PDA

Επιστροφή στο Forum : Αλεσμα βρομης???



drago
14-11-09, 22:52
ρε παιδια πως μπορω να αλεσω τη βρωμη τελειως και να την κανω σκονη. τη βαζω σε ενα μπλεντερακι που εχω, σκετη, ξερη και την κανει περιπου σκονη αλλα οχι τελειως.

μετα οταν βαλω και την πρωτεινη και το κανω ροφημα νιωθω τα κοματακια βρομης να κατεβαινουν ακι αειδιαζω. και να φαδαστειτε εβαλα 2 κουταλιες της σουπας. που να βαλω δλδ και 100γρ που θελω να βαλω.

υπαρχει τροπος να διαλυσω αυτο το πραγμα τελειως? μηπως ειναι μαπα το μιξερ μου? στο δικο σας διαλυεται τελειως?

sTeLaKoS
14-11-09, 23:56
ρε παιδια πως μπορω να αλεσω τη βρωμη τελειως και να την κανω σκονη. τη βαζω σε ενα μπλεντερακι που εχω, σκετη, ξερη και την κανει περιπου σκονη αλλα οχι τελειως.

μετα οταν βαλω και την πρωτεινη και το κανω ροφημα νιωθω τα κοματακια βρομης να κατεβαινουν ακι αειδιαζω. και να φαδαστειτε εβαλα 2 κουταλιες της σουπας. που να βαλω δλδ και 100γρ που θελω να βαλω.

υπαρχει τροπος να διαλυσω αυτο το πραγμα τελειως? μηπως ειναι μαπα το μιξερ μου? στο δικο σας διαλυεται τελειως?


Και στο δικό μου έτσι γίνεται, δε την αλέθει εντελώς. Παίζει να είναι ο φλοιός της... αλλά δε ξέρω να σου πω σίγουρα.

Αν δε μπορεις να το αποφύγεις απόλαυσέ το! Εγώ το συνήθησα...

blackhack
13-04-10, 22:00
Προσωπικα φιλε μου πινω την πρωτεινη με νερακι και μετα αλεθω την βρωμη στο μπλεντερ μεχρι να γινει οπως λες ριχνω λιγο νερακι μεχρι να γινει χυλος και ξανα αλεθω ριχνω και λιγο μελι και ξανααλεθω και μετα τρωω τον χυλο
Εχει πραγματικα απιστευτη γευση,ειναι το αγαπημενο μου γευμα..Περιμενω πως και πως να ερθει πρωι να ξαναφαω..μιαμ μιαμ.,,

salpas18
21-04-10, 02:50
βαλτην στο μπλεντερ και μετα στο γουδοχερι αν εχεις σπαει καλα!!!:rolf:

drago
21-04-10, 10:35
βαλτην στο μπλεντερ και μετα στο γουδοχερι αν εχεις σπαει καλα!!!:rolf:

μπα, το παρατησα το θεμα... οπως και να την κανεις ποτε δεν διαλυεται τελειως. παντα σου ερχεται η σκονη στο λαιμο.

το τελευταιο που θελω να δοκιμασω ειναι σε ομελετα. αυτο εχω μια ελπιδα οτι ισως τρωγεται

sTeLaKoS
21-04-10, 10:42
Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία. Όμως πεθαίνει.

flowin_through
21-04-10, 14:47
Δυστυχως να αλεστει τελειως με τα μεσα ενος σπιτιου ειναι αδυνατο. Εχω αλεσει επι πολλες ωρες βρωμη 1-2 κιλου σε τμηματα (για να μην καει το μιξερ), αλλα δε, κονιρτοποιειται παρα πολυ. Φτανει μονο ενα επιπεδο περιπου 1/5 του αρχικου.
Η λυση ειναι μια. Παραγγειλτε απεξω (MYPROTEIN ή Bulkpowders) ειναι απιστευτη σαν αλευρι!

Haris Pilton
21-04-10, 15:00
Δυστυχως να αλεστει τελειως με τα μεσα ενος σπιτιου ειναι αδυνατο. Εχω αλεσει επι πολλες ωρες βρωμη 1-2 κιλου σε τμηματα (για να μην καει το μιξερ), αλλα δε, κονιρτοποιειται παρα πολυ. Φτανει μονο ενα επιπεδο περιπου 1/5 του αρχικου.
Η λυση ειναι μια. Παραγγειλτε απεξω (MYPROTEIN ή Bulkpowders) ειναι απιστευτη σαν αλευρι!

+1

sTeLaKoS
22-04-10, 16:47
Με γεύση έχετε πάρει; Φοβήθηκα μήπως είναι :puke:
Λένε τίποτα; Διατροφικά τι αλλάζει σε αυτές με τη γεύση;

Haris Pilton
22-04-10, 17:11
Με γεύση έχετε πάρει; Φοβήθηκα μήπως είναι :puke:
Λένε τίποτα; Διατροφικά τι αλλάζει σε αυτές με τη γεύση;

E σοκολατα ας πουμε εχει cocoa για γλυκαντικο ,μια χαρα ,αλλες γευσεις ξεφευγουν λιγο στα γλυκαντικα ,τα οποια δεν τα γνωριζω καν.

Δεν αξιζει σε θεμα λευτων.
Αλλα μιας και οι whey απο εκει ,γευση σοκολατα εχουν ,cocoa ,υποθέτω πως θα ειναι ιδια γευση ,ακομα και καλυτερη.

sTeLaKoS
22-04-10, 17:19
Τώρα είδα τη διαφορά στα λεφτά, 40% πάνω. Δεν αξίζει όντως. Θα συνεχίσω να προτιμώ τη κλασική.

Haris Pilton
22-04-10, 17:22
Τώρα είδα τη διαφορά στα λεφτά, 40% πάνω. Δεν αξίζει όντως. Θα συνεχίσω να προτιμώ τη κλασική.

Eχει κατι flavouring systems , αξιζουν ,δοκιμασε καμια φορα.
Εχω παρει απο myp αυτο με τη φραουλα ,το υγρο .
Κανει θαυματα και το βαζεις παντου. :thumbup: