PDA

Επιστροφή στο Forum : Glucosamine & Chondroitin (Now Foods)



kaiowas
24-01-10, 15:36
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=9080&stc=1&d=1265127180

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=9081&stc=1&d=1265127185


Η γλουκοσαμίνη και η χονδροϊτίνη είναι φυσικά δομικά συστατικά τα οποία γίνονται ολοένα και πιο δημοφιλή.

Η γλουκοσαμίνη χρησιμοποιείται από τον οργανισμό για να βοηθήσει στην προστασία και την επιδιόρθωση του χόνδρου, των αρθρώσεων, των συνδέσμων και των τενόντων. Η χονδροϊτίνη δρα συνεργαστικά με τη γλουκοσαμίνη για να παρέχουν τη μεγαλύτερη δυνατή διατροφική στήριξη.

Το Now Glucosamine + Chondroitin είναι ενισχυμένο με μια πατενταρισμένη φόρμουλα, την ConcenTrance Trace Minerals, ένα σύμπλεγμα μεταλλικών στοιχείων


Έχεις κανείς γνώμη για το συγκεκριμένο συμπλήρωμα?

eas2000
24-01-10, 16:01
Υπάρχει και έκδοση με ολα τα παραπάνω + MSM.

Εγώ αυτή παίρνω και με εχει βοηθήσει.

Επίσης έχουν βγει και κάτι άλλα συμπληρώματα τέτοιου είδους με Cissus.

ioannis1
24-01-10, 22:47
το προιον της now το χρησιμοποιουσα και γω οταν εκοψα το τρικεφαλο και βοηθα πολυ.γενικα ολα αυτα τα προιοντα βοηθουνε στους τενοντεςκαι θρεφουν τους χοντρους αλλα μαζι με βιταμινη c και πολλα καλα λιπαρα οξεα.

kaiowas
26-01-10, 20:58
το προιον της now το χρησιμοποιουσα και γω οταν εκοψα το τρικεφαλο και βοηθα πολυ.γενικα ολα αυτα τα προιοντα βοηθουνε στους τενοντεςκαι θρεφουν τους χοντρους αλλα μαζι με βιταμινη c και πολλα καλα λιπαρα οξεα.

ioanni το χρησιμοποίησες ως αποθεραπεία λόγω τραυματισμού ή σε μόνιμη βάση?

giorgospet
26-01-10, 21:43
Καλό είναι τα παραπάνω προϊόντα να χρησιμοποιούνται μόνο κατόπιν ιατρικής διάγνωσης.

jmone
26-01-10, 21:48
Καλό είναι τα παραπάνω προϊόντα να χρησιμοποιούνται μόνο κατόπιν ιατρικής διάγνωσης.

γιατί?

ioannis1
27-01-10, 01:20
ioanni το χρησιμοποίησες ως αποθεραπεία λόγω τραυματισμού ή σε μόνιμη βάση?
το χρησιμοποιω απο τοτε που επαθα ζημια συνεχεια.κανει καλο στις αρθρωσεις.δεν ειναι φαρμακο ειναι στοιχειο που υπαρχει στους χονδρους αλλα με το καιρο φθειρονται.

sTeLaKoS
27-01-10, 01:35
το χρησιμοποιω απο τοτε που επαθα ζημια συνεχεια.κανει καλο στις αρθρωσεις.δεν ειναι φαρμακο ειναι στοιχειο που υπαρχει στους χονδρους αλλα με το καιρο φθειρονται.

Γιάννη από μαγαζί με συμπληρώματα παίρνεις ακόμη ή από φαρμακείο; Βασικά, υπάρχουν σε φαρμακείο;

Niiick
27-01-10, 01:43
Στα φαρμακεια σε φακελακια τα δυαλυεις σε νερο , clonarot αν θυμαμαι? καπως ετσι παει καιρος.

flowin_through
27-01-10, 01:48
Φυσικα και υπαρχουν σε φαρμακειο. Συνταγογραφουνται και οποιος εχει γνωστο γιατρο μπορει και να τα παιρνει φτηνα σαν φαρμακα, αντι να τα πληρωνει στο 100% σαν συμπληρωμα. Το καλο τους απο την αποψη των φαρμακων ειναι οτι δεν εχουν καμια παρενεργεια. Παρολα αυτα το ANIMAL FLEX θεωρω οτι ειναι το καλυτερο και πιο ολοκληρωμενο του ειδους, ακομα και απο τα αντιστοιχα φαρμακα απο το φαρμακειο. Ενα σημειο που δε μου εχει διασαφηνισει κανεις ειναι το εξης : στις οδηγειες τις συνταγης και σε πολλες ερευνες λεει η χρηση να ειναι για 2-3 μηνες και 1 μηνας διακοπης, δηλαδη με κυκλο, ενω στις οδηγιες των συμπληρωματων μιλαει για συνεχη χρηση χωρις διακοπη και μαλιστα προληπτικα, πριν σου δημιουργηθει προβλημα. Το θεμα ειναι το συνηθιζει ο οργανισμος ή οχι?

ckdiablo555
01-02-10, 03:14
Παιδια το σκευασμα της Now +MSM το χρησημοποιω και εγω για το ποδι μου και πιστευω οτι κανει παρα πολυ καλη δουλεια...

Haris Pilton
01-02-10, 12:34
Πιστευεις ή κανει;

gmalamos
22-05-11, 17:39
Αποψεις?:unsure:

xaroulisx
27-09-13, 13:04
Ξέρει κανείς αν πρέπει να κάνεις κύκλους με αυτό Glucosamine Chondroitin MSN της NOW? η μπορείς όλο το χρόνο?
Ρωτάω γιατί ένας ορθοπεδικός μου είχε πει τέτοιες βιταμίνες να παίρνω 3-4 μήνες το χρόνο και μετά να σταματάω για άλλο τόσο.
Τι ισχύει τελικά?:unsure:

Lao
27-09-13, 14:01
Ξέρει κανείς αν πρέπει να κάνεις κύκλους με αυτό Glucosamine Chondroitin MSN της NOW? η μπορείς όλο το χρόνο?
Ρωτάω γιατί ένας ορθοπεδικός μου είχε πει τέτοιες βιταμίνες να παίρνω 3-4 μήνες το χρόνο και μετά να σταματάω για άλλο τόσο.
Τι ισχύει τελικά?:unsure:

Μια διόρθωση, δεν είναι βιταμίνες.

Σχετικά με αυτό που ρωτάς, και εμένα γιατρός μου έχει πει το ίδιο.

xaroulisx
28-09-13, 18:38
Μια διόρθωση, δεν είναι βιταμίνες.

Σχετικά με αυτό που ρωτάς, και εμένα γιατρός μου έχει πει το ίδιο.

Ευχαριστώ Lao για την διόρθωση :)
οπότε να το πάω με κύκλους :toast:

deluxe
02-10-13, 01:05
Εχω τρελο πονο στη μεση, μπορει το συγκεκριμενο συμπληρωμα να με βοηθησει; Εχω ενα ανοικτο κουτι απο περυσι. Να το παρω;

liveris
02-10-13, 01:11
τι να σου κανει αυτο για τη μεση ρε συ..η μεση θελει ξεκουραση κ ειδικες ασκησεις αναλογα την παθηση κ εννοειται κοβεις τις αρσεις κτλ