PDA

Επιστροφή στο Forum : Mass Factor ή 100% Whey Protein



Saitek
04-02-07, 14:22
Καλημέρα παιδιά!
Είμαι ανάμεσα σε Weight gainer και σε απλή whey ,απότι βλέπω η factor έχει πιο πολλά γραμμάρια πρωτεΐνης σε κάθε 100g + υδατάνθρακες που τους χρειάζομαι για να βάλω κάνα κιλό (εννοείτε ότι υπάρχει & ανάλογη διατροφή).

Τι προτείνετε να πάρω; Σκέφτομαι και για myoplex Original αλλά κατα την γνώμη μου νομίζω ότι έχει πολύ πρωτεΐνη που δεν θα μπορέσει να καταναλώσει ο οργανισμος μου (Είναι και ακριβή :? ).
:box:

billys15
04-02-07, 14:40
Οπως εχει ξανα αναφερθει,τα gainer σου δινουν γρηγορο ογκο,μεσα στον οποιο ειναι και μυς αλλα και λιγο λιπος,ενω η καθαρη πρωτεινη σου δινει καθαρους μυς αλλα τα αποτελεσματα καθυστερουν περισσοτερο απ'οτι τα gainer.Για την myoplex που λες ειναι πολυ καλη ολη η σειρα αλλα ειναι ακριβη.

ajax
04-02-07, 16:27
κοιτα αναμεσα σε gainer και whey θα διαλεγα το δευτερο.τωρα ως προς την myoplex την παιρνω και εγω και μια συναθλητρια μου και εχουμε αρκετα καλα αποτελεσματα!ειναι καλη επιλογη μεν ακριβη δεν

gpol
04-02-07, 17:14
Εννοείται 100% whey. Η gainer εχει αρκετα λιγοτερη πρωτεινη και γεματη απλους υδατανθρακες. Παρε whey και προσθεσε τους υδατανθρακες εσυ

Billy
04-02-07, 19:18
συμφωνω με τον gpol, ριξε δεξτροζη.

asdf
09-03-07, 17:55
Εμενα παντος γιατι ολοι οι σφιχτιδες μεσα στο gym μου λενε να παρω gainer και οχι whey και μαλιστα μου την 'λενε' κιολας οταν τους λεω οτι θα συνεχισω με whey...(προφανως ειμαι σε περιοδο ογκου)

gpol
09-03-07, 17:56
μπορει να ειναι τις παλιας σχολης... Της <<σχολης>> που αμα τους δειξεις το προγραμμα που κανεις, μπορει να σου πουν οτι δεν ειναι καλο και εχει ελαχιστα σετ

asdf
09-03-07, 17:57
μπορει να ειναι τις παλιας σχολης... Της <<σχολης>> που αμα τους δειξεις το προγραμμα που κανεις, μπορει να σου πουν οτι δεν ειναι καλο και εχει ελαχιστα σετ

οχι για το προγραμμα λενε οτι ειναι pro ;)

gpol
09-03-07, 21:37
:notice: http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=1323

μπραβο Teo! εχεις μπει ακριβως στο <νοημα> ! τι ειναι το άνθος ορύζης (αυτή που πουλάνε για μωρά). Το αναλυεις λιγο (διαλυεται στο νερο,εχει ωραια γευση κτλ κτλ). Απλα την δεξτροζη/μαλτο γενικα να τις αποφευγεις περα απο το μετα-προπονητικο γευμα ή εστω και το πρωινο

Teo70
09-03-07, 21:52
Eννοείται ότι μιλάω μόνο για μεταπροπονητικό γεύμα.
Το άνθος ορύζης το βρήκα στο super market στις τροφές για μωρά.Είναι σχετικά φτηνό διαλύεται μέσα στο seiker μαζί με τα άλλα και είναι άγευστο.

gpol
09-03-07, 21:54
αν μπορεις γραψε την διατροφικη του αξια

πχ στα 100γρ
πρωτεινη ... γρ
υδαταν ... γρ
λιπος ... γρ

Teo70
10-03-07, 17:15
Tα συστατικά του είναι Ριζάλευρο,Βιταμίνη Β1
Ανα100g

ΕΝΕΡΓΕΙΑ 376Kcal
Πρωτείνες 8,2 g
Υδατάνθρακες 84 g
Λίπη 0,8 g
Υγρασία 5,0 g
Φυτικές ίνες 1,5 g
ΜΕΤΑΛΛΑ-ΙΧΝΟΣΤΟΙΧΕΙΑ 0,5 g
(νάτριο,κάλλιο,χλώριο,ασβέστιο,φώσφορος,μαγνήσιο,ψευδάργυρος κλπ).
ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ Θειαμίνη(Β1)

gpol
10-03-07, 19:10
thanks :army2: