PDA

Επιστροφή στο Forum : Creatine Monohydrate (Warriolab)



Kolorizos
21-12-09, 16:04
Creatine (Warriolab)

:weights::weights::weights::weights::weights:
το αγορασα σημερα την εχει παρει κανεις???καλη??

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=103615&stc=1



100% καθαρή μονοϋδρική Κρεατίνη!

Η κρεατίνη είναι μία ουσία που συντίθεται στο σώμα μας από τα αμινοξέα γλυκίνη, αργινίνη και μεθιονίνη.

Μεγάλος αριθμός ερευνών από αθλητές σε όλον τον κόσμο και στα περισσότερα αθλήματα δύναμης, ταχύτητας και ισχύος απέδειξαν πως η κρεατίνη είναι ένα προϊόν που σίγουρα βελτιώνει τη δύναμη και την ισχύ, ενώ ταυτόχρονα βοηθά τον οργανισμό να αναρρώσει απ’ τις σκληρές προπονήσεις και αυξάνει το επίπεδο ενέργειάς του.

Η χρήση κρεατίνης στις συνιστώμενες δόσεις είναι ασφαλέστατη και οδηγεί σε αύξηση της φωσφοκρεατίνης (υψηλή ενέργεια υπόστρωμα του οργανισμού) κατά 40%! Αυτό σημαίνει πρακτικά, όπως άλλωστε δηλώνουν και οι ίδιοι οι αθλητές, αξιοσημείωτες βελτιώσεις στη μυϊκή δύναμη και εκρηκτικότητα, αύξηση της μυϊκής μάζας, μείωση της κόπωσης κατά την προπόνηση και μείωση του απαιτούμενου χρόνου ανάρρωσης μετά από αυτή!

Συστατικά: 100% Μονοϋδρική Κρεατίνη

gj
21-12-09, 17:02
Κατα τη γνώμη μου όλες ίδιες είναι οι καθαρές. Στις φορμουλες είναι εκει που χρειαζεται προσοχη.

thegravijia
21-12-09, 17:36
την εχει δοκιμασει κανεις αυτη
??????????????????????
λεει τιποτα? η ισχυει το οτι πληρωνεις περνεις? επειδη κανει μονο 11 ευρω γι αυτο λεω

-beba-
21-12-09, 18:07
την εχει δοκιμασει κανεις αυτη
??????????????????????
λεει τιποτα? η ισχυει το οτι πληρωνεις περνεις? επειδη κανει μονο 11 ευρω γι αυτο λεω

Οι μονουδρικές είναι όλες ίδιες. Μόνο η ετικέτα και η τιμή αλλάζει. Μην κολλάς. Πάρτη.

Αν θέλεις κάτι καλύτερο νομίζω πως μπορείς να πάρεις την κρεαλκαλίνη.

MuscleBuildingMachine
21-12-09, 18:13
Συμφωνώ με την -beba-:toast:

thegravijia
21-12-09, 20:04
οκ ρε αρχοντες πειτε καμια αξιοπιστη αλλα φθηνη παραλληλα ...δεν παιζουν λεφτα ..ασε που μου εχει τελειωσει και η whey τωρα και πρεπει να ξαναπαραγγειλω..
και θελω να παρω και ποδηλατο επειδη αρχιζει η διαΙΤα σε λιγο καιρο

Bane
21-12-09, 20:13
Προσωπικά για απλή μονουδρική εμπιστεύομαι την Prolab περισσότερο από όλες.

gj
21-12-09, 20:37
οκ ρε αρχοντες πειτε καμια αξιοπιστη αλλα φθηνη παραλληλα ...δεν παιζουν λεφτα ..ασε που μου εχει τελειωσει και η whey τωρα και πρεπει να ξαναπαραγγειλω..
και θελω να παρω και ποδηλατο επειδη αρχιζει η διαΙΤα σε λιγο καιρο
Πάρε ή αυτη που σου πε ο bane ή μπορεις και της on. Aξιοπιστη εταιρια και κάνει 15 ευρω. Αν επερνα σκετη και γω θα προτιμουσα την ον. Σιγα τώρα τα 5 ευρω διαφορα ;)

thegravijia
21-12-09, 21:51
για αυτη εδω τι γνωμη εχετε ?
εχει μεσα και 500γρ /...

http://www.x-tremestores.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=1831&category=566


πολυνεικε αυτα που ειπες για την warriorlab ισχυουν και για αυτη που ποσταρα τωρα? περι αξιοπιστιας κτλ?
????

Polyneikos
21-12-09, 22:13
Ωπα φίλε ,τωρα αναφερεις την Inkospor,Γερμανικη εταιρία και αυτό τα λεει όλα...Σοβαρη και αξιόπιστη από όσους ξερω εχωακουσει καλά λόγια....
Απλα είναι αρκετα ακριβη και ο κοσμος δεν την προτιμα..Από εδω μεσα ξερω ότι την τιμα ο Levronis !!!

thegravijia
21-12-09, 22:48
για αυτη εδω τι γνωμη εχετε ?
εχει μεσα και 500γρ /...

http://www.x-tremestores.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=1831&category=566


πολυνεικε αυτα που ειπες για την warriorlab ισχυουν και για αυτη που ποσταρα τωρα? περι αξιοπιστιας κτλ?
????


Ωπα φίλε ,τωρα αναφερεις την Inkospor,Γερμανικη εταιρία και αυτό τα λεει όλα...Σοβαρη και αξιόπιστη από όσους ξερω εχωακουσει καλά λόγια....
Απλα είναι αρκετα ακριβη και ο κοσμος δεν την προτιμα..Από εδω μεσα ξερω ότι την τιμα ο Levronis !!!
γιατι ακριβη πολυνεικε αφου λεει πως εχει μεσα 500γραμμαρια και κανει 25 ευρω περιπου...καλα ειναι πιστευω...???τι λες?

foko
21-12-09, 23:14
Την ειχα δοκιμασει εγω παλιοτερα , καλη μου φανηκε , αριστη διαλυτοτητα αρκει να μην την παιρνεις με καφε γιατι εμενα με επιανε "κοψιμο"

Polyneikos
21-12-09, 23:21
Ακριβη σαν εταιρια εννοουσα Bασίλη,αν τσεκαρεις τιμες από τις πρωτεϊνες τους θα καταλαβεις...

thegravijia
21-12-09, 23:24
Την ειχα δοκιμασει εγω παλιοτερα , καλη μου φανηκε , αριστη διαλυτοτητα αρκει να μην την παιρνεις με καφε γιατι εμενα με επιανε "κοψιμο"


Ακριβη σαν εταιρια εννοουσα Bασίλη,αν τσεκαρεις τιμες από τις πρωτεϊνες τους θα καταλαβεις...
δεν ξερω για τις πρωτεινες τους αλλα εγω την κρεατινη τους θα την χτυπησω..:thumbup:thanks

Kolorizos
21-12-09, 23:25
θα την δοκιμασω και θα σας πω..

SGP
22-12-09, 01:09
παιδια η συγκεκριμενη εταιρεια δεν υπαχει πουθενα...για την κρεατινη που ρωτισα μου ειπαν οτι φτιαχνεται στην ιρλανδια ενω αλλο ατομο απο το ιδιο καταστημα μου ειπε οτι ειναι αμερικανικη... δεν ξεπω τι παιζει γιατι την προωθει πολυ αυτο το καταστημα και καλο θα ειναι να ειμαστε επιφυλακτικοι....κατι παιζει εδω αλλιως δεν θα μου απαξιοναν 3 πωλητες απο την συγκεκριμενη αλυσιδα καταστηματων την on λεγοντας μου οτι η wariorlab ειναι καλιτερη και οτι και αυτοι χρησιμοποιουν την wariorlab και οχι αλλες εταιριες γιατι αυτι ειναι η καλιτερη...

Bane
22-12-09, 01:39
Δεν υπάρχει Αμερικάνικη κρεατίνη.

sTeLaKoS
22-12-09, 02:12
παιδια η συγκεκριμενη εταιρεια δεν υπαχει πουθενα...για την κρεατινη που ρωτισα μου ειπαν οτι φτιαχνεται στην ιρλανδια ενω αλλο ατομο απο το ιδιο καταστημα μου ειπε οτι ειναι αμερικανικη... δεν ξεπω τι παιζει γιατι την προωθει πολυ αυτο το καταστημα και καλο θα ειναι να ειμαστε επιφυλακτικοι....κατι παιζει εδω αλλιως δεν θα μου απαξιοναν 3 πωλητες απο την συγκεκριμενη αλυσιδα καταστηματων την on λεγοντας μου οτι η wariorlab ειναι καλιτερη και οτι και αυτοι χρησιμοποιουν την wariorlab και οχι αλλες εταιριες γιατι αυτι ειναι η καλιτερη...

Εντάξει, πωλητές αλυσίδας είναι. Ακολουθούνε τη γραμμή της εταιρίας. Υπάρχουνε συμφέροντα και λογικό να προωθούν περισσότερο κάποιες εταιρίες. Δε προωθούν μόνο την wariorlab απ' οτι θα χεις καταλαβει αν μιλησες για ωρα μαζι τους:green:. Αυτό δε σημαίνει πως είναι βρώμικες αλλά ούτε και καλές. Απλά από κάποιες έχουνε μεγαλύτερο κέρδος αυτοί. Το θέμα είναι πως για την ώρα δε μπορούμε να μάθουμε κάτι παραπάνω για την wariorlab αφού η ίδια η εταιρία δεν δίνει πληροφορίες για τα προιόντα της. Προσωπικά, ευχαριστώ αλλά δε θα πάρω.

AGGELOS.K
22-12-09, 13:24
δεν ξερω για τις πρωτεινες τους αλλα εγω την κρεατινη τους θα την χτυπησω..:thumbup:thanks
Με αυτή την κρεατίνη κάνω τον κύκλο μου αψογη παρτην :thumbup::thumbup:

Machiavelli
22-12-09, 13:43
Η καχυποψία θα σας φάει. Λες και την κρεατίνη της ΟΝ ας πούμε την έχετε πάει όλοι στο χημείο. Εγώ στον επόμενο κύκλο αν δεν είναι να παραγγείλω prolab, αυτή θα πάρω. Εξάλλου η κρεατίνη ξεχωρίζει εύκολα από άλλες σκόνες.

SGP
22-12-09, 14:19
Δεν υπάρχει Αμερικάνικη κρεατίνη.

ειπα οτι η κρεατινη παρασκευαζεται στην ιρλανδια και οτι η wariorlab ειναι αμερικανικη εταιρεια.....

Kolorizos
22-12-09, 16:12
να το site
http://www.warriorlab.com/310/index.aspx

-beba-
22-12-09, 16:13
Η καχυποψία θα σας φάει. Λες και την κρεατίνη της ΟΝ ας πούμε την έχετε πάει όλοι στο χημείο. Εγώ στον επόμενο κύκλο αν δεν είναι να παραγγείλω prolab, αυτή θα πάρω. Εξάλλου η κρεατίνη ξεχωρίζει εύκολα από άλλες σκόνες.

:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:

Bane
22-12-09, 16:15
Η καχυποψία θα σας φάει. Λες και την κρεατίνη της ΟΝ ας πούμε την έχετε πάει όλοι στο χημείο. Εγώ στον επόμενο κύκλο αν δεν είναι να παραγγείλω prolab, αυτή θα πάρω. Εξάλλου η κρεατίνη ξεχωρίζει εύκολα από άλλες σκόνες.

Το πρόβλημα δεν είναι αν ξεχωρίζεις την κρεατίνη απο τις άλλες σκόνες. Το πρόβλημα είναι κάτι μικρά πραγματάκια που δεν είναι και τόσο καλά για την υγεία που υπάρχουν σε μικροποσότητες σε κάποιες κρεατίνες.

sctp
22-12-09, 16:19
Γι'αυτο CREAPURE απο bulk-sites με τιμες εξωπραγματικες και ησυχαζεις..;)

Bane
22-12-09, 16:20
Γι'αυτο CREAPURE απο bulk-sites με τιμες εξωπραγματικες και ησυχαζεις..;)

Γερμανικοί(Ευρωπαικοί) προμηθευτές ftw.

Polyneikos
22-12-09, 16:26
να το site
http://www.warriorlab.com/310/index.aspx

Ωραίος !!


Το πρόβλημα δεν είναι αν ξεχωρίζεις την κρεατίνη απο τις άλλες σκόνες. Το πρόβλημα είναι κάτι μικρά πραγματάκια που δεν είναι και τόσο καλά για την υγεία που υπάρχουν σε μικροποσότητες σε κάποιες κρεατίνες.

Bane πιο συγκεκριμενα,τι εννοείς;

Bane
22-12-09, 16:30
Ωραίος !!



Bane πιο συγκεκριμενα,τι εννοείς;

Κρεατινίνη αμμωνία βαρέα μέταλλα

savage
22-12-09, 19:25
παιδια για την warrior lab,μου ειπε φιλος μου που δουλευει στα extreme stores οτι η πρωτεινη της (την οποια κ χρησιμοποιω) παρασκευαζεται στο εργοστασιο της οπτιμουμ κ ειναι ιδιας ποιοτητας στην ουσια,απλα λιγοτερο διαφημισμενη.
δεν ξερω αν ισχυει κατι αντιστοιχο για την κρεατινη για την οποια μιλατε βεβαια.

Machiavelli
23-12-09, 00:10
παιδια για την warrior lab,μου ειπε φιλος μου που δουλευει στα extreme stores οτι η πρωτεινη της (την οποια κ χρησιμοποιω) παρασκευαζεται στο εργοστασιο της οπτιμουμ κ ειναι ιδιας ποιοτητας στην ουσια,απλα λιγοτερο διαφημισμενη.


Δεν μου φαίνεται καθόλου παράλογο. Γίνεται με πολλές εταιρίες σε διάφορους τομείς. Παρεμπιπτόντως το site δε λέει κάτι, μόνο για τα προϊόντα έχει πληροφορίες, στο About us τίποτα.

sTeLaKoS
23-12-09, 00:15
Δεν μου φαίνεται καθόλου παράλογο. Γίνεται με πολλές εταιρίες σε διάφορους τομείς. Παρεμπιπτόντως το site δε λέει κάτι, μόνο για τα προϊόντα έχει πληροφορίες, στο About us τίποτα.

Ναί γίνεται και σε άλλους τομείς. Βέβαια υπάρχουνε και οι μούφες των αντιπροσώπων.
Θυμάμαι στα 16 μου όταν πήγα να αγοράσω για πρώτη φορά μηχανή(μικρό παπί) ήθελαν να μου πουλήσουν ένα κινέζινο το οποίο ήταν ολόιδιο απ' έξω με ένα της Honda και μου λέγαν πως είναι δήθεν θυγατρική της. Ε δεν ήταν Honda... πως να το κάνουμε. Απλά με βρήκε πιτσιρικά και ήθελε να μου παράσει αυτό το οποίο θα είχε εκείνος μεγαλύτερο όφελος.

Δε ξέρω αν με πιάνεις...

Bane
23-12-09, 00:57
Δεν μου φαίνεται καθόλου παράλογο. Γίνεται με πολλές εταιρίες σε διάφορους τομείς. Παρεμπιπτόντως το site δε λέει κάτι, μόνο για τα προϊόντα έχει πληροφορίες, στο About us τίποτα.


Χλομό εώς πολύ χλωμό μου φαίνεται. Ανάλογες ιστορίες έχω ακούσει πολλές φορές από πωλητές που θέλαν να πουλήσουν φύκια για μεταξοτές κορδέλες.
Και παρεπιμπτόντως η Optimum γνορίζω ότι κατασκευάζει την πρωτείνη για τα GNC, στα οποία πουλάει ότι θεωρεί κακής ποιότητας για να συμπερηλάβει στις δικές τις πρωτείνες.
Επίσης αν εγώ η μικρή και άγνωστη εταιρεία αγόραζα τα συστατικά μου από την μεγάλη και καταξιωμένη εταιρεία να είστε σίγουροι ότι θα το είχα πρώτη μούρη στην ετικέτα.

Machiavelli
23-12-09, 01:30
Ναί γίνεται και σε άλλους τομείς. Βέβαια υπάρχουνε και οι μούφες των αντιπροσώπων.
Θυμάμαι στα 16 μου όταν πήγα να αγοράσω για πρώτη φορά μηχανή(μικρό παπί) ήθελαν να μου πουλήσουν ένα κινέζινο το οποίο ήταν ολόιδιο απ' έξω με ένα της Honda και μου λέγαν πως είναι δήθεν θυγατρική της. Ε δεν ήταν Honda... πως να το κάνουμε. Απλά με βρήκε πιτσιρικά και ήθελε να μου παράσει αυτό το οποίο θα είχε εκείνος μεγαλύτερο όφελος.

Δε ξέρω αν με πιάνεις...

Η honda έχει "θυγατρική" εταιρία με φθηνά παπάκια στα οποία ταιριάζουν ανταλλακτικά honda. Δε θυμάμαι πως λέγεται. Καμία έκπτωση σε ποιότητα. Το ίδιο και η yamaha.
Bane το ζήτημα είναι να μη φαίνεται η εταιρία με το μεγάλο όνομα γιατί τότε χαλάει το marketing της μεγάλης. Απλά έτσι στα ακουμπάνε όσοι θα δώσουν πολλά λεφτά για την ποιότητα, στα ακουμπάνε και όσοι θέλουν το φθηνό. Επίσης εταιρίες μεγάλα ονόματα δεν παράγουν καν, απλώς δίνουν σχέδια. Δε ξέρω αν υπάρχει κάτι στην αγορά συμπληρωμάτων που το καθιστά αδύνατο αυτό αλλά συμβαίνει τακτικά και με επιτυχία.

Bane
23-12-09, 02:44
Bane το ζήτημα είναι να μη φαίνεται η εταιρία με το μεγάλο όνομα γιατί τότε χαλάει το marketing της μεγάλης. Απλά έτσι στα ακουμπάνε όσοι θα δώσουν πολλά λεφτά για την ποιότητα, στα ακουμπάνε και όσοι θέλουν το φθηνό. Επίσης εταιρίες μεγάλα ονόματα δεν παράγουν καν, απλώς δίνουν σχέδια. Δε ξέρω αν υπάρχει κάτι στην αγορά συμπληρωμάτων που το καθιστά αδύνατο αυτό αλλά συμβαίνει τακτικά και με επιτυχία.

Δημιουργείς μια υπομάρκα που να κουβαλα τα "απλά και φτηνά" προιόντα σου και επουδενεί δεν απαρνήσε τους δεσμούς σου με την μητρική εταιρεία.Το χουν κάνει με επιτυχία Iovate/Scivation/Ergopharm κτλ στο παρελθόν και ποτέ μου δεν έχω υπόψιν το ανάποδο. Και η απλή κρεατίνη της Optimum κάθε άλλο παρα high-end/ακριβή θεωρείται.

Machiavelli
23-12-09, 10:48
Δημιουργείς μια υπομάρκα που να κουβαλα τα "απλά και φτηνά" προιόντα σου και επουδενεί δεν απαρνήσε τους δεσμούς σου με την μητρική εταιρεία.Το χουν κάνει με επιτυχία Iovate/Scivation/Ergopharm κτλ στο παρελθόν και ποτέ μου δεν έχω υπόψιν το ανάποδο. Και η απλή κρεατίνη της Optimum κάθε άλλο παρα high-end/ακριβή θεωρείται.

Εγώ την optimum τελείως αυθαίρετα και υποθετικά την ανέφερα. Τέλος πάντων, σίγουρα ξέρεις καλύτερα την αγορά συμπληρωμάτων και ξέρεις πως γίνεται. Σε άλλες αγορές πάει αλλιώς.

vbatsigr
13-03-10, 13:37
Τελικα την δοκιμασε κανεις? Ειναι "καλη" ή οχι? Θελω να ξεκινησω κυκλο απο βδομαδα και ψαχνομαι ποια μονουδρικη να παρω

Kuon
19-03-10, 01:33
Γεια σας παιδιά,

Πρώτο μου post σε αυτό το forum, και αυτό γιατί ενώ παρακολουθώ εδώ και αρκετό καιρό προέκυψε ένα θέμα για το οποίο θέλω την γνώμη σας.

Αγόρασα σήμερα την συσκευασία των 300g της κρεατίνης της Warriorlab επειδή είδα πως την πρότειναν σε κάποιο topic εδώ, αλλά διαπίστωσα πως έχει εντελώς διαφορετική υφή από τα 2-3 άλλα παρόμοια προϊόντα που έχω δοκιμάσει.

Συγκεκριμένα όλες οι κρεατίνες που έχω δοκιμάσει ήταν σε κρυσταλλική μορφή, λίγο λιγότερο τραχιές από ζάχαρη. Η συγκεκριμένη όμως έχει υφή που μοιάζει με αλεύρι (ή και πούδρα).

Θα έπρεπε να με ανησυχήσει αυτό? Γενικά έχω κάποιο λόγο να φοβάμαι?

Επίσης, υπάρχει κάποιος που να έχει κάνει κάποιο "κύκλο" και να έχει δει αποτελέσματα/εξετάσεις για να δει μήπως και κάτι πάει στραβά? :P (δεν είχα τέτοιους φόβους μέχρι τώρα αλλά μετά από την σύντομη ανασκόπηση των θεμάτων για την συγκεκριμένη εταιρία μου γεννήθηκαν κάποιοι είναι η αλήθεια)

Svein
19-03-10, 01:49
Γεια σας παιδιά,

Πρώτο μου post σε αυτό το forum, και αυτό γιατί ενώ παρακολουθώ εδώ και αρκετό καιρό προέκυψε ένα θέμα για το οποίο θέλω την γνώμη σας.

Αγόρασα σήμερα την συσκευασία των 300g της κρεατίνης της Warriorlab επειδή είδα πως την πρότειναν σε κάποιο topic εδώ, αλλά διαπίστωσα πως έχει εντελώς διαφορετική υφή από τα 2-3 άλλα παρόμοια προϊόντα που έχω δοκιμάσει.

Συγκεκριμένα όλες οι κρεατίνες που έχω δοκιμάσει ήταν σε κρυσταλλική μορφή, λίγο λιγότερο τραχιές από ζάχαρη. Η συγκεκριμένη όμως έχει υφή που μοιάζει με αλεύρι (ή και πούδρα).

Θα έπρεπε να με ανησυχήσει αυτό? Γενικά έχω κάποιο λόγο να φοβάμαι?

Επίσης, υπάρχει κάποιος που να έχει κάνει κάποιο "κύκλο" και να έχει δει αποτελέσματα/εξετάσεις για να δει μήπως και κάτι πάει στραβά? :P (δεν είχα τέτοιους φόβους μέχρι τώρα αλλά μετά από την σύντομη ανασκόπηση των θεμάτων για την συγκεκριμένη εταιρία μου γεννήθηκαν κάποιοι είναι η αλήθεια)
Εγω εκανα εξετασεις μετα απο κυκλο (νεφρα , συκώτι , γενικη αιματος κλπ κλπ ) και ηταν όλα μια χαρά ! ( δεν χρησιμοποίησα την κρεατινη της warriorlab αλλα της οπτιμυμ ! )

Kuon
19-03-10, 01:57
Ευχαριστώ για την ταχύτατη απάντηση αλλά δεν ρωτάω γενικά για κρεατίνη. Κρεατίνη παίρνω αρκετά χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα (και εγώ συνήθως της ON χρησιμοποιούσα μέχρι τώρα).

Γενικά γνωρίζω πως η κρεατίνη ως συμπλήρωμα είναι εντελώς άκακη. Απλά είπα να δοκιμάσω ως οικονομικότερη λύση αυτήν εδώ της Warriorlab με την λογική πως είναι το ίδιο "καθαρή" με όλες τις υπόλοιπες, αλλά η υφή της με έβαλε σε υποψίες και επειδή στο site τους δεν αναφέρουν το ο,τιδήποτε για το που βασίζεται η εταιρία, που παρασκευάζονται τα προϊόντα κτλ. είπα να ρωτήσω αν είναι φυσιολογικό να είναι μια μονουδρική κρεατίνη σαν... αλεύρι!

gas
02-04-10, 23:48
παντος εγω που αγορασα την καθαρη κρεατινη της ιδιας εταιριας πειρα δυο κουτια εκανα φορτομα για 5 μερες με 20γρ κρεατινη με χυμο γλυκο εκανα συντηρηση για 1,5 μηνα και δεν ιδα καμια ΔΙΑΦΟΡΑ:shock::shock::cursing::cursing::cursing::cursing::cursing::cursing::shock::shock::shock::shock: μαπα το καρπουζι σα να νε αλευρι τωρα ξερω γο να φανταστητε το κουτι δεν ελεγε ουτε πια παρτηδα ηταν ουτε ημερομηνια ληξεις απο κει να φανταστειτε:shock::shock:

Svein
03-04-10, 11:04
παντος εγω που αγορασα την καθαρη κρεατινη της ιδιας εταιριας πειρα δυο κουτια εκανα φορτομα για 5 μερες με 20γρ κρεατινη με χυμο γλυκο εκανα συντηρηση για 1,5 μηνα και δεν ιδα καμια ΔΙΑΦΟΡΑ:shock::shock::cursing::cursing::cursing::cursing::cursing::cursing::shock::shock::shock::shock: μαπα το καρπουζι σα να νε αλευρι τωρα ξερω γο να φανταστητε το κουτι δεν ελεγε ουτε πια παρτηδα ηταν ουτε ημερομηνια ληξεις απο κει να φανταστειτε:shock::shock:

Γραψε τα εδω http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=6491 !

gas
03-04-10, 16:03
παντος εγω που αγορασα την καθαρη κρεατινη της ιδιας εταιριας πειρα δυο κουτια εκανα φορτομα για 5 μερες με 20γρ κρεατινη με χυμο γλυκο εκανα συντηρηση για 1,5 μηνα και δεν ιδα καμια ΔΙΑΦΟΡΑ μαπα το καρπουζι σα να νε αλευρι τωρα ξερω γο να φανταστητε το κουτι δεν ελεγε ουτε πια παρτηδα ηταν ουτε ημερομηνια ληξεις απο κει να φανταστειτε:shock::shock::shock:

Svein
04-04-10, 00:43
Σκόπευα να την αγοράσω με αυτα που διάβασα ομως...:welcome::welcome::welcome: !

gas
04-04-10, 18:06
Σκόπευα να την αγοράσω με αυτα που διάβασα ομως...:welcome::welcome::welcome: !

σε συμβουλευω να μη την παρεις χαμενα λεφτα παρε της ον η καποια αλλη. να ρωτησω η κρεατινη προσφετη νερο στους μυες ετσι?πιο το κερδος αν βαζουμε νερα αυτο δε μπωρο να καταλαυω:unsure:

giannis64
04-04-10, 18:37
όπως έχει αναφερθεί 1187999 φορές, από την κρεατίνη κοιτάς να εκμεταλλευτείς την δύναμη που σου προσφέρει το διάστημα της χρήσεις της, για πιο έντονες και δυνατές προπονήσεις, μιας και τα νερά μετά από 2 εβδομάδες οφ θα φύγουν.

gas
04-04-10, 21:37
όπως έχει αναφερθεί 1187999 φορές, από την κρεατίνη κοιτάς να εκμεταλλευτείς την δύναμη που σου προσφέρει το διάστημα της χρήσεις της, για πιο έντονες και δυνατές προπονήσεις, μιας και τα νερά μετά από 2 εβδομάδες οφ θα φύγουν.

ναι αλλα δεν κρεμαω?επεισεις λενε οτι καλο ειναι κρεατινη να παρω σε περιοδο δυναμης δλδ εννοο οταν κανω προγραμμα για αυξηση δυναμης και οχι ογκου βεβαια εγω την δουλεψα σε ογκο τωρα τι ισχυει......

giannis64
04-04-10, 22:38
Η κρεατίνη έχει θέση στη δίαιτα της γράμμωσης προωθώντας την ενέργεια και τα πρηξίματά μας στην προπόνηση. Ωστόσο, συνήθως, η λήψη της θα πρέπει να περιοριστεί σε 5γρ ημερησίως. Η τάση της κρεατίνης να κρατά νερά στο σώμα είναι και στην περίπτωση μας επιθυμητή, καθώς κρατά τους μυς μας «γεμάτους» δίνοντας τους μια πιο πλήρη εικόνα. Ωστόσο πολλοί επιλέγουν να την αφαιρέσουν στα τελευταία στάδια της δίαιτας, θυσιάζοντας το πρήξιμο για μια ακόμη στεγνότερη εικόνα. Η προσωπική μου άποψη είναι ότι αν η διατροφή σας είναι όπως προτείνει αυτό το άρθρο, τα νερά που θα κρατά η κρεατίνη θα είναι όλα ενδομυϊκά και δε θα χρειαστεί να την αφαιρέσετε σε κανένα στάδιο (δε μιλάμε για αγωνιστικές δίαιτες). Ωστόσο κάθε σώμα είναι διαφορετικό, άρα ίσως πρέπει να πειραματιστείτε με τη λήψη της.

το ειπαμε και το λεμε συναιχεια........ διαβαστε τα αρθρα του φορουμ http://www.bodybuilding.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=87:2009-09-25-06-39-02&catid=3:2009-09-23-07-10-00&Itemid=4

Machiavelli
05-04-10, 14:13
Πάντως και η Prolab που είναι η αγαπημένη μου μοιάζει πιο πολύ με αλεύρι, απ' ότι όλες οι άλλες που έχω δοκιμάσει.

mantus3
05-04-10, 14:23
Πάντως και η Prolab που είναι η αγαπημένη μου μοιάζει πιο πολύ με αλεύρι, απ' ότι όλες οι άλλες που έχω δοκιμάσει.

εχω παρει καφεινη της prolab και ηταν επισεις μουφα... λες να ετυχε?:unsure:

Machiavelli
05-04-10, 15:12
Δεν είπα ότι είναι μούφα η κρεατίνη της Prolab, το αντίθετο, με πιάνει καλύτερα από όσες έχω δοκιμάσει, το λέω για να υπερασπισθώ την κρεατίνη της warriorlab που ειπώθηκε παραπάνω ότι μοιάζει με αλεύρι.

gas
09-04-10, 17:31
Δεν είπα ότι είναι μούφα η κρεατίνη της Prolab, το αντίθετο, με πιάνει καλύτερα από όσες έχω δοκιμάσει, το λέω για να υπερασπισθώ την κρεατίνη της warriorlab που ειπώθηκε παραπάνω ότι μοιάζει με αλεύρι.

τις warriorlab ειναι σκετη μουφια ουτε batch number υτε expire date δεν ειχε :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Bane
09-04-10, 22:05
Λυπάμαι που καταστρέφω τις θεωρίες συνομοσίας αλλά το πόσο λεπτόκοκη(σαν αλεύρι που λέτε) είναι η κρεατίνη εξαρτάται κατά κύριο λόγο από το βαθμό κονιορτοποίησης (micronization) η στην λαική πόσο λεπτή την κάνει το μπλέντερ.
Η ακόμα πιο απλά και η άχνη και η απλή ζάχαρη ζάχαρη είναι.
Οι "αλευρίσιες" (sic) κρεατίνες είναι ελαφρώς ελαφρώς καλύτερες.
Η κρεατίνη της Prolab είναι από τις ποιοτικότερες της αγοράς

Johnny21a
13-04-10, 16:55
Επειδη το ειχα ψαξει το θεμα ειχα διαβασει οτι η Warriolab ανηκει στην εταιρια στην οποια ανηκουν τα X-treme stores (θα βρω το λινκ και θα το ποσταρω). Δεν ειναι τυχαιο που μια μερα πηγα να παρω πρωτεινη και μπαινοντας μεσα ειδα το μαγαζι γεματο απο την συγκεκριμενη μαρκα...

Αλλα αυτο που ειναι ελεεινο ειναι τα ψεματα που λενε κατι καραγκιοζακια πωλητες που πραγματικα δεν θα επρεπε να δουλευουν σε μαγαζι με συμπληρωματα διατροφης...

Ζητησα πρωτεινη της Optimum και ο πωλητης επεμενα να μου πουλησει την Warrior και μαλιστα υπαινιχθηκε οτι δεν εχει optimum. Μου ειπε μαλιστα οτι η συγκεκριμενη εταιρια ειναι θηγατρικη της Optimum (αυτο αν το μαθουν απο την O.N μπορει να σηκωνει και μηνυση αν ετσι εχουν πει στους υπαλληλους να λενε) και οτι εφεραν αυτη την εταιρια γιατι υπηρχε προβλημα με νοθευμενα προιοντα της Ο.Ν.

Ακουσον ακουσον... Ο παραλλογισμος και το καφριλικι του ηλιθιου πωλητη σε ολο του το μεγαλιο (αν εγω δεν καταλαβα την λογικη πισω απο αυτο ας μου την εξηγησει καποιος...)

Φυσικα οταν δεν καταφερε να με πεισει να αγορασω την συγκεκριμενη μαρκα θυμηθηκε οτι εχει και Ο.Ν. να μου δωσει...

Παιδια νομιζω οτι τετοιες συμπεριφορες που μας περνανε για ηλιθιους και βλακες πρεπει το λιγοτερα να καταγγελονται και φυσικα να τους την "λεμε" εκεινη την στιγμη. Εγω την επομενη φορα που θα παω θα τον κολλησω στον τοιχο, θα του πω να μου δειξει που γραφει οτι ειναι θηγατρικη, που γραφει αριθμο παρτιδας, ημερ. ληξεως κλπ... Επεται αι συνεχεια λοιπον...

gas
13-04-10, 17:44
Επειδη το ειχα ψαξει το θεμα ειχα διαβασει οτι η Warriolab ανηκει στην εταιρια στην οποια ανηκουν τα X-treme stores (θα βρω το λινκ και θα το ποσταρω). Δεν ειναι τυχαιο που μια μερα πηγα να παρω πρωτεινη και μπαινοντας μεσα ειδα το μαγαζι γεματο απο την συγκεκριμενη μαρκα...

Αλλα αυτο που ειναι ελεεινο ειναι τα ψεματα που λενε κατι καραγκιοζακια πωλητες που πραγματικα δεν θα επρεπε να δουλευουν σε μαγαζι με συμπληρωματα διατροφης...

Ζητησα πρωτεινη της Optimum και ο πωλητης επεμενα να μου πουλησει την Warrior και μαλιστα υπαινιχθηκε οτι δεν εχει optimum. Μου ειπε μαλιστα οτι η συγκεκριμενη εταιρια ειναι θηγατρικη της Optimum (αυτο αν το μαθουν απο την O.N μπορει να σηκωνει και μηνυση αν ετσι εχουν πει στους υπαλληλους να λενε) και οτι εφεραν αυτη την εταιρια γιατι υπηρχε προβλημα με νοθευμενα προιοντα της Ο.Ν.

Ακουσον ακουσον... Ο παραλλογισμος και το καφριλικι του ηλιθιου πωλητη σε ολο του το μεγαλιο (αν εγω δεν καταλαβα την λογικη πισω απο αυτο ας μου την εξηγησει καποιος...)

Φυσικα οταν δεν καταφερε να με πεισει να αγορασω την συγκεκριμενη μαρκα θυμηθηκε οτι εχει και Ο.Ν. να μου δωσει...

Παιδια νομιζω οτι τετοιες συμπεριφορες που μας περνανε για ηλιθιους και βλακες πρεπει το λιγοτερα να καταγγελονται και φυσικα να τους την "λεμε" εκεινη την στιγμη. Εγω την επομενη φορα που θα παω θα τον κολλησω στον τοιχο, θα του πω να μου δειξει που γραφει οτι ειναι θηγατρικη, που γραφει αριθμο παρτιδας, ημερ. ληξεως κλπ... Επεται αι συνεχεια λοιπον...

και το χειροτερο ειναι οτι λενε οτι να να σου πω, πηγα την αλλη φορα να αγορασω της οπτιμουμ μια γουει πρωτεινη και ο πωλητης μου πε παρε μιοφιουζιον για να δης διαφορα στο σωμα σου:shock::shock: ισχυει? η λεει μαλακιες:green:φυσηκα εγω πειρα της οπτιμουμ γιατι τον εκοψα να θελει να δοσει του γκασπαρι

hunteranimator
16-07-10, 21:12
ρε παιδια να πω κατι.....περνω εδω και 8 μερες κρεατινη της warriolab 5 μερες φωρτωση 15-20 γραμμαρια 2 μερεες εκτος και μια σημερα.Απλα μεσα σε αυτες τις 4 τελευεταιες μερες μου εχει ανεβει παρα πολυ η λιμπιντος,κατι σαν λιμπιτιαση,δεν λεω οτι εχω γινει και μανιακος απλα μου ειναι πολυ εντονη και ποιο συχνη ειναι πολυ ασθητη η διαφορα.Απλα ρωταω αν αυτο το φαινομενο ειναι γνωστο η αν γνωριζει καποιος κατι αυτο.Παρατηρηση μονο με την κρετινη warriolab με επιασε και αυτο μαλλον επειδει ειναι σκετη οταν επερνα το storm της universal δεν μπορω να πω οτι ειχα κατι τετοιο.
φιλε Johnny21a μαλλον θα επερνε τιποτα επιπλεον λεφτα αν σε καταφερνε η θα ηταν αποστολη του πσιω απο αυτον κρυβονται συμφεροντα,η απλα ειναι βλακας.Αν και η αληθεια ειναι οτι υπαρχουν πολιτες που ειναι λιγο ελεος αν π.χ. παρεις τηλεφωνο 10 καταστηματα και ρωτησεις εναν εναν για το vitrix της nutrex η το ecdy 20 θα ακουσεις πολλες διαφορετικες ανομιες αποψεις[οπως για το αν πρεπει να κανω κυκλους με το vitrix].Θα φανω λιγο κακος αλλα εχω δει πολιτη στα xtreme που ηταν πραγματικα ακαταληλη η εμφανηση του για αυτην την δουλεια ,θυμαμαι ηταν αδυνατος λιγο λαπας δεν πεζει στην ζωη του να ειχε σηκωσει ουτε ενα βαρακι τα δοντια του ηταν πραγματικα αηδια καθως μιλαγε με ξεραμενα σαλια στα χειλει του οχι λιγα να πεις ανθρωπινο ειναι,απορουσα αν δεν το καταλαβενε.Δεν ειχα προβλημα με την εξηπηρετηση το ξερω οτι φανηκα τωρα καπως κομπλεξηκος κτλ και ειμαι για φαπες κτλ αλλα θα προτημουσα να πηγαινα σε ενα αλλο xtreme και οχι για να δω κανεναν ραμπο η σφιχτερμαν.Αν και θα προτημουσα καμια ωραια γυναικια παρουσια για πολιτρια.

giorgospet
16-07-10, 22:03
Μία έρευνα που είχα διαβάσει πριν 10 χρόνια περίπου , είχε σαν αποτέλεσμα ότι η μονοϋδατική κρεατίνη ανεβάζει την λίμπιντο. Μάλιστα την αποκαλούσε το τέλειο σέξουαλ μπούστερ. Τώρα ,τι να πω;

deluxe
16-07-10, 22:32
Υπηρχε η μονοϋδρικη πριν 10 χρονια και ποσο εγκυρη μπορει να ηταν η ερευνα;

giorgospet
16-07-10, 22:44
Ο Γουέιντερ την διαφήμιζε από το 1992, αν θυμάμαι καλά. Αν σε ενδιαφέρει θα κοιτάξω τα περιοδικά μου και θα σου πω.

beefmeup
17-07-10, 02:49
Υπηρχε η μονοϋδρικη πριν 10 χρονια και ποσο εγκυρη μπορει να ηταν η ερευνα;

:banghead::banghead::banghead:

η επιστημη την ανακαλυψε το 1832,κ η πρωτη αναφορα σε σχεση με τις ιδιοτητες της για μυικη αναπλαση εγινε το 1926.

τωρα για 10 χρονια πριν,δεν ειμαι κ τοσο σιγουρος αν υπηρχε.

TEFAAtzis
17-07-10, 03:39
:banghead::banghead::banghead:

η επιστημη την ανακαλυψε το 1832,κ η πρωτη αναφορα σε σχεση με τις ιδιοτητες της για μυικη αναπλαση εγινε το 1926.

τωρα για 10 χρονια πριν,δεν ειμαι κ τοσο σιγουρος αν υπηρχε.

:bowdown::bowdown::bowdown:

deluxe
17-07-10, 11:33
Εξυπναδες;

hunteranimator
20-07-10, 17:49
μια αλλη παρατηρηση ειναι οτι αυτες τις 4 μερες ιδρωνω σαν γουρουνι λογο ζεστης και μαζι με τα καψηματα απο τον ηλιο ειμαι σαν ηλιοκαμενος χαζοτουριστας,το αποτελεσμα οσο ογκο ειχα παρει απο την κρεατινη βλεπω οτι τον εχω χασει αλλα επινα καπου στα 2 λιτρα νερο αλλα σε δυναμη δεν επεσα χτες που γυρισα απο ταξιδακι πηρα την δικια μου στα χερια μου σε style ο γαμπρος&η νυφη[65 κιλα αυτη και 7 κιλα η βαλιτσα της πανω κατω] στο μετρο απο το μοναστηρακι που ειναι η σταση που μας αφηνει το μετρο μεχρι εξω απο τον σταθμο,πραγμα που με φρικαρε τετοια αντοχη δεν πιστευα οτι ειχα ισα ισα που ψηλολαχανιασα,αν και το εκρυψα....ειπα να το παιξω λιγο ραμπο:lift2hand::army2:[αν και δεν το ειχα ξαναδοκιμασει] πιστευω πως οφειλεται στην κρεατινη.Πλεον ακουω κρεατινη και αποκτω το χαμογελο της chrest.

Nio
04-01-11, 13:06
Σε εμένα αυτή η κρεατίνη δούλεψε, και όταν λέω δούλεψε εννοώ: την έπαιρνα ένα 2μηνο και ξέχασα τι σημαίνει πιασίματα ακόμη και μετά από μέρες με 2 προπονήσεις.
Παρατήρησα και (ένα μικρό)πρήξιμο στους μύες κατά τη διάρκεια των προπονήσεων.

Πάντως αν και έμεινα ικανοποιημένος, η επόμενη που θα πάρω θα είναι διαφορετικής εταιρείας έτσι για αλλαγή. :)

Pavlos17
19-01-11, 20:42
εψαξα αλλα δεν βρηκα...εχει χρησιμοποιησει κανεις αυτη την κρεατινη Monohydrate creatine της Warriorlab? πειτε γνωμες ! :green:

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=20233&stc=1&d=1295460994



http://www.xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=4344&category=566

Polyneikos
19-01-11, 21:12
Η Warriorlab εχει προχωρησει σε ενα facelift των συσκευασιων των προιοντων τους,ουσιαστικα μιλαμε για τα ιδια προιοντα με διαφορετικα κουτια

jannous44
22-01-11, 16:23
χτες την αγορασα την συγκεκριμενη. με τραβιξε η τιμη της 15€ τα 400γ μια χαρα σε σχεση με την METR-X που επερνα (30€ 400γ). δεν την εχω δοκιμασει. θα την ξεκινησω απο δευτερα. μερικη λετε οτι του επιασε καλα αλλοι λενε οτι εχουν προβλημα. θα δειξει..

Polyneikos
22-01-11, 17:33
Go for it!:thumbup:

G ston Asso
25-03-11, 16:37
είναι η πρώτη κρεατίνη που παίρνω οπότε η άποψη μου δεν είναι και η πιο βαρύνουσα.
Αυτό που νιώθω είναι περισσότερα πριξήματα , και ενώ γίνονται τα χέρια μου σαν αμόνια μπορώ και βγάζω περισσότερες επαναλήψεις. Δεν αισθάνομαι τραγικά πράγματα η εξοπραγματική δύναμη :P . Δεν πιστεύω πως ένα προ'ι'όν απο μόνο του προκαλεί τόση διαφορά συνεπώς θα πώ πως πιστεύω πως με βοήθησε στο όλο θέμα :weights:
Η τιμή της είναι τρέλλα :green::green::green:
την παίρνω μόνο μεταπροπονητικά (5-10 γραμ (κουταλιά γλυκού)) για αποθεραπεία.

προσωπικά την προτείνω για δοκιμή.
στο μέλλον θα δοκιμάσω και απο άλλες μάρκες για να συγκρίνω
:thumbup::thumbup::thumbup:

al1975
18-08-11, 12:03
Τους τελευταίους 5 μήνες προτιμώ να ψωνίζω απο τα xtr stores.Η αλήθεια είναι οτι αν εξεραίσεις έναν πιτσιρικά που αντικαθιστά στα ρεπό τον πωλητή στο συγκεκριμένο κατάστημα, ο οποίος μάλον βαριέται την ζωή του, η εξυπηρέτηση είναι σούπερ.
Πιο συγκεκριμένα ο πωλητής (Θ) με έχει βοηθήσει αρκετά και χωρίς να με πιέσει να πάρω wariorlab.Π.χ. την προηγούμενη βδομάδα όταν ήμουν ανάμεσα σε προτείνη της εν λόγω εταιρίας και της Stacker 2 ,όταν τον ρώτησα πια έχει την καλύτερη γεύση μου είπε την δεύτερη!
Μάλον τελικά έχει να κάνει ποιός τελικά είναι ΠΩΛΗΤΗΣ και ξέρει την δουλειά του και ποιός απλά είδε φως και μπήκε απλά για το μεροκάματο...

Θα έγραφα το όνομα του παιδιού που με εξυπηρετει αλλά φοβάμαι μην το δουν απο την εταιρία και τον διώξουν γιατι δεν προωθεί warior lab!!!

polo0
10-04-12, 22:08
χτες την αγορασα την συγκεκριμενη. με τραβιξε η τιμη της 15€ τα 400γ μια χαρα σε σχεση με την METR-X που επερνα (30€ 400γ). δεν την εχω δοκιμασει. θα την ξεκινησω απο δευτερα. μερικη λετε οτι του επιασε καλα αλλοι λενε οτι εχουν προβλημα. θα δειξει..

τελικα τι εγινε με αυτην την κρεατινη?καλη ?αποτελεσματα?τιποτα προβληματα?:)

pikos
08-06-12, 01:24
Τελικά την έχει δοκιμασει κανεις ? Ειναι οντως κρεατινη μέσα η αλεσμενα αμελετητα αφρικανικου ελεφαντα ?

polo0
13-06-12, 23:36
Τελικά την έχει δοκιμασει κανεις ? Ειναι οντως κρεατινη μέσα η αλεσμενα αμελετητα αφρικανικου ελεφαντα ?

εγωω αλλα οχι σε σκονη,σε χαπια!:P

gk
13-07-12, 13:02
Επειδη κοιταω αυτες τις μερες να παρω μια οικονομικη μονούδατικη και ειμαι μεταξυ αυτης και μιας της PVL, αυτη εδω η συγκεκριμενη ειναι micronised? Ή "απλη" (αν μπορω να το πω ετσι)? Γιατι δεν βρηκα καποια πληροφορια που κοιταξα λιγο?

sobral
13-07-12, 14:16
Επειδη κοιταω αυτες τις μερες να παρω μια οικονομικη μονούδατικη και ειμαι μεταξυ αυτης και μιας της PVL, αυτη εδω η συγκεκριμενη ειναι micronised? Ή "απλη" (αν μπορω να το πω ετσι)? Γιατι δεν βρηκα καποια πληροφορια που κοιταξα λιγο?

κατ' εμε πιο αξιόπιστη η PVL. Βέβαια η σειρά essentials βγάζει και creapure η οποία είναι η καλύτερη αλλά δεν την έχουν φέρει εδώ απ ότι βλέπω...μεταξύ των δυο πάντως PVL.

ROMAIOS
14-07-12, 11:29
Επειδη κοιταω αυτες τις μερες να παρω μια οικονομικη μονούδατικη και ειμαι μεταξυ αυτης και μιας της PVL, αυτη εδω η συγκεκριμενη ειναι micronised? Ή "απλη" (αν μπορω να το πω ετσι)? Γιατι δεν βρηκα καποια πληροφορια που κοιταξα λιγο?

Καλημέρα φίλε μου...Έχω το κουτί μπροστά μου...της warriorlab εννοώ...(Αυτήν χρησιμοποιώ και εγώ, βρισκόμενος στον τρίτο κύκλο..)
Στα ingredients αναφέρει χαρακτηριστικά: 100% Micronised Creatine Monohydrate......Αυτό που μόλις παρατήρησα μετά και από άνωθεν σχόλια άλλων παιδιών, είναι ότι όντως δεν αναγράφεται πουθενά ημερομηνία λήξης, ή αριθμός παρτίδας ή κάτι παρεμφερές εν πάση περιπτώσει.. :/ Αναγράφεται ο αριθμός γνωστοποίησης στον Ε.Ο.Φ, ενώ αναφέρεται, πως, παράγεται στην Ιρλανδία και εισάγεται από την X-TREME STORES Α.Ε.

gk
16-07-12, 12:18
Ευχαριστω παιδια!
Απο θεμα πιοτητας εχω μονο καποιον ενδοιασμο.. Απλη κρεατινουλα ειναι κ αυτη μεν, αλλα λογω λιγοτερο γνωστης/μεγαλης εταιριας, δεν ξερω, σκεφτομαι και αυτα απο κατω..


Το πρόβλημα δεν είναι αν ξεχωρίζεις την κρεατίνη απο τις άλλες σκόνες. Το πρόβλημα είναι κάτι μικρά πραγματάκια που δεν είναι και τόσο καλά για την υγεία που υπάρχουν σε μικροποσότητες σε κάποιες κρεατίνες.


Γερμανικοί(Ευρωπαικοί) προμηθευτές ftw.

(η PVL ειναι και Γερμανικη, αν επιτρεπεται να κανω κ αυτη τη συγκριση)

Απλα ειναι πολυ φθηνη κ σε λιγη ποσοτητα που χρειαζομαι εγω.

sobral
16-07-12, 23:27
Ευχαριστω παιδια!
Απο θεμα πιοτητας εχω μονο καποιον ενδοιασμο.. Απλη κρεατινουλα ειναι κ αυτη μεν, αλλα λογω λιγοτερο γνωστης/μεγαλης εταιριας, δεν ξερω, σκεφτομαι και αυτα απο κατω..





(η PVL ειναι και Γερμανικη, αν επιτρεπεται να κανω κ αυτη τη συγκριση)

Απλα ειναι πολυ φθηνη κ σε λιγη ποσοτητα που χρειαζομαι εγω.

Δεν είναι γερμανική η PVL, καναδέζικη είναι.

gk
17-07-12, 02:09
:unsure: ωχ οντως! μπηκα στο site της pvl και ειδα την εικονα του προιοντος κ γραφει made in canada κλπ... ε
Αλλα ειχα δει την αντιστοιχη εικονα που ανοιγει απο αλυσιδα καταστηματων με συμπληρωματα, οπου πανω στην μπροστινη ετικετα γραφει σε καποιο σημειο "certified 100% German micronised" και ειχα μεινει εκει, παρα το οτι για καποιον λογο ανοιγει σελιδα με τα στοιχεια της creapure και οχι της απλης creatine..
Για την ιστορια, τσεκαρε να δεις οτι στην creapure, της pvl, γραφει ετσι μπροστα. Δεν ξερω γιατι ή τι σημαινει, αλλα εχεις δικιο για την προελευση.

(ειμαστε λιγο off topic)

Kris994
06-09-12, 03:04
http://www.warriorlab.gr/about_us παιδες βρηκα στο σαιτ της warriorlab για το about us.βασικα επειδη τα αγγλικα μου ειναι για τον πο@#ο δν κταλαβα τι λεει...απλα τ ανεβασα ωστε αν το δει καποιος εμπειρος να μας πει αν ειναι αξιοπιστη η συγκεκριμενη εταιρια....τεσπα εγω λεω να την δοκιμασω την κρεατινη της warriorlab γιατι ειναι και η πρωτη φορα που θα παρω κρεατινη

Kris994
08-09-12, 03:28
ρε παιδια να ρωτησω επειδη ενδιαφερομαι για την συγκεκριμενη κρεατινη της warriorlab μπορειτε να μου πειτε αν οντως δουλευει(σε υγιη ατομα και με σωστο τροπο ληψης)..γιατι διαβασα πολλα στο φορουμ περι αυτης της κρεατινης που λενε οτι δεν λειτουργει.....υπαρχει καποιος που την πηρε και εκανε τη δουλεια της???μν πεταξω ασκοπα λεφτα(ειμαι αναμεσα σε αυτη της warrior lab και αυτη του Gaspari ποια θα προτεινατε??)

Aristosdem
30-10-12, 12:38
Καλημερα παιδια,την αγορασα χθες (Creatine monohydrate τις Warriolab) και τη χρησιμοποιω βαζοντας 5γ στο μεταπροπονητικο ροφημα (AfterWorkout-ΑfterGlow) το οποιο περιεχει 1γ αλκαλικης κρεατινης πολυ λιγο δηλαδη και ετσι το ενισχυω. Να σημειωσω οτι χρησιμοποιω και PreWorkout το (xpand dymatize) που περιεχει και αυτο 5γ μονοϋδρικής κρεατίνης, δηλαδη παιρνω 5γ πριν την προπονηση και 5γ μετα... Ειναι ενταξει ή κανω καποιο λαθος ?

Metalhead|T|
31-10-12, 01:29
σημερα πέρασα απο ενα κατάστημα x-treme stores ψάχνοντας για γάντια και συνάντησα την κρεατίνη της συγκεκριμένης εταιρίας καθώς κι πολλα αλλα συμπληρώματα...σκέφτομαι να αγοράσω για δοκιμη τις κάψουλες-χαπια που βγάζει (200caps) εναντι της σκόνης....υπάρχει καποια βασική διαφορά ??πλεονεκτηματα μειονεκτήματα.....??

beefmeup
31-10-12, 02:58
να παρεις την σκονη,γιατι σε συμφερει απο πλευρας δοσεων/τιμης.

Metalhead|T|
31-10-12, 03:36
καψουλες-11ε οι 200 (περιπου 1μηνα διαρκεια με 6καψ την ημερα )

η σκονη αντιθέτως τελειως μπακαλίστικα αν πουμε στο γεμισμα οτι παιρνουμε 10γρ την μερα και μετα τις 5 μερες απο 5γρ ημερισίως στατιστικα συμφέρει περισσότερο..θα κοιτάξω τι υπάρχει σε απόθεμα (200 ή 400γρ γιατι βγάζει 2 μεγέθη ) και θα πράξω αναλόγως..γιατί υπάρχουν και άλλες που σαφώς ειναι δοκιμασμένες και καλύτερες..αλλα ας εχουμε μια γνώμη κια απο αυτην...

Aristosdem
31-10-12, 11:05
Καλημερα παιδια,την αγορασα χθες (Creatine monohydrate τις Warriolab) και τη χρησιμοποιω βαζοντας 5γ στο μεταπροπονητικο ροφημα (AfterWorkout-ΑfterGlow) το οποιο περιεχει 1γ αλκαλικης κρεατινης πολυ λιγο δηλαδη και ετσι το ενισχυω. Να σημειωσω οτι χρησιμοποιω και PreWorkout το (xpand dymatize) που περιεχει και αυτο 5γ μονοϋδρικής κρεατίνης, δηλαδη παιρνω 5γ πριν την προπονηση και 5γ μετα... Ειναι ενταξει ή κανω καποιο λαθος ?


Μπορει να μου απαντηση καπιος....:welcome:

Aristosdem
05-11-12, 13:36
Καπια Γνωμη...???

beefmeup
05-11-12, 13:39
10γρ ειναι ισως αρκετα..
αφου περνεις ηδη 5γρ απο το εξπαντ δεν θες αλλη μετα την προπονηση σου..
οποτε μπορεις να περνεις σκετα 5γρ απο την μονουδρικη μονο τις μερες που δεν κανεις προπονες.

Aristosdem
05-11-12, 19:01
Δεν ειναι λιγα 5γ τιν ημερα...? Αν αλλαζα τιν ωρα ληψης και τιν επερνα με το μεσημεριανο η με το βραδινο τα αλλα 5γ, εχω διαβασει οτι μπρορω να περνω εως 10γ τιν ημερα αν δεν κανω λαθος...:thumbup:

beefmeup
05-11-12, 21:53
μαν,απο πανω ρωτας για να παρεις γνωμες κ σου γραφω μια..
κ μετα μου γραφεις οτι το κανεις σωστα οπως το περνεις στα 10γρ.
αρα,εγω τι αλλο να σου πω δλδ?:unsure:
τι θα αλλαξει δλδ αν περνεις 10γρ σε διαστημα 2 ωρων η αν τα περνεις σε διαστημα 10 ωρων..παραμενουν 10γρ ανα μερα.

σου ειπα μια αποψη,απο κει κ περα αν δεν σε βολευει συνεχισε ο,τι κανεις:)

Aristosdem
08-11-12, 15:48
Coolαρε μαν θα συνεχισω οτι κανω ;-)

ROMAIOS
02-12-12, 12:32
Κύριοι την έχω επιλέξει και εγώ την συγκεκριμένη, καθώς έχω πάρει 2 κουτιά από δαύτην...Να πω την αλήθεια δεν παρατήρησα τίποτα αξιοσημείωτο, ούτε με τρελούς και παλαβούς ρυθμούς ανέβαζα κιλά, ούτε κάτι άλλο...Ίσως να παρατήρησα κάποια επιπλέον νερά, αν και αυτό, πάλι, ελέγχεται, λόγω του ότι ήμουν σε περίοδο όγκου με αρκετούς υδατάνθρακες, κατά συνέπειαν τα όποια νερά ήταν κάτι αναμενόμενο..(αν και εδώ που τα λέμε, τα νερά που κατακρατούνται θεωρητικά ενδομυικά δεν υποτίθεται ότι θα ήταν.?? :/ )...Δεν ακολούθησα το πρωτόκολλο του φορτώματος, καθώς έπαιρνα 5γρ πριν και 5γρ μετά την προπόνηση, όπως προτείνεται ακριβώς και στα άρθρα που έχουμε εδώ στο φόρουμ -ουσιαστικά αυτές ακριβώς τις οδηγίες ακολούθησα...
Ωστόσο, κύριοι, κάτι το οποίο πρόσεξα και με ενόχλησε πάρα πολύ και πλέον αποτελεί απαγορευτικό παράγοντα ως προς την επαναγορά του συγκεκριμένου συμπληρώματος, είναι Η ΑΠΟΥΣΙΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΛΗΞΕΩΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ!!!!.....Παρακαλώ πολύ διορθώστε με αν γίνομαι υπερβολικός, αλλά αν κάτι είναι θεμελιώδες και απαραίτητο, ειδικά για συμπληρώματα διατροφής, αυτό είναι η σαφέστατη ένδειξη της ημερομηνίας λήξεώς των...Για μένα είναι αδιανόητο, και ενδεικτικό προχειροδουλειάς από πλευράς εταιρείας, ενδεχομένως και ενοχοποιητικός παράγοντας,εν τέλει, ως προς την ποιότητα και αξιοπιστία του προϊόντος, κατ' επέκτασην και της ίδια της εταιρείας....
Συνοψίζοντας αποκλείω κατηγορηματικά μελλοντική επαναγορά του εν λόγω προϊόντος.....

beefmeup
02-12-12, 14:01
Ωστόσο, κύριοι, κάτι το οποίο πρόσεξα και με ενόχλησε πάρα πολύ και πλέον αποτελεί απαγορευτικό παράγοντα ως προς την επαναγορά του συγκεκριμένου συμπληρώματος, είναι Η ΑΠΟΥΣΙΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΛΗΞΕΩΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ!!!!.....

περιεργο μου φενεται αυτο που λες..καμια φορα ειναι machine pressed πανω στην συσκευασια(στον κουβα δλδ,οχι στο χαρτι),αλλα επειδη ειναι με σκουρα γραμματοσειρα δεν δειχνει,παρα μονο αν την γυρισεις λιγο στο φως..το εχω παθει πολλες φορες..
ξανατσεκαρε το μια..

Aristosdem
04-12-12, 19:47
Την εν λογω κρεατινη τι χρησιμοποιω και εγω ενα μηνα τωρα και την βρισκω και πολυ καλη σε συγκριση με αλλες κρεατινες απο μεγαλες επωνυμες εταιριες που χρησιμοποίησα στο παρελθον. Μου εκανε αρκετη κατακρτηση υγρων με αποτελεσμα να φαινομαι 2ιπλασιος στο gym:green: επισης παρατηρησα και αυξηση της δυναμης αλλα οχι σε τρελο επιπεδο (να σημειώσω οτι χρησιμοποιω & Β-αλανινη και Bcaa μαζι με την κρεατινη ) Σε γενικες γραμμες εμενα μου δουλευει:thumbup: Οσον αφορα τι ημερομηνια ληξης την αναφερει στο πισω μερος κατω κατω με πρασινα μικρα γραμματα , μην τρελαθουμε κιολας;)

ROMAIOS
18-12-12, 07:19
Το επανέλεγξα, beef-me-up, και είχες δίκιο για αυτό, όπως και ο συμforumίτης άνωθεν...... Όντως είναι τυπωμένο πάνω στο κουτί και όχι στην συσκευασία, απλά στην δική μου περίπτωση είχε ελαφρώς σβηστεί (όχι ολόκληρο, απλά σε βαθμό ώστε να φαίνεται η ημερομηνία λήξης), προφανώς επειδή σε εκείνη την μεριά ακουμπούσε στο ράφι, υποθέτω...Οπότε είναι οκ, όντως στο θέμα αυτό.... Ελπίζω να το είδε και ένας άλλος συμforumίτης που σε πολύ προηγούμενο ποστ, πάνω σε αυτό το θέμα, διατύπωνε την ίδια απορία περί αριθμού παρτίδας και ημερομηνίας λήξης.... Οπότε, απαντήθηκε και αυτό... :thumbup: :)

Kris994
31-12-12, 23:33
παιδια πηρα την εν λογω κρεατινη.....η γνωμη μου:ενα χαλι και μισο.και δν ειναι η πρωτη φορα που παιρνω κρεατινη και δν νομιζα οτι θα με κανει τεραστιο.ειχα παρει αλλη μια φορα αυτη της inkospor.καθαρη δυναμη,απιστευτα πρηξιματα και μεγιστη αποθεραπεια(απο πολυ σκληρες προπονησεις).η εν λογω της warriorlab δεν κανει τπτ απο αυτα.αν καποιος θελει να την παρει(λογω της τιμης της) θα του προτεινα να μεινει λιγο παραπισω να μαζεψει και αλλα λεφτα και να προτιμησει μια ποιο σιγουρη(inkospor,ON,gaspari,reflex).γιατι ετσι την πατησα και εγω.ηθελα να την δοκιμασω......επισης καμια σχεση σαν προιον σε σχεση με την inkospor.η μια εντελως κρυσταλλικη και η αλλη χειροτερη και απο μαγειρικη σοδα :P δεκα ωρες να βγαλεις δοσολογια με απλο κουταλακι

tsoumi7
18-03-13, 17:56
Οτι χειρότερο έχω δοκιμάσει ούτε δύναμη ούτε προβλήματα ούτε κάν νερά

Chaz
23-03-13, 16:21
Κι από μένα :thumbdown:. Καμία διαφορά.

mimakoz13
30-09-13, 13:29
Μολις την προμηθευτηκα αλλα δεν ειχε μεσα σκουπ. Γιατι αυτο;;; Τι πρεπει να κανω ρε guys? να την επιστρεψω πισω ;:unsure::unsure::unsure:

Metalhead|T|
30-09-13, 14:28
πολλα συμπληρωματα δεν εχουν σκουπ μεσα...βολέψου με ενα κουταλάκι του γλυκου απο την κουζινα σου (που ειναι περιπου 5γρ) :thumbup:

mimakoz13
30-09-13, 17:55
εγινε φιλε, σε ευχαριστω για την απαντηση! :)

mimakoz13
30-09-13, 20:34
Παιδες εμενα ηταν η πρωτη μου ληψη κρεατινης σημερα και ξεκινησα με την μονουδρικη της warriolab. Η αληθεια ειναι οτι τα αποτελεσματα της πρωτης προπονησης ηταν πανω των προσδοκιων. Ανεβηκα σε κιλα σε ολες τις ασκησεις, ενιωθα πιο δυνατος και κυριως παρατηρησα μεγαλη διαφορα στην αντοχη μου. Τωρα θα δειξει πως θα συνεχισει. :P

Metalhead|T|
01-10-13, 01:02
αυτα ειναι τα placebo που λεμε :welcome:

kostas_ntoum
08-10-13, 14:55
η placebo η αρκετά άδειοσ στο παρελθόν σε αποθέματα κρεατίνης και γενικότερα μεγάλες ελλείψεις σε διατροφή όπου με τις πρωτες δόσεις αμέσως βλέπεις διαφορά αλλά απο την πρωτη μερα κιόλας λίγο δυσκολο.Παρόλα αυτα καλή συνέχεια στην προσπάθεια σιγουρα θα δεις αποτελεσμα

tranos
15-10-13, 18:11
Την ίδια ακριβώς αγόρασα κ με βοήθησε πάρα πολύ.κυριολεκτικά κάνω άλλες προπονήσεις κ στα βάρη κ στο μπάσκετ

Geotas
28-11-13, 02:08
Όλες οι μονουδρικες ειναι ίδιες. Κι εγω τώρα αυτήν παίρνω. Οικονομική και σαν αποτέλεσμα ακριβώς το ίδιο που μου έχουν δώσει όλες οι μονουδρικες. Το καλο με αυτήν ειναι πως βγαίνει και σε 200γρ, αλλα και σε 400γρ. Εχεις επιλογές. Αυτο. Δεν έχει άλλη διαφορα σε σχέση με όλες τις απλές μονουδρικες όλων των εταιριών.

sobral
28-11-13, 02:27
Όλες οι μονουδρικες ειναι ίδιες. Κι εγω τώρα αυτήν παίρνω. Οικονομική και σαν αποτέλεσμα ακριβώς το ίδιο που μου έχουν δώσει όλες οι μονουδρικες. Το καλο με αυτήν ειναι πως βγαίνει και σε 200γρ, αλλα και σε 400γρ. Εχεις επιλογές. Αυτο. Δεν έχει άλλη διαφορα σε σχέση με όλες τις απλές μονουδρικες όλων των εταιριών.

κάνεις λάθος φίλε! Η ποιότητα διαφέρει σε όλες...όσοι το λέτε αυτό για τις μονουδρικές απλά δεν γνωρίζετε. Άλλο να φτιάχνετε Κίνα, άλλο Ουγγαρία και άλλο Γερμανία. Η ποιότητα καθορίζει κ το πως αφομιώνεται απ τον οργανισμό σου όπως επίσης κ το εάν μέρος της μετατρέπεται σε διάφορα κατάλοιπα ή όχι...

Geotas
28-11-13, 02:33
Αυτο για το που παρασκευάζεται δεν ισχύει μονο για τις κρεατινες, αλλα για όλα τα Συμπληρωματα. Και ιδίως για τις πρωτεΐνες.

sobral
28-11-13, 02:35
Αυτο για το που παρασκευάζεται δεν ισχύει μονο για τις κρεατινες, αλλα για όλα τα Συμπληρωματα. Και ιδίως για τις πρωτεΐνες.

εσύ πριν λίγο είπες όμως πως όλες οι μονουδρικές είναι ίδιες....

Geotas
28-11-13, 02:39
Δεν αναφέρομαι ποτέ σε κινεζικές εταιρίες. Αυτή ειναι η διάφορα.

sobral
28-11-13, 02:52
Δεν αναφέρομαι ποτέ σε κινεζικές εταιρίες. Αυτή ειναι η διάφορα.

παράδειγμα έφερα, εκεί κόλλησες?! Τέσπα ίδιες δεν είναι όπως λες. Αν αυτό θες να πιστεύεις, κάν'το μην το λες όμως και στους άλλους. Με τα ίδια λεφτά παίρνεις reflex.Μακράν ανώτερη.:thumbup:

Geotas
28-11-13, 02:54
Δεν την έχω δοκιμάσει αυτή που λες. Αλλα και η εταιρία δεν μου λέει πολλα. Ευχαριστώ πάντως για την πρόταση.

sobral
28-11-13, 02:56
Δεν την έχω δοκιμάσει αυτή που λες. Αλλα και η εταιρία δεν μου λέει πολλα. Ευχαριστώ πάντως για την πρόταση.

Αυτό μου λέει εμένα πολλά...:welcome:

Geotas
28-11-13, 03:00
Όπως;

sobral
28-11-13, 03:06
Όπως;

βγαίνουμε οφφ. Πως δεν πρέπει να ασχολείσαι πολύ καιρό με συμπληρώματα για να μην σου λέει πολλά η reflex.

Geotas
28-11-13, 03:09
Ασχολούμαι πάνω απο δέκα χρόνια φιλε. Μακάρι να εχεις πάρει όσα έχω πάρει εγω από Συμπληρωματα. Και το ότι δεν μου αρέσει μια συγκεκριμένη εταιρία που εσυ αναφέρεις δεν σημαίνει πως μονο εσυ ξέρεις και οι άλλοι όχι. Αυτήν που μου προτείνεις ούτε κάν θέλω να μπω στη διαδικασία να την δοκιμάσω. Ίσως κάποια άλλη που θα μου αναφέρεις να αξίζει. Η συγκεκριμένη όχι.

stone garden
28-11-13, 03:14
οφφτοπικ

η ρεφλεξ ειναι αν οχι η καλυτερη μια απο τις καλυτερες που παιζουν στην αγορα.

sobral
28-11-13, 03:17
Ασχολούμαι πάνω απο δέκα χρόνια φιλε. Μακάρι να εχεις πάρει όσα έχω πάρει εγω από Συμπληρωματα. Και το ότι δεν μου αρέσει μια συγκεκριμένη εταιρία που εσυ αναφέρεις δεν σημαίνει πως μονο εσυ ξέρεις και οι άλλοι όχι. Αυτήν που μου προτείνεις ούτε κάν θέλω να μπω στη διαδικασία να την δοκιμάσω. Ίσως κάποια άλλη που θα μου αναφέρεις να αξίζει. Η συγκεκριμένη όχι.

τόσα ξέρεις τόσα λες. Που θα μας πεις πως δεν αξίζει η creapure. Ψάξε λίγο τι είναι κ μετά πες μας. Ευτυχώς δηλ που ασχολείσαι κ χρόνια... Και κόφτο εδώ ο καθένας εδώ μέσα βγάζει τα συμπεράσματα του κ για μένα κ για σένα. Καλό σου βράδυ.

Geotas
28-11-13, 03:42
τόσα ξέρεις τόσα λες. Που θα μας πεις πως δεν αξίζει η creapure. Ψάξε λίγο τι είναι κ μετά πες μας. Ευτυχώς δηλ που ασχολείσαι κ χρόνια... Και κόφτο εδώ ο καθένας εδώ μέσα βγάζει τα συμπεράσματα του κ για μένα κ για σένα. Καλό σου βράδυ.

Ξερω πολυ καλά τι λέω. Αν αυτά δεν αρέσουν σε κάποιους, λυπάμαι φιλε. Εκτός αν υπάρχει μια συγκεκριμένη γραμμή που πρέπει όλοι να ακολουθούμε οπότε εκει να δικαιολογήσω και το "κοφτο" που μου λες. Πάντως μπράβο η συγκεκριμένη εταιρία! Φανατικό κοινό βλέπω!

sobral
28-11-13, 03:57
Ξερω πολυ καλά τι λέω. Αν αυτά δεν αρέσουν σε κάποιους, λυπάμαι φιλε. Εκτός αν υπάρχει μια συγκεκριμένη γραμμή που πρέπει όλοι να ακολουθούμε οπότε εκει να δικαιολογήσω και το "κοφτο" που μου λες. Πάντως μπράβο η συγκεκριμένη εταιρία! Φανατικό κοινό βλέπω!

το βλέπουμε όλοι. Και άσε τα κόλπα για τις γραμμές κτλ. Καμία γραμμή δεν έχουμε εδώ μέσα, άλλοι έχουν τελευταία! Και το ότι δεν πλασάρει το μάρκετινγκ αλλά την ποιότητα της δεν την καθιστά κακή. Καλά εσύ που ασχολείσαι κ τόσα χρόνια πως δεν το ήξερες αυτό; δεν σε δασκάλεψαν σωστά μάλλον. Το δημοφιλές δεν σημαίνει κ καλό. Μάθε αυτό τουλάχιστον από εδώ μέσα. Και το "κόφτο" πήγαινε στο ότι βγήκαμε τελείως οφφ κ δεύτερον δεν θέλω να τσακωθώ...πολύ απλά. (δεν θέλω να κλειδωθεί το θέμα εξαιτίας μας, βγήκαμε οφφ, τελείωσε το θέμα)

Geotas
28-11-13, 09:44
Ειναι λογικό να βγαίνουμε οφφ όταν εμείς μιλάμε για συγκεκριμένο προϊόν και εσυ προτείνεις συγκεκριμένη εταιρία.

bestblastbeat
28-11-13, 12:14
τόσα ξέρεις τόσα λες. Που θα μας πεις πως δεν αξίζει η creapure. Ψάξε λίγο τι είναι κ μετά πες μας. Ευτυχώς δηλ που ασχολείσαι κ χρόνια... Και κόφτο εδώ ο καθένας εδώ μέσα βγάζει τα συμπεράσματα του κ για μένα κ για σένα. Καλό σου βράδυ.

Όντως η Creapure είναι η καλύτερη μορφή κρεατίνης σίγουρα. Αλλά δεν ισχύει το θέμα της τιμής που είπες ρε φίλε Sobral. 24ευρώ τα 500γρ έχει η REFLEX, τουλάχιστον τόσο μου την έδωσαν εμένα. Κι ένιωσα και λίγο μ... όταν πήγα σε άλλο μαγαζί να αγοράσω κάτι άλλο και βρήκα CREAPURE INKO 500gr στα 18 ευρώ. Που εδώ που τα λέμε ΙΝΚΟ είναι εταιριάρα. Γηδοβοσκοί σαν μάρκετιγκ και λοιπά καλούδια αλλά σαν ποιότητα είναι θεϊκή.

sobral
28-11-13, 13:42
Όντως η Creapure είναι η καλύτερη μορφή κρεατίνης σίγουρα. Αλλά δεν ισχύει το θέμα της τιμής που είπες ρε φίλε Sobral. 24ευρώ τα 500γρ έχει η REFLEX, τουλάχιστον τόσο μου την έδωσαν εμένα. Κι ένιωσα και λίγο μ... όταν πήγα σε άλλο μαγαζί να αγοράσω κάτι άλλο και βρήκα CREAPURE INKO 500gr στα 18 ευρώ. Που εδώ που τα λέμε ΙΝΚΟ είναι εταιριάρα. Γηδοβοσκοί σαν μάρκετιγκ και λοιπά καλούδια αλλά σαν ποιότητα είναι θεϊκή.

απ όσο θυμάμαι δεν είναι creapure της inkospor. Αλλά δεν αμφιβάλλω για την ποιότητα της.

stef25
28-11-13, 13:48
creapure είναι της inko το γράφει και πάνω στο κουτί και όντως η τιμή της είναι στα 18 ευρώ:thumbup:

sobral
28-11-13, 13:54
creapure είναι της inko το γράφει και πάνω στο κουτί και όντως η τιμή της είναι στα 18 ευρώ:thumbup:

Στο κουτί επάνω δεν το γράφει, αλλά το είδα στο επίσημο σάιτ τους. Τώρα με αυτά τα λεφτά τι θα έπαιρνες εσύ warriorlab ή inko? μην κοροϊδευόμαστε. Άλλη ποιότητα.

stef25
28-11-13, 14:09
Στο κουτί επάνω δεν το γράφει, αλλά το είδα στο επίσημο σάιτ τους. Τώρα με αυτά τα λεφτά τι θα έπαιρνες εσύ warriorlab ή inko? μην κοροϊδευόμαστε. Άλλη ποιότητα.

για διάβασε καλύτερα...:P γράφεις λάθος πράγματα και επιμένεις κιόλας σε αυτά.....

sobral
28-11-13, 14:14
για διάβασε καλύτερα...:P γράφεις λάθος πράγματα και επιμένεις κιόλας σε αυτά.....

http://image.ceneo.pl/data/products/334064/i-inkospor-x-treme-creatine-500g.jpg

Εγώ δεν βλέπω κάτι πάνω στο κουτί (δεν αμφιβάλλω πως είναι, αλλά δεν το γράφει πάνω, εκτός αν το λέει κάτω κ πίσω απ το κουτί, σόρρυ κιόλας αλλά δεν την έχω μπροστά μου να δω τι γράφει στα μικρά γράμματα)

stef25
28-11-13, 14:17
από πίσω το γράφει...εγώ την έχω στα χέρια μου...

sobral
28-11-13, 14:21
από πίσω το γράφει...εγώ την έχω στα χέρια μου...

απ την αρχή σου είπα πως δεν αμφιβάλλω δεν είπα κάτι λάθος. Μπροστά στο κουτί δεν το γράφει. Κακώς κιόλας γιατί είναι στα συν της αυτό.;) Αλλά να σου πω κάτι κ να μην ήταν creapure, σαν όνομα την inko την εμπιστεύομαι οπότε και πάλι θα την δοκίμαζα.

stef25
28-11-13, 14:25
εγώ έγραψα ότι το γράφει στο κουτί, χωρίς να διευκρινίζω σημείο...όποιος ενδιαφέρεται διαβάζει και τις ετικέτες από πίσω ή επισκέπτεται το site όπως έκανες εσύ...διαφορετικά μόνο από μια φωτό δεν βγάζεις άκρη...και πολύ καλά κάνεις, εγώ την χρησιμοποιώ κοντά στους 2μήνες τώρα και είμαι σούπερ ευχαριστημένος:thumbup:

http://inko.de/index.php/produktfinder.html?order_by=marke%2Cname&filters=5%2C23&marke-3=xtreme&kriterien=alle

bestblastbeat
28-11-13, 18:01
Tο έχει το Logo της Creapure η ΙΝΚΟ δεξιά από την πυραμίδα. Μπορεί στην φωτό που έβαλε ο φίλος να είναι παλιά η συσκευασία. Πάντως το γράφει από έξω σίγουρα. Εντάξει νομίζω το λύσαμε το θέμα. Κοιτάξτε, σε δύο μέρες πληρώνομαι (μάλλον δηλαδή) οπότε θα βγω για τσάρκα και έρευνα αγοράς και ελπίζω να έχω νέα. Μιας και μιλάμε για κρεατίνη κι επειδή την μονοϋδρική λεω να την βάλω να ξεκουραστεί λίγο στο ντουλάπι είμαι μεταξύ HCL (CON-CRET) και αλκαλικης (kre-alkalyn). Καμία πρόταση;

MUSCLE MASTER
28-11-13, 18:12
απ όσο ξέρω δεν είναι creapure της inkospor.;) Αλλά δεν αμφιβάλλω για την ποιότητα της.

Φιλε sobral οντως η creatine της inkospor ειναι creapure!Προσωπικα επειδη την εχω δοκιμασει, εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος!Φυσικα αυτο δεν αναιρει πως και της reflex ειναι καλη!...Παντως της inko τη προτεινω ανεπιφυλακτα!!!!;)

MUSCLE MASTER
28-11-13, 18:22
Tο έχει το Logo της Creapure η ΙΝΚΟ δεξιά από την πυραμίδα. Μπορεί στην φωτό που έβαλε ο φίλος να είναι παλιά η συσκευασία. Πάντως το γράφει από έξω σίγουρα. Εντάξει νομίζω το λύσαμε το θέμα. Κοιτάξτε, σε δύο μέρες πληρώνομαι (μάλλον δηλαδή) οπότε θα βγω για τσάρκα και έρευνα αγοράς και ελπίζω να έχω νέα. Μιας και μιλάμε για κρεατίνη κι επειδή την μονοϋδρική λεω να την βάλω να ξεκουραστεί λίγο στο ντουλάπι είμαι μεταξύ HCL (CON-CRET) και αλκαλικης (kre-alkalyn). Καμία πρόταση;

Για την HCL CON CRET εχω ακουσει καλα λογια αλλα δεν την εχω δοκιμασει ποτε για να εχω και προσωπικη εμπειρια!Απο την αλλη την kre alkalyn την εχω χρησιμοποιησει αρκετες φορες,κυριως καλοκαιρινους μηνες μιας και που δεν κανει κατακρατηση και κυριως ειδα αυξηση στην δυναμη μου!

LazexSt
19-03-16, 02:10
Aυτο που ξερω για την συγκεκριμενη ειναι οτι δουλεψε καλυτερα απο της MRM

ΑΘΛΗΤΗΣ
28-02-17, 13:06
Νέα συσκευασία στα 400γρ! (https://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?33268-Power-Flash-(Inkospor)&p=883341&viewfull=1#post883341)

113866 (https://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?33268-Power-Flash-(Inkospor)&p=883341&viewfull=1#post883341)

113867