PDA

Επιστροφή στο Forum : Lean Xtreme (Driven Sports)



Machiavelli
02-02-10, 14:50
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=9079&stc=1&d=1265126572


Nutrition Facts
Serving Size: 1 Capsule
Servings Per Container: 90

Amount
Per Serving

Proprietary Blend: Green Tea Extract (50% EGCG), Coleus Forskohlii (40% Forskolin), 5-AT(TM)(7-hydroxy 17B-dihydro dehydroepiandrosterone ), 7OH (7-hydroxy-dehydroepiandrosterone)


Other Ingredients: Magnesium Stearate, Rice Powder, Gelatin.
Recommended Use: As a dietary supplement, take 1 capsule 2-4 times per day. For best results, ensure that one dose is taken upon waking and another four hours later.


Αυτό το συμπλήρωμα υπόσχεται μείωση της κορτιζόλης με ο,τι αυτό συνεπάγεται. Η ιδέα μου φαίνεται πολύ καλή καθότι σε περιόδους όγκου αλλά και γράμμωσης η μείωση της κορτιζόλης θα έχει πολύ θετικά αποτελέσματα. Επίσης η εταιρία κατασκευής το χαρακτηρίζει non-stimulant όποτε με ένα καλό θερμογεννετικό σε περιόδους γράμμωσης πιστεύω ότι μπορεί να κάνει πολλά.
Θέλω εμπειρίες σας από το προϊόν και απόψεις για τα συστατικά από όσους μπορούν να βγάλουν συμπεράσματα. Ευχαριστώ.

Parakelsos
02-02-10, 17:28
Tο ειχα χρησιμοποιησει σε stack περυσι το καλοκαιρι,μαζι με SlimXtreme και DCP οποτε δεν μπορω να ειμαι απολυτα σιγουρος για το συγκεκριμενο προιον και μονο.....
Τα συμπερασματα μου απο το παραπανω κυκλο ειναι αρκετα ενδιαφεροντα.Δεν ξερω εαν ο ελεγχος της κορτιζολης (και το effect που λεγεται οτι εχει αυτη στο σπλαχνικο (ενδοκοιλιακο) λιπος )ισχυει μιας και δεν ειχα και ιδιαιτερο προβλημα στη κοιλια μου....βασικα δεν εκανα το κυκλο αυτο για να χασω βαρος αλλα για εκεινο το 'αγριο' look του στεγνωματος....καλοκαιρι γαρ.
Ειναι ενας κυκλος που θα ξανακανω για το καλοκαιρι που μας ερχεται (εδω ισως χρειαστει να χασω και 2 ισως και 3 κιλα...θα δουμε).
Να γραψω ομως οτι ξερω να κανω σωστη διαιτα και κυριως να 'ακουω' το σωμα μου....

Machiavelli
03-02-10, 01:08
Ευχαριστώ Parakelsos για την κατάθεση της εμπειρίας σου. Απ' ότι βλέπω δεν είναι και πολύ δημοφιλές το συμπλήρωμα.
Δε με νοιάζει και τόσο αν η μείωση της κορτιζόλης διώχνει το κοιλιακό λίπος, ας την μειώνει απλώς, εγώ θα είμαι ευχαριστημένος. Θα το χρησιμοποιήσω με θερμογεννετικό στη γράμμωση τώρα, αλλά και για όγκο πολύ καλό είναι αν όντως κάνει αυτό που λέει.

eas2000
19-05-10, 12:56
τί εγινε φίλε το χρησιμοποίησες τελικά;

flowin_through
19-05-10, 13:06
Tο ειχα χρησιμοποιησει σε stack περυσι το καλοκαιρι,μαζι με SlimXtreme και DCP οποτε δεν μπορω να ειμαι απολυτα σιγουρος για το συγκεκριμενο προιον και μονο.....


Πιστευω εκανες ενα απο τα δυνατοτερα stacks που υπαρχουν.
Με παραξενευει που δινεις καπως... χλιαρα συμπερασματα.


Το lean extreme θεωρειται απο πολλους το καλυτερο συμπληρωμα ελεγχου κορτιζολης. H εταιρεια γενικως χαιρει ακρας εκτιμησης. Θα το δοκιμασω το μεθεπομενο μηνα. Και το Activate Xtreme ειναι καλο test booster, θα το τιμησω τη νεα σεζον.
Επονται το Cytolean v2 και το LeanFX.

Nαι, παει με ενα δυνατο διεγερτικο και συνηθως το ολο stack μπαινει μετα απο ενα λιποδιαλυτη ελεγχου του θυρεοειδη Mitotropin, Dicana, ANIMAL CUTS.

Machiavelli
19-05-10, 13:52
Ναι τελείωσα πρόσφατα. Το χρησιμοποίησα με cytolean v2. Έχω χρησιμοποιήσει ξανά cytolean v2 οπότε έβγαλα σχετικά ασφαλή συμπεράσματα.
Η δοσολογία του Lean Xtreme ήταν 1 στο ξύπνημα 1 4 ώρες μετά (συνήθως έπεφτε μετά το μεταπροπονητικό) και 1 πριν τον ύπνο. Άργησε να φανεί η δράση του lean xtreme. Τις πρώτες 15-20 μέρες μπορώ να πω πως δεν παρατήρησα τίποτα πέρα από μια ήπια ληθαργικότητα και μια δυσκολία στην ξεκούραση των μυών. Αλλά από εκεί και έπειτα τα αποτελέσματα το καταξίωσαν, καθώς η διαφορά κυρίως στους 4 πάνω κοιλιακούς ήταν εμφανέστατη. Γενικά βγήκα αρκετά πιο στεγνός με μικρή ωστόσο απώλεια βάρους (1-1,5 κιλό πιστεύω, δε σκόπευα να ρίξω θερμίδες ούτε να πέσω πολύ σε βάρος).
Το συστήνω ανεπιφύλακτα σε όποιον θέλει να δοκιμάσει κάτι παραπάνω και είναι πάνω από 21 (λόγω του ότι περιέχει 7-oh το οποίο είναι μεταβολίτης της DHEA).
Επίσης δε θα το πρότεινα σε περίοδο όγκου(δυστυχώς, γιατί είχα κάνει μεγάλα όνειρα) γιατί παρουσίασα δυσκολία στην ανάρρωση.

eas2000
19-05-10, 14:08
Thanks!!
Σκεφτομαι να το πάρω αλλά να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω, τη φοβάμαι λίγο την ουσία αυτή, γιατί εμπλέκεται σε διαδικασίες ορμονολογικές αν και δεν φαινεται να δημιουργει καποιο πρόβλημα.

Eddie
19-05-10, 16:12
Μακια,κατσε λιγο γιατι με μπερδεψες.Η κορτιζολη ειναι καταβολικη,σωστα?Αν μειωσουμε την κορτιζολη πετυχαινουμε αναβολισμο,ετσι?Αρα και καλυτερη αναρρωση.Που κανω λαθος?

flowin_through
19-05-10, 16:27
Οχι ακριβως. Η κορτιζολη ειναι η ορμονη τους στρες, δηλαδη προετοιμαζει τον οργανισμο μας να αντιμετωπισει δυσκολες καταστασεις, να ειναι σε ετοιμοτητα, να νιωθει καλυτερα κτλ.
Αν καταπιεστει υπερβολικα εχεις αυτο το αποτελεσμα, ληθαργικοτητα, πονο σε αρθρωσεις, φλεγμονες και τετοια.
Η κορτιζολη ειναι μεν καταβοιλικη ορμονη, αλλα το αντιθετο δεν ισχυει παντα, δηλαδη η ελλειψη της δεν ειναι αναβολικο περιβαλλον. Η αναβολικη ορμονη ειναι η ινσουλινη.

Eddie
19-05-10, 16:32
Ωραια ολα αυτα που λες,αξιζει ομως να εχεις ολα τα παραπανω που ανεφερες σε σχεση με το αποτελεσμα που σου δινει?Αν και δεν πολυκαταλαβα τι ακριβως κανει :???:

eas2000
19-05-10, 16:38
Εκανα μια αναζητηση για στο φορουμ

http://forum.bodybuilding.gr/showpost.php?p=5498&postcount=35

η κορτιζολη αυξανει την ευαισθησια των αδρενεργικων υποδοχεων στις κατεχολαμινες αλλα ριξτε μια ματια στο νετ για την ασθενεια του cushing και θα καταλαβετε τι μπορει να κανει πραγματικα η κορτιζολη.
Επισης η κορτιζολη δενει εξισου καλα στους υποδοχεις της αλδοστερονης στα κυτταρα προκαλωντας κατακρατηση υγρων. Γιαυτο και πολλα γκομενακια αναρωτιουνται πως γινεται να κανουν 2 ωρες αεροβικη την μερα και η ζυγαρια να ανεβαινει !

flowin_through
19-05-10, 16:42
Λιποδιαλυτης ειναι.
Δεν ειναι απαραιτητο να εχεις σε εντονο βαθμο τα συμπτωματα αυτα αν και ταυτοχρονη χρηση Lean Xtreme και Cytolean τη βρισκω too much. Η χρηση τους ειναι για ενα μηνα, δυσκολα παει κανεις παραπανω, πρεπει να το κανει ή απο μεγαλη αγνοια ή εξαιρετικα συνειδητα.
Οπως ειπε και ο Μακις, δε θα το ξαναεκανε σε περιοδο ογκου. Ειναι για γραμμωση που εχεις ηδη καθαρισει τη διατροφη σου και ετσι κιαλλιως δεν εχεις καλη αναρρωση, λογω χαμηλων υδατανθρακων.
Για τους λογους αυτους στακαρεται συνηθως με καποιο διεγερτικο.

Η ολη περιοδος ομως δεν ξεπερναει τους 2 μηνες και αφηνεις 20-30 μερες κενο μεχρι να ξαναμπεις αν ξαναμπεις. Ετσι ξεκουραζεται το νευρικο συστημα και οι α και β υποδοχεις.

Τωρα αν αξιζει... θα ελεγα οτι περισσοτερο δεν αξιζει τα λεφτα του.
Εγω αυτο το καλοκαιρι θα δοκιμασω καποια πραγματα και ειναι η τελευταια ευκαιρια που δινω σε τετοιου ειδους συμπληρωματα.

Eddie
19-05-10, 16:46
Ok ρε συ.Ευχαριστω :thumbup:

beefmeup
19-05-10, 16:51
Ωραια ολα αυτα που λες,αξιζει ομως να εχεις ολα τα παραπανω που ανεφερες σε σχεση με το αποτελεσμα που σου δινει?Αν και δεν πολυκαταλαβα τι ακριβως κανει :???:

μπιλ ειναι καλο προιον,τω χω χρησιμοποιησει κ γω..σου ριχνει τα επιπεδα κορτιζολης,κ μπορει να συνδιαστε ανετα με θερμογενετικο οπως εγραψε ο μακις,με καλα αποτελεσματα,η σαν pct,σε κατι απλο..
κ με λιγοτερη κορτιζολη,εχεις λιγοτερη κατακρατηση υγρων,μεταξυ αλλων,αλλα κ καλυτερο αναβολικο περιβαλον στο σωμα,γιατι οι εκμετατλευσαι περισοτερο τις υπολοιπες ορμονες παρουσια λιγοτερης κορτιζολης..απλα δεν ειναι για πολυ,διαρκεια,γιατι παιζει με τις ορμονες σου,με καποια συστατικα του,που εγραψε παλι ο μακις πιο πανω..

flowin_through
19-05-10, 16:54
Εκανα μια αναζητηση για στο φορουμ

http://forum.bodybuilding.gr/showpost.php?p=5498&postcount=35

η κορτιζολη αυξανει την ευαισθησια των αδρενεργικων υποδοχεων στις κατεχολαμινες αλλα ριξτε μια ματια στο νετ για την ασθενεια του cushing και θα καταλαβετε τι μπορει να κανει πραγματικα η κορτιζολη.
Επισης η κορτιζολη δενει εξισου καλα στους υποδοχεις της αλδοστερονης στα κυτταρα προκαλωντας κατακρατηση υγρων. Γιαυτο και πολλα γκομενακια αναρωτιουνται πως γινεται να κανουν 2 ωρες αεροβικη την μερα και η ζυγαρια να ανεβαινει !

