PDA

Επιστροφή στο Forum : ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΙΤΙΔΑ



fcavenaghi
13-02-10, 17:02
παιδια πριν απο δεκα μερες επαθα γαστρεντεριτιδα, ηταν αρκετα δυνατη και οταν περασε και αρχισα να τρωω κανονικα ειχα καποιες ενοχλησεις και ο γιατρος ειπε οτι ειναι ερεθισμενος ο σκωληκοειδιτης, μου ειπε καποιες τροφες να αποφευγω και οταν τον ρωτησα αν μπορω να κανω τρεξιμο μου ειπε κανονικα. λετε τα βαρη να επιβαρυνουν την κατασταση η δεν εχει καμια σχεση? οποιος ξερει ας απαντησει. ευχαριστω πολυ!

Μαρία
13-02-10, 18:01
παιδια πριν απο δεκα μερες επαθα γαστρεντεριτιδα, ηταν αρκετα δυνατη και οταν περασε και αρχισα να τρωω κανονικα ειχα καποιες ενοχλησεις και ο γιατρος ειπε οτι ειναι ερεθισμενος ο σκωληκοειδιτης, μου ειπε καποιες τροφες να αποφευγω και οταν τον ρωτησα αν μπορω να κανω τρεξιμο μου ειπε κανονικα. λετε τα βαρη να επιβαρυνουν την κατασταση η δεν εχει καμια σχεση? οποιος ξερει ας απαντησει. ευχαριστω πολυ!

Απο την στιγμη που ο γιατρος σου ειπε τρεξιμο κανονικα δεν πιστευω να υπαρχει προβλημα με τα βαρη διοτι με το τρεξιμο το παχυ εντερο συμμετεχει κανονικα,αιματωνεται και ειναι και εκεινο το αισθημα που νιωθουμε συχνα ενα πονακι αριστερα η δεξια οταν τρεχουμε και κυριως οταν εχουμε προβλημα δισκοιλιοτητας το τρεξιμο βοηθαει αρα για να σου λεει τρεξιμο ο γιατρος......δεν νομιζω να εχεις προβλημα με τα άλλα.

fcavenaghi
13-02-10, 19:02
ευχαριστω πολυ!