PDA

Επιστροφή στο Forum : Γυμναστήρια κ προγράμματα



Billy
16-01-07, 18:49
Εγω θεωρώ μεγάλη απάτη αυτο που κάνουν στα γυμναστήρια, που καί καλά σε στρώνουνε στο περπάτημα καί στα άλλα cv.
Απλά νομίζω ότι επειδή δεν έχουν αρκετά οργανα καί αρκετο προσωπικό να παρακολουθουν αυτούς που σηκώνουν βάρη σε βάζουν να περπατας καί σε ξεχνανε.
Απ' ότι εχω παρατηρησει "τα φιλαράκια τους" χωνονται κατ'ευθειαν στα βαρη.
Και αμα τους ρωτησεις γιατι αυτός δεν κάνει cv, σε αγριοκοιτανε καί σου λένα με ένα θρασύτατο τροπο: "αυτός κάνει άλλο προγραμμα".
Κι' εγώ λέω από μεσα μου: "αυτός κάνει το σωστό προγραμμα κι'εγώ το προγραμμα του Μα*&κα"

Theristis
16-01-07, 19:52
Ευτυχώς στο δικό μου gym δεν είναι έτσι πας στο γυμναστή και του λες τι θέλεις και σου φτιάχνει ένα πρόγραμμα για τον σκοπό που θέλεις δεν έχω και τους καλύτερους γυμναστές αλλά είναι αρκετά αξιόλογοι απο εκεί και πέρα άμα σε δούν να ακολουθείς άλλο πρόγραμμα δεν σου λένε τίποτα μόνο άμα κάνεις κάτι λάθος σε ασκήσεις μόνο τότε σου μιλάνε εγώ κάνω πολύ παρέα με όλους τους γυμναστές οπότε όταν κάνω διαφορετικό πρόγραμμα καθόμαστε και το βλέπουμε μαζί το μόνο που με ρωτάνε είναι ποιος μου το έδωσε.

Albert_Wesker
16-01-07, 20:06
Εγώ θεωρώ ότι το καλύτερο είναι ο καθένας να αποφασίσει τι θέλει να πετύχει.
αν μιλάς για κάτι κοριτσάκια τώρα που θέλουνε να κάνουνε φιτνες ε δεν έχουνε καμία σχέση με κάτι γομάρια που θέλουνε να κάνουνε όγκο.

Το bb είναι καθαρά ατομικό άθλημα, ο καθένας γυμνάζεται κι όπως γουστάρει κι ανάλογα με το τι θέλει να πετύχει.
κι ανάλογα φυσικά με το πόσο θα γυμνάζεται.
εγώ προτείνω στον καθένα να ψαχτεί και να διαβάσει μόνος του και να κάνει αυτό που γουστάρει και να τους γράφει όλους άντε μην πω τώρα που.

και να μην ξεχνάμε ότι πρώτα θα πρέπει να βάζουμε ΡΕΑΛΙΣΤΙΚΟΥΣ ΣΤΟΧΟΥΣ στο μυαλό μας κι όχι να πεταγόμαστε στον καθρέφτη κάθε δέκα λεπτά κοκ. λέμε τώρα... δεν γίνεται απο την μια μέρα στην άλλη. τι καρδιά την ρωτήσατε αν θέλει παραπάνω?
αυτά

Vson
16-02-07, 20:34
well said albert:) εγω ακολουθω το ΔΙΚΟ μου προγραμμα:P

tasosfit
16-02-07, 21:40
Εγώ θεωρώ ότι το καλύτερο είναι ο καθένας να αποφασίσει τι θέλει να πετύχει.
αν μιλάς για κάτι κοριτσάκια τώρα που θέλουνε να κάνουνε φιτνες ε δεν έχουνε καμία σχέση με κάτι γομάρια που θέλουνε να κάνουνε όγκο.

Το bb είναι καθαρά ατομικό άθλημα, ο καθένας γυμνάζεται κι όπως γουστάρει κι ανάλογα με το τι θέλει να πετύχει.
κι ανάλογα φυσικά με το πόσο θα γυμνάζεται.
εγώ προτείνω στον καθένα να ψαχτεί και να διαβάσει μόνος του και να κάνει αυτό που γουστάρει και να τους γράφει όλους άντε μην πω τώρα που.

και να μην ξεχνάμε ότι πρώτα θα πρέπει να βάζουμε ΡΕΑΛΙΣΤΙΚΟΥΣ ΣΤΟΧΟΥΣ στο μυαλό μας κι όχι να πεταγόμαστε στον καθρέφτη κάθε δέκα λεπτά κοκ. λέμε τώρα... δεν γίνεται απο την μια μέρα στην άλλη. τι καρδιά την ρωτήσατε αν θέλει παραπάνω?
αυτά

Συμφωνώ για την ατομικότητα της προπόνησης του bb αλλα με partner ή personal trainer.

Επίσης καλό είναι να ενημερώνωνται όλοι γύρω απο θέματα γυμναστικής αλλά....ξαναλέω η αθλητική επιστήμη είναι ΕΠΙΣΤΗΜΗ. Κανένας δεν μπορεί να φτιάχνει ολοκληρωμένη αθλητική εργασία εκτός και αν παρακολουθήσει για πολλά χρόνια εργαστήρια, διαλέξεις, έρευνες, ασχοληθεί ο ίδιος ως ερευνητής.Πρέπει να αφήσει κοκκαλάκια στα αμφιθέατρα-εργαστήρια της εργοφυσιολογίας, ανατομίας,βιοκινητικής,προπονητικής και πολλά άλλα για να αρχίσει να γνωρίζει την αθλητική επιστήμη.Αρα δεν τους ''γράφουμε'' αλλά επιλέγουμε ποιους θα ακούσουμε. Διαφορετικά θα διάβαζα την χειρουργική και θα έκανα ενα χειρουργείο. Γι' αυτό υπάρχουν και τα πανεπιστήμια. Τώρα αν κάποιοι δεν γνωρίζουν την δουλειά τους αλλό καπέλο.Μην λέμε όμως διαβάστε και κάντε, απλά διαβάστε και ρωτήστε :wink:

Όσο για τους ρεαλιστικούς στόχους συμφωνώ απόλυτα και θα τους παράφραζα σε εφικτούς!
Αλλά φίλε Albert αν ρωτήσεις το 80% των ασκουμένων στα gym τι στόχο έχει αυτό που κάνουν ή τι στόχο έχουν θέσει , ΔΕΝ γνωρίζουν
:???:

Gasturb
16-02-07, 21:48
Tasosfit θα ανεβείς uk του χρόνου να σε έχω personal trainer? Μισθός πολύ ικανοποιητικός!

Gt

tasosfit
16-02-07, 22:03
Tasosfit θα ανεβείς uk του χρόνου να σε έχω personal trainer? Μισθός πολύ ικανοποιητικός!

Gt

Το πολύ πολύ να γυρίσεις Ελλάδα και να μην σε γνωρίσουν....... :affraid:

:geek:ΧΑ..ΧΑ..ΧΑ!!!