PDA

Επιστροφή στο Forum : IntraPro (Gaspari Nutrition)



dobros
18-01-10, 16:28
Καλησπέρα, εύχομαι σε όλους τα καλύτερα.

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=8768&d=1263821219


Ως όχι πολύ σχετικός με τα συμπληρώματα, θα ήθελα να ακόυσω την άποψή σας για την παρακάτω φόρμουλα πρωτείνης. Έως τώρα έχω δοκιμάσει μόνο την AST VP2. Λόγω όμως του ότι τελείωσε η προηγούμενη και δε βρήκα την ίδια, πήρα την παρακάτω (Gaspari Nutrition IntraPro).

Ευχαριστώ!:welcome:

TakisV
18-01-10, 16:40
επειδη δεν φαινονται καλα τα facts ποσταρω μια ποιο καλη φωτο.
http://www.gasparicanada.com/gaspari-intrapro2lb-info.gif

Λοιπον κατα την ταπεινη μου γνωμη αυτη ειναι μια πολυ καλη isolate και ειναι ιδανικη για το πρωι και μετα την προπονηση.
Ειναι μια υψηλότατης ποιότητας και ταχείας απορρόφησης πρωτεΐνη από ορό γάλακτος (100% whey protein isolate).
Προσφέρει τα θρεπτικά συστατικά που έχουν ανάγκη οι bodyubuilder, προκειμένου να αυξήσουν σημαντικά την άλιπη, καθαρή μυϊκή τους μάζα, αφού συνδυάζει καθαρή πρωτεΐνη, μικρές ποσότητες σύνθετων υδατανθράκων.

Δες και τα facts απο αυτη που επινες πρωτα την AST VP2 η οποια ειναι και αυτη αρκετα αξιολογη
http://www.ast-ss.com/userfiles/image/VP2-Vanilla-sup-fact.jpg

dobros
18-01-10, 17:51
Απλά με τη VP2 θα έλεγα πως ένιωθα μεγαλύτερη σιγουριά ως προς το τι ήταν: μια πρωτείνη.
Με την καινούργια, νιώθω λίγο μπεεδεμένος.. Είναι και πρωτείνη, είναι και βιταμίνες, είναι και BCAA, .....
Ως προς τη λήψη, μπορεί κάποιος να την παίρνει 1 ώρα πριν την προπόνηση; Βοηθάει σε κάτι; Το αναφέρω γιατί αυτό μου πρότειναν ως προς τη λήψη: 1 ώρα πριν την προπόνηση και μέσως μετά.

Georges
18-01-10, 18:13
BCAA έχουν όλες φίλε μην αγχώνεσαι. Είναι πολύ καλή πρωτεΐνη.

TakisV
18-01-10, 18:35
Η Gaspari ειναι πολυ ψαγμενη εταιρια με καλους χημικους απ οτι φαινεται.
Μην σε φοβιζει το συγκεκριμενο προιον εγω μια χαρα το βρισκω με ολα τα απαραιτητα συστατικα για σωστη αφομιωση.
Τωρα οσο αναφορα καθε ποτε μπορεις να την πινεις, εγω θα στα γραψω για να σχηματισεις μια εικονα και εσυ πραξε κατα βουληση.

Αμέσως μετά το πρωινό ξύπνημα
20gr. Whey isolate πρωτεΐνη, ανακατεμένη με νερό.
Πρέπει να λαμβάνουμε αυτό το συμπλήρωμα γιατί ο οργανισμός μας κατά την διάρκεια του ύπνου δεν λάμβανε τα απαραίτητα συστατικά ώστε να τα χρησιμοποιήσει για την λειτουργία του βασικού μας μεταβολισμού

πριν την προπόνηση.
20gr. whey isolate, 40gr υδατάνθρακα αν εισαι σε ογκο και 20gr αν εισαι σε γραμμωση, 3-5gr. κρεατίνη και 200mg ΑLA (alpha lipoic acid)
Πρόσφατες μελέτες απέδειξαν ότι η συγκέντρωση πρωτεΐνης γρήγορης αφομοίωσης πριν την προπόνηση, είναι ο καλύτερος τρόπος να προμηθεύσουμε με τα απαραίτητα αμινοξέα τον οργανισμό τα οποία θα είναι διαθέσιμα για μυϊκή ανάπτυξη.
Με το να πάρουμε εμείς λοιπόν την δόση isolate αμέσως πριν την προπόνηση θα έχουμε σε ετοιμότητα αμινοξέα προκείμενου να υποστηρίξουμε τον οργανισμό καθΆόλη την διάρκεια της προπόνησης. Η καλύτερη λύση για υδατάνθρακες πριν την προπόνηση είναι το vitargo, ένας γρήγορα αφομοιώσιμος σύνθετος υδατάνθρακας.
Η λήψη κρεατίνης πριν την προπόνηση βοήθα στο να εισχωρήσει νερό στους μύες κατά την διάρκεια της προπόνησης, κάτι το οποίο θα τους κάνει προσωρινά δυνατότερους.
Το τελευταίο στοιχείο το άλφα λιποϊκό οξύ, είναι ένα αποτελεσματικό αντιοξειδωτικό το οποίο προάγει την λήψη γλυκογόνου και κρεάτινης από τους μύες με το να διεγείρει την παραγωγή ινσουλίνης της πιο αναβολικής ορμόνης του οργανισμού.


30 λεπτά μετά την προπόνηση (μεταπροπονητικο)
Πρωτείνη
0.55 γραμμάρια πρωτείνης ορού γάλακτος whey protein isolate ανά κιλό άπαχης μάζας.
Π.χ. για 80 κιλά απάχης μάζας, το μεταπροπονητικό ρόφημα θα πρέπει να περιέχει 44 γραμμάρια πρωτείνης.
Υδατάνθρακες
Περίοδος όγκου: 1.1 γραμμάρια υδατανθράκων ανά κιλό άπαχης μάζας. 50% προερχόμενα από γλυκόζη και 50% προερχόμενα από μαλτοδεξτρίνη
Π.χ. για 80 κιλά άπαχης μάζας, αντιστοιχούν 88 γραμμάρια υδατανθράκων (44γρ γλυκόζης και 44 γραμμάρια μαλτοδεξτρίνης)
περίοδος γράμμωσης: 0.55 γραμμάρια υδατανθράκων ανά κιλό άπαχης μάζας. 50% προερχόμενα από γλυκόζη και 50% προερχόμενα από μαλτοδεξτρίνη
(ακόμη σε προπονήσεις μιας μικρής μυϊκής ομάδας, οι υδατάνθρακες μπορούν να μειωθούν περαιτέρω)
Νερό
Συνολική ποσότητα υδατανθράκων και πρωτείνης σε γραμμάρια δια 0.08 (ml).
Π.χ. για 80 κιλά άπαχης μάζας και 88+44=132 γραμμάρια υδατανθράκων και πρωτείνης η ποσότητα νερού είναι 132/0.08= 1650ml νερό , ή 1,65 λίτρα εαν ειναι πολυ και δεν μπορεις να το πεις βαλε 1 λιτρο.
Νάτριο
500mg νατρίου ανά λίτρο νερού.
Π.χ. σε 1,65λίτρα νερό, 825mg νάτριο
Πηγή νατρίου μπορεί κάλλιστα να είναι το επιτραπέζιο αλάτι. Συνήθως 1/4 κουταλιάς του γλυκού αλάτι περιέχει περί τα 490mg νάτριο. Κοιτάξτε τις συσκευασίες για περισσότερες λεπτομέρειες.
3-5γρ κρεατίνη, 200mg ΑLAάλφα λιποϊκό οξύ. Αντιοξειδωτικά
Έως και 40 λεπτά μετά την προπόνηση είναι «ανοικτό» το λεγόμενο «αναβολικό παράθυρο» όπου ο οργανισμός εκκρίνει αρκετή ινσουλίνη με αποτέλεσμα να την εκμεταλλευόμαστε και να στέλνουμε στους μύες μέσω αυτής πολύτιμα αμινοξέα για να χτίσουμε και να αναπλάσουμε μυϊκό ιστό, απλό υδατάνθρακα όπου θα γεμίσουμε ξανά τους μύες με πολύτιμο γλυκογόνο το οποίο χρησιμοποιήθηκε κατά την διάρκεια της προπόνησης, επίσης βοήθα να μειώσουμε τις εκκρίσεις κορτιζόλης(η πιο καταβολική ορμόνη) μετά την προπόνηση (εδώ μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε δεξτρόζη ή γλυκόζη ή σουκρόζη).

Το άλφα λιποϊκό εκτός από πολύ καλό αντιοξειδωτικό θα βοηθήσει τον οργανισμό σε συνδυασμό με τον απλό υδατάνθρακα να εκκρίνει περισσότερη ινσουλίνη ώστε να μεταφερθούν τα παραπάνω υλικά μαζί και η κρεατίνη που πήραμε μεταπροπονητικά στους μύες.

SPY
18-01-10, 19:07
BCAA έχουν όλες φίλε μην αγχώνεσαι. Είναι πολύ καλή πρωτεΐνη.


Συμφωνω.Πριν λιγες μερες ηρθε και η δικη μου milk choco. Μια χαρα ειναι φιλε μου

versus
14-06-10, 23:55
αρκετά καλή!γενικά έχω μία συμπάθεια στις gaspari!

flinstone
18-06-10, 15:39
Γεια σας παιδιά. Εχω δει σε διάφορες ιστοσελήδες την Intra Pro και αυτό που μου έκανε εντήποση είναι οτι αλλου την βλέπω με 25γρ πρωτείνη ανα σκουπ ενό αλλού με 21. Μέχρη τώρα όσες φορές έχω πάρει αυτήν την πρωτείνη είναι με 21 γρ ανά σκουπ. Επίσης την έχω δει και σε μαύρο κουτί. Γνωρίζει κανείς τι συμβένει;

Muscleboss
18-06-10, 15:48
Σπύρο, δες τη πραγματική δόση στη σελίδα της IntraPro στο e-shop:

http://www.bodybuilding.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=bodybuilding_flypage.tpl&product_id=16&category_id=13&option=com_virtuemart&Itemid=22

Kάνε μια αναζήτηση και στην κατηογρία αξιολόγηση συμπληρωμάτων.

ΜΒ

flinstone
18-06-10, 15:55
Οκ. Αλλά ξέρεις τι γίνετε; Δεν αλλάζει μόνο η ποσότιτα πρωτείνης ανα σκουπ, αλλάζουν και οι ποσότιτες των βιταμινών και πολά άλλα. Δεν ξέρω πως θα ανεβάσω τους πίνακες με τα διατρωφηκά τους στίχια. Αν μου πει κάποιος πως γίνετε θα το κάνω για να καταλαβουν ολοι καλήτερα.

Muscleboss
18-06-10, 16:29
Ρε Σπύρο, τι να αλλάζει. Μία είναι η συσταση της IntraPro, 21gr πρωτείνης στο σκουπ. Δε χρειάζεται να ανεβάσεις τπτ. Κοίτα τη σελίδα του προιόντος στο e-shop, αυτά είναι τα επισημα στοιχεία, ότι κ να λένε άλλοι. :welcome:

ΜΒ

beefmeup
18-06-10, 18:03
boss,οχι..

αυτο το εχω παρει αυτουσιο απτο ββ κομ..εχω δει κ γω τις διαφορες που λεει ο φιλος σε αλλα σαιτ,γιαυτο μπερδευεται..

5 Lbs. New Formula! Delicious Vanilla
Supplement Facts
Serving Size1Scoop(36g)

Servings Per ContainerApprox. 25
Amount Per Serving % Daily Value*

Calories 155
Calories From Fat 31.5
Total Fat 3.5g 5%
Saturated Fat .5g 2%
Trans Fat 0g
Cholesterol 45mg 15%
Sodium 70mg 3%
Potassium 150mg 4%
Total Carbohydrates .5g 2%
Dietary Fiber 1g
Sugars 0.5g
Protein 25g 50%
Vitamin A 10IU 0%
Vitamin C 0 0%
Calcium 150mg 15%
Iron 1mg 5%
† Daily Value not established
* Percent Daily Values are based on a 2,000 calorie

Other Ingredients:
IntraPro AAC6™ High Nitrogen Protein Blend (Ultra Filtered Whey Protein Isolate, L-Leucine, L-Glutamine, L-Taurine, L-Isoleucine, L-Valine), Lipid Complex (Sunflower Oil, Maltodextrin, Flax Seed Oil, Sodium Caseinate, Mono- And Diglycerides, Mono Esters), Controlled Dispersion Complex (Xanthan Gum, Cellulose Gum, Carrageenan), Natural And Artificial Flavors, Silicon Dioxide (Flow Agent), Salt, Sucralose, Acesulfame Potassium

Allergen Warning: Contains Ingredients From Milk. Made In A Plant That Also Processes Egg, Soy, Peanut, Tree Nut, Fish, Crustaceans And Shellfish, And Wheat Products.

αλλαξαν την φορμουλα,η κατι τετοιο..

KATERINI 144
18-06-10, 18:39
καμια φορα αναλογα με τη γεύση αλλαζει και το ποσοστό πρωτεΐνης σε καποιες μαρκες, πχ η σοκολάτα να εχει 24γρ ανα σκοπ και η βανίλια 25, μπορεί και εδω να συμβαίνει το ιδιο, για τσεκάρετέ το.

beefmeup
18-06-10, 21:16
KATERINH144,το ξερω αυτο που λες..αλλα τοτε η διαφορες ειναι της ταξης του 1-2 γρ,οπως εγραψες..

4γρ ειναι διαφορα..το ββκομ,δινει σε ολες τις γευσεις(5 συνολο) 25γρ προτεινη,αλλα λεει "NEW FORMULA"..αν το τσεκαρει κανεις αλλος σε αλλο σαιτ,ας στειλει να δουμε..το πιο πιθανο ειναι να αλλαξαν την φορμουλα,συμβαινει συχνα..

Anithos
19-06-10, 09:33
εχει αλλαξει η πρωτεινη αυτή και εχει περισσοτερα γρ.πρωτεινης 25 απο 21 που ειχε και εχει βγαλει τισ βιταμινες .

primordial
19-06-10, 09:58
boss,οχι..

αυτο το εχω παρει αυτουσιο απτο ββ κομ..εχω δει κ γω τις διαφορες που λεει ο φιλος σε αλλα σαιτ,γιαυτο μπερδευεται..

:unsure:5 Lbs. :unsure:New Formula! Delicious Vanilla
Supplement Facts
Serving Size1Scoop(36g)

Servings Per ContainerApprox. 25
Amount Per Serving % Daily Value*



5lbs Intra Pro...???? Δεν το γνώριζα... πάντως η νέα γραμμή παραγωγής Intra Pro έχει αλλάξει την συσκευασία καθώς κ οι θερμίδες ανα serving έχουν αυξηθεί.... καθώς έχουν προστεθεί θερμίδες από τα επιπλέον λιπαρά.....
Γεύση........ απλά δεν υπάρχει καλύτερη σοκολάτα.....
Είμαι GASPARI fan, τι να κάνω......:thumbup:

Adinamos
19-03-11, 17:06
Τη χρησιμοποιω εδω και ενα μηνα.
Μακραν η καλυτερη πρωτεινη που εχω χρησιμοποιησει.
Διαλυτοτητα 10/10 : Ουτε αφρος ουτε τιποτα. Διαλυεται πολυ ευκολα.
Γευση 10/10 : Οποιος εχει χρησιμοποιησει πρωτεινη της gaspari ξερει...;)
Τιμη 8/10 : Απ εξω τη βρισκεις σε συμπαθητικη τιμουλα, μη ξεχναμε οτι ειναι isolate κιολας. Απο ελλαδα ακριβη.
Γενικα ειναι πολυ ποιοτικη, δε με φουσκωνει και δε βλεπω την ωρα να την πιω οταν τελειωνω τα βαρη. Την προτεινω σε ολους!

deluxe
19-03-11, 18:27
Και εγω την χρησιμοποιω εδω και 10 ημερες μετα την προπονηση μονο. Αρκετα καλη και το κυριοτερο οτι δε σε φουσκωνει. Συμφωνω με διαλυτοτητα και γευση 10/10. Double Chocolate, απλα τα σπαει.

Βεβαια την παιρνω μαζι με μαλτοδεξτρινη και bcaa's, οποτε η γευση χαλαει λιγακι.

Adinamos
21-03-11, 21:00
...Βεβαια την παιρνω μαζι με μαλτοδεξτρινη και bcaa's, οποτε η γευση χαλαει λιγακι.

Kαι εγω επισης αλλα το σπαω σε 2 shakes. Αμινος + Υδατανθρακα αμεσως μετα την προπ στο γυμναστηριο, Πρωτεινη 20' αφου παω σπιτι.
Πιστευω ειναι λιγο καλυτερο απ' οτι οταν τα παιρνα ολα μαζι.

deluxe
23-03-11, 22:43
(Ultra Filtered Whey Protein Isolate, L-Leucine, L-Glutamine, L-Taurine, L-Isoleucine, L-ValineΕχει ολα τα αμινοξεα ή μονο αυτα που αναφερει; Γενικα οι ποσοτητες σε bcaa ειναι μεγαλυτερες απο τις απλες whey;

Socratis100
14-04-11, 16:36
Αξιζει?Ειναι πανακριβη :shock::shock:

Anithos
15-04-11, 08:46
Αξιζει?Ειναι πανακριβη :shock::shock:
γιατι ειναι πανακριβη αφου την βρισκεις σε καταστημα σε e-shop με 61 ευρω και einai isolate και η ΟΝ toso καιρο την παιρνεται με 65 ευρω ,

exkaliber
15-04-11, 10:14
δε μου γεμιζει το ματι
25 γρ πρωτεινης στα 36 σκονης!! και isolate

ασε που αυτην εδω γραφει 21

deluxe
15-04-11, 17:24
Προσωπικα εγω ειμαι απολυτα ευχαριστημενος και την χωνευω και σε λιγα λεπτα. Κανενα φουσκωμα.

Kaloutsikos
16-04-11, 12:28
γιατι ειναι πανακριβη αφου την βρισκεις σε καταστημα σε e-shop με 61 ευρω και einai isolate και η ΟΝ toso καιρο την παιρνεται με 65 ευρω ,

Τα 908γρ. κάνουν 50 ευρό (Gaspari) και
τις (On) 65 ευρό ποια κάνει?
Η Gold Standard?


δε μου γεμιζει το ματι
25 γρ πρωτεινης στα 36 σκονης!! και isolate

ασε που αυτην εδω γραφει 21

Δεν με τρελαίνουν τα χαρακτηριστικά της!

Anithos
17-04-11, 16:41
Τα 908γρ. κάνουν 50 ευρό (Gaspari) και
τις (On) 65 ευρό ποια κάνει?
Η Gold Standar



Δεν με τρελαίνουν τα χαρακτηριστικά της!
1-δεν καταλαβες ,εννοω για την ιδια ποσοτητα,για 5 L και για τις 2... οτι εχει απο ελληνικο καταστημα η intra pro 2300 γρ με μεταφορικα 61 ευρω.
την Gold Standar δεν την πηρατε πολλοι απο εσας με 65 ευρω;

2-τι να σε τρελανει ....οτι καλυτερο σε πρωτεινη..isolate ti allo thes...ουτε whey blend ουτε τιποτε.

Kaloutsikos
17-04-11, 17:20
1-δεν καταλαβες ,εννοω για την ιδια ποσοτητα,για 5 L και για τις 2... οτι εχει απο ελληνικο καταστημα η intra pro 2300 γρ με μεταφορικα 61 ευρω.
την Gold Standar δεν την πηρατε πολλοι απο εσας με 65 ευρω;

Aπό Ελλήνικο κατάστημα 61 ευρό?
Για στείλε μου pm το link να δώ......

2-τι να σε τρελανει ....οτι καλυτερο σε πρωτεινη..isolate ti allo thes...ουτε whey blend ουτε τιποτε.

Το ένα scoop είναι 36γρ
Πρωτεΐνη 21γρ. (λίγα)
υδατάνθρακες 6γρ. (πολλά)
Ζάχαρη (πολλά)

Kaloutsikos
17-04-11, 17:20
1-δεν καταλαβες ,εννοω για την ιδια ποσοτητα,για 5 L και για τις 2... οτι εχει απο ελληνικο καταστημα η intra pro 2300 γρ με μεταφορικα 61 ευρω.
την Gold Standar δεν την πηρατε πολλοι απο εσας με 65 ευρω;

Aπό Ελλήνικο κατάστημα 61 ευρό?
Για στείλε μου pm το link να δώ......

2-τι να σε τρελανει ....οτι καλυτερο σε πρωτεινη..isolate ti allo thes...ουτε whey blend ουτε τιποτε.

Το ένα scoop είναι 36γρ
Πρωτεΐνη 21γρ. (λίγα)
υδατάνθρακες 6γρ. (πολλά)
Ζάχαρη 3γρ (πολλά)

Υπάρχουν καλύτερες isolate!

Anithos
17-04-11, 17:33
Το ένα scoop είναι 36γρ
Πρωτεΐνη 21γρ. (λίγα)
υδατάνθρακες 6γρ. (πολλά)
Ζάχαρη 3γρ (πολλά)

Υπάρχουν καλύτερες isolate!
η intrapro εχει στα 35 γρ 25 γρ πρωτεινη ,αυτη που λες εσυ ειναι η παλια συσκευασια ..τωρα για τους υδατανθρακες τα ζαχαρα ειναι 0,5 γρ στη δοση και τα υπολοιπα μαλτοδεξτρινη ,σουκραλοζη κλπ και τα λιπαρα ειναι τοσα γιατι ειναι : Lipid Complex (Sunflower Oil, Maltodextrin, Flax Seed Oil, Sodium Caseinate, Mono and Diglycerides, Mono Esters), σαν isolate δεν ειναι τοσο καθαρη θα συμφωνησω και αφου υπαρχουν καλυτερες μπορεις να τισ παρεις αφου σ αρεσει.

sofos
17-04-11, 17:35
εγω την βρηκα με 56 ευρω απο ελλαδα μολις τωρα τυχαια :green: :P

Kaloutsikos
17-04-11, 19:27
η intrapro εχει στα 35 γρ 25 γρ πρωτεινη ,αυτη που λες εσυ ειναι η παλια συσκευασια ..τωρα για τους υδατανθρακες τα ζαχαρα ειναι 0,5 γρ στη δοση και τα υπολοιπα μαλτοδεξτρινη ,σουκραλοζη κλπ και τα λιπαρα ειναι τοσα γιατι ειναι : Lipid Complex (Sunflower Oil, Maltodextrin, Flax Seed Oil, Sodium Caseinate, Mono and Diglycerides, Mono Esters), σαν isolate δεν ειναι τοσο καθαρη θα συμφωνησω και αφου υπαρχουν καλυτερες μπορεις να τισ παρεις αφου σ αρεσει.

Λές ε?

Αντε καλά! :green:

Micha3L_Myers
30-04-11, 23:16
Τελικα αυτη η πρωτεινη ειναι isolate για μετα την προπονηση? διοτι και στο e-shop λεει οτι ειναι βραδείας διασποράς και για υποκαταστατο γευματος ενδικνητε.

Txc
17-05-11, 12:19
Κακη διαλιτοτητα...
Κακη αναλογια πρωτεινης στο scoop...
Υδατανθρακας...
Λιπος...

Κακο προιον απλα...
Myofusion καλυτερη αλλα μονο για ογκο...

Kaloutsikos
17-05-11, 23:39
Κακη διαλιτοτητα... Εγώ δεν είχα πρόβλημα με την διαλυτότητα.
Κακη αναλογια πρωτεινης στο scoop... Μήπως πήρες την παλιά? Πόσπ πρωτεΐνη έχει στο scoop?
Υδατανθρακας...
Λιπος...

Κακο προιον απλα...
Myofusion καλυτερη αλλα μονο για ογκο...

.

Txc
19-05-11, 10:37
Ειχα προβλημα με την διαλυτοτητα, οταν την κουνουσα στο shaker, εμενε ποσοτητα αδιαλυτη, δεν εβαζα κουταλι βεβαια...

Ε δεν θυμαμε, τωρα για την πρωτεινη, ηταν περιπου 21γρ στα 30? Κατι τετοιο, δεν την καταναλωνω πλεον, δεν μου αφησε καλες εντυπωσεις και δεν την ξαναπηρα, γενικα αποφευγω τα blends, σε οποιαδηποτε φιρμα...

Kaloutsikos
19-05-11, 11:14
Ειχα προβλημα με την διαλυτοτητα, οταν την κουνουσα στο shaker, εμενε ποσοτητα αδιαλυτη, δεν εβαζα κουταλι βεβαια...

Ε δεν θυμαμε, τωρα για την πρωτεινη, ηταν περιπου 21γρ στα 30? Κατι τετοιο, δεν την καταναλωνω πλεον, δεν μου αφησε καλες εντυπωσεις και δεν την ξαναπηρα, γενικα αποφευγω τα blends, σε οποιαδηποτε φιρμα...

Βγήκε καινούρια με 25γρ. στο σκουπάκι! ;)
Εγώ με την καινούρια που πήρα δεν έχω πρόβλημα με την διαλυτότητα,
μάλλον στην παλιά ήταν το πρόβλημα της διαλυτότητας που λες.

Adinamos
20-05-11, 21:55
Ουτε προβλημα διαλυτοτητας εχει, ουτε 21γρ. πρωτεινης στο σκουπ εχει, ουτε κακο προιον ειναι. Το αναποδο θα ελεγα.

Kaloutsikos
20-05-11, 22:18
Ουτε προβλημα διαλυτοτητας εχει, ουτε 21γρ. πρωτεινης στο σκουπ εχει, ουτε κακο προιον ειναι. Το αναποδο θα ελεγα.

Το παλικαρι ειχε την παλια, οπου στο σκουπ ειχε 21γρ πρωτεινη

deluxe
21-05-11, 01:55
Και παλι 25 στα 30 δεν ειναι και πολυ καλα για isolate! Γιατι να εχει τοσα σακχαρα και λιπαρα; Τι να τα κανεις; Ουτε 80αρα πρωτεϊνη δεν ειναι.

Παντως απο διαλυτοτητα δεν ειχα κανενα προβλημα. Και απο γευση η σοκολατα, οτι καλυτερο εχω δοκιμασει σε σοκολατα.

Τωρα πηρα την βανιλια απο microwhey της reflex και υποφερω λιγο, αλλα πρεπει να γινουν και λιγες θυσιες για το καλοκαιρακι. ;)

sofos
21-05-11, 02:10
Και παλι 25 στα 30 δεν ειναι και πολυ καλα για isolate! Γιατι να εχει τοσα σακχαρα και λιπαρα; Τι να τα κανεις; Ουτε 80αρα πρωτεϊνη δεν ειναι.

Παντως απο διαλυτοτητα δεν ειχα κανενα προβλημα. Και απο γευση η σοκολατα, οτι καλυτερο εχω δοκιμασει σε σοκολατα.

Τωρα πηρα την βανιλια απο microwhey της reflex και υποφερω λιγο, αλλα πρεπει να γινουν και λιγες θυσιες για το καλοκαιρακι. ;)

γι αυτο εχει η ιντρα σακχαρα και λιπαρα για καλυτερη γευση :green:;):P

deluxe
21-05-11, 05:25
Ενταξει τα σακχαρα παει στο καλο.. Απλα βαζω δυο,τρια γραμμαρια λιγοτερη μαλτο/δεξτρο. Αλλα τα λιπαρα τι τα θελει;; :unsure:

Εχει τιποτα omega3,6,9;

Anithos
21-05-11, 10:49
Ενταξει τα σακχαρα παει στο καλο.. Απλα βαζω δυο,τρια γραμμαρια λιγοτερη μαλτο/δεξτρο. Αλλα τα λιπαρα τι τα θελει;; :unsure:

Εχει τιποτα omega3,6,9;
αυτα εχει Lipid Complex (Sunflower Oil, Maltodextrin, Flax Seed Oil, Sodium Caseinate, Mono- And Diglycerides, Mono Esters),

sofos
21-05-11, 12:44
Ενταξει τα σακχαρα παει στο καλο.. Απλα βαζω δυο,τρια γραμμαρια λιγοτερη μαλτο/δεξτρο. Αλλα τα λιπαρα τι τα θελει;; :unsure:

Εχει τιποτα omega3,6,9;

3,6 εχει

aqua_bill
24-06-11, 13:21
καλημέρα χθες μου ήρθε κι εμένα το πακετάκι μου και δοκίμασα για πρώτη φορά. πήρα γεύση φράουλα. μάλλον γεύση που υυμιζε κάτι από φράουλα.δεν είναι άσχημη 5/10 αλλά δεν συγκρίνετε με τη micro whey reflex που έχει κορυφαία γεύση. εκεί που επαυα πλάκα ήταν με τη διαλυτότητα....11/10!!!! δεν το έχω ξανά δει αυτό.επίσης δεν αφρίζει σχεδόν καθόλου!περίεργο για isolate...

sofos
26-07-11, 13:09
λοιπον ολο ελεγα θα την παρω θα την παρω,σημερα λοιπον την πηρα,ενταξει απο γευση σοκολατα απιστευτη,διαλυτοτητα 10/10 και στο στομα ειναι σα να πινεις βελουδο ενα πραγμα οπως ελεγε κ μια διαφημηση παλια με το νερο χαχαχ,gaspari εγγυηση :bowdown::bowdown: και απο φουσκωματα 0,ευπεπτη στο φουλ

the_trooper
26-07-11, 15:15
Σωστός ο σοφός, και να προσθέσω ότι η βανίλια είναι η μόνη βανίλια της αγοράς που πίνεται :P

deluxe
26-07-11, 22:42
καλημέρα χθες μου ήρθε κι εμένα το πακετάκι μου και δοκίμασα για πρώτη φορά. πήρα γεύση φράουλα. μάλλον γεύση που υυμιζε κάτι από φράουλα.δεν είναι άσχημη 5/10 αλλά δεν συγκρίνετε με τη micro whey reflex που έχει κορυφαία γεύση. εκεί που επαυα πλάκα ήταν με τη διαλυτότητα....11/10!!!! δεν το έχω ξανά δει αυτό.επίσης δεν αφρίζει σχεδόν καθόλου!περίεργο για isolate...Λολ φιλε, το ειδα για 1/10 και ημουν ετοιμος να σου πω οτι μαλλον πηρες μουφα πρωτεϊνη. Μετα ειδα το 11/10 :P

sofos
27-07-11, 00:08
Σωστός ο σοφός, και να προσθέσω ότι η βανίλια είναι η μόνη βανίλια της αγοράς που πίνεται :P

οχι ρε συ κ η σοκολατα μια χαρα σε σχεση με αλλες που χω δοκιμασει

deluxe
27-07-11, 00:13
Δεν ειπε κατι για την σοκολατα :P

Οντως η σοκολατα ειναι ο,τι καλυτερο εχω δοκιμασει απο σοκολατα και γενικα απο πρωτεϊνη και το καλο ειναι οτι δεν εχει αρκετα σακχαρα, ουτε λιπαρα.

sofos
27-07-11, 00:17
Δεν ειπε κατι για την σοκολατα :P

Οντως η σοκολατα ειναι ο,τι καλυτερο εχω δοκιμασει απο σοκολατα και γενικα απο πρωτεϊνη και το καλο ειναι οτι δεν εχει αρκετα σακχαρα, ουτε λιπαρα.

ναι ετσι ακριβως,αυτη η myo και η gold ειναι οτι καλυτερο εχω δοκιμασει κ εχω δοκιμασει αρκετες χεχε

Panosss
27-07-11, 10:45
Σήμερα παρέλαβα τον 3ο κουβά (μαζί με Myo) και έχω να πω οτι μάλλον δεν πρόκειται να αλλάξω ποτέ!!! :P:P:P
Έχω εθιστεί στην γεύση τους

sofos
27-07-11, 11:05
Σήμερα παρέλαβα τον 3ο κουβά (μαζί με Myo) και έχω να πω οτι μάλλον δεν πρόκειται να αλλάξω ποτέ!!! :P:P:P
Έχω εθιστεί στην γεύση τους

ρε συ Pano για τσεκαρε λιγο για να ξερουμε 4.5mg χοληστερολης γραφει το κουτι σου?της ιντραπρο εννοω γιατι εμενα τοσο γραφει ενω σ ολα τα σαητ γραφει 45mg lol

Panosss
27-07-11, 11:40
Αυτό που παρέλαβα γράφει 45 φίλε, οπότε ή το προηγούμενο ήτο μαιμούδι ή ήταν τυπογραφικό λάθος στην συγκεκριμένη παρτίδα :)

sofos
27-07-11, 11:42
Αυτό που παρέλαβα γράφει 45 φίλε, οπότε ή το προηγούμενο ήτο μαιμούδι ή ήταν τυπογραφικό λάθος στην συγκεκριμένη παρτίδα :)

ωχ μην ειναι το δικο μου μονο μουφα τοτε...

Panosss
27-07-11, 14:31
Δεν ξέρω φίλε τι να σου πω.
Απο γεύση είναι ακριβώς η ίδια πάντως (και τότε που έγραφε 4,5 και τώρα που γράφει 45)

sofos
27-07-11, 14:38
Δεν ξέρω φίλε τι να σου πω.
Απο γεύση είναι ακριβώς η ίδια πάντως (και τότε που έγραφε 4,5 και τώρα που γράφει 45)

α κατσε δηλαδη σ ετυχε και σενα παλιοτερα ιντρα με τοση χοληστερολη?γιατι τοτε καποια απ τις 2 ειναι παλια κ οχι μουφα χεχε

flash
27-07-11, 15:31
Και η δική μου 4,5 γράφει...

sofos
27-07-11, 15:31
Και η δική μου 4,5 γράφει...

αρα η καινουργια εχει τοση χοληστερολη και απλα σε κανενα site δε το ανανεωσαν χεχε

jGod
27-07-11, 15:34
ανα σκουπ 45μγ χοληστερολη ή στα 100?

sofos
27-07-11, 15:35
ανα σκουπ 45μγ χοληστερολη ή στα 100?

ανα σκουπ 45 λενε μερικες παρτιδες κ οι πιο προσφατες ανα σκουπ 4.5(αυτη εχω και γω με το 4.5)

jGod
27-07-11, 15:36
αρκετο..για ενα σκουπ..ειδικα αν καποιος περνεις 150-160 γρ σκονη οπως εγω..και τρωει και 4 αυγα ολοκληρα ..και τρωει κ μοσχαρι :)

sofos
27-07-11, 15:38
αρκετο..για ενα σκουπ..ειδικα αν καποιος περνεις 150-160 γρ σκονη οπως εγω..και τρωει και 4 αυγα ολοκληρα ..και τρωει κ μοσχαρι :)

ναι ακριβως φιλε μου κ σκεψου ειναι κ isolate δε δικαιολογουταν να χει τοση πολυ....οποτε λογικα τωρα τη μειωσε ο gaspari,αλλιως οπως λες ξεφευγε,γι αυτο κ γω ρωταω για να μη ψαχνομαι μετα,γιατι 2-3 σκουπ τα πινω κ τρωω κ κοτοπουλα,τονους κλπ χεχε

GREEK POWER
27-07-11, 15:41
ναι ακριβως φιλε μου κ σκεψου ειναι κ isolate δε δικαιολογουταν να χει τοση πολυ....οποτε λογικα τωρα τη μειωσε ο gaspari,αλλιως οπως λες ξεφευγε,γι αυτο κ γω ρωταω για να μη ψαχνομαι μετα,γιατι 2-3 σκουπ τα πινω κ τρωω κ κοτοπουλα,τονους κλπ χεχε

Δηλαδη την μιση ημερησια πρωτεινη την περνεις απο σκονη ?

sofos
27-07-11, 15:42
Δηλαδη την μιση ημερησια πρωτεινη την περνεις απο σκονη ?

