PDA

Επιστροφή στο Forum : Πως επιλεγετε συμπληρωματα;



Polyneikos
22-11-09, 22:23
Το παρόν τόπικ γίνεται με αφορμη διαφορες διαφωνιες ,εποικοδομητικες παντα,μεταξύ των μελων σε θεματα επιλογης και προτιμησης συμπληρωματων όπως :αν δουλευει το ταδε συμπλήρωμα,αν παίζει placebo effect,κατα ποσο τα συστατικα που εμπεριεχονται δουλευουν τελικα,αν μας φουσκωνουν τα μυαλα για να μας αδειασουν τις τσεπες κτλ.
Το ερωτημα είναι ξεκαθαρο,οι απαντήσεις σας μπορουν να αφορουν παραπανω από μια επιλογη αλλά περα από την ψηφο να ποσταρετε και να λέτε τα κριτηρια σας ο καθενας :
Με τι κριτηρια ψωνίζετε συμπληρωματα;;
υ.γ. Αν δεν έχω συμπεριλαβει καποια επιλογη πριν ψηφίσετε πεστε μου την να την προσθεσω.

sTeLaKoS
22-11-09, 22:40
Απάντησα "Κανω έρευνα των συστατικων", "Κανω ερευνα αγορας μέσω internet και καταλήγω" και "Συμβουλευομαι εμπειρους αθλητες/γυμναστες".
Εννοείται πως η βοήθεια των υπολοίπων χρηστών του bodybuilding.gr είναι καταλυτική.... πριν γίνω μέλος αυτής της κοινότητας δεν είχα ιδέα από συμπληρώματα.
Δε ψήφισα το "Συμβουλευομαι περιοδικα/φόρουμς " λόγο των περιοδικών.... βασίζονται στις διαφημίσεις και τις χορηγίες και σε καμία περίπτωση δε θα πρέπει να μας επηρεάζουν στις αγορές μας.

crow
23-11-09, 01:42
Οπου πολλες διαφημισεις κ υποσχεσεις μακριααααααα :weights:
Παιρνω συμπληρωματα εταιρειων που εμπιστευομαι κ που εχουν δειξει σε βαθος χρονου οτι αξιζουν, ειναι σοβαρες κ δεν πουλαν παραμυθια.
Διαβαζω πολυ τις ερευνες(μονο αυτες που εχουν γινει απο ΙΑΤΡΟΥΣ(κλινικες ερευνες) για τη δραση των συστατικων) κ τελος εμπιστευοομαι τον προμηθευτη μου αφου πρωτα τον εχω τσακαρει οτι ειναι οκ
Ετσι τουλαχιστον επελεγα πριν χρονια :turtle:

The Rock
23-11-09, 12:47
Καλά για μένα αυτονόητη η απάντηση,φαρμακευτική βιβλιογραφία σύμφωνα με την οποία ξέρω τι δουλεύει και τι μας δουλεύει :green:
Και έρευνα αγοράς μέσω νετ εννοείται.

the_big_litho
24-11-09, 01:36
Δεν τα επιλεγω εγω Εκεινα με επιλεγουν :green:

Περα απο την πλακα, εγω εμπιστευομαι συμβουλες φιλων που συνηθως ειναι bbers και εμπειροι αθλητες, τα χουν δοκιμασει στην πραξη και ξερω τι γινεται.

iwvi7
24-11-09, 01:54
κάνω έρευνα αγοράς μέσω Ιντερ , ρωτάω και τους πιο έμπειρους και καταλείγω σε συμπέρασμα...! :green:

NASSER
24-11-09, 13:35
Κατοπιν ερευνας παντα αγοραζα τα συμπληρωματα μου, αλλα στο μελλον λεω να εμπιστευτω τυφλα το ηλεκτρονικό καταστημα του :bodybuildinggr:

ΠΟλυ σύντομα θα ανοιξει :)

The Rock
24-11-09, 13:53
Κατοπιν ερευνας παντα αγοραζα τα συμπληρωματα μου, αλλα στο μελλον λεω να εμπιστευτω τυφλα το ηλεκτρονικό καταστημα του :bodybuildinggr:

ΠΟλυ σύντομα θα ανοιξει :)
ΤΙ ? Καμιά πληροφόρηση για αυτό ? Αυτό πλανάται στον αέρα εδώ και μέρες ? :green:

Polyneikos
24-11-09, 13:58
Yπομονη Ροκ,θα μαθετε συντομα νεα !

The Rock
24-11-09, 14:21
Yπομονη Ροκ,θα μαθετε συντομα νεα !
Αναμένω με αγωνία :green:

Polyneikos
24-11-09, 14:31
Εμενα η επιλογή μου προκύπτει ως εξης:
Διαβαζω καποια άρθρα ως προς τα συστατικα και την λειτουργικότητα τους,συμβουλευομαι έμπειρους αθλητες,παντα υπολογίζω ποιας εταιριας προϊοντα απευθυνομαι και παραλληλα διαβαζω καποια reviews από τα φόρουμ (κυριως :bodybuildinggr: !!)

Muscleboss
24-11-09, 16:14
^το ίδιο με τον κώστα. αλλά και λίγο από όλα τα υπόλοιπα. :thumbup:

ΜΒ

manos_
25-11-09, 00:21
Ειμαι πειραματοζωο δοκιμαζω οτι μου φαινετε δυνατο.:), Ε θα διαλεξω εμπιστευομαι την κατασκευαστρια εταιρια.Τσεκαρω και REVIEW SITES οπως το illpumpyouup.com ειμαι πολυ θετικος στο να διαβαζω εμπειριες χρηστων.

albertob30
25-11-09, 02:51
εγω περνω οτι βγαζει η MUSCLETECH γτ βαζω 12 κιλα ΟΛΑ ποιοτητα το μηνα :turtle::turtle::P:green:

Haris Pilton
26-11-09, 11:58
Εγω δεν χρησημοποιω καν συμπληρωαματα!
Ακουω το soundtrack του Conan the Barbarian και βαζω 5 μυικα κιλα! :rolf: :rolf:

Περα απ'την πλακα ψαχνω την καλυτερη σχεση αποδοσης/τιμης ,και φυσικα τι ταιριαζει με τους τωρινους στοχους μου.

GEORGEXX1
01-12-09, 23:56
Εγω επελεξα την κατασκευαστρια εταιρια, αφου διαχρονικα μου απεδειξε οτι ανανεωνει και εμπλουτιζει ποιοτικα τα ειδη υπαρχοντα προιοντατης, χωρις να παρουσιαζει καθε 6μηνες νεα προιοντα, και φυσικα προσιτες τιμες.

Paco
02-12-09, 12:16
Κανω ερευνα στο ιντερνετ και παραλληλα συμβουλευομαι φίλους αρκετα εμπειρους...

aqua_bill
02-12-09, 12:30
Κανω ερευνα στο ιντερνετ και παραλληλα συμβουλευομαι φίλους αρκετα εμπειρους...

+1

James
03-12-09, 15:00
Kανω αναζητηση σε ιντερνετ/φόρουμς αλλά παράλληλα εχω έναν ανθρωπο του χωρου των συμπληρωματων που εμπιστευομαι πολύ και με καθοδηγει...

Bulky
04-12-09, 19:27
Σιγουρα η εταιρία αποτελει βαρόμετρο,κατα πόσο γενικα εμπιστευομαι τα προϊοντα της,αλλά παραλληλα εμπιστευομαι την άποψη ενος αθλητη που είναι αρκετα ψαγμενος,διατηρουμε φιλια πολλά χρόνια και τον εμπιστευομαι..

billys15
07-12-09, 02:16
Προσωπικα δεν πιστευω οτι αν μια εταιρεια ειναι γνωστη,τοτε και το προϊον της θα ειναι ποιοτικο.Βλεπω τα συστατικα του προϊοντος,καποια τα ψαχνω στο internet,βλεπω καποια reviews και "ψαχνω" και τον προμηθευτη μου.Π.χ. αν ειναι ατομο που μου εχει δειξει οτι δεν υπαρχει προβλημα εμπιστοστυνης,τοτε ειναι ΟΚ.Αν ομως μου εχει δειξει οτι "παιζει",οπως με την whey της optimum που ειχα παρει απο Γερμανια και ειχε τα συστατικα της σαν να τα βγαζεις με εκτυπωτη σε σμικρυνση (!!!),τοτε bye bye η "πηγη".

stamthedrum
07-12-09, 10:06
Έρευνα μέσω Ίντερνετ (πολύ χρήσιμο το φόρουμ και τα τόπικ του, σε αυτό!)

PMalamas
10-02-11, 00:30
1Κανω έρευνα των συστατικων βασει επιστημονικων άρθρων
2Προσπαθω να επιλεγω τα πιο οικονομικα
3Κανω ερευνα αγορας μέσω internet και καταλήγω