PDA

Επιστροφή στο Forum : Mass System (Sci-Mx)



Γιωργος Β.
29-01-10, 21:05
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=9077&stc=1&d=1265102098


per 155g serving:
• 44g Protein – A blend of protein sources including whey protein isolate and concentrate,
• egg albumen powder, calcium caseinate and soy protein isolate
• 100g Carbohydrates - Slow burning complex carbohydrates from a proven natural corn
• source (and not sucrose) ensuring a sustained energy supply without encouraging fat
• storage • Vitamins and Minerals - Complete vitamin and mineral package providing essential micro- • nutrients
• BCAA enriched amino package – providing branched chain amino acids as well as all other
• essential & non-essential muscle building amino-acids
• L-Glutamine for enhanced muscle growth, repair, and recovery (See Sci-MX's L-Glutamine • powder for more information)
• 4g MCT – body fat reducing essential fats, also providing additional high energy calories
• and ensuring minimal muscle catabolism • Opti-Zyme™ - Sci-MX’s unique digestive enzyme formulation increases protein absorption
• and causes a slower, sustained release into the system
• Safe and approved sweetener (sucralose)
• Sucrose free and contains no artificial colourants or chemical preservatives


Καλησπερα σε ολους..Θελω σας παρακαλω να μου πειτε τη γνωμη σας για την πρωτεινη MASS SYSTEM(70 πρωτεινη 30 carbo) αν ξερει καποιος γι αυτην..
Και αν θελει καποιος ας μου απαντησει ρε παιδια ποιοες πρωτεινες ειναι καλυτερες για ογκο οι 80αρες και 90αρες ή οι πιο χαμηλες..Γιατι κατι ακουσα οτι οι υψηλες ειναι για γραμμωση...Ευχαριστω πολυ. :toast:

AGGELOS.K
29-01-10, 21:21
Καλησπερα σε ολους..Θελω σας παρακαλω να μου πειτε τη γνωμη σας για την πρωτεινη MASS SYSTEM(70 πρωτεινη 30 carbo) αν ξερει καποιος γι αυτην..
Και αν θελει καποιος ας μου απαντησει ρε παιδια ποιοες πρωτεινες ειναι καλυτερες για ογκο οι 80αρες και 90αρες ή οι πιο χαμηλες..Γιατι κατι ακουσα οτι οι υψηλες ειναι για γραμμωση...Ευχαριστω πολυ. :toast:
Καλήσπέρα φίλε Γιώργο πρώτα απο όλα λάβε υπόψη σου αυτό...
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=485
αφού διορθώσεις το ποστ σου ύστερα θα μπορέσουν πολλοί να σου πουν την γνώμη τους για το συγκεκριμένο προιόν
Όσο για τις πρωτείνες όγκου μακριά!!!!!!!
Πάρε μια Whey και την κάνεις μόνος σου όγκου προσθέτοντας δεξτρόζη στην ανάλογη ποσότητα:thumbup:

KATERINI 144
29-01-10, 23:55
^^^ :clap::clap::clap::clap::clap::clap: :thumbup:



Πάρε μια Whey και την κάνεις μόνος σου όγκου προσθέτοντας δεξτρόζη στην ανάλογη ποσότητα:thumbup:οχι μονο δεξτροζη, και βρωμη η οτιδήποτε αλλο υδατάνθρακα αναλογα την ωρα που θα τη χρησιμοποιήσει.

kyriakos23
30-01-10, 00:48
και με μελι οταν πινεις την καθαρα ογκου γινετε παλι

Γιωργος Β.
30-01-10, 01:11
Ευχαριστω για τη συμβουλη παιδια...Μηπως μπορει καποιος να μου πει ποια WHEY να παρω?την αναλογια της δηλαδη?Μηπως αυτη?

***************************************
Ή μηπως αυτη?


*****************************

KATERINI 144
30-01-10, 01:13
ωραιο κουτι εχει, τα συστατικά της που ειναι?!

εντιτ: οσπου να γραψω αλλαξες τη φωτογραφια, αυτη που εβαλες τωρα και για τις περισσοτερες γενικα αν ψαξεις με την αναζήτηση (τσεκαρισε αξιολογηση συμπληρωμάτων ) θα τη δεις.

Γιωργος Β.
30-01-10, 01:18
Χαχα παιδια συγνωμη τα εχω κανει σκατα με τα links και τις φωτο ειμαι καινουργιος γι αυτο αφηστε το θα το σπασω το κωλο pc χαχα...Αφηστε τη συγκεκριμενη WHEY..Αν θελει καποιος ας μου προτεινει μια μαρκα απο τις στανταρ με 100% να ψαξω να την βρω τελος παντων...Sorry παλι ε..

KATERINI 144
30-01-10, 02:04
τα έβαλα,
καλη φαινεται αλλα δεν κανει για μετα την προπονηση, αυγα καζεΐνη σογια λεει και δεν διευκρινίζει τη υδατανθρακα εχει, λεει αργης αποροφησης αλλα δε λεει συγκεκριμένα τη! αν μπορει ας το βρει καποιος.

Γιωργος Β.
30-01-10, 02:17
Ωχ η πρωτεινη σογιας δεν ειναι καλη απ οτι νομιζω..καλυτερα γαλακτος και αυγων...Και εχει χαμηλους υδατανθρακες θα απορροφαται δυσκολα μαλλον..Η θα ειναι απ αυτες που περιεχουν διαφορα ειδη πρωτεινων αλλα για γρηγορη και αλλα για αργη απορροφηση..Δεν μου φαινεται πολυ καλη .... :shock:

math_
27-02-13, 19:00
Εγω θα την προτεινα ωσ υποκαταστατο γευματοσ!

varvatos
28-01-14, 22:22
^^^ :clap::clap::clap::clap::clap::clap: :thumbup:

οχι μονο δεξτροζη, και βρωμη η οτιδήποτε αλλο υδατάνθρακα αναλογα την ωρα που θα τη χρησιμοποιήσει.

ποσο βρωμη θελει μια πρωτεινη whey για να γινει ογκου?????