PDA

Επιστροφή στο Forum : Complete Whey (Warriolab)



-Giannis-
14-11-09, 10:51
Την ειδα στο site του xtreme stores...... τι λετε? σχετικα φθηνη μου φενεται σε σχεση με τις αλλες.....

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=58138&stc=1


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=103439&stc=1

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=103438&stc=1


LINK (http://www.xtr.gr/el/complete-whey-1000gr-warriorlab.html)

Kolorizos
14-11-09, 14:55
τι λετε..σκεφτομαι να το αγορασω αλλα ανισηχω για την ελλειψη αμινοξεων

Anithos
15-11-09, 18:06
τι εννοεις φιλε οτι δεν εχει ;..............εχει φιλε μου εχει,μην ανησυχεις ,αυτα που εχει μεσα η καθε πρωτεινη, αλλο επειδη δεν τα γραφει αναλυτικα.

Bulky
17-11-09, 09:35
Και στην συσκευασια των 2270 γρ είναι ακόμα πιο φθηνη,κοντα στα 55 Ευρω.
Απ΄οτι διαβασα είναι φόρμουλα και αποτελειται από 3 πηγες πρωτεϊνης,ίσως για αυτο είναι και πιο φθηνη.

-Giannis-
20-11-09, 22:13
την δοκιμασα σημερα σε σοκολατα...... απο διαλυτοτητα 10/10 καλητερη δεν εχω δει... απο γευση τωρα.... εχει μια πολυ πολυ απαλη γευση σοκολατα..... δεν ξερω μπορει να εβαλα εγω πολυ νερο, παντως πηνετε πολυ ευχαριστα 8,5/10. θα την δοκιμασω και με λιγοτερο νερο.

Machiavelli
22-11-09, 10:19
Ψάχνω γι αυτή την warriorlab αλλά δε μπορώ να βρω τίποτα. Οι τιμές της είναι πολύ καλές στην ελληνική αγορά αλλά δε ξέρω πως είναι ποιοτικά. Τουλάχιστον τα αμινοξέα της πρωτεΐνης κάπου πρέπει να τα βρούμε, αν τα βρει κάποιος ας τα ποστάρει παρακαλώ.

-Giannis-
22-11-09, 11:19
Συστατικα: Μειγμα πρωτεινης ορου γαλακτος που αποτελειται απο Whey protein concetrate, Whey protein isolate, Whey protein hydrolysate, αποβουτυρωμενη σκονη κακαο, BCAA αμινοξεα (ισολευκινη, βαλινη, λευκινη), γλουταμινη, αρωμα σοκολατας, γλυκαντικο (σουρκαλοζη)


Τυπικο Προφιλ Αμινοξεων ανα 100g πρωτεινης

Ισολευκινη* 5.6

Λευκινη* 10.65

Λυσινη* 9.12

Μεθιονινη* 1.9

Φαινυλαλανινη* 3.52

Θρεονινη* 6.77

Τρυπτοφανη* 1.9

Βαλινη* 5.78

Αλανινη 5.23

Αργινινη 2.62

Ασπαρτικο οξυ 9.93

Κυστεινη 2.26

Γλουταμινικο οξυ 17.15

Γλυκινη 2.08

Ιστιδινη* 1.81

Προλινη 5.87

Σερινη 4.74

Τυροσινη 3.07

*=Βασικα Αμινοξεα (EAA's)

Polyneikos
22-11-09, 11:30
Χωρα κατασκευης;

-Giannis-
22-11-09, 11:36
να ελεγε καλα θα ηταν :P

παντως πανω στο κουτι οτι γραφει στα αγγλικα τα εχει και στα ελληνικα δηλαδη τα γραφει δυο φορες σε ελληνικα και αγγλικα......

και γραφει οτι εισαγεται στην ελλαδα απο την ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΗ ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΠΕ εχει και διευθυνση και τηλεφωνο....... και το site του extreme store

Machiavelli
22-11-09, 12:06
Πατέντα των x-treme stores; Δε βρίσκω να υπάρχει πουθενά εκτός Ελλάδας αυτή η εταιρία.

Polyneikos
22-11-09, 13:31
Βulkοκατάσταση ;

-Giannis-
22-11-09, 13:35
λετε να ειναι μαπα?

Machiavelli
22-11-09, 15:18
Δε λέω ντε και καλά πως δεν είναι καλής ποιότητας. Αλλά δηλώνει ότι εισάγεται από εταιρία που είναι ΕΠΕ, ελληνικά πάνω, x-streme stores γράφει... Το τηλέφωνο που δίνει είναι ελληνικό;

-Giannis-
22-11-09, 16:25
Το τηλέφωνο που δίνει είναι ελληνικό;
yes..... οποτε κατι δεν παει καλα

Polyneikos
22-11-09, 16:44
Παιδια μην φρικαρετε,υπαρχει περίπτωση αυτη η ΕΠΕ να παιρνει τις πρωτες ύλες από μοναδες παραγωγης (όπως κανουν και πολλες εταιρίες)και απλα να βαζουν την συσκευασια και τις ετικέτες.Τα Xtreme Stores θεωρω ότι ελεγχουν τι πουλανε,αποκλειεται εννοω να ασχολουνταν με μια παραγωγη η οποια θα ήταν στον αερα και αναξιόπιστη.
Απλα δίνει στους καταναλωτες και πελατες την ευκαιρια να έχουν και μια σειρα προϊοντων με μικρο κόστος ,κοινως μια φθηνη επιλογη.Θα φροντίσω να μαθω παντως και θα ενημερωσω.

Polyneikos
22-11-09, 16:49
Σωστα,παρε και εγυ Γιαννη σε αυτό τοτηλεφωνο να ρωτησεις !!Από ότι εχω δει έχουν βγαλει ολοκληρη σειρα προϊοντων,όχι μονο πρωτεϊνες.

Machiavelli
22-11-09, 17:04
Ναι, και όλη η σειρά είναι σε καλές τιμές. Εγώ λέω να χτυπήσω μια δεξτρόζη αύριο 12,50 το 1,5 κιλό, από φαρμακεία την παίρνω 9 το κιλό, συμφέρει.

The Rock
23-11-09, 13:11
Ναι, και όλη η σειρά είναι σε καλές τιμές. Εγώ λέω να χτυπήσω μια δεξτρόζη αύριο 12,50 το 1,5 κιλό, από φαρμακεία την παίρνω 9 το κιλό, συμφέρει.
Εγώ 3,90€/1 κιλό από φαρμακείο :green::green::green::green: 5 κιλά πήρα 19,50:green:

Machiavelli
23-11-09, 14:30
Πήρα τηλέφωνο πριν από λίγο. Η εταιρία είναι της xtreme stores, τα προϊόντα εισάγονται από το εξωτερικό, συγκεκριμένα από την Ιρλανδία και συσκευάζονται στην Ελλάδα. Η κοπέλα που μίλησα μάλλον δεν ήταν η πιο αρμόδια (μιας και ρώτησε για να μου απαντήσει) και της τα έβγαζα με το τσιγκέλι, μάλλον νόμιζε ότι ετοιμάζομαι να τους μηνύσω και φταίει αυτή. Ωστόσο φάνηκε ειλικρινής η απάντηση μιας και ήταν αρκετά άμεση και χωρίς να προσπαθήσει να με πείσει ότι είναι η καλύτερη εταιρία του κόσμου. Αυτά. Ωστόσο καλό θα ήταν να πάρουν να ρωτήσουν κι άλλοι.

gymnas
25-11-09, 01:00
γνώμη για αυτήν την προτaίινh :)? COMPLETE WHEY / 908 gr (WARRIORLAB)

The Rock
25-11-09, 01:08
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=6098

Φίλε υπάρχει και το search :green:

gymnas
25-11-09, 01:33
σκέφτομαι αύριο να αγοράσω...ποιοτικά είναι καλή ?διάβασα όλα αυτά που λέτε από πάνω και είμαι απός μπερδεμένος :) θα ήμουν ευγνώμων με μια κάπως άμεση απάντηση :)

ευχάριστο :)

Polyneikos
25-11-09, 01:37
Eίναι πολύ φρεσκο προιον για να υπάρχουν reviews,πλεονεκτημα του η χαμηλη του τιμη.

gymnas
25-11-09, 01:50
μου την πρωτεΐνεΐς η μου προτείνεις κάτι πιο ακριβο εφόσον υπάρχουν και reviews "γιαυτο"..ναι μεν το "οικονομιkο" με βοηθάει αλλα τι κρίβει από πίσω το οικονομικό :Ο?

Polyneikos
25-11-09, 02:04
δεν την έχω δοκιμασει αλλα η τιμή είναι ελκυστική,προσωπικα δεν θα είχα πρόβλημα να την αγόραζα,ειδαλλως πας σε στανταρ επιλογες ON (Gold Whey),Reflex (Instant Whey),Gaspari κτλ.

gymnas
26-11-09, 02:53
καλησπέρα σας φίλοι μου...την πήρα την προτείνη και είμαι έτοιμος να την δοκιμάσω...απλά θέλω να σας ρωτήσω κάτι..

πηγαίνω πρωί στο γυμναστήριο..δηλαδή τρώω πρωινό στις 10(+προτείνη) και γυμναστήριο τελειώνω στις 12(προτείνη)

μήπως είναι λίγο κοντινά οι ώρες η δεν παίζει ρολο?

ευχάριστο :)

Machiavelli
26-11-09, 10:35
Είναι πολύ σύντομα. Αν τρως στις 10 σωστό πρωινό, μπορείς να ΠΑΣ στις 12.00. Παίζει κάποιο ρόλο και ως προς το φούσκωμα και ως προς την απορρόφηση των τροφών, ειδικά αν περιέχει λίπος του πρωινό σου δεν προλαβαίνει να απορροφηθεί σημαντικό τμήμα σε 1 ώρα. Αν σκέφτεσαι για το πόσο κοντά είναι οι λήψεις πρωτεΐνης, μη προβληματίζεσαι, μετά την άσκηση πάντα μπορούμε να πάρουμε πρωτεΐνη.
Καλή προπόνηση, περιμένουμε εντυπώσεις από την whey.

gymnas
26-11-09, 15:24
λοιπόν παιδιά γύρισα σήμερα από το gimnstirio

σκέφτηκα na περνώ την whey μονο μετά το gym γιατί ούτε bb θέλω να γίνω αλλα ούτε θέλω να έχω τα "ιπεργριγορα" αποτελέσματα(σιγά σιγά εξάλλου χτίζονται σωστά πράγματα)

δηλαδή σκέφτομαι να περνώ μια δόση απλά μετά το γυμναστήριο και έτσι θα μου κρατάει και περισσότερο

αν είναι κάτι λάθος στο σκεπτικό μου ας το σχολιάσει κάποιος :)

όσον αφορά την προτείνει και από μένα και από έναν φίλο μου(που με άλλες πρωτεΐνες είχε πρόβλημα λόγο προβλήματος που έχει με το gala)παίρνει πολύ θετικά αποτελέσματα...διαλυτότητα στο full(από γεύση λίγο όχι τόσο καλή η βανίλια πάντα)

είναι πρώτη μέρα βεβαια αλλα δεν βλέπω κάτι άσχημο..το μονο άσχημο είναι αλλα να λέει το κουτί και αλλα να περιέχει :P

sTeLaKoS
26-11-09, 16:19
λοιπόν παιδιά γύρισα σήμερα από το gimnstirio

σκέφτηκα na περνώ την whey μονο μετά το gym γιατί ούτε bb θέλω να γίνω αλλα ούτε θέλω να έχω τα "ιπεργριγορα" αποτελέσματα(σιγά σιγά εξάλλου χτίζονται σωστά πράγματα)

δηλαδή σκέφτομαι να περνώ μια δόση απλά μετά το γυμναστήριο και έτσι θα μου κρατάει και περισσότερο

αν είναι κάτι λάθος στο σκεπτικό μου ας το σχολιάσει κάποιος :)

όσον αφορά την προτείνει και από μένα και από έναν φίλο μου(που με άλλες πρωτεΐνες είχε πρόβλημα λόγο προβλήματος που έχει με το gala)παίρνει πολύ θετικά αποτελέσματα...διαλυτότητα στο full(από γεύση λίγο όχι τόσο καλή η βανίλια πάντα)

είναι πρώτη μέρα βεβαια αλλα δεν βλέπω κάτι άσχημο..το μονο άσχημο είναι αλλα να λέει το κουτί και αλλα να περιέχει :P



Εντάξει οκ στα να μη πίνεις πρωτείνη το πρωί αλλά πρέπει να πρωινό σου να βάλεις κάτι πρωτεινούχο.... Η καλύτερη περίπτωση για αυτή την ώρα είναι τα αυγά. Κανονικά ενδείκνυνται 4 ασπράδια αυγού + 1 ολόκληρο.
Έχεις τέτοια δυνατότητα?

gymnas
26-11-09, 20:42
εγώ αυτή τι περίοδο τρώω δημητριακά με λίγο gala

είναι αρκετό η όχι? είναι σημαντική πολύ η προτείνει το πρωί? προσπαθώ να έχω όσο πιο πολύ μπορώ μέσα στην μέρα μου..και μην φανταστείτε ότι περνάω 100gr είναι δύσκολο γιατί είμαι ακόμα με γονείς και τρώω πάντα το μεσημεριανό που έχουμε αλλα γενικά για βραδυ τρώω αυγουλάκια και κρεατάκι..

γενικά μερικά tips δεν θα ήταν άσχημα από κάποιον :)

ευχάριστο

sTeLaKoS
26-11-09, 20:58
Tips... βασικά δεν υπάρχουν. Τροφες πλουσιες σε πρωτείνη ειναι τα κρεατα(ασπρα και κοκκινα), τα ψαρικα, τα γαλακτοκομικά και τα οσπρια. α και τα αυγα.

Προσπάθισε να υπαρχει κατι απο αυτα μεσα σε καθε σου γευμα... Αν οχι σε ολα τουλαχιστον στα κυρια. Πρωινο, μεσημεριανο και πριν τον υπνο.
Ενα καλο τιπ ειναι να τρως ενα κεσεδακι γιαουρτι ή ακομη καλυτερα κοτατζ και 2-3 καρυδια ή 6-8 αμυγδαλα πριν τον υπνο σου..

sctp
26-11-09, 22:07
εγώ αυτή τι περίοδο τρώω δημητριακά με λίγο gala

είναι αρκετό η όχι? είναι σημαντική πολύ η προτείνει το πρωί? προσπαθώ να έχω όσο πιο πολύ μπορώ μέσα στην μέρα μου..και μην φανταστείτε ότι περνάω 100gr είναι δύσκολο γιατί είμαι ακόμα με γονείς και τρώω πάντα το μεσημεριανό που έχουμε αλλα γενικά για βραδυ τρώω αυγουλάκια και κρεατάκι..

γενικά μερικά tips δεν θα ήταν άσχημα από κάποιον :)

ευχάριστο

Βαλε και ενα γιαουρτι TOTAL και εισαι +16γρ. πρωτεινη στο πρωινο και γενικα με low fat γαλακτοκομικα πιστευω θα εισαι ΟΚ προς το παρον :thumbup:

Machiavelli
27-11-09, 11:58
Εντάξει η διατροφή. Για την whey δε μας είπες πως σου φάνηκε, γεύση, διαλυτότητα, καμιά διαταραχή;

Polyneikos
27-11-09, 12:35
Σωστα,ξεφύγαμε απο το θεμα του τόπικ που είναι η αξιολόγηση της πρωτεϊνης !
Πως την βλέπεις τωρα που την χρησιμοποιείς καποιες μερες;Φουσκώματα μήπως;(Το θεωρω βασικό μαζί με γευση ,διαλυτότητα γιατί αλλιώς τι άλλο να αξιολογήσεις σε μια πρωτεϊνη)

gymnas
28-11-09, 22:00
λοιπον παιδια σορρυ που αργησα να απαντησω...

λοιπον βαθμολογιες

γευση-8 με 9
διαλυτοτητα πολυ κοντα στο 10
διαταραχη καμια...ειδικα φιλος μου που ειχε προβλημα με αλλες πρωτεινες επειδη ειχε προβλημα με το γαλα δεν ειχε την παραμικρη ενοχληση

αν την εχει παρει και καπιος αλλος θα ηθελα να ακουσω την γνωμη του :weights:

jGod
28-11-09, 22:16
ειμαι της αποψης και σαυτον τον τομεα 'back to basics'.η εταιρια ειναι σχεδον..για να μην πω παντελως αγνωστη στον χωρο των συμπληρωματων..και δεν νομιζω οτι εχει και καμια τοσο φοβερη τιμη.με 55ευρω παιρνεις μια whey της dymatize π.χ

-Giannis-
29-11-09, 11:00
λοιπον παιδια σορρυ που αργησα να απαντησω...

λοιπον βαθμολογιες

γευση-8 με 9
διαλυτοτητα πολυ κοντα στο 10
διαταραχη καμια...ειδικα φιλος μου που ειχε προβλημα με αλλες πρωτεινες επειδη ειχε προβλημα με το γαλα δεν ειχε την παραμικρη ενοχληση

αν την εχει παρει και καπιος αλλος θα ηθελα να ακουσω την γνωμη του :weights:


την δοκιμασα σημερα σε σοκολατα...... απο διαλυτοτητα 10/10 καλητερη δεν εχω δει... απο γευση τωρα.... εχει μια πολυ πολυ απαλη γευση σοκολατα..... δεν ξερω μπορει να εβαλα εγω πολυ νερο, παντως πηνετε πολυ ευχαριστα 8,5/10. θα την δοκιμασω και με λιγοτερο νερο.