ΚΑλα τωρα, αμα πουμε και οτι με την αεροβικη δεν καις λιπος, να αρχισουμε τις λιποαναρροφησεις, δε μας μενει τιποτα αλλο. Γιατι πολλοι γνωστοι διατροφολογοι συμφωνουν οτι καλυτερα να ΚΑΙΣ το λιπος, παρα να το ΕΞΑΝΤΛΕΙΣ με διαιατα, αρα και εγω που μισω και σιχαινομαι την αεροβικη, αναγκαστικα πρεπει να κανω.

Η χρηση ενος τετοιου συμπληρωματος για ενα μηνα απο χωρις προβληματα υγειας ανθρωπο, δε μπορει να δημιουργησει προβλημα. Εκτος και αν κανει overkill και τα παιρνει δυο δυο για 3-4 μηνες.

Για την κορτιζολη και τα διεγερτικα, πατηστε ¨επινεφριδιακη κοπωση¨ στον κο. google...

beefmeup
19-05-10, 17:00
Για την κορτιζολη και τα διεγερτικα, πατηστε ¨επινεφριδιακη κοπωση¨ στον κο. google...

αυτο ναι.γιαυτο ειχαμε κανει θεμα κ με τον βασιλη,αν θυμαται που το ειχα γραψει..
κ μετα καποιοι αναρωτιουνται γιατι εχουν υψηλη πιεση..:turtle:

γιαυτο δεν κανεις μακροχρονια χρηση.κανα 2 μηνο κ εισαι οκ..μετα αφηνεις καιρο οφ,κ ξεκουραζεται το σωματακι κ τα νεφρουλακια..

Machiavelli
19-05-10, 18:39
Οπως ειπε και ο Μακις, δε θα το ξαναεκανε σε περιοδο ογκου. Ειναι για γραμμωση που εχεις ηδη καθαρισει τη διατροφη σου και ετσι κιαλλιως δεν εχεις καλη αναρρωση, λογω χαμηλων υδατανθρακων.


Δε το έκανα σε περιόδου όγκου, μετά από ένα μήνα γράμμωσης και επειδή δεν ήθελα να ρίξω άλλο θερμίδες. Απλά η μειωμένη κορτιζόλη μου φαινόταν πολύ καλή ιδέα για να εκμεταλλευτεί και σε όγκο, αλλά δεν. Δε θα το συνιστούσα σε επίπεδα λίπους πάνω από 11-12% (πιστεύω ότι θα είναι ορατά τα αποτελέσματα του και θα ξενερώσετε).

Η αλήθεια είναι ότι ίσως έπρεπε να βάλω μαζί του κάποιο προϊόν που είναι αποκλειστικά θερμογεννετικό (γιατί και το cytolean έχει επίδραση στην κορτιζόλη), αλλά το εκτιμώ ιδιαίτερα καθώς βλέπω αποτελέσματα με αυτό και δεν έχω ποτέ περαιτέρω προβλήματα με τον ήδη προβληματικό μου ύπνο (ήθελα να είναι και λίγο πιο extreme εδώ που τα λέμε). Ωστόσο μόνο μια μικρή ληθαργικότητα είχα και κανέναν πόνο σε αρθρώσεις ή κάτι παρεμφερές. Μη το χρησιμοποιήσετε περισσότερο απ' όσο προτείνει, όσο έμπειροι και να είστε, αν δεν κάνετε ορμονικές εξετάσεις πριν και κατά την διάρκεια.

Eddie όπως σου τα είπε ο flowin_through.

Manos1989
19-05-10, 19:02
Δε το έκανα σε περιόδου όγκου, μετά από ένα μήνα γράμμωσης και επειδή δεν ήθελα να ρίξω άλλο θερμίδες. Απλά η μειωμένη κορτιζόλη μου φαινόταν πολύ καλή ιδέα για να εκμεταλλευτεί και σε όγκο, αλλά δεν. Δε θα το συνιστούσα σε επίπεδα λίπους πάνω από 11-12% (πιστεύω ότι θα είναι ορατά τα αποτελέσματα του και θα ξενερώσετε).

Η αλήθεια είναι ότι ίσως έπρεπε να βάλω μαζί του κάποιο προϊόν που είναι αποκλειστικά θερμογεννετικό (γιατί και το cytolean έχει επίδραση στην κορτιζόλη), αλλά το εκτιμώ ιδιαίτερα καθώς βλέπω αποτελέσματα με αυτό και δεν έχω ποτέ περαιτέρω προβλήματα με τον ήδη προβληματικό μου ύπνο (ήθελα να είναι και λίγο πιο extreme εδώ που τα λέμε). Ωστόσο μόνο μια μικρή ληθαργικότητα είχα και κανέναν πόνο σε αρθρώσεις ή κάτι παρεμφερές. Μη το χρησιμοποιήσετε περισσότερο απ' όσο προτείνει, όσο έμπειροι και να είστε, αν δεν κάνετε ορμονικές εξετάσεις πριν και κατά την διάρκεια.

Eddie όπως σου τα είπε ο flowin_through.

Πιστεύεις ότι ΘΑ είναι ή ότι ΔΕΝ θα είναι?:unsure:

Machiavelli
20-05-10, 23:05
Δεν. Με συγχωρείτε.

amateur666
09-05-11, 18:09
το lean xtream μπορει να συνδυαστει ταυτοχρονα με το mitotropin????... :unsure: .......

beefmeup
09-05-11, 18:10
ναι.

deluxe
09-05-11, 18:52
Αντε σε καμμια 15αρια ημερες ξεκιναω lean xtreme + OxyelitePro!!

:turtle::turtle:

Marios1991
09-05-11, 19:35
Παιδια τι προτινετε
1. Lean Xtreme + Sida Cordifolia (Reflex)
ή
2. Lean Xtreme + Thermo Speed Extreme (olimp)

ευχαριστω , (sorry ειμαι λιγο off topic..)

Eddie
09-05-11, 20:26
Αντε σε καμμια 15αρια ημερες ξεκιναω lean xtreme + OxyelitePro!!

:turtle::turtle:

Eγω την παρασκευη τελειωνω το lean και τωρα ειμαι στην 3η βδομαδα του ΟΕΡ.Μη περιμενεις και πολλα,αν δεν εισαι κατω απο 10% δε νομιζω να δεις καμια διαφορα.Ειχε δικιο ο μακιαβελλι.

deluxe
10-05-11, 06:07
Φιλε με σκοτωνεις τωρα! Δλδ τι εννοεις; Δε θα χασω τιποτα; Θα ξεκινησω αεροβια + λιγοτερες θερμιδες!

Devil
10-05-11, 13:01
Φιλε με σκοτωνεις τωρα! Δλδ τι εννοεις; Δε θα χασω τιποτα; Θα ξεκινησω αεροβια + λιγοτερες θερμιδες!

δεν σε αδυνατιζει ρε deluxe....

απλα σου παρεχει την δυνατοτητα να κατεβεις περισσοτερο σε θερμιδες και να κανεις μεγαλητερες προπονησεις ( βαρη + αεροβια ) χωρις να ανησυχεις για την κορτιζολη.....

Eddie
10-05-11, 13:07
Φιλε με σκοτωνεις τωρα! Δλδ τι εννοεις; Δε θα χασω τιποτα; Θα ξεκινησω αεροβια + λιγοτερες θερμιδες!


δεν σε αδυνατιζει ρε deluxe....

απλα σου παρεχει την δυνατοτητα να κατεβεις περισσοτερο σε θερμιδες και να κανεις μεγαλητερες προπονησεις ( βαρη + αεροβια ) χωρις να ανησυχεις για την κορτιζολη.....

Αυτο ακριβως!!Απλα εχεις μια επιπλεον αντικαταβολικη σιγουρια και τιποτα αλλο.Για το ΟΕΡ ενταξει,ενας λιποδιαλυτης ειναι..θα σου δωσει ενα τσιτωμα λογο των στιμς και θα σε αδειασει λιγο απ τα νερα (ετσι λεει δλδ).

Μακαρι να σου κατσει καλα και να σου δουλεψουνε ρε ντελουξ,και απο ντελουξ να γινεις υπερλουξ:green:

deluxe
23-05-11, 16:18
Τα ξεκιναω απο σημερα. Lean xtreme + OEP!

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι εαν θελει να τα παιρνω πριν το φαγητο και εαν μπορω να τα παιρνω ταυτοχρονα.

Σκεφτομαι

1lean xtreme +1oep πριν το πρωϊνο ( και αργοτερα 2oep )
1lean xtreme +1oep Πριν την προπονηση
1lean xtreme πριν τον υπνο, πριν φαω;

Τι λετε;

Devil
23-05-11, 16:49
Τα ξεκιναω απο σημερα. Lean xtreme + OEP!

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι εαν θελει να τα παιρνω πριν το φαγητο και εαν μπορω να τα παιρνω ταυτοχρονα.

Σκεφτομαι

1lean xtreme +1oep πριν το πρωϊνο ( και αργοτερα 2oep )
1lean xtreme +1oep Πριν την προπονηση
1lean xtreme πριν τον υπνο, πριν φαω;

Τι λετε;


1lean xtreme +1oep πρωτο πραγμα με το που θα ξυπνησεις
1lean xtreme +1oep Πριν την προπονηση.............οκ
1lean xtreme πριν τον υπνο............. ναι λογικα πριν το τελευταιο γευμα...

Marios1991
23-05-11, 16:57
Devil εχω καποιες αποριες.


1lean xtreme +1oep πρωτο πραγμα με το που θα ξυπνησεις
1lean xtreme +1oep Πριν την προπονηση.............οκ
1lean xtreme πριν τον υπνο............. ναι λογικα πριν το τελευταιο γευμα...

Γινεται να κανω το εξης:
1lean xtreme +1sida cordifolia reflex* μολις ξυπνησω ( μετα απο ποση ωρα μπορω να φαω ? η δεν εχει προβλημα αν τα παρω με το προγευμα??)
1lean xtreme +1sida cordifolia reflex* Πριν την προπονηση.............οκ
1lean xtreme πριν τον υπνο............. ναι λογικα πριν το τελευταιο γευμα...

* Η δοσολογια για το sida θα ειναι 1 cap ή 2 ? νομιζω ενα κανονικο serving gia na exi 25 mg ephedrine alkaloids ειναι σχεδον 2 caps.

Ευχαριστω

deluxe
23-05-11, 17:11
1lean xtreme +1oep Πριν την προπονηση.............οκΉ λες καλυτερα να τα μοιρασω; Το lean xtreme στο γευμα πριν την προπονηση και το OEP μαζι με το preworkout ροφημα; (green mag+citrulline+gg)

Devil
23-05-11, 17:15
Ή λες καλυτερα να τα μοιρασω; Το lean xtreme στο γευμα πριν την προπονηση και το OEP μαζι με το preworkout ροφημα; (green mag+citrulline+gg)

μπα.... βαλτα μαζι....

Devil
23-05-11, 17:17
Devil εχω καποιες αποριες.



Γινεται να κανω το εξης:
1lean xtreme +1sida cordifolia reflex* μολις ξυπνησω ( μετα απο ποση ωρα μπορω να φαω ? η δεν εχει προβλημα αν τα παρω με το προγευμα??)
1lean xtreme +1sida cordifolia reflex* Πριν την προπονηση.............οκ
1lean xtreme πριν τον υπνο............. ναι λογικα πριν το τελευταιο γευμα...

* Η δοσολογια για το sida θα ειναι 1 cap ή 2 ? νομιζω ενα κανονικο serving gia na exi 25 mg ephedrine alkaloids ειναι σχεδον 2 caps.

Ευχαριστω


1lean xtreme +1sida cordifolia reflex* --------- μετα απο κανα 30'
1lean xtreme +1sida cordifolia reflex* Πριν την προπονηση.............οκ
1lean xtreme πριν τον υπνο............. ναι λογικα πριν το τελευταιο γευμα...


δεν ξερω ποσα καπς ειναι για να φτασεις τα 25mg.... ξεκινα με ενα να δεις πως ειναι και μετα ανεβαζεις....

Marios1991
23-05-11, 17:19
1lean xtreme +1sida cordifolia reflex* --------- μετα απο κανα 30'
1lean xtreme +1sida cordifolia reflex* Πριν την προπονηση.............οκ
1lean xtreme πριν τον υπνο............. ναι λογικα πριν το τελευταιο γευμα...


δεν ξερω ποσα καπς ειναι για να φτασεις τα 25mg.... ξεκινα με ενα να δεις πως ειναι και μετα ανεβαζεις....

Ευχαριστω.

Κατι που ξεχασα. Αν παρω και καρνιτινη θα κανει τιποτα ?

Devil
23-05-11, 17:25
Ευχαριστω.

Κατι που ξεχασα. Αν παρω και καρνιτινη θα κανει τιποτα ?

ναι μια βοηθεια θα σου τη δωση.... αν παρεις προτιμισε acetyl-l-carnitine (ALCAR)... 1-3gr την ημερα.... δοσεις του 1γρ

Marios1991
23-05-11, 17:30
Ευχαριστω μεγαλε

deluxe
23-05-11, 20:17
Εγω με την lc-lt, που εχουν οι anavite, πιστευω οτι ειμαι παραπανω απο κομπλε, ετσι; :weights:

Το dcp σκεφτομαι να μη το χρησιμοποιησω καθολου, να το αφησω για μονο του στις διακοπες. Ισως να το παρω καμμια φορα που θα κανω κανενα cheat meal. Τι λες;

Devil
23-05-11, 20:22
Εγω με την lc-lt, που εχουν οι anavite, πιστευω οτι ειμαι παραπανω απο κομπλε, ετσι; :weights:

Το dcp σκεφτομαι να μη το χρησιμοποιησω καθολου, να το αφησω για μονο του στις διακοπες. Ισως να το παρω καμμια φορα που θα κανω κανενα cheat meal. Τι λες;

ναι κομπλε εισαι....

αστο μονο του για τις διακοπες σου.... μην το χαραμισεις σε cheat meal....

deluxe
23-05-11, 21:35
Καλως, κατι τελευταιο. Απο τη στιγμη που μειωνει την κορτιζολη, σημαινει οτι μπορουμε να κανουμε και μεγαλυτερης διαρκειας προπονησεις, χωρις σημαντικες απωλειες;

beefmeup
23-05-11, 21:37
καλα μην φανταστεις οτι την μειωνει κ για πολυ..
κ γιατι να να κανεις μεγαλυτερες προπονες?

Michaelangelo
23-05-11, 23:20
Ευχαριστω.

Κατι που ξεχασα. Αν παρω και καρνιτινη θα κανει τιποτα ?

Τίποτα απολύτως! Κατα προσωπική άποψη, από τα χειρότερα συμπληρώματα όσον αφορά το θέμα λιποδιάλυσης! Καλή για την υγεία, ναι, κακή για το λίπος...

deluxe
23-05-11, 23:47
Αν και off, γιατι ειναι κακη για το λιπος; Δε βοηθαει καθολου; Ουτε στις κοπελες; Πηρα acetyl-l-carnitine στην κοπελα μου.

Απλα σκεφτομαι να αυξησω λιγο την διαρκεια και να κανω και σχοινακι επιπλεον.

Michaelangelo
30-05-11, 23:18
Αν και off, γιατι ειναι κακη για το λιπος; Δε βοηθαει καθολου; Ουτε στις κοπελες; Πηρα acetyl-l-carnitine στην κοπελα μου.

Απλα σκεφτομαι να αυξησω λιγο την διαρκεια και να κανω και σχοινακι επιπλεον.

Το είπα λάθος, τη λέξη κακή. Δεν κάνει κάτι αρνητικό. Εννοούσα δεν επηρεάζει καθόλου, μα καθόλου την λιποδιάλυση και την ενέργεια! Γενικά, δεν θα δεις εύκολα άνθρωπο να σου πει δουλεύει και πιστεύω δεν θα δεις κανέναν να σου λέει βάζει το χέρι του στη φωτιά! Είναι ωραίο συμπλήρωμα για τον άνθρωπο, αλλά αν κάποιος το παίρνει για λιποδίάλυση, πιστεύω το παίρνει για λάθος σκοπό.

beatshooter
06-06-11, 20:48
Ρε σεις μπερδευτηκα λιγο...Το lean xtreme προκαλει γρηγοροτερη ..κοπωση γενικα?

beefmeup
06-06-11, 20:50
Ρε σεις μπερδευτηκα λιγο...Το lean xtreme προκαλει γρηγοροτερη ..κοπωση γενικα?

οχι πως σου ηρθε αυτο?:unsure:
την κορτιζολη βοηθαει να κρατας σε σχετικα χαμηλα επιπεδα..

beatshooter
06-06-11, 21:00
Το "επινεφριδιακη κοπωση" που ειπε ενα παιδι σε αλλο ποστ με μπερδεψε.

Μπιφ μπορω να το συνδυασω με λιπο6 το lean?

beefmeup
06-06-11, 21:07
Το "επινεφριδιακη κοπωση" που ειπε ενα παιδι σε αλλο ποστ με μπερδεψε.

Μπιφ μπορω να το συνδυασω με λιπο6 το lean?

μαλλον αναφερεται σε διεγερτικες ουσιες που εχουν μεσα οι λιποδιαλυτες οι οποιοι οντως σε μεγαλες η μακροχρονιες δοσεις προκαλουν κοπωση στα επινεφριδια..τα στρεσαρουν.
κ η απλη καφεινη βασικα το κανει αυτο σε μεγαλες δοσεις.
κ σε συνδιασμο με την κορτιζολη που αυξανει την ευαισθησια του οργανισμου στις ορμονες που αυξανονται απο τα διεγερτικα.

τον συνδιασμο που λες μπορεις να τον κανεις..

beatshooter
06-06-11, 21:09
Καταλαβα,ευχαριστω ρε μπιφ:clap:

deluxe
08-06-11, 22:24
Ειναι λογικο με το lean xtreme + OEP να μην εχω μεγαλη ορεξη για φαϊ; Δε πειναω πλεον τοσο πολυ! Μπορει να περασουν και 5,6 ωρες χωρις να εχω φαει! Τι γινεται; Ειναι φυσιολογικο;

bodydarma
09-06-11, 00:02
Ειναι λογικο με το lean xtreme + OEP να μην εχω μεγαλη ορεξη για φαϊ; Δε πειναω πλεον τοσο πολυ! Μπορει να περασουν και 5,6 ωρες χωρις να εχω φαει! Τι γινεται; Ειναι φυσιολογικο;

Aσε και εγω με το Oxyelite ζοριζόμουν να φάω... εχανα γευματα συνέχεια...

beatshooter
09-06-11, 00:52
Ειναι λογικο με το lean xtreme + OEP να μην εχω μεγαλη ορεξη για φαϊ; Δε πειναω πλεον τοσο πολυ! Μπορει να περασουν και 5,6 ωρες χωρις να εχω φαει! Τι γινεται; Ειναι φυσιολογικο;

Μηπως φταει και η αυξηση της θερμοκρασιας?:shock:

Δεν ξερω εγω προσωπικα τωρα με τις ζεστες δεν εχω ορεξη για φαγητο.Αντιθετως πρωτεινη μπορω να πινω ανετα.

Devil
09-06-11, 15:18
Ειναι λογικο με το lean xtreme + OEP να μην εχω μεγαλη ορεξη για φαϊ; Δε πειναω πλεον τοσο πολυ! Μπορει να περασουν και 5,6 ωρες χωρις να εχω φαει! Τι γινεται; Ειναι φυσιολογικο;

ναι πολυ πιθανο.... το ΟΕΡ εχει αρκετα στιμς μεσα...

Rourke
09-06-11, 15:43
Devil πάντως έχω μία αμφιβολία για όλα αυτά τα cortisol blockers ως προς την αποτελεσματικότητα τους πάνω στην μείωση της κορτηζόλης. Δεν νομίζω αυτά τα 7ΟΗ και DHEA derivatives μπορούν να κάνουν κάτι πάνω στην κορτιζόλη , στα ίστρογώνα ίσως αλλά στην κορτιζόλη λίγο χλωμό το βλέπω. Τέλος πάντων για εμένα το Lean Xtreme είναι λίγο απάτη και το λέω αυτό και από προσωπική εμπειρία. Παρόλα αυτά στην αγορά σήμερα είναι ψηλότερα στα reviews τα παρακάτω προϊόντα:
NOW Relora
SNS Reduce XT

http://panacea.med.uoa.gr/topic.aspx?id=201

http://www.ultimatefatburner.com/driven-sports-lean-xtreme-review.html

amateur666
09-06-11, 17:15
ναι πολυ πιθανο.... το ΟΕΡ εχει αρκετα στιμς μεσα...

τ στιμς πωσ λειτουργουν στον οργανισμο κ σ κοβουν την ορεξη δεν τ εχω καταλαβει???!!... :unsure:

Devil
09-06-11, 20:41
Devil πάντως έχω μία αμφιβολία για όλα αυτά τα cortisol blockers ως προς την αποτελεσματικότητα τους πάνω στην μείωση της κορτηζόλης. Δεν νομίζω αυτά τα 7ΟΗ και DHEA derivatives μπορούν να κάνουν κάτι πάνω στην κορτιζόλη , στα ίστρογώνα ίσως αλλά στην κορτιζόλη λίγο χλωμό το βλέπω. Τέλος πάντων για εμένα το Lean Xtreme είναι λίγο απάτη και το λέω αυτό και από προσωπική εμπειρία. Παρόλα αυτά στην αγορά σήμερα είναι ψηλότερα στα reviews τα παρακάτω προϊόντα:
NOW Relora
SNS Reduce XT

http://panacea.med.uoa.gr/topic.aspx?id=201

http://www.ultimatefatburner.com/driven-sports-lean-xtreme-review.html

στα οιστρογονα γιατι?

δες εδω...

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17152345
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16713254
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17624766
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17467270
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16603347


τ στιμς πωσ λειτουργουν στον οργανισμο κ σ κοβουν την ορεξη δεν τ εχω καταλαβει???!!... :unsure:

δεν εχω ιδεα... αλλα φανταζομαι λογο εκρισεις διαφορων ορμονων...

jimmy007
09-06-11, 20:55
δεν εχω ιδεα... αλλα φανταζομαι λογο εκρισεις διαφορων ορμονων...

