PDA

Επιστροφή στο Forum : One Stop (Reflex Nutrition)



outnumb
08-01-10, 15:59
Εχει κανεις καποια εμπειρια και γνωμη απο την φορμουλα Οne Stop της Reflex?

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=17757&stc=1&d=1288448222



http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=17758&stc=1&d=1288448235



Ingredients: Protein blend (Ultra filtered whey protein concentrate & cross flow micro filtered whey
protein isolate, Muscle DriveTM (peptide bonded glutamine (derived from wheat protein), hydrolysed
whey protein (degree of hydrolysis 30%))), organic carbohydrate blend (organic oats, organic barley),
corn dextrin, Creapure® creatine monohydrate, cocoa powder (chocolate flavours only), flavouring
substances, carboxy methyl cellulose, L-Leucine, emulsifier (soya lecithin), vitamin & mineral blend
(magnesium aspartate, ascorbic acid, choline bitartrate, zinc monomethione, d-alpha tocopheryl
succinate, niacinamide, iron biglycinate, calcium pantothenate, riboflavin, thiamin hydrochloride,
pyrodoxine hydrochloride, copper chelate, vitamin A palmitate, chromium chelate, biotin, folic acid,
vitamin d3, l-selenomethionine (Selenium SeLECT®), methylcobalamin), natural colourings (betanin
(strawberry flavour only), beta carotene (banana & vanilla flavours only)), artificial sweeteners
(acesulfame k, sucralose),Digezyme® digestive enzyme complex, Lactospore® probiotics (bacillus
coagulans), Bioperine® (piperine)

NASSER
08-01-10, 19:06
outnumb συστησου μας αν θες στα νεα μελη...
το προιον ποου σε ενδιαφερει ειναι καλο και θα ειναι πολυ καλο για σενα αν το χρησημοποιησεις σωστα.

outnumb
14-01-10, 16:06
Καμια γνωμη ρε παιδια? Θα ηταν χρησιμη να τη χρησιμοποιουσα ως το 1ο μου συμπληρωμα, καθοτι βλεπω οτι παρεχει κρεατινη, αμινοξεα και αλλες απαραιτητες βηταμινες...

James
14-01-10, 21:15
To προϊον είναι αρκετα καλό και η εταιρία επίσης αξιόπιστη !!
Ειδικα για afterworkout συμπλήρωμα είναι ιδανικο.

TakisV
17-01-10, 04:00
Πολύ καλό προϊόν και από αξιόπιστη εταιρία. Δεν είναι πάντως ακριβό για αυτά που έχει. «ΟΛΑ ΣΕ ΕΝΑ». Μπορείς να το χρησιμοποιείς το πρωί και μετά την προπόνηση. Στο γευμα μετα την προπονηση μπορεις να προσθεσεις λιγο απλο υδατανθρακα για να ειναι πιο σωστο.

 37 gr πρωτεΐνης σε κάθε δόση. Το ONE STOP παρέχει περισσότερη πρωτεΐνη από άλλες μάρκες, και χρησιμοποιεί μόνο τις κατά προτίμηση επιλεγμένες πρωτεΐνες ορρού γάλακτος για να λάβει τα πιο υψηλά επίπεδα πρωτεΐνης μαζί με τα χαμηλότερα επίπεδα λιπών. Κάθε δόση της πρωτεΐνης συνοδεύεται με χωνευτικά ένζυμα Digezyme που παρέχουν τη μέγιστη απορρόφηση.
 15 γρ. συνθετοι οργανικοί υδατάνθρακες σιταριού στην καθημερινή δόση. Ένα ειδικό μείγμα οργανικής βρώμης και κριθαριού παρέχει έναν τέλεια φυσικό ανεφοδιασμό της βήτα γλυκανικής ίνας, φυσικών βιταμινών και σύνθετων υδατανθράκων. Το ONE STOP δεν περιέχει καθαρισμένους ή ιδιαίτερα επεξεργασμένους υδατάνθρακες όπως τη δεξτρόζη ή Μαλτοδεξτρίνη που άλλες μάρκες χρησιμοποιούν.
 Περιέχει την κατοχυρωμένη με δίπλωμα ευρεσιτεχνίας γερμανική κρεατίνη CREAPURE και βήτα-αλανίνη. Ένας συνδυασμός γερμανικής κρεατίνης CREAPURE και βήτα-αλανίνης που μπορούν να αυξήσουν τη μυϊκή Καρνοσίνη και τα επίπεδα φωσφορικού άλατος κρεατίνης. Ο συνδυασμός αυτός μπορεί να παρέχει αύξηση στη δύναμη, στη μυϊκή μάζα και επίσης να αυξήσει τα επίπεδα αντοχής. Η Γερμανική CREAPURE κρεατίνη γίνεται χρησιμοποιώντας μια κατοχυρωμένη με δίπλωμα ευρεσιτεχνίας διαδικασία. Είναι εγγυημένα η καθαρότερη και ευρέως αναγνωρισμένη κρεατίνη που κυκλοφορεί στο εμπόριο.
 Το One Stop περιέχει 10 gr πεπτίδια γλουταμίνης. Τα πεπτίδια γλουταμίνης έχουν μια μοναδική συμβολή στην πρωτεινοσύνθεση κ στον αντικαταβολισμό μέσα από την διαδικασία αύξησης συγκεκριμένων ορμονών στο σώμα.
 Το One stop περιέχει το διάσημο Zinc Matrix. Το σύμπλεγμα ψευδαργύρου είναι μια μεμονωμένα συνεργιστική ορυκτή φόρμουλα σχεδιασμένη να υποστηρίζει την υγιή παραγωγή αναβολικών ορμονών από κοινού με ένα αποτελεσματικό πρόγραμμα άσκησης και διατροφής. Το σύμπλεγμα ψευδαργύρου περιέχει την προσθήκη αμινοξέων με χημική ένωση του χαλκού για να βοηθήσει να διατηρηθούν τα επίπεδα ψευδαργύρου στις αναλογίες χαλκού μέσα στο σώμα.
 3 γραμμάρια λ-λευκίνης για την αυξανόμενη πρωτεϊνική σύνθεση στην καθημερινή δόση. Το ONE STOP είναι το πρώτο από όλα τα προϊόντα «όλα σε ένα» που διατίθεται με 3 γραμ. ελεύθερης φόρμουλας λ-λευκίνης στην καθημερινή δόση. Τα επιστημονικά στοιχεία προτείνουν ότι η ελεύθερη μορφή της λ-λευκίνης μπορεί άμεσα να αποτελέσει την αφετηρία αλυσιδωτών αντιδράσεων του οργανισμού που οδηγούν στην αυξανόμενη αύξηση μυών.
 Το One stop περιέχει επίσης 100% των απαιτούμενων καθημερινών αναγκών σχεδόν όλων των βιταμινών σας. Κάθε καθημερινή δόση παρέχει τουλάχιστον 100% της απαιτούμενης καθημερινής ποσότητας των βιταμινών. Λαμβάνετε επίσης σημαντικά αντιοξειδωτικά και σχηματισμένα με χημική ένωση μέταλλα που άλλα προϊόντα αφήνουν εκτός.
 Το One Stop περιέχει πρόσθετα προβιοτικά. Κάθε δόση του ONE STOP περιέχει 75.000 σπόρια του σταθερού προβιοτικού Λακτοβάκιλλοι για ένα υγιέστερο έντερο, παρόμοια με εκείνους που βρίσκονται στα ποτά γιαουρτιού που διαφημίζονται στην τηλεόραση

oldhiphop
30-10-10, 11:08
παιδια ειδα αυτο το προιον και στο e-shop εδω. και να πω την αληθεια μου κινισε το ενδιαφερον και σκευτωμαι να το παρω.

αλα πιστευω ειναι πολλα λευτα για 21 δοσεις (49ευρω). τι λετε αξιζει? πρωη και μετα την προπονα το περνουμαι?

και γενικα μια γνομη θα με βοηθαγε,και αν καπιος το εχει δοκιμαση.





http://img716.imageshack.us/img716/7900/onestop01.jpg (http://img716.imageshack.us/i/onestop01.jpg/)

oldhiphop
30-10-10, 22:54
καποιος?

Muscleboss
30-10-10, 22:57
Ειναι μια ολοκληρωμένη φόρμουλα πρωτείνης υδατανρθάκων Βασικά περιέχει τα πάντα. Σε αυτό είναι πολύ καλό.

Εγώ γενικά είμαι υπερ τον μεμονωμένων προιόντων, δηλαδή να φτιάχνω ο ίδιος το pwo shake κτλ, αλλά κάποιος ο οποίος δεν έχει ατυη τη δυνατότητα αυτες οι φόρμουλες λύνουν τα χέρια. Και πάλι όμως όχι για pwo, αλλά για μεταξύ των γευμάτων σαν συμπληρωματικά γευματα.

Το One-Stop τώρα το βάλαμε στο e-shop γιατί το ζήτησαν πολλά μέλη.

ΜΒ

oldhiphop
30-10-10, 23:46
αρα για το πρωη και μεταπροπονιτικα θα ηταν οτι πρεπει. ειπαρχουν αλα προτινομενα τετια πακετα?

den23
25-01-11, 23:28
αυτη η φορμουλα δεν χρειάζεται εξτρα υδατανθρακα οπως οι απλες whey ετσι?? επισης αν την πάρw για postwo να μετατοπίσw την whey που επαιρνα στο post στο βραδινό μαζι με το γιαουρτι η ειναι υπερβολη???

beefmeup
25-01-11, 23:39
αυτη η φορμουλα δεν χρειάζεται εξτρα υδατανθρακα οπως οι απλες whey ετσι?? επισης αν την πάρw για postwo να μετατοπίσw την whey που επαιρνα στο post στο βραδινό μαζι με το γιαουρτι η ειναι υπερβολη???

μπορεις να βαλεις παραπανω υ/α,αλλα κ οχι,αναλογα τις αναγκες σου κ το τι τρως στο γευμα μετα την προπονα.

κ μπορεις να κανεις κ αυτο που λες με την αλλη σκονη που χεις,αλλα να υπολογισεις μαζι κ την ποσοτητα που περνεις κ απτο γιαουρτι μαζι.

den23
26-01-11, 01:06
ελεγα να το κανω ετσι:whey πρωι, one stop για postworkout, βραδυ γιαουρτι με miso scoop whey. το one stop επειδη σε καθε δοση εχει 5 gr κρεατινη πρεπει να το κανουμε σε κυκλο?? δηλαδή ένα μήνα τον ενα μηνα off?? ειμαι 80 κιλα 1.81 υψος, με τα 5 gr κρεατινη τη μερα θα δω τις διαφορές σε δυναμη και αντοχη στη προπονηση οπως αν εκανα κυκλο με μια απλη μονουδρικη η να συμπληρωσω αλλα 5 γρ σκετης μονοϋδρικής preworkout??

beefmeup
26-01-11, 01:08
ελεγα να το κανω ετσι:whey πρωι, one stop για postworkout, βραδυ γιαουρτι με miso scoop whey. το one stop επειδη σε καθε δοση εχει 5 gr κρεατινη πρεπει να το κανουμε σε κυκλο?? δηλαδή ένα μήνα τον ενα μηνα off?? ειμαι 80 κιλα 1.81 υψος, με τα 5 gr κρεατινη τη μερα θα δω τις διαφορές σε δυναμη και αντοχη στη προπονηση οπως αν εκανα κυκλο με μια απλη μονουδρικη η να συμπληρωσω αλλα 5 γρ σκετης μονοϋδρικής preworkout??

λογο κρεατινης μπορεις να περνεις το one stop 2 μηνες κ μετα να κανεις ενα οφ.

κατα τα αλλα η σκεψη σου ειναι καλη για την χρηση αυτων που λες.
αλλη κρεατινη δεν θες λογικα ανα μερα,με 5 εισαι οκ.
δουελεψε το λιγο κ βλεπεις.

den23
26-01-11, 01:13
επίσης απο οτι βλεπω εχει 15 γρ υδατανθρακα εγω χρειαζομαι περιπου 70.5 γρ υδατανθρακα να συμπληρώσω τα υπολοιπα 55gr με μαλτοδεξτρινη??

beefmeup
26-01-11, 01:16
επίσης απο οτι βλεπω εχει 15 γρ υδατανθρακα εγω χρειαζομαι περιπου 70.5 γρ υδατανθρακα να συμπληρώσω τα υπολοιπα 55gr με μαλτοδεξτρινη??

μπορεις,γιαυτο σου εγραψα 2 ποστ πιο πανω οτι αυτο με τον υ/α παει αναλογα τις αναγκες σου.

den23
26-01-11, 01:18
Σε ευχαριστώ πολύ :toast:

Anithos
26-01-11, 09:31
υπαρχει κανεις που το δοκιμασε να μας πει εντυπωσεις ;

sobral
26-01-11, 13:27
από τις φόρμουλες όγκου είναι από τις αξιόλογες αλλά εγω θα σου πρότεινα μία whey,υδατάνθρακα waxy barley starch (που είναι χαμηλού γλυκαιμικού δείκτη),μία creapure κρεατίνη κ μία πολυβιταμίνη και είσαι άρχοντας. Απλά θα κάνεις λίγο τον χημικό στην κουζίνα σου φτιάχνοντας την φόρμουλα σου χαχα!!! :) :) :)

den23
28-01-11, 16:42
διαβάζοντας ολόκληρο το thread "ότι έχει σχέση με τη κρεατίνη" είδα ότι συστήνεται η λήψη της μετά το γεύμα επειδή λειτουργεί καλύτερα σε όξινο περιβάλλον.. αυτό σημαίνει ότι τα 5gr κρεατίνης του προϊόντος πάνε χαμένα εφόσον το παίρνουμε σαν
postwo όπου το ph του στομάχου μας είναι ουδέτερο??

COBRA_STYLE
28-01-11, 17:01
διαβάζοντας ολόκληρο το thread "ότι έχει σχέση με τη κρεατίνη" είδα ότι συστήνεται η λήψη της μετά το γεύμα επειδή λειτουργεί καλύτερα σε όξινο περιβάλλον.. αυτό σημαίνει ότι τα 5gr κρεατίνης του προϊόντος πάνε χαμένα εφόσον το παίρνουμε σαν
postwo όπου το ph του στομάχου μας είναι ουδέτερο??
oυτε καν...το αντιθετο...σε οξινο περιβαλλον μετατρεπεται σε κρεατινινη και εχουμε τις διαφορες παρενεργειες,,,,παιρνε τη μαζι με το γευμα σου...οποιο εσυ επιλεξεις και μετα την προπονα:thumbup:

edit:ειτε την παρεις με το πρωινο σου ειτε πριν την προπονα δεν εχει διαφορα...ειτε στη δυναμη ειτε αλλου...ισα ισα που μπορει να εχει καλυτερα αφομιωση το πρωι μαζι με το υπολοιπο πρωινο σου!μιλαω για σκετη κρεατινη,καθαρη

den23
28-01-11, 18:01
ευχαριστώ για t βοήθεια.. για post σκέφτομαι να την πάρω αν και όχι ακόμα... πρώτα θα τελειώσω 12lbs whey(10lbs instant kai 2lbs on) + 2 animal nitro και metaaaaaaaa θα την βάλω σαν post και θα μετατοπίσω την whey του postwo στο προ ύπνου μαζί με το γιαούρτι...

den23
28-01-11, 18:02
P.S teagan preasley σταθερή αξια...

sofos
28-01-11, 18:44
τωρα θα βγει νεα one stop θα χει μεσα σχεδον τα παντα :P:P:P one stop extreme θα λεγεται

den23
28-01-11, 19:00
όταν λες τα πάντα τι παραπάνω από την απλή? δεν πιστεύω να σταματήσει η απλή?????????

sobral
28-01-11, 21:22
όταν λες τα πάντα τι παραπάνω από την απλή? δεν πιστεύω να σταματήσει η απλή?????????

http://www.youtube.com/watch?v=L6iOQ1hRNi0

den23
28-01-11, 23:25
ουσιαστικά ότι έχει και το one stop θα έχει απλά θα ναι λίγο πιο ενισχυμένο όσον αφορά τα αμινοξέα του δηλαδή οποτε ίδια ακριβώς χρήση θα έχει οποτε no prob και να σταματήσει το απλό... θα βγαίνει και σε 10lbs από ότι είδα καλο αυτό..

thanasis76
29-07-11, 14:17
παιδια την εχω ξεκινησει καμια 10αρια μερες τωρα αλλα την περνω στην μιση δοση ( 50γρ )
να την κανω παλι κυκλο 2 μηνες η λογο μικρης ποσοτητας κρεατινης δεν χρειαζεται...?:unsure:

BODYMPAL
01-08-11, 17:59
αρκετά καλή:clap:!!!τν εχω παρει 2 φορες και εκανε δουλεια!:):)

George007
30-09-11, 22:09
εγω πωσ θα μπορουσα να την συνδιασω με gold standar kai isobolic?

George007
01-10-11, 00:00
Κανεισ δν μπορει να μ πει την γνωμη τ?

vill@g3r
01-10-11, 02:13
παρε αυτην σε μιση δοσολογια (37γρ περιπου) μετα τν προπονηση+ενα σκουπ gold!την isobolic οποια στιγμη τσ μερας θεσ!!καλυτερα ομως ν παιρνεις αυτην μετα τν προπονηση σε κανονικη δοσολογια γ ν παιρνεισ κ τ 5γρ κρεατινης κ τν ισομπολικ καποια αλλη ωρα(βραδυ η πρωι) κ κρατα την gold γ οτν σ τελειωσει αυτη!!

George007
01-10-11, 12:07
ok ευχαριστω :):)

dimitrispump
29-08-12, 20:43
αρκετά καλή:clap:!!!τν εχω παρει 2 φορες και εκανε δουλεια!:):)

εγω κατι φακελακια που ηπια πρωινη ωρα μεχρι τις 2 δν καθομουν στην οικοδομη,πολυ ενεργεια,λεω να δοκιμασω μετα την γυμναστικη

TAKI BOY
10-06-13, 13:56
Την ξεκίνησα πριν τρείς ημέρες, αλλά την πήρα με γεύση φράουλα και διαπιστώνω ότι δεν μπορώ να την κατεβάσω με τίποτα. Μου έρχεται αναγούλα. Θα μπορούσα να την συνδυάσω με κάτι π.χ. γάλα ή κάποιο χυμό? ή κάποια άλλη λύση? Τώρα την παίρνω διαλυμένη σε νερό.

Jumaru
10-06-13, 14:02
Όλες οι γεύσεις είναι σαφώς καλύτερες με γάλα, αν πάλι σου φαίνεται χάλια και δεν θες να πάνε τα λεφτά σου για πέταμα και σε παίρνει απο θέμα διατροφής βάζε γάλα και μια κουταλιά Hemo η ovaltine (αυτά είχαμε στην εποχή μου για να κάνουμε σπιτικό κακάο :P)

TAKI BOY
10-06-13, 18:39
Ευχαριστώ για την απάντηση, σήμερα το ανάμειξα με χυμό ροδάκινο και βελτιώθηκε κάπως η κατάσταση.