PDA

Επιστροφή στο Forum : Παρατροχυλιτιδα



dimitris212
23-12-09, 12:29
Καλημέρα σας,

έκανα προπόνηση 5 χρόνια συνεχόμενα, πριν κανένα 5μηνο είχα κάτι ενοχλήσεις στο δεξί χέρι κάτω απο τον αγκώνα, ο ένας γιατρός μου είπε θλάση, πήρα χαπια, φυσικοθεραπείες αλλά τίποτα, ο άλλος γιατρός Παρατροχυλιτιδα αλλά είπε θα περάσει μόνο του, και ο τρίτος γιατρός ειπε πάλι Παρατροχυλιτιδα μου εδωσε χαπια αλλά πάλι τίποτα, και μου είπε αν δεν περάσει να πάω για ένεση κορτιζόνης.

Ξέρει κανείς τίποτα για αυτή την πάθηση?
Όλοι μου λένε να αποφύγω την ένεση.

FortMinor
23-12-09, 18:17
Ξέχνα τις ενέσεις, εκτός αν ο γιατρός πει οτι έχεις φτάσει στο απροχώρητο και δεν θα περάσει μόνο με ξεκούραση.


Αυτο ηταν γραμμενο σε ενα φορουμ π ειδα.. Οποτε εχουν δικιο αυτοι που σου το λενε.. μηπως εχει σχεση με τενοντιτιδα?

NASSER
24-12-09, 02:10
Ξέχνα τις ενέσεις, εκτός αν ο γιατρός πει οτι έχεις φτάσει στο απροχώρητο και δεν θα περάσει μόνο με ξεκούραση.


Αυτο ηταν γραμμενο σε ενα φορουμ π ειδα.. Οποτε εχουν δικιο αυτοι που σου το λενε.. μηπως εχει σχεση με τενοντιτιδα?

μοιαζει με τενοντιτιδα αλλα ειναι πιο περιπλοκο. Θελει πολυ ξεκουραση για να επανελθεις στα φυσιολογικα καθως να αποφευγετε ασκησεις που επιβαρυνουν.

dimitris212
24-12-09, 02:32
Ξεκούραση αποκλείεται να υπάρξει, γιατί η δουλειά μου είναι σε υπολογιστή και δουλεύω όλη μέρα όποτε δεν γίνεται να αφήσω την δουλειά μου, επίσης έχω και εξωτερικούς πελάτες και πάντα κάτι ζητούν και το θέλουν αμέσως.

Τι μπορώ να κάνω, έχει κανείς εμπειρία ή να μου συστήσει κανέναν καλό γιατρό?
Απογοητεύτηκα και από τους 3 που πήγα.

Πονάει μόνο όταν το ισιώνω όχι πάντα, αλλά είναι πολύ σπαστικό να ξέρεις ότι αν κάνεις την κίνηση θα σε τσιγκλήση.

Levrone
24-12-09, 04:48
φιλε Δημητρη , το ψαχνω και το ξαναψαχνω..αυριο ισως βρω κατι αλλο να ανεβασω..τωρα το μονο σχετικο που βρηκα για μια μινι πληροφορηση ειναι αυτο το κειμενακι που ανεβαζω..

μεσα στο κειμενο εξηγει αυτο που λες οτι δεν μπορεις να το ισιωσεις.
αλλα εδω που τα λεμε δεν ξερουμε καλα καλα τη διαγνωση! :unsure::unsure::unsure:

οπως και να χει, περαστικα!

dimitris212
24-12-09, 10:57
Φίλε μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ, ειλικρινα δεν μπορούσα να βρω καμια πληροφορία!
Αναφέρει ακινητοποίηση του χεριού.... την πατήσαμε!!!

Levrone
25-12-09, 01:47
λοιπον Δημητρη σου χα πει θα το ψαξω αναλυτικοτερα σημερα..

παρε λοιπον αυτες τις 2 σελιδες που ειναι πιο κοντα στο προβλημα που αντιμετωπιζεις, η πρωτη μιλαει για την Παρακονδυλιτιδα αλλα και η Παρατροχιλιτιδα ειναι μια σχετικα παρομοια κατασταση απο αποψη θεραπειας κτλ κτλ..

ελπιζω να πεσει λιγο φως στο σκοταδι, και ξανα περαστικα!

dimitris212
25-12-09, 04:07
Άσχημα τα πράγματα δηλαδή!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου, γιατί δεν έβρισκα τίποτα και δεν είχα ιδέα τι συμβαίνει!
Καλές γιορτές να έχεις!
Σε ευχαριστώ για τα περαστικά! Μακάρι...

Levrone
25-12-09, 04:18
μη μασας Δημητρη, ολα καλα θα πανε!
καλες γιορτες να εχουμε ολοι!
την ορθοπεδικη να ευχαριστεις που ειναι η ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ! :thumbup:

Levrone
25-12-09, 04:19
α και που σαι, μη χανεσαι!

γραφε! ειδες οτι εδω εχουμε λυση για ολα!!!! :toast::toast::toast:

dimitris212
26-12-09, 03:30
Η αλήθεια είναι ότι πίστευα δεν θα έβρισκα κάποια πληροφορία, όμως είστε καταπληκτικοί και σας ξανα ευχαριστώ!
Δεν θα χαθώ να είστε σίγουροι! Θα γίνω ενεργό μέλος!
Χρόνια Πολλά σε όλη την κοινότητα και καλές γιορτές!

Levrone
26-12-09, 03:48
Η αλήθεια είναι ότι πίστευα δεν θα έβρισκα κάποια πληροφορία, όμως είστε καταπληκτικοί και σας ξανα ευχαριστώ!
Δεν θα χαθώ να είστε σίγουροι! Θα γίνω ενεργό μέλος!
Χρόνια Πολλά σε όλη την κοινότητα και καλές γιορτές!

ευχομαι για τετοια θεματα ποτε να μην ξαναψαξεις πληροφορια ουτε εδω ουτε αλλου!

και εγω που ψαχνω και με ενδιαφερουν αυτα απο χομπι το κανω!