Ναι λογικά όμως όχι επηρεάζοντας την ομοιοσύσταση σε σχέση με γρελίνη/λεπτίνη.
Πιθανότερο μου φαίνεται λόγω ανδρεναλίνης, νορανδρεναλίνης,κορτιζόλης.

Rourke
09-06-11, 23:38
στα οιστρογονα γιατι?

δες εδω...

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17152345
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16713254
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17624766
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17467270
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16603347





Στα οιστρογόνα ίσως ... και εκεί δεν το κόβω ....ίσως επειδή περνάει πάνω στην DHEA

Από ότι κατάλαβα θέλει μεγαλύτερες δώσεις από αυτές που έχουν μέσα αυτά τα συμπληρώματα για να κάνει κάτι πάνω στην κορτιζόλη. Εντάξει έχουν γίνει κάποιες εργαστηριακές έρευνες αλλά δεν με πείθει ρε φίλε γιατί άμα έπαιζε κάτι τέτοιο θα είχαν βγάλει μια ολόκληρη σειρά φαρμάκων που θα μπορούσαν να παίξουν μαζί καλύτερα με αυτά της σεροτονίνης.

Rourke
09-06-11, 23:44
τ στιμς πωσ λειτουργουν στον οργανισμο κ σ κοβουν την ορεξη δεν τ εχω καταλαβει???!!... :unsure:

Για να κόψει ένα stim την όρεξη θα πρέπει να έχει αντιισταμινικές ιδιότητες λογικώς... (5-HT3 antagonists).

Devil
10-06-11, 13:54
Στα οιστρογόνα ίσως ... και εκεί δεν το κόβω ....ίσως επειδή περνάει πάνω στην DHEA

Από ότι κατάλαβα θέλει μεγαλύτερες δώσεις από αυτές που έχουν μέσα αυτά τα συμπληρώματα για να κάνει κάτι πάνω στην κορτιζόλη. Εντάξει έχουν γίνει κάποιες εργαστηριακές έρευνες αλλά δεν με πείθει ρε φίλε γιατί άμα έπαιζε κάτι τέτοιο θα είχαν βγάλει μια ολόκληρη σειρά φαρμάκων που θα μπορούσαν να παίξουν μαζί καλύτερα με αυτά της σεροτονίνης.

στα οιστρογονα δεν το βλεπω να κανει κατι... βεβαια παιζει στην αγορα κατι τετοιο...

την τελευταια φραση δεν την καταλαβα.... τι θες να πεις???:unsure:

Devil
10-06-11, 13:57
Για να κόψει ένα stim την όρεξη θα πρέπει να έχει αντιισταμινικές ιδιότητες λογικώς... (5-HT3 antagonists).

τα αντισταμινικα εχουν τις αντιθετες ιδιοτητες.... βεβαια δεν ξερω ποιος receptor ευθυνετε για αυτη τους την ιδιοτητα...

Rourke
10-06-11, 14:01
@την τελευταια φραση δεν την καταλαβα.... τι θες να πεις???

Μιλάω περισσότερο για ψυχιατρική χρήση και για θεραπεία του stress κτλ ότι άμα ήταν έτσι μαζί με τα αντικαταθλιπτικά θα κατακλύζαν την αγορά...

Devil
10-06-11, 14:06
@την τελευταια φραση δεν την καταλαβα.... τι θες να πεις???

Μιλάω περισσότερο για ψυχιατρική χρήση και για θεραπεία του stress κτλ ότι άμα ήταν έτσι μαζί με τα αντικαταθλιπτικά θα κατακλύζαν την αγορά...

παει μακρεια η κουβεντα τοτε... και βγαινουμε πολυ οφφ τοπικ...

και για ψυχιατρικη χρηση... δεν βλεπω χρησιμοτητα... υπαρχουν ηδη φαρμακα που παιζουν με σεροτονινη.... αλλα παιζουν και με αλλες ορμονες και receptors... πραγμα που τα κανει λιγο επικινδυνα στη χρηση τους....

Rourke
10-06-11, 14:06
τα αντισταμινικα εχουν τις αντιθετες ιδιοτητες.... βεβαια δεν ξερω ποιος receptor ευθυνετε για αυτη τους την ιδιοτητα...

Ναι αυτό που ήθελα να πω στον φίλο ότι γενικά τα stims δεν κόβουν την όρεξη εκτός από αυτά που έχουν αντιισταμινικές ιδιότητες (και χρησιμοποιούνται πχ για αλλεργίες κτλ.). Δηλαδή τα φαρμακευτικά. Τα περισσότερα συμπληρώματα αδυνατίσματος χρησιμοποιούν περισσότερο stims για ενέργεια και διάθεση και τσίτωμα παρά για να κόψουν την όρεξη.Μμμμμμμμμμμ....Έτσι λέει η δικιά μου λογική...Βέβαια δεν ξέρω εσύ τι λές για αυτό φίλε Devil?

Devil
10-06-11, 14:27
Ναι αυτό που ήθελα να πω στον φίλο ότι γενικά τα stims δεν κόβουν την όρεξη εκτός από αυτά που έχουν αντιισταμινικές ιδιότητες (και χρησιμοποιούνται πχ για αλλεργίες κτλ.). Δηλαδή τα φαρμακευτικά. Τα περισσότερα συμπληρώματα αδυνατίσματος χρησιμοποιούν περισσότερο stims για ενέργεια και διάθεση και τσίτωμα παρά για να κόψουν την όρεξη.Μμμμμμμμμμμ....Έτσι λέει η δικιά μου λογική...Βέβαια δεν ξέρω εσύ τι λές για αυτό φίλε Devil?

stims με αντισταμινικες ιδιοτητες.... δεν γνωριζω κατι τετοιο... τουλαχιστον ολα τα στιμς που υπαρχουν δεν παιζουν με τους receptors της ισταμινης... εκτος αν μιλας για mimetics τα οποια εμεσα μπορει να κανουν κατι τετοιο.... βεβαια δεν χρησιμοποιουντε για στιμς....

Rourke
10-06-11, 15:15
Δεν ξέρω αν επιτρέπετε να σου πω μερικά, αλλά αν κρίνεις ότι δεν επιτρέπετε σβήσε μετά το λινκ.
Πχ.
http://en.wikipedia.org/wiki/Cyproheptadine

Devil
10-06-11, 15:24
Δεν ξέρω αν επιτρέπετε να σου πω μερικά, αλλά αν κρίνεις ότι δεν επιτρέπετε σβήσε μετά το λινκ.
Πχ.
http://en.wikipedia.org/wiki/Cyproheptadine


Για να κόψει ένα stim την όρεξη θα πρέπει να έχει αντιισταμινικές ιδιότητες λογικώς... (5-HT3 antagonists).

Cyproheptadine is also used in the treatment of cyclical vomiting syndrome (http://en.wikipedia.org/wiki/Cyclical_vomiting_syndrome)[18] (http://en.wikipedia.org/wiki/Cyproheptadine#cite_note-17) and to stimulate the appetite.[19] (http://en.wikipedia.org/wiki/Cyproheptadine#cite_note-18)

Rourke
10-06-11, 15:36
Ναι δεν κατάλαβα τι θέλεις να πεις.ή αν Συμφωνείς ή διαφωνείς κτλ.

Devil
10-06-11, 15:46
Ναι δεν κατάλαβα τι θέλεις να πεις.ή αν Συμφωνείς ή διαφωνείς κτλ.

βασικα μιλαγαμε για στιμς και οχι για αντισταμινικα.... το λινκ δεν το επιασα....

Rourke
10-06-11, 16:00
Ναι αυτό που λέγαμε είναι ότι υπάρχουν OTC stims και φαρμακευτικά stims … Και εγώ είπα ότι συνήθως τα APPETITE STIMULANTS είναι φαρμακευτικά και κάποια έχουν συνήθως αντιισταμινικές ιδιότητες όπως π.χ. το Cyproheptadine. Εκεί που ήθελα να καταλήξω είναι ότι τα περισσότερα OTC stims δεν είναι τόσο αποτελεσματικά όσο τα φαρμακευτικά stims ως APPETITE STIMULANTS. Τέλος πάντων αν κάποιος νομίζει ότι το Lean Extreme του κόβει την όρεξη...μάλλον τότε του κόβετε πολύ εύκολα με το παραμικρό η όρεξη.:green:

amateur666
10-06-11, 17:07
εγω γτ καθε φορα που περνω χozal(antistaminiko g allergies..)..δεν μ κοβετε η ορεξη?!!..:P

Devil
10-06-11, 18:43
Ναι αυτό που λέγαμε είναι ότι υπάρχουν OTC stims και φαρμακευτικά stims …

οκ μεχρι εδω.... εδω μιλαμε για stims (πχ... καφεινη, dmaa κτλ κτλ...)

Και εγώ είπα ότι συνήθως τα APPETITE STIMULANTS είναι φαρμακευτικά και κάποια έχουν συνήθως αντιισταμινικές ιδιότητες όπως π.χ. το Cyproheptadine.


αυτο ειναι αντισταμινικο.... δεν εχει σχεση με stimulants

Εκεί που ήθελα να καταλήξω είναι ότι τα περισσότερα OTC stims δεν είναι τόσο αποτελεσματικά όσο τα φαρμακευτικά stims ως APPETITE STIMULANTS.

appetite stimulants????? μα πριν μιλαγαμε για αυτο...

Για να κόψει ένα stim την όρεξη θα πρέπει να έχει αντιισταμινικές ιδιότητες λογικώς... (5-HT3 antagonists).

δηλαδη appetite supression....


Τέλος πάντων αν κάποιος νομίζει ότι το Lean Extreme του κόβει την όρεξη...μάλλον τότε του κόβετε πολύ εύκολα με το παραμικρό η όρεξη.:green:

και η συζητηση δεν ηταν για το lean xtream και την ορεξη....


τωρα πως ξεκινησαμε απο τα stimulants για να φτασουμε σε αντισταμινικα δεν καταλαβα....:unsure::unsure::unsure:

η' κατι εχεις μπερδεψει εσυ η' κατι δεν καταλαβα εγω....

Rourke
10-06-11, 19:04
Γιατί το χozal δεν έχει stims μέσα. Εδώ μιλήσαμε για φαρμακευτικά APPETITE stims με κάποιες αντιισταμινικές ιδιότητες. ΟΧΙ ΓΙΑ ΑΝΤΙΙΣΤΑΜΙΝΙΚΑ. Έλεος.
Devil ας το αφήσουμε καλύτερα γιατί Ψόφησε. :green: Δικό μου το φταίξιμο.
Απλά εγώ μίλησα γενικά για APPETITE stims... και όχι μόνο για psychostimulants και OTC stims.Τέλος

Το Lean Extreme για εμένα είναι πεταμένα λεφτά.
Για άλλες καταστάσεις πάνω σε κύκλους και PCT... πάλι είναι πεταμένα λεφτά και υπάρχουν καλύτερα συμπληρώματα. Ξεπερασμένο το θεωρώ και απάτη.

muscleboy21
20-08-11, 17:21
πιστευετε οτι ο συνδιασμος lean xtreme και animal cuts ειναι αποτελεσματικος? σκεφτομαι απο δευτερα να ξεκινησω....

beefmeup
21-08-11, 09:58
μπορεις να τα συνδιασεις κ τα 2 αυτα..
τωρα το κατα ποσο ειναι καλο το ανιμαλ στακ,δεν ξερω..

Mcstefan7
08-03-12, 18:43
Στα 20 που είμαι για την περιοδο γράμμωσης θα κάνει δουλεία αυτό??Ένα έχτρα στεγνοματάκι ζητάω...

COBRA_STYLE
08-03-12, 18:45
E λογικα θα σε βοηθησει.Αν και ισως θελει παραπανω δοσολογια απο την προτεινομενη.Υπαρχει αυτο το θεμα

Mcstefan7
08-03-12, 18:53
Για πες δοσολογία και ποσο καιρό να πέρνω..Το έχες δοκιμάσει εσύ κόμπρα?

COBRA_STYLE
08-03-12, 19:03
Το εχω,αλλα δε το εχω δοκιμασει ακομα.Θα το δοκιμασω σε 2 μηνες περιπου.Δυστυχως ενα μπουκαλι εχω και αρα δεν μπορω να παιξω με παραπανω δοση γιατι θα τελειωσει αμεσως.

Η προτεινομενη και καλα δοσολογια ειναι 2-4 caps/day.Με 3 καπς βγαζεις ενα μηνα ακριβως.Εγω μαλλον θα το παω 4καπς/μερα.Το μεγιστο δυνατο δλδ και θα με βγαλει 22 μερες.Αν ειχα 2 μπουκαλια θα επαιζα 6-7καπς.

Τωρα σχετικα με σενα,εγω θα σου'λεγα κατω απο 4καπς να μην πεσεις.Αν μπορεις να παρεις και 2ο μπουκαλι παρε.Ε γενικα με τα anti-cortisol,ο χρονος χρησης τους ειναι 4-8 weeks.Απο κει και περα,κρινεις εσυ με βαση την τσεπη σου και τι θες να δεις.

Mcstefan7
08-03-12, 19:07
οκ θα παίξω στα 5 καπς..αρχίζω με 1 μπουκαλάκι και βλέπω αν είναι πάω και σε 2τερο

andreasaxo
29-03-12, 20:02
E λογικα θα σε βοηθησει.Αν και ισως θελει παραπανω δοσολογια απο την προτεινομενη.Υπαρχει αυτο το θεμα

Για ποιο λογο παραπανω δοσολογια απο την προτεινομενη; :?

andreasaxo
27-04-12, 23:32
Το ξεκινάω από Δευτέρα.
Ένα 30 λεπτά πριν το πρωινό, ένα αμέσως μετά το τέλος της προπόνησης και κάνα τέταρτο πριν την λήψη της πρωτεΐνης και ένα πριν τον ύπνο;
Έτσι πάει;

Devil
28-04-12, 04:35
Το ξεκινάω από Δευτέρα.
Ένα 30 λεπτά πριν το πρωινό, ένα αμέσως μετά το τέλος της προπόνησης και κάνα τέταρτο πριν την λήψη της πρωτεΐνης και ένα πριν τον ύπνο;
Έτσι πάει;

ενα το πρωι, ενα 4 ωρες μετα την πρωινη δοση.... λογικα ενα στην προπονηση.... και ενα πριν τον υπνο...

αυτο με τις 4 ωρες μετα δεν εχω καταλαβει το γιατι βεβαια...

andreasaxo
28-04-12, 08:26
ενα το πρωι, ενα 4 ωρες μετα την πρωινη δοση.... λογικα ενα στην προπονηση.... και ενα πριν τον υπνο...

αυτο με τις 4 ωρες μετα δεν εχω καταλαβει το γιατι βεβαια...
Κάνα 15λεπτο πριν από την πρωτεΐνη και αμέσως μετά το τέλος της προπόνησης;

Devil
28-04-12, 14:38
Κάνα 15λεπτο πριν από την πρωτεΐνη και αμέσως μετά το τέλος της προπόνησης;

ναι...;)

andreasaxo
28-04-12, 15:28
ναι...;)
Ωραία σ'ευχαριστω!! Δυο ερωτήσεις ακόμα.
1.Να σου πω, αμέσως μετά το τέλος της προπόνησης δεν πάει επίσης και η κρεατίνη;
Υπαρχη θέμα αν παρθούν μαζί κρεατίνη με lean xtreme;

2. Θέλει off το lean xtreme;
Για πόσους μήνες μπορούμε να το παίρνουμε;

Και πάλι ευχαριστώ!!

Devil
28-04-12, 17:21
Ωραία σ'ευχαριστω!! Δυο ερωτήσεις ακόμα.
1.Να σου πω, αμέσως μετά το τέλος της προπόνησης δεν πάει επίσης και η κρεατίνη;
Υπαρχη θέμα αν παρθούν μαζί κρεατίνη με lean xtreme;

2. Θέλει off το lean xtreme;
Για πόσους μήνες μπορούμε να το παίρνουμε;

Και πάλι ευχαριστώ!!

1 οχι δεν θα εχεις θεμα...

2 για κανα 2μηνο ειναι καλα πιστευω.... βασικα οσο σου χρειαζετε για να κοψεις...

andreasaxo
28-04-12, 18:35
1 οχι δεν θα εχεις θεμα...

2 για κανα 2μηνο ειναι καλα πιστευω.... βασικα οσο σου χρειαζετε για να κοψεις...

Ευχαριστώ Devil!!

COBRA_STYLE
05-06-12, 13:08
Ρε συ cobra, άσχετο, αλλά δεν είναι πολλά τα 10caps την ημέρα για το LX....???
Αν θές την μεταφέρουμε στο αντίστοιχο θέμα την συζήτηση, αλλά μου κάνει εντύπωση...;)

ισως ναι,ισως και οχι.Θα δειξει.Αυτο που ακουγεται περισσοτερο,ειναι οτι η συνιστωμενη δοση ειναι λιγη.Θα δω,ισως μειωσω λιγο τη δοση στις 7-8 caps για να μου βγαλει πανω απο μηνα.Γενικα μαρεσει να ανεβαζω τη δοση αρκετα πανω απο τη συνιστωμενη στα περισσοτερα supps:green:

απο το στακακι που θα κανω,μονο τη δοση του ATD δε θα ανεβασω,δλδ μεχρι 75mg θα ειμαι...γιατι αν το κανω χαθηκα:turtle:

primordial
05-06-12, 13:11
ισως ναι,ισως και οχι.Θα δειξει.Αυτο που ακουγεται περισσοτερο,ειναι οτι η συνιστωμενη δοση ειναι λιγη.Θα δω,ισως μειωσω λιγο τη δοση στις 7-8 caps για να μου βγαλει πανω απο μηνα.Γενικα μαρεσει να ανεβαζω τη δοση αρκετα πανω απο τη συνιστωμενη στα περισσοτερα supps:green:

απο το στακακι που θα κανω,μονο τη δοση του ATD δε θα ανεβασω,δλδ μεχρι 75mg θα ειμαι...γιατι αν το κανω χαθηκα:turtle:

Σε ότι αφορά την συνιστώμενη δόση, όντως αυτό που λένε είναι ότι είναι λίγο... αυτή την στιγμή παίζω στην συνιστώμενη δόση.
Από την επόμενη εβδομάδα θα το ανεβάσω στα 6 caps την ημέρα. Αλλά μάλλον μέχρι εκεί. Το δουλεύω συνδυαστικά...

COBRA_STYLE
05-06-12, 13:13
εχεις δει καμια διαφορα εκει γυρω απο τη μεση?

primordial
05-06-12, 13:16
εχεις δει καμια διαφορα εκει γυρω απο τη μεση?

Αν κ θεωρώ ότι είναι πολύ νωρίς για να κρίνω, μέχρι στιγμής όχι, τπτ...
θα του δώσω τον χρόνο του. Βέβαια δεν έχω βάλει ATD, απλά το δουλεύω με λιποδιαλύτη. Όχι τπτ φοβερό...
Η αλήθεια είναι ότι στην προπόνηση στάζω... αυτό είναι καλό...!!!:green:

RAMBO
05-06-12, 13:22
Αρχες ιουλιου το αρχιζω και γω..

Dimitrios
05-06-12, 13:39
Θα το τσιμπησω και γω μαλλον και θα κανω το ιδιο στακ περιπου με Lean Xtreme +ATD.

θα τρεξω 3 κουτια LX για ενα μηνα στις 10 caps.

Ελπίζω να το αντέξουν οι αρθρώσεις σου...:green:

Dimitrios
05-06-12, 13:41
Αν κ θεωρώ ότι είναι πολύ νωρίς για να κρίνω, μέχρι στιγμής όχι, τπτ...
θα του δώσω τον χρόνο του. Βέβαια δεν έχω βάλει ATD, απλά το δουλεύω με λιποδιαλύτη. Όχι τπτ φοβερό...
Η αλήθεια είναι ότι στην προπόνηση στάζω... αυτό είναι καλό...!!!:green:

Αυτό ακριβώς! Μιλάμε πολύ ιδρώτας. Εγώ το παίζω εδώ και μια βδομάδα στα 3-4 caps και ίσως το πάω 5-6. Δεν ξέρω ακόμα. Είναι νωρίς. Πιστεύω πως μετά την 3η βδομάδα θα μπορώ να έχω κάτι για να κρίνω... Ή ναμην έχω... :turtle::turtle::rolf:

Mcstefan7
19-06-12, 11:45
Πήρα σήμερα απο Αμέρικα ενα κουτάκι απο δαύτο..Λέω να το πάω στα 3χαπάκια την μέρα κ βλέπουμε..Επίσης πήρα και ένα τεστ μπουστ ετσι για δοκιμή. Να τα πάρω μαζί ή τώρα τ λεαν και το άλλο απο σεπτέμβρη?? Το τεστ που πήρα είναι το Test-Rx apo ASN

Dimitrios
19-06-12, 12:13
Πήρα σήμερα απο Αμέρικα ενα κουτάκι απο δαύτο..Λέω να το πάω στα 3χαπάκια την μέρα κ βλέπουμε..Επίσης πήρα και ένα τεστ μπουστ ετσι για δοκιμή. Να τα πάρω μαζί ή τώρα τ λεαν και το άλλο απο σεπτέμβρη?? Το τεστ που πήρα είναι το Test-Rx apo ASN

Ό,τι θες δεν λειτουργούν συνεργατικά αυτά τα δύο οπότε κρίνεις εσύ ό,τι θες.. Βάλτο μωρε.. Σιγά μην περιμένεις μέχρι το Σεπτέμβριο.. Άλλωστε δεν νομίζω να δεις και καμιά αξιοσημείωτη διαφορά..:green:

Πάντως το Lean κάνει καλή δουλειά. Μπαίνω 4η βδομάδα και είμαι πλέον στα 4 caps/day.:thumbup:

Edit: Ίσως αντί για κάποιο testbooster καλύτερα να είχες πάρει κανά καλό θερμογενετικό με στιμς μέσα. Kάνει εξαιρετικό στακ με το lean. ;)

Marios1991
19-06-12, 13:10
Ό,τι θες δεν λειτουργούν συνεργατικά αυτά τα δύο οπότε κρίνεις εσύ ό,τι θες.. Βάλτο μωρε.. Σιγά μην περιμένεις μέχρι το Σεπτέμβριο.. Άλλωστε δεν νομίζω να δεις και καμιά αξιοσημείωτη διαφορά..:green:

Πάντως το Lean κάνει καλή δουλειά. Μπαίνω 4η βδομάδα και είμαι πλέον στα 4 caps/day.:thumbup:

Edit: Ίσως αντί για κάποιο testbooster καλύτερα να είχες πάρει κανά καλό θερμογενετικό με στιμς μέσα. Kάνει εξαιρετικό στακ με το lean. ;)

:thumbup:

το ξεκινησα με το lipo-6 black με την παλια φορμουλα πριν μπαναρουν τα μισα πραγματα απο μεσα. Ειναι φοβερο προιον το Lean Xtreme ειναι οτι πρεπει να το στακαρης μαζι με θερμογενετικο λιποδιαλυτη.

Mcstefan7
19-06-12, 18:37
Καλα μν ανχόνεσαι πέρνω και "λιποδιαλυτικά" το ύδροστιμ της μούσκλτεκ πέρνω και νιτρικά + χαπάκι καφείνης

COBRA_STYLE
19-06-12, 20:46
Ό,τι θες δεν λειτουργούν συνεργατικά αυτά τα δύο οπότε κρίνεις εσύ ό,τι θες.. Βάλτο μωρε.. Σιγά μην περιμένεις μέχρι το Σεπτέμβριο.. Άλλωστε δεν νομίζω να δεις και καμιά αξιοσημείωτη διαφορά..:green:

Πάντως το Lean κάνει καλή δουλειά. Μπαίνω 4η βδομάδα και είμαι πλέον στα 4 caps/day.:thumbup:

Edit: Ίσως αντί για κάποιο testbooster καλύτερα να είχες πάρει κανά καλό θερμογενετικό με στιμς μέσα. Kάνει εξαιρετικό στακ με το lean. ;)

Πες μας εντυπωσεις.Απο λιπος,περιφερεια μεσης κτλ διαφορες?

Marios1991
19-06-12, 20:46
Παιδια μια απορια ειναι σημαντικο. Παιρνω το Lean Xtreme κανονικα το εχω αρχισει πριν 2 μερες . Ειμαι ασθματικος και το συμπληρωμα χαμηλωνει τα επιπεδα κορτιζολης (τα φαρμακα για το ασθμα μου περιεχουν κορτιζονη) αλλα δεν με εχει πειραξει καθολου. Ηθελα να ρωτησω αν εκανε καποιος ασθματικος πληρη κυκλο με αυτο το συμπληρωμα.
Ευχαριστω.

RAMBO
20-06-12, 02:43
Το επομενο διαστημα θα το αρχησω και γω χωρις να αλλαξω ιδιαιτερα την διατροφη,θα σας πω εντυπωσεις

ArgoSixna
20-06-12, 05:40
Για οποιοδηποτε θεμα υγειας , συμβουλεψου τον γιατρο σου πρωτα... μην ρωτας γενικα και αοριστα σε ενα φορουμ :unsure:

Marios1991
20-06-12, 18:09
Εχω επικοινωνησει με την εταιρεια .

Αυτα που τους εστειλα:

guys i bought Lean xtreme and i have a question : It's working by lowering your cortisol levels right ? So an asthmatic like me can't take it ?? Anyone asthmatic used this product and was fine ? thnx

η απαντηση :

If you're on meds for your asthma then run it by your GP first, but I don't envisage any issues.

Δεν νομιζω να υπαρχει καποιο προβλημα

Dimitrios
20-06-12, 18:28
Πες μας εντυπωσεις.Απο λιπος,περιφερεια μεσης κτλ διαφορες?

Οι εντυπώσεις είναι αρκετά καλές αφού πρέπει να αναλογιστεί κανείς ότι δεν είμαι και 100% αυστηρός στη διατροφή μου και κάνω 2-3 κλεψίματα στη βδομάδα. Αερόβιο από αυτή τη βδομάδα άρχισα δυνατό(δηλ. 40 λεπτά Χ 5 μέρες). Το περισσότερο λίπος το έχω χάσει από περιφέρεια και κοιλιακούς. ;) Απλά μην φανταστει κανείς ότι αν δεν φαίνονται οι κοιλιακοί θα κάνεις τρελό six pack. Ικανοποιητικά πράγματα μεν αποτελέσματα που μπορεί να δώσει ένα συμπλήρωμα δε...:P

Xxlakis
20-06-12, 18:40
Εχω επικοινωνησει με την εταιρεια .

Αυτα που τους εστειλα:


η απαντηση :


Δεν νομιζω να υπαρχει καποιο προβλημα

Μαλλον καταλαβες αυτο που ηθελες να καταλαβεις.Ουτε εγω ξερω τι παρενεργεις μπορει και αν θα σου προκαλεσει αλλα το να παιρνεις ενα συμπληρωμα που μπορει να επηρεασει την υγεια σου ειναι μλκια.Ο μονος που μπορεις να ρωτησεις ειναι ο γιατρος σου αλλα και παλι αυτος δεν ξερω κατα ποσο θα μπει στη διαδικασια να μελετησει τη δραση του συμπληρωματος και να σε συμβουλευσει αναλογα.Οτι να ναι ρε πστη μου.

Dimitrios
21-06-12, 13:36
Mιας και έψαχνα λίγο σχετικά με τις καλύτερες στιγμές που πρέπει να το παίρνεις το Lean και κοίταζα λίγο και στο επίσημο της DS είδα ότι πολλές διαφορετικές πηγές τονίζουν ότι δεν χρειάζεται Overdose ενώ ακόμα και η DS που κανονικά θα έπρεπε να λέει ''πάρτε τη μέγιστη δόση'' (για ευνόητους λόγους) συνιστά 3caps και όχι 4! Μάλιστα λέει το κλασικό πρωι με ξύπνημα και 4 ώρες μετά και το 3ο 12 ώρες μετά το 1ο. Βέβαια πολλοί και μεταξύ αυτών και εγώ παίρνουν ένα αμέσως την προπόνηση. θα δοκιμάσω το 4ο cap να το αλλάξω και από πριν τον ύπνο να το βάζω 12 ώρες μετά το 1ο δλδ μέσες άκρες κανά 3ωρο πριν τον ύπνο μου. Επίσης λέω να πειραματιστώ για κανά 2 μέρες και να μην παίρνω το 3ο cap μετά την προπόνηση -βάρη και αερόβιο- αλλά αμέσως μετά τα βάρη και πριν το αερόβιο. Κάθε ιδέα και άποψη ευπρόσδεκτη..:green:

Marios1991
21-06-12, 14:39
Το 2ρο καπ το περνουμε μετα η πριν την προπο ?

Dimitrios
21-06-12, 15:17
Το 2ρο καπ το περνουμε μετα η πριν την προπο ?

4 ώρες μετά το 1ο. Τώρα αν κάνεις πρωινή προπόνηση το ταιριάζεις αν σου βγαίνει.;)

kotsaris
27-06-12, 14:29
Καλησπερα σε ολους τους βετερανους του σφιξιματος :D
Επειδη προτιμαω να μην παραγγειλω αλλα να αγορασω ο ιδιος απο μαγαζι το συγκεκριμενο σημπληρωμα,μπορει καποιος να με παραπεμψει σε καποιο μαγαζι στην θεσσαλονικη/ανατ. θεσσαλονικη,καθως μετα απο καμποσο googlisma δεν εβγαλα ακρη?
Σε προσωπικο μνμ καθως το αντιθετο θα θεωρουνταν διαφημιση θαρρω.

Ευχαριστω πολυ.

kotsaris
06-07-12, 15:42
Εχει παιχτει καμια απαγορευση ή τιποτα τετοιο στο συγκεκριμενο προιον?
Το εχω βρει μονο σε ενα online shop της ελλαδας κ μαλιστα δεν εχει και στοκ.
Θα πρεπει να στραφω στο εξωτερικο?

Mcstefan7
06-07-12, 15:48
Εγώ το πήρα απο έξω και το άρχισα σήμερα στα 4καπς...Ενα κουτάκι θα παίξω...

Dimitrios
06-07-12, 19:30
Όχι απλά είναι καλό και υπάρχει έλλειψη... Από Αμερική πάντως υπάρχει..;)

cuntface
03-08-12, 17:55
το συγκεκριμενο προιον μπορει να χρησιμοποiηθει απο ατομα που θελουνε να παρουνε κιλα? η ειναι καθαρα για απωλεια βαρους?

poison1
03-08-12, 20:50
νταξ πολλοι το παιρνουν οταν ειναι σε φαση ογκου για να μην λιποσουν τοσο και καλα...

αλλα προσωπικα δε νομιζω οτι υπαρχει λογος να το παρεις σε τετοια φαση. αν προσεξεις τη διατροφη σου θα εισαι κομπλε;)

fitness12
03-08-12, 21:04
το συγκεκριμενο προιον μπορει να χρησιμοποiηθει απο ατομα που θελουνε να παρουνε κιλα? η ειναι καθαρα για απωλεια βαρους?

Μη φανταστεις οτι κανει και τρελα πραγματα...μονο του δεν αξιζει μονο για στακ με κανενα στιμ.και αμα εχεις προβληματα με τις αρθρωσεις μακρια..

STIVAS
04-08-12, 15:44
Υπερτιμημένο παλιο συμπλήρωμα … το έφαγε η μαρμάγκα ή μάλλον το έφαγε erase και διάφορα άλλα αντικορτιζολ ……Κάποτε όμως ήταν ψηλά στις πωλήσεις….

Marios1991
04-08-12, 18:41
ναι αλλα δουλευει ακομη. το παιρνω εγω ειμαι στην εβδομαδα 2.

amateur666
04-08-12, 18:56
Υπερτιμημένο παλιο συμπλήρωμα … το έφαγε η μαρμάγκα ή μάλλον το έφαγε erase και διάφορα άλλα αντικορτιζολ ……Κάποτε όμως ήταν ψηλά στις πωλήσεις….

δεν θ τ ελεγα φετοσ ιουνιο ηταν out of stock σε πολλα σιτε απο ελλαδα αγγλια..

STIVAS
04-08-12, 19:39
Το out of stock δεν σημαίνει πάντα πολύ ψηλές πωλήσεις ….σημαίνει καμιά φορά ότι έχουν μικρό αριθμό σε στοκ πλέον… μπορεί να μην είναι τόσο ψηλά όσο ήταν αλλά το παίρνουν ακόμη γιατί έχει καλή κληρονομιά από reviews….Αλλά έχουν βγει πολλά προϊόντα πλέον σαν και αυτό και καλύτερα…

cuntface
04-08-12, 20:13
Το out of stock δεν σημαίνει πάντα πολύ ψηλές πωλήσεις ….σημαίνει καμιά φορά ότι έχουν μικρό αριθμό σε στοκ πλέον… μπορεί να μην είναι τόσο ψηλά όσο ήταν αλλά το παίρνουν ακόμη γιατί έχει καλή κληρονομιά από reviews….Αλλά έχουν βγει πολλά προϊόντα πλέον σαν και αυτό και καλύτερα…

Προιοντα οπως ποια?

STIVAS
04-08-12, 20:29
Πολλά αντικορτιζολ
Πρόχειρα ότι μου έρθει στο μυαλό τώρα AX Lean FX/7-keto/ Relora/ EndoAmp / 7-OH / 11oxo/ Vit. C / Erase/ X-Lean/ Suppress C/ DHEA/ 7οχο/Reduce XT.

cuntface
04-08-12, 20:32
Πολλά αντικορτιζολ
Πρόχειρα ότι μου έρθει στο μυαλό τώρα AX Lean FX/7-keto/ Relora/ EndoAmp / 7-OH / 11oxo/ Vit. C / Erase/ X-Lean/ Suppress C/ DHEA/ 7οχο/Reduce XT.

