PDA

Επιστροφή στο Forum : δυσκολη περιπτωση



gzisis69
04-01-10, 02:57
γεια σας.. οπως βλεπετε στη φωτο ειμαι δυσκολη περιπτωση.. ειμαι 1.78 και 61 κιλα.. τι να κανω για να βελτιωσω το σωμα μου.. τρωω και δεν παιρνω ευκολα κιλα.. δεν θελω να κανω τιποτα ακραια πραγματα οπως κατι αντιαισθητικες φωτο που ειδα σ αυτο το μερος του σαιτ.. ενα νορμαλ σωμα θελω αντε καπως γυμνασμενο..

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=8375&stc=1&d=1262566653

GEORGEXX1
04-01-10, 11:31
kαλημερα.
την λεξη [αντιεσθητικες φωτο]την εκλαμβανω ως ατυχη.
το σωμα σου διχνει εν μερη γραμωμενο ασχολεισε με κατι::
ξεκινα πρωτα με ποιοτικο μπολικο φαγητο να φτασεις τα 70κιλα
και βρες ενα προγραμα που σου τεροιαζει απο την ενοτητα[προγραματα ογκου].

AGGELOS.K
04-01-10, 20:57
Καλησπέρα να ξεκινήσω και εγώ με την φράση σου ( αντιεσθητικές φωτό) δεν νομίζω να υπάρχουν σε αυτό τον χώρο που μπήκες και εαν υπήρχαν θα είχαν φροντίσει οι mode team να τις σβήσουν....περνα μια βόλτα απο εδω για να πάρεις μια γεύση http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=1826
και εδώ http://www.bodybuilding.gr/index.php?option=com_content&view=category&id=3&Itemid=4
Επειτα ότι απορια έχεις την διατυπώνεις και μετα χαράς θα σε βοηθησουν πολλοι:thumbup:

gzisis69
04-01-10, 23:05
προς αποφυγη παρεξηγησεων η εκφραση ''αντιαισθητικες φωτο'' εννοω κατι υπερβολικα σωματα που βλεπω απο ατομα που κατεβαινουν σε αγωνεσ κλπ.. δεν το λεω προσβλητικα φυσικα σεβομαι τον κοπο και το γουστο του καθενος, απλα με την εκφραση αυτη ηθελα να πω οτι δεν θελω να κανω τετοιο σωμα.. δεν εχω κανει ποτε γυμναστικη στη ζωη μου και τωρα μου την εδωσε να ξεκινησω.. :)

ioannis1
04-01-10, 23:37
αρχιζοντας σωστη γυμναστικη με βαρη το σωμα σου θα αλλαξει μεταβολισμο και με την καταλληλη διατροφη ογκου θα παρεις κιλα σε μερικους μηνες.θελει υπομονη και επιμονη.οσο για τα παιδια που κατεβαινιυν αγωνες μη τα κοιτας κανουν 15-20 χρονια προπονηση.:toast:

popay
05-01-10, 01:18
ειχα εναν φιλο ποθ ειχε το ιδιο προβλημα....
για 2 εβδομαδες ετρωγε οτι σαβουρα εβρισκε μπροστα τοθ πηρε 4 με 6 κιλα δεν θυμαμαι ακριβως μετα πηγε σε ενα γυμναστηριο και μετα απο 7 μηνες ηταν κομπλε!

drago
05-01-10, 01:38
προς αποφυγη παρεξηγησεων η εκφραση ''αντιαισθητικες φωτο'' εννοω κατι υπερβολικα σωματα που βλεπω απο ατομα που κατεβαινουν σε αγωνεσ κλπ.. δεν το λεω προσβλητικα φυσικα σεβομαι τον κοπο και το γουστο του καθενος, απλα με την εκφραση αυτη ηθελα να πω οτι δεν θελω να κανω τετοιο σωμα.. δεν εχω κανει ποτε γυμναστικη στη ζωη μου και τωρα μου την εδωσε να ξεκινησω.. :)

καλα θα κανεις να ξεκινησεις. απλα μια συμβουλη αν μου επιτρεπεις. οταν πας γυμναστηριο, αν ο γυμναστης / ιδιοκτητης ειναι BBer, μην του δειξεις την αφισα στον τοιχο και του πεις 'δεν θελω να γινω ετσι'...

GEORGEXX1
05-01-10, 11:46
καλα θα κανεις να ξεκινησεις. απλα μια συμβουλη αν μου επιτρεπεις. οταν πας γυμναστηριο, αν ο γυμναστης / ιδιοκτητης ειναι BBer, μην του δειξεις την αφισα στον τοιχο και του πεις 'δεν θελω να γινω ετσι'...

Να του πει ¨δεν θελω να γινω ετσι¨. τρωγετε
να μην του πει ομως ¨πως ειναι αυτος ετσι;;¨.
εκει θελει ποδια για τρεξιμο χαχαχα
:bbbiceps::bbbiceps::turtle::turtle:

sory για το of........

popay
05-01-10, 23:43
δεν θελω να κανω τιποτα ακραια πραγματα οπως κατι αντιαισθητικες φωτο που ειδα σ αυτο το μερος του σαιτ.. ενα νορμαλ σωμα θελω αντε καπως γυμνασμενο..


ρε παιδια ολποκληρη προταση ειναι σε μια λεξη κολλησσατε εκσαλου εκφραζει μια εντελος δικια του αποψη λογικο ειναι να μην συμφωνηται αλλιως δεν θα ησασταν εδω...

albertob30
06-01-10, 01:43
λιγοι απο μας οταν ξεκινησαμε με την μια ειδαμε εναν bbερ και λεμε οοο θελω και εγω να γινω ετσι.

οι πιο πολλοι, τουλαχιστον που ξερω, αρχισανε για να τουμπανιασουν οπως λενε και σιγα σιγα οσο ασχολησε βαζεις και υψηλοτερους στοχους.

το παιδι δεν ξερει και φαινετε και το λεει, οποτε αστε τον μπορει να του αρεσει και σε κανα εξαμηνο να θελει να κατεβει olympia :green:

Polyneikos
07-01-10, 01:17
Παιδια ενταξει,μην το επεκτείνουμε αλλο,προφανως ο φίλος δεν το βλέπει τόσο σκληροπυρηνικα το άθλημα και είναι δικαιωμα του,ας τελειωσουμε με τα σχόλια επ΄αυτου.όσο για την φωτό που θες να σε βοηθησουμε,ΦΑΙ ΦΑΙ ΦΑΙ κ σκληρή προπόνηση.Ξεκινα κ διαβασε :
Διατροφή Bodybuilding! (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=1842)

-Nikolakis-
07-01-10, 07:04
να παχυνεις θελεις????????παρε ρουχα,κρεββατι κτλ και για το επομενο 3 μηνο να μετακομισεις στην κουζινα....με γειτονα την καταψυξη με το κρεας και το ντουλαπι με τα ζυμαρικα.....!!!!!