PDA

Επιστροφή στο Forum : Επόμενο βήμα ?



aggelos-serres
24-11-09, 11:06
Λοιπόν.

Η διατροφή μου μάλλον ήταν ΟΚ μιας κ δεν διαβασα διορθώσεις, απλά, ενημερωτικα, στο πρωινό και στο μεταπροπονητικο προσθεσα whey... πλακα πλακα ενιωθα οτι ολη τη μερα μασούλαγα...

Στην προπόνηση τωρα.... 3 φορες γρηγορα περπατημα με λιγο τρεξιματακι (τοσο αντεχω χωρις να σκασω) διαρκεια 45 λεπτα. μολις γυρισω σπιτι κανω και κοιλιακους.

βαρη κανω το προγραμμα του Μπουρναζου για γραμωση. Συν μια-δυο ασκησεις ακομη σε καθε ομαδα μυων. και φυσικα μετα το ζεσταμα και πριν τα βαρη κοιλιακους.

Περασαν μερες και βλέπω πλεον οτι τα σετ τα βγαζω χωρις πολύ ζόρι, τα πονακια μου τα εχω την αλλη μερα αλλά σίγουρα ειμαι πιο ανετος απο οτι πριν 2-3 βδομαδες.

ΕΡΩΤΗΣΗ. επειδη ειναι γραμμωση τι κανω ??

υποθέτω οτι δεν ανεβαζω τις επαναληψεις η τα σετ αλλα τα κιλα ???

και κατα πόσο ?? ΧΟΝΔΡΙΚΑ αν π.χ. εχω στην μπαρα 30 κιλα τα κανω 35 ή 40 και στα αλτηρακια απο 6 κιλα παω 8,5 ή στα 10 ??

ΣΥΝυπολογίστε οτι ειχα να γυμναστω από ..... καποτε

aggelos-serres
01-12-09, 17:36
τα ΝΕΑ μου και οτι γινει εγινε.... αλλο κακο να μην μας βρει.

προσπαθω να χασω κανα κιλο ταυτοχρονα

διατροφη

7.30 60γρ κουακερ + Whey
(Θ=129/Π=21 /Λ=1 /Υ=10)

11.00 το δεκατιανο 2 φετες τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα κ 100γρ αγγουρι
(Θ=76/Π=11 /Λ=3 /Υ=33)

2.30 150γρ κοτα/σολωμο/μοσχαρι ή 100γρ τονο κονσερβα + σαλατα πρασινο (μπροκολο-αγγουρι-χορτα) περιπου 120γρ
(Θ=350/Π=45 /Λ=15 /Υ=9)

6.00-6.30 ΜΕΤΑΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΟ Whey +δεκτροξη
αργοτερα 50 γρ τονο κονσερβα ή 100 γρ κοτα/ΜΟΣΧΑΡΙ
(Θ=325/Π=45 /Λ=13 /Υ=6)

9.00 100γρ κοτα/σολωμο/μοσχαρι ή 50γρ τονο κονσερβα + σαλατα πρασινο (μπροκολο-αγγουρι-χορτα) περιπου 180γρ
(Θ=300/Π=33 /Λ=13 /Υ=14)

11.30-12.00 200γρ γιαουρτι 2%
(Θ=110/Π=8 /Λ=4 /Υ=12)


ενα καφε το πρωι και 2 μεγαλα ποτηρια τσαι. ΟΛΑ χωρις ζαχαρη.

Αν δεν αντεχω θα φαω αγγουρι ή καμια γκοφρετα με alpine light με 70 θερμιδες

ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ

ΔΕΥΤΕΡΑ - ΠΕΜΠΤΗ

ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ 5ΔΙΣΕΤ = ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ 5Χ30 + ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ ΠΟΔΙΑ 5Χ30

ΣΤΗΘΟΣ
1.Πιέσεις σε οριζόντιο παγκο 5χ10
2.Πουλ όβερ 5χ10
3.Πιέσεις επικλινείς 5χ10
4.Ανοίγματα αλτήρων σε ισιο παγκο 5χ10
5.Περιστροφικές πιέσεις πάγκου με αλτήρες 5X10
6.Πλάγιες κάμψεις του κορμού με μπάρα 5X10

