PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με κωπηλατικη...



spiros22
08-01-10, 18:52
καλησπερα παιδια...ηθελα να κανω μια ερωτηση σχετικα με τισ ασκησεισ πλατησ και συγκεκριμενα στην ασκηση κοπηλατικις..εχετε παρατηρησει ποτε οταν κανετε ποτε τη συγκεκριμενη ασκηση αν εχετε προβλημα με τη μεση εγω εχω και δεν ξερω τι πρεπει ν κανω.....αν και κραταω σταθερη τη μεση....

jmone
08-01-10, 18:58
έχεις το στήθος προς τα έξω? έξω βυζάκια :P

NASSER
08-01-10, 19:13
ισιος ο κορμος και αρχικα καλο ειναι να βαζεις και ζωνη.
Επειτα σωστο ειναι να γυμναζεις και τους ραχιαιους και τους κοιλιακους ωστε να ξεπερασεις τα προβληματα μεσης.

GEORGEXX1
08-01-10, 19:32
για να μην σου απανταμε λαθος πια κοπηλατικη
πλατης ενοεις;;;
εχει 3 με 4 ασκησεις.

psv
08-01-10, 22:07
Φιλε κι εγω εχω δισκοπαθεια και οσο καιρο προσπαθουσα να μην πιεζω τη μεση δεν ειδα καμια βελτιωση.

Τωρα,στην προπονηση πλατης μου ξεκιναω με αρσεις(καλο ζεσταμα)και μετα κανω κωπηλατικη με μπαρα και δεν εχω κανενα προβλημα.Και κλεψιμο καθολου,ειδικα στις αρσεις.Δεν ''καμπυλωνει'' δηλαδη η πλατη.

Τωρα τι να σου πω,δεν θελω να σε παρω στο λαιμο μου,εξαρταται και απο το προβλημα που εχεις...

foko
03-02-10, 14:52
Στην κωπηλατικη με μπαρα ποσο σκυφτος πρεπει να ειναι ο κορμος????
Ρωταω γιατι υπαρχουν βιντεο αθλητων που εκτελουν την ασκηση σχεδον σε ορθια θεση χωρις μαλιστα να λυγιζουν κ τα ποδια τους.

sTeLaKoS
03-02-10, 15:01
Στην κωπηλατικη με μπαρα ποσο σκυφτος πρεπει να ειναι ο κορμος????
Ρωταω γιατι υπαρχουν βιντεο αθλητων που εκτελουν την ασκηση σχεδον σε ορθια θεση χωρις μαλιστα να λυγιζουν κ τα ποδια τους.

Ελαφρώς λυγισμένα γόνατα, πλάτη σχεδόν οριζόντια με το πάτωμα. Μέση-πλάτη σφιχτά και ίσια γιατί είναι εύκολο να τραυματιστείς.

http://www.exrx.net/WeightExercises/BackGeneral/BBBentOverRow.html

foko
06-02-10, 22:58
ΟΚ
Οποτε τωρα παω σε αλλη απορια , οσοι κανουν αυτοι την ασκηση σε σχεδον ορθια θεση ειτε μιλαμε για τον Coleman ειτε για αυτους που βλεπουμαι στο γυμναστηριο τι γυμναζουν ακριβως?????

thegravijia
06-02-10, 23:09
Ελαφρώς λυγισμένα γόνατα, πλάτη σχεδόν οριζόντια με το πάτωμα. Μέση-πλάτη σφιχτά και ίσια γιατί είναι εύκολο να τραυματιστείς.

http://www.exrx.net/WeightExercises/BackGeneral/BBBentOverRow.html
αυτο δεν ειναι κωπιλατικη.
ετσι θα διαλυσεις την μεση αμα βαζεις πολλα κιλα.

thegravijia
06-02-10, 23:13
ΟΚ
Οποτε τωρα παω σε αλλη απορια , οσοι κανουν αυτοι την ασκηση σε σχεδον ορθια θεση ειτε μιλαμε για τον Coleman ειτε για αυτους που βλεπουμαι στο γυμναστηριο τι γυμναζουν ακριβως?????
vSgNvo99W3Y
0.52 - αν λες αυτο πλατη γυμναζει.
βρες πως σου ταιριαζει εσενα να την κανεις .αλλα κοιτα να νιωθεις να δουλευει η πλατη οχι τα δικεφαλα μονο