PDA

Επιστροφή στο Forum : CGT-10 (Οptimum Nutrition)



souezass
07-01-10, 13:53
Καταρχας χρονια πολλα σε ολους και καλα πρηχηματα.Με ρωτησε ενας φιλαρακος που κανουμε γυμναστηριο παρεα τη εστι η Κρεατινη CGT-10 της ON μιας και την αγορασε.εγω του ειπα δεν γνωριζω αλλα ισως μαθω.

Γιαυτο αρχικα ρωταω εσας να μου πειτε αν αξιζη.Ο φιλος μου ειναι 95 κιλα και κανει πολλα κιλα ανα προπονηση.ο υπαλληλος απο οπου αγορασε την CGT-10 του ειπε να χρησιμοποιει και δεκτροζη.
και ρωταω εγω μιας και ειμαι ασχετος.κανει να την περνει με δεκτροζη?

Ευχαριστω σε οπιον απαντηση προκαταβολικα.;)


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=15405&stc=1&d=1283511718



http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=15406&stc=1&d=1283511721

NASSER
07-01-10, 14:47
η κρεατικη-γλουυταμινη-ταυρινη και με περεκτικοτητα ζαχάρων μεσα που βοηθανε στην αφομειωση της και στο να ανεβασει σωματικα κιλα ο αθλουμενος.
Τι κιλα θα βαλει ειναι θεμα διατροφης...
Για μενα δεν βρισκω το λογο να παρω μαζι και δεξτροζη αποκλειστικα για την κρεατικη απο τη στιγμη που ηδη εχει μεσα.

Δεξτοζη θα παρει μετα την προπονηση που τυχαινει να ειναι την ιδια στιγμη που θα παρει και το συμπληρωμα. Επομενως λαθος καταλαβε το λογο που θα συστησε ο πωλητης να παρει δεξτροζη.

souezass
07-01-10, 16:41
την δεκτροζη του ειπε να την περνει μαζι με το συπληρωμα μετα την προπονηση.
δεν το διατηπωσα καλα εγω αυτο./:shock:

τηχς παντος.

Polyneikos
07-01-10, 21:33
Δεξτρόζη όπως πιθανον να εχεις διαβασει στο μεταπροπονητικο παίρνουμε αναλογα το σωματικό μας βαρος αλλα και τι περιοδο βρισκόμαστε,
γραμμωσης/όγκου.
Το απόλυτα σωστό θα ήταν να ξεραμε πόσα γρ δεξτρόζης περιέχονται ανα δόση κρεατίνης έτσι ώστε να αφαιρούταν από τα στανταρ γρ δεξτρόζης που καταναλωνονται μετα την προπόνηση και να μην δημιουργούμε πλεονασμα.

kostas247
08-01-10, 03:51
ρε παιδια καλη η απορια με τη δεξτροζη αλλα θα μας πει κανενας 1)για το τι ¨¨ψαρια ποιανε騨 το CGT? και 2)εφοσον εχει κρεατινη δεν θελει φορτωμα? μονο μετα την προπονηση η χρηση το
υ?? μπορει να μου πει κανεις που εχει γνωση πανω στο αντικειμενο?

souezass
08-01-10, 20:25
ρε παιδια καλη η απορια με τη δεξτροζη αλλα θα μας πει κανενας 1)για το τι ¨¨ψαρια ποιανε騨 το CGT? και 2)εφοσον εχει κρεατινη δεν θελει φορτωμα? μονο μετα την προπονηση η χρηση το
υ?? μπορει να μου πει κανεις που εχει γνωση πανω στο αντικειμενο?

ΣΩΣΤΟΣ Ο ΠΑΙΧΤΗΣ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΠΟΡΙΑ ΑΝ ΑΞΙΖΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ.:toast:

FoTiS3
10-01-10, 19:54
παιδια πηρα αυτη την κρεατινη. ξεκιναω απο αυριο.να ρωτησω κατι.αυτος στο μαγαζι που την πηρα μου ειπε οτι δεν χρειαζεται να κανω φορτωση τις 5 πρωτες μερες,γιατι ομως?σε τι διαφερει απο τις αλλες κρεατινες?εγω παντως σκοπευω να κανω φορτωση....:P

FoTiS3
10-01-10, 20:53
οποιος ξερει κατι ας απαντησει σας παρακαλω γιατι αυριο ξεκιναω και πρεπει να ξερω αν πρεπει να κανω φορτωση ή οχι....

NASSER
11-01-10, 01:12
Θελει αποψη τι ρολο εχει ? Και τι διαφορα εχει με αλλα συμπληρωματα του ιδιου ειδους?

Καμια διαφορα! Ειναι μια φορμουλα που εχει καποια συμπληρωματα σε καποια αναλογια.
Θα μπορουσε να πει καποιος πως ειναι μια πιο ευχρηστη συσκευασια οταν δεν εχεις χρημα να παρεις το καθε συμπληρωμα ξεχωριστα.
Η δοσολογια της καθε ουσιας ειναι αρκετη για εναν αρχαριο που δεν εχει πολλες απαιτησεις.
Αν καποιος εχει την οικονομικη ανεση να διαθεση τα χρηματα για να παρει αυτα τα συμπληρωματα που απαρτιζουν το CGT-10 (Οptimum Nutrition) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?p=129070#post129070) στο τελος θα του βγει η χρηση συμπληρωματων πιο οικονομικα τοσο σε δοσολογια οσο και σε διαρκεια.

Devil Randime
01-09-10, 13:55
Εχει πιει καποιος τη γευση Lemon Lime απο το συγκεκριμενο προιον σε νερο? Διαλυεται καλά ή αφηνει καποια μικρα υπολλειματα
Σε μενα ψιλοαφήνει μερικά υπολλείματα βασικα...

Devil Randime
02-09-10, 02:14
Μετα απο 3 φορες που το πηρα, εχω να πω πως ΟΣΗ ΩΡΑ και να το χτυπαω με το shaker σε νερο δε διαλύεται καλα (αφηνει ασχημα στη γευση υπολλείματα) και δε πολυπινεται. Θα το δοκιμασω και με γαλα να δω τι παιζει...

Devil
02-09-10, 02:18
Μετα απο 3 φορες που το πηρα, εχω να πω πως ΟΣΗ ΩΡΑ και να το χτυπαω με το shaker σε νερο δε διαλύεται καλα (αφηνει ασχημα στη γευση υπολλείματα) και δε πολυπινεται. Θα το δοκιμασω και με γαλα να δω τι παιζει...

:doh::doh::doh:

βαλε λιγο πιο ζεστο νερο

Devil Randime
02-09-10, 02:21
Μετα τη μπαλα που να το βρω?? Θα παιρνω και γκαζακι μαζι μου? :P
Εσυ την εχεις παρει ποτε αυτη?...

Devil
02-09-10, 02:29
Μετα τη μπαλα που να το βρω?? Θα παιρνω και γκαζακι μαζι μου? :P
Εσυ την εχεις παρει ποτε αυτη?...

ποσο νερο βαζεις? δεν σου ειπα βραστο

αν και δεν ειναι κακη ιδεα αυτη με το γκαζακι

οχι δεν μαυ αρεσει και σαν προιον και σαν μαρκα

Devil Randime
02-09-10, 02:31
Βαζω οσο λεει και στη συσκευασια. Στη δοση (20γρ) θελει 120ml. Ε τοσα βαζω... Λες να βαλω παραπάνω??.. Το σκεφτηκα απλα ειπα μηπως το παρα αραιώσω και το χαλασω ετσι... Μπα ε? :unsure:

Devil
02-09-10, 02:39
Βαζω οσο λεει και στη συσκευασια. Στη δοση (20γρ) θελει 120ml. Ε τοσα βαζω... Λες να βαλω παραπάνω??.. Το σκεφτηκα απλα ειπα μηπως το παρα αραιώσω και το χαλασω ετσι... Μπα ε? :unsure:

τι να χαλασεις ακριβος???????

εχει 5γρ κρεατινη μεσα και δεν νομιζω οτι ειναι micronized

αρα βαλε ενα μισολιτρο νερο μεσα και οχι κρυο, κανονικη θερμοκρασια και κουνα καλα

silk
02-09-10, 16:24
τα χα δοκιμασει ολα.
λκαι λιγο πιο ζεστο νερο και πολυωρο χτυπημα τιποτα ομως.
ασε που ο μονος τροπος που ειχα βρει ηταν γελοιος αλλα επιανε.
οση ωρα την επινα τν ανακατευα με καλαμακι που ρουφαγα κιολας.ουτε κοκος χαμενος.
μαλακια.εχω ακομα το μισο κουτι στο σπιτι.

Devil Randime
02-09-10, 16:29
Και σενα τα ιδια εκανε δηλαδη ε?
Διαλυτότητα 0 δηλαδη... Μαλιστα. Θα δοκιμασω απο αυριο λιγο περισσοτερο νερο και θα την βαλω και σε γαλα να δω μηπως διαλυσει καπως καλυτερα...

silk
02-09-10, 16:30
και σε χυμο και σε γαλα και σε νερο την εχω τεσταρει.γιαυτο κια η μιση ειναι ακομα στ σπιτι .

Devil Randime
02-09-10, 16:33
ΤΗν εβαζες και συ σε 120 ml???
Δοκιμασες σε παραπάνω ml?

Εγω μαζι με την πρωτείνη μου που την ειχα βαλει ηταν ΟΚ, δε μπορω να την πινω συνεχεια με πρωτεινη. Καποιες φορες τη θελω σκετη..Ε στο σκετη ειναι βασανο οσο δε πάει..

Devil Randime
04-09-10, 18:19
Παιδια τα 20γρ σε 150ml διαλύονται μια χαρα. Το δοκιμασα ετσι 2 μερες τωρα και ολα ΟΚ. Διαλυεται πολυ καλα. Απλα αντι για 120ml που λεει βαλτε 150ml και ειστε κομπλε. Στα 10gr βάλτε 70-80ml και ούτω καθεξής... Μια χαρα τελικα ειναι, ΟΚ :thumbup:

Tasos Green
04-09-10, 21:26
δεν ξερω τι λετε εσεις αλλα εγω την εβαζα σε ενα ποτηρι εριχνα και νερο απο την βρυση και ανακατεμα με το κουταλι και ολα μια χαρα ουτε υποληματα ουτε τιποτα....(και στο sheik της προτεινης το ιδιο/ και απο γευση παλι μια χαρα ειναι και σκετη) την κλοστη τριχια την κανετε...

amateur666
04-03-11, 19:26
ποσες φορεσ την ημερα να περνω οταν κανω κ οταν δεν κανω προπονηση....προσ τ παρον μονο πριν κ μετα την προπονηση περνω.....

amateur666
10-03-11, 17:53
2 κουταλιεσ τ γλυκου σου δινουν 5 γρ κρεατινη?..μεχρι ποσα γραμμαρια κρεατινη μπορω να περνω την ημερα?...

luckman
13-02-12, 16:30
40317 40318 τι γνωμη εχετε γιαυτην? την εχει δοκιμασει κανεις?

Konstantinos!
14-02-12, 03:18
40317 40318 τι γνωμη εχετε γιαυτην? την εχει δοκιμασει κανεις?


Όπως πάντα η Ον μαλωμένη με ta scoops...λες και με το κουταλάκι θα βάλουμε τη δόση που πρέπει.Εγώ δηλαδή αν έχω κουταλάκι του γλυκού που για τους υπόλοιπους είναι κουτάλι της σούπας θα πάρω 4 φορές τα αποτελέσματα...!

Devil
14-02-12, 05:34
40384

πολυ χρησιμο κουμπι.... το συνηστω...:green::turtle:

giannis22
15-11-12, 14:23
σημερα πηγα για κρεατινη αλλα επειδη δεν ειχε μου εδοσε αυτο και μου ειπε 2 σκουπ το πρωι και 2 μετα την πρποπονηση.
οποις ξεριες ας μου πει πως να το παρω γιατι μετα την προπονηση παιρνω και πρωτεινη.θελει και τα δυο μαζι?

Gun&Roses
25-03-13, 21:23
Την έχω δοκιμάσει.. Σε μένα από διαλυτότητα μια χαρά μου φαίνεται.. Βλέπω πιο πριν κάτι ποστς που πάλευαν οι άλλοι με τους κόκκους.. Βάλτε λίγο παραπάνω νερό δεν χάθηκε ο κόσμος.. Από άποψη περιεκτικότητας συστατικών καλή είναι! Το σπαστικό ήταν ότι δεν έχει μεζούρα μέσα.. λέει 20 γραμμάρια δηλαδή 2 γεμάτες κουταλιές.. Ισχύει έτσι; 2 γεμάτες κουταλιές του γλυκού είναι 20γρ;

totis
29-05-13, 20:23
Καλη ειναι με βοηθουσε αρκετα σε δυναμη και σε αντοχη απλα συμφερει πολυ καλυτερα σε τιμη η απλη κρεατινη της on (Creatine Powder) η οποια ειναι και αγευστη οποτε μπορω και την βαζω μαζι στο σεικερ με πρωτεινη μου................

ΑΘΛΗΤΗΣ
15-09-15, 12:33
Αυτές τις μέρες και για περιορισμένα τεμάχια, σας εξασφαλίσαμε την χαμηλότερη τιμή.... (http://www.bodybuilding.gr/athlitis)

Metalas26
15-09-15, 14:56
Την παράγγειλα από τον Αθλητή, το Σάββατο. Ξέρετε αν μπορώ να κάνω χρήση 1 σκουπ πριν κ ένα μετά την προπόνηση. Αντί για 2 μετά ή δεν προτείνεται;

ktm620
16-09-15, 18:39
Άν εννοείς την κρεατίνη , εδώ είσαι :
http://www.bodybuilding.gr/nutrition/item/60-perissotera-gia-tin-kreatini?start=1
Και στα αντιστοιχα topic βέβαια όπου παιζουν και πιο updated πληροφορίες.....

Metalas26
16-09-15, 20:20
Μόλις μου ήρθε κ τη δοκίμασα, διαλυτότητα 10/10, 1 κουταλάκι ανακάτεψα 2 sec κ έτοιμο (απορώ τι γράφατε στα σχόλια ορισμένοι οτι δε διαλύεται με τίποτα), γεύση μέτρια θυμίζει ένα φάρμακο που έπαιρνα πιο παλιά, αλλά όχι σε βαθμό να θεωρείται ενοχλητική.
Μαζί μου έστειλαν από αθλητη κ ενα δείγμα VOLTAGE Warrior lab και τους ευχαριστώ θερμά!!!

Το μόνο αρνητικό δεν έχει μεζούρα, λέει 2 teaspoons rounded- τρέχα γύρευε δηλαδή, με το μάτι βάζεις όσο θες σαν να λέμε.

Επίσης, εγώ παίρνω 1 πριν κ 1 μετα το γυμναστήριο, όχι 2 μετά, πιστεύω ειναι το ίδιο

raziel13epsilon
24-09-15, 22:23
Φιλε Μεταλά αυτό το συμπλήρωμα θελει φόρτωμα 5 μερες με 2 κουταλακια το πρωι ( 5γρ ) και 2 κουταλακια το απόγευμα. Εάν κανεις προπονηση θελει αμεσως μετα τη προπονηση και μετα από 15 λεπτα να πιεις την πρωτεινη σου.
Τα 5 γραμμαρια κρεατινης θελουν κατά μεσο ορο και αναλογα με τη σωματοτυπο σου 40 γραμμαρια ντεξτροζης για να μπορει να γινει καλυτερη αφομιωση της κρεατινης. Μετα τις 5 μερες φορτώματος θελει 5 γραμμαρια τη μερα
παλι με δεξτροζη . Σε μερες που δεν κανεις προπονηση να την περνεις το πρωι . Σε μερες προπονησης αμεσως μετα ανεξαρτήτου ωρας .
Το πρωι πινεις πρωτα κρεατινη/ντεξτροζη και μετα από 15 λεπτα την πρωτεινη.
3 λιτρα τη μερα υποχρεωτικα νερο .
Αυτά ....

anthimosxir
25-09-15, 13:34
Παρέλαβα σημερα απο αθλητή καταρχήν ενα μεγάλο μπράβο στα παιδιά του αθλητή πρωτη παραγγελία και σχετικά όχι ακριβή πηρα δυο κουτιά για την ακρίβεια και βάλανε μέσα πολλα ωραία δωράκια σιγουρα η μόνη επιλογή μου απο δω και στο εξής πολλα μπράβο παιδιά.Παμε στο cgt τωρα πηρα πρωτη δόση σημερα το πρωί διαλυτοτητα αψοχη δυο κοπανηματα ;-) και έτοιμο γεύση καλούτσικη όχι κατι πολυ γλυκό όχι κατι πολυ πικρό γενικά δροσερή γεύση και εύκολο χωνευτη.Παμε για φάση φόρτωσης τωρα.Μια απορία μόνο μήπως κανεις έχει μετρήσει το ποςο περίπου να βάζουμε στο κουτάλι έχω ζυγαριά ακρίβειας θα το μέτρηση και εγω απλά θέλω να ρωτήσω μηπως κάποια το χει κάνει ήδη επίσης το teaspoon που αναφέρουν ειναι το δικό μας του τσαγιού η του γλυκού γιατι τα αγγλικά ειναι και λιγο ανάπηρη γλώσσα

anthimosxir
25-09-15, 13:38
Συγνώμη για τα συντακτικά λάθη το μαμημενο το k9 στο κινητό φταίει :-)

raziel13epsilon
25-09-15, 19:16
Το μικρο κουταλακι του γλυκου. Δε ξερω ποιο είναι του τσαγιου. Μονο οι εγγλεζοι που το πινουν το παλιο τσαι Εγω του γλυκου χρησιμοποιω !!

anthimosxir
26-09-15, 14:22
Έχεις απόλυτο δίκιο για κάποιο λόγο σφήνωσα και παρομοίωσα το teaspoon με το κουτάλι της σούπας πω και ευτυχώς μια μέρα μόνο έκανα αυτήν την πατάτα α ρε on όλα τα προϊόντα σου ασκουπα τα δίνεις

SPARTANLOCO
15-06-16, 11:50
Μου πήγαινε καλά αλλά δεν τη βρίσκω πια. Λένε πως τη σταμάτησε η εταιρία. Έχει να προτείνει κανείς κάτι παρόμοιο?

raziel13epsilon
20-06-16, 19:00
Μου πήγαινε καλά αλλά δεν τη βρίσκω πια. Λένε πως τη σταμάτησε η εταιρία. Έχει να προτείνει κανείς κάτι παρόμοιο?

Ακριβως το ιδιο προιον και σε καλυτερη τιμη είναι το COMPLETE 3 της WARRIORLAB. Tωρα εάν θες να πας ένα σταδιο πιο πανω τοτε υπαρχει το LOAD της ιδιας εταιριας. Τα εχω δοκιμασει και τα 2 και
τα συνηστω ανεπιφύλακτα !!

ΑΘΛΗΤΗΣ
21-06-16, 10:05
Το προϊόν αυτό έχει καταργηθεί από την εταιρία και δεν έχουμε ενημέρωση εάν θα ξαναβγάλουν κάτι αντίστοιχο στο μέλλον.

Αντίστοιχο προϊόν είναι το WARRIORLAB Complete 3 (http://athlitis.gr/simpliromata/kreatines/complete-3-700g-warriorlab/) όπου υπάρχει και σχετική αξιολόγηση στο Forum εδώ (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?12052-Complete-3-(Warriolab)&highlight=Complete)