PDA

Επιστροφή στο Forum : Xpand Xtreme Pump (Dymatize)



primordial
03-12-09, 10:50
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=14523&stc=1&d=1280480739

Nutrition information

800 Grams
Serving Size 1 Scoop (20g)
Servings Per Container 40

Amount Per Serving
Calories 6
Calories From Fat 0
Total Carbohydrates 1 g
Sugars 0 g
Sodium 10 mg
Potassium 10 mg
Vitamin B3 (As Niacin & Niacinimide) 36 mg
Vitamin B6 (As Pyridoxine HCL) 17 mg
Folic Acid 400 mcg
Vitamin B12 (As Cyanocobalamin) 30 mcg
Vitamin C 60 mg
Strength & Endurance Creatine Matrix 5 g
Creatine Citrate, Creatine And Di-Creatine Malate
Vaso-Volumizing Arginine Fusion 3.5 g
Arginine A-AKG, Arginine HCL And Arginine Ketoisocaproate
Anabolic Amino Acid Complex 5 g
Taurine, L-Leucine, L-Isoleucine, L-Valine And Glutamine
Beta Alanine 2.5 g
Explosive Energy & Mental Focus Matrix 3.9 g
L-Tyrosine, Methyl Xanthines (Caffeine), Glucoronolactone, Phenylalanine, N-Acetyl L-Cystine, L-Histidine In A Blend Of Complex Carbohydrates, Hydrogen Citrate And SiO2

Other Ingredients: MCT Oil, Natural And Artificial Flavors, Sucralose, Beta Carotene.

Καινούργιο "ΤΟΥΜΠΑΝΙΣΤΉΡΙ" από την Dymatize. Τελικά απ'ότι καταλαβαίνω, όλες οι εταιρείες προσανατολίζονται όλο και περισσότερο στην δημιουργία νέων pre-workout sup. για "προσωρινό" τουμπάνιασμα. Κρίνωντας από τα συστατικά του, θεωρώ ότι είναι καλό.

Γνώμες...???

hercules123
21-02-10, 23:38
Τι γνωμη εχετε για το συγκεκριμενο προιον ?Το εχετε δοκιμασει?

***Τα 2 όμοια θέματα συγχωνεύτηκαν. Χρησιμοποίησε την Αναζήτηση πριν ανοίξεις ένα νέο τόπικ. Mods Team***

Mentorasgr
09-07-10, 11:14
Παίδες καλημέρα και από μένα!!

Σας διαβάζω αρκετό καιρό τώρα αν και μόλις τώρα έκανα εγγραφή στο φόρουμ. Θα ήθελα τα φώτα σας σε μια απορία: Εδώ και 2 εβδομάδες παίρνω το Dymatize Xpand Xtreme αλλά δεν έχω δει ιδιαίτερες διαφορές ούτε και στην προπόνηση αλλά ούτε και επάνω μου. Έχοντας διαβάσει τις γνώμες σας και βλέποντας ότι μάλλον δεν αξίζει και πολλά, σκέφτομαι να το σταματήσω και να πάρω ένα άλλο συμπλήρωμα καθαρής κρεατίνης. Να το κάνω ή μιας και έχω ήδη ξεκινήσει το άλλο να το τελειώσω και μετά να ξεκινήσω άλλο; Τι πιστεύετε;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας!!

LeoSake
03-11-10, 01:04
Μετά από ώρες βρήκα το thread για το Xpand, μιας και σκοπεύω να το αγοράσω.... Υπάρχουν λοιπόν άτομα που το έχουν δοκιμάσει ?
Αποτελέσματα ?

Ενδιαφέρομαι κυρίως για το νέο Caffeine-Free συγκεκριμένα, εαν γίνεται...

Devil
03-11-10, 05:31
εεεε???:shock: τωρα το ειδα.... το τελευταιο blend το ειδατε???

Explosive Energy & Mental Focus Matrix 3.9 g
L-Tyrosine, Methyl Xanthines (Caffeine), Glucoronolactone, Phenylalanine, N-Acetyl L-Cystine, L-Histidine In A Blend Of Complex Carbohydrates, Hydrogen Citrate And SiO2

ειναι στα 3,9γρ και η καφεινη ειναι το δευτερο συστατικο στο blend....

ποση μπορει να εχει μεσα????

giannis_s
03-11-10, 11:49
χαχαχα, δόση και ανακοπή...έχεις δίκιο..για να είναι 2ο συστατικό στο blend πρέπει να είναι πολυυυυυυ...

Eddie
03-11-10, 14:30
εεεε???:shock: τωρα το ειδα.... το τελευταιο blend το ειδατε???

Explosive Energy & Mental Focus Matrix 3.9 g
L-Tyrosine, Methyl Xanthines (Caffeine), Glucoronolactone, Phenylalanine, N-Acetyl L-Cystine, L-Histidine In A Blend Of Complex Carbohydrates, Hydrogen Citrate And SiO2

ειναι στα 3,9γρ και η καφεινη ειναι το δευτερο συστατικο στο blend....

ποση μπορει να εχει μεσα????

Σιγα ρε,μπορει να εχει 3γρ Τυροσινη:D

Ατιμα blend..

Devil
03-11-10, 18:10
ευχομαι να μην εχουν την NAC σε κλασσικη ποσοτητα 300-600mg γιατι η καφεινη τοτε φτανει στο θεο...

αν και νομιζω οτι πρεπει να εχουν μια μεγιστη δοση καφεινης ανα serving αλλα δεν γραφουν ποσο...

kutsup
03-11-10, 21:33
Το έχω δοκιμάσει δε λέει πολλά. Το white flood είναι ανώτερο.

a.minidis
03-11-10, 21:38
Το έχω δοκιμάσει δε λέει πολλά. Το white flood είναι ανώτερο.
:thumbup:

beefmeup
04-11-10, 17:12
Το έχω δοκιμάσει δε λέει πολλά. Το white flood είναι ανώτερο.


:thumbup:

+1 στους πανω.

LeoSake
04-11-10, 18:45
+1 στους πανω.
μάπα το καρπούζι δηλαδή....

Doctor7
08-08-11, 01:53
παιδιά το έχει δοκιμάσει κανείς πρόσφατα??ενδιαφέρομαι γι αυτό χωρίς καφείνη....

deluxe
08-08-11, 03:24
Γιατι εχουν βαλει Phenylalanine; Η ασπαρταμη την περιεχει και δεν ειναι ο,τι καλυτερο για τον οργανισμο. :unsure: