PDA

Επιστροφή στο Forum : Αντώνης Κονδύλης : Αφιέρωμα + Συνέντευξη [Νοέμβριος 2009]



Polyneikos
13-11-09, 12:40
Σε συνεχεια καποιων συνεντευξεων που εχουν δοθει αποκλειστικα στο φόρουμ απο αθλητες συνεχίσαμε με μια συνεντευξη με τον Αντώνη Κονδύλη,γνωστο πρωταθλητη σε όλους,Μr Hellas και Πανευρωπαϊκο Πρωταθλητη στην Wabba το 2009 .
Μιλησαμε για πολλά πράγματα,θα σας μεταφερουμε καποια από αυτα,θα τα βρείτε ενδιαφέροντα....

6592



Αντώνη καλησπέρα .Σε ευχαριστούμε καταρχήν που μας παραχωρείς αυτή την συνέντευξη !!
Συγχαρητήρια για τις πρόσφατες σου νίκες. Κέρδισες τον Γενικό Τίτλο στο Mr. Hellas του Ιουνίου αλλά και στο Πανευρωπαϊκό που πήρες την πρώτη θέση στην κατηγορία σου αλλά και την 2η στον Γενικό με έναν επαγγελματία, τον Thomas Bures.Τι γεύση, τι απόηχο σου έχουν αφήσει αυτές οι νίκες;

Kαλησπερα,χαίρομαι που τα λέμε.Για τον απόηχο που με ρωτάτε θα πρεπει να σας πω ότι κατ΄αρχήν απόλαυσα την εμπειρία. Κατά δεύτερον αισθάνθηκα επιβράβευση των κόπων μου και σίγουρα αυτό είναι μια ευχαρίστηση.Θεωρώ ότι είναι το έναυσμα να προσπαθήσω περισσότερο και να πάω ένα σκαλί πιο πάνω,ακολουθώντας τα βήματα του Κεφαλιανου και του Καραμανλάκη και γιατί όχι κάποια στιγμή να βρεθώ σε αγώνες της Αμερικής.

Aς ξεκινήσουμε από την αρχη.Θες να μας πεις κάποια εισαγωγικά στοιχεία για σένα να σε γνωρίσει ο κόσμος του φόρουμ;
Τι ηλικία έχεις, πόσα χρόνια ασχολείσαι με το άθλημα,τι σε επηρέασε να ασχοληθείς;; Είχες κάποιον αθλητή ως πρότυπο;

Είμαι 38 χρονών .Ασχολούμαι 21 χρονιά με την γυμναστικη.Επηρεαστηκα από τον Arnold κυριως,βλέπωντας τις ταινίες του και διαβάζοντας διαφορα περιοδικά σχετικα με το bbing.


Αγωνιστικά πως σου προέκυψε;Πρώτη σου εμφάνιση;;

Αγοράζωντας ένα γυμναστήριο μπήκα στους αγωνιστικούς κύκλους και έτσι αποφάσισα να κάνω το βήμα πρώτη μου συμμετοχή ήταν στο Mr.Hellas της Nabba το 2005.


Τι ύψος έχεις,στα πόσα κιλά κατεβαίνεις στους αγωνες.Εκτός αγώνων πόσα κιλά φθάνεις;

Είμαι 1,84. Αγωνιστικα κιλά είμαι μεταξύ 105 - 110 κιλά.
Στην εξωαγωνιστικη περίοδο φτάνω τα 120.


6589




Ανέφερε μας αν θέλεις κάποιους ξένους αθλητές από την τωρινή σκηνή που σου αρέσουν

Μου αρέσουν πολυ οι Dennis Wolf,Κai Greene,Dexter Jackson


Θα ήθελες να μας πεις ποιους Έλληνες αθλητές έχεις ξεχωρίσει από το άθλημα

Σπύρος Μπουρνάζος,Παναγιωτης Σιώτης,Νίκος Σιγάλας,Μιχαλης Κεφαλιανος, Μανωλης Καραμανλακης


Ο δυσκολότερος αντίπαλος που έχεις παίξει εσύ;;

Ο Μπάμπης Σαρακίνης

Ποια η γνώμη σου για τον τρόπο διεξαγωγής των αγώνων Σωματικής Διάπλασης στην Ελλάδα(θα ήθελες να προσθέσεις ή να αλλάξει κάτι; )


Σαν αθλητής θα ήθελα καλύτερη οργάνωση στους αγώνες για να διευκολυνόμαστε και εμείς οι αθλητες και να κερδίζει το άθλημα στα ματια των θεατων.Θα ηθελα να είναι πιο ευρύχωρα τα αποδυτήρια, να μην πέφτει ο ένας πάνω στον άλλο,να υπάρχουν περισσότερα μέσα για να ζεσταινόμαστε,περισσότεροι αλτηρες κτλ


Η χειρότερη και η καλύτερη εμπειρία σου σε αγώνες;

Δεν σκέφτομαι κατι αρνητικό ή άσχημο από τις αγωνιστικές μου στιγμές
Η καλύτερη μου εμπειρία είναι σίγουρα η νίκη μου στο Πανευρωπαϊκό.

