PDA

Επιστροφή στο Forum : Ultra Isowhey (Universal)



heartbeat
18-12-09, 22:30
Γεια σας, ως δεύτερο post μου ( :turtle: ) είπα να ρωτήσω τη γνώμη σας, ως παλιότεροι κάτι σκαμπάζετε παραπάνω ( :bowdown: ), για τη συγκεκριμένη isolate πρωτείνη ορρού γάλακτος.

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=7860&stc=1&d=1261164906


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=7861&stc=1&d=1261164906

Δεν αναφέρομαι σε διαλυτότητα, γεύση κτλ να εξηγούμαστε!!:P

Αναφέρομαι σε σχέση ποιότητας-τιμής (61e έκανε)! Ή όταν με το καλό τελειώσει να ψάξω κάτι άλλο!

GEORGEXX1
18-12-09, 22:36
Για μενα ειναι οι πιο καλη πρωτεινη που εχω δοκιμασει.

Polyneikos
18-12-09, 22:37
Παραδοσιακα αξιόπιστη εταιρία,απαγορευτικη η τιμή για 907 γρ. , έλεος !!!

manos_
18-12-09, 22:40
Παραδοσιακα αξιόπιστη εταιρία,απαγορευτικη η τιμή για 907 γρ. , έλεος !!!

Πραγματικα ελεος.Μια φορα πηρα isolate και δεν ξαναπαιρνω.Δεν νομιζω οτι στην πραξη υπαρχει τετοια διαφορα.

GEORGEXX1
18-12-09, 22:40
Παραδοσιακα αξιόπιστη εταιρία,απαγορευτικη η τιμή για 907 γρ. , έλεος !!!

λογο τιμης πια αλη θα προτεινες στα ιδια επειπεδα:::

Polyneikos
18-12-09, 22:51
πραγματικα εγω δεν πιστευω ότι καποιος παίρνοντας isolate με καποιον που παίρνει concentrate και με καποιον τρίτο που παιρνει καποιο blend ,μεταξύ τους θα καταλαβουν καποια διαφορα...
Γενικα δεν πιστευω ότι σε μια πρωτεϊνη πρεπει να βλεπουμε αν εχει 79 ή 80 ή 81 γρ,μια απλα καλή πρωτεινη να παίρνουμε και αυτό είναι όλο.
Αν με ρωτας ποια περνω εγω,αλλά αυτό δεν έχει καμία σημασια για τους υπολοίπους με την ένννοια που το θίγω,παίρνω της Reflex,Ιnstant Whey.όχι σταθερα,αυτη την περίοδο.
Kαι φυσικα υπάρχουν αρκετες αναλογα καλές.

Polyneikos
18-12-09, 22:55
Παρόλα αυτα,χωρίς να την εχω δοκιμασει,πιστευω ότι είναι πολύ καλή πρωτεϊνη γιατί εμπιστευομαι την Universal ως εταιρία.Όποιος δεν κολλαει στα χρήματα φυσικα και είναι καλη επιλογη,για να μην παρεξηγηθω...:thumbup:

heartbeat
18-12-09, 23:01
οτι ήταν isolate και όχι concentrate διαβάζοντας στο bbing.gr το συνειδητοποίησα!!!:P

θέλω να πω ότι δεν το έκανα σκόπιμα! ανάμεσα σε δύο ήμουν στο μαγαζί, η μία έκανε 29 ευρω σε μεγαλύτερη συσκευασία και η άλλη ήταν η isowhey...αλλά κάτι δεν μου πήγαινε καλά στην άλλη με τέτοια τιμή...

crow
18-12-09, 23:02
Απο τις καλυτερες πρωτεινες (αν οχι η καλυτερη)που υπαρχουν στο εμποριο
Αξιζει τα λεφτα της μεχρι το τελευτεο ευρω,η αρχικη της τιμη ειναι αρκετα ανεβασμενη αλλα δεν νομιζω να υπαρχει καταστημα που την πουλαει τοσο ακριβα.Η τιμη που μπορει να τη βρει καποιος ειναι 50-55Ε, δεν νομιζω οτι αυτα τα 10Ε παραπανω σε σχεση με μια αλλη πρωτεινη που ειναι κατα πολυ κατωτερη της ειναι λογος για να μην την παρει καποιος που θελει να βαλει στο σωμα του οτι καλυτερο

Polyneikos
18-12-09, 23:15
Aπλά πιστευω ότι καποιος θα δει ελάχιστες διαφορες μόνο από την πρωτεϊνη,δεν είναι αυτό που θα κανει στον αθλούμενο την διαφορα.Τωρα αν συζηταμε ότι καποιος θελει να παίρνει το καλύτερο αναζητωντας και την παραμικρη λεπτομερεια,σιγουρα θα πρεπει να το πληρώνει ακριβα,είναι ο νόμος της αγορας. It's up to you !

crow
18-12-09, 23:38
Δεν διαφωνω μαζι σου.
Ομως δεν ειναι το ιδιο ολες οι πρωτεινες κ το ξερεις.
Το τι ειδους πρωτεινη θα χρησιμοποιηση καποιος εχει να κανει με 2 βασικους παραγοντες α) το πως υποστηριζει γενικος τη διατροφη του με γευματα
β)ποια στιγμη της ημερας θα τη χρησιμοποιηση
Επισης μια κακης ποιοτητας πρωτεινη δεν ειναι αποροφησημη, κ δεν ειναι λεπτομερεια το να θελει καποιος να βαζει καλης ποιοτητας συστατικα στο σωμα του. Πιστευω πως ολοι μας θα φαμε ελληνικο κοτοπουλο κ οχι κινεζικο κ ας πληρωσουμε περισσοτερα....................:p

a.minidis
18-12-09, 23:59
Δεν διαφωνω μαζι σου.
Ομως δεν ειναι το ιδιο ολες οι πρωτεινες κ το ξερεις.
Το τι ειδους πρωτεινη θα χρησιμοποιηση καποιος εχει να κανει με 2 βασικους παραγοντες α) το πως υποστηριζει γενικος τη διατροφη του με γευματα
β)ποια στιγμη της ημερας θα τη χρησιμοποιηση
Επισης μια κακης ποιοτητας πρωτεινη δεν ειναι αποροφησημη, κ δεν ειναι λεπτομερεια το να θελει καποιος να βαζει καλης ποιοτητας συστατικα στο σωμα του. Πιστευω πως ολοι μας θα φαμε ελληνικο κοτοπουλο κ οχι κινεζικο κ ας πληρωσουμε περισσοτερα....................:p Nομιζο οτι πλεον πρεπει ναμαστε πιο πολυ προσεκτικη στο θεμα αγορας,συπληρωματον,και κυριος,στις πρωτεινες καθος στιν αγορα βλεπουμε,διαφορα σκεαυσματα σε δελεαστικεσ τιμεσ και απαραδεκτισ ποιοτητας,για αυτο αν ειναι να δωσει καποιοσ εστω και 10 η 15 ευρο παραπανο καινε σιγουρος...παρα οτι ναναι και απο που ναναι.....:green::green::green::green:;)

NASSER
19-12-09, 00:06
Οτι ειναι μια καλη πρωτεινη δεν αμφισβητει κανεις. Προσωπικα ειχα παραγγελλια απο Αμερικη την συσκευασια των 9 κιλων και την εχω απολαυσει αρκετα!!!
Ειδικα σε γευση σοκολατας που την χαρακτηριζουν σοκολατα παγωτου, ισως ειναι η καλυτερη γευση σοκολατας που εχω δοκιμασει.
Τωρα για την τιμη, στην Ελλαδα ειναι λιγο υπερεκτιμημένη αλλα σε σχεση με αλλες καλυτερα να πληρωσεις το κατι παραπανω και να νιωθεις πως εισαι καλυμμένος. :food::food::food:

heartbeat
19-12-09, 01:03
οπότε αν κατάλαβα καλά μια χαρά επιλογή είναι, λίγο αλμυρούτσικη η τιμή της αλλά κατά τα άλλα κομπλέ! Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά για την άμεση απόκρισή σας! Να στε καλά! :toast:

sctp
19-12-09, 01:16
ΤΙ 61ευρω..αν τα εχεις τα λεφτα για καψιμο μονο την παιρνεις αυτη...απο MYP 2.5kg isolate 36ευρω και ειναι και 90+ καλυτερο αμινο-προφιλ(με αποδεικτικα απο ανεξαρτητο εργαστηριο).

heartbeat
19-12-09, 01:31
@ sctp


θα ήθελες να πεις πιο αναλυτικά ποια είναι αυτή που λες γιατι δεν κατάλαβα...:unsure:

NASSER
19-12-09, 01:37
ΤΙ 61ευρω..αν τα εχεις τα λεφτα για καψιμο μονο την παιρνεις αυτη...απο MYP 2.5kg isolate 36ευρω και ειναι και 90+ καλυτερο αμινο-προφιλ(με αποδεικτικα απο ανεξαρτητο εργαστηριο).


Εδω κρινουμε τη συγκεκριμένη isolate πρωτείνη. Σιγουρα εχει καλυτερες εχει και χειροτερες. Η τιμη δεν ειναι κρητηριο στο παρον τοπικ, μην μπερδευεσαι...
Και ποιοτικα δεν μπορεις να γνωριζεις τις πρωτες υλες για να συγκρινεις με καποια αλλη.
ΤΕλος δεν θελουμε την αναφορα τιμων.

vAnY
25-02-10, 12:32
:turtle:εγω τελειωσα τη συγκεκριμενη πρωτεινη (γευση Βανιλιας) και μπορω να πω οτι ηταν πολυ καλη!!!
Μαλιστα μου την ειχε συστησει η Ναντια:clap: και οντως αυτην θα ξαναπαρω τωρα, αλλα σε γευση σοκολατας για αλλαγη ....μου αρεσει διοτι εχει και 0% carbs & fat. Και πολλα BCAA's που αλλες πρωτεινες δεν εχουν.

Για μενα που δεν παιρνω αλλα συμληρωματα (εκτος απο νιτρικο) με βολευει πολυ το τελευταιο ειδικα.:thumbup:

Jeik
18-03-10, 18:05
γνωρίζει κανείς τίποτα για την ultra isowhey της universal??αν μπορεί κάποιος ας ποστάρει και η εικόνα γιατί δεν μτην περνάει..είναι σχετικά φθηνή για isolate και πιστεύω ότι συμφέρει..

KILERMAN
27-03-10, 15:28
χτες αγορασα στην προσφορα των 35 ευρω τη συσκευασια των 907 γρ.
νομιζω πολυ καλη τιμη για ολα οσα εχουν ειπωθει για τη συγκεκριμενη πρωτεινη.
Ηθελα να ρωτησω τους πιο ειδικους αν τη συγκεκριμενη πρωτεινη ,περαν της κλασικης προτασης για χρησιμοποιησης της ΜΕΤΑ την προπονηση, την πάρει καποιος...(εστω σε μικρες ποσοτητες) πριν ή μετα απο προπονηση αεροβια (πχ τρεξιμο) τι αποτελεσματα ή προοπτικες μπορεί να έχει ?
Ευχαριστω...

Anithos
27-03-10, 21:13
χτες αγορασα στην προσφορα των 35 ευρω τη συσκευασια των 907 γρ.
νομιζω πολυ καλη τιμη για ολα οσα εχουν ειπωθει για τη συγκεκριμενη πρωτεινη.
Ηθελα να ρωτησω τους πιο ειδικους αν τη συγκεκριμενη πρωτεινη ,περαν της κλασικης προτασης για χρησιμοποιησης της ΜΕΤΑ την προπονηση, την πάρει καποιος...(εστω σε μικρες ποσοτητες) πριν ή μετα απο προπονηση αεροβια (πχ τρεξιμο) τι αποτελεσματα ή προοπτικες μπορεί να έχει ?
Ευχαριστω...

για πεσ μας εντυπώσεις (γευση,διαλυτοτητα κλπ) πηγα να την παρω και εγω ,αλλα δεν ειχε σοκο και δεν την πηρα...πηρα την isopure tis Naturbest kai δεν μπορω να πω πως με ενθουσιασε για το ονομα που εχει...δοκιμασα και καλύτερες

Michaelangelo
28-03-10, 02:01
ΤΙ 61ευρω..αν τα εχεις τα λεφτα για καψιμο μονο την παιρνεις αυτη...απο MYP 2.5kg isolate 36ευρω και ειναι και 90+ καλυτερο αμινο-προφιλ(με αποδεικτικα απο ανεξαρτητο εργαστηριο).

28 εύρα με την έκπtωση που σχεδόν πάντα βάζουν!

αλλα αν είχα λεφτά, ΜΟΝΟ EAS!!!


Όσο για την αναγραφομενη πρωτεΐνη που έβαλε ο heartbeat, πολύ καλή, αλλα υπερτιμημένη σε σχέση με την τιμή τις!

Levrone
28-03-10, 02:17
αλλα αν είχα λεφτά, ΜΟΝΟ EAS!!!



μα τωρα αντρα μου συγκρινεις την ΕΑΣ με αυτη?

Χριστος και Παναγια..

KILERMAN
28-03-10, 14:07
να σας πω την αληθεια ειμαι νεος στο χωρο των συμπληρωματων, απλα εντελως ψυχρα και ξεκαθαρα εχω να πω ότι η γευση βανιλια που πηρα πχ εγω ειναι καταπληκτικη...αλλα προσωπικά φτανω εντελως στο άλλο σημειο !!
Θεωρω ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΓΛΥΚΙΑ ΤΗ ΓΕΥΣΗ της πρωτεινης !! σκεφτομαι οτι ποιος ξερει τι γλυκαντικα μπορεί να έχει.
Προσωπικά δε θα με χαλουσε καθολου να ηταν και πιο πικρη.
Οταν εχεις κοψει τη ζαχαρη απο τη διατροφη σου και εχεις συνηθισει...δεν το βρισκω κακο να εχουν και τα συμπληρωματα πιο ουδετερη γευση.
Απο κει και περα διαλυτοτητα κλπ νομιζω νορμαλ.
Εγω με τη σειρα μου εχω ορισμενα ερωτηματα του στυλ
1.Αν παιρνουμε αυτη τη πρωτεινη σε ενα προγραμμα αθλησης χωρις βαρη, αλλα μονο με αεροβια ασκηση...(καθημερινα 40-45 λεπτα τρεξιμο) τι αποτελεσματα θα εχουμε?
2.Η χρηση της προτεινεται αυστηρά μετα την προπόνηση?
ευχαριστω !!

Michaelangelo
28-03-10, 15:12
μα τωρα αντρα μου συγκρινεις την ΕΑΣ με αυτη?

Χριστος και Παναγια..

Φυσικά και όχι! Έχω ksanaanaferei ότι σε θέμα ποιότητας με διαφορα η
EAS > ubers ALL! :thumbup:
Αυτό που ανέφερα ήταν ότι αν είχα λεφτά θα έπαιρνα μονο από εκεί και όχι ότι να 'ναι.

Γενικά αυτό που πιστεύω είναι ότι όλες σχεδόν οι πρωτεΐνες (εν σύγκριση ιδιων ποσοστών καθαρότητας και isolate με isolate p.x.) είναι σχεδόν ίδιες. Αυτό που πληρώνεις, είναι σαν τα ρούχα όταν θες να πάρεις D&G, το όνομα!
Γενικά το ίδιο πιστεύω όσον αφορά και το θέμα συμπληρωμάτων είτε είναι κρεάτινες και γλουταμίνες είτε ecdyστερονες. Γενικά πληρώνεις φρουφρού και αρώματα.
Από τις ελάχιστες (αν όχι η μονη) εξαιρέσεις που μπορώ να κάνω στο θέμα συμπληρωμάτων είναι η EAS!
(για όλα όσα λένε κάποιοι εδώ μέσα και κάποιοι χτυπιούνται αυτή είναι έτσι κι αλλιώς και οι άλλες μαϊμούδες, διαφορα δεν υπάρχει, όχι μεγάλη τουλάχιστον, ούτε με τις bulk!)
Γενικά είμαι και τις πιστης
[B][I]ποσότητα > ποιότητα! (δεν μιλάω για μάπα ποιότητα στη ποσότητα, μην βγει ο καθένας να πει ότι να 'ναι! δεν είναι εύκολο να βρείς μάπα ποιότητα γενικά, πιστέψτε με! ούτε σε γνωστες ούτε σε bulk!)

Levrone
28-03-10, 15:16
Φυσικά και όχι! Έχω ksanaanaferei ότι σε θέμα ποιότητας με διαφορα η
EAS > ubers ALL! :thumbup:
Αυτό που ανέφερα ήταν ότι αν είχα λεφτά θα έπαιρνα μονο από εκεί και όχι ότι να 'ναι.