ΔΙΚΕΦΑΛΟΙ
1.Κάμψεις μπάρας 5χ8
2.Κάμψεις αυτοσυγκέντρωσης 5χ8
3.Κάμψεις Δικεφάλων με Αλτήρες 5x8
ΔΙΣΕΤ
α4.Κάμψεις δικεφάλων με αλτήρα ο βραχίων σε 45ο 5x8
α5.Ελξεις τροχαλίας 5x8

ΤΡΙΤΗ – ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

ΠΛΑΤΗ
ΔΙΣΕΤ
α1.Κωπηλατική αλτήρα 5Χ10
α2.Κωπηλατική μπάρας 5Χ10
β3.Καθιστή Κωπηλατική - Κωπηλασία με την άκρη της μπάρας 5Χ10
β4.Πλάγιες εκτάσεις δελτοειδών με πρόκυψη ΣΕ παγκο 5χ10

ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ
1. Πλάγιες εκτάσεις τρικεφάλου με αλτήρα 5x8
2.Πούλ όβερ τρικέφαλων 5x8
ΔΙΣΕΤ
α3.Εκτάσεις τρικεφάλων σε οριζόντια θέση 5x8
α4.Οπίσθιες εκτάσεις τρικεφάλων με αλτήρα 5x8
5.Κάμψεις καρπών με μπάρα 5x8

ΑΕΡΟΒΙΚΗ 25-30 ΛΕΠΤΑ ΓΡΗΓΟΡΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ

ΤΕΤΑΡΤΗ - ΣΑΒΒΑΤΟ

ΠΟΔΙΑ (μονο την Τεταρτη)
ΔΙΣΕΤ
α1.Εμπρόσθια καθίσματα με μπάρα 5x10
α2.Σκούοτ με μπάρα στους ώμους 5x10
3.Καθιστές άρσεις στις μύτες των ποδιών 5x10
4.Χακ σκουώτ 5χ10

ΩΜΟΙ
1.Οπισθολαίμιες πιέσεις μπάρας 5χ10
2.Πλάγιες εκτάσεις αλτήρων5χ10
ΔΙΣΕΤ
α3.Πιέσεις δελτοειδών με αλτήρες 5x10
α4.Προτάσεις αλτήρων 5χ10
5.Εμπρόσθιες κατακόρυφες άρσεις δελτοειδών με μπάρα 5χ10
6.Εμπρόσθιες άρσεις δελτοειδών με αλτήρες 5χ10

ΑΕΡΟΒΙΚΗ 25-30 ΛΕΠΤΑ ΓΡΗΓΟΡΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ


η μπαρα ειναι στα 40 κιλα και οι αλτηρες αναλογα με την ασκηση 8,5-10.
δεν ανεβασα παραπανω κιλα για να μπορω να κανω ΣΩΣΤΑ και με ΟΛΟΚΛΗΡΗ σχετικα ΑΡΓΗ κινηση ολα τα σετ.
οταν αρχισω να τα βγαζω χαλαρα θα κανω κ αυξηση.

ΠΑΩ για 3-4 μηνες με αυτα πλην 1 εβδομαδας τα χριστουγεννα και αλλης μιας προς τελος Φεβρουαριου με διακοπή απο ασκηση .. αντε κανα περπατημα - δυο. και διατροφικα επίσης.

Το μονο προβλημα μου ειναι (οπως ειπα κ σε αλλο ποστ διατροφής) οτι την 2 εβδομαδα δεν εχασα βαρος... θα δειξει...

aggelos-serres
02-12-09, 21:13
το πρωτο τριημερο βγηκε.

Μαλλον με καλά αποτελέσματα. σε πολλα σημεια εφτανα οριακα το τελος των σετ και αυτό εμενα μου φάνηκε καλό... και οπως έγραψε και κάποιος αλλος ... "ενιωθα την καθε επαναληψη"... γιατι το πηρα πολυ σοβαρα και προσεκτικα το θεμα...

αν ανταπεξελθω και απο θεμα κουρασης... τοτε θα ειναι οκ. Η μονο εναλακτικη που βλέπω αν σε καποια φαση γονατισω απο κουραση να σπασω το προγραμμα των τριων ημερων σε 6 για μια εβδομαδα, οποτε εκεινη την εβδομαδα με μιση προπονηση την μερα να ξεκουραζομαι...

την Κυριακη θα εχω μαλλον και τα πρωτα στοιχεια μετρησεων....

aggelos-serres
04-12-09, 19:20
τελος η δυσκολη εβδομαδα...σχεδον...

ξαναεπανερχομαι στο προγραμμα γραμμωσης αλλα μερα παρα μέρα... με το προγραμμα αυτο...

με την διατροφή μαλλον εχω προβλημα. 3 εβδομαδες τωρα και δεν εχω χασει γραμμαριο. εκτος των 2 κιλων την πρωτη εβδομαδα. ΑΠΕΝΑΝΤΙΑΣ βλεπω οτι πρεπει να εβαλα μεχρι και μισο κιλο. Στην καλύτερη 2 εβδομαδες δεν εχασα τιποτα.

το μονο που αλλαξε απο την πρωτη εβδομαδα ειναι η whey. ΔΕΝ βγαζω ακρη... οποτε λέω να κοψω την whey το πρωι , το δεκατιανο εντελως, και μεταπροπονητικο να κρατησω μονο 50 γρ τονο + whey με καμια κουταλια μελι αντι δεξτροζης (ΣΕΡΡΕΣ δεν βρήκα πουθενα, ουτε σε μαγαζι με ΒΒ ειδη και διατροφικα)

και θα περιμενω να δω μηπως αλλάξει κατι

thegravijia
04-12-09, 19:52
τελος η δυσκολη εβδομαδα...σχεδον...

ξαναεπανερχομαι στο προγραμμα γραμμωσης αλλα μερα παρα μέρα... με το προγραμμα αυτο...

με την διατροφή μαλλον εχω προβλημα. 3 εβδομαδες τωρα και δεν εχω χασει γραμμαριο. εκτος των 2 κιλων την πρωτη εβδομαδα. ΑΠΕΝΑΝΤΙΑΣ βλεπω οτι πρεπει να εβαλα μεχρι και μισο κιλο. Στην καλύτερη 2 εβδομαδες δεν εχασα τιποτα.

το μονο που αλλαξε απο την πρωτη εβδομαδα ειναι η whey. ΔΕΝ βγαζω ακρη... οποτε λέω να κοψω την whey το πρωι , το δεκατιανο εντελως, και μεταπροπονητικο να κρατησω μονο 50 γρ τονο + whey με καμια κουταλια μελι αντι δεξτροζης (ΣΕΡΡΕΣ δεν βρήκα πουθενα, ουτε σε μαγαζι με ΒΒ ειδη και διατροφικα)

και θα περιμενω να δω μηπως αλλάξει κατι:puke::puke::puke::puke::puke:
πραγματικα ομως φονικος συνδυασμος..τονος + whey + μελι.
καποιο λαθος κανεις σιγουρα για αυτο δεν χανεις κιλα..
αμα κοψεις γευματα εντελως θα μειωθει κ ο μεταβολισμος σου ..οποτε χειροτερα θα τα κανεις τα πραγματα.

aggelos-serres
04-12-09, 20:48
εννοω αμεσως μετα την προπονηση whey με λίγο μέλι αντι δεξτρόζης και καμια ωρα μετα τον τονο για πρωτεινη αργης αποροφησης και πρασιη σαλατα... ετσι δεν πρεπει να ειναι το μεταπροπονητικο ... ???

απλα δεν βαζω καθολου υδατανθρακα για να κοψω θερμιδες.

thegravijia οτι κατι γινεται λάθος ειμαι σχεδον σιγουρος.

η διατροφή μου ειναι :

7.30 60γρ κουακερ + Whey
(Θ=129/Π=21 /Λ=1 /Υ=10)

11.00 το δεκατιανο 2 φετες τοστ ολικης με 2 φετες γαλοπουλα κ 100γρ αγγουρι
(Θ=76/Π=11 /Λ=3 /Υ=33)

2.30 150γρ κοτα/σολωμο/μοσχαρι ή 100γρ τονο κονσερβα + σαλατα πρασινο (μπροκολο-αγγουρι-χορτα) περιπου 120γρ
(Θ=350/Π=45 /Λ=15 /Υ=9)

6.00-6.30 ΜΕΤΑΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΟ Whey
αργοτερα 50 γρ τονο κονσερβα ή 100 γρ κοτα/ΜΟΣΧΑΡΙ
(Θ=325/Π=45 /Λ=13 /Υ=6)

9.00 100γρ κοτα/σολωμο/μοσχαρι ή 50γρ τονο κονσερβα + σαλατα πρασινο (μπροκολο-αγγουρι-χορτα) περιπου 180γρ
(Θ=300/Π=33 /Λ=13 /Υ=14)

11.30-12.00 200γρ γιαουρτι 2%
(Θ=110/Π=8 /Λ=4 /Υ=12)

και ειναι ΟΛΑ μετρημενα και χωρις να τρωω τιποτε αλλο. το μονο που μπορει να ειναι παραπανω ειναι η σαλατα. π.χ. κοβω 1/2 αγγουρι κ δεν μετράων 100 γρ. η το μαρουλι κοβω 4-5 φυλλα και οσο βγει.

Στο σωμα μου βλέπω αλλαγες και βελτιωση (σιγα σιγα).. αλλα δεν χανω βαρος, αρα δεν χανω και λιπος...

Υπάρχει κατι να δοκιμασω ??? κατι να αλλαξω ??

ΕΠΙΣΗΣ στην γυμναστικη ειμαι πολύ προσεκτικός στην εκτελεση και μαλιστα καθε φορα κανω καθε ασκηση σε συνδυασμο με ΠΙΛΑΤΕΣ.

καμια βοηθεια ??

την γυμναστικη μου την κανω ανελειπως, το περπατημα μου το κανω 3 φορες την εβδομαδα.. πίνω απίστευτα πολύ νερό... να σκεφτεις οτι και στον υπνο μου πρεπει να παω 2 φορες.... αλλα ακομη κ εκει .. μιας κ ξυπναω πινω και νερο

AVSS
04-12-09, 22:13
1290 θερμιδες για αντρα μου φαινεται οτι ειναι πολυ λιγες,τι υψος εχεις?Λαδι δεν τρως καθολου?

aggelos-serres
04-12-09, 22:23
λαδι μονο στην σαλατα οταν δεν ειναι αγγουρι. δλδ Συνήθως μια φορα στο μεσημεριανο και ισως και λιγο στο βραδυνο.

κοτα ειναι ψητη η βραστη σκετη
σολωμος φετες ψητος μονο με λεμονι
μοσχαρι απαχο ψητο σε τηγανι
τονο κονσερβα σε νερο

βαρος εξακολουθω 98κιλα, υψος 1,89

λιγες οι 1300 θερμιδες αλλά δεν χανω. ετρωγα βραδυ 30γρ καρυδια + ενα αυγο ... πανε κ αυτα εμεινε μονο το γιαουρτι .... το δεκατιανο αυτη την εβδομαδα το εκανα στο μισο π.χ. μια φετα ψωμι + μια φετα γαλοπουλα για να κοψω υδατανθρακες πιο πολυ κ λιγο θερμιδες

AVSS
04-12-09, 22:39
κατι συμβαινει με το μεταβολισμο σου η δεν μετρας καλα τις θερμιδες,με τοσα χανω εγω που ειμαι γυναικα δεν ειναι δυνατον να μην χανεις εσυ με 1,89 υψος.
Εχεις δοκιμασει να τα βαλεις στο www.fitday.com να σου βγαζεις θερμιδες κλπ αυτοματα?μηπως στο μετρημα γινεται λαθος :unsure:

aggelos-serres
05-12-09, 14:55
με το προγραμματακι του oxide στο ποστ διατροφης εχω
ΜΒΡ 2063 και ημερ.θερμ 3093 με μεση δραστηριοτητα με ελαφρια 2600

εκανα παλι ελεγχο στις θερμιδες που τρωω... παλι το ιδιο βγαινουν βαση του προγραμματος

μπηκα κ στο fitday για επιβεβαιωση... μια ημερα με κοτοπουλο και σαλατα μπροκολο που εχει τις πιο πολλες θερμιδες απο τα υπολοιπα (μαρουλι, αγγουρι κλπ), οπως και η κοτα δινει δλδ στην πιο γεματη απο θερμιδες μερα

1369 θερμιδες 181 πρωτ 92 υδατ 31 λιπη αναλογια 54% πρωτ 26% υδατ 20%λιπη (μαζι με την whey)

calories Eaten (1,369 calories)
Calories Burned (2,302 calories) για καθιστικη ζωη

thegravijia
05-12-09, 15:12
με το προγραμματακι του oxide στο ποστ διατροφης εχω
ΜΒΡ 2063 και ημερ.θερμ 3093 με μεση δραστηριοτητα με ελαφρια 2600

εκανα παλι ελεγχο στις θερμιδες που τρωω... παλι το ιδιο βγαινουν βαση του προγραμματος

μπηκα κ στο fitday για επιβεβαιωση... μια ημερα με κοτοπουλο και σαλατα μπροκολο που εχει τις πιο πολλες θερμιδες απο τα υπολοιπα (μαρουλι, αγγουρι κλπ) δινει

1340 θερμίδες. χωρις τη whey. δλδ πήγαμε στις 1500 με πρωτ 151 υδατ 92 λιπη 40 βαλε και καμια 50 οι πρωτ απο whey πήγαμε 200 - 92 - 40

αν βγει το μπροκολο π.χ. κ μπει αγγουρι, μαρουλι οι θερμιδες ειναι -100 αμεσως τις περισσοτερες μερες

Calories Eaten (1,340 calories)
Calories Burned (3,202 calories)

κοιτα φιλε...
σε βλεπω και αγχωνεσαι παρα παρα πολυ...χαλαρωσε γουσταρε την προπονηση σου ναι μεν κανε την διατροφη σου αλλα κουλαρε λιγο...τη σημασια εχει και αμα δεν πεφτεις σε κιλα - ο καθρεφτης λεει παντα την αληθεια...καθρεφτη καθρεφτακι μου κτλ lol.
και στο κατω κατω αρχαριος εισαι μην περιμενεις και πολλα ..κανεις δεν πετυχε με την πρωτη.
δεν εχεις ακουσει που λενε οτι τα πρωτα 4-5 χρονια στο βοντυμπλιντ απλα το ζεσταμα ειναι ...
χαλαρωσε..
γιατι το να μου λες να κοψω το μπροκολο ειναι λιγο μ.......
δηλ αντε και το κοψες - τι νομιζεις οτι θα Γινει...θα κοματιαστεις επειδη εκοψες το μπροκολο..

ασε που η προπονηση που κανεις θα ναι λαθος...

AVSS
05-12-09, 15:40
Αφου τοτε ειναι σωστα οι θερμιδες και οντως ειναι 1369,δεν ειναι λογικο για ενα αντρα 1,89 να μην χανει.Εγω θα σου ελεγα αν συνεχιζεις ετσι να τσεκαρεις τον θυροειδη σου

Σκεψου οτι δεν ειναι δυνατον να ζεις με τοσες λιγες θερμιδες...δηλαδη αν φας λιγο παραπανω θα παχυνεις?ειναι παραλογο αυτο.

παντως ξανατσεκαρισε ολα οσα τρως σημερα,οχι μια τυχαια μερα οπως την σχεδιαζεις αλλα οτι πραγματικα τρως γιατι αν παραληψεις δυο κουταλιες λαδι για παραδειγμα ειναι αλλες 250 θερμιδες

aggelos-serres
05-12-09, 16:05
φιλε thegravijia

δικαιο εχεις... αγχωνομαι. η αλήθεια ειναι πάντως ότι οντως γουστάρω την προπονηση μου και οταν ειναι αεροβική και οταν ειναι με βαρη. Πλακα, πλακα εμαθα να ειμαι καθε μέρα 4,00 - 4,30 "στον αγώνα" και αν καποια φορά πλησιασει η ώρα νιωθω οτι κάτι πρεπει να κάνω... ο οργανισμος μάλλον !!!

και αυτο για τον καθρεπτη σωστό !!!. είπα ήδη ότι βλέπω σιγα σιγα βελτίωση πάνω μου μετά απο περίπου 3 μηνες ασκησης.

"και στο κατω κατω αρχαριος εισαι μην περιμενεις και πολλα ..κανεις δεν πετυχε με την πρωτη."
εδω θα διαφωνήσω μαζί σου. Οταν κάνω κάτι, και το κάνω σωστά και όπως πρέπει έχω και προσδοκίες και αναμονή επιτυχίας. Γιαυτο το κάνω άλλωστε.

αυτό που λες για την προπόνηση...
κάνω αυτή του μπουρνάζου για γραμμωση με κανα δυο επιπλέον ασκήσεις ανα μυική ομαδα.
2 μηνες περίπου την εκανα συνεχομενα και μονο αυτή την εβδομαδα για αλλαγή έκανα αυτή που υπάρχει στην αρχή του πόστ. Και απο εβδομαδα επανερχομαι και πάλι στην κλασική του μπουρναζου.

ΑΠΟ την άλλη αν δεν κανω λαθος παντού μέσα στο φόρουμ διαβαζω ότι η γράμμωση, τα ψωμάκια και το λίπος χάνονται στην κουζίνα και με διατροφή περισσοτερο παρά με την γυμναστική. ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ τροπος ο συνδιασμος ΟΚ. Αλλά πόσο λάθος προγραμμα γυμναστικής μπορεί να έχω (ασχετα αν ειναι του μπουρναζου ή όχι) ώστε με σωστη διατροφή να μην εχω αποτέλεσμα ??

Αν π.χ. εβγαζα ενα δικό μου προγραμμα με 3 μερες αεροβική 45 λεπτων και 3 μέρες προπονηση σε 2 μυικες ομαδες την φορα κοντινες μεταξύ τους για την καλύτερη αιματοση με 3-5 διαφορετικες ασκήσεις ανα μυικη ομαδα και 5 σετ των 8-10 επαναλήψεων... ΠΟΣΟ χάλια θα μπορει να είναι που σε συνδιασμο με σωστή διατροφή να μην εχω αποτελεσμα καψιμου λίπους ?
Δεν ισχυρίζομαι οτι ειμαι γνωστης αλλά πόση διαφορά μπορεί να έχει να κανω για τον δικέφαλο αρση αλτήρα πλάγια ή μπροστά από το στήθος ??

Και στην τελική το αγχος μου με οδηγεί να κάνω αυτό τον διάλογο. ΕΙΣΤΕ πολύ πιο εμπειροι στον τομέα και γιαυτό σας αναφερω το πρόβλημα μου. Πιθανόν να το εχετε ξανασυζητήσει, να ειχε κάποιος το ίδιο ,να δώσετε μια συμβουλή, οτιδήποτε ... οχι βεβαια του τυπου " και στο κατω κατω αρχαριος εισαι μην περιμενεις και πολλα ..κανεις δεν πετυχε με την πρωτη." αν δλδ δεν ειναι σωστός ο τρόπος διατροφής και εκγυμνασης ώστε να μην δώσει αποτέλεσμα, να τον αλλαξω . ΟΧΙ όμως να συνεχιζω και να μην περιμένω πολλά. !!!! ΄Η κάνω κάτι σωστά ή δεν το κάνω.

αν π.χ. ο μεταβολισμός μου θέλει "χρόνο" για να αντιδράσει ή να ξυπνήσει ή όπως αλλιώς το λένε .. οκ να περιμένω αλλά συμβαίνει κάτι τέτοιο ??? ή θέλει κάτι τελείως διαφορετικό από αποψη διατοφής ???

thegravijia
05-12-09, 16:23
εχειςς δει κανεναν να πηγαινει μονο κανα χρονο στο γυμν και να γινεται κοματια?
οχι..ολοι κανουν λαθη ...
σε 3 χρονια απο τωρα θα λες τι βλακειες εκανα τοτε...
τεσπα ...το προγραμμα δεν θα το κρινω εγω.το προγραμμα τ χει βγαλει ολοκληρος μπουρναζος δεν μπορω εγω να πω αν ειναι καλο η οχι.
αλλα το πως εκτελεις το προγραμμα ειναι η ουσια..

και γω μπορω να σου πω οτι κανω του προγραμμα του kris dim τι σημαινει αυτο οτι το κανω σωστα..

τεσπα good luck :toast:

aggelos-serres
05-12-09, 16:25
Αφου τοτε ειναι σωστα οι θερμιδες και οντως ειναι 1369,δεν ειναι λογικο για ενα αντρα 1,89 να μην χανει.Εγω θα σου ελεγα αν συνεχιζεις ετσι να τσεκαρεις τον θυροειδη σου

Σκεψου οτι δεν ειναι δυνατον να ζεις με τοσες λιγες θερμιδες...δηλαδη αν φας λιγο παραπανω θα παχυνεις?ειναι παραλογο αυτο.

παντως ξανατσεκαρισε ολα οσα τρως σημερα,οχι μια τυχαια μερα οπως την σχεδιαζεις αλλα οτι πραγματικα τρως γιατι αν παραληψεις δυο κουταλιες λαδι για παραδειγμα ειναι αλλες 250 θερμιδες

AVSS το μετρημα που εκανα για τις 1360 θερμιδες ειναι π.χ. οτι εφαγα χθες. και για κανα 2 μερες ακόμη.
π.χ. βραζω κοτα και τρωω απο το ψηγειο για κανα 2 μερες τα ιδια πραγματα. βαρετο αλλα δεν εχω ουτε να ετοιμαζω ουτε να σκεφτομαι τι κ πως.

Οταν εχω μαρούλι που είναι 100 θερμίδες κάτω σε σχεση με το μπρόκολο(συνολικά όλη την ημέρα)... τότε βάζω μισή κουταλιά λάδι το μεσημερι, ενώ όταν είναι αγγούρι και ακόμη λιγότερες θερμίδες το μεσημερι το κόβω φέτες και ρίχνω ενα κουταλι λάδι

το παράξενο ειναι ότι και όταν ετρωγα οτι νά'ναι και οσο να΄ναι και πλακονόμουνα και στα ξύδια σχεδον καθημερινά πάλι στα ίδια κιλά ήμουν. τα τελευταία 5 χρόνια το βαρος μου ειναι 97-99 κιλά. με γυμναστική μηδεν και κρεπάλη απίστευτη. ΔΛΔ μια φορά την εβδομαδα ούζα που ξεπερνούσαν τισ 4-5 ώρες σε φαγοπότι, και αλλες 2-3 ξενυχτια με μπολικα ξύδια, το ελάχιστο 5-6 ποτα και 15αρια σφηνακια. Το μεσημερι σπίτι πάλι κανα 2-3 ουζακια ή κανα 2 μπύρες. ψωμί οποσδήποτε κανα 2 φετες και τυρί σε κάθε γευμα τουλάχιστον 50 γραμμαρια. Σαλάτες με λαδομπούκια κλπ...

ΚΑΙ ΤΩΡΑ μετράω το μπροκολο να ειναι 120 γρ κ οχι 150 κ το λαδι μιση κουταλια κ οχι μια και πολλές φορες καμια και ειμαι πάλι 97,5-98

Αυτο με τον θυροειδη ομως δεν το ειχα σκεφτει καθόλου. ευχαριστώ. θα το κοιταξω οπωσδήποτε !!!

aggelos-serres
05-12-09, 16:36
εχειςς δει κανεναν να πηγαινει μονο κανα χρονο στο γυμν και να γινεται κοματια?
οχι..ολοι κανουν λαθη ...
σε 3 χρονια απο τωρα θα λες τι βλακειες εκανα τοτε...
τεσπα ...το προγραμμα δεν θα το κρινω εγω.το προγραμμα τ χει βγαλει ολοκληρος μπουρναζος δεν μπορω εγω να πω αν ειναι καλο η οχι.
αλλα το πως εκτελεις το προγραμμα ειναι η ουσια..

και γω μπορω να σου πω οτι κανω του προγραμμα του kris dim τι σημαινει αυτο οτι το κανω σωστα..

τεσπα good luck :toast:


αυτο ειναι το θεμα φιλε μου. ΝΑ ΜΗΝ λέω σε 3 χρόνια τι βλακεία εκανα. !!!! γιαυτο επιμένω και ρωτάω τώρα που ειμαι 3 χρόνια πριν και δεν θελω να αφήσω 3 χρόνια στο πουθενα ή με βλακείες γιατι ειμαι ηδη 41 !!!

Γιαυτο ρωταω σε φορουμ ΒΒ, επειδη εδω θα ξέρουν !!! δεν εχει καμια σχεση βέβαια η διάθεση βοηθειας με την γνώση οποτε οκ...

καλή μου τύχη αφού είναι θέμα τύχης τελικα !!:(

aggelos-serres
10-12-09, 10:41
πειραμα στο πειραμα ... σαν να βρήκα ακρη .....

απο Σαββατο μεχρι και σημερα (με την κυριακη ελευθερη φαγητου ... εσκασα στο μακαρονι με κιμα) 1,2 κιλα κατω και φυσικα κ το προγραμμα γυμναστικης άλλαξε και περιμένω 2-3 μερες ακόμη για να δω τι εγινε με τις μετρησεις.... πάντως καλα πάει ...

αυτο που βασικα πρόσεξα 3 ποντους στην κοιλια κατω