Τι θα ήθελες να πεις στα νέα παιδιά που ξεκινάνε τώρα την αθλητική πορεία τους στο χώρο του αγωνιστικού bodybuilding;

Κουράγιο !! (γέλια..)

Ποσό καιρό πριν τους αγώνες σου ξεκινάς την προετοιμασία; Έχεις κάποιον που σε προπονεί;; Θες να μας πεις κατά την προετοιμασία σου τι τροφές προτιμάς και τι συμπληρώματα;

5 μήνες πριν ξεκινάω την διατροφή μου.Ο Δαυιδ Μπαλασας με καθοδηγεί και με συμβουλευει.Οι τροφές που προτιμώ και επιλέγω είναι ρύζι, πατάτα , κοτόπουλο, ψάρι.Τα βασικά συμπληρώματα που χρησιμοποιώ είναι πρωτεΐνη και αμινοξέα.

Τι θυσίες απαιτεί το άθλημα; Πόσο δύσκολο είναι τελικά να ακολουθήσει κάποιος το άθλημα αγωνιστικά;;

Σίγουρα είναι δύσκολο.Κατ΄αρχην χρειάζονται οικονομικές θυσίες από αυτόν που αποφασίσει να κατεβεί γιατί για την προετοιμασία μας στηριζόμαστε από το υστέρημα μας .
Θελει επίσης δυνατή ψυχολογία κ νεύρα γιατί είναι το άθλημα τέτοιο και η προετοιμασία του,με την ρουτίνα της προπόνησης αλλά και της δίαιτας που είναι μονότονη και σκληρή με αποτελεσμα να σε καταβάλλει.Πρεπει να είσαι δυνατος χαρακτήρας.




Ποια είναι η αγαπημένη μυϊκή ομάδα που σου αρέσει να γυμνάζεις; Αν θες ανέφερε μας ένα τυπικό split / διαχωρισμό ομάδων στην προπόνηση σου.


Η αγαπημένη μου ομάδα είναι τα πόδια
Τις μυικες ομάδες τις προπονώ ως εξης :

Στήθος – Δικέφαλα
Πόδια- Κοιλιακοί
Ώμοι-Τρικέφαλοι
Πλάτη-Κοιλιακοί-Ραχιαίοι


Προπονείς η συμβουλεύεις άλλους αθλητές στο χώρο της Σωματικής Διάπλασης;

Γενικά ναι.Αυτή την στιγμή προπονώ τον Γιάννη Ιωαννίδη ο οποίος παίζει στα Masters

Επαγγελματικά με τι ασχολείσαι; Πόσο εύκολα μπορείς και συνδυάζεις το άθλημα που αγαπάς με τις επαγγελματικές σου υποχρεώσεις;


Eχώ 2 γυμναστήρια, το Fit & Power στην Πλατεία Αττικής και τον Γυμναστικό Σύλλογο Προμηθευς στην Κυψέλη, οπότε όπως καταλαβαίνετε θα ήταν δύσκολο να ακολουθήσω κάτι άλλο !!

Οι διακρίσεις σου είναι οι εξής :


2005 2η θέση Mr. Hellas NABBA στο Μοσχάτο (ψηλή κατηγορία)
2005 1η θέση Mr. Πελοπόνησσος NABBA στο Άργος (ψηλή κατηγορία)
2005 2η θέση Mr. Πελοπόνησσος NABBA στο Άργος (γενική κατάταξη)
2005 7η θέση Παγκόσμιο NABBA στο Μοσχάτο
----------------------------------------------------------------------------

2006 1η θέση Μr. Κρήτη WABBA (γενικός νικητής)
2006 1η Θέση Mr. Hellas WABBA (ψηλή κατηγορία)
2006 2η Θέση Mr. Hellas WABBA (γενική κατάταξη)
2006 4η θέση Πανευρωπαϊκό WABBA στη Φρανκφούρτη

------------------------------------------------------------------------------------
2007 3η θέση Παγκόσμιο WABBA (ψηλή ανδρών) στη Ρωσσία
2007 1η θέση Mr. Οδύσσεια WABBA (γενικός νικητής)

-----------------------------------------------------------------
2009 1η Θέση Mr. Hellas WABBA (γενικός νικητής)

2009 1η Θέση Πανευρωπαϊκο WABBA (ψηλή κατηγορία) στο Βέλγιο
2009 2η θεση στον Γενικό Τίτλο


Επόμενος στόχος του Αντώνη. Μια επαγγελματική καρτα;;Εχεις διάθεση να το κυνηγήσεις;;; Να περιμένουμε προσεχώς κάποια εμφάνιση σου;

Εννοείται η επαγγελματικη κάρτα είναι στα σχέδια μου και κάτι που θέλω να κυνηγησω.όσο για την επόμενη εμφάνιση θα δείξει…

6590




Έχεις αποκτήσει φιλίες μέσα από τον χώρου; Σε έχουν βοηθήσει κάποια άτομα;

Θα ηθελα να αναφερω τον Αλέκο Σιατραβανη,αλλα γενικά από τον χώρο έχω πολλούς φίλους και έχω καλές σχέσεις ,όπως άλλωστε συμβαινει και με το bodybuilding.gr που σας θεωρω φίλους.


Τα τελευταία χρόνια το άθλημα πέρα από τα περιοδικά προωθείται και από τον ηλεκτρονικό τύπο, μέσω κάποιων διαδικτυακών τόπων, των φορούμς, που ασχολούνται με το αγωνιστικό bodybuilding αλλά και με θέματα προπονήσεων,διατροφής , συμπληρωμάτων .
Μάλιστα έχεις πρόσφατα εγκαινιάσει και την δικιά σου προσωπική σελίδα η οποία είναι η http://www.akondylis-power.gr (http://www.akondylis-power.gr/) .
Τα παρακολουθείς γενικά; Πιστεύεις ότι προωθείται σωστά το άθλημα μέσω αυτών των μέσων;

Ναι , τα παρακολουθω,πιστευω ότι γίνεται πολύ καλή δουλεια και πρωωθειται το άθλημα μας.
Αυτο που θα ήθελα να υπάρχει περισσότερο είναι φωτογραφικό υλικό από αγωνες.


Θα ήθελες να μεταφέρεις κάτι για το τέλος στα μέλη του :bodybuildinggr: ;


Χαιρετώ όλο τον κόσμο του φόρουμ,ευχαριστω για την συνέντευξη και θα τα πούμε στους αγώνες του Νοεμβριου.Να είστε καλά !!

Εμεις να ευχαριστησουμε με την σειρα μας τον Αντωνη για τον χρόνο του που μας διέθεσε αλλα και την πολυ καλή και φιλικη συζήτηση που είχαμε,ενας πραγματικα πολύ καλος αθλητης με στόχους και αγαπη για το άθλημα μας,του ευχόμαστέ ότι καλύτερο για το μέλλον και αναμενουμε την επόμενη αγωνιστικη του εμφάνιση !!! :clap::clap:

6591

Η συνέντευξη παραχωρήθηκε στο γυμναστήριο του Αντώνη Κονδύλη, το Fit & Power ( http://www.fitandpower.gr (http://www.fitandpower.gr/) ) το οποίο βρίσκεται στην Πλ. Αττικής, Σωζοπόλεως και Αριστομένους.
Τριώροφο κτίριο, πολύ λειτουργικοί χώροι με πολλά όργανα , ένα γυμναστήριο που καλύπτει τις αθλητικές ανάγκες του καθενός και φυσικά υπό την καθοδήγηση του Αντώνη !! Το συνιστούμε ανεπιφύλακτα !!

Μερικες φωτογραφίες από τους χώρους του γυμναστηριου


6593

6594
6595

Paco
13-11-09, 15:00
Η καλύτερη του φόρμα του Αντωνη σε αυτο το Πανευρωπαικο !!Φοβερος.
Καθε φορα εμφανίζεται βελτιωμένος..
Πολυ ωραίες οι φωτογραφίες,ευχαριστουμε για την συνεντευξη ..

NASSER
13-11-09, 15:09
Πολυ ωραια συνεντευξη Κωστα. Μπραβο σε σενα και ευχαριστουμε τον Αντωνη για το χρονο του και υποστήριξη του φορουμ :clap::clap::clap:

Μαρία
13-11-09, 15:19
Πολύ ωραία συνέντευξη και πολύ ωραιες φωτο!!!!Πολλα συγχαρητηρια και στον Κονδύλη για την συνεργασία του και το χρόνο που διεθεσε και για οτι εχει καταφέρει μεχρι τώρα στο bodybuilding.Αθλητής με άποψη και καταξιωμενος αθλητής που αποτελεί σταθερή αξία στο χώρο,εχει δωσει πολλα και θα δώσει ακομα περισσότερα στο μέλλον γιατί η αγάπη του για το άθλημα δεν κρύβεται!!!:thumbup::thumbup::thumbup:

KATERINI 144
13-11-09, 17:07
ενα μπραβο και απο μενα, για τη συνέντευξη και για τον αθλητη. :clap::clap:

TRIANTAFYLLOU
13-11-09, 17:13
πολύ καλή ή συνέντευξη και ειληκρηνής απο μερους του αντώνη μπράβο και σε σενα κώστα που την πραγματοποίησες , ο αντώνης κονδύλης είναι ενας πολύ καλός αθλητής και με μέλον που δεν θα έπρεπε να λείπει απο το φόρουμ .

του ευχόμαστε καλή συνέχεια στην αγωνιστική πορεία του και προπάντων καλές δουλειές να πάνε καλά τα γυμναστήρια που διατηρεί , γιατί είναι κινητήριος δύναμη .

και περιμένουμε και άλλες φωτο να εμπλουτήσουμε το φόρουμ απο αγωνες του αντώνη :clap::clap::clap:

crow
13-11-09, 17:50
:clap::clap::clap:
Τα λογια ειναι περιττα....BRAVO

Polyneikos
13-11-09, 18:09
o Αντωνης είναι καταπληκτικος αθλητης,με αθλητικη παιδεία,γνωσεις αλλά και αγαπη σε αυτό που κανει.Πολύ καλη εντύπωση μου έκανε και το πόσο προσιτός και φιλικος ήταν.
Παντα στους αγωνες όταν κατεβαινει προκαλεί αίσθηση και κερδίζει τις εντυπώσεις.
Επίσης από τις φωτογραφίες που μου έδωσε βλέπετε σε τι τρομερη κατασταση βρέθηκε στο Πανευρωπαϊκο, σφαγμενος,κομματια πραγματικα.:clap::clap:

Mythonas
13-11-09, 19:14
Μπραβο Κωστα τρομερη δουλειά. Βλεπω να ξεκινάς δεύτερη καριέρα στο ''μαχημο'' ρεπορτάζ.:clap::clap::clap::clap:
Ο Κονδύλης ειναι απο τους καλύτερους αθλητές μας. Πολλά μπράβο.
Επίσης μου αρέσει γιατί εχει μακρύ μαλλί (ασχετο)

James
14-11-09, 09:09
Μπραβο στον Κονδύλη για την πρόοδο που έχει κανει από αγωνα σε αγωνα και για τις πρωτιες του σε Ελλάδα και Ευρωπη.Φοβερες επιτυχίες!
Ευχαριστουμε για τις φωτογραφίες αλλά και για την συνέντευξη !:clap::clap:

ΜrΚommatias
14-11-09, 11:25
O Aντωνης εκτος απο παρα πολυ καλος αθλητης ειναι και ενα παρα πολυ καλο παιδι!Του ευχομαι το ονειρο του να γινει πραγματικοτητα που δεν ειναι αλλο απο το να κερδισει την επαγγελματικη καρτα.:thumbup:

Muscleboss
14-11-09, 15:51
Το βαρύ πυροβολικο του ελληνικού ερασιτεχνικού bbing.. σύντομα επαγγελματίας ευχόμαστε!

Εντυπωσιακότατος αθλητής, που δε φλυαρεί, αλλά μιλάει με την παρουσία του στη σκηνή.
Ευχαριστούμε για τη συνέντευξη!:clap:

ΜΒ

a.minidis
14-11-09, 19:44
τον κονδυλη το ειδα πρωτη φορα στο πανελληνιο στην αθηναπριν ενα μηνα,και με εντυπωσιασε ο τροπος,και το υφος,που μου μιλησε για να με συνχαρη..!!!!!!μεγαλος αθλητης..σοβαρος χαρακτηρας!!!:clap::clap::thumbup:

Bulky
17-11-09, 09:19
Eντυπωσιακος αθλητης ο Κονδύλης,γεμίζει την σκηνη με την παρουσία του και δεν αφήνει πολλά περιθωρια νίκης στους υπόλοιπους.Στις φωτογραφίες από το Πανευρωπαϊκο έχει πιασει τρομερη φόρμα.Θα κατέβει τώρα στο Mr Οδύσσεια;

korasanis
17-11-09, 11:24
ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΣ!!!!ΜΠΡΑΒΟ!!!:thumbup::thumbup:

RAMBO
17-11-09, 11:49
η συνεντευξη φανταστικη ο Kονδυλης απιστευτος και τεραστιος....:bowdown::bowdown::bowdown:

Polyneikos
17-11-09, 17:50
Μερικες ακόμα φωτό του Αντωνη που βρηκα από το νετ από το πρόσφατο Πανευρωπαϊκο :

6679

6680


6681


6682


6683

Polyneikos
19-11-09, 10:06
Eντυπωσιακος αθλητης ο Κονδύλης,γεμίζει την σκηνη με την παρουσία του και δεν αφήνει πολλά περιθωρια νίκης στους υπόλοιπους.Στις φωτογραφίες από το Πανευρωπαϊκο έχει πιασει τρομερη φόρμα.Θα κατέβει τώρα στο Mr Οδύσσεια;

Δεν θα κατεβει ο Αντωνης σε αυτον τον αγωνα,απ΄οτι μας είπε θα κατσει να βαλει και άλλα μυικα κιλα για να παρουσιαστει στην επόμενη του εμφάνιση ακόμα καλύτερος !!

Kntrns_MD
20-11-09, 11:53
μεγάλος αθλητής ο Κονδύλης. έχω παίξει μαζί του στην ίδια κατηγορία σε αγώνες και μπορώ να πώ οτι ήταν ένα επίπεδο πάνω απο τους άλλους. καλή τυχη εύχομαι στο κυνηγι της επαγγελματικής κάρτας.

ioannis1
21-11-09, 20:29
ενας απο τους πιο ολοκληρωμενους αθλητες με φοβερες δυνατοτητες.κωστα ευχαριστουμε για τη συνεντευξη.:clap:

NASSER
22-11-09, 01:15
Στην Ελλαδα πιστευω πως ειναι πλεον το πιο βαρυ πυροβολικο μας στο ερασιτεχνικο επιπεδο. Ηδη ειναι ενα βημα στο να γινει γενικος νικητης σε διεθνεις αγωνες.

the_big_litho
22-11-09, 21:19
Τρομερος αθλητης, πολυ φιλικος και προσιτος σαν ανθρωπος, ελπιζουμε και ευχομαστε παντα νικες και επιτυχιες.

nicksigalas
26-11-09, 14:46
Αντωνη καταρχας σε ευχαριστω πολυ που με καταταξες στους αθλητες που ξεχωριζεις κατα δευτερον σου μιλαω εντελως ειλικρινα αν συνεχισης ετσι θα περασεις πολλυ γρηγορα τον ΑΤΛΑΝΤΙΚΟ για πολυ μεγαλους αγωνες Ειναι αληθεια λοιπον που λενε οτι καποιοι ανθρωποι εχουν αστρο και εσυ φιλε μου το εχεις:bowdown::bowdown: νασαι καλα :welcome:

J.P.
27-11-09, 13:17
Φανταστικός ο Αντώνης σαν αθλητής και σαν άνθρωπος.

spirospros
01-12-09, 16:07
συγχαριτηρια Αντωνη με τετοια μεγεθη προχωραει το bb σε αμερικανικο επιπεδο :thumbup:

Polyneikos
20-12-09, 17:16
Θα ηθελα να επεκτείνουμε το αφιερωμα-συνέντευξη του Αντωνη Κονδύλη βαζωντας καποιες φωτογραφίες από το ξεκίνημα του αγωνιστικα.Οπως προαναφερθηκε ο πρωτος του αγωνας ήταν το Mr Hellas της Nabba τον Μαϊο του 2005.Εκει επαιξε όπως παντα στην ψηλη κατηγορία αντιμετωπίζωντας αθλητες όπως ο Γιαννης Μαγκος,Βασίλης Κατσενης,Αρης Παπαδακης,Κυριακος Κουτίβας.Τελικα κατέληξε στην 2η θεση.

7924

Στον 2ο του αγωνα για εκεινη την χρονια ήταν μια εβδομάδα μετα,στο Mr Πελοπόννησος όπου εκει κατέλαβε την 1η θεση στην ψηλή κατηγορία και την 2η στονΓενικο Τίτλο πίσω από τον Μαρεκ Κοτυλακ.

7926

7927


7928


7925

Στην συνεχεια,την ίδια χρονια, έπαιξε στο Παγκόσμιο της Nabba που έγινε στο Μοσχάτο όπου εκει σε μια πολυπληθής κατηγορία κατέλαβε την 7η θεση.


7929

7930


7931


7932

NASSER
20-12-09, 17:32
Πολυ ωραιες φωτο :clap:
Απο τον πρωτο αγωνα του ο Αντωνης δείχνει συνέχεια βελτιωση και αυτο φυσικα ειναι σημαντικό κίνητρο ωστε να συνεχισει την αγωνιστικη πορεία.

