PDA

Επιστροφή στο Forum : Η διατροφή μου



-beba-
26-11-09, 16:01
Το τελευταίο 2μηνο έχω μείνει στάσιμη οσον αφορά την απώλεια λίπους.
Αποφάσισα λοιπόν να περιορίσω λίγο τις πατάτες, το ρίζι τα μακαρόνια κ.λ.π για να αρχίσω να χάνω λίπος ξανά. Αγόρασα πολλά λαχανικά και είμαι πανέτοιμη να αλλάξω την διατροφή μου. Σας την παραθέτω να μου πείτε την γνώμη σας.

6.00 καφέ σκέτο

7.30 πμ 3 κουταλιές τις σούπας νυφάδες βρώμης, 1 σκουπ whey πρωτείνης και νερό.

10.00πμ 3 αυγά βραστά
ή μια κονσέρβα τονου σε νερό με λίγη σαλάτα

1.00μμ 2 μέτρια μπιφτέκια(μόνο κιμάς βοδινός και αρωματικα) και σαλάτα
ή μια ομελέτα με τρία αυγά σε αντικολλητικό τηγάνι και σαλάτα
ή φιλέτο κοτόπουλο με σαλάτα
ή σαλάτα λαχανικόν με τόνο

5.00μμ 1 μπανάνα μεγάλη αλλά όχι πολλή ώριμη

Προπόνηση

7.00μμ μεταπροπονητικό ρόφημα 1,5 σκούπ whey πρωτείνη και αντίστοιχη ποσότητα ριζάλευρο.

8.00μμ ότι και το δεκατιανό
βεβαια εννοώ πως άν έφαγα στο δεκατιανό αυγά το βράδυ θα φάω τόνο.
΄
Προσπαθώ να βάζω διάφορα είδη λαχανικών στις σαλάτες.
Επίσης προσπαθώ να μην τρώω την ίδια μέρα δύο φορές μπιφτέκια ή κοτόπουλο ή αυγά, για να έχει λίγη ποικιλία η διατροφή μου.
Πίνω και ένα ποτήρι λευκό ξηρό κρασί το βράδυ.
Αυτά..............
Πείτε μου την γνώμη σας παρακαλώ πολύ.

KATERINI 144
26-11-09, 16:26
μπεμπα σαν δομη γευματων καλα ειναι,
γιατι στης 6 καφε και μετα απο μιαμιση ωρα γευμα? κανεις αεροβια ενδιαμεσα?

-beba-
26-11-09, 16:29
μπεμπα σαν δομη γευματων καλα ειναι,
γιατι στης 6 καφε και μετα απο μιαμιση ωρα γευμα? κανεις αεροβια ενδιαμεσα?

Ναί κάνω αερόβια νυστική το πρωί.

KATERINI 144
26-11-09, 16:33
ενταξει εισαι, αν εχεις τα αναλογα καλα λιπαρα στα γευματα σου δεν εχει να κανεις κατι καλυτερο,
στο τελευταιο γευμα μπορεις να εχεις εναλλακτικα 1-2 γιαουρτια 2% + αμυγδαλα η καρυδια, για καλα λιπαρα και αργη αποροφηση.

-beba-
26-11-09, 16:37
ενταξει εισαι, αν εχεις τα αναλογα καλα λιπαρα στα γευματα σου δεν εχει να κανεις κατι καλυτερο,
στο τελευταιο γευμα μπορεις να εχεις εναλλακτικα 1-2 γιαουρτια 2% + αμυγδαλα η καρυδια, για καλα λιπαρα και αργη αποροφηση.

Ναί έχεις δίκιο στις σαλάτες μου βάζω λίγο ελαιόλαδο.
Εάν το τελευταίο γεύμα είναι γιαούρτι 2% πόσα αμύγδαλα πρέπει να βάλω? Καρύδια δεν βάζω γιατί δεν μου αρέσουν.

KATERINI 144
26-11-09, 16:40
γραμμαρια δεν ξερω να σου πω (ας πει καποιος που γνωριζει) εγω πχ τρωω μια χουφτα, εσυ με μιση χουφτα λογικα καλύπτεσαι.

-beba-
26-11-09, 16:42
γραμμαρια δεν ξερω να σου πω (ας πει καποιος που γνωριζει) εγω πχ τρωω μια χουφτα, εσυ με μιση χουφτα λογικα καλύπτεσαι.

Μισή δική μου χούφτα είναι 7-8 αμύγδαλα. Είναι καλά?
Σόρυ σε έχω πρήξει.

KATERINI 144
26-11-09, 16:44
δεν με έπρηξες καθολου, αλλα δεν ξερω να σου πω, δε μετράω γραμμαρια κλπ ποτε, εμπειρικα το κανω, ας μας πει καποιος που ξερει.

-beba-
26-11-09, 16:45
Σε ευχαριστώ πολύ πάντως.

Machiavelli
27-11-09, 11:11
10 γραμμάρια βγάζουν περίπου 60 θερμίδες, 4 γραμμάρια καλών λιπαρών, 2 πρωτεΐνης, 2 υδατάνθρακες. Ταίριαξε τα στη διατροφή σου, αν σκεφτείς πάντως ότι 2 γιαούρτια τοταλ 0% έχουν λιγότερο από 180 έχεις περιθώρια... Δε ξέρω σε τι θερμίδες κυμαίνονται τα γεύματα σου, εγώ λέω 20 γραμμάρια περίπου. Πάντως πρέπει να βάλεις και καρύδια κάποια στιγμή και στη θέση σου θα ελάττωνα τους κρόκους.
Το τελευταίο σου γεύμα είναι στις 8.00 και ξυπνάς γύρω στις 6.00 όποτε να υποθέσω κοιμάσαι κατά τις 10.00-11.00;

-beba-
27-11-09, 11:20
10 γραμμάρια βγάζουν περίπου 60 θερμίδες, 4 γραμμάρια καλών λιπαρών, 2 πρωτεΐνης, 2 υδατάνθρακες. Ταίριαξε τα στη διατροφή σου, αν σκεφτείς πάντως ότι 2 γιαούρτια τοταλ 0% έχουν λιγότερο από 180 έχεις περιθώρια... Δε ξέρω σε τι θερμίδες κυμαίνονται τα γεύματα σου, εγώ λέω 20 γραμμάρια περίπου. Το τελευταίο σου γεύμα είναι στις 8.00 και ξυπνάς γύρω στις 6.00 όποτε να υποθέσω κοιμάσαι κατά τις 10.00-11.00;

Ευχαριστώ Machiavelli. Θα τρώω λοιπόν το βράδυ μαζί με ένα γιαούρτι 2% λιπαρά (το 0% μου φαίνεται πολύ άνοστο) 20 γραμμάρια αμύγδαλα. Πολύ καλό μου φαίνεται.
Σωστά υπέθεσες ότι κοιμάμαι νωρίς. Στίς 10.00 συνήθως. Με τις κοτούλες..............

-beba-
27-11-09, 11:24
10 γραμμάρια βγάζουν περίπου 60 θερμίδες, 4 γραμμάρια καλών λιπαρών, 2 πρωτεΐνης, 2 υδατάνθρακες. Ταίριαξε τα στη διατροφή σου, αν σκεφτείς πάντως ότι 2 γιαούρτια τοταλ 0% έχουν λιγότερο από 180 έχεις περιθώρια... Δε ξέρω σε τι θερμίδες κυμαίνονται τα γεύματα σου, εγώ λέω 20 γραμμάρια περίπου. Πάντως πρέπει να βάλεις και καρύδια κάποια στιγμή και στη θέση σου θα ελάττωνα τους κρόκους.
Το τελευταίο σου γεύμα είναι στις 8.00 και ξυπνάς γύρω στις 6.00 όποτε να υποθέσω κοιμάσαι κατά τις 10.00-11.00;

Σε πρόλαβα πριν αλλάξεις το ποστ. Καρύδια δεν μπορώ να προσθέσω γιατί έχω προσέξει τις λίγες φορές που έχω φάει ότι με πιάνει πονοκέφαλος. Θα προσπαθήσω ίσως να ελαττώσω τους κρόκους. Πράγματι έχουν πολλά λιπαρά.

Machiavelli
27-11-09, 11:44
- Κρόκους +ασπράδια έτσι; Γιατί κόβεται η πρωτεΐνη. Πιστεύω πως πρέπει να βάλεις κι άλλο γεύμα προ του ύπνου. Αυτό με το γιαούρτι (αν και ένα γιαούρτι είναι λίγο) και τα αμύγδαλα ας πούμε γιατί έχεις 2 ώρες μέχρι τον ύπνο από το τελευταίο γεύμα και ο μεταβολισμός καλό θα είναι να ξαναενοργοποιηθεί, ειδικά σε περιόδους χρειάζεται. Επίσης στο γεύμα μετά το ρόφημα καλό είναι λίγη πατάτα ή ρύζι, βοηθάει.
Τώρα θα μου πεις σου έβαλα 300 θερμίδες από το πουθενά. Αν φοβάσαι μη φας τα αμύγδαλα, αν φοβάσαι πολύ στην τελική μη φας ούτε την πατάτα, αλλά το γιαούρτι μόνο καλό θα κάνει. Προτείνω να δοκιμάσεις και με γιαούρτι-αμύγδαλα μετά τον ύπνο και πατάτα μετά το ρόφημα για μια βδομάδα, να δεις πόσο θα πέσεις, αν πέσεις ικανοποιητικά το κρατάς μέχρι να αρχίσεις να κολλάς και μετά κατεβάζεις κι άλλο. Έχεις υπολογίσει θερμίδες και πόσο απέχεις από τις θερμίδες συντήρησης;
Πρωί προπόνηση δεν υπάρχει περίπτωση;

Levrone
27-11-09, 11:50
beba μην κολλας στα γραμμαρια, μια χουφτα και εισαι ενταξει.

-beba-
27-11-09, 11:58
- Κρόκους +ασπράδια έτσι; Γιατί κόβεται η πρωτεΐνη. Πιστεύω πως πρέπει να βάλεις κι άλλο γεύμα προ του ύπνου. Αυτό με το γιαούρτι (αν και ένα γιαούρτι είναι λίγο) και τα αμύγδαλα ας πούμε γιατί έχεις 2 ώρες μέχρι τον ύπνο από το τελευταίο γεύμα και ο μεταβολισμός καλό θα είναι να ξαναενοργοποιηθεί, ειδικά σε περιόδους χρειάζεται. Επίσης στο γεύμα μετά το ρόφημα καλό είναι λίγη πατάτα ή ρύζι, βοηθάει.
Τώρα θα μου πεις σου έβαλα 300 θερμίδες από το πουθενά. Αν φοβάσαι μη φας τα αμύγδαλα, αν φοβάσαι πολύ στην τελική μη φας ούτε την πατάτα, αλλά το γιαούρτι μόνο καλό θα κάνει. Προτείνω να δοκιμάσεις και με γιαούρτι-αμύγδαλα μετά τον ύπνο και πατάτα μετά το ρόφημα για μια βδομάδα, να δεις πόσο θα πέσεις, αν πέσεις ικανοποιητικά το κρατάς μέχρι να αρχίσεις να κολλάς και μετά κατεβάζεις κι άλλο. Έχεις υπολογίσει θερμίδες και πόσο απέχεις από τις θερμίδες συντήρησης;
Πρωί προπόνηση δεν υπάρχει περίπτωση;

Πρωί προπόνηση δεν υπάρχει περίπτωση. Καθημερινές εργασία το πρωί και την Κυριακή το γυμναστήριο ανοίγει μόνο το απόγεμα.
Το να ξαναφάω μετά από τις 8.00 το βράδυ θεωρώ ότι δεν είναι καλή ιδέα γιατί το φαγητό κάνει να φύγει από το στομάχι τουλάχιστον 2 ώρες και δεν μπορώ να κοιμάμαι με γεμάτο στομάχι.
Επίσης έκοψα δοκιμαστικά πατάτες,ριζι κ.λ.π. για να δώ άν θα χάνω λίπος.
Θερμίδες δεν έχω υπολογίσει. Απλά θα ακολουθήσω την διατροφή με τις βελτιώσεις που είπαμε (μειωση κρόκων - γιαούρτι με αμύγδαλα το βράδυ) και θα παρακολουθώ άν χάνω λίπος. Νομίζω πως σε ένα μήνα θα φανεί άν χάνω λίπος ή όχι.

-beba-
27-11-09, 12:01
beba μην κολλας στα γραμμαρια, μια χουφτα και εισαι ενταξει.

Γιατρέ χούφτα με χούφτα έχει διαφορά. Εκεί είναι το θέμα. Ο Machiavelli είπε για 20 γραμμάρια. Το βράδυ θα τα ζυγήσω και έκτοτε θα ξέρω πόσα να φάω χωρίς να ξαναζυγίζω.

Machiavelli
27-11-09, 12:06
Γεμάτο στομάχι ένα γιαουρτάκι; Αμάν εσείς οι γυναίκες. Εσείς δε κοιμάστε με ένα γιαουρτάκι και εμείς τον καλύτερο ύπνο τον κάνουμε μετά από μια οικογενειακή πίτσα και 2 μπίρες.
Υπερβολική σε βρίσκω αλλά ο πειραματισμός είναι ο,τι καλύτερο. Καλή επιτυχία λοιπόν με το πείραμα σου και θέλουμε πολύ να μαθαίνουμε αν δουλεύει τόσο καλά όσο φαίνεται ότι δουλεύει όσον αφορά το χάσιμο λίπους. Πάντως μη το πας πολύ καιρό αν νιώθεις κομμένη, δίαιτες τόσο χαμηλές σε υδατάνθρακα δε συνίστανται.

sctp
27-11-09, 12:11
Γιατρέ χούφτα με χούφτα έχει διαφορά. Εκεί είναι το θέμα. Ο Machiavelli είπε για 20 γραμμάρια. Το βράδυ θα τα ζυγήσω και έκτοτε θα ξέρω πόσα να φάω χωρίς να ξαναζυγίζω.

20γρ = 18~ αμυγδαλα :green:

Machiavelli
27-11-09, 12:22
Από in:
Αμύγδαλα ψύχα
20 Γραμμάρια
Θερμίδες : 120
Πρωτείνες σε gr : 4
Λίπος σε gr : 11
Υδατάνθρακες σε gr : 4
Κυτταρίνη σε gr : 1
Χοληστερίνη σε mg : 0
Ασβέστιο σε mg : 51
Σίδηρος σε mg : 1

Τα ίδια μου λέει και το fitday.
17 αμύγδαλα. Τώρα που το σκέφτομαι, κι εμένα πολλά μου φαίνονται και οικονομικά δηλαδή.

Levrone
27-11-09, 12:33
Γιατρέ χούφτα με χούφτα έχει διαφορά. Εκεί είναι το θέμα. Ο Machiavelli είπε για 20 γραμμάρια. Το βράδυ θα τα ζυγήσω και έκτοτε θα ξέρω πόσα να φάω χωρίς να ξαναζυγίζω.

δηλαδη για να καταλαβω αν φας μια χουφτα λιγοτερη τι θα γινει?

-beba-
27-11-09, 12:43
Οπότε καταλήγω στα 17-18 αμυγδαλάκια με γιαούρτι το βράδυ.

Οταν χάσω το λίπος που θέλω θα φάω κάποια μέρα για βραδυνό μια οικογενειακή πίτσα και θα πιώ και δυό μπύρες να δώ πως γίνεται να κοιμάσαι με όλα αυτά στο στομάχι σου.

Littlejohn
27-11-09, 12:56
Το τελευταίο 2μηνο έχω μείνει στάσιμη οσον αφορά την απώλεια λίπους.
Αποφάσισα λοιπόν να περιορίσω λίγο τις πατάτες, το ρίζι τα μακαρόνια κ.λ.π για να αρχίσω να χάνω λίπος ξανά. Αγόρασα πολλά λαχανικά και είμαι πανέτοιμη να αλλάξω την διατροφή μου. Σας την παραθέτω να μου πείτε την γνώμη σας.

6.00 καφέ σκέτο

7.30 πμ 3 κουταλιές τις σούπας νυφάδες βρώμης, 1 σκουπ whey πρωτείνης και νερό. Βάλε και ένα φρουτάκι εδώ (μισή μπανάνα ή μισό μηλό ή ένα ροδάκινο κτλ.)

10.00πμ 3 αυγά βραστά
ή μια κονσέρβα τονου σε νερό με λίγη σαλάτα
Ο κρόκος του αυγού έχει υψηλή περιεκτικότητα σε ζωικά λιπαρά (κοινώς κορεσμένα λιπαρά). Αν θες να παίρνεις αρκετή πρωτείνη και να αποφύγεις τα λιπαρά, κάντα 5-6 ασπράδια με έναν κρόκο. Επίσης στο συγκεκριμένο γεύμα, μην αποφεύγεις τα άμυλα. Βάλε λίγο (50-60γρ.) πατατούλα βραστή/ψητή (ή και γλυκοπατάτα).

1.00μμ 2 μέτρια μπιφτέκια(μόνο κιμάς βοδινός και αρωματικα) και σαλάτα
ή μια ομελέτα με τρία αυγά σε αντικολλητικό τηγάνι και σαλάτα
ή φιλέτο κοτόπουλο με σαλάτα
ή σαλάτα λαχανικόν με τόνο

5.00μμ 1 μπανάνα μεγάλη αλλά όχι πολλή ώριμη.
Πρωτείνη? Σημαντικότατη η προ-προπονητική λήψη πρωτείνης.

Προπόνηση

7.00μμ μεταπροπονητικό ρόφημα 1,5 σκούπ whey πρωτείνη και αντίστοιχη ποσότητα ριζάλευρο.

8.00μμ ότι και το δεκατιανό
βεβαια εννοώ πως άν έφαγα στο δεκατιανό αυγά το βράδυ θα φάω τόνο.
Εδώ να αυξήσεις την σαλάτα σου...
΄
Προσπαθώ να βάζω διάφορα είδη λαχανικών στις σαλάτες.
Επίσης προσπαθώ να μην τρώω την ίδια μέρα δύο φορές μπιφτέκια ή κοτόπουλο ή αυγά, για να έχει λίγη ποικιλία η διατροφή μου.
Πίνω και ένα ποτήρι λευκό ξηρό κρασί το βράδυ.
Αυτά..............
Πείτε μου την γνώμη σας παρακαλώ πολύ.

Επίσης, καλά ακόρεστα λιπαρά από που παίρνεις? Χρησιμοποιείς καθόλου ελαιόλαδο στις σαλάτες? Από θαλασσινά/ψάρια, τι τρώς?

:welcome:

-beba-
27-11-09, 15:31
Σε ευχαριστώ για τις παρατηρήσεις Litlejohn.
Χρησιμοποιώ ελαιόλαδο πάντα στις σαλάτες. Από ψάρια επειδή έχουν τελειώσει αυτά που είχα στο ψυγείο θα πάω αύριο να πάρω ζαργάνα- φιλέτο, σκουμπρί φρέσκο, σαρδέλες φρέσκες. Ολα τα ψάρια μου αρέσουν αλλά αυτά μαγειρεύονται πιο εύκολα. Βλέψεις δεν είμαστε όλοι ψαροτουφεκάδες σαν εσένα για να ψαρεύουμε μόνοι μας τα ψάρια μας.

Littlejohn
27-11-09, 16:24
Βλέπεις δεν είμαστε όλοι ψαροτουφεκάδες σαν εσένα για να ψαρεύουμε μόνοι μας τα ψάρια μας.

Εμμμ, δεν είναι όλοι τέλειοι... :P:rolf:

------------------------------------------------------

Πέρα από την πλάκα, τα ψάρια που βγάζω, συνήθως τυγχαίνει και τα τρώνε άλλοι...
Αυτά που τρώω εγώ, τα αγοράζω από την ψαραγορά. Έχω ένα κάτοιτις για τα ψάρια ιχθυοτροφείου (κυρίως τσιπούρα) και αναγκαστικά αγοράζω...:turtle:

-beba-
27-11-09, 16:33
Εμμμ, δεν είναι όλοι τέλειοι... :P:rolf:

------------------------------------------------------

Πέρα από την πλάκα, τα ψάρια που βγάζω, συνήθως τυγχαίνει και τα τρώνε άλλοι...
Αυτά που τρώω εγώ, τα αγοράζω από την ψαραγορά. Έχω ένα κάτοιτις για τα ψάρια ιχθυοτροφείου (κυρίως τσιπούρα) και αναγκαστικά αγοράζω...:turtle:

Εμένα του ιχθυοτροφείου δε μου αρέσουν. Επίσης διάβασα σε ένα βιβλίο διατροφής πως η τσιπούρα και το λαυράκι είναι πάρα πολύ "φτωχά σε διατροφικά στοιχεία". Το συγκεκριμένο βιβλίο έλεγε πως η σαρδέλα και το σκουμπρί είναι πολύ πλούσια σε διατροφικά στοιχεία. Ετσι κατάληξα και τα παίρνω. Τα ψήνω στον φούρνο με ελάχιστο ελαιόλαδο, αλάτι , πιπέρι, ρίγανι και όταν σχεδόν ψηθούν προσθέτω και λίγο λεμόνι. Είναι πολύ νόστιμα. (Μου τα καθαίζει και ο ψαράς χαχαχαχα).

