PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα με γυμναστικη ασκησεις και καθοδηγηση



pikolo
01-02-07, 02:45
λοιπον παιδια κοιταξτε πως εχει το πραγμα...εχω δοκιμασει παρα πολες προτεινες αμινοξεα κ λιποδιαλιτες.....γυμναζομαι 1,5 χρονο και απο 70 κιλα ειχα φτασει 83 με 1,83 υψος..προπονουμαι 5 φορες την εβδομαδα στηθος πλατη ομους χερια ποδια και θελω ενα σωμα σαν Σπαλιαρας που λεμε..δηλαδη οχι κατι το υπερβολικο.....το προβλημα μου ειναι οτι οταν φτανω στα 83 κιλα που εχω πολους μυες και δυναμη φουσκωνουν τα μαγουλα μου και δεν εχω κοιλιακους αν και εχω 8% λιπος....ετσι κανω cut και φτανω στα 78 οπου αν και εχω καλυτερους κοιλιακους δεν εχω πολυ στηθος......τι να κανω??
Θα ηθελα αν ειναι δυνατον να εχω ενα προγραμμα διατροφης και προπονησης....προσθετω οτι γυμναζομαι ακομα κ 2 ωρες την ημερα προκοιμενου να πετυχω αυτο που θελω αλλα ειμαι μπερδεμενος γενικα....

δηλαδη θελω 1)να φτασω απο 78 κιλα στα 80-83 κιλα και να μην εχο στρογγυλο προσωπο κ να εχω κοιλιακους θελω ενα σωμα σαν αυτων στο mens health(ικανοποιητικο)2)καποια συμπληρωματα μια διατροφη και ασκησεις για να το πετυχω! ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!


Αξιζουν συγχαρητηρια στον δημιουργο και το διαχειριστη του forum καθως ειναι οτι καλυτερο υπαρχει στον χωρο!!!

Theristis
01-02-07, 12:07
Γειά σου Pikolo εγώ αυτό που πιστεύω οτι φταίει είναι η προπόνηση που κάνεις για τους κοιλιακούς πιθανόν για να κάνεις τους κοιλιακούς σου να διαγράφοντε στα 83 κιλά να πρέπει να του γυμνάζεις για όγκο δλδ να κάνεις κάμψεις κοιλιακών με βάρη πανω ώστε να τους μεγαλώσεις τώρα για τα μάγουλα δεν μπορώ να σου πω κάτι.

Xorxhs
01-02-07, 13:04
μηπως παιρνεις κρεατινη?Ευθυνεται για την κατακρατηση υγρων,οποτε και το φουσκωμα στην περιοχη λαιμου,μαγουλα

billys15
01-02-07, 16:03
Πρωτον να σου πω οτι κακως γυμναζεσαι 2 ωρες.Πρεπει να γυμναζεσαι το πολυ 1 ωρα,και πολυ βαζω.Συγκεκριμενα μετα τα 45 λεπτα εχουμε αυξημενη εκκριση κορτιζολης και η τεστοστερονη δυσκολευεται με τετοια επιπεδα.Αρα προσπαθησε γυρω στα 45 λεπτα-1 ωρα το πολυ,γιατι απο κει και περα διαταρασσεται ακομα περισσοτερο η ισορροπια.Δευτερον οντως μπορει η προπονηση κοιλιακων να μην ειναι ΟΚ.Δοκιμασε αλλες τεχνικες.Οσο για τα μαγουλα,δεν ξερω γιατι συμβαινει αυτο.

pikolo
02-02-07, 04:09
ευχαριστω παιδια...εμαθα οτι ειναι κατακρατηση υγρων οπως ειπατε....ναι επερνα πρωτεινη που ειχε κρεατινη μεσα..μαλον θα θελουν οντως ογκο οι κοιλιακοι μου....θα προσπαθησω αλλα ποσες επαναληπσεις και ποσα σετ?και διατροφη?τι συμπληρωματα χρειαζομαι?

GeorgeTF
02-02-07, 09:32
Η διατροφή είναι το συμαντικότερο πράγμα αν θέλεις να <βάλεις> κιλά η αν θέλεις να δεις κοιλιακούς!μου είναι λίγο περίεργο να καταλάβω πως εχεις 8% λοίπος και δεν κάνεις διατροφή!για μένα είναι το βασικότερο!απο εκεί και πέρα μια πρωτείνη και ενας λοιποδιαλύτης είναι αρκετός αν και ούτε αυτόν χρειάζεσαι με 8% λοίπος!αυτά κατα την αποψη μου

Gasturb
02-02-07, 09:50
Καλώςήρθες pikolo στο φόρουμ κ καλό posting!


και δεν εχω κοιλιακους αν και εχω 8% λιπος
:???: :???: Πολύ απίθανο μου ακούγεται να έχεις 8% με 83 κιλά με 1.83 ύψος και αν πράγματι έχεις 8% να μην φαίνονται καθόλου οι κοιλιακοί σου. Πως έκανες την λιπομέτρηση σου και τι ηλικία έχεις?

Gt

Theristis
02-02-07, 13:04
Gasturb μην το λες δεν είναι τόσο περίεργο ένα φιλαράκι μου είναι στο 12% λίπος με ότι σαβούρα μπορεί να φανταστεί κάποιος και είναι κομμάτια όλη την χρονιά άρα στο πόσο% λίπος θα έχει γραμμωμένος κοιλιακούς κάποιος είναι κάπως υποκειμενικό λόγω γονιδίων.

john1888
02-02-07, 13:31
μπορέι να μην έχει καθόλου :affraid: :green:

Nick3
02-02-07, 15:22
Πως γίνεται να είσαι 1,83, 83 κιλά, με 8% λίπος, πολύ μυώδης(όπως λες) και παρόλαυτα να μην φαίνονται οι κοιλιακοί σου? :roll:

Duke-Nukem
02-02-07, 15:31
Ενδεχόμενο τοπικού πάχους μήπως;

pikolo
03-02-07, 01:56
παιδια δεν ειπα οτι δεν εχω καθολου κοιλιακους....απλα επι ενα χρονο τους γυμναζα που και που και γυμναζα αποκλειστικα το πανω μεροσ του σωματος και λιγοτερο κοιλια και ποδια!!ετσι εχο σαν μισο με ενα εκατοστο λιπουσ μπροστα απο τουσ κοιλιακουσ και καθως δεν ειναι πολυ ογκωδεις(κοιλιακοι) δεν φαινονται παρα πολυ...απλα εχο μπερδεθτει με τα πολλα συμπληρωματα και πιστευω οτι δενη κανουν δοθλεια οι πρωτεινες 15-18% τι λετε?ισως βαλω και φοτο οταν μπορεσω να δειτε τι λεω!!!

tasosfit
06-02-07, 02:13
Φίλε μου με 8% παίζεις κιθάρα με τους κοιλιακούς σου.
Προφανώς έχει γίνει με λάθος μέθοδο η εκτίμηση του ποσοστού του σωματικού σου λίπους.

Nick3
06-02-07, 11:06
Φίλε μου με 8% παίζεις κιθάρα με τους κοιλιακούς σου.
Προφανώς έχει γίνει με λάθος μέθοδο η εκτίμηση του ποσοστού του σωματικού σου λίπους.

Τρίλιζα παίζεις... :lol: