PDA

Επιστροφή στο Forum : Πληροφοριες για λιποδιαλυτη



ghost
07-12-09, 12:48
Καλημερα!Θα ηθελα να σας χαιρετησω ολους μιας και ειμαι νεο μελος και να σας συγχαρω για την καλη δουλεια που εχετε κανει οσο αναφορα τις πληροφοριες που δινετε.Λεγομαι κωστας 30 χρονων 170υψος 64κιλα εδω και ενα μηνα περιπου με την ευκαιρια ενος διαδρομου που αγορασα εβαλα στοχο να καψω το περιτο λιπος που εχω στην περιοχη της κοιλιας.Σκεφτηκα να βοηθησω τον οργανισμο μου με καποιο λιποδιαλυτη.Η ερωτηση που θελω να κανω ειναι η εξης, κατα καιρους εχουμε ακουσει πολλα αρνητικα για λιποδιαλυτες κτλ ποια η γνωμη σας?ακουω δεξια και αριστερα διαφορα,προβληματα με νεφρα και πολλα αλλα.Μου εδωσαν ενα λιποδιαλυτη απο ενα καταστημα και μου ειπαν να παιρνω 2 καψουλες το πρωι και 2 πριν την προπονηση.Δεν ξερω αν ειναι στους κανονες του φορουμ να βαλω μαρκα.βαζω τα συστατικα.Ευχαριστω!

> Guarana: Τα οφέλη του είναι ατελείωτα. Ενεργοποιεί τον μεταβολισμό, καίει λίπος και αυξάνει την αυτοσυγκέντρωση και την ενέργεια. Μειώνει επίσης το αίσθημα της πείνας.

> Carcinia Cambogia: Αποδίδει υδροκιτρικό οξύ που προάγει την παραγωγή ενέργειας, έχει ήπια θερμογεννετική δράση και περιορίζει την όρεξη.

> L-Tyrosine: Υποστηρίζει τη λειτουργία του εγκεφάλου βελτιώνοντας τη σύνθεση ορμονών καθώς και των νευροδιαβιβαστών, κατεχολαμίνης, νορεπινεφρίνης και ντοπαμίνης. Η Tyrosine οδηγεί σε εκρηκτική δύναμη που προάγει το κτίσιμο άλιπης μυϊκής μάζας.

> Citrus Aurantium: Πρόκειται για ένα μεταβολικό παράγοντα που ενεργοποιεί την καύση λίπους μέσω της θερμογένεσης.

> Chromium Picolinate: Καταστέλλει το αίσθημα της πείνας επειδή διατηρεί σταθερά τα επίπεδα γλυκόζης στο αίμα. Βοηθά επίσης στην καύση του σωματικού λίπους και προάγει το κτίσιμο μυϊκής μάζας.

-beba-
07-12-09, 13:01
Εγώ θα σου έλεγα να μη πάρεις τώρα το λιποτροπικό. Συνήθως όταν ξεκινάς διατροφή και γυμναστική ο οργανισμός χάνει εύκολα υγρά και λίπος στην αρχή. Το λιποτροπικό πάρτο όταν "κολλήσεις" και παρά τη γυμναστική και τη διατροφή βλέπεις πως δεν χάνεις λίπος.

ghost
07-12-09, 13:08
Υπαρχει περιπτωση να ειναι βλαβερο για τον οργανισμο?οπως λενε διαφοροι "μην παιρνεις τιποτα" κτλ

gj
07-12-09, 15:10
Εγώ θα σου έλεγα να μη πάρεις τώρα το λιποτροπικό. Συνήθως όταν ξεκινάς διατροφή και γυμναστική ο οργανισμός χάνει εύκολα υγρά και λίπος στην αρχή. Το λιποτροπικό πάρτο όταν "κολλήσεις" και παρά τη γυμναστική και τη διατροφή βλέπεις πως δεν χάνεις λίπος.
+1
Mην αγχωνεσαι δεν προκειται να παθεις τπτ με ενα λιποδιαλυτικο. Απλα καλυτερα αστο τωρα. Δεν το χρειαζεσαι. Επισης μπορεις να κανεις search στο forum μπας καιτο χουν αναφερει εδω να δεις και περετερω γνώμες.

Haris Pilton
07-12-09, 15:21
+Φωνω με την Μπεμπα.
Οταν κολησεις σε κιλα μετα απο καιρο εχοντας φτιαξει μια διατροφη τοτε παρτο.
Αν και 170cm 64 κιλα καλος μ φαινεσαι,τι να πουμε και'μεις δλδ :P
Ολα αυτα που ακους ειναι φημες,αν βρεις ατομο το οποιο αποδεδηγμενα εχει παθει κατι καπου απο συγκεκριμενο προιον και ουσια του τοτε πιστεψε το.

ghost
07-12-09, 15:43
ευχαριστω!

The Rock
07-12-09, 16:46
1)Ήπια μορφή καφεϊνης απλά ...
2)Έχω την αίσθηση ότι είναι τοξικό γαι το συκώτι και ήταν η αιτία που το Hydroxycut της γνωστής εταιρείς η πρώτη έκδοση ,απαγορεύτηκε και έστειλε κόσμο πακέτο στο νοσοκομείο(αν δεν κάνω λάθος)
3)Έχει επίδραση στις ορμόνες Τ3-4 του θυροειδή
4)Έχει την θερμογεννετική ουσία Synephrine (μοιάζει με την εφεδρίνη και είναι καλό διεγερτικό)
5)Είναι από τις ελάχιστες (αν όχι η μοναδική) που προκαλεί μυική ευασθησία στην ινσουλίνη,δεν έχει σχέση(άμεση ) με την λιποδιάλυση

ghost
16-01-10, 15:05
πως μπορουμε να μαθουμε αν τελικα το Hydroxycut ειναι τοξικο για το συκωτι?ειναι ασφαλης ο συγκεκριμενος λιποδιαλυτης?