Polyneikos
23-12-09, 11:02
Η επόμενη αγωνιστικη εμφανιση του Αντωνη ήταν το 2006,όπου επαιξε στο Mr Kρητη κερδίζοντας την κατηγορία του αλλά και τον Γενικό Τιτλο,επίσης κερδισε την κατηγορία και στο Mr Hellas της Wabba και κατεταγη 2ος στον Γενικό τίτλο μετά τον Μπαμπη Σαρακινη.
Μερικες φωτογραφίες από το Mr Hellas της Wabba

7978


7979

7980

7981

7982

7983

7984

7985

7986

7987

Polyneikos
10-01-10, 18:33
Για να συνεχίσω το αφιερωμα στην αγωνιστικη πορεία του Αντωνη Κονδύλη η επόμενη του εμφάνιση μετα το 2006,ήταν στο Mr Οδύσσεια τον Νοεμβριο του 2007,όπου νικαει στην ψηλή κατηγορία αλλά και τον Γενικό Τίτλο !!

8501

8502

8503

8504


8505


Κατοπιν,κερδισε την συμμετοχή του στο Παγκόσμιο της Wabba στην Ρωσία,όπου με μια πολύ καλή εμφάνιση κερδισε την 3η θεση !!!


8506

8507

8508


8510

NASSER
10-01-10, 21:47
Πολυ ωραιες φωτογραφιες :thumbup::thumbup::thumbup:
Ελπιζουμε να δουμε συντομα τον Αντωνη επι σκηνης γιατι πραγματικα κερδιζει τις εντυπωσεις και τη συμπαθεια του κοινου!

James
14-01-10, 22:44
Aψογος ο Αντωνης !

Panoz
15-01-10, 02:32
Ολα τα λεφτα η φωτο!

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=8501&stc=1&d=1263136880

Muscleboss
15-01-10, 02:50
Πολύ ωραία συλλογή φωτογραφιών Κώστα, φαίνεται μέσα από τις φώτο και η εξέλιξη του αθλήτη σε μέγεθος. Αν συνεχίσει με αυτόν τον ρυθμό να δούμε που θα φτάσει! :bbbiceps:

ΜΒ

jemstone
19-01-10, 09:45
word can't say what a picture can show Μπραβο Αντωνη :clap::clap::clap::clap:

spirospros
19-01-10, 09:50
Συγχαρητήρια στον αντωνη ...

Muscleboss
04-03-10, 17:50
Όχι δεν είμαι βάζελος, Ολυμπιακός είμαι, αλλά βάζω το εξώφυλλο της "Πράσινης" (:thumbdown: :green: )που ποζάρει σήμερα ο Αντώνης Κονδύλης. :clap::clap:

9661

Polyneikos
04-03-10, 19:54
Mπραβο στον Αντωνη(αν και θα τον προτιμουσα στο ΦΩΣ να είναι η συνεντευξη του :green::green:),είναι σημαντικο να υπάρχουν ανοίγματα και σε άλλα αθλητικα έντυπα και μεσα -πλην αυτων του χώρου- για να προβαλλεται το άθλημα και στο πιο ευρύ κοινο.:clap:

Polyneikos
22-10-10, 19:16
Εντελως τυχαια έπεσα και σε καποιες αλλες φωτογραφίες στο ευρωπαϊκο site της Wabba του Αντωνη Κονδύλη από την τελευταια του εμφανιση .Σκεφτηκα να τις ανεβασω..Join!

17046

17049


17051


17052


17053


17054


17045

17055

Steel Fighter
23-10-10, 09:43
Τεραστιος ο Αντωνης,επιβλητικη παρουσια πανω στην σκηνη!!:clap:

Muscleboss
23-10-10, 17:05
Φοβερή φόρμα, απόδειξη πως όντως κρατούσε δυνάμεις για εκείνον τον αγώνα ο Αντώνης και δεν ήταν στο 100% στο Μρ Ελλάς λίγες μέρες νωρίτερα.

Η αλήθεια είναι οτι μας έμαθε σε επιτυχίες και συνεχείς βελτιώσεις και έχει ανεβάσει τον πήχη των προσδοκιών μας. Στην επόμενη του εμφάνιση θα περιμένουμε αό τον Αντώνη Κονδύλη ακόμα περισσότερα. :bbbiceps:

Παίζει να έχει τα μεγαλύτερα χέρια αυτη τη στιγμή από τους Έλληνες ερασιτέχνες bodybuilders?

ΜΒ

TRIANTAFYLLOU
23-10-10, 17:54
Φοβερή φόρμα, απόδειξη πως όντως κρατούσε δυνάμεις για εκείνον τον αγώνα ο Αντώνης και δεν ήταν στο 100% στο Μρ Ελλάς λίγες μέρες νωρίτερα.

Η αλήθεια είναι οτι μας έμαθε σε επιτυχίες και συνεχείς βελτιώσεις και έχει ανεβάσει τον πήχη των προσδοκιών μας. Στην επόμενη του εμφάνιση θα περιμένουμε αό τον Αντώνη Κονδύλη ακόμα περισσότερα. :bbbiceps:

Παίζει να έχει τα μεγαλύτερα χέρια αυτη τη στιγμή από τους Έλληνες ερασιτέχνες bodybuilders?