πολλα οντως αλλα δεν εχω καταλαβη ακριβως τι κανει το συγκεκριμενο προιον εχω ακουση οτι ειναι για χασιμο λιπους αλλος ελεγε οτι σου διοχνη τα υγρα αλλως οτι δεν κανει τπτ

STIVAS
04-08-12, 20:44
Υποτίθεται είναι αντικορτιζολ για υποστήριξη σε περίοδο δίαιτας…. Διουρητικό δεν είναι πάντως και ούτε που θυμάμαι τι περιέχει να σου πω την αλήθεια αλλά από τα λίγα που θυμάμαι ψήλο μούφα για μένα …. Έχω χρόνια να το πάρω και το πήρα μία φορά πολύ παλιά… Άλλα άμα τρέχει καλά σε κάποιους τι σημασία έχει η εμπειρία μου…. Εδώ σε ένα αμερικάνικο σαιτ χθες έγραψε κάποιος ότι πάσχει από σχιζοφρένια και κάθε φορά που παίρνει erase νιώθει καλύτερα γιατί του μειώνει την κορτιζόλη…. Ότι να ναι… reviews θα βρεις άπειρα.

fitness12
04-08-12, 20:51
και εμενα παντως ψηλομουφα μου ειχε φανει..μονο λιγα υγρα χανεις..

amateur666
04-08-12, 21:06
σ κρατα την κορτιζολη χαμηλα φιλε φιτνες..δεν προκειται να δεις θαυματα..επισης αυτα βγαινουν γ χρηση εκτοσ απο περιοδους χαμηλης προσληψης θεμιδων κυριως γ pct μετα απο κυκλους..

fitness12
04-08-12, 21:13
το γνωριζω φιλε μου ομως σχολιαζουμε για την απωλεια λιπους και οχι για αποθεραπειες απο φαρμακα

cuntface
04-08-12, 21:15
σ κρατα την κορτιζολη χαμηλα φιλε φιτνες..δεν προκειται να δεις θαυματα..επισης αυτα βγαινουν γ χρηση εκτοσ απο περιοδους χαμηλης προσληψης θεμιδων κυριως γ pct μετα απο κυκλους..

μπορει να τι παρει καποιος σε περιοδο ογκου?

fitness12
04-08-12, 21:18
να το παρεις για ποιο λογο?για να μην περνεις λιπος?τζαμπα τα λεφτα που θα δωσεις

amateur666
04-08-12, 21:20
μπορει να τι παρει καποιος σε περιοδο ογκου?

καλυτερα κανε καθαρη διατροφη οσο ποιο πολυ μπορεις στον ογκο..εγω δεν θ τ επερνα σε ογκο παντα μιλαμε γ νατουραλ καταστασεις..

Dimitrios
22-08-12, 15:29
Ας κάνω ένα review..
Πήρα 3 μπουκάλια από αυτό για 2μησι μήνες περίπου. Το στάκαρα με Combustion και Scorch δλδ με θερμογενετικούς λιποδιαλύτες και το έτρεξα και 2 βδομάδες στο τέλος μόνο του. Απόλυτα ικανοποιημένος με τα αποτελέσματα να είναι εξαιρετικά θα έλεγα. 6 pack και γενικά πολύ πέσιμο σε λίπος και φλέβα. Βέβαια 5 φορές τη βδομάδα 30-40 λεπτά τρέξιμο έκανα και σχετικά προσεγμένη διατροφή, αν και είχα και τις στιγμές που ξέφευγα αλλα με κρατούσαν σταθερό. Δηλαδή δεν έπεφτα σε λίπος αλλά και δεν έπαιρνα.
Συνοψίζοντας θα το ξαναέπαιρνα εκτός και αν θέλω να δοκιμάσω κάποια άλλα για κορτιζόλη.

sofos
22-08-12, 17:37
Ας κάνω ένα review..
Πήρα 3 μπουκάλια από αυτό για 2μησι μήνες περίπου. Το στάκαρα με Combustion και Scorch δλδ με θερμογενετικούς λιποδιαλύτες και το έτρεξα και 2 βδομάδες στο τέλος μόνο του. Απόλυτα ικανοποιημένος με τα αποτελέσματα να είναι εξαιρετικά θα έλεγα. 6 pack και γενικά πολύ πέσιμο σε λίπος και φλέβα. Βέβαια 5 φορές τη βδομάδα 30-40 λεπτά τρέξιμο έκανα και σχετικά προσεγμένη διατροφή, αν και είχα και τις στιγμές που ξέφευγα αλλα με κρατούσαν σταθερό. Δηλαδή δεν έπεφτα σε λίπος αλλά και δεν έπαιρνα.
Συνοψίζοντας θα το ξαναέπαιρνα εκτός και αν θέλω να δοκιμάσω κάποια άλλα για κορτιζόλη.

αυτα που σ εκανα με μπολντ δουλεψαν ;) το combustion και γω το πηρα 2 βδομαδες με διατροφη αρκετα χαμηλη σε carbs και μ εδινε ενεργεια αλλα δε μ εριξε....το μονο που μ εριχνε ηταν η α-γιοχιμπινι,μου ριχνε την ινσουλινη αρκετα πιο κατω κ ημουν ηδη σε low carb μ αποτελεσμα να χω ψηλο ζαλαδες και ειχε κ ενα ακομα side μουδιαζαν και δεν ενιωθα τα ποδια μου και τα χερια μου και καπου ειχα δει οτι χρησιμοποιειται και ως αναισθητικο.....οποτε τζαμπα πεταμα τα λεφτα για λιγο παραπανω ενεργεια....οσο αφορα το scorch εχει evodiamine που κανει δουλεια ριχνωντας τα νερα περισσοτερο.........( Evodiamine has been shown to be a stimulant, diuretic, and thermogenic and it has also been shown to reduce the absorption of dietary fat. Anecdotal evidence shows evodiamine to be an appetite suppressant as well. All of these effects of evodiamine make it a good addition to a fat burning or energy supplement.
The stimulant and appetite suppressant effects of evodiamine can be attributed to its effects on catecholamine levels. Evodiamine increases the release of catecholamines such as adrenaline and dopamine from the adrenal glands, increasing energy levels and decreasing appetite. Evodiamine has been found to increase heat loss (thermogenic effect), which means that more calories are being burned and can result in weight loss. This thermogenic effect is greater than that of other stimulants such as caffeine so it must have to do with more than just catecholamine release, but at this point its mechanism is not fully understood. Evodiamine has also been shown to reduce the absorption of dietary fat, so not only are more calories burned but less are also absorbed. One additional benefit of evodiamine is that it may have a diuretic effect due to the inhibition of aldosterone release (aldosterone essentially signals the body to retain water). This rids the body of excess water retention for a leaner look. Diuretics generally only work for a short amount of time, but nevertheless this is still a possible use for evodiamine.
The potential benefits of evodiamine are numerous, but unfortunately the human studies are seriously lacking. What we know about evodiamine is a result of animal studies)

τωρα στο θεμα μας,το lean xtreme εχει μεινει πισω,εχει μεσα καλα πραγματα αλλα σε μικρες δοσεις κ ειναι και μπλεντ...αν ξανα παρεις κατι που χει να κανει με τη μειωση της κορτιζολης κοιταξε για του Pat. το 7 κετο το σπρεη η αν δεν εχεις τοσα λεφτα κοιταξε για κανα erase....και μπορεις να το συνδηασεις και με κανα 95% Pure Forskolin της Better Body Sports και να χεις μια καλυτερη ''εκδοση'' του lean xtreme...

sofos
12-01-13, 10:15
αλλαγες εδω

Lean Xtreme Supplement Facts
Serving Size: Capsule
Servings per Container: 90


Amount Per Serving % Daily Value
Lean Xtreme Proprietary Blend:

Green Tea Extract (50% EGCG) (leaf), Salvia Miltiorrhiza Extract (Concentrated for 15,16-Dihydrotanshinone I) (root), Coleus Forskohlii Extract (40% Forskolin) (root), Phosphatidylserine 45%, 5-AT (7b-hydroxy,17b-dihydrodehydroepiandrosterone), BioPerine® (Black Pepper Extract) (fruit)

455mg **


* Percent Daily Values are based on a 2000 calorie diet.
** Percent Daily Values not established.

OTHER INGREDIENTS: Magnesium Stearate, Rice Powder, Gelatin.

Allergen Information: This product was manufactured on equipment that processes products that may contain milk, egg, soy, tree nuts, peanuts, wheat, fish,crustaceans, & Shellfish.


Lean Xtreme Directions:

As a dietary supplement, take 1 capsule 2-3 times per day. For best results, take 1 capsule upon waking, 1 capsule 4 hours later, and 1 capsule with evening meal or before bed. For best results, use for 4 to 8 weeks. Do not exceed 8 weeks of continuous use. Store in a cool, dry place.

Driven Sports NEW Lean Xtreme: An Advanced Rapid Recomposition Agent!

Key Benefits:

Cortisol control support: DON'T let the destructive side of cortisol hold you back!*
Maintain mass: Promotes optimal thyroid and testosterone output!*
No Jitter fat loss support: Stacks perfectly with the stimulant fat burner of your choice!*
Stress is a bigger factor in life than anyone tends to place blame on, but it can wreck your ability to get lean, stay lean and build muscle. Cortisol control can be of the utmost importance for progressing towards your goals! Cortisol, the stress hormone, alters the way your body stores fat, essentially increasing levels of what is known as visceral adipose tissue (VAT) or in layman’s terms, the solid belly fat that plagues most human beings. VAT is very difficult to lose when cortisol levels remain excessive. The weight loss issue is further compounded by cortisol’s effect on the thyroid gland.

But What Is Cortisol?

Cortisol is a stress hormone that alters the way your body stores fat. It increases levels of visceral adipose tissue (VAT) which is the solid belly fat that plagues most human beings. VAT is almost IMPOSSIBLE to lose when cortisol levels remain excessive.

Simply put, Lean Xtreme™ is the best non-stimulant based fat burner ever made. That is a lofty claim, we know; but we also believe it’s true. Lean Xtreme™ targets multiple pathways to assist fat loss while lowering cortisol, maintaining muscle tone and optimizing the body’s immune function in order to promote the ideal fat burning, muscle sparing environment. That’s a mouthful, so let us explain how it works and get a little technical.

Do You Want "Washboard" Abs?

Rhetorical question, of course you do. Everyone does. But not everyone has the discipline or determination to put themselves into it 100% like you do. But it's not that simple. The elusive "six-pack" abs can become a reality with Lean Xtreme™ and consistent exercise and a healthhy diet.*

Dieting Is Boring.

Even those with iron-will find dieting hard – the repetitive notion of chicken, rice, vegetables and a TON of cardio for weeks on end can become loathsome. After all of your efforts in and out of the gym you may not have the results to match. Sound familiar?

All of your hard work may be getting undone by one simple hormone – Cortisol.

Cortisol Can Also Interfere With Your Thyroid!

Thyroid output is directly correlated with metabolic rate and weight loss, governing both muscle building (via protein synthesis) and fat burning. High stress levels from increased cortisol levels can exhaust the adrenals and negatively impact the release of thyroid hormones T3 and T4.

This can make your your dieting attempts ineffective and leads to a stall in fat loss, also known as a PLATEAU.

Unfortunately, It Doesn't Stop There…

Cortisol instructs the body to BREAKDOWN MUSCLE TISSUE. After all of your hard work building muscle up during bulking season, when you diet your body tries to tear it all down wasting all the time and effort you put into constructing it.

But What About General Health?

