επειδή με αφορά αυτό το τελευταίο... Για ποιό λόγο αντεδεικνεται σε άτομα με θαλασσαιμια (μεσ.αναιμία) ?