-beba-
30-11-09, 11:54
Μάλλον πετυχαίνει το πείραμα με την διατροφή. Αν και οι συσκευές που μετράνε το λίπος δεν είναι ακριβείς, εκεί που ήταν "κολημένη" η ένδειξη του λίπους καιρό τώρα, σήμερα διαπίστωσα ότι έδειχνε 2% λιγότερο. Αναπτερώνεται το ηθικό μου. Ουάου.

sTeLaKoS
30-11-09, 11:56
:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap: :toast:

-beba-
30-11-09, 12:03
:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap: :toast:

Σε ευχαριστώ Στέλιο.

Machiavelli
30-11-09, 14:02
Εσύ πως αισθάνεσαι; Αδυναμίες, υπνηλία; Κάτι; Έπεσες στα κιλά στις ασκήσεις;

-beba-
30-11-09, 15:42
Εσύ πως αισθάνεσαι; Αδυναμίες, υπνηλία; Κάτι; Έπεσες στα κιλά στις ασκήσεις;

Καλά αισθάνομαι. Τα κιλά στα ασκήσεις που κάνω παραμένουν σταθερά.
Μόνο που πολλές φορές το πρωί που ξυπνάω δεν αισθάνομαι να ξεκουράστηκα επαρκώς με τον ύπνο. Αυτή την διαφορά είδα ουσιαστικά.

-beba-
19-02-10, 18:27
Το τελευταίο 2μηνο έχω μείνει στάσιμη οσον αφορά την απώλεια λίπους.
Αποφάσισα λοιπόν να περιορίσω λίγο τις πατάτες, το ρίζι τα μακαρόνια κ.λ.π για να αρχίσω να χάνω λίπος ξανά. Αγόρασα πολλά λαχανικά και είμαι πανέτοιμη να αλλάξω την διατροφή μου. Σας την παραθέτω να μου πείτε την γνώμη σας.

6.00 καφέ σκέτο

7.30 πμ 3 κουταλιές τις σούπας νυφάδες βρώμης, 1 σκουπ whey πρωτείνης και νερό.

10.00πμ 3 αυγά βραστά
ή μια κονσέρβα τονου σε νερό με λίγη σαλάτα

1.00μμ 2 μέτρια μπιφτέκια(μόνο κιμάς βοδινός και αρωματικα) και σαλάτα
ή μια ομελέτα με τρία αυγά σε αντικολλητικό τηγάνι και σαλάτα
ή φιλέτο κοτόπουλο με σαλάτα
ή σαλάτα λαχανικόν με τόνο

5.00μμ 1 μπανάνα μεγάλη αλλά όχι πολλή ώριμη

Προπόνηση

7.00μμ μεταπροπονητικό ρόφημα 1,5 σκούπ whey πρωτείνη και αντίστοιχη ποσότητα ριζάλευρο.

8.00μμ ότι και το μεσημεριανό απλώς προσθέτο και λίγο μαυρο ρίζι ή λίγη πατάτα βραστή. Αυτή την αλλαγή έκανα πρόσφατα
΄
Προσπαθώ να βάζω διάφορα είδη λαχανικών στις σαλάτες.
Επίσης προσπαθώ να μην τρώω την ίδια μέρα δύο φορές μπιφτέκια ή κοτόπουλο ή αυγά, για να έχει λίγη ποικιλία η διατροφή μου.
Πίνω και ένα ποτήρι λευκό ξηρό κρασί το βράδυ.
Αυτά..............
Πείτε μου την γνώμη σας παρακαλώ πολύ.

Νομίζω πως χάνω λίπος με αυτή τη διατροφή. Δεν έχω κάνει πρόσφατα λιπομέτρηση αλλά το νιώθω και βλέπω και στα ρούχα αλλαγές. Τον Μάρτη θα κάνω λιπομέτρηση.
Θέλω μια μικρή βοήθεια στο εξής. Εγώ μέτρησα τις θερμίδες και βρήκα ότι είναι περίπου 2500.....αλλά μου φαίνεται πολύ. Θα μπορούσε κάποιος να τις μετρήσει?
Ευχαριστώ προκαταβολικά............

savage
20-02-10, 04:15
μπορει και να'ναι τοσες.και τι εγινε?κανεις και αεροβια και βαρη ,εχεις φτιαξει μια χαρα μεταβολισμο.μια χαρα ανετα μπορει να καις τοσες θερμιδες

-beba-
20-02-10, 10:05
Λές να μην ανησυχώ δηλαδή?

savage
20-02-10, 21:30
γιατι να ανησυχεις?απ'οτι λες συνεχιζεις να χανεις λιπος.οταν κολλησεις,τοτε να ανησυχεις