πριν 10 μερες

Machiavelli
29-11-09, 12:12
ειμαι της αποψης και σαυτον τον τομεα 'back to basics'.η εταιρια ειναι σχεδον..για να μην πω παντελως αγνωστη στον χωρο των συμπληρωματων..και δεν νομιζω οτι εχει και καμια τοσο φοβερη τιμη.με 55ευρω παιρνεις μια whey της dymatize π.χ

Η whey της warriorlab είναι πιο καθαρή από της dymatize και έχουν ίδια τιμή, αν δεν προηγείται αρκετά σε γεύση και διαλυτότητα της dymatize, χίλιες φορές warriorlab. Όλες πριν γίνουν γνωστές, άγνωστες ήταν.

-Giannis- εσύ από στομάχι; Καλά; Κάνα αέριο, κάνα φούσκωμα;

-Giannis-
29-11-09, 12:18
Η whey της warriorlab είναι πιο καθαρή από της dymatize και έχουν ίδια τιμή, αν δεν προηγείται αρκετά σε γεύση και διαλυτότητα της dymatize, χίλιες φορές warriorlab. Όλες πριν γίνουν γνωστές, άγνωστες ήταν.

-Giannis- εσύ από στομάχι; Καλά; Κάνα αέριο, κάνα φούσκωμα;

Τίποτα απολύτως όλα φυσιολογικά....:thumbup:

jGod
29-11-09, 19:02
οταν λες πιο καθαρη?δεν εχει βρωμιες?αυτες οι απειροελαχιστες διαφορες 78%whey ή 80% whey δεν κανουν την διαφορα για ερασιτεχνες οπως εμας τους πιο πολλους,ουτε αν ανα μεζουρα δινει 21 ή 23 γρ πρωτεινης,απλα οταν ενα σκευασμα το οποιο κατα τυχη ειπα της dymatize εχει δοκιμαστει σε πολλα εκατομμύρια ανθρώπους τουλαχιστον ειμαστε πιο σιγουροι για την ασφαλεια του προιοντος, και οταν λεω ασφαλεια εννοω τον ποιοτικο ελεγχο γενικοτερα του προιοντος

Machiavelli
30-11-09, 14:30
Η κόκα κόλα και το τσιγάρο έχουν δοκιμαστεί σε όλον το πλανήτη και συνεχίζουν να τα καταναλώνονται, εγώ δεν είμαι καθόλου σίγουρος για την ασφάλεια τους, μπορεί επειδή είμαι κομπλεξικός πάντως το ότι το κάνουν οι πολλοί δε μου λέει κάτι. Επίσης η μεζούρα της dymatize αν δεν κάνω λάθος είναι μεγαλύτερη από 30 γραμμάρια, μιλάμε για 3 και πλέον γραμμάρια κάθε φορά που πίνουμε την whey. Την ημέρα 9-15, τον μήνα 270-450= κάτι παραπάνω από συνολική πρόσληψη πρωτεΐνης μιας ημέρας ως συνολική πρόσληψη πρωτεΐνης 2 ημερών. Όντως δεν είναι και τόσο σημαντικό, αλλά από το τίποτα μια χαρά το βρίσκω.

hahasa
06-12-09, 22:21
καλησπερα σε ολους.ειμαι νεος εδω περα για αυτο συγχωρεστε με για οποιεσδηποτε "χαζες" ερωτησεις κανω.
γυμναζομαι ερασιτεχνικα(τρεξιμο,κοιλιακους,μονοζυγο,πους απς,βαρακια) και μολις πηρα και εγω αυτη τη πρωτεινη η οποια ειναι η πρωτη που παιρνω και αρα δε μπορω να κανω συγκριση με αλλες οπως εσεις
1)εχει καποια διαφορα αν το πρωι και το βραδυ τη παιρνω με γαλα και οχι με νερο;
2)και το βραδυ επειδη συνηθως τοτε πηγαινω για τρεξιμο εχει διαφορα αν την παρω μετα το τρεξιμο ή λιγο πριν κοιμηθω;

gj
06-12-09, 22:43
καλησπερα σε ολους.ειμαι νεος εδω περα για αυτο συγχωρεστε με για οποιεσδηποτε "χαζες" ερωτησεις κανω.
γυμναζομαι ερασιτεχνικα(τρεξιμο,κοιλιακους,μονοζυγο,πους απς,βαρακια) και μολις πηρα και εγω αυτη τη πρωτεινη η οποια ειναι η πρωτη που παιρνω και αρα δε μπορω να κανω συγκριση με αλλες οπως εσεις
1)εχει καποια διαφορα αν το πρωι και το βραδυ τη παιρνω με γαλα και οχι με νερο;
2)και το βραδυ επειδη συνηθως τοτε πηγαινω για τρεξιμο εχει διαφορα αν την παρω μετα το τρεξιμο ή λιγο πριν κοιμηθω;

1)To πρωι με γαλα πιες την οταν ξυπνας.
2)Να την καταναλωνεις μετα την ασκηση σου με νερο.

savage
24-12-09, 03:19
την αγορασα κ γω την συγκεκριμενη πρωτεινη εδω κ 10 μερες.
γευση βανιλια.παρα πολυ καλη
διαλυτοτητα αριστη
φουσκωμα,αερια κτλ καθολου.
ενθαρυντικα τα πρωτα δειγματα γραφης.
αλλα αυτα ειναι το λιγοτερο.
το θεμα ειναι να μην πινουμε αλευρι η γυψο.θελω να πιστευω πως ειναι ενταξει

toubanix
08-01-10, 02:06
Την χρησιμοποιω 10 μερες τωρα.Εξαιρετικη διαλυτότητα και απο γεύση αρκετα καλή.Με προσελκυσε η χαμηλή τιμή της και είπα να τη δοκιμάσω.Αλλα οταν τη τελειωσω θα επιστρέψω στη κλασσική ΟΝ.Όχι γιατι της βρήκα κατι αρνητικό αλλα γιατι με την ΟΝ εχω το κεφάλι μου ήσυχο(απο άποψη ποιότητας)

racingman
12-01-10, 15:49
σκεφτομαι να αγορασω αυτη τη προτεινη,πιο πολυ για μετα την προπονηση,γιατι τις περισσοτερες φορεσ,μετα το γυμναστηριο τρωω οτι να ναι,η καμια φορα τπτ.τι λετε? να την παραγγειλω?:weights:

racingman
12-01-10, 16:05
κανεις???????

Machiavelli
12-01-10, 16:08
Εμάς ρωτάς; Εσύ ξέρεις αν χρειάζεσαι. Υπάρχει θέμα στο section αξιολόγηση συμπληρωμάτων γι' αυτή την πρωτεΐνη.

KATERINI 144
12-01-10, 16:25
μεταφερθηκε στο αναλογο θεμα,
δεν παει ιδικά σε σενα racingman αυτο

παιδια τελευταια ποσταρετε οτι ναναι οπου ναναι, ανοιγετε θεματα χωρις να κοιταξετε αν υπαρχει αναλογο ιδιο θεμα, δεν γραφετε αναλυτικά το τίτλο............
δείξτε λιγο κατανοηση και υπευθυνότητα για να εχουμε ενα συμμαζεμένο φορουμ.................................................

gj
12-01-10, 20:09
σκεφτομαι να αγορασω αυτη τη προτεινη,πιο πολυ για μετα την προπονηση,γιατι τις περισσοτερες φορεσ,μετα το γυμναστηριο τρωω οτι να ναι,η καμια φορα τπτ.τι λετε? να την παραγγειλω?:weights:

Να παρεις πρωτεινη ή να τρως... Δεν μπορω να σου προτεινω αυτη μιας και δεν την εχω δοκιμασει αλλα κανε μια ερευνα στο φορουμ και θα βρεις την καταλληλη.

gj
29-01-10, 15:12
Tην αγορασα πριν λίγο με γευση βανίλια
Διαλυτοτητα 10/10
Γευση 8/10

KM2909
12-02-10, 19:32
Συνήθως παίρνω ΗΡΑΚΛΗ όμως αυτή τη φορά δε μπόρεσα να βρω τον κ. Παπαγιάννη στο τηλέφωνο και είπα να ''επενδύσω'' στην δελεαστική οικονομικά πρωτείνη της Warriorlab.

Σήμερα τη δοκίμασα για πρώτη φορά και όσον αφορά τη διαλυτότητα δε θα έλεγα ότι είμαι και ο καλύτερος κριτής καθώς με δυνατό και επίμονο χτύπημα δεν είχα προβλημα διαλυτότητας με καμία από τις πρωτείνες που έχω δοκιμάσει κατά καιρούς.

Από γεύση τώρα, μπορώ να πω ότι είναι η μόνη πρωτείνη που έχω πιεί τόσο ευχάριστα με νερό (γεύση σοκολάτα). Σε αυτό συμβάλλει και η εξαιρετική της μυρωδιά, που μένει και μετά την κατάποση. Το θέμα αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό, οπότε δεν παίρνω κανέναν στο λαιμό μου.

Αυτά.

alekos
23-02-10, 20:43
Λοιπον την προσθεσα και εγω στην διατροφη μου και θα σας ενημερωσω σε καμια 15 μερες την κριση μου.....


Παιδες εξεπλαγειν σε αυτοοοο...

Σαν καραμελα μου το ειπε και εμενα οταν πηρα τηλεφωνο...μιλαω σοβαρα ιδια ακριβως.......

Machiavelli ακριβως ιδια ομως....συννενοημενοι οι υπαλληλοι,,,χααχαχ..

Jeik
23-02-10, 20:50
τώρα την ξεκίνησα και εγώ και ομολογώ πως είναι πολύ καλή..διαλυτότητα καλή και είναι αρκετά εύγευστη..έχει και καλή τιμή..θεωρώ πως θα την ξαναπάρω..

gj
24-02-10, 01:02
Μου φερε φουσκοματα και αερια...
Δεν θα την ξαναπροτιμήσω...

alekos
24-02-10, 15:20
Μου φερε φουσκοματα και αερια...
Δεν θα την ξαναπροτιμήσω...

Φουσκοματα???δηλαδη???ενταξει μπορει να δρα διαφορετικα στον καθε οργανισμο...θα σας πω και για μενα...Ευχαριστουμ gj

gj
24-02-10, 18:57
Φουσκοματα???δηλαδη???ενταξει μπορει να δρα διαφορετικα στον καθε οργανισμο...θα σας πω και για μενα...Ευχαριστουμ gj

Δλδ όταν γυρναω από προπόνηση και την πίνω στο 2λεπτο το στομάχι μου γίνεται λες και έχω πιει ένα καφάσι μπύρες και αν βαλω μια ντουντούκα στο κ&*(λο μου θα με γράψουν για ηχορύπανση ....

alekos
24-02-10, 22:04
Μαλιστα εμενα χθες που την πηρα κομπλε μια χαρα...τελος παντων...ευχαριστω θα ποσταρω και εγω μολισ τελειωσω...:toast:

kerap2007
27-02-10, 15:14
Παιδια επαιρνα την συγκεκριμενη πρωτεινη για 2 μήνες περιπου!πολυ καλη!ειδα αποτελεσματα και μαλιστα χωρις καμια παρενεργεια!(αέρια,δοιαρια κλπ)..Προσωπικα
κανω kick boxing και εχασα και ποντουσ λίπος απ κοιλια και ποδια και τονώθηκαν οι
μυς μου σ'όλο το σωμα.Την συστηνω οποιος πιστευει οτι πρεπει να παρει πρωτεινη ειναι πολυ καλη επιλογη.Τωρα πήρα το επομενο βήμα της σειρας την "complete 8"
που ειναι 8 πηγών.Θα δω αποτελεσματα και 8α σας πω αν θελετε!

alekos
27-02-10, 17:00
3 μερες τωρα εχω αερια και περισσοτερες φορες τουαλετα απο το κανονικο.Επισης gj εχω φουσκωματα δεν ξερω τι στο καλο συμβαινει..ισως να μην ευθυνεται το προιν....τωρα φιλαρακι πρωτο μηνυμα στο φορουμ για την πρωτεινη με παραξενεψε.:unsure:..Παντως μου κανει εντυπωση το οτι ειδες διαφορα και σε τετοιο επιπεδο απο ενα συμπληρωμα (οποιοδηποτε..)αν εννοεις αποκλειστικα απο τ συμπληρωμα:shock:

Σε γευση και διαλυτοτητα τρομακτικα αριστη!10/10

gj
27-02-10, 17:09
3 μερες τωρα εχω αερια και περισσοτερες φορες τουαλετα απο το κανονικο.Επισης gj εχω φουσκωματα δεν ξερω τι στο καλο συμβαινει..ισως να μην ευθυνεται το προιν....τωρα φιλαρακι πρωτο μηνυμα στο φορουμ για την πρωτεινη με παραξενεψε.:unsure:..Παντως μου κανει εντυπωση το οτι ειδες διαφορα και σε τετοιο επιπεδο απο ενα συμπληρωμα (οποιοδηποτε..)αν εννοεις αποκλειστικα απο τ συμπληρωμα:shock:

Σε γευση και διαλυτοτητα τρομακτικα αριστη!10/10

Λογικά θα έχει κάτι μέσα που ορισμένους να μας πειράζει...Σε λιγο καιρό μου τελειώνει εμένα και δεν νομίζω να την ξαναπροτιμησω...

alekos
27-02-10, 17:15
Λογικά θα έχει κάτι μέσα που ορισμένους να μας πειράζει...Σε λιγο καιρό μου τελειώνει εμένα και δεν νομίζω να την ξαναπροτιμησω...

Ναι λογικα κατι τετοιο θα παιζει...μπορει ομως να ευθυνετε και κατι αλλο...θα ενημερωνω οσο την παιρνω....

Jeik
27-02-10, 18:57
πολυ καλή..μόλις τελείωσα το πρώτο κουτί και απο βδομάδα θα πάω να πάρω και δεύτερο..στα συν είναι και η τιμή της!!πολύ καλή γεύση.ωραία μυρωδιά και έχει και ωραία γεύση..

kerap2007
27-02-10, 19:56
σε συνδιασμο με διατροφη και πολλη γυμναστικη λογω kick boxing παντα!

metz
13-04-10, 17:38
Ορίστε το website της εταιρίας

http://www.warriorlab.com/310/index.aspx

Είναι Ιρλανδική και παρασκευάζει (δεν συσκευάζει) τις πρωτεΐνες της Optimum Nutrition.

Δοκίμασα την Complete 8 - ούτε κρύο ούτε ζέστη... καλή μου φαίνεται.
Το μόνο που δεν μου άρεσε είναι ότι στο μείγμα ανάμεσα στις πηγές περιλαμβάνει πρωτεΐνη σόγιας και pea protein.

Ingredients: Whey protein concentrate, whey protein isolate, soya protein isolate, calcium caseinate, defatted cocoa, egg albumin, pea protein, skim milk powder, creamer [glucose syrup, refined coconut oil, caseinate, dipotassium phosphate, lecithin], L-leucine, L-valine, glutamine peptides, L-isoleucine, thickener (guar gum) fructose, flavour (chocolate), sweetener (sucralose), vitamin A palmitate, sodium ascorbate, ferrous fumarate, dl-alpha tocopheryl acetate, thiamine hydrochloride, riboflavin 5 phosphate sodium, folic acid, cyancobalamin, chromium picolinate.

Polyneikos
13-04-10, 19:14
Αυτο προκυπτει από την ιστοσελίδα τους καπου;Το αναφερει καπου;

racingman
17-04-10, 20:01
παιδια εχω και εγω αυτη την πρωτεινη,εδω και καιρο.Πολύ ωραια γεύση,καλη διαλυτοτητα και σε καλη τιμη......και μαλλον θα την πρωτιμησω παλι....

καπου στο κουτι ομως γραφει οτι δεν ενδεικνυται για μειωση προγραμμα σωματικου βαρους,δηλαδη αν το καλοκαιρι μπουμε σε προγραμμα γραμμωσης,σταματαμε την χρηση της?

romberto
17-04-10, 20:23
Καλή διαλυτότητα, καλή γεύση (σοκολάτα) αλλά κάτι έχει μέσα που μου δημιουργούσε αλλεργία. Είχα βγάλει κάτι κόκκινα με πολύ φαγούρα.

Michaelangelo
17-04-10, 20:56
Η etaireia αυτή υπάρχει περίπτωση να έχει καμια σχέση με την SportsLab? Όταν είχε έρθει ''υποτίθεται'' ήταν αποκλειστικότητα των ''x-τρέμε', πολύ καλή τιμή, διαλυτότητα και γεύση, φτιαχνόταν στην Ελλάδα και έπαιρναν τις πρώτες ύλες από Γερμανία! (είχαν και την αγαπημέvn mou πρωτεΐνη με 97% καθαρότητα!)

Παίζει να είναι κανένα rename αυτής τnς εταιρείας? (και αλλαγή χώρας που περνούν τις πρώτες ύλες?)

x-origin
18-04-10, 23:16
απ'οτι έμαθα επειδή θέλω κ εγώ να την πάρω αυτήν την πρωτεΐνη, πρόκειται για συμπλήρωμα ουσιαστικά της ΟΝ. Γνωρίζει κάποιος περισσότερα περί προέλευσης?

beefmeup
18-04-10, 23:25
Ορίστε το website της εταιρίας

http://www.warriorlab.com/310/index.aspx

Είναι Ιρλανδική και παρασκευάζει (δεν συσκευάζει) τις πρωτεΐνες της Optimum Nutrition.



αυτο παλι στο σαιτ που το λεει??

δλδ,η ιρλανδικη εταιρια φτιαχνει της σκονες την ΟΝ που ειναι αμερικανικη>>κ μετα τις εξαγει στην αμερικη δλδ,κ τις συσκευαζει η ΟΝ??

μμμμαλιστα.:turtle:

Ramrod
18-04-10, 23:40
απ'οτι έμαθα επειδή θέλω κ εγώ να την πάρω αυτήν την πρωτεΐνη, πρόκειται για συμπλήρωμα ουσιαστικά της ΟΝ. Γνωρίζει κάποιος περισσότερα περί προέλευσης?

:shock: ????????????? :shock:

Polyneikos
19-04-10, 00:09
Παντως στο site που το διαβασα δεν ειδα καπου να γραφει ότι συνεργαζονται με On,προς το παρον δεν με πειθουν.

beefmeup
19-04-10, 00:21
Παντως στο site που το διαβασα δεν ειδα καπου να γραφει ότι συνεργαζονται με On,προς το παρον δεν με πειθουν.

κανενα δεν πειθουν,κ το χω πει κ με μια πιο λογικη εξηγηση πολυνικε:
η muscletech εχει 3 θυγατρικες..thn six star,thn muscle asylum,k thn body fortress..ΚΑΙ ΟΙ 3 πωλουνται μεσα απο αμερικανικα σαιτ..οπως κ h θυγατριkες αλλων εταιριων..
ΔΕΝ υπαρχει μια στο εκατομυριο περιπτωση να εχει θυγατρικη η ΟΝ,Κ ΝΑ ΜΗΝ πωλειτε σε αμερικανικα σαιτ!!

x-origin
19-04-10, 02:34
:shock: ????????????? :shock:

Δεν γνωρίζω με σιγουριά αυτά μου είπαν κατά πόσο ράδιο αρβύλα είναι δεν γνωρίζω κάποιος που να γνωρίζει κάτι παραπάνω??

Ramrod
19-04-10, 02:49
Δεν γνωρίζω με σιγουριά αυτά μου είπαν κατά πόσο ράδιο αρβύλα είναι δεν γνωρίζω κάποιος που να γνωρίζει κάτι παραπάνω??

μη πιστευεις και ότι σου λένε...άκου συμπλήρωμα της ON. Πολύ τραβηγμένο για μια εταιρεία σα την optimum κατα την αποψή μου...

Polyneikos
19-04-10, 08:24
Θα πω κατι και ας το λαβετε υπόψη σας όσοι θελετε:
Κατα καιρους βγαίνουν καποιες εταιρίες οι οποιες είναι δορυφορικες μεγαλων και αλλες που ετσι τις παρουσιαζουν αλλα τελικα δεν είναι.
Ριχνουν τις τιμες τους και όταν ο καταναλωτης παει να αγορασει την κλασσικη εταιρια του την πρωωθούν ως πιο φθηνη με παραπλήσια ή ιδια ποιότητα ετσι ώστε να την πλασαρουν και να καθιερωθει σιγα σιγα στις προτιμησεις του κόσμου...Μα αν σε καποιον λεγανε ότι κανει τα ίδια λεφτα με την Οn ή ότι είναι μεν φθηνη αλλα όχι τοσο ποιοτικη κανεις δεν θα την αγόραζε,ενω ετσι δενει το γλυκο....
Παντως για να μην την αδικησουμε,δεν ξερουμε αν όντως υπάρχει καποιος συσχετισμος ή ότι εντελει δεν είναι εταιρία με καλα προϊοντα.....

Svein
19-04-10, 14:39
Εμενα οι τύποι ξέχασαν το scoop σε μια συσκευασία και την ημερομηνία .... :rolf::rolf::rolf: !

Το προφιλ αμινοξέων τουλάχιστον πως το βλέπετε καλό ?

-manos-
08-05-10, 22:38
καλη πρωτεινη εχω πιει 1 και μιση βαρελακια και ειμαι πολυ ευχαριστημενος μονο που τις μερες που τρωω ψαρι εχω αερια παραπανω. κακο???

nightwolf84
16-05-10, 18:04
για γραμμωση ειναι αυτη??

gj
16-05-10, 19:25
για γραμμωση ειναι αυτη??

Για πέταμα ειναι :P:P:P:P

Ramrod
16-05-10, 21:36
Για πέταμα ειναι :P:P:P:P

:rolf:

Αλλες είναι για πέταμα αλλά δε θέλω να ανοίξω το στόμα μου...μόνο υπομονή μπορώ να κάνω...

:turtle:

flinstone
16-05-10, 21:52
εγώ παντος δεν εμεινα ευχαριστιμένος από τη γεύση της 6/10.

-manos-
16-05-10, 22:44
:rolf:

Αλλες είναι για πέταμα αλλά δε θέλω να ανοίξω το στόμα μου...μόνο υπομονή μπορώ να κάνω...

:turtle:

:green:

Nick Sotiralis
16-05-10, 22:53
παντως γενικα η warriorlab με εχει σωσει στο μεταπροπονητικο (δεξτροξη-μαλτοδεξτρινη) με 26 ευρω συνολο και τα 2 μου βγαζει 2 μηνες το καθενα :thumbup::thumbup:

Titanium
01-06-10, 18:01
ουτε εγω δεν εμεινα ευχαριστιμενος απο την γευση...(για σοκολατα):unsure:

Zylo
02-06-10, 16:31
χρησιμοποιω και εγω αυτην την πρωτεινη και μου φαινεται παρα πολυ καλη.....την χρησιμοποιω εδω και 2μιση μηνες περιπου...εχω δει φουσκωματα και καθολου αερια(εκτος και αν φας φασολαδα:turtle:)
διαλυτοτητα 10/10
γευση 10/10(σοκολατα...δε ξερω γιατι σε καποιους δεν αρεσε καθολου....τωρα θα πας να παρω και βανιλια να δοκιμασω)
επισης ειναι πολυ φθηνη και αξιζει πολυ....την προτιμω και θα συνεχισω να την προτιμω αφου δεν εχω δει κατι αρνητικο σε αυτην.....οσο για τα FAT BRUN της WARRIORLAB τα εχει δοκιμασει κανεις για να μας πει την γνωμη του????
http://www.warriorlab.com/310/5111.aspx

silk
02-06-10, 18:03
ειχα δοκιμασει την iso whey τησ wariorlab μπορω ν πω οτι με φουσκωνε απιστευτα και πολλα; αερια.δεν μπορω να πω οτι με τρελανε.σ γευση και διαλητοτητα καλη αλλα κατι με χαλαγε.

hunteranimator
02-07-10, 09:52
εγω μολις τελειωσα το πρωτο μου κουτι δεν μπορω να πω κατι ασχημο.γευση-βανιλια 6/10 διαλητοτητα 9/10 αποθεραπεια της βαζω 9/10 και δεν επερνα αμινοξεα.Καποια φουσκωαματακια τα απεκτησα μαλλον η διατροφη και η ασκηση θα ειναι γιατι απο την πρωτειηνη μου φαινεται λιγο απιθανο.Σαν τιμη ειναι η καλητερη βασικα η 3 στην ελληνικη αγορα (1) ειναι η SYNGEX PROTEIN 2.250g (2) WHEY MAXX BAG 4.540gr (X-LARGE) (3)COMPLETE WHEY / 2270 gr (WARRIORLAB) αλλα σαν ποιοτητα απο αυτες τις 3 για εμενα ειναι η warriorlab.Την θεωρω καλη θα δοκιμασω και αλλες και θα καταληξω στην καλητερη αν και πιστευω οτι θα ειναι απο τις καλητερες στην λιστα των επιλογων μου.Παντως η εταιρια ειναι παρα πολυ καλη πηραCREATINE MONOHYDRATE 11 ευρο και με βγαζει 2 μηνες [λεω να κανω 2 μηνη χρηση κρεατινης] πηρα και τα bcaa της warriorlab το κορυφαιο! σε κρατανε 2 μηνες
μονο με 25 ευρο αλλα το κορυφαιο τις υποθεσης ειναι οτι οι ποσοτητες ειναι οι μεγαλητερες σε αμινοξεα σε καθε δοση απο οποιαδιποτε αλλα αμινοξεα.Οποτε αν συγκρινης την τιμη την ποσοτητα-καθαροτητα-χωρις γλυκαντικα και την διαρκεια που θα σε κρατησει βγαινει πρωτη στον κοσμο![με βαση οσα εχω δει απο αμινοξεα]Σε τελικη αναλυση αν και καινουργια αρκετα καλη εταιρια ειδη κερδιζει πολλες εντυπωσεις δεν εχουνε ακουστει και ασχημα πραγματα.

Anithos
02-07-10, 14:27
εγω την δοκιμασα και τη γυρισα πισω (ελεγε με εγγυηση επιστροφής χρηματων)
αμα εχεις δικιμασει παρα πολλες βλεπεις την διαφορα της με αλλες.Γι α μενα δεν μου λεει κατι ουτε σε διαλυτοτητα ουτε σε γευση,τιποτα το ιδιαίτερο.

beefmeup
02-07-10, 14:32
εγω την δοκιμασα και τη γυρισα πισω (ελεγε με εγγυηση επιστροφής χρηματων)
αμα εχεις δικιμασει παρα πολλες βλεπεις την διαφορα της με αλλες.Γι α μενα δεν μου λεει κατι ουτε σε διαλυτοτητα ουτε σε γευση,τιποτα το ιδιαίτερο.

ανιθος απτην γευση καταλβαινεις την διαφορα στις προτεινες?

Jeik
02-07-10, 14:55
ρε φίλε σόρι αλλά τουλάχιστον απο διαλυτότητα και γεύση είναι μια χαρά..άλλωστε μην ξεχνάμε και το σχετικά μικρά κόστος..πάντως εγώ που την έχω πάρει 5-6 φορές μόνο προβλήματα διαλυτότητας και γεύσης δεν είχα..

beefmeup
02-07-10, 15:00
καλα τζεικ αυτο που το πας?..την ειχα παρει κανα 2 φορες για να μην ξεμεινω,κ ηταν απιστευτη η διαλυτοητα της..κ γευση πολυ καλη..τεσπα.

Jeik
02-07-10, 15:10
μα ρε beef μιλάμε σοβαρα τώρα??να μ πει κάποιος τον φουσκώνει ή έχει κάπιο πρόβλημα το καταλαβαίνω..μπορεί να τον πειράζει κάτι..αλλά καλό είναι να μην λέγονται ανακρίβειες..γιατί και γεύση έχει καλή και διαλυτότητα..στην τελική ας ρίξει ζάχαρη:green:

Anithos
03-07-10, 09:57
μα ρε beef μιλάμε σοβαρα τώρα??να μ πει κάποιος τον φουσκώνει ή έχει κάπιο πρόβλημα το καταλαβαίνω..μπορεί να τον πειράζει κάτι..αλλά καλό είναι να μην λέγονται ανακρίβειες..γιατί και γεύση έχει καλή και διαλυτότητα..στην τελική ας ρίξει ζάχαρη:green:

εγω παιδια συγνωμη αλλα με νερο που πινω παντως πρωτεινες τοσα χρονια ..ε οχι και απιστευτη διαλυτοτητα αυτη η πρωτεινη οπως ...εχετε δοκιμασει άλλες η μονο αυτή ..δοκιμαστε και αλλες και βλεπετε ,δεν θα την κανω και θεο την συγκεκριμενη και οσον αφορα την γευση νομιζω ειναι υποκειμενικη στον καθενα αν αρεσει η οχι ,
αλλα για την myofusion του γκασπαρι η την intrapro ακουσατε να λεει κανενα οτι δεν του αρεσει ;

Jeik
03-07-10, 10:51
φίλε μ εγώ είπα ότι είχε καλή όχι απίστευτη διαλυτότητα πρώτον..δέυτερον έχω δοκιμάσει αρκετές πρωτείνες και είμαι σε θέση να καταλάβω αν έχει καλή διαλυτότητα...όσο για τη myofusion διάβασε λίγο κάποια πράγματα και θα καταλάβαεις γιατί είναι τόσο γλυκιά..δνε κρίνουμε μια πρωτείνη από γεύση όπως και είπε ο beef..αν θες να φας γλυκό ή να πιεις milkshake βγες έξω δνε είναι ανάγκη να παίρνεις πρωτείνη!

Anithos
03-07-10, 16:56
ε αμα ειναι μετα να γυρισουμε στην ΜLO εποχή ,αν ειχες δοκιμασει τοτε ..
και απο τη αλλο να κρινεις μια πρωτεινη ..στο στο κατω κατω ολες πολυ το ιδιο ειναι σαν συστατικα και η δουλεια που κανουν ειναι το ιδιο ..καταλαβενεις τι εννοω.

pan0z
03-07-10, 21:34
ε αμα ειναι μετα να γυρισουμε στην ΜLO εποχή ,αν ειχες δοκιμασει τοτε ..
και απο τη αλλο να κρινεις μια πρωτεινη ..στο στο κατω κατω ολες πολυ το ιδιο ειναι σαν συστατικα και η δουλεια που κανουν ειναι το ιδιο ..καταλαβενεις τι εννοω.

Γιατι οι MLO τι εχουν?:???:

NIK900
09-07-10, 17:04
χα . . που την θυμηθηκατε την mlo ?
προσωπικα δεν θα την αγοραζα (complete whey) αλλα ειδα οτι εχει και φακελακια (1 δοση)
την δοκιμασα και δεν με χαλασε
και διαλυτοτητα και γευση (βανιλια) . . μια χαρα

επισης γραφει . . made in ireland

becks86
08-11-10, 17:45
για τα λευτα της ειναι μια καλη επιλογη απλα.. αρκετα καλη διαλυτοτητα σχεδον τελεια(λιγους κοκους εως ελαχιστους)απο αλλες που επινες σκονη πολυ καλυτερη. απο γευση δε λεει πολλα.ειδικα αν βαλεις πολυ νερο νερουλιαζει σε βαθμο να χανει την γευση της σε σχεση με μερικες της On που γεμιζα 1lt νερο και η γευση παρεμενε. απο φουσκωματα τπτ απολυτως.μαζι με δεξτρο 8/10

blackhack
12-11-10, 15:01
Χθες πηγα στα extreme και ζητησα κλασικα την on αυτη δηλαδη που παιρνω εδω και 4 μηνες και μου προτεινε την complete warriorlab(σοκολατα) μιας και παιρνω πολυ καιρο την on.
Την πηρα την δοκιμασα.Σαν γευση δεν μου αρεσε με νερο γιατι μου αφηνει μια πικριλα στο τελος.Με γαλα ειναι καλη η γευση
Περιμενω να δω αποτελεσμα και θα πω κι εγω

lef
12-11-10, 15:06
Χθες πηγα στα extreme και ζητησα κλασικα την on αυτη δηλαδη που παιρνω εδω και 4 μηνες και μου προτεινε την complete warriorlab(σοκολατα) μιας και παιρνω πολυ καιρο την on.
Την πηρα την δοκιμασα.Σαν γευση δεν μου αρεσε με νερο γιατι μου αφηνει μια πικριλα στο τελος.Με γαλα ειναι καλη η γευση
Περιμενω να δω αποτελεσμα και θα πω κι εγω

για να καταλαβω σου ειπε οτι καλο θα ηταν να αλλαξεις πρωτεινη επειδη περνεις καιρο την ον???

Titanium
12-11-10, 15:09
Μαλον του ειπε να δοκιμασιε και καμια αλλη^^^^^


Περιμενω να δω αποτελεσμα και θα πω κι εγω

Τη αποτελεσμα δλδ περημενεις να δεις απο την πρωτεινη?????

lef
12-11-10, 15:13
Μαλον του ειπε να δοκιμασιε και καμια αλλη^^^^^

Τη αποτελεσμα δλδ περημενεις να δεις απο την πρωτεινη?????

και τι περιεργο που του ειπε να δοκιμασει warriolab:green:

Titanium
12-11-10, 15:15
και τι περιεργο που του ειπε να δοκιμασει warriolab:green:

και εμενα μου κινισε την περιεργια αυτο:green:.....αφου το διαβασα 10 φορες για να το εμπεδοσω:green::green::green:...μα ειναι δυνατον...στα xtr worriorlab:P....

Zylo
12-11-10, 15:59
μα γιατι το βρισκετε παραξενο???αποσο ξερω η xtr ειναι η μονη που προωθεί αυτην την εταιρια εδω στην ελλαδα... :P:P:P:P:P:P:P:P:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

lef
12-11-10, 16:01
μα γιατι το βρισκετε παραξενο???αποσο ξερω η xtr ειναι η μονη που προωθεί αυτην την εταιρια εδω στην ελλαδα...

δωσε βαση στα emoticon:toast:

Titanium
12-11-10, 16:23
μα γιατι το βρισκετε παραξενο???αποσο ξερω η xtr ειναι η μονη που προωθεί αυτην την εταιρια εδω στην ελλαδα...


δωσε βαση στα emoticon:toast:

:thumbup::thumbup::green:

Zylo
12-11-10, 18:37
δωστε βαση στα edit....(ειμαι παπαρας αλλα τεσπα:rolf:)

Adinamos
12-11-10, 18:47
:rolf::clap::clap:

Titanium
12-11-10, 20:11
δωστε βαση στα edit....(ειμαι παπαρας αλλα τεσπα:rolf:)

Μα τι αυτοσαρκασμος!!!!!:green::P

kostas_lamia
12-11-10, 20:24
Nα κανω μια ταπεινη ερωτηση , αφου δεν βλεπετε διαφορα απο την πρωτεινη ,πως γινεται και κρινετε την συγκεκριμενη αρνητικα? Εχω χρησιμοποιησει την συγκεκριμενη , οπως και την ον οπως και την cytosport τωρα . Εχω πολυ θετικες εντυπωσεις απο διαλυτοτυτα γευση τιμη και λεω να την ξαναπάρω. Για πείτε αρνητικα για να την αποφύγω αν ειναι και ξέρετε κατι.

Titanium
12-11-10, 20:30
Nα κανω μια ταπεινη ερωτηση , αφου δεν βλεπετε διαφορα απο την πρωτεινη ,πως γινεται και κρινετε την συγκεκριμενη αρνητικα? Εχω χρησιμοποιησει την συγκεκριμενη , οπως και την ον οπως και την cytosport τωρα . Εχω πολυ θετικες εντυπωσεις απο διαλυτοτυτα γευση τιμη και λεω να την ξαναπάρω. Για πείτε αρνητικα για να την αποφύγω αν ειναι και ξέρετε κατι.

Τις πρωτεινες τις κρινουμε με βαση τη γευση ,διαλιτοτιτα,περιεκτικοτιτα....προσοπικα στην σηγκεκριμενη δεν μου αρεσε η γευση και με επιανε και κοψιμο:green:....
Απο εκι και περα θεμα γουστου ειναι πιο πολυ.....

kostas_lamia
12-11-10, 20:43
Τις πρωτεινες τις κρινουμε με βαση τη γευση ,διαλιτοτιτα,περιεκτικοτιτα....προσοπικα στην σηγκεκριμενη δεν μου αρεσε η γευση και με επιανε και κοψιμο:green:....
Απο εκι και περα θεμα γουστου ειναι πιο πολυ.....

ΤΗΝΧ titanium ,εγω σε φραουλα ειχα παρει και μια χαρα μου αρεσε σε γευση ;)
Θα δοκιμασω και μια gaspari myofusion πιο πολυ για την εμπειρια και θα γυρισω σε αυτη αν δεν μου αρεσει.γενικα αποφευγω σοκολατες και βανιλιες !

Titanium
12-11-10, 20:46
ΤΗΝΧ titanium ,εγω σε φραουλα ειχα παρει και μια χαρα μου αρεσε σε γευση ;)
Θα δοκιμασω και μια gaspari myofusion πιο πολυ για την εμπειρια και θα γυρισω σε αυτη αν δεν μου αρεσει.γενικα αποφευγω σοκολατες και βανιλιες !

Myofusion παρε τσικουλατα....απλα τα σπαει....εγω warrior lab πιρα τσικουλατα και δεν μαρεσε τωρα φραουλα δεν ξερω μαλον θα ειναι καλητερη.........

Teodoro
17-11-10, 15:38
Ρε παιδια πηρα κ εγω την complete whey της warriorlab.
Με ξενερωσατε! δεν ακουσα καλες κριτικες! λετε απο αποψη ποιοτητας να ειναι μουφα δλδ? λετε να δημιουργησει κανενα προβλημα? η απλα δεν ειναι οτι καλυτερο?

Zylo
17-11-10, 16:00
Ρε παιδια πηρα κ εγω την complete whey της warriorlab.
Με ξενερωσατε! δεν ακουσα καλες κριτικες! λετε απο αποψη ποιοτητας να ειναι μουφα δλδ? λετε να δημιουργησει κανενα προβλημα? η απλα δεν ειναι οτι καλυτερο?

απλα η εταιρια δεν ειναι γνωστη οποτε δεν ειναι και εμπιστη!

hunteranimator
17-11-10, 17:10
απλα η εταιρια δεν ειναι γνωστη οποτε δεν ειναι και εμπιστη!
μια χαρα πρωτειηνουλα ητανε ειχε και αριστη διαλυτοτητα και γευση ειχε εμενα μου δουλεψε.Εχω δει σε βιντεακια γερμανια και αμερικη που φτιαχνανε πρωτεινες φοραγανε κατι στολες λες και φτιαχνανε πυρινικα[λογικα ητανε μετρα προστασιας για την καθαριοτητα,ικαζω]βεβαια κατι τετοιο δεν παιζει να κανανε στην ελλαδα-warriorlab.Τωρα εαν ειναι μουφα η ποιοτητα η οχι η δεν εχει τις ποσοτητες που πρωτεηνης που αναγραφονται...ποιος ξερει.

Zylo
17-11-10, 17:12
μια χαρα πρωτειηνουλα ητανε ειχε και αριστη διαλυτοτητα και γευση ειχε εμενα μου δουλεψε.Εχω δει σε βιντεακια γερμανια και αμερικη που φτιαχνανε πρωτεινες φοραγανε κατι στολες λες και φτιαχνανε πυρινικα[λογικα ητανε μετρα προστασιας για την καθαριοτητα,ικαζω]βεβαια κατι τετοιο δεν παιζει να κανανε στην ελλαδα-warriorlab.Τωρα εαν ειναι μουφα η ποιοτητα η οχι η δεν εχει τις ποσοτητες που πρωτεηνης που αναγραφονται...ποιος ξερει.

ποιος σου ειπε οτι ειναι ελληνικη πρωτεινη αυτη?

Legacy
26-12-10, 16:03
19694

Πρωτοποριακή φόρμουλα πρωτεΐνης WHEY τριών πηγών. Προσφέρει 5500 mg BCAA και 5000 mg Γλουταμίνης ανά δόση!

Η COMPLETE WHEY σε βοηθάει να αναπτύξεις γρήγορα σφιχτούς και γραμμωμένους μυς, ενώ παράλληλα αυξάνει την ικανότητα σου για αποθεραπεία μετά από μια σκληρή και εντατική προπόνηση.
Είναι πλούσια σε γλουταμίνη και BCAA αμινοξέα ενώ περιέχει ελάχιστους υδατάνθρακες και λίπος. Eίναι πλούσια σε θρεπτικά συστατικά που ανεβάζουν την γλουταθιόνη (το φυσικό αντιοξειδωτικό του σώματος) και ισχυροποιούν το ανοσοποιητικό σύστημα προκειμένου να αντιμετωπιστούν τα κοινά προβλήματα υγείας.

Οι τελευταίες έρευνες έχουν επίσης δείξει ότι η σωστή ποσότητα whey πρωτεΐνης βοηθάει την αύξηση του αυξητικού παράγοντα IGF-1, ο οποίος καθιστά το σώμα ικανό να κάψει λίπος και να αυξήσει την καθαρή μυϊκή του μάζα την ίδια στιγμή.

Η COMPLETE WHEY διαλύεται γρήγορα στο κρύο νερό. Δε χρειάζεται μίξερ. Μερικές κινήσεις με ένα κουτάλι ή λίγα χτυπήματα σε ένα σέικερ και το ρόφημα είναι έτοιμο. Και βέβαια μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε την COMPLETE WHEY και σε άλλα είδη τροφών, όπως γιαούρτι, δημητριακά, πίτες, κέικ, κάθε φορά που θέλουμε γευστικές προτάσεις, με όλη την ποιοτική πρωτεΐνη που έχουμε ανάγκη καθημερινά. Η COMPLETE WHEY είναι ιδανική για αθλητές που έχουν συγκεκριμένες αλλεργίες στο γάλα, αφού περιέχει ελάχιστη ποσότητα λακτόζης.

Τα bcaa αμινοξέα βελτιώνουν κατακόρυφα την απόδοση μέσω της μείωσης της μυϊκή κόπωσης που σχετίζεται με την αναερόβια άσκηση υψηλής έντασης. Επίσης έχουν ευεργετική επίδραση στην ενίσχυση του ανοσοποιητικού συστήματος, ενώ παράλληλα εμπλέκονται στην παραγωγή μυϊκών πρωτεϊνών, κάτι που οδηγεί σε γρηγορότερη μυϊκή υπερτροφία.

Η πρωτεϊνική φόρμουλα COMPLETE WHEY της WARRIORLAB περιέχει μεγάλη ποσότητα bcaa αμινοξέων, τα οποία είναι τα πρώτα αμινοξέα που έχουν ανάγκη οι μυς αμέσως μετά την προπόνηση.

19695


Τι γνώμη έχετε για αυτό το προιόν ? ;)

Titanium
26-12-10, 16:06
Ιδια με αυτη ειναι απλα αλαξε η συσκευασία....
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=6098
:thumbup:

Legacy
26-12-10, 16:21
Ιδια με αυτη ειναι απλα αλαξε η συσκευασία....
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=6098
:thumbup:


ευχαριστω φιλε,η αναζητηση δεν εβγαζε τιποτα :thumbup:

lef
26-12-10, 16:28
αν πατας στο google το ονομα του συμπληρωματος που ψαχνεις με το bodybuilding.gr σιγουρα θα στο βγαλει.να το ξες για αλλη φορα;)

Titanium
26-12-10, 16:33
ευχαριστω φιλε,η αναζητηση δεν εβγαζε τιποτα :thumbup:

Καλύτερα κανε αναζήτηση ετσι όπως σου ειπε ο λεφ...Ειναι πιο αξιόπιστη:green:
http://tinyurl.com/28u4u85

Legacy
26-12-10, 16:36
Καλύτερα κανε αναζήτηση ετσι όπως σου ειπε ο λεφ...Ειναι πιο αξιόπιστη:green:
http://tinyurl.com/28u4u85

ευχαριστω για το tip ;)

χαχαχα, ολα τα λεφτα το λινκ που εδωσες :rolf:

Titanium
26-12-10, 16:37
ευχαριστω για το tip ;)

χαχαχα, ολα τα λεφτα το λινκ που εδωσες :rolf:

:toast::toast::toast:

beefmeup
26-12-10, 17:46
αν ριξετε μια ματια στον διατροφικο πινακα,εχουν αλλαξει καποιες ποσοτητες σε συστατικα..αμμελητεα βεβαια,αλλα εχουν αλλαξει.

beefmeup
26-12-10, 17:48
συνχωνευτικαν 2 θεματα.

βασικα,το ιδιο προιον ειναι σε μεγαλυτερη συσκευασια(σακουλα),κ με μικρο αλλαγες στις ποσοτητες.

Legacy
26-12-10, 18:13
συνχωνευτικαν 2 θεματα.



βασικα,το ιδιο προιον ειναι σε μεγαλυτερη συσκευασια(σακουλα),κ με μικρο αλλαγες στις ποσοτητες.

αν ειδα καλα οταν ειχα παει στα xtr st η σακουλα ειχε καλυτερες προδιαγραφες απο την αλλη σε κουτι :toast:

Noobas
27-12-10, 23:51
παιδιά εγώ είμαι ανάμεσα σε αυτή και στην αντίστοιχη whey της on, για όγκο, την μικρή ποσότητα του κιλού ποιά προτείνετε? η διαφορά στην τιμή είναι γύρω στα 10 ευρώ.

atlas90
02-01-11, 13:02
Εγω μολις πηρα την μαγαλη συσκευασια...απο γευση σοκο πολυ απαλη αλλα πινετε ανετα..διαλυτοτητα 9,5/10...τωρα αν σε ποιοτητα και σε περιεκτηκοτητα εχει οτι γραφει,μια χαρα ειναι!!την παιρνει κανεις καιρο να μας πει καμια γνωμη??/

Nio
03-01-11, 13:30
Ας πω και εγώ τα συμπεράσματά μου από τη συγκεκριμένη πρωτεϊνη:
Όπως είπαν και αρκετοί από πάνω, έχει καλή γεύση όχι ιδιαίτερα έντονη, και από διαλυτότητα τα πάει πολύ καλά, και σε γάλα και σε νερό.

Παρατήρησα όμως κάτι: τις 4 πρώτες φορές που την έπαιρνα, με έπιανε ζαλάδα για κανα 4ωρο. Και για να δω αν η ζαλάδα οφειλόταν σε αυτήν ή σε κάτι άλλο, χωρίς να αλλάξω κάτι στην διατροφή μου, έπαιρνα εναλλάξ μια μέρα αυτήν την πρωτεϊνη και μια μέρα μία της SAN που είχα. Ε, τις 4 πρώτες μέρες που πήρα την Complete Whey της Warriorlab, με επισκεπτόταν η κυρία ζάλη..
Ευτυχώς όμως, μετά από μια βδομάδα, όλα καλά-σαν να την συνήθισα.
Ούτε και φουσκώματα παρουσίασα.
Αυτά :)

jannous44
20-01-11, 22:24
συγκεκριμενα γραφω για αυτη και την ON η διαφορα ειναι γυρος στα 15 ευρο(δεν μας περισευουν τα γιουρα :geek:) τωρα εκανα μια συγκριση και ειδα οτι αυτη σε καθε δοση(30γ) εχει 2γ λιπαρα ενο η ON 0.5γ εχει 1γ παραπανω γλουταμινη απο οτι η ON σε αμινοξεα ειναι ιδιες, ο τυπος στο xtr μου ειπε οτι αυτη της warrior εχει παραπανο σαχαρη, δεν το ειδα καπου γραμμενο μιας και η ΟΝ εχει 1,5γ και η warrioρ 1,6γ. σκευτομε ν α παρω την μεγαλυ σακουλα μιας και πηγα στα xtr και δεν ειχαν τη μεγαλη σακουλα της On(εκτος απο φραουλα :box1:) αλλα μιας και δεν ειναι γνωστη εταιρια εχω τις επιφυλαξεις μου...

dany 1993
25-01-11, 21:58
παιδια,εγς αυτη τ πρωτεινη τ παιρνω 3 μηνες τωρα!ειναι μια πολυ καλη πρωτεινη σ γευση,αρωμα,διαλυτοτητα,σ ολα πολυ καλη!ημουν σ ογκο πριν 3 μηνες κ τωρα π μπαινω σ γραμμωση πηρα αυτη και αληθεια σας λεω εχω δει παρα πολυ καλα αποτελεσματα!
κ οσο αφορα μ τ on ν ξερετε πως η μια αντγραφη τ αλλη δλδ ειναι ακριβως ιδιες αλλα οχι μονο σ αυτο τ προιον αλλα κ σ υπολοιπα!
εμπιστευομαι πολυ τ εταιρια αυτη κ ενα καλο βεβαια ειναι οτι εχει κ πολυ καλεσ τιμες!
τ συνιστω σ οσουσ ρωτουν γ τ συγεκριμενη!

dany 1993
25-01-11, 21:59
και επισης δ ειχα ουτε πριξηματα ουτε ζαλη ουτε αερια,ουτε τπτ!

Zylo
26-01-11, 00:50
και επισης δ ειχα ουτε πριξηματα ουτε ζαλη ουτε αερια,ουτε τπτ!

και πως ειχες τοσο καλα αποτελεσματα???απο που το συμπερανες δλδ αυτο???
αυτη πρεπει να ειναι η 987465118964984165313184984321997 φορα που γινετε η ερωτηση αυτη μεσα στο φορουμ!!!

GyM=life
26-01-11, 00:58
παιδια,εγς αυτη τ πρωτεινη τ παιρνω 3 μηνες τωρα!ειναι μια πολυ καλη πρωτεινη σ γευση,αρωμα,διαλυτοτητα,σ ολα πολυ καλη!ημουν σ ογκο πριν 3 μηνες κ τωρα π μπαινω σ γραμμωση πηρα αυτη και αληθεια σας λεω εχω δει παρα πολυ καλα αποτελεσματα!
κ οσο αφορα μ τ on ν ξερετε πως η μια αντγραφη τ αλλη δλδ ειναι ακριβως ιδιες αλλα οχι μονο σ αυτο τ προιον αλλα κ σ υπολοιπα!
εμπιστευομαι πολυ τ εταιρια αυτη κ ενα καλο βεβαια ειναι οτι εχει κ πολυ καλεσ τιμες!
τ συνιστω σ οσουσ ρωτουν γ τ συγεκριμενη!

τι να πρωτοπω τωρα :green::turtle::green::turtle:
τι το ιδιαιτερο εχει και ειναι τοσο καλη δλδ?πρωτεινη ειναι οπως οι αλλες...μονο π δεν ειναι καλη για μεταπροπονητικο...παρενθεση τωρα...γραμμωση απο τωρα...hmmm?"καταλαβα":rolf: αυτο με την ον το προσπερναω...νταξ για τις τιμες δεν θα το σχολιασω καν..υπαρχουν πολλες αλλες που ειναι χιλλιες φορες καλυτερες απο την warriorlab και σε καλυτερη τιμη...π.χ myofusion δεν συγκρινετε για κανενα λογο!

GyM=life
26-01-11, 00:59
και πως ειχες τοσο καλα αποτελεσματα???απο που το συμπερανες δλδ αυτο???
αυτη πρεπει να ειναι η 987465118964984165313184984321997 φορα που γινετε η ερωτηση αυτη μεσα στο φορουμ!!!

μα αφου σ λεει δεν εκλανε:Pχαχα

Βαγγος4Snakes
10-03-11, 22:32
καλα εχετε κανει ολοκληρο θεμα για τη γευση και τις κλανιες σας..ελεος!Δε κοιτατε αν ειναι αποτελεσματικη...

Ramrod
10-03-11, 22:42
καλα εχετε κανει ολοκληρο θεμα για τη γευση και τις κλανιες σας..ελεος!Δε κοιτατε αν ειναι αποτελεσματικη...

