PDA

Επιστροφή στο Forum : Elite Whey (Dymatize)



Hades
11-01-07, 20:31
Γνώμες;

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=10050&stc=1&d=1270051790

gorilakos
11-01-07, 21:27
καλλη !!

GeorgeTF
11-01-07, 21:57
κατά την γνώμη μου η καλύτερη!με γεύση μπανάνα

Sourlas
12-01-07, 19:30
Απο τις κορυφαιες πρωτεινες σε σχέση τιμής/απόδοσης. Την έχω πάρει σε περίοδο εξαντλητικής δίαιτας (α ρε muscleboss τι μας κανεις.... :lol: ) και έμεινα ευχαριστημένος πολύ.


υ.γ. θα μπει και στο store λιαν συντόμος σε τιμή εκπληξη για τα ελληνικα δεδομενα :wink: :wink: :wink:

giorgos_xania
19-12-07, 14:58
την πηρα με γευση chocolate mint και ενα εχω να πω μη κανετε το ιδιο λαθος και την παρετε σε αυτη τη γευση :pale: :smash:

σου αφηνει μια φαρμακιλα στον ουρανισκο...

anastasisk
19-12-07, 15:37
Αρκετα καλη θα ελεγα,τη χρησιμοποιω και τωρα,βασικο κριτιριο και για μενα η συνθεση της.... :wink:

RUHL
19-12-07, 16:37
αμα δεν δω απο αυτη την πρωτεινη εργαστηριακο ελενχο οτι εχει οτι γραφει στην ετικετα της εγω μονο τοτε θα την παρω μεχρι τοτε :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:



edit:εχει λιγοτερη πρωτεινη απ οτι γραφει η ετηκετα :spank: :spank: :smash: :banghead:

argyrakis
19-12-07, 16:50
Και εγώ το ίδιο θα πω είναι μια από της καλές πρωτεΐνες.
Από αυτές που έχω δοκιμάσει βέβαια.

stevengr
19-12-07, 22:20
Την εχω κ' εγω και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος.

giorgos_xania
20-12-07, 03:17
ρε παιδια και γω ευχαριστημενος ειμαι απο την ελιτε

για την γευση λεω εκανα και εντιτ για να μη παρεξηγουμαστε... :joker:

Muscleboss
21-12-07, 01:50
επιτρέψτε μου να έχω επιφυλλάξεις για το συγκεκριμένο προιόν...

ΜΒ

Duke-Nukem
21-12-07, 04:32
ως προς τι;

billys15
22-12-07, 13:55
Εγω εχω καταλαβει οτι ολες οι whey ειναι ιδιες,αρκει να βρεις την πιο φθηνη.1,2,3 γρ. πρωτεϊνης δεν θα κανουν την διαφορα.

On topic τωρα,ως προς τη γευση,η σοκολατα ειναι χαλια,η μοκα παλι δεν λεει πολλα αλλα καπως καλυτερη απο σοκολατα,για τις αλλες δεν ξερω δεν εχω δοκιμασει.Απο θρεπτικη αξια παντως ειναι καλη.

btw,προσωπικα αφου τελειωσω αυτην την whey που εχω θα σταματησω τα συμπληρωματα και θα παιρνω μονο αραια και που καμια κρεατινη αντε και καμια πρωτεϊνη στην γραμμωση (οπως και λιποδιαλυτη,αλλα μονο σε "ϊδιαιτερες" φασεις).Καταλαβα οτι μπορω αλλου να δωσω τα λεφτα μου και οχι εκει.Ουτως ή αλλως σιγα τα αποτελεσματα που δινουν....

RUHL
22-12-07, 15:05
Ον τοπικ
This really sucks. It has only 68% protein rather than the claimed 78%.
http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=2581861

10 γραμαρια δεν ειναι λιγα παντως

Kntrns_MD
23-12-07, 15:45
επιτρέψτε μου να έχω επιφυλλάξεις για το συγκεκριμένο προιόν...

ΜΒ

θα συμφωνήσω... το ποστ του RUHL είναι σημαντικό και το έχω ξαναδεί.

RUHL
20-01-08, 14:14
Eβγαλε καινουρια συσκευασια η dynamitize και αυξησε λιγο την τιμη της δεν μας τα λεει καλα

http://imageshack.gr/files/km5su1fqirhnd9zv73wc.jpg (http://imageshack.gr/view.php?file=km5su1fqirhnd9zv73wc.jpg)

gpol
20-01-08, 14:47
μαλλον για να αφησει πισω τον 'κακο της εαυτο΄ ...

Gasturb
20-01-08, 15:31
Δεν νομίζω γιατί λίγοι ξέρουν για τις έρευνες κ αυτό φαίνεται κιόλας που η elite ήταν κ παραμένει στην κορυφή των best sellers σε πολυ γνωστά sites του εξωτερικού. Εγώ το βλέπω σαν αλλάγη μετά κ την αλλαγή (προσωπικα προς το χειρότερο) της εμφάνιση της πρωτεϊνης της πιο ανταγωνίστριας εταιρείας της την ΟΝ. Τώρα για την τιμή πάλι καλά που αυξηθηκε τόσο που είναι το μισό της αύξησης στις πρωτεϊνες της ΟΝ κ Reflex.

Gt

RUHL
20-01-08, 16:08
:bowdown: :bowdown: :bowdown:

Gasturb
20-01-08, 16:13
:lol:

RUHL
20-01-08, 16:19
http://imageshack.gr/files/yz6d6cg0lzi2shwn2pds.gif (http://imageshack.gr/view.php?file=yz6d6cg0lzi2shwn2pds.gif) :lol:

alexis_man
10-05-09, 23:31
γεια σε ολουσ και παλι μετα απο καιρο...
θα ηθελα να ροτισω εαν καποιοσ την εχει χρισιμοποιησει να μοθ πει αν ειναι καλη διοτι την βρηκα σε προσφορα και ενδιαφερομαι...ποια γευση ειναι καλη???πλησιαζει καθολου τησ οπτιμουν την gold???ευχαριστω πολυ και εχω να πο οτι οι πληροφοριες που δινεται σωζουν πολλα ατομα και ωγαζουν απο αδιεξοδα....

**** Mετακινηθηκαν τα μηνυματα στο ήδη υπάρχων τόπικ για λόγους ταξης.Μοde team ****

KATERINI 144
11-05-09, 00:18
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=617&highlight=Elite+Whey+Isolate

προφανως σε αυτη αναφερεσε.

alexis_man
11-05-09, 01:10
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=617&highlight=Elite+Whey+Isolate

προφανως σε αυτη αναφερεσε.


ΛΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΛΙΓΟΤΕΡΙ ΠΡΟΤΕΙΝΗ ΚΑΤΑ ΔΕΚΑ ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ.:shock:..???
ΤΗΑ ΤΟ ΑΚΥΡΩΣΩ ΤΟΤΕ ΑΝ ΕΙΝΑΙ

**** Γραφε με μικρους χαρακτηρες,είναι κανόνας του φόρουμ.Mods team ****

KATERINI 144
11-05-09, 13:19
αυτο δεν μπορω να το γνωρίζω, καλα ειναι οποία αλλη απορια εχεις να τη ρωτήσεις στο αλλο τοπικ που σου εδωσα, να μην εχουμε δυο τοπικ για το ιδιο προιον.

ANGEL81
31-03-10, 04:07
καλημερα σε ολους.......λοιπον....ακουσα πριν λιγες μερες οτι η πρωτεινη ELITE ,αποδειχτηκε η χειροτερη πρωτεινη η μια απ τις χειροτερες....αληθευει;υπαρχουν καπου πληροφοριες να μαθω..;κυκλοφορει αρκετα στο εμποριο παντως.......:(

Polyneikos
31-03-10, 10:10
Που το ακουσες;Από φήμες,το διαβασες καπου;

NASSER
31-03-10, 17:44
Προσωπικα την ιδια αποψη εχω για την συγκεκρημενη πρωτεινη καθως ειναι χαμηλης βιολογικης αξιας και επειτα απο φιλους και αθλητς που την εχουν δοκιμασει, δεν εμεναν ευχαριστημενοι. Αντιθετως υπαρχουν καλες εντυπωσεις για τα υγρα αμινοξεα.
Καλο θα ηταν να εχουμε φυσικα και αποδεικτυκα στοιχεια απο μελετες και δημοσκοπησεις καθως στην Ελλαδα εχει διαφημιστει πολυ η εταιρεια.

ANGEL81
01-04-10, 00:12
Που το ακουσες;Από φήμες,το διαβασες καπου;
καλησπερα............ημασταν μια ομαδα που μας παρακολουθει ο βασιλης ο παλλης στο μαγαζι του και μας το ειπε..............μηπως βρε παιδια μπορειτε να μου απαντησετε εσεις σ αυτα που εγραψα;γενικα ψαχνομαι σε οτι συμπληρωμα παιρνω αν εισαι και γυναικα φοβασαι περισσοτερο..........κυνηγαω τη γραμμωση κυριως.......διατροφη εντατικη προπονηση κανω πιστα,εχω σκοπο να κατεβω σε αγωνες καποια στιγμη.....

flowin_through
01-04-10, 01:45
Αυτες οι πρωτεΐνες δεν ειναι σε υπολυψη πουθενα στον κοσμο, εμεις οι Ελληναραδες τις εχουμε μπουκωσει με το κουταλι.

Georges
01-04-10, 05:33
Προσωπικα την ιδια αποψη εχω για την συγκεκρημενη πρωτεινη καθως ειναι χαμηλης βιολογικης αξιας και επειτα απο φιλους και αθλητς που την εχουν δοκιμασει, δεν εμεναν ευχαριστημενοι.

Όταν λες χαμηλής βιολογικής αξίας; Νομίζω ότι είναι μείγμα concentrate & isolate όπως όλες.

NASSER
01-04-10, 08:46
Όταν λες χαμηλής βιολογικής αξίας; Νομίζω ότι είναι μείγμα concentrate & isolate όπως όλες.

Η βιολογικη αξια των πρωτεινων δεν ειναι το ειδος πρωτεινης! εχουν ενα δεικτη αξιλογησης που εκ των πληστων δεν βλεπουμε, καθως δεν συμφερει να μας μαθουν...
Οσο πιο ψηλης βιολογικης αξιας ειναι ενα συμπληρωμα, εχει καλυτερες πρωτες υλες, καλυτερη επεξεργασια και λιγοτερα γλυκαντικα και στοιχεια για καλυτερη συνθεση του συμπληρωματος.

Polyneikos
01-04-10, 10:05
καλησπερα............ημασταν μια ομαδα που μας παρακολουθει ο βασιλης ο παλλης στο μαγαζι του και μας το ειπε..............μηπως βρε παιδια μπορειτε να μου απαντησετε εσεις σ αυτα που εγραψα;γενικα ψαχνομαι σε οτι συμπληρωμα παιρνω αν εισαι και γυναικα φοβασαι περισσοτερο..........κυνηγαω τη γραμμωση κυριως.......διατροφη εντατικη προπονηση κανω πιστα,εχω σκοπο να κατεβω σε αγωνες καποια στιγμη.....

O Βασίλης ο Παλλής ποιος είναι αν επιτρέπεται Ρανια;

kutsup
01-04-10, 12:52
Η βιολογικη αξια των πρωτεινων δεν ειναι το ειδος πρωτεινης! εχουν ενα δεικτη αξιλογησης που εκ των πληστων δεν βλεπουμε, καθως δεν συμφερει να μας μαθουν...
Οσο πιο ψηλης βιολογικης αξιας ειναι ενα συμπληρωμα, εχει καλυτερες πρωτες υλες, καλυτερη επεξεργασια και λιγοτερα γλυκαντικα και στοιχεια για καλυτερη συνθεση του συμπληρωματος.

