PDA

Επιστροφή στο Forum : Whey 100% (ON)



alexmafia2
31-01-07, 23:05
(μακαρι να τιν φερει το store για να την παρω) εχω ακουσει πολλη καλα λογια για πειτε και της δικες σας αποψεις...

Theristis
31-01-07, 23:28
Για μένα είναι 1 απο τις 2 αγαπημένες μου και σε ποιότητα αλλά και σε τιμή.

asdf
01-02-07, 01:48
ΦΟΡΙΕΤΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ....

Gasturb
01-02-07, 02:09
Εδώ συμφωνώ με asdf μιας κ προσωπικα την θεωρώ περισσότερο trendy παρά τόσο αξιόλογη.

Gt

muaythaispirit
01-02-07, 13:06
αν μιλαμε για την gold και εγω αυτην παιρνω!@
τρεντουλας χεχε

Duke-Nukem
01-02-07, 14:04
Προσωπικά δεν μου κάνει αίσθηση η ΟΝ σαν εταιρία. προτιμώ άλλες...

asdf
01-02-07, 17:30
Aφηστε τον Gast να λεει .... την εχει δοκιμασει χαλαρα... παω και στοιχημα... :wink:

theodore_tsi
06-02-07, 19:10
Την πήρα περισσότερο για αλλαγή μιας και θέλω να μην χρησιμοποιώ την ίδια πρωτεϊνη για πολύ καιρό....(iso-100)

Από γεύση πραγματικά δε συγκρίνεται με όσες έχω δοκιμάσει ως τώρα (cream & cookies)

Τώρα διατροφικά δεν είναι τόσο καθαρή όσο άλλες...έτσι δεν την κάνει ιδανική για περίοδο γράμμωσης.

gpol
06-02-07, 19:17
έτσι δεν την κάνει ιδανική για περίοδο γράμμωσης.

γιατι;;;;

theodore_tsi
06-02-07, 19:50
το είπα νομιζώ :lol: ...γιατί δεν είναι τόσο καθαρή όσο άλλες......

Σε περίοδο γράμμωσης χρείαζεσαι να ελέγχεις το δυνατό περισσότερο τις πηγές πρωτεϊνης, υδατανθράκων κτλ.

Προσωπική γνώμη πάντα έτσι;;;Δεν σημαίνει ότι είναι απαραίτητα και η σωστή. :wink:

gpol
06-02-07, 19:52
Πιστευεις οτι επειδη θα παρεις με την ΟΝ 4-5γρ υδατανθρακων παραπανω, 1-2γρ πρωτεινης λιγοτερο αντε και 1γρ λιπους, οτι χανεις το δρομο προς την γραμμωση;;;

theodore_tsi
06-02-07, 20:06
δεν είπε κανένας ότι χάνεις το δρόμο προς τη γράμμωση....

Απλά δεν είναι η ιδανικότερη λύση για μένα τη στιγμή που μπορώ να έχω κάτι που αγγίζει το 90% σε καθαρότητα με μηδενικά ποσοστά σε υδατάνθρακες, λίπος.

jiujitSu
10-02-07, 19:10
Σε αυτην εχω καταλληξει εδω και καιρο.
Μου αρεσει το trendy look της και που εχει τυπομενο το προφιλ των αμινοξεων που περιεχει πανω στο κουτι οπου γραφει:

Στο 1 scoop εχει 23γρ Πρωτεινης απο τα οποια σχεδον 4γρ ειναι Γλουταμινη και 500mg Τυροσινη.
Δλδ 3 scoup την μερα σου δινουν σχεδον οση γλουταμινη θες. Αντε να παρεις αλλα 5γρ καθαρης γλουταμινης πριν τον υπνο και εισαι οκ.

Ειναι αστειο να λεμε οτι δεν κανει για γραμμωση επειδη εχει 2γρ υδατανθρακες.

Εναλλακτηκα χρησιμοποιω :
Advance whey - PROLAB (σχεδον 5γρ γλουταμινης / scoop) :army2:
Elite Whey - DYMATIZE
100% whey - EAS

Τα προιντα της Μυscletech τα αφηνω για τα 15χρονα που πανε για πρωτη φορα gym και τις πρωτεινες της Reflex τις βρησκω λιγο πιο ακριβες και σνομπ(μιας και ειναι αγγλικες).

H scietec nutrition αρχιζει να με κερδιζει σιγα σιγα...

gpol
10-02-07, 19:37
Ειναι αστειο να λεμε οτι δεν κανει για γραμμωση επειδη εχει 2γρ υδατανθρακες.


:army2: και οχι μονο αυτο. μπορει να υπαρχει πρωτεινη με μηδαμινους υδατα και περισσοτερη πρωτεινη και σχεση μια αλλη. Αλλα η αλλη χαρη σε καποια συστατικα που μπορει να εχει, η πρωτεινη της που ειναι μεν λιγοτερη απο την πρωτη, μπορει να απορροφιεται καλυτερα απο τον οργανισμο.

billys15
10-02-07, 22:15
Τα προιντα της Μυscletech τα αφηνω για τα 15χρονα που πανε για πρωτη φορα gym


ΕΠ! Τι εννοεις με αυτο jiujitsu; Οτι εμεις ειμαστε χαζα; :D

Gasturb
10-02-07, 22:24
Τα προιντα της Μυscletech τα αφηνω για τα 15χρονα που πανε για πρωτη φορα gym


ΕΠ! Τι εννοεις με αυτο jiujitsu; Οτι εμεις ειμαστε χαζα; :D

όχι χαζά αλλά ευκολόπιστα..

Gt

theodore_tsi
11-02-07, 17:18
Ειναι αστειο να λεμε οτι δεν κανει για γραμμωση επειδη εχει 2γρ υδατανθρακες.



δεν είπε κανένας ότι χάνεις το δρόμο προς τη γράμμωση....

Απλά δεν είναι η ιδανικότερη λύση για μένα

Θέλω να πιστέυω ότι οι 2 προτάσεις δεν έχουν μεγάλη σχέση μεταξύ τους....Διαφορετικά ίσως θα έπρεπε να γυρίσω και πάλι στα θρανία.... :o

Anyway.....αρκετά το μονοπωλήσαμε το θεματάκι...ας μην το κουράζουμε παραπάνω....