Και πως ακριβώς το βλέπεις αυτό...? :unsure:

ionos1
14-03-11, 23:50
Και πως ακριβώς το βλέπεις αυτό...? :unsure:
...και εγω την ιδια απορία εχώ!:rolf:

Adinamos
15-03-11, 01:43
Και πως ακριβώς το βλέπεις αυτό...? :unsure:

Αποτελεσματικη = 3+ μυικα κιλα ανα συσκευασια.:green:

reborn
14-05-11, 15:42
εχετε δει δουλεια με τιν wariorlab??

just chris
06-08-11, 00:10
καλα εχετε κανει ολοκληρο θεμα για τη γευση και τις κλανιες σας..ελεος!Δε κοιτατε αν ειναι αποτελεσματικη...

μ'εκανες κ γελασα ρε μπαγασα!!!θεος εισαι...

ska
26-08-11, 22:19
Επειδη ο διατροφικος πινακας δεν ειναι και τοσο αναλυτικος γνωριζει καποιος τις πηγες πρωτεινης που εχει η complete whey?Ειναι blend απο isolate,concentrate αποκλειστικα ή εχει και αλλα?

polo0
25-05-12, 14:53
λοιπον σημερα τν αγορασα,μιας και μου ειπε πως αυτες η δυο ειναι απ τς κλτρες παγκοσμιος πλεον ( gold standard και complete whey)το βραδακι ερχεται το review..!παντως πρην απο αυτην ειχα ενα gainer τς ιδιας εταιριας που μπορω να πω ειχε μονο θετικα!θα την δοκιμασω μετα την προπονηση και θα σας πω με μια πληρη γνωμη :)

panakos
25-05-12, 15:19
σορρυ αδερφε μου για την ον να το δεκτω οτι ειναι απο τις καλυτερες παγκοσμιως!για την warriorlab που πωλειται μονο στην ελλαδα πως ειναι καλυτερη παγκοσμιως?????:unsure::unsure:

καλα αυτοι οι πωλητες οτι να ναι λενε....
ακου εκει παγκοσμιως......

polo0
26-05-12, 13:28
σορρυ αδερφε μου για την ον να το δεκτω οτι ειναι απο τις καλυτερες παγκοσμιως!για την warriorlab που πωλειται μονο στην ελλαδα πως ειναι καλυτερη παγκοσμιως?????:unsure::unsure:

καλα αυτοι οι πωλητες οτι να ναι λενε....
ακου εκει παγκοσμιως......

κααλα γνκα τα xtr προωθουν τν warriolab...οτι παω να παρω απο συμπληρωματα κατευθειαν warriolab τι πρωτεινες,τι κρεατινες,τι πολυβιταμινες...!λοιπον τωρα να κανω και το review!
ειναι η 1τη φορα που περνω με γευση βανιλια απο γευση τν περιμενα πιο χαλια αλλα ηταν ωραια,αν καποιος ετρωγε αυτες τς καραμελες τρινακι με μια αγγελαδα που ειχαν απ εξω και ενα χρυσο περιτυλιγμα εε τετοια γευση εχουν!8/10
διαλυτοτητα χθες εβαλα το νερο και ειδα πως εγινε ενα με το νερο..ουτε κουνημα,ουτε τπτ...!εβαλα πιο πολυ,αλλα και σημερα που εβαλα 250 ml ειχε αριστη διαλυτοτητα!!10/10

Harmakgr
02-07-12, 16:07
Το + της συγκεκριμενης πρωτεινης ειναι οτι περιεχει περαν των αλλων και υδρολυμενη πρωτεινη, που ειναι πιο απορροφησιμη! επισης δεν μπορω να καταλαβω τι κολληματα ειναι αυτα με την γευση της πρωτεινης, οχι παρε φραουλα οχι σοκολατα οχι μανγκο... ρε μαγκες ειναι το τελευταιο πραγμα αυτο! πρωτα κοιτατε συστατικα, μετα διαλυτοτητα... εαν θελετε κατι γευστικο παρτε ενα μιλκσεικ! αν ειναι δυνατον, εχουμε καταντησει να διαχωριζουμε τις πρωτεινες με βαση τη γευση..

beefmeup
02-07-12, 22:47
Το + της συγκεκριμενης πρωτεινης ειναι οτι περιεχει περαν των αλλων και υδρολυμενη πρωτεινη, που ειναι πιο απορροφησιμη!

Συγκεντρωση αμινοξεων στο πλασμα μετα την καταναλωση διαφορετικων πρωτεινων. (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?20216-%CE%A3%CF%85%CE%B3%CE%BA%CE%B5%CE%BD%CF%84%CF%81%CF%89%CF%83%CE%B7-%CE%B1%CE%BC%CE%B9%CE%BD%CE%BF%CE%BE%CE%B5%CF%89%CE%BD-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CF%80%CE%BB%CE%B1%CF%83%CE%BC%CE%B1-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BB%CF%89%CF%83%CE%B7-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B5%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%89%CE%BD-%CF%80%CF%81%CF%89%CF%84%CE%B5%CE%B9%CE%BD%CF%89%CE%BD.)

+οτι δεν σου λεει σε τι βαθμο ειναι υδρολυμενη..μπορει να ειναι 40%,μπορει κ 10%.

billys15
18-07-12, 04:11
- Διαλυτοτητα φοβερη,σβολος ουτε για πλακα.

- Γευση σοκολατα: δεν μου εκανε και πολλη εντυπωση.Μια τυπικη σοκολατα στυλ elite.Δεν ειναι προβλημα ομως,κατεβαινει κανονικα.

- Η τιμη ειναι λιγο παραπανω απ'ο,τι θα 'πρεπε,που θα παει ομως θα πεσει.:)

- Συστατικα πολυ καλα.Λιγοι υδατανθρακες/λιπη και αρκετη πρωτεϊνη.

Θα την ξαναπαρω.

nazgoul
13-09-12, 10:55
Υπάρχει κάποιος που να έχει πρόσφατη άποψη από την συγκεκριμένη πρωτείνη;

Σκέφτηκα να την προτιμήσω έναντι της ON που έπαιρνα, λόγω της χαμηλότερης τιμής της.

Σε μια προχειρη σύγκριση που έκανα είδα διαφορά στα λιπαρά στα οποία η complete έχει παραπάνω και τα προερχόμενα από ζάχαρα σε αρκετά μεγαλύτερη ποσότητα.


Με την ΟΝ ήμουν ευχαριστημένος γενικά. Τι λέτε να την προτιμήσω την complete;
Από πρηξίματα στο στομάχι πως είναι;

Konstantinos5
18-09-12, 09:35
Εχω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα απο την συγκεκριμένη εταιρεία και είμαι ικανοποιημένος μεχρι τώρα. Τη whey την είχα προτοδοκιμάσει πρίν από κάνα τετράμηνο (σε βανίλια γιατί δεν είμαι και τόσο φαν της σοκολάτας γενικά) και θεωρώ ότι είναι πολύ τίμια. Για πιο λόγο δηλαδή να είναι καλύτερη κάποια άλλη, μόνο από το όνομα? αφού και γεύση και διαλυτότητα πολύ καλή έχει και φουσκώματα στο στομάχι μηδέν. Εδώ και καιρό έχω κολήσει με την complete8 που δεν την αλλάζω με τίποτα.

Socratis100
20-09-12, 17:25
ΑΝ ειχε καλυτερες γευσεις ,πραγματικα η σοκολατα σε συγκριση αλλων εταιρειων ειναι εμετικη

andrikos3kala
07-10-12, 11:13
Την χρησιμοποιησα και εγω την εν λόγω πρωτεινη πήρα 1 κιλό καθότι έχω δοκιμασει τα πάντα απο ΟΝ σε γευσεις και ειπα να αποτοξινωθω, αν ειναι καλη θα δείξει αν πέσω σε κιλά σε ένα μήνα μάλλον θα φτάει αυτη αλλά και αυτο δεν ειναι αντικειμενικό δείγμα. Από γεύση ειναι αρκετά καλη πολύ απαλότερη απο την σοκολάτα της ον και αρκετά ευδιάλυτη :green:

IRINE G7
26-10-12, 00:16
Εγώ 3,90€/1 κιλό από φαρμακείο :green::green::green::green: 5 κιλά πήρα 19,50:green:

Από ποιο φαρμακείο και ποιας εταιρείας; Είναι καλής ποιότητας; Από ποια πηγή προέρχεται και σε ποιες γεύσεις διατίθεται;

IRINE G7
26-10-12, 00:18
Μου φερε φουσκοματα και αερια...
Δεν θα την ξαναπροτιμήσω...

Μήπως να τη μετονομάσουν σε Complete Prouts Prouts;

ROMAIOS
02-12-12, 13:19
Προσωπικά πολλά φουσκώματα μου έφερνε η συγκεκριμένη, συν το ότι είχα και αλλεργική αντίδραση με δερματικά εξανθήματα...Μόλις τη σταμάτησα βέβαια υποχώρησαν, αλλά αν ένα συμπλήρωμα πρωτεΐνης φέρνει τα παραπάνω συμπτώματα σε τόσους πολλούς, όπως παρατηρεί κανείς διαβάζοντας το τόπικ εξ αρχής, μεταξύ των οποίων και εγώ, τότε πως μπορεί κανείς να αξιολογήσει θετικά αυτήν την πρωτεΐνη, αν αναλογιστεί κανείς, μάλιστα, πως ο οποιοσδήποτε, όπως είναι λογικό και φυσιολογκό, έχει και μια επιφυλακτική στάση απέναντι στην συγκεκριμένη εταιρεία, λόγω του ότι δεν προκύπτει από κάπου τόσο η αναγνωρισιμότητά της, όσο και η ποιότητα της......

G.Badoo
02-12-13, 01:07
την εχω παρει μια φορα μονο...την επερνα μετα την προπονηση και δεν εμεινα και πολυ ικανοποιημενος..ουτε καλη διαλυτοτητα και απο γευση πολυ χαλια (φραουλα)..

Geotas
02-12-13, 01:48
Εγω την είχα πάρει σε bag του κιλού γιατι ήταν οικονομική. Γεύση μπανάνα που μου άρεσε αρκετα. Καλη διαλυτοτητα. Ούτε αέρια. Απλά το bag βολεύει μονο αν εχεις άδειο κουτί. Εγω δεν είχα και την έβαλα σε τάπερ..

KDD
06-12-13, 11:04
πωσ γινεται να εχεισ αλλεργική αντίδραση με δερματικά εξανθήματα απο μια πρωτεινη ?

raiden
06-12-13, 16:02
πολυ δυσκολο μου φαινεται .. κατι αλλο τον πειραξε , να ελεγα οτι καποιο συστατικο μιας φορμουλας τον ενοχλησε ,παει καλα ! αλλα να βγαλεις σπυρακια απο whey .. πρωτη φορα το ακουω

Ίων Δραγούμης
06-12-13, 20:10
Την έχω χρησιμοποιήσει. Σαν γεύση είχε μια φαρμεκευτική χροιά. Κάτι σαν τα σιρόπια που ενώ είναι γλυκά,έχουν ένα υπόστρωμα γεύσης του φαρμάκου.. έτσι κι αυτή η πρωτεΐνη.
Και αυτό που έγραψα δεν το λέω για κακό. Ανάλογη διαλυτότητα με τη ON. Καλό συμπλήρωμα,σε κρατάει μορφαρισμένο,δουλεύει,αλλά νομίζω θα μπορούσανε να χαμηλώσουν τη τιμή κατά πολύ.

Tommygr
06-12-13, 22:22
Την πηρα και γω σημερα (500gr), αναγκαστικα λογω αναμονης της prozis whey (6 μερες περασαν και μαλλον παμε για Δευτερα, δηλαδη σε 2-3 μερες επιπλεον). Επειδη πλεον κινουμαι λογω καθαρα τιμης σε whey (στα 20-25 γρ ανα 30 του σκουπ φυσικα) και μιας και υπαρχει η protein works και η prozis που δεν μπορουν να κονταροχτυπηθουν (παντα μιλαω για τελικες τιμες, δηλαδη μαζι με τα μεταφορικα, μιας και την protein works την βρισκεις μεσω ελληνικου eshop χωρις επιπλεον μεταφορικα), δεν θα την ξαναπαρω.
Εξαλλου οπως ειπες και συ Ιων, αυτο μου ηρθε κατευθειαν στο μυαλο, πως η γευση φερνει φαρμακιλα στο τελος (βανιλια αγορασα εγω, αλλα και παλι υπαρχει αυτη η αισθηση)
Για το αν με κρατησει μορφαρισμενο :P, δεν το γνωριζω ακομη, αλλα φαινεται τιμια απο αποψη χωνεψης μεχρι στιγμης.

Ίων Δραγούμης
07-12-13, 04:43
Εγώ την είχα πάρει σε μπανάνα και φράουλα των 1000γρ έκαστη. Φορμαρισμένο τώρα στα 500 γρ. δε θα προλάβεις και τόσο να το καταλάβεις. :P :P
Κι εγώ μάλλον προκρίνω τη protein works σε σχέση με τη prozis μιας και έχει και γεύση και δε χρειάζεται να συμπληρώσεις 50 ευρώ παραγγελία. Θα μου πεις 10 ευρω παραπάνω για τα ίδια ακριβώς χαρακτηριστικά με μόνο επιπρόσθετο τη γεύση.. :unsure: :unsure: δύσκολη απόφαση,αλλά μάλλον protein works για να το ευχαριστιέσαι..

nikp81
08-01-14, 14:07
Τσιμπησα και εγω μια 2270kg χτες και σημερα που θα τη δοκιμασω θα γραψω τη γνωμη μου ..παντως σαν τιμη ειναι 3 ευρω πανω απο την On..
Για On πηγα αλλα δεν ειχε καθολου σοκολατα παρα κατι φραουλες (που δεν μπορω καθολου) οποτε και έφυγα με αυτην :)

nikp81
10-01-14, 15:18
Καλη γευση η σοκολατα χωρις φαρμακιλα καθολου ..
Μου φαινεται πιο "πηχτο" απο την Qnt Zero Carb που ειχα παρει , κατι σαν milk shake σοκολατας..
Γευση 8/10
Απο διαλυτοτητα δε μπορω να πω καθως 3 φορες που πηρα το εκανα σπιτι με φραπιερα..

Hamlet
23-02-14, 12:19
Υπάρχει κάποιος που να την χρησιμοποιεί καιρό για να μου πει αν ειναι ικανοποιημένος απο το αποτέλεσμα ; Ρωτάω επειδη τώρα την αγόρασα και μπορώ να πω οτι ειμαι απόλυτα ικανοποιημένος και απο την διαλυτότητα και απο την γευση (σοκολατα) .. Επίσης δεν με φουσκώνει , οπότε σκέφτομαι να πάω να αγοράσω και τον μεγάλο τον κουβά ...απλά θα ήθελα να βεβαιωθώ απο κάποιον που την έχει χρησιμοποιήσει αρκετά οτι δεν είναι μουφα ... thnx

Mikekan
23-02-14, 12:52
Πρωτεΐνη είναι φίλε μου, συμπληρώνει το φαγητό σου. Για ποια αποτελέσματα θες να βεβαιωθείς?

Hamlet
23-02-14, 17:47
επειδη ειναι η πρωτη φορα που αγοραζω πρωτεινη της οποιας η ετικετα ειναι στα ελληνικα ειμαι λιγακι καχυποπτος..απλα αναρρωτιεμαι αν σε κραταει σε shape και αν αυτα που λεει τα εχει μεσα . Κι επειδη διαβασα καποιες κακες κριτικες εδω , ειπα να ρωτησω τη γνωμη καποιου που την χρησιμοποιεί για καιρό .

Source Of Energy
23-02-14, 20:05
επειδη ειναι η πρωτη φορα που αγοραζω πρωτεινη της οποιας η ετικετα ειναι στα ελληνικα ειμαι λιγακι καχυποπτος..απλα αναρρωτιεμαι αν σε κραταει σε shape και αν αυτα που λεει τα εχει μεσα . Κι επειδη διαβασα καποιες κακες κριτικες εδω , ειπα να ρωτησω τη γνωμη καποιου που την χρησιμοποιεί για καιρό .

Τι εννοεις αν σε κραταει σε shape τι ακριβως περιμενεις να δεις απο την πρωτεινη κ ποιος ειναι ο λογως που εισαι καχυποπτος;;;; Οι κριτικες ειναι ενα μερος του να βγαλεις ενα συμπερασμα αλλα εφ οσων εχεις αγορασει το προιον και το εχεις δοκιμασει μπορεις να κρινεις κ μονος σου.. Απο κει κ περα δεν εχω δει οπως λες ποιο πανω καμια πρωτεινη σε ορο γαλακτος να ειναι πηκτη (εκτος απο καποιες σε γευση κουκις που ειναι ποιο κρεμοδες) κ οσο αναφορα την ετικετα στα ελληνικα απλα πιστευω πως ειναι για να σε διευκολυνει στην αναγνωση.. Απο κει κ περα το προιον ειναι ιρλανδικο που η ιρλανδια σαν χωρα εχει σχετικα αρκετα καλες πρωτες υλες...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Billys51
23-02-14, 20:40
Προσωπικά πολλά φουσκώματα μου έφερνε η συγκεκριμένη, συν το ότι είχα και αλλεργική αντίδραση με δερματικά εξανθήματα...Μόλις τη σταμάτησα βέβαια υποχώρησαν, αλλά αν ένα συμπλήρωμα πρωτεΐνης φέρνει τα παραπάνω συμπτώματα σε τόσους πολλούς, όπως παρατηρεί κανείς διαβάζοντας το τόπικ εξ αρχής, μεταξύ των οποίων και εγώ, τότε πως μπορεί κανείς να αξιολογήσει θετικά αυτήν την πρωτεΐνη, αν αναλογιστεί κανείς, μάλιστα, πως ο οποιοσδήποτε, όπως είναι λογικό και φυσιολογκό, έχει και μια επιφυλακτική στάση απέναντι στην συγκεκριμένη εταιρεία, λόγω του ότι δεν προκύπτει από κάπου τόσο η αναγνωρισιμότητά της, όσο και η ποιότητα της......

Τα εξανθηματα στο δερμα ειναι ενα απο τα side effects της sucralose που ειναι στα συστατικα της.. Η ερωτηση μου ειναι η εξης.. αν καποιος βγαλει σημαδια στο δερμα απο αυτο , αυτα θα φυγουν αν σταματησει να παιρνει πρωτεινες με sucralose ή μενουν για παντα?

Hamlet
23-02-14, 20:48
ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις ολους σας...παρολα αυτα, αν καποιος την εχει δοκιμασει για καιρο, ας μου απαντησει . η ερωτηση μου απευθυνεται σε οσους την εχουν δοκιμασει για καιρο. δεν ξερω ποσο πιο σαφης μπορω να γινω. ευχαριστω και παλι.

Polyneikos
28-02-14, 22:12
Υπάρχει κάποιος που να την χρησιμοποιεί καιρό για να μου πει αν ειναι ικανοποιημένος απο το αποτέλεσμα ; Ρωτάω επειδη τώρα την αγόρασα και μπορώ να πω οτι ειμαι απόλυτα ικανοποιημένος και απο την διαλυτότητα και απο την γευση (σοκολατα) .. Επίσης δεν με φουσκώνει , οπότε σκέφτομαι να πάω να αγοράσω και τον μεγάλο τον κουβά ...απλά θα ήθελα να βεβαιωθώ απο κάποιον που την έχει χρησιμοποιήσει αρκετά οτι δεν είναι μουφα ... thnx


ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις ολους σας...παρολα αυτα, αν καποιος την εχει δοκιμασει για καιρο, ας μου απαντησει . η ερωτηση μου απευθυνεται σε οσους την εχουν δοκιμασει για καιρο. δεν ξερω ποσο πιο σαφης μπορω να γινω. ευχαριστω και παλι.

Για μένα αυτά ειναι τα τρία βασικά χαρακτηριστικά μιας ποιοτικής πρωτεϊνης.Από εκεί και πέρα ,εγω θα σου την συνιστούσα καθώς η Warriorlab εχει αξιοπιστα προϊόντα και προσωπικά έχω δοκιμάσει και χρησιμοποιήσει πολλά προϊόντα .

Hamlet
01-03-14, 19:22
Σ ευχαριστώ πολύ για την απαντηση Πολύνικε !

Billys51
01-03-14, 20:09
Τα εξανθηματα στο δερμα ειναι ενα απο τα side effects της sucralose που ειναι στα συστατικα της.. Η ερωτηση μου ειναι η εξης.. αν καποιος βγαλει σημαδια στο δερμα απο αυτο , αυτα θα φυγουν αν σταματησει να παιρνει πρωτεινες με sucralose ή μενουν για παντα?

ξερει κανεις?

antkoutr
13-03-14, 23:51
Παιδιά καλησπέρα.

Έχω ένα πρόβλημα και θα ήθελα τη βοήθειά σας.
Πριν από περίπου 1 εβδομάδα πήρα αυτή τη πρωτείνη από xtreme (πήγα για τη gold standard αλλα κλασσικά μου πρότεινε ο πωλητής αυτή, δεν ήξερα τότε).
Δεν είχα ξαναχρησιμοποιήσει πρωτείνη ούτε και κάποιο άλλο συμπλήρωμα πιο πριν.
Το θέμα είναι ότι από τη πρώτη μέρα που τη χρησιμοποιήσα είχα και έχω συνεχώς αέρια (που είναι γενικότερο σύμπτωμα από ότι κατάλαβα), οι ενεργήσεις μου έγιναν πιο σκληρές και "δύσκολες" αν μπορώ να το πω έτσι, ενώ σήμερα είχα κάποιες ενοχλήσεις στο στομάχι και όταν ενεργήθηκα πριν κάποιες ώρες είδα αίμα στη τουαλέτα (ή τελος πάντων κάτι βαθύ κόκκινο, δε νομίζω να είναι τα πατζάρια που έφαγα προχτές).
Έχει συμβεί και σε κάποιον άλλον αυτό (είτε με τη συγκεκριμένη πρωτείνη είτε γενικότερα με τις πρωτείνες ορού γάλακτος)? Είναι κάποια αλλεργική αντίδραση? Μήπως είναι αλλοιωμένο το προιόν? Πρέπει να επισκευτώ κάποιον γιατρό?
Παίρνω μισό σκουπ κάθε πρωί με 200 ml γάλα και 1 σκουπ μετά από κάθε προπόνση (και μετά από 1 ώρα τρώω).
Είμαι αρκετά φοβισμένος αυτή τη στιγμή οπότε όποιος ξέρει ας απαντήσει, ευχαριστώ.

Billys51
14-03-14, 00:05
σταματα την πρωτεινη για 5 μερες..Αν φυγουν οι ενοχλησεις που εχεις σημαινει οτι σε πειραζε αυτη η πρωτεινη..Αν οχι τοτε πανε σε καποιον γιατρο..Με το θεμα πρωτεινη δυστυχως δεν θα μπορεις να την επιστρεψεις πισω λογικα...μακαρι να μπορουσες να την δωσεις πισω κ να παρεις καποια αλλη..επισης ελεγξε την ημερομηνια ληξης

alexandro7
14-03-14, 00:05
Λογικα ειναι απο τα παντζαρια αλλα κατεμε καλα να παθεις κ εσυ κ ολη η πιτσιρικαρια που εχει παθει τρελα με τα συμπληρωματα και παιρνουν αβερτα οτι τους λεει ο καθενας!!!Δεν θελω να επεκταθω λεγοντας για ελεγχους και διαφορα αλλα τετοια γιατι κλασσικα θα αρχισουν σχολια τ στυλ ξερεις τ εχει μεσα το γαλα,το σουβλακι κ οτι αλλο τροφιμο τραβαει η ορεξη σου!!ηδη ειναι οι τροφες μας ολες αχρηστες το να προσθετω κι αλλα στην υγεια μου χωρις να ξερω καν τι ειναι δεν το κανω..γνωμη μου ειναι αποφυγε τα οσο μπορεις και ριξε τα λεφτα σου στο απλο φαγητο...στοχευσε σε κρεατικα ελευθερας βοσκης,ψαρια,γαλακτοκομικα βιολογικα(οχι γαλα μακρια) και λαχανικα επισης βιολογικα με κυριως εμφαση στα φυλλωδη(μαρουλι,σπανακι,λαχανο)και στα σταυρανθη(μπροκολο,βρυξελλων,κοκκινο)...αλλα το κλειδι σε ολο αυτο ειναι να καταλαβεις οτι καθε συμπληρωμα ειναι βιοχημικα φτιαγμενα(σε εργαστηριο) και οχι ελέυθερα οπως τα εχει η φυση!!!!

Billys51
14-03-14, 00:07
παντως η συγκεκριμενη εταιρεια δεν ειναι και οτι πιο αξιοπιστο..προτιμησε καποια ποιο γνωστη κ διασημη εταιρεια την επομενη φορα :thumbup:

antkoutr
14-03-14, 00:18
Λογικα ειναι απο τα παντζαρια αλλα κατεμε καλα να παθεις κ εσυ κ ολη η πιτσιρικαρια που εχει παθει τρελα με τα συμπληρωματα και παιρνουν αβερτα οτι τους λεει ο καθενας!!!Δεν θελω να επεκταθω λεγοντας για ελεγχους και διαφορα αλλα τετοια γιατι κλασσικα θα αρχισουν σχολια τ στυλ ξερεις τ εχει μεσα το γαλα,το σουβλακι κ οτι αλλο τροφιμο τραβαει η ορεξη σου!!ηδη ειναι οι τροφες μας ολες αχρηστες το να προσθετω κι αλλα στην υγεια μου χωρις να ξερω καν τι ειναι δεν το κανω..γνωμη μου ειναι αποφυγε τα οσο μπορεις και ριξε τα λεφτα σου στο απλο φαγητο...στοχευσε σε κρεατικα ελευθερας βοσκης,ψαρια,γαλακτοκομικα βιολογικα(οχι γαλα μακρια) και λαχανικα επισης βιολογικα με κυριως εμφαση στα φυλλωδη(μαρουλι,σπανακι,λαχανο)και στα σταυρανθη(μπροκολο,βρυξελλων,κοκκινο)...αλλα το κλειδι σε ολο αυτο ειναι να καταλαβεις οτι καθε συμπληρωμα ειναι βιοχημικα φτιαγμενα(σε εργαστηριο) και οχι ελέυθερα οπως τα εχει η φυση!!!!

1) Δεν είναι από τα πατζάρια. Έτρωγα πατζάρια (βιολογικά, δικά μας) 5 μέρες συνεχόμενα μέχρι να τελειώσουν προχτές χωρίς κανένα πρόβλημα. Θα ήταν πολύ παράξενο να συνέβη αυτό σήμερα 2 μέρες μετά.
2) Έχεις δίκιο γενικά σε αυτό που λες, και εγώ ήμουν αρκετά διστακτικός για πολύ καιρό. Αλλά για τη πρωτείνη ειδικά τη παίρνει όλος ο κόσμος χρόνια τώρα, δε νομίζω να υπαρχει τόσο πρόβλημα.

alexandro7
14-03-14, 00:26
και ολος ο κοσμος τρωει τηγανητα,ντονατς,λουκανικα και καπνιζει αν το παμε ετσι...πιστευεις οτι επειδη καταναλωνονται απο τοσο πληθος ειναι αθωα?

Polyneikos
14-03-14, 11:38
Παιδιά καλησπέρα.

Έχω ένα πρόβλημα και θα ήθελα τη βοήθειά σας.
Πριν από περίπου 1 εβδομάδα πήρα αυτή τη πρωτείνη από xtreme (πήγα για τη gold standard αλλα κλασσικά μου πρότεινε ο πωλητής αυτή, δεν ήξερα τότε).
Δεν είχα ξαναχρησιμοποιήσει πρωτείνη ούτε και κάποιο άλλο συμπλήρωμα πιο πριν.
Το θέμα είναι ότι από τη πρώτη μέρα που τη χρησιμοποιήσα είχα και έχω συνεχώς αέρια (που είναι γενικότερο σύμπτωμα από ότι κατάλαβα), οι ενεργήσεις μου έγιναν πιο σκληρές και "δύσκολες" αν μπορώ να το πω έτσι, ενώ σήμερα είχα κάποιες ενοχλήσεις στο στομάχι και όταν ενεργήθηκα πριν κάποιες ώρες είδα αίμα στη τουαλέτα (ή τελος πάντων κάτι βαθύ κόκκινο, δε νομίζω να είναι τα πατζάρια που έφαγα προχτές).
Έχει συμβεί και σε κάποιον άλλον αυτό (είτε με τη συγκεκριμένη πρωτείνη είτε γενικότερα με τις πρωτείνες ορού γάλακτος)? Είναι κάποια αλλεργική αντίδραση? Μήπως είναι αλλοιωμένο το προιόν? Πρέπει να επισκευτώ κάποιον γιατρό?
Παίρνω μισό σκουπ κάθε πρωί με 200 ml γάλα και 1 σκουπ μετά από κάθε προπόνση (και μετά από 1 ώρα τρώω).
Είμαι αρκετά φοβισμένος αυτή τη στιγμή οπότε όποιος ξέρει ας απαντήσει, ευχαριστώ.

Oι δοσολογίες που παίρνεις είναι πολύ μικρές για να σου δημιουργήσουν άμεσα τετοιο πρόβλημα.
Ετσι όπως το περιγράφεις, ή εχεις καποια δυσανεξια στην λακτόζη (το εχεις ψάξει; ) ή καποια δυσανεξία γενικότερη.
Τωρα αν ο οργανισμός σου είναι τοσο παρθενος σε συμπληρώματα και μαθημένος σε φυσικές τροφές, θα ισχύει μονο αν δεν τρως ετσι κι αλλιώς επεξεργασμένες τροφές,συσκευασμενες κτλ. ειδάλλως ο οργανισμός ειναι εκπαιδευμένος να αφομοιώνει.

djroof
24-04-14, 20:44
Λοιπόν... μετά απο καιρό προπόνησης είπα να δοκιμάσω αυτή την πρωτείνη ΜΟΝΟ μετά την προπόνηση. Πήρα τα 500gr (για να δοκιμάσω) και μπορώ να πώ οτι απο τα προβλήματα του στυλ φουσκώματα, αέρια κτλ δεν είχα τίποτα. Απο το θέμα προπόνησης μπορώ να πώ ένα 10-20% ναι με βοήθησε στο να ανεβάσω κιλά, αντοχή κτλ

Το θέμα μου είναι επειδή τελειώνει τώρα (1-2 δόσεις ακόμα) και θέλω να πάρω μια Whey... πέρασα πολλές ώρες εδώ και γενικά στο google για τη Warriorlab και μπορώ να πώ έχω "τρομάξει" κάπως με αυτά που διαβάζω, απο θέματα εταιρείας και μόνο.

Προτείνετε να πάρω την ίδια που έχω δοκιμάσει ή να πάω κάπου αλλού? Θέλω μόνο για μετά την προπόνηση Whey.


Ευχαριστώ

liveris
24-04-14, 21:00
ανεβασες κιλα κ αντοχη με την πρωτεινη??:unsure:

ενημερωσου πρωτα καλυτερα για τα συμπληρωματα κ μετα τα ξεκινας..;)

djroof
24-04-14, 21:45
ανεβασες κιλα κ αντοχη με την πρωτεινη??:unsure:

ενημερωσου πρωτα καλυτερα για τα συμπληρωματα κ μετα τα ξεκινας..;)

καλά μη νομίζεις κάτι τρομακτικό οτι πλακώθηκα στα κιλά, έκανα άλλα 10 σετ έγινα σούπερ και τέτοια, αλλά μια μικρή διαφορά την είδα ως την αντοχή σίγουρα, συνέπαισε με την περίοδο αυτή που την έπερνα μόνο μετά την προπόνηση, οπότε η "αποθεραπεία" της πίεσης των μυών μετά την προπόνηση ίσως να έχει βάλει στο ελάχιστο το "χεράκι" της.

Επίσης λόγω της εργασίας μου τα γεύματα μου είναι πολύ παράξενα (το έχω αναλύσει σε άλλο θέμα) και η καθημερινή πρωτείνη μου είναι λιγότερο απο όσο πρέπει να πάρω, οπότε σίγουρα τη χρειάζομαι αν και τώρα τελευταία προσπαθώ (και μέσα απο τις συνταγές στο forum) να το φτιάξω και να πέρνω απο τη φύση οτι πιο πολύ μπρώ.

billy89
24-04-14, 21:51
Δεν είναι εργογόνο συμπλήρωμα η πρωτείνη η διαφορά που βλέπεις είναι από την προσαρμογή σου στην προπόνηση. Όχι ότι είναι άχρηστη κάθε άλλο απλώς δε σου δίνει ορατή διαφορά όπως πχ η κρεατίνη.

liveris
24-04-14, 21:56
σορυ αλλα δεν καταλαβαινω αυτα που λες..αποθεραπεια της πιεσης των μυων??!!!:unsure:

παντως η πρωτεινη δεν θα σου δωσει αντοχη ουτε θα σε ανεβασει κιλα στον παγκο..το 1σκουπ που λες οτι παιρνεις ειναι σαν να τρως λιγο κοτοπουλο παραπανω την μερα η 3 αυγα περιπου...λες με 3 αυγα να ανεβεις 20% στην προπονηση οπως γραφεις??;)

djroof
24-04-14, 21:56
Δεν είναι εργογόνο συμπλήρωμα η πρωτείνη η διαφορά που βλέπεις είναι από την προσαρμογή σου στην προπόνηση. Όχι ότι είναι άχρηστη κάθε άλλο απλώς δε σου δίνει ορατή διαφορά όπως πχ η κρεατίνη.

Ξέρεις γιατί μου έκανε εντύπωση και το γράφω. Απο ΟΚΤ-ΔΕΚ οι προπονήσεις μου ηταν σταθερές σε βάρη και η αντοχή οχι τόσο καλή. Έκανα ένα διάλλειμα 1 μήνα και κάτι ψιλά και ξαναξεκίνησα πάλι, τώρα έγινε και αυτή η αλλαγή που όπως είπα συναίπεσε με το συμπλήρωμα, για αυτό το ανέφερα επειδή μου έκανε αυτό εντύπωση. Εννοείτε πως με το συμπλήρωμα δεν γίνεσαι superman ή ironman γιατί είναι απλά ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ, απλώς δεν γνωρίζω πως μπορεί μια ενεργειακή αλλαγή να αλλάξει τον οργανισμό, γιατί σίγουρα μέχρι τη Whey έπερνα αρκετά λιγότερες πρωτείνες κτλ. Τώρα που έβαλα κάτι στόχους τώρα αλλάζω τη διατροφή μου (βρώμη, αυγά, χορταρικά κτλ) ;)

djroof
24-04-14, 22:02
σορυ αλλα δεν καταλαβαινω αυτα που λες..αποθεραπεια της πιεσης των μυων??!!!:unsure:

παντως η πρωτεινη δεν θα σου δωσει αντοχη ουτε θα σε ανεβασει κιλα στον παγκο..το 1σκουπ που λες οτι παιρνεις ειναι σαν να τρως λιγο κοτοπουλο παραπανω την μερα η 3 αυγα περιπου...λες με 3 αυγα να ανεβεις 20% στην προπονηση οπως γραφεις??;)


ναι πρίν πάρω ρώτησα 1-2 φίλους που ασχολούντε πιο πολύ απο εμένα με τα γυμναστήρια κτλ (όχι φουσκωτούς που λέμε) και επίσης διάβασα σε πολλές whey να το αναφέρουν αυτό για αποθεραπεία μυών, με λογική να κάνεις καλύτερες προπονήσεις. Εάν δεν ισχύει αυτό fuck λένε λαλακίες τι να κάνουμε μαθαίνουμε.