οχι δε με καταλαβες, για μενα αυτη ειναι καλυτερη απο την ΕΑS.
και δεν ειναι και το ιδιο πραγμα προφανως.

Michaelangelo
28-03-10, 15:28
οχι δε με καταλαβες, για μενα αυτη ειναι καλυτερη απο την ΕΑS.
και δεν ειναι και το ιδιο πραγμα προφανως.

Ιεροσυλία, αλλα σεβαστή η γνώμη σου!

Levrone
28-03-10, 15:36
Ιεροσυλία, αλλα σεβαστή η γνώμη σου!


ξαναλεω, ειναι διαφορετικες σκονες.

αλλα γιατι τοση εμπιστοσυνη στην ΕΑS?

δεν ειναι μια κακη μαρκα, αλλα υπαρχουν και πολυ καλυτερες. γι αυτο στο λεω.

και κατι αλλο, επειδη την υποστηριζεις τοσο πολυ, την εχεις ψαξει περισσοτερο? κανα χημειο τιποτα τετοιο εννοω.

Michaelangelo
28-03-10, 17:53
ξαναλεω, ειναι διαφορετικες σκονες.

αλλα γιατι τοση εμπιστοσυνη στην ΕΑS?

δεν ειναι μια κακη μαρκα, αλλα υπαρχουν και πολυ καλυτερες. γι αυτο στο λεω.

και κατι αλλο, επειδη την υποστηριζεις τοσο πολυ, την εχεις ψαξει περισσοτερο? κανα χημειο τιποτα τετοιο εννοω.

Έχω δοκιμάσει αρκετές πρωτεΐνες (σαν αρχάριος) και μπορώ να σου πω ότι την καλύτερη με διαφορα την είδα από την EAS. Μετά έβαζα ON και SportsLab.

Γενικά όσοι έχουν πάρει EAS δεν ξέρω ούτε έναν να πει κάτι αρνητικό. Προσωπικά έχω αναφέρει δεν την περνώ πλέον γιατί δεν τι προτιμώ στο θέμα ποιότητας/τιμής. Την υποστηρίζω ΜΟΝΟ στο θέμα ποιότητας! Δουλειά μπορείς να κανεις καλύτερη με μια σε πολύ καλύτερη τιμή εννοείται, αλλα όχι λόγω ποιότητας, λόγω ποσότητας/τιμής.

Για χημείο εννοείται ειδικά στην EAS που είναι ίσως η κορυφαία σε προτίμηση από τους αθλητές υψηλού επιπεδου λογικά
θα έχουν γίνει πολλοί ελέγξει. (εδώ μπαίνει και το ότι πληρώνεις παίρνεις!)

Bιοαναλυτnς έχω τελειώσει, μην με ψήσετε να κάνω ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ κανέναν έλεγχο! :P

Levrone
28-03-10, 19:16
Έχω δοκιμάσει αρκετές πρωτεΐνες (σαν αρχάριος) και μπορώ να σου πω ότι την καλύτερη με διαφορα την είδα από την EAS. Μετά έβαζα ON και SportsLab.

φιλε μου υπαρχουν πολλες καλες πρωτεινες, και αν εχεις δοκιμασει αυτες τις 3 μονο με συγχωρεις αλλα δεν εχεις δει τιποτα.

Γενικά όσοι έχουν πάρει EAS δεν ξέρω ούτε έναν να πει κάτι αρνητικό.

αλλο το δε λεω κατι αρνητικο και αλλο το ειναι καλυτερη απο καποιες μαρκες που οντως εχουν ιστορια στα συμπληρωματα. και γω για την ΕΑS δε θα λεγα κατι αρνητικο, αλλα μεχρι εκει..δε θα την πεταξω αν μου τη δωσουν τσαμπα αλλα δεν παω και να την ξαναγορασω, και εχω πιει καμποσα κουτια της.


Για χημείο εννοείται ειδικά στην EAS που είναι ίσως η κορυφαία σε προτίμηση από τους αθλητές υψηλού επιπεδου λογικά
θα έχουν γίνει πολλοί ελέγξει. (εδώ μπαίνει και το ότι πληρώνεις παίρνεις!)

δηλαδη ποιοι κορυφαιοι την προτιμουν? και τι θα πει την προτιμουν? επειδη τη διαφημιζουν?

Bιοαναλυτnς έχω τελειώσει, μην με ψήσετε να κάνω ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ κανέναν έλεγχο!
νομιζω εισαι ο ανθρωπος που ψαχνουμε!!! και ποτε ξεκιναμε????:thumbup::toast:

:P

.

Michaelangelo
29-03-10, 00:11
.

Δεν έχω δοκιμάσει αυτές τις 3, αυτές είπα ότι είδα ελαφρώς καλύτερα αποτελέσματα από τις άλλες. Με "νιτροτεk" άρχισα σαν άσχετος 8xronia πριν και πλέον περνώ bulk!
Έχω δοκιμάσει από Dymatise και Pro Complex έως ότι θες!

Γενικά οι περισσότεροι που έχουν τα φράγκα και που βλέπω δεν την αλλάζουν για κανένα λόγο.

Όταν έπαιζα στον Ιωνικό άκουσα από πολλά άτομα που κάνουν πρωταθλητισμό (ελληνικό και διεθνή) ότι χρησιμοποιούν την συγκεκριμένη. Ακόμα και τώρα όσοι γνωρίζω με μεγάλα standards επαγγελματίες την έχουν προτίμηση.

Αυτό το είπα πιο πολύ για πλακα, αλλα μεταξύ αστείου και σοβαρού, το ψήνω να πάρω το μικροσκόπιο και να αρχίσω αναλύσεις! :rolf:

KILERMAN
01-04-10, 16:02
αλλος ο αρχικος τιτλος του θεματος..και φτασαμε εδω να μιλαμε για την εασ.
Αγορασα αυτη την ουλτρα ως προτεινομενη απο ατομα που ασχολουνται χρονια με συμπληρωματα και ερχεται ενας φιλος (προφανως νεοτατος και διαφημιζει εας) τι να πω...:shock:

GEORGEXX1
01-04-10, 16:12
Για μενα που την δοκιμασα ισως η καλυτερη isolate
γευση τρομερη,χωρις φουσκωματα
Τωρα οσων αφορα την ζαχαρη, τους υδατανθρακες,τα λυπη ειναι μηδεν, αρα εσυ θα δεις αν σου ταιριαζει συμφωνα με την διατροφη σου

Michaelangelo
01-04-10, 21:52
αλλος ο αρχικος τιτλος του θεματος..και φτασαμε εδω να μιλαμε για την εασ.
Αγορασα αυτη την ουλτρα ως προτεινομενη απο ατομα που ασχολουνται χρονια με συμπληρωματα και ερχεται ενας φιλος (προφανως νεοτατος και διαφημιζει εας) τι να πω...:shock:

Δεν διαφημίζω καμια EAS (απορώ πως κάποιος κατάλαβε κάτι τέτοιο) και φυσικά δεν είμαι νεότατος, ίσως βεβαια σε αυτό τον τομέα να έχω και μεγαλύτερη εμπειρία από σένα (να γίνω και λίγο κακός). :weights:
Αφού είπα τι γνώμη μου για το συμπλήρωμα σου έκανα και ένα comment πάνω σε ένα comment. Το μονο που είπα είναι ότι αν είχα λεφτά για πέταμα θα έπαιρνα EAS! Από κει και πέρα έγινε μια συζήτηση με ένα παιδί, τίποτα παραπάνω! :info:

Polyneikos
19-04-10, 08:14
Μεταφερθηκαν καποια ποστς που γίναν εδω στις Γενικες Ερωτησεις Συμπληρωματων (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=5401&page=35) .
Για λόγους ταξης και σωστης ταξινόμησης στο καθε τόπικ της Αξιολογησης Συμπληρωματων αναφερομαστε συγκεκριμενα μονο για το προιον που μιλαμε.
Υπαρχουν τοοοοσα αλλα τόπικς να ρωτησουμε τις απορίες μας και να θεσουμε τις αποψεις μας.Ευχαριστουμε για την κατανόηση.

ANTONIS1000
05-05-10, 21:30
ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ULTRA ISO WHEY (UNIVERSAL)

**** Καλό είναι πριν ανοιγείς καινουργια τόπικς να κανεις μια αναζήτηση.Το τοπικ που ανοιξες συγχωνευτηκε με το ήδη υπάρχων.Mods Team. ****

beefmeup
05-05-10, 21:31
τι ειναι αυτο τωρα..πρεπει να μεντεψουμε??