Και αυτό που φαίνεται? Την συγκεκριμένη πρωτείνη την χρησιμοποιώ αρκετό καιρό και είμαι ευχαριστημένος. Την συνδυάζω μάλιστα με την Elite Gourmet.
Και λέω ότι είμαι ευχαριστημένος γιατί από τα 5 γεύματα που κάνω την ημέρα τα 3 είναι πρωτείνη ρόφημα. Αν δεν ήταν πρωτείνη αλλά αλεύρι μάλλον θα έχανα μυικά κιλά αντί να τα κρατάω σταθερά.

NASSER
01-04-10, 17:26
Και αυτό που φαίνεται? Την συγκεκριμένη πρωτείνη την χρησιμοποιώ αρκετό καιρό και είμαι ευχαριστημένος. Την συνδυάζω μάλιστα με την Elite Gourmet.
Και λέω ότι είμαι ευχαριστημένος γιατί από τα 5 γεύματα που κάνω την ημέρα τα 3 είναι πρωτείνη ρόφημα. Αν δεν ήταν πρωτείνη αλλά αλεύρι μάλλον θα έχανα μυικά κιλά αντί να τα κρατάω σταθερά.

Πρωτεινη ειναι αλλα οχι ψηλης βιολογικης αξιας. Να το λεει πανω της η συσκευασια, δεν παιζει... Καποιοι αλλοι χρησιμοποιησαν και χειροτερες και εβαλαν μυικα κιλα.
Δικαιωμα του καθενα ειναι να επιλεξει οτι θελει για καταναλωση.

Nikos(wolfy)
06-12-10, 22:09
παιδιά τι να σας πω???...εγώ την χρησιμοποιώ για περίπου 1.5 χρόνο και είμαι παρα πολύ ευχαριστημένος βεβαια αυτήν την περίοδο δοκιμάζω την ON αλλα για 1.5 χρωμό που έπαιρνα την Elite δη είχα ούτε μια φορα πρόβλημα σε κανέναν τομέα ούτε διαλυτότητα ούτε χώνεψη όλα μέλι γάλα...την υποστηρίζω φανατικά

beefmeup
06-12-10, 23:07
εγω την περνω 4-5 χρονια,κ την σπαω ανα περιοδους με της ΟΝ,κ διαφορες isolate.
ποτε δεν ειχα προβλημα κ θα συνεχισω να την περνω,σιγουρα.

dio32
07-12-10, 12:13
εγω ειμαι στο δευτερο κουτι elite,ευχαρηστημενος αρκετα ειμαι,ειναι+φτηνη 35ευρω φυσικα απο νετ παντα.μετα λεω να δοκιμασω eas η reflex που τις βριςκω 6με 7ευρω ποιο ακριβες.

Nikos(wolfy)
07-12-10, 20:43
Παιδιά μια θερμη παράκληση πήρα σήμερα την elite την rich chocolate την δοκίμασα και μου φάνηκε υπερβολικά νόστιμη για whey...το λέω αυτό gt με βάζει σε κάποιες υποψίες έχει δοκιμάσει κανεις σας αυτήν την γεύση να m πει αν την βρήκε και αυτός πολύ γλυκιά και εύγευστη για whey????...please ας απαντήσει κάποιος

chaniotis.manos
07-12-10, 20:54
εγω την ειχα δοκιμασει πολλες φορες.αλλα η καλυτερη γευση για μενα ητανε η σοκολατα.και πολυ καλη διαλυτικοτητα ειχε κιολας.

Nikos(wolfy)
07-12-10, 21:12
την rich chocolate είχες η την chocolate fudge???

Gorillas
07-12-10, 23:03
Αυτή προτιμώ και εγώ τη σπάω με διαφορετικές για να δοκιμάσω άλλες πρωτείνης αλλά αυτή είναι για μένα είναι τοπ

Polyneikos
23-12-10, 13:33
Gourmet Vanilla εχει δοκιμασει κανεις;:unsure:

kutsup
23-12-10, 14:00
Gourmet Vanilla εχει δοκιμασει κανεις;

Πολύ καλή είναι. Τουλάχιστον για μένα.

Polyneikos
23-12-10, 14:02
Thank you,γιατι δεν είμαι πολυ της σοκολατας και λεω να την κανω μια δοκιμη.

beefmeup
23-12-10, 14:45
Thank you,γιατι δεν είμαι πολυ της σοκολατας και λεω να την κανω μια δοκιμη.

ναι σουπερ ειναι την εχω παρει κ γω πολλες φορες.

απτην συγκεκριμενη εταιρια δεν μου αρεσε καθολου ομως η βανιλια που ειχαν στην πρωτεινη 6 πηγων που εβγαλαν..

αλλα αυτη της ελιτ ηταν μια χαρα:thumbup:

Polyneikos
23-12-10, 14:54
Ειμαι αναμεσα σε αυτην και την Butter Cream Toffy ..Αυτη την εχει δοκιμασει κανεις;

beefmeup
23-12-10, 14:56
Ειμαι αναμεσα σε αυτην και την Butter Cream Toffy ..Αυτη την εχει δοκιμασει κανεις;

ειμαι ο ανθρωπος σου:green:

ρε συ εχω παρει μεχρι κ το μηλο απο γευσεις..αφου χρονια τωρα την δουλευω στο φουλ αυτη την σκονη:turtle:

εμενα μου αρεσει πολυ κ την πρωτιμω την γευση που λες..
αν θυμασαι κατι μικρες τετραγωνες καραμελιτσες βουτυρου,που ελιωναν στο στομα??καπως ετσι ειναι η γευση της..αλλα μπορει να σου φανει λιγο πιο γλυκερη σε σχεση με τις αλλες γευσεις που εχει.

Polyneikos
23-12-10, 14:57
Ανθρωπε μου!!Δεν πειραζει θελω να παθω ενα γλυκαιμικο σοκ μετα από την χωματιλα της Nutrisport!:P

beefmeup
23-12-10, 14:58
χαχα,τοτε ειναι μια χαρα,σε "γεμιζει" αρκετα η γευση της,ειδικα για μετα την προπονα.

kutsup
23-12-10, 15:54
Μου άρεσε και η Gourmet φράουλα. Η σοκολάτα νορμάλ γεύση αλλά όχι τίποτε τρομερό.

beefmeup
23-12-10, 16:15
ξερεις τι??δεν ξερω αν το εχεις παρατηρησει αλλα εχει 2 σοκολατες..η μια ειναι rich choco,κ η αλλη choco fudge.
η δευτερη ειναι πολυ καλυτερη απτην πρωτη:thumbup: κ με πιο εντονη την γευση σοκολατας,αλλα για την απλη σοκολατα συμφωνω δεν ειναι τπτ το ιδιαιτερο.

η μπανανα ειναι πολυ ελαφρια στην γευση της,κ θυμιζει περισοτερο την βανιλια,απλα σου αφηνει μια επιγευση μπανανας..την ηθελα πιο εντονη μπανανα γιατι μου αρεσει η γευση,οποτε δεν την πρωτιμω γιαυτο τον λογο.

κ το μηλο,καπως ετσι ειναι,αλλα μπυ αρεσε λιγο περισοτερο απτην μπανανα..

exkaliber
23-12-10, 16:53
παιδια αυτο που λενε οτι εχει ίγοτερη πρωτεινη απο αυτην που αναγραφει πως το σχολιαζεται?
ειναι και αυτην η ερευνα που εβαλε ο ruhl

beefmeup
23-12-10, 17:45
παιδια αυτο που λενε οτι εχει ίγοτερη πρωτεινη απο αυτην που αναγραφει πως το σχολιαζεται?
ειναι και αυτην η ερευνα που εβαλε ο ruhl

εμενα μου ειναι αδιαφορο..κατα καιρους ακουγονται διαφορα,για εταιριες,αλλα μετα το μπουγιο που γινεται συνηθως οι εταιριες,συμορφωνονται..
μπορει οχι ολες αλλα στην αμερικη η συγκεκριμενη εταιρια,ειναι δυνατη,καθως κ στην ευρωπη την δουλευουν πολυ επισης.
απτην στιγμη που δεν μου τιναζει το γαστρεντερικο,ειναι οκ in my book.
ασε που δεν προσεξα να εχω μειωμενη μυικη αναπτυξη,περνοντας την.

kutsup
23-12-10, 18:00
ξερεις τι??δεν ξερω αν το εχεις παρατηρησει αλλα εχει 2 σοκολατες..η μια ειναι rich choco,κ η αλλη choco fudge.
η δευτερη ειναι πολυ καλυτερη απτην πρωτη:thumbup: κ με πιο εντονη την γευση σοκολατας,αλλα για την απλη σοκολατα συμφωνω δεν ειναι τπτ το ιδιαιτερο.

η μπανανα ειναι πολυ ελαφρια στην γευση της,κ θυμιζει περισοτερο την βανιλια,απλα σου αφηνει μια επιγευση μπανανας..την ηθελα πιο εντονη μπανανα γιατι μου αρεσει η γευση,οποτε δεν την πρωτιμω γιαυτο τον λογο.

κ το μηλο,καπως ετσι ειναι,αλλα μπυ αρεσε λιγο περισοτερο απτην μπανανα..

Εσύ μιλάς για την Elite Whey και εγώ για την Elite Gourmet η οποία δεν έχει τόσο μεγάλη ποικιλία γεύσεων.
Για τις δύο γεύσεις σοκολάτας εννοείς την chocolate fudge που είναι όντως πιο έντονη και θυμίζει κάτι γεμιστά σοκολατάκια. Επίσης η cafe mocha μου άρεσε σε συνδυασμό με γάλα. Σκέτη δε λέει πολλά.

beefmeup
23-12-10, 18:05
Εσύ μιλάς για την Elite Whey και εγώ για την Elite Gourmet η οποία δεν έχει τόσο μεγάλη ποικιλία γεύσεων.


α,ναι ελεγα για την απλη σοκολατα οχι την γκουρμε..

οχι νταξ,εμενα κ με νερο μου αρεσε η μοκα,αλλα με γαλα ξεφευγει σαν γευση.
απλα δεν μπορω να την πιω με γαλα:green:

exkaliber
23-12-10, 18:12
εγω μια φορα σ αυτην εδω αναφερομαι :green:

μιας και την βρηκα φθηνα,σκεφτομαι να την συνδιασω με την micro whey,και να την παιρνω το πρωι

foresentos
15-01-11, 04:01
THN EXΩ ξαναπαρει και την σε βανιλια δεν τρελαθηκα ...αλλα καλη τιμη γ αυτο π προσφερει !!!!!ξαναπηρα εχθες γευση φραουλα ... (ΓΕΝΙΚΑ ΜΙΑ ΠΡΩΤΕΙΝΗ ΕΥΚΟΛΟΧΩΝΕΥΤΗ ΚΑΙ ΜΕ ΜΙΑ ΓΕΥΣΗ ΟΠΩΣ ΟΛΕΣ ΟΙ WHEY ΤΠΤ ΤΟ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ....) AΞΙΟΛΟΓΗ ΣΑΝ ΕΤΑΙΡΙΑ ...ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟΝ ΧΟΡΟ .....ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΠΑΜΕ ΣΕ ΠΙΟ ΨΑΓΜΕΝΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΚΑΘΑΡΑ ΑΠΟ ΝΕΤ !!!!!!ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΤΣΑΜΠΑ ΛΕΦΤΑ

chaniotis.manos
19-01-11, 01:33
την rich

sofos
19-01-11, 07:57
αντε μετραω μερες να μου τελειωσει αυτη σε σοκολατα την πηρα κ ειναι πικρη στο φουλ,ισως να ναι κ επειδη πηρα την νατουραλ,δηλαδη αυτη με στεβια.....

Tomahawk
20-01-11, 23:35
Σε λίγες μέρες θα αγοράσω 2 2κιλες και είμαι ανάμεσα σε Syntrax Whey Shake και την Elite για μεταπροπονητικό ρόφημα...

Το θέμα μου είναι πως δίνω μεγάλη βαρύτητα στη γεύση και επειδή θα αργήσω λίγο (1 μήνα περίπου) να πάρω την Myofusion για πρωινό, αναγκαστικά θα παίρνω όποια αγοράσω τώρα...

Η rich chocolate της Elite είναι αρκετά καλή και γλυκιά;

Έχω δοκιμάσει ON double rich chocolate, Reflex και Sci Mentor σοκολάτα και Myofusion σοκολάτα.
Οι reflex και sci mentor για πρωινό με κουάκερ δεν ήταν και ότι πιο ευχάριστο ενώ με ΟΝ και η Myofusion ήταν πολύ κομπλέ...

Τι λέτε αξίζει να πάρω την Elite (rich chocolate ή chocolate fudge) ή να προτιμήσω την Syntrax;

sofos
20-01-11, 23:38
Σε λίγες μέρες θα αγοράσω 2 2κιλες και είμαι ανάμεσα σε Syntrax Whey Shake και την Elite για μεταπροπονητικό ρόφημα...

Το θέμα μου είναι πως δίνω μεγάλη βαρύτητα στη γεύση και επειδή θα αργήσω λίγο (1 μήνα περίπου) να πάρω την Myofusion για πρωινό, αναγκαστικά θα παίρνω όποια αγοράσω τώρα...

Η rich chocolate της Elite είναι αρκετά καλή και γλυκιά;

Έχω δοκιμάσει ON double rich chocolate, Reflex και Sci Mentor σοκολάτα και Myofusion σοκολάτα.
Οι reflex και sci mentor για πρωινό με κουάκερ δεν ήταν και ότι πιο ευχάριστο ενώ με ΟΝ και η Myofusion ήταν πολύ κομπλέ...

Τι λέτε αξίζει να πάρω την Elite (rich chocolate ή chocolate fudge) ή να προτιμήσω την Syntrax;

η μυο κ η γκολντ τις εχω παρει σ αυτες τις γευσεις που λες κ ειναι απ τις γλυκιες κ απ τις πιο μαματες που χω πιει,η ελιτ σε σοκολατα ειναι πολυ πιο πικρη απ την σοκολατα της γκολντ,απλα εγω πηρα αυτην με στεβια με την αλλη δε ξερω τη παιζει την all natural πηρα

Tomahawk
21-01-11, 16:44
Μπορεί να βοηθήσει και κάποιος άλλος γιατί είμαι σε δίλημμα και σε μερικές μέρες θα κάνω τη παραγγελία? :)

beefmeup
21-01-11, 16:46
Μπορεί να βοηθήσει και κάποιος άλλος γιατί είμαι σε δίλημμα και σε μερικές μέρες θα κάνω τη παραγγελία? :)

εγω απτις 2 σοκολατες πρωτιμω την fudge γιατι μου δινει την αισθηση οτι ειναι πιο γεματη απτην rich.

foresentos
22-01-11, 03:58
ΦΡΑΟΥΛΑΑΑΑΑ ΠΑΙΔΙΑ !!!!!!!!!ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΓΕΥΣΕΙΣ ΠΙΑ ΣΕ WHEY ELITE ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΑΝ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠ ΟΛΕΣ ΤΙΣ WHEY ........ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΙΑΛΥΤΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΠΟΙΟΤΗΤΑ .......ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΣΟΚΟΛΑΤΑ ΚΑΙ ΒΑΝΙΛΙΑ ....ΧΑΛΙΑ !!!!!!:):):):):):):):)

exkaliber
22-01-11, 13:48
Τι λέτε αξίζει να πάρω την Elite (rich chocolate ή chocolate fudge) ή να προτιμήσω την Syntrax;

σε λιγες μερες που θα μου ερθει θα σου πω για την fudge

Tomahawk
22-01-11, 14:17
σε λιγες μερες που θα μου ερθει θα σου πω για την fudge

Οκ, θα περιμένω! :)

sofos
22-01-11, 14:59
σε λιγες μερες που θα μου ερθει θα σου πω για την fudge

ποια παρειγγειλες την fudge?γιατι εγω εχω την αλλη κ με νερο ειναι μαπα

Tomahawk
22-01-11, 15:08
Σημείωση, πάντα με γάλα τη πίνω εγώ :)

exkaliber
22-01-11, 15:24
Σημείωση, πάντα με γάλα τη πίνω εγώ :)

και μεταοπονηση την πινεις με γαλα???
κακος!!!

exkaliber
22-01-11, 15:25
και μετα την προπονηση την πινεις με γαλα???
κακος!!!

edit:ποσο μου την δινει οταν κολαει και γραφεται οτι να ναι

exkaliber
22-01-11, 15:26
ποια παρειγγειλες την fudge?

Ναι

exkaliber
26-01-11, 20:04
αρκετα καλη γευση,οχι ιδιαιτερα γλυκια,πινεται ανετα,και με νερο και με γαλα
απο διαλυτοτητα τωρα ήκαι αυτην διαλυεται αψογα σε νερο και γαλα ή εγω εχω γινει πολυ κτηνος και δεν ελεγχο την δυναμη μου:bodybuilder2:
αυτο πρεπει να ναι

sofos
26-01-11, 20:07
αρκετα καλη γευση,οχι ιδιαιτερα γλυκια,πινεται ανετα,και με νερο και με γαλα
απο διαλυτοτητα τωρα ήκαι αυτην διαλυεται αψογα σε νερο και γαλα ή εγω εχω γινει πολυ κτηνος και δεν ελεγχο την δυναμη μου:bodybuilder2:
αυτο πρεπει να ναι

εχεις δοκιμασει κ την rich chocolate?

exkaliber
26-01-11, 20:19
εχεις δοκιμασει κ την rich chocolate?


οχι,αλλα απο πανω εχει ασχημα ρεβιου γι αυτην

sofos
26-01-11, 21:36
οχι,αλλα απο πανω εχει ασχημα ρεβιου γι αυτην

ναι εγω την εχω παρει κ ηταν μαπα κ δε με κοβω να το ρισκαρω για την fudge,τωρα που μου τελειωσε επιτελους σκεφτομαι για reflex instant whey γευση σοκολατα...

exkaliber
26-01-11, 21:48
ναι εγω την εχω παρει κ ηταν μαπα κ δε με κοβω να το ρισκαρω για την fudge,τωρα που μου τελειωσε επιτελους σκεφτομαι για reflex instant whey γευση σοκολατα...

ακου
παρε απο bp και μν το σκεφτεσαι καθολου, τελεία
θα με θυμηθεις

Polyneikos
26-01-11, 22:58
Aυτη την στιγμη πίνω την Βutter Cream Toffee ,μια πολυ ωραια και διακριτικη γευση βανίλιας,σαν καραμελενια ,αλλα όχι υπερβολικα γλυκια.Όποιος είναι της βανιλιας ,του την συνιστω:thumbup:

beefmeup
26-01-11, 23:00
Aυτη την στιγμη πίνω την Βutter Cream Toffee ,μια πολυ ωραια και διακριτικη γευση βανίλιας,σαν καραμελενια ,αλλα όχι υπερβολικα γλυκια.Όποιος είναι της βανιλιας ,του την συνιστω:thumbup:

τουμπανο ειναι κ θυμιζει κ λιγο βανιλια,εχεις δικιο..
την πρωτιμω αρκετα αυτη τη γευση..νομιζω το χαμε ξαναπει αλλα ποιοοος ψαχνει τωρα:turtle::green:

Polyneikos
26-01-11, 23:10
Eσυ μου την είχες προτείνει ρε τσακαλι,σε ειχα ρωτησει :thumbup:

beefmeup
26-01-11, 23:11
Eσυ μου την είχες προτείνει ρε τσακαλι,σε ειχα ρωτησει :thumbup:

αχα..γηρας,τι ψαχνεις:turtle:

tuberleki
20-02-11, 19:50
ημουνα εδω και 3 χρονια φανατικος της ον χωρις να εχω δοκιμασει τιποτα αλλο...(αν και δεν ειχα παρει ενα κουτι χωρις να εχω προβληματα δυαλητοτητας), και ετυχε προχτες που πηγα να παρω πρωτεινη και την ειδα και ρρωτησα και μου ειπανε οτι η ον φτιαχνεται πλεον στην ολλανδια και εχει χαλασει ποιοτικα σε σχεση με πιο παλια. Κ ειπα να παρω να δοκιμασω την ελιτε την whey...και απλα επαθα πλακα..πολυ τελεια γευση ακομα και με νερο, και διαλυτοτητα εξισου καλη...ουτε ιχνος απο μπαλακια οπως εβλεπα στην ον....την συνιστω απο πλευρας γευσης,τιμης,διαλυτοτητας...τωρα τα υπολοιπα..τα αφηνω στους χημικους...σαμπως και οι αλλες εχουν μεσα οτι γραφουν...απο ψυχολογικης πλευρας ειμαι καλυμενος παντως! :-P

Alexakos3
10-05-11, 09:07
ημουνα εδω και 3 χρονια φανατικος της ον χωρις να εχω δοκιμασει τιποτα αλλο...(αν και δεν ειχα παρει ενα κουτι χωρις να εχω προβληματα δυαλητοτητας), και ετυχε προχτες που πηγα να παρω πρωτεινη και την ειδα και ρρωτησα και μου ειπανε οτι η ον φτιαχνεται πλεον στην ολλανδια και εχει χαλασει ποιοτικα σε σχεση με πιο παλια. Κ ειπα να παρω να δοκιμασω την ελιτε την whey...και απλα επαθα πλακα..πολυ τελεια γευση ακομα και με νερο, και διαλυτοτητα εξισου καλη...ουτε ιχνος απο μπαλακια οπως εβλεπα στην ον....την συνιστω απο πλευρας γευσης,τιμης,διαλυτοτητας...τωρα τα υπολοιπα..τα αφηνω στους χημικους...σαμπως και οι αλλες εχουν μεσα οτι γραφουν...απο ψυχολογικης πλευρας ειμαι καλυμενος παντως! :-P

Τι γεύση αγόρασες?? Γιατί και εγώ βρήκα την 10lb σε πολύ καλή τιμή και θέλω να την παραγγείλω αλλά κολλάω στην γεύση δεν ξέρω ποιά να πάρω..! Παρεπιτπόντως λατρεύων την σοκολάτα!! Εσείς τιο λέτε socolate fudge έτσι??

beefmeup
10-05-11, 14:01
Εσείς τιο λέτε socolate fudge έτσι??

καλη γευση ειναι αυτη,την πρωτιμω απτην απλη σοκολατα.

Alexakos3
10-05-11, 15:20
καλη γευση ειναι αυτη,την πρωτιμω απτην απλη σοκολατα.

έχω διαβάσει καλές κριτικές για αυτήν την γεύση αλλά δυστυχώς βρήκα μόνο την berry blast!! Την έχει δοκιμάσει κανείς αυτήν??

beefmeup
10-05-11, 16:51
κ αυτη πολυ καλη ειναι.

ionos1
10-05-11, 21:05
παιδες σαν προφιλ ειναι ωραια πρωτεινη (πανω καταω η ιδια με τις αλλες) και καλη τιμη!
τωρα απο γευση πηρα επειδη ειχε τελειωσει το στοκ πρασινο μηλο !
ενα εχω να πω........ η απλυτη καλτσα 3-5 ημερων εχει πιο ωραια γευση ! δεν υπερβαλλω..... στο πρωτο σκουπ καταλαβα το λαθος μου ...τις επομενες μερες το πρωι ημουν ετοιμος να squat till you puke χωρις το squat...και τελικα πουλησα σε 1 φιλο τη 1/2 και συμβιβαστηκα με το αλλα 1/2

sofos
10-05-11, 21:07
παιδες σαν προφιλ ειναι ωραια πρωτεινη (πανω καταω η ιδια με τις αλλες) και καλη τιμη!
τωρα απο γευση πηρα επειδη ειχε τελειωσει το στοκ πρασινο μηλο !
ενα εχω να πω........ η απλυτη καλτσα 3-5 ημερων εχει πιο ωραια γευση ! δεν υπερβαλλω..... στο πρωτο σκουπ καταλαβα το λαθος μου ...τις επομενες μερες το πρωι ημουν ετοιμος να squat till you puke χωρις το squat...και τελικα πουλησα σε 1 φιλο τη 1/2 και συμβιβαστηκα με το αλλα 1/2

ποια γευση πηρες?

beefmeup
10-05-11, 21:12
πρασινο μηλο !


τσ..τσ..υπερβολες..δεν την λες κ την καλυτερη γευση της,αλλα οκ ειναι:green:

Polyneikos
10-05-11, 22:47
Εγω πρασινο μηλο θα έπαιρνα μονο για απορρυπαντικο (για όποιον θυμαται την διαφημιση):turtle:


Aυτη την στιγμη πίνω την Βutter Cream Toffee ,μια πολυ ωραια και διακριτικη γευση βανίλιας,σαν καραμελενια ,αλλα όχι υπερβολικα γλυκια.Όποιος είναι της βανιλιας ,του την συνιστω:thumbup:

Προσωπικα με αφησε πολυ ικανοποιημενο αυτη η πρωτεινη,πολύ λεπτη υφή ,πολυ καλη διαλυτότητα,διακριτικη γευση (όπως μου αρεσει).Θα την ξαναπαρω σε αλλη γευση αλλη φορα.

Anithos
11-05-11, 09:13
Τι γεύση αγόρασες?? Γιατί και εγώ βρήκα την 10lb σε πολύ καλή τιμή και θέλω να την παραγγείλω αλλά κολλάω στην γεύση δεν ξέρω ποιά να πάρω..! Παρεπιτπόντως λατρεύων την σοκολάτα!! Εσείς τιο λέτε socolate fudge έτσι??
εγω αυτη την γευση πηρα και εγω παθει πλακα απο την μη διαλυτοτητα της ..και σε τι σεικερ την εχω βαλει ,με διχτακια ,χωρις διαχτακια ,κουνημα στο φουλ αλλα δεν ...δεν διαλυεται με τιποτα αφηνει μεσα αδιαλυτητη πρωτεινη, μικρα ασπρα κομματακια παρα πολλα...απο Γερμανια την πηρα ,δεν ξερω αν παιζει ρολο το εργοστασιο παρασκευής της

Georges
11-05-11, 12:16
Εκτός από την Βutter Cream Toffee, πια άλλη γεύση λέει (απ' αυτές που αναφέρω); Λέω να πάρω 2 στην επόμενη αγορά. Η Mocha?

Rich Chocolate
Vanilla
Chocolate Mint
Banana
Berry Blast
Chocolate Fudge
Butter Cream
Pina Colada
Mocha

Alexakos3
11-05-11, 16:23
εγω αυτη την γευση πηρα και εγω παθει πλακα απο την μη διαλυτοτητα της ..και σε τι σεικερ την εχω βαλει ,με διχτακια ,χωρις διαχτακια ,κουνημα στο φουλ αλλα δεν ...δεν διαλυεται με τιποτα αφηνει μεσα αδιαλυτητη πρωτεινη, μικρα ασπρα κομματακια παρα πολλα...απο Γερμανια την πηρα ,δεν ξερω αν παιζει ρολο το εργοστασιο παρασκευής της

Γιατί ρε αδερφέ?? Η elite φημίζεται για την τέλεια διαλυτότητά της!! Είδες από κάτω από το κουτί μήπως είχε λήξει?? Μήπως είχε μείνει ανοιχτή και είχε τραβήξει υγρασία???

beefmeup
11-05-11, 19:41
Rich Chocolate
Vanilla
Chocolate Mint
Banana
Berry Blast
Chocolate Fudge
Butter Cream
Pina Colada
Mocha

η μοκα θα σου αφησει μια επιγευση καφε,οποτε αν σ αρεσει αυτο παρτην.
εγω την προτιμουσα.

γενικα safe bets ειναι αυτες οι δυο,με την πρωτη να ειναι μεταξυ φραουλας κ βατομουρου..

Anithos
12-05-11, 08:45
Γιατί ρε αδερφέ?? Η elite φημίζεται για την τέλεια διαλυτότητά της!! Είδες από κάτω από το κουτί μήπως είχε λήξει?? Μήπως είχε μείνει ανοιχτή και είχε τραβήξει υγρασία???
αν ειναι ετσι η διαλυτοτητα παιδια τη να πω μετα; το μιγμα πρεπει διαλυεται ολο και να γινεται σαν να ειναι νερό και να μην αφηνει μεσα κομματακια πχ οπως Whey syntrax ,...α και καινουργια ηταν μολις την ανοιξα

Alexakos3
12-05-11, 13:03
αν ειναι ετσι η διαλυτοτητα παιδια τη να πω μετα; το μιγμα πρεπει διαλυεται ολο και να γινεται σαν να ειναι νερό και να μην αφηνει μεσα κομματακια πχ οπως Whey syntrax ,...α και καινουργια ηταν μολις την ανοιξα

Δεν ξέρω τι να πώ αλλά όλοι όσοι την έχουν δοκιμάσει μιλάνε για την φοβερή διαλυτότητά της!! Παίζει να είσαι ο πρώτος που ακούω ότι έχει πρόβλημα με την διαλυτότητα... :P:P:P:P:P

TEFAAtzis
21-05-11, 22:59
εγω ψιλοαπογοιτευτηκα απο αυτην την Whey.Οι γευσεις και η διαλυτοτητα μια χαρα εχω δοκιμασει μερικα σκουπ της Fudge και Butter απο φιλους και τωρα πινω την Vanilia αλλα πρεπει να εχει λιγοτερη πρωτεινη μεσα απο οσο αναγραφει.Λογικα θα ξαναπροτιμησω Syntrax για Whey

Gianna
22-05-11, 00:11
ημουν ετοιμος να squat till you puke χωρις το squat..
Καλά, έγραψεεεεε!!! Πέθανα στα γέλια!!!!:squat::squat:8-)

sofos
22-05-11, 01:06
εγω ψιλοαπογοιτευτηκα απο αυτην την Whey.Οι γευσεις και η διαλυτοτητα μια χαρα εχω δοκιμασει μερικα σκουπ της Fudge και Butter απο φιλους και τωρα πινω την Vanilia αλλα πρεπει να εχει λιγοτερη πρωτεινη μεσα απο οσο αναγραφει.Λογικα θα ξαναπροτιμησω Syntrax για Whey

εγω στα λεγα εσυ μ ελεγες μπααα δε παιζει κατι τετοιο :P αλλη φορα το σοφο θα τον ακους :P:P:turtle:

TEFAAtzis
22-05-11, 01:43
εγω στα λεγα εσυ μ ελεγες μπααα δε παιζει κατι τετοιο :P αλλη φορα το σοφο θα τον ακους :P:P:turtle:

αστα να πανε,ενω με την Gourmet και την Fushion 7 που καταναλωνω επισης τωρα δεν εχω κανενα θεμα η Whey οντως με προβληματισε

sofos
22-05-11, 01:44
αστα να πανε,ενω με την Gourmet και την Fushion 7 που καταναλωνω επισης τωρα δεν εχω κανενα θεμα η Whey οντως με προβληματισε

η iso 100 ειναι κομπλε απο dymatize αλλα κ ακριβη ;) btw πως το καταλαβες οτι κατι παιζει με την elite?διαβασες κ σε ξενα φορουμ που σ ειχα πει?

TEFAAtzis
22-05-11, 01:46
η iso 100 ειναι κομπλε απο dymatize αλλα κ ακριβη ;) btw πως το καταλαβες οτι κατι παιζει με την elite?διαβασες κ σε ξενα φορουμ που σ ειχα πει?

οχι,απλα δεν εχω αερια σε μεγαλες ποσοτητες :green:

sofos
22-05-11, 01:47
οχι,απλα δεν εχω αερια σε μεγαλες ποσοτητες :green:

κατσε ρε συ,εσυ μ ειχες πει οτι αυτο γινεται σ οσες ειναι μουφα :unsure:

TEFAAtzis
22-05-11, 01:53
Oχι ρε το αντιθετο.Οσες ειναι καλες και εχουν δλδ πρωτεινη οση λενε και παρω παραπανω τοτε γινεται ο κακος χαμος.Το ιδιο και με τα φαγητα

sofos
22-05-11, 01:56
Oχι ρε το αντιθετο.Οσες ειναι καλες και εχουν δλδ πρωτεινη οση λενε και παρω παραπανω τοτε γινεται ο κακος χαμος.Το ιδιο και με τα φαγητα

χμμμμ σ αυτο εχεις δικιο,απλα και το γαλα φερνει γενικα αερια και η γκουρμετ κ η fusion 7 εχουν μεσα milk protein,απλα εγω και με της vpx την zero carb που χω,παρολο που παιρνω εδω και καιρο x2 πρωτεινη ανα τα κιλα μου δεν εχω προβλημα το ιδιο και με την whey titans χμμμμμ και παιρνω 35 και 35γρ απ την zero carb.....btw η elite fusion 7 σε γεση φτανει την myo fusion?γιατι απο προφιλ ειναι αρκετα κοντα η μια στην αλλη..

TEFAAtzis
22-05-11, 02:18
χμμμμ σ αυτο εχεις δικιο,απλα και το γαλα φερνει γενικα αερια και η γκουρμετ κ η fusion 7 εχουν μεσα milk protein,απλα εγω και με της vpx την zero carb που χω,παρολο που παιρνω εδω και καιρο x2 πρωτεινη ανα τα κιλα μου δεν εχω προβλημα το ιδιο και με την whey titans χμμμμμ και παιρνω 35 και 35γρ απ την zero carb.....btw η elite fusion 7 σε γεση φτανει την myo fusion?γιατι απο προφιλ ειναι αρκετα κοντα η μια στην αλλη..

η cookies που πινω ειναι πραγματικα απιστευτη.Και επειδη εχω δοκιμασει ολες τις Myο εκτος της cookies :P ανετα λεω ναι

Lao
30-05-11, 15:40
Νέα παραλαβή :turtle::turtle::turtle:

Ελπίζω η γεύση να είναι καλή... :green:

beefmeup
30-05-11, 15:53
ειπαμε καλη ειναι:P

Lao
30-05-11, 15:57
ειπαμε καλη ειναι:P

Πρόσεξε μην μ'έχεις πάρει στον λαιμό σου :box::box::spank::P

Giannis12
30-05-11, 17:30
Μια από τις λίγες πρωτείνες που έχω δοκιμάσει είναι αυτή η Dymatize gourmet (chocolate peanut butter) η οποία δυστυχώς είχε μόνο 65% πρωτείνη ενώ οι υπόλοιπες γεύσεις είχαν 75% Επίσης η γεύση δεν μου πολυάρεσε και άφηνε πολύ αφρό,δυαλυτότητα έτσι κ έτσι.
Η τιμή της νομίζω δεν άξιζε τη ποιότητά της,αν και δεν είναι πολύ τσιμπιμένη

Αυτό με τα αέρια που λέτε,ειδικά όταν έτρωγα ανά 1,5 ώρα στον όγκο στερεή πρωτείνη,γινόταν ο χαμός,με πρωτείνη whey κτλ. δεν το έχω παρατηρήσει τόσο.

Lao
31-05-11, 11:59
Νέα παραλαβή :turtle::turtle::turtle:

Ελπίζω η γεύση να είναι καλή... :green:


ειπαμε καλη ειναι:P


Πρόσεξε μην μ'έχεις πάρει στον λαιμό σου :box::box::spank::P

Τελικά το γλύτωσες το ξύλο :green:

Ωραία, λεπτή γεύση και καλή διαλυτότητα. Μια ευχάριστη αλλαγή από την σοκολάτα. :thumbup:

beefmeup
31-05-11, 13:55
Τελικά το γλύτωσες το ξύλο :green:

Ωραία, λεπτή γεύση και καλή διαλυτότητα. Μια ευχάριστη αλλαγή από την σοκολάτα. :thumbup:


παλι καλα...:rolleyes:

ενας μπηφ,δεν μπορει να πεφτει ποτε εξω:P

fanis86
01-06-11, 16:13
Γευση μπανανα θεωρω για μενα οτι ειναι top αλλα στο θεμα της γευσης ειναι αναλογα το καθε γουστο.Για μενα δοκιμαζεις μια καθε φορα μεχρι να βρεις ποια σου ταιριαζει.
Για μενα η μπανανα ειναι η καλυτερη γευση αλλα μετα απο τοσο καιρο την βαρεθηκα.
Πηρα την rich chocolate σημερα αν και απο οτι διαβαζω απο οσους την εχουν δοκιμασει δεν πρεπει να λεει και πολλα.
Ετσι και αλλιως με το προγραμμα στεγνωματως στην διατροφη που κανω οτι γευση και να εχει η σοκολατα θα ειναι οαση για μενα.

Mitsosman
03-06-11, 14:48
|Dymatize Elite Whey Protein Isolate |

http://www.buildingbrawn.com/product_images/Dymatize/Pics/300105.jpg http://img718.imageshack.us/img718/8601/wheyyy.th.png (http://imageshack.us/photo/my-images/718/wheyyy.png/)
______________________________________________________________________

Θα ήθελα να μου πείτε γνώμες για το συγκεκριμένο προιόν, αν αξίζει και αν όντως περιέχει την ποσότητα πρωτείνης που αναφέρει απ έξω, διότι ειχα διαβάσει σε ένα άρθρο εδώ στο bodybuilding.gr ότι ήταν στην black list των συμπληρωμάτων διατροφής που έκαναν απάτες... Βέβαια παρατήρησα ότι το post ήταν απο το 2008, οπότε αν κάποιος έχει γνώμη για τη συγκεκριμένη whey οπως είναι "σήμερα" (είτε απο προσωπική εμπιρεία είτε απο διάφορα που έχει ακούσει) παρακαλώ να με ενημερώσει !!

Ευχαριστώ πολυ !!! :):)

gsisr
03-06-11, 15:07
http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?617-Elite-Whey-%28Dymatize%29&daysprune=-1

beefmeup
04-06-11, 10:08
mitso man,ψαχουμε κ λιγο το φορουμ πριν ανοιξουμε νεο θεμα..:thumbup:

Lao
04-06-11, 13:50
|Dymatize Elite Whey Protein Isolate |

http://www.buildingbrawn.com/product_images/Dymatize/Pics/300105.jpg http://img718.imageshack.us/img718/8601/wheyyy.th.png (http://imageshack.us/photo/my-images/718/wheyyy.png/)
______________________________________________________________________

Θα ήθελα να μου πείτε γνώμες για το συγκεκριμένο προιόν, αν αξίζει και αν όντως περιέχει την ποσότητα πρωτείνης που αναφέρει απ έξω, διότι ειχα διαβάσει σε ένα άρθρο εδώ στο bodybuilding.gr ότι ήταν στην black list των συμπληρωμάτων διατροφής που έκαναν απάτες... Βέβαια παρατήρησα ότι το post ήταν απο το 2008, οπότε αν κάποιος έχει γνώμη για τη συγκεκριμένη whey οπως είναι "σήμερα" (είτε απο προσωπική εμπιρεία είτε απο διάφορα που έχει ακούσει) παρακαλώ να με ενημερώσει !!

Ευχαριστώ πολυ !!! :):)

Μια χαρούλα είναι, αυτήν χρησιμοποιώ αυτό τον καιρό. Καλή διαλυτότητα, δεν πέφτει βαριά στο στομάχι, καλή τιμή έχει. Αυτό περί black list δεν το γνωρίζω.

fanis86
16-06-11, 14:27
Θα ήθελα να μου πείτε γνώμες για το συγκεκριμένο προιόν, αν αξίζει και αν όντως περιέχει την ποσότητα πρωτείνης που αναφέρει απ έξω, διότι ειχα διαβάσει σε ένα άρθρο εδώ στο bodybuilding.gr ότι ήταν στην black list των συμπληρωμάτων διατροφής που έκαναν απάτες... Βέβαια παρατήρησα ότι το post ήταν απο το 2008, οπότε αν κάποιος έχει γνώμη για τη συγκεκριμένη whey οπως είναι "σήμερα" (είτε απο προσωπική εμπιρεία είτε απο διάφορα που έχει ακούσει) παρακαλώ να με ενημερώσει !!

Ευχαριστώ πολυ !!! :):)

Αυτο με την black list που λες ειχε αναφερθει πριν 2 χρονια νομιζω. Και ναι υπηρχε θεμα αλλα απο οτι ξερω συμορφωθηκε η εταιρια. Τωρα αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος που τα γνωριζει καλυτερα.
Τωρα εγω προσωπικα ειμαι ευχαριστημενος απο αυτην την protein. Εχει οντως καλη διαλυτοτητα, Απο γευσεις μου αρεσουν σχεδον ολες οσες εχω δοκιμασει(γουστα ειναι αυτα) και απο τιμη ειναι αρκετα καλη.

beatshooter
23-06-11, 13:26
Ηπια ενα δειγμα rich choco kai μου θυμιζε πιο πολυ καραμελα παρα σοκολατα.

Panosss
06-09-11, 11:58
http://www.dymatize.com/clientuploads/directory/products/Elite-5lb-Banana-Facts.jpg

Μου ήρθε σήμερα με γεύση Berry Blast και είναι, παραδόξως, πάρα πολύ καλή και σαν γεύση και σαν διαλυτότητα!!!

Madd_Chadd
20-10-11, 18:12
Η συγκεκριμενη εχει αμινοξεα μεσα?(Eπειδη δε γραφει υποθετω πως οχι αλλα θελω να ειμαι 100% σιγουρος)Και αν ναι γνωριζουμε ποια και ποσοτητα σε mg?:unsure:

beefmeup
20-10-11, 18:14
πανω στο κουτι υπαρχει πινακακι με αναλυτικο το προφιλ των αμινο..
αν δεν το εχουν ποσταρει καπου εδω στο θεμα,δοκιμασε το σαητ της εταιριας..

Madd_Chadd
20-10-11, 20:38
πανω στο κουτι υπαρχει πινακακι με αναλυτικο το προφιλ των αμινο..
αν δεν το εχουν ποσταρει καπου εδω στο θεμα,δοκιμασε το σαητ της εταιριας..

Eυχαριστω Beef!!:thumbsup:

Στα 100γρ.

http://www.fitnesskit.com/images/user/label_amino_acid_elite.jpg

exkaliber
20-10-11, 22:04
Η συγκεκριμενη εχει αμινοξεα μεσα?(Eπειδη δε γραφει υποθετω πως οχι

πρωτεινη = αμινοξεα
σκεφτεσαι να την δοκιμασεις?

Madd_Chadd
20-10-11, 23:55
πρωτεινη = αμινοξεα
σκεφτεσαι να την δοκιμασεις?

Ναι σκεφτομαι να αγορασω αυτη και whey shake.Να δω αν τα λεφτα που εδινα στη gold της on ηταν περιττά.:green:
Ειχα την εντυπωση πως δεν εχουν ολες οι πρωτεΐνες αμινοξεα.:unsure:

beefmeup
20-10-11, 23:57
η πρωτεινη ειναι μια αλυσιδα αμινοξεων,που ειναι δεμενα μεταξυ τους με δεσμους..
οταν η πρωτεινη πεπτει,διασπονται τα αμινοξεα στην αρχικη τους μορφη κ πανε οπου ειναι να πανε..
περνα μια απο τα αρθρα του φορουμ..;)

αν παρεις σοκολατα παρε την chocko fudge.

exkaliber
20-10-11, 23:59
^
καντο εντιτ τωρα,προλαβαινεις :green:

η πρωτεινη αποτελειται απο αμινοξεα
απλα δεν αναγραφουν ολες το προφιλ τους
λιγο πολυ ολοι την πατησαμε ετσι καποτε


σοκολατα εχω δοκιμασει της dymatize,καλουτσικη,αλλα τπτ το ιδιαιτερο
καλυτερα παρε μονο shake που ολοι λενε οτι εχει την καλυτερη γευση

Madd_Chadd
21-10-11, 00:10
η πρωτεινη ειναι μια αλυσιδα αμινοξεων,που ειναι δεμενα μεταξυ τους με δεσμους..
οταν η πρωτεινη πεπτει,διασπονται τα αμινοξεα στην αρχικη τους μορφη κ πανε οπου ειναι να πανε..
περνα μια απο τα αρθρα του φορουμ..;)

αν παρεις σοκολατα παρε την chocko fudge.

Exkaliber θα παρω και απο τις 2 να δοκιμασω ουτος η αλλος πιο πολλα λεφτα θα εδινα αν έπαιρνα 2 ακριβες ευχαριστω για τη συμβουλή παντως.:thumbup:
Beef πηγα βολιδα και διαβαζω!!!Είχα διαβάσει στις προηγουμενες σελιδες που προτείνεις τη συγκεκριμένη γευση και αυτή είχα σκοπό να παρω.;)

exkaliber
21-10-11, 10:47
κι εγω choco fudge ειχα

Lao
21-10-11, 13:50
Εγώ πάλι τώρα έχω την Rich Chocolate και δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο σαν γεύση.

Ερώτηση, ξέρει κανείς που αναγράφεται η ημερομηνία λήξης; Έχω φάει όλο το κουτί και δεν την βρίσκω. Παλαιότερα ήταν κοντά στην βάση με μπλε γράμματα, μετά ήταν πάνω στην ετικέτα, τώρα που στο καλό είναι;

No Fear
21-10-11, 14:17
Εγω αυτο τον καιρο χρησιμοποιω την Berry Blast και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος απο γευση,διαλυτοτητα,τιμη κτλ.
Επειδη εδω και αρκετο καιρο εχω δει πως προτιματε παρα πολυ την Syntrax,μηπως θα μπορουσε να μου στειλει καποιος ενα πμ για το μαγαζι που την αγοραζετε,περα απο το ηλεκτρονικο καταστημα του φορουμ?

stelios025
21-10-11, 15:32
Η rich chocolate που έπινα παλιότερα μια χαρά είναι!! Καλύτερη από της ΟΝ σε γεύση.

beefmeup
30-11-11, 00:06
λοιπον...
μιας κ ειναι μια απο τις πρωτεινες που εχω δουλεψει περισοτερο,κ ειχα καιρο να παρω,ετυχε να την ξαναδοκιμασω προσφατα..
με μεγαλη λυπη διαπιστωσα οτι το blend εχει αλλαξει κ εκει που δεν ειχε τπτ απο διογκωτικα προσθετα πλεον εχει μαζι με κατι ακομα γλυκαντικα..
δειτε το απο πανω ποστ του μελους Panosss,για το νεο πινακα συστατικων.
μου δημιουργησε μεγαλο προβλημα στο γαστρεντερικο για οσο διαστημα την επερνα,κ μεχρι να καταλαβω οτι εφταιγε αυτη μου πηρε καιρο με αποτελεσμα να μην ξερω τι φταιει,κ να αρχισω να ανησυχω..
με το που την εκοψα,σε μια μερα επανηλθα..

για αλλη μια φορα,μην προτιματε πρωτεινες που εχουν πολλα προσθετα μεσα..ποτε ξανα αυτην εδω..για μενα την σκατωσαν τελειως.

deluxe
30-11-11, 01:22
λοιπον...
μιας κ ειναι μια απο τις πρωτεινες που εχω δουλεψει περισοτερο,κ ειχα καιρο να παρω,ετυχε να την ξαναδοκιμασω προσφατα..
με μεγαλη λυπη διαπιστωσα οτι το blend εχει αλλαξει κ εκει που δεν ειχε τπτ απο διογκωτικα προσθετα πλεον εχει μαζι με κατι ακομα γλυκαντικα..
δειτε το απο πανω ποστ του μελους Panosss,για το νεο πινακα συστατικων.
μου δημιουργησε μεγαλο προβλημα στο γαστρεντερικο για οσο διαστημα την επερνα,κ μεχρι να καταλαβω οτι εφταιγε αυτη μου πηρε καιρο με αποτελεσμα να μην ξερω τι φταιει,κ να αρχισω να ανησυχω..
με το που την εκοψα,σε μια μερα επανηλθα..

για αλλη μια φορα,μην προτιματε πρωτεινες που εχουν πολλα προσθετα μεσα..ποτε ξανα αυτην εδω..για μενα την σκατωσαν τελειως.Σχεδον ολες οι πρωτεϊνες εχουν προσθετα. Ποιο απ'ολα δε ειναι καλο, απο αυτα που εχει;

Το soybean oil γιατι το βαζουν;; :unsure:

beefmeup
30-11-11, 01:27
δεν ξερω γιατι το βαζουν..ψαξε μια κ θα δεις στο ιντερνετ τα προσθετα κ τι κανουν..
ενδεικτικα..
υπαρχουν πρωτεινες που δεν εχουν τπτ απο ολα αυτα τα διογκωτικα,αλλα κ οχι τοσο εκτεταμενη χρηση γλυκαντικων..


On May 20, 2011 the FDA issued a press release warning "parents, caregivers and health care providers not to feed SimplyThick, a thickening product, to premature infants." The concern is that the product may cause necrotizing enterocolitis (http://en.wikipedia.org/wiki/Necrotizing_enterocolitis). SimplyThick's active ingredient is xanthan gum


Xanthan gum is a "highly efficient laxative", according to a study that fed 15g/day for 10 days to 18 normal volunteers.[10] (http://en.wikipedia.org/wiki/Xanthan_gum#cite_note-Daly-1993-9) Some people react to much smaller amounts of xanthan gum, with symptoms of intestinal bloating and diarrhea.[3] (http://en.wikipedia.org/wiki/Xanthan_gum#cite_note-cohan1-2)


Two Japanese studies using rats showed guar gum supports increased absorption of calcium occurring in the colon instead of in the small intestine. This means lesser amounts of calcium may be consumed to obtain its recommended minimum daily intake (RDI). This has obvious implications for reduced calorie diets, since some calcium-rich dairy products tend to be high in calories.

However, guar gum is also capable of reducing the absorbability of dietary minerals (other than calcium), when foods or nutritional supplements containing them are consumed concomitantly with it. However, this is less of a concern with guar gum than with various insoluble dietary fibers

thanos col
30-11-11, 01:39
λοιπον...
μιας κ ειναι μια απο τις πρωτεινες που εχω δουλεψει περισοτερο,κ ειχα καιρο να παρω,ετυχε να την ξαναδοκιμασω προσφατα..
με μεγαλη λυπη διαπιστωσα οτι το blend εχει αλλαξει κ εκει που δεν ειχε τπτ απο διογκωτικα προσθετα πλεον εχει μαζι με κατι ακομα γλυκαντικα..
δειτε το απο πανω ποστ του μελους Panosss,για το νεο πινακα συστατικων.
μου δημιουργησε μεγαλο προβλημα στο γαστρεντερικο για οσο διαστημα την επερνα,κ μεχρι να καταλαβω οτι εφταιγε αυτη μου πηρε καιρο με αποτελεσμα να μην ξερω τι φταιει,κ να αρχισω να ανησυχω..
με το που την εκοψα,σε μια μερα επανηλθα..

για αλλη μια φορα,μην προτιματε πρωτεινες που εχουν πολλα προσθετα μεσα..ποτε ξανα αυτην εδω..για μενα την σκατωσαν τελειως.
στην χτ αναφερε?

beefmeup
30-11-11, 01:41
αν εχεις ανεβασει φοτο δεν φαινεται..
σε αυτη του θεματος αναφερομαι..το καινουριο λεμπελ..ενα σκαζμο προσθετα,που αν δεις το πρωτο ποστ δεν ειχε τπτ..
αυτη που εχω σπιτι μου γραφει μεσα οτι εχει κ xanthan gum.chocko fudge γευση.

35258

35259

thanos col
30-11-11, 01:44
με την whey δεν εχω καμεμα προβλημα το blend με εχει ψιλοταραξει
πολυ φουσκωμα και αερια

beefmeup
30-11-11, 01:45
ναι η ΧΤ κ μενα μια απο τα ιδια μου εκανα την μια κ μοναδικη φορα που την πηρα..

thanos col
30-11-11, 01:52
και εγω μια φορα αλλα 2 κουτια το fudge brownie κανει την ζημια...με μπαναν δεν βλεπω το ιδιο προβλημα

beefmeup
30-11-11, 01:56
μαλλον γιατι αυτη η γευση εχει μεσα αυτη την μαλακια..xanthan gum,που σε καποιους δρα κ ως καθαρτικο..
παπαρες..ολο μουφες βαζουν μεσα..

thanos col
30-11-11, 02:01
καλη φαση...θα την περνω τιε δυσκολες μερες του μηνα:P:P
στην γουεη παντως που μολις τσεκαρα εχει guar gum δεν ξερω αν ειναι το ιδιο

ska
30-11-11, 02:04
Το acesulfame potassium και η sucralose που εχουν οι περισσοτερες πρωτεινες ειναι οκ?

beefmeup
30-11-11, 02:05
δες απο πανω τις 2 καρτελες που ποσταρα για την whey..η γευση αυτη εχει μεσα κ τα 2 που αναφερω..οι αλλες εχουν μονο αυτο που λες εσυ.

deluxe
30-11-11, 07:50
δεν ξερω γιατι το βαζουν..ψαξε μια κ θα δεις στο ιντερνετ τα προσθετα κ τι κανουν..
ενδεικτικα..
υπαρχουν πρωτεινες που δεν εχουν τπτ απο ολα αυτα τα διογκωτικα,αλλα κ οχι τοσο εκτεταμενη χρηση γλυκαντικων..Πολυ ενδιαφερον.. Αρκετες πρωτεϊνες εχουν αυτο το διογκωτικο! Αλλη φορα θα τα προσεχω αυτα περισσοτερο!!

Με το soybean oil, γνωριζουμε κατι; Ειναι επικινδυνο;

sofos
30-11-11, 08:56
ενα περιεργο πραγμα και η intrapro και η myofusion το χουν αυτο που γραψε ο beef και η myofusion απο την 1η βδομαδα και μετα μ εφερε για καμποσες μερες διαροια και εμετο(δεν ειχα γαστρεντεριτιδα και οταν την σταματησα επανηλθα),ενω η intrapro επι 1 μηνα που την επερνα δε με πειραξε :unsure: μαλλον σε καποιες το παρακανουν με το xanthan gum....

GREEK POWER
30-11-11, 10:17
μαλλον γιατι αυτη η γευση εχει μεσα αυτη την μαλακια..xanthan gum,που σε καποιους δρα κ ως καθαρτικο..
παπαρες..ολο μουφες βαζουν μεσα..

Οχι ρε π@#στη μου γιαυτο με παει ψιλο ζουμι ολο αυτο το διαστημα και τα αντερα μου χωρευουν και παραγουν βρωμο εκκενωσεις. Αντε βγαλε ακρη ποιο απο ολα τα σκατολοιδια που γραφουν πανω σε χαλαει .

beefmeup
30-11-11, 12:03
ενα περιεργο πραγμα και η intrapro και η myofusion το χουν αυτο που γραψε ο beef και η myofusion απο την 1η βδομαδα και μετα μ εφερε για καμποσες μερες διαροια και εμετο(δεν ειχα γαστρεντεριτιδα και οταν την σταματησα επανηλθα),ενω η intrapro επι 1 μηνα που την επερνα δε με πειραξε :unsure: μαλλον σε καποιες το παρακανουν με το xanthan gum....

σοφε ασε πηρα κ ενα κουβα απο μυο για πρωτη φορα στην ζωη μου,με τα ιδια αποτελεσματα..
τι το θελα..οταν λεω οτι ολα αυτα ειναι γτπ..
το θεμα ειναι οτι ενω το εγραφα μια ζωη:P,με επιασε μια μ@λακια να δοκιμασω..fail.
εχει να κανει με τις συγκεντρωσεις..:thumbup:
αν τωρα περνεις κ 2 σκονες που το χουν,ουτε που ξερεις τι γινεται..

sofos
30-11-11, 12:11
σοφε ασε πηρα κ ενα κουβα απο μυο για πρωτη φορα στην ζωη μου,με τα ιδια αποτελεσματα..
τι το θελα..οταν λεω οτι ολα αυτα ειναι γτπ..
το θεμα ειναι οτι ενω το εγραφα μια ζωη:P,με επιασε μια μ@λακια να δοκιμασω..fail.
εχει να κανει με τις συγκεντρωσεις..:thumbup:
αν τωρα περνεις κ 2 σκονες που το χουν,ουτε που ξερεις τι γινεται..

καλα λεει ο marc lobliner οσο πιο λιγα εχει μια πρωτεινη τοσο το καλυτερο(το ιδιο που πες δηλαδη και συ πιο πανω) :thumbup: το χειροτερο ειναι οταν βαζουν και mono diglycerides για τα οποια στο google μονο θετικα πραγματα δεν γραφουν.....ξεφευγουν πολλες εταιριες προκειμενου να ευχαριστησουν γευστικα το κοινο..
ps:και γω μιση myo την ειχα πεταξει και δε την ξανα αγορασα φυσικα και ας ειναι απ τις καλυτερες γευστικα :green::turtle:

john john
30-11-11, 12:31
κυριοι μπορει να μου πει καποιος αν το ιδιο ισχυει και για την ISO 100 ??!?!? ευχαριστω εκ των προτερων(εχω παρει 2 κουτια χωρις προβληματα)

sofos
30-11-11, 13:03
κυριοι μπορει να μου πει καποιος αν το ιδιο ισχυει και για την ISO 100 ??!?!? ευχαριστω εκ των προτερων(εχω παρει 2 κουτια χωρις προβληματα)

οχι δεν τα χει αυτα η iso 100,ειναι αρκετα ''καθαρη'' σα πρωτεινη..

Petran 22
26-12-11, 14:06
φιλος που την χρησιμοποιει μου ειπε οτι ειχε καλα αποτελεσματα αλλα σε γευση βανιλια εχει αθλια γευση και κακη διαλυτοτητα

vaggan
10-01-12, 12:35
καλυτερη πρωτεινη ever απο αποψη γευσης διαλυτοτητας απλα δεν υπαρχει.ολες οι γευσεις ειναι μια και μια

karouzos_k9
19-01-12, 13:48
Γνώμες;

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=10050&stc=1&d=1270051790
ΛΟΙΠΟΝ ΔΙΧΩΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΔΙΑΦΗΜΙΣΩ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ.ΕΙΝΑΙ ΕΥΠΕΠΤΗ , ΔΙΑΛΥΕΤΑΙ ΤΕΛΕΙΑ ,ΔΕΝ ΦΟΥΣΚΩΝΕΙ , ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΕΡΙΑ.ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΛΟΓΟ ΚΡΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΦΘΗΝΟΥΛΑ !!!!!!!

oldhiphop
20-03-12, 01:12
παιδια πια αξιζει περισοτερο σε γευση αναμεσα σε Chocolate απλη,Vanilla, η Chocolate mint

exkaliber
20-03-12, 01:21
εχω δοκιμασει σοκολατα,ετσι κι ετσι,ελαφρια υφη
για την μιντ τα ρεβιου εδω λενε ασχημα πραγματα,δεν εχω δοκιμασει

oldhiphop
27-03-12, 00:34
μπανανα λεει τιποτα?

TEFAAtzis
27-03-12, 00:37
εχω δοκιμασει σοκολατα,ετσι κι ετσι,ελαφρια υφη
για την μιντ τα ρεβιου εδω λενε ασχημα πραγματα,δεν εχω δοκιμασει

εμενα που δοκιμασα απο εναν φιλο μου αρεσε η mint,αφηνει στο τελος μια δροσερη γευση

leftis
27-03-12, 13:39
Σοκόλατα έχω εγώ τώρα, και είναι πολύ ελαφριά. Προτιμούσα την whey shake αλλά πινεται πολύ ευχάριστα.

deathrash
28-03-12, 15:52
Παιδια με τη συγκεκριμενη πρωτεινη τι παιζει τελικα? Επειδη τα αρχικα post
στο θεμα εχουν καποιες ερευνες που την βγαζουν 68% πρωτεινη αντι 78%...
Αυτα ακομα ισχυουν γνωριζετε κατι?

Lao
28-03-12, 22:18
Παιδια με τη συγκεκριμενη πρωτεινη τι παιζει τελικα? Επειδη τα αρχικα post
στο θεμα εχουν καποιες ερευνες που την βγαζουν 68% πρωτεινη αντι 78%...
Αυτα ακομα ισχυουν γνωριζετε κατι?

(24/31) x 100 = 77,4%

Ευρης
03-04-12, 16:24
Για τη μπανανα τελικα δεν γραφτηκε αξιολογηση, μετραει ή μπα? εχω δοκιμασει σοκολατα και δεν με ενθουσιασε, αλλα οκ μετα τη προπονηση κατεβαινει με νερακι ασπρο πατο , οποτε δεν κτλβνεις και πολλα...

oldhiphop
09-05-12, 17:26
σοκολατα μια χαρα κατεβενει μπαμ, διαλιτοτητα 10/10! ειναι μπομπα!

polo0
13-05-12, 13:51
πια γευση θεωρειτε πιο ωραια αποαυτην την πρωτεινη?:P

beefmeup
13-05-12, 13:52
υποκειμενικα ειναι αυτα φιλε..

polo0
13-05-12, 14:03
υποκειμενικα ειναι αυτα φιλε..

να ρωτησω πιο συγκεκριμενα η σοκολατα αυτης τς πρωτεινης καλη ειναι?:green:

dreamer n` warrior
24-05-12, 00:57
Δοκίμασα σε γεύση βανίλια δεν εντυπωσιάστηκα από τη συγκεκριμένη γεύση,ωστόσο είναι πολύ καλή πρωτείνη ούτε πρήξιμο ούτε αναγούλα φέρνει και έχει πολύ καλή διαλυτότητα.

Ευρης
24-05-12, 01:08
Δοκίμασα σε γεύση βανίλια δεν εντυπωσιάστηκα από τη συγκεκριμένη γεύση,ωστόσο είναι πολύ καλή πρωτείνη ούτε πρήξιμο ούτε αναγούλα φέρνει και έχει πολύ καλή διαλυτότητα.

Αυτο ακριβως που ειπες,ειδικα γ τ πρηξιμο, ειναι πολυ ελαφρια, σε συγκριση μ αλλες που μ εκαναν τ στομαχι τουμπανο..

billys15
24-05-12, 01:32
να ρωτησω πιο συγκεκριμενα η σοκολατα αυτης τς πρωτεινης καλη ειναι?:green:

Σου απαντησε ο beef,αλλα αφου επιμενεις...Οχι δεν ειναι καλη η "rich chocolate".Η "chocolate fudge" απο την αλλη ειναι ωραια! :)

Ultra_b
24-05-12, 11:04
Την παιρνω εδω και 6 μηνες , πιστευω η μακραν καλυτερη προτεινη απο ολες τις πλευρες. εχω δοκιμασει cockies cream , βανιλια και σοκολατα. Ολες οι γευσης πολυ ωραιες. Α και ειναι η μονη νομιζω που εχει 0 ζαχαρη ;) Οι περισοτερες εχουν 2gr..

vaggos@
29-05-12, 21:13
σκεφτομαι για την chocolate fudge τι λετε ειναι καθολου παχυρευστι η σαν νερο? γιατι μου αρεσει πολυ αυτη η υφη κατι σαν myo fusion εννοω...εισυγνωμη αν σασ ζαλισα:P

dio32
29-05-12, 22:15
εγω που περνω φραουλα εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος.

Konstantinos!
29-05-12, 22:16
Παρήγγειλα σήμερα 2 κιλάκια σοκολάτα... ότι γεύση και να έχει, αν έχει μέσα αυτά που λέει , όλα γκουντ! :thumbup:

Ευρης
30-05-12, 09:49
η σοκολατα ειναι καλουτσικη,οπως ISO-100, αν εχεις δοκιμασει..

Fanourakos
30-05-12, 09:59
σκεφτομαι για την chocolate fudge τι λετε ειναι καθολου παχυρευστι η σαν νερο? γιατι μου αρεσει πολυ αυτη η υφη κατι σαν myo fusion εννοω...εισυγνωμη αν σασ ζαλισα:P

ειναι αρκετα καλη την ειχα παραγγειλει ενος φιλου μου και μου αφησε μερικα σκοοπακια :)

vaggos@
30-05-12, 14:14
ok..ευχαριστω πολυ

nikolac
05-07-12, 13:35
Καλησπερα παιδια...εχω παρει την συγκεκριμενη πρωρεινη σε γευση μπανανα και εχει κατι κοματακια μεσα??στο σεικερ δεν διαλυονται!!τι να ειναι αυτα?:unsure:

BODYMPAL
23-08-12, 20:25
καλησπέρα παίδες!!!! σημερα την πηρα σε πολυ καλή τιμη... rich chocolate γεύση....μετα την myofusion σκετη απογοήτευση γευστικά..... :(

tyler_durden
23-08-12, 20:26
ποσο την πηρες;

dimitrispump
23-08-12, 20:51
καλησπέρα παίδες!!!! σημερα την πηρα σε πολυ καλή τιμη... rich chocolate γεύση....μετα την myofusion σκετη απογοήτευση γευστικά..... :(

σοκολατα κ βανιλια εχω δοκιμασει πολυ καλες μου φανηκαν δν ειναι myofusion αλλα μια χαρα,ποσο την πηρες κ που αν θες με μνμ

BODYMPAL
23-08-12, 20:54
45 την πήρα παιδια .θεωρώ οτι ειναι αρκετό καλή τιμή.

TheWorst
23-08-12, 21:03
για 2,27 κγ ή για 940 γρ που εχει ο τοπικ σταρτερ ?

BODYMPAL
23-08-12, 21:05
2,27 κγ

dimitrispump
23-08-12, 21:05
για 2,27 κγ ή για 940 γρ που εχει ο τοπικ σταρτερ ?

ε 2270 λογικα.μια φορα την ειχα παρει κ εγω τοσο

sobral
23-08-12, 21:48
καλησπέρα παίδες!!!! σημερα την πηρα σε πολυ καλή τιμη... rich chocolate γεύση....μετα την myofusion σκετη απογοήτευση γευστικά..... :(

ναι αφού η myofusion είναι τίνγκα στα πρόσθετα, την ζάχαρη + ότι δεν έχει βγάλει έναν έλεγχο που να ανταποκρίνεται στο label.;) Mε αυτή το κακό είναι ότι είναι ion exchange.

BODYMPAL
23-08-12, 21:56
και για την ελιτε δεν έχουν ακουστή και λίγα.... κ εδω αν το παρεις απο την αρχη λενε πολλα για μουφες παρτίδες και αλλα..

sobral
24-08-12, 01:47
και για την ελιτε δεν έχουν ακουστή και λίγα.... κ εδω αν το παρεις απο την αρχη λενε πολλα για μουφες παρτίδες και αλλα..

δεν έχεις άδικο, απλά υπάρχουν διαφορές στις δύο περιπτώσεις. Στη μεν dymatize πράγματι παίζουν ή έπαιζαν μούφες (έχω δει φωτός στο fb) στη δε gaspari από που να το πάρεις κ που να τελειώσεις πολλά κουβαλάει πολλά label fails στην πλάτη.

sofos
24-08-12, 03:42
εγω ειχα παρει περσυ την σοκολατα αλλα την natural :green::turtle: που ναι με στεβια κ ηταν σκετη αηδια ουτε ο πατερας μου ειχε μπορεσει να πιει που του χα δωσει μ ειχε πει πως την πινω :P αμα θελετε μια με λιγα προσθετα και γευστικη πατε για gold standard,αν θελετε μια αρκετα γλυκια τοτε gaspari intrapro :bowdown::bowdown::bowdown:

andrikos3kala
24-08-12, 11:45
εγω ειχα παρει περσυ την σοκολατα αλλα την natural :green::turtle: που ναι με στεβια κ ηταν σκετη αηδια ουτε ο πατερας μου ειχε μπορεσει να πιει που του χα δωσει μ ειχε πει πως την πινω :P αμα θελετε μια με λιγα προσθετα και γευστικη πατε για gold standard,αν θελετε μια αρκετα γλυκια τοτε gaspari intrapro :bowdown::bowdown::bowdown:

:clap::clap: gold standar με διαφορά , την συγκεκριμένη της ελιτε την ειχα δοκιμάσει από ενα φίλο σε σοκολάτα δεν μ λέει και κάτι σαν γευση καλή διαλυτότητα τώρα τι παίζει δεν ξέρω απλα δεν αποχωρίζομαι την ον για κανένα λόγο

AGGELOS.K
24-08-12, 23:16
Μια χαρα πρωτείνη είναι και σε γεύση και σε διαλυτότητα,εμενα μου έχει κάτσει καλα στο στομαχι απο θέμα χωνευσης
Την θεωρώ ελαφρια σε γευση εαν βάλεις λίγο νερο είναι μια χαρά με αρκετο νερό χάνετε αισθητα η γευση της
Εαν κάποιος έχει συνηθίσει βαριές σε γεύση πρωτείνες όπως η myofusion ή scitec θα του φανεί κάπως κατότερη γευστικα αλλα με τον καιρό την συνηθίζεις

mayday2
08-09-12, 21:03
Πολύ καλή η Elite whey isolate αυτήν χρησιμοποιώ τώρα σε γεύση chocolate Fudge .....Τέλεια γεύση και διαλυτότητα 10/10 πριν την χτυπήσω στο σέικερ αρχίζει και διαλύεται μόνη της χαχαχα:green:

just chris
12-09-12, 01:02
ειμαι αναμεσα σε toffee cream mix κ σε chocolate cake.επελεξα toffee κ ο θεος βοηθος...

billys15
12-09-12, 02:39
Δεν εχω δοκιμασει toffee αλλα απο κριτικες πρεπει να 'ναι φοβερο.:thumbup:

just chris
12-09-12, 09:14
θα σε ενημερωσω σε κανα δυημερο που θα μου 'ρθει το προιον,περι γευσης κτλ...

deluxe
19-09-12, 14:43
Πηρα μια pina colada κα μια κεικ σοκολατας. Τιποτα το ιδιαιτερο. Θελει toffee την επομενη φορα!

kostas321
25-09-12, 15:26
παιδια σκεφτομαι να παρω την elite whey της dymatize λογω τιμης κυριως αλλα και στα συστατικα δε βλεπω κατι ασχημο.. Οσοι την εχουν δοκιμασει,μπορουν να μου πουν αν ειναι καλη? Διαβασα οτι εχουν βγει σκαρτα κομματια,παιζει λινκ η τιποτα τετοιο? Ευχαριστω!

just chris
22-10-12, 20:42
η γευση toffe σε νερο ειναι μια νερομπουρμπουλια σκετη.σε γαλα δεν την εχω δοκιμασει.δεν προκειται να την ξαναπαρω σε τετοια γευση.
μου κινησε την περιεργια ομως η κεικ σοκολατα...

harontas.gr
19-11-12, 18:55
γεια σας παιδια ελεγα αυτεσ τις μερες να αγορασω την elite whey η τη myo fusion.και επειδη βλεπω διαφορες απαντησεις περι μουφας ισχθει κατι τετοιο για τηelite?????

beefmeup
19-11-12, 21:38
ο,τι ξερεις ξερουμε μαν..
αν δεν στειλεις κουβα για "εξετασεις",μονο να υποθεσεις μπορεις..
ολοι αθωοι ειναι μεχρι να αποδειχθει το αντιθετου..

skiadis
26-02-13, 13:26
πηρα την cafe mocha... ενδιαφερον σαν γευση. Αλλα κατι αλλο μου εκανε εντυπωση. Το γεγονος οτι το scoop στην ετικετα συστατικων ειναι 33 γρ ενω ενα scoop ειναι 2 oz δλδ 56.7 γρ... δεν πρεπει να γεμιζει ολο το scoop?

thanasispinkflo
27-02-13, 05:29
Αυτήν την στιγμή έχω την vanilla gourmet όμως έχω δοκιμάσει και chocolate,chocolate fudge.
Όλες είχαν άψογη διαλυτότητα και ωραία γεύση.
Μιας και το φέρε η συζήτηση πάω να χτυπήσω μια βανίλια!!

Στάλθηκε από το MT11i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

HIAB XS
09-03-13, 16:57
Το σκουπ εγω το ζυγησα κ βγαινει 26 γρ αντι 33γρ που λεει η εταιρεια!! Ενω στην iso100 εβγαινε κανονικα 28 γρ! Εαν εχει κανενας την σοκολατα Elite ας το ζυγησει το σκουπ να δουμε τι λεει σε αυτον!

dreamer n` warrior
01-04-13, 04:04
Έχω έρωτα με αυτή την πρωτείνη.είναι ίσως η πιο ελαφρυά για το στομάχι μου.

Πήρα τωρα τη γεύση butter cream toffee mix.Δεν τρελάθηκα από τη συγκεκριμένη γεύση αλλα μου θύμησε σαν λιωμένα μπισκότα βουτύρου Παπαδοπούλου,όχι άσχημα πάντως μιας και δεν τρώω πια μπισκότα.Με νερό ήταν πολύ καλή,με γάλα αντίθετα δεν μου πολυάρεσε.

just chris
01-04-13, 04:26
βασικα την ειχα κ 'γω αυτη τη γευση που λες κ ειναι οτι πιο νερουλο κ πιο ανοστο εχω πιει ποτε μετα την ον.αθλια τελειως.ευτυχως την εβαζα με φρουτα στο μπλεντερ κ κατι γινοταν.

dreamer n` warrior
01-04-13, 04:30
Μια χαρά μου φάνηκε εμένα αμέσως μετά την προπονηση που την ήπια με νερό.Νιώθεις στο στόμα σου και το βούτυρο που λείπει από την διατροφή μας.

a-mad
17-09-13, 22:24
ξερει κανεις αν η μοκα εχει καφεινη μεσα??

Anithos
18-09-13, 07:56
ξερει κανεις αν η μοκα εχει καφεινη μεσα??

καφεινη εχουν ολες οι σε σοκολατα γευσεις, αυτη πρεπει να εχει παραπανω σε ποσοστο.

Hamlet
18-09-13, 09:26
δεν ειμαι εμπειρος οπως εσεις , αλλα μπορω να πω οτι η διαλυτοτητα ειναι σουπερ... απο γευση , δεν με χαλασε, μου αρεσε μπορω να πω...αν και εχω την rich choco ... σε 250ml νερο την χτυπησα...

RAMBO
18-09-13, 13:51
Την περιμενω απο μερα σε μερα σε βανιλια για να δουμε :clap:

a-mad
19-09-13, 14:43
μολις ηρθε η παραγγελια....απιστευτη πρωτεινη,φοβερη διαλυτοτητα η καλυτερη π εχω δει μεχρι στιγμης 10/10.μηδεν αφρο και πολυ ελαφρια στο στομαχι.πηρα την μοκα αλλα η γευση τ μ φερνει πιο πολυ σε πικρη σοκολατα και πινετε ευχαριστα 9/10 μιας και δεν μ αρεσουν οι γλυκες γευσεις.θα την ξαναπαρω σιγουρα :thumbup:

τελικα δεν ειχε καφεινη οπως η gourmet.

GeorgeToumpa
12-11-13, 14:01
Βλέπετε κάποια απ τις 2 καλύτερη απ την άλλη? Στην ίδια τιμή κυκλοφορούν και η μόνη διαφορά που βλέπω ειναι τα στέβια και το beet powder

74630 74631

nikosgate
21-11-13, 13:23
Καλημέρα..εγώ να σας ρωτήσω τώρα απο την μια διαβάζω αρκετά καλα λόγια απο εσάς αλλά και εγώ την χρησημοποιω τώρα..ώρα σε γεύση εγώ δν εχω και προβλήματα με γεύσεις ελαφριά μου κάθεται αλλά στο θεμε με τις φωτό απο τα συμπληρώματα το οποίο κληδωθηκαι είχε αναφερθεί ότι ότι έχει παραουσιαστει πολλές φορές στην εν λόγο πρωτεΐνη άλλες ποσότητες πρωτεινης απο αυτές που γράφουν ακόμα και συστατικά τα οποία δν αναφέρουν..με λίγα λόγια όχι και πολυ αξιόπιστη αν υσχυουν..γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω..?

kostas kou
20-12-13, 21:25
σκευτομαι εδω και ερκετο καιρο να παρω την εν λογω πρωτεινη αλλα εχω ακουσει φημε οτι εχει μικροτερες ποσοτητες απο αυτες που αναφερει,ξερετε τι παιζει?
σαν εταιρια ειναι αξιοπιστη?απο συστατικα φαινεται πολυ καλη αμα ισχυουν παντως...

inferno93
17-01-14, 01:27
ρε παιδια το σκουπ ειναι μεχρι 2οζ.εγω στο γοογλι ειδα οτι 1οζ ειναι 38γρ....Τελικα εγω για μια δοση 30γρ βαζω ολοκληρο το σκουπ η το μισο(1οζ);

inferno93
17-01-14, 01:29
ρε παιδια το σκουπ ειναι μεχρι 2οζ.εγω στο γοογλι ειδα οτι 1οζ ειναι 28γρ....Τελικα εγω για μια δοση 30γρ βαζω ολοκληρο το σκουπ η το μισο(1οζ);

GeorgeToumpa
19-01-14, 12:29
Δοκίμασα σήμερα την cookies & cream και έχει πολύ ωραία γεύση! Θα την ξανα-προτιμήσω..

inferno93
23-01-14, 01:42
Κανεις ρε παιδια?Διαφωτιστε με λιγο τι παιζει με το σκουπ και ποζα οζ να παιρνω:unsure:

kostas kou
23-01-14, 01:55
τι ειναι τα οζ ρε φιλε?

inferno93
23-01-14, 02:40
oz=ounce Εσενα τι λεει το σκουπ που σου ειχαν μεσα στο κουτι?..

https://www.google.gr/search?q=scoop+%CF%84%CE%B7%CF%82+dymatize&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=ElfgUu_LNomp0AX34oCgCA&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=890&bih=471#facrc=_&imgdii=_&imgrc=_v_SSw0gc-JTdM%253A%3BqGufdxhcywHlQM%3Bhttp%253A%252F%252Fi2.wp.com%252Fwww.johnphung.com%252Fwp-content%252Fuploads%252F2012%252F12%252FIMG_9192.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.johnphung.com%252Fproduct-reviews%252F3564%252Fdymatize-elite-whey-protein-isolate-gourmet-vanilla-review%252F%3B1024%3B768

Δες!

GeorgeToumpa
23-01-14, 20:36
έτσι φαίνεται.. το μισό σκουπ (1oz) είναι 28γρ περίπου

το δικό μου είναι διαφορετικό και είναι κόκκινο το σκουπ και ενώ λέει 34,9γρ ανα σκουπ αυτό χωράει 30γρ μία "κοφτή". Αν κάνει βουναλάκι μπορεί να φτάσει και τα 34,9γρ.

inferno93
24-01-14, 15:35
Πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν πως 30γρ ειναι ολο..Λογικο μου ακουγετε γιατι αν εβαζα το μισο θα εβγαιναν υπερβολικα πολλες δοσεις..Αν και στο γοογλι λεει οτι 1οζ=28γρ αλλα μαλλον θα εχει να κανει με την πυκνωτητα της σκονης.:P

zisis.z
26-06-14, 21:18
Και αυτη τα πηγε καλα στο στο τεστ οσα γραμμαρια πρωτεινης γραφει βγηκαν......Πιστευω ολο αυτο με το ιντερνετ εχει κανει καλο στο θεμα αυτο,γιατι οταν οι εταιρειες δεν ειναι σωστες αυτο πια μαθαινετε ευκολα, και απο οτι βλεπω εχουν αρχησει και συμορφωνονται,ειναι και ο ανταγωνισμος μεγαλος οποτε ολα αυτα ειναι θετικα για ολους εμας τους καταναλωτες...Χαιρομαι να βλεπω αποτελεσματα απο τεστ πρωτεινων να πηγαινουν καλα.....και ας προτιμαει ο καθενας οποια του αρεσει....

http://youtu.be/vOobYqw6uZM

konior14
29-06-14, 09:36
πηρα τη γευση cinnamon bun και επαθα .. τηην προτεινω ανεπιφυλακτα!

sobral
29-06-14, 13:52
Άλλες στην Αμερική άλλες εδώ Zisis.;)

zisis.z
29-06-14, 19:11
Άλλες στην Αμερική άλλες εδώ Zisis.;)

Δεν ηξερα οτι εχει και εργοστασιο στην ευρωπη οπως η ON,την ευρωπαικη παντος δεν την εχω δοκιμασει αν οντος υπαρχει,απο αμερικη την εχω αγορασει πολλες φορες.....*παντος η muscle pharm και η nutrex απο οτι εψαξα δεν εχουνε στην ευρωπη εργοστασιο οποτε πινουμε τις ιδιες πρωτεινες που βγαζουν και στην αμερικη......

dimitrispump
02-08-14, 14:10
την εχει δοκιμασει τωρα τελευταια σε σοκολατα κανεις? λενε είναι λιγο βελτιωμενη σε γευση, παλια που την επαιρνα δεν μαρεσε τοσο.

ukbulldog3
03-08-14, 04:12
την εχει δοκιμασει τωρα τελευταια σε σοκολατα κανεις? λενε είναι λιγο βελτιωμενη σε γευση, παλια που την επαιρνα δεν μαρεσε τοσο.
Σου προτεινω να δοκιμασεις τη γευση "κεικ σοκολατα".Πολυ καλη!!!

lupus dei
16-09-16, 15:40
δοκιμασα την κεικ σοκολατα.

Τιμη: κλασσικη, ** Ε τα 2kg
Διαλυτοτητα: Εξαιρετικη, καθολου καταλοιπα, λιγος αφρος
Γευση: τιποτα το ιδιεταιρο, αλλη μια σοκολατα και ολιγον νερουλη (με μισο shaker νερο περιπου)

Στομαχικες διαταραχες μηδεν.

Το κυριο αρνητικο για μενα και για αυτο δεν θα την ξαναπροτιμησω(εκτος αν αλλαξει το προφιλ), ειναι οτι το καθε scoop της περιεχη αρκετη χοληστερινη (75mg αν θυμαμαι καλα) το οποιο ειναι too much για μενα τουλ. δεδομενο οτι αμα εχω προπονηση θα καταναλωσω 3 scoop μεσα στην μερα οποτε μαζευονται 225mg μονο απο την πρωτεινη! οποτε αν βαλεις και τα κοτοπουλοειδη που καταναλωνω μεσα στην μερα, παει πολυ το πραγμα.


***Δεν αναφέρουμε τιμές στα συμπληρώματα ***