PDA

Επιστροφή στο Forum : Χάπια ΝΟ !?.. τί είναι αυτά!?



yr
13-01-07, 01:20
Σήμερα έσκασε περιχαρής ο γυμναστής μου και μου λέει..."μετα την εξεταστική θα σε στρώσω και θα σου πω να πάρεις και κάτι χαπάκια με Νιτρικό Οξύ και θα κάνεις μια αιμάτωση σουπερ...!!!"

Έμεινα.Δεν ήξερα αν αυτά τα χαπάκια είναι για καλό ή όχι...Γενικά όταν ακούω χαπάκια μου μπαίνουν ιδέες..

Ξέρει κανείς τίποτα για χάπια με Νιτρικό οξύ???...όχι τπτ άλλο..έχουμε στο εργαστήριο κάτι φυάλες..μην πάνε τσάμπα..! :lol:

billys15
13-01-07, 01:27
Το νιτρικο οξυ θεωρητικα σου δινει καλη αιματωση και πρηξιμο,τα οποια τα αποκτας απο την σωστη προπονηση θελεις δε θελεις.Οπως εχω πει και σε ενα αλλο topic,το ΝΟ δεν το παω

Gasturb
13-01-07, 01:40
Καλως ήρθες yr στο forum και καλό posting!

Με πολύ απλά λόγια αυτα τα χαπάκια που σου λέει-εμπορεύεται ο γυμναστης σου, ανοίγουν την διατομή των αρτηριών σου με αποτέλεσμα να ρέει περισσότερο αίμα (γιαυτο ορατά βλέπεις φούσκωμα - πρήξιμο) και να γίνεται πιο γρήγορη μεταφορά θρεπτικών ουσιών στις μυικές ίνες. Καλό κακο δεν θα απαντήσω αλλά αν είσαι νέος στο άθλημα δεν σου χρειάζεται μιας και πρέπει να δώσεις βάση στην διατροφή στην ένταση των ασκήσεων σου και τέλος στην αγορά των πρώτων σου συμπληρώματων (που δεν θα πρότεινα να ειναι το ΝΟ μέσα σε αυτά).

Αντι για ΝΟ δεν σου ειπε τίποτα ο γυμναστής σου για whey?

Gasturb

ajax
13-01-07, 02:27
Συμφωνω.ξεκινα απο τα βασικα και μετα βλεπεις για τα αλλα.ποσο καιρο κανεις gym?

yr
13-01-07, 13:40
Αντι για ΝΟ δεν σου ειπε τίποτα ο γυμναστής σου για whey?

Gasturb

Ναι, έχω πάρει από το καλοκαίρι πρωτεϊνη ορού γάλακτος. Μετά την άλλαξα για υγρά αμινοξέα και τώρα δεν παίρνω τίποτα.

Επειδή είμαι 19 ...υποθέτω οτί θα έχω και μια χαρά αιμάτωση και χωρίς τα χάπια ΝΟ...οπότε δεν θα τα πάρω!

Ευχαριστώ!

:D :wink:

yr
13-01-07, 13:49
Συμφωνω.ξεκινα απο τα βασικα και μετα βλεπεις για τα αλλα.ποσο καιρο κανεις gym?

Έχω ξεκινήσει από τα 14. Ωστόσο με διάφορες διακοπές λόγω σχολείων και διαβασμάτων δεν έκανα κάποια συστηματική προσπάθεια για όγκο. Ουσιαστικά εδώ και 1 χρόνο ασχολούμαι με αύξηση όγκου. Το μόνο καλό των 6 χρόνων είναι ότι μου έχουν μείνει οι "τεχνικές" γνώσεις και μία καλή διατροφή.

Το απογοητευτικό είναι πως οι γυμναστές ξέρουν ελάχιστα και τόσο καιρό νόμιζα ότι βοηθούσαν!-τουλάχιστον οι γυμναστές σε 2 γυμναστήρια που έχω πάει.

Οπότε τα βασικά είναι πίσω μου θέλω να πιστεύω... :wink:

muaythaispirit
13-01-07, 21:24
την πρωτεινη σου καλο ειναι να μην την αντκαθιστας με αμινοξεα ..
και αν αρχισεις να παιρνεις ξανα κατι θα σου ελεγα
1)πρωτεινη
2)πολυβιταμινη
και 3) φαι φαι φαι φαι φαι φαι φαι