GEORGEXX1
05-05-10, 21:36
http://www.x-tremestores.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=3042

Αν οχι η καλυτερη ,μια απο της καλυτερες πρωτεϊνες.

Tasos Green
11-05-10, 21:42
http://www.x-tremestores.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=3042

Αν οχι η καλυτερη ,μια απο της καλυτερες πρωτεϊνες.
θα συμφωνήσω με τον GEORGE .. την χρησιμοποιώ εδω και 2 μήνες και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος... το ότι είναι τσιμπημένη η τιμή της είναι και αυτό ένα θέμα αλλά πιστεύω (σε ελάχιστες περιπτώσεις βέβαια ) ότι πληρώνεις παίρνεις...

KILERMAN
23-05-10, 02:19
αν συγκρινουμε την Ultra Isowhey με την Gold Whey της Optimum(ΟΝ) υπαρχουν αποψεις συγκρισης απο φιλους που τις εχουν δοκιμασει και τις δυο ??

Ramrod
23-05-10, 02:24
βασικά δεν είναι λιγάκι άκυρη η συγκριση μιας whey blend και μιας whey isolate?

αν δε σε πειράζει για το οικονομικό η isolate θα είναι καλύτερη.

silk
23-05-10, 03:10
την ειχα πετυχει προσφορα στα 35 ευρω καποια στιγμη και πηρα να δοκιμασω.ειναι σιγουρα η καλητερη που εχω δοκιμασει.προνοησα και πηρα αλλα 4 κιλα αλλα δυστηχως πριν καμια δεκαπεμταρια μερες που τελειωσε ειδα τιμη κ ειναι απλησιαστη.

vAnY
23-05-10, 10:58
Ειναι λιιγο ακυρη η συγκριση βρε παιδια.... αμα δεν θες υδατανθρακες η λιπαρα παιρνεις η iso της Universal ειναι καλυτερη επιλογη. Εχω τη γευση Βανιλια και ειναι τελεια! σαν milkshake:P

GEORGEXX1
23-05-10, 11:11
την ειχα πετυχει προσφορα στα 35 ευρω καποια στιγμη και πηρα να δοκιμασω.ειναι σιγουρα η καλητερη που εχω δοκιμασει.προνοησα και πηρα αλλα 4 κιλα αλλα δυστηχως πριν καμια δεκαπεμταρια μερες που τελειωσε ειδα τιμη κ ειναι απλησιαστη.

iso της Universal 35 ΕΥΡΩ;;;; απο που ρε silk;;

silk
23-05-10, 11:50
την ειχαν βγαλει τα extreme stores στα two weeks specials και ειπα ν τν δοκιμασω.τελικα μπορει να κανα και μαλακια που δν πηρα 10 κιλα.
βασικο.η συγκεκριμενη δν μ φουσκωνε καθολου.ολες οι αλλες μ τουμπανιαζουν.

GEORGEXX1
23-05-10, 11:58
την ειχαν βγαλει τα extreme stores στα two weeks specials και ειπα ν τν δοκιμασω.τελικα μπορει να κανα και μαλακια που δν πηρα 10 κιλα.
βασικο.η συγκεκριμενη δν μ φουσκωνε καθολου.ολες οι αλλες μ τουμπανιαζουν.

αυτα ρε συ δεν τα κρατανε μυστικα.Βγαινουν και φωναζουν 35 ΕΥΡΩ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

KILERMAN
23-05-10, 12:04
με δεδομενες τις καλες γνωμες γι αυτην τη πρωτεινη μπορουμε να πουμε εστω μια που την ξεπερναει ή την πλησιαζει σε χαρακτηριστικα?
αν οχι τοτε ισως αυτη η ultra ειναι προφανως η κορυφαια κορυφαια σ αυτες με ελαχιστοτατους υδατανθρακες 0 % ζαχαρες και λιπος !!!!

gspyropo
23-05-10, 12:10
με δεδομενες τις καλες γνωμες γι αυτην τη πρωτεινη μπορουμε να πουμε εστω μια που την ξεπερναει ή την πλησιαζει σε χαρακτηριστικα?
αν οχι τοτε ισως αυτη η ultra ειναι προφανως η κορυφαια κορυφαια σ αυτες με ελαχιστοτατους υδατανθρακες 0 % ζαχαρες και λιπος !!!!

