PDA

Επιστροφή στο Forum : πονος στην πλατη στο υψος του στηθους



τασαρας
11-02-10, 22:51
γεια σας παιδια...εχω 5 μηνες που εχω ξεκινησει γυμναστικη με βαρη και εχω ενα πονο τις τελευταιες 25 μερες στην πλατη στο υψος του στηθους...οταν γυμναζομαι η οταν δεν κανω τιποτα δεν με ποναει καθολου...οταν ομως διατηροντας την μεση σταθερη κουνηθω ειτε δεξια ειτε αριστερα τωρα με ποναει....σκεφτομαι την επομενη εβδομαδα να παω σε ορθοπαιδικο....θελω να μου πειτε αν ειχατε καποιος ποτε την ιδια εμπειρια και να μου πει πως το αντιμετωπησε...ξαναλεω πως δεν με ποναει ουτε οταν κανω ασκησεις ουτε οταν καθομαι..μονο οταν κανω την κινηση που ανεφερα πιο πανω....θα ηθελα τη βοηθεια σας....ευχαριστω....

TRIANTAFYLLOU
14-02-10, 01:07
καλα θα κάνεις να πας σε ορθοπαιδικό αυτό αν δεν είναι μυικός πόνος που υπάρχει πιθανότητα να είναι γι αυτό τραβάει στην περιστροφη όταν στρεσάρονται οι μυς μπορεί να είναι σε πρόβλημα σε δίσκο καμια δισκοκοίλη η κάποιος χόνδρος να πιέζει νεύρο και να δημιουργεί αυτον τον πόνο βέβαια έτσι δεν μπορουν να βγούν ασφαλή συμπεράσματα , γι αυτο καλύτερα να γίνει ιατρικη διάγνωση

Levrone
14-02-10, 01:12
φιλε ασφαλη συμπερασματα οντως δε βγαινουν ετσι. απλα να σου πω οτι ειχα ενα παρομοιο σχετικα προβλημα και πονουσα τη στιγμη που ανεπνεα..τωρα τι εκανα, μαλλον ετσι το αφησα και περασε με τον καιρο αλλα ημουν σιγουρος οτι ειναι μυοσκελετικος πονος. θυμαμαι μονο για λιγο καιρο δεν εκανα πλατη, κωπηλατικες και τετοια. αυτο μονο. αλλα η λογικη λεει οτι κατι σε εχει τραβηξει εκει (υποθετω νευρο) και πονας..και μη νομιζεις, μπορει να 8ελει το χρονο του και αυτο.

τασαρας
22-02-10, 23:38
παιδια ευχαιστω για το ενδιαφερον σας....

Arlond
23-02-10, 12:34
αν σε πονεσει και μπροστα εχεις πνευμονια παντως

τασαρας
23-02-10, 20:57
οχι φιλε μου δεν με ποναει μπροστα......ειχα σταματησει την γυμναστικη για 15 μερες και σημερα ξεκινησα παλι χωρις να εχω καμια ενοχλησει....ας ελπισω να πανε ολα καλα...