Όσο για το κοτόπουλο ή τα 3 αυγά ναι όντως δεν υπάρχει χρόνος για τα βασικά...οπότε δεν τα πέρνω. Επίσης το 20% που λέω είναι στα δικά μου μάτια και μια πες το αυταπάτη που μπορεί να έχω, άλλος έμπειρος μπορεί να το έλεγε 1-2% οπότε μην "κρατιέσαι" απο το 20% είναι καθαρά το πως νιώθει και το βλέπει ο καθένας και βάζει ο καθένας δικό του δείκτη ;)

Ίων Δραγούμης
25-04-14, 00:12
Όταν η πλημμελής λήψη της πρωτείνης,γίνει επιμελής ανεβαίνεις σε δύναμη. Πέρυσι τέτοιο καιρό,από αδιάφορη διατροφή φρόντισα τη ποσότητα πρωτεΐνης (σε υδατάνθρακα ήμουν χαμηλά λόγω γράμμωσης) και ανέβηκα πάρα πολύ σε δύναμη και ειδικά σε διάπλαση. Το σώμα μου άλλαξε ραγδαία μέσα σε δυο μήνες και έβλεπα συνεχή βελτίωση για κάνα 4μηνο. Και είχα καμιά 12αρια (και παραπάνω) χρόνια προπόνησης στη πλάτη μου. Οπότε μην αποπαίρνετε όσους δηλώνουν παρόμοια πράγματα. Το έχουμε ξανασυζητήσει πολλές φορές.
Τώρα που κάνω διατροφή ένα χρόνο ασταμάτητα και επιμελώς,ναι δεν βλέπω πλέον διαφορές παρά μόνον σε εξαιρετικά μεγάλο βάθος χρόνου. Για όσους όμως κάνουν διατροφή σταθερά και επιμελώς,θα τους προκαλούσα να σταματήσουν να λαμβάνουν την επαρκή ποσότητα πρωτεΐνης (είτε από διατροφή -είτε από συμπλήρωμα) και να δούμε αν αντίστροφα πέσουν ή όχι σε δύναμη. Είμαι σίγουρος πως θα πέσουν σε δύναμη σε βάθος μήνα-διμήνου-άντε τριμήνου από την εμπειρία που έχω σχηματίσει. Πείραμα: Ας μείνουν εκτός διατροφής ή συμπληρωμάτων (ώστε να μην λαμβάνουν τη προβλεπόμενη ποσότητα πρωτ) για κάνα χρόνο και μετά ας ξαναρχίσουν την προβλεπόμενη λήψη πρωτεΐνης. Θα ανέβουν σε δύναμη;; Σίγουρα ναι.
Τώρα για την άνω περίπτωση με 500 γρ τσουβαλάκι και ένα σκουπ τη μέρα,δε μπαίνω καν στον κόπο να το αξιολογήσω,αλλά την ως άνω περιγραφή μου την υποστηρίζω και την έχω αποδείξει με φωτογραφίες μου και με άτομα που γυμναζόμαστε μαζί. Όσοι δεν έπαιρναν ΠΟΤΈ (ή σπάνια) πρωτείνη, και εν τέλη πήραν,ανέβηκαν σε δύναμη και διάπλαση. Τέλος με αυτό.

billy89
25-04-14, 01:51
Και για πες, ποια είναι δηλαδή η επαρκής πρόσληψη πρωτείνης? 1 γρ ανά κιλό σωματικού βάρους? 1,5? 2? 2,5? Αν δηλαδή εγώ παίρνω 100 γρ πρωτείνη την ημέρα από στερεό φαγητό και συμπληρώσω ένα ρόφημα πρωτείνης των 20 - 20 κάτι γραμμαρίων θα ανέβω σε δύναμη?

Αυτά που λες δεν υποστηρίζονται από πουθενά ξαναλέω η πρωτείνη δεν είναι εργογόνο συμπλήρωμα αν έχεις αντίθετη άποψη να μου πεις με ποια διαδικασία η πρωτείνη αυξάνει τη δύναμη (όπως πχ η κρεατίνη που αναπληρώνει το ATP).

Και μιας και έπιασες τα προσωπικά παραδείγματα να σου πω το εξής: Για χρόνια γυμναζόμουν με ένα φίλο μου και ήμασταν περίπου στα ίδια επίπεδα. Σε κάποια φάση εγώ ξεστραβώθηκα και ξεκίνησα διατροφή + συμπληρώματα ενώ αυτός όχι και παράλληλα συνεχίζαμε προπονήσεις. Ημερησίως μπορεί να έπαιρνα και τα διπλάσια γραμμάρια πρωτείνης από αυτόν που έκανε τυπική ελληνική - μεσογειακή διατροφή. Ενώ λοιπόν σε διάπλαση με τον καιρό τον ξεπέρασα κατά πολύ, σε δύναμη παραμείναμε ακριβώς στα ίδια επίπεδα και μάλιστα ανεβαίναμε σχεδόν ταυτόχρονα σε όλες τις ασκήσεις.

Ίων Δραγούμης
25-04-14, 18:22
Και για πες, ποια είναι δηλαδή η επαρκής πρόσληψη πρωτείνης? 1 γρ ανά κιλό σωματικού βάρους? 1,5? 2? 2,5? Αν δηλαδή εγώ παίρνω 100 γρ πρωτείνη την ημέρα από στερεό φαγητό και συμπληρώσω ένα ρόφημα πρωτείνης των 20 - 20 κάτι γραμμαρίων θα ανέβω σε δύναμη?

Αυτά που λες δεν υποστηρίζονται από πουθενά ξαναλέω η πρωτείνη δεν είναι εργογόνο συμπλήρωμα αν έχεις αντίθετη άποψη να μου πεις με ποια διαδικασία η πρωτείνη αυξάνει τη δύναμη (όπως πχ η κρεατίνη που αναπληρώνει το ATP).

Και μιας και έπιασες τα προσωπικά παραδείγματα να σου πω το εξής: Για χρόνια γυμναζόμουν με ένα φίλο μου και ήμασταν περίπου στα ίδια επίπεδα. Σε κάποια φάση εγώ ξεστραβώθηκα και ξεκίνησα διατροφή + συμπληρώματα ενώ αυτός όχι και παράλληλα συνεχίζαμε προπονήσεις. Ημερησίως μπορεί να έπαιρνα και τα διπλάσια γραμμάρια πρωτείνης από αυτόν που έκανε τυπική ελληνική - μεσογειακή διατροφή. Ενώ λοιπόν σε διάπλαση με τον καιρό τον ξεπέρασα κατά πολύ, σε δύναμη παραμείναμε ακριβώς στα ίδια επίπεδα και μάλιστα ανεβαίναμε σχεδόν ταυτόχρονα σε όλες τις ασκήσεις.

Για πες;; Με εξετάζεις δηλαδή; Να αγχωθώ;
Διάβασε αν επιθυμείς ξανά τι ερωτήσεις έθεσα παραπάνω. Δες το σαν εργασία για το σπίτι,δε κάνει κακό.
1)Σταματάς κάθε διατροφή (πρωτεϊνούχα) και κάθε συμπλήρωμα ενώ συνεχίζεις τα βάρη. Τρως "ότι να'ναι". Όχι Μεσογειακά. Τρως σουβλάκια,παγωτά,κρουασάν,πίνεις μπύρες,κάνα παστίτσιο,καμιά φασολάδα,μακαρονάδες,κάνα παϊδάκι και γενικά ότι ένας τυχάρπαστος όπου τρώει ΑΝ προλάβει και Ό,ΤΙ βρει μπροστά του αρκεί να το γουστάρει. Θα πέσεις σε δύναμη και υπερτροφία;
2)Από την παραπάνω φάση που περιγράφω,αν ξαφνικά προσαρμοστείς στις απαιτήσεις του αθλήματος (ελπίζω να μη χρειαστείς να σου μάθω την Α-Β,ε;),και είσαι κομπλέ σε όλα τα μάκρος κτλ,θα ανέβεις σε δύναμη και διάπλαση;;
ΥΣ.: Ελπίζω να μη νομίζεις πως είναι συνυφασμένη η διάπλαση με τη δύναμη,αλλά σίγουρα δεν είναι δα και άσχετα μεταξύ τους.

billy89
25-04-14, 19:52
Φίλε το υφάκι σου όχι σε μένα. Παραπάνω γράφουμε χιλιοειπωμένα και χιλιοαποδειγμένα πράγματα στο παιδί και έρχεσαι εσύ να ποστάρεις τις προσωπικές σου εμπειρίες και να μας κάνεις μάθημα. Αυτό ξέρεις πώς λέγεται? BROSCIENCE! Αυτά που λες μόνο σε διαφημίσεις πρωτείνης σε περιοδικά τα έχω δει που υποστηρίζουν ότι με τη δική τους πρωτείνη θα ανεβάσεις 10 κιλά στον πάγκο ή θα προσθέσεις από 5 εκατοστά σε στήθος και χέρια! Αυτές είναι οι πηγές σου?

Αν δεν είναι αυτές οι πηγές σου σε ξαναρωτάω: Με ποια διαδικασία η πρωτείνη αυξάνει τη δύναμη?

Και για να απαντήσω στις ερωτήσεις σου:

1) Αν τρως ότι να ναι αλλά τρως αρκετές θερμίδες ΔΕ ΘΑ ΠΕΣΕΙΣ ΣΕ ΔΥΝΑΜΗ. Μπορεί να γίνεις χοντρός από τις έξτρα θερμίδες, μπορεί να μην έχεις την ανάπτυξη που θα είχες με μεγαλύτερη πρόσληψη πρωτείνης αλλά αυτά είναι θέματα διάπλασης. Στη δύναμη δε θα δεις διαφορά.

Θα πέσεις σε δύναμη μόνο αν κόψεις το φαί και κινείσαι υποθερμιδικά.

2) Αν επανέλθεις σε διατροφή θα ανέβεις σε διάπλαση όχι σε δύναμη.

Για να εξηγούμαστε, μιλάμε τώρα για εμφανείς διαφορές στην δύναμη όχι αυτές που ούτως ή άλλως θα είχες από την πρόοδο μέσω της προπόνησης. Να ξεκινήσεις δηλαδή πρωτείνη και να δεις αμέσως πχ ένα 5-10% πάνω σε κιλά.

Ίων Δραγούμης
26-04-14, 04:05
Φίλε το υφάκι σου όχι σε μένα. Παραπάνω γράφουμε χιλιοειπωμένα και χιλιοαποδειγμένα πράγματα στο παιδί και έρχεσαι εσύ να ποστάρεις τις προσωπικές σου εμπειρίες και να μας κάνεις μάθημα. Αυτό ξέρεις πώς λέγεται? BROSCIENCE! Αυτά που λες μόνο σε διαφημίσεις πρωτείνης σε περιοδικά τα έχω δει που υποστηρίζουν ότι με τη δική τους πρωτείνη θα ανεβάσεις 10 κιλά στον πάγκο ή θα προσθέσεις από 5 εκατοστά σε στήθος και χέρια! Αυτές είναι οι πηγές σου?

Αν δεν είναι αυτές οι πηγές σου σε ξαναρωτάω: Με ποια διαδικασία η πρωτείνη αυξάνει τη δύναμη?

Και για να απαντήσω στις ερωτήσεις σου:

1) Αν τρως ότι να ναι αλλά τρως αρκετές θερμίδες ΔΕ ΘΑ ΠΕΣΕΙΣ ΣΕ ΔΥΝΑΜΗ. Μπορεί να γίνεις χοντρός από τις έξτρα θερμίδες, μπορεί να μην έχεις την ανάπτυξη που θα είχες με μεγαλύτερη πρόσληψη πρωτείνης αλλά αυτά είναι θέματα διάπλασης. Στη δύναμη δε θα δεις διαφορά.

Θα πέσεις σε δύναμη μόνο αν κόψεις το φαί και κινείσαι υποθερμιδικά.

2) Αν επανέλθεις σε διατροφή θα ανέβεις σε διάπλαση όχι σε δύναμη.

Για να εξηγούμαστε, μιλάμε τώρα για εμφανείς διαφορές στην δύναμη όχι αυτές που ούτως ή άλλως θα είχες από την πρόοδο μέσω της προπόνησης. Να ξεκινήσεις δηλαδή πρωτείνη και να δεις αμέσως πχ ένα 5-10% πάνω σε κιλά.

Σου μίλησα με το ανάλογο ύφος που μου μίλησες πρώτος,δηλαδή το μόνο ύφος που όπως αντιλαμβάνομαι είσαι σε θέση να καταλάβεις.
Υφάκι είναι να μου μιλάς εσύ για επιστήμη.. "Έλα παππού να σου δείξω τ' αμπέλια σου". Πέραν τούτου,οι Άγγλοι λένε πως η πείρα χωρίς γνώσεις είναι καλύτερη από τις γνώσεις χωρίς πείρα. Και σε ένα φόρουμ όπου συζητάμε ελεύθερα και καταθέτουμε απόψεις και προσωπικές εμπειρίες για σωματική διάπλαση,εμένα με ενδιαφέρει να έχω μια ικανοποιητική δύναμη με τη βέλτιστη σωματική διάπλαση. Υπό αυτό το πρίσμα δεν επιθυμεί κανείς να γίνει χοντρός για να μη πέσει σε δύναμη. Δεν είμαστε powerlifters και το έχουμε υπόψιν μας αυτό.
Σε σχέση με την "ότι να'ναι" διατροφή που περιέγραψα πιο πάνω (και προφανέστατα ισοθερμιδική ή ελαφρώς υποθερμιδική για να μη γίνεις χοντρός),αν διορθώσεις τα μάκρος βάση των αναγκών σου,θα ανέβεις και σε διάπλαση και σε δύναμη (λίγο ή πολύ,δεν εξετάζω αυτό). Και ποτέ δεν είπα ότι αν αυξήσεις τη πρωτεΐνη θα ανέβεις αμέσως σε δύναμη. Αυτό που διαφωνώ είναι το να αποπαίρνεις κάποιον που σου καταθέτει ειλικρινώς πως ανέβηκε σε δύναμη,σε βάθος χρόνου,επειδή προσάρμοσε τις ημερήσιες ανάγκες του σε πρωτεΐνη. Το ανέβηκε "αμέσως" προφανώς και δεν ισχύει λόγω της πρωτεΐνης.αλλά (!!) πράγματι μπορεί να ανέβηκε (σχεδόν) "αμέσως" λόγω του φαινομένου πλασίμπο. Έστω κι έτσι,διαφωνώ καθέτως να τους γκρεμίζετε την θετική,για αυτούς(!!),επίδραση του φαινομένου πλασίμπο,η οποία είναι επιστημονικότατη. Μην τους γειώνετε απότομα. Αν το λένε και είναι ειλικρινής πάνω απ΄όλα με τον εαυτό τους,οφείλετε να το σέβεστε.

billy89
26-04-14, 12:51
δηλαδή το μόνο ύφος που όπως αντιλαμβάνομαι είσαι σε θέση να καταλάβεις.


Επιμένεις να μου κάνεις προσωπικά σχόλια χωρίς να ξέρεις τίποτα για μένα και ενώ βλέπεις ότι προσπαθώ να κάνω διάλογο. Το αντιπαρέρχομαι για τελευταία φορά.

Δεν είμαι μπετατζής φίλε μου και έχω το επίπεδο να διαβάσω και να κρίνω κάποια πράγματα σχετικά με το αν έχουν επιστημονικό έρεισμα ή όχι.

Μιας που ανέφερες τους powerlifters να σου πω ότι πολλοί από αυτούς δεν ενδιαφέρονται για την ημερήσια πρόσληψη πρωτείνης απλώς κάνουν μια "ότι να ναι" διατροφή πολλές φορές και με πολλά τσιτ με αποτέλεσμα να μην έχουν διάπλαση, αλλά μόνο δύναμη.

Τώρα με το Placebo effect τι να πω... μου τα γυρνάς εδώ! Φυσικά και υπάρχει και είναι επιστημονικά τεκμηριωμένο και για μένα είναι και από τα σημαντικότερα πλεονεκτήματα των συμπληρωμάτων. Αλλά είναι κάτι διαφορετικό από αυτά που έλεγες στην αρχή.

Η κρεατίνη για παράδειγμα δεν αυξάνει τη δύναμη σαν placebo, πραγματικά την αυξάνει. Και φυσικά όσο προπονείσαι θα αυξάνεις τη δύναμή σου είτε αργά είτε γρήγορα. Όχι άμεσα όμως, σε βάθος χρόνου. Αν ξεκινήσεις όμως λήψη κρεατίνης θα δεις διαφορά άμεσα. Αυτή είναι και η διαφορά του εργογόνου από το μη εργογόνο συμπλήρωμα που φωνάζω από το πρώτο ποστ.

Αν λοιπόν το επιχείρημά σου είναι το πλασίμπο τότε το δέχομαι αλλά με επιβεβαιώνεις και αναιρείς αυτά που έλεγες στην αρχή, ότι μπορεί κάποιος να δει πραγματική αύξηση της δύναμης από ένα συμπλήρωμα πρωτείνης.

Οπότε όταν έρχεται κάποιος στο φόρουμ και λέει "πήρα την τάδε πρωτείνη, είναι τέλεια, μου αύξησε τη δύναμη" τι να του πω ότι έχει δίκιο? Σκέψου και το άλλο, μετά αν δοκιμάσει άλλη μάρκα και το πλασίμπο έχει περάσει δεν θα δει διαφορά και θα τη βγάλει άχρηστη! Και γενικά θα σχηματίσει ως αρχάριος τελείως εσφαλμένη άποψη για τα συμπληρώματα δε θα ξέρει γιατί παίρνει το κάθε τι που παίρνει.

Ίων Δραγούμης
26-04-14, 16:57
Επιμένεις να μου κάνεις προσωπικά σχόλια χωρίς να ξέρεις τίποτα για μένα και ενώ βλέπεις ότι προσπαθώ να κάνω διάλογο. Το αντιπαρέρχομαι για τελευταία φορά.

Δεν είμαι μπετατζής φίλε μου και έχω το επίπεδο να διαβάσω και να κρίνω κάποια πράγματα σχετικά με το αν έχουν επιστημονικό έρεισμα ή όχι.

Μιας που ανέφερες τους powerlifters να σου πω ότι πολλοί από αυτούς δεν ενδιαφέρονται για την ημερήσια πρόσληψη πρωτείνης απλώς κάνουν μια "ότι να ναι" διατροφή πολλές φορές και με πολλά τσιτ με αποτέλεσμα να μην έχουν διάπλαση, αλλά μόνο δύναμη.

Τώρα με το Placebo effect τι να πω... μου τα γυρνάς εδώ! Φυσικά και υπάρχει και είναι επιστημονικά τεκμηριωμένο και για μένα είναι και από τα σημαντικότερα πλεονεκτήματα των συμπληρωμάτων. Αλλά είναι κάτι διαφορετικό από αυτά που έλεγες στην αρχή.

Η κρεατίνη για παράδειγμα δεν αυξάνει τη δύναμη σαν placebo, πραγματικά την αυξάνει. Και φυσικά όσο προπονείσαι θα αυξάνεις τη δύναμή σου είτε αργά είτε γρήγορα. Όχι άμεσα όμως, σε βάθος χρόνου. Αν ξεκινήσεις όμως λήψη κρεατίνης θα δεις διαφορά άμεσα. Αυτή είναι και η διαφορά του εργογόνου από το μη εργογόνο συμπλήρωμα που φωνάζω από το πρώτο ποστ.

Αν λοιπόν το επιχείρημά σου είναι το πλασίμπο τότε το δέχομαι αλλά με επιβεβαιώνεις και αναιρείς αυτά που έλεγες στην αρχή, ότι μπορεί κάποιος να δει πραγματική αύξηση της δύναμης από ένα συμπλήρωμα πρωτείνης.

Οπότε όταν έρχεται κάποιος στο φόρουμ και λέει "πήρα την τάδε πρωτείνη, είναι τέλεια, μου αύξησε τη δύναμη" τι να του πω ότι έχει δίκιο? Σκέψου και το άλλο, μετά αν δοκιμάσει άλλη μάρκα και το πλασίμπο έχει περάσει δεν θα δει διαφορά και θα τη βγάλει άχρηστη! Και γενικά θα σχηματίσει ως αρχάριος τελείως εσφαλμένη άποψη για τα συμπληρώματα δε θα ξέρει γιατί παίρνει το κάθε τι που παίρνει.

Δεν είσαι μπετατζής,αλλά φέρεσαι σε εμένα σαν είμαι τέτοιος και δε πρόκειται να σου χαριστώ αν το ξανακάνεις.
Ξέρω πολύ καλά τι ενδιαφέρει τους powerlifters,όπως και τι ενδιαφέρει όσους ασχολούνται με τη σωματοδομική. Και δε σου τα γυρνάω με το πλασίμπο,μόνο αλλού αυτά. Έχω βαρεθεί να το λέω,αλλά θα το πω μια τελευταία φορά και αν το καταλάβεις καλώς. Αν κάνεις χρόνια βάρη στο 100% των δυνατοτήτων σου (όπως εγώ) με "ότι να'ναι" διατροφή υποθερμιδικά ή ισοθερμιδικά (γιατί ισο ή υποθερμιδικά;; για να μην γίνεις χοντρός) και μετά το γυρίσεις στη διατροφή ή/και σε συμπληρώματα που "πρέπει"/"που είναι σωστά",πιστεύω ακράδαντα πως θα βελτιωθείς και σε δύναμη (λίγο ή πολύ δεν με νοιάζει) και φυσικά σε σωματική διάπλαση. Πότε όλα αυτά;; Αμέσως;; Αύριο;; Όχι,εννοείται!,αλλά σε βάθος χρόνου (τι βάθος;; Εκτιμώ από μήνα σε μήνα-και ισχύει αυτό που μου αρέσει να λέω: Το bodybuilding είναι σαν την ομπρέλα που καρφώνεις στην άμμο,στην αρχή καρφώνεται εύκολα,αλλά στην συνέχεια όσο πιο βαθιά σπρώχνεις,τόσο πιο δύσκολα καρφώνεται).
Το πλασίμπο που ανέφερα είναι κάτι εντελώς διαφορετικό και εσύ το μπέρδεψες. Αφορά την ως άνω περίπτωση που ο φίλος-η ανέφερε πως είδε αμέσως διαφορά. Και είμαι κάθετα (μα κάθετα!!!!) αντίθετος να γειώνετε απότομα και να ξενέρωνετε απίστευτα έναν άνθρωπο που σας λέει (ειλικρινώς) ότι ανέβηκε σε δύναμη,διότι του γκρεμίζετε κάθε θετική επίδραση του φαινομένου αυτού. Αν μετά βγάλει λαθεμένα συμπεράσματα που αναφέρεις,τότε να τους πεις ότι θέλεις,αλλά όσο βλέπω και όπου βλέπω να ξενερώνετε έτσι άτομα,πράγμα αντιεπιστημονικό,είναι λογικό να αντιδράω. Σαν κάπως σχετικό να σου αναφέρω πως σαν εν δυνάμει γιατρός (και σαν πιστός φυσικά),πίστεψε με φίλε μου δεν σκοπεύω ΠΟΤΈ να πω σε κάποιον ότι οι προσευχές σου δεν θα σε σώσουν από την ασθένεια σου. Όταν αφορά το "αμέσως" που λένε κάποιοι (άδολα και ειλικρινώς),οφείλεις να δείχνεις σεβασμό και να μην είσαι προπέτης (και μη το πάρεις προσωπικά). Τέλος κουβέντας για μένα,είμαστε κατά πολύ εκτός θέματος.

Mikekan
26-04-14, 17:21
Τους φάγατε τους μπετατζηδες! :green:

Ίων Δραγούμης
26-04-14, 17:34
Τους φάγατε τους μπετατζηδες! :green:

Έχεις απόλυτο δίκιο. :thumbup:

spyros!
25-11-14, 16:51
Καλησπερα και απο εμενα:) ,


Εχουμε καινουργιες εντυπωσεις απο Complete Whey Warrior Lab η Complete 8 Warrior Lab?

manolis.
27-07-15, 18:52
καλησπερα σε ολους.εχθες μου εδωσαν την complete way της warriorlab.ηδη περνω αμινοξεα amino block 5000 της cybernetics και glutamine της ιδιας εταιριας.η ερωτηση μου ειναι.επειδη ειμαι καινουριος στο ολο θεμα συμπληρωματων και μπορω να τα περνω μαζι?δηλ η πρωτεινη ειναι οπως γραφει μεταπροπο.δηλ περνω ενα scoop μετα την προπονηση.το θεμα ειναι οτι επερνα πρωτα 2 ταμπλετες αμινο πριν την προπο και 2 μετα μαζι με 5g glutamine.και αμεσως χτυπαγα και 6 ασπραδια.τωρα ομως τι να κανω.να σταματησω τα αμινο και να περνω μονο μετα την προπο την πρωτεινη?η να τα συνεχισω και τα δυο.ρωτω γιατι οπως ανεφερα και πιο πανω ειμαι καινουριος στα συμπληρωματα και δεν ξερω αν ηπαρχουν παρενεργιες στο συνδιασμο και τον δυο.

**Yπήρχε θέμα για την Complete Whey, χρησιμοποιούμε την αναζήτηση πριν να ανοίξουμε νέο θεμα στην Αξιολόγηση.Bodybuilding.gr Team ***

Feth
27-07-15, 18:58
Φάε 1/1,5 ωρα πριν πας προπονηση->Πήγαινε Προπονηση-> Τελος προπονησης πιες το shaker πρωτεΐνης-> Φάε στερεο γευμα μετα από κανα 40λεπτο ή ώρα ή ακομη και αμέσως μετα την προπονηση.
Τα αμινοξέα δεν μου φαινονται τόσο απαραίτητα δεδομένου ότι ακολουθείς την παραπάνω ρουτίνα, θα έχεις αρκετό ποσοστο αμινοξέων από το προπονητικο/μετα/ και το στερεο γεύμα.
Θέλεις όμως να παιρνεις και τα αμινοξέα? πάρτα, απλά δεν είναι απαραίτητα εκτός και αν εισαι σε γράμμωση και δεν έχεις φάει τιποτα τις 4-5 ώρες πριν πας προπονηση , κοινως εισαι τελειως άδειος με άδειο στομάχι.

manolis.
27-07-15, 19:05
μαλιστα.αρα τα αμινο και την γλουταμινη τα σταματω.αν καταλαβα καλα μου ειπες να παρω πρωτεινη και πριν τη προπο?επειδη ειναι μεταπρο δεν πειραζει?

manolis.
27-07-15, 19:06
συγνωμη λαθος καταλαβα.μου ειπες να φαω 1 με 1,30 ωρα πριν .

manolis.
27-07-15, 19:08
κοιτα λογω δουλειας τρωω κατα της 3.30.προπονηση κανω 6.30.το να φαω μου ερχετε λιγο δυσκολο.πιστευεις οτι το μεσημεριανο δεν με καλυπτει?

Feth
27-07-15, 19:09
Μιλησα μονο για τα αμινοξέα, για την γλουταμινη δεν γνωρίζω που ακριβως αποσκοπει και πότε πρεπει να την χρησιμοποιείς συνεπώς περιμενε κάποιον που να γνωρίζει,
δεδομένου ότι έχεις φάει φαγητο με πρωτεινη και υδατανθρακα πριν την προπονηση τοτε δεν το χρειαζεσαι το shaker πριν την προπονηση, πάρτο ακριβώς μετα την προπονηση σου και φρόντισε μετα την προπονηση να φάς επισης ένα στερεο γεύμα παρομοιο με το προπονητικο σου (με πρωτεινη και υδατανθρακα καθώς και με λιπαρά το οποιο είναι τελειως προαιρετικο);)

Feth
27-07-15, 19:15
κοιτα λογω δουλειας τρωω κατα της 3.30.προπονηση κανω 6.30.το να φαω μου ερχετε λιγο δυσκολο.πιστευεις οτι το μεσημεριανο δεν με καλυπτει?


κοιτα λογω δουλειας τρωω κατα της 3.30.προπονηση κανω 6.30.το να φαω μου ερχετε λιγο δυσκολο.πιστευεις οτι το μεσημεριανο δεν με καλυπτει?

Eξαρταται από το τι εφαγες, και την ποσοτητα που εφαγες
An nιωθεις πάντως πως έχεις ενέργεια τότε πήγαινε και κανε κανονικά την προπονηση σου.
Προσωπικά αν έχω φάει μεγλαο γευμα πηγαινω και εγώ μετα από 3 ώρες καπου εκει, αν μιλάμε για ένα γρηγορο προπονητικο κανα shaker πρωτεΐνης και τέτοια τότε μετά από κανα μισαωρο μια ώρα πηγαινω,

manolis.
27-07-15, 19:33
Ωραια.τοτε θα σταματησω τα αμινο και θα συνεχισω με πρωτεινη μετα την προπο.τωρα οσο αναφορα την ποσοτητα πρωτεινης που περνω απο τα φαγητα θα πρεπει να την μειωσω δεδομενου οτι περνω την πρωτεινη;παραδειγμα η ποσοτητα αυγον μου ειναι γυρω στα 8 την μερα(2 ολοκληρα τα αλλα ασπραδια).θα πρεπει να τα μειωσω;κατ αρχην τα 6 τα ετρωγα καπακι μετα την προπο.

Feth
27-07-15, 19:37
Ωραια.τοτε θα σταματησω τα αμινο και θα συνεχισω με πρωτεινη μετα την προπο.τωρα οσο αναφορα την ποσοτητα πρωτεινης που περνω απο τα φαγητα θα πρεπει να την μειωσω δεδομενου οτι περνω την πρωτεινη;παραδειγμα η ποσοτητα αυγον μου ειναι γυρω στα 8 την μερα(2 ολοκληρα τα αλλα ασπραδια).θα πρεπει να τα μειωσω;κατ αρχην τα 6 τα ετρωγα καπακι μετα την προπο.

Εξαρτάται ποση πρωτεινη πρεπει να παιρνεις καθημερινώς για τους στόχους σου φίλε Μανώλη, αν υποθετικά η πρωτεινη που πρεπει να καταναλώσεις μέσα στην μέρα είναι π.χ 200 γραμμάρια και τα καταναλώνεις όλα από το φαγητο τότε μην παιρνεις πρωτεινη , αν από την άλλη κάποια μέρα για έναν χ,ψ λογο δεν μπορείς να φάς 200 γραμμάρια μέσω στερεου φαγητού τότε παιρνεις την πρωτεινη για να φτάσεις μέχρι τα 200.

Αν επαιρνες παλιοτερα αυγα μετα την προπονηση και τώρα που έβαλες και την πρωτεινη τότε είσαι μια χαρά δεν χρειαζεται να βγάλεις τίποτα δεδομένου ότι τρως εντός των θερμιδων για τον στόχο σου. (:

manolis.
27-07-15, 19:41
Δικιο εχεις.παω με βαση τις πρωτεινες που θελω να καταναλωσω μεσα στην ημερα.σε ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια και συγνωμη για το ζαλισμα!

Χρήστος Τριανταφύλλου
30-11-15, 01:17
Δοκιμη εχτες ενα φακελακι δειγμα ,δωρο απο Αθλητη. Τελεια διαλυτοτητα κ γευση σε σοκολατα χωρις να μου αφησε μετα γλυκαντικη ''χημεικιλα'' στο στομα που προσωπικα με χαλαει.

Polyneikos
12-03-16, 12:30
Ξαναδοκίμασα σε φακελάκι την γεύση βανίλια, καθώς συνηθως βανίλια παίρνω ή μπανάνα σε σκόνες αλλα είχα καιρό να χρησιμοποιήσω την συγκεκριμένη.
Η διαλυτότητα ειναι πολύ καλή, πλούσια σε υφή αραιώνοντας την με νερό, η δε γεύση θα την έλεγα διακριτική, όχι έντονη εννοώντας χωρίς περίεργα aftertaste.
Νομίζω ότι τα φακελάκια που έχουν καθιερώσει οι εταιρίες ειναι πολύ καλη λύση να δοκιμάσεις το προιόν πριν πάρεις ολόκληρο κουτί.

kostas kou
27-09-16, 23:58
να κανω μια ερωτηση μαγκες, το κουτι των 2.27kg ποσες δοσεις βγάζει?

Feth
28-09-16, 10:28
να κανω μια ερωτηση μαγκες, το κουτι των 2.27kg ποσες δοσεις βγάζει?


74 servings

ΑΘΛΗΤΗΣ
29-09-16, 15:21
Στις νέες συσκευασίες αναφέρονται πλέον τα servings μπροστά στο κουτί.

Παρακάτω βλέπετε τη νέα συσκευασία στο 1kg. Αργότερα θα έχουμε ανάλογη ετικέτα και στα 2270gr. Να πούμε επίσης ότι αυτές τις μέρες η Complete Whey είναι σε προσφορά στο e-shop και στον ΑΘΛΗΤΗ και πολλοί σπέυδουν να στοκάρουν!

109630

ΑΘΛΗΤΗΣ
12-04-17, 12:35
Οι συσκευασίες refill είναι αυτές τις μέρες σε Πασχαλινή προσφορά στο e-shop. Δείτε το εδώ. (https://athlitis.gr/simpliromata/proteines/complete-whey-4x1000g-bag-warriorlab/)

ΑΘΛΗΤΗΣ
20-10-17, 12:41
Για λίγο διάστημα, μαζί με κάθε κουτί των 2270g, δώρο 5 δείγματα άλλων προϊόντων της WARRIORLAB.

Δείτε αναλυτικά την προσφορά στο e-shop εδώ. (https://www.xtr.gr/el/complete-whey-2270g-warriorlab.html?variation_id=6351)

119031

TripleDH
13-11-20, 15:15
Ωραία γεύση η white chocolate που δοκιμάζω τωρα, ειδικά με την βρώμη το πρωί, είναι ιδανικό ξεκίνημα ημέρας:weights: