PDA

Επιστροφή στο Forum : ξεκιναω διατροφη ογκου....



gspyropo
14-01-10, 19:00
η κατασταση μου πριν απο την διατροφη ογκου...στοχος 5-6 κιλα οσο ποιο καθαρα γινεται..εφικτο???

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=8699&stc=1&d=1263487061

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=8700&stc=1&d=1263487061

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=8701&stc=1&d=1263487061

NASSER
14-01-10, 19:35
καλημερα σε ολο το forum.. ειμαι 25 χρονων 1,77 με βαρος 75 κιλα και ποσοστο λιπους 3,7% (μετρηση πριν μια εβδομαδα)...στοχος της διατροφης μου ειναι η μυικη αυξηση οσο ποιο καθαρη γινεται.....ακουω γνωμες...

5 : 30
Επιλογή 1 : 100 γραμ. δημητριακά με χυμό,10 αμύγδαλα,1 κουταλάκι μέλι,2 μουστοκούλουρα.

7:00
Protein shake myofusion
10 : 00
Επιλογή 1 : 200 γραμ. κοτόπουλο στήθος, ψητό ή βραστό, με 50 γραμ ρύζι 1 μεγάλο μπώλ λαχανικά..
Επιλογή 2 : Τονοσαλάτα με 120 γραμ. φιλέτο τόνου σε νερό,250 γραμ γλυκοπατάτα, 1 μπώλ λαχανικά.
Επιλογή 3 : 8 ασπραδια με ένα μπολ μπροκολο
13 : 00
Επιλογή 1 : 200 γραμ. γαλοπούλα φιλέτο, ψητό ή βραστό,250 γραμ γλυκοπατατα , 1 μεγάλο μπώλ λαχανικά, 1 φρούτο.
.18:00 προπονηση
20 : 00
Shake πρωτεινη optimum 100% + amino EXTEND by Scivation
21:00
Επιλογή 1 : Τηγανίτα με 50 γραμ. κουάκερ 2 ασπράδια αυγών, λίγο γάλα στο μίξερ, το μίγμα στο Tefal ψήνουμε και από τις 2 πλεύρες και επάνω απλώνουμε ½ κεσέ γιαούρτι 2% 1 κουταλιά μέλι.
Επιλογή 2 : 9-10 ασπραδια με σαλατα και μια φετα κοτοπουλο η γαλοπουλα
.
Πριν τον υπνο

Πρωτεινη myofusion

ΣΗΜΕΙΩΣΗ : 3 ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΕΛΑΙΟΛΑΔΟ ΗΜΕΡΗΣΙΩΣ (ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ) & 50 ΓΡΑΜ ΚΑΡΥΔΙΑ ΑΝΑ ΗΜΕΡΑ
ΣΗΜΕΙΩΣΗ : 7 : 00 ΤΟ ΠΡΩΙ 1 scoop WHEY ΣΕ ΧΥΜΟ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙΟΥ.

Οι ποσότητες ζυγίζονται ωμές.
Φιλε εχεις κανει καλη δουλεια! Εχω και τη διατροφη σου πιο πανω!
Επομενως η διατροφη ογκου θα ειναι παραλλαγες πανω σαυτο το προγραμμα καθως τα 5-6 κιλα απο αυτην την κατασταση στην οποια βρισκεσαι δεν ειναι δυσκολο να γινι παραμενωντας σε προσεγμενη διατροφη.

περιμενουμε εδω φωτο σου σε εξέλιξη!

KATERINI 144
14-01-10, 21:11
η κατασταση μου πριν απο την διατροφη ογκου...στοχος 5-6 κιλα οσο ποιο καθαρα γινεται..εφικτο???στην κατάσταση που εισαι εφικτοτατο :thumbup::thumbup:

Polyneikos
14-01-10, 23:03
Πιστευω δεν χρειαζεται να σου επιβεβαιωσω πόσο καλός είσαι,αν το συνδυαζεις και με καλα πόδια(που είναι το κόλλημα μου) εισαι σε πολύ καλό επίπεδο...Εννοείται ότι ο στόχος σου είναι εφικτος,εξαρταται βεβαια σε ποσο χρονικο διαστημα τα θελεις .Θα περιμενουμε την ενημερωση σου,πως σκοπευεις να κινηθεις ως προς το Loading των θερμιδων;

savage
15-01-10, 03:24
:shock::shock::shock::shock::shock:
3,7%???? τι λες τωρα????????
τρομερη γραμμωση μπραβο σου!!!
πιστευω οτι πολυ ευκολα θα παρεις 5-6 κιλα κ θα ειναι κ σωστα κιλα,δηλαδη οι κοιλιακοι ακομα κ να θολωσουν λιγακι,παλι θα φαινονται.
απλα μην μπεις στο τρυπακι,αφου κανω ογκο,θα τρωω ο,τι να'ναι,οπως κανουν πολλοι.απλα βαλε πολυ υδατανθρακα κ ο ογκος θα εθρει μονος του,πιστευω.

gspyropo
15-01-10, 06:22
:shock::shock::shock::shock::shock:
3,7%???? τι λες τωρα????????
τρομερη γραμμωση μπραβο σου!!!
πιστευω οτι πολυ ευκολα θα παρεις 5-6 κιλα κ θα ειναι κ σωστα κιλα,δηλαδη οι κοιλιακοι ακομα κ να θολωσουν λιγακι,παλι θα φαινονται.
απλα μην μπεις στο τρυπακι,αφου κανω ογκο,θα τρωω ο,τι να'ναι,οπως κανουν πολλοι.απλα βαλε πολυ υδατανθρακα κ ο ογκος θα εθρει μονος του,πιστευω.

το θεμα δεν ειναι να προσεκσο μιν φαο σαβουρα γιατι δεν θα γινει...το θεμα ειναι οτιθα δυσκολευτω να ανεβασω πολυ τον υδατανθρακα γιατι ισως απογοητευτω απο θεμα θολοματος....

Haris Pilton
15-01-10, 08:43
Πολυ κοφτερη γραμωση!! :thumbup: :thumbup:

Για να στο λενε τα παιδια απο πανω,τοτε ειναι οντως εφικτο.Ολα στο μυαλο σου ειναι και στοχους θα βαζεις συνεχεια,και για να εισαι οντως στο 3,7 BF,ουτε πολυ θα θολωσεις κ θα ξεθολωσεις και ευκολα μιας και φαινεται η επιμονη σου.

Θελω να ρωτισω κατι σχετικος ασχετο,πολλα ατομα σε παρομοιο σταδιο φοβουνται το θολομα τοσο που δεν μπενουν σε ογκο,τοτε το σωμα αυτο αποκτηθικε μονο με γραμωση;
Η ειναι τοσο κοφτερη η γραμωση που φενεται ογκοδεστερο το σωμα;
Σορυ για το οφ,αλλα δεν θα αξιζε να ανοιξω νεο thread.

Littlejohn
15-01-10, 10:28
Όσο και να γραμμώσεις ποτέ δεν θα δείξεις καλά, αν δεν υπάρχει αρκετός μυικός ιστός. Ένας φυσιολογικός άνθρωπος αν γραμμώσει σε πολύ χαμηλά επίπεδα, θα φαίνεται σα στεγνή στέκα.

Από εκεί και πέρα υπάρχουν άνθρωποι που ασχολούνται με το ββ και επειδή γουστάρουν να είναι συνέχεια κομμένοι, αντί να μπαίνουν σε μεγάλα διαστήματα όγκου, κάνουν μικρούς κύκλους όγκου συνοδευόμενους στα καπάκια από διαστήματα γράμμωσης. Με αυτόν το τρόπο βάζεις μυικά κιλά (πολύ αργά βέβαια) και μένεις κομμένος το περισσότερο διάστημα...

-beba-
15-01-10, 12:04
Είσαι καταπληκτικός. Μπράβο σου:clap::clap::clap::clap::clap::clap:
:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

gspyropo
15-01-10, 16:20
Όσο και να γραμμώσεις ποτέ δεν θα δείξεις καλά, αν δεν υπάρχει αρκετός μυικός ιστός. Ένας φυσιολογικός άνθρωπος αν γραμμώσει σε πολύ χαμηλά επίπεδα, θα φαίνεται σα στεγνή στέκα.

Από εκεί και πέρα υπάρχουν άνθρωποι που ασχολούνται με το ββ και επειδή γουστάρουν να είναι συνέχεια κομμένοι, αντί να μπαίνουν σε μεγάλα διαστήματα όγκου, κάνουν μικρούς κύκλους όγκου συνοδευόμενους στα καπάκια από διαστήματα γράμμωσης. Με αυτόν το τρόπο βάζεις μυικά κιλά (πολύ αργά βέβαια) και μένεις κομμένος το περισσότερο διάστημα...


σε αυτη την κατηγορια ανηκω και εγω...προσπαθω να διατηρουμαι οσο το δυνατον περισσοτερο κομμενος κανοντας μικρες περιοδους διατροφη ογκου...αλλα ειναι αρκετα κουραστικο...λεω να το τραβηξω λιγο παραπανω φετος...για να δουμε...

NASSER
15-01-10, 16:31
το θεμα δεν ειναι να προσεκσο μιν φαο σαβουρα γιατι δεν θα γινει...το θεμα ειναι οτιθα δυσκολευτω να ανεβασω πολυ τον υδατανθρακα γιατι ισως απογοητευτω απο θεμα θολοματος....

Τον υδατανθρακα θα τον ανεβασεις σταδακα και με παυσεις. Τοτε θα δεις το σωμα να μπαλαριζεται και να μην χανει γραμμωση. Θα συνεχισεις προπονηση και αεροβικη!
Δεν ειναι δυσκολο και αν το κανεις σωστα ισως καταλαβεις πως σου αναλογει αισθητικα ενα πιο πρησμένο σωμα.

gspyropo
15-01-10, 16:48
Τον υδατανθρακα θα τον ανεβασεις σταδακα και με παυσεις. Τοτε θα δεις το σωμα να μπαλαριζεται και να μην χανει γραμμωση. Θα συνεχισεις προπονηση και αεροβικη!
Δεν ειναι δυσκολο και αν το κανεις σωστα ισως καταλαβεις πως σου αναλογει αισθητικα ενα πιο πρησμένο σωμα.

τι εννοεις οταν λες με παυσεις....θες να πεις μια μερα υψηλο carbo και την αλλη χαμηλα???απο αεροβιο κανω γυρο στα 20 λεπτα HIIT...

albertob30
15-01-10, 21:36
σε αυτη την κατηγορια ανηκω και εγω...προσπαθω να διατηρουμαι οσο το δυνατον περισσοτερο κομμενος κανοντας μικρες περιοδους διατροφη ογκου...αλλα ειναι αρκετα κουραστικο...λεω να το τραβηξω λιγο παραπανω φετος...για να δουμε...

δλδ πως το κανεις αυτο το λιγο καιρο ογκο μετα γραμμωση? αν μπορεις εξηγησε το λιγο γτ με ενδιαφερει πολυ!!!!

gspyropo
15-01-10, 22:14
δλδ πως το κανεις αυτο το λιγο καιρο ογκο μετα γραμμωση? αν μπορεις εξηγησε το λιγο γτ με ενδιαφερει πολυ!!!!

απλα δεν αφηνω το σωμα μου να παρει πολλα κιλα....πχ 2 μηνες ογκο με αυξημενουσ υδατανθρακες και 1 μηνα με περιορισμενους...ειναι αρκετα κουραστικο γι αυτο θα ηθελα να ακουσω γνωμες για κατι αλλο.....

albertob30
16-01-10, 19:37
απλα δεν αφηνω το σωμα μου να παρει πολλα κιλα....πχ 2 μηνες ογκο με αυξημενουσ υδατανθρακες και 1 μηνα με περιορισμενους...ειναι αρκετα κουραστικο γι αυτο θα ηθελα να ακουσω γνωμες για κατι αλλο.....

και απο αεροβιο τι κανεις δλδ? τους 2 μηνεσ κανεις ή οχι? τον μηνα της γραμμωσης HIIT? και αν ναι ποσο..??

NASSER
16-01-10, 23:46
τι εννοεις οταν λες με παυσεις....θες να πεις μια μερα υψηλο carbo και την αλλη χαμηλα???απο αεροβιο κανω γυρο στα 20 λεπτα HIIT...

Oχι!
Ανεβαζεις σημερα τον υδατανθρακα και το κρατας για 2 βδομαδες/ Επειτα ξανανεβαζεις κι το κρατας για οσο χρειαστει και παει λεγοντας. Ελπιζω να καταλαβες τωρα.

KATERINI 144
17-01-10, 00:07
απλα δεν αφηνω το σωμα μου να παρει πολλα κιλα....πχ 2 μηνες ογκο με αυξημενουσ υδατανθρακες και 1 μηνα με περιορισμενους...ειναι αρκετα κουραστικο γι αυτο θα ηθελα να ακουσω γνωμες για κατι αλλο.....οι επαγγελματίες στην περίοδο ογκου λιπονουν παρα πολύ, αν δεν περισσέψει δε θα φτάσει λεει το ρητό, ετσι ειναι και ποιο εύκολο, μπορείς να φας το κατι παραπάνω χωρίς να μετράς και το παραμικρό.

sTeLaKoS
17-01-10, 00:14
οι επαγγελματίες στην περίοδο ογκου λιπονουν παρα πολύ, αν δεν περισσέψει δε θα φτάσει λεει το ρητό, ετσι ειναι και ποιο εύκολο, μπορείς να φας το κατι παραπάνω χωρίς να μετράς και το παραμικρό.

Ναι αλλά το ίδιο εύκολα "καθαρίζουμε" εμείς και εκείνοι? :bbbiceps:

gspyropo
17-01-10, 02:29
οι επαγγελματίες στην περίοδο ογκου λιπονουν παρα πολύ, αν δεν περισσέψει δε θα φτάσει λεει το ρητό, ετσι ειναι και ποιο εύκολο, μπορείς να φας το κατι παραπάνω χωρίς να μετράς και το παραμικρό.

ακριβως οπως το ειπες οι επαγγελματιες με οτι αυτο συνεπαγεται................

gspyropo
17-01-10, 08:01
και απο αεροβιο τι κανεις δλδ? τους 2 μηνεσ κανεις ή οχι? τον μηνα της γραμμωσης HIIT? και αν ναι ποσο..??

απο αεροβιο κανω καθε μερα 20 λεπτα HIIT ΜΟΝΟ στην περιοδο ογκου...οταν ειμαι σε διατροφη γραμμωσης δεν κανω καθολου αεροβιο οσο παραξενο και να ακουγεται...το σωμα μου την ακουει αμεσως μολις μειωσω τισ θερμιδες...

gspyropo
17-01-10, 09:44
δυο τελευταιες φωτο απο πλατη...

savage
17-01-10, 14:29
δυο τελευταιες φωτο απο πλατη...

:shock::shock::shock:
:bowdown::bowdown::bowdown:
:thumbup::thumbup::thumbup:

KATERINI 144
17-01-10, 14:39
Ναι αλλά το ίδιο εύκολα "καθαρίζουμε" εμείς και εκείνοι? :bbbiceps:''εμεις'' οχι στελιο, οι ''αλλοι'' ναι το ιδιο ευκολα.

sTeLaKoS
17-01-10, 15:25
''εμεις'' οχι στελιο, οι ''αλλοι'' ναι το ιδιο ευκολα.

:toast::toast:

No Cash
17-01-10, 17:42
δυο τελευταιες φωτο απο πλατη...


φιλε κοντευουμε να δουμε και τα οργανα σου!!! :bowdown:


τρε λο!

-beba-
17-01-10, 18:25
Μπράβο:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:
:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

AGGELOS.K
17-01-10, 19:04
Ταιριάζει το ρητό **είσαι φέτες**
ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ:clap::clap::clap::clap:

gspyropo
17-01-10, 21:06
σας ευχαριστω πολυ για τα σχολια σας....νεωτερα posts κατα την διαρκεια της νεας μου διατροφης..........

Geo84
22-01-10, 11:12
Ανατομία..............................

FoTiS3
31-01-10, 04:14
πολυ καλη δουλεια....ωραιος....:thumbup:

gspyropo
14-08-11, 09:50
2980029799

απο σεπτεμβρη ΚΙΛΑ οτι καναμε καναμε φετος

steg
14-08-11, 10:08
Πρότυπο νατουράλ μυικής μάζας. Οπως είδα και στα περσινά σου ποστ, δε χρειάζεται να ιδρώσεις πολύ όταν γραμμώνεις, το λίπος λιώνει από μόνο του μόνο με διατροφή, χωρίς αερόβια. Αυτό είναι χάρισμα (γονιδιακό). Με τι ασκήσεις πετυχαίνεις το βαθύ διαχωρισμό π.χ. στο στήθος και τους ώμους;

GREEK POWER
14-08-11, 10:23
Toν αφαλο τον ταπονες και εμεινε ασπρος :green::green::green: Το κορμι σου μου θυμιζει κατι μαυρισμενους οικοδομους σμυλεμενους απο την πολυχρονη εργασια μεσ τη φλεβα !!! Εχω την εντυπωση πως θα ειναι δυσκολο για την φυση του σωματος σου να βαλεις κιλα, γνωμη μου. ΦΟΒΕΡΗ ΓΡΑΜΜΩΣΗ :bowdown:

tolis93
14-08-11, 13:26
ελα τωρα αδερφε πες την αληθεια ξυρισες τη φαβοριτα κ εκοψες το μαλι σε καταλαβαμε wolverine:green:

gspyropo
17-08-11, 06:06
Πρότυπο νατουράλ μυικής μάζας. Οπως είδα και στα περσινά σου ποστ, δε χρειάζεται να ιδρώσεις πολύ όταν γραμμώνεις, το λίπος λιώνει από μόνο του μόνο με διατροφή, χωρίς αερόβια. Αυτό είναι χάρισμα (γονιδιακό). Με τι ασκήσεις πετυχαίνεις το βαθύ διαχωρισμό π.χ. στο στήθος και τους ώμους;

για στηθος κυριως cross over kai flyes και για ωμους ανοιγματα

beefmeup
17-08-11, 11:37
φιλε μου αν θες μια γνωμη στρεσαρεις το σωμα σου χωρις λογο για πολυ μεγαλα χρονικα διαστηματα..
το να μενεις τοσο χαμηλα σε λιπος,δεν ειναι κ μια φυσιολογικη κατασταση για το σωμα..
ουτε εξυπηρετει τπτ αν δεν εχεις σκοπο να κατεβεις σε αγωνες..
παρολα αυτα εισαι πολυ καλος,αλλα θες κιλα πανω σου..ξεκινα να τρως καθαρα αφου μαλλον φοβασαι να βαλεις λιπος,κ ανεβασε θερμιδες..
το αποτελεσμα μαλλον θα σε εκπληξει..

TToni Shark
17-08-11, 13:16
Απλά φοβερός:thumbup:

gspyropo
17-08-11, 18:22
φιλε μου αν θες μια γνωμη στρεσαρεις το σωμα σου χωρις λογο για πολυ μεγαλα χρονικα διαστηματα..
το να μενεις τοσο χαμηλα σε λιπος,δεν ειναι κ μια φυσιολογικη κατασταση για το σωμα..
ουτε εξυπηρετει τπτ αν δεν εχεις σκοπο να κατεβεις σε αγωνες..
παρολα αυτα εισαι πολυ καλος,αλλα θες κιλα πανω σου..ξεκινα να τρως καθαρα αφου μαλλον φοβασαι να βαλεις λιπος,κ ανεβασε θερμιδες..
το αποτελεσμα μαλλον θα σε εκπληξει..


αυτο εχω σκοπο να κανω μολις τελειωσουν οι διακοπες...!!!!!!!!!!

amateur666
17-08-11, 21:17
φιλε κοντευουμε να δουμε και τα οργανα σου!!! :bowdown:


τρε λο!


ελα τωρα αδερφε πες την αληθεια ξυρισες τη φαβοριτα κ εκοψες το μαλι σε καταλαβαμε wolverine

:P

φιλε τ εχεις μεσα σου πιστευω(εχεις καλα γονιδια!!! :thumbup:..) μου θυμιζεισ ενα φιλο μου που μεσα σε 5 μηνες(που κανει γυμναστηριο!..) εχει γινει 2 πλασιος κ εχει 0 λιποσ παρει με απιστευτη γραμμωση-φλεβικοτητα!..
γνωμη μου εμφανησιακα θ μ αρεσες πιο ογκοδες κ ασ εισαι λιγο θολωμενος!..

MusclesOfShadow
17-08-11, 21:21
ελα τωρα αδερφε πες την αληθεια ξυρισες τη φαβοριτα κ εκοψες το μαλι σε καταλαβαμε wolverine:green:

Παει για τοπ ατακα!
Gspyro, ακου τον beef me up, ξερει τι λεει:thumbup:

gspyropo
18-08-11, 04:13
Παει για τοπ ατακα!
Gspyro, ακου τον beef me up, ξερει τι λεει:thumbup:

:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

deluxe
26-06-12, 09:23
Φιλε, αυτα τα δυο λακουβακια που εχεις στα πλαϊνα του καθε στηθους, ειναι απο τραυματισμο;

vaggan
26-06-12, 09:31
Φιλε, αυτα τα δυο λακουβακια που εχεις στα πλαϊνα του καθε στηθους, ειναι απο τραυματισμο;πραγματικα ρε φιλε ελεος!!!!:rolf::rolf::rolf::rolf:

Devil
26-06-12, 11:45
Φιλε, αυτα τα δυο λακουβακια που εχεις στα πλαϊνα του καθε στηθους, ειναι απο τραυματισμο;

lol.... :turtle::turtle::turtle:

οχι μαν... και εσυ αμα ψαχτεις τα χεις....:green:

Builderi
03-07-12, 15:49
τουμπανο παλικαρι!

deluxe
04-07-12, 01:30
lol.... :turtle::turtle::turtle:

οχι μαν... και εσυ αμα ψαχτεις τα χεις....:green:Δε ξερω εαν τα εχω εγω, εαν φιλαρακι μου που επαθε κατι σαν ρηξη στο ενα στηθος, εχει μια παρομοια λακουβιτσα παντως.

gspyropo
04-07-12, 05:26
οχι παιδια καμια ρηξη ουτε τραυματισμος ειναι.....................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

john23
04-07-12, 08:03
:shock::shock::shock::bowdown::bowdown::bowdown:

vaggan
05-07-12, 16:41
οχι παιδια καμια ρηξη ουτε τραυματισμος ειναι.....................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!σε τι κατασταση εισαι τωρα??