ΜΒ


έτσι είναι απο τα μεγαλύτερα χέρια απο έλληνες ερασιτέχνες αλλα και επαγγελματίες θα τα ζήλευαν ,εκτός τον τσούνο που έχει ξεφύγει στα χέρια, είναι οι μοχλοί και η σκελετική κατασκευή του αντώνη που ευνοούνται τα χέρια και οι ώμοι του , γιατι και οι ώμοι που είναι μια βασική και σημαντική μυική ομάδα , στον αντώνη είναι ανεπτυγμένοι αρκετα

επίσης ενω στο πανελλήνιο δεν ήταν στο 100% σ αυτο τον αγώνα στο πανευρωπαικό ήταν στο 100% και σίγουρα κρατούσε το τελικό φινίρισμα γι αυτον τον αγώνα

σημασία έχει πως πάντα ο αντώνης κατεβαίνει σωστά προετοιμασμένος και πάντα είναι στις κορυφαίες θέσεις .

αναμένουμε να τον δούμε ακόμη πιο βελτιωμένο και ακόμη περισσότερες διακρίσεις σε διεθνείς αγώνες :thumbup::thumbup::thumbup:

COBRA_STYLE
23-10-10, 17:59
πολυ καλος ο Αντωνης!!

ο αθλητης με το νουμερο 101 παιδια ποιος ειναι??μαρεσει πολυ το καλουπι του!!!πολυ ωραιο σωμα και αυτος!!!

basiadim
23-10-10, 18:11
exw erthei sto gumnastirio sou :-) eisai gamatos... bravo sou...

The Rock
23-10-10, 19:06
πολυ καλος ο Αντωνης!!

ο αθλητης με το νουμερο 101 παιδια ποιος ειναι??μαρεσει πολυ το καλουπι του!!!πολυ ωραιο σωμα και αυτος!!!
Ο αθλητής αυτός ονομάζεται Tomas Bures, Τσέχος στην καταγωγή και μάλιστα ο πρώτος Τσέχος που κέρδισε ποτέ το Mr. Universe.
Πριν πολλούς μήνες σε ξένο φόρουμ έκανε κάποιος τόπικ με αυτόν και όλοι χαζέψανε, φοβερό καλούπι ο τύπος & γενετικές προδιαγραφές για επαγγελματία, φοβερά ολοκληρωμένος !
Προσωπικά μου άρεσε πάρα πολύ !
Για του λόγου το αληθές το προαναφερθέν βίντεο:

5rPjy6Pf4T8&feature=related

Υ.Γ. Συγνώμη για το off-topic:green:

Polyneikos
23-10-10, 21:17
Φωτη δεν πειραζει,εξαλλου ο Tomas Bures ειναι γνωστος αθλητης της NABBA με πολλα γενικα,ο Ηλίας τον ξερει πολυ καλα...
Δυστυχως για τον Αντωνη επεσε πανω του και του στερησε και τον Γενικο Τίτλο,περα από την πρωτια στην ψηλή κατηγορία που κερδισε..
O Αντωνης θα εχει την ευκαιρία να τον διεκδικησει στον επόμενο του αγωνα,θυμηθείτε το!!
υ.γ.Φωτη να φτιαξουμε ενα τόπικ για τον Tomas!

TRIANTAFYLLOU
24-10-10, 23:20
Φωτη δεν πειραζει,εξαλλου ο Tomas Bures ειναι γνωστος αθλητης της NABBA με πολλα γενικα,ο Ηλίας τον ξερει πολυ καλα...
Δυστυχως για τον Αντωνη επεσε πανω του και του στερησε και τον Γενικο Τίτλο,περα από την πρωτια στην ψηλή κατηγορία που κερδισε..
O Αντωνης θα εχει την ευκαιρία να τον διεκδικησει στον επόμενο του αγωνα,θυμηθείτε το!!
υ.γ.Φωτη να φτιαξουμε ενα τόπικ για τον Tomas!


έτσι κώστα τον ξέρω πολύ καλά μάλιστα έχω παίξει 2 φορές σε αγώνα μαζί του , ,ια στο γιούνιβερς και μια στην χρυσούπολη στο πανευρωπαικό ,όπου έχω βάλει και φωτο στο φόρουμ μαζί του , όπου παίξαμε στο γενικό , απίστευτη κατάσταση φοβερή ποιότητα με τα ρούχα δεν φαινόταν αλλα στην σκηνή λές και τον είχες γδάρει και με τέτοια ποιότητα και φόρμα είχε φοβερές δυνάμεις και ήταν μαχητικός .
στον συγκεκριμένο αγώνα με τον αντώνη ήταν πιο ογκώδης απο άλλες φορές αλλα έχανε λίγο απο την γνωστή του φόρμα , πραγματικα έπεσε στην περίπτωση ο αντώνης γιατι αν δεν ήταν αυτός θα έπαιρνε και γενικό :thumbup::thumbup:

