PDA

Επιστροφή στο Forum : Thermo Speed Extreme (Olimp)



tragianos
20-11-09, 17:04
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=14055&stc=1&d=1279042206


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=14056&stc=1&d=1279042220


Nutritional Information (per 2 capsules)
Green tea extract 500 mg
of which
EGCG 55% 275 mg
Citrus Aurantium extract (6,0%) 334 mg
of which:
synephrine 20 mg
Guarana extract (22%) 182 mg
Of which caffeine 40 mg
Caffeine anhydrous 160 mg
Bioperine® (95%) 5,0 mg
Tyrosine 1000 mg

Ingredients

Tyrosine, green tea extract, bitter orange skin extract, guarana extract, caffeine anhydrous, black pepper extract, bulking agent / fyllnadsmedel - microcrystalline cellulose, anti-caking agent / klumpförebyggande medel - magnesium stearate; capsule / kapsel –gelatine.

Directions for use

1 capsule twice daily – ca. 30 min. before breakfast and dinner. The product is recommended to adults as a food supplement. Keep out of reach of children. Do not exceed the recommended daily dose. Food supplements should not be used as a substitute for a varied and balanced diet.

The Rock
20-11-09, 17:23
Το προϊόν χωρίς να το έχω δοκιμάσει ,κρίνοντας καθαρά από τη Καφεϊνη και τη Συνεφρίνη που βλέπω με αυτή την δοσολογία θεωρώ ότι το προϊόν λειτουργεί . (κάνω έρευνα εδώ και λίγο καιρό σε θερμογεννετικά και ξέρω ποιες 4-5 ουσίες λειτουργούν κανονικότα και σε τι δοσολογία περίπου )

Προσωπική άποψη

Niiick
20-11-09, 18:43
+ green tea extract που επισης δουλευει αλλα επιφυλασομαι γιατι δε βλεπω υψηλο ποσοστο EGCG + τυροσινη που ειναι καλη και φερνει επισης και ωραιες τσιτες πριν την προπονηση σαν stimulant!

tragianos
20-11-09, 21:16
Πολυ φτινος λιποδιαλιτης μαλιστα. 21 ευρο 90 καψουλες και η δοση ειναι 2 την μερα.. Γενικα τα συμπληρωματα αυτης της εταιριας φτηνα ειναι εχτος οι whey τους

The Rock
20-11-09, 21:27
Η τυροσίνη συμβάλλει σύμφωνα με 2 έρευνες που διάβασα ελάχιστα στην λιπόλυση(κάτι κόλπα με μιτοχόνδρια κάνει..) δεν κάνει πολυ δουλειά ...Διέψευσέ με αν κάνω λάθος :green:

Καλή δοσολογία καφείνης 250 mg +++
synephrine 20 mg

Δυνατούτσικο φαίνεται σε σχέση με τα ψέματα της αγοράς !
Τσίμπησε το .
Εγω θα σου έλεγα να το χρησιμοποιήσω κάνοντας ένα κύκλο μηνός ...
Προσωπικά θεωρώ ότι τα θερμογεννετικά έτσι επιδρούν καλύτερα.
Πρωτόκολλα λήψης :
2 μέρες ΧΡΗΣΗ
1 ΟΧΙ

3 μέρες ΧΡΗΣΗ
2 ΟΧΙ

Εγώ το πρώτο χρησιμοποιώ όταν κάνω λήψη θερμογεννετικών.
Γενικά διεγερτικές ουσίες που επηρεάζουν το ΚΝΣ και στη δράση θυμίζουν αμφεταμίνες ,με τέτοιου είδους λήψη ο οργανισμός δεν τα συνηθίζει και αντιδρά καλύτερα σε όλη την διάρκεια του κύκλου. (μετά αντίστοιχο διάστημα θα κάνεις ΔΙΑΛΛΕΙΜΑ )

Επίσης ΑΝ θες να κάνει καλή δουλεία ξεκίνα την πρώτη βδομάδα με 2 κάψουλες σε 2 δόσεις/μέρα και την δεύτερη βδομάδα 6 κάψουλες την μέρα δλδ 2 δόσεις(3 κάψουλες η δόση) ,μια το πρωϊ 10-15 λεπτά πριν φας πρωϊνό και 15-30 λεπτά πριν την προπόνηση. Τέτοιου είδους θερμογεννετικά να έχουν απόσταση οι ημερήσιες δόσεις τους 5-7 ώρες .(Προϋπόθεση σωστή αερόβια,προπόνηση και διατροφή για μέγιστα αποτελέσματα)

Προσωπική άποψη μην με φάτε :green:

sctp
22-11-09, 00:29
Πολυ καλο μου φαινεται :shock: ας μου κανει καποιος pm το καταστημα που το πουλαει plz!:welcome:

tragianos
25-11-09, 00:43
Προσεξα πως στο κουτι του προιοντος γραφει να περνω μια καψουλα 2 φορες την μερα μια το πρωι και μια πριν την προπονηση ενω στο διαφιμιστικο καταλογο της εταιριας λεει 2 το πρωι και 2 πριν την προπονηση.τι λετε να πεζει?:S

sTeLaKoS
25-11-09, 00:47
Στην ανάλυση των συστατικών λέει per 2 capsules. Δλδ λογικά η δόση είναι 2 κάψουλες άρα το 2ο ισχύει. Βάση λογικής αυτό, δε ξέρω το προιόν.
Αν ξέρει κάποιος ας γράψει...

The Rock
25-11-09, 01:12
Για να λέει 2 κάψουλες πάει να πει ότι ότι γράφει στο μισό.
Η συνιθισμένη δοσολογία Synephrine 20-30 mg

Εγώ θα συνιστούσα την πρώτη βδομάδα 2 δόσεις από 2 κάψουλες και αν θέλει κάποιος και πιστεύει ότι αντέχει (συνιστώ να μην το λάβουν άτομα με καρδιαγγειακά προβλήματα ..) και την δεύτερη 2 δόσεις από 3 κάψουλες.
Σημειοτέον παραπάνω δεν θα κάνει τίποτα . Και αν θέλει κάποιος μέγιστα αποτελέσματα θα πρότεινω και τον κύκλο που έγραψα παραπάνω . (κάθε δόση διεγερτικών ουσιών να έχει απόσταση με την επόμενη 5-7 ώρες)

skaloubakas
07-05-11, 15:07
ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΛΙΠΟΔΥΑΛΙΤΙΚΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ.
ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΛΛΕΡΓΙΕΣ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΤΡΟΦΕΣ ΟΠΩΣ ΣΤΟΥΣ ΞΗΡΟΥΣ ΚΑΡΠΟΥΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΥΝΤΙΡΙΤΙΚΑ,ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΤΟ ΔΥΑΛΥΜΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΦΟΥ ΑΠΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΚΡΙΤΙΚΕΣ ΘΑ ΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΠΙΟ ΣΑΦΗΣ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΛΑ ΤΑ ΣΥΣΤΑΤΙΚΑ ΤΟΥ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΕΞΗΣ :synephrine,Bioperine ΚΑΙ Tyrosine,ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΟΣΑ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΜΠΟΡΩ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

Marios1991
07-05-11, 21:36
Μπορειτε σας παρακαλω να μου πειτε απο που μπορω να αγορασω αυτο το προιον απο online shop σε πμ?

Ευχαριστω..