PDA

Επιστροφή στο Forum : Όγκος ή γράμμωση?



strength77
31-12-09, 18:12
Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά να έχουμε!:)
Ποστάρω κάποιες φωτογραφίες μου και θα ήθελα την γνώμη σας.
Εχω ύψος 1.83,βάρος 84κλ,ποσοστό λίπους 15%.Ακολουθώ πρόγραμμα για όγκο με ανάλογη διατροφή τους τελευταίους 3 μήνες.Απο 78 κιλά ανέβηκα στα 84 και έχω αποκτήσει μεγαλύτερη μυικότητα.Θέλω να συνεχίσω τον όγκο διότι δεν έχω ιδιαίτερη μυικότητα όπως βλέπεται αλλά φοβαμαι ότι θα λιπώσω και άλλο στην περιοχή της κοιλιάς όπου πλέον δεν διακρίνονται οι κοιλιακοί.Αερόβια δεν κάνω αυτή την περίοδο.
Η διατροφή μου είναι 3700 θερμίδες(25%πρωτείνη-55%υδατ.-20%λιπος)τις μέρες προπόνησης και 3300 τις μέρες ξεκούρασης.
Κάνω 5 μέρες την εβδομάδα προπόνηση.Βάση των παραπάνω ποια είναι η γνώμη σας να συνεχίσω με όγκο ή να μπω σε κάποιο πρόγραμμα γράμμωσης?
Στόχος μου είναι να αποκτήσω πολύ καλύτερη μυικότητα απο τώρα αλλά με χαμηλότερα ποσοστά λίπους.

albertob30
31-12-09, 18:46
ε αν θες καλυτερη μυικοτητα τι ρωτας..εννοειτε ογκος γτ στην γραμμωση οχι απλα δεν θα παρεις αλλα θα χασεις κιολασ σιγουρα

zarras
31-12-09, 19:03
αερα πατερα ογκο
μην μπεις στο τρυπακι να αρχισεις το κοψιμο επειδη οι μυες σου μπορει να μην ξεχωριζουν οσο θα ηθελες λογο ισως καποιου εξτρα λιπους. Φουσκωσε τους κι αλλο, και θα δεις πως θα ξεχωριζουν μια χαρα
http://www.thelab.gr/images/smilies/dance3.gif

NASSER
01-01-10, 17:38
συνεχισε οτι κανεις και προσθεσε 2-3 φορες τη βδομαδα αεροβικη.