Cortisol also has a prominent impact on appetite, affects bone density, suppresses the immune system and negatively affects cognitive performance such as memory and quick thinking. To summarize, cortisol can be very counterproductive to building your body.

Break Through The FAT LOSS PLATEAU!*

Lean Xtreme™ is based on a TRIFECTA of SCIENTIFICALLY DRIVEN compounds. 5-AT™, 15-dihydramax™, and Phosphatidylserine (PS) all provide support to help control cortisol, support thyroid function and lower stress levels by influencing cytokines responsible for cortisol signalling!*

5-AT™ works to help reduce levels of cytokines released by your immune system.* Cytokines are cellular messengers that can have both negative and beneficial effects. 5-AT™ provides support to help ensure that you keep a healthy balance of these cytokines.* In combination with this effect, 15-dihydramax™ - a particular extract of salvia miltiorrhiza - can block corticosteroid receptors, thus, lowering the ravaging potential cotisol can have on your physique.* Interestingly, 15-dihydramax™ may also aid your physique by activating a hormone called AMPk which is involved in controlling metabolic rate.*

Phosphatidylserine (PS) works in an even more DIRECT APPROACH. It may help blunt the effect of Adrenocorticotropic hormone, which is the hormone that tells the adrenal gland to release cortisol!* The results of this can be shocking and have been studied in scientific environments on many occasions. For example, one study investigating the effect of PS alone on cortisol suggested that it reduced cortisol 30% after intensive cycling! Another study looking into the effect of PS on the testosterone:cortisol ratio during exercise surmised that participants using PS had 66% HIGHER TESTOSTERONE and 164% LOWER CORTISOL!*

If Lean Xtreme™ stopped there it would still be a leader in its class...

But we took it that little bit further to truly deliver a KNOCKOUT PUNCH to the competitors.

How Could We Possibly Make It Any Better?

We'll tell you. Lean Xtreme™ also includes Forskolin, an old traditional herb used for centuries in the Far East. While stimulant-based fat burners like ephedra bind to cell receptors promoting cellular activity to increase fat burning, forskolin is thought to support the same effect but WITHOUT THE STIMULATION.* It does this by going straight through the cell membrane, avoiding the receptors that cause "the jitters."* Forskolin to improve body composition and signal optimal testosterone levels. Remember earlier we said that cortisol plays havoc with thyroid output? Forskolin may help provide support against this by mimicking the hormone that tells the thyroid gland to release its hormones.* It can also help promote the conversion of T4 to the ACTIVE T3.* Forskolin is also great for TESTOSTERONE.* It does this by stimulating the hormone that makes testosterone at the source.* During dieting, elevations in testosterone, or even maintenance of testosterone levels, are invaluable for helping you MAINTAIN MUSCLE MASS.*

Lean Xtreme too utilizes Salvia, which is an extremely versatile herb that can be used in concert with numerous other products or ingredients to improve and optimize performance and general health. Salvia miltiorrhiza’s has a strong ability to aid in fat loss, to aid in cellular health and restoration, has high anti-oxidative effects, and many more great benefits.

Lean Xtreme™ also contains a high strength Green Tea Extract standardized for epigallocatechin gallate (EGCG). EGCG has a wide array of health benefits, including its amazing ability to further advance healthy immune system function, and support a boost in fat loss!.

Finally, Lean Xtreme includes Bioperine (black pepper extract), which is a patented supplement that plays a critical role in the absorption within the digestive system and increases it's active nutrient transportation in the bloodstream.

And, through the use of DS’ new Extended Release Technology™, Lean Xtreme™ provides a consistent release of its ingredients to allow for constant cortisol control and fat loss!

When you diet, your body fights to hold onto as much body fat as it can.

This makes your efforts at weight loss extremely difficult. Lean Xtreme™ excels as a tool for dieting and lean bulking.* In both instances, Lean Xtreme™ is a great ingredient for successful BODY RECOMPOSITION, making it one of the most versatile and effective products on the market.*

When you diet, your body fights to hold onto as much body fat as it can, making your efforts at weight loss extremely difficult. At the other end of the spectrum, when bulking, your body is more than happy to take on extra body fat in preparation for future diets. The new and improved Lean Xtreme™ prepares for the potential issues that arise during both of these times and is therefore an excellent tool for dieting and lean bulking. In both instances, Lean Xtreme™ is a necessary ingredient for successful body recomposition, making it one of the most versatile and effective products on the market! L

COBRA_STYLE
12-01-13, 12:51
To ξεκινησα σημερα στις 6caps.

3 με το πρωινο ξυπνημα,1 post-wo, 2pre-bed.

Αλλα εχω το προηγουμενο που ειναι στα 395mg το blend.

jannous44
12-01-13, 13:05
To ξεκινησα σημερα στις 6caps.

3 με το πρωινο ξυπνημα,1 post-wo, 2pre-bed.

Αλλα εχω το προηγουμενο που ειναι στα 395mg το blend.

μονο του η το στακαρες με τιποτα αλλο?

leftis
27-01-13, 20:35
αλλαγες εδω


Πως σου φαίνεται η νέα έκδοση?


To ξεκινησα σημερα στις 6caps.

3 με το πρωινο ξυπνημα,1 post-wo, 2pre-bed.

Αλλα εχω το προηγουμενο που ειναι στα 395mg το blend.



Έχεις δει καμιά διαφορά? Το χρησιμοποιείς για γράμμωση?

COBRA_STYLE
28-01-13, 01:04
τελικα το παιρνω 3 πρωι αδειο στομαχι και 3 βραδυ αδειο στομαχι.

Ειμαι σε αποθεραπεια και το παιρνω για την κορτιζολη.Δεν εχω δει διαφορα,εξαλλου εχω ψηλα τις θερμιδες,αλλα δεν εχω λιπωσει κιολας.

amateur666
28-01-13, 01:36
τελικα το παιρνω 3 πρωι αδειο στομαχι και 3 βραδυ αδειο στομαχι.

Ειμαι σε αποθεραπεια και το παιρνω για την κορτιζολη.Δεν εχω δει διαφορα,εξαλλου εχω ψηλα τις θερμιδες,αλλα δεν εχω λιπωσει κιολας.

σε τ ποσοστα πρωτεινη -υδατανθρακα εισαι?τωρα?

COBRA_STYLE
28-01-13, 01:42
δε μετραω τπτ.Αλλα το σιγουρο ειναι οτι τρωω ακομα περισσοτερο τωρα,οχι σκοπιμα,απλα δε μπορω να ελεγξω την πεινα μου.Χωρις να σημαινει οτι σαβουριαζω.

karl
13-02-13, 04:09
παιδια είμαι σε γραμμωση αυτη την εποχή,εχω λίπος γυρο στο 14-15% και θα ηθελα να παρω lean xtreme.χωςρις καποιο θερμογενετικο θα κανει δουλεια αν το παιξω μονο του?επίσης εχει καμια επιπτωση στην dht?γτ εχω ξεκινησει και εχω hairloss αυτη την περιοδο.

Mcstefan7
13-02-13, 14:06
καλύτερα πέσε στο 10% και μετα πάρτο για να δεις την διαφορά ;)

karl
13-02-13, 15:35
Μπορω να το παιξω μονο του χωρις θερμογενετικο?εχει καπιοα επιπτωση στην dht?

dromeas
19-03-13, 14:10
παραπαει 2 packs animal cuts και 4 caps lean x treme ? μηπως ειναι καλυτερα 1 πακ και 4 καπς?

COBRA_STYLE
19-03-13, 14:18
6-9 caps το LX.Δεν εχει καλη βιοδιαθεσιμοτητα οποτε θες παραπανω δοση.Στα 3-4 caps δε νομιζω να δεις τπτ.Το'χω τρεξει στα 6 και ηταν μετριο.

sofos
19-03-13, 18:46
παιδες γιατι δε παιρνετε το nolvadren της man για την ιδια δουλεια?αν το ψαξετε καλα βγαινει κ φτηνοτερο κ ειναι by far καλυτερο απ το lean xtreme....το γραφω γιατι βλεπω παρα πολλοι παιρνετε αυτο εδω,ενω δεν ειναι και κατι ιδιαιτερο....

dromeas
19-03-13, 21:35
αυτο δεν το εχω υποψιν.οσο για το 6-9 καπσ θα πειραματιστω και βλεπω.τα 2 πακσ ανιμαλ κατσ με προβληματιζουν μαζι με το LX.γνωριζει καποιος?

Mikekan
03-06-14, 14:32
Θα το τρέξω την άλλη εβδομάδα μαζί με alphamine. Θα ενημερώσω για τα αποτελέσματα.

Έχω καβάτζα και ένα Erase Pro αλλά αυτό αργότερα. :green:

Mikekan
14-06-14, 09:26
To τρέχω ήδη μία εβδομάδα και βλέπω ωραία πραγματάκια ήδη σε συνδυασμό με το αμερικάνικο Alphamine και πρωινό αερόβιο 3 φορές την εβδομάδα. Απώλεια υγρών και σκληράδα, αυξημένη φλεβικότητα σε όλο το σώμα.

Το ξέρετε ότι είμαι λάτρης της στρατιωτικής διατροφής οπότε αυτό είναι must, μην περιμένετε αποτελέσματα χωρίς αυτό. Κινούμε ελαφρά υποθερμιδικά προς το παρών και κατεβάζω σιγά σιγά τις θερμίδες. Δεν θα πέσω κάτω από 2000 ούτε τη τελευταία εβδομάδα. Επίσης θεωρώ ότι πρέπει να είσαι κοντά στο 10% για να δεις κάτι από το Lean Xtreme.

Στα αρνητικά, με έχει ψιλοτσακίσει το γόνατο και o ώμος, ανέβασα Fish Oil και παίρνω Elastamine όπου και τα συμπτώματα αυτά υποχώρησαν. Για να δούμε σε 3 εβδομάδες.

primordial
14-06-14, 10:28
Γόνατο κ ώμος?
Ρε Μιχάλη εντύπωση μου κάνει. Το είχα τρέξει κ εγώ παλαιότερα επίσης σε υπό θερμιδική διατροφή. Μαζί με κάποιο λιπο. Δεν είχα αισθανθεί κάτο τέτοιο. Καλή συνέχεια.

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mikekan
14-06-14, 10:44
Ναι φίλε! Το έψαξα λίγο στο Ίντερνετ και εχει παρουσιαστεί σε πολλούς! Σε κάποιους μάλιστα ηταν τοσο έντονο που αναγκάστηκαν να το σταματήσουν!

ukbulldog3
15-06-14, 03:55
Ναι φίλε! Το έψαξα λίγο στο Ίντερνετ και εχει παρουσιαστεί σε πολλούς! Σε κάποιους μάλιστα ηταν τοσο έντονο που αναγκάστηκαν να το σταματήσουν!
Ναι ειναι η πιο γνωστη παρενεργεια του lean xtreme.

panakos
18-01-15, 11:46
εχω δυο κουτακια απο το συγκεκριμενο και δεν ξερω με τι να το τρεξω??
ελεγα με nolvadren xt...
ηθελα με λιπο μπαλκ αλλα το εχουν κανει πολυ αδυναμο σε σχεση με το παλιο...
γι αυτο σκεφτηκα με αυτο το προιον...
τι γνωμη εχετε ρε παιδες??:unsure:

nikosBMW
24-12-17, 18:10
παιδια μια ερωτηση ... επειδη δεν βρισκω τπτ , τα συστατικα του lean xtreme εχουν αλλαξει απο το 2013,και μετα η παντα ηταν το ιδιο απο τη μερα που βγηκε ???