προσφατα ξεκινησα τιν ISO100 dymatize και μπορω να πω οτι και αυτη ειναι πολυ ελαφρια με τελεια διαλυτοτητα και γευση.....

KILERMAN
23-05-10, 12:39
για τετοια χαρακτηριστικα μιλαμε παντα ε?

dionisos
23-05-10, 19:42
αυτα ρε συ δεν τα κρατανε μυστικα.Βγαινουν και φωναζουν 35 ΕΥΡΩ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

:clap::clap::clap::clap::clap:

KILERMAN
27-05-10, 16:18
βαζοντας τη συγκεκριμενη πρωτεινη σε μια διατροφη με χαμηλα λιπαρα ,και αρκετη αεροβια ,εχω μια αισθηση σαν να εχει κρυφες ζαχαρες ενα πραγματα ή κατι τετοιο.Αποκλειει κανεις οι πρωτεινες να εχουν και συστατικα που θα αυξανουν τις θερμιδες τους? παντως με τη συγκεκριμενη αρχισα να βαζω κιλα κανοντας πολυ μικρη χρηση της....χμ...:(

d3m
24-09-10, 15:55
Για μετα τι προπονηση και μονο ειναι καλα?Τις υπολοιπες ωρες πρωι και βραδυ καποια blend?

savage
24-09-10, 16:10
ναι ειναι ο,τι πρεπει για μετα την προπ.
για το βραδυ με τιποτα,σιγουρα εκει θελει blend.
για το πρωι εξαρταται απο ποσες ωρες εχεις να φας.εγω πχ που πινω κανα 2 ροφηματα blend πρωτεινης στη μεση του υπνου,απλα τρωω κανονικα πρωινο.αν βεβαια μενεις 10 ωρες πχ νυστικος στον υπνο σου,ε τοτε πιες την και το πρωι:thumbup:

d3m
24-09-10, 16:22
Για blend εχω τις phd με κραταει αρκετες ωρες για μετα την προπο εχω myofusion απλα λεω να κανω μια αλλαγη και τι βρηκα σε αρκετα καλη τιμη πυστευω κατω απο 35 ευρο.

COBRA_STYLE
24-09-10, 16:22
ναι ειναι ο,τι πρεπει για μετα την προπ.
για το βραδυ με τιποτα,σιγουρα εκει θελει blend.
για το πρωι εξαρταται απο ποσες ωρες εχεις να φας.εγω πχ που πινω κανα 2 ροφηματα blend πρωτεινης στη μεση του υπνου,απλα τρωω κανονικα πρωινο.αν βεβαια μενεις 10 ωρες πχ νυστικος στον υπνο σου,ε τοτε πιες την και το πρωι:thumbup:
:shock::shock::shock:σηκωνεσαι 2 φορες μεσα στον υπνο σου για να πιεις¨???

d3m
24-09-10, 16:24
To πρωι κουακερ blend γαλα δεν ξερω τι αλλο να προσθεσω μπανανα μελι?

savage
24-09-10, 16:30
Για blend εχω τις phd με κραταει αρκετες ωρες για μετα την προπο εχω myofusion απλα λεω να κανω μια αλλαγη και τι βρηκα σε αρκετα καλη τιμη πυστευω κατω απο 35 ευρο.

οχι myofusion μετα την προπ.
πιες αυτη εδω

d3m
24-09-10, 16:32
Να προσθεσω και κουακερ?:unsure:

swartz
01-11-10, 13:19
αυτα ρε συ δεν τα κρατανε μυστικα.Βγαινουν και φωναζουν 35 ΕΥΡΩ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

Καλημέρα την έχει στο site 38 euro. Το φωνάζω γιατί είναι απο τις καλύτερες τιμές για iso πρωτείνη

Ramrod
01-11-10, 14:47
Καλημέρα την έχει στο site 38 euro. Το φωνάζω γιατί είναι απο τις καλύτερες τιμές για iso πρωτείνη

σε ποιο σαιτ?

wonderboy
01-11-10, 16:34
xreme κατοπιν παραγγελιας