StefPat
24-10-10, 23:27
Κάτι τέτοια άρθρα δν πρέπει να χάνονται βρε παιδιά!
Κάπου πρέπει να τα συγκεντρώσουμε! (Το λέω κι για εμένα που δεν το'χα δει!)

spirospros
25-10-10, 09:27
:shock: φοβερος :shock:

Qlim4X
09-11-10, 23:01
Σημερα βρεθικα για προπονηση στο γυμναστηριο του στην αττικη. πολυ οργανομενο σε οργανα αλλα σχετικα παλια.

ειχαμε και μια κουβεντουλα και μου φανικε απολυτα προσγιομενος

συνχαρητιρια και απο μενα :thumbup:

Eddie
01-12-10, 14:31
Μια περσινη φωτο του Κονδυλη!!

Φοβερος ομως:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

18865

Polyneikos
29-12-11, 22:30
Τοποθετώ στο τοπικ του Κονδυλη αυτη την φωτογραφία,από το τόπικ με τους πρωταθλητες του μπραντεφερ.
Εδω δεν γνωρίζω το αποτελεσμα της φιλικης αναμετρησης με τον Πανάρετο,αλλά ο Αντωνης ειναι φοβερος !:clap:


Κάποιες ακόμα φωτογραφίες:

Μια φιλική αναμέτρηση με τον Αντώνη Κονδύλη:

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=37301



Αναμενουμε την επόμενη αγωνιστική του εμφάνιση,παντα κλεβει τις εντυπωσεις ο Αντωνης :thumbup:

GREEK POWER
30-12-11, 12:46
Οσο και φιλικη να ηταν καποια συμπερασματα βγηκαν. Ο Κονδυλης απλα χαρμα οφθαλμων...... ψαρωτικος , με μια χερουκλα:clap:Ο Παναρετος με συμμαχο τη ψυχαρα του και τη τεχνικη...........μη σας ξεγελαει η εικονα !!!;)

Διακογιαννης Γιαννης
30-12-11, 20:26
Τον Αντωνη τον συναντησα για πρωτη φορα στα αποδυτηρια ενος αγωνα.Φορουσε κοντομανικη μπλουζα, και μολις ειδα τα χερια του -ασφιχτα-ειπα μεσα μου :αυτος σιγουρα θα βγει πρωτος στο γενικο και ανετα.Εκεινος ομως δεν κατεβηκε στον αγωνα.Απλως ζεσταινε ενα αθλητη του.Φυσικα εντυπωσιαστηκα αφου ειδα ενα τοσο προχωρημενο αθλητη ,και ενω αυτος ηταν off season να μοιαζει οτι θα διαγωνιστει.
Ειχα καιρο να παω σε αγωνες και ετσι εσπευσα να ενημερωθω.Μου ειπαν ολοι για τις φοβερες επιδοσεις του.
Πηγα και στο γυμναστηριο του.Ειναι και οργανωμενο και σκληροπυρηνικο και τεραστιο.

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6592&stc=1&d=1258107286


Ο Αντωνης εχει πολλα γεννετικα στοιχεια απο εκεινα που χρειαζεται ενας πρωταθλητης ,και αν συνεχισει ετσι, θα φερει διεθνη αναστατωση.
Δεν ειναι απλως πρησμενος και με αγγεια.Εχει αληθινη γραμμωση,και μετρας μια-μια τις χιλιαδες ινες του.
Τραχυτατοι μυς,νομιζεις οτι θα εκραγει.Αρκει να κοιταξεις στα ματια αυτον τον αθλητη,για να καταλαβεις ποσο αποφασισμενος ειναι.
Μου φαινεται οτι θα αποκτησουμε συντομα και την πεμπτη μας IFBB καρτα.

Polyneikos
14-03-14, 19:35
5 χρονια έχουν περάσει από τους τελευταίους αγώνες του Αντώνη Κονδύλη,από το 2009...
Ο Αντώνης επιστρέφει στην σκηνή και είναι ήδη στην προετοιμασία του για τους αγώνες του Μαϊου/Ιουνίου απ΄οτι πληροφορήθηκα !

81689


81690

barbell
14-03-14, 20:36
Ευχαριστη ειδηση!Αναμενεται τρομερο επιπεδο φετος...Με λυπει ομως πως πανελληνιο wabba και Μεσογειακο γινονται την ιδια μερα...Ειναι κριμας να πρεπει να διαλεξουμε αναμεσα στους δυο αγωνες.Καλη επιτυχια στον Αντωνη!