οταν εχω σκονη πινω οταν ξυπνησω το πρωι ενα σκουπ κ ενα μεταπροπονητικο,πιο σπανια πινω 3,μετα κανω αλλα 3 γευματα με πρωτεινικο φαγητο ;)

theoskoul
09-04-12, 12:42
Τελικα η INTRAPRO κανει για μετα την προπονηση ή καλυτερα μια whey(π.χ την gold standar της ON)

COBRA_STYLE
09-04-12, 12:51
τις προηγουμενες σελιδες τις διαβασες καθολου ή μπα?:unsure:

εννοειται πως κανει και για 20-25' preworkout και ακριβως μετα τα βαρη.Isolate ειναι.

theoskoul
09-04-12, 13:04
τις προηγουμενες σελιδες τις διαβασες καθολου ή μπα?:unsure:

εννοειται πως κανει και για 20-25' preworkout και ακριβως μετα τα βαρη.Isolate ειναι.

Φυσικα και τις διαβασα.Αν βρεις καπου να το λεει ξεκαθαρα πες μου.Επισης και καποιοσ αλλος το ρωτησε χωρις ξεκαθαρη απαντηση.Παντως σε ευχαριστω για την αμεση σου απαντηση η οποια ναι ειναι ξεκαθαρη!

just chris
26-08-12, 16:46
λοιπον κανα τελευταιο update δε βλεπω.τι λεει απο γευση η συγκεκριμενη???αν ειναι σαν τη myofusion σοκολατα συγκεκριμενα τοτε η γευση ειναι απλα υποφερτη κ κοινη,ευτυχως που παιρνω τα 2λιβρα κ δεν κλαιω τα λεφτα μου.επισης οταν την εβαζα σε γαλα(myofusion) ειχα φουσκωματα κατι που μου την εδινε, γιατι σε γαλα οι πρωτεινες οσο κ χαλια γευση να εχουν,το γαλα τις κανει λιγο καλυτερες.
ειπα να δοκιμασω isolate πρωτεινη για να μην εχω φουσκωματα(νομιζω!) ασε που ειναι καλυτερες ποιοτικα(πιστευω!)
λοιπον πειτε μου καποιος τι λεει απο γευση κ αν εχει φουσκωματα με το γαλα
ευχαριστω για το χρονο σας...

sofos
26-08-12, 21:33
λοιπον κανα τελευταιο update δε βλεπω.τι λεει απο γευση η συγκεκριμενη???αν ειναι σαν τη myofusion σοκολατα συγκεκριμενα τοτε η γευση ειναι απλα υποφερτη κ κοινη,ευτυχως που παιρνω τα 2λιβρα κ δεν κλαιω τα λεφτα μου.επισης οταν την εβαζα σε γαλα(myofusion) ειχα φουσκωματα κατι που μου την εδινε, γιατι σε γαλα οι πρωτεινες οσο κ χαλια γευση να εχουν,το γαλα τις κανει λιγο καλυτερες.
ειπα να δοκιμασω isolate πρωτεινη για να μην εχω φουσκωματα(νομιζω!) ασε που ειναι καλυτερες ποιοτικα(πιστευω!)
λοιπον πειτε μου καποιος τι λεει απο γευση κ αν εχει φουσκωματα με το γαλα
ευχαριστω για το χρονο σας...

φιλε μου εγω σε σοκολατα την ειχα παρει κ ειναι ολα τα λεφτα,ειδικα αν σ αρεσουν οι ''γεματες'' γευσεις και οι γλυκιες....επεισης απο φουσκωματα τπτ,ενω η myo fusion μ εφερνε,η ιντραπρο τπτ 0 φουσκωμα ακομα και με 4 σκουπ τη μερα χεχε...

ελμερ
27-08-12, 00:11
Η intrapro σοκολατα ειναι η καλυτερη μακραν γευση σε πρωτεινη που εχω δοκιμασει ποτε.....συμφωνω με το sofo :welcome:

just chris
27-08-12, 14:31
φιλε μου εγω σε σοκολατα την ειχα παρει κ ειναι ολα τα λεφτα,ειδικα αν σ αρεσουν οι ''γεματες'' γευσεις και οι γλυκιες....επεισης απο φουσκωματα τπτ,ενω η myo fusion μ εφερνε,η ιντραπρο τπτ 0 φουσκωμα ακομα και με 4 σκουπ τη μερα χεχε...
ε εισαι εγγυηση,αυτη θα παρω...

just chris
27-11-12, 20:55
οπως εγραψα κ στο θεμα καλυτερες γευσεις πρωτεινων σε σκονη ετσι θα γραψω κ δω.
ο συνφορουμιτης πιο πανω που μου απαντησε ειχε απολυτο δικιο τελικα.
πολυ καλη διαλυτοτητα
τελεια γευση σοκολατας
πηχτο ροφημα
μηδεν φουσκωματα
σε νερο παντα μιλαω,σε γαλα θα ειναι σαν μιλκ σεικ!
καιρο ειχα να πιω τοσο γευστικη κ γεματη πρωτεινη,να σημειωσω οτι ειμαι πολυ δυσκολος στις γευσεις,την προτεινω με κλειστα ματια!